Pondělí 24. června 2024 21:03
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei léto akce
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Kupující

img

Výhled pro EUR/USD na 24. června. Euro je zatlačováno směrem dolů

24.06.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se odrazil od úrovně 1,0757. V důsledku toho se cena na konci týdne ocitla kolem oblasti supportu 1,0658–1,0669. Od této oblasti se cena může podruhé odrazit, ale nyní se na ní nachází klesající trendová linie, která podporuje další pokles eura. Nejen technická analýza podporuje pohyb směrem dolů. Ani fundamentální pozadí nenaznačuje silný růst eura. Za poslední dva týdny se výrazně zhoršilo. Evropská centrální banka začala snižovat svou klíčovou úrokovou sazbu a může v tom postupně, ne-li dokonce rychle, pokračovat. Pokud jde o Federální rezervní systém, otázka prvního snížení sazeb zůstává otevřená. Trh je v tomto ohledu plný optimismu a očekává první snížení sazeb v září. My se domníváme, že k němu dojde v prosinci. Pokud máme pravdu, pak má euro stále dost času na to, aby dosáhlo všech cílů současného klesajícího trendu.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 21. června pro začátečníky

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od nuly, což potvrdilo vhodný bod pro vstup do prodeje libry. V důsledku toho se měnový pár GBP/USD propadl o více než 30 pipsů. Libra klesla poté, co Bank of England ponechala úrokové sazby beze změny a zveřejnila vodítka. Politici jasně naznačili, že pokud inflace vykáže pozitivní trend, sazby ve Spojeném království by mohly být sníženy již v srpnu tohoto roku. To je špatná zpráva pro kupující libry, kteří se v poslední době potýkají s mnoha problémy. Dnes by se tyto problémy mohly ještě vyhrotit. Důvodem by mohly být slabé údaje o indexech podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb ve Spojeném království. Kromě toho budou zveřejněny zprávy o britském kompozitním indexu PMI a údaje o objemu maloobchodních tržeb bez započtení nákladů na pohonné hmoty. Pouze velmi dobré údaje mohou libře pomoci překonat její problémy. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Výhled pro EUR/USD na 21. června. Evropská měna se plynule obrátila směrem dolů

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se před pár dny odrazil od úrovně 1,0757, a poté znovu provedl další test této úrovně. Byli jsme tak svědky plynulého poklesu a cena konsolidovala pod kritickou hranicí. Vytvořila se také klesající trendová linie, která ukazuje současnou situaci na trhu. Celkově nemáme ohledně měnového páru EUR/USD žádné otázky. Možná jeho výkonnost není nejlepší, ale jeho nedávné pohyby byly logické a konzistentní. Euro již dva měsíce absolvuje býčí korekci, která podle našeho názoru trvá příliš dlouho. Globální klesající trend však zůstává beze změny a nyní se obnovil. Pár se rozhodně pohybuje směrem dolů, a to pozvolným tempem.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. června (analýza dopoledního obchodování). Libra se před rozhodnutím Bank of England nadále pohybuje v rozpětí

20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Libra vzrostla, ale do testu a falešného proražení jí pár bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit do krátkých (short) pozic. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

Výhled pro EUR/USD na 20. června. Trh šel zase spát

20.06.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Včerejší odraz od kritické linie nehrál žádnou významnou roli a volatilita páru opět klesla na absolutní minima. Po několika týdnech relativně slušné volatility si musíme přiznat, že trh usnul na vavřínech.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 19. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu

20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k otestování a vytvoření falešného proražení nikoli. Z toho důvodu nebylo možné najít vhodné vstupní body do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva zemní plyn, středa 19. června 2024

19.06.2024 Z 4hodinového grafu komoditního aktiva zemní plyn (#NG) vyplývá, že jeho cena úspěšně překonala úrovně EMA 50 a EMA 200, což znamená, že toto komoditní aktivum zřejmě začínají ovládat kupující, a to společně s potvrzením výskytu odchylek mezi pohybem ceny a ukazatelem Awesome Oscillator, což dále posiluje fakt, že má #NG potenciál posílit až na úroveň 2 996 jako hlavní cíl a 3 089 jako další cíl, ke kterému bude směřovat, pokud ho podpoří také dynamika a volatilita. Během cesty k těmto cílům nedojde ke korekci oslabení až pod úroveň 2 797, protože pokud tuto úroveň úspěšně prorazí směrem dolů, nastane scénář posílení, a scénář, který byl popsán dříve, se stane neplatným a automaticky se zruší.
img

Výhled pro EUR/USD na 19. června. Je korekce dokončená?

19.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Ke konci dne se cena dostala ke kritické hranici a okamžitě se odrazila zpět. Euro by proto mohlo klesnout už během dneška. Evropská unie včera zveřejnila konečný odhad své květnové zprávy o inflaci. Trh na zprávu nereagoval, protože druhý odhad se plně shodoval s tím prvním. Navíc nárůst na 2,6 % v současné době nemá pro Evropskou centrální banku žádné negativní důsledky. Centrální banka již snížila své sazby a dalšího snížení sazeb se možná dočkáme až v září. Pokud se tedy míra inflace v nadcházejících měsících zvýší, nesníží to pravděpodobnost, že ECB zpomalí uvolňování měnové politiky. Ukazatel bude mít do září dostatek času, aby se vrátil do rozmezí 2,3–2,4 %.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 18. června (analýza dopoledního obchodování). Libra klesla pod 1,2685

19.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2685 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se stalo. Proražení a reverzní otestování tohoto rozpětí vedlo ke vstupnímu bodu pro prodej libry, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o téměř 20 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

AUD/JPY. Přehled a analýza. Prodávající vs kupující. Kdo je silnější?

18.06.2024 Měnový pár AUD/JPY se již dva dny usilovně snaží přilákat jak prodávající, tak kupující. Poté, co australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) oznámila své rozhodnutí ohledně měnové politiky, spotové ceny nadále zaujímaly defenzivní pozici a obchodovaly se nad kulatou úrovní 104,00.
img

Trh GBP/JPY narazil na důležitou hranici 200

18.06.2024 GBP/JPY si vyšlápl na dlouhodobou vzestupnou linii na úrovni 200 a v pátek v návaznosti na BoJ vyskočil na nové 14leté maximum 201,59 s možností pokračovat v dlouhodobém pozitivním trendu. Krátkodobé riziko je spíše na straně růstu než na straně poklesu. Konkrétně exponenciální klouzavé průměry (EMA) se sklánějí vzhůru, což podporuje býčí trajektorii na trhu.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 17. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pokouší překonat úroveň 1,0710

17.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení této úrovně byly signálem k prodeji eura dále podél trendu. Jak je však z grafu patrné, v době psaní této prognózy ještě nedošlo k odpovídajícímu pohybu směrem dolů. Ve druhé polovině dne nebyl technický obraz revidován.
img

EUR/USD. Jaké jsou vyhlídky dolaru po zasedání Fedu?

17.06.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje v poklesu již druhý den v řadě. Před tímto poklesem se vytvořila klesající vlna, která přerušila býčí trend. Po ní následovala poměrně silná vzestupná vlna a nyní se obnovil "medvědí" trend. Koreční vlnu považuji za "silnou", protože při jejím vzniku informační pozadí podporovalo medvědy mnohem silněji než býky. Poté, co se trend definitivně ztratil, se však býci rozhodli euro co nejvíce pozvednout. Připomínám, že ve středu, kdy se vzestupná vlna plně zformovala, klesla zpráva o inflaci v USA o 0,1 %. Jádrová inflace zpomalila o 0,2 %. To není tak významné zpomalení, aby se americká měna již druhý měsíc po sobě propadla o 100 a více bodů.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 14. června (analýza dopoledního obchodování). Libra pokračovala v poklesu

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2736 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Proražení a otestování úrovně zdola nahoru vedlo k dalšímu výprodeji libry s pohybem o 50 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně revidován.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. června pro začátečníky

14.06.2024 K otestování ceny 1,2788 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry – zejména poté, kdy se objevila zpráva, že ceny výrobců v USA klesly oproti očekávání růstu o 0,1 %. Jak je však vidět v grafu, tento vývoj nezformoval rostoucí trend a místo toho vedl ke ztrátám. Po chvíli přišel test ceny 1,2759, a to v okamžiku, kdy MACD prudce klesl od nuly, takže jsem se rozhodl libru neprodávat. V pátek je britský ekonomický kalendář prázdný, takže kupující budou mít problémy – zejména proto, že od včerejšího odpoledne začali být aktivní medvědi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během seance v USA ze dne 13. června (analýza dopoledního obchodování)

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0800 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení této úrovně poskytly signál k nákupu eura, což vedlo k nevýraznému růstu o 15 bodů, po kterém pohyb skončil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

Cena překonala hladinu 1,0800, existuje potenciál k oživení směrem vzhůru

13.06.2024 EUR/USD prodlužuje svůj odraz od úrovně 1,0740 po údajích o inflaci v USA, které byly nižší, než se očekávalo. Pár vyskočil nad 50- a 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA) a také nad kulaté číslo 1,0800. Technicky vzato ukazatel RSI momentálně překračuje úroveň 50 směrem vzhůru, avšak ukazatel MACD ztrácí pod svou spouštěcí linií a v blízkosti nulové úrovně dynamiku. V případě, že si kupující udrží kontrolu a prorazí nad krátkodobou vzestupnou trendovou linii a 20denní SMA na úrovni 1,0840, přivedlo by to cenu k oblasti rezistence 1,0915 - 1,0940.
img

Graf dňa: US100 (13.06.2024)

13.06.2024 Futures na Nasdaq100 (US100) se dnes obchodují s téměř 0,15% nárůstem a včera po americké seanci poměrně výrazně posílily a zrychlily na nová historická maxima. Psychologická bariéra 20 000 bodů se stále více přibližuje a býci mají jasný apetit po amerických akciích; zejména těch, které souvisejí s umělou inteligencí. Včerejší vyšší prognózy inflace pro rok 2024 a Powellovy komentáře investoři nebrali jako varování. Wall Street stále plně počítá se dvěma sníženími sazeb, a to v tomto roce (listopad, prosinec), a dává zhruba 70% šanci na uvolnění v září.
img

Luxent: 3 věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

12.06.2024 Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Technická analýza intradenního cenového vývoje křížového měnového páru AUD/JPY, středa 12. června 2024

12.06.2024 Když se podíváme na 4hodinový graf měnového páru AUD/JPY, tak uvidíme, že..se 50 EMA nachází nad 200 EMA (Golden Cross), což značí, že převahu mají stále kupující; to znamená, že i když dojde k oslabující korekci, tak dokud nedojde k prolomení pod hladinu 102,92, má AUD/JPY potenciál pokračovat v posilování až na hladinu 103,88, která bude sloužit jako hlavní cíl, a pokud ho podpoří dynamika a volatilita, tak dalším cílem, na který se zaměří, bude hladina 104,38.
img

EUR/USD: Co můžeme očekávat od americké inflace?

12.06.2024 Měnový pár EUR/USD se od 16. dubna nachází v růstové fázi. Situace se změnila až koncem minulého týdne, kdy se ECB rozhodla zahájit uvolňování měnové politiky. Na takové rozhodnutí se čekalo již delší dobu, ale až do jeho oficiálního oznámení panovaly určité pochybnosti, zda k němu dojde. Nebo naděje. Naděje, které měli především býci, kteří téměř dva měsíce hnali evropskou měnu vzhůru. Kdyby ECB odložila první snížení sazeb na příští zasedání, mohla si evropská měna udržet svůj býčí trend. V posledních měsících však euro rostlo dostatečně. ECB by ke snižování sazeb přistoupila v každém případě.
img

GBPUSD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 11. června (seance v USA)

12.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,2738 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru v první polovině dne – zejména poté, kdy byly zveřejněny slabé údaje z britského trhu práce, a proti převládajícímu klesajícímu trendu. Z toho důvodu jsem libru nenakoupil a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. Ve druhé polovině dne mohla úplná absence amerických statistik pozitivně ovlivnit kupující britské libry, která již během evropské seance vykazovala sílu. Pro zvýšení nákupů je však nejlepší nadále využívat korekce a obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 11. června (analýza dopoledního obchodování)

12.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně revidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na libru přetrvává

11.06.2024 Ve své pondělní dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2729 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale nikdy nedošlo k otestování a vytvoření falešného proražení. Z toho důvodu jsem si obchod nechal ujít a zaznamenal jsem další pohyb směrem dolů. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nevyšlo jim to

11.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0753 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám umožnily získat signál k nákupu eura, což vedlo k pohybu o téměř 20 bodů. Zcela předvídatelně se však následně tlak na euro vrátil a úroveň byla na prolomena na druhý pokus. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
C:\fakepath\komodity-07062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)

07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
img

EUR/USD: Plán obchodování během americké seance dne 7. června (analýza dopoledního obchodování). Trh práce se může stát pro dolar problémem

07.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0888 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly výborný signál k nákupu eura, ale kupující se zřejmě rozhodli před zveřejněním důležitých údajů z USA nepospíchat. Po růstu o 10 bodů se obchodování opět přesunulo do oblasti 1,0878. V důsledku toho padlo rozhodnutí opustit trh a vyčkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě upravit.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 6. června. Dolar se blíží k další kritické úrovni

07.06.2024 Vlnová struktura páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude vyvíjet i nadále, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a odpadne tak hrozba dalších komplikací. Pár však v poslední době zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 6. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nedopadlo to podle jejich představ

06.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2782 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vedly k nákupnímu signálu, ale po pohybu vzhůru o 12 bodů tlak na libru klesl. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování ceny 156,60 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru a dosáhl denních maxim, což naznačuje jeho překoupenost. To nám umožnilo vstoupit do trhu s cílem prodat dolar, ale jak jsem upozorňoval ve své dopolední předpovědi, k výraznějšímu pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Odpoledne se očekává zveřejnění řady údajů, které mohou americkému dolaru jak uškodit, tak ho podpořit. V případě dobrých údajů o změnách počtu zaměstnanců od ADP, indexu podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb a kompozitního indexu PMI je možné vsadit na další růst USD/JPY v rámci pokračování dopoledního trendu. Špatná čísla vrátí na pár tlak, což povede k poměrně výrazné korekci v rámci dne, čehož budou chtít co nejdříve využít také kupující dolaru. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu

05.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 4. června (seance v USA)

05.06.2024 The first test of the price at 1.0845 occurred when the MACD indicator had moved significantly below the zero mark, which, in my opinion, limited the pair's further downward potential and provided a chance for implementing buying scenario #2. A short time later, there was another test of 1.0845, and at that moment, the MACD was already recovering from the oversold area. Unfortunately, I did not see a rebound in the euro, and I decided to exit the market with minimal losses. In the second half of the day, there will be a lot of US statistics, but all of it is secondary in nature, so it is likely that pressure on the euro will remain. Expected data includes job openings and labor turnover from the Bureau of Labor Statistics and changes in US factory orders. Strong figures will push the euro down even further, allowing sellers to recover all of yesterday's losses. Regarding the intraday strategy, I plan to act based on the implementation of scenarios #1 and #2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 4. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se postupně vrací

04.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0883 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Proražení a reverzní test této oblasti byly signálem k prodeji, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o 10 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. června pro začátečníky

03.06.2024 K otestování ceny 1,0871 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu, přestože makrodata, která mohla euro podpořit, se ukázala jako poměrně dobrá. Z toho důvodu jsem se rozhodl jednotnou evropskou měnu nenakupovat. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu úrovně 1,0871 pro realizaci prodejního scénáře. Index spotřebitelských cen v eurozóně v první polovině dne euro podpořil a prudký pokles amerických příjmů a výdajů ho posunul ještě výše. Kupující však denní maxima neudrželi, protože obchodníci začali vybírat zisky.
img

Technická analýza intradenního cenového vývoje hlavního měnového páru GBP/USD, pondělí 3. června 2024

03.06.2024 Pokud se podíváme na 4hodinový graf, tak uvidíme, že se na hlavním měnovém páru GBP/USD formuje býčí formace 123, po které následuje býčí formace Ross Hook (RH) spolu s Golden Cross na 50 EMA, který je nad 200 EMA, což naznačuje, že situaci mají stále pod kontrolou kupující. Takže pokud v blízké budoucnosti nedojde k výrazné korekci, zejména pokud pár neprorazí pod úroveň 1,2680, pak má GBP/USD potenciál pokračovat v posilování až k úrovni 1,2765 jako hlavnímu cíli a k úrovni 1,2799 jako dalšímu cíli, pokud ho podpoří dynamika a volatilita.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 30. května (seance v USA)

31.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,0806 došlo zároveň s výrazným pohybem ukazatele MACD nad nulu, což omezilo potenciál dalšího pohybu páru směrem vzhůru, zejména v rámci klesajícího trendu pozorovaného v předchozím dni. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Neobdržel jsem ani žádné jiné signály ke vstupu. Statistiky ze Španělska a eurozóny byly podle očekávání ignorovány, ale čeká nás mnoho nových a zajímavých informací z USA. Očekáváme údaje o změně HDP za čtvrtletí, jádrový index výdajů na osobní spotřebu, cenový index HDP, týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci se zbožím. Také se budeme muset seznámit s údaji o nevyřízených prodejích domů z USA. Slabé údaje budou pravděpodobně tlačit euro vzhůru, které tak aktualizuje své včerejší maximum. Silné údaje naopak vrátí tlak na tento pár. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 30. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se mírně zotavilo

30.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0803 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale ne k falešnému proražení, takže zde nebyl jasný signál ke vstupu. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 29. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu

29.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0842 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k poklesu, ale ten nedokázal vytvořit falešné proražení, takže nebylo možné získat jasný signál ke vstupu do trhu. V tomto ohledu byl technický obrázek odpoledne revidován.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 1,0885 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce zvýšil nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dalšího růstu. Z toho důvodu jsem nenakupoval a ani jsem se nedočkal dalšího testu 1,0885 pro krátkou pozici. U hladiny 1,0867 však byla situace jiná: k prvnímu cenovému testu 1,0867 došlo, když byl ukazatel MACD výrazně dole, a druhý test, ke kterému došlo, když se ukazatel nacházel v přeprodané oblasti, poskytl příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 15 pipsů. Silné údaje z USA vyvíjely ve druhé polovině dne na euro tlak.
img

Pokles inflačních očekávání v eurozóně

29.05.2024 Euro v reakci na průzkum Evropské centrální banky vzrostlo. Ve zprávě se uvádí, že inflační očekávání v eurozóně v dubnu letošního roku poklesla, což regulátorovi umožnilo přejít k plánům na snížení úrokových sazeb na zasedání plánovaném na příští týden.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima

29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 28. května pro začínající obchodníky

28.05.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu a vracel se zpět z překoupené oblasti. Z toho důvodu jsem se rozhodl nečekat na další test, abych mohl uskutečnit druhý scénář pro prodej, a okamžitě jsem na dolaru otevřel krátké pozice. V době psaní tohoto článku se pár USD/JPY propadl o více než 10 pipsů a tlak se zvyšoval. Výrazný pokles však můžeme očekávat až po zveřejnění velmi slabých údajů, které naznačí pokles spotřebitelské důvěry v USA, protože by to svědčilo o poklesu důvěry Američanů v ekonomiku a její vyhlídky. Vzhledem k chování představitelů Federálního rezervního systému a jejich prohlášením o zachování vysokých úrokových sazeb je nepravděpodobné, že bychom se od indexu mohli dočkat dobrých výsledků, a to zvýší tlak na USD/JPY. Tlak na pár budou vyvíjet i slabé údaje o změnách indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\opce-28052024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)

28.05.2024 Článek poskytuje úvod do opčních trhů, vysvětluje základní pojmy, jako jsou opce, kupní (call) a prodejní (put) opce, a zdůrazňuje jejich roli ve finančním systému. Čtenář se dozví, jak opce umožňují řízení rizika, spekulaci a strategickou flexibilitu. Dále článek rozebírá faktory ovlivňující cenu opce, jako je volatilita a úrokové sazby, a vysvětluje význam tzv. řeckých písmen v opčním obchodování. V neposlední řadě článek popisuje různé opční strategie, jejich využití při diverzifikaci portfolia a ochranu proti makroekonomickým a podnikovým událostem.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato na 27. května.

28.05.2024 Od loňského léta vytváří kotace hlavního evropského měnového páru klesající horizontální pennant. Cena se od silné potenciální reverzní zóny v denním časovém rámciv polovině dubna vydala směrem vzhůru a vytvořila korekci posledního segmentu hlavní vlny. Struktura tohoto segmentu ještě stále není dokončená.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. května (seance v USA)

28.05.2024 K prvnímu otestování hladiny 156,95 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul nad nulu, což omezilo další růstový potenciál dolaru. Po krátké době došlo k dalšímu testu 156,95 ve chvíli, kdy ukazatel MACD již klesal z překoupené oblasti, což dovolilo realizaci scénáře č. 2 pro prodej dolaru. Zatím však k výraznějšímu poklesu páru nedošlo a je nepravděpodobné, že by k němu došlo, protože v odpoledních hodinách nebyly k dispozici absolutně žádné statistiky ze Spojených států, které by kupující mohli využít. Levnější dolar si zachovává svou atraktivitu a obchodníci potřebují čas na zhodnocení situace. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. května (seance v USA)

28.05.2024 K otestování hladiny 1,0860 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména po zveřejnění smíšených statistik z Německa a indexů institutu IFO. Z toho důvodu jsem nenakupoval. Druhý test úrovně 1,0860 s ukazatelem MACD v překoupené oblasti vedl k realizaci prodejního scénáře č. 2, který je v době psaní tohoto článku stále aktuální. Ve druhé polovině dne nebudou k dispozici žádné americké statistiky ani projevy členů Federálního rezervního systému. Očekávám proto, že se bude obchodovat v rámci kanálu s mírnou převahou kupujících. V případě intradenní strategie plánuji spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Vypořádání obchodních transakcí na burze v USA se zkrátí na jeden den

27.05.2024 Americké akciové trhy čeká po sedmi letech další velká změna - od úterý se vypořádání burzovních transakcí zkrátí ze dvou dnů na jeden. V praxi to znamená, že investoři budou mít peníze z prodeje cenných papírů k dispozici dříve, zatímco makléřské firmy budou nuceny zadržovat menší objemy kapitálu. Americká Komise pro cenné papíry (SEC) související změny schválila loni, teď začínají platit.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 27. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se snaží pokračovat v růstu

27.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení tam vyvolaly signál k prodeji eura, který v době psaní tohoto článku zapříčinil pouze 10bodový pokles páru. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

Inzerenti na Portu Gallery zadali už skoro 900 pokynů za 2,7 milionu korun. Jak se daří investicím do sběratelských předmětů?

27.05.2024 Investiční online galerie Portu Gallery spustila v dubnu letošního roku sekundární trh, na kterém mohou investoři nakupovat a prodávat certifikáty k již upsaným předmětům. Skoro 900 pokynů za více než 2,7 milionu korun svědčí o zájmu investorů o tuto službu. Z luxusních a sběratelských předmětů se v loňském roce podle indexu luxusních investic Knight Frank dařilo nejlépe kategoriím umění, šperků a hodinek, naopak se příliš nedařilo investiční whisky, která vloni propadla o 9 procent.
img

USD/JPY: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 K otestování ceny 156,92 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru USD/JPY dále klesat. Z toho důvodu jsem dolar neprodával a rozhodl jsem se počkat na druhý nákupní scénář. Krátce poté došlo k opětovnému otestování této oblasti, které se shodovalo s ukazatelem MACD v přeprodané oblasti, což vygenerovalo nákupní signál a pár vzrostl o téměř 20 pipsů. Zpráva, že inflace v Japonsku klesla z 2,7 % na 2,5 %, omezila býčí potenciál páru, zatímco slabé americké údaje Michiganské univerzity vyvíjely ve druhé polovině dne na USD/JPY tlak. Dnes se pár bude obchodovat v rámci bočního kanálu, protože z USA ani Japonska nepřišly žádné zprávy, které by nepochybně ovlivnily volatilitu. Kromě toho kupující pravděpodobně využijí nižších cen po pátečním poklesu, takže je třeba to sledovat. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

27.05.2024 Také poptávka po britské libře poslední dobou roste, a to zprávám na pozadí a vlnové analýze navzdory. Trh se poměrně uklidnil, pokud jde o komplikovanou strukturu současné vlny, a nikdo neočekává standardní vlny. Vzestupná vlna by však měla brzy skončit, jinak celá vlnová analýza projde výraznými změnami.
img

Analýza měnového páru EUR/USD z 23. května. Kupující se podruhé pokoušejí otestovat úroveň 1,0880

24.05.2024 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 23. května (seance v USA) pro začínající obchodníky

24.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,0822 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což nám umožnilo potvrdit správný vstupní bod pro prodej eura. K poklesu páru však nikdy nedošlo, což vedlo k opětovnému zaznamenání ztrát. K nákupům na ceně 1,0833 došlo na začátku pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly. V důsledku toho pár vzrostl o 15 bodů, a to bylo vše. Údaje o indexech PMI v eurozóně euru pomohly a nyní všichni kupující doufají v to samé. Již nyní jsou však k dispozici slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním indexu PMI USA. Kromě toho jsou k dispozici také údaje týkající se trhu práce. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k nárůstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Slabé údaje budou důvodem k nákupu eura, aby pokračoval vývoj býčího trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819

24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

Arista Networks klesá o 4 % kvůli debutu Nvidia Spectrum X 📊

23.05.2024 Akcie společnosti Arista Networks (ANET.US) dnes ztrácejí téměř 4 %, ale v jednu chvíli ztrácely téměř 7 %. Důvodem těchto poklesů je očekávané posílení síťového byznysu společnosti Nvidia, o čemž svědčí včerejší oznámení společnosti Nvidia o produktu Spectrum X. Přesto mohou zákazníci velkých síťových řešení (velké technologické společnosti) využít otevřeného ekosystému dodavatelů a nemusí se omezovat na společnost Nvidia, pokud ta nenabídne velmi atraktivní slevy pro koncové zákazníky.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 23. května. Analýza včerejších forexových transakcí

23.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,2727 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což bylo potvrzením scénáře pro nákup libry. Výsledkem byl pohyb vzhůru o více než 20 bodů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království způsobily značný rozruch, takže pro obchodníky bylo obtížné určit další směr vývoje páru. Dnes mohou kupující těžit z dobrých zpráv o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a indexu podnikatelské aktivity ve službách ve Velké Británii. Sektor služeb je obzvláště důležitý, protože tvoří velkou část ekonomiky a zvýšení aktivity mu jistě pomůže. Špatné údaje mohou vést k silnému výprodeji libry, protože vysokou poptávku po americkém dolaru nikdo nezrušil. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760

23.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se zvýšil

23.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0845 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení zde dalo signál k nákupu, který však nikdy nedosáhl růstu, což vedlo ke ztrátám. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak opravdu je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 21. května (analýza dopoledního obchodování). Euro dosáhlo úrovně 1,0870

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0869 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme se podívat na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k růstu k této úrovni, ale nikdy se zde nevytvořilo falešné proražení. Je zřejmé, že na základě této úrovně zatím není možné vstoupit do prodejních pozic, takže se celé vyústění odkládá na odpoledne. Zároveň jsem nerevidoval technický obrázek.
C:\fakepath\cfd-ftmo-21052024.jpg

Výhody obchodování prostřednictvím CFD

21.05.2024 Obchodování na burze může být složité a finančně náročné, zejména pokud se zaměřujete na populární akciové indexy jako S&P 500 nebo DAX. Tradičně se tyto indexy obchodují prostřednictvím futures kontraktů na burzách jako CME nebo Eurex, avšak forexoví brokeři nabízejí alternativu v podobě CFD (Contract for Differences, nebo rozdílové smlouvy).
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu komoditního měnového páru NZD/USD, úterý 21. května 2024

21.05.2024 Přestože se ve 4hodinovém grafu komoditního měnového páru NZD/USD nachází 20. EMA nad 50. EMA, což naznačuje, že na současném trhu stále převládají kupující, výskyt odchylek mezi pohybem ceny kiwi a indikátorem oscilátoru Stochastic dává tušit, že v blízké budoucnosti má NZD/USD potenciál ke korekci oslabení, kdy se bude snažit otestovat hladinu 0,6067 a prolomit ji směrem dolů. Pokud se mu to podaří, bude kiwi pokračovat v poklesu k úrovni 0,6040, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, dalším cílem, ke kterému bude směřovat, bude úroveň 0,6001. Avšak všechny tyto scénáře se mohou stát neplatnými, pokud na cestě k těmto cílům kiwi náhle opět posílí a prolomí hladinu 0,6133.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky

20.05.2024 K otestování ceny 1,0849 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho si měnový pár EUR/USD polepšil o více než 25 pipsů. Euro bylo ráno pod tlakem poté, co se ukázalo, že index spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu klesl. Na trh se však vrátili kupující, kteří svou přítomnost potvrdili na konci týdne. Dnes pravděpodobně nedojde k žádnému významnému fundamentálnímu vývoji, protože ekonomický kalendář eurozóny je prázdný. Proto se zaměřím na nejbližší úrovně v očekávání dalšího vývoje růstového trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Silné zotavení EUR/USD po prolomení klesající trendové linie

20.05.2024 Měnový pár EUR/USD v posledních několika týdnech vykázal silné oživení a kupující prorazili významnou technickou úroveň. Klesající trendová linie, která se držela od prosince 2023, byla minulý týden prolomena a od té doby podporuje vzestupný trend páru.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 1,0858 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce propadl pod nulu, což omezilo odpolední potenciál páru EUR/USD k dalšímu poklesu – zejména poté, co euro poměrně výrazně oslabilo. Po krátké době následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci druhého scénáře pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 20 pipsů. Trh prognózy Evropské komise a slušnou zprávu o finanční stabilitě eurozóny ignoroval. Až slabé údaje o americkém trhu práce a trhu nemovitostí vrátily poptávku po euru. Nemůžeme však říci, že by kupující měli trh zcela pod kontrolou. Dnes by mohl poskytnout impuls dubnový index spotřebitelských cen v eurozóně a jádrový index CPI. Pokud se ukazatele budou shodovat s prognózami ekonomů, pár pravděpodobně zůstane pod tlakem, takže s nákupy eura dnes buďte velmi opatrní. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Graf dne - CHN.cash (17.05.2024)

17.05.2024 Hlavním bodem dnešní asijsko-pacifické seance bylo zveřejnění měsíčních údajů o aktivitě za duben z Číny. Údaje lze nejlépe označit za smíšené, když průmyslová výroba rostla více, než se očekávalo, zatímco údaje o městských investicích a maloobchodních tržbách nesplnily očekávání. Údaje jsou znepokojivé, protože ukázaly velké a nečekané zpomalení růstu maloobchodních tržeb, zatímco průmyslová výroba zrychlila více, než se očekávalo. To naznačuje slabost domácí poptávky a naznačuje, že hospodářský růst je stále více závislý na nabídce než na poptávce. Slabost čínského spotřebitele také zvyšuje riziko pro čínskou ekonomiku, která je zaměřena na vývoz, v době rostoucího obchodního napětí se Spojenými státy. Čínský index HSCEI (CHN.cash) po zveřejnění údajů klesl přibližně o 1 %.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu

14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
img

Technická analýza intradenního cenového vývoje křížového měnového páru AUD/CAD, pondělí 13. května 2024

13.05.2024 Když se podíváme na 4hodinový graf křížového měnového páru AUD/CAD, tak je vidět, že stále dominují kupující, což potvrzuje 20. EMA, který je stále nad 50. EMA Aby AUD/CAD mohl pokračovat ve zdravém posilování, musí na chvíli ustoupit a poté pokračovat v posilování; přičemž se AUD/CAD v blízké budoucnosti pokusí o korekci směrem dolů k úrovni 0,9009–0,9003. Pokud tuto oblast úspěšně prolomí směrem dolů, pak bude dalším cílem, na který se zaměří, úroveň 0,8918. Všechny tyto scénáře oslabující korekce se však stanou neplatnými, pokud se AUD/CAD na cestě dolů směrem k oslabení opět náhle vrátí ke svému původnímu trendu, zejména pokud se mu podaří prolomit nad úroveň 0,9053.
img

EUR/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 9. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0726

10.05.2024 Ve své čtvrteční dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0726 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,0726 poskytly vynikající příležitost pro vstup do dlouhých pozic. Růst však činil pouze asi 13 bodů, což svědčí o pokračující nízké tržní volatilitě na pozadí absence důležitých fundamentálních statistik. V odpoledních hodinách nedošlo k žádné úpravě technického obrazu.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Příliš levná, nebo drahá? Špatně nastavená cena nemovitosti vás bude stát statisíce i čas

09.05.2024 Běžný člověk prodává nemovitost možná jednou, maximálně párkrát za život a často je to ten největší obchod, který kdy udělá. Nikdo nechce prodělat, a tak nás to může instinktivně táhnout k tomu nastavit cenu co nejvýš s tím, že „zlevnit se dá vždycky“. Podobná strategie se ale často nevyplácí.
img

Poptávka po USD je i nadále stabilní

09.05.2024 Po pátečním prudkém růstu euro a libra ztrácejí na dynamice, protože postupně dochází palivo potřebné k růstu rizikových aktiv a zároveň se neobjevují žádné nové fundamentální údaje.
img

EUR a GBP mohou klesnout

03.05.2024 Dnes může na trhu nastat zlom, na který všichni čekají od zasedání Federálního rezervního systému. Jde o to, že dnes bude zveřejněna měsíční zpráva o zaměstnanosti v USA a mnozí ekonomové očekávají, že růst počtu pracovních míst bude v dubnu pokračovat poměrně silným tempem. To vše s velkou pravděpodobností v blízké budoucnosti povede ke zvýšení cenových tlaků, což odsune plány Federálního rezervního systému na snížení úrokových sazeb na pozdější dobu. V tomto světle může americký dolar posílit.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 2. května (analýza dopoledního obchodování). Euro nakoupeno kolem 1,0700

02.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0700 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu vedly k vytvoření signálu k nákupu eura, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Technický obrázek je třeba pro druhou polovinu dne ještě revidovat.
C:\fakepath\xtb-02052024.jpeg

Trh komodit aktuálně: propady cen na ropě, kakau i kávě

02.05.2024 Většina investorů a obchodníků se v posledních týdnech zaměřovala především na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně akcie nejsou jediné aktivum, které zažívá volatilní období. Trh komodit je v současnosti plný obrovských růstů a propadů. V tomto článku přinášíme aktuálně tři nejzajímavější komodity, které stojí za pozornost.
img

US Open: Očekávané zasedání FOMC a 14% výprodej Super Micro Computer táhnou náladu na Wall Street

01.05.2024 Wall Street se po otevření snaží zotavit ze včerejšího výprodeje, ale odrazu kontraktů Nasdaq 100 nepomáhá ani slabý sentiment kolem technologických akcií. Výsledky výrobce serverových stojanů používaných v datových centrech Super Micro Computer (SMCI.US) hlásaly zklamání, což vedlo k dvoucifernému zlevnění akcií, které jsou mnohými považovány vedle Nvidie (NVDA.US) za jeden ze silných benchmarků celého býčího trhu s umělou inteligencí. Po silnějším než předpokládaném reportu ADP investoři čekají na výrobní ISM a JOLTS (16:00), stejně jako na rozhodnutí Fedu (20:00) a Powellovu konferenci (20:30). Dolar v úvodu seance mírně ztrácí, USDIDX se obchoduje o 0,1 % níže a ropa ztrácí téměř 0,8 % navzdory komentáři izraelského premiéra Netayahua, který po setkání s Blinkenem sdělil, že upuštění od další války v Gaze (Rafah) není v centru pozornosti Izraele.
img

Federální rezervní systém se potýká s problémy

29.04.2024 Skutečnost, že americký dolar bouřlivě reaguje na jakoukoli zprávu související s inflací, již účastníky trhu nepřekvapuje. Trh přesunul pozornost od scénáře, kolikrát by měl Federální rezervní systém letos snížit úrokové sazby, k tomu, zda by je měl vůbec snížit.
img

Prognóza pro USD/JPY na 29. dubna 2024

29.04.2024 Pár USD/JPY nás překvapil svým neutuchajícím růstem. K růstu došlo na pozadí velkých objemů (nejvyšších v dubnu), zdaleka se však nejednalo o letošní rekordní objemy. Cena pravděpodobně prudce vzrostla, protože byly aktivovány příkazy stop-loss pro krátké pozice umístěné nad úrovní 155,55. Cena dosáhla horní hranice globálního cenového kanálu na úrovni 160,45. A je pravděpodobné, že se pár nad touto úrovní udrží.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

29.04.2024 V posledních dvou týdnech probíhala na trhu aktivní korekce eura v rámci sestupné vlny 3 neboli C. Podle mého názoru je konečně čas tuto vlnu ukončit. Proto je důležité, abyste pochopili, co přinese nadcházející informační pozadí. Bude pro jednotnou měnu pozitivní, nebo naopak?
img

Překvapí americká zpráva o HDP trhy?

25.04.2024 Dnes ve 13:30 BST budou zveřejněny předběžné údaje o HDP z USA za 1. čtvrtletí 2024. Konsenzus ukazuje na průměrný anualizovaný růst 2,6 % ve srovnání s konečnými 3,4 % v předchozím čtvrtletí. Přestože se očekává pokles dynamiky růstu, hodnoty jsou stále vyšší než historické průměry.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. dubna (seance v USA)

23.04.2024 Test ceny na úrovni 1,2371 v první polovině se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod do prodejních pozic na libře dále podél klesajícího trendu, který se obnovil na konci minulého týdne. V důsledku toho se pár propadl až na 1,2328 – cílovou úroveň supportu, což umožnilo stáhnout z trhu přibližně 50 bodů zisku. Zprávy o tom, že britská ekonomika může ve druhém čtvrtletí letošního roku čelit vážným problémům, nadále negativně ovlivňují kupující libry a odrazují je od vstupu na trh. Ve druhé polovině dne bohužel opět nejsou k dispozici žádné americké statistiky a nejsou plánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může udržet obchodování v rámci klesajícího trendu s výraznou výhodou pro prodávající libry. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu

23.04.2024 Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

US OPEN: Wall Street získává, Tesla klesá kvůli zprávám o snížení cen

22.04.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše, po pozitivním obchodování v Evropě a navzdory smíšené výkonnosti regionálních indexů během dnešního asijsko-pacifického regionu. S&P 500 si při zahájení seance připsal 0,3 %, Dow Jones a Nasdaq se posouvaly o 0,4 % výše a malý Russell 2000 vyskočil o 0,6 %.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 Testy úrovní, které jsem označil v odpoledních hodinách, se neuskutečnily. Páru se podařilo své ztráty získat zpět a během americké seance se držel v blízkosti denního maxima. Je nepravděpodobné, že by při nedostatku důležitých amerických údajů kupující na současných úrovních nějak převzali iniciativu. Dnes se na trhu sotva stane něco významného, pokud nezasáhne Bank of Japan. Absence dat ochromila aktivitu na trhu, což udržuje pár v úzkém rozpětí s nízkým objemem obchodování a nízkou volatilitou. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Euro a libra nadále oslabují

17.04.2024 Euro a britská libra včera prohloubily své ztráty vůči americkému dolaru, neboť je oslabily údaje o prudkém nárůstu maloobchodních tržeb v USA. K tomu se přidala prohlášení představitelů Federálního rezervního systému, která vytvořila scénář, jenž se na začátku letošního roku zdál poměrně nepravděpodobný.
img

Dojde ke korekci zlata?

11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na...
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na EUR/USD se však neodvážili zaútočit na hranici 1,06 a uzamkli zisky. Iniciativu na tomto páru převzali kupující, kteří zpočátku předváděli skromné výsledky (pár se držel v rámci hodnoty 1,07), ale poté vyrazili strmě vzhůru. Momentálně cena testuje hladinu rezistence na úrovni 1,0850 (prostřední linie ukazatele Bollingerova pásma, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Potenciál růstu eura a libry je stále omezený

03.04.2024 Včera jsme byli svědky silné rally eura a britské libry, kterou podpořily projevy představitelů Fedu. Trh si cení zejména komentářů těch, kteří letos hlasují o rozhodnutích o měnové politice, takže pod zvláštním drobnohledem byly výroky Loretty Mester a Mary Daly. Obecně lze říci, že politici stále očekávají, že americká centrální banka sníží úrokové sazby v roce 2024 třikrát, ačkoli se snížením výpůjčních nákladů zatím nespěchá.
img

Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA

03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
Související klíčová slova: Mastercard (MA.US) | Býčí pohyb | Nižší požadavky na kapitál | Prodejní (put) opce | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | Burza rýže | Objem transakcí | Večerní hvězda | Skew | FNV | Realitní trh | Obchodníci komodit | Marlin | Hlava a ramena | Společnost McDonald‘s | Pale Fire Capital | Exclusive Properties | Opční strategie a techniky | Neel Kashkari | Cap | Penthouse | Zvolení Joe Bidena | Přístup k obchodování s komoditami | Hodnota fúzí | Dlouhé pozice | Co jsou komodity? | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Lithium | Vývoj | Údaje z USA | Fintel | Češi | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Nákupy cenných papírů | Elektronický trh | Akcie Blue Owl | US2000 | Nákupu státních dluhopisů | Pokračování růstu | Ceny bytů | Silná rezistence | Franco-Nevada Corporation | Zveřejněné údaje | Prezident newyorského Fedu | Hlavní trendy | Zdražovat | DPH | EUR | Ownest | Ceny starších bytů | Reakce dolaru | Růst akciových indexů | Obchodní dny a hodiny dané burzy | Spotřebitelské výdaje | Morning Star | Bundesbank | Zhodnocení akcií | Býčí formace | Koncept technické analýzy | Co je dividendový výnos | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Hospodářská zvířata | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Data ke sledování | Banky a stavební spořitelny | Brokeři | SMCI.US | Trend měnového páru | Salesforce | Akciové společnosti | Dynamický support a rezistence | Surová ropa | Jak komoditní trhy fungují? | Tři černé vrány | Dnešní obchodování | Lumír Kunz | Výkyvy | Největší banky | Itálie | Zásoby zlata | Obrácené kladivo | Klíčový ukazatel | Take Profit | Hlasovací právo | Komuniké | PEPP | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Daňové povinnosti | Očekávání | Korelace | Bezrealitky | Otevřené pozice | Russell 2000 (US2000) | Volatilita cen | Evropské centrální banky | Překoupení USD | Poslanci | Nikl | Uvolněné měnové | Volatilní | Akcie prodat | Swiss Life | Zlevnění hypoték | PMI v eurozóně | Investování do akcií pro začátečníky | Investování do akcií s vysokým dividendovým výnosem | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Technická analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Frankfurt | Velikost kontraktu | Trh práce | Těžba ropy na polích v USA | Evropská komise | Spuštění ETF | Prodat USD | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | iShares | Swiss | Trh komodit aktuálně | Investice | Britská centrální banka | Spotřebitelský sektor | Jednatel společnosti | MACD | Potenciál | Jak fungují burzy cenných papírů | Šílenství | Objem maloobchodních tržeb | Analýzy opcí | Diverzifikace | Návrat inflace | Support | Opční smlouvy | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Akvizice | Index aktivity | Dopad na akcie | Butter and Cheese Exchange | Přesnost | Příslib výměny | Cyklus zvyšování sazeb | Companhia Siderúrgica | FSR | There is no free lunch on Wall Street | Ifo | Finanční nástroj | Franco-Nevada | Přísně regulované trhy | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Dobrý výnos | Broadcom | Akcie Wheaton Precious Metals | Největší společnosti spojené s těžbou zlata | Experti | Pomocník investora | Právní náležitosti | Futures a opce | Futures kontrakt | Chování | International Seaways | Rekord | Nižší sazby | Vstupní náklady | Zdroje příjmů | Šéf řecké centrální banky | Valuo | Gepard Finance | Nezávislost | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Průměrný výnos | Pro koho je CFD vhodné? | Návrh zákona | Obchodovat pro FTMO | Stop-Loss | Evropské měny | Analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Měnový pár GBP/USD | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Určení dlouhodobějšího trendu | Impuls | EUR/USD | Vývoj výše aktiv | Administrativa prezidenta | Hlavní zjištění | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Krypto burzy | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Využití opcí při diverzifikaci portfolia | Jaké období pro klouzavé průměry zvolit? | Reality | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Budoucí tržní podmínky | Vstup do trhu | Jiří Kučera | Cena bitcoinu | Finanční páka | Luxusní penthouse | Profesionální obchodníci | Price Action | Akcie společnosti | Růst kapitálu | ETH | Chování trhu | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Stochastický oscilátor | Zavírací ceny | Aktuální vývoj | Základ pro technickou analýzu | GTLB | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Stav trhů | Cheat Sheet | Průměrné mzdy | Force | Cenné papíry | Dluhopisy USA | Cena železa | Průzkum | Výnos | DeFi | Poškodit ekonomiku | Fúze a akvizice ve světě | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Nikola | Koncept support a rezistencí | BO! holding | Měnový pár USD/JPY | 100 miliard dolarů | Trh s dluhopisy | Brent | IHNED | Španělsko | BreakEven | Delta | Cena akcie klesá | Colorado | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Aktuální ekonomické podmínky | Russell 2000 | Šéf Fedu | Vývoj ceny sóji | Reddit | Zkrocení inflace | ESG | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Zvýšení sazeb Fedu | Bytové jednotky | Obchodní software | Londýn | Exchange | Forexový trh | Mário Centeno | Topný olej | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Ekonomické obchodování | Zachování původní hodnoty investice | Podíl na zisku | Kontrakty | Jak opce odhalují očekávání trhu | Strach | Možný scénář | Využití opčních trhů | Pohyby cen komodit | Peníze z vrtulníku | Propad cen | Futures na obilí | Prezidentské kampaně | Online obchodování | Futures na sójové boby | Praxe | Nasdaq100 | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Palladium - Vývoj ceny palladia | Sentiment na trhu | JPY | Pozitivní zprávy | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Cena opce a její složky | Rizika obchodů | Investiční příležitost | Zajištění portfolia | Odhad HDP | Rozhodování o obchodování | Index Russell | Řecká písmena | Pfizer (PFE.US) | Japonské vlády | Směřování trhu | Pár USD/CAD | Ceny sóji | Období bez trendu | Wonderinterest Trading | Projekce | Maryland | Znehodnocení | Růst měnového páru | Peníze | Čas jsou peníze | Výhled do budoucna | Hendrik Meyer | Ukazatel | Blue Owl | Výrobní sektor | Kapitalizace Tesly | Obrat trendu | FTX | Demo obchodování | Ceny platiny | Malý trader | Nakupovat akcie | Burza futures | Maximální riziko | Certifikáty | Medvědí trh | Stavební spořitelny | Vyšší úrokové sazby | Stav americké ekonomiky | Prognóza | Služby | Současný akciový trh | Akcie NVDA | Rozdělení akcií | Větší objemy | Události tohoto týdne | John Williams | Zajímavý trh | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Barel ropy | Heatmap | Stochastický | Oblast investování do akcií | Palladium | Představitelé ECB | Medvědí signál | Vývoj měnového páru AUD/USD | Ropa WTI | Regulace a likvidita | Obchodní transakce | Top 5 akcií roku | Velikost lotu | Civitas Resources | Fáze trhu | Opce a podnikové události | Prostředí pro nákup a prodej | Developeři | Dell Technologies | Brexit | Ochota riskovat | Uptrend | Pozornost investorů | Burzy | Top 5 akcií | Americké ekonomiky | Resistence | Komoditní trh | Kapitál | Jakou hodnotu má daná akcie | Dlouhodobé investování | Robinhood | Cestování | Odliv kapitálu | Broker | FedWatch | Implikované volatility | Klíčové výhody CFD | Vývoj ceny palladia | Proražení | Posílení koruny | USD | Burzovní komise | Obratový signál | Dluhopisový index | Technická analýza | Spirit AeroSystems | Trevor Milton | Evropské PMI | Trh s nemovitostmi | Historická volatilita | Automobilka | GBP/JPY | Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Pozitivní signál | Sójové boby | Management | Druhy dluhopisů | Vývoj ceny zemního plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Obchody s měnami | Úroková sazba | Plány | Na burze | Komise pro cenné papíry (SEC) | Bankovní skupiny | CRM | Počáteční kapitál | Nacenění kontraktů s dodávkou plynu | Míra | Trh v rovnováze | Trh s ropou | Total | HB Index | Regulace | Katar | UBS | Makléři | DRD | Covid | Tichomoří | Obchodní dny | Pozorování | Psychologie velkých investorů | Jak se jednoduchý klouzavý průměr počítá | Členka rady guvernérů | Obchodování Price Action | INSW | Hypoteční banka | Reálné hodnoty | Základní koncepty | Spekulovat | Swapy | Lyft | FXstreet.cz | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Základní materiály | Zajímavé zisky | Oživení trhu | Eurex | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Úspěchy v investování | International Seaways Inc. | NTAP | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Výhled ekonomiky dané země | Dovoz | Akcie Civitas Resources | Sazby hypoték | Podvodné jednání | Šíření nemoci | Žádný trend | Admirals | Velké instituce | Zprávy o trhu | Obchodování na finančních trzích | Burzy cenných papírů | Kurz dolaru | Obavy ze ztráty | Nikkei | Výhody CFD | Mizuho Securities | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Zprávy o výši inflace | Konvergence | CISCO | HSCEI | Prodejní opce (put opce) | PMI ze sektoru služeb | Doji | Maloobchodní prodejce | Výkonnost společnosti | Aktivity v USA | Zasedání Bank of Japan | Pokles ceny akcií | Rovnováhy | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Wonderinterest Trading Ltd | Intercontinental Exchange | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Poptávka centrálních bank | Los Angeles | Euforie | Akciové indexy | Jestřábí postoj | Makrodata | Nárůst poptávky | Odvětví a akcie | Investoři | Investing.com | Portfolio | Sója | Volatilní období | xStation | EHS | Falešné proražení | Nejistoty | Trh s komoditami | Dolar roste | Vlastní nemovitost | Evropská měna | AMD | Možnost obchodovat | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Nákupní apetit | Akcie Boeingu (BA.US) | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Index PPI | Grayscale | Jádrový index | Naplněnost zásobníků | Maso | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | Futures na S&P 500 | Vývoj ceny cukru | Volatility | Čisté nákupy zlata | Část zisků | Finanční instituce | Index hypotéčních úvěrů | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Gary Gensler | Vzorce chování | Zveřejnění zprávy | Vývoj sazeb | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Co bude dál? | Pohyby trhu | Akcionářská práva | Maximalizovat zisk | Pokles cen nemovitostí | Nízké úrokové sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Využití opcí při diverzifikaci | Nižší poptávka | Větší flexibilita | Performance | Konflikt na Blízkém východě | Sestupný trend | AUD/JPY | Ropné společnosti | Kurz jenu | Snížení nákladů | Pesimismus | Volby v USA | CEO společnosti | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Nárůst EPS | Výhled pro Evropu | Slevy | MSTR | Ceny ropy WTI | Investiční | Moderna | Vývoj měnového páru | Analýza akcií DRDGold | Ukazatel inflace | Živá voda | Analýza akcií Blue Owl Capital | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Berlín | Demokraté | Den D | Nižší poplatky | Tipranks | Tržní podíl | Prezidentka ECB | Trojúhelník | Co je to CFD? | Růst akcie | Shooting Star | Nabídka | Úrok | CHF | US500 | Pár euro-dolar | Implikace | Příklad medvědího trendu | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní plán | HDP Německa | NYSE: FNV | Růst cen ropy | Prodej | P/E | PFE | Zpráva | Sestupný Tasuki Gap | Hladiny podpory | Prémie | Oblast rezistence | Vítězství Joe Bidena | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Souhrnný index nákupních manažerů | Bitcoin | Možnost zhodnocení | Spekulace na burze | Základy technické analýzy | Nvidia | Údaje ISM | Konflikty | S&P | Celoroční výhled | Snížit riziko | Skupina PPF | Olej | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Obchodování | Viceguvernérka | WGC | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Medvědí kanál | Tržby z prodeje | Příjem z pronájmu | JOLTS | Nejnovější údaje | NYSE: WPM | Meta | Oznámení | GBP | Dluhový závazek | Obchodní týden | Admiral Markets | ZEW | Asociace | USDA | Contract for Differences | Markantní zlevnění | Růst hodnoty zlata | Obchodování s čínskými akciemi | Centrální banky | Nvidie (NVDA.US) | XAU/USD | Fenomén | Krmný dobytek | Japonská vláda | Pákový efekt | Výhled pro GBP/USD | Eia.gov | Majitel | Uran | S/R zóna | Zprávy | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Nadšení | BCM | Kukuřice - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Island | Ceny stříbra | Signály Fedu | Hodnota akcií | Averze k riziku | Nové signály | PwC | Výnosové křivky | Formace pokračující | Americký maloobchod | Trades | 1 000 barelů | Praha | Ceny ropy | CME FedWatch Tool | Byty | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Marek Pokorný | Bydlení | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Analýza transakcí | CZ | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Vláda USA | Frankfurter Wertpapierbörse | Nerozhodnost | Put opce | Směřování | Tržní podmínky | Páka | Síla dolaru | Vývoj ceny kakaa | EPS společností | Raphael Bostic | François Villeroy de Galhau | Technická situace | Statista | Intradenní obchodování | Nástroj | Výsledky | Řecká písmena v obchodování | MJ | Support a rezistence | Hong Kong | Ekonom ECB | Hedgeové fondy | Technická recese | Thorsten Polleit | Správy majetku | Současný trend | Inflační tlaky | Účastníci trhu | Minulá výkonnost | Bank of America | Špatné výsledky | Úroda | Obchodní nápady | TIM | Fundamentální analýza | Další pokles | Broker Consulting Index | Tržní ceny | Australský dolar | Financial | Suroviny | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Projev Jeroma Powella | Koruna | Eli Lilly | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Finanční služby | Výrazný pokles | Formace neutrální | Pandemie koronaviru | Hypoteční trh | Ústecký kraj | Francie | New York Stock Exchange (NYSE) | SAE | Komoditní trhy dnes | Meme stocks | Cena akcií společnosti | Objem | Propad | Jak je to s cenou komodit? | USD/CAD | Spekulant | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Nákup a prodej | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Riziko carry trade | Zákonodárci | Období zvýšené volatility | Forexoví obchodníci | Pokračování rostoucího trendu | Postavení na trhu | Ceny bavlny | Očekávání analytiků | Národní měny | Ropa WTI - Vývoj ceny | Regulátor | Strach z druhé vlny | Nomura | Wheaton Precious Metals Corp. | Ceny cukru | Kladné swapy | Dlouhodobý výhled | Graf ceny akcií | Michelle Bowmanová | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | 5 000 bušlů | LYFT.US | Implikovaná vs. historická volatilita | WMT | Živočišné komodity | Pfizer | Case-Shiller | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Obnovitelné zdroje energie | Joachim Nagel | Průraz | Arbitráž | Psychologická bariéra | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Nákup libry | Instrument | Reakce trhu | Spotové ceny | Velké objemy | Větší úrokový diferenciál | Grafy | Vypršení platnosti | Zinek - Vývoj ceny | Bankéř | Ropa Brent | Ceny domů | Investování do dividendových akcií | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Současná situace | Nájmy | tradingeconomics.com | Přijetí | Evropa | Technické ukazatele | Trhy komodit | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | Short | OPEC | Ukrajina | Celková investice | Jednání FOMC | Svíčkové grafy | Opční trhy jako barometr sentimentu | Pár EUR/USD | Chování obchodníků | Třetí vlna | Eurodolar | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Disciplína | Tikety | Zpráva o inflaci | Kontext | Čínský dovoz | Ropa Brent - Vývoj ceny | Open interest | Maloobchod | Hodnota fúzí a akvizic | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Trumpova vláda | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Online platformy | Objem fúzí a akvizic | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | Technické analýzy | Silnější dolar | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Support nebo rezistence | Růst eura | Mexiko | High | Rostoucí trend | Vydělat peníze | Euro dnes | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Cotton Exchange | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Swiss Life Hypoindex | Právo | Indikace | Samořízení | Stříbro | Nejbližší support | BA.US | Americký dolarový index | Klíčové události | Tým InstaForex | Instituce | Česká koruna | Kakao | Turecko | Co bude | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Guvernér BOJ | TPA | Jakub Hodan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Růstový potenciál | LNG | Foreign Exchange | Burza cenných papírů | Býčí signál | Obnovitelné zdroje | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Británie | Měnový trh | Obchodování USD/JPY | Britská měna | MetaTrader | Eskalace na Blízkém východě | Růst amerického HDP | Wonderinterest | Zakladatel | FérMakléři | Divize | Počasí | Počet klientů | Pozitivní vliv | Drahý kov | Business Insider | Bez poplatku | Index cen výrobců | Vyplácení dividend | Nákupy akcií | Rozpočtový deficit | Průměrný roční výnos | Zvýšení úrokových sazeb | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Investování z karantény | Kostarika | Sazba ČNB | Time-Frame | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Změna trendu | Trh | Nárůst zásob | Euro-dolar | Velké technologické společnosti | Trh s různými finančními deriváty | Komise | Těžba ropy | Výrazný růst | Světové centrální banky | Otočení trendu | Exponenciální průměr | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Pravidelnost | Korekce | Dlouhodobé strategie | Klesající trend | Upozornění | Příliv kapitálu | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Statistics | NetApp | Fair Value Gap | Money management | Počet pracovních míst | Vývoj ekonomiky | Dlouhodobý podíl | Arista Networks | Dividendové akcie | USD/NOK | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Nejvýznamnější ekonomické zprávy | AUD/CAD | Kanada | Vietnam | Dopad na trhy | S&P 500 | Trading Central | Dlouhé (long) pozice | Globální recese | Automobilový průmysl | Pravidla formace | Luxent - Exclusive Properties | Eurozóna | Nezastavitelný státní dluh | Yahoo | JDE | Technické indikátory | 200 SMA | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Stock | ANO | Převzetí aktiva | Kupní cena | ProCent | Finanční problémy | Čína | Sotheby's | Rating | Dezinflace | Alligator | NYSE: FRO | Pojem technické analýzy | Vývoj na komoditních trzích | Dílčí index | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Budoucí vývoj | Snížení dividendy | Kritéria pro carry trade | Růst měnového páru GBP/USD | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Komise pro cenné papíry a burzu | Nejistota | Data z USA | Obchodování prostřednictvím CFD | Odhad růstu HDP | Obchodní plány | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Forwardy | Defi | Pokles cen ropy | Změny cen | Sell | Správci aktiv | Vývoj ceny platiny | Pokles sentimentu | Pozitivní zpráva | Burza pro forwardy | Long pozice | Broker Consulting | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Time Decay | Celkový sentiment | Zemní plyn | BOJ Kazuo Ueda | Potenciální kapitálový růst | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Unce zlata | Prodej dolaru | Rizikovější aktiva | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Nejnovější zpráva | Trendové linie | Vlajka | Úvod do opčních trhů | Předseda SEC | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Snižování inflace | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Vysoké standardy | Centrální banka | Call opce | MicroStrategy | Mobilní aplikace | Andrew Bailey | Analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | Intraday | Řízení rizika | NYMEX | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Překoupenost | Diamant | Bankovky | Káva - Vývoj ceny | Největší kryptoměna | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Kovy | Fluktuace | DBS | Instant Trading EU Ltd. | Opční trhy | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Centrum | Nové ekonomiky | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | BAT | Strategie pro dividendové akcie | Příliv investorů | Výhled pro EUR/USD | Tržní situace | Opce | Co jsou akcie | Rozhodnutí ČNB | Aktivita v americkém sektoru služeb | Aukce | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Spoluzakladatel | Pojišťovnictví | Pokles dolaru | Vyšší ceny | Podnikání | Bollinger Bands | Nárůst objemů | Energetický sektor | Peníze z vrtulníků | Příkaz Stop | Zhodnocení jednotlivých měn | API | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Investování akcií | DoorDash (DASH.US) | Cisco Systems (CSCO.US) | Přehled komoditních trhů | Marek Macura | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | Zhodnocení o desítky procent | Pořízení vlastního bydlení | Komodita | Celková změna trendu | Analýza akcií Civitas Resources | Veřejná dražba | Zprávy a analýzy | Mluvčí | CZK | Vývoj akciového indexu SPX500 | Úvěrové podmínky | Reuters | Úspory | Boční trend | Obchodníci | Unilever | Index nových zakázek | Ceny kukuřice | Společnost XTB | Podcast | Uzavírání obchodů | Ekonom | Kompozitní index | Základy v technické analýze | PFE.US | Domácnosti | Základní pojmy | Výkonná ředitelka | Nižší provize | Depozitní sazba | Příklad býčího trendu | Zlevnění akcií | Companhia Siderúrgica Nacional | Kov | Souhrnný index | Rolování | Eskalace | Index nákupních manažerů | Rekordní maximum | Produkty s pákovým efektem | Předseda | Analytici | Utahování měnové politiky | Povaha obchodování | Nákup eura | CARA | Růstový impuls | Výnosy z investic | Podrobný pohled | USDIDX | Prognózy inflace | Situace | Traders | Silná data | COT (Commitment of Traders) | Equity | Evropská unie | Boeing | Stabilní hospodářský růst | Příkaz | Ekonomiky | Velká změna | Guvernér | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Záporné sazby | Obchodovaných komodit | Stagnace | Negativní dopad | Apple | Ženy | Libra | Ukazatele sentimentu | GameStop | Ceny zemního plynu Henry Hub | CFD | Nacenění kontraktů | Daňové zatížení | Poradenské služby | SMA 100 | Pravidelné náklady | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Pokračování trendu | Chicago Mercantile Exchange | Silnější support | Barometr sentimentu | Světová burza | MRNA.US | Interpretace | Ekonomické vyhlídky | Posílení USD/JPY | Zájem o investice | US100 | Zvýšení základní sazby | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Oversold | Financovat | Investiční doporučení | Cena opce | Prodeje domů | Příklad carry trade | Vybírat zisky | Pohyby na trhu | Výběrová kritéria | White spinning top | Ztráta | Johannesburg | Finanční instrumenty | Moderna (MRNA.US) | Aktuální cena | AMD.US | Dow Jones Industrial Average | Obchodování na komoditních trzích | Růst mezd | Barometr | Federal Reserve | CFD obchodování | Očekávaná data | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Dolarový pár | Plodiny | Nájemné | Portu | Cena | ROE (Return on Equity) | Silné oživení | Investiční banky | Trh komodit | Vlajkové formace | Forex heatmap | ING | Půlení bitcoinu | ERÚ | Politické otřesy | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | Bearish Engulfing | Ceny obilí | Ceny komodit | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Silný trh | DOT | Nákup akcií | Air | Realitní kancelář | Akcie dnes | Halving | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Roční maximum | Cenový cíl | Aktivum | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | Směrodatná odchylka | Zájem o hypotéky | Fond | Klíčové oblasti | Americký dolar | Dobré zprávy | Svíčka Doji | Opce na akcie | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Futures kontrakty | Technologie | Jednoduché tipy | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | Ekonomické údaje | Hypoteční sazby | ČNB | Technická analýza akcií DRDGold | TSLA.US | Rizika | Argentina | Agentura Bloomberg | Překoupené zóny | USD/CZK | Tipy pro obchodování | Trading bez volatility | Pokles | Aligator | Fenomenální růst | Ukázka open-outcry | Snižování úrokových sazeb | Směřování trhů | Euro | Margin | Bílý kolovrátek | Počet žádostí o podporu | Ceny zemního plynu | Vývoj akciového indexu | Pšenice | CHF/JPY | Take-Profit | Ochranné příkazy | Ceny hliníku | Odhady ekonomů | Co jsou to akciové indexy | Fundamentální ukazatele | Cenové minimum | Začněte obchodovat | Pozitivní výsledek | Americký trh | Poplatek | Google | ECB | Nové zakázky | Vývoj cen ropy | Rýžové lístky | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Nižší růst | Americká ekonomika | Finanční deriváty | NVDA | Odpor | Svět investování | Počet zaměstnaných | Dluh USA | 8 nejlepších obchodních strategií | Obchodník | Portfolio manažer | Rada guvernérů | Zpráva CoT | MRNA | Holcim | Poptávka a nabídka | Tržby | COVID-19 | TSLA | Právo na podíl na zisku | Vidina rychlých zisků | Aplikace Robinhood | Nikl - Vývoj ceny | Bitcoin a další kryptoměny | Sideway trend | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Tempo poklesu | ROE | Evropská centrální banka | Roční výnos | Měkké komodity | Indikátor | Dealer | Index cen | Situace na trhu | Prezidentské volby v USA | Vzestupný Tasuki Gap | Pablo Hernández de Cos | Pohyby směrem dolů | Daně | Lídři | Dobré obchodní příležitosti | Vyšší úrok | Close | Marketingová komunikace | Americká centrální banka (Fed) | Velikost pozice | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Oblíbené carry trades | Dluhy | Růst cen nemovitostí | Zlevnění zemního plynu | Pokles indexu | Vyplácet dividendy | Institucionální investoři | Nové hypotéky | Momentum | Daně z příjmů | Inflace v listopadu | Dluhopisy | Zhodnocení situace | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Obchodní rozpětí | Zisky | Maloobchodní tržby | CHN.cash | Vysoká poptávka | Konsenzus | Conference Board | Akcie Boeingu | Bývalý prezident | Ceny palladia | Růst ceny | Časová pásma | Spekulativní pozice | Obchodní pozice | Vývoj inflace | TradingEconomics | Sója - Vývoj ceny | Swap | ISM | Miliardy eur | Voda | Přeprodané podmínky | Obrovské ztráty | Benchmarky | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Toyota | Odraz ceny | Cena zlata | Shanghai Composite | SPAD | Verbální intervence | Burza futures a opcí | Nákup měnových párů | Pullback | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Zinek | Breakout | Měnové intervence | Sektor zdravotnictví | Bull | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Saxo | Historické pohyby | Vrcholy | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Graf akcií farmaceutické společnosti | Cenový pohyb | Analytika | RSI | Inflace zpomaluje | Měnová politika | SPX500 | PMI ve výrobě | Býčí trh | ERA | Repo sazby | Dash | Vega | Poptávka | Snížení ratingu | Financování | Silicon Valley | ČSÚ | Technologický gigant | Zasedání RBA | Historická minima | Finance | Prodávající | GMT | Historické maximum | Christopher Waller | Arista Networks (ANET.US) | Růst HDP | Překoupení | Rizikový sentiment | Snížení ekonomické aktivity | Psychologie | Úrokový diferenciál | Hodnota akcií DRDGold Limited | Změny ceny podkladového aktiva | USDJPY | Inflační očekávání | Velké riziko | Investiční poradenství | Gamma | GfK | Zasedání Bank of England | Snížení rizika | Line | Poptávka po zlatě | Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Michaela Pudilová | Propad ropy | DSTI | Capital | ICE | Průměrná hodnota | Cizí měny | Masato Kanda | ECB Christine Lagardeová | IntoTheBlock | Investor | Americké akciové trhy | DNO | Obchodovat | Jitan Solanki | Pokles trhů | Reporty | Spotřebitel | Poradenství | Korekční fáze | Index výdajů | Výplata dividend | Hospodářský růst | Analýzy trhu | Prezident Fedu | Padající hvězda | Posílení eura | Nárůst výnosů | Dividenda | S&P/Case-Shiller | Supporty | Společenské změny | GTLB.US | Popularita obchodování s komoditami | Průměrné ceny bytů | Čaroděj ze země lží | WTI | Overlap support | Standard & Poor's 500 | Resistance | Otevřená pozice | Bod | Miliardy korun | Ekonomové | Medvědi | Holubičí postoj | Základní druhy | Moderní burza | Reserve Bank of Australia | MIFID | Tweet | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Dividendový výnos | Americká měna | Martin Vašek | Sazba hypotečních úvěrů | Případová studie | Companhia Siderúrgica Nacional ADR | Saúdská Arábie | Doba pro nákup | Vývoje ceny | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Interní informace | Černá káča | Cena ropy | Řecká písmena v obchodování s opcemi | Malý akcionář | Diverzifikace portfolia | Inflace | Problémy | Ocel | UTC | Co jsou komodity | Japonská burza | Drobní investoři | Marže | Hlavní město Praha | ROCE | COMEX | Trend na akciovém trhu | Klesající trendová linie | DAX | Zlato a stříbro | Vstoupit do trhu | HDP | Moderní komoditní trhy | Alphabet | Spolehlivost a důvěra | Struktura | Vedení společnosti | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Ceny niklu | Index PMI | Firma | Korporace | Signály | Nejdůležitější pojem | Akcie Civitas | Golden Cross | Aktivita investorů | Hanging man | Devizový trh | Načasování | Elektronický systém | Jak fungují burzy | Ether | Účinnosti vakcín | Inflace v Austrálii | Rafinérie | Technická analýza akcií | Druhy komodit | Lot | Ministerstvo financí | Ropa | Statistiky | Náklady na obchodování | Zahájení obchodování | Čínský index | Skew opce | Rezervy | Prodávat svoje akcie | Diverzifikovat | Finanční výkonnost | FX | Zpomalování inflace | Geopolitika | Burza NASDAQ | Výhodné investice | Kalendář ekonomických událostí | Nákup kontraktu | Američané | Kurz | Market | Forexu | Polská národní banka | Home Credit | Vývoj ceny niklu | 256/2004 | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | Měsíční mzda | Aktuální předpověď | Pokles výnosů | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Analýza EUR/USD | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Nárůst EPS společností | Overlap rezistence | Hliník | Růst dolaru | Ceny pšenice | Býčí vyhlídky | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Co je technická analýza? | Dolar | Obchodování eura | Fibonacciho retracement | Technická analýza akcií Civitas Resources | Vývoj ceny kávy | Fundamentální aspekty | Kukuřice | Spekulanti | Tasuki Gap | Slovní intervence | Prezident Fedu v Dallasu | Měď | Proinflační | Technická analýza intradenního pohybu | ANZ | OsMA | Fundamentální pozadí | Yield | AUD | Bod zlomu | Contract | Byznys | Jiří Sýkora | Časová hodnota | Deere | Obchodní bilance | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Propady cen | Pohyby ceny | Václav Šimek | Místopředseda představenstva | Jasný směr | Komise v přenesené pravomoci | Mauricius | Propad cen akcií | Kypr | Obchodování na burze v Londýně | Forex asistent | Christine Lagarde | Naplnění prognózy | Tržní změny | LME | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Japonský Nikkei | ANET | Nákup nemovitostí | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Vývoj elektronického obchodování | Zpomalení růstu | Obchod | Nálada na Wall Street | Prodeje | Obchodní aktivita | Oves | Lyft (LYFT.US) | Budoucí pohyby cen | Pozice spekulantů | ROI | Rozhodnutí Bank of England | Pokračující patterny | Banka | Fibonacciho úrovně | Bollingerova pásma | Vancouver | Vítězství nad inflací | EU | Cenové stability | Cena stříbra | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Převis | Analýza společnosti FérMakléři | Úrovně rezistence | Vývoz | Index výrobní aktivity | Aktivity v eurozóně | TOP 5 akcií | Úroveň rezistence | Světové poptávky | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Vyjádření představitelů | P/E Ratio | Kazuo Ueda | Hodnota indexu | Švýcarský frank | RBOB | Báze | Růst akcií | Největší obchod | Poplatky za obchodování | Chuť riskovat | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Eskalace konfliktu | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Miliardy | Investiční nemovitosti | Spekulace | Denní graf | Růstový trend | Investoři a obchodníci | Americké burzy | Ukazatel volatility | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Dceřiná firma | Výzva | Japonský Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | Pin Bar | Výnosy na amerických dluhopisech | Podíl na zisku společnosti | Rising Three | Příklady obchodování | Zlaté rezervy centrálních bank | Další kryptoměny | Oscilátor Marlin | Vlastní kapitál | Ceny energií | Konkrétní příklad | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Ceny potravin | Úrokové platby | Nárůst volatility | Japonský jen | Kritéria pro firmy | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Úspěchy | Kiwi | Poptávka po americkém dolaru | Hodnota akcií DRDGold Limited (NYSE: DRD) | 3 akcie na zlato | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Vyšší volatilita | Christie's | Silná poptávka | Základní koncepty fundamentální analýzy | STAR | Svíčkové formace | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Panika | Trading | Komunita | Henry Hub | Booking | Výrazný pohyb | Plánování | Blockchain | Sell Stop | Strategické investování | Předpovědi | Směr trhu | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Knight | Potenciální riziko pro investory | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Protipól carry trade | Pokles sazeb | Druhá vlna | Dow Jones Industrial | Vstupní signály | Oslabení | Vstup na trh | Kroky Fedu | Střední podniky | Časový rámec | Obchod s rýžovými tikety | Low | Míra inflace | Ceny benzínu | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | MAN | Spotify | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Objem objednávek | Nařízení | SWIFT | Jak obchodovat | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | M2 | Regulované a neregulované trhy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Standardizované futures | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Bazický bod | Úroveň supportu | Pyramida | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Podnikatel | Nejnovější údaje o inflaci | USD index | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | Zmrazení ekonomiky | Zpracovatelský průmysl | Růst Bitcoinů | Biliony | Divergence | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Nákupní pozice | Politické události | Analýza společnosti | Akciové trhy | Value Gap | Překoupené podmínky | Myšlenka | Ukazatel nálady na trhu | UnitedHealth | Varování | Ceny nájemního | Vánoční svátky | Úsilí | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Spojení | Graf akcií společnosti Nvidia | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Základní sazba | Pandemie | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Bear | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Kotace | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Výprodej | Discovery | Euro/Americký dolar | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Identifikační číslo | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Zdanění | Pokles cen | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Automatic Data Processing | Ross Hook | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Obchodní operace | SP500 | 1D | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Bankovní účet | FedWatch Tool | Tržní kapitalizace Tesly | Nový týden | Sucha | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Výnosnost | Ole Hansen | NZD/USD | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Brazílie | Tržní kapitalizace kryptoměn | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Supporty a Resistance | | Japonské úřady | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Obchodování s opcemi | Investiční skupina PPF | Stratég | Nájemní bydlení | Změna delty | Hodnota akcií DRDGold | Signál k nákupu | Změny ceny | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Edward | Vývoj ceny hliníku | Jak vydělat peníze | Přírodní katastrofy | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Částečný úvazek | Zlato - Vývoj ceny | Pojistky proti inflaci | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Zápis ze zasedání FOMC | Nálada na trhu | COTTON | Riziková aktiva | Strategie carry trade | Kapitalizace | Časová osa komoditních trhů | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Obchodní hodiny | Indikátor MACD | WTI (OIL.WTI) | Yahoo Finance | Paxlovid | MAM | Americký dluh | Cardano | Ekonomické prognózy | Poplatky | Nike | Obchodní dny a hodiny | Úrovně supportu | Velká Británie | Rozvoji obchodování s futures | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Sol | Earnings per Share | Obchodovat Price Action | Slavomír Steigauf | Double bottom | Softwarové firmy | Indexy S&P | Býčí scénář | Akcie na zlato | Optimismus investorů | Return on Equity | Evropský průmysl | Nálada | Geopolitická rizika | Flexibilita | Materiály | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Přísná měnová politika | Předstihový ukazatel | Rho | Kupující bitcoinů | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Pasivní příjem z pronájmu | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Kakao - Vývoj ceny kakaa | DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Dobrá zpráva | Volný peněžní tok | Sankce | Zhodnocení | Výsledky hospodaření | AUD/USD | Obchodování s futures | Investiční manažer | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | Směr trendů | Prodejní cena | Jiří Hrbáček | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | SEC Gary Gensler | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Kulaté číslo | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nemovitosti v ČR | Economist | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Seminář | Čínský vicepremiér | Nový býčí trh | Energetické společnosti | ONE | Propouštění | 2222 | Vlastní bydlení | Bloomberg Intelligence | Politika Fedu | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Cenové rozpětí | Expanze | Insider | Růst cen energií | Prodejní signál | Strategická flexibilita | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | Uhlí | Cenové hladiny | AAPL | Obchodní výhled | Hrubá marže | Analytické zprávy | Air Jordan | MSTR.US | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Americké statistiky | Swingová maxima | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Platina - Vývoj ceny | Nevada | Peněžní trhy | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | New York | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | První úroveň rezistence | Riziko korekce | Realitní bubliny | Aukční síň Sotheby's | Klíčové výhody | Swing | Graf měnového páru | Dřevo | Krize | Vypuknutí pandemie | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Průměrná úroková sazba | Horizontální linie | Růst cen výrobců | Mises Institute | Ekonomické zprávy | Vysoké ceny ropy | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | NFT | Open Interest a Volume | Dow Jones | Obchodování se zemědělskými komoditami | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Úročení vkladů | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | MicroStrategy (MSTR.US) | Časové pásmo | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Graf indexu | Ředitelka | Generální ředitel | Bezpečnost | Situace na grafu | Čas na nákup | Hypoindex | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Likvidita | Klouzavé průměry | RBA | Nabídka a poptávka | Cenová bublina | Žádosti o podporu | London Metal Exchange (LME) | Reinvestice | Výprodeje | OIL.WTI | Derivát | Průměrná míra inflace | Káva - Vývoj ceny kávy | Hliník - Vývoj ceny | Plán obchodování | Transakce | Hodinový graf | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Philip Lane | MasterCard | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Peněžní tok | Pasivní příjem | Podkladové aktivum | Nákup EUR | Rolování kontraktů | ANET.US | Které akcie | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Úrokové sazby | AUDJPY | Ceny nájemního bydlení | Podnikání na kapitálovém trhu | BTC/USD | Akcie společnosti CrowdStrike | Dividendy | Session | Měna | Jasný signál | Údaje o HDP | Finanční sektor | Support a rezistence zóny | Katastrofy | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | EUR/CHF | Pozice dolaru | Australská ekonomika | Kupní opce | Hladina rezistence | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Miliardy dolarů | Inside | Ceny realit | Zásoby společnosti | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | Sója - Vývoj ceny sóji | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Investiční bankéř | Náklady spojené s transakcí | Nabídková cena | Investiční skupina | FOMC | Nový trend | Vývoj ceny | Statistika | JPMorgan | 100 SMA | Růst průměrné mzdy | Růstové vyhlídky | Dna | Trade | Překoupené oblasti | Cena komodity | Futures na zemní plyn | Optimismus na trhu | Zisky společnosti | Carry trades | Náklady na obsluhu dluhu | Nákupní signál | Co je komodita | Americké akciové indexy | EIA | Platformy | Nebezpečí | Vývoj ceny bavlny | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Vývoj ceny americké ropy | Miliardy USD | I-Trader | Vicepremiér | ADA | Nižší maxima | Obchodní den | Změna ceny opce | Makroekonomické události | Signál | Írán | Technický výhled | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Pozemky | Vlády | EPS | Výkonnost společností | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Biliony dolarů | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Ropy | Rozdílové smlouvy | Pracovní den | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Evening star (večerní hvězda) | Analýza společnosti FérMakléři.cz | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Podcasty | Výdaje | Změny trendu | Korelační koeficient | Nákup kontraktu Henry Hub | Rafinerie | Společnost | Apple (AAPL.US) | Obchodní systémy | Vývoj amerického státního dluhu | LTV | Časové období | Časové rámce | Likvidní | Šance | Sázky | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Diamondback Energy | Forbes | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Disclaimer | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Technická analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Implikovaná volatilita | Ceny americké ropy | Cukr - Vývoj ceny | Investiční platformy | BlackRock | Vysoká volatilita | Wood & Company | Cena akcií | Šéfka ECB | Non-Farm Payrolls | Kupci | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | KO | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Zasedání bankovní rady | Prezident Federální rezervní banky | Ztráty | Obchodní signál | ACT | Organizace | Akcie Arista Networks | Očekávaný zisk | Obilí | Analýza akciových trhů | Gap | Services | Stock Exchange | Růst | Obchodování EUR/USD | Česká národní banka | Objem zakázek | Vyšší úroveň | London metal exchange | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Ekologické události | Ceny výrobců v USA | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | Stav trhu práce | Propad ceny | Proti trendu | Podnikové investice | Zajištění | Závěr seriálu | Administrativa | Snížení inflace | Linie podpory | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | Hlavní americké indexy | Cenový index | Stříbro a platina | Modely oceňování opcí | MiFID II | Token | Nejbližší rezistence | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Cenová akce | Investiční fond | Potravinářský průmysl | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Úročení | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny nemovitostí | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | ČTK | Engulfing | Index amerického dolaru | ISM index | Bonita | Přelom roku | Směr dlouhodobého trendu | Kapitálový fond | Návratnost investice | Portu Gallery | Koncept klouzavých průměrů | Etheru | Běžný malý trader | Obchodování německého indexu DAX | Osa komoditních trhů | Open-outcry obchodování | Pravděpodobné výsledky | Theta | Pohyb akcií | Apple Podcasts | Kupovat dluhopisy | Sektor nemovitostí | Komplexní analýzy | FérMakléři.cz | Ondřej Hartman | Investování | Broker Consulting Martin Novák | Opce a arbitráž | Mlékárenský průmysl | Makléřská společnost | Odvětví | Údaje MMF | Americký státní dluh | Vyvíjející se technologie | Graf akcií společnosti | Hodnoty investice | Snížit úrokové sazby | Daně z nemovitosti | Kupní (call) | Bear trend | New York Cotton Exchange | Trend na akcii | Druhy akciových trendů | Efektivně obchodovat | Objemy kapitálu | Využití opcí ve strategiích | Top 5 akcií roku 2023 | Cílová cena | Příklad S/R zón | Hurikány a sucha | Kladný swap | Blue Owl Capital Corporation | Korelace s cenou ropy | Příklad trendu | Richmond | Powellovo sdělení | Zisk na akcii | Výkyvy počasí | Index HSCEI | Jak obchodovat Price Action | Lístky | Vyhlídky dolaru | Největší meziroční nárůst | Důvody k nákupu | Obchodování GBP/USD | Obchodování Futures | Analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Investice do realit | Obchodní signály | Využití volatility | Obchodování britské libry | Technické signály | Období poklesu | Ministr financí | Aktuální dividenda | Akcie elektrické automobilky | Hlavní ekonom ECB | Luxent | Mzda | Býčí rally | Metriky a ukazatele | Největší ekonomiky | Elektrické automobilky | Jesika Schopper | Japonské společnosti | Prohlášení | Předpověď pro GBP/USD | Prodeje bytů | Dluhopis | Finanční prostředí | Ferrari | Šéf nizozemské centrální banky | Zavírací ceny dané akcie | NYSE: CIVI | Efektivnější systém | Člen Rady guvernérů Fedu | SCB | Správa | Návratnost | Druhy trendů | Crocs | Nákup australského dolaru | Chicago Board of Trade (CBOT) | T+2 | Rezistence | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Olívia Lacenová | Vzestupný trend | Data z World Gold Council (WGC) | Fyzické trhy komodit | Udržitelnost | NYSE: SID | Awesome Oscillator | Co je komodita? | Vhodné podmínky | Pohyby směrem nahoru | Růst bitcoinu | Velmi oblíbené akcie | Finanční derivát | Nacenění kontraktu | Kroky Bank of England | Oficiální údaje | Společnost DRDGold Limited | Technická analýza akcií Frontline | Gitlab (GTLB.US) | Úřady | AI | Vývoj technologií | Hodnocení ekonomiky | Vlastnictví | Malý růstový trend | Druhy trendů podle směru | ROI (Return On Investment) | Zlevnění zemního plynu v USA | Průmyslové kovy | Pronájmy | DASH.US | Výhody | Instrumenty | Zachování původní hodnoty | Co jsou komoditní trhy? | Civitas Resources Inc. | Posílení | John Deere | Analýza akcií | Ropné a plynárenské společnosti | Burza Dojima | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation | VIP zóna | Pracovní místa | Futures na americké indexy | Sehnání nájemců | Dubaj | Wheaton Precious Metals | Martin Jaroš | Včerejší seance | Change | Rizika obchodů carry trade | Ekonomický růst | Pád USD | Srovnání poplatků | Technická analýza akcií Franco-Nevady | EURUSD | Účtenky | Významný dopad | Graf dne | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | ČSOB | CAD | NFP | Argo Blockchain | NVDA.US | Spekulovat na budoucí cenu | Velikost kontraktu pro komodity | Citlivost na volatilitu | The Economist | CSCO | Analýza | Unie | Shanghai Stock Exchange | Analytička | Vývoz LNG | Nasdaq Composite | Supply | InterContinental | Zasedání FOMC | Investovat | Black spinning top | Komoditní | Ekonomika USA | Analytické shrnutí | Akcie dané společnosti | Rozvoji obchodování | Derivátové trhy | Chicago Board of Trade | Obchodované komodity | Vliv na akciové trhy | Koncept supportu | Otevírací cena | CPIPG | Martin Machala | Potenciální obrat | Odborový svaz | Americký index | Opční strategie | Trend jdoucí do strany | Vzdělávací nástroje | Clearing | NAHB | Ceny zinku | Supporty a rezistence | Obchodování německého indexu | Americké centrální banky | Popularita obchodování | Skupina Home Credit | FSR.US | Hamburk | Expertka | Analýza komodit | Board of Trade | Business Today | Obchody prostřednictvím online platforem | Úvod do světa akcií | Bloomberg | ADR | Nemovitosti v zahraničí | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Akcie Frontline | NDX | Retail obchodníci | Poměr rizika a zisku | Louis Vuitton | Člen představenstva | Hodnota transakcí | Technická analýza akcií Franco-Nevada | Zvýšený objem | Zásobování průmyslu | David Eim | Vyšší mzdy | Kontrakty vázanými na komodity | Využití opcí | CNBC | Předpověď | Zdroje energie | Nerozhodnost trhu | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Fáze trhů | Ontario | Výkonnost | Inverted Hammer | Státní svátek | Kotace BTC | Obchodní války | Flat | Asie | Technologické společnosti | Budoucí pohyby | Spoření | Snižování sazeb | Automobilky | Akcie koupit | Carry trade | Výsledky společnosti | Americké měny | CTA | Nejznámější burzy cenných papírů | Přehled | Reflexivity Research | Plyn | Měď - Vývoj ceny | Analýza akcií International Seaways | London Stock Exchange | Hospodaření | Obchodníci s rýží | Futures | Platina | Finanční ztráty | Walmart | Pokles ceny | Nemovitosti | Štěstí | Oživení světové ekonomiky | Hlavní ekonom | Novela zákona | Analytik | Tipy pro začínající obchodníky | Vysoká cena | Německý PMI | Obratový pattern | Kontrakty na obilí | HDP USA | Americká data | Mario Centeno | Technická analýza akcií DRDGold Limited | Sektor služeb | Podpora | Ekonomické vyhlídky země | Index CPI | Jakub Matis | Analýza akcií Franco-Nevada | Akciový index | Delta hedging | Inflace v únoru | Mezinárodní devizový trh | Open-outcry | Svíčkový graf | Obchodování GBP | Cenová maxima | Zlepšení | Oblečení | Pokles akcie | Analýza akcií Wheaton Precious Metals | ATH | Medián | Fyzické trhy | Cenová efektivita | Český realitní trh | Zemědělství | Portfólia | RBC | Riziko | OpenAI | Seance v USA | Výhody obchodování | XTB Research | Očekávání trhu | Ekonomie | Spotřebitelské ceny | Snížení úroků | Růst kryptoměn | Oceňování akcií | Vybrat zisk | Geopolitické faktory | Akcie International Seaways | Menší pohyby | Plný úvazek | Změny cen komodit | Soukromé společnosti | UNH.US | Manažeři | Oblasti rezistence | Trendová linie | New York Board of Trade | Chuť podstoupit riziko | Bavlna | New York Mercantile Exchange | Úspěšný debut | Japonská burza rýže | Ondřej Hartman a Marika Čupa | Chance | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | Riziko pro investory | xStation5 | Hledání výnosu | Nákup akcií po výplatě dividend | Statistické údaje | K čemu jsou klouzavé průměry dobré? | Hotovost | Čínská společnost | Německo | Významné úrovně | Motivace | CL | MT4 | Poptávka po zlatu | Ekonomické statistiky | Varšava | Vedoucí pracovníci | Poslední burza v Evropě | Nakupovat | Konkurent | XTB | Stabilní příjmy | Společnost Cisco Systems | Vice | Formy obchodování s komoditami | CRM.US | Celková ekonomika | Standardizované futures kontrakty | Hladiny rezistence | Inside day | Aukční síň | Analýza akcií Blue Owl | Formace obratové | Dezinflační trend | Japonská centrální banka | Dealogic | Ceny v eurozóně | Politické faktory | Podvod na investorech | Frontline plc | Vývoj akcie | Stanovená cena | Společnosti spojené s těžbou zlata | Překoupené úrovně | Akciové indexy a diverzifikace | COT | Rané formy obchodování s komoditami | Fisker (FSR.US) | Commitments of Traders (COT) | Pád dolaru | Výhody investování do akcií | Ranní hvězda | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ETF Grayscale | Oblast investování | Závazek | Popularita umělé inteligence | Nákup akcií před snížením dividendy | Nákup komodit | FXstreet | Zpřísňováním měnové politiky | Vývoj ceny zinku | Britská Kolumbie | Nejstarší zaznamenané obchodování | Největší a nejznámější burzy | Ocenění | Komplexní disciplína | Fundamentální analýza akciových trhů | CoreLogic | Fyzické dodávky | Podnikatelská aktivita | Henrique Tomé | Nejnovější zprávy | Státní svátky dané země | Salesforce (CRM.US) | Představitel ECB | Pozice | Swiss Life Select | Vedení centrální banky | SQ.US | Toronto | Důležitý signál | Směrnice | Deloitte | Strong Buy | Podkladové komodity | Virgínie | Investiční strategie pro dividendové akcie | Hang Seng | Forexoví brokeři | Trh s bydlením | Graf akcií společnosti Deere & Company | Potenciál poklesu | Vývoj ceny mědi | Technická analýza akcií Blue Owl Capital | Obchody | Příklady fyzických komoditních burz | GitLab | Michael Barr | Podstoupit riziko | Aktuální prognóza | Vliv na akcie | Aktuální cena zlata | Krypto | Dluhopisový trh | Tipy pro začínající | Burza Nasdaq | Politika amerického Fedu | Dopad cen ropy | Vývoj těžby ropy | Opatření | Těžaři | Neregulované trhy | Sektorové metriky | Marika Čupa | Roman Pilíšek | Webináře | Conference Board index | Chorvatsko | Opce a makroekonomické události | Freedom Financial Services | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Sledováním grafů | Růst výnosů dluhopisů | Různé opční strategie | Zajímavé zhodnocení | Investing | Medvědí potenciál | CoinDesk | Oscilátory | Analýza intradenního pohybu | Top 3 akcie | Předpovědi analytiků | Členka Rady guvernérů | Obchodování na burze v USA | Prodeje rodinných domů | Finanční podmínky | Výprodej ropy | Stříbro - Vývoj ceny | SQ | Vývoj akcie NVDA | Evropské indexy | Proražení rezistence | Citlivost na změny úrokových sazeb | Šílený rok | JP Morgan | Makroekonomický kalendář | Rodinné domy | Hedging | Měny s vysokým výnosem | Technické analýzy akcií | Put | Diverzifikovat portfolio | Americký regulátor | Nejobchodovanější měnový pár | Trading Central Technical Ideas Lookup | Index PCE | Čínská Shanghai Stock Exchange | Jestřáb | Carry trade obchodování | Data z World Gold Council | Chicago Mercantile Exchange (CME) | DRDGold | Analýza akcií DRDGold Limited | Tržní cena | Velké ztráty | Blue Owl Capital | Pokles libry | Roční návratnost | Výběrová kritéria pro firmy | Dostatek peněz | Fair Value | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Očekávaný růst | Budoucnost | Banky | Meziroční inflace | Záporné ceny | Intervenovat | Futures na sojové boby | Bilance | Oscilátor | NASDAQ 100 | Realitní fond | Technologické odvětví | Provize | Umělá inteligence | 737 MAX | Dlouhodobé investování akcií | Expirace | Akcie Companhia Siderúrgica Nacional | Čínské centrální banky | Klaas Knot | Žlutý kov | Dynamický support | Nižší náklady | Světové produkce | Vysoké úrokové sazby | Slabý trh | Medvědí pokles | Akcie | Produkce ropy | Doporučení | Rané počátky | J.P.Morgan | Býčí potenciál | Příklad trendu do strany | Starší rodinné domy | Tempo růstu HDP | Cena akcií společnosti Franco-Nevada | Obchodování na měnovém trhu | Vzdělávací materiály | Trader | Obchodní podmínky | Finanční situace | Carry obchod | Měnový pár | Graf indexu Nasdaq | PPF | Regulační orgány | Kupní opce (call opce) | Tempo inflace | Video | Předpovědi analytiků pro akcie | Výhledy | ITM | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | Větší pokles | G7 | Časová osa | Celková inflace | Wall Street | Dobrá čísla | Co jsou futures kontrakty? | EMA | Ceny bydlení | Převod komodit | Emitenti | Západní Virgínie | Historie komoditních trhů | NYSE: DRD | Medvědí trend | Bureau of Labor Statistics | Raketový růst | Počet nezaměstnaných v Německu | Return On Investment | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Jednatel | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem | Whirlpool | Srovnání poplatků za obchodování | Poptávky po dolaru | InstaForex | Cena nemovitostí | Novinky | Kontrakt | Fisker | Obchodní příležitosti | Akcie roste | CBOT | Harami | CryptoQuant | Vývoj ceny ropy Brent | Období pro klouzavé průměry | Retail | USA | Evening Star | Platba | Aktuální situace | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Ráj pro spekulanty | Janet Yellen | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Společnost DRDGold | Pozornost obchodníků | Spinning Top | Jak vydělat | Analýzy akcií | Míra poklesu | Daň z příjmu | Zóny supportu a rezistence | Buy Stop | Nasdaq | Graf akcií společnosti Deere | Sazby beze změny | Obchodování na parketu | Ceny pozemků | Akcie společnosti GameStop | PMI ve službách | Uzavření obchodu | Analytici fondů | Nové zdroje | Holding | Intradenní strategie | Průměrná cena | Cena kávy | Ministerstvo práce | Akcie elektrické automobilky Nikola | Cukr - Vývoj ceny cukru | CSCO.US | Geopolitické napětí | Bull trend | Zlato na NYSE | Doba pro nákup nemovitosti | Graf akcií automobilky Nikola | Zveřejnění zpráv | Boeing 737 Max | Vývoj těžby ropy kartelu | Trend ceny | Stochastic | Akcie Crocs | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Silná bariéra | Théta | Výrobní náklady | DoorDash | Obnovení růstu | Jak fungují komoditní trhy? | Graf akcií automobilky | Akcie Blue Owl Capital | Sezónnost a počasí | Overlap | Význam pro akciové trhy | Schválení spotového ETF | Frontline | Průlom | Tlak na USD | Investment | Prodej eura | Obchodníci s kryptoměnami | Zásobníky | FTMO Account | Medvědí fáze | Rollback | Simple Moving Average | Dopad cen ropy na energetický sektor | Ponziho schéma | Výraznější pokles | Spojené státy | Tři bílí vojáci | Technická analýza akcií International Seaways | Začínající obchodníci | Bitcoin Trust | Akcie společnosti International Seaways | Realitní sektor | Administrativa prezidenta Bidena | SEC | Analýza akcií Franco-Nevady | Koncepty fundamentální analýzy | Prodejní pozice | Graf EUR/USD | Support zóna | Akontace | Počet nezaměstnaných | Prodej různých surovin | Nárůst objemu obchodů | Doji svíčka | Čistá spekulace | Přístup k obchodování | Capital One | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Hlasovat na valné hromadě | Prodejní ceny | Obchodování s komoditními futures | Rané formy obchodování | Ekonomické aktivity | Index aktivity v sektoru služeb | Býčí trend | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Ponziho pyramida | Možnost reinvestice | Rychlost | Zvýšený zájem | Nejznámější burzy | Hypoteční banky | Jefferies | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Volatilita jako indikátor | Hospodářské politiky | SMCI | Úspěch | Stimuly | De-dolarizace | Rezistence zóny | Jerome Powell | Typy obchodovaných komodit | Oblíbené akcie | Důsledky na investiční strategie | Volby | Pennant | Ukazatele | Moving Average | Vývoj ceny kukuřice | Deere & Company | Umění | Formy obchodování | Volatilita na EURUSD | Morning Star (Ranní hvězda) | Nákup a prodej různých surovin | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Kurz GBP | Kalendář státních svátků | Prolomení oblasti | Informace o trhu | Programy technické analýzy | Index relativní síly | Boeing 737 | Zlato | Stávající trend | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. | Americká vláda | Fundamentální analýza komodit | Živý skot | NZD | Dentons | Pšenice - Vývoj ceny | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Ceny mědi | Obchodování na parketu burzy | Převzetí firmy | Cheat Sheet zdarma | Ziskovost a marže | NYSE: INSW | Futures kontrakty na obilí | Budoucí pohyby cen komodit | NYSE: OBDC | OBDC | ČR | DRDGold Limited | Podniky | WPM | Obchodování na burze | Sentiment trhu | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem v USA | Indikátor Alligator | Významné události | Analytický tým | Black-Scholes | Inflace v USA | Pohyb dolaru | Commitment of Traders | Netflix | Politici | Investiční byty | Významný vývoj | Průmyslové odvětví | Očkování | Open Interest | Právo hlasovat na valné hromadě | Ceny kávy | Požadavky na kapitál | Ekonomické podmínky | První moderní burza | Obchodní styl | Dojima | Obchodování s trendem | Překážky | Rezervy centrálních bank | Obchodování s derivátovými kontrakty | Zajištění proti inflaci | Obchodní komora | Cena a Skew opce | Nákupy zlata | Význam na finančních trzích | Domácí poptávka | Amazon | Index spotřebitelských cen | Sankce vůči Rusku | Základy opčních trhů | Odhady analytiků | Tržní kapitalizace společnosti | Býčí strategie | Tým FXstreet.cz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kupónová knížka
Kupónová privatizace
Kupónový dluhopis
Kupónový výnos
Kupování akcií
Kupování nemovitostí
Kupování nemovitostí za účelem investice
Kupovat akcie
Kupovat čínské akcie
Kupovat dluhopisy

Následující klíčová slova

Kupující bitcoinů
Kupující fyzického zlata
KURDISTANFOREX
KURDISTANFOREX LTD
Kurs české koruny
Kurs ČNB
Kurs ČNB EUR
Kurs ČNB euro
Kurs dolar
Kurs dolar koruna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
Fio banka
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít