Pondělí 25. září 2023 21:54
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - Insolvence

img

Graf dne - CHN.cash (29.08.2023)

29.08.2023 Rally čínských indexů byla v posledních dnech jedním z hlavních témat na trzích. I když je z velké části založena na očekáváních a naději (skutečné zlepšení na makroúrovni nenastalo). Investoři však postupně nabývají přesvědčení, že Peking bude dostatečně rozhodný, aby trh stimuloval. Snížení daně z obchodování s akciemi o 50 %, nové retailové fondy, uvolnění pravidel pro povinné bezpečnostní vklady a deklarovaná podpora realitního trhu poněkud zmírnily obavy trhu, i když dluhopisy stále ztrácejí a výnosy rostou, což staví makrosituaci do pozice stále velmi nejisté.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Studie: Počet firemních bankrotů v Německu v pololetí stoupl nejvíce za 20 let

29.06.2023 Počet firemních bankrotů v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 16,2 procenta na 8400 případů. To představuje nejvýraznější nárůst za více než 20 let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform. Německé podniky se v poslední době potýkají s vysokými cenami energií a surovin i s dopady vysokých úrokových sazeb.
img

Firmy očekávají pro příští rok lepší tržby, inflace ale bude dusit podnikání i nadále. Zisky navíc může ohrozit další strašák - horší platební morálka odběratelů

22.06.2023 Firmy z východní Evropy včetně Česka se pro příští rok nejvíce bojí ohrožení svojí ziskovosti. Ačkoli počítají se zvýšením tržeb, nejsou si jisté, zda jim inflace umožní promítnout tento nárůst také do výsledků hospodaření. Průzkum pojišťovny pohledávek Atradius také ukázal, že na trhu panuje obava ze zhoršení platební morálky odběratelů. V jejím důsledku by pak části podniků hrozily problémy s nedostatkem hotovosti.
C:\fakepath\trader-09062023-35-zm.jpg

Bern pomůže bance UBS při problémech s Credit Suisse až devíti miliardami franků

09.06.2023 Švýcarská vláda zaplatí největší švýcarské bance UBS až devět miliard franků (219 miliard Kč), pokud nastanou problémy kvůli jejímu převzetí zkrachovalého domácího konkurenta Credit Suisse. Vláda v Bernu to uvedla ve svém dnešním sdělení. Šéf UBS také naznačil, že banka převzetí svého někdejšího rivala dokončí v pondělí 12. června.
img

TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií

11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
C:\fakepath\akcie-28032023.png

Kdo má zájem na krachu amerických regionálních bank?

28.03.2023 Už víc než čtrnáct dní zažíváme krizi bankovního sektoru. Tu odstartoval pád banky SVB společně s dvěma ještě menšími kryptobankami. Od té doby planou pochybnosti nad tím, v jaké kondici se nachází celý americký bankovní sektor. Zvedání úrokových sazeb totiž značně ovlivňuje fungování celého sektoru.
img

Banky zpřísní úvěrové podmínky a urychlí tak příchod recese

27.03.2023 „Banky musí zdražit svůj dluh kvůli solventnosti a aby byly schopny konkurovat výnosnějším dluhopisům, což bude mít dopad na hospodaření celé ekonomiky, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Panika kolem pádu Silicon Valley Bank se šíří po světě. Takřka dvě stovky technologických firem žádají britského ministra financí, aby odvrátil závažnou krizi, co hrozí propuknout už zítra

12.03.2023 Nadcházející týden by měl ukázat, zda je páteční kolaps šestnácté největší banky v USA, Silicon Valley Bank, pouze izolovanou záležitostí, nebo zda může jít o předzvěst plošnějšího problému, potenciálně dokonce bankovní krize s mezinárodním přesahem.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v ČR a CEE ve 4Q 2022 – počet transakcí i jejich objem meziročně klesl

18.01.2023 Počet transakcí na trhu fúzí a akvizic v Česku ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl na 11 z 21, snížil se i jejich objem. Na území České republiky či se zapojením ČR se tak uskutečnily ve čtvrtém čtvrtletí transakce za 135 milionů eur (cca 3,3 miliardy korun), zatímco ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 to bylo 1,74 miliardy eur (cca 41,9 miliardy Kč)[1]. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. V celém středoevropském regionu situaci na trhu fúzí a akvizic ovlivňují dopady války na Ukrajině.
img

Správkyně Sberbank CZ dnes podepsala s ČS smlouvu o prodeji úvěrů banky

16.12.2022 Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o prodeji úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní cena činí 41,053 miliardy Kč. Lužová to řekla ČTK. V případě úspěšného vypořádání prodeje v první polovině příštího roku předpokládá, že věřitelé budou vypořádáni ve druhé polovině roku 2023.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Creditreform: V Německu letos poprvé od roku 2009 přibude firemních insolvencí

13.12.2022 V Německu se letos poprvé od roku 2009 zvýší počet firemních insolvencí. Bankrot oznámí do konce roku přibližně 14.700 podniků, což je asi o čtyři procenta více než loni. S odkazem na odhady společnosti Creditreform o tom dnes informuje agentura DPA.
img

Riziko Credit Suisse prudce stoupá ⚡ CDS opět poskočí výše

07.12.2022 Akcie Credit Suisse Bank (CSGN.US), které začátkem října vyvolaly vlnu burzovních spekulací kolem možného bankrotu a insolvence banky, jsou stále pod tlakem medvědů. Úroveň swapů úvěrového selhání (CDS) se vyšplhala na nová maxima:
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
img

Bitcoin se snaží přežít víkend nad 17 000 USD⚡

11.11.2022 Kryptoměny včera rostly na vlně euforické reakce Wall Street. Zpomalující růst inflace a pokles síly dolaru podporují pozitivní rizikovou náladu. Ještě před dvěma dny jsme byli svědky totální kapitulace trhu kryptoměn, nakonec se býci rozhodli medvědí sérii přerušit. Na konci týdne však krátkodobí investoři možná budou chtít vybírat zisky a v odvětví se rozšířila zpráva, že další kryptoměnová instituce, BlockFi, zastavila výběry. Trh to čte jako první předzvěst dominového efektu insolvence burzy FTX a fondu Alameda Research:
img

Bitcoin dosahuje nových denních minim

08.11.2022 Pozitivní nálada způsobená zprávami, že zpráva o tom, že Binance získá FTX, aby pokryla likviditní krizi, netrvala příliš dlouho. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao dnes řekl, že společnost podepsala nezávaznou dohodu o koupi jednotky konkurenčního FTX po obavách o solventnost, což však přineslo pouze dočasnou úlevu krypto býkům. V současné době většina projektů (s výjimkou Binancecoinu) klesla na nová seanční minima, protože se zdá, že obchodníci si uvědomili, že insolvence velké kryptoměnové burzy není dobrou zprávou.
img

Cena bitcoinu klesl pod 20 000 dolarů uprostřed obav ohledně FTX

08.11.2022 Cena bitcoinu opět klesla pod rozhodujících 20 000 dolarů. Ke krachu došlo kolem 12:00 EST kvůli obavám, zda na kryptotrhu nehrozí další katastrofa Terra Luna/Celsius.
img

Klienti Sberbank CZ dostanou zpět úplně všechny své úspory, do posledního haléře, a na své si přijde i Kraj Vysočina. To vše za peníze České spořitelny

07.11.2022 Dnes spadl kámen ze srdce klientům padlé banky Sberbank CZ. Její insolvenční správkyně Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia banky v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Česká spořitelna je tak na cestě k získání nejhodnotnější části majetku Sberbank CZ. Kupní cena činí lehce přes 41 miliard korun.
img

Kryptoměny před víkendem ztrácí. Přijde kapitulace těžařů BTC? 📉

23.09.2022 Bitcoin se stále snaží udržet nad červnovými minimy. Nicméně skličující sentiment na indexech se přiživuje na digitálních aktivech a altcoiny mažou většinu včerejších zisků. Blíží se kryptotrh další kapitulaci?
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Insolvenční správkyně Sberbank očekává rychlou výplatu věřitelů banky

15.09.2022 Insolvenční správkyně zkrachované Sberbank CZ Jiřina Lužová předpokládá, že velká část peněz věřitelů banky by mohla být vyplacena už během první poloviny příštího roku. Insolvence Sberbank je podle ní unikátní v tom, že se prodává zdravá banka se solidním portfoliem, která byla ještě loni jednou z deseti největších bank v ČR, splňovala všechny své regulatorní povinnosti a podíl klasifikovaných úvěrů nepřekračoval průměr českého trhu.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý papírenský průmysl drtí drahé energie, firma Hakle je v insolvenci

08.09.2022 Na papírenský průmysl v Německu doléhají negativní dopady vysokých cen energií a surovin, informovala agentura DPA. Problémy v odvětví dokresluje rozhodnutí tradičního výrobce toaletního papíru Hakle vyhlásit insolvenci.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství čelí kritice za komentář k insolvencím

07.09.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck čelí kritice za úterní prohlášení v televizi ARD k možné vlně insolvencí, protože se řada firem kvůli vysokým cenám energií obává o svou existenci. Habeck řekl, že místo insolvencí očekává spíše situaci, kdy firmy zastaví produkci.
img

V konkursu Sberbank CZ se hraje o čas. Do 12. prosince by měly být prodány její úvěry, včetně hypoték, a do té doby bude klesat šance, že klienti padlé banky dostanou všechny své peníze zpět

26.08.2022 Pražský městský soud dnes prohlásil konkurz na Sberbank CZ. Je to důležitá zpráva samozřejmě i pro ty klienty této padlé banky, kteří si u ní sjednali hypotéku. Nejpozději v listopadu by likvidátorka a nyní insolvenční správkyně Jiřina Lužová měla dát dohromady novou nabídku úvěrového portfolia banky. Hypotéky klientů Sberbank CZ by tak byly opět nabídnuty k prodeji jiné bance.
C:\fakepath\trader-02082022-22-zm.jpeg

Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu je na maximu od roku 2009

02.08.2022 Počet firemních insolvencí v Anglii a Walesu ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 81 procent na 5629, což je maximum od roku 2009. Většinu tvořily společnosti, které se rozhodly pro dobrovolnou likvidaci. Na celkovém počtu insolvencí měly tyto firmy podíl zhruba 87 procent a jejich počet byl rekordní. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vládní agentura The Insolvency Service.
img

Akcie Citigroup získávají díky překonání odhadů analytiků

15.07.2022 Citigroup (C.US) vykázala lepší, než očekávané výsledky a zlepšuje tak sentiment bankovního sektoru. Společnost získala na zvyšování úrokových sazeb v USA a je jedinou bankou ze čtyř největších na Wall Street, která překonala odhady analytiků.
img

Wall Street vidí příležitost v problémových krypto trzích

29.06.2022 Zatímco kritici tvrdí, že bublina okolo kryptoměn praskla, Wall Street chce využít výprodeje kryptoměn. Tržní kapitalizace krypto aktiv klesla o téměř 70 % z rekordního maxima 2,9 bilionu dolarů v listopadu, což spustilo kaskádu úzkosti a spekulace, že několik vysoce kvalitních kryptooperátorů je na pokraji insolvence.
img

Tether ztrácí korelaci s USD!📌📉

12.05.2022 Největší stablecoin Tether USDT dnes ztrácí svou takzvanou pegovou korelaci s americkým dolarem a klesl pod 0,95 dolaru, což může být příčinou širšího výprodeje Tetheru a celého trhu s kryptoměnami:
img

Garanční systém dnes nezahájí výplatu institucionálním klientům Sberbank CZ

21.03.2022 Garanční systém finančního trhu dnes nezahájí výplatu náhrad pohledávek z vkladů institucionálním klientům Sberbank CZ. Důvodem je to, že mu Sberbank CZ nedodala nezbytné podklady. Garanční systém o tom dnes informoval ČTK. Česká národní banka již 28. února oznámila, že zahájila kroky k odebrání bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 16. Co se děje ve světě?

11.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely čtvrtek dalším poklesem, tentokrát však malým. Včerejší den byl velmi plodný z hlediska různých zpráv a reportáží. Na prvním místě z hlediska důležitosti je samozřejmě americká inflace, která dále zrychlovala, jak očekávali všichni účastníci trhu bez výjimky. Index spotřebitelských cen v únoru vzrostl na 7,9 %, což také nepřekvapilo. Pravděpodobně proto, že obchodníci a investoři jsou již zvyklí na to, že inflace každým měsícem roste, a na tuto zprávu nebyla žádná zvláštní reakce. Akciový trh vykázal velmi zdrženlivou dynamiku a nadále se nachází poblíž svých lokálních minim.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Počet soukromých bankrotů v Německu loni stoupl poprvé za deset let

18.02.2022 Počet soukromých bankrotů loni v Německu poprvé za deset let stoupl. Zvýšil se o 93,6 procenta na 109.031. Vyplývá to z údajů úvěrové agentury Crif. Vysoké číslo očekávají odborníci i letos, zejména kvůli ekonomickým důsledkům pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\trader-15122021-34-zm.PNG.png

Growing Way, která podle policie připravila klienty o 1,5 mld. Kč, je v konkurzu

15.12.2021 Společnost Growing Way, která podle policie podvodem připravila tisíce lidí dohromady o asi 1,5 miliardy Kč, zkrachovala. Soud ji dnes poslal do konkurzu. Vyplývá to z usnesení Městského soudu v Praze, který byl zveřejněn v insolvenčním rejstříku. Na rozhodnutí upozornil web týdeníku Hrot. Předběžným insolvenčním správcem byla jmenovaná pražská advokátní kancelář Z/C/H Legal.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Přichází korekce

20.09.2021 Strach ze znovurozšíření pandemie i tlumení investičního cyklu v Číně nesou trhy negativně. Akciový trh S&P 500 za poslední dva týdny ztratil 4 % a pod tlakem jsou i měny emerging markets v čele s tureckou lirou.
img

Evropa žije v iluzi nízkého počtu krachujících firem. Realita ji však brzy probudí

13.04.2021 Hospodářská krize způsobená pandemií Covid-19 měla přinést krachy firem a růst platební neschopnosti v celé eurozóně. Loni však překvapivě došlo k poklesu úpadků firem ve všech hlavních evropských ekonomikách. „Podle naší analýzy existuje vysoký počet tzv. skrytých insolvencí. Ty byly spíše odloženy, než aby se jim skutečně zabránilo. V Evropě je velký počet neživotaschopných společností, jejichž bankrot je jen otázkou času,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
img

ČSA jsou na pokraji krachu, skupina Smartwings ale na lopatkách není. Může získat až pět miliard korun, moratorium končí zítra

26.02.2021 ČSA jsou v insolvenci, tedy na pokraji krachu. Skupina Smartwings, matka ČSA, v rámci insolvence a související reorganizace hromadně propustí zaměstnance ČSA. Může jít o všechny zaměstnance ČSA, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
C:\\fakepath\\usd dolar.jpg

Fed: Riziko firemních bankrotů v USA zůstává vysoké

21.02.2021 Riziko firemních bankrotů ve Spojených státech zůstává vysoké, přestože se ekonomika zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Uvedla to v pátek americká centrální banka (Fed) ve své pololetní zprávě o měnové politice pro Kongres.
C:\fakepath\Německo2.jpg

IWH: V Německu v reakci na zpřísnění pravidel přibylo bankrotů

08.01.2021 V Německu v prosinci výrazně přibyly firemní bankroty, zjistila studie německého výzkumného institutu IWH. V platnost znovu vstoupila povinnost jejich nahlašování pozastavená kvůli koronavirové krizi. Počet firemních insolvencí se tak vrátil na úroveň před začátkem pandemie a odpovídá stavu z prosince 2019, napsala agentura DPA. Insolvenci minulý měsíc nahlásilo 912 firem, což je o třetinu více než průměr za předchozí tři měsíce.
img

Soud: Věřitelé Wirecardu si nárokují nejméně 12,5 miliardy eur

18.11.2020 Věřitelé zkrachovalé německé společnosti Wirecard uplatňují pohledávky v hodnotě minimálně 12,5 miliardy eur (zhruba 330 miliard Kč). Uvedl to dnes německý soud. Věřitelé vznesli své nároky na schůzce s insolvenčním správcem podniku v Mnichově, informovala agentura Reuters.
img

Skončil odklad splátek, a co dál?

03.11.2020 Splátkové prázdniny skončily, ale koronavirové krize nabírá ještě na větší síle. Omezuje se fungování ekonomiky a lidem se snižují příjmy nebo přicházejí o práci, řada firem a živnostníků se potýká s propadem tržeb často až na nulovou hodnotu. Od listopadu se vrací povinnost platit splátky úvěrů, které si mnozí v rámci Vládního moratoria odložili.
img

ACI Europe: Dvěma stovkám evropských letišť hrozí insolvence

27.10.2020 Téměř dvěma stům evropských letišť hrozí v následujících měsících insolvence, pokud se letecká doprava pasažérů nezačne na konci roku zotavovat. Uvedla to dnes asociace evropských letišť ACI Europe. Za ohrožené považuje 193 letišť, která k hrubému domácímu produktu (HDP) v Evropě přispěla částkou 12,4 miliardy eur (339,1 miliardy Kč) a která vytvořila 277.000 pracovních míst.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank vyzvala německé banky k přípravě na vlnu insolvencí

13.10.2020 Německá centrální banka vyzvala finanční ústavy v Německu, aby se připravily na vlnu insolvencí. Koronavirová krize totiž ohrožuje slabší podniky a mohla by mít i nepříznivé dopady na trh s nemovitostmi, který doteď zažíval boom, uvedla dnes Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název centrální banky.
C:\fakepath\top-26082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.08.2020 1) Asijské akcie uzavřely dnešní obchodní seanci převážně ve ztrátě, dařilo se jen jihokorejskému akciovému indexu Kospi a hongkongskému akciovému indexu Hang Seng.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín prodlouží opatření proti dopadům pandemie na ekonomiku

26.08.2020 Německá vládní koalice se v úterý pozdě večer dohodla prodloužit opatření proti dopadům pandemie nemoci covid-19 na největší evropskou ekonomiku. Týká se to například kurzarbeitu a zmrazení pravidel insolvence. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
img

U Key Investments přišly o peníze některé radnice i firmy

28.07.2020 Výběr informací o kauze investiční společnosti Key Investments (KI; od 29. července se bude případem znovu zabývat soud):
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Brexit | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | OPEC | Koruna | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Analytik | Spekulace | Česká koruna | Býčí trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Ekonomové | Akciové trhy | USD/TRY | EUR/CZK | Swiss Life | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finančník | Futures | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Komodity | Korekce | Koš | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Opce | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Support | Swap | Swiss | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | CHF | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Zisk | Britská měna | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Český statistický úřad | Makrodata | Akcenta | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Bankrot | Obchodníci | Komunita | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Kasino | Akcie Citigroup | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Evropská banka | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Investiční | Investiční doporučení | Investing | J&T | JP Morgan | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Nemovitosti | Paládium | Portfolia | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Volkswagen | Vývoj akcií | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Andrej Babiš | Buy | CEE | CEPS | Doba splatnosti | EBITDA | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Petr Kellner | ROCE | Spojené státy | Instrukce | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Miliardář | Komise | Volby | Burze | Deutsche Bundesbank | DPA | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Macquarie | NATO | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Měnová autorita | Britská centrální banka | Velké banky | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Americké burzy | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Marže společností | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Litecoin | Ethereum | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Měny emerging markets | Výnosy | Americká vláda | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | xStation | ČTK | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Investiční aktiva | Skupina PPF | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | CoinDesk | Ondřej Janata | BHS | Vývoj ceny palladia | Palladium | Měnové zajištění | Jerome Powell | MiFID II | ETH | NEO | Creditreform | Trh s bitcoiny | Fincentrum | Binance | Crypto | Tether | Investiční skupiny | Altcoiny | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Zonky | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Německá centrální banka | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Finanční skupina | Insolvency Service | Trh s kryptoměnami | Analytické služby | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Pojištění vkladů | Český miliardář | Globální index | Odhady analytiků | Úvěrové portfolio | Majetek | Obchodní operace | Německé banky | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Německé firmy | Odhad růstu ekonomiky | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Raiffeisen Bank International | Pohonné hmoty | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Finanční situace | Manipulace s akciovým trhem | Ceny palladia | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Proroctví | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Firma | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Proof of Stake | USDT | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | Finanční rezervy | Růst české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Too Big to Fail | Financovat | SMA | Technologický sektor | Průmysl | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Rozvoj | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Soukromý sektor | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Dot-com | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Eugal | NERV | SPD | Miliardy korun | Peking | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Pracovní trh | Odškodné | Celsius Network | CRIF | Czech Credit Bureau | Hlavní rizika | O2 | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Firemní bankroty | Bankroty | Počet bankrotů | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americké ministerstvo | Velké firmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Krach | Komunikace | HN | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Natland | IHNED | Ceny Bitcoinu | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Tenza | Rekordní hodnoty | SEC | Průměrná cena | Medvědi | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | NCOZ | Střední podniky | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Pomoc ekonomice | Poradci | Aerolinky | Nouzový stav | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Evropské země | TARP | Letectví | Kabinet | Největší propad | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Obavy trhu | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Vládní podpory | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Zisk bank | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Ministr vnitra | Biliony | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Dopady pandemie na ekonomiku | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Práce | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | DPH | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Coface | Společnost Coface | Karel Komárek | Marek Dospiva | TPA | Hluboké recese | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Zoom Video Communications | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Státní peníze | Očekávané výsledky | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Náklady na financování | Shell | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Insolvence 2008 | Německý soud | HashRate | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Dopad krize | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Výzkumné společnosti | PPF Telecom Group | Auta | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Zboží z Číny | Počet firemních bankrotů v Německu | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Rozpočtový úřad Kongresu | Manažeři | Lesy ČR | Tether USDT | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | OKD | Investované peníze | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | CBO | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Berlín | Rozhodnutí soudu | Inflace v květnu | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Bern | Stimulační balík | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Výplata | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Changpeng Zhao | Zahraniční kapitál | Společnost Wirecard | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Státní pomoc | ARD | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | E.ON | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Key Investments | Enic | Natland Group | SI Asset Management | Via Chem Group | KI | Fungování Key Investments | OMV | Plynárenské společnosti | Důvěra | Slabý dolar | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Zpomalující růst | Americké ministerstvo spravedlnosti | VHM | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Opatření proti dopadům pandemie | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kryptotrh | Atradius | SPAC | Klimatické změny | Southwest Airlines | Počet firemních insolvencí | Odborníci | Zdanění | Sazba hypoték | Celkové investice | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Data z pracovního trhu | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | GROWING WAY | Česká republika | Antimonopolní úřad | Ropa a Plyn | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Moneta | ACI Europe | Asociace evropských letišť | Asociace ACI Europe | Odklad splátek | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Letecká doprava | Polská vláda | Stock Spirits | Proražení | Siemens | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Kryptoburzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Počasí | SOLEK | DOT | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | TUI | Cestovní kancelář | Zoom Video | MJ | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Problémy s likviditou | Dnešní seance | Tencent Holding | Proočkování populace | Bitcoinist | Bitcoinist.com | FTX | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Riziko firemních bankrotů | Air | Finanční zdraví | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Mnoho peněz | Britská společnost | ČSA | Vývoj ceny palladia v USD | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | xStation 5 | Ladislav Bartoníček | EDF | Ján Čarný | AMD | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Počet firemních bankrotů v Anglii | Rostoucí ceny | Cena emisních povolenek | Santander | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Hrot | Plán obnovy | Turów | Těžaři | Renáta Kellnerová | Oslabení | Ceny dřeva | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Těžaři bitcoinu | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Guy Parmelin | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | MiCA | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Hackeři | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Rostoucí úroky | Varšava | Tokeny | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Evergrande | ANO | Uhlí | NFT | Indexy amerického akciového trhu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Silvergate Bank | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Etherea | Opačný trend | Znovurozšíření pandemie | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Akcie čínských společností | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Arrows | Advokátní kancelář | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Citigroup (C.US) | C.US | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | Rumunsko | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Meta | Meta Platforms | Polygon | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | Společnost | Fixace úrokové sazby | TIM | Pozemky | RTS | Společnost innogy | Innogy | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Terra Luna | Evernym | Společnost Growing Way | Z/C/H Legal | Firma Growing Way | Pyramida | Letadlo | Bundesnetzagentur | Úpis nových akcií | Jamal | PGNiG | Coinglass | Sekyra Group | TerraUSD | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Uniper | DYDX | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Hashrate | Omezení dodávek | Instituce | Snížení daně | Saipem | PGE | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Počet soukromých bankrotů | Počet soukromých bankrotů v Německu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Společnost Nord Stream 2 AG | Ruská armáda | Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Invaze | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Solventnost | Dopady války na Ukrajině | Allianz Trade | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Aktiva Sberbank | Vlastnictví | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | EuRoPol Gaz | Šéfové | Web3 | ABN | Friedrich Merz | Obrat v sentimentu | Propuštění | Nord Stream AG | Celsius | Marketingová komunikace | Zvedání úrokových sazeb | Vývoz plynu | Centrum | Sloučení | Peníze uložené | Pražský městský soud | Konkurz na Sberbank CZ | Konkurz na Sberbank | Německý papírenský průmysl | Papírenský průmysl | Firma Hakle | Hakle | Výrobce toaletního papíru | Společnost Hakle | Sloučení Etherea | Ekonom společnosti | Pozitivní nálada | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Alameda Research | Matěj Široký | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | BlockFi | Alameda | Výběry | CZ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zhoršení platební morálky | Barometr platební morálky | Markéta Stržínková | Německé podniky | Silvergate | Globalizace | Vyšší náklady | SVB | Krach banky | Největší banky v USA | Panika kolem pádu Silicon Valley Bank | Signature Bank | Vklady | Pád banky SVB | Pád banky | Problém nerealizovatelných ztrát | First Republic | Americký bankovní sektor | First Republic Bank | Vývoj akcií First Republic Bank | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Asie | BYD | Zvyšování nákladů | Vice | Retailové fondy | Country Garden
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Insider informace
Insiders
Insider trading
Insider transakce
Insideři
Insighters
Insight Intelligence
Insight Investment Management
InsightLab
Inskol

Následující klíčová slova

Insolvence 2008
Insolvency Service
Insolvenční návrh
Insolvenční správci
Inspirace
Inspirace pro rok 2023
Instacart
Instacart dnes
Instacart míří na burzu
Insta-crypto
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman
Potvrďte prosím... Zavřít