Úterý 04. srpen 2020 07:29
reklama
Admiral spread new
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - S&P Global

C:\fakepath\corona2.jpg

Kvůli koronaviru hrozí snížení ratingu rekordnímu počtu subjektů

27.05.2020 Počet firem nebo zemí, kterým hrozí snížení ratingu, stoupl na rekordní maximum. Může za to pandemie způsobená koronavirem. Vyplývá to z analýzy ratingové agentury S&P Global.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA by mohly omezit přístup čínských firem na americké burzy

21.05.2020 Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
img

Ranní nadhoz - spotřebitelský sentiment v USA na minimech

28.04.2020 Ceny ropy na světových trzích zahájily nový týden dalším poklesem, za kterým je přetrvávající nadprodukce a nedostatečné skladovací kapacity. Americká lehká ropa WTI s dodáním v červnu spadla o zhruba 26 % a prodávala se za 12,5 USD za barel, cena ropy Brent včera ztratila 8,5 % a pohybovala se znovu mírně pod 20 USD za barel.
C:\fakepath\ekonomika.jpg

Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví

31.03.2020 Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit pouze 0,4 procenta, napřesrok však zrychlí na 4,9 procenta. Předpovídá to podle serveru televize CNBC nová analýza ratingové agentury S&P Global Ratings. Před koronavirovou krizí S&P letošní růst globální ekonomiky odhadovala na 3,3 procenta.
img

5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

06.03.2020 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
C:\fakepath\top-21022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2020 1) Cena zlata se vyšplhala na sedmileté maximum nad 1 630 USD za troyskou unci kvůli rostoucím obavám z širších hospodářských důsledků epidemie nového typu koronaviru. Zlato je považováno za bezpečnou investici v období politické či ekonomické nejistoty.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Vláda zvyšuje životní minimum, fajn. Měla by ale současné reformovat a nepodceňovat finanční dopady koronaviru

17.02.2020 Česká ekonomika i pře své zpomalení stále roste, mzdy jakbysmet, inflace je letos nejrychlejší za takřka osm let a bude zjara možná i čtyřprocentní. Takže zvýšení existenčního a životního minima poprvé právě po osmi letech má své opodstatnění. Celková cenová a mzdová hladina v ekonomice stoupá, tudíž je smysluplné, aby rostla i zmíněná minima. Jinak ztratí svůj dosavadní význam.
img

Průmysl eurozóny padá, v Německu je nejhůře za jedenáct let, česká koruna navzdory tomu však sílí, dnes prolomila další rekord

12.02.2020 Průmysl eurozóny se plošně hroutí. V Německu se propadá nejvýrazněji od začátku roku 2009, kdy kulminovala světová finanční krize. Česká koruna však paradoxně dále sílí, dnes zhodnotila na svoji novou nejsilnější úroveň vůči euru od října 2012. Je její posilování udržitelné?
img

Češi podceňují možný dopad koronaviru na ekonomiku ČR, nejen na aerolinky, hotely a restaurace

12.02.2020 Mezinárodní finanční instituce zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Výběr 10 nejlepších dividendových aristokratů a ETF roku 2020

09.01.2020 Dividendový aristokrat je společnost, která nepřetržitě zvyšuje dividendu po dobu 25 let. Zpravidla se nejedná o cyklické akcie. Dividendoví aristokraté nebývají příliš zasaženi recesí a někdy i dokonce svoji dividendu v období recese nadále zvyšují.
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2020

02.01.2020 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem. Kombinací obou jsou pak ETF, které se soustředí na akcie s vysokými dividendami. 5 nejznámějších dividendových ETF vám představíme v následujícím článku.
img

Uber ve 2. čtvrtletí prodělal 120 miliard korun

09.08.2019 Společnost Uber Technologies zaznamenala ve druhém čtvrtletí ztrátu téměř 120 miliard korun. Akcie po této zprávě oslabily o 6 %.
C:\fakepath\oecd 14052013.png

OECD: Stimuly čínské ekonomiky mohou zhoršit strukturální problémy

16.04.2019 Čínská opatření na podporu domácí ekonomiky napomohou jejímu růstu letos a v příštím roce, ve střednědobém horizontu ale mohou podkopat snahu Pekingu kontrolovat zadlužení a mohou také prohloubit strukturální deformace. Zjistila to ekonomická studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), z níž cituje agentura Reuters.
C:\fakepath\TOP5-04042019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2019 1) Americký prezident Donald Trump dnes bude jednat s čínským premiérem Liou Che v Bílém domě. Dohoda, o kterou budou jednat, by údajně udělila Číně závazky nákupů komodit do roku 2025 a USA by dovolila plně vlastnit své vlastní firmy v Číně.
C:\fakepath\brexit2.jpg

S&P: Britská ekonomika by bez brexitu byla o tři procenta větší

04.04.2019 Britská ekonomika by byla na konci loňského roku zhruba o tři procenta vyšší, kdyby se Britové v referendu v červnu 2016 nerozhodli opustit Evropskou unii. Od hlasování o brexitu se ekonomická aktivita v zemi každé čtvrtletí snížila o 6,6 miliardy liber (199 miliard Kč). Vyplývá to z nejnovějšího odhadu škod způsobených brexitem, který zveřejnila agentura S&P Global Ratings.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
C:\fakepath\TOP5-22032019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v plusu, když se investoři soustředili na summit EU a čekali na další informace k čínsko-americkým obchodním jednáním. Náladu na trzích stále ovlivňovalo také zasedání americké centrální banky (Fed), které skončilo ve středu.
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2019

06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
C:\fakepath\TOP5-04032019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhlíželi dosažení čínsko-americké obchodní dohody. Důvodem optimismu byla víkendová zpráva, že Čína Spojeným státům nabídla snížení tarifů na dovoz několika druhů zboží.
C:\fakepath\TOP-28012019-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v mínusu, když investoři čekali na začátek dalších jednání mezi zástupci Spojených států a Číny. Ti by se měli sejít později v tomto týdnu.
img

Nejlepší americké dividendové akcie 2019

24.01.2019 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
C:\fakepath\29173-brexit-britain-eu-reuters.jpg

S&P pohrozila zhoršením úvěrové spolehlivosti Británie

15.11.2018 Ratingová agentura S&P Global pohrozila opětovným zhoršením úvěrové spolehlivosti Británie. Podle svého dnešního sdělení by k němu mohla přistoupit, pokud by se zvýšilo riziko "neorganizovaného" brexitu. V současnosti hodnotí S&P Británii třetí nejlepší známkou AA s negativním výhledem. To naznačuje, že je pravděpodobné snížení ratingu.
img

Akciové trhy se zklidňují. Earnings sezóna začíná slibně

19.10.2018 Akciové trhy v USA se tento týden relativně stabilizovaly. S výjimkou čtvrtka, kdy došlo opět k poměrně prudkým výprodejům, jsme viděli první náznaky oživení a optimismu. Intradenní volatilita na indexových futures zůstává stále velmi vysoká a nervozita z dalších poklesů je cítit všude.
C:\fakepath\TOP5-16102018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.10.2018 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když byly pod tlakem předchozí ztrátové seance na Wall Street. Na trzích panuje napětí zejména kvůli zmizení novináře Chášakdžího, za kterým údajně stojí saúdskoarabská vláda.
C:\fakepath\cina 21072013.png

S&P: Skrytý dluh místních vlád v Číně může činit až 60 pct. HDP

16.10.2018 Skrytý dluh místních samospráv v Číně, tedy takový, který není uváděn v oficiálních rozvahách, může činit až 40 bilionů jüanů (129 bilionů Kč). V poměru k loňskému hrubému domácímu produktu (HDP) by tak dosáhl až 60 procent. To je alarmující údaj, protože čínská ekonomika zpomaluje a zpracovatelský sektor se dostává do potíží kvůli obchodnímu sporu mezi Čínou a USA. Vyplývá to ze zprávy agentury S&P Global Ratings.
img

Světové akcie spadly nejvíce za poslední roky

12.10.2018 Tento týden je ve znamení velkého propadu, který se šířil napříč prakticky celým světem. Jako první byly zasaženy akciové trhy v USA, kde nejvíce krvácel technologický sektor. Odtud se zkáza rozrostla do Evropy i Asie.
C:\fakepath\italie.jpg

Spor Itálie a EU kvůli schodku ohrožuje dluhopisy Itálie

10.10.2018 Roztržka Itálie s Bruselem kvůli výši rozpočtového schodku Říma prudce zvyšuje výnosy italských státních dluhopisů na nová maxima. Dvě ratingové agentury zvažují, zda Itálii sníží rating pouhý jeden stupeň od neinvestiční, spekulativní kategorie nazývané junk. Trhy hýbají s cenou tak, aby se v ní odrazila možnost, že největší trh státních dluhopisů v eurozóně přijde o investiční rating. Velcí investoři do dluhopisů se však domnívají, že snížení ratingu do neinvestičního pásma je nemyslitelné kvůli politickým faktorům a hrobě rizika nákazy.
img

Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou

05.10.2018 Akciové trhy v USA byly tento týden poznamenány vlnou výprodejů, díky níž všechny indexy ve čtvrtek zakončily ve ztrátě. Index S&P 500 ztratil přibližně 0,8% a skončil nejníže za poslední měsíc. Dow Jones oslabil o 0,75 %, nejvíce to ale odnesl technologický index Nasdaq, který se propadl asi o 1,8 % a zaznamenal největší pokles od léta. Akcie Google ztratily 2,8%, akcie Facebook 2,4%, akcie Amazon 2,2% a akcie Apple klesly o 1,8%.
img

Fed zvedl úrokové sazby. Ropa na čtyřletých maximech

27.09.2018 Nejdůležitější zprávou proběhnutého týdne bylo zasedání Americké centrální banky (Fed) a jednání ohledně nastavení úrokových měr. Fed podle očekávání zvedl svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procenta, aktuální sazby na USD se tedy pohybují v rozpětí 2,00 – 2,25%. Podle vyjádření představitelů se Fed bude snažit navýšit sazby do konce roku 2018 ještě jednou, příští rok pak plánuje sazby zvednout třikrát.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech

22.09.2018  Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnos...
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018  Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnos...
C:\fakepath\TOP5-04062018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.06.2018 1) Asijské akciové trhy začaly nový týden v zelených číslech, když se investoři vraceli k páteční zprávě z amerického trhu práce, které pozitivně překvapila. Nadále však přetrvává napětí okolo obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Nejlepší americké dividendové akcie

29.03.2018 Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Ruské akcie a dluhopisy jsou po zlepšení ratingu na rekordu

26.02.2018 Ruské akcie a dluhopisy dnes vystoupily na nové rekordy. Reagovaly tak na dlouho očekávané zlepšení hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska, k němuž přistoupila ratingová společnost S&P Global Ratings. Ta v pátek hlavní rating země zvýšila zpět do investičního pásma na známku BBB- z předchozích BB+. Ke zvýšení ratingu přistoupila poprvé od roku 2006.
img

Za Trumpa jsou komodity levnější než za Obamy

06.10.2017 Od nástupu prezidenta Trumpa jsou ceny hlavních průmyslových komodit na nižších úrovních, než činil průměr za dobu vlády prezidenta Obamy.
TOP5-29092017-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2017 1) Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 1,5 %. To představuje nejslabší tempo růstu od roku 2013. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Opravil tak svůj srpnový odhad, podle kterého meziroční růst dosáhl 1,7 %. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpověděli, že úřad srpnový odhad ponechá beze změny.
img

Ratingová agentúra S&P znižuje rating Číny o jeden stupeň

21.09.2017 Ratingová agentúra vo štvrtok znížila dlhodobý vládny rating Číne, cca mesiac pred veľmi dôležitou udalosťou zmeny vlády. Ako dôvod zníženia ratingu uviedla agentúra narastajúce riziko z rýchleho a veľkého nárastu dlhu v krajine.
img

Ceny ropy v USA rostou

15.09.2017 Ve středu dosáhl růst ropy třetí střednědobý zisk, přičemž americké ceny se usadily na nejvyšší úrovni za posledních pět týdnů a Brent na své nejvyšší úrovni od dubna. O tom informovala zpráva Mezinárodní energetické agentury, která také ukázala, že celosvětová produkce ropy klesla poprvé za čtyři měsíce.
img

Jak spravovat peníze, aneb aktivní vs. pasivní fondy

08.08.2017 Akcionáři i investiční guru mohou naslibovat velké věci. Skutečná čísla pak ale často vypadají jinak. Aktivně spravované fondy nesplňují očekávání a výnosy stanovené pasivními fondy nepřináší slibované výsledky.
img

(Slovak) Luxusní investice: Přepych má budoucnost

03.01.2017 Luxus se může vyplatit. Když si správně odpovíte na otázku, jestli chcete investovat do luxusu vlastního, nebo raději vsadíte peníze na to, že si luxusní zboží budou chtít koupit jiní. A to pravděpodobně budou – luxusní zboží vybraných značek slouží jako demonstrace a odznak úspěchu a moci nejen na Západě, ale stále víc také v ekonomikách jako je Čína nebo Indie.
TOP5-11112016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.11.2016 Mexické peso po prezidentských volbách ve Spojených státech vůči americkému dolaru nadále oslabuje...
img

Vydavatel Call of Duty podstřelil vánoční odhady, akcie klesly

04.11.2016 Úspěch her jako World of Warcraft: Legion nebo Overwatch pomohly hernímu vývojáři Activision Blizzard zvýšit příjmy v letních měsících o více než polovinu. Activision, který je jedničkou mezi americkými vydavateli her, zveřejnil nad očekávání dobré kvartální výsledky několik hodin před tím, než k nedočkavým fanouškům pustí další díl ze série akčních her Call of Duty. Investorům ale nestačily.
china-bank.jpg

Čínské banky možná budou potřebovat až 1,7 bilionu USD

11.10.2016 Rostoucí míra zadlužení zhorší v letošním roce úvěrové profily 200 největších čínských společností. Výsledkem toho bude, že banky v zemi budou potřebovat navýšit kapitál možná až o 1,7 bilionu dolarů (41,3 bilionu Kč), aby pokryly pravděpodobný nárůst objemu špatných úvěrů. Vyplývá to ze studie společnost S&P Global.
img

Forex: Nečekaně silná data z amerického trhu práce podpořila dolar

11.07.2016 Americký dolar si během minulého týdne vůči dolaru polepšil o více než procento. Zatímco na počátku týdne se kurz nacházel ještě u 1,1150 EUR/USD, v jeho závěru byla dokonce otestována hladina 1,1000 EUR/USD. Ve světle pokračujícího oslabování britské libry profitovala americká měna ze svého postavení bezpečného přístavu. Páteční seance přinesla zvýšenou kurzovou volatilitu, která souvisela se zveřejněním červnových statistik z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst totiž výrazným způsobem překonal tržní očekávání – dosáhl 287 tisíc oproti trhem předpokládaným 180 tisícům. Nicméně ani takto pozitivní impuls nevedl k prolomení hladiny 1,1000 EUR/USD, která se jeví jako silná úroveň podpory. A koneckonců další dílčí statistiky z amerického trhu práce až tak povzbudivé nebyly – míra nezaměstnanosti vzrostla více, než se čekalo, naopak dynamika průměrných hodinových výdělků za očekáváními zaostala.
EURUSDH1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (4.7.2016)

04.07.2016 V minulém týdnu jsem zde nezveřejňoval veřejně žádné obchodní nastavení, jelikož jsem chtěl po tom extrémním pohybu díky...
eurusd-01072016-7.png

Forex: Na trh se vrací averze k riziku

01.07.2016 Americký dolar dnes oslabuje k euru i vůči japonskému jenu. Na trh stále doléhá nejistota ohledně dopadů takzvaného brexitu, tedy vystoupení Británie z Evropské unie, což zvyšuje averzi vůči riziku. Vliv na pokles kurzu dolaru má ale také očekávání, že americká centrální banka (Fed) ještě dlouho nepřistoupí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
stock-market-trader.jpg

Americké akcie se dál zotavují ze ztrát

29.06.2016 Americké akcie se dál zotavují z propadu způsobeného rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii. Dow...
gbpusd-29062016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.6.2016

29.06.2016 Americké akcie včera výrazně stouply, jejich hlavní indexy si připsaly více než 1,5 procenta. Přerušily tak...
eurusd-28062016-6.png

Akciové trhy oživily, vzhůru zamířil kurz libry a eura

28.06.2016 Světové akciové trhy dnes oživily po výrazném propadu způsobeném obavami ohledně odchodu Británie z Evropské...
brexit.jpg

Kvůli brexitu přišli investoři o 2 biliony dolarů

27.06.2016 Výsledek referenda o vystoupení Británie z Evropské unie přišel investory velmi draho. Podle údajů společnosti S&P Global...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | HDP | Mexické peso | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CCI | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finančník | Futures | GAAP | Gap | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Long | Low | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | PEG | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spread | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Britská měna | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Financnik.cz | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie PayPal | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dax index | Degiro | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do umění | Investiční | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | JP Morgan | Kam investovat | Kurs koruny | Kurz britské libry | Kurz libry | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nejsilnější ekonomiky světa | Nikkei 225 | Pasivní příjem | Patria Finance | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Sázky | Société Générale | Stoxx | Švýcarská banka | TopForex | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj akcií | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Buy | Čistý dluh | Ex-dividend | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Omega | PX index | ROCE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Western Union | eBook | S/R zóny | Retail | Burze | Dividendové akcie | Investment | Moody's Investors Service | Markit | Raymond James | ClipperData | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | Price Futures Group | Institut ZEW | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | Oxford Economics | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | Sentix | Baker Hughes | Prudential Financial | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Reporty | Obchodní nastavení | Halifax | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Podnikání | BMW | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Malý prostor | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | DAX (Deutscher Aktienindex) | Kč/EUR | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | City | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Verdi Capital | IHS | Xetra | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Wallstreetská čarodějnice | Partners Financial Services | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Pokles libry | Investor George Soros | XE.com | Mercatus Center | S&P Broad Market Index | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Index miliardářů | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Zhodnocování měn | Nervozita | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Měnová opatření | Světové akciové trhy | Investoři na ropném trhu | Akcie v Británii | Papírová hodnota akcií | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kingsview Asset Management | Úvěrový rating | Bankovní tradeři | Bryn Mawr Trust | Akcie třiceti významných amerických podniků | Situace na burze | Severomořská ropa Brent | TradingView | WinSignals | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | PetroChina | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Rentiér | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Trading AOS | Libra vůči dolaru | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | E*Trade | TradeKing | Tesla | ZoomTrader | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Regulovaní brokeři | StockPair | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | STOX.cz | Poplatky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Titan FX | Data z amerického trhu práce | Krize | Theresa Mayová | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Ministři financí EU | S&P Global Ratings | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Institucionální investoři | Příjmy | Alphabet | ČTK | Obchodování forexu | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Tisková konference ECB | Akcie společnosti Coca-Cola | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | VIP AOS Turbo | VIP AOS | Evropský statistický úřad Eurostat | Forex Friends | Globtrex | Raymond James Financial | IHS Markit | Morningstar | ex | JP Morgan Asset Management | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Nasdaq Composite Index | Globtrex.com | Breakout Trader | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Spravovat peníze | Jak spravovat peníze | Devizoví obchodníci | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Trade Financial | Coinmarketcap | LYNX Trading | Crown | CBOE Global Markets | ETC | Invesco | Estee Lauder | CFG | MSCI World Index | Výkonnost fondů | Výnosy desetiletých dluhopisů | Složený úrok | Burzovní trh | Index Russell 2000 | Trhy dnes | Obchodní války | LYNX webinář | Investování do ETF | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Long signál | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Edison | Schwab | FAANG | Facebook (FB) | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Manažer fondu | Dluhopisy Itálie | Ulf Lindahl | Forexový veterán | Kompozitní index | Trhy v USA | Brexitová dohoda | Intercontinental Exchange | MSCI All Country World | BinckBank | Růst zisků | Španělský IBEX | Čínské firmy | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Nakoupit akcie | Uber Technologies | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | Akcie firmy | Vyšší mzdy | NVDA | iFX | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Coffee | Konglomerát | AMZN | Thyssenkrupp | Televize CNBC | Výše dividendy | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | iShares | MetLife | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Oslabení čínské měny | Automobilky | Obchodní model | Deficit | Prezident Donald Trump | Objem | Čínské podniky | MSFT | Trh práce | Obchodní dohody | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Americká lehká ropa WTI | Zpomalení české ekonomiky | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Global Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Server CNBC | Bilance | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Amazon | Fortune | Úrok | Tiffany | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | INTC | Walt Disney | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Omezení těžby | Technologický sektor | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Impuls | ABC | Visa | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | EW | Pojišťovny | Total | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Ekonomické zpomalení | Amcor | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | InterContinental | Měnové politiky | Investujte | Fed index | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Významné zisky | Americké vlády | Nike | Ztráta | Tripadvisor | Kraft Heinz | Wirecard | Ziskovost | PRIIP | Nástroj pro investory | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Dividendové fondy | Obchodování ETF na burze | American Airlines Group | Francouzský ministr financí | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Vysoká dividenda | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | T. Rowe Price | Rekordní maximum | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Dividendový aristokrat | Psychologie dividend | Reinvestice dividendy | Obchodování dividendových akcií | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Nákaza koronavirem | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Banka UBS | American Express | Čínský koronavirus | Koronavirus z Číny | Nejprudší pokles | Pokles | České měny | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Akcie Delta Airlines | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Zrychlení růstu | SEC | Dopad koronaviru na ekonomiku | Mezinárodní finanční instituce | Průmysl eurozóny | Propad průmyslu | Nejlepší biotechnologické akcie | COVID-19 | Životní minimum | Finanční dopady koronaviru | Objem vládních dluhů | Ministerstvo financí ČR | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Vývoj | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Akcie Delta Airlines (DAL) | Akcie PepsiCo | Akcie PepsiCo (PEP) | Akcie Holly Energy Partners | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Levnější půjčky | Rating vyšší | Návrh zákona | Investiční banka Goldman Sachs | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | Delta Air Lines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomiky | Výhled ratingu | Dlužník | Nadprodukce | USD za barel | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Renault | Negativní výhled ratingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Spekulativní kapitál
Spekulativní nákup
Spekulativní obchodování
Spekulativní pozice
Spekulativní produkty
Spekulativní sázky
Spekulovat
Spekulovat na záporné ceny
Spencer Mindlin
Spendee

Následující klíčová slova

S&P Global Ratings
SPI Asset Management
Spiegel
Spike
Spinning Top
Spirit AeroSystems
Spiro Sovereign Strategy
Splácení dluhu
Splasknutí bubliny
Splasknutí hypoteční bubliny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading letni strategie
Potvrďte prosím... Zavřít