Neděle 19. května 2024 03:30
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Sazby

C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní FOREX komentář Ondřeje Hartmana z FXstreet.cz (12.3.2018)

12.03.2018 Měnový pár EUR/USD minulý týden nabídl další ziskovou obchodní příležitost podle mého komentáře, který jsem uveřejnil s dostatečným předstihem. Tentokrát došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long obchod. Tento obchod se velmi rychle dostal do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu (PT).
C:\fakepath\Udalosti-12032018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

12.03.2018 Investoři se během tohoto týdne zaměří především na úterní údaje inflace ve Spojených státech. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Rozbřesk: Koruna pod tlakem. Hrozí jí od ČNB další nebezpečí?

12.03.2018 Česká koruna se po slabší páteční inflaci dostala pod tlak a pokouší se atakovat 25,50 EURCZK. Ztráty nejsou zatím nijak výrazné, ale česká měna se i tak obchoduje na nejslabších úrovních od začátku ledna. A tentokrát nejsou na vině výprodeje na globálních trzích ani rostoucí strach z utahování měnové politiky v USA, tak jako v polovině února - to koruna reagovala negativně na nárůst indexu strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500). Korunový výprodej je dnes čistě domácí výroby a má původ v nízké inflaci. Ta zaostala o celé 4 desetiny procentního bodu za poslední prognózou ČNB. I když za to mohou do značné míry levnější potraviny, nedá se nad tím jednoduše mávnout rukou. Na vině byly nakonec skoro všechny složky spotřebitelského koše, včetně jádrové inflace - ta setrvává na 1,7 %, což jsou nejnižší úrovně za poslední dva roky.
img

ČNB v příštích měsících úrokové sazby nezvýší

12.03.2018 V současné době se ale zdá, že tempo zpomalí. V růstu sazeb přijde několikaměsíční přestávka. V rozhovoru pro HN to řekl člen vedení ČNB Vojtěch Benda, který ještě nedávno patřil v bankovní radě mezi největší zastánce zvyšování sazeb. Dosavadní růst sazeb je prozatím dostatečný i proto, že centrální bance nyní velmi pomáhá v její měnové politice posilující koruna. Centrální banka asi s dalším růstem zvyšování sazeb nyní několik měsíců počká.
img

Která měna těží nejvíce ze zlatých časů globální ekonomiky?

12.03.2018 Ve světové ekonomice aktuálně není žádná země, která by globální růst stahovala dolů. Po recesi Ruska a Brazílie z roku 2016 se daří zvyšovat HDP snad všude. Eurozóna roste nejrychleji za 10 let, Japonsko i Spojené státy také zařazují vyšší rychlostní stupeň a Indie s Čínou také na své poměry slušně expandují.
img

AUD/USD

11.03.2018 AUD/USD podpora kolem úrovně 0.7772 a v páteční americké rzi obchodování uzavřel na hodnotě 0.7837. Parita zasáhla maxima na 0,78538 a minima na úrovni 0,77761. Australský dolar v pátek vzrostl proti americkému protějšku, když se dolar dostal pod tlak poté, co údaje o pracovních pozicích v USA ukázaly pomalejší růst mezd, což by mohlo zhoršit očekávání, že Federální rezervní banka zvýší svou prognózu, kolikrát tento rok zvýší úrokové sazby.
img

Treasury Rekapitulace

11.03.2018 Výnosy amerických dluhopisů v pátek vzrostly poté, co data ukázala, že největší světová ekonomika vytvořila mnohem více pracovních míst, než se pro únorovou statistiku očekávalo, čímž se posílila očekávání, že by Federální rezervní banka letos zvýšila úrokové sazby alespoň třikrát.
img

ECB meeting

09.03.2018 Rada guvernérů Evropské centrální banky jednohlasně vyjádřila svůj výslovný “uvolňující směřování” na svém čtvrtečním zasedání, týkající se nákupu dluhopisů a poskytla další signál, že ECB je připravena zvýšit nákupy z hlediska “velikosti a / nebo trvání”. Opuštění této kvantitativní politiky znamená, že měsíční objem nákupů, který v současné době činí 30 miliard EUR, by nebyl zvýšen a ECB by jednorázově, nebo postupně snižovala intervence na dluhopisovém trhu. ECB však zachovala svůj postoj, že nákupy budou pokračovat až do konce září nebo “v případě potřeby i dále bez časového omezení”.
img

Bude jednou ČNB tancovat tak, jak vláda píská?

09.03.2018 Takzvanou fiskální dominancí se myslí stav, kdy centrální banka přímo, či nepřímo ztrácí svou nezávislost a její politika se stává „otrokem“ politiky fiskální. Jde o jakousi měkčí verzi naprosto přímočarého a doslovného tištění peněz, které financuje vládní výdaje utržené ze řetězu. V současném kontextu se o fiskální dominanci hovoří zejména ve vztahu k relativně vysokému vládnímu zadlužení mnoha zemí a hrozbě, kterou v této souvislosti může představovat růst sazeb. Míříme ale skutečně ke stavu, kdy třeba i taková ČNB bude tancovat tak, jak vláda píská?
img

Americká data s trhy tentokrát nezatřásla. Koruna zmírnila své ztráty

09.03.2018 Hlavním bodem programu byla v závěru týdne americká data z trhu práce. Ta dopadla smíšeně a nedala důvod k podobnému tržnímu otřesu, jaký jsme viděli před měsícem. Zatímco mzdy za odhady zaostaly, růst zaměstnanosti konsensy výrazně předčil.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.3.2018

09.03.2018 Ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná nominální měsíční mzda v České republice o 8,0 % meziročně na 31 646 Kč, což po očištění o inflaci znamená reálný růst o 5,3 %. Růst nominálních mezd tak v roce 2017 dosáhl 7,0 %. Odhadujeme, že během tohoto roku dojde k dalšímu snížení míry nezaměstnanosti na 3,5 % nebo mírně pod tuto hranici, což bude vytvářet další tlak na růst mezd. Nadprůměrný růst proto bude pokračovat i v prvních dvou čtvrtletích tohoto roku, a poté mírně zpomalí kvůli vyšší srovnávací základně. K tomu musíme připočíst omezené možnosti firem navyšovat mzdové náklady, jelikož si potřebují zachovat konkurenceschopnost. Pro rok 2018 počítáme, že průměrná nominální měsíční mzda poroste více než 7% tempem při průměrné míře nezaměstnanosti k 3,8 %.
img

Překvapivý pokles inflace sráží korunu k 25,50

09.03.2018 Česká měna začala páteční obchodování oslabením až těsně k 25,50. Nepotěšila ji nová data z domácí ekonomiky, především tedy inflace, která klesla překvapivě až na 1,8 procenta, zatímco trh byl nastaven na 2,0. Slabší byla také bilance zahraničního obchodu, které ale nepřisuzujeme zásadní vliv.
img

Zasedání ECB nemělo na trhy výraznější dopad, dnes data z trhu práce z Kanady a USA

09.03.2018 Včerejší seance byla především ve vyčkávajícím režimu na zasedání ECB. Kde zmizela z komentáře věta o případném prodloužení, nebo zvýšení objemu kvantitativního uvolňování. To by však dále mělo pokračovat při objemu 30 mld. eur měsíčně. Euro nakonec ukončilo seanci v červených číslech, přičemž se nadále drží v konsolidačním pásmu bez jasného trendu. Žádnou výraznější změnu tedy zasedání ECB nepřineslo, když úrokové sazby udržely na 0,00% a hodlají pokračovat ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování. Trhy byly během včerejší seance spíše pozitivně naladěny a to i díky zprávě, že americký prezident Donald Trump souhlasil, že se setká s vůdcem KLDR Kim Jong Unem. Jedná se o druhou pozitivní zprávu týkající se KLDR v tomto týdnu. Zpráva pomohla i americkému dolaru, který během včerejší seance posiloval nejvýrazněji. To se samozřejmě odrazilo o do vývoje ostatních devizových trhů, kde byl dolar silnější. Díky silnějšímu dolaru prohloubila své ztráty i Ropa. Ta se dostala pod low minulého týdne a s pozitivními vyhlídkami pro ropu to nevypadá moc dobře. VIX nadále zůstává na zvýšených hodnotách a nervozita z možného dalšího výprodeje na trzích stále zůstává.
img

Rozbřesk: ECB jen lehce zamávala jestřábími křídly, euro pod tlakem

09.03.2018 ECB na včerejším zasedání lehce zabrnkala na jestřábí strunu. Z doprovodného komentáře vypustili centrální bankéři možnost “navýšení QE” v případě, že by došlo ke zhoršení ekonomické situace. Podle Maria Draghiho pro takový závazek vzhledem k síle růstu již nejsou důvody. ECB to podepřela novou makro-prognózou, ve které zvýšila odhad růstu pro tento rok na 2,4 % (z 2,3 %). ECB se tedy nebojí alespoň mírně naznačit, že se podmínky přece jen trochu mění a hospodářství stojí pevněji na vlastních nohou. Nijak odvážný posun v komunikaci to však zatím není. Především proto, že inflace se stále pohybuje výrazněji pod cílem ECB a inflační prognóza byla navíc kosmeticky (pro rok 2019) posunuta směrem dolů. ECB má kromě toho obavy ze silnějšího eura (podle našeho soudu trochu neoprávněně), z turbulentní politické scény v některých slabších zemích (Itálie), popřípadě ze startu obchodní války s USA. Mario Draghi si přitom neodpustil kritická slova na adresu americké administrativy, která plánuje zavést cla na dovoz oceli a hliníku a zmírnit regulaci finančního sektoru.
img

ECB nechce natahovat QE, Trump tlumí strach z války. Eurodolar odpoledne klesá

08.03.2018 Hlavními tématy tohoto dne měly být ECB a americká cla, což se naplno potvrdilo. ECB trochu překvapila. Nikoli tím, že by změnila politiku - to se nestalo -, ale už dnes přestala používat frázi o možném navýšení či prodloužení QE. Navíc mírně vylepšila letošní odhad HDP její šéf Draghi přidal příznivé hodnocení ekonomiky a slova o větší důvěře v návrat inflace.
C:\fakepath\ecb 14122014-3.png

ECB dnes upravila svou rétoriku

08.03.2018 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Z textu, který popisuje její zamýšlené kroky, ale vypustila, že je připravena nákup dluhopisů zvýšit, pokud to bude nutné. Analytici považují změnu rétoriky za další krok v omezování mimořádně uvolněné měnové politiky. ECB dnes také zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na 2,4 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.3.2018

08.03.2018 Výsledek měnového jednání ECB nepřinesl velké překvapení. Úrokové sazby zůstaly beze změny a bankovní rada přitvrdila směrem k více jestřábí komunikaci. Ze zprávy z jednání zmizel výrok, že je centrální banka připravena nakupovat větší objem finančních aktiv nebo v delším časovém horizontu v rámci své politiky kvantitativního uvolňování. Rozhodnutí bankovní rady bylo jednomyslné. To naznačuje, že ECB je spokojená s ekonomickým vývojem eurozóny a věří, že její růst je udržitelný i bez podpory měnové politiky. Nová makroekonomická prognóza banky počítá s o desetinu rychlejším růstem HDP eurozóny (2,4 %) a naopak byl trochu překvapivě snížen výhled míry inflace pro rok 2019 také o jednu desetinu na 1,4 %. Zbytek prognózy zůstal beze změny. Hlavními riziky prognózy jsou globální faktory, jako je vývoj měnového kurzu a zahraniční obchod s nově zahrnutým růstem protekcionalismu. Během tiskové konference se guvernér M. Draghi vyjádřil na téma tarifů a cel, které považuje za nebezpečné. Prozatím však nemají reálný dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\TOP5-08032018-LV-14.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2018 1) Evropská centrální banka (ECB) na svém březnovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Trh ponechání úrokových sazeb beze změny očekával.
C:\fakepath\ecb 14122014.png

ECB ponechala politiku beze změny, upravila však svoji rétoriku

08.03.2018 Evropská centrální banka (ECB) na svém dnešním zasedání podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Vypustila však ze svého prohlášení zmínku o tom, že je připravena nákup dluhopisů zvýšit, pokud to bude nutné. Analytici považují tuto změnu rétoriky za další malý krok v omezování mimořádně volné měnové politiky. Finanční trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidenta ECB Maria Draghiho, která začne ve 14:30. Draghi by měl představit nový makroekonomický výhled.
img

Dolar lehce posiluje před ECB a faktickým uvalením cel

08.03.2018 Hlavním finančním trhům dnes žádné nosné téma neudává společný směr. Akcie v Evropě jsou na tom smíšeně, dluhopisy většinou ztrácejí. Markantní nárůst výnosů sledujeme u Itálie, kam možná dorazila nová vlna nervozity z povolebního vývoje. Dolar má tendenci posilovat na párech s eurem, jenem i librou, ale změny kurzů zůstávají skromné. Koruna zhruba drží pozici.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

Agentura Moody's snížila Turecku rating

08.03.2018 Ratingová agentura Moody's snížila hlavní rating Turecka o jeden stupeň na Ba2. Důvodem je pokračující ztráta institucionální síly a zvýšené riziko pramenící z jeho vysokého schodku běžného účtu. "Vláda se zjevně stále soustřeďuje na krátkodobá opatření na úkor účinné měnové politiky a zásadních hospodářských reforem," uvedla agentura ve svém prohlášení.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 8.3.2018

08.03.2018  Odpoledne bude oznámen výsledek měnově politického jednání ECB, od které se nečeká nic konkrétního. Mohli bychom se ale dočkat mírné změny v komunikaci ohledně ukončení kvantitativního uvolňování směrem k více neutrálnímu postoji.
img

Měny ani dluhopisy příliš nereagují na odpolední obrat akcií

07.03.2018 Z Fedu dnes nezazněly příliš silné komentáře. Objevila se poznámka k případným obchodním válkám, které nelze vyhrát, a potvrzení scénáře tří letošních zvýšení sazeb. Nic, co by mělo trhy překvapit. Lehce negativním překvapením byl výraznější deficit amerického zahraničního obchodu při lednovém propadu vývozu. Naopak report ADP potvrdil velmi dobrou situaci na poli zaměstnanosti. Celkově však tyto události nebyly pro dnešní obchodování zásadní.
img

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi

07.03.2018 Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.3.2018

07.03.2018 Podle výsledku únorového průzkumu ADP trhu práce vzrostla americká zaměstnanost v soukromém sektoru o 235 tis., čímž výrazně překonala očekávání trhu. Odhad týmu RBI byl výrazně blíže realitě, což podporuje i naše pozitivní očekávání ohledně páteční oficiální statistiky z amerického trhu práce, podle které v minulém měsíci vzrostly mzdy nejrychleji od krize (2,9 % r/r) a pozitivně tak překvapily trh. Rychlejší růst mezd naznačuje zrychlení inflace v následujících čtvrtletích a napovídá trhu, že utahování měnové politiky bude rychlejší, než si na začátku roku myslel. S tímto vývojem počítala už naše lednová strategie. Od té doby se trh posunul od jednoho zvýšení sazeb v tomto roce ke třem. Očekáváme, že pokud se dobrý stav amerického trhu práce potvrdí, bude se trh dále posouvat ke čtyřem zvýšením, s kterými i počítá aktuální prognóza týmu RBI. Pro páteční statistiku počítáme s přírůstkem 237 tis. pracovních míst, zatímco trh odhaduje pouze 200 tis.
img

EURUSD se drží nad 1,24 EURUSD, americké indexy po včerejšku zatím v červených číslech

07.03.2018 Středeční seance je zatím na finančních trzích o jediném tématu, kterým je obchodní politika Spojených států a snaha amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku. Včerejší rezignace posledního z Trumpových ekonomických poradců, s jasně pro free trade zaměřením, náladu na trzích zhoršila a i když se dnes ráno situace na trzích stabilizuje, futures na americké indexy i nadále ztrácí. K tomu pomáhají i komentáře z Evropy, která se na zavedení amerických cel bude snažit odpovědět vlastními tarify na dovoz některého amerického zboží. I když se tedy stále jedná o relativně malý segment zahraničního obchodu, téma obchodní války zatím drží akcie pod tlakem.
img

Obchodní válka je blíž, nálada opět klesá. Hlavní měny jsou ovšem klidné

07.03.2018 Téma amerického protekcionismu znovu dusí náladu na finančních trzích. Notně k tomu přispěla rezignace Trumpova poradce Garyho Cohna, který se stavěl proti nově zaváděným clům a jakožto ekonom s historií z Wall Street byl považován za jakousi hráz vůči protitržním nápadům šéfa Bílého domu. Jeho odstoupením se otevírá prostor pro Petera Navarra, který je naopak velkým zastáncem protekcionismu a zvláště opatření namířených proti Číně, takže bude v Donaldu Trumpovi podobné tendence živit. Nebezpečí, že bude aktuální kauza vyhrocena až k obchodní válce, proto roste.
img

Průzkum Reuters: Koruna do roka vystoupá nejvýš od 2012, středoevropské měny celkově budou zpevňovat

07.03.2018 Hlavní středoevropské měny by měly v příštích 12 měsících posilovat díky zdravému ekonomickému růstu a očekávanému uta...
img

Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně táhne domácí i zahraniční poptávka

07.03.2018 Únorový ADP report ve Spojených státech ukáže solidní počet volných pracovních míst. V eurozóně se dozvíme, co bylo hlavním zdrojem růstu HDP v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Podle nás to byly čisté exporty a spotřeba domácností. Polská centrální banka ponechá úrokové sazby beze změny. Pozornost by mohlo přitáhnout zveřejnění její nové Inflační zprávy.
img

Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává trhy znovu pod tlak, dnes zasedá Bank of Canada

07.03.2018 Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Korejského poloostrova, které ale nakonec ve večerních hodinách přehlušily další zprávy z USA, kde kvůli rozhodnutí amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku rezignoval jeho ekonomický poradce Gary Cohn. Téma obchodní války se tak včera večer začalo znovu vracet na trhy, díky čemuž se dnes ráno pohybují futures na americké i evropské indexy znovu v červených čísel, zatímco měny jako japonský jen znovu zpevňují. I dnešní seance zdá se bude hlavně o obchodní politice USA, i když se přidá i několik zajímavých fundamentů z makro kalendáře, v čele s odpoledním zasedáním Bank of Canada, která by měla ponechat sazby beze změny na 1,25 %.
img

Vyhlídky na korejský summit povzbudily chuť riskovat. Dolar klesá

06.03.2018 Americký dolar dnes klesal, zatímco měnám s větší mírou rizika se dařilo. Trhy potěšila avizovaná vrcholná schůzka Se...
img

Strach z cel polevuje, trhy však zůstanou ve střehu. Eurodolar jen čeří vodu

06.03.2018 Proti plánu zavedení cel, se kterým nedávno přišel americký prezident, se zvedla vlna varování ze zahraničí týkající se možných protiopatření. Také americký průmysl nebo političtí představitelé se ale ozvali proti krokům, které by mohly spustit obchodní válku. Prezident Trump sice prohlásil, že se plánů nevzdává, ale síla odporu přece jen dala trhům naději, že plán nakonec nebude realizován, případně že bude citelně zmírněn.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Brainard a Dudley promluví o měnové politice USA

06.03.2018 Kalendář světových událostí dnes nabízí pouze projevy centrálních bankéřů. Sledovat se vyplatí zejména člena FOMC Brainarda. Důležitá data dnes ve světě publikována nebudou. Zveřejněna bude struktura maďarského HDP. Ten z mezičtvrtletního pohledu rostl ve středoevropském regionu nejrychlejším tempem.
img

Dividendy krotí korunu

06.03.2018 Důvodem pro rychlejší posilování sazeb je především pomalejší posilování koruny, než se nyní stále očekává. Promítne se na něm také odliv dividend z České republiky ve druhém čtvrtletí. Po posledním zasedání ČNB rázem zastavila koruna svoje posilování a následně se její kurz stabilizoval na 25,40 Kč za euro. To je v současné době i průměrná úroveň kurzu, kterou ve své poslední prognóze očekávala právě centrální banka pro první čtvrtletí, a to se splnilo.
img

Trhy trápí spíš Trump než Itálie. Eurodolar se drží

05.03.2018 Finanční trhy ráno částečně zasáhly výsledky italských parlamentních voleb. Efekt je znát na italských aktivech - tamní akcie i dluhopisy zamířily dolů. Evropa či svět ovšem obavy z možných podob nové italské vlády zaznamenaly pouze okrajově.
img

ECB na tahu

05.03.2018 Člen bankovní rady V. Benda v rozhovoru sdělil, že nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v příštích měsících, jelikož posilování koruny dostatečně utahuje měnové podmínky. Dále řekl, že prognóza ČNB naznačuje „víceméně“ dvoje zvýšení úrokových sazeb (včetně únorového zvýšení). Podle našeho názoru však ČNB tímto přístupem riskuje zklamání trhu a odchod zahraničních investorů, což by mělo za následek oslabení koruny a potřebu zvýšit úrokové sazby. Koruna zůstala téměř bez reakce a v současnosti se pohybuje nad úrovní EUR/CZK 25,40, podobně jako většinu minulého týdne.
img

Budoucnost Itálie? Nová vláda bude bojovat nejen se stagnací ekonomiky

05.03.2018 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži Na základě prvních povolebníc...
C:\fakepath\TOP5-05032018-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.03.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v mínusu, když se pozornost investorů soustředila na dnešní zahájení výroční schůze Všečínského shromáždění lidových zástupců. Japonský akciový index Nikkei 225 odepsal 0,66 % a dostal se na nejnižší úroveň od října loňského roku.
C:\fakepath\HKDUSD-05032018-LV-17.png

Forex: Hongkongský dolar je nejníže za 33 let

05.03.2018 Hongkongský dolar během dnešní obchodní seance oslabil vůči svému americkému protějšku na nejnižší úrovně za posledních 33 let (měnový pár USD/HKD tak posílil na své 33leté maximum). Za pokles hongkongského dolaru mohou soustavně nízké úrokové sazby v Hongkongu.
img

USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů

05.03.2018 Poté co se v minulém týdnu EURUSD téměř ukázkově odrazil od supportu 1,2160, máme v hledáčku další zajímavou technickou bariéru. Tentokrát a USDCAD, který se v minulém týdnu dostal až na dosah ceny 1,29 poblíž které se drží také v průběhu dnešní seance. Kanadskému dolaru v minulém týdnu uškodil havně růst averze k riziku na akciových trzích a výprodej na ropě, což jej posunulo až na resistenci, která je horní hranou konsolidačního pásma z konce minulého roku.
img

Euro zaskočily zprávy z Itálie, už se ale vrací

05.03.2018 Italské volby podle očekávání nevyrobily podmínky pro většinovou vládu v mantinelech dosavadních koalic či stran. Karty ovšem rozdaly horší, než jsme v našem základním scénáři počítali. Výsledky trochu zahýbaly s trhy, efekt je negativní, ale nic vážného se zatím neděje. Italské výnosy se zvedly, ale zatím se jen vracejí ke 2 procentům. Německé se po výkyvech nacházejí na podobných úrovních jako minulý týden. Milánská burza ztrácí asi procento, zatímco zbytek Evropy vesměs slušně roste. Zprvu zaskočené euro dokázalo své ztráty na dolar rychle vymazat a nachází se na 1,2330.
img

Akciové trhy pod tlakem

05.03.2018 Americký akciový trh v pátek částečně zkorigoval svoje ztráty z celého týdne, přestože do plusu se vyhoupnul až v závěrečné půlhodině obchodování. Index S&P 500 si tak připsal půlprocentní zisky, nicméně za celý týden se jeho hodnota o dvě procenta snížila. Přesto však nelze hovořit o tom, že by výprodeje na akciových trzích byly u konce. Trhy spekulují o dalších možnostech zavádění dovozních cel poté, co americký prezident Donald Trump oznámil jejich zavedení pro ocel a hliník, a zároveň se obávají odvetných opatření druhých stran. Proto se i asijské trhy v drtivé většině případů nacházejí na úvod nového týdne v červeném. Více jak jedno procento ztrácejí akcie obchodované v Hongkongu, Jižní Koreji nebo Indii.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Na nový impuls ze strany ECB je zatím brzy

05.03.2018 Čtvrteční zasedání ECB zřejmě žádnou zásadní informaci nepřinese. Na změnu rétoriky týkající se opuštění programu odkupu aktiv a následného zvyšování úrokových sazeb je zřejmě příliš brzy. Výsledkem by totiž pravděpodobně bylo nežádoucí rychlé posílení eura. I na druhé straně Atlantického oceánu se dočkáme projevů různých centrálních bankéřů. Připomeňme, že projev šéfa Fedu J. Powella před americkými kongresmany vyzněl minulý týden optimisticky. Klíčovým ukazatelem z USA budou páteční statistiky z únorového trhu práce. Zatímco počet nově vytvořených pracovním míst bude opět silný, obáváme se určitého útlumu ve mzdovém vývoji. Polská centrální banka na zasedání v tomto týdnu měnovou politiku nezmění. Z tuzemských dat se dočkáme poklesu míry nezaměstnanosti i inflace. Nižší únorová inflace i reálné mzdy za Q4 17 ve srovnání s prognózou ČNB mohou vyústit v tlaky na oslabení koruny.
img

Akcie zaznamenaly další výprodeje, ty navíc mohou pokračovat

04.03.2018 Uplynulý týden přinesl další výprodej akcií, tentokrát index S&P 500 klesal o přibližně 2 procenta. Bank of America Merill Lynch publikovala šest důvodů, proč výprodeje mohou pokračovat i v budoucnu.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Obavy z obchodní války poslaly dolar dolů

02.03.2018 Dolar dnes vůči většině měn ztratil na hodnotě, proti japonskému jenu dokonce na nejnižší úroveň za dva roky, v reakci na úmysl USA uvalit cla na dovoz oceli a hliníku, který hrozí vyvolat obchodní válku s jejich nejbližšími obchodními partnery. Dolarový index, který sleduje jeho výkon ke koši šesti předních světových měn, krátce před 18:00 SEČ ztrácel 0,36 procenta a pohyboval se těsně pod 90 body.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.3.2018

02.03.2018  O víkendu čeká Německo důležité rozhodnutí o budoucí vládě. SPD v referendu bude hlasovat, jestli podpoří koalici s A. Merkelovou a její CDU/CSU. To Itálii čekají rovnou parlamentní volby. V Evropě panují obavy z jejího výsledku, jelikož na popularitě získávají populistické strany, což by zadluženou Itálii s vysokou nezaměstnaností mohlo poslat do akutních problémů.
img

Forex: Zraky investorů směřují k volebnímu víkendu

02.03.2018 Globální ekonomický kalendář toho pro dnešek moc nenabídne. Trhy vnímají zvýšené riziko politické nejistoty ve světle německého referenda v SPD a italských parlamentních voleb. Z domova se dočkáme struktury růstu HDP za Q4 17.
C:\fakepath\IMF.jpg

MMF: USA hrozí přehřátí ekonomiky a růst zadlužení

01.03.2018 Na pozitivní i negativní dopady "složité" daňové reformy Spojených států upozornila dnes v rozhovoru pro agenturu Reuters šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Poukázala zejména na krátkodobý hospodářský růst, který může vyústit v přehřátí americké ekonomiky a ve zvýšení zadluženosti.
img

Máme se letos obávat výrazného poklesu akciových trhů?

01.03.2018 Známá investiční banka Goldman Sachs nedávno varovala, že pokud americké úrokové sazby vyrostou ze současných úrovní okolo 3 % na 10letých dluhopisech na úroveň 4,5 %, akciové trhy by mohly reagovat poklesem až o 25 %. Máme se takového scénáře bát? Na tyto a další otázky odpovídá hlavní makléř BH Securities Martin Vlček
img

Pražská burza po právu zůstává oázou klidu

01.03.2018 „Důvodem je neexistence burzovně obchodovaného fondu ETF na české akcie. Burza se tak vyhnula světovému megatrendu posledních let – pasivního investování do celých akciových indexů pomocí ETF fondů. Často se tak dělo bezhlavě a bez ohledu na ceny a kvalitu jednotlivých akcií. Centrální banky také nakupovaly spíše americká a eurová aktiva. Při současném otočení těchto trendů to Prahu chrání před výraznějšími propady,“ říká hlavní makléř BH Securities Martin Vlček.
img

Po Trumpovi přijde pohroma

01.03.2018 Americký prezident Donald Trump se zapsal do budoucího směřování světové ekonomiky tučným písmem poté, co Kongres ve Washingtonu schválil jeho daňovou reformu. Prudké snížení daní korporacím, podpora ekonomiky i nárůst schodku federálního rozpočtu. To bude jedním z ústředních témat, která budou ovlivňovat kurz dolaru v následujících čtvrtletích.
img

Eurodolar pod 1,22, pohyb výnosů dál nahrává americké měně

28.02.2018  Inflace v eurozóně se v únoru sice snížila, ale pouze v souladu s odhady. Jádrová inflace pak zůstala podle očekávání beze změny. Tato čísla tedy nenaplnila obavy, které trochu stouply po německých údajích. Euro nová data nepocítilo.
C:\fakepath\TOP5-28022018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2018 1) Nový šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell má za sebou první ostrý test. Včera vystoupil před Kongresem a řekl například, že kroky měnové politiky americké ekonomice pomáhají. To můžeme posoudit dnes, ve 14:30 SEČ totiž bude zveřejněn vývoj amerického hrubého domácího produktu (HDP) za loňské 4. čtvrtletí. Anualizovaný HDP by měl růst o 2,5 %.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francouzská ekonomika loni stoupla

28.02.2018 Růst francouzské ekonomiky loni předčil očekávání, když dosáhl dvou procent. Druhá největší ekonomika eurozóny tak rostla nejprudším tempem od roku 2011, zejména díky překvapivému růstu investic jak podnikového, tak spotřebitelského sektoru. Vyplývá to z konečných údajů statistického úřadu INSEE. V roce 2016 se hrubý domácí produkt ve Francii zvýšil o 1,1 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v únoru zpomalila

28.02.2018 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v únoru podle očekávání zpomalil na 1,2 procenta z lednových 1,3 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Ve druhém měsíci roku se zvyšovaly především ceny energií a služeb. Takzvaná jádrová inflace, která nezahrnuje kolísavé ceny potravin a energií a která je pro Evropskou centrální banku (ECB) zásadní při zvyšování základní úrokové sazby, ale zůstala na hodnotě 1,2 procenta.
img

Inflace v eurozóně je nízká

28.02.2018 „Únorová inflace v eurozóně je opět pod inflačním cílem. Tento stav nevyhovuje předluženým zemím jižního křídla eurozóny. Nízká inflace jim komplikuje splácení dluhů,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

Dolar dál těží ze změny očekávání o Fedu, koruna zůstává slabší

28.02.2018  Dolar na párech s eurem či librou pokračuje dál a také dnes ráno si připisuje zisky. Eurodolar se obchoduje na 1,2210. Dozvuky včerejšího vystoupení Jeroma Powella a zvýšené sázky na rychlejší utahování americké měnové politiky jsou pro dolar podporou. Výnosy dluhopisů se však dál nahoru už neposouvají.
img

Rozbřesk: Nový šéf Fedu nechce přehřát ekonomiku, euro čeká na inflaci a forint krvácí

28.02.2018 Nový šéf Fedu Jeremy Powell se představil trhům bez “velkých” překvapení, byť na nich hned na poprvé zanechal viditelnou stopu. Trh totiž již během jeho vystoupení v Kongresu začal sázet na agresivnější růst oficiálních úrokových sazeb v USA.
img

Po prvním Powellově veřejném projevu převažuje jestřábí nálada

28.02.2018 Jerome Powell, který od počátku února zastává funkci nového šéfa americké centrální banky, má za sebou první veřejný p...
img

Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně v únoru zpomalila

28.02.2018 Růst HDP ve Spojených státech v závěrečném čtvrtletí loňského roku bude podle našeho odhadu o jednu desetinu revidován směrem dolů (na 2,5 % q/q anualizovaně). Únorová inflace v eurozóně pravděpodobně mírně zpomalí. V meziročním vyjádření zvolní i inflace cen českých výrobců.
C:\fakepath\eurusd-28022018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.2.2018

28.02.2018 Americké akcie včera výrazně oslabily, reagovaly tak na slova nového šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Ten ve svém prvním veřejném projevu v Kongresu řekl, že solidní výhled růstu americké ekonomiky a zaměstnanosti umožňuje, aby Fed pozvolným tempem pokračoval ve zvyšování úroků. Trh si ale jeho slova vyložil tak, že Fed by mohl sazby letos zvýšit až čtyřikrát. Na forexových trzích zpevňoval americký dolar.
img

Powell mluvil o pozitivním výhledu, zaznělo riziko přehřívání. Výnosy rostou, koruna pod tlakem

27.02.2018 Jerome Powell by chtěl dosáhnout rovnováhy mezi rizikem přehřívání ekonomiky a zvyšováním inflace. Chce se také držet postupného utahování politiky i přes stimul dodávaný ekonomice z fiskální strany. Vedle toho se nový předseda Fedu pozitivně vyjádřil k expanzi ekonomiky i jejímu výhledu, který je založen na silném trhu práce, ale také zahraniční konjunktuře a fiskální podpoře.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

27.02.2018 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Dolar se po ranních ztrátách otřepal, koruna zůstala slabší

26.02.2018 Vývoj finančních trhů, který jsme sledovali dnes ráno, se proměnil k horšímu zejména pro akcie. Hlavní evropské indexy sice stále vykazují oproti pátku plus, ale už ze svých zisků značnou část odevzdaly. Amerika ovšem začala slušně vzhůru a zatím se víceméně drží. Dluhopisy se postupně shodují na směru. Už neklesají jen americké výnosy, ale evropské se přidávají. Americké výnosy jsou každopádně stále napřed a jejich pokles je opět citelný.
img

Eurodolar míří výš. Trhy se méně bojí Fedu, jehož nového šéfa čeká první vystoupení v Kongresu

26.02.2018 Globální finanční trhy začaly nový týden v dobrém rozmaru. Nálada stoupla poté, co se začaly snižovat obavy z rychlejšího utahování měnové politiky. Nyní, po sérii komentářů centrálních bankéřů a před důležitým vystoupením šéfa Fedu v Kongresu, je znovu hlavním scénářem postupné utahování v souladu s udržením oživení v ekonomice i na trzích.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
img

AUD/USD

25.02.2018 AUD/USD podpora kolem úrovně 0.7789 a v páteční americké fázi obchodování uzavřel na úrovni 0.78417. Páteční maximum bylo na 0,7844 a minima na úrovni 0.7801. Australský dolar v pátek oslabil vůči americkému dolaru a potvrdil tak týdenní ztrátu, jelikož investoři vsadili na úrokové sazby, které podle odhadů zůstanou v Austrálii na rekordních minimech, zatímco Spojené státy budou i nadále zpřísňovat politiku.
img

USD/CAD

25.02.2018 USD/CAD podpora na úrovni 1,2554 a páteční americkou fázi obchodování uzavřel na úrovni 1,2660. Dosáhla relace vysoké na úrovni 1.2718 a nejnižší na úrovni 1.26302. Kanadský dolar v pátek proti svému americkému protějšku posílil poté, co data ukázala, že kanadská inflace byla ochlazena méně než očekávali ekonomové.
img

Komoditní býčí trh letos čeká i komoditní trader Andrew Hecht

24.02.2018 K mnoha hlasům, které na rok 2018 předpovídají silný rok komodit, se přidal i Andrew Hecht, známý komoditní trader. Po...
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 23.2.2018

23.02.2018 Akcie ve Spojených státech v závěru týdne výrazně posílily v čele s technologickými podniky. Vzhůru dnes zamířily také například akcie energetických společností, které těžily ze stoupajících cen ropy.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar dnes mírně roste

23.02.2018 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči koši předních světových měn. Pokračuje tak v zotavování z tříletého minima, na které sestoupil minulý týden. Euro vůči dolaru ztrácí zhruba 0,3 procenta a pohybuje se těsně pod 1,2300 EUR/USD.
img

Obavy z Fedu na závěr týdne ustupují. Výnosy klesají a to dolaru nesvědčí

23.02.2018 Obchodování na globálních trzích v závěru týdne charakterizoval nejprve rozpačitý vývoj a následný ústup obav z agresivnějšího postupu Fedu směrem k vyšším sazbám. Poslední vystoupení jeho zástupců k tomu svým malým dílem přispělo, když zatím přicházely spíše mírné komentáře. Dnes večer se ovšem do hry zapojí další tři bankéři.
img

Hlavní měnové páry nemají jasný směr, trhy jsou rozpačité. Závěr týdne mohou ovlivnit bankéři

23.02.2018 Současný vývoj hlavních finančních trhů lze popsat jako poněkud rozpačitý. Předchozí téma, kterým byl růst pravděpodobnosti tvrdšího přístupu Fedu, se krátkodobě vyčerpalo a jiné impulsy nepřicházejí.
img

Rozbřesk: ECB se bojí silného eura… možná zbytečně?

23.02.2018 Strach centrálních bankéřů v ECB ze silného eura je do očí bijící. Včera to jenom potvrdil zápis z posledního zasedání ECB, kde síla eura byla jedním z hlavních témat debat. Poslední prognóza ECB totiž počítala pro tento rok s kurzem 1,17 dolaru za euro. Realita je však úplně jiná a měnový pár se v posledních týdnech pohybuje mezi 1,23 a 1,25 EUR/USD - tj. euro je o 5-7 % silnější.
C:\fakepath\britanie 08012014.png

Britská ekonomika loni vzrostla o 1,7 procenta

23.02.2018 Růst britské ekonomiky byl v loňském roce o něco pomalejší, než se původně předpokládalo. Britský statistický úřad včera oznámil, že hrubý domácí produkt se loni zvýšil pouze o 1,7 procenta. Opravil tak svůj dřívější odhad, podle kterého růst dosáhl 1,8 procenta.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar sestoupil z desetidenního maxima

22.02.2018 Americký dolar sestoupil ze svého desetidenního maxima, investoři kvůli rostoucím výkyvům na trzích upřednostňují nákup japonského jenu. Skončilo tak posilování americké měny, jejíž index se v první polovině týdne zotavoval z pátečního propadu na tříleté minimum 88,25 bodu.
img

USD/CAD

22.02.2018 USD/CAD pokračuje ve svém vzestupném trendu pátý po sobě následující den. Pár zlomil hlavní odpor 1,26886 high price z 9. února 2018 a skočil až na 1,277 v době psaní. V současné době se obchoduje kolem 1,27746. Včerejší vzestup USD / CAD byl způsoben jestřábím zápisem z Fed minutes. Očekává se, že centrální banka zvýší více než třikrát sazby v 2018. DXY se obchoduje na úrovni 89.79.
img

Euro i japonský jen dnes rostou, téma amerických sazeb ztratilo na síle

22.02.2018 Ze včerejšího zápisu z jednání měnového výboru Fedu a optimismu na vývoj ekonomiky si finanční trhy vzaly zejména implikaci pro úrokové sazby. Spekulace na agresivnější postup Fedu, které se daly tušit za tržním vývojem už v průběhu týdne, dostaly hmatatelnější podporu. Dnes dopoledne pak zaostal za očekáváními důležitý německý index Ifo, který je už třetí negativní indikací o aktuální aktivitě v řadě. ECB zveřejnila zprávu z posledního jednání, v níž ale nenajdeme žádné překvapení ani důležité doplňující informace.
img

Dolar koriguje část zisků z první poloviny týdne, akcie znovu lehce ztrácí

22.02.2018 Také čtvrteční seance zatím na finančních trzích probíhá v klidu a bez větších výkyvů. Fundamentů je znovu málo a trh se zaměřuje pouze na pár nově příchozích dat, která zatím nabídla Evropa a Kanada. Evropské indexy sice znovu lehce ztrácí, i tentokrát jsou ale ztráty na nízkých objemech a v řádu pár desetin procenta, takže většina obchodníků dál spíše vyčkává na nové fundamenty, které by měly potenciál trh rozpohybovat.
img

Růst úrokových sazeb je světový trend. Ovlivní to cenu akcií i kurzy měn

22.02.2018 „Úvahy amerických centrálních bankéřů mají silný vliv na vývoj akciových trhů. Po zjištění, že úrokové sazby by se mohly zvyšovat rychleji, došlo k propadu cen akcií. Předpoklad vyšších úrokových sazeb naopak posílil hodnotu dolaru,“ komentuje hlavní makléř BH Securities Martin Vlček.
img

Dolar vypadá nerozhodně, bankéři z Fedu ho moc nepotěšili

21.02.2018 Nová data z eurozóny příliš nepotěšila - indexy nákupních manažerů za únor zaostaly za očekáváními. S trhy to příliš neotřáslo, ale čísla podle nás přispěla ke slabšímu úvodu evropských akcií i poklesu dluhopisových výnosů.
img

Trh dalšímu růstu sazeb v USA stále docela věří. Šance na trojité zvýšení sazeb během letošního roku přesahuje 50 %

21.02.2018 Dnes večer nás čeká zveřejnění minutes z lednového zasedání americké centrální banky a zdá se být více než pravděpodobné, že také výstupem tohoto dokumentu bude docela jasná signalizace toho, že nás už za měsíc čeká v USA další zvýšení úrokových sazeb.Trh s březnovým růstem sazeb počítá téměř na 100 %, takže by bylo cokoliv jiného obrovským překvapením.
img

Slabší data z eurozóny euru nepůsobí vážné ztráty, dolar čeká na informace z Fedu

21.02.2018 Indexy nákupních manažerů v eurozóně nepotěšily svým únorovým poklesem. Předběžná data za Německo se na očekávání nedotáhla pouze těsně, ale Francie za nimi zaostala o něco více a přispěla k horším údajům za celý měnový blok. Na druhou stranu, indexy nadále zůstávají velmi vysoko z historického pohledu a těžko rozvíří nějaké velké obavy.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zápis z jednání Fedu se ponese v jestřábím duchu

21.02.2018 Pozornost trhů se bude dnes upínat k zápisu z lednového zasedání Fedu. Ostře sledovaná bude především inflace a důvěra členů FOMC v dosažení 2% inflačního cíle. Únorové indikátory PMI v eurozóně zřejmě mírně zkorigují, i tak ale zůstanou konzistentní s velmi slušným tempem růstu HDP.
img

Koruna dnes obstála lépe než zbytek regionu, odnáší si pouze nevýrazné ztráty

20.02.2018 Nálada v německé ekonomice zůstává slušná, ukázal index ZEW. Optimismus o budoucím růstu se sice z ledna na únor lehce snížil, ale výsledek je nakonec lepší, než se čekalo. Efekt nových zpráv na finanční trhy ovšem nepřeceňujeme.
img

Dolar navyšuje zisky při růstu výnosů. Nové zprávy stále chybějí

20.02.2018 Dluhopisové výnosy v úterý pokračují vzhůru, přičemž americké se snaží po včerejším svátku dohánět ty evropské. Na krátkém konci ovšem můžeme vyzdvihnout značný nárůst německého dvouletého výnosu. Akciím v Evropě se daří lépe než včera a připisují si aspoň menší zisky. To vše při trvající absenci zásadních zpráv, které by s hlavními trhy hýbaly.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar dnes mírně zpevňuje

19.02.2018 Americký dolar dnes mírně zpevňuje, a zotavuje se tak z tříletého minima vůči koši měn, kde se ocitl minulý týden. Euro vůči dolaru ztrácí zhruba desetinu procenta a pohybuje se těsně pod 1,2400 EUR/USD. Oživení americké měny ale podle analytiků zřejmě nebude mít dlouhého trvání.
img

Dolar si prodlužuje růst a koruna s ním drží krok

19.02.2018 Pondělní obchodování na globálních finančních trzích neovlivňovala nová data ani zásadní zprávy. Navíc trhy v Číně a USA zůstaly kvůli svátkům zavřené, takže aktivity ubylo. I za daných podmínek však dluhopisy, akcie i měny našly svůj směr a nezůstaly pouze u čeření vody.
img

Koruna začíná týden posílením, eurodolar se po poklesu konsoliduje

19.02.2018 Ve Spojených státech je dnes svátek a žádná důležitá data se na úvod týdne nečekají. Eurodolar v pátek narazil u 1,2550 a obrátil dolů, načež se dnes konsoliduje lehce nad 1,2400 při absenci nových impulsů. Zajímavé události může čekat od středy dál a budou to zejména vystoupení amerických centrálních bankéřů a měkké indikátory z eurozóny.
img

Rozbřesk: Jsou skutečně poslední ztráty dolaru tak “záhadné”?

19.02.2018 Americký dolar v posledních několika měsících systematicky ignoruje dobrá čísla z domácí ekonomiky a nárůst amerických výnosů. Viditelně rostou domácí inflační tlaky, a proto americký dvouletý výnos doputoval v posledních týdnech až do blízkosti 2,50 %. Rozdíl mezi americkým a eurovým dvouletým výnosem vzrostl za poslední tři měsíce o více než jeden procentní bod a je poblíž historických maxim (přes 2,5 procentního bodu). Podle učebnicových teorií nekryté úrokové parity by takový vývoj měl být pro dolar pravým požehnáním. To zatím rozhodně není. Dolar na frontě s eurem ztratil za poslední tři měsíce více než 8 % a jako by mu nebylo pomoci…
img

Jak vydělat na substituci?

19.02.2018 Cena je na finančních trzích vždy až na prvním místě a stejně jako v reálném obchodě, i zde platí, že při srovnatelném zboží je to levnější vždy více v kurzu. S vyšší poptávkou po výprodejových aktivech se můžeme setkat jak na měnových, tak především pak na komoditních trzích, kde substituce levnějšího za dražší funguje velmi často.
img

Konec nízké volatility v amerických akciích

17.02.2018 Dva týdny stará korekce na amerických akciových trzích kompletně změnila dosavadní hru. Nízká volatilita končí, příliš vysoká inflace se stává reálným nebezpečím a větší korekce cen akcií se patrně stanou běžnou součástí vývoje.
img

Dolar asi čeká největší týdenní ztráta za devět měsíců

16.02.2018 Americký dolar se vůči koši měn odrazil z tříletého minima. Nic to ale nemění na tom, že celý týden mu zřejmě přinese největší ztrátu za posledních devět měsíců. Obchodování s americkou měnou ovládal v předešlých dnech pesimismus, který nedokázaly prorazit ani vyšší americké výnosy.
img

Ranní videokomentář: Dolarový index prolomil únorová minima, dnes britský maloobchod

16.02.2018 Čtvrteční seance přinesla další růst akcií a další výplach na americkém dolaru, který se v případě dolarového indexu dokonce už dostal pod minima ze začátku února. Přestože se tedy fundament v USA nijak výrazně nezhoršuje a americké sazby dokonce rostou rychleji než evropské, dolar se navrací do klesajícího trendu z minulých měsíců a znovu slábne na většině měnových párů. I dnes zatím vypadají finanční trhy klidně, což by mohla být pro USD opět špatná zpráva. Z makra jsme zvědaví hlavně na britské maloobchodní prodeje a jejich dopad na libru.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Americký dolar dál klesá

15.02.2018 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje a k japonskému jenu se dostal nejníže za 15 měsíců, přestože výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů jsou na vzestupu. Propad podle analytiků způsobuje obecně negativní pohled na dolar, podle nich je to dlouhodobý trend. Část z nich se domnívá, že k tomu přispívají obavy z deficitu rozpočtu a běžného účtu v USA.
img

Dolar se pesimismu nezbavuje, i když výnosy rostou

15.02.2018 Pesimistická nálada na dolaru trvá. Americká měna dnes klesá na hlavních párech, k euru se dostala nejníže za dva týdny a k jenu nejníže za 15 měsíců. Desetileté americké výnosy přitom pokračují v růstu a vede se i akciím. Fundamentální argumenty vysvětlující slabost americké měny analytici hledají.
img

Rozbřesk: Dluhopisové výprodeje nabírají po americké inflaci na síle

15.02.2018 Vyšší americká inflace jenom přilévá do ohně dluhopisových výprodejů. Desetiletý americký výnos se znovu přibližuje 3% hranici, zatímco dvouletý atakuje skoro desetiletá maxima. Dluhopisoví investoři mají strach, že pod taktovkou vyšší inflace Fed v březnu nejen zvýší sazby, ale nakonec i odhadovanou trajektorii růstu sazeb pro tento rok. A po pravdě s podobnými čísly v zádech k tomu může mít důvod….
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes posílila k dolaru i euru

14.02.2018 Koruna dnes posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám. K dolaru si od úterního večera polepšila o desetník na 20,45 Kč/USD, k euru zpevnila o dva haléře na 25,37 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ztráty dolaru přerušila silná americká inflace

14.02.2018 Rušný den má dnes za sebou dolar, který po úvodní ztrátě zisků z posledních týdnů prudce otočil po zveřejnění dat americké inflace. Proti koši světových měn v odpoledním obchodování získal až 0,3 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.2.2018

14.02.2018 V lednu tuzemské spotřebitelské ceny vzrostly oproti prosinci o 0,6 %. V meziročním srovnání se spotřebitelská inflace dostala na hodnotu 2,2 %, což je plně v souladu s očekáváním trhu. Jedná se o třetí zpomalení v řadě poté, co se inflace v říjnu (2,9 % r/r) dostala na své cyklické maximum. Za meziměsíčním růstem cen v prosinci stojí především vyšší růst cen alkoholických nápojů, tabáku a bydlení. I přes zpomalování tempa inflace v posledních měsících, očekáváme, že se v průběhu roku opět přiblíží k 3 %. Hlavním důvodem bude kumulace inflačních tlaků především mzdových. Tempo růstu mezd dosáhne podle našich odhadů v tomto roce vrcholu a podpoří tak další růst spotřeby domácností. Pro rok 2018 odhadujeme průměrnou míru inflace 2,6 %. To podle našeho názoru donutí ČNB zvyšovat úrokové sazby vícekrát, než v současnosti říká její prognóza. Do konce roku 2018 se tak podle našich odhadů stane ještě dvakrát vždy s novou čtvrtletní prognózou ČNB v druhém a třetím čtvrtletí.
Související klíčová slova:
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Sazba hypotečních úvěrů
Sazba hypotečních úvěrů v ČR
Sazba hypoték
Sazba japonského jenu
Sazba konverze
Sazba PRIBOR
Sazba proticyklické kapitálové rezervy
Sazba ruské centrální banky
Sazba u hypotečních úvěrů
Sazba z neinvestovaných prostředků

Následující klíčová slova

Sazby bank na spořicích účtech
Sazby Bank of Canada
Sazby beze změny
Sazby centrální banky
Sazby centrálních bank
Sazby ČNB
Sazby daně
Sazby ECB
Sazby Fedu
Sazby hypoték
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít