Úterý 19. březen 2024 11:35
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Instaforex Dakar
reklama
Dukascopy new

Medián

img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - V Česku i USA dnes vyjdou data o nezaměstnanosti

08.03.2024 Dnešek patří číslům ohledně nezaměstnanosti, kdy za několik málo minut dorazí statistika z Česka, pro globální trhy ale bude podstatně zajímavější v odpoledních hodinách vydaný obdobný údaj z USA. Americké výsledky totiž mohou v případě výraznějšího překvapení změnit očekávání trhu ohledně dalšího postupu Fedu, což by dopadlo i na vývoj na finančním trhu. V současné chvíli se investoři přiklánějí k variantě, že první snížení sazeb doručí americká centrální banka až na červnovém zasedání. Silnější výsledek na trhu práce by mohl vést k posunu sázek do druhé poloviny roku, naopak slabší hodnoty mohou oživit květnové sázky. Zatímco na dluhopisovém trhu bude reakce patrně přímočará, na akciových trzích nemusí být případný lepší výsledek vnímán negativně, tak jako v předcházejících měsících, kdy silný trh práce sice může znamenat pozdější snižování sazeb, na druhou stranu je nutnou prerekvizitou pro pokračující silnou spotřebu u amerických domácností.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
img

Reálné mzdy vzrostou až letos

05.03.2024 Ani poslední čtvrtletí roku 2023 nepřineslo českým zaměstnancům růst jejich reálných mezd. Průměrná nominální mzda v tuzemsku vzrostla o 6,3 %, což při inflaci 7,6 % v uvedeném období znamená reálný propad o 1,2 %. Výsledek je téměř v souladu s predikcemi trhu i České národní banky. Bezprostřední reakce finančních trhů byla velmi slabá, když česká koruna jen mírně ztrácela a zamířila blíže k 25,40 EUR/CZK.
img

V loňském roce klesaly reálné mzdy. Letošní rok přinese zlepšení

05.03.2024 „Vzhledem k pokračujícímu pnutí na trhu práce lze očekávat, že nominální mzdy v letošním roce porostou podobným tempem jako v loňském roce. Růst nominálních mezd však letos již nebude odmazán vysokou inflací, takže se zaměstnanci dočkají i růstu reálných mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu zamíří do záporných čísel

28.02.2024 Již za několik málo minut dorazí z Česka statistika cen ve výrobě, kde u průmyslových výrobců docházelo již v průběhu roku 2023 k postupné normalizaci, která by měla pokračovat i v rámci letošního roku. Meziměsíčně sice očekáváme nárůst okolo 3 % (medián: +2,2 %), ten bude ale daný zejména vývojem cen energií, jako je například nárůst regulované složky u ceny elektřiny. Vzhledem k vyšší srovnávací základně a postupnému poklesu cen během loňského roku by se meziroční dynamika měla i tak dostat do záporných čísel. Pokud se tento odhad potvrdí, půjde o první meziroční pokles od konce roku 2020.
img

Trh fúzí a akvizic zůstal ve střední a východní Evropě navzdory globálním poklesům aktivní

20.02.2024 Mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars vydala svoji každoroční publikaci “Investice ve střední a východní Evropě: Studie o uskutečněných fúzích a akvizicích”, ve které sleduje vývoj trhu M&A v letech 2023/2024. Jak vyplývá z analýzy, která vznikla ve spolupráci s Mergermarket, počet transakcí v regionu střední a východní Evropy zůstal v roce 2023, navzdory globálním poklesům, vysoký.
img

Ranní okénko - Lednová inflace v ČR - bude začínat trojkou nebo dokonce dvojkou?

15.02.2024 O dnešní hlavní ekonomické událostí nemůže být sporu. Za pár minut Český statistický úřad ukáže výsledek lednové inflace. Po dvou letech velmi vysoké inflace je zřejmé, že éra skokového zdražování je konečně za námi, nicméně otázkou zůstává, kam až se inflaci podařilo stlačit. Velmi napoví právě lednová inflace, která ovšem skýtá mnohá tajemství, což se odráží i na odhadech analytiků. Medián trhu odhaduje meziroční inflaci ve výši 2,9 %, zatímco nejoptimističtější prognóza predikuje inflaci ve výši 2,1 % a na druhé straně naše predikce je výrazně pesimističtější, kdy očekáváme také pokles ale pouze na 3,8 %.
img

🔽 US500 klesá před údaji CPI v USA

13.02.2024 Zveřejnění zprávy o inflaci CPI v USA za leden je klíčovou makro událostí dne. Zpráva bude zveřejněna dnes ve 14:30 a očekává se, že ukáže další zpomalení v ukazatelích růstu celkových a základních cen. Lednový tisk CPI bude jednou z informací, které mohou pomoci určit, zda bude první snížení sazeb Fedu provedeno na květnovém zasedání nebo později.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v ČR a USA

12.02.2024 Tento týden bude patřit inflaci, kdy v úterý globální trhy rozhýbe informace o lednovém růstu cen ve Spojených státech, ve čtvrtek pak na tuzemský trh dopadne údaj o vývoji cen v Česku. Medián analytiků je paradoxně pro USA i Česko takřka stejný a v obou případech počítá s meziroční lednovou inflací okolo 3 %. Obzvlášť pro Česko tak díky srovnávací základně půjde o výrazný skok směrem dolů, byť meziměsíční růst cen patrně skončí v blízkosti 2 %. Z dalších dat bude stát za pozornost i středeční zpřesněný odhad ohledně růstu HDP v eurozóně, v závěru týdne pak přijdou zásadnější čísla ze Spojených států, včetně vývoje v průmyslu a maloobchodu.
img

Ranní okénko - Inflace v regionu rychle klesá

09.02.2024 Dnes je ekonomický kalendář takřka prázdný a na českém finančním trhu tak lze očekávat dozvuky včerejšího zasedání České národní banky. Po rozhodnutí o snížení sazeb o 50bb oslabila koruna o více jak 1 % a tržní sazby se posunuly do pozice, kdy pro konec roku implikují pokles základní úrokové sazby až do blízkosti 3 %. Další podobně významný impuls zároveň dorazí během příštího týdne, spolu s výsledkem lednové inflace. Medián analytiků po prvních zveřejněných odhadech činí 2,9 % r/r (2,0 % m/m), podobný je i předpoklad ČNB.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?

05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
img

Ranní okénko - Vývoj na americkém trhu práce bude důležitý pro Fed

02.02.2024 Dnešek přinese měsíční data z amerického trhu práce, které mají prostor zpečetit posun sázek ohledně prvního snížení sazeb z letošního března až na květnové zasedání. Analytici očekávají relativně silný report, kdy medián počítá se vznikem 185 tisíc nových pracovních míst, po 216 tisících v prosinci. Lednový report je ale tradičně nevyzpytatelný, a zatímco některé odhady počítají se zrychlením proti prosinci, jiné instituce dokonce ani nevylučují možnost záporného výsledku v důsledku horšího počasí a některých statistických efektů souvisejících s revizemi dřívějších hodnot. První minuty po zveřejnění tak patrně nabídnou prostor pro zvýšenou volatilitu jak u akcií a dluhopisů, tak i na měnovém trhu. Z pohledu nezaměstnanosti je analytiky očekáván mírný nárůst z 3,7 % na 3,8 %, meziroční dynamika mezd by pak měla setrvat stejně jako v prosinci na +4,1 %.
img

Fed ponechá sazby beze změny

30.01.2024 Americká centrální banka ponechá na svém středečním zasedání podle našeho odhadu úrokové sazby beze změny. Zmíní zřejmě, že debata o jejich snižování začala, konkrétnější specifikaci, kdy takovéto kroky očekávat, ale neposkytne. Data zveřejněná od jejího posledního zasedání překvapila ve směru nahoru (HDP, Nonfarm Payrolls), vyšší je stále i jádrová inflace. Zároveň se ale jádrový deflátor soukromé spotřeby v posledních dvou čtvrtletích již pohyboval na cíli Fedu. Trh nyní ve svých cenách zahrnuje 50% šanci, že Fed sníží sazby již v březnu. To je ale podle našeho názoru předčasné. Fed si bude chtít být jistý, že se i další inflační ukazatele blíží udržitelně k cíli a že trh práce ochlazuje. První snížení sazeb tak očekáváme až v květnu s tím, že na konci letošního roku by se klíčová úroková sazba měla nacházet na 3,75-4,00 %.
img

Ranní shrnutí (23.01.2024)

23.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu se odrážejí ode dna, s výjimkou japonského trhu. Čínské indexy, včetně HSCI a HSI, posilují o více než 3,20 %.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Průzkum: Dvě třetiny lidí si myslí, že zavedení eura v ČR pro ně nebude přínosné

21.01.2024 Víc než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median pro Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil iROZHLAS. O přijetí eura by chtělo 60 procent dotázaných rozhodovat v referendu.
img

📊 US500 je před CPI v bočním trendu

11.01.2024 Zpráva o inflaci CPI v USA za prosinec má být zveřejněna dnes ve 13:30 GMT. Očekává se, že zpráva ukáže zvýšení celkové inflace CPI i pokles základního ukazatele. Načasování prvního snížení sazeb FOMC je stále otevřenou otázkou a dnešní čtení může investorům pomoci najít odpověď.
img

Forex: Německá inflace nepatrně pod odhady a silná data z USA

04.01.2024 Meziroční inflace v Německu v harmonizovaném vyjádření v prosinci vzrostla z listopadových 2,3 % na 3,8 %. To bylo o 0,1 pb pod mediánovým odhadem analytiků. Za zrychlením meziroční inflace stál výhradně technický faktor nízké srovnávací základny loňského roku, kdy byly v účinnosti opatření snižující platby domácností za energie. Bez tohoto efektu by prosincová inflace byla o 1,9 pb nižší. Několik dalších bazických efektů ve stejném směru se bude projevovat až do konce H1 24. Nad rámec nich ale očekáváme i robustní fundamentální inflační tlaky pramenící z vysokého růstu jednotkových mzdových nákladů. Očekáváme přitom, že odolná spotřebitelská poptávka by měla firmám umožnit přenést tyto vyšší náklady do cen při pouze postupném zhoršování ziskových marží.
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, šance na snížení sazeb rostou

18.12.2023 Tento týden bude nejzajímavější událost představovat „předvánoční“ zasedání České národní banky. Po mírně holubičích vyjádřeních některých členů bankovní rady se zhruba tři čtvrtiny analytiků (dle dat agentury Bloomberg) přiklánějí k našemu odhadu, že ČNB ve čtvrtek sníží základní sazbu o 25bb. Část analytiků odhadujících stabilitu ale ukazuje, že rozhodnutí opět bude do poslední chvíle nejisté a bez ohledu na rozhodnutí lze očekávat na českém finančním trhu významnější volatilitu jedním či druhým směrem. Z pohledu globálních trhů bude nejdůležitější údaj patrně představovat páteční statistika osobních příjmů a výdajů vycházející ve Spojených státech.
img

Fed má poslední šanci přibrzdit očekávání nižších sazeb

15.12.2023 Poslední údaje o americké inflaci jsou nejednoznačné. Celková i jádrová inflace sice meziměsíčně vzrostly, ale meziročně se celková inflace snížila a jádrová zůstala beze změny. Z podrobností a dlouhodobých trendů vyplývá, že pokračuje dezinflace, ale dnešní oznámení může být poslední šancí Fedu, jak zklidnit očekávání ohledně poklesu sazeb, která už trh zohledňuje v cenách. Podle nás existují tři scénáře, jak může vypadat bodový diagram Fedu pro rok 2024 a jaké tržní dopady může vyvolat.
C:\fakepath\trader-14122023-52-zm.jpg

Forex: Euro po zasedání měnového výboru ECB posiluje

14.12.2023 Evropská měna dnes posiluje a vůči dolaru se dostala na nejvyšší hodnotu za dva týdny. Euro podpořila Evropská centrální banka (ECB), která se v nejbližší době nechystá snižovat úrokové sazby. Centrální banka USA (Fed) naopak ve středu naznačila, že příští rok úroky sníží.
img

Ranní okénko - Fed představil výhled pro příští rok, jak tomu bude v případě ECB?

14.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání Evropské centrální banky. Ta s vysokou pravděpodobností již ukončila cyklus utahování měnové politiky a ponechá tak sazby na stávajících úrovních na svém posledním jednání v tomto roce. Diskuze se tak přetočila k tomu, kdy bude zahájen proces uvolňování měnové politiky.
C:\fakepath\eurusd-14122023.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 14.12.2023

14.12.2023 Americké akcie po zasedání centrální banky USA (Fed) posílily a index Dow Jones uzavřel na novém rekordu. Fed podle očekávání ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny a naznačil, že v příštím roce plánuje úroky snížit.
C:\fakepath\trader-13122023-52-zm.jpg

Centrální banka USA úroky nezměnila, naznačila jejich snížení v příštím roce

13.12.2023 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta, což je nejvyšší úroveň za 22 let. Úroky měnový výbor nezměnil již třetí seanci za sebou. Současně banka naznačila, že její zpřísňování měnové politiky je u konce a v příštím roce náklady na úroky sníží. Vyplývá to z dnešního prohlášení Fedu.
img

Forex: Sazby i komunikace Fedu dnes pravděpodobně zůstanou beze změny

13.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne a společně se zítřejším zasedáním ECB i celého týdne je pro globální trhy rozhodnutí amerického Fedu. Ten podle nás ponechá úrokové sazby beze změny, když trh práce v USA zůstává napjatý a inflace klesá jen pozvolna. Z hlediska ekonomických dat dnešek nabídne říjnovou průmyslovou produkci za celou eurozónu. Zveřejněné údaje pro většinu členských států ukazují na další pokles, který odhadujeme ve výši -0,7 % m/m. V meziročním srovnání by měl průmysl klesnout o 5,2 %. Významně se na tom podle nás podílela nižší produkce energetického průmyslu v souvislosti s neobvykle teplým říjnovým počasím. Po včerejších spotřebitelských cenách bude dnes v USA zveřejněn vývoj průmyslových cen.
img

Forex: FED i ECB ponechají sazby beze změny

12.12.2023 Americká i Evropská centrální banka ponechají tento týden sazby na stávajících úrovních. Výrazně zřejmě nepřekvapí ani jejich nové prognózy či rétorika. S avizováním začátku cyklu uvolňování měnových podmínek si podle našeho názoru budou chtít obě instituce počkat až na příští rok, kdy bude jasnější, že se inflace bezpečně vrací k jejich cílům. Nedávný pokles delších úrokových sazeb by Evropská centrální banka mohla využít k oznámení dalšího omezování reinvestic. Tentokrát by mohlo jít o pandemický program PEPP, a to v rozsahu 10 mld. EUR měsíčně s platností od března či dubna. Jedná se však o relativně malý objem, takže by finanční trhy mohly tuto informaci bez větších problémů vstřebat.
img

💲 USD klesá před zveřejnění CPI

12.12.2023 Zpráva CPI v USA za listopad, naplánovaná na 14:30, je klíčovou tržní zprávou dne. Důležitost zveřejnění je dále podpořena skutečností, že přichází jen den před oznámením rozhodnutí FOMC o sazbách (středa, 20:00). Přestože zpráva nemusí mít příliš velký dopad na rozhodnutí z tohoto týdne, může pomoci utvářet očekávání ohledně načasování prvního snížení sazeb v roce 2024.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází česká a americká inflace, zasedá ECB a Fed

11.12.2023 Tento týden se nese na vlně důležitých ekonomických dat, kdy za několik málo minut dorazí informace o vývoji cen v české ekonomice. To bude představovat poslední zásadní informaci před zasedáním ČNB, které je naplánováno na příští čtvrtek. Globální trhy pak budou vyčkávat na úterní výsledek inflace z americké ekonomiky a středeční zasedání Fedu. Trhy v posledních týdnech začaly zaceňovat brzké a rychlé snižování sazeb, to v aktualizované prognóze ale Fed pravděpodobně nepodpoří, a i nadále bude naznačovat pouze opatrné tempo snižování v příštím roce. Podobné vyznění pak lze očekávat i od čtvrtečního zasedání ECB.
img

Průmyslová výroba v říjnu výrazně vzrostla díky obnově výroby aut

07.12.2023 Po slabém výkonu ve třetím letošním čtvrtletí byla průmyslová produkce při vstupu do závěrečného kvartálu roku silnější, když v říjnu meziměsíčně vzrostla o 2,8 %. V meziročním vyjádření byla vyšší o 1,9 % po očištění o efekt rozdílného počtu pracovních dní, respektive bez něj byla vyšší dokonce o 8,0 %. Osmiprocentní nárůst byl výrazně nad tržními očekáváními, která se pohybovala v poměrně širokém intervalu a jejich medián činil 5,1 %, a byl tak výrazně blíže našemu na trhu téměř nejoptimističtějšímu odhadu ve výši 8,3 %.
img

Průmysl v říjnu těžil opět z automotive

07.12.2023 Česká průmyslová produkce během října meziročně vzrostla, kdy po očištění o dva pracovní dny navíc dosáhla růstu o 1,9 % (+8,0 % bez očištění). Náš odhad stejně jako medián analytiků počítal se slabším výsledkem poblíž meziroční stagnace. Pozitivně se dle očekávání projevilo oživení v automotive, kdy kombinace nižší srovnávací základny a problémů v předcházejících měsících vedla k meziročnímu růstu produkce v tomto odvětví o více jak 20 %. Meziměsíčně průmyslová produkce rostla o 2,8 %.
img

Ranní okénko - Americký trh práce dále rychle brzdí

06.12.2023 Dnešní ekonomický kalendář pokračuje čísly z amerického trhu práce, pro náš trh je ale zajímavější za několik minut zveřejňovaný výsledek maloobchodních tržeb. Ten by měl za říjen potvrdit pokračující slabý vývoj v českém maloobchodu, byť s možností mírného meziměsíčního nárůstu. Meziročně u maloobchodních tržeb bez aut očekáváme pokles o 2,5 %, medián analytiků počítá s o něco mírnějším poklesem o 1,9 %. Zásadní negativní faktor i nadále představuje pokračující pokles reálných mezd, který během Q3 dosáhl -0,8 % a k mírnému poklesu patrně dojde i během závěrečného kvartálu letošního roku.
img

Dává stávka učitelů smysl? Ano či ne? Odpověď není snadná

05.12.2023 Máme za sebou stávku škol. Mnoho lidí za mnou chodí a ptá se, jak tomu mají rozumět. Připravil jsem proto takovou jednoduchou analýzu, abychom pochopili, že pravdu mají obě strany, ale ani jedna neříká to, co by řekl manažer.
img

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

04.12.2023 Podle dnes zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.
img

Průměrná mzda ve 3.čtvrtletí reálně klesla o 0,8 %, činila 42.658 Kč

04.12.2023 Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí letošního roku zvýšila meziročně o 7,1 procenta na 42.658 korun. Po započtení inflace, která ve stejném období dosáhla osmi procent, se ale mzda reálně snížila o 0,8 procenta. Zaměstnanci si tedy mohli koupit za průměrnou mzdu méně zboží či služeb než před rokem. Reálná mzda klesla osmé čtvrtletí za sebou, tempo poklesu zmírnilo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou.
img

Ranní okénko - Dnešní výsledek mezd může ovlivnit rozhodování ČNB

04.12.2023 Tento týden dorazí na finanční trh zajímavá ekonomická data z tuzemské ekonomiky, kdy již za několik málo minut vyjde výsledek ohledně vývoje mezd ve třetím čtvrtletí letošního roku. V průběhu týdne dorazí také informace o maloobchodních tržbách, vývoji průmyslu a zahraničním obchodu nebo také z trhu práce. Trh práce pak bude hrát zásadní roli i pro globální trh, byť v tomto případě ten americký. V závěru týdne dorazí tradičně měsíční čísla z trhu práce, dílčí údaje ale budou přicházet již v průběhu týdne. Z eurozóny bude tento týden stát za pozornost vývoj inflačních očekávání, kde ECB netají obavy ohledně ukotvování na vyšších úrovních. Pro českou ekonomiku pak bude důležitý i výsledek průmyslové produkce v Německu.
img

Ranní okénko - Příliv českých dat a pokles inflace v eurozóně

01.12.2023 Poslední den tohoto týdne přinese data i z české ekonomiky. Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní druhý odhad HDP za třetí kvartál letošního roku včetně jeho struktury. Na základě aktuálních dat odhadujeme, že tuzemské hospodářství pokleslo mírněji (-0,2 % ve srovnání s předchozím čtvrtletí), než naznačuje první odhad (mezičtvrtletně -0,3 % a meziročně -0,6 %). Naše ekonomika jako jediná v rámci Evropské unie zatím nepokořila předcovidovou úroveň a zdá se, že ani v blízké době se to nepodaří, zejména kvůli stále utlumené spotřebě domácností. V dopoledních hodinách bude rovněž publikován index nákupních manažerů (PMI), kdy očekáváme jeho zvýšení ve zpracovatelském průmyslu z 42,0 na 42,8 bodů (medián trhu 42,9), tedy v podobných intencích jako v Německu i celé eurozóně. Ve 14:00 Ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci listopadu. Za deset měsíců letošního roku činil deficit ve výši 210,7 mld. Kč a naplánovaný schodek 295 mld. Kč se tak nejspíše podaří dodržet.
img

BREAKING: Prodeje nových domů v USA výrazně pod očekáváním

27.11.2023 Výnosy amerických státních dluhopisů po nových údajích o prodeji domů prodlužují pokles; 10letý výnos poslední pokles o 4 bps na 4,391 %
img

BREAKING: USDTRY klesá po velkém zvýšení sazeb CBRT

23.11.2023 Centrální banka Turecké republiky oznámila své nejnovější rozhodnutí o měnové politice dnes ve 12:00. Banka se rozhodla zvýšit sazby o 500 bazických bodů, přičemž hlavní týdenní repo sazba vyskočila z 35,00 na 40,00 %. Medián očekávání mezi ekonomy byl pro zvýšení sazeb o 250 bazických bodů. CBRT se v prohlášení zavázala zpomalit tempo zpřísňování do budoucna.
img

Ranní okénko - Vychází PMI v Německu a eurozóně

23.11.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI), kdy se dozvíme listopadový výsledek jak z Německa, tak z celé eurozóny. V případě našeho západního souseda se očekává, že dojde ke zlepšení situace ve zpracovatelském sektoru i v sektoru služeb. Ale stále zůstanou pod hraniční hodnotou 50, kdy zvláště zpracovatelský průmysl se stále potýká s velmi utlumenou poptávkou, mimo jiné v souvislosti s mnohem pomalejším oživením čínské ekonomiky. I to je jeden z důvodů, proč spolková vláda chce podpořit německý průmysl snížením daně z kWh u elektrické energie na minimum povolené Evropskou komisí (na 0,05 centu eur).
img

Ranní okénko - Zápisky z posledního zasedání Fedu nepřekvapily, zvyšování nic nenahrává

22.11.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabídne vývoj spotřebitelské důvěry v eurozóně, z USA pak dílčí data o investicích amerických firem. Ani jeden z údajů by ale neměl výrazněji dopadat na trh a investoři tak budou spíše dozpracovávat zápisky Fedu zveřejněné včera ve večerních hodinách.
img

Čtvrtina Čechů chce čelit inflaci investicemi do zlata

20.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo 25,4 procenta lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí pak vždy přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.
img

Ranní okénko - Tento týden vycházejí zápisky ze zasedání Fedu a PMI

20.11.2023 Investoři vyhlížejí relativně poklidný týden, a to alespoň z pohledu přicházejících ekonomických dat. Z globálního pohledu má tento týden potenciál rozhýbat trhy zejména zápis z posledního zasedání Fedu, pro eurozónu budou zajímavá především „měkká data“ vycházející v závěru týdne. Z Česka tento týden dorazí pouze páteční konjukturální průzkum a určité uklidnění by tak mohl zaznamenat i kurz koruny.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum: Češi chtějí čelit inflaci investicemi do zlata či nemovitostí

19.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata, nemovitostí nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo přes 25 procent lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate mezi 2000 respondentů.
img

Ranní okénko - Fed s vysokou pravděpodobností sazby již nezvýší

16.11.2023 Dnes zveřejní Český statistický úřad ceny výrobců za měsíc říjen. Tlaky na straně nabídky i nadále odeznívají, kdy v meziměsíčním srovnání očekáváme růst cen průmyslových výrobců o 0,6 % a meziročně o 1,0 %. Kvůli slabému odbytu výroba firem ve většině odvětví klesá, proto i v menší míře nakupují vstupy, což se promítá i na prodejních cenách. Firmy navíc ve vyšší míře přistupují k slevovým nabídkám, aby dokázaly své zboží prodat.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází americká inflace a výsledek maloobchodu

13.11.2023 Tento týden patří zejména ekonomickým datům z USA, kdy v úterý vyjde výsledek říjnové inflace, který by po pauze měl ukázat pokračující desinflační proces a pokles blíže směrem ke 3 %. Dorazí také údaj o cenách amerických výrobců nebo vývoji tržeb v maloobchodu. To vše může více dopadat na vývoj na finančním trhu, vzhledem k určité nejistotě ohledně prosincového zasedání Fedu. Většinově sice trh sází na stabilitu sazeb (85% šance), v případě výraznějšího překvapení u čísel z tohoto týdne ale může trh ještě znejistět.
img

Ranní okénko - Český průmysl v problémech, zahraniční obchod opět v plusu. Co dnes maloobchod?

07.11.2023 Dnes dorazí další údaj o tuzemské ekonomice, a to o maloobchodních tržbách. Ty klesají již více než rok v meziročním vyjádření a ani výhled na září není příliš optimistický. Ve druhé polovině roku jsme očekávali oživení v maloobchodním sektoru, ale navzdory klesající inflaci zůstávají domácnosti obezřetné pravděpodobně v souvislosti s přicházející zimní sezónou. Spotřeba domácností tak zatím ani zdaleka nedosahuje předcovidové úrovně, lidé stále výrazně šetří, což se projevuje na nedobrém výkonu tuzemského hospodářství. Na základě naší prognózy očekáváme za měsíc září pokles o 3,2 % a medián trhu naznačuje ještě horší výsledek (-3,7 %).
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace

06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
img

ČNB navzdory očekáváním trhu nezměnila výši sazeb

02.11.2023 Česká národní banka ani na listopadovém zasedání nezměnila aktuální výši sazeb a základní úroková sazba tak zůstává na úrovni 7,00 %. Náš odhad stejně jako medián trhu počítal se snížením o 25bb, odhady byly ale zhruba rovnoměrně rozdělené mezi možnost snížení a stability. Trhy na rozhodnutí reagují v očekávatelném směru, kdy koruna skokově posílila zhruba o 0,5 % na 24,50 EUR/CZK.
img

Forex: Zasedání ČNB a debata o prvním snížení sazeb

02.11.2023 Na rozdíl od konsensu analytiků, který očekává snížení úrokových sazeb ČNB o 25 bb, my předpokládáme, že i po dnešku zůstanou úrokové sazby beze změny. K tomu nás vede předpokládaná obezřetnost většiny bankovní rady ohledně nejistoty kolem lednového přecenění zboží a služeb a také potencionálně ztížená komunikace rozhodnutí s ohledem na výrazné zrychlení meziroční inflace v říjnu vlivem statistického efektu nízké srovnávací základny v loňském roce. Kromě ČNB bude dnes zasedat i britská BoE, která by měla ponechat úrokové sazby beze změny, stejně jako na předešlém zasedání.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, sazby pravděpodobně nezvýší

01.11.2023 Trhy nedostávají pauzu, a i první listopadový den bude ve znamení ekonomických dat. Z Česka dorazí index nákupních manažerů ve výrobě, odpoledne ho doplní report o stavu státního rozpočtu za prvních deset měsíců letošního roku. Pro trhy důležitější ale bude večerní zasedání Fedu, kde americká centrální banka s největší pravděpodobností rozhodně o stabilitě sazeb.
img

Graf dne: EURJPY (31.10.2023)

31.10.2023 Během dnešní obchodní seance na trzích APAC byla pozornost investorů upřena především na rozhodnutí BoJ o měnové politice. Samotné zasedání bylo očekáváno, neboť včera v ranních hodinách v americké agentuře Nikkei zaznělo oznámení, že Bank of Japan hodlá provést změny v horním pásmu možných odchylek výnosů desetiletých státních dluhopisů.
img

FED ponechá úrokové sazby po delší období beze změny

31.10.2023 Americká centrální banka ponechá na svém středečním zasedání podle našeho odhadu úrokové sazby beze změny. Data zveřejněná od jejího zářijového zasedání překvapila ve směru nahoru (HDP, Nonfarm Payrolls), jádrová inflace se pak stále drží těsně pod čtyřmi procenty. Zároveň ale vysoké dlouhodobé úrokové sazby zpřísňují měnové podmínky, což se promítá do ochlazování nemovitostního trhu i korporátních investic. Z těchto důvodů se domníváme, že centrální banka bude spíše vyčkávat na další vývoj reálné ekonomiky a po delší období ponechá úrokové sazby beze změny. K jejich snížení bude třeba uvolnění na trhu práce, které podle nás přijde v první polovině příštího roku. Zároveň v důsledku utažené měnové politiky upadne ekonomika USA do recese (druhé a třetí čtvrtletí příštího roku). Ta by ale měla být mělká a krátká. S tím bude spojené i zahájení cyklu snižování úrokových sazeb. Na konci příštího roku by se klíčová sazba měla nacházet na 3,75-4,00 %.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace

30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
img

Fidelity International: Nárazník pro zadlužený trh

18.10.2023 Jak může dopadnout rostoucí počet nesplacených úvěrů na evropském trhu naznačeno bylo. Ale i kdyby míra ztrát dosáhla nejpesimističtějších předpovědí, trh bude pravděpodobně stále nabízet značné úvěrové spready oproti hotovosti.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o maloobchodu či průmyslové výrobě v USA

16.10.2023 Jediným tuzemským údajem v tomto týdnu bude statistika cen výrobců, kde očekáváme další potvrzení ztlumení inflačních tlaků na straně nabídky. Ani ze světa v tomto týdnu nepřijde velké množství ekonomických dat, ale některé z nich rozhodně stojí za znamenání. V Německu bude zveřejněn nejnovější průzkum ZEW ohledně vnímání současné ekonomické situace a rovněž budoucích očekávání, na konci týdne pak dorazí data o cenách výrobců. Eurostat vydá finální čísla o inflaci a není vyloučeno, že dojde k překvapení, jako tomu bylo naposled. Z USA kromě tradičních týdenních dat o trhu práce dorazí ještě vývoj maloobchodních tržeb a průmyslové výroby.
img

Graf dne – US30 (11.10.2023)

11.10.2023 Futures na index Dow Jones Industrial Average (US30) dnes pravděpodobně zaznamenají nadprůměrnou volatilitu přinejmenším z několika důvodů. Za prvé, dnes trh žije zveřejněním zářijové inflace PPI (14:30) z USA, která bude předcházet zítřejšímu čtení CPI. Vzhledem k tomu, že obvykle první „čerstvá“ inflační publikace vyvolá velkou spekulativní reakci (na základě reakce na ni může trh přehrát další údaje). Trh neočekává výraznou změnu oproti předchozímu čtení, takže jakákoli prudce větší odchylka v dynamice inflace, než je prognóza, by mohla vést k značné reakci na Wall Street. Trh očekává 1,6 % r/r (1,6 % dříve) a pokles m/m dynamiky na 0,3 % z 0,7 % dříve – očekává se, že jádrový CPI poroste ročně na 2,3 % vs. 2,2 % dříve a udrží si plochá dynamika 0,2 % m/m. Potenciální klesající překvapení v základním čtení by mohlo dále upevnit víru trhu, že Fed se přikloní k ponechání sazeb beze změny, ale stojí za to připomenout, že zítra ve 14:30 máme údaje CPI, které by potenciálně mohly zvrátit dnešní reakci trhu.
img

Forex: Ceny amerických průmyslových výrobců v září rostly

11.10.2023 Ceny průmyslových výrobců v USA v září podle našeho odhadu vzrostly v meziměsíčním srovnání o půl procentního bodu. Celkově však inflační tlaky v Americe slábnou. Dnes zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu by mohl odhalit, jakou šanci má případné ještě jedno zvýšení úrokových sazeb. My takovýto krok ale nečekáme. V regionu je kalendář událostí prázdný.
img

Ranní okénko - Jak silný bude pokles české inflace v září?

10.10.2023 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad údaj o inflaci v září. Ta v srpnu poklesla nejpomalejším tempem během tohoto roku (pouze o 0,3 p. b.), ale v září analytici očekávají, že dezinflační tempo nabralo opět na síle. Medián trhu je na stejné úrovni jako naše prognóza, kdy predikujeme snížení inflace přesně o jeden procentní bod na 7,5 %. V předchozích měsících byla hlavním důvodem poklesu vysoká srovnávací základna a nebude tomu jinak ani nyní, jelikož právě v září minulého roku dosáhla inflace svého vrcholu (18 %).
img

Ranní okénko - V tomto týdnu vyjde česká a americká inflace

09.10.2023 Z Česka tento týden dorazí takřka kompletní set ekonomických dat včetně inflace, vývoje v průmyslu, zahraničním obchodu, stavu platební bilance a údaji o nezaměstnanosti. S trhy ale bude hýbat především nečekaná eskalace dění na blízkém východě, z ekonomických dat pak bude hrát roli čtvrteční americká inflace spolu se zápisky z posledních zasedání ECB a Fedu. Minulý pátek zveřejněné zápisky ze zasedání ČNB již ukázaly spíše holubičí pohled, kdy někteří členové favorizují relativně brzké snižování sazeb.
img

Forex: Zasedání ČNB korunu výrazněji neovlivnilo

02.10.2023 Minulý týden představovalo hlavní událost z pohledu domácí měny zasedání České národní banky. Ta podle očekávání nezměnila sazby a informace o jednomyslném rozhodnutí vedla k mírnému posílení koruny. Celkové vyznění ale bylo v souladu s očekáváním trhu, a i přes některé více jestřábí komentáře guvernéra Michla („…většina bankovní rady plánuje držet sazby na vyšších úrovních, než naznačuje základní scénář prognózy“) zůstaly pro listopadové a prosincové zasedání všechny možnosti otevřené.
img

Ranní okénko - Tento týden patří americkému trhu práce, zasedá polská centrální banka

02.10.2023 Tento týden bude patřit zejména číslům z amerického trhu práce, ve kterých investoři budou hledat nápovědu, jakým způsobem se na dalším měnověpolitickém zasedání rozhodne americká centrální banka. Názor je nyní nakloněný spíše ve směru stability sazeb, případná nečekaně silná čísla ale mohou očekávání změnit. Z dění blíže k Česku bude kromě dnešního výsledku indexu PMI a pátečních maloobchodních tržeb zajímavé i středeční zasedání Polské centrální banky. Ta naposledy nečekaně snížila základní sazbu o 75bb na 6,0 % a další snížení – byť méně razantní – je očekáváno i nyní. Vzhledem k tomu, že jde o poslední zasedání před parlamentními volbami (15. října), je míra nejistoty ohledně rozhodnutí relativně vysoká.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB, sazby nejspíše nezmění

27.09.2023 Před pro mnohé prodlouženým víkendem je v tuzemském ekonomickém kalendáři zásadní událost. V 14:30 rozhoduje Česká národní banka o dalším nastavení sazeb, v 15:45 pak přijde pro trhy patrně zajímavější tisková konference. Po dlouhém období binárního rozhodování mezi stabilitou a zvýšením má bankovní rada ČNB konečně otevřené možnosti a jak na poslední tiskové konferenci uvedl guvernér Aleš Michl, budou centrální bankéři vybírat mezi stabilitou, zvýšením i snížením sazeb. Očekáváme ale, že rozhodnutí bude totožné jako na posledních devíti zasedání, kdy ČNB rozhodla o stabilitě sazeb. Vzhledem k ustupující inflaci, slabšímu růstu HDP a relativně umírněnému růstu mezd lze jen těžko hledat argumenty pro zvýšení sazeb, což reflektovalo i nula hlasů pro hike na posledním zasedání.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, v eurozóně vychází inflace

25.09.2023 Závěr měsíce bude ve velkém tempu, kdy z pohledu tuzemské ekonomiky bude vrcholem týdne středa, kdy zasedá Česká národní banka. Zajímavý bude ale i závěr týdne v eurozóně, kde již ve čtvrtek prvotní data ze zemí jako je Španělsko nebo Německo naznačí, jakým směrem se bude ubírat v pátek zveřejněná inflace. V USA bude pro trhy patrně nejzajímavější páteční statistika osobních výdajů a příjmů.
img

Forex: Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v září zřejmě mírně zlepšila

21.09.2023 Po včerejším jednání americké centrální banky dnes zasedne Bank of England, která podle nás v současném cyklu naposledy zvýší základní úrokovou sazbu, a to o 25 bb na 5,50 %. Nicméně po včerejších tamních inflačních číslech se sázky finančního trhu lehce přiklonily ke scénáři ponechání úrokových sazeb beze změny. Dále bude zveřejněna důvěra spotřebitelů v eurozóně za září, která by po srpnovém poklesu měla ukázat na mírné zlepšení. Investoři budou dnes zřejmě ještě vstřebávat včerejší mírně jestřábí výsledek zasedání Fedu, který sice dle očekávání ponechal sazby beze změny, ale zároveň si nechal otevřený prostor pro případný další hike do konce roku.
img

🔴 US100 se odráží ode dna

20.09.2023  Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení?
img

Forex: Fed ponechá sazby beze změny, vrátka k dalšímu „hiku“ ponechá pootevřená

20.09.2023 Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta však ponechá úrokové sazby podle našeho odhadu beze změny, ačkoli dveře k dalšímu „hiku“ si nechá otevřené. Nový medián výhledu úrokových sazeb totiž bude zřejmě i nadále indikovat jejich další zvýšení. K tomu ale už podle našeho názoru nedojde. První snížení sazeb jsme nicméně odsunuli až na Q2 24. V regionu budou zveřejněny výsledky polské průmyslové produkce. Ta by měla alespoň částečně zkorigovat červencový propad.
img

FED: sazby beze změny, dveře pro další zvýšení sazeb ale zůstanou otevřeny

19.09.2023 Americká centrální banka ponechá na svém středečním zasedání úrokové sazby beze změny. Dveře pro jejich další případné zvýšení si ale ponechá otevřené. Odhadujeme, že její nový medián výhledu úrokových sazeb pro letošní rok zůstane beze změny na 5,6 %, a bude tak indikovat ještě jedno zvýšení. To ale Fed podle nás již nedodá. Pro příští rok medián Fedu počítal s poklesem sazeb na 4,6 %. Zde je spíše riziko mírného posunu směrem nahoru. Zveřejněna bude i nová makroekonomická prognóza Fedu. Ta zřejmě přinese výraznou revizi HDP směrem nahoru pro letošní rok, naopak výhled pro míru nezaměstnanosti i jádrovou inflaci se posune směrem dolů.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, v ČR dnes vycházejí ceny výrobců

18.09.2023 Tento týden je o hlavní ekonomické události jasno. Ve středu zasedá americká centrální banka, která s největší pravděpodobností ponechá sazby na současné úrovni. Zajímavější proto bude doplňující komentář spolu s aktualizovanou prognózou. Vzhledem k lepším ekonomickým datům z posledních měsíců lze očekávat výraznou revizi letošního růstu HDP směrem vzhůru, o něco níže by naopak mohla zamířit prognóza na jádrovou inflaci. Přesto je pravděpodobné, že v rámci „dot-plotu“ zůstane pro letošní rok narýsován ještě jeden hike, tak aby si Fed zachoval flexibilitu a otevřené možnosti pro listopadové zasedání.
img

Mýty vs fakta. Září jako nepříznivý měsíc pro akcie?

15.09.2023 Americké akciové trhy zažívají od začátku letošního roku růst. Významně posílil technologický index Nasdaq, nicméně i hlavní index S&P 500 vzrostl od ledna o více jak 16 %. V srpnu ale investoři vybírali zisky, burzy zaznamenaly pokles a mnohá média přispěchala s články o možné recesi plynoucí zejména ze zvyšování základní úrokové sazby. A do toho mezi investory přetrvává mýtus, že září je měsíc, který akciím dlouhodobě nepřeje, a tak s nákupy posečkávají na později. Je ale skutečně září černý měsíc pro akciové tituly? Máme tu něco pro milovníky grafů a statistik.
img

Ranní okénko - Dnes trhy může rozhýbat výsledek americké inflace

13.09.2023 O vrcholu dnešního ekonomického kalendáře je jasno. V odpoledních hodinách dorazí na trh informace o srpnovém vývoji cen ve Spojených státech. V případě meziroční inflace je očekáván opětovný nárůst, kdy medián trhu počítá s 3,6 % (3,2 % v červenci), růst by inflace měla i v meziměsíčním srovnání (0,6 % po 0,2 % v červenci). Důvodem růstu jsou především ceny pohonných hmot, které během srpna výrazněji rostly.
img

Ranní okénko - Průmyslová produkce se již může nacházet v poklesu

06.09.2023 Dnes pokračuje tuzemský ekonomický kalendář červencovými daty o průmyslu a zahraničním obchodu, kdy oba údaje vychází již za několik málo minut. S největší pravděpodobností se obě informace obejdou bez reakce trhu, kdy investoři tento set dat obvykle nechávají bez povšimnutí. Z eurozóny v dopoledních hodinách dorazí statistika maloobchodu, která by měla ukázat mírný meziměsíční pokles udržující meziroční tempo i nadále v záporných číslech.
img

Ranní okénko - Tento týden vycházejí tuzemské mzdy, průmysl či maloobchod

04.09.2023 Tento týden patří především datům z české ekonomiky, kdy po dnešních mzdách dorazí v průběhu týdne také statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodních tržeb a týden uzavře podíl nezaměstnaných. Dílčí data dorazí také z eurozóny a Německa, vesměs ale nepůjde o kurzotvorná data, s potenciálem pro větší výkyvy na finančních trzích. Investoři tak budou opatrní spíš na komentáře členů centrálních bank, vzhledem k postupně blížícím se zasedáním ECB (14. září) a Fedu (20. září).
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v eurozóně a měsíční data z amerického trhu práce

28.08.2023 V tomto týdnu rozvíří dění na finančních trzích hned několik zásadních ekonomických událostí, kdy patrně nejzajímavější bude až v druhé polovině týdne výsledek inflace v eurozóně v kombinaci s měsíčními daty z amerického trhu práce. Z tuzemské ekonomiky bude v rámci tohoto týdne stát za pozornost druhý odhad vývoje HDP za Q2’23, v rámci kterého se dozvíme i rozklad jednotlivých složek.
img

Ranní okénko - Německo zůstává pod tlakem, na rychlé oživení to nevypadá

25.08.2023 Závěr týdne přinese německý Ifo index, který je považován za jeden z nejpřesnějších ukazatelů dalšího ekonomického vývoje u našeho západního souseda. Ostře sledována je zejména složka budoucích očekávání, která by měla podle mediánu trhu setrvat na červencových hodnotách v blízkosti 83,6 bodu. Na první pohled abstraktní číslo je hluboko pod dlouhodobým průměrem. Po sérii zlepšení se do Německa vrací vlna pesimismu a index budoucího výhledu od letošního dubna nepřetržitě klesá.
img

Invesco: Pro USA to bylo „léto dezinflace“

16.08.2023 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA dosáhl nižší hodnoty, než se očekávalo, a to 0,2 % meziměsíčně a 3,2 % meziročně (oproti očekávaným 3,3 %). Jádrový CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a o 4,7 % meziročně. I když některé kategorie inflace jsou lepší než jiné, pokrok, kterého bylo dosaženo, je významný a velmi vítaný.
img

Kam se poděla recese?

16.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí tuzemské ceny výrobců a americké maloobchodní tržby

14.08.2023 Tento týden bude mezi nejzajímavější globální ekonomická data patřit statistika maloobchodních tržeb ze Spojených států, informace z amerického průmyslu nebo zápis z posledního zasedání Fedu. Tato trojkombinace poskytne nejaktuálnější pohled na probíhající vývoj americké ekonomiky a nabídne také nápovědu k rozhodnutí Fedu na nejbližším zasedání (20. září). Data z minulého týdne šla oběma směry, kdy na jedné straně nižší výsledek meziroční inflace v kombinaci s ustupujícími inflačními očekáváními nahrávají více holubičímu přístupu Fedu.
img

Ranní okénko - Inflace míří pod 9 %

10.08.2023 Dnes Český statistický úřad zveřejní, jak se během července vyvíjely spotřebitelské ceny. Inflace setrvale klesá od začátku roku, v červnu zamířila konečně do jednociferného řádu a nyní trh predikuje, že se dostane pod 9 % (medián trhu 8,8 %). Naše prognóza očekává ještě mírně vyšší pokles inflace, a to na hodnotu 8,6 %.
img

Kam se poděla recese?

07.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

V červnu průmysl mírně rostl, většina odvětví je ale v poklesu

07.08.2023 Průmyslová produkce se během června dokázala udržet v černých číslech a meziročně přidala 0,9 %. To je v souladu s našim odhadem, naopak pro trh jde spíše o pozitivní překvapení, kdy medián počítal s poklesem o necelé procento. Stejně jako v předchozích měsících je růst neproporcionálně rozdělený, kdy se většina odvětví nachází v poklesu, a hlavní pozitivní impuls přichází ze strany automobilového sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce druhý měsíc v řadě rostla, v červnu o 0,9 %.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde česká a americká inflace

07.08.2023 Tento týden je z pohledu globálních událostí odpočinkovější, snad jen s výjimkou čtvrtka, kdy vychází čísla o červencové americké inflaci. O ekonomické události se tak postará zejména tuzemský kalendář, počínaje dneškem, kdy vycházejí čísla o průmyslu a zahraničním obchodu.
img

Ranní okénko - Měsíční čísla z práce jako nápověda k hiku

04.08.2023 Dnes ráno vychází údaj o českých maloobchodních tržbách, které by se nadále měly nacházet v meziročním poklesu. Ten se ale postupně smrskává, nejen v důsledku srovnávací základny ale i začátku meziměsíčního přírůstku od května. Tento trend by přitom měl pokračovat, kdy se postupně klesající meziroční míra inflace bude dostávat pod úroveň nominálního růstu mezd a životní úroveň českých domácností by v druhé polovině roku po delší pauze měla opět opatrně začít růst.
img

Graf dne - GBPAUD (01.08.2023)

01.08.2023 Australská centrální banka (RBA) dnes překvapila trhy holubičím rozhodnutím. RBA ponechala sazby beze změny, přičemž hlavní peněžní sazba zůstala na úrovni 4,10 %. Medián konsenzu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg předpokládal zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Mezitím peněžní trhy viděly méně než 40% šanci na dnešní změnu sazeb o 25 bazických bodů. Nakonec se ukázalo, že trh měl pravdu a ekonomové zřejmě přecenili vliv solidních údajů o zaměstnanosti na postoj RBA a podcenili vliv nižších než očekávaných údajů o CPI za 2. čtvrtletí. Prohlášení zveřejněné spolu s rozhodnutím sice nevyloučilo další zvyšování sazeb, ale převládá pocit, že RBA nyní možná zůstane u pauzy. Proč? Důvodů je hned několik:
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, vychází HDP, z USA dorazí data z trhu práce

31.07.2023 V tomto týdnu bude pro tuzemské investory nejzajímavější zasedání České národní banky, která s největší pravděpodobností rozhodne o stabilitě sazeb. Trhy bude zajímat především nová prognóza a další výhled. Z globálního hlediska bude nejzásadnější v závěru týdne zveřejněný report z amerického trhu práce, který v případě slabších čísel může ujistit trh, že by Fed již neměl přistoupit k dalšímu zvyšování sazeb. Pozornost investorů bude mířit i do Velké Británie, kde další hike doručí Bank of England.
img

Jak jsou bitcoin a kryptografie svázány s makroekonomickými trendy

21.07.2023 Bitcoin a kryptoměny celkově byly dlouhá léta považovány za nezávislá aktiva, oddělená od tradičních finančních trhů. Výzkumná zpráva společnosti Grayscale, významné investiční firmy v oblasti digitálních aktiv, však odhaluje významnou proměnu tohoto paradigmatu v posledních třech letech. Zpráva se zabývá vyvíjející se korelací mezi BTC a makroekonomickými trendy a odhaluje, jak se kdysi izolovaný trh nyní prolíná s širšími tržními ukazateli.
img

Akcie společnosti Tesla propadly o 12 %

21.07.2023 Akcie společnosti Tesla se od konce dubna, kdy se ocitly v zóně supportu 152,00, nacházejí v trvalém růstovém trendu. V předposlední denní seanci navíc cena vyskočila na 291,60, což je nejvyšší úroveň od září 2022. Včera trh propadl o 12% na 261.6. Navzdory této silné rally ukazatele momenta aktuálně odrážejí divergenci.
img

Nájmy meziročně zdražily nejčastěji o 6 procent, trh čeká na další impulzy

10.07.2023 Ceny nájmů meziročně zdražily o jednotky procent. Například dispozice 2+kk v Praze vychází letos průměrně o 838 korun dráž, než tomu bylo loni stejnou dobou. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 2 500 nemovitostí v hodnotě přesahující 15 miliard korun. Statistiky ovšem ukazují i příklady dispozic, které v některých městech meziročně zlevnily. Jde konkrétně o byty dispozice 3+1 v Olomouci či Plzni, kde došlo k 6% resp. 3% poklesu ceny. Společnost UlovDomov.cz porovnává také aktuální měsíční náklady na platby nájmů se splátkami vlastního bydlení pořízeného ve stejném měsíci. V Praze by rodina za vlastní bydlení ve starším bytě platila stále zhruba dvojnásobnou částku než za pronájem.
img

Umělá inteligence nevezme lidem práci, ale zefektivní ji. Pomůže například při náborovém procesu

29.06.2023 Desítky procent Čechů se obávají, že kvůli umělé inteligenci přijdou o práci. Experti z poradenské skupiny Moore Czech Republic mírní tyto obavy a předpovídají, že využívání umělé inteligence povede spíše ke zefektivnění lidské práce než k jejímu nahrazení. Podle jejich odhadů ovlivní AI téměř všechna pracovní odvětví, v první řadě například administrativu či finanční služby. Umělá inteligence usnadní také náborový proces ve firmách. V praxi AI používá i recruitment tým z Moore Advisory CZ, kterému se daří za pomoci AI obsazovat lukrativní pracovní pozice.
img

Forex: Pozornost směřuje na vystoupení centrálních bankéřů na sympoziu v Sintře

28.06.2023 Z pohledu dat je dnes kalendář nezajímavý. Pozornost tak bude patřit pokračujícímu sympoziu ECB v Sintře, kde dnes se svým příspěvkem vystoupí šéf americké centrální banky Powell a prezidentka ECB Lagardeová. Z dat bude zveřejněn peněžní agregát M3 za eurozónu, v USA pak vývoj velkoobchodních zásob a bilance zahraničního obchodu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně se nadále snižovala, jádrová složka však zrychlila

26.06.2023 Nejvíce očekávaným ukazatelem tohoto týdne je první odhad inflace v eurozóně za červen, který však bude zveřejněn až v jeho úplném závěru. Podle našeho odhadu celková inflace zaznamená další pokles z 6,1 % y/y na 5,6 %, její jádrová složka však pravděpodobně zrychlí. Ve vztahu k inflaci a s tím související odezvě měnových politik budou finanční trhy ostře sledovat i výroční symposium ECB v portugalské Sintře, které se koná od pondělí do středy. Lze tak očekávat větší počet vyjádření od centrálních bankéřů z obou stran Atlantiku. Data z německého trhu práce za červen by měla ukázat na jeho nepatrné oslabení. Předstihové indikátory podnikatelského sentimentu z eurozóny pravděpodobně opět klesnou a potvrdí zhoršený výhled vývoje evropské ekonomiky. Důvěra spotřebitelů by se ale měla mírně zvýšit, a to jak v Evropě, tak i USA.
img

Forex: Zatímco sazby ČNB již dosáhly vrcholu, v zahraničí dále rostou

23.06.2023 Úrokové sazby ČNB nedoznaly změn ani na červnovém zasedání. V souladu s očekáváními tak základní repo sazba zůstává na 7 %. Podpora pro pokračující stabilitu úrokových sazeb byla v bankovní radě tentokrát silnější, když hlasování dopadlo poměrem 5:2 (oproti 4:3 na minulém zasedání). Centrální banka rovněž zopakovala závazek bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Forex: Situace v evropském průmyslu není tak špatná, jak to podle PMI vypadá

23.06.2023 Dnešek nabídne předběžné indikátory PMI za červen, a to z Německa, eurozóny a USA. Evropský PMI ze zpracovatelského průmyslu zůstane hluboko pod 50 body. Důvodem však i nadále bude především vliv zmírňujících se omezení na nabídkové straně, i když rizikem zde zůstává také pokles poptávky po průmyslovém zboží. Ve službách by naopak PMI měl setrvat vysoko nad hranicí 50 bodů. Domácnosti disponují vysokou úrovní nahromaděných úspor, které by s příchodem letní turistické sezony měly podpořit spotřebitelskou poptávku.
img

Forex: Zasedání Bank of England a vystoupení představitelů amerického Fedu

22.06.2023 Dnešní kalendář toho z datové fronty příliš nenabídne, pozornost se tak zřejmě přesune na centrální banky. Zasedání Bank of England podle nás přinese další 25bodový hike a vzhledem k tamním inflačním tlakům podle nás nepůjde o poslední. Druhou část vystoupení J. Powella na půdě amerického Kongresu dnes doplní řada vystoupení ostatních představitelů americké centrální banky, které by mohly nabídnout další signály ohledně směřování tamní měnové politiky.
img

Makroekonomické postřehy: Dokáže Fed zastavit posilování akcií?

19.06.2023 V květnu americká inflace dál ochladla a trhy přišly na chuť riziku. Nyní se pozornost obrátila na schůzku FOMC, jejímž nejpravděpodobnějším výsledkem se zdá být tzv. „hawkish hold“, kdy bude centrální banka připravená zvýšit sazby, ale zatím se nebude do ničeho pouštět. Jedním z klíčových úkolů pro dnešní FOMC bude udržet ve hře červencové zvýšení sazeb.
img

Co sledovat příští týden? (16.06.2023)

16.06.2023 Zasedání Fedu, ECB a BoJ jsou již za námi, ale červnový maraton centrálních bank ještě neskončil! Ve čtvrtek se obchodníci dočkají vyjádření Bank of England i Švýcarské národní banky, zatímco předseda Fedu Powell vystoupí ve středu a ve čtvrtek v Kongresu, kde přednese své pololetní svědectví. V neposlední řadě budou v pátek zveřejněny bleskové indexy PMI z Evropy. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte GOLD, DE30 a GBP/CHF!
img

US500 se před FOMC pohybuje na úrovni 4 400 📈

14.06.2023 Dnes se všechni soustředí na rozhodnutí amerického Fedu. Po deseti měsících po sobě jdoucích zvýšení sazeb se očekává, že tentokrát budou sazby ponechány na současné úrovni. Vzhledem ke smíšeným údajům a rozdílným názorům představitelů je pro pochopení možného výsledku a důsledků rozhodnutí Fedu zásadní vyhodnotit různé faktory, které jsou ve hře.
img

Forex: Fed ponechá sazby bez změny

14.06.2023 Americká centrální banka dnes ponechá podle našich předpokladů nastavení úrokových sazeb beze změny. Nejzajímavější tak bude zveřejnění nové prognózy a mediánu výhledu úrokových sazeb. Ten se může posunout mírně směrem nahoru a indikovat ještě jedno zpřísnění měnových podmínek. U HDP a inflace čekáme zvýšení odhadu, u míry nezaměstnanosti naopak její snížení. Z dat budou zveřejněny americké ceny průmyslových výrobců, které by v meziročním srovnání měly dále zpomalit. V eurozóně průmyslová produkce pravděpodobně meziměsíčně výrazně stoupne.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Investiční zlato | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | USD/INR | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Broker | Bundesbank | Burza | CEO | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | FX | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | MACD | MIFID | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | PRIBOR | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rate cut | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Swiss | Termínovaný vklad | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Futures kontrakt | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Philip Morris | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | Etoro | Eura | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | GBPCHF | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Francie | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz rublu | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | SPX | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Cílová cena | Čistá marže | Diskont | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika Francie | EV | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | IRS | ISM indexy | Komunální dluhopisy | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Průměrování | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Sell | Tim Cook | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Převis | Cenová hladina | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Komise | Transakční poplatek | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Currency | Investment | Stock market | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Generali Investments CEE | Caterpillar | ANZ | Sentix | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PVM | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Pozornost investorů | Chance | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Ethereum | Dash | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Inflace v Německu | Světové trhy | Ochota investovat | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference Fedu | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Mercedes | ex | Generali Investments | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | BHS | Aleš Michl | Investiční firmy | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Spoření do zlata | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | Crown | ETH | Invesco | Hodnota indexu PX | Fincentrum | Binance | Estee Lauder | Investice do kryptoměn | Crypto | Vitalik Buterin | Lithium | Altcoiny | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Analytik Raiffeisenbank | Posilování dolaru | Přijetí eura | Podniky | Renaissance Capital | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Americký dolarový index | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Trhy v USA | Stavební spoření | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Vstup do eurozóny | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Mergermarket | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | Oživení trhu | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Norský fond | Norská centrální banka | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Riziko recese | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Medvědí výhled | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Blackstone | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Akcie týdne | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Sazby ECB | PPF | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | LPR | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Finanční údaje | Korunové sazby | Oslabení české koruny | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Informace z trhu | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Peter Garnry | Ceny benzínu | Německá vláda | Jakub Seidler | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Inflace v říjnu | Proroctví | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Zpomalování čínské ekonomiky | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Riziko pro investory | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Americký průmysl | PMČR | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Bez reakce trhu | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Politická krize | Domácí měny | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | 5G | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Bankovní tituly | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Globální trh | Vládní bondy | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Firma Apple | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Problémy | Soukromé firmy | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Úroky snížit | Nejistoty | Ranní zpráva | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | HDP Německa | Ford Motor | AbbVie | FTC | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | Optimismus investorů | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Oživení inflace | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Úbytek | BREAKING | SPD | Hlavní ekonomické události | Stratég | Snižování stavů | Předsevzetí | Depozitní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Evropské PMI | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Klesající trend | Jestřábí hlasy | CFA | Američané | Návratnost | Netflix | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Výroba aut | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Finální odhad | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Doporučení Koupit | Tovární objednávky v Německu | Miliardy eur | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | INR | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Prosincová inflace | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | Výroba v eurozóně | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Celková průmyslová výroba | Měnový pár EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Astrazeneca | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Kapitalizácia | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | Evropské ekonomiky | Role ECB | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Změny cen | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Ukončení intervencí | Finance Group | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Očekávané události | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Trhy v Číně | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | FCF | BP | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Snowflake | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Zveřejňování výsledků | Průmysl eurozóny | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Využití umělé inteligence | Směřování trhů | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Obavy z pandemie | Střední podniky | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Slabá čísla | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Nižší sazby | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Inflace v únoru | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Lídři EU | Restrikce | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Vlna výprodejů | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Tržní podmínky | Profitovat | Pozitivní impulz | Čínský růst | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | S&P 500 futures | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Dnešní čísla | NBER | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Waste Management | Fed včera | Další pokles | MPSV | MF | Ošetřovné | OSVČ | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Futures v Evropě | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Podpůrný balíček | Graf dne | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Inflace zpomaluje | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Války | Jan Procházka | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | LTV | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Eni | Německá průmyslová produkce | Veřejný sektor | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Cigna | Hluboké recese | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Index US500 | Microsoft Corp | US Bancorp | Nové dluhopisy | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Prognóza Evropské komise | Dnešní statistiky | Statistiky | Indikace | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Důvěra v eurozóně | ODS | Rizikový apetit | CBRT | Debata | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v USA | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Kristina Hooper | Výkon dolaru | Nové zakázky | Grayscale | Větší pokles | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Odhad vývoje HDP | Cestování | 3M | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Energetické úspory | BCM | Energetická společnost | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Průmyslová výroba ČR | Richard Siuda | MSCI World | Pozitivní očekávání | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | Spotřebitelské ceny v USA | Evropská průmyslová produkce | Ústup inflace | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | Český běžný účet | Hypoteční banka | Auta | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Spolková vláda | Návrh dividendy | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | AMZN.US | Aktivity v eurozóně | Aktivity společnosti | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investment management | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Bohumil Trampota | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Společnost BP | Tempo poklesu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Nižší DPH | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Pevninská Čína | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Členové Fedu | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Tiff Macklem | Dlouhodobá výkonnost | Cardano | Představenstvo | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Ekonomické aktivity v eurozóně | Akciový optimismus | DSTI | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Německá nezaměstnanost | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Pesimistické scénáře | Sony | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Steve Jobs | Johnson & Johnson | Emirates | Akcie farmaceutické firmy | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Mazars | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Starší byty | Spotřební daně | World Markets | Společnost XTB | IT společnost | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Forward guidance | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Výsledky ISM | Data z tuzemské ekonomiky | Index výroby | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Pokles tržeb | Vládní koalice | Trh s futures | Air Liquide | Počet akcií | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Big Tech | Výhled ekonomiky eurozóny | Inflace spotřebitelských cen | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Prognóza Fedu | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Skutečné peníze | Prognóza americké centrální banky | Akcie bankovních společností | Zhoršení pandemie | Dnešní zasedání ČNB | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Accenture | Politici | Americký trh s bydlením | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Micron | App Store | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Rozhodnutí FED | Fiskální pomoc | Vývoj státního rozpočtu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Michal Valentík | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | CPI v USA | Americké měny | iPhone | Výkon společností | Oživení německé ekonomiky | Dění na finančním trhu | Množství peněz | Pilulka Lékárny | BNB | Polské maloobchodní tržby | Nařízení | Intel | Průzkum PMI | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Omezování ekonomiky | Nepříznivý signál | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Exekutivní příkaz | Průmysl v eurozóně | Zisky bank | QCOM | Babcock | Babcock International | Spotřebitelská poptávka | Výše mezd | Růst průměrné mzdy | Proražení | Nio | NextEra Energy | Linde | Siemens | Bayer | Změny úrokových sazeb | Očkování | LEN | Zadlužování | Peníze navíc | Možnost zhodnocení | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | Nálada v české ekonomice | Case-Shiller | Inflace v Polsku | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | ADA | Cardano (ADA) | DOT | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Kofola ČeskoSlovensko | VMware | Údaj o HDP | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | CARA | MJ | Očekávaný růst trhu | Měsíční data | MFČR | Situace na trhu | VTB | United Parcel Service | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Marriott | Nárůst ceny | Express | Bilanční suma | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Cenový gap | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | QCOM.US | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | HAS | Humana | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | FTX | Colt | Nastavení sazeb | James Bullard | Bilance obchodu | CVS Health | CVS | Negativní vývoj | Polská průmyslová výroba | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Psychologický efekt | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Jádrová spotřebitelská inflace | Covidová opatření | Golden Cross | Zlatý kříž | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | PPF Telecom | Výrobní ceny v eurozóně | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Fidelity | Riziko likvidity | Systematické riziko | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Společnost eToro | Holubičí tón | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | Český PMI index | PMI index | Korporátní daně | Blízká budoucnost | Constellation | Constellation Brands | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Ark | Optimistická očekávání | Vstupní náklady | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Polymetal | Cigarety | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | TLTRO4 | Plán firmy | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | ERA | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Santander | Futures na americké indexy | Konsensus trhu | Tržby za služby | Hodnocení současné situace | London Stock Exchange Group | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Indická centrální banka | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Zpřesněné údaje | Údaje z německé ekonomiky | Oslabení | PCE index | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | První zvýšení sazeb | Výrobní aktivita v ČR | MNB | Impulzy | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Konkurence | Prodej | Mali | BCM Begin Capital Markets | Glass Lewis | McDonald's | Nové prognózy | Gepard Finance | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | ISS | Vyšší úroveň | Podcast | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Společnosti Netflix | Paradox | Dynamické prostředí | Výkon společnosti | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Micron Technology (MU.US) | MU.US | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Chování spotřebitelů | Philip Morris International | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Podíl Číny | Americký trh | AI | KO | Současný trend | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Předstihové indexy | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Pesimistická nálada | Společnost Golden Gate | Měnověpolitické zasedání Fedu | ABB | Současné ceny | Peníze z programu | CAR | Guidance | University of Michigan | Vyhlídky ekonomiky | HICP | Přemýšlení | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Makro prostředí | Devon Energy | Marriott International | Phillips 66 | Cena surovin | Albemarle Corp | Albemarle | Ceny akcií ALB | Ceny akcií GM | Ceny akcií NIO | Joza Perića | Hodnota akcií automobilky | Projekce | Analytik České bankovní asociace | VIAC | Comcast Corp | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Delta varianta | Společnost Equinor | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Dnešní kalendář | Americké ceny | Byty | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | Home Depot | Vyšší úroky | ARK Innovation | Pascal Soriot | Střední hodnota | Podíl firem | Mzdové balíčky | Plat šéfa firmy | Střední plat | High Pay Centre | Luke Hildyard | Bonusy | Experian | Brian Cassin | CRH | Albert Manifold | Reckitt Benckiser | Laxman Narasimhan | Berkeley | Rob Perrins | Koronavirové mutace | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Školení | ASX | SXXP | Sympozium | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Růst výroby | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | PayPal Holdings Inc | Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Automatic Data Processing | Energetika | Ceny plynu | Cyklus zvyšování úroků | Evropský index | Hermes International | Macao | Vyšší hodnoty | Etherea | Pracovní den | Airbus SE | Utahování měnových podmínek | Konec programu QE | Vývoj na světovém devizovém trhu | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Výsledek zasedání Fedu | Tečkový graf | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Zoetis | Zoetis Inc | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | TTF | BOOST | Cenový šok | Směřování FEDu | Klíčový údaj | Globální inflace | Automotive | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Inflace v září | Reakce dolaru | Charter Communications | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Giorgia Meloniová | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | CSX | Abbott | Zdravotnictví | Objem nakupovaných aktiv | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Amazon (AMZN.US) | Coca-Cola (KO.US) | ServiceNow | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Qualcomm (QCOM.US) | Regeneron Pharmaceuticals | FX intervence | Kaisa | Zvýšení minimální mzdy | Hospodaření českého státu | Indexy pohyb | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tomáš Vranka | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Raketový růst | Dopady inflace | Jak chránit úspory | Target | Intuit | TJX Companies | TJX | TIM | Ceny BTC | Index technologického trhu | Booking Holdings | Booking | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Varianta omikron | Broadcom | | Investiční produkt | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Zlotý | Daňové zatížení | BofA | Index S&P 500 (US500) | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Developeři | Participace | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Konec pandemického programu | Technická rezistence | Jaromír Gec | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Šíření varianty omikron | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Apple Music | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | EOG Resources | Ruský plyn | Gate | Akcie v roce 2022 | Big tech | Data z ekonomiky USA | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Cílové ceny | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Objem prostředků | Nový týden | Benchmark Mineral Intelligence | Základní úrok | Korelace BTC | Pozitivní výsledky | Napětí mezi Ruskem a Západem | Závislost na Číně | OFZ | Dluhopisy OFZ | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Trh státních dluhopisů | Banka Credit Suisse | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Futures na S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Decentralizace | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Evropské vlády | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Švýcarská národní banka | Erste Group Bank | Kyjev | Evraz | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Uzavření vzdušného prostoru | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Invaze | Narušení dodávek | Pokles inflace | Růst cen surovin | Řetězec | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Protiinflační dluhopisy | Zvyšování marží | Zvyšování cen | APP | Nord Stream 1 | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Fortinet | Fortinet Inc | Představenstvo společnosti | Velké korporace | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Měsíční report | Růst cen energií | Výsledek inflace | Ex-date | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | Správa | GMT | Zákonodárci | Vlastnictví | ARKK | Ark Innovation | ETF Ark Innovation | Tržní ocenění | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Zvyšování sazeb Fedem | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Dubnová čísla | Hike ECB | Dow Jones Industrial Average | Dollar General | Indexy S&P | Poptávková inflace | Varování před riziky | Christopher Waller | Mondelez International | Jan Frait | EOG | EOG Resources Inc | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Kroky Fedu | Propuštění | Znehodnocení | Turistické sezóny | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Centrum | Nárůst zásob | Zavedení eura v ČR | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Zvýšení ziskovosti | Micron Technology Inc | Ceny nájmů | Air Products | Prognóza vývoje | Zpráva o inflaci | Upozornění | Pomoc Ukrajině | Provozní výnosy | Neel Kashkari | Současná situace | Autozone | Německé ekonomiky | Investiční cíle | Mártiňš Kazáks | Výsledek HDP | Ceny energetických komodit | Opatrný optimismus | Photon Energy | Cenové stropy | Mobilizace | Ruská mobilizace | Inflace ve Španělsku | Tržní události | Liz Truss | Daňové škrty | Recese v eurozóně | L3Harris | Vienna Insurance Group | Řešení energetické krize | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Výhled pro Německo | Tržní odhad | Trend cen | Volkswagen AG | Monster Beverage | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Dominion Energy Inc | Walt Disney Co | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | IMMR | IMMR.US | Immersion (IMMR.US) | Immersion | Společnost Immersion | Immersion Corp | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Ekosystém | CZ | Pokles reálných mezd | Obrat v měnové politice | Aktualizovaná prognóza | Podnikání společnosti | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Diverzifikace při investování | Anheuser-Busch InBev | Index cen výrobců | Comfort Finance | HSI | Varování | Mimořádné dividendy | Christian Dior | Dior | Moët | Hennessy | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Růstový potenciál | CEE region | Comfort Finance Group | Dnešní německé Ifo | Meziroční inflace v eurozóně | Právo | Estée Lauder | Cenový růst | Výprodeje | Ustupující inflace | Guvernér Michl | Teplé počasí | Výroba elektřiny | Petr Pavel | Silná koruna | Významné investiční firmy | Mzdové požadavky | Vývoj sazeb | Adani Group | Adani | Přecenění zboží | Akciové tituly | Terminální úroková sazba | Invest | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Chat GPT | Nákup nemovitosti | Centrální banka Turecka | Heineken | Média | Viceguvernérka | Hermes | Ženy | Instant Trading EU Ltd. | SVB | First Republic | Bancorp | Invesco Ltd. | Situace kolem SVB | Riziko systematické | Problémy Credit Suisse | Problémy v bankovním sektoru | Telekom | Převzetí banky | Trh fúzí a akvizic | Spojení | Tlak na USD | Více volatilní | Překážky | Platba | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Členové bankovní rady ČNB | Nižší produkce | Závazek | Srovnávací základna | Růst cen nájmů | Pronájmy | UlovDomov.cz | UlovDomov | Data společnosti UlovDomov.cz | Data společnosti | Pohled na ceny nájmů | Medián ceny | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Valuo | Index UlovDomov.cz | Index UlovDomov | Michal Hrbatý | Nerozhodnost | ENEL SpA | ENEL | CEO společnosti | Snížení poptávky | Piráti | Rychlost | Přesnost | Americký akciový index S&P 500 | Vývoj HDP v eurozóně | Letošní maximum | Soustředění | Michelle Bowmanová | Vlastní bydlení | Pojišťovnictví | Vice | Deere | Moore Advisory CZ | Moore Advisory | Martin Buranský | Společnost Nvidia | Automatizace | Amazon Prime | Silná data z trhu práce | Silná data | Směřování | Beyoncé | Vítězství nad inflací | Reálné příjmy | Vystoupení představitelů amerického Fedu | Historický vývoj | Miloslav Rut | Moore Technology | Moore Technology CZ | Lucie Krejčová | Recruitment Manager | Recruitment | Nižší ceny | DNO | Finanční podmínky | YCC | Levels | Situace v USA | Emirates Telecommunications Group | Emirates Telecommunications | Novo | Country Garden | McKesson Corp | McKesson | Pozitivní momentum | Hamás | Černá díra | Vstupu do EU | Japonský trh | Skepse | Struktura | Návrat inflace | Přecenění | Tuzemské automobilky | TOP 09 | Reálná mzda | Prohlášení Fedu | Charu Chanana | ProCent | Class A | Telekomunikace | Rok 2024 | Další snižování sazeb | Japonský index | 1D | Výkon | Nákupy | Andrija Garofulić | Adria | Lukáš Hruboň | Günther Mayrleitner | Transaction Advisory | Vysoká hodnota
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Mediální divize
Mediální magnát
Mediální magnát Rupert Murdoch
Mediální podnik
Mediální pokrytí
Mediální pozornost
Mediální skupina
Mediální společnost
Mediální společnosti
Mediální štvanice

Následující klíčová slova

Medián ceny
Mediánová cena
Mediánová mzda
Mediánové ceny bytů
Mediánové ceny bytů v Praze
Mediatech Capital
Média v Polsku
Medifinance
Medifinance Limited
Medifinancelimited.com
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít