Sobota 15. června 2024 12:56
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král

Geopolitické napětí

img

Oživení na trhu práce: České firmy plánují ve 3. čtvrtletí více nabírat

11.06.2024 Společnost ManpowerGroup Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2024.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

Český bankovní sektor je odolný

06.06.2024 Český finanční sektor je odolný, vzrostla v něm ale systémová rizika, která by v případě nepříznivého vývoje měla citelný dopad na kapitálové vybavení bank. Ukázaly to zátěžové testy České národní banky (ČNB), jejichž výsledky dnes představila členka bankovní rady ČNB Karina Kubelková. Kvůli vývoji systémových rizik bankovní rada rozhodla o zavedení nové systémové kapitálové rezervy (SyRB), kterou budou muset banky vytvářet od ledna 2025. Její sazba je 0,5 procenta, podle Kubelkové to pro banky představuje zhruba 14 miliard korun, které budou muset držet v rezervě.
img

Estonsko má nově horší rating než Česko. Vůbec poprvé od roku 2010, tedy za celou dobu, po kterou platí eurem – euro tedy není dostatečnou bezpečnostní pojistkou

03.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s v pátek zhoršila rating Estonsku, ale také Litvě, Lotyšsku a Francii. Případ Estonska je však z českého pohledu zvláště pozoruhodný. Estonsko totiž představuje nejméně zadluženou zemi Evropské unie. Jako jediná v EU loni vykázala veřejný dluh nižší než 20 procent HDP, konkrétně 19,6 procenta HDP. Estonský dluh je tudíž ani ne poloviční v porovnání s tím českým. Navíc Estonsko jako jedna z mála zemí EU má nižší zadlužení než Česko hned dlouhodobě. To už se v EU dá jinak říci jen o Bulharsku a Lucembursku.
C:\fakepath\ropa-31052024.jpg

Je ropa levná nebo drahá?

31.05.2024 Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.
img

Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC

29.05.2024 Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále?
img

Ropa stoupá na 85 dolarů, protože geopolitické napětí stoupá a globální makroekonomická situace se zlepšuje

29.05.2024 Ceny ropy dnes mírně rostou, Brent dosáhl 84,5 USD za barel, před zprávou API, která bude zveřejněna ve 22:40. Hlavním důvodem vyšších cen ropy nejsou pouze silnější než očekávané světové makroekonomické údaje, které signalizují stále silnou poptávku, ale také geopolitika.
img

Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima

27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu

03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
C:\fakepath\trader-26042024-45-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu přetrvávající geopolitické napětí

26.04.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, k jejich růstu přispívá přetrvávající geopolitické napětí. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 0,6 procenta, držela se ale pod hranicí 90 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,6 procenta, dostala se tak nad 84 USD za barel.
img

Palivo 16. týden: Pohonné hmoty v České republice nadále zdražují

26.04.2024 Ceny pohonných hmot v České republice v 16. týdnu (15.04. - 22.04.) nadále rostly. Ceny benzinu vzrostly o 0,9 %, tj. o 0,37 Kč/l, a dosáhly 40,39 Kč/l a ceny nafty vzrostly jen mírně, a to o 0,045 Kč/l, tj. o 0,12 %, a dosáhly 39,32 Kč/l.
C:\fakepath\xtb-22042024.jpeg

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?

22.04.2024 Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.
img

Fed a globální nestabilita: dvojí rána pro americké trhy

18.04.2024 Americký akciový trh vykázal ve středu pokles, který souvisí s tím, jak investoři hodnotí kroky Federálního rezervního systému v oblasti řízení úrokových sazeb, a s pozorovanými skromnými finančními výsledky ze začátku výsledkové sezóny.
img

Očima Wall Street: Scénáře pro izraelsko-íránský konflikt a jeho vliv na ropný trh

17.04.2024 Nedávný letecký útok Íránu proti Izraeli významně neovlivnil světový trh s ropou. Naopak, futures kontrakty se v pondělí obchodovaly na nižší úrovni a zaznamenaly pokles až o 1,5 %. To naznačuje, že trh již předtím zahrnul pravděpodobnost íránského útoku do svých očekávání. Maximilian Layton, vedoucí oddělení komoditní strategie ve společnosti Citi, navíc poznamenal, že Írán své agresivní záměry de facto naznačil již předem.
img

Může v současné situaci ropa dosáhnout 130 USD za barel?

16.04.2024 Poslední týdny přinesly další zostření situace na Blízkém východě, kde již přes půl roku probíhá ozbrojený konflikt mezi Izraelem a Palestinci. Nyní se situace ještě zhoršila. Vlna bezpilotních letounů a raket, která v noci na neděli prolétla směrem k Izraeli z Íránu, přinesla novou fázi napětí, nejistoty a konfrontace v regionu. Írán tvrdí, že sobotní bombardování Izraele je odpověď na letecký útok, který se stal 1. dubna na íránský konzulární budovu v syrské metropoli v Damašku, při kterém zahynuli vysoce postavení íránští velitelé. To vše má samozřejmě dopad na cenu „černého zlata“, které postupně roste stále výš (za poslední tři měsíce se její cena zvýšila o téměř 20 %). Může aktuální geopolitická krize vyústit v rekordní ceny této komodity?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\burza-13042024.png

Akcie v USA oslabily, velké americké banky ohlásily smíšené výsledky

12.04.2024 Americké akcie dnes oslabily. Velké americké banky předtím ohlásily smíšené výsledky. Náladu na trhu dále určoval vývoj inflace v USA a geopolitické napětí. Všechny tři hlavní akciové indexy odepsaly přes jedno procento a za celý týden skončily ve ztrátě.
img

Goolsbee z Fedu se obává rostoucího geopolitického napětí a inflace 📌

12.04.2024 Goolsbee z Fedu vyjádřil obavy z různých inflačních tlaků, které ovlivňují schopnost Federálního rezervního systému dosáhnout svých cílů. Jako potenciální divokou kartu, která by mohla negativně ovlivnit ceny ropy a zemního plynu, zdůraznil nestabilitu na Blízkém východě. Goolsbee zdůraznil významnou roli nákladů na bydlení a poznamenal, že pokud inflace v oblasti bydlení zůstane nad úrovní před pandemií, mohlo by to bránit dosažení cíle Fedu vrátit se k cílové míře inflace. Naznačil také, že ačkoli došlo k obecnému poklesu inflace oproti vrcholným hodnotám, nedávné násobné hodnoty zůstávají vyšší, než je žádoucí. V závěru uvedl, že Spojené státy čelí složitému prostředí "křížových proudů", což naznačuje, že zvládání těchto ekonomických problémů bude vyžadovat pečlivé sledování a potenciálně aktivnější zásahy, pokud ukazatele jádrové inflace, jako je index výdajů na osobní spotřebu (PCE), budou vykazovat nepříznivý vývoj.
img

US Open: Indexy na Wall Street pod tlakem posilujícího dolaru 💲💲

12.04.2024 V USA indexy v úvodu hotovostní seance ztrácejí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost druhého medvědího týdne v řadě. Tlak nabídky podporuje posilující dolar a výnosy zůstávají i přes dnešní poklesy vysoko. Nervózní situace na světových trzích je důsledkem vyšších hodnot indexu spotřebitelských cen v tomto týdnu a rostoucího rizika eskalace íránsko-izraelského konfliktu. Vyšší hodnoty CPI posunuly očekávání nejbližšího snížení sazeb ze strany Fedu na září letošního roku. Eskalace konfliktu mezitím vede k odlivu kapitálu k méně rizikovým aktivům, jako je dolar a zlato.
img

BREAKING: Geopolitické napětí podporuje ropu v dalším růstu

10.04.2024 Ceny ropy vyskočily po zprávě agentury Bloomberg o možné eskalaci na Blízkém východě. Podle zpráv médií považují Spojené státy odvetné raketové údery na Izrael ze strany Íránu a jeho zástupců v regionu za bezprostředně hrozící.
img

Zlato je na 2 300 USD, co bude následovat?

08.04.2024 V našem článku z konce března jsme psali o tom, že nedávné chování zlata, kdy rostlo bez jasných důvodů, si zaslouží velký respekt, protože ukazuje na trvale silnou základní poptávku. Od té doby zlato vyskočilo o dalších 8,3 % na dnešní rekordní úroveň.
img

Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh

08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-05042024-55-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou

05.04.2024 Ceny ropy dnes rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou. Přispívá k tomu geopolitické napětí na Blízkém východě, obavy z omezování nabídky a očekávání, že poptávka po ropě se zlepšováním ekonomické situace poroste.
C:\fakepath\trader-04042024-57-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají

04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
C:\fakepath\burza-02042024.png

Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD a zlato na novém all-time high

02.04.2024 Poptávka po bezpečném přístavu poslala v pondělí zlato na nové rekordní úrovně, i když skokově posílil dolar. Indikátory z amerického průmyslu totiž nečekaně překvapily. Pondělní price action však vzhledem ke svátkům nemusí být vypovídající. Zásadní pro další krátkodobý vývoj na dolaru budou páteční data z amerického trhu práce.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Zlato má za sebou nejlepší měsíc za tři roky

29.03.2024 Zlato má za sebou nejlepší měsíc za déle než tři roky. Těží ze sázek na nižší úroky ve Spojených státech a ze svého statutu bezpečného přístavu v časech geopolitických změn. Včera žlutý kov vystoupal až na maximum 2225,09 USD (zhruba 52.200 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu).
img

Hrozí růst cen pohonných hmot nad 40 Kč/l. Kvůli mixu škrtů v těžbě, slábnoucí koruny a útoků ukrajinských dronů a jemenských povstalců

28.03.2024 Zlevňování pohonných hmot, jež přechodně nestalo v polovině března, vzalo zasvé. Zdražování přitom nekončí. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 24 haléřů na litr, nyní se prodává za 38,64 koruny za litr, tedy nejdráže od loňského listopadu. Cena nafty v uplynulém týdnu vzrostla o dvanáct haléřů na litr na 38,53 koruny za litr. Důvodem je poměrně citelné zdražení ropy Brent na světových trzích, ve druhé polovině března až na úroveň 87,70 dolaru za barel, nejvyšší od začátku loňského listopadu.
img

Zlato je na vzestupu!

25.03.2024 Bude rok 2024 rokem kovů? Zlato právě dosáhlo nového rekordního maxima díky silné maloobchodní poptávce a rekordním nákupům centrálních bank. S vyhlídkou na snížení sazeb v USA ještě v tomto roce by mohlo dojít k dalšímu posílení.
img

Zlato: Nejasný výsledek zasedání Fedu vytváří tlak na cenu zlata

20.03.2024 Trhy se zastavily, protože obchodníci a investoři čekají na objasnění vyhlídek na uvolnění úrokových sazeb ze strany Fedu. Jakákoli vágní prohlášení předsedy Fedu Jeromea Powella, která podpoří kurz dolaru, můžou mít na zlato negativní dopad, což by zároveň mohlo být základem pro pokračující korekci cen zlata.
C:\fakepath\komodity-13032024-1.jpg

Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading

13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
img

Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě

11.03.2024 Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin. To je trochu paradox.
img

XAU/USD: Jak dlouho vydrží na trhu se zlatem nadšení?

08.03.2024 Medvědi na dolaru slaví a vybírají zisky z velkého objemu krátkých pozic. Dolar se během posledních pěti obchodních seancí propadl a ve středu jeho pokles ještě zrychlil. Dnes pokračuje v poklesu, který je doprovázen poklesem výnosů amerických státních dluhopisů.
C:\fakepath\trader-04032024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ zachovat omezení těžby mírně klesají

04.03.2024 Ceny ropy dnes mírně klesají. Skupina OPEC+ v neděli oznámila, že zachová současné dobrovolné omezení produkce i ve druhém čtvrtletí. Trhy však z velké části s tímto rozhodnutím počítaly.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
img

2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy

21.02.2024 Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu.
img

Bude rok 2024 rokem drahých kovů?

19.02.2024 Rok 2023 byl pro drahé kovy náročný. Ačkoli zlato zaznamenalo 13% nárůst hodnoty, stříbro stagnovalo, platina klesala a palladium ztratilo až polovinu své hodnoty.* Tato spíše pesimistická nálada se může v roce 2024 změnit. Hlavními faktory, které by měly působit ve prospěch růstu, jsou politika centrálních bank, která naznačuje postupné uvolňování, a poptávka investorů po investičních produktech, které sledují vývoj tržních cen těchto komodit.
C:\fakepath\trader-16022024-56-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli geopolitickému napětí a vyhlídkám na snižování úroků

16.02.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, vzhůru je tlačí geopolitické napětí a optimismus ohledně snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta a pohybovala se v blízkosti 83,6 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba 1,4 procenta a překročila 79 dolarů za barel.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky EU

15.02.2024 Po slabém růstu v loňském roce vstoupila ekonomika Evropské unie do nového roku v horší kondici, než se očekávalo. Ve své zimní prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK), která zhoršila výhled růstu ekonomiky EU i zemí eurozóny. Nově čeká růst hrubého domácího produktu (HDP) v EU letos o 0,9 procenta místo dosud očekávaných 1,3 procenta, výhled růstu pro eurozónu zhoršila na 0,8 procenta z původních 1,2 procenta.
C:\fakepath\ecb-Panetta.png

ECB by podle šéfa italské centrální banky měla brzy zahájit snižování úroků

11.02.2024 Evropská centrální banka (ECB) by měla v brzké době zahájit snižování úrokových sazeb. Uvedl to včera šéf italské centrální banky Fabio Panetta, který je členem Rady guvernérů ECB.
C:\fakepath\ecb.jpg

Členka Výkonné rady ECB se vyslovila proti rychlému snižování úroků

07.02.2024 Členka Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Isabel Schnabelová se vyslovila proti rychlému snižování úrokových sazeb v eurozóně. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) uvedla, že ECB by při zpřísňování měnové politiky měla postupovat s trpělivostí a opatrností.
img

EUR/USD. Medvědi si berou oddechový čas

07.02.2024 Medvědi na měnovém páru EUR/USD konsolidovali v rámci 7. čísla, ale dál se neodvážili. Úroveň supportu 1,0710 (spodní linie Bollingerova pásma na 4hodinovém grafu) se udržela, zatímco její překonání by otevřelo cestu k hlavní cenové bariéře na úrovni 1,0620 (střední linie Bollingerova pásma na měsíčním časovém rámci). Obchodníci si berou oddechový čas, ačkoli medvědí sentiment nadále přetrvává.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Palantir táhnou zákazníci z USA, akcie rostou o 17 % a od minim jsou již +200 %

06.02.2024 Výsledky včera večer reportoval také Palantir, který byl jednou z nejoblíbenějších akcí posledních let. Firma má za sebou další pěkný kvartál, kdy jí rostly prakticky všechna důležitá čísla. Současné geopolitické napětí ve světě a dění kolem AI jí však ještě více zlepšují pozici do dalších let. Více v našem videu.
img

EUR/USD. Proč dolar posiluje?

06.02.2024 Na páru EUR/USD se nadále rozvíjí klesající trend. Medvědům se na druhý pokus podařilo konsolidovat v oblasti sedmimístného rozpětí díky silným údajům Nonfarm Payrolls a jestřábím komentářům šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Kromě toho dochází k nárůstu averze k riziku v souvislosti s nedávnými událostmi na Blízkém východě a slabými údaji z Číny. Nastolený fundamentální obraz konečně umožnil prodávajícím opustit osmimístnou oblast, v níž se pár obchodoval téměř dva týdny. Další (hlavní) cíl klesajícího pohybu se nachází na úrovni 1,0640 (střední linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci MN). Současné informační pozadí podporuje vývoj směrem dolů. Pokud představitelé Fedu tento týden nezklamou dolarové býky, pár by mohl v nadcházejících dnech "nakouknout" do oblasti šestimístných hodnot.
C:\\fakepath\\trader-02022024-48-zm.png

Komodity: Ropa zlevňuje, údaje z trhu práce v USA maří naděje na brzké snížení sazeb

02.02.2024 Ceny ropy v závěru týdne klesají, ztrácejí téměř dvě procenta. Příznivá data z lednového trhu práce ve Spojených státech snižují pravděpodobnost, že by americká centrální banka (Fed) brzy mohla začít snižovat základní úrokovou sazbu. Ropa je na cestě i k celotýdenní ztrátě, ke které přispívá i slabost čínské ekonomiky a přetrvávající geopolitické napětí.
C:\fakepath\zlato2.jpg

Poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun

31.01.2024 Celosvětová poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun. Pomohla k tomu hlavně vysoká poptávka na mimoburzovním trhu, ale také nákupy centrálních bank. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Další růst se čeká i v letošním roce, protože americká centrální banka (Fed) se chystá snižovat úrokové sazby, což by mohlo ceny zlata podpořit.
C:\fakepath\Lagarde-ecb.png

ECB nechala podle očekávání základní úrok beze změny

25.01.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta a potvrdila také svůj závazek bojovat s vysokou inflací. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Měnový výbor nijak nenaznačil, že už by začal uvažovat o snížení sazeb.
img

Index S&P 500 přepisuje dějiny: rekordní nárůst kvůli Netflixu a výrobcům čipů

25.01.2024 Jak zároveň vyplývá z posledních průzkumů, které ukazují pozitivní změny, ekonomická aktivita v USA nabírá obrátky. Akciové indexy mírně kolísají: S&P 500 vzrostl o 0,08 % a Nasdaq o 0,36 %, zatímco Dow klesl o 0,26 %.
C:\fakepath\trader-24012024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes kvůli zásobám v USA a stimulacím v Číně rostou

24.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Vliv na vývoj cen mají zprávy o zásobách ve Spojených státech, stimulačních opatřeních v Číně a geopolitickém napětí.
img

Jak geopolitika ovlivňuje ceny zemního plynu?

24.01.2024 Geopolitické události ve světě vyvolaly obavy o ceny plynu a připomněly rok 2022, kdy se Evropa obávala závislosti na dodávkách ruského plynu. Mediální senzacechtivost však často předčí konkrétní důkazy o skutečných problémech. Jak ovlivňují konflikty v Izraeli, útoky hútijských milicí a probíhající válka mezi Ruskem a Ukrajinou trh s plynem, zejména v Evropě? Jak se daří americkému trhu vzhledem k nedávnému rekordně chladnému počasí?
img

Všichni mluví o dluhopisech

23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
img

Ropa ztrácí výšku: Jak hospodářský pokles ovlivňuje trh

23.01.2024 Futures na ropu Brent se do 01:25 GMT propadly o 14 centů, tj. 0,2 %, na 79,92 USD za barel, zatímco futures na ropu West Texas Intermediate (WTI) klesly naposledy o 10 centů, tj. 0,1 %, na 74,66 USD za barel.
img

Denní shrnutí: rostoucí geopolitické napětí podporuje zisky ropy

22.01.2024 Americké indexy zaznamenávají mírné zisky a umazávají tak větší zisky z úvodu seance. US500 vzrostl o 0,15 % a US100 o 0,10 %. Přesto se oba indexy obchodují na historických maximech stanovených v páteční seanci. Relativně dobře si však vedou společnosti s menší kapitalizací, reprezentované indexem Russell 2000, který aktuálně posiluje o téměř 1,2 %.
img

Akcie: Nové extrémy, problémy a příležitosti

19.01.2024 Klíčovou otázkou pro akciové trhy v roce 2024 je, zda nepřijde recese. Investoři by se měli soustředit na firmy podnikající v obranném průmyslu, kybernetické bezpečnosti a komoditách a na britské a evropské akcie. Měli by také snížit expozice v amerických megakorporacích.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají

12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\trader-08012024-52-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli Saúdské Arábii a OPEC výrazně klesají

08.01.2024 Ceny ropy dnes klesají. Může za to výrazné snížení ceny ze strany Saúdské Arábie, největšího světového vývozce, a zvýšení těžby skupinou OPEC, které kompenzovaly obavy o dodávky vyvolané eskalací geopolitického napětí na Blízkém východě.
img

Realitní trh v roce 2024

08.01.2024 Realitní a hypoteční trh může z řady důvodů čekat v tomto roce oživení. Předpokládáme, že však bude pozvolné - ceny budou růst jen mírně a přes nárůst nově poskytnutých hypoték budou jejich objemy pravděpodobně stále výrazně zaostávat za předpandemickými léty. Jaké jsou tedy důvody k opatrnému optimismu? Za prvé, české domácnosti po dvou letech opět zažijí růst reálné mzdy. Současně vstupují do roku 2024 s velmi vysokou mírou úspor.
img

Ranní shrnutí (08.01.2024)

08.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu mají za sebou slabou seanci. Poklesy jsou patrné zejména v Číně, kde indexy HSCEI a HSI klesají o 2,30 %, resp. 2,70 %. Japonský index Nikkei 225 roste o 0,25 %, Kospi klesá o 0,25 %, zatímco australský S&P ASX 200 ztrácí 0,40 %.
C:\fakepath\trader-02012024-94-zm.jpg

Komodity: Cena ropy je bez větších změn, obavy o ekonomiku vyrovnávají napětí v Rudém moři

02.01.2024 Ceny ropy jsou na začátku první seance nového roku bez větších změn a mírně rostou. Nahoru jim pomáhají mimo jiné obavy z možného narušení dodávek z Blízkého východu po posledním útoku na kontejnerovou loď v Rudém moři. Přetrvávají ale obavy z vývoje globální ekonomiky.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Akcie v Asii s výjimkou Číny oslabily, letos se jim nejvíce dařilo v Japonsku

29.12.2023 Asijské akciové trhy dnes mírně oslabily, s výjimkou Číny, kde v růstu pokračovaly zejména technologické společnosti. Nejlepší výkon od roku 1989 letos podal japonský akciový trh, hlavní index Nikkei 225 v Tokiu přidal 28 procent na 33.464,17 bodu. Akciím v Číně a Hongkongu se letos naopak dařilo nejhůře ze všech světových akciových trhů. Za rok ztratily jejich indexy přes deset procent, i když končící týden byl jejich nejlepší za pět měsíců.
img

Portu – výhled na rok 2024

28.12.2023 Výnosnost jednotlivých aktiv v roce 2023 ovlivňovaly zejména makroekonomické problémy a geopolitická rizika. Spojené státy i EU nadále bojovaly s vysokou inflací, tu se dařilo snižovat centrálním bankám vyššími úrokovými sazbami jen pomalu. Efekt vyšších sazeb tlumil napjatý trh práce, když nedostatek pracovníků způsoboval silný tlak na růst mezd. Ten bránil rychlejšímu poklesu inflace. Nejrychlejší proces zvyšování sazeb americkým Fedem a historicky nejvyšší sazby v eurozóně stanovené ECB ale zabraly. Inflace v současnosti dosahuje v USA 3,1 % a v eurozóně 2,4 %, což je již blízko cílové hodnotě 2 %.
C:\fakepath\trader-28122023-35-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2023 1) Akcie největších a nejziskovějších čínských firem zvaných blue chips dnes posílily nejvíce za uplynulých pět měsíců. Těží ze silného přílivu zahraničních investorů, které láká jejich nízké ohodnocení a politická očekávání. Hlavní index čínských akcií CSI 300, jenž zahrnuje akcie 300 firem na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, přidal 2,3 procenta na 3414,54 bodu, což je největší jednodenní zisk od 25. července.
C:\fakepath\fuze.jpg

Globální hodnota fúzí a akvizic letos sestoupila pod tři biliony dolarů

28.12.2023 Celosvětová hodnota fúzí a akvizicí letos poprvé od roku 2013 sestoupila pod tři biliony dolarů (zhruba 67 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů burzovní společnosti London Stock Exchange Group (LSEG). Za poklesem stojí vysoké úrokové sazby, geopolitické napětí i regulační překážky, píše list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Market_Outlook_2024-21122023.png

Bude rok 2024 plný překvapení a příležitostí?

21.12.2023 Zajímá vás, co přinese nový rok ve světě financí a investic? Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2024? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook Tržní výhled pro rok 2024 zaměřující se právě na toto téma. Naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce:
img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
C:\fakepath\bitcoin-07122023-1.jpg

Jak makro ovlivňuje současný růst ceny Bitcoinu?

07.12.2023 Kryptoměny jsou hlavními hvězdami tohoto týdne. Už během minulého pátku začaly mírně růst a v růstu pokračovaly i o víkendu a prakticky celý tento týden. Bitcoin, největší a nejznámější kryptoměna, dosáhl svých předchozích cenových maxim na konci roku 2021, a to lehce pod úrovní 70 000 USD.
img

Pražská burza v týdnu nepatrně posílila, index PX stoupl o 0,2 procenta

24.11.2023 Pražská burza v uplynulém týdnu nepatrně posílila, index PX stoupl o 0,2 procenta na 1388 bodů. Nejvíc oslabily akcie TMR, nejvýraznější týdenní posílení naopak zaznamenala Kofola. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Minulý týden burza stoupla o 1,4 procenta.
img

Fidelity International: Jak by měli investoři do dluhopisů přehodnotit strategie, když se centrální banky rozhodly dát si pauzu?

16.11.2023 V současné době je možné získat atraktivní výnos z kombinace kvalitních státních a podnikových dluhopisů, které jsou relativně méně rizikové, což ukazuje i následující graf. Vyšší výnosy znamenají, že investoři mohou mít kvalitnější nástroje, aby si zajistili příjem.
img

Invesco: Měsíční zpráva o zlatě

14.11.2023 Cena zlata si v říjnu přidala 7,3 %. Výkonnost zlata byla o to působivější, že výnos amerického desetiletého dluhopisu v průběhu měsíce překročil 5 % a dolar se obchodoval na vyšší úrovni.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic

06.11.2023 Čína zaznamenala poprvé čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic. Přímé investiční závazky, což je široké měřítko přímých zahraničních investic, byly podle předběžných údajů platební bilance v období červenec až září v deficitu 11,8 miliardy USD (268,5 miliardy Kč). To je první čtvrtletní schodek od roku 1998, kdy čínský devizový regulátor začal tyto údaje sledovat. Údaj naznačuje tlak na odliv kapitálu a problémy Pekingu při získávání investic od firem ze zahraničí a může souviset s odklonem západních zemí do Číny a nevýhodnou úrokovou sazbou v Číně, uvedla agentura Reuters.
img

Zbrojařská skupina Colt CZ koupila podíl v americké společnosti Vista Outdoor

26.10.2023 Zbrojařská skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) koupila podíl v americké společnosti Vista Outdoor, jejíž součástí je zbrojařská divize vyrábějící mimo jiné malorážovou munici. Spolu s dalšími oznamovateli, kterými jsou majoritní akcionář Colt CZ a místopředseda dozorčí rady společnosti René Holeček a předseda představenstva Colt CZ Jan Drahota, v ní nabyla více než pětiprocentní podíl. Vyplývá to z informace o regulatorním oznámení pro Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických, kterou dnes skupina zveřejnila na svém webu. Podmínky transakce Colt CZ nezveřejnil.
C:\fakepath\graf-24102023-uvod.png

Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly

24.10.2023 Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.
img

NAPŘÍČ TRHY

20.10.2023 Konflikt v Gaze je další nejistou proměnnou, která může negativně dopadnout na Česko. Předpokládané oživení by pak v nejbližších kvartálech mohlo být pomalejší, než v tuto chvíli očekáváme (-0,1 % q/q v Q3 2023 a +0,3 % q/q v Q4 2023). Toto jsou tři základní kanály, kterými se nakonec nákaza může šířit z Blízkého východu až do české ekonomiky. Na prvním místě jde o vyšší ceny ropy a možná také zemního plynu. Jak jsme v tomto týdnu upozorňovali, napětí na trhu s ropou přiživil zejména strach z další eskalace konfliktu směr Írán. Pokud by byly ve hře sankce USA vůči Íránu, ropa by mohla zdražit výrazněji a propsalo by se to se zpožděním do vyšších cen u českých čerpacích stanic. I tak by to s vysokou pravděpodobností nezabránilo výraznému poklesu inflace v Česku na začátku příštího roku.
img

Graf dne - Bitcoin (20.10.2023) 🚀

20.10.2023 Zatímco se pozornost trhu soustředí na kroky Fedu a rostoucí geopolitické napětí, hlavní kryptoměna, bitcoin, nabírá na síle a blíží se ke klíčové hranici.
img

Nejdůležitější poznatky z projevu Jerome Powella

19.10.2023 Nejdůležitější výroky Jerome Powella týkající se současného stavu ekonomiky a výhledu hospodářské politiky:
img

Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet

19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
img

Forex: Eurodolar

16.10.2023 Geopolitické napětí, jež se šíří z pásma Gazy, dolaru prospívá a to nehledě na relativně holubičí rétoriku Fedu (naposledy to byl jestřáb Harker). Izraelská protiofenzíva může způsobovat politické problémy v západní Evropě a navíc vyšší ceny ropy ekonomicky zhorší směnné relace zahraničního obchodu eurozóny. Začátek týdne vypadá z pohledu dat slabší a tak hlavní pozornost bude poutat vývoj dlouhého konce americké výnosové křivky, který je opět velmi volatilní. Pozor však na výsledky amerického federálního rozpočtu, které budou zveřejněny zřejmě v průběhu dnešního večera. Rozpočet je ve výrazném deficitu (okolo 7 % HDP) a výrazně zvyšuje nabídku na trhu dluhopisů, což tlačí výnosy extrémně vysoko.
img

ETH býky čeká krátkodobá rally, předpověď na základě cenového vzorce 

12.10.2023 Analytik Ali zdůraznil, že ETH se možná chystá otočit ve prospěch býků. Cena nedávno znovu otestovala svůj předchozí krátkodobý support a je patrná konsolidace.
img

Pražská burza i na počátku nového týdne rostla, ale jen o 0,05 procenta

09.10.2023 Pražská burza i na počátku nového týdne rostla, ale jen nepatrně. Index PX dnes přidal 0,05 procenta na 1333,48 bodu. Proti poklesu akcií bank působil růst cenných papírů energetické společnosti ČEZ a zbrojovky Colt CZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes posílila k euru a lehce zpevnila také vůči dolaru.
img

Technická analýza zlata na 9. října 2023

09.10.2023 Cena zlata se pohybuje kolem 1 850 USD. Minulý pátek se konečně vymanila z černého krátkodobého klesajícího kanálu, ve kterém byla. Páteční graf zlata poskytl krátkodobý reverzní signál. V předchozích příspěvcích jsme mnohokrát zmínili, že je nejvyšší čas na odraz ceny zlata. Zlato bylo v krátkodobém horizontu přeprodané a silný pohyb nahoru byl oprávněný. Geopolitické napětí v Izraeli ovlivňuje účastníky trhu tím, že dnes ráno poskytlo na začátek týdne otevřený gap směrem nahoru. Zavírací cena gapu bude velmi pravděpodobné poblíž úrovně 1 834 USD a teprve pak se bude pokračovat nahoru k rezistenci horní hranice červeného kanálu 1 900 USD. Support se nachází v oblasti 1 820–10 USD. Neschopnost udržet se nad touto úrovní povede cenu zlata k 1 790 USD a níž.
img

Jaká je pravděpodobnost parity mezi USD a EUR?

27.09.2023 Rovnováha obchodních sil mezi americkým dolarem a eurem se posouvá ve prospěch dolaru. Americká měna vykazuje určité známky vyčerpání, ale výhled zůstává pevně býčí. V této souvislosti EUR/USD pokračuje ve svém poklesu.
img

Válka zlata proti dolaru

19.09.2023 Podle analytiků z ANZ Research (Austrálie, Nový Zéland a Asie) získává zlato stále více na popularitě. I když americký dolarový index dosáhl šestiměsíčního maxima při rostoucích výnosech státních dluhopisů, zlato jen krátce kleslo pod úroveň 1900 dolarů, což ukazuje na odolnost drahého kovu a je to vynikající známka zvyšující se poptávky.
img

Průzkum Fidelity International ukazuje nedostatek odhodlání investorů pro spravedlivou transformaci

18.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") zveřejnila klíčové závěry svého průzkumu o "spravedlivé transformaci", který hodnotí povědomí investorů o tomto tématu, ale i jejich chuť investovat do této oblasti. Spravedlivá transformace je jednou z klíčových priorit společnosti Fidelity v oblasti udržitelného rozvoje a v souladu se svou strategií firma ve spolupráci s Coalition Greenwich zjišťovala názory více než 120 institucionálních investorů a finančních zprostředkovatelů, aby této důležité problematice do hloubky porozuměla.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za první pololetí roku 2023

15.09.2023 Saxo Bank Group oznámila dosažení provozního zisku 70 milionů EUR. Za stejné období loňského roku přitom dosáhla zisku 52 milionů EUR, došlo tedy k nárůstu o 34 %.
img

Invesco: Zlato – srpnové výkony

12.09.2023 Zlato v srpnu kleslo o 1,5 % a zakončilo měsíc na hodnotě 1 940 USD. Vyšší reálné výnosy a utahování Fedu znamenalo to, že finanční fundamenty vyvíjely na zlato tlak v první polovině měsíce směrem dolů, ale s tím, jak se data z USA mírnila, kov získal zpět většinu počáteční ztráty.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Evropská komise zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 0,8 procenta

11.09.2023 Evropská komise (EK) zhoršila výhled vývoje ekonomiky Evropské unie na letošní i příští rok. Nově očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 0,8 procenta, zatímco na jaře čekala růst o jedno procento. Inflace však bude nadále zvolňovat a trh práce zůstane v dobré kondici. Komise to dnes uvedla ve své letní makroekonomické prognóze. Německá ekonomika, která je největší v Evropě, ale podle komise letos klesne. Odhad růstu na příští rok EK snížila o 0,3 procentního bodu na 1,4 procenta. Loni ekonomika EU vykázala růst o 3,4 procenta.
img

Dostane se Ripple (XRP) v roce 2023 na 1 dolar?

06.09.2023 Cena XRP byla v uplynulých měsících předmětem masivních spekulací, zejména ve světle nejnovějšího vývoje kauzy Ripple proti Komisi pro cenné papíry Spojených států.
img

Nvidia dnes zveřejňuje výsledky za 2. čtvrtletí 📊 Velká zkouška pro Nasdaq a trend AI 🔌

23.08.2023 Výsledky společnosti Nvidia (NVDA.US) za 2. čtvrtletí jsou jednou z hlavních událostí nejen v kontextu tohoto týdne, ale možná i celé druhé poloviny roku na indexech. Akcie společnosti jsou "lakmusovým papírkem" trendu umělé inteligence, vzhledem k jejímu téměř 80% podílu na trhu nejvýkonnějších grafických procesorů, které slouží ke škálování výkonu umělé inteligence.
img

Velká čínská výzva. Asijské velmoci ujíždí s generativní AI vlak

13.07.2023 Čína čelí výzvám v oblasti generativní AI právě ve chvíli, kdy dochází k fragmentaci ekonomiky na globální úrovni. Účinný cyklus čínského využití technologií, zvyšování produktivity a hospodářského růstu ohrožuje hned několik faktorů. Číňanům dělá vrásky úspěch průlomových generativních AI ve Spojených státech, nedostatečný výpočetní výkon a geopolitické napětí.
C:\fakepath\trader-27062023-33-zm.jpeg

Forex: Koruna zpevňuje, k dolaru uzavřela nejsilnější za půldruhého měsíce

27.06.2023 Koruna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si oproti pondělnímu závěru polepšila o pět haléřů na 23,61 EUR/CZK. K dolaru za stejnou dobu posílila o 14 haléřů na 21,55 USD/CZK, což je její nejsilnější závěr za poslední měsíc a půl. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Forex: Koruna zůstává zatím v klidu a ignoruje geopolitické napětí

27.06.2023 Koruna včera mírně posílila a podívala se blíže k hranici 23,60 EUR/CZK. Geopolitika a zvláště pak víkendové tažení wagnerovců na Moskvu nechává českou měnu zatím v klidu, a to hlavně díky rychlé deeskalaci (viz úvodník). Stejně tak platí, že korunu nerozhodila ani včerejší slabá čísla z konjunkturálních průzkumů – celková důvěra v ekonomiku opět poklesla, přičemž za zmínku stojí především rostoucí pesimismus v průmyslu, kde se podniky potýkají s relativně nízkou poptávkou.
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Výhled Číny snížilo několik významných bank, naposledy Goldman Sachs

19.06.2023 Několik významných bank v poslední době zhoršilo výhled vývoje čínské ekonomiky na letošní rok, naposledy tak učinila americká investiční banka Goldman Sachs. Oživení druhé největší ekonomiky světa po uvolnění protipandemických opatření totiž ztrácí dynamiku, napsal dnes zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Hongkong (1).jpg

Akcie v Hongkongu vykázaly největší jednodenní zisk za tři měsíce

02.06.2023 Akcie na burze v Hongkongu dnes vykázaly po těžkém týdnu největší jednodenní zisk za tři měsíce. Hlavní index hongkongských akcií Hang Seng přidal 4,1 procenta na 18 949,94 bodu. Trhům podle agentury Reuters pomohla zpráva, že americký Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu Spojených států, a rostoucí naděje, že americká centrální banka (Fed) přeruší cyklus zvyšování úrokových sazeb. Rostly i akcie na pevninské Číně.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
C:\fakepath\trader-17052023-59-zm.jpeg

IIF: Globální zadlužení v prvním čtvrtletí dosáhlo téměř 305 bilionů USD

17.05.2023 Celosvětové zadlužení se v letošním prvním čtvrtletí zvýšilo o 8,3 bilionu dolarů na 304,9 bilionu dolarů (zhruba 6,7 biliardy Kč). Dostalo se tak na druhou nejvyšší čtvrtletní úroveň v historii. Vyplývá to podle agentury Reuters z nové studie Institutu pro mezinárodní finance (IIF).
img

Potenciální výprodej zlata

16.05.2023 Zlato vzrostlo od začátku roku už o 10 %. Jeho hvězdná rally dotlačila ceny tak daleko, kam to jen letos jde. Po testu rekordních maxim před více jak týdnem se zlato obchoduje v širokém pásmu mezi 1 900 a 2 100 USD.
img

Federální rezervní systém USA lže o ekonomice. Technologie blockchainu může být řešením!

03.05.2023 Federální rezervní systém USA bývá často osočován ze zastírání ekonomických faktů a manipulace s údaji pro politické účely.
C:\fakepath\trader-25042023-37-zm.jpg

Největší švýcarské bance UBS klesl čtvrtletní zisk o 52 procent

25.04.2023 Největší švýcarské bance UBS klesl v prvním čtvrtletí zisk o 52 procent zhruba na miliardu dolarů (asi 21,2 miliardy Kč). Finanční ústav se nyní připravuje na převzetí svého menšího rivala Credit Suisse, který se dostal do problémů. UBS si odložila stranou 665 milionů dolarů na soudní spory spojené s rolí banky při prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Nákup fyzického zlata | Útok na Izrael | Obchod s Ruskem | Počet nakažených koronavirem | Čekací doba | Měsíčník finančních trhů | Hospodářská situace | PPI v USA | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Realitní trh | Finanční ústav | Cena platiny | Hlava a ramena | ChatGPT | Přehled různých odvětví | Zpravodajský server | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Prodej aut v Německu | Euro k americkému dolaru | Goldcorp | Klid před bouří | Průmyslově-technologický holding | Vývoj inflace v USA | Dlouhé pozice | Hodnota fúzí | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Oživení podnikatelské aktivity | Hútiové | Války | US CPI | Foxconn | Údaje z USA | Cíl generovat zisk | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | Rychlé zisky | Pokračování růstu | TD Securities | Allianz | ATR (Average True Range) | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Makléřská společnost | Trendy na trhu s komoditami | Nákupu státních dluhopisů | Měnový pár EUR/HUF | Globální růst | Silná rezistence | Nákup ropy | Skupina Colt | Čínské dluhopisy | Pravděpodobnost korekce | Zdražovat | DPH | Usť-Luga | EUR | Týdenní makrokalendář | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Akcie BHP | Outperform | Nevyplněný Fair Value Gap | Standard & Poor's | Objemy ropy | Swing Trading | Saúdská ropná zařízení | Úrovně pro vstupy a výstupy | Nedostatek čipů | OPEC Monthly Report | Oživení cen | Bankovní krize v USA | Restriktivní politiky | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Bill Miller | Dnešní obchodování | Index hongkongské burzy | Itálie | Snížit úrokové sazby | Michal Stupavský, CFA | Stoxx | Míra inflace v EU | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Krize na Blízkém východě | Akcie firmy | Texas | Strategie pro komoditní trading | První den obchodování | Očekávání | Údaje o vývoji inflace | Korelace | Jüan | Nové studie | Cena žlutého kovu | Inflace v září | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Tomáš Jaroš | Cena severomořské ropy | Nikl | CMC Markets | Volatilní | Galapagos | Swiss Life | L.F. Investment | Poptávka centrální banky | Ekonomické sympozium | Akcie fondů obchodovaných na burze | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Vliv pandemií | Veřejné finance | Isabel Schnabelová | Přístup k pákovému efektu | Novartis | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | Philip Morris ČR | Aramco | P/B | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Nové technologie | Allianz Trade | Globální dluhopisové trhy | Taneční kroky s trhem | Švédské koruny | Krátkodobé výnosy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Výkonný ředitel | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Škoda Auto | Náklady na financování | Inside Bary | Politické rozhodnutí o produkci | Chování | Ifo | Velký státní dluh | Webinář | Finanční nástroj | Zdraví globálního průmyslu | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | NYSE | Technické potíže | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ceny kakaa | Broadcom | E.ON | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Klesly akcie | Komoditní obchodníci | Experti | Trendy na trhu | Počáteční zisky | Binance Coin | LSEG | Futures kontrakt | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Bitcoiny | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropský index | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Dění na trzích | Starověké civilizace | Ceny ropy a zemního plynu | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Americké investiční banky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Efektivní správa | Vanad | Technická analýza GBP/USD | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Důvěra v ekonomiku | Růst akciových indexů | Protivzdušná obrana | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Český průmysl | Stephen Brennock | Cena bitcoinu | Dobré načasování | Finanční páka | Historie obchodování | Everett Millman | Konkurenti | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Index očekávání firem | Komunikační služby | Stochastický oscilátor | Pesimistická nálada | Brent | Streamovací služby | CSI 300 | Benchmark | Sankce EU | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Rezistence | Spořit na důchod | Nejvíce zlata | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Americký akciový trh | Trh s dluhopisy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Chránit svůj obchodní kapitál | Regulační překážky | Výnos | P/S | Olívia Lacenová | Investment Institute | Russell 2000 | Oxfam | CAC 40 | RBC Capital | Výsledková sezóna s XTB | Hospodářské turbulence | Dnes na pražské burze | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Průmyslové využití | Akcie těžařů | Delta | Společnost Sentix | Varianta koronaviru | Rizikovost | Trip.com | Retracementy | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Opatření v Číně | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Vývoj ceny sóji | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Příklady z historie | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Šéfové | Exploze v Bejrútu | Jiné měny | Akcie Erste | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | Import | Členové NATO | Výpadky proudu | Zvýšení sazeb Fedu | Zákaz vývozu | Oživení čínské ekonomiky | Vstupy a výstupy | Exchange | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Hodnota evropských technologických firem | Oddělení kapitálových trhů | Měnové krize | Světová rada pro zlato (WGC) | Společnost Huawei | Státní dluh | Výsledky obchodování | Daytrading | Hasbro | Směřování měnové politiky | Graf zlata | Kontrakty | Politické problémy | Ceny komodit na trzích | Energetické problémy | Market moving | Propad cen | Stíhačky F-35 | AUDUSD | Online obchodování | Cenné lekce | Index DXY | AI | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Again Capital | Sentiment na trhu | Čínská burza | Contract for Difference | JPY | H&M | Akcie Wells Fargo | Metaverse | Poměr výnosu | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Obchodní tipy | Polovodiče | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Inflační index | Akcie výrobce luxusního zboží | Poradce Bílého domu | Index Russell | SoftBank Group | Výrobní sektor | FTX | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Investiční analytička | Německá společnost | Uber Technologies | Ceny sóji | Geely | Wonderinterest Trading | Znehodnocení | Ceny ETH | Jádrová spotřebitelská inflace | Výběr likvidity | Peníze | Nabídky akcií | Úrokové míry | Pandemie COVID-19 | Index CAC 40 | Obchodovat na burze | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Bankovní emise | Francie | Vzácné kovy | IIF | Aurora Cannabis | Dosáhnout zisku | Nárůst počtu nakažených | Základní principy technické analýzy | Zpráva o vývoji inflace v USA | Nakupovat akcie | Index NASDAQ 100 | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Služby | Zisky bank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Technologie blockchainu | Pokles ceny ropy | Kapitálové rezervy | Saxo Bank | Barel ropy | Přebytek ropy | Stochastický | Palladium | Nejznámější kryptoměna | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | Největší světové ekonomiky | Ropa WTI | Měnové zajištění | Dovoz ropných produktů | Micron | Americké ekonomiky | Zájem obchodníků | Tipy na zajímavé akcie | Kurz eura k dolaru | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Polymetal International | Kapitál | Bayer | Krypto trh | Sezónní změny | Oslabení jüanu | Banky v ČR | Brexit | USD | Reálné ekonomiky | Tržní signály | Potenciální ztráty | Měny v regionu | Kč/USD | Dolar dnes | Current Ratio | Evropské burzy | Upravený zisk | Technická analýza | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Mladší generace | Ceny elektřiny | Plány | Nové mutace | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Nabídka zlata | Qualcomm | Banka Goldman Sachs | Adrenalin | Cestování | Odliv kapitálu | Na burze | Bond | Bankovní skupiny | Trh s nemovitostmi | Společnost Siemens | Jestřábí komentáře | Cenový rekord | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Obchodní strategie pro komodity | Cena americké ropy | Globální krize | Klaus Wohlrabe | Vývoj ceny zemního plynu | Devalvace měny | Posílení koruny | Katar | Síla amerického dolaru | Export | Změna klimatu | Dluhopisový index | Země G20 | Americká ropa WTI | Kurz zlata | Narušení dodávek ropy | Krok za krokem | Pozorování | Američtí centrální bankéři | EURUSD | Index volatility CBOE | DJI | Klimatické změny | Split | Fear of Missing Out | Spekulovat | Swapy | Cenové tlaky | Centrální banky USA (Fed) | Analytici XTB | O2 | Česká zbrojovka | Šok | Jordánsko | Ropná zařízení | Snižování úroků | Čínská armáda | Korunový trh | CFD kontrakty | BCA Research | Energetické zdroje | Širší index S&P 500 | ASIC | Hongkong | Ruský prezident | Kabinet | Vysoké sazby | ByteDance | Opinium | Price-to-Earnings | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Trh s ropou | Komoditní sektor | Ekonomická aktivita | Regulace | NFP | Kofola | Role Ruska | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Úroková sazba | Index agentury Bloomberg | Noviny | Měnový fond | Avast | Patria Online | Tichomoří | Německý export | Akcie společnosti Intel | Shanghai Stock Exchange (SSE) | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Xiaomi | Hypotéky v Česku | Ruská federace | Lenovo | NextEra | Výzkumy | Tržní trendy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Nejbohatší | Trpělivost | Komoditní fondy | Obchodování s dluhopisy | Politická situace | Obchodní deficit USA | Doji | Nižší úroky | P.A. | Zasedání FOMC | Josef Lukáč | CISCO | Čtvrtletní zisk | Čtvrtletní výsledky | Jak obchodovat s komoditami | Penzijní fondy | Zajišťovny | Korea Exchange (KRX) | NFP report | Oživení trhu | Možný scénář | Úvod do světa komodit | Čínské úřady | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Commodity Channel Index | Ekonomika USA | Bond Connect | Rekordní maxima | Zlaté slitky | Vládní výdaje | Investovat | Vyšší náklady | Data z amerického trhu práce | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akciové indexy | Hospodářský institut | Elon Musk | Eurex | Caterpillar | Data o HDP | Býčí sentiment | Rosenblatt Securities | Skokové posílení | Vybírání zisků | Investing.com | Czechoslovak Group (CSG) | Americký prezident | Dodávky čipů | Myšlení | Index FTSE MIB | Pro tradery | Investoři v USA | Generace Z | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Výrobní ceny | Fincentrum | HSCEI | Marek Mora | Tiff Macklem | Tržní reakce | Christine Lagardeová | Maloobchodní prodejce | Coca-Cola | Obchodní platforma | Investice ve stavebnictví | Investovaný kapitál | Aktivity v USA | Portfolio | Price-to-Earnings Ratio | Statistický úřad Eurostat | Trend following | EUR/CZK | Globální ekonomiky | Nové měny | Zájem investorů | YTD | Banka JPMorgan | Euro Stoxx 50 | Poptávka centrálních bank | Rekordní zisk | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Nedostatek polovodičů | Přerušení energetických dodávek | Makrodata | Finanční instituce | Lepší výsledky | Investoři | BitMEX | Kosdaq | Index asijsko-pacifických akcií | Obchodní deník | Rekordní minima | Prezident | Výhled Číny | Akciový index S&P 500 | Formace hlava a ramena | CFRA Research | Výnosy z amerických dluhopisů | Poměr P/B | Nejistoty | Fidelity | Deutsche Börse (DTB) | Polymetal | Cenové gapy | Konflikt mezi Izraelem | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Jeff Bezos | Karina Kubelková | Bitcoin ETF | Commodity futures trading | Severní Korea | Index PPI | Grayscale | MSCI Emerging Markets | Dosažení zisku | Investice do dluhopisů | Supporty a rezistence | Obchodní napětí | Venezuela | Jádrový index | Nárůst ceny | Ropné společnosti | Snížení nákladů | Bez rizika | Zisk | Bias | Cena mědi | Hlavní kryptoměna | Pesimismus | Peso | Arthur Hayes | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Den obchodování | Akcie TMR | Vývoj ceny cukru | Jak investovat do zlata | Boj s inflací | Kurzu měn | Cestovní kanceláře | Nárůst nově nakažených | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | Index KOSPI | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | Moderna | Týdenní pivotní body | World Gold Council | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Souhrn finančních trhů | Růst ceny Bitcoinu | Zveřejnění zprávy | Rostoucí ceny ropy | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Uložení peněz | Smíšená ekonomická data | Vývoj sazeb | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | VIG | Ministerstvo obchodu | Svět kryptoměn | Nerovnosti bohatství | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Bloomberg News | Americké prezidentské volby | Pohyby trhu | Průzkum | Energetický gigant | Hlavní úroková sazba | BP | Bohatí | IEA | Jednotná evropská měna | Tým XTB | Solární energie | Fiskální rok | Ropa Brent | Nižší poptávka | Funkční období | Zdravotní péče | Výkon společností | Makrokalendář | Zemědělské plodiny | US500 | Sentiment investorů | Kč/EUR | Cestovní ruch | Klíčové společnosti | Technická analýza EUR/USD | Current ratio | Analýzy | Výhody a rizika | Americká zbrojovka | Obchodní plán | TRY | Nové all-time high | Sazby na hypotékách | Slevy | Politická nestabilita | Omezit potenciální ztráty | TTF | Posilování amerického dolaru | Index CSI 300 | EY Global IPO Trends | P/E | Zpráva | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Technický výhled trhu | Ekonomické dopady | Prémie | Celosvětový hrubý domácí produkt | Invesco | Demokraté | Platformy IG | Představitelé Fedu | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Portu Marek Malina | Prodej | Reuters analytik | Den D | Brusel | Instrument | Patria | EP | Práce z domova | Streamovací společnost | Plavba na otevřeném moři | Česká měna | Tencent | Colt CZ | WGC | Short selling | Pomoc ekonomice | Dodávky na trh | Janet Yellenová | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Skupina OPEC+ | Medvědí kanál | Zasedání Fedu | JOLTS | Co se děje na finančních trzích | Agentura Reuters | Obchodování komodit | GBP | Plynovody | Althea Spinozzi | Libra k americkému dolaru | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Nabídka | Jednání o brexitové dohodě | Tržní kapitalizace | JPM.US | Management | ADR | XAU/USD | Dolary | Růstové akcie | Konflikty | Huawei | Bitfinex | Měny rozvíjejících se ekonomik | Pokles cen komodit | Zpomalení ekonomického růstu | S&P Global | Akcie společnosti Walt Disney | Nový koronavirus | Akcionáři | Obchodní týden | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | S&P | Rekordní hodnoty | Quantum | Vzdělání | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Telecom | Rizika a příležitosti | Zemní plyn | Hospodářské dopady | Pandemie COVID | Alert | Vývoj kurzů měn | Obchodování | Zvýšení daní | Potenciální zisky | Události ve světě | Legislativa | Vývoj ceny bitcoinu | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Zprávy | Pákový efekt | Akcie v Asii | Prezidentka ECB | Růst cen ropy | Tisková konference ECB | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Tradingová portfolia | Spotřebitelské ceny v USA | Index Stoxx 600 | Risk Off aktiva | Airbus | Meta | Simon Property Group | Financial Times (FT) | Závislost na dolaru | UBS | Nadšení | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Akciové burzy | Nezaměstnanost v USA | NATO | Averze k riziku | Thyssenkrupp | BREAKING | Reálné mzdy | TSMC | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ceny stříbra | Finanční nástroje | Iris Pangová | Ceny ropy | Zahraniční investoři | Cena elektřiny na burze | Britský statistický úřad | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Fenomén | Silný růst | Byty | Tod's | Indikátor ATR (average true range) | Výhled vývoje ekonomiky | Udržitelnost | Objem dluhopisů | Eurostat | Oanda | Vyhlídky | Ruský rubl | Dupont | Ceny Bitcoinu | Deflace | Investiční aktivita | Růst inflace | Celkový trend | Covid | Turecká lira | Akcie třiceti předních amerických podniků | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Investiční banka | Vojenský konflikt | Alstom | Marek Brávník | Praha | Recyklace | Pokles tržeb | Technologický holding | Hospodářské cykly | Dluhová služba | Eurokomisař pro ekonomiku | Míra | Tržní úrokové sazby | Obchodování na trzích | Hodnota fúzí a akvizicí | Analýza trhů | Rekordní ceny | Investiční centrum | Komoditní měny | Program nákupu aktiv | Komodita | Depozitní sazby | Sazby centrálních bank | Suroviny | Očekávání úrokových sazeb | Prognóza Fedu | Zdroje energie | Expirace opce | Hedgeové fondy | Analýza transakcí | Procter & Gamble Company | Předpověď | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Digitální měny | Vláda USA | Zadlužování | Put opce | Tlak medvědů | Analýza komoditních trhů | Páka | Australský dolar | Zvýšené geopolitické napětí | Raphael Bostic | České koruny | Obchodní komora EU | Investment management | Kryptoměnové burzy | Ekonom Ifo | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Přehled | Riziko recese | HUF | Očekávání investorů | Ekonomické oživení | Koruna | Výrazný pokles | Jan Macek | Inflace v Česku | Finanční služby | Pokračující pokles | Cukr | Commodity Futures Trading Commission | Veřejné služby | DailyFX | Vývoj likvidity | Bitcoin | Kupující | HDP eurozóny | Shell | Rozdíl mezi výší úroků | Inflační tlaky | Výhled pro rok | Siemens | Minulá výkonnost | Average daily range | Výkonnost zlata | Inflace v Rusku | Cena ropy WTI | Bank of America | Pokles HDP | Kurz dolaru | TIM | Pandemie koronaviru | Adobe Systems | Fundamentální analýza | Propad | Zvyšování daní | Zajímavé akcie a ETF | S&P/ASX 200 | Silný dolar | Videokonference | Zelenskyj | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index MSCI Emerging Markets | Převodník měn | Výsledky firem | Retracement | Ipsos | Sazby ČNB | Konec roku | Asociace | Raketový útok | Rystad Energy | Ekonomický propad | Hypotéza | Asie | Cenový index PCE | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Barrick Gold | xStation | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Exxon Mobil | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Raiffeisen | Zůstatek | Problémy v západním světě | Stimulační opatření | Období zvýšené volatility | Hypoteční trh | Ripple (XRP) | Obavy o likviditu | Prodej osobních automobilů | Decentralizace | OPEC+ | SAE | Obchodní války | Potenciální obraty | Alibaba | Americká banka | Průzkumy | Index šanghajské burzy | Očekávání analytiků | Chuck Schumer | Michelle Bowmanová | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | For Traders | Výsledky průzkumu | Vývoj dolaru | Nepředvídatelnost | Obavy z recese | Čínské trhy | Spoření | Tržní kapitalizace bitcoinu | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Poptávka po úvěrech | Sázka | Klima | Toyota Motor | Britské libry | Bilion | Posilování české koruny | Technická analýza AMD akcie | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Obchodování s akciemi | Investice do kryptoměn | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Pojišťovny | Ceny bavlny | Americké měny | Graf | Obraty | Stablecoiny | mmBtu | Aktivity v Rusku | Obchodovat s komoditami | Národní měny | Obavy z nejistoty | Swingový výhled | Ekonomické události | ETF/ETC | Regulátor | Canopy Growth | Výhody diverzifikace | Index S&P 500 | Praktické tipy pro obchodování | Hlavní indexy | CTA | Volodymyr Zelenskyj | CFRA | Ceny cukru | Společnost Grayscale | Digitální zlato | Hráči na trhu | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Terminál | Důchod | Aussie | Pfizer | Global IPO Trends | Technické ukazatele | Hrubý domácí produkt | Posílení amerického dolaru | Důvěra investorů v ekonomiku | Plyn | Distribuce | Úspěch v obchodování | Studie | Meta (Facebook) | Blízký východ | CME FedWatch | Záporné reálné úrokové sazby | Spotové ceny | Převzetí Credit Suisse | Eurodolar | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Průraz | Cena plynu | Short | Bitcoinové ETF | Druhy ropy | Svíčkové grafy | Omezení pohybu | Poptávka po bezpečných aktivech | Deficit | Stavebnictví | Devalvace | FOMO (Fear of missing out) | Ruský plyn | Redmond Wong | Polsko | Pár EUR/USD | Rio Tinto | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | CAD/JPY | Bitcoin dnes | Zbrojovka | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Patenty | Akciový růst | Hodnota fúzí a akvizic | Hospodářské oživení | Růst zlata | Kering | Institut Ifo | Index volatility | Americká centrální banka | Fibonacci retracement | Hypotéky | Skladovací kapacity | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Stratég firmy | Přijetí | Dopady války na Ukrajině | High | Výhled na příští rok | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Jackson Hole | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | GDPNow | Korporátní daně | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie na rozvíjejících se trzích | Rostoucí trend | USD/PLN | OPEC | IBEX 35 | Finanční krize | Ukrajina | Ropná společnost | Bilance aktiv | Bankovní úvěry | Růst eura | Pokles ceny | Lednový efekt | Egypt | Johnson & Johnson | Vizualizace | Index spotřebitelské důvěry | Oživení světové ekonomiky | Makro data | Nuno Fernandes | Beta | Disciplína | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Open interest | Dnešní makroekonomické ukazatele | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Maloobchod | Ekonomická situace | Akcie/ETF | Země BRICS | Zveřejňování výsledků hospodaření | Ukazatel inflace | Ruský akciový trh | Sójové boby | Oslabení amerického dolaru | TSLA | Mnozí investoři | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Klíčové události ve světě | Zpomalování světové ekonomiky | Směnný kurz eura | Tým InstaForex | Online platformy | Kakao | Rusko dnes | UBS Global | Česká koruna | S&P Global Ratings | OECD | Dow Jonesův index | Stimulační program | Fundamentální analýza akciových trhů | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | Silnější dolar | Makroekonomické ukazatele | G10 | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Hmatatelné produkty | Německý hospodářský institut | Použití Stop-Loss | Foreign Exchange | Mexiko | Wonderinterest | Spot | Michael Saylor | Napětí na Ukrajině | Vstupy | Samsung Electronics | Neuspokojivé výsledky | AUD/CAD | Obchodní strategie | Rystad | Inflace ve Spojených státech | Akciové výnosy | Obchodování ETF | Kvantitativní zpřísňování | GBPUSD | Růst amerického HDP | Prezident Trump | Britská měna | Akcie Komerční banky | Christopher Dembik | Velcí spekulanti | Stříbro | USDCAD | Jakub Matis | Oslabení koruny | Výnosy na spořicích účtech | Americký dolarový index | Drahý kov | Platby za plyn | Instituce | Čínský statistický úřad | COPPER | Turecko | ex | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Hladiny podpory | Nárůst HDP | WEN | PX index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Budoucí vývoj ceny | JNJ | Boris Johnson | Válka Izraele | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Růst výnosů | LNG | Burza cenných papírů | Skupina Colt CZ Group SE | Průzkum Fidelity | Zájem o dolar | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Prudké oslabení | Offshore | Technologické firmy | Peloton | Shortování trhu | Czech Fund | UBS Group | Akcie firem | Telekomunikační společnosti | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Divize | Britská premiérka Liz Trussová | Harry Tchilinguirian | Počet klientů | Pozitivní vliv | Ameriprise Financial | Signál na akcie | Vývoj měnového páru USD/JPY | Ekonomické cykly | Klesající trend | Trendline | Evropská ekonomika | Rubl | Drahota | Příliv kapitálu | United Airlines Holdings | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Equal weight | Útok na Polsko | Země EU | Commodity Channel Index (CCI) | Sebastian Bleschke | Indikátor RSI | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Fair Value Gap | Zvýšená volatilita | Londýnské společnosti | Počet pracovních míst | Komise pro cenné papíry a burzy | Česká republika | Arista Networks | Zhodnocení kapitálu | Trh | Nárůst zásob | Volby v USA | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | List Financial Times | Války na Ukrajině | Jaguar | Kanadská měna | Erste Bank | Obchodní konflikt | Vysoké ztráty | Výkyvy | Výkon společnosti | Výrazný růst | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | Fed | OpenAI | Zahraniční obchod | Potravinový řetězec | Luis De Guindos | Craig Erlam | Technické indikátory | Investování s LYNX | Časový plán | Korekce | Kanada | Hapag | JDE | Vývoz ropy | Židovský stát | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen | Google | Ministři financí | ProCent | Money management | Platforms | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Předpokládaný zisk | Boháč | Zveřejnění výsledků | Prolomení rezistence | Odveta | Hlavní index čínských akcií | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Vietnam | Federální rezervní banka | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Znalost | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Globální recese | Velké banky | Index Standard & Poor's | Výhled pro Evropu | CZ-USA | Šokující předpovědi | Technická analýza zlata | Spotové ceny ropy | Yahoo | Američtí investoři | Vzdělávací webináře | MT4 | Swingové minimum | Chesapeake Energy | Ekonom ECB | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | Stock | Růst tržeb | Akciové indexy v USA | Úrokové sazby centrálních bank | Plný úvazek | CME | Finanční problémy | Pokles cen ropy | Grayscale Investments | Poměr P/E | Rating | Makroekonomické údaje | Amundi | Globální diverzifikace | Merck & Company | Úřad pro ekonomickou analýzu | Koronavirová pandemie | Životní náklady | Zpráva pro tradery | Skluz | Rivian | Světová banka | Mexické peso | Microsoft | RBC | Maxim Manturov | Příležitosti | Platby za plyn v rublech | Antony Blinken | Dopad na cenu | Asijské indexy | ABN AMRO Bank | Dluhopisy a zlato | Obchodní platformy IG | Výběr akcií | Americké úrokové sazby | Intraday | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Data z USA | Eurokomisař | XRP | Alza.cz | Inflační vývoj | Hotovost | Spotřebitelská inflace | Commission | Tržní sentiment | Íránský útok | Růstový index | Haruhiko Kuroda | Shortování | Akcenta | Intraday přístup | Změny cen | Sell | Správci aktiv | Index výdajů | MicroStrategy | Japonsko | Aktéři | Prognóza ceny zlata | Range | Mistrovství | Long pozice | Akcie technologických podniků | Celkový sentiment | Siemens Energy | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Trendová linie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Globální hodnota fúzí a akvizicí | Fluktuace | Jemenští povstalci | Projev šéfky ECB | Unce zlata | Exxon | NYMEX | Obchodování zlata | Bankovní akcie | Řízení rizika | Růstový index S&P 500 | Polský zlotý | Rizikovější aktiva | Německá vláda | Německo | Nejvýraznější pokles | Hlavy států | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Trendové linie | Ekonomie | Výpadky | Objem obchodů | Twitter | CFTC | FIAT | Tomáš Pfeiler | Krach | Nifty 50 | DBS | AA | Zasedání americké centrální banky | Invest | Trh s platinou | Centrální banka | Spotová cena | Call opce | Vice | Další růst | Top Glove | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Jiří Tyleček | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | AMD akcie | Rozbor | Walmart | Maersk | Fondy peněžního trhu | Těžařská společnost | CL | Moment obratu | Pojištění proti nepřízni | QE | Pojišťovna VIG | Rozhodnutí ČNB | Investice do akcií | ATR | Směřování | LYNX | LIBOR | Opce | Donald Trump | Vyšší ceny | Grafy | Čistý zisk | Úvěrové podmínky | Pokles prodeje | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Visa | Podnikatelé | Podstatné kurzotvorné zprávy | New York Stock Exchange | Energetický sektor | Centrum | Zadlužení | Společnosti | Fundamentální faktory | BioNTech | Zpomalení ekonomiky | Bollinger Bands | Tamas Varga | Kurz české měny | ING | Hlavní akciové indexy | Pochopení ekonomických principů | Kartel OPEC | Aktivum | Směnný kurz | Zadlužení podniků | Kov | Pokles dolaru | Státní dluhopisy | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Jaderné války | Domácnosti | Tržní výhled pro rok | EUR/HUF | Inflace v ČR | Reddit IPO | Společnosti podnikající v Číně | Nárůst objemů | Generovat zisk | Globální index | Březnová inflace | Erste Group | Dolar k japonskému jenu | Odolnost ekonomiky | API | Rizikovější investice | Americký dolar | Důsledná analýza trhů | Analytici | Světové měny | Konsenzus ekonomů | Ceny komodit | Hamás | Europe 600 | Nízká volatilita | Eskalace | Equity | BNP | Dolarový index (USDIDX) | Dobré zprávy | Odhady ekonomů | Provozní zisk | Škoda | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Asset alokace | Optimistické výsledky | Index nákupních manažerů | Počet žádostí o podporu | Ceny amerických akcií | ETC | Richard Kozul-Wright | Zahraniční investice | VaR | Baidu | Swedish Match | Situace na Ukrajině | Kurz koruny | Situace | Ekonomické krize | AMD a Xilinx | Chevron | Euro vůči dolaru | Klíčová průmyslová komodita | Kompozitní index | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Globální akciový index MSCI | Zpomalení globální ekonomiky | Vláda ČR | Štěpán Hájek | US100 | Akcie Siemens | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Burzovně obchodované fondy | Výstupy | Nízká likvidita | Ceny hliníku | Testovací účet | Splácení dluhu | Micron Technology | Členka Výkonné rady ECB | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Měny zemí | Rekordní maximum | Euronext | Zakladatel | Zásoby ropy ve Spojených státech | Libra šterlinků | Primární emise | Předseda | Wealth | Index FTSE All World | Finanční systém | Viceprezident | City Index | Utahování měnové politiky | CME Group | Zájmové skupiny | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Ripple | Růstový impuls | Významné cenové výkyvy | Prime | Nakupovat zlato | Supercyklus | J&T | Rostoucí ceny plynu | Analytický tým XTB | Míra inflace v Evropské unii | USDIDX | Očekávaná data | Traders | Rok 2024 | Automobilový trh | Dobrá nálada | Nvidia (NVDA.US) | Budoucí pohyby trhu | DPA | Evropská unie | Mezinárodní investoři | Boeing | Politická krize | Mike Dickson | Vyšší úrok | Cvičení | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Podílový list | Stagnace | HDP v USA | Příkaz | Cenové trendy | Mario Centeno | Ekonomiky | Akciové alokace | Intradenní obchodování | Akcie Netflixu | Webináře zdarma | Konflikt na Blízkém východě | Nákup akcií | Rychlý růst | Růst mezd | Historie komoditního obchodování | Obchodovaných komodit | Rozpočet | Snížení sazeb | Reálné peníze | Negativní dopad | Apple | Libra | Otevření Číny | Nakoupit akcie | xPartners | GameStop | Akcie ve Spojených státech | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | Vánoční růst | CFD | Futures kontrakty | Fyzické produkty | SMA 100 | Vánoce | Nová data | Úspory | ROE (Return on Equity) | Růst americké ekonomiky | Open | Vliv demografických změn | Cena akcie | Růst ceny zlata | Dow Jones Industrial Average | Ceny kukuřice | Dluhy | Americké ministerstvo obchodu | London Stock Exchange Group (LSEG) | Analýza trhu | Indikátor ATR | FTSE | Financovat | Řetězec | Fond | Příprava | Investiční rozhodnutí | JP Morgan | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Prodej na krátko | BRICS | Finanční instrumenty | Rozpočtové politiky | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | FDIC | Ropné velmoci | AMD.US | Akcie Philip Morris | Cena akcií podniku | Arm | Italské módní společnosti | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Deglobalizace | Alibaba Group | ECB | Objem zlata | Nový rekord | Evolv | Úroky | Refinitiv | Rizika vyšší inflace | Plodiny | Analytik J&T | NAFTA | Gap směrem nahoru | Akce centrálních bank | Tržby | Platební bilance | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Portu | Miliardy švýcarských franků | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Toshiba | Analytici Goldman Sachs | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Dlouhodobý support | Gemini | WisdomTree | Ekonomika rozvojových zemí | Podrobný pohled | Rezervy bank | Partners | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Závazek | Akcie dnes | Káva | Chatbot | Globální rizika | Přenos | IG Markets | Vývoj měnového páru USD/RUB | Izrael | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Velký růst | Zpomalující růst | Euro STOXX | S&P500 | Epidemie | Vývoj hodnoty | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Bancorp | Institucionální investoři | Pokles úroků | Ceny | Intel (INTC) | Prudký pokles | Kurzy | Abbott Laboratories | Technologie | Daniel Ghali | Energetická krize | Ekonomická zpráva | ČNB | Devizoví obchodníci | Dluhopisy | Investujeme | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Peníze z prodeje akcií | Tipy pro obchodování | Ranní zpráva | Pokles | Finance | Obchodování na zámořských trzích | Ochrana proti inflaci | AMEX | E-mini | Výběr zisků | Ekonomiky eurozóny | Margin | Ceny palladia | Makroekonomická situace | Nižší zisk | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Vládní politika | Situace na trhu práce | Zahraniční společnosti | Polská ekonomika | Akcie Monety | Počet uživatelů | Sazby ECB | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Blue chips | Potenciální zisk | Podílové fondy | Jan Vejmělek | Hedge | Držitelé Bitcoinu | Poplatek | 4GLD | NBP | Makro | Index ISM | Tržní očekávání | Akcie jsou rekordní | Americká ekonomika | Koruna dnes | Akcie italské módní společnosti | Hodnota majetku | NVDA | Odpor | Dluh USA | GW&K's | Evropská centrální banka | Oživení ekonomické aktivity | Obchodník | Velký problém | Ekonomická aktivita v USA | Portfolio manažer | Finanční televize | Rada guvernérů | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Býčí trh | PVM | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Moskva | ASML Holding | Bitcoin a další kryptoměny | Adaptace | BoE Andrew Bailey | Ekonomické vyhlídky | Zranitelnost bankovního sektoru | Regulátoři | Krize v USA | ROE | Cena benzínu | Průmyslová komodita | Freeport-McMoRan | Napětí v Perském zálivu | Indikátor | Index cen | Rizika | Růst ceny | Pablo Hernández de Cos | ISM | Index PX | Alokace | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Skupina OPEC | Lídři | Golden Gate | Spotová cena zlata | Investment Management | Malina | Pivot | Kryptoměna | Vývoj inflace | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Produkce ropy | Zásoby ropy v USA | Výzkum a vývoj | Investiční cíle | Ekonomická nálada | Momentum | Výsledkové sezóny v USA | Conference Board | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Akcie Shell | Large speculators | Statistici | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Růst cen stříbra | Nastavení měnové politiky | Newmont | Zisky | Strach minulosti | HICP | Rozpočtový schodek | Shanghai Composite | BNP Paribas | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | Globální ekonomika | Cena palladia | Prodávající | ACEA | Situace na trhu | Růst světové ekonomiky | TradingEconomics | Identifikovat trend | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Technická analýza Bitcoinu | FXstreet | Voda | Conseq | Výnos desetiletých dluhopisů | Akcie H&M | Zinek | Jestřábí hlasy | RRR | Inflační očekávání | Chesapeake | Cisco Systems | Ustupující inflace | Spekulace na růst | Analytika | Analýza a strategie | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | Napětí mezi Ruskem a Západem | Anglogold Ashanti | NATGAS | Toyota | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vyšší sazby | Odraz ceny | RBC Capital Markets | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Indexy pohyb | Zvýšení ceny | Růst čínské ekonomiky | Alphabet (Google) | Marks & Spencer | Měnověpolitické zasedání | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Snížení ratingu | Obchodníci | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Přecenění | Dlouhodobé dluhopisy | Saxo | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Capital | Tamás Varga | Pojištění vkladů | F-35 | Hongkongský index Hang Seng | Index inflace | Obavy o poptávku | Měkké přistání | Růst cen | Index Russell 2000 | Index pražské burzy PX | Guvernér | Kryštof Míšek | Banka Morgan Stanley | Dluhový strop | RSI | Zasedání Bank of England | Globální trhy | MSCI World | Zvýšení korporátní daně | Pokles akcií | Poptávka | EUR/MWh | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Zvýšení základního úroku | Nárůst nakažených koronavirem | IoT | Ursula von der Leyenová | Sankce USA | Akcie Walmart | Cenový graf | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | GMT | Ameriprise | Dalibor Trojek | Americká lehká ropa | Arista Networks (ANET.US) | Opční prémium | Růst HDP | Americké banky | Investice do bitcoinu | Pivotní body | Přijetí bitcoinu | DSTI | Obchodovat | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | USDJPY | Stochastic oscillator | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Invaze | Výzvy v obchodování s komoditami | Investiční poradenství | Zvýšení inflace | All-time high | Investor | Bernard Arnault | Americké akciové trhy | Technologický Nasdaq | Tilray | Dividenda | Akcie technologických firem | Korekční fáze | Průměrná hodnota | Uzavření trhů | Výsledky hospodaření | FT | Index pražské burzy | Jedno euro | Denní pokles | Růst produktivity | Ozbrojené složky | Obchodování na akciových trzích | Freedom Finance | Zvýšené úrokové sazby | New York Times | Ministerstvo financí | Růst výnosů dluhopisů americké vlády | Výkyvy na finančních trzích | Medvědi | Spotřebitel | Hrubý domácí produkt Německa | Čínské rafinerie | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Tržní sazby | Aliance | Poskytovatelé indexů | Oscilátor | Největší americká banka | Světové události | Uchovatel hodnoty | Aktuální klíčová rizika | Pokles zásob | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Elektroauta | Akciová rally | Poptávky po ropě | WTI | FinTech | Bohumil Trampota | Euronext (ENX) | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Obchodní komora EU v Číně | Podmínky na trhu | Payrolls | Zpřísnění finančních podmínek | Společnost TSMC | Shares | Zisk společnosti | Strategie obchodování | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | NetEase | RBNZ | Kapitálové trhy | UTC | ATR (average true range) | Reserve Bank of Australia | TOP americké společnosti | Video | HDP | Změny klimatu | Turbulence na trzích | Internetová personální agentura | ZTE | Americká měna | Diverzifikace portfolia | EMU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | OCI | ROCE | Bankéři | Sázet | Měny regionu | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Podnik | Ceny niklu | Nižší výdaje | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Ocel | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Pentagon | Analytik trhů | Drobní investoři | Marže | Vysoké zisky | Zajistit si riziko výkyvu cen | Domácí měna | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | PriceWaterhouseCoopers | Zlato a stříbro | Josef Košťál | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Bill Gates | Oživení globální poptávky | Fiskální politika | Hlavní akciový index | Negativní zprávy | Načasování | Vstup do obchodu | Prosus | Pokles cen akcií | Alphabet | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní index PX | Vedení společnosti | Atomico | Zkušenosti | Ropa | Ether | Emmanuel Macron | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Manufacturing PMI | Signály | Obchodní kapitál | Omikron | Rezervy | Nákup ruské ropy | Hormuzský průliv | Lira | Ceny paliv | Alternativa ke zlatu | Ceny nafty | Poptávka po zlatě | Rafinérie | Statistiky | Liz Trussová | Náklady na obchodování | Pivovary | Restrikce | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Convera | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | JPM | Rozhodování | Světové finanční trhy | Optimismus | Facebook | Michal Stupavský | Index Nikkei 225 | RUB | Ukončení konfliktu | WESP | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Vývoj ceny niklu | DraftKings | Kontrakty na sójové boby | 256/2004 | Unicredit | EMA | Ekonomka | Pokles výnosů | Investiční banka Goldman Sachs | Analýza EUR/USD | HSI | Poptávka po čipech | Rozkolísaný | Fibonacciho retracement | Vývoj ceny kávy | Horizon | UST | Fundamentální pozadí | Dolar | Nejhorší výsledek | Uhlí | Merck | Asie a Tichomoří | Cena ropy klesá | Hliník | Růst dolaru | Napadení Ukrajiny Ruskem | Ceny pšenice | Průzkum společnosti | Hodnoty měny | Býčí vyhlídky | Euro | Profit-Target | Generativní AI | ANZ | Obchodování Futures | Yield | Makroekonomické faktory | Poměr RRR | Bezpečné dluhopisy | Politické rozhodnutí | Francouzský CAC 40 | Server CNBC | Agentura DPA | Kukuřice | Debata | Nárůst zisků | Clemens Fuest | Investujte | Globální hodnota fúzí a akvizic | Risk | Paolo Gentiloni | Měď | Cena niklu | Proinflační | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Libanon | Konglomerát | Efektivní správa kapitálu | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | AUD | Bod zlomu | Contract | Binance | Tržní změny | LME | Obchod | Dividendový výnos | Neomezené množství | Čínská měna | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Pozitivní výsledky | Federální rezervní banky | Růst ekonomiky | Commodity | Trh se zlatem | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Počet obyvatel | Jasný směr | Dodávky ropy | Fibo | Siemens Healthineers | Ropný šok | Brazilský real | Válečná ekonomika | Kypr | ETF na bitcoin | Citigroup | Obchodní aktivita | Ekonomové | Softbank | Rozkolísanost trhu | Čínský vývoz | Ruská firma | Rozhodnutí Bank of England | Stagflace | Etoro | Hospodářství | MIB | Hlavní akciové indexy v USA | Index výdajů na osobní spotřebu | Čínský export | ANET | ROIC | Útok Hamásu | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ohlédnutí | Novatek | EU | EBITDA | Société Générale | Ruská agrese | Uniper | Největší zisk | Miliardy | Pozice spekulantů | Pokles zlata | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Kapitalizace bitcoinu | Ztrátový týden | Společnost H&M | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | Spojené státy | Zisková marže | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Objem investic | Portfolia | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Ropné fundamenty | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Výkon dolaru | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Gate | Úřad pro energetické informace | Týden na akciových trzích | Riziková prémie u koruny | Samsung | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | BTCUSD | Emisní povolenky | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Švýcarský frank | Růst akcií | CSG | Bank of Canada | Chuť riskovat | Erdogan | Komerční banka | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Růst globální ekonomiky | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Napětí související s Ukrajinou | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Základní úroková sazba | Burzovní indexy | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Největší propad | Pandemie | Inflace v Německu | Index francouzských akcií | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Silný support | Růst mědi | Americké burzy | Vývoj ceny platiny | Internetové firmy | Vliv směnných kurzů | Graf indexu S&P 500 | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Ceny benzínu | Kapitálové výdaje | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Matěj Široký | STAR | Transparentní | Kurz eura | Pin Bar | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Růst cen zlata | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Pivovary CZ Group | Zbrojovky | American Express | Uplatnění opce | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Lufthansa | Strategie pro komodity | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Intel | Zmírnění obchodního napětí | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Břidlicové ropy | Základní sazby | Japonský premiér | Úspěchy | Jak obchodovat | Česká zbrojovka Partners | Platformy xStation | Prezident Donald Trump | Strategie obchodování s komoditami | CySEC | Rostoucí inflace | Doporučení Koupit | Zoetis | Stabilní výnosy | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Ekonom Jan Švejnar | Výkon amerického dolaru | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Rekordní rok | Sell Stop | Co nás čeká po halvingu? | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Ripple Labs | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Reálné výnosy dluhopisů | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Channel | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | Zlatý kov | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | TRIP | Inflace v Evropské unii | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Odliv peněz | Meziroční inflace v září | Odliv zahraničního kapitálu | Růst eurozóny | Ozbrojený konflikt | EMEIA | Plán zvyšování úrokových sazeb | Zásoby plynu | Japonský jen (JPY) | Akcie na burze | Oslabení | Kroky Fedu | Bilance | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Fyzické zlato | Zasedání bankovní rady | Platforma | Politické události | Evropský statistický úřad | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Náklady na úvěry | USD/RUB | Úsilí | Nárůst volatility | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Platební systém | Snížení emisí | Zlaťáky | Nařízení | Americká cla | PoW | Rozmanitost komodit | Pioneer Natural Resources | Kurz CAD | Pokles cen zlata | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Lehká ropa WTI | Investování do akcií | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Nadprodukce | InPost | American Airlines Group | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Scotiabank | Znehodnocení měny | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Tomáš Holub | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Trend is your friend | Cena cukru | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | BHP Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Value Gap | Majetek 500 nejbohatších lidí | Geopolitický fundament | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Vývoje kurzu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Ceny akcie Deutsche Lufthansa | Obchodní bilance | Royal Bank of Canada | ManpowerGroup | Snižování úroků v USA | Viceprezident ECB | Reinvestování | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | Cykly | Politická rozhodnutí | Long | Rally | Western Digital | Inverzní výnosová křivka | Napětí mezi Íránem a USA | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Střední třída | Americké vlády | Nálady na trhu | Japonský index | JPMorgan (JPM.US) | Tripadvisor | Japonský akciový trh | Akcie Citigroup | Supermax | SXXP | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Burzovní společnosti | Fyzický kov | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Kmenové akcie | Výzkumná společnost | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Business | Úrokové sazby ČNB | Akcie Home Depot | Evropští investoři | Ropný a plynárenský průmysl | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Nejnovější statistika | Albemarle | Royal Mint | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Obchodování s komoditami | Investments | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Obchodní operace | SP500 | Technologická společnost | Bezpečnost | Index euro | Poptávka investorů | Kurz rublu | Nový týden | Vývoj kurzu | Inovace | Španělský IBEX 35 | Long signál na akcie | Orsted | Nejlepší výsledky | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Citelné zdražování | Ministryně financí | ADB | Technologický pokrok | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | | Tomáš Cverna | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Index akcií | Danske Bank | Výsledky zbrojovky | Private equity | Risk Reward Ratio | Členské země | Vedení ECB | Riziková aktiva | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Výhled pro rok 2024 | Známky oživení | Podnikatelská nálada v Německu | Spekulativní činnost | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Úspěch v obchodování s komoditami | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Ifo Clemens Fuest | Short pozice | Částečný úvazek | WEF | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Úrokové sazby v Česku | Výsledek zasedání | Největší pokles | Politika | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konkurence | CoinShares | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Commodity futures | Index Topix | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Komunistické strany | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Evropské společnosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Největší jednodenní zisk | Zlaté ETF | Josef Dudek | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Strach z inflace | Centrální banky USA | Bankrot | BHP | Pravidla hry | Americký dluh | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Úrovně supportu | Zakladatel fondu | Negativní korelace | Velká Británie | Kybernetický útok | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Rychlé rozhodování | Bronson Meadows Capital Management | Zasedání FED | Investování | Členové bankovní rady | GPS | Zlatá horečka | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Return on Equity | Nálada | Geopolitická rizika | Materiály | Indie | Letectví | Zveřejnění hospodářských výsledků | Nákup zlata | Zátěžové testy | Burza dnes | Nákupy | Obchodování se zlatem | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vnímání | Hlavní rizika | Sazby | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Put | Zdraví | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Intradenní obchodník | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | CBS | WTO | Politika centrálních bank | Obchodování s cizími měnami | Sankce | Očekávání pro rok | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Prolomení supportu | Úrokové sazby ECB | Varianta koronaviru omikron | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Timeframe | Exinity | Index technologického trhu | České akcie | Poptávka po dolaru | Erste Group Bank | Prodej aut v EU | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Jak investovat | Výnosy | Nejvyšší výnosy | Situace na akciovém trhu | Diamondback Energy Inc | Finanční televize CNBC | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Kulaté číslo | Japonská ekonomika | Kultura | Embargo | Vysoké ceny | Indikátor Ichimoku | Hry | Odpovědnost | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | Scalping | Tok kapitálu | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Britské firmy | Čerpací stanice | Evropský trh | Ekonomika rozvojových zemí Asie | ČNB dnes | Finanční trhy | Výsledek zasedání Fedu | Zlaté rezervy | Američtí těžaři | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Vánoční růst akcií | Data o inflaci | Expanze | Indikátor ADR | eBook | Největší ekonomika | Výplaty akcionářům | Nabídka a poptávka | Hospodářský cyklus | Otevření ekonomiky | Hypoindex | Prodejní signál | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | STAR 50 | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Ochrana zisků | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Společnost Intel | Omezení dodávek ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Caixin | New York | Tradingové webináře | Katastrofy | St. Louis | Swing | Čistá ztráta | UAL | Analytik finančních trhů | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | Rizika a výzvy | Krize | Bernstein | Obligace | Jak se obchoduje | Price-to-earnings ratio | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Portál FXstreet.cz | BlackRock | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Risk Off | Konzervativní investor | Ruská měna | Zlotý | Situace na trzích | IBEX | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Zlatý důl | Uvalení sankcí | CoinGecko | Krize na Ukrajině | G20 | Úspěšný investor | Míra inflace v eurozóně | Výrobci automobilů | Slabá čísla | Pokles poptávky | Callie Cox | Nákupní signál | Objednávky | Oslabení dolaru | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Majoritní akcionář | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Investice společnosti | Vstup long | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Primární veřejné úpisy akcií (IPO) | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | ZTS | Obchodní tipy pro zlato | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Specifika obchodování | Americké výnosy | Akcie Tesla | Graf indexu | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | Zemědělské produkty | Devizové rezervy | Cíle | Average True Range | Trhy v Číně | Čistá marže | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | Investiční skupiny | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Investice do zlata | Výprodeje | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Akvizice Arm Holdings | Tom Plumb | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Švýcarské banky | Transakce | Volatility trhu | Dnešní údaje | Slabší dolar | Vstup na pražskou burzu | Měny | Obchodní jednání | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Firma HeadHunter | Přístup k měnové politice | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Zaměstnanost | Vedlejší účinky | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Těžit kryptoměny | TotalEnergies | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Epidemie koronaviru | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Jamie Dimon | Ash Glover | Saxo Bank Group | Ekonomika EU | Inflace v březnu | ANET.US | Odvětví vyspělých technologií | Tradeři | Bonanza Mine | Značný pokles | AUDJPY | USDX | BTC/USD | Fed dnes | UNA | Dividendy | Měna | Časové rámce | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Intradenní pohyby | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Pohled na trh | Cena komodity | Trader Workstation | Ichimoku | Teroristický útok | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Sympozium | MSCI | Salesforce.com | EUR/CHF | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | Thomson Reuters | Fúze | Nákupy centrálních bank | Hospodářský pokles | Bretton Woods | Kupní opce | Měnový výbor | Ekonomické zotavení | W1 | Miliardy dolarů | Inside | SEB | Veřejný dluh Spojených států | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Cena americké ropy WTI | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Nový trend | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Půlení | Česká národní banka | Reakce investorů | Trade | Risk On | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Joe Manimbo | Optimismus na trhu | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Britské hospodářství | Investování do zlata | Patria.cz | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Microsoft Corporation | Musaffah | ABN Amro | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | EIA | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Výhodné nákupy | Akcionář | Ovlivňování | Chuť investovat | Kryptoměnový svět | Miliardy USD | Provozní marže | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Tržby společnosti | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Makroekonomické události | Míra inflace v Británii | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | CMC | Afrika | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Hodnota zlata | Napětí mezi Čínou a USA | Přijetí eura | Biliony dolarů | Číst grafy | Kupní síla | ANZ Research | Úbytek | Short signál | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Správce aktiv | C.US | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Zisky společnosti | Řízení rizik | Míra úspor | SICAV | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Ekonomický indikátor | Silný trend | Hlediska technické analýzy | Koruna posílila | Rafinerie | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Společnost | ARM Holdings | Vývoj ceny bavlny | Xilinx | Rezervní měny | LTV | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Nifty | Diamondback Energy | Investiční instrument | Diverzifikátor | Snížení úrokové sazby | Rozvojová Asie | Milan Vaníček | American Petroleum Institute | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Colt | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | Klíčové faktory | Thomas Barkin | Trh Start | Nové obzory | Retailoví investoři | Negativní výhled | Sporting Products | Vysoká volatilita | Buy | Jestřábí Fed | Německá burza | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | Kupci | ASX | Světové hospodářství | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | BBVA | Akcií těžařů | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Příliv investic | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Podnikové investice | Americké ministerstvo financí | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Investiční rady | Eura | Tisková konference | Sam Stovall | Koruna posiluje | SZSE | Ztráty | Inflační cíl | Lehman Brothers | Bankovní systém | ACT | Organizace | Akcie Erste Group | Britský FTSE | News | Obilí | Ryanair | Analýza akciových trhů | Posilování USD | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | UNCTAD | Services | Leverage | Automotive | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Akcie AMD | Růst | Dlouhodobé trendy | Šíření nákazy | Objem obchodování | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Kartel OPEC+ | Technologický rozvoj | Evropský akciový trh | Silné momentum | Akcie ČEZ | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Pohyby na trzích | Risk-off | Volvo | Akcie na americkém trhu | Obchodování opcí | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | BOSSA | Plynárenský průmysl | Index | Wall Street Journal | PCE index | Komoditní | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Fundament | Čínský trh | Centrální bankéři | Nejbližší rezistence | Bohatství | Komodity | Cenová akce | Potravinářský průmysl | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Spectrum Markets | Vista Outdoor | Kontrakty CFD | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | ČTK | Engulfing | Arca | Výsledkové zprávy | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Ceny akcie | Repsol | Ztráty na akciových trzích | LVMH | Šéfka ECB | Graf AMD akcie | Nejhorší výprodej | Brutální propady | Vysoce riziková strategie | Ukrajinská protivzdušná obrana | Zambie | Recese americké ekonomiky | Růst světového obchodu | Správa | Aktualizované údaje | Míra inflace v USA | Halving | Dna | Alokace aktiv | Přeprodané podmínky | Akcie United Airlines | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Mezinárodní finance | Šance | Globální zadlužení | Trpělivost a disciplína | Obchodovat s akciemi | Americký desetiletý výnos | Personální agentura | Práva na dividendu | Cena futures | Index amerického dolaru | Ceny mědi | Riziková prémie | Slabší libra | Geopolitická krize | Analýza Bitcoinu | Šperky | American Petroleum Institute (API) | Americká centrální banka FED | Historie obchodování komoditních trhů | Odvětví | Co jsou to vlastně komodity? | Tchaj-wan | STAR Market | Turecká ekonomika | Významné politické události | Zlato na burze | Index spotřebitelských cen | Fibonacci | Farmacie | Poradenství | Průmyslový index Dow Jones | Newmont Goldcorp | Růst poptávky po ropě | Oliver Pursche | Diverzifikace | Akcie na burze v Hongkongu | Program nákupů dluhopisů | Znovuotevření čínské ekonomiky | Krátkodobé klouzavé průměry | Čínské firmy | Války v Evropě | Eskalace konfliktu | Beta koeficient | Mise MMF | Koronavirus | Šíření koronaviru | Medvědí trend | Fiskální impuls | Sledování základních ukazatelů | Hlavní index Nikkei 225 | Estonsko | Firmy z EU | Procter & Gamble | Přední ekonomové | Fundamenty | Akcie menších společností | Druhá vlna | Marek Malina | Britská premiérka | Cílová cena | Výměna surovin | Úročení neinvestovaných prostředků | Kolísání trhu | Prohlášení | Citigroup (C.US) | Netflix | Truist Advisory Services | Největší banky | Pokles produkce mědi | Rizika na Blízkém východě | Potenciální obraty v trendu | Jednání skupiny OPEC+ | Investice do mědi v 2022 | Nižší úrokové sazby | Zisk na akcii | Obchodované akcie | Analýza | Extrémní počasí | Rozhodnutí o produkci | Fénicie | Historické zkušenosti | Použití Stop-Loss příkazů | Rizika a výzvy v obchodování | Investiční příležitost | Sezona zveřejňování výsledků | Veřejně obchodované fondy | Proč investovat | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Prodloužení těžebních škrtů | Návratnost | Poptávka po ropě | Platidla | Politické a ekonomické faktory | COP27 | Nvidia | Američtí politici | Význam inovací | Fundamentální analýza AMD akcie | Možnost dalšího poklesu | Index hongkongských akcií | Halliburton | CIPS | CENTRICA | Banka | FedWatch | Posílení | Vývoj dolarového indexu | Histogram | Železná ruda | Cyklická vs. necyklická odvětví | Tržní hodnota | Akcie Hyundai | Regulační orgány | Britská burza | Poměr cen | Maržové obchodování | Geopolitické události | Posilování koruny | Investiční nástroj | Vstup na burzu | Dlouhodobější dopady | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | Normalizace úrokových sazeb | Brewin Dolphin | Béžová kniha | Jednání skupiny OPEC | Vysoké úrokové sazby | NVDA.US | Maďarsko | Konec globalizace | Pavel Ryba | Sýrie | Vývoj měnového páru | Poměr zlata a stříbra | Výkon | Wonderinterest Trading Ltd | Hyundai | Firma Alphabet | Země eurozóny | Drahokamové vlastnosti | Shanghai Stock Exchange | Akcie v EU | Události tohoto týdne | Freedom Finance Europe | Rekordní nárůst | City | Analytička | Cenové války | Index burzy | Instagram | Krátká pozice | Ekonomické problémy v západním světě | Index frankfurtské akciové burzy | Posílení indexu | Deutsche Bank | Norsko | Celosvětové zadlužení | Americký index | Objem vládních stimulů | Texaská ropa WTI | Progres | Španělsko | Útok Hamásu na Izrael | Lepší zítřky | Silnější americký dolar | Vyšší úrokové sazby | Globální dluh | Trend cen | Nejistota na trzích | HDP Ruska | Hlavní ekonom ECB | Specifika obchodování s komoditami | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Evropská burza | Akumulace | Systémová rizika | Mário Centeno | Výzvy v obchodování | Scénáře vývoje kurzu koruny | Americké centrální banky | Zajištění rizika | Ray Dalio | Válka | Klesající struktury | Typ ropy | Sazby Fedu | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | Leverage (páka) | Důsledná analýza | Obří exploze v Bejrútu | Tisková konference Bank of Canada | Swissquote | Tipy na futures | René Holeček | Celoroční výhled | CCI | Vývoj volatility | Poptávka po platině | Analytické prognózy | Přizpůsobivost | Ocado | Světové rezervní měny | Akcie fondů | ONE | Nadnárodní společnosti | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Možnost krátkého prodeje | Telecom Italia | Atraktivita zlata | Index technologického trhu Nasdaq | Představitel ECB | Lukáš Jankovský | Hospodářství země | Ekonomický růst | CAD | Vývoj ceny kakaa | HeadHunter | Nejrozšířenější kryptoměna | Pohled tradera | Zlatý standard | Obraty v trendu | Vyšší mzdy | Tržní dynamika | Specifické výzvy | COIN | Důvěra investorů | Akcie kybernetické bezpečnosti | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Průmyslové kovy | IT společnost | Financial | Pivovary CZ | Biofarmaceutické společnosti | American Airlines | New York Stock Exchange (NYSE) | Nákupní příkazy | DJIA | Graf dne | Maďarský forint | FTSE All World | Wall Street | Panevropský index STOXX 600 | Velikost obchodu | Swiss Life Select | Trigger | XTB Jiří Tyleček | Snížení úroků | Pozice velkých spekulantů | Vysoké ceny energií | Volatilní období | Japan Exchange Group | Hladiny rezistence | Snižování sazeb | ČR | Důvěra v českou ekonomiku | WP | Televize CNBC | Vytěsnění minoritních akcionářů | Ukončení kvantitativního uvolňování | Makléř Fio banky | Obnovitelné zdroje energie | Nemovitosti | Electrolux | Akcie AT&T | Cenový index výdajů | Dlouhodobé trendy na trhu | Úroky snížit | Schůzce FOMC | Výkonnost indexů | Emise cenných papírů | Vyšší ceny ropy | Úvěrové pojišťovny | Společnost BHP | Flat | Makléř Wood & Company | ADNOC | EK | Budoucí pohyby | Cílové ceny | Světové akciové trhy | London Stock Exchange | Hospodaření | Futures | Luhanské lidové republiky | Vývoj indexu volatility | Evropský statistický úřad Eurostat | TUI | Inflace v eurozóně | Kanadská ekonomika | Předpokládaný růst | Počet zaměstnaných | Obnovitelné energie | Riziko | Nejbližší support | Baker Hughes | FXstreet.cz | Sands China | XTB | Volatilita a nejistota | Goolsbee z Fedu | Zprávy z pražské burzy | AXS Investments | Obchody | Obnovitelné zdroje | Politické vztahy | CHF | Ropné futures | Společnost Siemens Energy | Index Nikkei | Makléř | Dění na Ukrajině | Fyzická výměna surovin | Kobalt | Nízká inflace | Zdražení ropy | Akciový index | Těžba ropy | James Bullard | Sektor služeb | Týdenní pivot | Údaje o zářijové inflaci | Euro k dolaru | Zemědělství | Price-to-Book Ratio | Tim Ghriskey | Index CPI | Německý kancléř | Firemní akcie | Platina | Emerging markets | Evropský technologický sektor | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | xStation5 | Technická rezistence | Tržní fundamenty | Vývoj na forexovém trhu | Aktualizace výhledu | Podpora | Strategie sledování trendů | Siemens Healthineers (SHL) | MWh | Ruská invaze | Maržový účet | Politické nepokoje | Budoucí vývoj | Dílčí index | Sofistikovanější rozhodnutí | Hlavní ekonom | Cena železné rudy | Fyzická výměna | Turecká krize | Podnikatelská nálada v eurozóně | Portfólia | Vývoje umělé inteligence | Volatility | Zvýšení těžby | Velké americké banky | Obchodní výhled | Sledování globálních ekonomických trendů | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Správa kapitálu | Nejnovější údaje | Úrokový diferenciál | Íránský konflikt | Bezpečného útočiště | Oblíbený měnový pár | Vývoj úrokových sazeb | Snižování inflace | Akcie v USA | Zpřísňováním měnové politiky | Klíčová rizika | Dobré načasování trhu | Očekávání trhu | Statistika | Zpomalení hospodářského oživení | Statistické údaje | Přímé zahraniční investice | Technický výhled | Zdroj příjmů | MJ | Hospodářský institut Ifo | P/E (Price/Earnings ratio) | Americké akciové indexy | Meta Platforms | Graf akcie | Česká zbrojovka Partners SE | Obchodní model | SPOT | Cenové výkyvy | Bankovky | Rostoucí trendová linie | Charles Evans | Novozélandský dolar | Aukce | Úrokové sazby v Číně | Burze | Emise | Smart money | Snížení produkce ropy | Cena bavlny | Komoditní trading | Setkání centrálních bankéřů | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | Dlouhodobí investoři | Rozvoj těžby | ONS | Riziko výkyvu cen | Převzetí rivala | Akcie Deutsche Lufthansa | Boční trend | Japonská centrální banka | Větší pozice | Obchodování na burze | Demografické změny | Splatnost | Marketingová komunikace | Obchodní schopnosti | Koš | JD.com | Elektromobily | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Týdenní nárůst | Eskalace na Blízkém východě | Vývoj těžby jednotlivých států | Zamyšlení | Snižování produkce | Capital Markets | Jednodenní zisk | Edelman | Intervence České národní banky | Ruský ministr | SHL | Letecké palivo | Aktivita v podnikatelském sektoru | Saudi Aramco | CAPEX | Ceny v eurozóně | Moment obratu trendu | Dynamické obchodování | Ekonomická nerovnost | Piper Sandler | Arnault | Závislost | Fáze obchodní dohody | Česká vláda | Pepa Zeman | Varianty covidu | Hodnota indexu | Výsledky Amazonu | Bojkot | Cox | Eurozóna | Trading | IG | Makroekonomický kalendář | Amazon | Investiční rating | Nejnovější zprávy | Pšenice | Index DAX | Vývoj německé ekonomiky | Vývoj ceny kukuřice | Největší evropská ekonomika | Tým FXstreet.cz | První support | Kazachstán | Home Depot | Společnost S&P Global | Vysoká poptávka | Vrcholy | Investiční doporučení | Air Bank | Evropské akcie dnes | Prodej zlata | Risk Management | Cesta k mistrovství | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Horizon Investments | Velcí hráči | Jak investovat do mědi? | Indonésie | Celková nabídka | Přísná regulace | Ruská centrální banka | Americká ministryně financí | Podíl majetku | Analytik | Rostoucí úrokové sazby | Trader | Hang Seng | Schopnost rychle reagovat | Americká mincovna | Investiční produkty | Hodnota akcií | Pozornost trhu | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Britské společnosti | Expirace | Evropské akciové indexy | Inflace spotřebitelských cen | Spotřebitelské ceny | Lael Brainardová | Zvyšování úroků | Evropské země | MIFID | Ceny platiny | Statistický úřad | Podnikání | Zájem o akcie | Francouzský prezident | Christopher Waller | Short signál na akcie | DAX | Index MSCI All Country World | Akcie Kofoly | Vývoj ceny mědi | Úrovně pro vstupy | Akciové indikátory | Dluhopisový trh | Hrubý domácí produkt Číny | Výkyvy v cenách | Vývoj ceny | Technická vs. fundamentální analýza | Krypto | Tipy pro obchodování s komoditami | Skupina Colt CZ Group | Hospodářský výhled | Indexy amerického akciového trhu | Záporná cena | Počasí | Instrumenty | Mediální společnosti | Ceny kovů | Co bude | Odhady ČNB | Německý index DAX | Futures na ropu | Opatření | Těžaři | Pojišťovnictví | Význam inovací a výzkumu | Hlavní indikátor | Kroky s trhem | Principy technické analýzy | Ross Mayfield | Závislost na Rusku | Wealth Management | Růst ceny ropy | Očekávání firem | Nové peníze | Oslabování koruny | Zbrojovka Lockheed Martin | Jens Stoltenberg | ECB Luis De Guindos | Vývoj úroků | Analytik XTB | Nový Zéland | Advanced Micro Devices (AMD) | WHO | Travelers | Ceny kávy | Markit | WPIC | Růst výnosů dluhopisů | Růst ropy | Jan Švejnar | Etherea | Kim Fournais | Fiskální stimuly | Pozice | Švýcarská vláda | Investing | Dlouhodobý investor | Držet pozice po delší dobu | Breaking news | SCO | Oscilátory | Zelené energie | Výhody | Očekávaný růst | Dodavatelské řetězce | Podhodnocený | Fair Value | Záporná cena WTI | Internetoví giganti | Hnutí Hamás | SEC | Obraty trhu | Index S&P/ASX 200 | Výplaty dividend | Regulační rizika | Míra zadluženosti | Nákupy zlata | Evropské indexy | Futures na americké akciové indexy | Akcie Renaultu | Sektor pro investování | GW&K's Emerging Wealth Equity Strategy | Velké investice | Ekonomický přínos | Průmyslové podniky | Výrobní náklady | Tržní výhled pro rok 2024 | Jestřáb | Rychle a zběsile | Cena stříbra | Hedging | Banka UBS | Úřad pro energetické informace (EIA) | Redukce | Kryptoměnový trh | Vladimir Medinskij | Šéf NATO | Index euro stoxx 50 | CZK/USD | Stárnutí populace | Světové centrální banky | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Provize | Index PCE | Sazby v Číně | Zahraniční akcie | TradingView | Inflace ve světě | VEB | Podnikatelské aktivity v USA | Dluhové závazky | Módní společnosti | Dow Jones | Síť X | CARA | Evropský trh s plynem | Supporty | Hlubší trend | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Vývoj ropy | CNY | Obchodní komora | Pokles libry | Ingalls & Snyder | Ceny zemního plynu v Evropě | Nabídka ropy | London Stock Exchange Group | Biden | Budoucnost | Ocenění | Banky | Makroprostředí | Logistické společnosti | Americké trhy | Výhledy | NASDAQ 100 | Wood & Company | Peking | Nejstarší kryptoměna | Durace | Tržní dynamiky | Restrukturalizace | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | 500 nejbohatších | Krize v Evropě | Čínské centrální banky | Rostoucí počet klientů | Klaas Knot | Bělorusko | Sankce vůči Rusku | ASEAN | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Generativní umělé inteligence | Dolar k rublu | AUD/USD | Investovat peníze | Aktuální situace | Vlády | Bloomberg Terminal | Goldman Sachs Group | Akcie automobilek | Zpravodajské služby | Rozhodnutí bankovní rady | Akciový stratég | Lockdowny | Nesoulad | John Kilduff | Prodeje | Politici | Hyundai Motor | FOMO | Kotace | Obchodní podmínky | Kupci zlata | Vývoj kurzu měn | Index FTSE 100 | Tržní trend | Důsledky konfliktu | Cit pro dobré načasování trhu | Impulzy | Měnový pár | SPX | Korporace | Premiérka Liz Trussová | Švédská společnost | Výhled na rok 2024 | Načasování trhu | Výkyvy cen | Finanční situace | Golden Gate CZ Marek Brávník | Akcie Siemens Healthineers | Meziroční inflace | Akcie Hyundai Motor | Analýza zlata | G7 | Akcie v Číně | Celková inflace | Philip Lane | Joe Biden | Americké ministerstvo zahraničí | Riziková strategie | Pokles spotřebitelských cen | Kurs koruny | Prezident Federální rezervní banky | Sazba Fedu | Webináře | Abbott | Chris Beauchamp | Palantir | MSCI Asia Pacific | Raketový růst | Světové trhy | Soběstačnost | Swingová maxima | Výsledky za první pololetí | Baird | Úroková míra | Hrozba stagflace | INES | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Komoditní index agentury Bloomberg | Paradox | Vzdělávání a analýza | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Indická ekonomika | Cenová minima | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Kia | Ekonom | Cena barelu ropy | USA | Japonský index Nikkei | Vnitřní hodnota | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Zlato | Skupina Colt CZ | GameStop Corp | Asijské akciové trhy | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Greg Bassuk | Průměrování | Stíhačky | Geopolitika | Philip Morris | Poptávka po bezpečném přístavu | Nasdaq | Dekarbonizace | Inverzní vztah | Stříbrná horečka | Poptávka v Číně | Krize v oblasti nemovitostí | Závislost na americkém dolaru | PMI ve službách | ADR (average daily range) | Výhled na letošní rok | Šíření koronavirové nákazy | Geopolitická situace | Holding | Průměrná cena | Globální investoři | Odhady analytiků | Cena kávy | Primární veřejné nabídky akcií | Ministerstvo práce | Souhrnný čistý zisk | Výrobce domácích spotřebičů | Spekulanti | Cenový vývoj | Investice do mědi | Psychologický efekt | Hlavní index burzy | Prodej aut | Philadelphia SE | Hlouběji porozumět trhu | Akcie JP Morgan | UBS Group AG | Akciový trh STAR Market | Vyšší inflace | CFA | Akcie Electrolux | Pražská burza | Stochastic | Práce | FOREX | Dnešní výprodej | Spekulativní investice | Údaje o inflaci | London Stock Exchange Group (LSE) | Investice firem | Výhled růstu ekonomiky | JD | Společnost JPMorgan | Zpomalení hospodářského růstu | Zlaté ETF/ETC | Bitcoinové fondy | Schválení spotového ETF | Rivian Automotive | Pozitivní výhled | ČSOB Index očekávání firem | Čínský HDP | Průlom | Janus Henderson | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | GlobalBlock | Výprodej dluhopisů | Zásobníky | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zmírnění konfliktu | Zajištění proti inflaci | Kyle Rodda | IOT | Začínající obchodníci | Fidelity International | Terra | Zpráva o vývoji inflace | Pokračující geopolitické napětí | Realitní sektor | Globální obchod | Obchodní dohody | Energetická firma | Index čínských akcií | 4M Systems | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | Graf EUR/USD | Objem vyplacených dividend | Indikátor ADR (average daily range) | Doněcké lidové republiky | Ekonomické sankce | Evropské akciové trhy | Ochránit stávající pozice | Záporné úrokové sazby | TUI AG | Cyklus utahování měnové politiky | Akcie firmy Caterpillar | Manažeři fondů | Spalování fosilních paliv | Spojené arabské emiráty | MyFxBook | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Fio | Vybírání likvidity | Kryptoměny | Souhrnná hodnota | Zlepšení ekonomiky | Poptávka po ETF | Low | Manažeři | Taiwan Semiconductor | Nápad | Zajistit si riziko | Húsíové | Ekonomické aktivity | Fabio Panetta | Wood & Company Vladimír Vávra | INTC | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflace v Kanadě | Další pokles | Výhled měnové politiky | Sledovat vývoj volatility | Otevřenost | Úvěr | Jak se obchoduje s komoditami? | Investiční společnosti | Mzdy | Jan Drahota | Americká zbrojovka Lockheed Martin | Akcie | BCS | Pomerančový džus | Úspěch | Stimuly | CNBC | Americký ministr zahraničí | Index STAR 50 | Jerome Powell | MSCI All Country World | Vliv sezónnosti na odvětví | Gainesville Coins | Plumb Funds | Volby | Ukazatele | Investiční účely | Zveřejňování výsledků | Umělá inteligence | Miliardář | Dovoz z Ruska | Index relativní síly | Cena kukuřice | Světová ekonomická krize | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Bitcoin a kryptoměny | Disney | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Stabilita | Invesco Physical Gold ETC | Texaská ropa | Trading příležitosti | Aktuální konsenzus ekonomů | Allianz Trade Dalibor Trojek | Vojtěch Benda | Británie | Klarna | Free Market | Produkce plynu | Průmyslová výroba v USA | COT | Krátkodobý výhled | Celosvětová poptávka po zlatě | Význam firemní kultury | Urbanizace | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Čistý dluh | EQT | Zlepšení nálady | Stephen Poloz | Pokles evropské ekonomiky | Podniky | Překážky | Primární nabídka | Sentiment trhu | Inflační šok | Vliv klimatických změn | Euro vůči americkému dolaru | KCNA | Nejklíčovější strategie | Analytický tým | Junk bonds | Inflace v USA | Chování spotřebitelů | NERV | Finanční odměny | Trhy s komoditami | Procentní propad | Ekonomika Evropské unie | Světová rada pro zlato | Zahraniční forex | Ekonomické podmínky | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Geometrické zhodnocení
Geopolitická krize
Geopolitická nejistota
Geopolitická nestabilita
Geopolitická rizika
Geopolitická situace
Geopolitické dění
Geopolitické eskalace
Geopolitické faktory
Geopolitické konflikty

Následující klíčová slova

Geopolitické riziko
Geopolitické události
Geopolitické vlivy
Geopolitické zájmy
Geopolitický fundament
Geopolitický sentiment
Geopolitický vliv
Geopolitika
Geopolitika EU
George Akerlof
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít