Čtvrtek 30. červen 2022 09:13
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Obligace

C:\fakepath\1636911596-Vkonnost_SATS_DJIA_po_mscch_Small.png

Obchodní systém SATS DJIA

14.11.2021 Dnes vám představím obchodní systém pro obchodování akcií z akciového indexu DJIA, jehož výkonnost je oproti indexu dvojnásobná. A tento systém se chystám obchodovat live!
C:\fakepath\euro3.png

Reuters: O první dluhopisy EU na obnovu po pandemii je značný zájem

15.06.2021 O první dluhopisy, které vydává Evropská unie na obnovu ekonomiky po pandemii, je značný zájem. Investoři si zatím objednali papíry v objemu více než 107 miliard eur (2,7 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na hlavního manažera emise. Jde zároveň o klíčový krok na cestě k ustavení Evropské unie jako hlavního společného dlužníka.
img

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici

18.05.2021  Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Fitch: Africký stát Zambie směřuje k platební neschopnosti

15.10.2020 Africký stát Zambie pravděpodobně směřuje k platební neschopnosti. Stal by se tak pátou zemí světa, která v letošním roce nesplní své dluhové závazky, uvedla dnes mezinárodní ratingová agentura Fitch. Země se dostala do sporu s věřiteli o odklad splátek některých svých dluhopisů. Obligace vydané zambijskou vládou tak dnes na finančních trzích pokračovaly v poklesu.
img

Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K

06.10.2020 Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
img

Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů

16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
img

Nové černé pondělí

10.03.2020 Dramatické vyhlášení války o cenu ropy vyvolalo o víkendu na světových trzích, které už nyní zažívají novou obdobu Černého pondělí, přímo katastrofu. JPY absorboval masivní toky hledající bezpečné útočiště a měny citlivé na cenu ropy zažily masakr a utrpěly ztráty, které patří v některých případech k největším v celé historii trhu. Teď ještě pozor na riziko dalšího oddlužování a také na snahy politiků se s nákazou nějak vyrovnat.
img

Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?

10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
img

Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru

13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
img

Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování

24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
img

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
img

Německo vydá první „zelený dluhopis“ v druhé půlce roku 2020

20.12.2019 Německo uvede svůj první zelený dluhopis s emisí v milionech eur v druhé půlce budoucího roku, aby využilo prosperující trh s udržitelnými financemi.
img

Jak fungují státní dluhopisy a jak je obchodovat?

26.09.2019 Pokud nechcete nechat své peníze nečinně ležet na běžném účtu, máte několik alternativ, jak je nechat pracovat. Nejznámější 2 způsoby jsou investice do akcií nebo dluhopisů. To, že akcie překonávají dluhopisy v dlouhodobějším měřítku, co se zisku týče, je zřejmé.
img

Apple využil rekordní minima na výnosech dluhopisů

09.09.2019 Společnost Apple je známá jako jeden z nejsilnějších hráčů na globálním akciovém trhu, která si z hlediska tržní kapitalizace poměrně dlouho držela post jedničky na trhu. Nicméně v posledních měsících se situace na trzích mění - společnosti začínají reagovat na pokles amerických úrokových sazeb a silnou poptávku ze strany investorů. Výjimkou není ani Apple, který se rozhodl hledat dodatečný kapitál pro svoje záměry na dluhopisovém trhu.
img

Realitní skupina CPI Property Group v Dublinu vydala dluhopisy za 8 miliard korun

12.03.2019 Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka pro své investory na burze v Dublinu vydala dluhopisy za 350 milionů dolarů, přepočtu za 8 miliard korun.
C:\fakepath\graf trader.gif

Akcie v Evropě klesají, hlavně technologie

11.10.2018 Evropské akciové trhy dnes oslabují a jejich hlavní indexy jsou nejníže za více než 20 měsíců. Navázaly tak na prudký středeční propad na Wall Street a následný pokles akciových trhů v Asii. V Evropě se pokles týká všech odvětví, nejvíce ale technologií, jejichž index dopoledne ztrácel asi 2,4 procenta. Středeční propad na Wall Street rovněž zasáhl zejména technologické tituly.
C:\fakepath\asie 02102013.png

Asijské akcie navázaly na výprodej v USA

11.10.2018 Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, a navázaly tak na prudký středeční výprodej na akciových trzích ve Spojených státech. Hlavní akciové indexy odepsaly kolem čtyř procent, souhrnný index bez Japonska je nejníže za rok a půl. Nervozitu investorů vyvolává kromě dopadů globální obchodní války také růst výnosů dluhopisů americké vlády.
img

Komentář analytika Fidelity Intenational k výsledkům zasedání ECB

15.06.2018 Nick Peters, multi asset portfolio manager, Fidelity International, uvádí: „ECB konečně oznámila omezení programu kvantitativního uvolňování. Centrální banka sníží své měsíční nákupy z 30 mld. eur na 15 mld. eur, a to od září do konce roku. Nové nákupy se poté zastaví, přestože reinvestice po splatnosti příslušných nástrojů budou pokračovat, čímž zůstane ECB dlouho aktivní na evropských trzích s pevnými příjmy.“
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro klesá kvůli krizi v Itálii

29.05.2018 Euro dnes na forexových trzích zrychluje propad, podle společnosti Thomson Reuters by mohlo zaznamenat největší měsíční pokles za více než tři roky. Je nejníže od července 2017, dolar se vůči němu vyšplhal na své desetiměsíční maximum. Společná evropská měna se ocitla pod silným tlakem výprodeje italských dluhopisů. Například obligace se splatností dva roky zaznamenaly kvůli cenovému propadu nejvýraznější skok ve výnosech za více než 25 let a mají aktuálně výnos přes dvě procenta.
C:\fakepath\TOP5-29052018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
C:\fakepath\eurusd-29052018-3.png

Forex: Euro dnes prudce klesá

29.05.2018 Euro dnes na forexových trzích zrychluje propad, vůči americkému dolaru je nejslabší od loňského podzimu a dostalo se až pod 1,1540 EUR/USD. Společná evropská měna je pod silným tlakem výprodeje italských dluhopisů. Například obligace se splatností dva roky zaznamenaly kvůli cenovému propadu nejvýraznější skok ve výnosech za více než 25 let a mají aktuálně výnos přes dvě procenta.
C:\fakepath\eurusd-18052018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2018

18.05.2018 Akcie ve Spojených státech včera v závěru obchodování oslabily výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o obchodu a stoupající cena ropy. Především díky růstu výnosů z amerických dluhopisů ale zpevňoval americký dolar.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 4.12.2017

04.12.2017 Nejdůležitějším indikátorem z globální ekonomiky bude tento týden počet nových pracovních míst v USA za listopad. Očekáváme, že páteční statistika dále otevře prostor pro prosincové zvýšení sazeb Fedu. V Evropě nás bude zajímat německý průmysl a tovární objednávky. Obě statistiky zřejmě v říjnu přinesly dobré zprávy. Pozornost korunových investorů se zaměří především na pondělní statistiku českých mezd ve třetím čtvrtletí. Očekáváme, že průměrná reálná mzda (očištěná o inflaci) vzrostla o 4,8 % meziročně. Prognóza ČNB předpokládá 5% růst. Pokud by mzdy překvapily ještě vyšším růstem, mohla by se koruna vrátit zpět pod 25,50 CZK/EUR díky růstu sázek na zvýšení úrokových sazeb centrální banky ještě na prosincovém zasedání.
img

Výhled Fidelity International na závěr roku 2017: atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem

23.11.2017 Pokračující poptávka po výnosech nahrává podle odborníků z Fidelity International dluhopisům s vysokým výnosem a rizikovějším aktivům. Současná situace je charakterizována silným ekonomickým růstem, nízkou inflací, silnými korporátními fundamenty a optimistickými, nicméně stále obezřetnými, centrálními bankami.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Hodnota bitcoinu poprvé překročila hranici 7000 dolarů

02.11.2017 Hodnota digitální měny bitcoin dnes poprvé překročila hranici 7000 dolarů, během dopoledne se zvýšila o dalších více než sedm procent až na 7045 USD (154.545 Kč). Od začátku roku cena vzrostla zhruba na sedminásobek, tedy asi o 600 procent. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB drží dluhopisy hlavně od firem z Francie a Německa

06.10.2017 Většina podnikových dluhopisů v držení Evropské centrální banky (ECB) pochází od německých a francouzských firem. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ECB, která ve snaze stimulovat ekonomiku eurozóny nakupuje i vládní obligace. Těch podnikových by v portfoliu ECB mělo v příštích měsících přibývat, napsala agentura Reuters.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
img

Fundamentální analýza: Americké maloobchodní tržby naznačí silný růst spotřeby

14.07.2017 Statistika amerických maloobchodních tržeb by měla ukázat na solidní růst spotřeby ve druhém čtvrtletí roku. Dále by tak rostly šance na opětovné zvýšení sazeb Fedu, což opět naznačila i Janet Yellen ve včerejším vystoupení v americkém senátu. Český běžný účet se v květnu zřejmě propadl do schodku kvůli odlivu dividend, na celkovém obrázku ekonomiky a posilující koruně by to však nic změnit nemělo.
img

Návrhy na perestrojku eurozóny jsou na stole. O jejím osudu ale rozhodne hlavně Macrel

11.06.2017 O euru toho bylo napsáno již hodně, včetně toho, jak jižní Evropě znemožňuje obnovit svou konkurenceschopnost devalvací. Politická realita je ovšem taková, že popularita eura se nachází na nejvyšších úrovních v historii. Podporuje jej totiž 72 % populace zemích sdružených v eurozóně. Nejrozumnější je proto dívat se na euro se stejnou perspektivou, jako to činí eurokraté. Tedy ne jako na propadák, ale jako na úspěch, který ovšem potřebuje ještě poladit, píše v komentáři agentura Bloomberg.
ecb.jpg

ECB zvýšila nákupy dluhopisů na nový rekord

16.01.2017 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila minulý týden své nákupy dluhopisů, jimiž podporuje ekonomiku eurozóny, na dosavadní maximum 24,7 miliardy eur (667 miliard Kč). Vyplývá to z dnešních údajů ECB. Instituce tím využila zvýšené nabídky nových bankovních obligací.
img

Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají

21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
meny 14122014-3.png

Trumpovo vítězství zvedá výnosy dluhopisů

11.11.2016 Po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se po téměř celém světě snižují ceny...
recko 08012014.png

Tsipras: Řecko brzy dokončí revizi plnění záchranného programu

07.11.2016 Řecko dokončí nynější jednání o plnění záchranného programu s evropskými věřiteli tak, aby mohlo už...
img

Výprodej dluhopisů je tu

31.10.2016 Říjen si dluhopisoví investoři podtrhnou silnou červenou barvou. Souhra více faktorů vedla u investorů do vládních obligací vyspělých zemí k průměrným ztrátám 3 %, což na velice klidném trhu s dluhovými cennými papíry kolikrát znamená úrok, na který se při dnešních sazbách čeká mnoho let.
img

Brexit způsobí značné výkyvy devizového trhu

20.06.2016 Probíhající debata o Brexitu má podle odborníků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, na trh již velký dopad. Dochází k poklesu hodnoty libry, snižují se výnosy z prvotřídních obligací a klesají více cyklicky zaměřené a ekonomicky citlivější sektory. Značné výkyvy čekají i devizové trhy. Důsledkem Brexitu by bylo zpomalení vývoje investic a obchodu v reakci na politická vyjednávání mezi Velkou Británií a Evropskou unií a zemi by zřejmě čekalo další referendum o nezávislosti Skotska.
eurusd-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (13.6.2016)

13.06.2016 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu opět nabídl zajímavé obchodní příležitosti. Jak jsem uváděl v mém...
ecb budova.jpg

ECB zahájila nákupy firemních dluhopisů

08.06.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájila nákupy firemních dluhopisů. Podle zdrojů z trhu, na které se...
img

Forex: Představitelé Fedu se snaží oživit naději pro červnové zvýšení sazeb

23.05.2016 Minulý týden dolar pokračoval ve svém posilovacím trendu jak proti euru, tak i proti koši vybraných měn v indexu DXY. Za posilováním dolaru stojí hlavně vystoupení několika členu měnově politického výboru amerického Fedu, kteří se snažili oživit naději pro červnové zvýšení sazeb. Tato vystoupení ještě podtrhlo zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Vyplynulo z něj totiž, že Fed vidí červnové zvýšení sazeb jako možné, i když ne pravděpodobné. Ekonomové SG stále věří, že na červnovém zasedání ke zvýšení sazeb nedoje. To podle nich američtí centrální bankéři odhlasují až v prosinci.
img

Po jednání ECB jsou obchodníci s měnami na nervy

16.03.2016 Reakce měnových trhů na jednání Evropské centrální banky minulý týden vyznívá poměrně zoufale. Obchodníci se snaží pochopit, kam by měli zaměřit svou pozornost a jak bude trh na politiku centrální banky reagovat.
img

Dluhopisy: Technická analýza T-Note, W

04.03.2016 Jak se vyvíjí trh s dluhopisy? Futures na americký desetiletý dluhopis T-Note stále nedokončil konsolidaci druhé trojky.(Akciové trhy zase nedosáhly na lokální maxima). Obraz se nemění, korekční formaci tvoří obecná rovina (3-3-5) s pohybem na vlně C druhé trojky. Podle rozložení vln se jedná o cikcak nižší úrovně. Po dosažení minima v oblasti 128,9 bodů na podvlně 4 se očekává pohyb směrem nahoru a dosažení maxima 133,7bodů z dubna 2013. Cíl vrcholuvlny (B) zůstal zachován a odráží předpoklad rovnosti vln A a C, podle teorie EW. Býci mají v trhu nadále převahu. Krátkodobý trend je negativní pod 9- denním MA, Stochastik oscilátor klesl do přeprodané oblasti, RSI je neutrální.
img

Vítězové a poražení: Euro a DAX zaznamenaly masivní pohyby opačnými směry

04.12.2015 Evropská centrální banka sice depozitní sazbu snížila, očekávání trhů však byla nastavena velmi ambiciózně, a to nejen na poli depozitních sazeb. Ze záporné hodnoty -0,20 % se sazba posunula pouze o jednu desetinu procentního bodu níže na -0,30 %, konsensus ale počítal s poklesem o 1,5 – 2 desetiny, tedy do pásma -0,35 až -0,40 %.
ecb dluhopis.jpg

ECB přijala další podpůrné kroky

04.12.2015 Evropská centrální banka (ECB) dnes dál snížila svou depozitní sazbu a prodloužila program nákupů dluhopisů, aby podpořila ekonomický růst a zvýšila neustále nízkou inflaci v eurozóně. Oba tyto kroky však finanční trhy vyhodnotily jako málo důrazné, což vedlo k prudkému posílení kurzu eura a výraznému poklesu cen akcií a dluhopisů.
ecb 14122014-3.png

ECB prodloužila nákupy dluhopisů

03.12.2015 Evropská centrální banka (ECB) dnes snížila svou depozitní sazbu pro banky v eurozóně hlouběji do...
usdx-05112015-6.png

Forex: Americký dolar dál zpevňuje

05.11.2015 Americký dolar se dnes na forexových trzích vyšplhal na tříměsíční maximum ke koši hlavních měn a na dvouměsíční maximum k japonskému jenu. Americkou měnu podpořily středeční komentáře představitelů americké centrální banky (Fed), kteří naznačili rostoucí šanci na prosincové zvýšení úrokových sazeb v USA.
img

Michaile, cos to provedl?

25.08.2015 Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov možná částečné uvolnění kontroly předpokládal, když v roce 1986 odhalil dva pilíře své...
img

Forex: Regionální měny včera nechaly Řecko stranou

17.07.2015 Koruna včera během dne oslabila až o pět haléřů a její kurz vůči euru se dostal až ke hranici 27,10 CZK/EUR, čímž se dostala zpátky na úroveň z počátku týdne. V kontrastu s tím ostatní regionální měny oproti svým středečním hodnotám v celodenním hodnocení posílily. Maďarský forint během včerejšího dne zhodnotil až o 0,3 %, avšak nakonec uzavřel na silnější hodnotě o 0,15 %. Polský zlotý během včerejšího dopoledne zpevnil o 0,5 % a odpoledne se už obchodoval v blízkosti 4,11 PLN/EUR. Dalšímu zhodnocování zlotého pravděpodobně zabránila zveřejněná ekonomická data, která byla horší než se očekávalo. Červnová inflace v meziměsíčním vyjádření opět poklesla o 0,1 %, když trh čekal stagnaci. Ani data z trhu práce nedosáhla očekávání analytiků. Mzdy sice v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,9 % po poklesu o 2,9 % v květnu. Konsenzus trhu ovšem očekával růst o 2,4 %. Meziměsíční růst zaměstnanosti byl v červnu nulový oproti očekávání trhu na úrovni 0,2 %.
img

RANNÍ ZPRÁVY: NĚMECKÉ OBLIGACE SÍLÍ

13.05.2015 Surová ropa se po svém pádu zotavila a včera získala půdu pod nohama na asijském trhu. Na burze New York Mercantile Exchange se ropa...
img

RANNÍ ZPRÁVY: REAKCE PO SETKÁNÍ EUROGROUP

12.05.2015 Akcie na Wall Street po setkání Eurogroup klesly společně s Dow a S&P 500 o 0,5 procent. V Číně již po třetí za posledních 6 měsíců...
img

Zlato má podporu v číslech

17.04.2015 Zlato se v minulém měsíci příliš neodchýlilo od úrovně 1 200 dolarů, což se shoduje s obdobím nevýrazných pohybů amerického dolaru. Poté...
eurusd-23032015-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (23.3.2015)

23.03.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu předvedl velmi volatilní obchodování. Nejprve obrátil svůj klesající trend...
ecb.jpg

ECB musí zvýšit tempo nákupů dluhopisů

17.03.2015 Evropská centrální banka (ECB) v prvním týdnu uskutečňování programu nákupů státních dluhopisů...
ecb 14122014.png

Nákupy ECB dál snižují výnosy dluhopisů

12.03.2015 Dluhopisové výnosy zemí eurozóny dnes pod tlakem nákupů Evropské centrální banky (ECB) klesají čtvrtý...
ecb 14122014-2.png

Nákupy ECB snižují dluhopisové výnosy

10.03.2015 Výnosy státních dluhopisů většiny zemí eurozóny s výjimkou Řecka dnes klesají na nová rekordní minima...
Recko.jpg

Atény nevylučují střet s partnery z eurozóny

11.02.2015 Řecko neusiluje o střet se svými partnery z eurozóny, ale nemůže vyloučit, že k nějakému nedojde. Podle...
img

RANNÍ ZPRÁVY: DOLAR SE PROPADL, ČÍNSKÉ PALIVO RISKUJE ODPOR

10.12.2014 Asijské trhy spadly společně s regionálním indexem, který dosáhl největšího 2denního minima v jednom měsíci. Japonské akcie se propadly...
img

RANNÍ ZPRÁVY: ŽÁDNÁ ÚLEVA PRO ROPU

09.12.2014 Australská národní banka oznámila výsledky podnikatelské důvěry za listopad. Index Jižní Koreji Kospi sklouzl o 0,1 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,7 %, zatímco novozélandský index NZX 50 se jen nepatrně změnil. Index Shanghai Composite dosáhl hladiny 3000 poprvé od roku 2011. Futures kontrakty indexu Hang Seng Hong Kong se propadl o 0,1 % a kontrakty Hang Seng China Enterprises ztratily 0,5 %. Index MSCI Asia Pacific (MXAP) se propadl na hladinu 139,70. Japonský Topix (TPX) index poklesl o 0,7 %, poté co jen nabyl 0,6 % vůči dolaru. Ropa Brent se propadla na 5letá minima.
recko penize.jpeg

Politická nejistota v Řecku prý tlumí investice

21.10.2014 Politická nejistota v Řecku zpomaluje tok zahraničních investic, což ohrožuje zotavování tamní ekonomiky...
Recko33.jpg

Řecko jednalo s věřiteli o další podpoře

19.10.2014 Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o možnosti finanční podpory pro první období poté, co země...
104241376.jpg

ECB nabídla pomoc Řecku

16.10.2014 Evropská centrální banka (ECB) pomůže Řecku zmírnit dopad nynějších otřesů na finančních trzích uvolněním pravidel pro zástavy na úvěry řeckým bankám. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný řecký činitel. Podporu Aténám dnes slíbila i Evropská komise. Ceny řeckých akcií a dluhopisů tento týden prudce klesly kvůli obavám investorů ze zhoršení politické situace v zemi a ze zkomplikování plánu Řecka na odchod ze záchranného programu.
img

RANNÍ ZPRÁVY: AMERICKÝ DOLAR V NEVÝHODĚ PROTI JISTĚ...

18.08.2014 Asijské akcie mírně stouply poté co se Wall Street zotavil z událostí na Ukrajině a americký dolar prohrál s japonským jenem kvůli poklesu...
img

Denní komentář IronFX - 04/07/2014

04.07.2014 Vynikající americký NFP vede k ... téměř ničemu? Velkou záhadou na trzích je, proč včerejší neagrární mzdy, které byly mnohem lepší než...
img

Makro: Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů byl v USA nejvyšší od srpna 2012

15.04.2014 V únoru dosahoval příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů 85,7 miliard dolarů ve Spojených Státech (oč. $3...
94722652.jpg

Řecko vydá první emisi dluhopisů od krize

03.04.2014 Řecko se chce vrátit na mezinárodní trh dluhopisů už tento měsíc emisí pětiletých dluhopisů za dvě miliardy...
img

Čínský juan poprvé za 10 měsíců klesl poprvé pod hladinu 6,20.

20.03.2014  Dnes kotace páru USD/CHN přesáhli hranici 6,20, což je maximem za posledních 10 měsíců, Maximum dne zafixován poblíž ...
img

Zlato dosáhlo 6 měsíčného maxima.

18.03.2014  V pondělí zlato dosáhlo úrovně 1392 dolarů za trojskou unci, což je maximem za posledních 6 měsíců a od začátku roku...
img

Týdenní předpověď S&P 500 na 17. – 21. března.

15.03.2014 Minulý týden index světového trhu S&P 500 značně klesal, minimum týdne byl zafixován poblíž hladiny 1840 bodů. Poblíž tohoto bodu je silná úroveň podpory, překonání, které otevře cestu na 1830, 1820 a 1812.
img

Juan slábne na fónu prvního korporačního defaultu v Číně.

10.03.2014  V pátek, 7. března, bylo zveřejněno, že čínský výrobce solárních panelů Shanghai Chaori Solar Energy Science & Techn...
img

Juan slábne na fónu prvního korporačního defaultu v Číně.

10.03.2014  V pátek, 7. března, bylo zveřejněno, že čínský výrobce solárních panelů Shanghai Chaori Solar Energy Science & Techn...
img

EUR/USD – Denní pohled 26.2.2014

26.02.2014 Dnes se trh zaměří na projev Broadbenta z Výboru pro měnovou politiku v Británii, hrubý domácí produkt, ind...
img

EUR/USD – Denní pohled 11.2.2014

11.02.2014 Dnes se trh zaměří v eurozóně na index podnikatelského optimismu NFIB v USA, Redbok index, projev Plossera z Fedu Philadelphia, projev Yellena z Fedu, velkoobchodní prodej, 4týdenní poukázky, 3leté obligace. Včera se EUR/USD vyšplhalo na hladinu 1,3650 s nákupy. Dnes se pohybuje na hladině 1,3658. Pokud bude podporován hladinou 1,3645, může dojít k hladině resistence 1,3685-1,3715. Nad resistencí 1,3715 můžeme vidět resistenci 1,38. Pokud se dnes support 1,3645 propadne, může být support 1,36. Pod supportem 1,36, může být support 1,3545-1,35. Pokud se prolomí support 1,35 může dojít k supportu 1,3445 s prodejním tlakem.
spanelsko 123.jpg

Španělsko přitáhlo rekordní zájem investorů

22.01.2014 Španělsko dnes získalo na svůj nový desetiletý dluhopis objednávky v rekordním celkovém objemu 40...
img

Týdenní přehled

13.01.2014 Evropský trh Britská libra získala zpět své ztráty, které prodělala minulý týden, díky oslabenému dolaru. Libra byla ...
irsko.jpg

O nový irský dluhopis je značný zájem

07.01.2014 První dluhopis, který Irsko vydalo od prosincového vystoupení z mezinárodních záchranného programu...
img

Polská penzijní reforma - Co znamená pro fondy, dluh a budoucnost burzy ve Varšavě?

06.09.2013 Soukromé penzijní fondy v Polsku přijdou o státní dluhopisy za 121 miliard zlotých (asi 730 mld. Kč) a polská burza a...
agentura rating.jpg

Agentura S&P zlepšila výhled ratingu USA

10.06.2013 Přední světová ratingová agentura Standard & Poor's dnes zlepšila výhled úvěrového hodnocení Spojených států z "negativního" na "stabilní". Dala tak najevo, že už v dohledné době nepředpokládá další zhoršení ratingu. S&P v srpnu 2011 jako jediná velká agentura odejmula Spojeným státům nejvyšší možný rating na stupni AAA a nahradila jej o stupeň nižší známkou AA+.
fed banka.jpg

Fed předčasně zveřejnil zápis ze svého zasedání

10.04.2013 Americká centrální banka (Fed) předčasně zveřejnila zápis ze svého zasedání, který je důležitým vodítkem...
img

Výhled pro investování: Návrat zlatých časů?

07.04.2013 Světové akciové trhy nadále šplhají nahoru. MSCI World Index se za rok zvýšil o plných 10,5 procent a S&P 500 dosáhl v březnu nových maxim. Na rozdíl od loňska ale stále nejde o rok, kdy se můžeme s vírou vrhnout do vln rizikových aktiv. Burzy nových akciových trhů zaostávají, za rok dokonce klesly o 1,6 procent, a i když všechna odvětví zahrnutá v indexu S&P vzrostla, v čele pelotonu je zdravotnictví a běžné spotřební zboží. Firemní obligace se víceméně nehnuly z místa. Obecně řečeno se naše doporučení velmi povedlo. Doporučovali jsme nakoupit akcie, prodat státní dluhopisy a nedávno jsme vydali neutrální doporučení ohledně firemních obligací.
img

Kyperský ministr financí rezignoval. Během hodin má dojít k široké obměně vlády

02.04.2013 Kyperský ministr financí Michalis Sarris dnes oznámil, že odstupuje z funkce kvůli krizi, kterou začala prozkoumávat s...
img

Kypr se dohodl s Trojkou. Ministr financí rezignoval, dojde na obměnu vlády

02.04.2013 Kyperský ministr financí Michalis Sarris dnes oznámil, že odstupuje z funkce kvůli krizi, kterou začala prozkoumávat s...
img

Kyperský ministr financí rezignoval kvůli vyšetřování příčin krize

02.04.2013 Kyperský ministr financí Michalis Sarris dnes oznámil, že odstupuje z funkce kvůli krizi, kterou začala prozkoumávat s...
img

Bersani: Itálii by chtěl teď vést jen blázen. Pád eura provází růst výnosů na dluhopisech

27.03.2013 Výnos na italských vládních dluhopisech vystoupal v dnešní aukci nejvýše od října loňského roku. Držiteli mandátu k s...
img

Bersani: Jen blázen chce teď vést Itálii. Pád eura provází růst výnosů na dluhopisech

27.03.2013 "Pouze blázen by v tuto chvíli chtěl vládnout Itálii," uvedl lídr středolevé italské koalice PD Pier Luigi Bersani v r...
kypr prezident.jpg

Základní body plánu záchrany Kypru

25.03.2013 Hlavní body plánu, který má zachránit Kypr před státním bankrotem...
img

Kypr je dle S&P krok od bankrotu. Rusko řeklo ne. Plánem C zmrazení pohybu kapitálu

22.03.2013 Ratingová agentura Standard & Poor?s v noci snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Kypru na „CCC“, tedy jediný stupeň...
img

Abenomika nebo carry trades z vaší zahrádky?

13.03.2013 John J. Hardy, hlavní stratég pro měnové trhy, Saxo Bank. Výklad pojmů: Abenomika – nové slovo vzniklé spojením ...
irsko.jpg

Irsko vydá první desetiletou emisi dluhopisů od krize

13.03.2013 Irsko v nejbližší době vydá svou první emisi desetiletých dluhopisů od dluhové krize. Sdělila to včera irská...
portugalsko.jpg

Standard & Poor's zlepšila výhled Portugalska

08.03.2013 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera zlepšila výhled úvěrové známky Portugalska...
img

Mýty a skutečnost: Dluhy a deficit

28.01.2013 Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank. Finanční krize plní plátky médií už pátým rokem. Tato krize bývá označována i ...
irsko.jpg

Irsko úspěšně prodalo své dluhopisy

09.01.2013 Irsko včera s úspěchem prodalo státní dluhopisy za 2,5 miliardy eur. Vláda tím získala čtvrtinu z...
img

Komise americké centrální banky se obává svého vlivu přílišného pumpování peněz do ekonomiky USA

04.01.2013 Včera ve večerních hodinách vyšel zápis z jednání Komise americké centrální banky (FOMC). Hlavním tématem...
shrnuti 2012-2.png

Forex: Ohlédnutí za rokem 2012

01.01.2013 Z hlediska vlivů na finanční trhy rok 2012 nepřekvapil. Nejdůležitějšími faktory totiž opět byly pokračující...
euro mena zona.jpg

Itálie a Španělsko úspěšně završily emise dluhopisů

13.12.2012 Itálie a Španělsko završily letošní program refinancování dluhů úspěšnými aukcemi víceletých...
img

Fed oznámil nový program odkupu dluhopisů za 45 mld. USD měsíčně. Sazby u nuly do nezaměstnanosti pod 6,5 %

13.12.2012 Americký Fed oznámil nové kolo nákupů státních dluhopisů v hodnotě 45 miliard dolarů měsíčně, které posíl...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | USD/RUB | USD/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Binární opce | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOT | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Demo účet | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | Drawdown | Durace | ECB | ECOFIN | EFSF | Monetární unie | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropský systém centrálních bank | FOMC | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | High Yield | IFO index | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Mezibankovní | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Primární trh | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Long Term | Short selling | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Státní dluhopis | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Warranty | YTD | Maturity | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Patria Forex | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Riziková averze | LYNX | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Forexový trader | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Abenomika | Aktivum | Carry trades | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | České koruny | Demo internetový obchod | Denní kurz ČNB | Denní kurzy | Denní kurzy ČNB | Devizové kurzy | Devizové kurzy České národní banky | Devizové kurzy ČNB | Devizové trhy | Devizové účty | Devizové účty srovnání | Devizový kurz | Devizový kurz ČNB | Devizy exchange | DJIA | Dluh Řecka | Dluhopis obligace | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní kurz ČNB | Dnešní kurz eura ČNB | Dnešní kurz euro | Dnešní kurz koruny k dolaru | Dnešní kurzovní lístek ČNB | Dnešní kurzy měn | Dnešní kurzy měn exchange | Dolar | Dolar aktuální kurz | Dolar euro | Dolar kalkulačka | Dolar kurs | Dolar měna | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investing | Investování na burze | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Janis Varufakis | Kapitálové trhy | Kolik je dolar | Kolik je euro | Kolik je libra | Kolik stojí dolar | Kolik stojí euro | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konec dolaru | Konvertor měn | Korporátní dluhopis | Koruna dolar | Koruna rubl | Koupě akcií | Koupím eura | Koupím kukuřici | Koupit dolary | Krize eurozóny | Krize Řecko | Kurzovní lístek | Kurs dolaru | Kurs dolaru ke Kč | Kurs EUR | Kurs EUR Kč dnes | Kurs eura | Kurs eura GE Money | Kurs eura online | Kurs eura v České spořitelně | Kurs Kč kuna | Kurs PLN | Kurs US dolarů | Kurs USD | Kurs USD ČNB | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz ČNB | Kurz dolarů | Kurz dolaru k euru | Kurz EUR | Kurz eura ČNB | Kurz euro | Kurz forintu | Kurz GBP | Kurz koruny k dolaru | Kurz libry | Kurz USD | Kurzovní lístek ČNB | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy měn Exchange | E15 | Libra | Lira | LYNX Broker | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Mayzus | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MSCI index | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování pro nováčky | Obchodování přes internet | Obchodování s binárními opcemi | Obchodování s binárními opcemi recenze | Obchodování s dluhopisy | Obligace dluhopis | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řecká ekonomika | Řecké akcie | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Surová ropa | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Termínované vklady | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | DXY | ING | Put | Báze | Buy | CEE | Čistý dluh | Depozitář | Disážio | Diskont | Dluhopis (Bond, obligace) | Dluhopis s diskontem | Dluhopis s prémií | Dluhopisy a daně | Dluhopisy s opcí | Doba splatnosti | Dokonalé trhy | EV | Hold | Identifikační číslo | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Kolik zaplatíme za jeden dluhopis? | Komunální dluhopisy | Kontinuální režim | Konvertibilní obligace | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | On Balance Volume Index (OBV) | One cancel the another (OCO) | P.A. | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Tranše | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Discount certifikáty | Konzervativní investor | Převis | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Komisionářská smlouva | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Jan Kovalovský | Commission | Komise | Depreciation | Double bottom | Federální rezervní systém | Flag | One Cancels The Other (OCO) | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný investor | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Graf EUR/USD | Investment | Obchodní tajemství | Traders | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Spiro Sovereign Strategy | Natixis | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Berenberg | Berenberg Bank | Investing.com | TLTRO | Standard Bank | Ole Hansen | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barclays Capital | Technické indikátory | Sója | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Creditas | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Burzovní kalendář | Dluhopisy německé vlády | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Obchodník na forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Profit faktor | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Cashflow Summit | City | Program OMT | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Náklady na zajištění | Economist | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | IOBE | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | NYSE Euronext | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Držení akcií | Rychlé zisky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Poptávka investorů | Rekordní minima | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Index cen domů | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Volatilita trhů | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Tisková konference Fedu | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Ekonomické průzkumy | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Akcie firem | Makléřské firmy | Bitstamp | Výkyvy devizového trhu | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Columbia Threadneedle | Výnosy řeckých dluhopisů | Obchodníci s měnami | Virtuální mince | Patria Plus | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | Obchodování s termínovými kontrakty | Themis Trading | xPartners | Invesco | Index S&P/ASX 200 | MSCI World Index | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Trhy dnes | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výnosy italských dluhopisů | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Obchodování akcií | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Výsledky firem | Stavební spoření | Růst amerického dolaru | Propad cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Oslabování akcií | EK | Prezident Trump | Šéf ECB | Fiskální pakt | Refinitiv | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | PDVSA | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Zájem investorů | Inflace v ČR | Finanční produkty | Akciový stratég | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Hodnota firmy | Status bezpečného útočiště | Akciové futures | CNY | Vybrané měny | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | Investiční bublina | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Řešení krizí | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | Zhodnocení investovaného kapitálu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | Výběr státních dluhopisů | Co jsou státní dluhopisy | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | ESG | Investujte do akcií | F1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Státní ropná společnost | Vyšší úrokové sazby | Sestavování portfolia | Obchodujte | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Peter Garnry | Káva | Politická situace | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Objem | Evropské firmy | Obchod | RPSN | Myšlenka | Analýza dat | Vyšší volatilita | ČSÚ | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | CFDWorld | Svíčková formace | Růst cen | Maximální drawdown | Bilance | Americký Senát | Vývoj trhu | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Financovat | Předpovědi | Na burze | Propouštění | Hospodářský výsledek | Rozvoj | Problémy | Britové | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Výsledek voleb | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Investujte | Trumpova administrativa | Záporné úrokové sazby | Zelený dluhopis | Martin Kryštoff | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Stoupající trend | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Podnik | Vyšší inflace | Australské požáry | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Velikost ztráty | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Lepší zítřky | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Role ECB | Důležitost role ECB | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Blue-chip | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | FCF | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Politika centrálních bank | COVID-19 | Kukuřice | Krize v eurozóně | Americký Fed | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Guru | Výkyvy | Česká legislativa | WP | Videokonference | Americké výnosy | Počet firemních bankrotů | Profitovat | Stimuly | Evropské země | TARP | Největší pády | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Demokraté | Páka | Negativní korelace | Hotovost | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Spoření | Růst | Signál | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Švédská vláda | Práce | Afrika | Africké země | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Společnost Saxo Bank | Pákistán | Emitenti | Úspory | Nizozemsko | Poptávka po pohonných hmotách | Investiční tituly | Posílení | Sociální napětí | Lucembursko | Pracovní síly | Fondy obchodované na burze | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Oddlužení | Artemis | MSCI World | KfW | Hugo | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Akcie a dluhopisy | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Manažeři | Umělé inteligence | Argentina | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Negativní výhled ratingu | Koronavirové pandemie | Chování trhu | PEPP | Kvalitní akcie | Tchaj-wan | Globální poptávka | Propad cen | Negativní výhled | Covid | Vyšší daně | Výkyvy cen | MAM | Fond obnovy | Chorvatsko | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Investice do robotiky | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Akcie těžařů | Vepřové maso | Výhled ratingu USA | Indonésie | Venezuela | Kuba | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Politici | Investiční prostředí | Pracovní místa | Česká republika | Energetický sektor | Africký stát | Zambie | Dluhopisy EU | Martin Malý | Šťastné obchodování | Výběr akcií | Vakcinace | Očkování | Zadlužování | Růst ceny | Evropské centrální banky | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Výnos desetiletého dluhopisu | Riziková prémie | Výhled Saxo Bank | Ochrana proti inflaci | AA | Island | Zvýšení ratingu | Malta | Oslabení | Příležitosti | První dluhopisy | První dluhopisy EU | Malajsie | Egypt | Odvětví | Načasování | Fitch Solutions | Společnosti | Rumunsko | Společnost | SATS DJIA | | Kazachstán | Vietnam | Instituce | Globální ratingové agentury
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Oblasti supportu
Oblasti supportu a rezistence
Oblast konfluence
Oblast rezistence
Oblast supportu
Obliba forexového obchodování
Oblíbené investiční instrumenty
Oblíbené komodity
Oblíbené měnové páry
Oblíbený měnový pár

Následující klíčová slova

Obligace dluhopis
Obnova ekonomiky
Obnova ekosystému
Obnovení rovnováhy na trhu
Obnovení růstu
Obor ESG
Obor ESG investic
Obor podnikání
Obrácená Hlava a ramena
Obrácené kladivo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít