Pondělí 22. července 2024 17:21
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost

HICP

img

Tisková konference ECB (LIVE)

18.07.2024 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu.Aktuální sazby: Hlavní refinanční operace na 4,25 %, mezní zápůjční facilita na 4,50 % a vkladová facilita na 3,75 %.
img

Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB

15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.
img

PŘEKVAPENÍ: Konečná španělská a francouzská inflace mírně vyšší, než se očekávalo

12.07.2024 Francouzský index spotřebitelských cen za červen dosáhl 2,2 % oproti 2,1 % očekávaným a 2,1 % předchozím (0,1 % exp. m/m oproti 0,1 % očekávaným a 0,1 % předchozím).
img

Ranní okénko - Zamíchá inflace v USA s kartami?

11.07.2024 Ekonomický svět upře své oči opět na Spojené státy americké, kde bude zveřejněna výše červnové inflace. Po jejím nárůstu na začátku roku se trend obrátil a inflace začíná pomalu klesat. To by mělo pokračovat i v červnu, kdy trh předpokládá její snížení z 3,3 % na 3,1 %. Na druhé straně jádrová inflace by podle mediánu trhu měla zůstat na úrovni 3,4 %. Výsledek, který by odpovídal uvedeným predikcím či byl dokonce pod těmito odhady, by dále povzbudil již tak zvyšující se sázky týkající se zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na zářijovém zasedání. Naopak vyšší výsledek by tato očekávání mohl mírně zchladit, což by se mimo jiné pravděpodobně projevilo růstem výnosů dluhopisů a posílením dolaru.
img

BREAKING: Německý CPI report v souladu s očekáváním 🎯

11.07.2024  Konečný německý index spotřebitelských cen za červen zůstal na meziroční úrovni 2,2 %, což odpovídalo předběžnému odhadu, a HICP zůstal rovněž stabilní na úrovni 2,5 %. To znamená pokles oproti předchozím údajům, přičemž jádrová meziroční inflace dosáhla 2,9 % a poprvé od února 2022 klesla pod 3 %.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

08.07.2024 Tento týden bude patřit datům o inflaci, která postupně dorazí z ČR, z Německa a z USA. Vliv na tržní aktivitu pak mohou mít i ostře sledovaná vyjádření předsedy americké centrální banky, který bude v úterý a ve středu v rámci výpovědi v Kongresu komentovat aktuální měnovou politiku.
img

BREAKING: EURUSD po zprávě o inflaci v eurozóně oslabil 🔎

02.07.2024 HICP bez energií a potravin: skutečnost 2,8 % r/r; předchozí 2,9 % r/r; HICP bez energií a potravin: skutečnost 0,4 % m/m; předchozí 0,4 % m/m;
img

Ranní okénko - Pokles inflace v Německu by měl být následován poklesem i v celé eurozóně

02.07.2024 Dnešní den bude zajímavý především díky úvodnímu odhadu červnové inflace v eurozóně. Meziměsíční dynamika by podle trhu měla stejně jako v předchozím měsíci dosáhnout výše 0,2 %. Naše i tržní prognóza předpokládá, že v meziročním vyjádření by po květnovém nárůstu na 2,6 % mělo dojít k poklesu na 2,5 %. Rovněž jádrová inflace by se měla snížit o 0,1 p.b., a to z 2,9 % na 2,8 %. Eurostat ve stejný čas vydá údaj o výši nezaměstnanosti. Ta by měla v květnu podobně jako v dubnu činit 6,4 % a zůstala by tak na historickém minimu.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v eurozóně a projev Jeroma Powella v centru pozornosti 📣

02.07.2024 Dnešní makrokalendář je poměrně chudý.Nejdůležitějšími událostmi dne budou zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen z eurozóny, projev Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o počtu pracovních míst JOLTS z USA.
img

BREAKING: Německý CPI pod očekáváním 🎯

01.07.2024 Německý index CPI: skutečnost 0,1 % m/m; prognóza 0,2 % m/m; předchozí 0,1 % m/m;
img

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce

01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.
img

BREAKING: CPI inflace ve Španělsku v souladu s očekáváním

28.06.2024 Španělský index CPI: skutečnost 0,3 % m/m; prognóza 0,2 % m/m; předchozí 0,3 % m/m; Španělský CPI: skutečnost 3,4 % r/r; prognóza 3,4 % r/r; předchozí 3,6 % r/r;
img

Ekonomický kalendář: Zprávy CPI z Evropy a zpráva PCE z USA 📃

28.06.2024 V dnešním kalendáři makroekonomických publikací budou klíčovými zprávami údaje CPI za červen z evropských zemí a údaje PCE z USA za květen.
C:\fakepath\trader-20062024-35-zm.jpg

Brusel doporučuje Česku omezit růst výdajů, čeká rychlejší růst ekonomiky

20.06.2024 Evropská komise doporučuje české vládě, aby příští rok omezila růst čistých výdajů na takovou míru, která je v souladu s cílem udržet schodek veřejných financí pod třemi procenty hrubého domácího produktu (HDP). Uvádí to ve zpávě určené Radě EU, kde shrnuje i svá předchozí doporučení a jejich plnění v posledních letech. V letošním roce komise počítá s rychlejším růstem české ekonomiky, než jaký uváděla v jarní prognóze.
img

BREAKING: Konečný CPI ze Španělska bez překvapení

13.06.2024 Konečný index spotřebitelských cen ve Španělsku (květen) dosáhl 3,6 % v souladu s očekáváním a předchozími údaji.
img

BREAKING: EURGBP slightly loses after UK GDP and manufacturing data

12.06.2024 Konečné údaje o květnové inflaci v Německu (CPI a HICP) se shodují s předchozími údaji v meziměsíční i meziroční dynamice a EUR/GBP po dnešním čtení mírně ztrácí. Pár se obchoduje na nejnižší úrovni od srpna 2022. Údaje o výrobní a průmyslové produkci ze Spojeného království přišly slabší, než se očekávalo.
img

Ekonomický kalendář: klidný začátek intenzivního týdne 📌

10.06.2024 Dnes nejsou v makroekonomickém kalendáři naplánovány žádné významné události, které by mohly ovlivnit světové finanční trhy. V nadcházejících dnech se však dočkáme několika důležitých zpráv včetně rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách.
img

EUR po zveřejnění francouzských údajů o CPI

31.05.2024 Dnes v 8:45 byly zveřejněny údaje o francouzské květnové inflaci, které byly smíšené. Na jedné straně celková inflace CPI zůstala beze změny na úrovni 2,2 % meziročně, zatímco trh očekával zrychlení na 2,4 % meziročně. Inflace měřená HICP však v květnu zrychlila více, než se očekávalo, když celková inflace měřená HICP zrychlila z 2,4 % na 2,7 % r/r. Ekonomové očekávali zrychlení, ale pouze na 2,5 % r/r.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB

31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.
img

Forex: Evropská a americká inflační data v centru pozornosti

31.05.2024 Slabší data z USA (zejména negativní revize HDP a deflátoru za 1. čtvrtletí a slabý zahraniční obchod, resp. export za duben) spolu se sérií holubičích výroků z Fedu včera zabránily dalším ztrátám eurodolaru. Pozornost trhu je však již jednoznačně upřena směrem k inflačním datům, která budou dnes dopoledne prezentovaná v eurozóně a odpoledne v USA. Květnová HICP v eurozóně by měla skončit prakticky na tržním konsensu, ale podle nás existuje mírné riziko, že skutečné údaje mohou být o 0,1 procentního nižší. Trh ovšem může rovněž reagovat na výsledek reálných amerických spotřebitelských výdajů (za duben), které se s ohledem na slabé maloobchodní tržby rovněž nemusely vyvíjet dobře. Výsledkem by pak mohl být tlak na růst eurodolaru.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z USA a Evropy

31.05.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hotovostní seance na starém kontinentu začne beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejší poklesové seanci na Wall Street a po dnešní růstové asijsko-pacifické seanci. Energetické komodity, drahé kovy a hlavní kryptoměny klesají. Z hlavních měn si nejlépe vedou NZD, AUD a CAD, zatímco EUR a CHF zaostávají nejvíce.
img

BREAKING: EUR po údajích o CPI v Německu posiluje

29.05.2024 Blesková data CPI za květen z Německa byla klíčovým makro zveřejněním z Evropy naplánovaným na dnešek. Zpráva byla zveřejněna ve 14:00 a očekávalo se, že ukáže zrychlení růstu německých cen. Údaje na státní úrovni zveřejněné dnes však byly poněkud neprůkazné – inflace skutečně zrychlila v Sasku, Bavorsku a Severním Porýní-Vestfálsku, ale v ostatních státech zůstala nezměněna nebo zpomalila ve srovnání s údaji z dubna.
img

Ranní okénko - Dnes předběžná data o inflaci a důvěře spotřebitelů v Německu

29.05.2024 Dnes se bude pozornost evropských investorů ubírat především k německé ekonomice, kde bude kromě indexu spotřebitelské důvěry zveřejněno také předběžné číslo květnové inflace. Na základě analytických odhadů se předpokládá, že v květnu došlo ke zrychlení meziročního růstu německé cenové hladiny CPI na 2,4 % (2,2 % v dubnu), případně na 2,7 % (2,4 % v dubnu) podle harmonizované metodiky Eurostatu (HICP).
img

Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI z Německa a Béžová kniha Fedu v centru pozornosti trhu

29.05.2024 Dnešní makrokalendář je stejně jako včerejší poměrně chudý. V 8:00 se dozvíme údaje o maloobchodních tržbách ze Španělska a v 9:00 bleskovou inflaci CPI z Polska za květen, kde se již očekává údaj o 0,4 procentního bodu vyšší než předchozí. Další čtení již budou mít větší váhu, řeč je o inflaci CPI/HICP z Německa, která bude známa ve 13:00, a zde se na trhu očekávají vyšší data.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Ekonomický kalendár: Správa o CPI a maloobchodných tržbách v USA tento týždeň 📃

13.05.2024 Dnešní den je z hlediska makroekonomických publikací poměrně lehký. V kalendáři nejsou naplánovány žádné události, které by mohly mít významný dopad na světové trhy. Je to však teprve začátek velmi důležitého týdne.
img

BREAKING: Jádrová inflace a HDP v eurozóně mírně nad očekáváním 📌

30.04.2024 HDP (1. čtvrtletí): skutečnost 0,3 % k/k; odhad 0,1 % k/k; předchozí 0,0 % k/k; HDP (1. čtvrtletí): skutečnost 0,4 % r/r; odhad 0,2 % r/r; předchozí 0,1 % r/r.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌

30.04.2024 Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.
img

BREAKING: Inflace ve Španělsku v souladu s očekáváním

29.04.2024 Španělský CPI: skutečnost 3,3 % r/r; prognóza 3,4 % r/r; předchozí 3,2 % r/r; Španělský HICP: skutečnost 3,4 % r/r; předchozí 3,3 % r/r.
img

Ranní okénko - Týden plný událostí

29.04.2024 Tento týden bude doslova nabitý ekonomickými událostmi. V úterý se dozvíme, jak si vedly evropské ekonomiky na začátku letošního roku, když budou publikovány výsledky HDP za první kvartál 2024. Zároveň ve stejný den Eurostat zveřejní úvodní odhad inflace za měsíc duben, indicii o její výši ovšem získáme již dnes díky údaji z Německa. Zasedat budou také centrální bankéři, ve čtvrtek se bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky v České republice, kdy očekáváme podobně jako zbytek trhu další snížení sazeb o 50bb. Již ve středu se koná zasedání Fedu, který velmi pravděpodobně nechá úrokové sazby na stávající úrovni. Z Ameriky v tomto týdnu dorazí také nejnovější údaje z trhu práce, který se dosud jevil jako velmi přehřátý a je jedním z faktorů, proč se inflaci dosud nepodařilo stlačit k 2% cíli.
img

BREAKING: Konečné údaje o HICP ze Španělska mírně vyšší

12.04.2024 Celkové údaje o inflaci z Francie a Španělska byly smíšené; ve Francii jsme zaznamenali neočekávaný meziměsíční růst HICP o 0,2 % oproti předchozím 0,3 %. Na druhou stranu údaje o HICP ze Španělska byly vyšší, než se očekávalo, a to jak na meziroční, tak na měsíční bázi. EUR/USD dnes klesá o dalších 0,4 % a obchoduje se pod úrovní 1,069.
img

Ranní okénko - ECB je připravena zahájit snižování sazeb v červnu

12.04.2024 Na domácí scéně dnes budeme sledovat výsledek běžného účtu platební bilance, který by dle očekávání trhu měl vykázat přebytek a dosáhnout hodnoty 8,6 mld. Kč. Mělo by tak dojít k růstu oproti minulému měsíci, který skončil na +6,85 mld. Kč.
img

Ekonomický kalendář: Inflační očekávání v USA a výsledky nejvýznamnějších amerických bank

12.04.2024 Wall Street se velmi rychle zotavila ze středečního výprodeje způsobeného vyššími údaji o indexu spotřebitelských cen, ačkoli výsledky srovnávacích testů mohou být poněkud zavádějící, protože široký akciový sentiment mimo největší technologické akcie zůstává slabší. Dnes se pozornost přesune na výsledky finančního sektoru, kde bude trh věnovat pozornost úrokovým ziskům bank, ale zejména potenciálním rezervám na ztráty z úvěrů, které by mohly naznačovat, že instituce očekávají oslabení spotřebitelů. V 16:00 budou zveřejněny údaje z Michiganu, kde se pozornost zaměří zejména na inflační očekávání, jejichž zvýšení by mohlo vyvolat větší otazník nad dynamikou inflace v zámoří.
img

Inflace se drží na 2,0 %. Stále máme ale inflaci nižší než Eurozóna

10.04.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 % stejně jako v únoru. To bylo pro trh nepříjemné překvapení. Sázelo se na pokles na 1,9 %. Nicméně i 2,0 % jsou krásná vzhledem k tomu, že se jedná o cíl centrální banky.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024

04.04.2024 Včerejšek byl nakonec mnohem rušnější, než se očekávalo. V centru pozornosti byly údaje o inflaci v eurozóně, které ukázaly, že harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) v březnu vzrostl o 2,4 %, čímž zpomalil svůj růst z únorových 2,6 %. Kromě toho se počet osob zaměstnaných v soukromém sektoru v USA zvýšil o 184 000 oproti prognózovaným 125 000. A třešničkou na dortu bylo prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, že než americká centrální banka rozhodne o snížení sazeb, má čas na hodnocení dat. Celkově vše nasvědčovalo nevyhnutelnému a prudkému růstu dolaru. Z neznámého důvodu ale stoupalo euro. V rozporu se všemi zprávami a oficiálními prohlášeními. A nedokážeme přijít na to, proč. Bohužel se takové věci občas stávají. V tomto případě bylo lepší tento fakt prostě spíš přijmout než tvořit konspirační teorie, které se snaží vysvětlit všechno na světě. K něčemu takovému mohlo dojít evidentně jen v případě masivního odlivu kapitálu od dolaru k euru. Takovou věc může udělat jen hrstka investičních fondů a bank. Ale pokud se to na jejich straně nepotvrdí, nemá cenu kohokoli vinit. Naštěstí, jak jsem zmínil výše, se takové věci stávají jen zřídka. Navíc, podobné cenové skoky situaci v podstatě nemění. Trh se rychle vrací k obvyklému kurzu.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

Ekonomický kalendář: Projevy bankéřů a tovární objednávky z USA 📌

02.04.2024 I přes zkrácený týden na většině trhů nebudou mít investoři o vzrušení nouzi. Tento týden se dozvíme nejdůležitější zprávy z amerického trhu práce za březen, které jsou důležité zejména pro Fed a mají reálný dopad na prognózy úrokových sazeb.
img

Předběžný index CPI z Francie nižší, než se očekával

29.03.2024 Francie, předběžná inflace měřená HICP. 2,4 % oproti očekávaným 2,8 %. Předchozí: 3,2 % (0,3 % oproti prognóze 0,6 % a předchozím 0,9 %).
img

Ekonomický kalendář: Americká PCE inflace a Powellův projev v centru pozornosti trhu

29.03.2024 V poslední obchodní den "svátečního" týdne před Velikonocemi se investoři zaměří na údaje ze Spojených států a na poselství šéfa Fedu Powella. V Evropě se kalendář omezí na předběžné údaje o inflaci z Francie a Itálie. Předseda Fedu vystoupí na "Konferenci o makroekonomice a měnové politice" a pravděpodobně přednese projev kolem 16:30 . Zajímavé je, že Powell promluví po zveřejnění pro Fed velmi důležité PCE inflace a řady údajů o příjmech a spotřebě v USA.
img

Ekonomický kalendář: Průmyslová výroba v USA a NY Fed v centru pozornosti trhu

15.03.2024 Dnešní seance není plná příliš významných ekonomických údajů. Revize inflace ve Francii se ukázala být vyšší, než se předpokládalo, a dalšími důležitými údaji budou pouze data z amerického trhu, kde se ve 14:30 dozvíme dovozní a vývozní ceny a regionální index newyorského Fedu. Poté se obchodníci zaměří na průmyslovou výrobu a spotřebitelský sentiment podle Michiganské univerzity a také na inflační očekávání, která by u meziroční inflace měla vykázat mírný nárůst.
img

Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?

12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
img

Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace

11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dál klesá, dnes v ČR druhý odhad HDP a PMI

01.03.2024 Poslední den tohoto týdne bude tím nejnabitějším z pohledu české ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn Českým statistickým úřadem zpřesněný odhad HDP v posledním kvartále minulého roku, kdy prvotní údaj statistiků naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,2 %. Dozvíme se zároveň strukturu jednotlivých složek, kde bude především zajímavé, zda se potvrdí růst spotřeby domácností, který byl dosud velmi utlumený a byl hlavní příčinou ekonomické recese v minulém roce.
img

EUR/USD. Dolar nevyhrál, ale euro prohrálo

01.03.2024 Pár EUR/USD reagoval na čtvrteční klíčové zprávy smíšeně. Německo zveřejnilo během čtvrteční evropské seance údaje o inflaci a na začátku americké seance byl zveřejněn jádrový index PCE. Německá zpráva skončila v "červených číslech", zatímco americká dosáhla prognózované úrovně. Pár v první polovině dne klesal a v druhé stoupal, ale pak se propadl. Neopustil však hranice vymezeného cenového pásma. Obchodníci se už druhý týden po sobě stále drží v tzv. mezích slušnosti a obchodují v pásmu kolem čísla 8 – stejně jako několik týdnů (od konce ledna do poloviny února) obchodovali v rámci čísla 7.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o PMI v centru pozornosti

22.02.2024 Tržní nálady v asijsko-pacifickém regionu se vyznačovaly býčím nadšením, zejména v Japonsku, kde index Nikkei 225 dosáhl nových historických maxim. Čínský Hang Seng si připsal 0,61 % a čínský A50 přidal 0,24 %. Pouze indické indexy čelily tlaku na pokles. Evropské futures naznačují vyšší otevření burzovní seance na starém kontinentu.
img

Ranní shrnutí (22.02.2024)

22.02.2024 Náladu na asijsko-pacifických trzích dnes charakterizovalo býčí nadšení. Dařilo se zejména Japonsku, kde index Nikkei 225 dosáhl nových historických maxim. Čínský Hang Seng si připsal 0,61 % a čínský A50 přidal 0,24 %. Indické indexy však čelily tlaku na pokles.
img

Máme inflaci nižší než v eurozóně. Koruna ještě oslabí. Nemá cenu s výměnou peněz na dovolenou váhat. Hypotéky budou ještě levnější. Trh nemovitostí ožije

15.02.2024 Spotřebitelské ceny v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,5 %. Tento vývoj byl podle ČSÚ ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 2,3 %, což bylo o 4,6procentního bodu méně než v prosinci. Inflace se tak vrátila na úroveň března 2021. To je překvapivé. Většina ekonomů čekala růst cen kolem 2,9 %.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

BREAKING: Německo CPI mírně nižší než očekávání 🔔

31.01.2024 Na EUR/USD moc změn nevidíme. Investoři čekají na zveřejnění amerického trhu práce, které vyjde za 30 minut.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí Fedu a zpráva ADP z USA v centru pozornosti 📌

31.01.2024 Maloobchodní tržby v Německu, Švýcarsku a Španělsku byly horší, než se očekávalo, přičemž pouze Španělsko vykázalo kladnou meziroční dynamiku. Údaje z Německa odhalily pokračující výraznou zápornou dynamiku v meziročním i měsíčním vyjádření, což potvrzuje slabost německé ekonomiky a spotřebitele. Ve druhé části dne se pozornost investorů přesune za oceán do USA. Nejprve se dozvíme zprávu z trhu práce. Investoři očekávají další stabilizaci v tomto sektoru, což by mohlo podpořit naděje na rychlejší snižování úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
img

Ekonomický kalendář: Tento týden nás čeká FOMC, údaje z trhu práce a mnoho dalšího 📌

29.01.2024 Futures naznačují mírně nižší otevření seance v Evropě. Dnešní makrokalendář je poměrně chudý a jedinou publikací, která stojí za pozornost globálního trhu, je dallaský index FED.
img

Forex: Německý ZEW index zřejmě ukáže na zhoršenou náladu na začátku roku

16.01.2024 První z řady lednových předstihových indikátorů, německý ZEW index, podle nás ukáže na zhoršení nálady investorů při vstupu do letošního roku. Finální údaj německé inflace za prosinec by měl potvrdit zrychlení meziroční inflace na 3,8 % (z 2,3 % v listopadu), které však mělo primárně technický ráz. Vystoupení člena rady guvernérů Fedu Ch. Wallera by mohlo nabídnout vodítko ohledně současně zaceněného tempa snižování sazeb americké centrální banky.
img

Údaje o CPI za prosinec mohou vést k rychlejšímu snižování sazeb -řekl člen ECB Centeno

09.01.2024 Podle člena Rady guvernérů ECB Mária Centena nebude muset Evropská centrální banka s rozhodnutím o změnách úrokových sazeb čekat do května. Bankéř v pátek v rozhovoru pro Econostream (přepis byl zveřejněn až dnes), že ECB bude moci začít uvolňovat měnovou politiku dříve, než se donedávna myslelo (přesné datum však odmítl uvést; Centeno poznamenal, že ECB závislost na datech).
img

Ranní okénko - Dnes hlavními tématy státní rozpočet v ČR a inflace v Německu

04.01.2024 Dnes odpoledne zveřejní Ministerstvo financí výsledek hospodaření české vlády za rok 2023. Naplánovaný rozpočet s deficitem ve výši 295 mld. Kč se s vysokou pravděpodobností podaří dodržet, jelikož ke konci listopadu schodek činil 269,1 mld. Kč. Ale jásat není možné, protože veřejné finance se počátkem roku 2020 vymkly kontrole. Proto současná vládní garnitura schválila tzv. konsolidační balíček, pomocí kterého by se měly veřejné finance vrátit na udržitelnější dráhu, ale jedná se pouze o první krok ke konsolidaci veřejných financí. Pro rok 2024 byl schválen schodek státního rozpočtu ve výši 252 mld. Kč a je tak zcela zřejmé, že další kroky budou muset následovat.
img

Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně

02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.
img

Ekonomický kalendář: stabilní a klidné poslední zasedání roku? 🔎

29.12.2023 Poslední obchodní seance roku bude pravděpodobně klidná. Objemy na trhu jsou v posledním prosincovém týdnu nižší kvůli sváteční sezóně v mnoha zemích. Dnes budou burzy otevřeny v plném rozsahu s výjimkou zkrácené seance ve Velké Británii. V dnešním makrokalendáři nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
img

Konečný index spotřebitelských cen v Německu v souladu s očekáváním

08.12.2023 Konečné údaje o CPI v Německu byly v souladu s očekáváním (3,2 % CPI R/R a 2,3 % HICP R/R, s -0,4%, resp. -0,7% meziměsíčním poklesem).
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá

30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.
img

EURUSD pod 1,095 📉 Slabší údaje z Francie

30.11.2023 Nečekaná rally amerického dolaru a slabší než očekávané údaje z Francie podpořily slabší náladu na EURUSD. Dříve zveřejněné silnější údaje nizozemských a německých maloobchodních tržeb evropskou měnu nepodpořily. Tento měnový pár se již posunul o více než 0,3 %. Zároveň na TNOTE nevidíme poklesy (zvýšení výnosů), ale naopak dolarový index (USDIDX) velmi zřetelně získává. Lze tedy poukázat na to, že se jedná částečně o pohyb na euru, ale hlavně na dolaru.
img

Ranní okénko - Ceny v Německu klesají

29.11.2023 Dnes patrně nejzajímavější údaj dorazí z Německa, kde vychází výsledek listopadové inflace. Očekáván je pokles nejen v meziroční míře, ale i celkově v cenové hladině, kdy meziměsíčně by ceny měly poklesnout o 0,3 %. První příchozí data ze spolkových států naznačují, že výsledek za celé Německo bude pravděpodobně blízko tomuto odhadu. V meziročním srovnání by harmonizovaná míra inflace měla poklesnout z 3,0 % na 2,7 % (respektive z 3,8 % na 3,5 % u indexu CPI).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další pokles inflace v eurozóně a nadále silná spotřeba v USA

27.11.2023 Meziroční inflace v eurozóně se podle našeho odhadu v listopadu snížila na 2,6 %, v Německu v metodice HICP dokonce na 2 %. Jádrová inflace ale v eurozóně zůstává vysoko (3,8 % y/y) a pokles celkové inflace by měl do značné míry odrážet pouze efekt vysoké srovnávací základy loňského roku. Případné navýšení sázek na tempo snižování úrokových sazeb ECB v příštím roce by tedy z našeho pohledu bylo v návaznosti na listopadový údaj předčasné. Americká ekonomika by v tomto týdnu měla z hlediska spotřebitelské poptávky vykázat další solidní čísla, přestože indikátory sentimentu pravděpodobně zůstanou spíše slabé. V ČR bude v pátek zveřejněn druhý odhad HDP za Q3. Očekáváme potvrzení prvního odhadu (-0,3 % q/q), avšak s rizikem sestupné revize.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na maloobchodní prodeje z USA

15.11.2023 Globální akciový trh dnes stojí před vyhlídkou na potenciálně další úspěšnou seanci, která proběhne v očekávání údajů o maloobchodních tržbách v USA ve 14:30. Tato data potenciálně vrhnou více světla na poptávku v americké ekonomice a také ukážou, zda se "cena" nižší inflace pro trhy ukáže jako výrazné zhoršení spotřebitelské aktivity. Dalšími důležitými údaji v průběhu dnešní seance budou samozřejmě údaje o PPI, které budou zveřejněny rovněž ve 14:30. Dozvíme se také výsledky velkoobchodních tržeb v Kanadě a údaje o regionálním indexu newyorského Fedu. Obchodníci na trhu s ropou budou věnovat pozornost údajům o zásobách EIA, které budou zveřejněny v 16:30.
img

BREAKING: Konečné údaje o inflaci v Německu v souladu s očekáváním

08.11.2023 EUR/USD mírně posiluje po zveřejnění konečných údajů o inflaci z Německa, které nebyly revidovány směrem dolů.
img

BREAKING: CPI v Eurozóně kleslo na nejnižší úroveň za více než dva roky!

31.10.2023 Údaje o inflaci z eurozóny ukazují značný pokles inflační dynamiky. Obzvláště silná jsou v dnešních údajích současně uváděná data z Itálie, kde meziroční údaje ukázaly pokles na 1,8 % z 5,3 %.
img

Ekonomický kalendář: CPI údaje a HDP v eurozóně

31.10.2023 Futures trhy naznačují smíšený úvod dnešní hotovostní seance v Evropě. Samotné trhy APAC nepřinesly společný směr kótovaných indexů, nicméně v Číně bylo možné pozorovat široké oslabení trhu. Právě v této zemi jsme se dnes dozvěděli o mírně horších údajích místních PMI.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
img

BREAKING: Inflace v Německu klesá více, než se čekalo 🔔

30.10.2023 V říjnu 2023 se očekává, že míra inflace v Německu bude +3,8 %, což je nejnižší hodnota od srpna 2021, přičemž index spotřebitelských cen (CPI) nevykazuje oproti předchozímu měsíci žádnou změnu a oproti stejnému měsíci loňského roku vzrostl o +3,8 %. Harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) za stejné období vykazuje meziroční nárůst +3,0 %, ale oproti předchozímu měsíci pokles o -0,2 %.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace

30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
img

Inflace měřená HICP v eurozóně nadále zpomaluje

18.10.2023 Inflace v eurozóně v září prudce klesla na 4,3 % z 5,2 % v předchozím měsíci. Tempo růstu cen v eurozóně tak výrazně zpomaluje a blíží se cíli centrálních bank. Meziměsíčně však stále roste tempem 0,3 % a zpomalení je tak částečně způsobeno odchylkou z minulých měsíců, kdy ceny rostly meziměsíčně vyšším tempem. V Evropské unii se však inflace oproti předchozímu měsíci nepohnula a zůstává na úrovni 4,5 %.
img

Ekonomický kalendář: Čínská ekonomika se stále potýká s problémy i přes četné vládní stimuly

13.10.2023 První část dnešního dne rozšířila pochmurnější náladu po včerejším zveřejnění vyššího než očekávaného reportu o indexu spotřebitelských cen v USA. Hned po zprávě jsme mohli pozorovat prudké posílení dolaru, růst výnosů dluhopisů a odliv kapitálu z rizikových aktiv včetně akcií. V podobném tónu zahájily seanci také indexy z asijsko-pacifického regionu.
img

Konečné CPI z Německa v souladu s očekáváním

11.10.2023 Konečné údaje o inflaci z Německa trhy nepřekvapily, hodnoty HICP i CPI byly v souladu s očekáváním i předchozími údaji.
img

Ranní okénko - Závěr týdne patří inflaci v eurozóně

29.09.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabízí hned několik důležitých čísel, kdy za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu třetí revize českého růstu HDP za letošní druhý kvartál. Očekáváme potvrzení mírného mezikvartálního růstu o 0,1 % s kladným příspěvkem ze strany spotřeby domácností.
img

BREAKING: Index spotřebitelských cen ve Španělsku v souladu s očekáváním

28.09.2023 Španělský meziroční index spotřebitelských cen (CPI), skutečnost 3,5 % (prognóza 3,5 %, předchozí 2,6 %). Španělský CPI M/M, skutečnost 0,2 % (prognóza 0,2 %, předchozí 0,50 %).
img

Ekonomický kalendář: Jerome Powell vystoupí na setkání učitelů na radnici 📣

28.09.2023 Přestože jsme v první části dne viděli na indexech z Asie a Tichomoří převážně horší náladu, hotovostní seance v Evropě pravděpodobně otevře výše. Momentálně roste jak německý DAX, tak indexy ve Velké Británii a Euro Stoxx.
img

Slovensko opět na inflačním chvostu eurozóny

19.09.2023 Evropská centrální banka dnes zveřejnila konečné údaje o inflaci podle harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v Evropské unii. Inflace měřená HICP v eurozóně dosáhla v srpnu 5,2 %, což je mírný pokles oproti červencové hodnotě 5,3 %. Největší obavy tak stále vyvolávají ceny potravin, které meziročně vzrostly o 10,3 %. Na druhé straně začínají opět výrazně růst ceny v dopravě v důsledku vysokých cen pohonných hmot. Jediným deflačním segmentem je bydlení, elektřina a plyn, který meziročně klesl o 0,7 %.
img

Ekonomický kalendář: Průmyslová výroba a spotřebitelská nálada v USA

15.09.2023 Dnešnímu kalendáři dominují údaje ze Spojených států, protože kromě konečných údajů o inflaci z Itálie a Francie a obchodní bilance eurozóny nejsou naplánovány žádné významné údaje. Pokud se naopak podíváme na údaje z USA, trhy budou věnovat pozornost zejména údajům z výroby, které zahájí regionální benchmark newyorského Fedu, a michiganskému indexu, který doplní údaje o inflačních očekáváních.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

Konečné údaje o španělské inflaci v souladu s očekáváním 📊

12.09.2023 Španělský CPI finální: 2,6 % vs 2,6 % očekávánía 2,6 % dříve. Španělský CPI konečný m/m: 0,5 % vs 0,5 % očekávání a 0,5 % dříve. Španělský HICP konečný y/y: 2,4 % vs 2,4 % očekávání a 2,4 % dříve.
img

Vyšší než očekávaný index spotřebitelských cen v eurozóně!

31.08.2023 V 11:00 SEČ se trhy dozvěděly balíček údajů o inflaci z eurozóny a Itálie. Údaj o CPI z eurozóny se ukázal jako stabilní a překvapil pozitivně, zatímco údaj o jádrovém CPI (bez cen potravin a energií) se ukázal být v souladu s prognózami. Zároveň přišel smíšený údaj z Itálie, kde také vidíme "problém" s pomalu se ochlazující inflací CPI. Zdá se, že čtení pravděpodobně legitimizuje zářijové zvýšení sazeb EBC, a to i přes slabší makrodata z eurozóny.
img

Ekonomický kalendář: údaje o indexu spotřebitelských cen v EU a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA!

31.08.2023 Futures kontrakty naznačují mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Německý index DAX posiluje o něco více než 0,10 %. Z Německa jsme se dnes již dočkali údajů o maloobchodních tržbách, které zaostaly za očekáváním. Oproti předpokládanému růstu o 0,3 % meziměsíčně vykázaly konečné údaje pokles o -0,8 % meziměsíčně, tedy stejně jako minulý měsíc v červenci.
img

BREAKING: Index spotřebitelských cen ve Francii výrazně vyšší!

31.08.2023 Údaje o inflaci byly horší, než se očekávalo. Francie je jedinou zemí z hlavních členů EU, u které se dnes očekávalo zveřejnění vyšších údajů o CPI. Později dnes budou investorům představeny údaje o jádrové inflaci a HICP z EU. EUR po zveřejnění jednoznačně posiluje a EUR/USD se obchoduje výše.
img

Ranní okénko - Jak dlouho bude spotřeba domácností táhnout americkou ekonomiku?

31.08.2023 Po včerejších výsledcích srpnové inflace v Německu či Španělsku se dozvíme předběžný odhad i za celou eurozónu. Po meziměsíčním poklesu cenové hladiny o jednu desetinu by tentokrát mělo dojít k nárůstu o 0,4 %. Na meziroční bázi trh očekává jen mírný pokles z červencových 5,3 % na srpnových 5,1 %. Stejné tempo poklesu by mělo nastat i u jádrové inflace (z 5,5 % na 5,3 %). Inflace tak v rámci eurozóny neklesá dostatečně rychle a zatím je tak daleko od cíle ECB.
img

Inflace v eurozóně povzbudí jestřábí letku v ECB

31.08.2023 Dnes dopoledne bude publikováno nejdůležitější číslo před zářijovým zasedáním ECB – výsledek srpnové inflace v eurozóně. Tržní očekávání jsou nastavena na mírný pokles jak celkové meziroční inflace (z 5,3 % na 5,1 %), tak i jádrové složky (z 5,5 % na 5,3 %). Pokračující desinflační vývoj má však jeden háček – úroveň inflace, zvláště jádrové, zůstává nadále až příliš vysoká, což by mělo před zářijovým zasedáním ECB povzbudit jestřábí křídlo uvnitř Rady guvernérů.
img

BREAKING: Německý CPI nad očekáváním!

30.08.2023 Meziroční změna CPI: skutečnost 6,1 % r/r; očekávání 6,0 % r/r, dříve 6,2 % r/r. Meziroční změna HICP: skutečnost 6,4 % r/r; očekávání 6,3 % r/r, dříve 6,5 % r/r.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu by měla dále klesat

30.08.2023 Dnes vychází v některých zemích eurozóny první výsledky srpnové inflace, což vzhledem k pomalu blížícímu se zasedání ECB bude trh ostře sledovat. První vlaštovku bude představovat za několik málo minut výsledek inflace ze Španělska, po odpoledních číslech z Německa pak trh bude mít o celkovém výsledku eurozóny prakticky jasno. Z USA odpoledne dorazí report z trhu práce od agentury ADP, zároveň vyjde i zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál letošního roku. Výraznější změna proti prvnímu odhadu očekáváná není a trh tak spíše zajímají nejaktuálnější data, z kterých prozatím vyplývá silný třetí kvartál. Například předstihový model atlantské pobočky Fedu „GDPNow“ uvádí, že by ve třetím kvartálu mohla americká ekonomika růst anualizovaně o 5,9 %.
img

BREAKING: Inflace spotřebitelských cen ve Španělsku vyšší než v předchozím měsíci!

30.08.2023 Zpráva o inflaci CPI a HICP za srpen byla zveřejněna v 9:00 hodin: CPI: Skutečnosť 2,6 % r/r; očekávaní 2,6 % r/r; dříve 2,3 % r/r. HICP: Skutečnost 2,4 % r/r; očekávání 2,5 % r/r; dříve 2,1 % r/r.
img

Ekonomický kalendář: ADP v USA a CPI v Německu v centru pozornosti!

30.08.2023 Dnešní makrokalendář je o něco nabitější než předchozí dva dny tohoto týdne, ale stále nejsou v plánu žádná klíčová data. Futures kontrakty naznačují smíšené otevření evropského trhu, přičemž DAX se obchoduje beze změny na úrovni kolem 16 000 bodů.
img

Růst nájmů v řadě evropských metropolí zrychlil

23.08.2023 Nájmy v Evropě jako by se na řadě míst “utrhly ze řetězu”. Kombinace vysokých cen nemovitostí, vyšších úrokových sazeb a padajících reálných příjmů v hlavních evropských metropolích vedla ke stejnému efektu - výrazně oživil zájem o nájemní bydlení. Problémem je, že nabídka častokrát nedrží s výrazným nárůstem poptávky po nájemním bydlení (podpořeným oživením trhu s krátkodobými pronájmy) krok.
img

BREAKING: HDP eurozóny pozitivně překvapil, jádrová inflace nad očekáváním!

31.07.2023 11:00, EU - HDP za 2. čtvrtletí, sezónně očištěno: Aktuálně: 0,3 % Q/Q. Očekávání: 0,2% q/q Předchozí: -0,1 % q/q. V současné době: 0,6 % R/R. Očekávání: 0,5 % r/r; předchozí: 1,0 % r/r.
img

Ekonomický kalendář: Překvapí inflace v EU trh? 🔎

31.07.2023 Dnešní seance se po silných ziscích na Wall Street a v Evropě minulý pátek vyvíjí bez korekce. Kontrakty CFD na německý DAX překonaly historické rekordy, když překonaly hranici 16 500 bodů, a dnes si připisují dalších +0,03 %.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, vychází HDP, z USA dorazí data z trhu práce

31.07.2023 V tomto týdnu bude pro tuzemské investory nejzajímavější zasedání České národní banky, která s největší pravděpodobností rozhodne o stabilitě sazeb. Trhy bude zajímat především nová prognóza a další výhled. Z globálního hlediska bude nejzásadnější v závěru týdne zveřejněný report z amerického trhu práce, který v případě slabších čísel může ujistit trh, že by Fed již neměl přistoupit k dalšímu zvyšování sazeb. Pozornost investorů bude mířit i do Velké Británie, kde další hike doručí Bank of England.
img

Ranní okénko - Německé ekonomice se nedaří odrazit ode dna

28.07.2023 Zájem investorů se na konci týdne otáčí zpět do USA, kde mj. vychází Fedem více favorizovaný ukazatel inflace v podobě PCE indexu, doplněný o data o osobních příjmech a výdajích. Cenová hladina dle tohoto ukazatele patrně rostla podobným meziměsíčním tempem jako v případě CPI a to poblíž 0,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Čtvrtletní výsledky Tesly, Netflixu a Goldman Sachs💡

19.07.2023 Dnešní makrokalendář je nabitý důležitými údaji z USA a eurozóny. V 8:00 byly investorům představeny důležité údaje o inflaci CPI ze Spojeného království, které ukázaly výrazný pokles tempa růstu cen zboží a služeb v zemi. Libra po jejich zveřejnění ztratila půdu pod nohama, protože poklesla očekávání, že BoE na svém příštím zasedání v srpnu přijme jestřábí rozhodnutí. Odpoledne budou zveřejněny také údaje o inflaci měřené HICP, tentokrát za eurozónu. Konsensus ukazuje na nižší celkový údaj a mírně vyšší údaj o jádrové inflaci. Makrokalendář dnes doplní zpráva o počtu zahájených bytů v USA a změna stavu zásob ropy v USA.
img

BREAKING: Inflace měřená HICP v EMU v souladu s očekáváním, jádrová inflace mírně vyšší!

19.07.2023 Inflace: Skutečnost: 5,5 % r/r. Očekávání: 5,5 % r/r; Předchozí: 6,1 % r/r. Jádrová inflace: Skutečnost: 5,5 % r/r. Očekávání: 5,4 % r/r; Předchozí: 5,3 % r/r.
img

Forex: Meziroční inflace v eurozóně se v červnu znovu snížila

30.06.2023 Dezinflační proces v eurozóně pokračuje. Celková inflace se podle našeho odhadu v červnu snížila na 5,6 % y/y. Zrychlení jádrové inflace přesto bude nadále držet ECB v jestřábím módu. Korunoví investoři dnes budou sledovat hlavně zápis z posledního zasedání ČNB, na programu je ale i zveřejnění sektorových účtů za 1Q 23.
img

Trhy očekávají, že Bank of England bude i nadále jestřábí. Přehled EUR, GBP, USD

21.06.2023 Nejnovější zpráva CFTC ukázala, že investoři pokračují ve snižování své celkové čisté pozice v amerických dolarech již čtvrtý týden v řadě. Snížení dosáhlo během vykazovaného týdne 1,9 miliardy USD, přičemž krátká pozice činila 6,4 miliardy USD, což je nejnižší hodnota za 11 týdnů.
Související klíčová slova: Banco Santander | První odhad HDP | Maďarská inflace | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Růst v eurozóně | ABT | Výplach | Neel Kashkari | Poptávka po riziku | Světové akcie | Odhady výsledků | Války | Americký ADP | Vývoj | Údaje z USA | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Akcie ropy v roce 2021 | Jana Steckerová | DPH | EUR | Abbott Laboratories (ABT.US) | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Costco Wholesale Corporation | Yandex | Dna | SMCI.US | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | Nárůst sazeb ČNB | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | SPA35 | PEPP | CBDC | Texas | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Inflace v září | Evropské centrální banky | T-Mobile | Novo | Novo Nordisk A/S | Target (TGT.US) | Zasedání ČNB | Coca-Cola Company | Veřejné finance | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | Investice | DXY | Rozvolnění | Potenciál | Diverzifikace | Návrat inflace | XEL | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Devon Energy | Lednová inflace | Posílení | Přesnost | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Akcie | Ifo | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | HDP ve Spojených státech | Experti | Chování | Rekord | Dopad na finanční trh | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Maloobchodní tržby v Číně | Evropské měny | Nákupy aktiv | Průměrné hodinové mzdy | Snowflake | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | JD.US | EUR/USD | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Stimul | Goldman Sachs | PACCAR | Český průmysl | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Benchmark | Lagardeová | Stav trhů | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Kurzotvorné informace | Nikola | Brent | Síla ČNB | Soukromá spotřeba | IHNED | Delta | Zalando | TNOTE | Americký akciový trh | Vzdělávání | Slabá poptávka | Růst sazeb | Oživení ekonomiky USA | Technický indikátor | Šéfové | Intel Corporation | Acacia Communications | Airbus SE | Exchange | Investiční strategie | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Americká nezaměstnanost | Oživení čínské ekonomiky | Index DXY | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Spotřebitelské inflace | PayPal (PYPL.US) | AI | Odhad HDP | Nová makroekonomická prognóza | PAYX | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Projekce | Peníze | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Nižší daně | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Růst cen ropy | Prognóza | Booking Holdings (BKNG.US) | Služby | Bilance obchodu | Výkon | Inflace ve Španělsku | Saxo Bank | FedWatch | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | CRM | Amgen | Představitelé ECB | Micron | Rozhodnutí ČNB | Výsledek hospodaření | Viceguvernér ČNB | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Depreciace | CIBC | Oslabení jüanu | Brexit | Sentiment indikátory | ZEW index | CSCO | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | NFP | Člen ECB | Nový Zéland | Béžová kniha | Cestování | Odliv kapitálu | Bond | Bayer | PYPL.US | Nákup plynu | Posílení koruny | Investovat | USD | Export | Coca-Cola (KO.US) | Pesimismus | Upravený zisk | Ekonomiky | Shopify | DTE | Zasedání FOMC | Posilování koruny | Přetrvávající vysoká inflace | CISCO | Zynga | Deficit zahraničního obchodu | Unie | Gilead | Qualcomm | Comcast | Prodávat akcie | Energie | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | ING Groep NV | Šok | Hodnocení současné situace | ČSOB | Evropská inflace | Inflace v České republice | Zavedení eura | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Tiff Macklem | Béžová kniha Fedu | Kofola | Maďarsko | Noviny | Pozitivní signál | Tichomoří | Úroková sazba | James Bullard | Ahold Delhaize | Růst výrobních cen | Růst prodejů | Tovární objednávky | Dluhopis | Verizon Communications Inc. | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Screening akcií | Cenové tlaky | Rostoucí ceny energií | HDP v USA | Čtvrtletní výsledky | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Zhoršování situace | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Výsledek inflace | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | NTAP | Hospodářské záležitosti | Dovoz | Budoucnost | Caterpillar | Obchodování na finančních trzích | Expanze HDP | Nikkei | Prohlášení | Stratégové | Výrobní ceny | Čínské úřady | Komoditní | Marek Mora | Jádrová PCE inflace | Světový obchod | Bundesbanka | Finanční výsledky společnosti | Rekordní maxima | Progres | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zájem investorů | CO2 | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Fungování | Portfolio | Investice do solární energie | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Morgan Stanley (MS.US) | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Jobless Claims | Index PPI | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | Jádrový index | Zisk | Zlepšení sentimentu | Bias | Zpřísňování měnové politiky | Vyšší hodnoty | Makro data | Červencová inflace | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Průmyslové objednávky | Nová prognóza | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | Fiskální udržitelnost | Vývoj sazeb | JPM.US | Prezident | Inflace v květnu | Zápis z posledního zasedání | Anheuser-Busch InBev | BP | Cíl ČNB | Bohatí | Úsporný tarif | Nastavení úrokových sazeb | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Bed Bath & Beyond | Nižší poptávka | Makrokalendář | Sestupný trend | xStation | Avis | Reálné mzdy | Starbucks Corporation | Evropské trhy | Odhad spotřebitelské důvěry | Boj s inflací | Analýzy | Jednotné měny | Investiční | Průzkum | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Hlavní události | Brusel | Covid | Oslabení USD | Uber | UnitedHealth Group | Solární energie | Sazby ČNB | Kávové akcie | Dollar General Corporation | Vojenský konflikt | Evropské ekonomiky | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Apple | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Údaje ISM | Colt CZ | S&P | Rok 2024 | Důvěra investorů | Obchodování | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Tisková konference ECB | Narušení dodávek | Chevron Corporation | JOLTS | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Thyssenkrupp | Management | BKNG.US | PX Pražské burzy | ZEW | ABB | XM | Obchodní týden | Zasedání OPEC | Centrální banky | PG | Prezidentka ECB | Projev Jeroma Powella | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Nadšení | Akcie 2021 | Tovární objednávky v USA | BREAKING | Exact Sciences | Růst inflace | Moody's | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | Události ve světě | Míra | Silné cenové tlaky | Euro klesá | Pokles tržeb | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | HDP ČR | Měsíční report | Airbus | Dnešní data | Celkový trend | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Futures | Sharpe ratio | Listopadová inflace | Co je Sharpe Ratio? | Investment management | Inflace v Evropě | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Investování | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | Medián | Den výplaty | Petr Král | Hospodaření státu | Inflace v Česku | Phillips 66 | ČNB Petr Král | Den nezávislosti | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Waste Management | Data z americké ekonomiky | Cena ropy WTI | Zvýšení úrokových sazeb | TIM | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Guvernér banky | Omezení COVID | Komoditní měny | Eli Lilly | Akciový index | Finanční služby | Cukr | Cenový index PCE | Ekonomické události | Kanada | Výrazný pokles | Velké americké banky | BKR.US | Colgate-Palmolive | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Zastavení dodávek ruského plynu | Propad | Objem | London Stock Exchange | Applied Materials | Obavy z recese | Class A | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | HDP v eurozóně | Klima | Asie | Aktivita čínských továren | Report ADP | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Alibaba | Letní měsíce | Národní měny | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Harmonised Index of Consumer Prices | Státní rozpočet | Nejistota | ATH | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Průmyslová výroba | WMT | Ekonomika Německa | Pfizer | BKNG | Snižování cel | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Ukazatel inflace | Pokles cen ropy | Covestro | Studie | CME FedWatch | Nákup aktiv | Obchody | Walgreens Boots Alliance | Deficit | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Reakce trhu | FRA | Plyn | Makroekonomické ukazatele | Cenová hladina | Centene | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Výnosové křivky | HDP USA | Hypotéky | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Zoetis Inc | LEN | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | SBUX.US | Proinflační faktory | Ceny na čerpacích stanicích | OPEC | USD/PLN | Short | Amazon (AMZN.US) | Výroba v eurozóně | Omicron | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Schlumberger | Johnson & Johnson | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Jádrový index spotřebitelských cen | Aktuální cena ropy | Udržení inflace | Blog | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Oživení inflace | Stavebnictví | Devalvace | MRK | Brands | Ústup inflace | Booking Holdings | Prohloubení schodku | PYPL | Italská vláda | MS.US | Rostoucí trend | Vstupy | Bollinger Bands | Měsíční data | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Pozornost trhu | Opatření vlád | Americký dolarový index | CHF | Klíčové události | Instituce | Tým InstaForex | Constellation | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | OECD | Podnikatelská důvěra | G10 | LNG | JNJ | Hodnoty měny | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | BBC | UBS Group | Zastropování cen elektřiny | Ex-dividend | Běžný účet | Výdělky | Procter & Gamble Company | Iberdrola | Pozitivní vliv | PANW | Index cen výrobců | Index Nikkei | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | ex | Evropská ekonomika | Rally na akciích | Ministerstvo financí USA | Las Vegas | GDPNow | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | NKLA.US | Růst výnosů | Avis Budget | Trh s futures | Trh | Komise | Burzovní seance | University of Michigan | Cena práce | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | GME | DTE Energy | Výrazný růst | Německý HDP | Fed | Zahraniční obchod | Koruny vůči euru | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Korekce | Klesající trend | Upozornění | CAT | Rubl | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Země EU | NetApp | Illumina | Delta mutace | Pražské burzy | McDonald's Corporation | Utahování měnových podmínek | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | SAP AG | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Automobilový průmysl | Futures kontrakty | Lowe's | Indikátory sentimentu | Electronic Arts | Prosincová inflace | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | Situace | Stock | ANO | USD/CZK | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Volná pracovní místa | ProCent | Ministři financí | Webináře zdarma | VZ | Ceny zboží | Rating | Platforms | E-commerce | Dezinflace | Agentura S&P | Merck & Company | Americký ADP report | U.S. Bancorp | SNB | Prezident Joe Biden | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Příležitosti | UnitedHealth Group Incorporated | Polská inflace | Silnější euro | Data z USA | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | SBUX | Ekonom ECB | Thermo Fisher Scientific | Dividends | Volatility | Růst tržeb | Členové Fedu | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | CRSP | Změny cen | NKLA | Pokles sentimentu | Mondelez International | Makroekonomické údaje | NAFTA | Long pozice | Exporty | Drahé energie | Důvěra | Spojené království | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Konference FOMC | Unce zlata | Spolková vláda | Platební bilance | ECB dnes | Futures na DAX | Směřování | Společnost XTB | Portfólia | Tržní odhad | Trendové linie | Marathon | CFTC | Podpůrná opatření | Japonsko | Největší evropská ekonomika | Royal Dutch Shell | Průmyslové ceny | Nájemné | Centrální banka | Inflace v říjnu | Andrew Bailey | Významné zprávy | Aktuální údaj | Meta Platforms Inc | Čtvrtletní výsledky společnosti | Exxon | Analytici | ING | Rozbor | J P Morgan Chase & Co | Sazby ECB | Proinflační riziko | CME Group | Překoupenost | Hospodářské noviny | ILO | Polský zlotý | LYNX | Červnová inflace | Bancorp | Čistý zisk | Jádrová inflace | Směnný kurz | Kovy | Instant Trading EU Ltd. | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Charter Communications | Další růst | Americká průmyslová produkce | Zemědělství | Investice do akcií | Kellogg | USA inflace | CRISPR | Philip Lowe | Březnová inflace | Dluhové krize | API | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Růst ceny | Výroba automobilů | Mluvčí | Reuters | Unilever | Beiersdorf | Baidu | QCOM | CZK | Chevron | Kompozitní index | Guvernér Michl | Depozitní sazba | Zpomalení růstu ekonomiky | Česká republika | Výstupy | Klaas Knot | Reposazba | Palo Alto | Předseda | Složitá debata | TXN | CSX Corporation | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Americké banky | FOREX | BBBY | Míra inflace v Evropské unii | Růst české ekonomiky | Makro | Silná data | Arlington Asset Investment | Oeystein Olsen | Boeing | Příjmy a výdaje | Nižší růst | Rychlý růst | Růst HDP | Americký dolar | Libra | Otevření Číny | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Kompenzace | CFD | Nová data | CL | Evropská unie | MRNA.US | DOT | Příprava | Řecko | Konjunkturální průzkum | Moderna (MRNA.US) | Aligator | Aktuální cena | ECB sazby | MRO | Říjnová inflace | AMD.US | TSLA | Nový rekord | PEPSICO | Státní svátek | Cena | BNP | Květnová inflace | Důvěra v eurozóně | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Snižování úrokových sazeb | Economic | Zápis z posledního zasedání Fedu | 3M Company | Leasing | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | CVX | Životní úroveň | Tvrdohlavost | EBay | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Nízká inflace | Technologie | Mercedes-Benz | Index nákupních manažerů | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | TSLA.US | Změna režimu | Jiří Rusnok | Ceny zemního plynu | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | MGM | Vyšší ceny | Guvernér Fedu | Nvidia | International Flavors & Fragrances | Finance Group | Data z pracovního trhu | Vinci | Bilance běžného účtu | Mosaic | Jan Vejmělek | Pokles výnosů dluhopisů | Royal Caribbean | Švédsko | Koruna dnes | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Merck & Co | Euro vůči dolaru | Další růst úrokových sazeb | Obnovení růstu | FTSE | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Svět investování | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Webináře | Ekonomická aktivita v USA | Jednání ECB | Akcie týdne | Rada guvernérů | MRNA | COVID-19 | Negativní dopad | MGM Resorts International | Cyberark Software Ltd | Dluhopisy | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | CF Industries | ISM indexy | Tempo poklesu | Blue-chip | Evropská centrální banka | Index cen | Spotové operace | Paypal Holdings | Hlavní indikátor | Index PX | Daně | Růst americké ekonomiky | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Tradingové webináře zdarma | Inflace v červenci | Investment Management | Štěstí | Dopad krachu | Rizika | ECB | BAT | Růst cen nemovitostí | České HDP | CRH | Pokles indexu | Vývoj inflace | Tomáš Holub | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | Momentum | Pozitivní sentiment | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Nálada v USA | Čína | Zisky | Konsensus | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Historické rekordy | Spekulativní pozice | COST | GRMN | Allianz SE | Miliardy eur | ISM | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | Starbucks | American Express Company | Tuzemská inflace | Cena zlata | Reakce eura | Obchodníci | HSBC | CBRT | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Rizikové averze | Euro STOXX | Přecenění | Trh práce v USA | Růst cen | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Drahé kovy | Indikátor | RSI | Operace na volném trhu | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | PMI ve výrobě | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Statistici | IFO index | Financování | Měkké přistání | ČSÚ | Zasedání RBA | Index inflace | Fitch | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | GMT | Nálada spotřebitelů | Occidental | Spirit Airlines | Honeywell | Pokles ekonomiky | ERA | Finance | HDP Austrálie | WBA | EURGBP | Dividenda | USDJPY | Investování je rizikové | Zprávy z USA | Inflace v ČR | Index výdajů | Investiční poradenství | Poptávka | Express | DISH | Guvernér | Globální trhy | Očekávání trhu | Cisco Systems, Inc. | FT | Cenový graf | International Business Machines Corporation | Německý index DAX | DNO | Mali | Oil inventories | NY FED | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Shell Plc | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Odhodlání | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | WTI | Bod | Počasí | Reporty | XTB | DE40 | Shares | Medvědi | NetEase | RBNZ | GfK | PRIBOR | AMGN | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Constellation Brands | HSBC Holdings | Únorová inflace | Klouzavý průměr | RBI | Zavedení záporných úrokových sazeb | Honeywell International | EMU | Christine Lagardová | OCI | Payrolls | Bankéři | Sázet | Podnikání | UCL | Cena ropy | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Kupón | Využití kapacit | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | Celkový výsledek | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Prosus | Zprostředkovatelé | Recenze | Alphabet | Struktura | Lehman Brothers | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | PCE inflace | Micron Technology | Spotřební daně | Vysoké zisky | Načasování | MCD | Obchodní válka | Erste | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Ekonomické recese | Rostoucí ceny komodit | Banky | Čínský index | Manufacturing PMI | SAP | AMAT | JPM | Index PMI | Ekonom | Ceny zeleniny | AMZN.US | Debata | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Kurz | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Tyson Foods | Unicredit | Pokles výnosů | Akcie padají | Naše prognóza | UST | Roche Holding AG | Restrikce | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Akcie v roce 2021 | Palo Alto Networks (PANW.US) | BlackRock | Automotive | Dopady na korunu | Světová obchodní organizace | Úspěšný týden | Rizikový sentiment | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Nezaměstnanost v ČR | Proinflační | Asie a Tichomoří | Hodnocení rizik | ANZ | Euro | AUD | Datový kalendář | Rada ČNB | Dominion Energy Inc | Domácí data | Přerušení dodávek ruského plynu | Statistiky z eurozóny | Predikce | NEST | DG | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Citigroup | Spojené státy americké | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Pražský index PX | Poskytování hypoték | Fundamenty | Moody's Analytics | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Dovozní ceny | Program OMT | KBC Group | Uniper | Jádrový CPI | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | Bollingerova pásma | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | PEP | HCOB | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | NN Group | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Cenové dno | xStation 5 | Komise v přenesené pravomoci | Recese | ZNGA | Inflace v Německu | Argumenty o přijetí eura | ASML | Báze | Německý ZEW index | Bank of Canada | GameStop akcie | Kanadský statistický úřad | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | Britská ekonomika | SEC | Inflace ve světě | Aktuální situace | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Hodnota indexu | Hlavní refinanční sazba | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | KBC | Mondelez | Americké ministerstvo práce | Změna sazeb | Ceny energií | Lufthansa | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Základní sazby | Úrokové sazby | Trading | Atlantik | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | Index PCE | Fresenius SE | Booking | Euro posiluje | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | AXA | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Šéfka ECB | Benzín | Zasedání bankovní rady | Rostoucí ceny | Trend | Konfederace | Adidas | OXY | Meziroční inflace v září | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Las Vegas Sands | Míra inflace | Indexy PMI | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | Trhy v USA | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Verizon | Schodek | Země eurozóny | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Ticker | Nominální mzda | M2 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Překoupené podmínky | Zhoršení ratingu | Průmysl | Comfort Finance Group | Úsilí | Makroekonomické strategie | Výrobní inflace | Tempo růstu | Odkup akcií | Bilance ECB | Bankovnictví | Pohonné hmoty | BASF | Continental | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Nejvyšší růst | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | Struktura HDP | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Omezení těžby | Výplach na trzích | SunPower | UnitedHealth | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | SWKS | Reinvestování | Údaje o nezaměstnanosti | Mezinárodní porovnání | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Pandemie | Zasedání České národní banky | Intesa Sanpaolo | Významné události | Osobní příjmy | Klid | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | HDP za Q2 | Cenový strop | Ministerstvo financí | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Nezaměstnanost v Německu | Světové akciové indexy | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Politika ČNB | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Albemarle | WFC | PMI ve službách | Zdanění | Citigroup (C.US) | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Automatic Data Processing | Veřejný dluh | Ceny v dopravě | Index euro | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Western Union | Konsolidace | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Energetické krize | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Technologický pokrok | Investice do kávy | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Westpac | Schodek zahraničního obchodu | IRBT | Vedení ECB | Nájemní bydlení | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | WFC.US | Zotavení | Sentiment | Short pozice | Breaking | JD | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Michal Lukáč | Politika | Nálada na trhu | Duke Energy Corp | Pražská burza | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | ECOFIN | Deutsche Telekom | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Pokles průmyslové výroby | Puma | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Obchodování na devizovém trhu | Merck KGaA | Zdraví ekonomiky | CAR | Nálada | Materiály | Letectví | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vliv na trh | Intel | Přísná měnová politika | SVB | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Riziko deflace | Výnosová křivka | Historická maxima | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Karanténa | Nastavení sazeb | Flexibilita | Zhodnocení | Výhled | Maloobchodní tržby v eurozóně | Futures na indexy | Erste Group Bank | Jednání ČNB | Americký akciový index | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | PCAR | Americký trh práce | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Odpovědnost | iRobot | Krátkodobé dluhopisy | PayPal | Jaromír Gec | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Komunistická strana | Data o inflaci | Expanze | Zklamání investorů | Advance Auto Parts | Růst cen energií | General Motors | Walt Disney | Comfort Finance | Zisk na akcii | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Slábnoucí americký dolar | Peněžní trhy | Under Armour | Schodek rozpočtu | USD/JPY | New York | Tradingové webináře | St. Louis | Vývoj indexu PMI | MSFT | Finanční údaje | GS | AIG | Fresenius | Cena kontraktu | ČNB dnes | Abbott | Applied Materials | Situace na trzích | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Ceny plynu a elektřiny | FOMC | Norská centrální banka | Pokles poptávky | 2U | Slabší kurz | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | LVMH | Dolarový index | ZTS | Stabilita úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Sazby | JAP225 | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Semináře | Ekonomický kalendář | AXP | Volkswagen | Guvernér Rusnok | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Výprodeje | Reinvestice | Heineken | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Jak funguje screening akcií | DTE Energy Company | Dnešní údaje | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Nikola Corporation | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Meziroční inflace | Maloobchodní prodej | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nejlepší ropné akcie | Inflace v prosinci | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Zásoby benzinu | Vedlejší účinky | Index podnikatelské nálady | Salesforce.com | Fed Williams | Ukončení nákupu aktiv | Australská ekonomika | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Dubnová inflace | Dodávky LNG | Sanofi | Investice a hypotéky | Finanční trh | Maloobchod v USA | Šance | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Nová vláda | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Německé akcie | Trade | Eni | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Huw Pill | Zájem o nájemní bydlení | Centrální bankéři | ABN Amro | Starbucks (SBUX.US) | Zlotý | EIA | ZEN | UNH | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Americký ISM | Osobní výdaje | FAST | Obchodní den | Makroekonomické události | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Klesající inflace | Předstihové indikátory | EPS | ADP | MCD.US | Repo sazba | Přijetí eura | CPI v USA | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | C.US | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Míra úspor | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Společnost | Akcie ropy | LTV | Úvěrová aktivita | Likvidní | Firma McDonald's | Sázky | Uhlí | Forbes | Colt | Zvýšení volatility | Skyworks Solutions | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | 1D | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | Paychex | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Umělé inteligence | Burze | Tisková konference | Eura | Citrix | Výsledek HDP | Nizozemsko | Organizace | Ceny pohonných hmot | Moelis | Expedia | Services | VIX | Inflační data | TGT | Stock Exchange | Růst | European Central Bank | Objem zakázek | CMCSA | Fed včera | Polská centrální banka | Jerome Powell | Dopady pandemie | Energetické komodity | Příjmy | Stav trhu práce | Průmyslová produkce v eurozóně | Volvo | Investujte zodpovědně | VMware | WU | Zajištění | Dominion Energy | SMCI | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | BIDU | Nižší hodnoty | Trend klesající | Index | PCE index | Rychlý růst cen | Infineon | Cenový index | Wirecard | Akcie Alibaba | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Kontrakty CFD | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | ISM index | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Avis Budget Group | Goldman Sachs Group | Podnikání na kapitálovém trhu | Fastenal Company | MMM | Inflace v eurozóně v červnu | Zpracovatelský sektor | Program odkupu aktiv | Intuit Inc. | Hledání podhodnocených akcií | Vlády | Co je akcie | Průmyslníci | Snížit úrokové sazby | Illinois | McKesson Corp | Solidní růst | GameStop | Šíření koronaviru | PANW.US | Výkon českého průmyslu | Británie | Konspirační teorie | Německá nezaměstnanost | 5G | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Riziko | McKesson | GM | JD.com (JD.US) | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Citrix Systems | CPI v eurozóně | Očekávaný růst | Nálada spotřebitelů v USA | Americký akciový index S&P 500 | Banka | Daimler | Futures v Evropě | Tržby v Německu | Pronájmy | Průlom | MiFID II | Vyšší daň | Pracovní místa | Procter & Gamble | Včerejší seance | CAD | Stav americké ekonomiky | Henkel | Cenové tlaky v USA | CSX | Rekordní růst | Analytička | Britská obchodní komora | Ekonomika USA | John Williams | Obchodní bilance eurozóny | Německé maloobchodní tržby | Růst cen průmyslových výrobců | Ministr financí | Sazby Fedu | Zlepšení | Zhoršování pandemické situace | Americký index | Akciový index S&P 500 | Druhy akcií | RWE | Americké centrální banky | Macerich | MGM Resorts | Honeywell International Inc. | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | SPAC | Hlavní ekonom ECB | YNDX | CIPS | Pokračování trendu | UBS | CRISPR Therapeutics | ZIM Integrated Shipping | Refinanční sazba | Duke Energy | Český PMI index | Pokles HDP | Bydlení | CDW | Index spotřebitelských cen | Vyšší mzdy | Správci fondů | Španělsko | Spotřebitelské ceny v únoru | Santander | Nejvyšší výnos | Vysoké ceny energií | Podpora | Nikola Corporation (NKLA.US) | Slabší makrodata | Snižování sazeb | Mzda v ČR | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Zhoršení nálady | Biden | Hospodaření | Český rozpočet | Konec roku | Kanadská ekonomika | Astrazeneca | Nemovitosti | Dezinflační proces | UBS Group AG | Futures trhy | Inflační očekávání v USA | Snížení sazeb | JD.com | Míra nezaměstnanosti v Německu | Přehled | Vivendi | Harmonizovaná inflace | Počet zaměstnaných | Finanční ztráty | Hermes International | Poptávková strana | Hlavní ekonom | Index CPI | Volkswagen AG | Maďarský forint | Vonovia | Platební bilance ČR | Český trh | Sektor služeb | Erste Group | Index Sentix | Výsledky Morgan Stanley | Index nákupních manažerů (PMI) | Výsledky amerických bank | xStation5 | TAP | Hotovost | Německo | Krátkodobý výhled | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | Zadlužení | Maloobchodní prodeje | Negativní sentiment investorů | Německá míra nezaměstnanosti | USB.US | Vice | Walmart | Albemarle Corp | Visa | Stabilita | USCBC | Manažeři | Ukazatel zdraví | Domácnosti | Amazon | Tesla | Enel | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Ekonomika nového Zélandu | Nejvýraznější propad | Boční trend | Bilance zahraničního obchodu | Další pokles | Jan Frait | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Koš | Výraznější pokles | EK | Inflace spotřebitelských cen | LVS | Nové vedení | Směrnice | Abbott Laboratories | Pozice | Český HDP | INTU | Domácí poptávka | Doporučení | Zveřejněná domácí data | Novo Nordisk | Anheuser-Busch inBev | Česká vláda | Závislost | Sazby beze změny | Dassault Systemes | Developer Evergrande | Statistika | EUR/GBP | Míra inflace v Německu | Velcí hráči | Linde | Aktualizovaná prognóza | Disney | Nárůst sazeb | David Vagenknecht | Růst výnosů dluhopisů | Americké trhy | Snížení schodku | Royal Caribbean Cruises | Holubice | Měnověpolitické zasedání | ONS | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Donohoe | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Zahraniční forex | MIFID | Celková míra nezaměstnanosti | Agilent | Jak profitovat | Hike | Spotřebitelské ceny | Oslabení dolaru | Rezistence | SPD | Intervenovat | SS&C | Zvýšení DPH | Americký HDP | Aktivum | Institute for Supply Management (ISM) | ALV | Historie kávy | Dividendy | Burza | Mzda | Tisková konference Bank of Canada | Target | Miliardy dolarů | Lockdowny | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Očekávané Earnings | Výrazný zisk | Meta Platforms | Celková inflace | IBM.US | Vienna Insurance Group | LVS.US | Netflix | Opatření | Dow Chemical Company | Očekávání v USA | Gasoline inventories | Pražský PX | Index DAX | InstaForex | Velké investice | SEDG | V4 | Retail | London Stock Exchange Group | QUALCOMM Incorporated | Deutsche Post | Index Nikkei 225 | Inflační report | Analog Devices | Měna | Roche Holding | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Společná evropská měna | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | DSTI | Destatis | Tisková konference FOMC | GSK | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Zastropování cen | Cenový vývoj | Přehled o dění | Krize v Evropě | Stimulační balík | Inflace CPI | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Omyl | Hermes | Hang Seng | Texas Instruments Incorporated | Baker Hughes | Zpráva Morgan Stanley | AMZN | Sezónní vlivy | Čínský HDP | Investment | Krize | Prognóza ECB | MetLife | PMI index | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Práce | Globální obchod | Spojené státy | Parlamentní volby | Vládní konsolidační balíček | Zpomalení hospodářského růstu | TGT.US | Německá inflace | Kryptoměny | MF | ZIM.US | Produkce zlata | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Zasedání Rady guvernérů | Spotřebitelská nálada v USA | KO | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Španělský CPI | Úspěch | Ekonomové | Podhodnocené akcie | Volby | Aktuální předpověď | Statistický úřad | Nike, Inc. | Větší pokles | Dolarový index (USDIDX) | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Eurozóna | CRM.US | Očekávaná data | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Ceny nemovitostí v USA | Microsoft Corporation | Zásobníky | PayPal Holdings Inc | Podniky | Guvernér rakouské centrální banky | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Správa | Dollar General | Evropské země | Zlato | Bydlení v Evropě | EQT | Mzdy | Světové trhy | Jen-tchien | Měnové podmínky | Varování před riziky | Obchodní komora | Kotace | NZD | Altria Group | Wall Street | Poradenství | ČR | Ukazatele | Nonfarm Payrolls | American Express | Nesoulad | Německá Bundesbanka | Úroveň supportu | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | Caixin | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Société Générale | Analytik | Průmyslová výroba v USA | Firemní výsledky | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | Kontejnerový terminál | Výdaje | CyberArk Software | ČTK | Holding | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | BBBY.US | Nejnovější data | Analýza | XTB Research | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

HFX MULTIFX TRADES
HFX SwiftCapita
HFX TRADING
HG/COPX
HG Financial Management Co
HG měď
HG1
HHB Wealth Management
Hibiscus Group
Hibiscus Group Limited

Následující klíčová slova

Hideki Macujama
Hidroelectrica
Hierarchie lidských potřeb
High
High a low asijské seance
High a low předchozí seance
HighBTCstock
Higher high
Higher Low
HIGH FOREX SIGNALS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít