Pátek 19. srpen 2022 15:20
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy
reklama
Instaforex webinar zari 2022

Klíčová slova - Ekonomka

img

Inflace ČR – 17,5 % Y/Y

10.08.2022 „Ceny v Česku dál rostou a inflace pomalu míří k 20% hranici. I když se efekt vyšších sazeb v ekonomice projeví až později, právě nyní je třeba ke snížení inflace také součinnost vlády. Bohužel právě ony nepopulární kroky a utahování opasků sníží poptávku a zklidní ceny. Aktuálně rozdávaný příspěvek na dítě jde přesně opačným směrem. Vím, že je těžké odolat rozdávání z eráru, ale právě to by snížení cen prospělo nejvíce.“
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
img

Sazby ČNB – 7,0 %

04.08.2022 „Nové složení bankovní rady rozhodlo, že se základní úroková sazba nebude zvyšovat. Naplno se tak projevil „efekt Michl“, který dlouhodobě bojoval proti zvyšování sazeb, protože nechtěl tolik tlumit ekonomiku. Je otázkou, jestli se tímto rozhodnutím nevydáváme tureckou cestou. Inflace je stále vysoká a to by měly reflektovat také sazby. Předpokládám, že setrvání sazeb povede k částečnému oslabení koruny, což by mohlo mírně zvýšit inflaci kvůli dražšímu importu zboží. Rozhodující pro další směřování ekonomiky bude makroekonomická prognóza ČNB, která napoví další vývoj sazeb. Pokud nebude výhled příliš dobrý, pak asi i pozměněná bankovní rada na příštím zasedání sazby mírně zvýší.“
img

Inflace v eurozóně dál zvyšuje nelichotivé rekordy

29.07.2022 „Inflace v eurozóně dál zvyšuje nelichotivé rekordy. Předpokládám, že růst cen nebude jen tak končit. V nejbližších měsících bude inflace eurozóny dvojciferná. Zatím nenacházíme účinné kroky, jak ceny ukočírovat. Přístup Evropské centrální banky je mírnými slovy vlažný. Navíc přetrvává silná obava z toho, že nebudou obnoveny dodávky plynu. To by inflaci akcelerovalo, a ještě by zrychlila. Alespoň částečným lékem tak může být jen rozpočtová odpovědnost jednotlivých zemí platících eurem. To je ale opravdu těžké. Když lidé chudnou, raději natáhnou ruku ke státu, než aby se uskromnili nebo zvýšili svoji produktivitu.“
img

Česko šlape mírně na brzdu a hospodářský růst oslabuje

29.07.2022 Česko šlape mírně na brzdu a hospodářský růst oslabuje. Budeme rádi, když si letošní HDP udržíme na kladných hodnotách. Musíme si zvyknout, že pokud ekonomika poroste, bude to spíše šnečím tempem. Důvody nehledejme daleko. Domácnosti budou mít stále méně a méně volných prostředků, kromě energií jim je začnou brát také dražší hypotéky. Rodiny tak budou šetřit, kde se dá. Vstupujeme do náročné éry, kdy se nám po nějaký čas určitě nebude zvyšovat ekonomická životní úroveň.
img

Americká ekonomika spadla do recese

28.07.2022 Americká ekonomika spadla do recese. Očekávání trhu byl přitom mírný růst. Začíná se tak naplno projevovat především nižší spotřeba domácností. Ty totiž tíží vysoká inflace a zejména vyšší úrokové míry. Američané začínají šetřit, a to se projeví i v dalších kvartálech. Trh práce naštěstí zůstává zatím relativně stabilní.
img

Ranní okénko - Hike o ¾ bodu a atypická recese

27.07.2022 Fed dnes znovu zvýší úrokové sazby. Z futures vyplývá, že trh těsně před rozhodnutím věří v hike o 75bb (shodně s mediánem odhadu analytiků), od začátku měsíce se ale zvýšila očekávání hiku o procentní bod, kterému trh přikládá pravděpodobnost mezi 20-25 %. Fed ale své rozhodnutí zveřejní až v osm večer středoevropského času. Mezitím dorazí červnová statistika nových objednávek v americkém průmyslu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Zahraniční investoři už pět měsíců snižují objem dluhopisů Číny ve svém držení

22.07.2022 Zahraniční investoři v červnu již pátý měsíc za sebou snížili objem čínských dluhopisů ve svém držení. Odliv finančních prostředků z kdysi oblíbených obchodů je výsledkem zvýšeného geopolitického rizika a také zpomalování hospodářského růstu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\london6.jpg

Vysoká inflace zvýšila platbu úroků z britského státního dluhu na rekord

21.07.2022 Zrychlení růstu spotřebitelských cen způsobilo, že úroky z britského vládního dluhu vystoupily v červnu na rekord. Vláda minulý měsíc zaplatila na úrocích 19,4 miliardy liber (559,1 miliardy Kč), což je více než dvojnásobek předchozího rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na 9,4 procenta, maximum za 40 let

20.07.2022 Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
img

Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?

14.07.2022 Trh zlata se odrazil od svého minima poté, co byla včera zveřejněna data o inflaci v USA, která v červnu vzrostla na 9,1 %. Někteří investoři byli zklamáni nedávným cenovým zásahem, protože zlato je tradičně vnímáno jako zajištění proti inflaci.
img

Inflace ČR – 17,2 %

13.07.2022  „Inflace dál roste a drtí českou ekonomiku. I když je základní úroková míra relativně vysoko, tlak na zvyšování cen nelze zkrotit, protože se vyšší úroky projeví v ekonomice až se zpožděním. Toto léto tak bude zhruba o pětinu dražší než to loňské. Další útok na naše peněženky nás ale nenechá dlouho čekat. Za jakékoliv půjčené peníze se bude platit daleko více než předtím a vlastní bydlení se stane prakticky nedostupným pro střední třídu obzvláště v Praze a krajských městech. Vyšší platy ale vzhledem k nízkému růstu HDP nečekejme. Musíme si zvyknout, že ne žádný strom neroste do nebe. Někdy je třeba zastavit a najít si čas nadechnout se k lepším zítřkům.“
img

Index Exportu – Zpomalující tempo vývozu ochlazuje ekonomiku

30.06.2022 Výhled ve vývoji českého vývozu se dle zaktualizované predikce Indexu exportu zhoršil. „Důvodem jsou přetrvávající komplikace na nabídkové straně, kdy firmy čelí nedostatku výrobních vstupů, vysokým cenám čehokoliv a sílícím signálům ochlazení světové ekonomiky,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
C:\fakepath\global economy.jpg

Hlavní ekonomka Světové banky pochybuje, že se lze vyhnout globální recesi

29.06.2022 Hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová pochybuje, že se americké a světové ekonomice podaří vyhnout recesi, vzhledem k prudkému růstu inflace a úrokových sazeb a také vzhledem ke zpomalení tempa růstu v Číně. Snížit inflaci a zároveň zajistit ekonomice takzvané hladké přistání je z historického hlediska těžký úkol a riziko recese je v současné době jednoznačně žhavým tématem. Reinhartová to řekla v rozhovoru s agenturou Reuters.
img

HDP USA 1Q: -1,6 % q/q

29.06.2022 „Americká ekonomika vykázala mezičtvrtletní pokles. Přesto je výhled celkového HDP pro letošní rok pozitivní. Samozřejmě bude hodně záležet, jak firmy a domácnosti překonají zvyšování úrokových sazeb a zvýšené ceny zejména energií. Celkově je ale tento region v současné chvíli z mého pohledu o dost stabilnější než Evropa nebo Asie. Právě proto bych v případě investic cílila spíše na americká aktiva.“
img

Sazby ČNB – zvýšení na 7,0 %

22.06.2022 „Centrální bankéři se rozhodli opět zásadně zvýšit sazby. Nevím, jak velkou roli v tomto rozhodnutí sehrává fakt, že se v této sestavě bankovní rada sešla naposledy a očekává se, že ta nová bude ve zvyšování úroků smířlivější. Ať už ale bude složení rady na dalším zasedání jakékoli, tak už nepředpokládám žádné další dramatické zvyšování. Myslím, že základní úrok se nám ustálí okolo 7 procent. Bohužel pro mnohé z nás to bude v dalším roce znamenat výrazné zvýšení splátek hypotéky. Ve spojení s obecným zdražováním energií a zvyšováním cen jídla to může být pro mnohé domácnosti neudržitelné a já v současnosti nevidím světlo na konci tunelu.“
img

Ranné zhrnutie (22.06.2022)

22.06.2022 Americké indexy rástli počas prvej obchodnej seansy po predĺženom víkende. S&P 500 vyskočil o 2,45 %, Nasdaq sa posunul o 2,51 % vyššie a Dow Jones pridal 2,15 %. Russell 2000 získal 1,70 %.
img

Komentář: FED sazby

15.06.2022 „Americká centrální banka FED zvýšila úrokové sazby razantněji, než původně předpokládala. Pro trhy je to jasný signál, že bankéři chtějí důrazně bojovat proti inflaci, která je v USA nejvyšší za posledních 41 let. Tento krok patrně přibrzdí americkou ekonomiku, a příliš klidu nedodá ani akciovým investorům. Pro ty bude teď nejdůležitější, kam se sazba posune dál v tomto roce. Přikláním se k tomu názoru, že FED bude dál přitvrzovat a zvyšovat základní úrokovou míru až ke 4 procentům už ke konci letoška.“
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v květnu nečekaně zrychlila na 8,6 procenta, nejvýše od roku 1981

10.06.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v květnu nečekaně zrychlil a z dubnových 8,3 procenta se dostal na 8,6 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je vyšší, než čekali analytici.
img

Komentář: Inflace ČR 5/2022 – 16,0 % Y/Y

10.06.2022 „Inflace se dosáhla 16 %. Pomalu šplháme na vrchol, kterého bychom měli dosáhnout v letošním létě. Od podzimu by se čísla o zdražování měla uklidnit. Vyhráno ale v žádném případě nemáme. Teď bude více než kdy jindy záležet na odpovědnosti vlád v rámci utrácení veřejných peněz a dalšího zadlužování. Bude to bolet všechny, ale nesmíme se z krize vykoupit na dluh. Inflace vznikla především z důvodu extrémně velkého rozdávání peněz, a z toho bychom se měli poučit.“
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace podle analytiků v květnu překonala 15 procent, vrchol to ještě nebude

08.06.2022 Meziroční inflace v květnu dále stoupla na průměrných 15,6 procenta z dubnových 14,2 procenta. Vrcholu by přitom měla inflace dosáhnout až v červnu nebo červenci, kdy by mohla překonat 16procentní hranici. Vyplývá to z odhadů analytiků, které dnes ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly prakticky všechny položky spotřebního koše, tahounem růstu ale jsou nadále ceny potravin, energií a pohonných hmot. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za květen v pátek 10. června.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

HDP Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí díky ropě nejrychleji od roku 2011

07.06.2022 Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 9,9 procenta, což byl nejrychlejší růst od třetího čtvrtletí 2011. Hlavním pohonem růstu byla vyšší těžba ropy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
C:\fakepath\london6.jpg

Část britských firem testuje čtyřdenní pracovní týden při zachování mzdy

06.06.2022 Zhruba 70 společností s více než 3300 zaměstnanci v Británii začíná ode dneška testovat návrh, že jejich zaměstnanci budou pracovat pouze čtyři dny v týdnu při zachování plné mzdy. Pilotní projekt potrvá šest měsíců a má zjistit, zda se podaří zkrátit pracovní týden bez toho, aby se snížila produktivita práce. Experiment zorganizovala skupina, která se zasazuje o kratší pracovní týden bez snížení mezd, uvedl server televize BBC.
C:\fakepath\trader-31052022-23-zm.jpg

Forex: Koruna dnes nereagovala na HDP ani ČNB a zůstala na 24,73 EUR/CZK

31.05.2022 Česká měna dnes nereagovala na zpřesněné údaje o českém hrubém domácím produktu (HDP) ani informace z České národní banky. K euru stagnovala na 24,73 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna smazala pondělní zisky a oslabila o 15 haléřů na 23,09 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online a vyjádření analytiků.
img

Komentář: Inflace EU 5/2022 – 8,1 %

31.05.2022 „Inflace v eurozóně nachází nová maxima. Eurozóna má totiž určité zpoždění růstu cen oproti Česku. Je to jako když se roztlačí sněhová koule, která letí z kopce dolů a nabaluje na sebe další sníh. Brzdu v podobě vyšších sazeb ze strany Evropské centrální banky se tamní představitelé zatím nerozhodli použít. Vysoké ceny ale nemohou dál přehlížet.“
img

Index Exportu – oslabující poptávka drží export při zemi

31.05.2022 Lepší než očekávaná březnová data ukazují, že český export ustál prvotní šok války na Ukrajině a oproti únoru se hodnota vyvezeného zboží dokonce zvýšila - i když o nepatrných 0,3 % (po sezónním očištění). „Na rovinu je však třeba dodat, že poklesu zabránil růst vývozních cen energií, potravin a dalších položek (v průměru o 4,7 % m/m a 13,2 % meziročně).
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Ekonomika se letos zřejmě na úroveň před pandemií nedostane

31.05.2022 Dnešní data o vývoji ekonomiky potvrdila, že česká ekonomika přes svůj dobrý výkon v prvním čtvrtletí nedosáhla úrovně před pandemií koronaviru a zřejmě jí ani letos nedosáhne. Navíc je třeba se připravit kvůli dopadům války na Ukrajině a rostoucí inflace na zhoršení výkonu ekonomiky v dalších čtvrtletích. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním datům Českého statistického úřadu. Podle nich česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 procenta. Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta.
img

Komentář: HDP ČR Y/Y 1Q/2022

31.05.2022 „Vývoj růstu HDP pro první čtvrtletí 2022 sice skončil výsledkem 4,8 procenta, ale nemáme se proč radovat. Srovnávací základna z roku 2021, kdy byla vládní omezení ekonomiky velmi silná, není příliš vypovídající. Rozhodující bude srovnání v tomto čtvrtletí a tady moje vyhlídky nejsou příliš optimistické.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu porostou

22.05.2022 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
C:\fakepath\trader-13052022-24-zm.png

Forex: Koruně se dnes dařilo, podle analytiků jí stále pomáhají intervence ČNB

13.05.2022 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světový měnám. K euru zpevnila o 22 haléřů na 24,76 EUR/CZK a k dolaru o 15 haléřů na 23,83 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online kolem dnešních 17:00. Podle analytiků české měně k růstu nadále pomáhají intervence centrální banky.
C:\fakepath\trader-11052022-26-zm.jpg

Forex: Na jmenování Michla šéfem ČNB zareagovala koruna poklesem

11.05.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od úterního závěru pohoršila o 29 haléřů na 25,29 EUR/CZK. Vůči dolaru oslabila o 23 haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 23,98 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online. Podle analytiků česká měna zareagovala poklesem na dnešní jmenování Aleše Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB).
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
C:\fakepath\trader-06052022-19-zm.jpg

Forex: Koruně se dnes nedařilo, k euru uzavřela nejslabší za téměř osm týdnů

06.05.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od čtvrtečního podvečera pohoršila o 34 haléřů na 24,93 EUR/CZK. To je její nejslabší závěr za posledních skoro osm týdnů. Vůči dolaru klesla o 22 haléřů na 23,56 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Sazby ČNB – zvýšení na 5,75 %

05.05.2022 „Zvýšení úrokové sazby na 5,75 % z Česka dělá zemi s nejdražšími penězi v Evropské unii. Tímto zvýšením jsme předběhli Maďarsko, které má základní úrokovou sazbu 5,4 %. Čeští podnikatelé, rodiny a jednotlivci si tak velmi draze půjčují ve srovnání s ostatními zeměmi EU.
img

Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval

28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Komentář: Indexy cen výrobců

20.04.2022 Jana Mücková, ekonomka, investiční skupina LOGeco: „Ceny rostou a budou růst i nadále. Ukazují nám to dnes zveřejněné indexy cen výrobců. Například v zemědělství už se ceny z měsíce na měsíc zvyšují o více než 5 % a meziroční cenový růst přesahuje čtvrtinu. Co to znamená? Chleba levnější nebude. Zdražování zemědělských vstupů brzy dolehne na potraviny, které sice už zdražují, ale svůj hlavní cenový růst mají ještě před sebou. Bude to kruté, ale budeme si muset zvyknout, že chléb bude stát 60 korun.“
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Inflace může vystoupat až k 15 procentům kolem poloviny roku

11.04.2022 Inflace zřejmě nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent. Vrchol lze přitom očekávat kolem poloviny roku. Po zbytek roku ale meziroční růst spotřebitelských cen zůstane i tak dvouciferný. Ke dvěma procentům by se mohla inflace přiblížit nejdříve v polovině příštího roku. Navíc dnešní data jsou zároveň impulzem pro další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z reakcí ekonomů na dnešní údaje o březnové inflaci.
img

Nové způsoby prodeje zlata z Ruska, které činí hodnotu 20 miliard USD za rok

06.04.2022 Velmi velký ruský zlatý průmysl objevuje nové způsoby, jak prodávat svůj kov, mezi nápady patří větší vyvážení do Číny a na Blízký východ, jelikož sankce jeho normální prodejní trasy omezují.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
C:\fakepath\trader-01042022-24-zm.jpg

Forex: Koruna dnes k euru opět mírně posílila, vůči dolaru dál ztrácela

01.04.2022 Česká měna dnes k euru opět mírně zpevnila, polepšila si o dva haléře na 24,38 EUR/CZK. Zakončila tak den na nejsilnější úrovni od 20. února. Vůči dolaru koruna dál oslabila, ztratila 16 haléřů a kolem 17:00 se obchodovala na 22,09 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, nejvýše za 22 let

01.04.2022 Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, a dostala se tak nejvýše za 22 let. Uvedl to dnes v předběžném odhadu polský statistický úřad. Nárůst inflace posílil očekávání trhu, že polská centrální banka příští týden zvýší úrokové sazby, a to posedmé za sebou. Na polské ekonomice se začínají projevovat dopady ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
img

Index Exportu – válečný konflikt obrátí export na ruby

31.03.2022 Český export zaznamenal na počátku letošního roku solidní výkon. Oproti loňskému lednu se hodnota vývozu zboží zvýšila o 12,9 %, což v porovnání s covidem nezasaženým rokem 2019 představuje zlepšení o 10,6 %. I za únor vykazují data příznivý výsledek. Obrat o 180 stupňů bohužel přinese válkou ovlivněný březen. Vývoz si proto těžko udrží vydařený lednový start. Dle odhadu Indexu Exportu by se mohlo průměrné tempo vývozu v letošním roce pohybovat mezi 4 - 5 %.
C:\fakepath\trader-29032022-26-zm.jpg

Forex: Koruně se dnes dařilo, pomohl optimismus ohledně jednání Ruska s Ukrajinou

29.03.2022 Koruna dnes posílila vůči dvojici hlavních světových měn za poslední více než měsíc. K euru od pondělního podvečera zpevnila o 11 haléřů na 24,49 EUR/CZK a k dolaru o 36 haléřů na 22,06 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00. Ve vztahu k jednotné evropské měně uzavírala koruna obchodování na silnější úrovni naposledy 21. února. Vůči dolaru je nejpevnější od 27. února.
img

MPO bude kontrolovat umělé zvyšování marží u pohonných hmot

09.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
C:\fakepath\trader-08032022-20-zm.jpeg

Forex: Koruna dnes přechodně posílila pod 25,50 EUR/CZK, zisky ale neudržela

08.03.2022 Koruna dnes mírně zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si od pondělního podvečera polepšila o pět haléřů na 25,66 EUR/CZK a k dolaru o čtyři haléře 23,59 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se v lednu prohloubil o 9,4 pct. na rekord

08.03.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v lednu prohloubil na rekordních 89,7 miliardy USD (2,1 bilionu Kč) ze zpřesněné prosincové hodnoty 82 miliard USD. Dovoz se zvýšil, vývoz ale klesl. Dnešní zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje, že zahraniční obchod zůstane v prvním čtvrtletí brzdou ekonomického růstu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

AP: válka donutila mnoho firem odejít z Ruska, odhalila i rizika podnikání

03.03.2022 Dodávky automobilů se zastavily, pivo přestalo téct, přístavy neobsluhují nákladní lodě a těžařské společnosti zavřely ropovody. Invaze ruských vojsk na Ukrajinu vyvolala zmatek v podnikatelských plánech mnoha firem a řadu těch nejznámějších, jako je Apple, Mercedes-Benz nebo BP, donutila k odchodu z Ruska. Firmy se snaží zachovat si dobrou pověst a dostát svým závazkům korporátní zodpovědnosti.
img

Index Exportu – Navzdory zanedbatelnému napojení na Rusko je český export ohrožen

28.02.2022 Výsledky posledních šetření mezi výrobními podniky jsou z pohledu vývoje exportu povzbudivé. Podle konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se v únoru oproti lednu zlepšilo hodnocení situace v zahraniční poptávce a přes nepatrnou korekci převládá optimismus také u očekávaného vývoje exportu v příštích třech měsících.
img

Americké akcie rostou dva po sobě jdoucí dny

28.02.2022 Americký akciový trh rozšiřoval své zisky dva po sobě jdoucí dny, protože ekonomické údaje a nejistota ohledně konfliktu na Ukrajině vedly obchodníky k tomu, že ustoupili od sázek, že Federální rezervní systém příští měsíc agresivně zvýší sazby. Index S&P 500 vzrostl o více než 2 %, zatímco technologický Nasdaq 100 zaostával.
C:\fakepath\sankce-27022022.jpg

Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou

27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Analytici: Vyloučení Ruska ze SWIFT by bylo zásadní, ale dopadlo by i na Západ

25.02.2022 Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT by bylo zásadním opatřením, které by ale na druhou stranu negativně dopadlo i na západní země především v podobě zastavení dodávek plynu a ropy z Ruska. Proto je rozhodnutí o vyřazení Ruska ze systému především zásadním politickým rozhodnutím, které může být ovlivněno náladami ve společnosti a neochotou vlád přijmout negativní dopady takového kroku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK.
img

Zlato se obchoduje poblíž 1 900 USD

18.02.2022 Zlato se obchodovalo poblíž denních maxim, když USA zveřejnily údaje o trhu s bydlením za leden. Zpráva ukázala, že objem bytové výstavby byl nižší, než se očekávalo, zatímco počet vydaných stavebních povolení odhady překonal.
img

Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky

07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.
C:\fakepath\trader-02022022-31-zm.jpg

ADP: Soukromý sektor v USA vykázal poprvé od roku 2020 úbytek zaměstnanců

02.02.2022 Soukromý sektor ve Spojených státech v lednu zaznamenal první pokles počtu zaměstnanců od konce roku 2020. Organizace ADP dnes oznámila, že podle jejího průzkumu v soukromých podnicích minulý měsíc zaniklo zhruba 301.000 pracovních míst. Vzestup počtu případů nákazy koronavirem totiž narušil aktivity podniků.
C:\fakepath\trader-01022022-23-zm.jpg

Forex: Koruna posílila k euru i dolaru, pomáhá jí očekávané zvýšení úrokových sazeb

01.02.2022 Koruna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru posílila od pondělního podvečera o tři haléře na 24,28 EUR/CZK a k dolaru o 11 haléřů na 21,58 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Ranní okénko - Známky odeznění komplikací na nabídkové straně neznamenají okamžitou úlevu pro inflaci

25.01.2022 Lednový konjunkturální průzkum včera ukázal na zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku. Povzbudivě vyzněly také PMI indexy pro Německo a eurozónu, a to zejména pro zpracovatelský sektor. Dle toho průzkumu jsou výrobci již méně zatíženi komplikacemi na nabídkové straně. To ale neplatí pro USA, kde PMI odhalil silnější dopad šíření omikronu v podobě prodloužení dodávek zboží a nedostatku zaměstnanců.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Akcie v Asii díky snížení úroků v Číně zpevnily, v Evropě klesají

20.01.2022 Akcie v Hongkongu dnes výrazně zpevnily, zaznamenaly nejvýraznější vzestup za posledního půl roku. Přispěla k tomu čínská centrální banka, která už druhý měsíc po sobě snížila základní úrokovou sazbu. Díky tomu zpevnily akcie i na dalších burzách v regionu. Evropské trhy ale na příznivý vývoj v Asii nenavázaly. Investoři se totiž obávají, že v západním světě půjdou úrokové sazby v rychlém sledu nahoru.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čína snížila základní úrok na 3,7 procenta, chce podpořit ekonomiku

20.01.2022 Čínská centrální banka podruhé za poslední měsíc snížila základní úrokovou sazbu, aby podpořila ekonomiku. Banka na svém dnešním zasedání rozhodla, že základní roční úvěrová sazba klesne o 0,1 bodu na 3,7 procenta. Poprvé za téměř dva roky snížila i pětiletou úvěrovou sazbu, od které se odvíjí zejména úročení hypoték. Tuto sazbu snížila o 0,05 bodu na 4,6 procenta. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.
img

Index Exportu – vysoká srovnávací základna stlačí dynamiku vývozů dolů

13.01.2022 Závěr roku přinesl několik příznivých zpráv. Zádrhely ve výrobě a vývozu automobilů se zdají mít to nejhorší za sebou a objem nových zakázek v průmyslu znovu roste. Dle prosincového šetření mezi nákupními manažery se opět zvyšuje poptávka a zároveň alespoň zčásti ustoupily i problémy v dodavatelských řetězcích. To v souhrnu vnáší optimismus pro vývoj exportu v nejbližších měsících.
img

Ranní okénko - týdenní přehled pod taktovkou předstihových ukazatelů

03.01.2022 Rok 2022 přinese konečně návrat na předkoronavirové úrovně nejen spotřeby ale i výkonnosti průmyslu a vývozu. Zpočátku skromný růst zrychlí ve druhé polovině roku, a nakonec překoná dynamiku loňského roku. Naopak inflace dosáhne vrcholu hned na začátku roku s číslicí 8 na začátku a od jarních měsíců začne pozvolna zpomalovat. Do „rychlostního limitu“, který ČNB cíluje, tj. 1-3 %, se ale letos nevejde.
img

Ranní okénko - Sazby ČNB ještě porostou

23.12.2021 ČNB včera navýšila hlavní úrokovou sazbu o 100bps na 3,75 %. Jelikož ECB drží sazby nadále na nule, vzrostl úrokový diferenciál oproti eurozóně stejným, tudíž nad výrazným, tempem. To svědčí koruně. Včera odpoledne oproti společné evropské měně posílila z 25,22 na 25,07. Tím se na dosah přiblížila naší prognóze, která ke konci roku počítá s EUR/CZK u 25,00. Včerejší rozhodnutí bankovní rady ČNB vyneslo hlavní úrokovou sazbu nad její neutrální úroveň, nicméně v aktuálně velmi inflačním prostředí se i tak reálné sazby nadále nachází v záporu. Podrobněji k výhledu sazeb ČNB v posledním odstavci.
img

Ranní okénko - Kam dnes repo sazba zamíří? Očekává se nárůst o 75bb na 3,50 %

22.12.2021 Dnes odpoledne zasedá ČNB a rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Nepřiznivý vývoj inflace si vyžaduje další nestandardní krok. V USA bude zveřejněn finální výsledek HDP za třetí čtvrtletí, který by měl potvrdit anualizovaný růst o 2,1 % oproti předchozímu kvartálu. Pohled na současnou situaci poskytne tamní šetření mezi spotřebiteli od Conference Board, které dle odhadů v prosinci mírně vzrostlo ze 109,5 na 111 bodů. Potvrdí-li se očekávání, bude stát vývoj důvěry amerických spotřebitelů v závěru roku v kontrastu s Evropou, kde zpřísňování vládních restrikcí v některých státech a obavy z dalšího růstu cen vede k pesimismu. Koruna se během včerejšího dne udržela stabilní na EUR/CZK 25,23 a čeká ji potenciálně nejvolatilnější den předvánočního týdne.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra dostává koncem roku na frak

21.12.2021 Ekonomický kalendář dnes nabídne výsledky šetření mezi spotřebiteli. Data pro Německo byla zveřejněna dnes ráno od institutu GfK. Následovat budou údaje od Evropské komise, jež nabídnou pohled na situaci v jednotlivých zemích unie. Podle GfK se důvěra spotřebitelů citelně zhoršila, když saldo indexu pokleslo z -1,8 na -6,8, trh přitom počítal pouze se zhoršením na -2,7. Jedná se tak o další ukazatel, který negativně překvapil.
img

Ranní okénko - Globálně pozorujeme posun ke zpřísňování měnové politiky

20.12.2021 V minulém týdnu proběhla jednání hned několika centrálních bank v čele s ECB, Fedu, Bank of England, ale třeba i Bank of Japan, Norges a dalších. I když některé zaujaly více jestřábí postoj než jiné – například Bank of England překvapila prvním zvýšením sazeb z rekordně nízké úrovně – všechny se více koncentrovaly na proinflační rizika a obavy z pandemie odložily na druhou kolej. Na globální úrovni tak byl nastolen trend utahování měnových podmínek, které byly s nástupem pandemie rychle a razantně uvolněny.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. prosince 2021

17.12.2021 Gita Gopinathová, hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF), vyzývá ke globální politice, která by kryptoměny spíše regulovala než zakazovala.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Růst cen v průmyslu předznamenává další růst inflace a sazeb ČNB

16.12.2021 Dnešní data o cenách průmyslových výrobců naznačují další růst spotřebitelské inflace, která již v listopadu stoupla na šest procent, a také další výraznější zvyšování úrokových sazeb České národní banky. Shodují se na tom ekonomové, které dnes oslovila ČTK. Podle nich tak lze čekat, že ČNB příští týden zvýší základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 3,5 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Lednová inflace překročí téměř jistě sedm procent, míní Holub z ČNB

13.12.2021 Lednová inflace překročí podle člena bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáše Holuba téměř jistě sedm procent, jde podle něj o optimistický odhad. S deseti procenty se ale nepočítá, řekl Holub ve včerejších Otázkách Václava Moravce České televize. V listopadu stoupla meziroční inflace na šest procent z říjnových 5,8 procenta. Odhady ČNB překonala o 1,1 procentního bodu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Úroková sazba ČNB se na jaře může podle člena bankovní rady dostat na čtyři pct.

13.12.2021 Základní úroková sazba České národní banky (ČNB) by se příští rok na jaře mohla dostat na čtyři procenta, řekl člen bankovní rady Tomáš Holub ve včerejším pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). V současnosti má sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, hodnotu 2,75 procenta. Na blížícím se prosincovém zasedání by byl Holub pro zvýšení základní sazby o víc než 0,5 procentního bodu.
C:\fakepath\corona2.jpg

MMF: Nakažlivější varianta koronaviru by mohla výrazně zvýšit ekonomické ztráty

10.12.2021 Pandemie nemoci covid-19 by v důsledku nakažlivější varianty koronaviru mohla způsobit světové ekonomice mnohem výraznější ztráty, než se doposud odhadovalo. Uvedla to včera podle agentury Reuters hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gita Gopinathová.
img

Index Exportu – oslabený automotive doléhá na výkon exportu

07.12.2021 Výhled pro export se podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu znovu mírně zhoršil, když pro závěr roku predikuje meziroční pokles do výše 5 % a pro začátek nového roku jen slabý růst. „I přesto výkon českého exportu, měřený celoroční hodnotou vyvezeného zboží, překoná předkovidové úrovně a zapíše si nový historický rekord v blízkosti 3,9 biliónů korun,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
C:\fakepath\trader-02122021-37-zm.jpg

Forex: Koruna si dnes polepšila vůči euru, k dolaru stagnovala

02.12.2021 Koruna dnes mírně zpevnila vůči jednotné evropské měně a stagnovala ve vztahu k dolaru. Vůči euru si od středečního podvečera polepšila o pětník na 25,44 EUR/CZK a k dolaru o haléř na 22,48 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl pravděpodobně znovu poklesl

12.11.2021 Na závěr týdne bude zveřejněna průmyslová výroba v eurozóně. V Polsku vyjde předběžný odhad HDP za Q3 a v USA listopadový výsledek spotřebitelské důvěry od University of Michigan, který budou doprovázet i zaktualizovaná inflační očekávání domácností. V tuzemsku je ekonomický kalendář prázdný s výjimkou zveřejnění záznamu z posledního měnového zasedání ČNB, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 125bp na 2,75 %. Koruna se aktuálně pohybuje okolo 25,24 EUR/CZK, tedy přesně na úrovni ze začátku týdne.
C:\fakepath\trader-09112021-31-zm.jpg

Forex: Koruně se dnes dařilo, o pět haléřů si polepšila k euru i dolaru

09.11.2021 Koruna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru i dolaru si proti pondělnímu závěru polepšila shodně o pět haléřů na 25,22 EUR/CZK, respektive 21,77 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online k dnešním 17:00.
img

Index Exportu - navzdory všemu se letošní export přiblíží k rekordní hranici 4 biliónů

09.11.2021 Export statečně bojuje na všech frontách. Vývozu z Česka se v podzimních měsících příliš nedaří. Poprvé po dvanácti měsících sklouznul v září těšně pod předkoronavirovou úroveň z loňského února. „Důvodů je mnoho,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. „Od zauzlených výrobních řetězců a problémů v dopravě a logistice, až po raketový růst nákladů včetně nyní i energií. Přesto podle výpočtu Indexu Exportu má český vývoz šanci se na dosah přiblížit k rekordní hranici 4 biliónů korun.
C:\fakepath\trader-02112021-23-zm.jpg

Forex: Koruna dnes zůstala k hlavním světovým měnám téměř beze změny

02.11.2021 Koruna dnes zůstala vůči hlavním světovým měnám téměř beze změny. K euru posílila ve srovnání s pondělním závěrem o dva haléře na 25,56 EUR/CZK. Vůči dolaru česká měna stagnovala, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala stejně jako v pondělí za 22,07 USD/CZK.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB bude řešit způsob ukončení pandemického programu nákupu aktiv

25.10.2021 Tento týden přinese záplavu dat a událostí v čele se zasedáním ECB. To by mělo ukázat posun v diskuzi o blížícím se konci pandemického programu nákupu aktiv. Zároveň uvidíme statistiky HDP z USA, eurozóny a České republiky za třetí čtvrtletí. Ve všech případech očekáváme zhoršení oproti předchozímu čtvrtletí. Negativní zprávou budou i předstihové ukazatele z Německa a ČR, které vykáží další pokles v souladu s dříve zveřejněnými PMI. Naopak inflace nepřestává růst, když v eurozóně opět navýší rekordní meziroční hodnoty.
C:\fakepath\trader-19102021-26-zm.jpg

Forex: Koruna dnes oslabila k euru a mírně posílila vůči dolaru

19.10.2021 Koruna dnes ve srovnání s pondělním závěrem oslabila k euru o šest haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,52 EUR/CZK. Vůči dolaru česká měna naopak posílila o tři haléře na 21,92 USD/CZK.
C:\fakepath\elektřina.jpg

IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami

15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord

14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\nobelovka.jpeg

Švédská akademie věd oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii

11.10.2021 Švédská Královská akademie věd dnes oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Po týdnu tak skončí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.
C:\fakepath\forex-08102021-72902.jpg

Forex: Sněmovní volby nechávají korunu zatím klidnou

08.10.2021 Volby do Poslanecké sněmovny kurzem české měny zatím výrazněji nepohnuly. Ta se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,45 Kč/EUR a 21,99 Kč/USD, podobně jako ve čtvrtek vpodvečer. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Index Exportu – zpožděné dodávky brzdí expanzi exportu

07.10.2021 Český vývoz profituje z oživení globální ekonomiky a podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu se udrží do konce roku v kladných hodnotách. V průměru jde meziročně o zvýšení o 6 %. Nicméně v zimních měsících bude ztrácet tempo, jelikož predikovaný růst pro prosinec činí méně než 3 %. Důvodem je oživení exportu v závěru loňského roku, kdy se dostavil i dvouciferný meziroční růst, což pro letošek zanechává vysokou srovnávací základnu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, k dolaru ale ztrácela

05.10.2021 Koruna dnes posílila k jednotné evropské měně o dva haléře na 25,33 Kč/EUR. K dolaru naopak o čtyři haléře oslabila na 21,85 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
C:\fakepath\top-27092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2021 1) Německé akcie dnes po zahájení obchodování vystoupaly na desetidenní maximum. Výsledek německých parlamentních voleb vyloučil možnost, že se zformuje čistě levicová koalice. Obecně evropské trhy těží z růstu ceny ropy, který tlačí vzhůru i akcie ropných společností. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Prouza: Inflace v příštím roce bude šestiprocentní

27.09.2021 Inflace v příštím roce dosáhne šesti procent. Včera to v diskusním pořadu České televize odhadl viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská odhaduje míru zvýšení cen na poloviční úrovni, pokud nedojde k rozpuštění tzv. nadvkladů, tedy peněz, které si v současnosti domácnosti nechávají proti minulým letům navíc na účtech, do spotřeby. Pak by podle ní mohla také dosáhnout až šesti procent.
C:\fakepath\o-24092021-lv.gif

Celosvětová produkce ocele v srpnu poprvé po roce klesla

24.09.2021 Celosvětová výroba ocele v srpnu klesla meziročně o 1,4 procenta na 156,8 milionu tun. Zaznamenala tak první pokles za více než rok a v poklesu zřejmě bude pokračovat i v příštích měsících, protože úředníci v Číně se snaží omezit znečištění. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo Světové sdružení ocele (WSA).
C:\fakepath\o-21092021-lv-4.jpg

OECD zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem státní pomoci

21.09.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na dnešní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.
img

Ranní okénko - Česká inflace patrně opět vyšší, ECB krotí nákupy aktiv

10.09.2021 Dnes bude zveřejněna česká inflace za srpen a v odpoledních hodinách dorazí pouze americká výrobní inflace. Datový kalendář je po zbytek dne prázdný. ECB na včerejším zasedání oznámila, že ekonomická situace umožňuje mírné snížení objemu nákupu aktiv PEPP v příštích třech měsících. Její nová prognóza je bez překvapení a počítá s vyšším růstem HDP i inflace. Trh rozhodnutí ECB absorboval v klidu a včerejší obchodování se obešlo bez výraznějších výkyvů. Koruna je od včerejšího poledne na ústupu. Aktuálně se pohybuje poblíž EUR/CZK 25,45.
img

Index Exportu – export, ani ten český, nemá na růžích ustláno

31.08.2021 Dle aktuálního výpočtu Indexu Exportu bude vývoz dál růst solidním tempem. Vysoké dvouciferné přírůstky se již opakovat nebudou – koronavirové propady jsou už (naštěstí) za námi a export již roste z vyšší základny.
img

Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce

27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
img

Ranní okénko - Výkon německé ekonomiky dle Ifo indexu ochladne

26.08.2021 Z Německa dnes ráno dorazil další indikátor sentimentu. Tentokrát spotřebitelská důvěra od institutu Gfk. Evropská centrální banka zveřejní zápis z posledního měnového zasedání. Investoři budou číst mezi řádky, zda se nedozví více detailů ohledně přechodu na tzv. forward guidance. V USA vyjde druhý, zpřesněný odhad růstu ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - IFO index nastíní, jak si německá ekonomika vede v 3Q21

25.08.2021 Jak si během třetího čtvrtletí vede německá ekonomika dnes nastíní srpnový Ifo index. Z USA dorazí údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za červenec. Koruna včera přechodně posílila pod 25,50 za euro, rychle se ale navrátila k úrovni 25,54, kde se pohybuje i dnes ráno. Na včerejší konjunkturální průzkum typicky nereagovala.
img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu korigují k nižším hodnotám

24.08.2021 Dnes je na řadě tuzemský konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka dnes pravděpodobně navýší úrokovou sazbu. Německý statistický úřad vydal zpřesněný odhad HDP ve druhém čtvrtletí, současně s jeho strukturou.
img

Ranní okénko - Z Jackson Hole by měly dorazit indicie o blížící se akci Fedu

23.08.2021 Na finančním trhu minulý týden zavládla pesimistická nálada. Na vině jsou obavy ohledně zpomalení ekonomického oživení souvisejícího s šířením delta varianty covidu (např. skrze uzavření důležitých asijských přístavů). Dalším faktorem je očekávané utažení měnové politiky ze strany Fedu (omezení programu nákupu aktiv). Upřesnění ohledně načasování tohoto kroku by měla poskytnout dvoudenní konference v Jackson Hole, jež se koná koncem tohoto týdne. Investorský sentiment patrně nevylepší ani nadcházející „měkké“ indikátory – PMI, Ifo a průzkumy spotřebitelské důvěry.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru zakončila nejslabší od konce července

20.08.2021 Česká měna dnes k euru zakončila na nejslabší úrovni od konce července, oslabila o pět haléřů na 25,53 Kč/EUR. Vůči dolaru ztratila čtyři haléře na 21,85 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
img

Analytici: Globální dodávky čipů pro automobilky by se ještě letos mohly zlepšit

29.07.2021 Nedostatek mikročipů, který už delší dobu trápí celý svět, možná přetrvá do příštího roku. Letos nejvíce zasáhl automobilový průmysl, dodávky pro toto odvětví by se ale mohly relativně brzy zlepšit, myslí si analytici. Čína totiž převezme část výroby, kterou nedokázali uspokojit výrobci z Tchaj-wanu. V jiných odvětvích ale problémy vydrží déle a jako další by nedostatek čipů mohl brzy zasáhnout výrobce chytrých telefonů.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru o několik haléřů

23.07.2021 Koruna dnes k euru i dolaru oslabila o několik haléřů, zatímco ve čtvrtek naopak o haléře posílila. Vůči euru česká měna oslabila o haléř na 25,64 Kč/EUR. K dolaru ztratila šest haléřů a týden zakončila na 21,80 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online.
img

Ranní okénko - Powell obhájil tezi dočasné inflace

16.07.2021 Dnešek patří z hlediska ekonomických dat spíše k těm klidným. Finanční trh bude mít příležitost vstřebat dvoudenní vystoupení šéfa Fedu před Kongresem. Powell obhajoval tezi dočasně zvýšené inflace a argumentoval, že ekonomické oživení ještě nepokročilo natolik, aby centrální banka mohla začít ukončovat podpůrné monetární programy, především nákupy aktiv. Názor uvnitř Fedu však není jednomyslný. Například James Bullard sdělil, že již nadešel čas pro ukončení některých opatření. V eurozóně bude zveřejněn pouze finální odhad červnové inflace – mělo by dojít k potvrzení 2,9 % meziročně. V USA statistický úřad vydá červnové maloobchodních tržby, které doplní průzkum spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně zvolnil tempo

15.07.2021 Dnes dorazil výsledek čínského HDP za druhé čtvrtletí, které dle předběžných údajů vzrostlo o 1,3 % k/k, mírně nad očekáváními (1,0 % k/k). Pro náladu na finančních trzích se jedná o povzbudivou zprávu ohledně stavu globálního ekonomického oživení. Evropský kalendář dnes nabídne jen květnovou bilanci zahraničního obchodu, která by měla být víceméně stejná jako v dubnu (poblíž 9 mld. euro). Zajímavější je dnešní americký ekonomický kalendář. Dorazí pravidelná týdenní statistika o stavu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Dále očekáváme průmyslovou výrobu za červen a také průzkumy sentimentu v průmyslu (Empire manufacturing Survey a Philly Fed manufacturing survey). Jerome Powell má před sebou druhé vystoupení před kongresem.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | G7 | High | IFO index | ISIN | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | Obchodování | EMU | Nomura | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Recesia | IEA | Euronext | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Daňové ráje | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs koruny | Kurz měny | E15 | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Tržní podíl | Ukrajinská ekonomika | US dollar | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Země EU | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | BIC | Bill Gates | CEE | Čistý dluh | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | SPS | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WGC | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Euro forex | Capital Economics | Markit | Unicredit | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Macquarie Capital | Natixis | Jackson Hole | KPMG | CNOOC | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Evercore ISI | Oxford Economics | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | ANZ | CIBC World Markets | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Agentura AP | High Frequency Economics | BBC | Agentura DPA | Sója | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Pro tradery | Index londýnské burzy FTSE 100 | Propad cen komodit | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | Forexové trhy | Dollar Index | Vladimir Putin | Americký akciový index | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie v EU | Rizikovější aktiva | Nervozita | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Měnová opatření | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB) | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | ADCB | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Rizikové investice | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Americké investiční banky | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | ČTK | Země G20 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Rada MMF | Německý Ifo index | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ČNB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Pantheon Macroeconomics | Deutsche Bank Securities | IHS Markit | Venture Capital | Aleš Sosnovský | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Swiss Life Select | Krize eura | CIBC | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Daňové změny | IMFC | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Nákupy zlata | Návratnost investic | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Investovat do Bitcoinu | ETH/USD | Jerome Powell | LYNX Trading | ETH | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Investorský sentiment | Kurz eurodolaru | Wood & Company | Cena bitcoinu | Ekonomické výsledky | VŠE v Praze | Saxo | Obchodní války | Krypto | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Posilování dolaru | Přijetí eura | Podniky | Boston College | Globální růst | Regionální měny | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Norges Bank | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Obchodování s korunou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | Starteepo | Zvyšování úroků | Růst zisků | Pokles valuací | Anticyklické akcie | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Náklady na úvěry | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Německé akcie | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Dluhopisy s vysokým výnosem | Globální dluh | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Norská centrální banka | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Snížení sazeb | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Obchodní pásmo | Akciová portfolia | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Ekonomika Hongkongu | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Míra chudoby | Tisk peněz | KB | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | ESG | Investujte do akcií | CFRA Research | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Nobelova cena za ekonomii | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Následky krize | Hospodářské krize | TikTok | Vatikán | Digitalizace | Automobilky | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Investiční skupina | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Hlavní události | Americký průmysl | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | IW | Server CNBC | Datový kalendář | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Statistici | Negativní nálada | Hodnota kybernetické měny | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Domácí měny | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomická důvěra | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Firma Apple | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čína a USA | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Kolísání ceny | Tempo růstu čínské ekonomiky | Britové | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Konzervativci | Výsledek voleb | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Domácí průmysl | Prohlášení | Čínské vlády | Dovoz aut | Yahoo | Časopis Forbes | Airbus | Nord Stream | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Míra | RWE | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zpracování kovů | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | Káva Arabica | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Dot-com | Bydlení | Uber | Ztráta | Úbytek | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | České výnosy | Michal Skořepa | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Hospodaření | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Zvýšení inflace | Černé labutě | Klesající trend | Pracovní trh | Objem objednávek | CFA | Prodej automobilů | Londýnské společnosti | Teherán | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | CFRA | List Financial Times | Evropská inflace | Dobrá data | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Jiří Cihlář | Devalvace koruny | Finální odhad | Středoevropské měny dnes | Miliardy eur | Znehodnocení koruny | Prvotní kurz koruny | Čeští exportéři | Prudké posilování koruny | Nákup devizových prostředků | Dlouhodobé posilování koruny | Přejít na euro | Zlevňovat nákupy | Oslabení kurzu | Budování tržní ekonomiky | Rozdělení československé měny | Československé měny | Velké trhy | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Horší časy | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Nedostatek zakázek | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Česká inflace | Proinflační | Nálada britského finančního sektoru | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Andrew Kail | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Počet bankrotů | Analytici Next Finance | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Britské podniky | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Lepší zítřky | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Opouští EU | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Ekonomka ING | Iris Pangová | Martin Rasmussen | Loňský pokles ekonomiky | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | BP | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | DNB | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index CSI 300 | Americký PMI | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Obavy z pandemie | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Hospodářský růst Saúdské Arábie | Růst Saúdské Arábie | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Stabilita | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Důsledky koronaviru | WP | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Ekonomický balíček | Vývoj na trhu | Geoffreye Okamotu | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Počet firemních bankrotů | Stav nouze | Profitovat | Opatření vlády | Další vývoj | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Ekonomové Raiffeisenbank | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Šíření viru | Stimul | New York Times | NBER | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Potenciální změny | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Globální problém | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Posílení dnes | Tiskové agentury | Pokles cen komodit | Louisiana | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Bilion dolarů | Další pokles | DNB Markets | Handelsbanken Capital Markets | Ekonomka DNB | Oeystein Olsen | Norská vláda | Ekonomiky zasažené krizí | Ekonomiky zasažené krizí kolem koronaviru | Nordea Markets | Analytici Nordea Markets | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | MPO | MF | Pravidla EU | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Uttarpradéš | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Index jihokorejských akcií | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Spoření | Mitch McConnell | Anomálie | Podpůrný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | České vlády | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Standardní ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Války | Danuše Nerudová | Schodek | Březnová data | KoroNERV-20 | Organizace | Švédská vláda | Společnost UC | Johanna Jeanssonová | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Zelené energie | Afrika | FAO | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Ropný průmysl | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Znárodnění | Polský akciový trh | Bank Millennium | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Celkový zahraniční dluh | Celkový zahraniční dluh Ruska | Část ruského dluhu | Jana Mücková | Celková inflace | Výpadky | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | EIU | Hlavní ekonomka MMF | Úvěrová kapacita | Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu | Kapacita Mezinárodního měnového fondu | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | BMO | Dnešní statistiky | Statistiky | Rozvíjející se země | Růst daní | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | Propad ceny | Trade | Dílčí index | Analytik ČSOB | Současný propad | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Lucembursko | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Odhad vývoje HDP | Cestování | Americký HDP | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Propad exportu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Průměrná míra nezaměstnanosti | Růst výnosů | Tržby maloobchodníků | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Turistika | KfW | Uvolňování opatření proti koronaviru | Centrální banka Japonska | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Oživení české ekonomiky | Technologický pokrok | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Auta | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Recyklace | Spekulovat | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Odražení ode dna | Renault | Akcie v Hongkongu | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | František Bostl | Záchranný balík | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Prodloužení těžebních škrtů | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Společnost BP | Vývoz z Německa | Používání eura | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Inflace v květnu | Index Nikkei 225 | Pokles německé ekonomiky | Nestlé | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Druhá vlna | Sam Stovall | Propad české ekonomiky | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Příjmy a výdaje | Koronavirové epidemie | Úroda | Hlavní index Nikkei 225 | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Ceny kávy | Reputace | Americký výrobce letadel | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Šance | Ceny | Kolaps | Merkelová | World Markets | Lídři Evropské unie | Výše daně | Životní úroveň | Progres | Forward guidance | Index spotřebitelské důvěry GfK | Zisky čínských průmyslových podniků | Čínský statistický úřad dnes | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Turistický ruch | Růst aktivity zpracovatelského sektoru | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Německý automobilový průmysl | Philip Lane | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | BHP Group | Velký propad | Pandemická situace | Hnojiva | Vládní koalice | Symposium v Jackson Hole | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Výrobní sektor | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Statistika z amerického trhu práce | Seznam Zprávy | Brexitové dohody | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Ekonomka SB | Oživení z pandemie | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Budoucí vývoj | Chybějící poptávka | Cena termínovaného kontraktu | Cena kávy robusta | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Caroline Bainová | Nadbytek kávových zrn | Sklady v Brazílii | Pražírny | Vývoj ceny kávy | Evropský statistický úřad | Očekávání ČNB | Accenture | Exportní průmysl | Epidemiologické situace | Ropovody | Biden | Pracovní místa | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Lockdown | Měnový fond | Švédská akademie věd | Akademie věd | Ceny v Česku | Nobelova cena | Český lockdown | Paul Milgrom | Robert Wilson | Negativní úrokové sazby | iPhone | Příjmy z prodeje ropy | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Bidenovo vítězství | Vlny koronaviru | Pandemický program | Státy Evropské unie | Oživení ekonomiky USA | Průmyslová výroba v září | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | NFIB | Růst amerického HDP | Odhad amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Životní prostředí | Futures na DAX | Vakcinace | Výroba továren | Výroba továren v Číně | Produkce čínských továren | H&M | Lego | Očkování | Zadlužování | NBP | Štědrý den | Očkování proti covidu-19 | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Pandemie v Německu | PMI ve výrobě | DOT | Silné oživení | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | ACT | Měsíční data | Situace na trhu | VTB | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Výrobní aktivity | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Kov | Nastavení sazeb | Norská ekonomika | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Trendové linie | Růst produktivity | James Bullard | Odliv peněz | PMI indexy | Čeští podnikatelé | Bank of America Global Research | Oživení americké ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Pandemická omezení | Evropský kalendář | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj hodnoty | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | ISM ve službách | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Dostupná data | Silvia Ardagnaová | Polymetal | Spotřebitelské výdaje v Německu | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Tempo ekonomického růstu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Situace v eurozóně | Výkonost průmyslu | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Dopad na finanční trh | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Cenový PCE index | PCE index | Růst cen nemovitostí | Znovuotevírání ekonomiky | Těžař zlata | KOL | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Přehřívání ekonomiky | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Dodávky plynu | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Varianty koronaviru | Thajsko | Hospodářské dopady pandemie | Technologie | Americký výrobce | Rekordní schodek | Veronica Clarková | Ekonomka finančního ústavu | Hliník | Egypt | Rozvolnění restrikcí | UST | Budvar | Výroční zprávy | USA inflace | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Odvětví | Načasování | Pesimistická nálada | Rekord | Covidová situace | Delta mutace | Dodávky čipů | Globální dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Dodávky čipů pro automobilky | Cerebras Systems | Andrew Fieldman | Centrum pro automobilový výzkum | CAR | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Globální prodej aut | Globální prodej | AKHAN | AKHAN Semiconductor | Adam Khan | Polovodičové společnosti | Guidance | University of Michigan | Chování | Projekce | Internetové obchody | Ceny rýže | Internetová banka | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Aplikace TikTok | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Aktuální prognózy | Rozpočtové příjmy | Byty | První odhad HDP | První odhad | Vyšší úroky | Tokeny | Medián | Rozbor | Výrobní inflace | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Konfederace | Česká společnost | Pracovní den | Warner Bros | Utahování měnových podmínek | ČSSD | Produkce ocele | Celosvětová produkce ocele | Výroba ocele | Světové sdružení ocele | WSA | Světové sdružení ocele (WSA) | Největší čínský těžař ropy | Čínský těžař ropy | CNOOC Ltd. | Zdražování energie | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Zpožděné dodávky | Sněmovní volby | Volby do Poslanecké sněmovny | Clarivate Analytics | David Audretsch | David Teece | Výzkum v oblasti podnikání | Vylepšení teorie aukcí | Napjatá situace | Zdražování potravin | Polský zlotý a maďarský forint | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Předstihové ukazatele v Evropě | Čínské centrální banky | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Česká národní banka (ČNB) | Hospodaření českého státu | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Nepřízeň počasí | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Zprávy z krypto | Nové mutace | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Pumpaři | Vietnam | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Ekonomické ztráty | Nakažlivější varianta koronaviru | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Názory na měnovou politiku | Fondee | Těžební společnost | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Miliardy USD | Těžař | Japonská automobilka Toyota | Hry | Snížení úroků v Číně | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | Glapinski | Hospodářský růst EU | Růst EU | Čtyřdenní pracovní týden | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Ruské banky | Ruská agrese | Polymetal International | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Sankce Rusko | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Motivace | Mezinárodní vztahy | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Dell Technologies | Carlsberg | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí | Invaze | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Rozsáhlé sankce | Zvyšování cen | Nord Stream 1 | Verbální intervence | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Trh zlata | Výsledek inflace | Pokles produkce | LOGeco | Splátky úroků | Abú Dhabí | HDP Saúdské Arábie | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Vedení ECB | Snížení inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ekonomiky ve střední Evropě
Ekonomiky v eurozóně
Ekonomiky zasažené krizí
Ekonomiky zasažené krizí kolem koronaviru
Ekonomiky zemí Perského zálivu
Ekonom ING
Ekonom ING Research
Ekonom Jan Čermák
Ekonom Jan Švejnar
Ekonom Jeffrey Sachs

Následující klíčová slova

Ekonomka DNB
Ekonomka finančního ústavu
Ekonomka ING
Ekonomka MMF
Ekonomka Raiffeisenbank
Ekonomka SB
Ekonomka Světové banky
Ekonom Ken Rogoff
Ekonom Klaus Wohlrabe
Ekonom Komerční banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít