Středa 22. březen 2023 01:43
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - Automotive

img

Ranní okénko - Tento týden dorazí americká inflace, zasedat bude ECB

13.03.2023 Pohled do ekonomického kalendáře na tento týden jasně naznačuje, že nuda na trzích nebude. Zatímco dnešek je ještě odpočinkový a investoři tak budou mít čas zpracovávat víkendové dění okolo banky SVB, od zítřka začnou přicházet čerstvá data. Z globálního dění bude zásadní úterní americká inflace, následována ve středu informací o cenách ve výrobě a vývoji v maloobchodu. Ve čtvrtek doručí s největší pravděpodobností 50bb hike ECB a v pátek poslední zásadní údaj před zasedáním Fedu (22. března) bude představovat průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Chybět nebudou ani data z domácí ekonomiky, kdy v úterý vychází lednové maloobchodní tržby, ve středu inflace ve výrobě a ve čtvrtek statistika běžného účtu platební bilance.
img

V lednu průmysl negativně překvapil

10.03.2023 Průmyslová výroba v prvním měsíci letošního roku překvapila slabším tempem, kdy na základě pozitivního působení automotive jsme očekávali kladný meziroční přírůstek. Ten se dostavil pouze na úrovni kalendářně neočištěné hodnoty (+1,3 %), nikoliv však po očištění (-1,4 %).
img

Volkswagen dál počítá s budováním továren na baterie v Evropě

08.03.2023 Skupina Volkswagen (VW) je i nadále odhodlaná vybudovat v Evropě do roku 2030 továrny na výrobu bateriových článků o kapacitě přibližně 240 gigawatthodin (GWh). Potřebuje však správné rámcové podmínky a chce zohlednit konečný rámec legislativy EU ohledně takzvané nová Zelené dohody. Rozhodovací procesy o výstavbě gigafactory v Evropě a Severní Americe jsou na sobě nezávislé. Škoda Auto, která je součástí skupiny VW, to uvedla v dnešním prohlášení pro ČTK.
img

Tuzemské mzdy zrychlily

07.03.2023 Mzdová dynamika v Česku na konci roku 2022 dle očekávání zrychlila, když se průměrná mzda meziročně zvýšila o 7,9 % (vs. 6,2 % v Q3 2022) na 43 412 Kč. Po zohlednění dvouciferné inflace však reálné mzdy propadly o 6,7 %, přičemž ke svižnému poklesu životní úrovně dochází na straně tuzemských zaměstnanců již pět čtvrtletí v řadě. Dynamika mezd v tržních odvětvích byla ke konci roku o něco rychlejší než ve veřejném sektoru. Nejrychleji rostly mzdy u výrobců energií, kde se zvýšily meziročně o 14,6 %, zatímco v páteřních sektorech tuzemské ekonomiky – průmyslu, stavebnictví a dopravě – rostly meziročně o více než 9 %.
img

Mzdy podle očekávání zrychlují svoji dynamiku

06.03.2023 Nominální mzdy podle očekávání ke konci roku 2022 zrychlily svoji dynamiku a průměrně meziročně rostly o 7,9 % - průměrná mzda tak na konci uplynulého roku dosáhla 43 412 Kč. I tak však mzdy v průměru dál výrazně zaostávaly za inflací a reálná mzda byla meziročně nižší o 6,7 %. Právě padající reálné mzdy jsou hlavní příčinou probíhající spotřebitelské recese - spotřeba domácností padala na konci roku 2022 již pátý kvartál v řadě a dostala se reálně skoro 8 % pod před-pandemické úrovně roku 2019.
img

Proč český průmysl letos ekonomice příliš nepomůže?

06.03.2023 Česká ekonomika na konci roku dál klesala zejména kvůli spotřebě domácností, zatímco exportně zaměřený průmysl si vedl relativně dobře. Může tomu tak být i dál? Leccos napoví již tento týden lednový výsledek průmyslové výroby. Oproti slabému prosinci předpokládáme lehký nárůst produkce, v dalších měsících se však česká ekonomika nebude moci o průmysl “spolehlivě opřít”.
img

Potvrzeno: česká ekonomika je ve spotřebitelské recesi

03.03.2023 Čísla za poslední kvartál roku 2022 byla revidována směrem dolů - ekonomika poklesla o 0,4 % mezikvartálně (oproti bleskovému odhadu -0,3 %). Meziročně tak dynamika hospodářství zpomalila na 0,2 %. Jedná se o druhý mezikvartální pokles v řadě a potvrzení probíhající recese v české ekonomice. Hlavním bolavým místem české ekonomiky nadále zůstává spotřeba domácností, která klesá pátým kvartálem v řadě. A zatímco celá ekonomika není se svým výkonem daleko od před-covidového roku 2019, spotřeba domácností je skoro 8 % pod ním.
img

V závěru roku táhly ekonomiku níže výdaje domácností

03.03.2023 Zpřesněný odhad vývoje HDP v posledním letošním kvartálu přinesl mírnou úpravu směrem dolů, kdy odhadovaný mezikvartální pokles dosáhl 0,4 % namísto původně předpokládaných -0,3 %. V meziročním srovnání to znamená, že ekonomika proti Q4’21 rostla jen o 0,2 % (místo původních 0,4 %). V důsledku došlo i k úpravě celoročního výsledku, kdy HDP za celý rok 2022 reálně vzrostlo o 2,4 %, místo původně uváděných 2,5 %.
img

Akcie týdne - Nvidia (02.03.2023)

02.03.2023 Společnost Nvidia Corporation (NVDA.US) je nejen významným výrobcem polovodičů, ale také navrhuje širokou škálu produktů, včetně grafických karet známých také jako GPU, centrálních procesorových jednotek (CPU), jednotek pro zpracování dat (DPU) a řadičů síťového rozhraní (NIC). Společnost Nvidia je známá především díky svým grafickým procesorům, které jsou hlavním předmětem podnikání společnosti. Široký výběr produktů umožňuje společnosti Nvidia působit na několika trzích, jako jsou herní trh, datová centra, profesionální vizualizace, autonomní vozidla a OEM. Společnost Nvidia je dobře zavedeným hráčem v polovodičovém průmyslu. Solidní finanční prostředky společnosti v kombinaci se silnou pozicí na klíčových trzích, jako jsou datová centra a herní průmysl, poskytují významný potenciál dlouhodobého růstu. Zaměřme se však nejprve na finance
img

Ve výsledku PMI se těžko najdou pozitiva

01.03.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v únoru překvapil trh ztrátou z 44,6 na 44,3 bodů. Medián trhu byl na rovných 45 bodech. PMI report hlásí další zhoršení provozních podmínek a pokles objemu výroby.
img

Výrobní ceny ukázaly na pozvolné inflační odeznívání

01.03.2023 Pohled na včerejší lednové výrobní ceny centrálním bankéřům moc optimismu do žil nalít nemohl. I když meziročně dynamika výrobních cen v průmyslu, cen stavebních prací i cen služeb pro podniky lehce zvolnila, je to odeznívání jen velmi pozvolné, které potvrzuje naše sázky na značnou perzistenci neenergetické inflace. Spotřebitelská inflace sice ve druhé polovině letošního roku automaticky zvolní do jednociferných hodnot, posun do blízkosti cíle v letech 2024 a 2025 však může být o poznání složitější.
img

Ranní glosa

27.02.2023 Teplejší zima a příznivější ceny energií jsou pro evropskou ekonomiku na začátku tohoto roku velmi příjemným překvapením. Ceny zemního plynu (termínové kontrakty pro podzim 2023) poklesly v Evropě pod 60 EUR za MWh, což je nejníže od března 2022. Ceny elektřiny na německé burze sice lehce vzrostly (na 145 EUR za MWh), ale stále jsou na nejnižších úrovních od dubna 2022 a výrazně pod svými maximy z léta uplynulého roku (nad 700 EUR za MWh). Viditelnější pokles cen energií se začíná pomalu od října podepisovat i na podnikatelských náladách napříč Evropou.
C:\fakepath\Mercedes.jpg

Automobilka Mercedes-Benz zpětně koupí vlastní akcie až za čtyři miliardy eur

17.02.2023 Německá automobilka Mercedes-Benz zpětně odkoupí vlastní akcie až za čtyři miliardy eur (asi 95 miliard Kč). Chce je na burze od března nakupovat až dva roky a pak je stáhnout z obchodování. Firma, jejíž akcie se prodávají na německé burze, to podle agentury DPA uvedla ve svém včerejším sdělení.
C:\fakepath\polsky-zloty-10022023.jpg

EUR/PLN: Vyhlídky polského zlotého

10.02.2023 Polský zlotý má velmi podobný fundamentální základ jako česká koruna. I v Polsku již kulminovala meziroční inflace lehce pod 20 %. Místní centrální banka také začala zvyšovat úrokové sazby dříve než Fed či ECB a již půl roku drží hlavní úrok na 6,75 %, což je srovnatelné s přístupem ČNB.
img

Ranní okénko - ČNB v lednu neintervenovala

08.02.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku během ledna s největší pravděpodobností pokračovala v mírném růstu. Z 3,7 % se podle nás dostala na 3,9 %. Stejně jako v prosinci za zvýšením stály především sezónní vlivy. Ty v prosinci i díky vlivu teplejšího počasí nehrály takovou roli, jako v některých předcházejících letech a ani v lednu nemusí být efekt tak silný, jak jsme koncem minulého roku očekávali. Na druhou stranu se ve výsledku bude projevovat pesimismus z přelomu roku, kdy někteří zaměstnavatelé přistupovali ke snižování zaměstnanosti. Poprvé od roku 2018 zároveň může dojít ke srovnání počtu uchazečů a volných pracovních míst.
img

Ranní okénko - Globální sentiment zůstává pod tlakem pátečních dat

07.02.2023 Dnes ráno vychází čísla z tuzemského maloobchodu, dopoledne pak statistika devizových rezerv. Zatímco předběžná data jasně naznačují, že aktivita ČNB potřeba nebyla, u dnešních čísel z maloobchodu je výsledek nejasný. Včera zveřejněná data z průmyslu opět výrazně ovlivnil vývoj v automotive, který dokázal udržet výsledek v kladných číslech. Bilance zahraničního obchodu pak po dlouhé době vykázala „pouze“ jednociferný deficit.
img

Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu

07.02.2023 Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu.
img

Průmysl držel nad vodou opět automotive

06.02.2023 Průmysl v závěru roku dokázal růst, když meziročně přidal 1,3 %, při očištění o kalendářní vlivy pak vykázal zlepšení o rovné 4 %. Hlavní roli hrál podle očekávání automobilový sektor, těžící z nízké srovnávací základny. Pozitivní efekt byl o něco silnější, než jsme předpokládali, což tvoří hlavní rozdíl proti našemu odhadu. Do kalendářně očištěného výsledku přidal automotive 4,6 procentního bodu. Při jeho odečtení tak výsledek českého průmyslu naplňuje stagnační scénář, spíše ve směru mírného poklesu, tak jak v předchozích měsících naznačovaly některé předstihové ukazatele. Meziměsíčně v prosinci průmyslová produkce rostla o 0,2 %.
img

Slabé čtvrtletní zprávy společností Apple, Amazon a Alphabet 📉

03.02.2023 Finanční zprávy velkých technologických společností negativně zklamaly Wall Street a ukazují na další zpomalení. Navzdory svátečnímu čtvrtletí ve většině obchodních segmentů se technologickým megafirmám nepodařilo překonat očekávání analytiků. Vzhledem ke zpomalující ekonomice a slabší spotřebitelské náladě se zdá, že "dezinflační" rok 2023 by mohl být pro giganty ze Silicon Valley výzvou.
C:\fakepath\banky-02022023.JPG

S čím přišel orchestr centrálních bank?

02.02.2023 Všechny důležité centrální banky si naplánovaly své první letošní zasedání na 18 hodin vměstnaných mezi středu 20:00 a čtvrtek 14:00 středoevropského času. Takto kondenzovaná směsice vyjádření měnových autorit nepřinesla nějakou zásadní odchylku od očekávání, tradičně ale finančními trhy vyjádření jednotlivých guvernérů zamávalo.
C:\fakepath\usa-170120223.jpg

Přichází už do USA recese?

17.01.2023 V minulém roce ekonomika Spojených států oficiálně nespadla do recese, byť čistě technicky a matematicky by se o ní hovořit dalo. Mezičtvrtletní poklesy HDP v prvních dvou čtvrtletích roku (-0,4 % a -0,1 %) sice nastaly, ale šlo spíše o korekci nadměrného utrácení covidových peněz z vrtulníku než že by hospodářství trápil pokles ekonomické aktivity jako takové. Podle atlantského Fedu a jeho GDP Now indikátoru by mělo HDP USA vzrůst i v posledním čtvrtletí minulého roku a to o cca 1 % mezičtvrtletně. Jak to ale bude letos?
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
C:\fakepath\forex-2023-09012023.jpg

Forex: Výhled na rok 2023

09.01.2023 V uplynulém roce mezi hlavní témata měnových trhů patřil růst inflace a energetická krize v Evropě způsobená invazí Ruska na Ukrajinu. Centrální banky se snažily balancovat měnovou politiku, bruslit mezi inflací a recesí a nejinak tomu bude i v následujících 12 měsících. Inflace už by měla být díky utlumené poptávce a postupném poklesu cen komodit více pod kontrolou.
img

Průmysl dále těží z automotive, zahraniční obchod zklamal

06.01.2023 I v listopadu přinesl automobilový sektor pozitivní impuls do celkového výsledku průmyslové produkce, a ta tak meziročně dokázala udržet černá čísla, když rostla o 0,5 %. Meziměsíčně byla produkce vyšší o 3,1 %. Trh počítal s poklesem o 1,5 %, my jsme předpokládali ještě o něco slabší výsledek v oblasti -2 %. Překvapením je zejména silný výsledek automotive, kdy předběžná data z výroby naznačovala, že již dochází k vyrovnání nízké srovnávací základy a příspěvek automobilového sektoru do meziročního výsledku by měl být mizivý.
img

Šéf Nasdaqu vidí zlom ve švédském IPO v polovině příštího roku

30.12.2022 Společnosti Nasdaq Inc., provozovatel největší burzy cenných papírů, uvádí, že se v polovině roku 2023 zlomí krize v oblasti primární nabídky akcií, pokud se zmírní nejistota ohledně ocenění.
img

Co dnes čekat od ČNB?

21.12.2022 Co dnes čekat od zasedání ČNB? Stručně, žádnou revoluci. Od listopadového zasedání čísla z reálné ekonomiky víceméně potvrzují hlavní scénář ČNB ohledně pokračující recese. Říjnový průmysl zpomalil, kvůli opětovnému zhoršení v dostupnosti subdodávek v některých odvětvích v čele s automotive. Relativně slabé byly také tržby v klíčových službách (real estate, doprava) a zejména maloobchod.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ČNB?

21.12.2022 Co dnes čekat od zasedání ČNB? Stručně, žádnou revoluci. Od listopadového zasedání čísla z reálné ekonomiky víceméně potvrzují hlavní scénář ČNB ohledně pokračující recese.
img

Průmysl pod taktovkou automobilek šlape na brzdu

07.12.2022 Po letních měsících, kdy exportně zaměřený průmysl pomáhal poměrně výrazně české ekonomice kompenzovat propady spotřeby, přichází komplikovanější podzim. Průmyslová produkce meziměsíčně poklesla o 3,7 % a meziročně tak zvolnila její dynamika více než jsme očekávali (na 3,1 % z 8,3 %). Velkým “hybatelem” celkových výsledků byl ovšem opět sektor automotive.
img

Průmysl i zahraniční obchod také ve slabším tempu

07.12.2022 Na včerejší pesimistický výsledek českého maloobchodu dnes navázal i průmysl a zahraniční obchod. Průmysl sice rostl, ale meziročně jen o 3,1 %. Pět procentních bodů do výsledku připsal automotive, většina zbylých odvětví tak klesala. Náš odhad byl nejnižší na trhu (+3,6 % vs konsenzus +7,2 %), přesto výsledek skončil i pod ním. Meziměsíčně produkce poklesla o 3,7 %, zejména v důsledku zpomalení v automotive. Deficit zahraničního obchodu se pak nečekaně prohloubil ze zářijových 14,1 mld. Kč na 26,8 mld. Kč. Nepříznivě působila opět bilance s minerálními palivy. Většina navýšení deficitu proti předchozímu měsíci šla na vrub obchodování se státy mimo EU.
img

Ranní okénko - Naváže dnes průmysl a zahraniční obchod na špatný výsledek maloobchodu?

07.12.2022 Ani dnešek nebude ochuzen o česká ekonomická data. V 9 dorazí říjnová statistika z průmyslu a zahraničního obchodu. O hodinu později z ČNB dorazí informace ohledně stavu devizových rezerv ke konci listopadu. Spolu s ní vyjde i o měsíc zpožděná – říjnová – statistika devizových obchodů ČNB, která patrně ukáže, že v říjnu se koruna obešla bez pomoci centrální banky. Za hranicemi už kalendář otevřela německá říjnová průmyslová výroba. Ta podle zveřejněných dat stagnovala, a to jak v meziměsíčním (-0,1 %), tak v meziročním srovnání (+0,0 %). Z eurozóny před obědem přijde finální rozklad HDP v eurozóně za třetí kvartál. Včera překvapily české maloobchodní tržby, když klesaly výrazně rychlejším tempem, než bylo očekáváno. Meziroční říjnový pokles o 9,4 % je druhý největší v historii měření, hned za 9,8% poklesem z dubna 2020.
img

Rozbřesk: Česko vstupuje do recese. Důvodem vysoká inflace a propad reálných příjmů domácností

05.12.2022 Česká ekonomika ve třetím kvartále podle našich očekávání poklesla o něco méně, než naznačoval předběžný odhad (o 0,2 % mezikvartálně), což zpomalilo meziroční dynamiku na 1,7 %. Česko tak vstupuje do recese, kterou ovšem zatím způsobuje prakticky výhradně spotřeba domácností, která ubrala z meziroční dynamiky HDP 2,7procentního bodu (nejvíce od covidového startu do roku 2021). Tentokrát však důvodem nejsou zavřené obchody a restaurace, po jejichž otevření spojeným s uvolněním covidových opatření na jaře 2021 spotřeba hnaná úsporami opět rychle rostla. Nyní je důvodem poklesu spotřeby vysoká inflace a prudký propad reálných příjmů českých domácností, který v nadcházejících kvartálech bude působit ještě více. Navíc české ekonomice nebude v budoucnu pomáhat zahraniční obchod a investice, kterým se ve třetím kvartále dařilo díky poklesu napětí ve výrobních řetězcích (pokles cen v mezinárodní logistice, lepší dostupnost komponent v sektoru automotive).
img

Ranní okénko - Prosincový týden nabitý daty z české ekonomiky

05.12.2022 Tento týden je doslova nabitý reálnými čísly z české ekonomiky a až do čtvrtka tak bude na domácím trhu o dění postaráno. Hned za několik málo minut dorazí informace o vývoji mezd ve třetím čtvrtletí, kde očekáváme slušný nominální růst, který ale vzhledem k vysoké inflaci odpovídá reálnému poklesu o takřka 10 %. V úterý dorazí další spíše negativní čísla z maloobchodu, na které ve středu naváže průmysl a zahraniční obchod. Vše ve čtvrtek zakončí čísla ohledně podílu nezaměstnaných. V eurozóně budou zajímavá především dnešní čísla ohledně maloobchodu, z USA pak až konec týdne, kdy vyjdou ceny výrobců spolu se spotřebitelskou důvěrou z michiganské univerzity.
img

Českou ekonomiku táhnou dolů domácnosti

05.12.2022 Česká ekonomika ve třetím kvartále podle našich očekávání poklesla o něco méně, než naznačoval předběžný odhad (o 0,2 % mezikvartálně), což zpomalilo meziroční dynamiku na 1,7 %. Česko tak vstupuje do recese, kterou ovšem zatím způsobuje prakticky výhradně spotřeba domácností, která ubrala z meziroční dynamiky HDP 2,7procentního bodu (nejvíce od covidového startu do roku 2021).
img

HDP v Q3 brzdila hlavně spotřeba domácností

02.12.2022 Zpřesněný odhad vývoje HDP ve třetím letošním čtvrtletí přinesl revizi zmírňující původní odhadovaný pokles z mezikvartálních 0,4 % na 0,2 %. V meziročním srovnání to odpovídá pohybu z 1,6 % na 1,7 %.
C:\fakepath\dax-28112022.jpg

Německé akcie jsou v kurzu

28.11.2022 Německý akciový index DAX se ve srovnání s americkým indexem S&P 500 obchoduje dlouhodobě na nižší valuační hladině. Nejčastěji citovanými důvody budiž mírně vyšší rizikovost a zároveň mírně nižší růstový potenciál Německa ve srovnání se Spojenými státy. Mezi další dočasné negativní faktory pro německé akcie se řadí nedostatek čipů, který výrazně více ovlivňoval DAX s vyšším podílem automotive. A dále pak samozřejmě válka na Ukrajině a s ní spojený několikanásobný růst cen energií v Evropě a odpis businessu v Rusku a na Ukrajině.
C:\fakepath\akcie-11112022.jpg

Euforie na trzích díky jedné statistice

11.11.2022 Brutální „game changer“. Takový byl včerejší americký inflační report, který zalil optimismem akciové i dluhopisové trhy a strhl prudkou vlnu výprodejů amerického dolaru. Přitom stačilo relativně málo, místo 0,5 % očekávaného růstu jádrové inflace se mezi zářím a říjnem v USA zvedly tyto ceny očištěné o potraviny a energie jen o 0,3 %.
img

Společnost Rivian Automotive po výsledcích za 3. čtvrtletí v premarketu výrazně roste

10.11.2022 Společnost Rivian Automotive (RIVN.US) včera po skončení seance na Wall Street oznámila výsledky za 3. čtvrtletí 2022. Americký výrobce elektromobilů sice vykázal nižší tržby, ale zároveň vykázal menší než očekávanou upravenou ztrátu na akcii. Tržby za 3. čtvrtletí dosáhly 536 milionů USD (oček. 551,6 mil. USD), zatímco upravená ztráta na akcii činila 1,57 USD (oček. - 1,82 USD). Čistá ztráta ve výši 1,72 miliardy USD byla širší než 1,23 miliardy USD vykázaná ve 3. čtvrtletí 2021. Zůstatek hotovosti ke konci čtvrtletí také poklesl a na konci 3. čtvrtletí 2022 činil 13,8 miliardy USD, což je méně než 15,5 miliardy USD na konci 2. čtvrtletí 2022. Společnost nicméně uvedla, že je přesvědčena, že její zásoba hotovosti vydrží až do roku 2025. Předběžné objednávky na nákladní vozy a SUV řady Rivian R1 vzrostly z 98 000 během zveřejnění výsledků za 2. čtvrtletí 2022 na začátku srpna na více než 114 000 nyní.
img

Ekonomický kalendář: Titulky amerických voleb, výsledky Rivian a Beyond Meat

09.11.2022 Futures trhy dnes zaznanemenaly víceméně ploché otevření evropské seance. Předčasné výsledky amerických voleb naznačují, že demokraté si udrží kontrolu nad Senátem, zatímco republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů. Je však třeba poznamenat, že se stále jedná o rané výsledky a konečné se mohou lišit. Nicméně rozdělení moci v Kongresu bylo očekávaným výsledkem, a tak jsme nezaznamenali žádné velké pohyby u indexů nebo amerického dolaru. Titulky související s volbami mohou dnes způsobit určitou volatilitu, ale většinou to bude v případě, že ukážou posun od očekávaného výsledku, jako je vítězství republikánů v Senátu nebo vítězství demokratů ve sněmovně.
img

Ranní okénko - Trhy vyhlíží americké volby

08.11.2022 Dnes pokračuje český ekonomický kalendář daty z maloobchodu a údajem ohledně míry nezaměstnanosti. Zatímco maloobchodní tržby ukážou další slabý meziroční výsledek, u nezaměstnanosti by ke změně dojít nemělo a ta tak podle našeho odhadu setrvá na úrovni 3,5 %. Z České národní banky pak dorazí informace ohledně srpnové výše devizových rezerv a zářijových intervencích. Jejich objem se podle našeho odhadu pohyboval okolo 2-3 miliard EUR, vzhledem k tomu, že ČNB byla patrně aktivní jen po zářijovém zasedání na konci měsíce, zesložiťuje odhad řada dalších faktorů a vyloučit tak nelze pro trh více překvapivou sumu. Včera vyšla čísla z českého průmyslu a zahraničního obchodu. Oba výsledky dopadly poblíž tržních očekávání a reakce trhu tak byla jen minimální.
img

Průmysl: podobný výkon jako v srpnu

07.11.2022 Situace v průběhu září byla v průmyslu podobná jako během letních měsíců. Automobilky dohánějí “ztracený čas” a výrazně opticky vylepšují celkový obrázek. Zejména díky nim nakonec meziměsíčně průmyslová produkce jen lehce poklesla (-0,2 %) a meziroční dynamika zrychlila na 8,3 %. Zatímco v sektoru automotive působí letos nízká srovnávací základna pozitivně, v řadě jiných sektorů je to naopak.
img

Bez překvapení v průmyslu a zahraničním obchodu

07.11.2022 Ani průmyslová produkce ani saldo zahraničního obchodu nepřinesly výraznější odchýlení od našeho a tržního odhadu. Průmysl v září po sezónním očištění poklesl meziměsíčně o 0,2 %, vzhledem k nízké srovnávací základně zejména v automotive ale meziročně rostl o 8,3 %. Saldo zahraničního obchodu snížilo v září deficit z 29,7 mld. Kč na 13,9 mld. Kč.
img

HDP klesá, vstupuje Česko do recese?

01.11.2022 HDP v Česku podle očekávání ve třetím kvartále pokleslo, a to o 0,4 % mezikvartálně. Je to sice o něco méně, než jsme původně očekávali my (-0,8 % mezikvartálně) i ČNB (-0,6 % mezikvartálně), ale celkový obrázek zůstává stejný - Česko s vysokou pravděpodobností třetím kvartálem 2022 vstupuje na hranu nové recese. HDP pokleslo zejména kvůli spotřebě domácností, která sice nominálně roste, reálně však české domácnosti dál viditelně spoří.
img

Česká ekonomika se nad vodou neudržela

01.11.2022 Podle předběžného odhadu ČSÚ český HDP v Q3´22 poklesl o 0,4 % po růstu o 0,5 % v Q2´22 a 0,6 % v Q1´22. Že česká ekonomika pod tíhou inflace a energetické krize může sklouznout ve druhé polovině roku do kontrakce se očekávalo a dnešní výsledek tak nepředstavuje pro finanční trh překvapení. Nedostavil se ale pozitivnější vývoj jako například v Německu, kde se ekonomika ještě dokázala vyhnout poklesu a rostla o 0,3 % k/k.
img

Ranní okénko - Nedostatečné zpřísňování podmínek financování v eurozóně

26.10.2022 Dnešek patří ekonomickým datům z USA, i těch ale bude poskrovnu. Dorazí údaje o prodejích nových rodinných domů za září, kde jsme v posledních měsících (s výjimkou srpna) mohli pozorovat převážně klesající trend na pozadí růstu úrokových sazeb u hypoték. Snižující se investice do bydlení se pak negativně projevuje ve statistice HDP, která bude za třetí kvartál publikována zítra. Konsensus trhu je na anualizovaných 2,4 % čili zhruba 0,6 % oproti předchozímu kvartálu.
img

Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 1,34 %

25.10.2022 V závěru obchodování na Newyorské burze vzrostl Dow Jones o 1,34 % na měsíční maximum, S&P 500 posílil o 1,19 % a NASDAQ Composite o 0,86 %.
img

Americké akcie uzavřely níž, Dow Jones klesl o 0,33 %

20.10.2022 Nejziskovější složkou indexu Dow Jones dnes byla společnost The Travelers Companies Inc, která získala 7,40 bodů neboli 4,44 % a uzavřela na hodnotě 174,17. Chevron Corp vzrostla o 5,28 bodů neboli 3,24 % a uzavřela na hodnotě 168,00. Procter & Gamble Company vzrostla o 0,93 % neboli 1,19 bodů a uzavřela na úrovni 129,56.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

Akcie Rivian se propadají o více než 7,5 %

10.10.2022 Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) ztrácejí před otevřením burzy více než 7,5 %, protože se výrobce elektromobilů rozhodl stáhnout 13 000 vozů, protože spojovací prvek na předním čepu řízení „možná nebyl dostatečně utažen“, když byla vozidla vyrobena.
img

Průmysl překvapil lehce pozitivně

07.10.2022 Zatímco srpnová čísla z maloobchodu překvapila nás i trh negativně, průmysl hrál tentokrát pozitivnější roli. Zdá se, že nehledě na prudký propad podnikatelských nálad, zatím “tvrdá” čísla z průmyslu nevypadala přes léto ještě tak špatně. Průmyslová produkce meziměsíčně kosmeticky vzrostla (+0,8 %) a meziročně byla díky nízké srovnávací základně v solidním plusu +7,2 %. Celková čísla z průmyslu výrazně zkresluje zejména automotive, jehož produkce byla v srpnu meziročně přibližně o 50 % vyšší.
img

Automotive výrazně pomohl k lepšímu výsledku průmyslu

07.10.2022 Průmyslová produkce v Česku rostla úctyhodným meziročním tempem a proti loňskému srpnu stoupla o 7,2 % (bez kalendářního očištění o 10,3 %). Potvrzuje se tak naše domněnka, že měsíční výsledky budou dále rozkolísané, zejména v důsledku vývoje v automobilovém sektoru. Ten samotný díky nízké srovnávací základně přidal k růstu přes 6 procentních bodů a byl hlavním důvodem úspěchu.
img

Ranní okénko - Případné oslabení na americkém trhu práce by krátkodobě mohlo zlepšit investorskou náladu

07.10.2022 Trojici měsíčních dat z české ekonomiky dnes ráno zkompletuje údaj o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu. ČNB zveřejní data, ze kterých se dozvíme objem devizových intervencí za srpen. Podle našeho odhadu se pohybovaly v rozpětí 2,5 až 3,0 mld. EUR. V září pak podle čísel z dekádní bilance byla ČNB na trhu aktivní koncem měsíce a mohla využít podobné množství jako v srpnu.
img

Rozbřesk: Nálada v průmyslu pod bodem mrazu. Hraje se o energie v roce 2023

05.10.2022 Nálada v českém průmyslu dál klesá a potvrzuje příchod recese. Na tu ukazují jak poslední indexy nákupních manažerů, tak i čísla z Českého statistického úřadu. Index PMI v průmyslu poklesl na 44,7 bodu (výrazně pod úroveň 50 bodů oddělující kontrakci od expanze) a na nejnižší úrovně od roku covidového jara 2020. Hlavním problémem zůstává inflace - tempo růstu cen vstupů překvapivě oproti srpnu podle průzkumu opět zrychlilo a vysoké ceny jsou jedním z hlavních důvodů, proč padá poptávka. Nové objednávky šly dolů sedmý měsíc v řadě, a to nejprudším tempem za poslední dva roky.
img

Nálada v průmyslu pod bodem mrazu

05.10.2022 Nálada v českém průmyslu dál klesá a potvrzuje příchod recese. Na tu ukazují jak poslední indexy nákupních manažerů, tak i čísla z Českého statistického úřadu. Index PMI v průmyslu poklesl na 44,7 bodu - výrazně pod úroveň 50 bodů oddělující kontrakci od expanze a na nejnižší úrovně od roku covidového jara 2020. Hlavním problémem zůstává inflace - tempo růstu cen vstupů překvapivě oproti srpnu podle průzkumu opět zrychlilo a vysoké ceny jsou jedním z hlavních důvodů, proč padá poptávka.
img

Akcie Rivianu rostou o 8.0% v premarketu

04.10.2022 Akcie společnosti Rivian Automotive Inc (RIVN.US) v premarketu prudce vzrostly poté, co konkurent Tesly vyrobil ve třetím čtvrtletí 7 363 vozů, což je 67% nárůst ve srovnání s předchozím čtvrtletím a zachoval si celoroční výrobní plán na 25 000 vozů.
img

Ranní okénko - Vývoj na americkém trhu práce nebude pro Fed překážkou

03.10.2022 V tomto týdnu dorazí sada dat z reálné ekonomiky Česka a Německa za srpnové období. Pro zaktualizování vyhlídek do konce roku poslouží zářijový PMI index pro tuzemský zpracovatelský sektor. V USA budou zveřejněny výsledky ISM indexů, které dosud setrvaly nad 50bodovou hranicí a ukazovaly příznivější výhled než jejich protějšek PMI. Z globálního pohledu bude na finančním trhu hrát hlavní roli měsíční statistika z amerického trhu práce. Ta by měla odhalit pokračující odolnost navzdory známkám ochlazování.
img

CarMax se po špatných čtvrtletních výsledcích propadá o 25 %.

29.09.2022 Akcie CarMax (KMX.US) se propadly o téměř 25 % poté, co prodejce automobilů zveřejnil neuspokojivé čtvrtletní údaje, protože „výzvy s cenovou dostupností“ měly negativní dopad na tržby.
C:\fakepath\ropa233.jpg

Ropa klesá, v rublech o to více

20.09.2022 Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.
img

Ranní okénko - Na statistiku mezd dnes naváže průmysl a zahraniční obchod

06.09.2022 Z Česka dnes v 9 ráno dorazí statistika z průmyslu a data o bilanci zahraničního obchodu za červenec. Obě hodnoty jsou v posledních měsících rozkolísané a odhady analytiků se tak od sebe poměrně výrazně odlišují. Před pár minutami již dorazila statistika ohledně továrních objednávek za červenec z Německa. Podle té objednávky klesly meziměsíčně o více jak procento, meziročně o necelých 14 %. To nahrává i slabšímu vývoji českého průmyslu. Z USA dnes dorazí zpřesněné PMI, spolu s indexem ISM sektor služeb.
img

Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst.
img

Rozbřesk: Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky. Mzdy jako klíčové číslo pro ČNB

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst. Srpnový index PMI ukázal, že nové zakázky kvůli vysokým cenám klesají v průmyslu šestý měsíc v řadě a nejrychlejším tempem od května 2020 (čísla z ČSÚ vyznívají optimističtěji, ale jsou dva měsíce zpožděná). Klienti podle průzkumu PMI s nákupy napříč sektory více váhají a někteří z nich dokonce ruší rozdělané projekty. To se pomalu začíná odrážet i v produkci, která v průběhu léta dál klesala.
img

Ranní okénko - Vyšší jádrová inflace v EU19 nahrává hiku o 75bb

01.09.2022 Z Česka dnes dorazí PMI z výroby, který by se po posledních poklesech měl stabilizovat v okolí 47 bodů. To je ovšem úroveň, která naznačuje zpomalování výroby. V eurozóně budou zveřejněna data ohledně červencové nezaměstnanosti, v USA pak může být zajímavý výrobní index ISM, který se na rozdíl od PMI v Česku bude držet dále poměrně vysoko nad 50bodovou hranicí. Včera největší pozornost patřila inflaci v eurozóně, která se příliš neodchýlila od odhadů, ale vyšší dynamika jádrové inflace přispěla k dalšímu přecenění na trhu, kdy nyní je takřka 100% očekáván hike o 75bb, následován třemi zvýšení o 50bb na každém dalším zasedání.
img

Ranní okénko - Očekává se silná statistika z amerického trhu práce

29.08.2022 Zpřesněný odhad českého HDP za Q2´22 přinese detail struktury vývoje ekonomiky. Pohled dopředu nabídne srpnový PMI pro zpracovatelský sektor, od kterého už neočekáváme další pokles. V Německu i eurozóně bude zveřejněna inflace a později data z trhu práce a výsledek konjunkturálního průzkumu. Pro finanční trh se bude jednat o důležitou sadu dat pro zpřesnění očekávání ohledně velikosti hiku na příštím zasedání ECB (8. září). V USA je hlavním údajem měsíční statistika z trhu práce. Ve svém projevu v Jackson Hole v závěru minulého týdne dal J. Powell najevo, že vývoj na trhu práce zůstává pro Fed klíčový pro nastavení měnové politiky.
img

Chcete své portfolio ochránit před recesí? Tohle jsou americké akcie, které v nedávné době překonaly výkonnost trhů v období poklesu

17.08.2022 Trhy se zotavily, ale riziko recese v ekonomikách po celém světě zůstává vysoké. Sociální investiční síť eToro zveřejňuje seznam amerických akcií, které během předchozích poklesů překonaly výkonnost trhu a daří se jim i nadále.
img

Ranní okénko - Obavy z poptávky v americkém průmyslu

16.08.2022 Úterý odstartují domácí ceny výrobců. Zatímco odhad trhu počítá s prvním letošním zpomalením meziroční dynamiky, my předpokládáme ještě další nárůst. Následovat bude průzkum důvěry u německých investorů ZEW, kde by k většímu posunu do kladných hodnot dojít nemělo. Z USA pak budou důležitá čísla ohledně průmyslu, jelikož některé předstihové indexy začínají upozorňovat před rychle upadajícím množstvím nových poptávek. Mimo jiné včera překvapil americký Empire Manufacturing, měřící náladu v americkém průmyslu. Index si totiž připsal druhý největší pokles v historii. Především kvůli slábnoucí poptávce se propadl hluboko do záporných hodnot.
img

Průmysl je v červnu v plusu

08.08.2022 Český průmysl v červnu skončil lehce nad našimi očekáváními a vzrostl o 0,5 % meziměsíčně a 1,7 % meziročně. Celkové číslo však skrývá poměrně výrazné rozdíly napříč jednotlivými sektory. Viditelně se vylepšuje situace v sektoru automotive, kde polevuje napětí v subdodavatelských řetězcích a produkce roste.
C:\fakepath\auta.jpg

Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe

04.08.2022 Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe. Podle analytiků přibývá důkazů, že spotřebitelé si kvůli rostoucí inflaci nechávají hotovost na nezbytné věci. Ačkoli některé luxusní značky, například Ferrari a Mercedes, zvýšily výhled prodeje kvůli přetrvávající vysoké poptávce po špičkových modelech, vyhlídky pro většinu odvětví jsou chmurnější, napsala včera agentura Reuters.
img

Co ukázaly zprávy technologických firem?

29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
img

Apple a Amazon překonali odhady Wall Street 📈

29.07.2022 Po ukončení včerejší seance vykázali výsledky další giganti Wall Street. Apple a Amazon překonali odhady a v dnešním předburozovním prodeji se obchodují výše. Na tyto zprávy zareagovaly i hlavní americké indexy, které si taktéž připisují zisky.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA patrně zvolnil, na očekávaném 75bb hiku to ale nic nemění

08.07.2022 ČNB dnes zveřejní červnovou statistiku devizových rezerv, ze které bude patrné, jak moc centrální banka intervenovala ve prospěch koruny. Pohled na oproti regionu stabilní kurz u 24,70 EUR/CZK během posledních několika týdnů naznačuje, že intervence pokračovaly i během června a také v prvních dnech po příchodu nové bankovní rady. V USA se investoři budou soustředit na měsíční report z trhu práce z června. Z vyjádření zástupců Fedu vyplývá, že boj proti ukotvenosti inflačních očekávání na zvýšené úrovni je prioritou, která převyšuje negativní dopady do ekonomiky. O něco horší, než očekáváný výsledek tak nic nezmění na plánu Fedu zvýšit úrokové sazby o 75bb na červencovém zasedání. Tuzemský průmysl v květnu pozitivně překvapil.
img

Průmysl překvapil pozitivním výsledkem

07.07.2022 Tuzemská průmyslová produkce rostla v květnu meziročně o 6,3 %, po očištění o pracovní den bylo tempo o něco pomalejší, stále ale překvapivě silné. Proti loňsku kalendářně očištěná produkce vzrostla o 3,3 %. Konečně výsledek netáhla dolů automobilová výroba, která se naopak významně podílela na celkovém skóre. Růst přišel napříč sektory, na datech je ale znát, že stagnačnímu trendu se český průmysl jen těžko ubrání. Horší výsledek do dalších měsíců predikují i předstihové ukazatele, mj. červnový výsledek PMI. Meziměsíčně proti dubnu byla průmyslová produkce vyšší o 2,4 %.
img

Ranní okénko - Průmysl dnes může ukázat na další rozsáhlé zpomalování

07.07.2022 Dnes je z ekonomických dat na řadě český průmysl a informace ohledně zahraničního obchodu. Saldo obchodu se zahraničím skončilo pravděpodobně opět ve výrazném deficitu, průmysl se mohl udržet v plusu, po očištění ale může přijít další meziměsíčně pokles. Tentokrát přitom nebude na vině automotive, jak tomu bylo v předchozích měsících. Zápisky z posledního zasedání Fedu větší šok nepřinesly – americká centrální banka je ochotná bojovat s inflaci i za cenu dopadů do ekonomického růstu. Platí i předpoklad rozhodování mezi 50bb a 75bb hikem na příštím zasedání.
img

Akcie Rivian rostou díky zvýšení dodávek automobilů

06.07.2022 Akcie Rivian Automotive Inc (RIVN.US) vyskočily během dnešní seance o 11 % poté, co se produkce výrobce elektromobilů zečtyřnásobila. Společnost plánuje dodat do konce roku přibližne 25 000 automobilů.
img

Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence

21.06.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %.
img

Rozbřesk: Útlum české spotřeby a jmenování nových členů bankovní rady ČNB

08.06.2022 Předpokládáme, že vysoká inflace a rekordní propad reálné mzdy (letos očekáváme v průměru o necelých 8 %) by měly v tomto roce českou ekonomiku dostat do technické recese. Hlavní obětí by měla být spotřeba domácností. Zejména nižší a středně-příjmové skupiny budou zasaženy velmi citelně, protože mají vyšší podíl rychle zdražujících cen energií a potravin ve spotřebitelských koších a o poznání nižší úroveň úspor - 20 % lidí s nejnižšími příjmy vše co vydělá, v průměru hned utratí.
img

Inflace utlumí spotřebu ve 2. polovině roku

08.06.2022 Předpokládáme, že vysoká inflace a rekordní propad reálné mzdy (letos očekáváme v průměru o necelých 8 %) by měly v tomto roce českou ekonomiku dostat do technické recese. Hlavní obětí by měla být spotřeba domácností.
img

Mzdy v Česku zrychlily

07.06.2022 Průměrná mzda v Česku v prvním kvartále vzrostla o 7,2% meziročně na 37929 korun (blízko našemu odhadu). Za zrychlením dynamiky (z 4% v Q4 2021) však do značné míry stojí nízká srovnávací základna z počátku roku 2021 - mzdy v uplynulém roce výrazněji rostly až v nadcházejících kvartálech spolu s oživením ekonomiky.
img

Maloobchodní tržby meziměsíčně zhruba stagnovaly

07.06.2022 Maloobchodní tržby v dubnu dosáhly meziročního tempa (po očištění o rozdílný počet pracovních dnů) 6,2 % vyjma automobilového segmentu. To je víceméně v souladu s tržním odhadem, který činil 5,0 %. Včetně prodejů aut je výsledek podstatně horší, 2,2 %. Ovšem meziroční srovnání je stále ještě ovlivněno pandemickými omezeními, a tak dynamiku maloobchodních tržeb lépe zachytí meziměsíční srovnání (po sezónním očištění), které odhalí, že se tržby drží při zemi. Po stagnaci v březnu vzrostly tržby vyjma prodejů během dubna aut o 0,1 %. Včetně aut následovala po poklesu o -0,4 % stagnace.
img

Průmysl v dubnu šlape brzdu

06.06.2022 Průmysl v dubnu šlápl na brzdu a poklesl meziměsíčně o 0,8%, což vedlo k reálnému propadu o 3,8%. Největší problémy opět hlásí výrobci dopravních prostředků, a to jak automotive (více než -15% meziročně), tak i výrobci ostatních dopravních prostředků (-28,2% meziročně). Nadále sice platí, že mezi odvětvími zůstávají výrazné rozdíly a řada z nich přispívá k průmyslové produkci výrazně pozitivně (výroba oděvů meziročně roste o více než 18%).
img

Průmyslová produkce začíná klesat napříč sektory

06.06.2022 Tuzemský průmysl si v dubnu připsal meziroční pokles o 6,4 %, a v poměrně silném záporu skončil i po očištění o kalendářní vlivy (-3,8 %). Z části k tomu přispěla silnější srovnávací základna, kdy před rokem se průmysl znovu rozjížděl po pandemických uzavírkách. Hlavní díl problémů ale přichází stejně jako v předchozích měsících z automobilového průmyslu, který táhne meziroční výsledky výrazně níže. V meziměsíčním srovnání proti březnu klesla průmyslová produkce o 0,8 %.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,15 %

25.05.2022 Na konci burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 0,15 %, index S&P 500 klesl o 0,81 %, index NASDAQ Composite klesl o 2,35 %.
img

Je ten správný čas na nákup akcií AMZN?

11.05.2022 Spotřebitelé se před pandemií koronaviru stále více obraceli k elektronickému obchodování, avšak v roce 2021, kdy globální trh vzrostl na více než 4,9 bilionu dolarů, se tento trend ještě zvýšil. Zhruba stejně prudce rostly i světové výdaje na cloudovou infrastrukturu, které budou nejspíše pokračovat vzhledem k tomu, jak se bude zvyšovat míra akceptace a poptávka po datech.
img

Ekonomický kalendár: Správa CPI v USA v centre pozornosti

11.05.2022 Európske akciové indexy sú nastavené na mierne vyššie otvorenie dnešnej seansy. Futures na DAX sa v súčasnosti obchodujú približne 50 bodov nad včerajšími uzatváracími cenami. Očakáva sa, že obchodovanie bude počas celého európskeho rána pomerne pokojné, keďže ekonomický kalendár je prázdny. Popoludní sa však veci stanú zaujímavejšie s aprílovou správou CPI v USA. Trh očakáva spomalenie CPI aj jadrovej inflácie. Ak by sa však rast cien zrýchlil, posilnili by sa argumenty pre ešte viac jastrabejší Fed, čo by mohlo mať negatívny dopad na akcie.
img

eToro spouští LuxuryBrands, smart portfolio zahrnující nejopulentnější firmy světa

03.05.2022 Sociální investiční síť eToro dnes oznámila spuštění LuxuryBrands, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v odvětví luxusního zboží.
img

Swingový výhled 17. týden

03.05.2022 Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130.
C:\fakepath\eurusd-01052022.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie prudce oslabily, k poklesu přispěly nepříznivé výsledky Amazonu

01.05.2022 Americké akcie v pátek prudce oslabily, za poklesem stály nepříznivé výsledky internetového obchodu Amazon i obavy z vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb. Akciový index S&P 500 tak vykázal nejvýraznější jednodenní propad od předloňského června a uzavřel obchodování na nejnižší úrovni od loňského května, napsala agentura Reuters.
img

Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval

28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Rozbřesk: Tento týden napoví, jak si vedla česká ekonomika přes ruskou invazí na Ukrajinu

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky. A to proto, že se porovnáváme s velmi slabým kvartálem roku 2021 poznamenaným na řadě míst výraznými proti-covidovými omezeními.
img

Týden výsledků HDP za 1Q

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky.
img

Ranní okénko - Fed vysílá jestřábí signály, to prospívá dolaru

22.04.2022 V závěru týdne dorazí dubnové PMI indexy z Evropy i USA. Blíží se také francouzské prezidentské volby – vítěze budeme znát v neděli. Marine Le Pen tak už nezbývá moc času uzavřít náskok současného francouzského prezidenta Macrona, na který ukazují poslední průzkumy. Z pohledu finančních trhů by vítězství Macrona mělo uklidňující efekt.
img

Americký akciový trh ve středu smíšený

21.04.2022 Americké akciové indexy byly ve středu vzhledem k nevyrovnaným zprávám o výsledcích hospodaření předních amerických společností smíšené. Zisky v sektorech zdravotnictví, financí a veřejných služeb táhly akcie nahoru, zatímco ztráty v sektorech spotřebitelských služeb, technologií a spotřebního zboží táhly akcie dolů.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
img

Ranní okénko - Fed nepřekvapil a bude upouštět 95 miliard dolarů měsíčně

07.04.2022 Dnes z tuzemské ekonomiky kromě stavu devizových rezerv nová ekonomická data nedorazí. Nejzajímavější tak bude informace z eurozóny ohledně vývoje maloobchodních tržeb. Včera nepotěšila tuzemská data ohledně průmyslu a zahraničního obchodu. Kombinace neuspokojivých dat potlačí dolů i výsledek HDP za první čtvrtletí. Růst cen výrobců v eurozóně znovu překonal 30 % a dynamika opět zrychlila. V Polsku překvapila centrální banka když v boji proti inflaci doručila čtyřnásobný hike. Zápisky ze zasedání Fedu větší překvapení nepřinesly a rychlost zpomalování byla trhem víceméně očekávaná.
img

Strašák inflace táhne trhy dolů. V Evropě nejvíce klesaly banky a automotive

06.04.2022 Evropské akcie v dopoledních hodinách klesaly a navázaly tak na včerejší obchodování ve Spojených státech. Hlavním důvodem je strašák inflace. Centrální banka v USA s ní bude muset bojovat také rychlejším rozpouštěním své bilance, aby stáhla přebytečnou likviditu z trhu. Výnosy desetiletých dluhopisů rostly nad 2,6 %.
img

Průmysl v únoru stagnoval, válka budoucí vyhlídky nezlepší

06.04.2022 Český průmysl v únoru stagnoval. Přesněji meziročně poklesl o 0,3 %. Skončil tak pod našim očekáváním (+3,0 %) i pod očekáváním trhu (+2,5 %). Útěchou může být, že mírné revize směrem vzhůru se dočkal alespoň lednový růst (z +3,7 % na +4,0 %). Hlavním důvodem slabého únorového výsledku je stejně jako v předchozích čtvrtletích zejména neutěšující vývoj v automobilovém sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,4 %.
img

Průmysl překvapivě poklesl

06.04.2022 Průmyslová produkce v únoru poměrně výrazně zaostala za naším očekáváním, když meziměsíčně poklesla o 2,3 % a meziročně o 0,4 %. Částečně je na vině teplejší zima, která vedla k poklesu elektrické energie. Ale i bez tohoto efektu zůstal za očekáváním zejména výkon automobilového průmyslu a navazujících odvětví jako výroba pryžových a plastových výrobků.
img

Rozbřesk: Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst, koruna na lokálních maximech

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky. Domácnosti zasažené inflací a poklesem reálných mezd budou opatrné a řada firem bude kvůli výpadkům subdodávek z Ukrajiny a Ruska řešit nové potíže ve výrobě (oceláři, automotive). Co to tedy znamená pro další politiku ČNB?
img

Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

Průmyslová produkce rostla

11.03.2022 Průmyslová produkce v Česku v lednu meziměsíčně podle očekávání vzrostla. Nárůst o 3,1 % však není nijak oslnivý (indikuje jen zhruba 0,5% mezičtvrtletní růst HDP). Dobrou zprávou sice je, že s výjimkou sektoru automotive, se průmyslu v lednu dařilo. Na druhou stranu celkově zůstává jeho výkon pouhé 3 % (po sezónním očištění) nad úrovní roku 2019.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | GAAP | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | PEG | PRIBOR | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Support | Ticker | Tightening | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | RBNZ | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie ČEZu | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | CFD akcie | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | HDP USA | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | Komoditní | Koupit akcie | Kurz EUR | Kurz USD | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Oslabování koruny | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD index | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zavedení eura | Země EU | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | Buffett | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | EBITDA | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | Elon Musk | EV | Ex-dividend | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | P/BV | Provozní marže | ROCE | ROE | Tim Cook | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Čekací doba | Převis | Primární emise | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Futures trhy | Know-how | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Microsoft | MSCI | State Street | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | Agentura AP | The Guardian | Sentix index | Zvyšování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický sentiment | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Posilování koruny | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Panika na finančních trzích | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Forexoví obchodníci | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | AAA | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | FactSet | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Marže společností | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | E*Trade | Tesla | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Příjmy | Oslabování dolaru | Alphabet | xStation | ČTK | Obchodování forexu | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Raymond James Financial | IHS Markit | ex | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Trade Financial | Technologie blockchain | Jerome Powell | MiFID II | Crown | Invesco | Nemovitostní fondy | Estee Lauder | CFG | Výnosy desetiletých dluhopisů | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Očekávání investorů | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Edison | Schwab | Amazon (AMZN) | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Americký dolarový index | USMCA | Spotřebitelská inflace | Tržby Amazonu | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Silnější dolar | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Aktivita na trhu | BinckBank | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | WEF | Obchodování na burzách | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Primární nabídky akcií | Norská centrální banka | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Český průmysl | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | STMicroelectronics | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | TLTRO III | NVDA | Riziko recese | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ferrari | Dolarové sazby | Čínský trh | Akcie a ETF | Svět investování | Společnost Gazprom | Gazprom | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Americké futures | XTB Research | Akcia | Silný dolar | Recese v USA | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Globalizace trhů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Kótování | Depozitní sazby | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Úpis akcií | Finanční situace | MetLife | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Formule 1 | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Trinity | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Inflace v říjnu | FRED | Hluboká recese | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Technické analýzy | Americký průmysl | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Ekonomická důvěra | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | SMA | Statistika | Predikce vývoje | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | Zasedání RBA | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | European Central Bank | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | EW | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Newmont Mining | PSA Group | FIS | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Amgen | Airbus | Nord Stream | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | InterContinental | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Chování centrálních bank | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Geely | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | AXA | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Zpomalováním růstu | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Úbytek | NERV | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Koruna posílila | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Organizace Conference Board | Hospodaření | American Airlines Group | Místní centrální banka | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Silný support | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Altria Group | Netflix | NFLX | Výroba aut | Washington | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | Letecké společnosti | Miliardy eur | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Ifo | Experti | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Silnější koruna | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Velké firmy | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zamyšlení | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | General Electric (GE) | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | AMGN | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | CMS | Trhy | Filantrop | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Americký kongres | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Průmysl eurozóny | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Střední podniky | PHIA | Masakr na trzích | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Šok | Mzda | České mzdy | Varovné signály | Výsledky HDP | Výraznější impuls | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Restriktivní opatření | Dopad na finanční trhy | Letectví | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Chod ekonomiky | Silný pokles | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | PYPL | Waste Management | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Oeystein Olsen | Situace v Číně | WM | REGN | Katar | MPO | MF | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Neomezené množství | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | American Airlines | Delta Air Lines | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Výše devizových rezerv | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Průmyslová produkce v únoru | Česká nezaměstnanost | Pojišťovna | Patenty | Stav devizových rezerv | UnitedHealth Group | Anthem | Hluboké recese | Ministři | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Oliver Zipse | Nákup automobilů | Celková inflace | Výpadky | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Debata | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Odhad vývoje HDP | Cenový propad | Důvěra amerických spotřebitelů | 3M | Čas na nákup akcií | Automobilka Ford Motor | Superpočítač | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Propad exportu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | SMA 100 | Energetická společnost | Ekonomická realita | Maloobchod | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Gilead | Čistá ztráta | PMI z výroby | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | ETN | Generovat zisk | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Pokles dovozů | Italský statistický úřad | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | NKE | Členské země | ONE | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Silný fundament | Xiaomi | Dnešní výsledky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Prodej vozů | Advance Auto Parts | Martin Winterkorn | Automobilka Geely | Eli Lilly | LLY | Důvěra spotřebitelů | AMZN.US | LMC Automotive | LMC | Kupci | Urals | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | MLM | Předstihové ukazatele | Kia | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Řecký parlament | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Reálná ekonomika | PEPP | Špatné zprávy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Mateusz Morawiecki | Nikola | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Květnová inflace | Nižší DPH | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Největší evropská ekonomika | Covid | ZIL | Snížení nákladů | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | ASM International | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | eSports | International Flavors & Fragrances | Thermo Fisher Scientific | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Sony | Výrazný propad | Leva | Johnson & Johnson | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Opel | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Výplach | Rozdíly v názorech | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Společnost XTB | Salesforce.com | Konjukturální průzkum | Celkový výsledek | HDP za Q2 | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Výsledky ISM | Tuzemský maloobchod | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Čas na nákup | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Pandemická situace | Online nakupování | Match Group | Pokles tržeb | Goodyear | Výrobce pneumatik | Počet akcií | VisualCapitalist | Coca-Cola | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Americký soud | Holdingová společnost | SPAC | Fisker | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Southwest Airlines | Pokles hospodářství | Odborníci | Rentabilita | Dolarové úrokové sazby | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Stavební povolenky | Vývoj výroby automobilů | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Program Antivirus | Rozdělení akcií | Elektromobily | Očekávání ČNB | Accenture | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | PMI indikátor | Vývoj státního rozpočtu | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Pracovní místa | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | iPhone | Ameriprise Financial | Walgreens | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Množství peněz | Concho | Nařízení | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Align Technology | ALGN | Intel | Zásoby benzinu | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Pokles indexu | Futures na ropu | XOM | CVX | PFE | MMM | ABT | GWW | JNJ | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Výsledky amerických voleb | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | Státy Evropské unie | BIIB | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Sumitomo | MCD | Oživení čínské ekonomiky | NFIB | Akcie spoločnosti | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Vývoj koronavirové pandemie | Přebytek obchodní bilance | AAPL.US | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | NextEra Energy | Tesco | TSCO | XYL | AWK | Xylem | Akcie společnosti Walt Disney | Futures na DAX | Linde | Bayer | BASF | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | Swingový výhled | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU | Lego | Očkování | LEN | Lennar | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Kapitalizace Tesly | Emise akcií | IPO společnosti | Mutace koronaviru | MGM | Futures na ropu WTI | AAL | Velký kapitál | Cenné papíry a burzy | DGX | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Dobrý výsledek | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Ycharts | Společnost Tesla | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Carlos Tavares | MRK | MJ | Měsíční data | WU | Německé ceny | Klienti XTB | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Marriott | BYND | BYND.US | PEP | Dnešní zasedání Fedu | Streamovací služby | Deliveroo | Express | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | HAS | Hasbro | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Spotify | James Bullard | Bilance obchodu | CVS Health | CVS | Kering | AIG | WFC | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Psychologický efekt | ZAR | Lucid Motors | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Jádrová spotřebitelská inflace | Posílení české měny | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Herní průmysl | Dollar Tree | PSX | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Britská firma | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Tržby ve službách | Společnost eToro | Výhled růstu ekonomiky | Měnový pár USD/TRY | Kansas City Southern | KSU | xStation 5 | Discovery | Data z reálné ekonomiky | PMI index | GRMN | LMT | ISM ve službách | Paychex | PAYX | Constellation | Constellation Brands | STZ | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Harley-Davidson | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Xilinx | Akcia týždňa | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | NFLX.US | Strach z inflace | Alphabet (GOOGL.US) | Centene | GOOGL.US | Indická firma | Vysoká cena | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Verizon | Comcast | Santander | Kellogg | Vývoj průmyslu | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | Meziroční růst cen | WEN | WEN.US | Ceny ve výrobě | Ceny producentů | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Prodejní ceny | První zvýšení sazeb | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | FAST | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Snižování nákupu aktiv | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Tržní síly | Gigafactory | Konkurence | XPeng | Prodej | Wal-Mart Stores | IWC | McDonald's | Změny ceny | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Tennessee | Index podnikatelské nálady | Potaš | CO2 | Pozitivní vliv | Společnosti Netflix | Varianty koronaviru | Report ADP | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Hliník | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Egypt | Chování spotřebitelů | Philip Morris International | Iberdrola | Pivovar | Včerejší seance | USA inflace | Symantec | Americký trh | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Starbucks Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy | Odvětví | Jednání ECB | BHP | Divize | Předstihové indexy | Akcie čínské společnosti | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Azure | Rekord | Příjmy z reklamy | Bilion | A350 | Dodávky čipů | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Provozní náklady | Mateřská společnost | HICP | Chování | Vizualizace | Logistika | Devon Energy | DISCA | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Albemarle Corp | Albemarle | Ceny akcií NIO | Projekce | Internetové obchody | TWS | VIAC | Comcast Corp | Zpráva z amerického trhu práce | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Základní sazby | BioNTech | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | ADS | Pioneer Natural Resources | Nucor | Vývoj akciového indexu DAX | Pozitivní korelace | První odhad | Dovoz oceli | Home Depot | Prostor pro růst | Richemont | CBRE | Jaroslav Povšík | Medián | Zápis Fedu | SPOT | SPOT.US | Spotify (SPOT.US) | Výrobní inflace | Kansas City | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Růst výroby | Ranní glosa | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Lordstown Motors | Dna | PayPal Holdings Inc | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Evropský index | Los Angeles | Gucci | Saint Laurent | Balenciaga | Luxusní značky | Macao | Doing Business | Americká firma | Pracovní den | Airbus SE | Společnost AT&T | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Dohoda o globální dani | České sazby | Prudké zdražování | Charter Communications | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Energetické krize | Zdražování energií | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Bristol-Myers | Netflix (NFLX.US) | Intuitive Surgical | ISRG | CSX | ANTM | EQT | Dodávky čipů pro autoprůmysl | Abbott | Zdravotnictví | Schlumberger | Bank of Scotland | Snap | Obilí | Pozornost | Získávání peněz | Nálada v ekonomice | Amazon (AMZN.US) | Adam Jonas | Ruská společnost | ServiceNow | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Metaverse | Firma Rivian | Konkurent Tesly | Rivian Automotive | Společnost Rivian Automotive | Meta Platforms | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | MGM Resorts International | SunPower | Regeneron Pharmaceuticals | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Royal Caribbean Cruises | Výrobce elektroaut | Drahé energie | Podmínky na trhu | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Nové emise | Cartier | Výsledky společnosti | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Target | Celoroční výhled | Ross Stores | TechnipFMC | Rivian Automotive (RIVN.US) | Rivian vs. Tesla | Akcionáři Rivian Automotive | Akcionáři Rivian | Cena akcií Rivianu | Lockdowny | TIM | Rivian (RIVN.US) | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Omicron | Operace na volném trhu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Zvýšené úrokové sazby | Varianta omikron | Broadcom | | Honeywell | CMA | Akcie SolarEdge | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Výkon průmyslu | Výkon průmyslu v Česku | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Beyond Meat (BYND.US) | Prince George | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | PGNiG | Akcie CarMax | CarMax | KMX | KMX.US | Akcie CarMax (KMX.US) | CarMax (KMX.US) | Banka HSBC | Výroby osobních automobilů | Šíření varianty omikron | Motley Fool | Příliv dolarů | Hodnoty měny | Miliardy USD | Apple Music | Rozvahy Fedu | Altria | Ocel | EOG Resources | Japonská automobilka Toyota | Lucid Group | LCID | Lucid | Cowen | Neutrální vývoj | Hry | Cena akcií společnosti | Microsoft a Activision Blizzard | Dražší energie | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Chytrá portfolia | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Western Digital | Akciový graf | Simon Property Group | Spirit Airlines | Chipotle Mexican Grill | Datové centrum | Duke Energy | Illumina | Mattel | Výrobce hraček | Under Armour | Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) | LHA | Marathon Oil | MRO | NVDA.US | Invaze na Ukrajinu | General Dynamics | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Obchodování akcie | Lowe's | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Zelená dohoda | Green Deal | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Erste Group Bank | YNDX | Wendy's (WEN.US) | MWh | Situace na Ukrajině | Statista | Polská centrální banka (NBP) | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Carlsberg | DBK | Naftogaz | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Ukončení války | Snížení spotřební daně | Cox | Řetězec | Řetězce | CF Industries | Mosaic | Zvyšování cen | APP | Ruská společnost Gazprom | Arno Antlitz | Výroby elektromobilů | SS&C | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Společnost Volkswagen | Fortinet | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Fortinet Inc | Meta Platforms Inc | Americký výrobce elektromobilů | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Měsíční report | Klaus Zellmer | Růst cen energií | CMG | Atlantia | Aktuální inflace | Ben Laidler | Správa | Vlastnictví | STT | Vzestupný trend | Travelers | Pokles produkce | Rizikovost | Alaska Air Group | Výsledky Amazonu | Akcie technologické společnosti | Textron | LuxuryBrands | Smart portfolio | Nejopulentnější firmy světa | Nejopulentnější firmy | Sociální investiční síť | Investiční síť | Italský módní dům | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Dubnová čísla | Occidental | Hladomor | ArcelorMittal | Hike ECB | Dow Jones Industrial Average | Southwest | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Mondelez International | Nadnárodní firmy | EOG | EOG Resources Inc | Zvednutí sazeb | Nike, Inc. | Wynn Resorts | WYNN | Snížení inflace | Porovnání meziročního vývoje | Vysoké devizové rezervy | Skokové oslabení | Turistické sezóny | Cenový strop | Marketingová komunikace | Vývoj kurzu EUR/CZK | Centrum | Sloučení | Vývoj zisků | Nominální růst | Hike | AAA firmy | Výrobci automobilů | Řetězec lékáren | Provozní výnosy | Těžařská skupina | Objem nákupů | Lowe’s Companies | Autozone | O’Reilly Automotive | H&R Block | Vertex Pharms | Abbot Laboratories | Hershey | 2U | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Zastropování cen | Bolest | Fenomén | TAP | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Výhodné ceny | Navýšení cen ropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Opotřebovávací válka | Ruský Urals | Příjmy Ruska z prodeje ropy | Dolarové příjmy Ruska | Dolarové příjmy | Typ ropy | Den výplaty | Dividends | Daňové škrty | Výhled pro Německo | Telekomunikační společnost | Velké centrální banky | Volkswagen AG | Macerich | 3M PRIBOR | Volby do Kongresu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Matěj Široký | Jackpot | Walt Disney Co | Jozef Síkela | Síkela | Game changer | Inflační report | Americký inflační report | Meziroční vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace v USA | Valuační násobky | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bureau of Labor Statistics | Euforie na trzích | Výrobci čipů | Soukromá společnost | Chemický průmysl | CZ | Pokles reálných mezd | Polovodiče | Zastropování cen plynu | Podnikání společnosti | Vonovia SE | Akcie Vonovia SE | Akcie Vonovia | Vývoj ceny akcie Vonovia | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Problémy s dodavatelskými řetězci | Václav Smolka | Výhled na rok 2023 | Shrnutí roku | Mega Millions | USD za tunu | Otevření Číny | Výprodeje | Aktuální růst mezd | Průmyslové velmoci | Levná země | Pokles USD/JPY | Tradeři na forexu | Předlužená britská vláda | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | Smrtelné mutace koronaviru | Smrtelné mutace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pokles USD/CAD | Petrodolary | Plynodolary | Uhlodolary | Australské uhlí | Splasknutí realitní bubliny | Guvernér Michl | Spekulace proti kurzu turecké liry | Vysokoinflační měny | Příležitosti ke spekulaci | Snížení spotřeby | Vliv počasí | Akcie výrobců elektromobilů | Zero Covid | Freyer Battery | Rivan Automotive | Vývoj ceny akcií Nio | Zpráva Morgan Stanley | Reálné spotřeby domácností | Pokles cen energií | Finanční výsledky společnosti | Zbrojní výdaje | Polská národní banka | Polská národní banka (NBP) | Kurz zlotého | Nvidia Corporation | Média | SVB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Automobilky FCA a PSA
Automobilky na Slovensku
Automobilky Volkswagen
Automobilové součástky
Automobilový holding
Automobilový koncern
Automobilový průmysl
Automobilový sektor
Automobilový sektor v ČR
Automobilový trh

Následující klíčová slova

Autoprůmysl
Autopůjčovna Hertz
Autostock Trading
AutoStore
Autotech Ventures
Autotrade
AutoTrader
Autotržiště
Autozone
Auto5CryptoFx
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FXDD
Purple Trading
reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít