Neděle 14. července 2024 03:16
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Washington Post

C:\fakepath\biden4.png

Biden: Svět závidí USA jejich ekonomiku

08.03.2024 Před třemi lety měla ekonomika Spojených států velké problémy, nyní ji zemi závidí celý svět, řekl americký prezident Joe Biden ve svém výročním projevu v Kongresu. Biden se před listopadovými volbami snaží přesvědčit voliče, že kroky jeho administrativy zlepšily jejich finanční situaci, zatímco velká část Američanů vidí stav hospodářství pesimisticky. Před zákonodárci také prosazoval navýšení firemní daně a novou daň pro miliardáře.
C:\fakepath\USA.jpg

Washington Post: Síla americké ekonomiky spočívá v imigraci

03.03.2024 Spojené státy si po krizi způsobené pandemií covidu-19 vedou ekonomicky lépe než mnohé jiné bohaté země světa. Klíčovým faktorem, který napomohl restartu amerického hospodářství, je imigrace, napsal tento týden list The Washington Post (WP).
img

Elon Musk žaluje firmu OpenAI a jejího šéfa, protože opustili neziskovou misi

01.03.2024 Elon Musk podal žalobu na firmu OpenAI, vývojáře chatovacího systému ChatGPT, a jejího generálního ředitele Sama Altmana. Tvrdí, že opustili původní misi firmy, kterou bylo vyvíjet umělou inteligenci (AI) ve prospěch lidstva, ne pro zisk, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\usa4.jpg

Americká sněmovna schválila návrh na odvrácení rozpočtové krize

15.11.2023 Americká sněmovna reprezentantů schválila návrh o krátkodobém financování vlády, který by zajistil plnohodnotný chod federálních úřadů i po pátečním konci aktuálního rozpočtového provizoria. Kongresmani učinili první krok k odvrácení takzvaného shutdownu, nyní plán projedná Senát, který jej může poslat k podpisu americkému prezidentovi Joeu Bidenovi.
img

Denní shrnutí: Medvědi se opět pokoušejí převzít kontrolu na Wall Street

17.10.2023 Nálada na evropské seanci byla smíšená, DAX uzavřel beze změny, FTSE posílil o téměř 0,5 % a CAC40 vzrostl o 0,1 %. Polský bluechipsový benchmark WIG20 se vyšplhal na 2120 bodů a připsal si 1,8% zisk, čímž prodloužil svou růstovou sérii po polských volbách. Analytici Morgan Stanley poukázali na atraktivní ocenění polských akcií.
img

Denní shrnutí: Pozitivní začátek nového obchodního týdne!

16.10.2023 Wall Street na začátku týdne roste díky prvním výsledkům společností a rostoucím nadějím na ukončení cyklu zvyšování sazeb.
C:\fakepath\trader-16102023-48-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli naději na zmírnění sankcí vůči Venezuele klesají

16.10.2023 Ceny ropy na počátku nového týdne klesají. Mohou za to zprávy, že Spojené státy zmírní sankce vůči Venezuele. Investoři však nadále zvažují možný dopad eskalace konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás na ceny ropy.
img

Ropa na poklesu - dohoda mezi USA a Venezuelou snižuje kotace ropy

16.10.2023 Vlády USA a Venezuely se dohodly na zmírnění amerických sankcí vůči venezuelskému ropnému průmyslu, informoval deník Washington Post. Ceny ropy po tomto oznámení krátce klesly.
img

Denní přehled: Averze k riziku se vrací na vlně obav z možného rozpadu americké vlády

29.09.2023 Wall Street vymazala zisky zaznamenané na začátku seance. Index Nasdaq si připsal 0,12 %, zatímco S&P500 ztratil 0,28 %, Dow Jones 0,55 % a Russell 2000 více než 0,67 %.
img

Strach z rozpuštění americké vlády poslal Wall Street níže 📉 US500 ztrácí 0,4 %

29.09.2023 Vzhledem k tomu, že se politici obou amerických stran nemohou dohodnout na návrhu ročního rozpočtu, existuje reálné riziko "rozpuštění vlády", kdy některé vládní úřady přestanou fungovat, dokud parlament rozpočet neschválí. Tento postup by mohl přispět k poklesu HDP nebo ke zpoždění zveřejňovaných makroekonomických údajů. Podle deníku Washington Post "americká vláda již včera oznámila federálním zaměstnancům, že pozastavení provozu se zdá být nevyhnutelné, protože Bidenova administrativa zahajuje formální proces přípravy velké části Washingtonu na nedělní zastavení provozu". Lael Brainardová, ekonomická poradkyně Bílého domu, uvedla, že zastavení činnosti vlády by mohlo pro americkou ekonomiku představovat zbytečný makro problém, ačkoli zveřejňování údajů by se nemuselo výrazně zpozdit.
C:\fakepath\zpevacka.png

Zpěvačka Beyoncé ve Švédsku čelí kritice, že přispěla k vyšší inflaci

15.06.2023 Mysleli jste si, že za růst cen může válka na Ukrajině nebo výpadky v dodavatelském řetězci? Asi neznáte Beyoncé, napsal server BBC News. Začátek jejího turné ve Švédsku minulý měsíc vyvolal tak velkou poptávku po hotelech a restauracích, že se promítl do ekonomických statistik země. Květnová inflace 9,7 procenta byla vyšší, než očekávaly prognózy, a podle analytika z banky Danske Bank Michaela Grahna za tím částečně stojí právě americká popová superstar.
img

Ranní shrnutí (09.06.2023)

09.06.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 si připsal 0,62 % na 4 294 bodů, Dow Jones se posunul o 0,50 % výše na 33 833 bodů a Nasdaq 100 přidal 1,27 % na 14 484 bodů. Russell 2000 klesl o 0,41 %, jelikož investoři vybírali zisky po dobré seanci předchozího dne.
C:\\fakepath\\trader-02062023-37-zm.jpg

Zákon o dluhu v USA kritizují za vstřícnost k infrastruktuře pro fosilní paliva

02.06.2023 Květnová vyjednávání ve Washingtonu ohledně odvrácení platební neschopnosti provázely spekulace, že výsledná dohoda by mohla zahrnovat i reformu pravidel pro výstavbu energetických projektů, která by podpořila ekologickou transformaci Spojených států. Nakonec ovšem návrh zákona přináší jen drobné změny, které mohou urychlit i výstavbu infrastruktury spojené s fosilními palivy. Kritiku od ekologů a některých členů Demokratické strany pak umocňuje výjimka pro plynovod prosazovaný senátorem napojeným na fosilní průmysl.
img

Budou Spojené státy 1. června skutečně v platební neschopnosti?

23.05.2023 V současné době je téma zvýšení dluhového limitu tématem číslo jedna nejen v USA, ale i ve světě, a to vzhledem k tomu, že případný bankrot USA by znamenal problémy pro světový finanční trh.
C:\fakepath\USA.jpg

Představitelé USA se stále nedohodli na odvrácení platební neschopnosti vlády

23.05.2023 Ani osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Po jednání v Bílém domě to podle agentur AP a Reuters uvedl McCarthy. Zároveň ale poznamenal, že diskuze byla produktivní. Věří, že je možné se dohodnout. Nenavýší-li Kongres limit pro zadlužení USA, mohla by platební neschopnost nastat už 1. června. To by mělo dramatické dopady nejen na americkou, ale i světovou ekonomiku.
C:\fakepath\usa-19052023.png

Jednání o odvrácení platební neschopnosti USA stojí, pokračování je nejisté

19.05.2023 Vyjednávání o zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států se necelé dva týdny před potenciální platební neschopností vlády zastavila, informují dnes americká média. Jeden z vyjednavačů Republikánské strany v Kongresu uvedl, že rozhovory v tuto chvíli nepřinášejí posun a že je potřeba je přerušit, načež tým prezidenta Joea Bidena přišel s vyjádřením o značných rozdílech mezi pozicemi obou stran. Akcie na Wall Street ve světle tohoto vývoje smazaly počáteční zisky a začaly oslabovat.
img

Elity amerického establishmentu, i finančního, připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné usednout k jednacímu stolu a ukončit boje. Prý chybí munice, válka je drahá a tříští americké síly

26.04.2023 Elity amerického establishmentu pomalu připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné nakonec zasednout k jednacímu stolu a ukončit boje.
img

US100 roste o 1% 💥

29.03.2023 Futures na US100 rostou, protože vyšší otevření v Asii a euforie z akcií Alibaby zlepšily náladu v technologickém sektoru. Analytici byli v posledních letech vůči čínským technologickým akciím velmi opatrní, protože se obávali přímých vládních zásahů do jejich podnikání.
img

Bitcoin vzrostl na 22 000 dolarů, když se Bidenova administrativa snažila zastavit nákazu ve finančním systému USA

13.03.2023 Cena bitcoinu prudce roste, jelikož se Bidenova administrativa snaží zabránit tomu, aby pád banky Silicon Valley vyvolal masový odchod zaměstnanců z regionálních bank v USA.
img

Ranní shrnutí (08.03.2023)

08.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně níže po jestřábím projevu předsedy Fedu Powella. Powell naznačil, že Fed je připraven urychlit zvyšování sazeb, pokud to bude situace vyžadovat.
img

EU pohrozila Twitteru sankcemi kvůli zablokování účtů novinářů

16.12.2022 Evropská unie pohrozila společnosti Twitter sankcemi kvůli tomu, že zablokovala několika novinářům účty na své sociální síti. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová označila krok firmy Elona Muska za znepokojivý. Tvrdě ho kritizuje také Německo, podle něhož není možné svobodu tisku libovolně zapínat a vypínat. Výhrady má i Británie.
img

Republikáni viní Donalda Trumpa z volební porážky

16.11.2022 Zatímco americká měna pokračuje v poklesu vůči euru a libře, navrhuji znovu se podívat na volby do amerického Kongresu. Na první pohled (v prvních dnech po volbách) bylo vše zřejmé a jednoznačné – vyhrají republikáni a demokraté by si v lepším případě jen stěží udrželi výhodu v Senátu. Čím více času však plyne, tím více se pochybuje o vítězství republikánů alespoň v jedné komoře. Pro začátek, demokraté už vyhráli Senát. I při plné rovnosti křesel v horní komoře bude mít klíčový hlas Kamala Harrisová. Mnoho amerických zdrojů uvedlo, že demokraté získali potřebná křesla k udržení většiny. Údaje z The Associated Press však naznačují, že v tuto chvíli mají demokraté 48 křesel, republikáni 49 a výsledky voleb zůstávají neznámé pouze v jednom státě. Vezměme však naše americké kolegy za slovo.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

The Washington Post: Produktivita práce v USA klesla a nikdo přesně neví proč

01.11.2022 Zaměstnavatelé ve Spojených státech se obávají, že jejich zaměstnanci odvádějí méně práce, a statistiky potvrzují, že jejich obavy jsou oprávněné. Produktivita, tedy měřítko toho, kolik zboží a služeb dokáže zaměstnanec vyprodukovat za hodinu, se v USA podle údajů ministerstva práce v první polovině roku snížila nejvýrazněji od roku 1947. Nikdo ale nedokáže přesně říct, co je toho důvodem, upozornil list The Washington Post.
C:\fakepath\Musk-twitter2.jpg

Musk popřel, že bude propouštět z Twitteru před odměnou ve formě akcií

31.10.2022 Elon Musk popřel, že bude ve společnosti Twitter propouštět před 1. listopadem, kdy by měli zaměstnanci získat odměny ve formě akcií firmy. Upozornil na to dnes zpravodajský server BBC. Šéf společností Tesla a SpaceX minulý týden dokončil převzetí Twitteru za 44 miliardy USD (zhruba 1,1 bilionu Kč). Zprávu o propouštění před výplatou akciemi přinesl o víkendu list The New York Times (NYT). Deník The Washington Post (WP) dnes napsal, že první vlna propouštění se bude týkat čtvrtiny zaměstnanců.
C:\fakepath\trader-21102022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Ranní shrnutí (12.09.2022)

12.09.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se na začátku nového týdne obchodovaly výše. Nikkei a S&P/ASX 200 posílily o 1 %. Likvidita byla slabší, protože trhy v Číně a Jižní Koreji byly zavřené.
C:\\fakepath\\Cina-ekonomika.jpg

Vedro v Číně brzdí ekonomiku; zavírá továrny a omezuje dodávky elektřiny

16.08.2022 Nejhorší vlna veder v Číně za posledních 60 let prohlubuje ekonomické problémy země způsobené výlukami souvisejícími s bojem proti nemoci covid-19. Úřady tento týden nařídily továrnám v několika hlavních výrobních regionech pozastavit výrobu, aby se ušetřila elektřina, informoval server amerického listu The Washington Post (WP).
C:\fakepath\Ukrajina.png

The Washington Post: Ukrajina ve válce přichází také o naleziště surovin

12.08.2022 Ukrajina v konfliktu s Ruskem přišla už také o více než 60 procent svých uhelných ložisek, stejně jako o 20 procent nalezišť zemního plynu a 11 procent ložisek ropy. Podle listu The Washington Post to vyplývá z analýzy, kterou vypracovala kanadská organizace SecDev, která se zabývá vyhodnocováním rizik. O část ze surovinových nalezišť Ukrajina přišla už po ruské anexi poloostrova Krym a po začátku války na Donbasu na východě země v roce 2014.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

Čína nabídla Srí Lance pomocnou ruku, kritici to považují za dluhovou past

22.07.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes nabídl novému srílanskému prezidentovi svou podporu, uvedla agentura Reuters s odkazem na státní televizi CCTV. Ostrovní země v Indickém oceánu se momentálně potýká s nejhorší hospodářskou krizí za poslední desetiletí.
C:\fakepath\benzin.jpg

CNN: Cena benzinu v USA poprvé dosáhla pět dolarů za americký galon

12.06.2022 Průměrná cena benzinu ve Spojených státech poprvé dosáhla pět dolarů (asi 118 korun) za americký galon (3,79 litru), což je v přepočtu zhruba 31,1 koruny za litr. Informovala o tom včera stanice CNN s odkazem na údaje americké asociace automobilistů AAA. Podle stanice není ale dosažení této hodnoty nikterak překvapivé, protože ceny pohonných hmot v USA rostou již osmým týdnem.
C:\fakepath\trader-09062022-23-zm.jpeg

Twitter podle médií hodlá Muskovi poskytnout údaje o aktivitách uživatelů

09.06.2022 Americká internetová společnost Twitter podle zpráv médií hodlá poskytnout velké množství údajů o aktivitách uživatelů na její stejnojmenné síti podnikateli Elonu Muskovi. Ten se letos dohodl na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), později však pohrozil zrušením dohody, protože mu podnik odmítá poskytnout údaje nutné k posouzení množství falešných a spamových účtů na síti.
img

Twitter vyhoví požadavkům Elona Muska - The Washington Post

08.06.2022 Akcie společnosti Twitter (TWTR.US) vyskočily poté, co list The Washington Post zveřejnil informaci o tom, že Twitter vyhoví požadavkům Elona Muska na udělení přístupu k datům o potenciálních robotech využívajících platformu. Očekává se, že společnost nabídne možnost nahlédnout na datový tok o objemu 500 milionů tweetů publikovaných každý den. Dle právníka Twitteru je možné, že se o obchodu bude hlasovat na přelomu července a srpna.
C:\fakepath\Musk-twitter2.jpg

Budoucnost twitteru je nejistá, sdělil jeho šéf po dohodě s Muskem

26.04.2022 Vedení twitteru neví, jakým směrem se bude platforma ubírat, když nad ní získá kontrolu nejbohatší muž planety Elon Musk. Podle médií to řekl výkonný ředitel twitteru Parag Agrawal, když mluvil se zaměstnanci po oznámení dohody o prodeji firmy Muskovi. Uznal, že pro část z více než 5000 pracovníků je vývoj znepokojivý, zatímco čelil otázkám ohledně financí nebo možných změn ve firmě. Zaměstnanci své pocity dávali najevo i v rozhovorech s novináři, kteří popisují spíše negativní reakce uvnitř společnosti.
C:\fakepath\trader-06042022-22-zm.png

USA oznámily zákaz nových investic v Rusku či maximální sankce proti Sberbank

06.04.2022 Spojené státy oznámily další zpřísnění protiruských sankcí, které zahrnuje přerušení veškerých vazeb mezi americkým finančním systémem a institucemi Sberbank a Alfa Bank, zákaz nových investic v Rusku a nová opatření proti "ruským elitám" včetně dospělých dětí prezidenta Vladimira Putina. Kroky v prohlášení prezentoval Bílý dům s tím, že jsou součástí společného postupu USA s partnery v Evropské unii a ve skupině G7. Hovoří o odvetě za ruská "zvěrstva na Ukrajině, mimo jiné v Buči".
img

Mluvčí čínské ambasády v USA řekl, že neslyšel o žádosti Ruska o pomoc

14.03.2022 Prioritou Číny je zabránit tomu, aby se situace na Ukrajině vymkla kontrole, uvedlo v neděli čínské velvyslanectví ve Spojených státech. Učinilo tak v reakci na zprávy v některých médiích, podle nichž Moskva požádala Peking o vojenské vybavení poté, co podnikla invazi do sousední země.
img

Ranné zhrnutie (14.03.2022)

14.03.2022 Akcie v Ázii sa obchodovali zmiešane. Nikkei si pripísal 0,6 %, S&P/ASX 200 si pripísal 1,2 %, zatiaľ čo Kospi sa posunul o 0,6 % nižšie. Indexy z Číny klesli o 2,2 až 4,0 % po tom, čo sa Shenzhen dostal do karantény.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Johnson: To, co Rusko dělá na Ukrajině, se dá označit za válečný zločin

02.03.2022 To, co Rusko dělá na Ukrajině, se už teď podle britského premiéra Borise Johnsona dá označit za válečný zločin. Řekl to dnes podle agentury Reuters parlamentu. Vyjádřil také přesvědčení, že protiruské sankce už mají dopad. List The Washington Post uvedl, že Spojené státy se sankce chystají dále rozšířit.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (04.08.2021)

04.08.2021 Ceny ropy zaznamenali od konca minulého týždňa pokles o viac ako 5 percent. Za poklesom stojí najmä rozširujúci sa variant koronavírusu delta. Behom posledných dní bola veľká pozornosť venovaná predovšetkým situácii v Číne, kde počet prípadov rýchlo rastie. Ako včera informoval denník Washington Post, čínske úrady urobili v meste Wuhan zásadné opatrenia. Lety, cestovanie vlakom a športové zápasy boli pozastavené. Bol vyhlásený aj program hromadného testovania občanov. Napriek tomu, že počet nových prípadov nie je vysoký, mnohé médiá uvádzajú, že tentoraz je nárast nových infekcií pozorovaný vo viac ako 35 mestách, v 17 čínskych provinciách (z 33 provincií). Stojí za to pripomenúť, že tieto mestá majú často niekoľko miliónov obyvateľov. To vyvoláva obavy z dopytu po rope. Bezpochyby sa v najbližších dňoch pozornosť trhov zameria na epidemiologickú situáciu v Číne a kroky miestnych orgánov.
img

🛢Ropa pokračuje v poklese📉

03.08.2021 Trh s ropou zaznamenal už druhý deň prudký pokles. Cena ropy WTI dnes opäť klesla o takmer 3% pod úroveň 70 dolárov za barel, čo je najnižšia úroveň za takmer 2 týždne. Čo môže byť za týmito silnými poklesmi?
C:\fakepath\usa4.jpg

Senátoři v USA představili dlouho chystaný návrh zákona o podpoře infrastruktury

02.08.2021 Po týdnech složitého vyjednávání a po netradičním víkendovém zasedání představili zástupci republikánů a demokratů v Senátu amerického Kongresu návrh zákona ukotvující masivní investice do infrastruktury v USA. Zhruba bilionový balíček počítá pro příštích pět let s 550 miliardami dolarů (necelých 12 bilionů Kč) v nových výdajích určených na obnovu silnic, železnic, vodovodní a internetové sítě nebo letišť a přístavů. Legislativní proces v Senátu pokračuje, zastánci plánu doufají v jeho schválení do konce týdne.
img

Americký Kongres právě teď schválil Bidenův obří balík rozpočtových opatření, hrozí citelná inflace. I proto by to mělo zajímat třeba i Česko a českou vládu

10.03.2021 V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát něčeho, na co už takřka zapomněl: obří inflace. A strach by měla mít i česká vláda.
C:\fakepath\dolary.jpg

Jeff Bezos se vrátil zpět na pozici nejbohatšího člověka světa

17.02.2021 Šéf internetové společnosti Amazon Jeff Bezos se vrátil na pozici nejbohatšího člověka světa, ze které jej nedávno sesadil ředitel automobilky Tesla Elon Musk. Bezos se stal nejbohatším na světě v roce 2017 a na této pozici byl až do ledna, než ho sesadil Musk, uvedl s odvoláním na aktuální údaje časopisu Forbes web CNBC.
C:\fakepath\USA.jpg

Americký Kongres schválil dvoudenní prodloužení financování vlády

20.12.2020 Americký Kongres v noci na sobotu schválil dvoudenní prodloužení financování vlády. Odvrátil tak do nedělní půlnoci vstup federálních úřadů do omezeného rozpočtového režimu a zajistil další čas na jednání o balíku opatření na zmírnění ekonomické krize. Republikáni a demokrati po měsících sporů trvají na tom, že nová podpora pro firmy a domácnosti je na cestě.
img

Rychlé shrnutí

08.12.2020 NY Times a Washington post informují o tom, že Pfizer nebude schopen dodat USA více než 50 mil. dávek vakcín až do příštího června. Prvotní dodávky budou dostatečné na to, aby se naočkovalo 50 mil. osob.
img

Zlato posiluje po sporu mezi ministrem financí a FEDem

20.11.2020 Indexy akciových trhů na "zadní noze" poté, co se objevil otevřený spor mezi Federálním rezervním systémem a ministrem financí Stevenem Mnuchinem ohledně nouzového balíčku v boji proti koronaviru: Zlato v sentimentu „risk-off".
img

Šéfové Amazonu, Applu, Googlu a Facebooku čelí dotazům Kongresu

29.07.2020  V právním podvýboru Sněmovny reprezentantů pro antimonopolní záležitosti začalo dlouho očekávané slyšení šéfů společností Amazon, Apple, Google a Facebook. Podle agentury Reuters akce poskytne náhled do myšlení zákonodárců, kteří gigantům chtějí utáhnout otěže, a patrně ji bude provázet "zdravá dávka politického divadla".
C:\fakepath\wsh.jpeg

Ve Washingtonu začíná jednání o novém záchranném balíčku

21.07.2020 Špičky amerického Kongresu a představitelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa se po víkendu naplno ponořili do složitých vyjednávání o novém balíčku opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Neshody podle médií panují nejen mezi demokraty ovládanou Sněmovnou reprezentantů a Senátem kontrolovaným republikány, ale také mezi republikánskými zákonodárci a Bílým domem. Agentura Reuters připomíná, že dříve schválený program federální podpory pro miliony Američanů, kteří přišli o práci, skončí tento měsíc.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
C:\fakepath\washington-post.jpg

The Washington Post: Asad stojí před větším problémem než válka

28.05.2020 Syrský prezident Bašár Asad čelí největší krizi za devět let války. Důvodem jsou neshody v rodině, hroutící se ekonomika a napětí ve vztahu s klíčovým partnerem Ruskem. Přitom se jeho odpůrci stáhli do posledního koutu v severozápadní Sýrii, nepředstavují hrozbu a není ani žádný jiný uchazeč o prezidentské křeslo v zemi, jíž Asadova rodina vládla 50 let, píše list The Washington Post.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump čelí s koronavirem nejtěžší zkoušce svého prezidentství

10.03.2020 Americký prezident Donald Trump čelí kvůli šíření nového typu koronaviru nejtěžší zkoušce svého prezidentství, napsal dnes list The Washington Post (WP). Trump je totiž kvůli způsobu, jakým o nákaze informuje, terčem rostoucí kritiky i z vlastních politických řad a musí se vypořádat s klesajícími akciovými trhy, jejichž dobrý stav je jedním z pilířů jeho kampaně za znovuzvolení.
C:\fakepath\USDXH1.png

Shrnutí obchodování: Americké akcie oslabily, indexy S&P 500 a Nasdaq nejvíc za měsíc

25.09.2019 Americké akcie včera oslabily a indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly nejvyšší ztráty za poslední měsíc, napsala agentura Reuters. Náladu na trzích ovlivnila chystaná ústavní žaloba na amerického prezidenta Donalda Trumpa, zpráva o důvěře amerických spotřebitelů a obavy plynoucí z americko-čínské obchodní války.
C:\fakepath\Trump g7.jpg

Dosavadní jednání na summitu G7 jsou velmi dobrá, napsal Trump

25.08.2019 Dosavadní jednání na summitu skupiny vyspělých světových ekonomik G7 v jihofrancouzském Biarritzu byla velmi dobrá. Na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump. Zároveň kritizoval "falešná a nechutná" média, která podle něj před vrcholnou schůzkou nepravdivě informovala o napětí ve vztazích sedmi zemí skupiny.
C:\fakepath\TOP5-15012019-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2019 1) Britský parlament bude dnes večer SEČ rozhodovat o brexitové dohodě. Očekává se, že poslanci dojednané podmínky britského odchodu z Evropské unie v historickém hlasování odmítnou. Ve hře zůstává možnost takzvaného tvrdého brexitu, tedy odchodu bez dohody. Ten by přinesl značné komplikace v obchodu, dopravě i v legislativě.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: Jediným problémem americké ekonomiky je Fed

25.12.2018 Jediným problémem americké ekonomiky je Fed, zkritizoval dnes opět americkou centrální banku Donald Trump. Podle jeho názoru banka nechápe fungování trhů a "nezbytné obchodní války", stojí na prezidentově twitterovém účtu. Hlavu USA i finanční trhy znepokojují vyhlídky americké ekonomiky mimo jiné ve světle pokračujícího propadu akciového trhu ve Spojených státech.
C:\fakepath\fed.jpg

Mnuchin: Trump popírá, že by navrhoval propustit šéfa Fedu

23.12.2018 Americký prezident Donald Trump popírá, že by navrhoval propustit šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Uvedl to ministr financí Steven Mnuchin. Reagoval tak na informace médií, že Trump o možnosti Powellova odvolání diskutoval kvůli nespokojenosti s pokračujícím zvyšováním úrokových sazeb.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

USA a Británie: Peking využívá hackery k hospodářské špionáži

21.12.2018 Vlády Spojených států a Británie včera společně varovaly, že skupina hackerů známá jako APT10, která má na svědomí útoky na firmy a instituce v řadě zemí, působí pod záštitou čínské vlády. Hackeři údajně vedli kampaň operací v Evropě, Asii a Spojených státech s cílem získat duševní vlastnictví a citlivé obchodní informace. Odpovědnost za hackerské útoky následně Číně připsaly také Nový Zéland a Austrálie.
C:\fakepath\1000x-1.jpg

Trump kvůli zvyšování úroků opět kritizoval Fed

17.12.2018 Prezident Spojených států Donald Trump dnes kvůli zvyšování úrokových sazeb opět kritizoval americkou centrální banku (Fed). Ta už letos úroky zvýšila třikrát a tento týden se očekává další zvýšení. Kritika centrální banky ze strany politiků je citlivé téma, může být chápána jako snaha měnovou autoritu ovlivňovat.
img

Pokračování slovních útoků prezidenta Trumpa na Americkou centrální banku (FED)

29.11.2018 „Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech je odrazem síly a růstu americké ekonomiky. Šéf FEDu i americký prezident by měli spolu více mluvit osobně, určitě by dospěli ke shodě a ujištění, že oba za svými kroky vidí prospěch amerických firem i domácností,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
C:\fakepath\TOP5-28112018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.11.2018 1) Nejsem ani trochu spokojený se jmenováním Jeromeho Powella do funkce guvernéra americké centrální banky (Fed), uvedl americký prezident Donald Trump pro list Washington Post. Nelíbí se mu rychlé utahování měnových podmínek ze strany centrální banky, které Powell předsedá.
img

Fed horší než Čína. Trump zpět na scéně, trhy jsou však v klidu

28.11.2018 Donald Trump se v rozhovoru pro Washington Post rozjel. Indicie pro setkání s čínským prezidentem, které by trh ocenil asi nejvíc, žádné nedodal. Nepadlo také ani slovo o nových clech na německá auta, o kterých se spekulovalo ve včerejším tisku. I tak se však americký prezident dotkl spousty podnětných témat.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ECB ponechá sazby beze změny, možná poodhalí detaily o zvyšování sazeb

26.07.2018 ECB dnes na měnově-politickém zasedání ponechá sazby beze změn, k výrazné úpravě zřejmě nedojde ani v rétorice. Následná diskuse by ale mohla poodhalit něco o zvyšování sazeb v příštím roce, reinvesticích dluhopisů i příštím prezidentovi. V regionu bude dnes kalendář událostí prázdný.
C:\fakepath\eurusd-04072018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.7.2018

04.07.2018 Akcie na americké burze včera oslabily pod tlakem titulů technologického sektoru a zejména pak akcií Facebooku. Obchodování v USA bylo včera zkráceno a dnes zůstává trh kvůli státnímu svátku uzavřen. Americký dolar po třech měsících růstu včera rovněž oslabil.
img

AUD/USD

17.03.2018 AUD/USD podpora kolem úrovně 0.7678 a v americké fázi obchodování uzavřel na úrovni 0.7714. Parita dosáhla intradenního maxima na 0.7777 a minima na úrovni 0.7710. Australský dolar v pátek klesl proti americkému dolaru, když se objevil nový boj o averzi vůči riziku, které bylo vyvoláno částečně kvůli obavám z globální obchodní války a změnám v obsazení vrcholných postů v administrativě Bílého domu – obavy investorů ale v druhé polovině týdne začaly opadat, což mělo silný impakt na další aktiva.
C:\fakepath\TOP5-09112017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.11.2017 1) Evropská komise zlepšila výhled vývoje ekonomiky Evropské unie. Ve své pravidelné podzimní makroekonomické předpovědi dnes uvedla, že letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) dosáhne 2,3 %, zatímco na jaře počítala s růstem o 1,9 %. Pro eurozónu teď podzimní prognóza očekává růst 2,2 %, což by bylo nejrychlejší tempo za poslední desetiletí.
C:\fakepath\eurusd-08112017.png

Dolar kvůli obavám ohledně daňové reformy oslabuje

08.11.2017 Americký dolar dnes na forexových trzích ve světě oslabuje vůči euru i japonskému jenu, dolů ho táhnou obavy z možných průtahů při realizaci plánů prezidenta Donalda Trumpa na snížení daní. Euro si k dolaru připisuje zhruba 0,1 procenta a pohybuje se těsně pod 1,1600 EUR/USD.
img

Americký dolar může sesadit z forexového trůnu odložení daňové reformy v USA

08.11.2017 Americký dolar drží pevně opratě měnového trhu. Měna Spojených států se totiž stále pohybuje v blízkosti čtyřměsíčních maxim ke koši hlavních světových měn a zatím nehodlá oslabit. A to i přes, měřeno středoevropským časem, ranní výkyvy kvůli čínským datům o vývozu a dovozu. Vývoj dolaru na forexovém trhu je ovlivněn očekáváním investorů ohledně nových informací o osudu daňové reformy v USA.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump chce trestat firmy, které přesunou výrobu do zahraničí

11.10.2017 Americké úřady budou postihovat firmy, které přesunou výrobu ze Spojených států do zahraničí. Za zachování pracovních míst v USA naopak dostanou finanční podporu. Počítá s tím návrh zákona, který připravil americký prezident Donald Trump. Ten o plánech hovořil v rozhovoru s magazínem Forbes.
KLDR.png

Účinek sankcí proti KLDR může přijít později

14.09.2017 Rada bezpečnosti OSN v pondělí schválila již devátý balíček hospodářských sankcí proti KLDR. Jejich cílem je dotlačit komunistický režim k zastavení jaderného programu. To se však za 11 let sankčních opatření nestalo a Severní Korea nyní tvrdí, že je schopna nukleární hlavicí zasáhnout území Spojených států. Média si proto kladou otázku, zda mohou být hospodářské postihy v případě Severní Koreje účinné.
img

Google testuje novou technologii podobnou Snapchatu

06.08.2017 Google vytváří novou technologii, kterou mohou mediální společnosti využít pro tvorbu příběhů podobných těm na platformě „Discover“ od Snapchatu. Projekt pojmenovaný „Stamp“ je v raných fázích testování s vydavateli, řekla osoba seznámena s tímto projektem pod podmínkou anonymity.
img

Trhy dnes: Dolár po FEDe rastie, akcie strácajú. Bank of England nakopla libru

15.06.2017 V posledných hodinách sa toho na trhoch deje skutočne veľa. Začnime včerajším zasadnutím FEDu, ktoré sa nieslo v prekvapivo jastrabom tóne. Americká centrálna banka podľa očakávania zvýšila úrokové sadzby, prekvapivo však nezmenila výhľad pre ich ďalší vývoj. Aj naďalej teda očakáva jedno ďalšie zvýšenie v tomto roku a po tri v ďalších dvoch rokoch. K tomu všetkému začne koncom roka FED znižovať svoje aktíva, bude teda robiť opačný proces ako kvantitatívne uvoľňovanie – znižovať dopyt po štátnych dlhopisoch a sťahovať likviditu z finančného systému. Aby toho nebolo málo, tak Yellenová na tlačovej konferencii povedala, že aktuálne spomalenie inflácie netreba preceňovať, čím dala trhom signál, že na rozdiel od nich FED zatiaľ kvôli spomaleniu inflácie neočakáva poľavenie v uťahovaní politiky.
eurczk-17052017-4.png

Koruna stagnovala k euru, k dolaru posílila

17.05.2017 Česká měna dnes stagnovala k euru a dále posilovala vůči americkému dolaru. K 18:00 byla koruna k euru sice oproti předchozímu závěru slabší, ale pouze o dva haléře na 26,44 Kč/EUR. K americkému dolaru zpevnila o 13 haléřů na 23,72 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Americký dolar na finančních trzích oslaboval podle analytiků kvůli aktuálním aférám kolem prezidenta USA Donalda Trumpa.
img

New York Times: Trump tlačil FBI, aby bylo zastaveno šetření jeho poradce

17.05.2017 Americký prezident Donald Trump chtěl po odvolaném šéfovi Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamesovi Comeym, aby zastavil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli nejasným vazbám na Rusko. Podle listu The New York Times (NYT), který před prezidentskými volbami podporoval demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou, to vyplývá ze zápisu, který si Comey po únorové schůzce s Trumpem pořídil. Bílý dům obvinění popřel.
eurusd-17052017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.5.2017

17.05.2017 Americké akcie zakončily včerejší obchodování bez výraznějších změn, index technologického trhu Nasdaq Composite nicméně uzavřel na novém rekordním maximu. Nárůst cen akcií technologických společností byl kompenzován poklesem firem působících v energetickém sektoru a v oblasti péče o zdraví.
eurusd-16052017-3.png

EUR/USD stoupl na šestiměsíční maximum

16.05.2017 Euro dnes vůči americkému dolaru překročilo hranici 1,1000 EUR/USD a vyšplhalo se až na nejvyšší úroveň od listopadového zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Americký dolar se dostal pod tlak po zprávě listu The Washington Post, podle které Trump minulý týden na schůzce s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem vyzradil tajné informace související s teroristickým hnutím Islámský stát (IS).
eurusd-18012017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.1.2017

18.01.2017 Americké akcie včera oslabily. Ztrácely hlavně finanční a dopravní společnosti a další firmy, které rostou od listopadových prezidentských voleb. Na vývoj akcií mají negativní dopad převážně obavy z protekcionistické obchodní politiky nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, které přiměly investory omezit rizikové obchody a stáhly dolů i americký dolar a výnosy dluhopisů.
img

V Trumpově vládě bude hrát obří roli ropa

14.12.2016 Od chvíle, kdy americká justice rozbila v roce 1911 Rockefellerův obří ropný koncern Standard Oil, byly americké odvětví energetiky a federální vláda ve při. To by se nyní mohlo změnit. Ve funkci amerického ministra zahraničí bude zřejmě potvrzen Rex Tillerson, šéf jedné z nejvlivnějších firem světa, energetického koncernu Exxon Mobil. Na ministerstvo energetiky má už podle všeho namířeno Rick Perry, někdejší guvernér největšího amerického producenta ropy Texasu.
img

Vzestup a pád fake news?

29.11.2016 Poté, co americké prezidentské volby vyhrál realitní magnát Donald Trump, jenž byl ještě před rokem považován za kuriózní zpestření souboje o Bílý dům, se média a organizace zabývající se průzkumy veřejného mínění začaly zpytovat, proč výsledek neodhadly a co vedlo voliče k nečekané podpoře republikánského kandidáta.
img

Jak moc jestřábí signál vyšle Fed při rostoucím předvolebním napětí?

02.11.2016 Pohled na prudce oslabující mexické peso, které se stalo synonymem tržního strachu z prezidentování Donalda Trumpa, potvrzuje, že téma amerických voleb se rozehrálo opět naplno. Nejen, že tak zastiňuje další důležitá data jako například včerejší index ISM, ale dokonce vrhá stín i na právě probíhající zasedání Fedu. Za jiných okolností by totiž jednání FOMC bylo co do důležitosti jasně nejtěžším kalibrem, neboť zvýšení úrokových sazeb se blíží.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 2.11.2016

02.11.2016 Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta zřejmě ponechá sazby beze změny, trhy však bude připravovat na jejich prosincové zvýšení. Finální indexy PMI z oblasti eurozóny zřejmě ukáží na slušnou kondici ve zpracovatelském průmyslu. Dobře vyznít by měly i PMI indexy, které dnes budou zveřejněny v Polsku a Maďarsku.
eurusd-01112016-3.png

Dolar kvůli politické nejistotě v USA oslabuje

01.11.2016 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje, pod zvýšeným tlakem je kvůli politické nejistotě před blížícími se...
eurusd-12082016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.8.2016

12.08.2016 Americké akcie se včera vyšplhaly na nová rekordní maxima. K růstu akciového trhu přispěly příznivé hospodářské výsledky některých maloobchodních podniků. Energetické společnosti navíc těžily ze stoupajících cen ropy.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
img

Kam teď investuje Warren Buffett? 20 nejvýznamnějších podílů Berkshire Hathaway

21.11.2013 Warren E. Buffett od začátku roku již zbohatl o 11 miliard dolarů a s aktuálními 58,9 miliardami dolaru (asi 1,19 bilionu korun) by bez problémů splatil více než dvě třetiny státního dluhu České republiky. Bohatší je podle neoficiální statistiky agentury Bloomberg pouze zakladatel Microsoftu Bill Gates s majetkem 76,4 miliardy dolarů, mexický magnát Carlos Slim Helú s majetkem 70,1 miliardy dolarů a španělský zakladatel Inditexu Amancio Ortega, jehož bohatství se odhaduje na 62,7 miliardy dolarů.
usa ekonomika.jpg

Ekonomika USA zůstává slabá

03.11.2013 Americká ekonomika v posledních dvanácti měsících, tedy rok od znovuzvolení amerického prezidenta...
usa 30092013.png

Rozpočtová krize v USA poškodila republikány

23.10.2013 Střet kolem financování vlády a zvýšení rozpočtového stropu, který na 16 dní uzavřel většinu amerických úřadů, způsobil značné politické škody Republikánské straně a dál oslabil důvěru Američanů v politický systém a především v Kongres. Vyplývá to z průzkumu listu The Washington Post a televize ABC News, stejně jako z ankety další televize CNN.
usd dolar.jpg

Americký Senát opět jedná o zvýšení dluhového stropu

16.10.2013 Chaoticky pokračují v americkém Kongresu snahy o znovuotevření vládních úřadů a zvýšení dluhového...
img

Jak si vsadit na pokračující platební neschopnost USA? Experti radí vyhnout se akciím

02.10.2013 Ve Spojených státech pokračuje ping pong mezi republikány a demokraty, kteří si posílají a zamítají návrhy na východisko z politického patu, který odřízl státní sféru od financí a donutil tisíce lidí jít na neplacené volno. Místo konstruktivní debaty se navíc obě politické síly vzájemně především obviňují z toho, kdo současnou krizi způsobil. S nerýsující se vidinou konce platební neschopnosti je podle investičních stratégů vlivných bank lepší vyhnout se do budoucna akciím a vsadit spíše na dluhopisy.
usa 30092013.png

Američtí demokraté odmítli dílčí republikánské návrhy

02.10.2013 Demokraté v americké Sněmovně reprezentantů v úterý odmítli dílčí republikánské návrhy na částečné...
92898879.jpg

Rozpočtové spory v USA zkomplikují život občanům

01.10.2013 Zastavení části aktivit americké vlády zkomplikuje život občanům Spojených států i turistům. Nemělo by však...
usa ekonomika.jpg

USA nadále hrozí platební neschopnost

22.09.2013 Spojeným státům nadále hrozí platební neschopnost. Nic na tom zřejmě nezmění ani páteční schválení návrhu...
img

US oberie Európu o pracovné miesta

10.09.2013 Optimizmus zo zverejnených lepších čínskych makrodát ako aj pokles cien ropy poslali včera akciové trhy v US vyššie...
img

Kam teď investuje Warren Buffett? 15 nejvýznamnějších podílů Berkshire Hathaway

15.08.2013 Třetí nejbohatší muž planety, Warren E. Buffett, má majetek v hodnotě 59,6 miliardy dolarů (asi 1,16 bilionu korun), a mohl by tak bez problémů splatit více než dvě třetiny státního dluhu České republiky. Bohatší je podle neoficiální statistiky agentury Bloomberg pouze zakladatel Microsoftu Bill Gates s majetkem 72,4 miliardy dolarů a mexický magnát Carlos Slim Helú s majetkem 67,2 miliardy dolarů.
euro money.jpg

Evropští představitelé mírní obavy o bankovní vklady

18.03.2013 Jednorázové zdanění bankovních vkladů na Kypru kvůli finanční pomoci od eurozóny je unikátním opatřením...
obama krize.jpg

Obamova vláda chce, aby škrty byly bolestné

06.03.2013 Vláda amerického prezidenta Baracka Obamy zřejmě instruuje své úředníky, aby nemírnili dopady...
usd dolar.jpg

USA by už v polovině února mohly dojít peníze

08.01.2013 Spojeným státům opět hrozí riziko bankrotu. Pokud se republikánští zákonodárci s prezidentem..
fiskalni utes usa.jpg

Na dohodu o daních v USA zbývá pět dní

27.12.2012 Ve Spojených státech zbývá už jen pět dní na dohodu demokratů a republikánů, která by odvrátila růst daní...
img

Povolebné politické zbližovanie

19.12.2012 Očakávania, že republikáni a demokrati smerujú k dohode ohľadom fiškálneho útesu, poslali včera akciové trhy v ...
img

Večerné zhrnutie

11.11.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

G-20

11.11.2010 V Južnej Kórei sa dnes začalo stretnutie ministrov financií krajín G-20, teda krajín, ktorých HD...
Související klíčová slova: Carlos Slim | Největší ruská banka | Růst světového obchodu | Cena benzinu v USA | ChatGPT | Zpravodajský server | Euro k americkému dolaru | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Odvolání šéfa Fedu | Války | Vývoj | Ruské dluhopisy | Ropný průmysl | Australská centrální banka | US2000 | Americká automobilka | EUR | Kurz čínské měny | Investiční firma | Standard & Poor's | Budoucnost | Wal-Mart Stores | Cena severomořské ropy | Zvýšení rozpočtového stropu | XOM | Itálie | Analytici Bank of America | Organizace Conference Board | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Texas | Očekávání | Předpověď | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Američtí voliči | Binance.US | Chelsea | Světové ceny potravin | Pozitivní nálada | Export klíčových komodit | EUR/JPY | Trh práce | Evropská komise | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | iShares | Investice | US Bancorp | Mezinárodní ratingová agentura | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Hlavní index německých akcií DAX | Emise USA | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Stimul | Návrh zákona | Evropské měny | Bidenova administrativa | Společnost Apple | IHS | Hospodářské oživení | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Parag Agrawal | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Visit Stockholm | Akcie společnosti | ETH | Benchmark | Politico | Cenné papíry | Výnos | RBC Capital | International Business Machines (IBM) | RBS | Brent | Delta | TNOTE | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Hlavní akciový index | Index DOW | Import | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Investiční strategie | Státní dluh | MAE | Akcionáři | Kontrakty | Strach | Peníze z vrtulníku | AUDUSD | Euronext | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | JPY | Pád měny | Analytický tým FXstreet.cz | AI | Poradce Bílého domu | Index Russell | Asad | Platon Finance | The Verge | Americká sněmovna reprezentantů | Changpeng Zhao | The Washington Post | Peníze | Posílení | Shanghai Composite Index | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Velké problémy | Investovat | EURUSD | Unie | Heatmap | Palladium | Federální úřady | Americký Fed | Ropa WTI | Zastavení činnosti | Federální rezervní systém (FED) | CISCO | Ekonomiky | Analytika | Prudký růst akcií | Brexit | Zesílení inflačních tlaků | BBC News | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Next Finance | Odliv kapitálu | Produktivita práce v USA | Zastavení ztrát | Vyjednávání o zvýšení stropu | Proražení | Magnát | USD | Stablecoin | Export | Moody's | Americká média | Více peněz | Plány | Na burze | Šéf Bílého domu | ČSOB | Globální krize | Trh s ropou | Žaloba | Maďarsko | Úroková sazba | Kabinet | Klimatické změny | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Sociální sítě | P.A. | CBO | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Janet Yellenová | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Dovoz | Dluhové krize | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Odpojení Ruska | Nikkei | Sukuky | The New York Times | Čínské úřady | Růst cen ropy | Vývoj akcií | Rekordní maxima | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | Elon Musk | Euforie | Dostatek hotovosti | Nezávislost centrální banky | Steven Mnuchin | Makrodata | Procter & Gamble | Tesla Elon Musk | Investoři | Investing.com | Portfolio | Myšlení | Covid | Globální ekonomiky | Americký prezident | Předseda sněmovny | Evropská měna | Coca-Cola | Jeff Bezos | Prezident ECB | Média | Analytici | Zmírnění sankcí | Výrobce léků | Euro Stoxx 50 | AA | Islámské dluhopisy | Zisk | Investiční společnost | Vyšší hodnoty | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Bank of England | Airbnb | Fannie Mae | Britský premiér | NAHB | Prezident | Odvětví kryptoměn | Neziskové organizace | Zvýšení limitu pro zadlužení | Funkční období | MFČR | Kč/EUR | Analýzy | S&P/ASX 200 | Slevy | TTF | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Poradenská společnost | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Patria | Úrok | Válka | US500 | České koruny | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Fiskální rok | Rozpočtová krize v USA | Equity Trader | Prodej | Zpráva | Bohatý | Události roku | Hroutící se ekonomika | Ekonomické dopady | Kybernetické měny | Firemní daně | Warren Buffett | Finanční ředitel | S&P | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Futures | Libra k americkému dolaru | Automobilka | Meta | Nabídka | GBP | Investiční výzkum | Bitcoin | Admiral Markets | Automobilky | Centrální banky | PG | Trojúhelníkové formace | Elektromobily | Fungování trhů | Prodej dluhopisů | Japonská vláda | Ekonomické události | Equity | Eurostat | Majitel | Guru | Zprávy | Deflace | Dolary | Nezaměstnanost v USA | Dopady na trhy | Investiční banka | HDP USA | Averze k riziku | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropské akcie | DPA | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | NATO | Index US100 | Míra | Měna Platon Coin | Výsledky | Hodnota kybernetické měny | Phillips 66 | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | Obchodní nápady | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Silný dolar | Tržby | Australský dolar | Retracement | Koruna | Cukr | Výrazný pokles | Bidenův obří balík | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Včerejší obchodování | Francie | Pocity | Budoucnost twitteru | BHS | Objem | Propad | xStation | Ruská vojska | Asociace | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Makro | Údaje | Australské akcie | Platon Coin | OpenAI | Zákonodárci | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Chuck Schumer | Plyn z Ruska | NYSE Euronext | Regulátor | Průzkumy | Státní rozpočet | Barack Obama | Videokonference | Demokraté a Republikáni | Průmyslová výroba | Bilion | WMT | Capital Markets | Pfizer | AFP | Studie | První obchodní den | Cena plynu | Pojištění kryptoměn | Deficit | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Graf | Polsko | CCTV | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Nový Zéland | FRA | Plyn | Patrick Harker | Forexové intervence | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | LIBOR | Evropa | HUF/EUR | Blue Origin | Vedení twitteru | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Jednání FOMC | Title Transfer Facility (TTF) | Dopady na ekonomiku | Bezpečné útočiště | Obchodní partner | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | Dow Jonesův index | Čínský prezident Si Ťin-pching | Britský FTSE 100 | Nejbohatší muž planety | Odpor | Finanční krize | Euro dnes | FXstreet.cz | GBPUSD | Stříbro | Ekonomka | Akcie | CHF | Instituce | Dogecoin | Bank of Japan | SARS-CoV-2 | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Dovoz ukrajinského obilí | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Index Nikkei | Brokers | Obnovitelné zdroje | Phillips 66 (PSX) | The New York Times (NYT) | Investiční plány | Americké akcie | Index WIG20 | BBC | MetaTrader | Kongres | Superstar | MetaTrader 4 | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Apple | Komise pro cenné papíry a burzy | LAToken | Trh | Komise | Kevin McCarthy | Ruský plyn | Viktor Orbán | Těžba ropy | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Fed | Ekonomie | Korekce | Pozornost | Země EU | Celosvětová poptávka | Společnost XTB | Buffett | Garret Graves | Zveřejnění výsledků | S&P 500 | ICBC | Kov | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Posílení dolaru | Akcie Nvidie | Hamás | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Akcie banky | Propuštění šéfa Fedu | Rating | MWh | Kartel OPEC | Těžba ropy v Rusku | Znalost | Prezident Joe Biden | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Nejistota | Daňové úlevy | Kryptoměnový průmysl | Srí Lanka | Sell | Demokratické strany | CL | Měny&Sazby | NAFTA | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Celkový sentiment | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Mexické peso | Nákup aktiv | Realitní magnát | Futures na DAX | Zpřísnění sankcí | Agentura AP | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Pokles eura | Nifty 50 | Invest | Gazprom | Centrální banka | Analytici Morgan Stanley | Merrill Lynch | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Exxon | Akcie vs. dluhopisy | Vývoj dolaru | QE | Situace | Donald Trump | Patrik Urban | Twitter | Rozsáhlé investice | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Bank of China | Prime | Spoluzakladatel | API | Eurozóna | Futures kontrakty | CZK | Reuters | Zpěvačka Beyoncé | Situace na Ukrajině | Hillary Clintonová | Chevron | Výstupy | Primární emise | Předseda | Utahování měnové politiky | Bankrot USA | Shanghai Composite | Dluhopisy | FOREX | Příkaz | Zvyšování úroků | Invaze | Libra | CFD | JPMorgan Chase | Obchodníci | Rozpočtový úřad Kongresu | Evropská unie | Open | Realizace zisku | Index technologického trhu Nasdaq | US100 | Čínské měny | BRICS | FDIC | TSLA | Úroky | Globtrex | Plodiny | Komerční banka | Bloomberg TV | Cena | Vladimir Putin | Květnová inflace | Napětí na finančních trzích | Akcie dnes | Economic | Naleziště surovin | Inflační očekávání | Financování vlády | Rozpočet | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Dolar | Orbán | Amazon | Ceny | Prudký pokles | Technologie | ČNB | TSLA.US | Agentura Bloomberg | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Peníze z vrtulníků | Rozpočtový balíček | Rating AAA | Vývoj akciového indexu | Varšava | ConocoPhillips | NYT | Společnost Twitter | Identifikační kód | Finančnictví | Charles Schwab | Server BBC | Rabobank | Jihokorejské akcie | Barclays | FTSE | Americká ekonomika | Kurz koruny | Maďarský premiér | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Spotřebitelské ceny | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Daně | Růst americké ekonomiky | Výrobce léků Pfizer | Piper Sandler | Lídři | Rizika | ECB | Nákup akcií | BAT | Akcie společnosti Charles Schwab | Momentum | Daně z příjmů | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Čína | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Partners | Ekonomické údaje | Conference Board | BNP Paribas | Prodej zlata | ISM | Benchmarky | Indikátor | Forward | Světové obchodní organizace | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Euro STOXX | Trinity Bank | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | Moskva | Krize v USA | Vysoké inflace | Akcie Apple | Ruský plynovod | SCHW.US | Financování | Fitch | Finance | Guvernér | Larry Fink | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | EURGBP | Republikáni | USDJPY | Americké ministerstvo obrany | Poptávka | Úrok na českých dluhopisech | Americké akciové trhy | Express | ASX 200 | Americké banky | Twitter (TWTR.US) | Krypto | Cena severomořské ropy Brent | Mali | Malé podniky | Obchodovat | Jitan Solanki | PSX | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Parita | Sociální síť | Silicon Valley | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Splácení svých závazků | Redukce | Paládium | FRED | Americká měna | Nord Stream | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | RBC Capital Markets | Inflace | Problémy | Změny klimatu | Marže | ROCE | SpaceX | DAX | HDP | Trh kryptoměn | Bill Gates | Ředitel banky | Alphabet | Předvolební průzkumy | Volkswagen | Zkušenosti | Akcie Snap | Firma | Signály | Debata | Spotřební daně | Brokerská společnost | Tweety | Devizový trh | USA | Ropa | Statistiky | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Komise v přenesené pravomoci | Čínský index | Analytici z Wall Street | FX | Index PMI | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | RUB | Američané | Kurz | Market | Růst akcií | Restrikce | Optimismus | Facebook | Měď | Euro | AUD | Indexy PMI | Binance | Federální rezervní banky | Agentura DPA | Akcie na Wall Street | Úsilí | SEC | Risk | Dodávky ropy | Fibo | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Uhlíkové emise | Index VIX | Hospodářství | Japonský Nikkei | Bašár Asad | JP Morgan | Obchod | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | Čínská měna | EU | Gamble | Portfolia | Precedens | Vývoz | Energetické firmy | xStation 5 | Recese | Investiční doporučení | Bank of Canada | CZK/EUR | Investice do odklonu od fosilních paliv | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Eskalace konfliktu | Stavební povolení | Aktuální stav | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Fosilní paliva | Internetové firmy | Transparentní | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Americké indexy | Profesor ekonomie | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Japonský jen | Válečný zločin | Nejrychleji rostoucí | Akcie Unipetrolu | Prezident Donald Trump | OSN | Investice do infrastruktury | Henry Hub | Agentura Fitch | Předpovědi | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Trend | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Vantage FX | Platforma | Akcie energetických společností | Sekundární trh | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Ruská banka | Finanční situace | Nařízení | SWIFT | WP | Jak obchodovat | Ceny benzínu | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Pimco | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Lehká ropa WTI | Napjatá situace | Senátorka | Tempo růstu | Podnikatel | Bankovnictví | NewYorská burza | Pohonné hmoty | Uhlíkové emise USA | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Silvergate | Varování | Ekonomika Spojených států | Long | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Pandemie | SARS | USDC | Klid | Aktiva | Balík rozpočtových opatření | FOMC | Ekonomické krize | Ministerstvo financí | Výprodej | Index německých akcií DAX | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Arizona | WFC | US akcie | Zdanění | GM | Čínská centrální banka | SP500 | Výsledky voleb | Inovace | Western Union | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Brazílie | | Danske Bank | Členské země | CBOT | Trinity | Majetek | Sky News | Schwab | Sentiment | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Industrial and Commercial Bank of China | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Politika | Nálada na trhu | Čínský jüan | Odvrácení rozpočtové krize | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Indikátory důvěry | Nike | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Investment Banking | Circle | Si Ťin-pching | Sociální síť Twitter | Indexy S&P | Napětí kolem Ukrajiny | Federální vláda | Nálada | Investování | Indie | Index amerického dolaru | ForexFactory | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | SVB | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Živobytí | Investiční společnosti | Oxford Economics | Elektřina | WTO | Sankce | Šance | Poradenské společnosti | Americký kongres | Ceny zlata | Složitý spor | Výhled | Americký akciový index | Worldometers | Americké ministerstvo | Konzultační společnosti | Obchodní účet | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Economist | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Česká národní banka | Převzetí Twitteru | Británie | X-Trade Brokers | Syrský prezident | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | Nakamoto | ČEZ | Austrálie | Financial Times | Nikkei 225 | CZK/USD | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | New York | Swing | GS | Krize | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Fundamenty | NERV | Americká internetová společnost | USD/MXN | Správní rada | G20 | Prezidentské volby | Asadova rodina | Základní úrokové sazby | Výzkumná společnost | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Sazby | Mezibankovní | Ředitelka | Generální ředitel | Měny emerging markets | Burza | Trhy v Číně | AXP | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Fox News | Likvidita | RBA | Reinvestice | OIL.WTI | Rozhovor | Roklen24 | Internetová společnost | Transakce | Měny | Bezpečnost | Profitovat | Irsko | Energie | Trade Brokers | Roklen | Americká popová superstar | Ekonomika EU | USDX | Dividendy | Měna | Platební neschopnosti USA | Finanční sektor | Kotace | Ropa dnes | Nová stimulační opatření | MSCI | Snap | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Platba SWIFT | Uhlí | Trade | EFSF | Sberbank | Stav ekonomiky | EIA | Rusko | Miliardy USD | Guardian | Poradce | Obchodní den | Popová superstar | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Pozemky | Západoevropské akcie | Americké vlády | Britská vláda | Ropa OIL.WTI | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Sociální média | Pracovní síly | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Společnost | Důchody | Sázky | Mezinárodní obchod | Forbes | Thomas Barkin | BlackRock | Cena akcií | ASX | CAC40 | Volatilita | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | List The New York Times | Eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Lehman Brothers | Bankovní systém | Organizace | Strop pro zadlužení | Britský FTSE | Obilí | CBI | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Energetické komodity | Komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | Risk-off | Zajištění | Domácí měny | Administrativa | Macroeconomic Advisers | CNY | Fúze | Index | Ministři financí eurozóny | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Kupci | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | ČTK | Země eurozóny | Prohlášení | Šíření koronaviru | Firemní sektor | CAD | Carlos Slim Helú | Akciový propad | Tesla | Společnost Nike | Americké rafinerie | Server Politico | TWTR.US | Greg Brockman | Charles Schwab (SCHW.US) | WIG20 | Vlastnictví | Hackerské útoky | Index spotřebitelských cen | Trader | Zisk na akcii | Rezistence | Ministr financí | Rozpočtové krize | Kamala Harrisová | MiFID II | Hlavní ekonom | Nike (NKE.US) | Minimální daně z příjmu | Regulační orgány | Euro vůči americkému dolaru | Odvětví | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Česká vláda | Vývoj dolarového indexu | Protiruské sankce | Tvůrce bitcoinu | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Analýza | Vklady | Norsko | Agentura Moody's | ConocoPhillips (COP) | Akciový index S&P 500 | Bloomberg | Platební neschopnost | Primární emise akcií | Ostrovní země | Podpora | Pokles HDP | Bydlení | Alfa Bank | Santander | Tým FXstreet.cz | AAA | Hlavní měny | TWTR | Obchodní války | Lukáš Lipovský | Carry trade | Čínský akciový index Shanghai Composite | Ceny zemního plynu v USA | Biden | USD/CZK | Konec roku | Nemovitosti | Boris Johnson | Prezident Trump | Procter & Gamble (PG) | Akciový index | Předseda správní rady | Přehled | Cena plynu pro evropský trh | Standardní daň | Maloobchodní tržby | Novozélandský dolar | Mediální společnosti | XTB | Meta Platforms | Akcie společnosti Twitter | xStation5 | Statistické údaje | Německo | MT4 | Newedge Strategy | Ceny benzínu v USA | Koruna posiluje | Kontrakt | Akcie společnosti Netlix | Tim Cook | Datum X | Vice | Španělsko | Zadlužení | Asijské akciové trhy | X-Trade | Bill Gross | Domácnosti | Finanční svět | Analytik | Nové peníze | Jestřáb | Futures na US100 | Fiskální pomoc | Lael Brainardová | Separatistické regiony | Beyoncé | Pozice | Newedge | The Guardian | Riziko | Navýšení dluhového stropu | Platina | Závislost | EUR/GBP | Bavlna | WHO | Zvýšení dluhového limitu | Odvrácení platební neschopnosti | Investing | Koncern | ONE | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Investiční rozhodnutí | Mark Zuckerberg | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Dramatické dopady | MIFID | Stav hospodářství | Podnikatelé | Finanční systém | Sundar Pichai | Masivní investice | Krize v Evropě | ABC | SIRIX WebTrader | Banky | Dezinformace | Mexický magnát | Cena benzínu | Premiér Viktor Orbán | NASDAQ 100 | Peking | WebTrader | Banka | Doporučení | FxNet | BIS | Měnový pár | Frankfurtský DAX | Video | Ocenění | EMA | Opatření | Představitelé Číny | Emerging markets | Vývoj ceny ropy Brent | Úrokové sazby | Sentiment trhu | Balík opatření | Vývoj ceny | Daň z příjmu | Nasdaq | SCHW | Průměrná cena | Hang Seng | MIC | Ministerstvo práce | Islámský stát | Burzovní obchodníci | Práce | BIC | Hlasování v Senátu | Akcie Twitter | Investment | Čínská banka | VIAC | Hlavní akciový index S&P 500 | Vyhoření | Fidelity International | Magnát Carlos Slim | Inflace ve Švédsku | Spojené státy | Ekonomická poradkyně | Janet Yellen | Obchodování jedním kliknutím | Daně z příjmů právnických osob | Kryptoměny | Podnik | Crédit Agricole | Rozpočtová krize | Evropské akciové trhy | NKE | Prodej aut | KO | Miliardář | Úvěr | Úspěch | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Akcionáři Twitteru | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Americká burza | Analytik devizového trhu | Průmyslová výroba v USA | Americká vláda | Ondřej Hartman | USD/JPY | Graf akcie | Převzetí firmy | Koronavirus | FXstreet | Podniky | Sankce USA | Tablet Trader | AUD/USD | Ekonomické aktivity | Politici | SIRIX | Analytický tým | Zlato | Mzdy | Republikánští senátoři | Bankrot | Mitch McConnell | NZD | Produkce ropy | Wall Street | American Express | CNBC | Emise | Odvrácení platební neschopnosti USA | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Warren Buffett Foundation
Warren Buffett varuje
Warren Edward Buffett
Warren je doma
Warren Patterson
WASDE
WASDE od USDA
WASDE report
Washington
Washington Mutual

Následující klíčová slova

Wash trading
Wasilla
WASOTRADE
Waste Management
Waste Management (WM)
Watanabe
Waterfall
Waterfall Partners
Waterfall Partners Ltd
Watches of Switzerland
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít