Čtvrtek 01. říjen 2020 21:13
reklama
XTB evolution
reklama
Purple Stepan Hajek
reklama
Purple Stepan Hajek

Klíčová slova - Nákupy zlata

C:\fakepath\gold.jpg

Nová zlatá a stříbrná horečka

31.08.2020 Strach z vyšší inflace a minimální výnosy bezpečných aktiv ženou investory směrem ke zlatu. Měnová i fiskální politika reagovala letos na ekonomický propad mnohem rychleji a razantněji než v přechozí krizi, vládní dluhy v poměru k HDP jsou mnohem vyšší než před 15 lety a jsou stále rostoucí. Dává proto smysl, že návrat zvýšené inflace může přijít a investoři si tento scénář překládají jako jasný býčí signál pro zlato.
img

Ruská centrální banka pozastavila nákupy zlata

31.03.2020 Ruská centrální banka včera oznámila, že prozatím pozastaví nákupy zlata. Důvodem je údajně chaotická situace na tomto trhu, který má poslední dobou značné problémy s likviditou kvůli ekonomickému a finančnímu dopadu šíření koronaviru. Banka dále uvedla, že další rozhodnutí ohledně obnovení nákupů bude záviset na vývoji situace na trhu se zlatem.
C:\fakepath\akcie.jpg

Rok 2019 byl v režii Fedu

23.12.2019 Před vánočními svátky se tradičně podíváme na vývoj trhů za uplynulých 12 měsíců. Před rokem touto dobou se propadaly akcie i ropa a zdálo se, že další krize je na spadnutí. Žádné globální recese jsme se ale ani přes řadu varovných signálů nedočkali, byť zavedení vysokých cel mezi dvěma největšími světovými ekonomikami nebo inverze americké výnosové křivky by k tomu vybízely.
img

Připravme se na měnovou válku

15.08.2019 Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu podstatně stoupla s růstem rizika recese. Hrozí výprodej akcií s poklesem ceny až o 25 procent. Jaká bude reakce Fedu? Fed potřebuje co nejdříve snížit sazby o 50 bazických bodů. Dojde k tomu možná i mimo plánovaného zasedání banky. Snížení sazeb pak oslabí již tak slábnoucí dolar. Připravme se na možnou měnovou válku.
img

6 nejdůležitějších investičních trendů pro rok 2019

15.08.2019 Nejžhavějšími loňskými investičními trendy v roce 2018 byly kryptoměny (Bitcoin, Blockchain & Co.) na začátku roku a marihuanové akcie. Pokud investoři naskočili však na rozjetý vlak okolo těchto 2 fenoménů, mohli značně zhodnotit investované finance.
img

Nedostupné zlato

15.08.2019 Zlato je nyní pro nás drahé. Situace je podobná na celém světě. K růstu cen zlata přispěly centrální banky, které jej nakoupily do svých sejfů i jejich strategie.
C:\fakepath\TOP5-02052019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.05.2019 1) Americká centrální banka (Fed) sice začíná být lehce nervózní z inflace, která se stále nachází pod 2% cílem, ale prozatím s tímto faktem nehodlá aktivně bojovat. Šéf Fedu Powell a jeho kolegové totiž stále věří, že (jádrová) inflace bude pod cílem jen přechodně. Jinak řečeno Fed se zatím nechystá provést preventivní snížení úroků, které by fungovalo jako pojištění proti nízké inflaci a poklesu dlouhodobých inflačních očekávání.
C:\fakepath\TOP5-01022019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2019 1) Čínská obchodní delegace oznámila, že bylo docíleno "významného pokroku" v nejnovějším kole obchodních jednání se Spojenými státy. S odvoláním na čínská státní média o tom dnes informoval zpravodajský web BBC.
img

Ruská centrální banka skupuje zlato

12.11.2018 Zlato se v letošním roce příliš netěšilo přízni investorů. Sílící americký dolar a růst úrokových sazeb nemotivoval k uložení přebytečných prostředků právě do žlutého kovu. Tento vliv můžeme vidět i v posledních dnech, kdy se po zasedání amerického Fedu vydal dolar vzhůru a stáhl s sebou zlato zpět k hranici 1200 USD za inci.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Ruská centrální banka skupuje ve velkém zlato

05.11.2018 Ruská centrální banka nadále mohutně navyšuje své zlaté rezervy. Ve třetím čtvrtletí přikoupila rekordních 92,2 tuny zlata, přičemž zlatý majetek navýšila na více než 2000 tun. Podle sdružení předních těžařů zlata World Gold Council (WGC) vlastní Moskva již 17 procent světových rezerv zlata. Česká národní banka (ČNB) se zlata naopak postupně zbavuje, v uplynulém kvartálu jej 0,5 tuny prodala.
C:\\fakepath\\TOP5-25102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.10.2018 1) Akcie ve Spojených státech ve středu prudce oslabily. Technologický index Nasdaq vykázal nejvyšší denní procentní pokles od srpna 2011 a indexy Dow Jones a S&P smazaly své zisky, které měly od počátku letošního roku. Vývoj na trhu ovlivnily horší výhledy od výrobců čipů a slabé údaje o prodeji domů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\zlato 29062013.png

Centrální banky zřejmě letos poprvé za pět let zvýší nákup zlata

25.10.2018 Centrální banky by letos poprvé za pět let měly zvýšit nákupy zlata. Pomáhá k tomu hlavně snaha bank ve východní Evropě a Asii diverzifikovat rezervy. Čisté nákupy zlata by se měly zvýšit na 450 tun z loňských 375 tun. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na zprávu konzultační firmy Metals Focus.
zlato-cihly.jpg

V tempu shromažďování zlata vede Rusko

25.07.2017 V tempu shromažďování zlata v devizových rezervách vede Rusko před Tureckem a Kazachstánem. Český zlatý poklad se letos zmenšil. Vyplývá to z pravidelné měsíční zprávy o devizových rezervách ve zlatě jednotlivých států, kterou vydává marketingová organizace nejvýznamnějších těžařů zlata World Gold Council.
img

Zlato se chová divně. Úřaduje velký kupec?

21.02.2017 Růst sazeb Fedu, špatně pro zlato. Jenže tato obecná poučka v poslední době opakovaně neplatí. Neplatila v prosinci 2015, neplatí od konce roku 2016. Růst sazeb a růst ceny zlata ruku v ruce. A nejen ona. Co se to děje?
img

Zlato roste na 5 týdenní maxima kvůli slabému dolaru

10.01.2017 Americký dolar zůstával pod tlakem i v úterý, co přálo zlatým býkem a drahý kov se dostal až na 5 týdenní maxima. Zlato se během Londýnského rána obchodovala při úrovni 1,185 USD a přidávalo intradenně cca 0.35%.
zlato 29062013.png

Ruská centrální banka skupuje zlato

11.11.2014 Ruská centrální banka byla letos nucena zvýšit nákupy zlata, aby pohltila domácí produkci žlutého kovu, který ruští těžaři kvůli západním sankcím jen obtížně prodávají v zahraničí. Sdělily to zdroje agentury Reuters.
img

Zisky komodit táhl především zemědělský sektor

10.03.2014 V průběhu minulého týdne si největší pozornost vysloužilo stupňující se napětí mezi západními mocnostmi a Ruskem kvůli Ukrajině. Začaly se totiž vynořovat obavy, že ozbrojený konflikt by mohl alespoň v krátkodobém horizontu zmást trhy a negativně ovlivnit komodity jako je plyn, ropa a pšenice. S postupujícím týdnem pak energetické trhy zmírnily tempo – na vině byly vyšší dodávky ze Spojených států a nižší poptávka. Naopak zemědělský sektor pokračoval v mohutné rally a v uplynulém týdnu dominoval deseti nejvýkonnějším komoditním sektorům.
zlato 29062013.png

Poptávka po zlatě na čtyřletém minimu

15.08.2013 Celosvětová poptávka po zlatě se ve druhém čtvrtletí propadla na čtyřleté minimum kvůli poklesu zájmu ze strany investorů a centrálních bank. Poptávka po zlatých špercích však prudce stoupla díky nižším cenám. Oznámilo to dnes sdružení předních těžařů zlata World Gold Council.
img

Komodity: Goldman Sachs snížila odhad ceny zlata pro letošní rok na 1300 dolarů

25.06.2013 Krátkodobý výhled pro trh zlata je nejistý, investiční banka Goldman Sachs v pondělí snížila odhad ceny nejcennějšího kovu pro rok 2013 na 1300 dolarů z původní prognózy 1435 dolarů za trojskou unci. V nejnovějším průzkumu uvedla, že změna měnové politiky Fedu bude tlačit ceny zlata na nižší úrovně. Centrální banka patrně ukončí kvantitativní uvolňování a zvýší úrokové sazby dřív, než naši ekonomové předpokládali.
img

Výhled pro zlato? Soros a spol. prodali před pádem trhu. Odliv rezonuje s asijskou poptávkou

16.05.2013 Spotová cena zlata se dostala úrovní pod 1380 USD za unci nejníže od pádu z první poloviny dubna do medvědího trhu. Reportované prodeje ze strany velkých hráčů a přetrvávající nedůvěra dalších velkých investorů znovu budí otázky o dalším vývoji drahého kovu. Proti ústupu mezi investory hovoří na maxima rostoucí fyzická poptávka Číny i nákupy centrálních bank.
img

Má 12 let býka na zlatě namále?

12.03.2013  Zlato prožívá nejhorší vstup do nového roku za posledních 25 let. Pokračují prodeje zlata ve fyzické i akciové podobě, očekávání analytiků se sjednocují do koncensu budoucího poklesu cen komodity. Jsou to další argumenty ukazující, že nejdelší býčí trend na zlatě od druhé světové války je skutečně u svého konce?
img

Prudká korekce na zlatě, ropa v pozoru

07.03.2012 Komodity mají za sebou smíšený týden. Trhy rostly díky přílivu nových levných peněz z ECB, lepšího ekonomického komentáře ze strany FEDu a nadále panujícího zvýšeného geopolitické napětí. Akcie rostly, index S&P500 dosáhl nejvyšší úrovně od srpna 2008 a Nasdaq 100, tedy technologické akcie, dosáhl nejvyšší hodnoty od roku 2000.
img

Horúca zima na európskom trhu s ropu

06.02.2012 Prvý deň nového obchodného týždňa sa začal pomerne nervózne. Trh očakával report Trojky z Grécka. Dočkal sa správy, v ktorej sa v súvislosti s gréckymi verejnými financiami skloňovali slová ako „katastrofa“. Toľko k implementácii gréckych úsporných opatrení. Podobne, depozity ECB pozastavili svoju klesajúcu trajektóriu a vyšvihli sa opäť nad ?500 mld. Banky tak dali najavo, že je im bližšie teplo ECB a istý výnos 0.25% ako by mal úverovať potápajúcu sa ekonomiku. Trh však stále nechce uveriť, že by situácia bola až taká zlá. Na reči Merkózyho o tom, ako blízko je dohoda, ako Grécko musí ostať v eurozóne, že nemá inú možnosť ako sa dohodnúť trhy reagovali pozastavením rastu. Grécki zákonodarcovia sú tiež veľmi blízko dohody – o znižovaní platov o 20% resp. obmedzení možnosti poberať dôchodok popri plate. Takže ak si to zhrnieme – všetci sa niekam blížia a sú už veľmi blízko a čoraz bližšie až to celé vyzerá tak, že sa nikam nepohli a čím väčšia je bezradnosť, tým silnejšie reči a istejšie vyjadrenia počúvame. Problémom sú tiež vyjadrenia, že Portugalsko sa určite nechystá reštruktualizovať svoj dlh. Ak by to totiž nehrozilo, nemuseli by to vyvracať. A vyjadrenia dlžníkov, ktorí ubezpečujú, že nepotrebujú pomoc, sa už stali folklórom krízy spoločnej dlhovej meny.
img

Komodity rostou - prozatím

09.01.2012 Po měsících hibernace se investoři ženou za ziskovými obchody. Na trh přitekly nové peníze a především energetický sektor a vzácné kovy těžily z lepších ekonomických dat, zejména z USA, a hrozba konfliktu v Perském zálivu zvedla cenu ropy a odstartovala nákupy zlata a stříbra jako bezpečného přístavu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | G20 | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | USD/CNY | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Breakout | CBOT | CEO | CFD | CFTC | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Hedge | High | High Yield | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Low | MMF | MT4 | Risk | Momentum | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodník | Obchodování s měnami | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Short pozice | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Trader | Trend | Trendová čára | Trigger | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komoditní trhy | Saxo Bank | Indexy | Investoři | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Sázka | Strach | Emoce | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Výrobní náklady | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Index | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | Dolar | Dolary | Eura | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Index Nasdaq | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Jiří Rusnok | Komoditní | Maďarsko | Management | Market | Markets | Největší světové ekonomiky | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Sázky | Société Générale | Shares | TopForex | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | WTI | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Benzín | Index relativní síly | Indie | Měď | P.A. | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | WGC | Převis | Cenová hladina | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Majors | Volby | Cukr | Burze | Investment | Hedžové fondy | Markit | Danske Bank | TD Securities | Natixis | MSCI | ABN Amro | TradingFloor.com | Standard Life Investments | Investing.com | Americká mincovna | Zlaté mince | Barrick Gold | BBC | Reporty | MarketWatch | Averze k riziku | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Plodiny | Energie | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Akcie ve Spojených státech | IHS | Britská centrální banka | Soros Fund Management | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Investor George Soros | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Světové centrální banky | Propad | Kryptoměny | Status bezpečného přístavu | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Index těžařů | Zajištění | Standard Life | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Výnosy | Měnová stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Měnové stimuly | ČTK | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | IHS Markit | Stan Druckenmiller | Cena palladia | Breakout Trader | World Gold Council | Zlato.cz | Český zlatý poklad | LBMA Gold | LBMA | Evropské zlaté rezervy | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Objem zlata | Pokles českých zlatých rezerv | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Shromažďování zlata | Držby zlata centrálními bankami | Český poklad | Zásoby zlata | Palladium | Jerome Powell | Coinmarketcap | Rebalancování indexů | MSCI World Index | Lithium | Vzácné kovy | Kobalt | Saxo | Obchodní války | Obchodní válka | Akcie společnosti | Objem obchodování | Nákup zlata | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | I-Trader | Metals Focus | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Marihuanové akcie | LYNX WhatsApp | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Globální rizika | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Finanční svět | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ropné akcie | Investiční bublina | Biotechnologické akcie | Pokles úroků | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Růst mezd | Globální recese | Denní graf | Tým FXstreet.cz | Býčí signál | FRED | Slušné zisky | TradingEconomics | Růst cen | Vývoj trhu | Úrok | Impuls | Problémy | Plyn | Ropná zařízení | Vývoj zlatých rezerv | Měnové politiky | Americké centrální banky | Majors měnové páry | Emerging market měny | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | Klesající trend | Vyšší inflace | Šíření koronaviru | Situace | Vývoj | Tomáš Raputa | Růst | Signál | Ekonomiky | Ekonomický propad | Vývoj ceny stříbra v USD | Dluhy | JDE | Ceny | Ostatní vzácné kovy | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Stříbrná horečka | Deglobalizace | Podhodnocené stříbro
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Nákupy dluhopisů
Nákupy dluhopisů ECB
Nákupy Fedu
Nákupy komodit
Nákupy kryptoměn
Nákupy na forexu
Nákupy přes internet
Nákupy státních dluhopisů
Nákupy vládního dluhu
Nákupy vládních dluhopisů

Následující klíčová slova

Nákupy zlata centrálními bankami
Nákup zlata
Nálada
Nálada amerických spotřebitelů
Nálada britského finančního sektoru
Nálada českých spotřebitelů
Nálada domácností
Nálada domácností v eurozóně
Nálada malých a středních firem
Nálada na akciových trzích
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít