Pondělí 24. června 2024 22:32
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Nigérie

C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
img

Silný obrat na trhu s kakaem 🚨

29.04.2024 Ceny kakaa na začátku týdne ustoupily o téměř 11 % poté, co v západní Africe začalo mírně přibývat srážek, což zmírnilo obavy, že příští sezóna bude výrazně omezena. Posun k vlhčímu počasí nad pěstitelskými oblastmi v západní Africe může ve střednědobém horizontu přinést určitý prospěch nadcházející produkci v regionu. Mějte však na paměti, že současné povětrnostní podmínky musí přetrvávat delší dobu, aby se očekávání ohledně sklizně skutečně změnila.
C:\fakepath\trader-22042024-41-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Capitalone Trade

22.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Capitalone Trade. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?

21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.
C:\fakepath\trader-16042024-29-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Capital Trading Hub

16.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Capital Trading Hub. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Kakao roste o 5 % navzdory vyšším výkupním cenám a oživení nabídky v Brazílii

09.04.2024 Ceny kakaa se vrátily nad 10 000 USD za tunu, což vedlo k obrovské likvidaci krátkých pozic. Růst cen je stále poháněn obavami ze snižujících se globálních dodávek kakaa, ale obecně je chuť spekulantů riskovat vysoká, což vede k silnému umisťování pozic u některých komodit, jako je kakao a v posledních dnech také měď. Západoafričtí dodavatelé kakaa mohou nedodržet smlouvy o dodávkách, protože přetrvává nejhorší nedostatek dodávek za posledních 40 let.
img

Zasáhnou předpovědi intenzivních dešťů v západní Africe futures na kakao?

06.03.2024 Futures na kakao se již několik měsíců pohybují v dynamickém růstovém trendu, ale na úrovních blízko 6500 USD za tunu se v poslední době opět objevila silná aktivita prodejců. Silné deště předpovídané v západní Africe vedly k likvidaci některých dlouhých pozic spekulantů, kteří se umístili na další, celosvětově omezené dodávky. Nové předpovědi dešťů by mohly potenciálně ovlivnit vyšší polovinu sklizně kakaa na Pobřeží slonoviny, která začne v polovině dubna.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\fakepath\trader-27022024-31-zm.png

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Azbinary

27.02.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Azbinary. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

„Valentýn” by se mohl pořádně prodražit; cena kakaa na vrcholu!

14.02.2024 Statistiky ukazují, že sladkosti, zejména čokoládové výrobky, jsou jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků. Zdá se však, že brzy budeme muset změnit své zvyky, pokud nechceme nést přemrštěné náklady. Důvodem je historické ocenění kakaa a je zajímavé, že neexistují žádné velké vyhlídky na zlepšení této situace.
img

⛽ OIL klesá pod 79 USD

21.12.2023 Ceny ropy zaznamenaly během několika posledních seancí silný nárůst a vyskočily o 10 % z vnitrodenních minim dosažených 13. prosince 2023. Včera byl učiněn pokus prolomit oblast nad 80 USD za barel, ale býkům se tyto zisky nepodařilo udržet. a ropa zakončila včerejší obchodování pod touto klíčovou úrovní. Dnes ráno byl učiněn další pokus o prolomení oblasti nad 80 USD, ale také selhal a bylo obnoveno stahování. Pokles se zrychlil brzy odpoledne, když bylo oznámeno, že se Angola rozhodla opustit kartel OPEC.
img

Salvador je na vrcholu žebříčku zájmu o bitcoiny, Brazílie předstihla Nigérii

21.12.2023 V Nigérii se stablecoiny staly oblíbenou kryptoměnou, protože jsou navázány na široce přijímané aktivum, americký dolar, a poskytují tak zajištění proti inflaci a devalvaci nairy.
img

NAPŘÍČ TRHY

30.11.2023 Aliance OPEC+ pod taktovkou Saúdské Arábie a Ruska bude dnes oficiálně jednat o nastavení těžebních limitů pro rok 2024. Původně se měla schůzka konat minulou neděli, z důvodu vnitřních rozporů a nesouhlasných stanovisek afrických zemí (Nigérie a Angoly) však muselo dojít k odkladu. Zasedání se zároveň povede na pozadí nežádoucího poklesu cen ropy – od říjnových maxim odepsala ropa Brent téměř 15 % a drží se jen těsně nad úrovní 80 dolarů za barel. Trhy bude dnes zajímat především celkový rozsah produkčních škrtů v příštím roce. Připomeňme, že Saúdská Arábie a spol. mají dle dohody aktuálně omezovat těžbu v masivním rozsahu přibližně 5 mil. barelů denně (cca 5 % globální nabídky). Pro rok 2024 se již aliance dohodla na škrtech v rozsahu 3,7 mil. barelů denně.
C:\fakepath\trader-23112023-52-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení zasedání skupiny OPEC+ klesají

23.11.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Může za to odložení zasedání skupiny OPEC+, které vyvolalo očekávání, že skupina v příštím roce zřejmě neprohloubí snižování těžby. Aktivita na trhu je dnes klidnější, protože v USA je státní svátek.
img

Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v těžbě. Hrozí ovšem, že tuzemští čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže

23.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zpomalily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 28 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,95 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 51 haléřů na litr, na 38,20 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od začátku září.
C:\fakepath\euro-digital.png

ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura

18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.
C:\fakepath\trader-02102023-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli nejistému výhledu poptávky a dodávek klesají

02.10.2023 Ceny ropy na začátku nového měsíce klesají. Může za to nejistota spojená s vývojem dodávek a globální poptávky. Investoři také čekají na vystoupení šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella, ve kterém by mohl naznačit, jak se budou vyvíjet úrokové sazby ve Spojených státech.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. září 2023

20.09.2023 Poptávka po kryptoměnách v Nigérii dál roste. Důvodem je oslabující měna a rychle rostoucí inflace v největší africké ekonomice. Podle poslední zprávy newyorské výzkumné společnosti Chainalysis vzrostl objem transakcí s kryptoměnami v Nigérii v období od července 2022 do června 2023 meziročně o 9 % na 56,7 miliard dolarů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 6. září 2023

06.09.2023 Zprávy z kryptoměnového průmyslu dokážou velmi přesně zachytit globální trendy. Jedna z nedávných zpráv společnosti Consensys ukázala, že pokud jde o povědomí o kryptoměnách, je dnes světovým lídrem Nigérie. Studie byla provedena formou online průzkumu a zúčastnilo se jí 15 158 osob z 15 zemí světa. Ke zkoumaným zemím patřily Spojené státy, Velká Británie, Francie, Japonsko, Jižní Korea a Argentina.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rusko začne testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli

09.08.2023 Rusko začne příští týden testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli. Oznámila to dnes ruská centrální banka. Země, která kvůli loňskému útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, by pomocí digitální měny chtěla rozšířit své možnosti pro mezinárodní platby, uvedla agentura Reuters.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 28. června 2023

28.06.2023 Podle nejnovější studie softwarové společnosti ConsenSys slyšelo ve světě o kryptoměnách až 92 % lidí. Studie provedená na skupině 15 158 osob z 15 zemí ukázala, že navzdory tomuto vysokému povědomí je porozumění blockchainové technologii mnohem nižší.
img

Coface Barometr rizik zemí a odvětví za 2. čtvrtletí 2023: Ztracené iluze a velká očekávání

20.06.2023 Rok 2023 začal s velkými očekáváními, ale s největší pravděpodobností se optimismus, s nímž do něj některé ekonomiky vstupovaly, nenaplní. První polovina roku utvrdila společnost Coface, která je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik, v jejích předpokladech: inflace se ve vyspělých zemích bezbolestně nevrátí ke svému 2% cíli; centrální banky do konce roku „kormidlem neotočí"; a pouhé zrušení zdravotních omezení neumožní Číně hrát roli motoru světové ekonomiky. Do popředí se také vrátily dvě zásadní věci: přístup k dostatku levné energie zůstává pro fungování globální ekonomiky klíčový a měnová politika má přímější vliv na ocenění aktiv a finanční stabilitu než na spotřebitelské ceny.
img

Ropa: Od porážek k vítězstvím

20.06.2023 Ropa směřuje ke své druhé čtvrtletní ztrátě v řadě, což se nestalo od roku 2019. Zvýšená produkce a poptávka nižší než očekávání vyvíjejí tlak na ceny. JP Morgan poznamenává, že nabídka se zotavila a neočekávaně vzrostla z různých zdrojů, včetně Spojených států, zemí mimo OPEC a také Nigérie, Íránu a Venezuely. Podle banky jsou škrty OPEC+ nedostatečné k vyvážení trhu. Proto snížili průměrnou cenu Brentu z 90 na 81 dolarů za barel.
img

OPEC zachováva prognózu rastu dopytu na rok 2023

13.06.2023 Správa OPEC naznačuje zachovanie prognózy rastu dopytu po rope na rok 2023 zhruba nezmenenú už štvrtýkrát za sebou. Očakáva sa, že rast dopytu v tomto roku dosiahne 2,35 milióna barelov denne (bpd). Očakáva sa, že dopyt dosiahne v roku 2023 101,91 milióna bpd.
img

⛽ Ropa po rozhodnutí OPEC+ roste o 2 %

05.06.2023 Dalo by se říci, že OPEC+ svým rozhodnutím z minulého víkendu překvapil. Není to však překvapení, které by mohlo vést k zásadním změnám. Překvapením je v podstatě jen to, že se vůbec něco změnilo. V tomto textu stručně probereme nejdůležitější otázky související s rozhodnutím OPEC+ a dobrovolným snížením ze strany Saúdské Arábie.
img

Ropa se zotavuje z dřívějších poklesů

31.05.2023 Ropa smazala většinu ztrát, které dnes utrpěla. Ačkoli důvodem oživení nebyly žádné konkrétní zprávy, průzkum agentury Reuters založený na sekundárních zdrojích naznačil, že země OPEC přestaly dodržovat slíbené snížení těžby. Zatímco země jako Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené arabské emiráty byly většinou v souladu s přislíbenými škrty, existovala řada zemí, které snížily více, než se zavázaly. Za zmínku stojí Irák a Nigérie, které jsou významnými producenty ropy a jejichž plnění přislíbených škrtů činilo 151 %, resp. 448 %. Kombinovaná produkce 13 zemí OPEC byla v květnu o 460 tis. bpd nižší než v dubnu. Údaje o produkci za duben byly navíc revidovány o 150 tis. bpd níže.
img

Už 13 afrických zemí používá Ripple a XRP

09.05.2023 Ze zprávy ,,African Blockchain Report 2022″, vypracované společností CV VC ve spolupráci s jihoafrickou Standard Bank, je patrné, že Ripple a XRP jsou využívány již ve 13 afrických zemích.
img

Ceny ropy a zlata ovlivněny strachem z bankovní krize

28.03.2023 Futures na americkou ropu WTI se dostaly k 70 USD za barel poté, co uzavřely minulý týden o skoro 4 % výše. Kvůli tomu, že bankovní turbulence vyvolávají strach z recese, americké úřady přemýšlí o rozšíření nouzového úvěrového nástroje, což je teď jedna z několika možností.
img

OIL.WTI klesá z nedávného maxima

17.01.2023 Futures kontrakty na ropu WTI se stáhly z nedávných maxim kolem 81 USD za barel a smazaly část počátečních zisků, protože náladu na trhu ovlivňují přetrvávající obavy z recese. Dnešní seanci zahájila ropa v optimistické náladě, když OPEC ve své poslední měsíční zprávě oznámil, že poptávka po ropě by měla vzrůst o 2,22 mil. barelů denně, tj. o 2,2 %, a to díky rostoucí spotřebě v Číně a oživení hospodářské aktivity mezi vyspělými ekonomikami. Podle agentury Bloomberg News se očekává, že spotřeba ropy v Číně vzroste o 800 000 barelů denně cínu 2023 na rekordních 16 milionů barelů denně. Na druhou stranu produkce kartelů minulý měsíc vzrostla v čele s vyšší produkcí Nigérie, a to navzdory dohodě o snížení produkce na podporu trhu. Nigerijská produkce ropy se v prosinci zvýšila o 91 tis. bpd na 1,267 mil. bpd, produkce rostla také v Angole (+42 tis. bpd), Íránu (+9 tis. bpd), Libyi (+17 tis. bpd), Saúdské Arábii (+4 tis. bpd). Produkce se zvýšila také ve Venezuele (+13 000 bpd), protože společnosti Chevron byla rozšířena licence na vývoz ropy do USA. 
C:\fakepath\trader-04012023-49-zm.jpg

Těžba ropy v členských státech kartelu OPEC v prosinci stoupla

04.01.2023 Těžba ropy v členských státech Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci zvýšila o 120.000 barelů za den a pohybovala se kolem 29 milionů barelů denně. Za růstem těžby stál zejména pokles výpadků v dodávkách z Nigérie. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy a informací od zdrojů z odvětví.
img

Nigérie se chystá schválit zákon o kryptoměnách

19.12.2022 Zprávu zveřejnil nigerijský masthead Punch Newspapers 18. prosince po rozhovoru s předsedou Výboru Sněmovny reprezentantů pro kapitálové trhy Babangidou Ibrahimovou.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 29. listopadu 2022

29.11.2022 Podle blogového příspěvku, který byl zveřejněn tento týden, se Mezinárodní měnový fond domnívá, že kolaps burzy FTX Sama Bankmana-Frieda by měl africkým zemím sloužit jako varování před riziky, která kryptoměny pro jejich ekonomiky představují.
img

Evropa čelí „velkému úderu“

01.11.2022 Společnosti Eni SpA tvrdí, že se bude muset Evropa v příštím roce spolehnout na ropu z USA, aby dokázala nahradit ztrátu dodávek z Ruska.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Jaké jsou vyhlídky na cenu ropy? 

20.10.2022 Vivek Dhar, komoditní analytik Commonwealth Bank, informoval, že na ceny ropy má aktuálně vliv mnoho faktorů.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Dun & Bradstreet: Rating Ruska a Ukrajiny patří k nejhorším na světě

13.10.2022 Investiční rating Ruska a Ukrajiny patří už půl roku k nejhorším na světě. V důsledku války, které v únoru zahájilo Rusko, panuje v obou zemích obrovská nejistota ohledně očekávané návratnosti investic. Vyplývá to z hodnocení rizikovosti zemí poradenské firmy Dun & Bradstreet.
C:\fakepath\trader-05102022-34-zm.jpeg

OPEC a jeho spojenci sníží produkci ropy výrazně víc, než se čekalo

05.10.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně. Ministři členských zemí skupiny označované OPEC+ se na tom dnes dohodli na své pravidelné měsíční schůzce. Je to mnohem výraznější snížení, než se čekalo, analytici nejčastěji hovořili zhruba o jednom milionu barelů.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou

05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
img

🛢Ropa pod tlakem 📉

01.08.2022 Cena ropy dostala v pondělí tvrdou ránu poté, co bylo zveřejněno čínské a evropské PMI, které odhalilo nižší aktivitu v továrnách kvůli pandemii Covid-19 a slabšímu globálnímu výhledu na poptávku. Nicméně kupující začali být aktivnější poté, co agentura Reuters zveřejnila výsledky měsíčního průzkumu sekundárních zdrojů OPEC. V červenci se produkce zvýšila o 310 000 barelů denně, zatímco se kartel zavázal ke zvýšení produkce o 412 000 barelů denně. Členové vázáni na kvóty podstřelili červencový cíl o 1,3 milionů barelů denně. Jen Spojené arabské emiráty a Kuvajt splnily své kvóty. Saúdské Arábii se podařilo zvýšit produkci o 150 000 barelů na 10,75 mbpd, což je pod cílem 10,833 mbpd. Nigérie byla nejméně výkonná. Její produkce dosáhla 1,13 mbpd ve srovnání s povolenou rychlostí 2,33 mbpd kvůli poruchám s ropovody. Členové OPEC se setkají již tento čtvrtek, aby probrali kvóty na září. Očekává se tedy další volatilita.
img

V Nigérii nakupují bitcoiny uprostřed ekonomického kolapsu

28.07.2022 Mnoho Nigerijců, kteří chtějí chránit své bohatství kvůli padající naiře, investují do BTC i jiných stablecoinů.
img

🛢Ropa roste o 3 %

01.07.2022 Ropa WTI a Brent rostou během dnešní seance o přibližně 3 % poté, co data OPEC ukazují propad v produkci ve srovnání s květnovými údaji o cca 100 000 barelů denně. Nynější produkce dosahuje 28,52 milionů barelů denně. Plnění dohody OPEC+ o snížení těžby na červen v současnosti činí 253 %, což je nárůst ze 178 %. Znamená to tedy, že nwní možné zvýšit produkci o přibližně 400 000 barelů denně, jak se původně očekávalo.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR

17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity

03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
img

OPEC zvýší produkci ropy podle plánu

29.04.2022 OPEC se na svém příštím zasedání pravděpodobně bude držet svého plánu postupného zvyšování produkce o zhruba 400 000 barelů denně.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022

13.04.2022 Nová studie ukázala na ohromující nárůst přijetí kryptoměn v Nigérii; podpořil ho omezený přístup Afriky k levným finančním službám na bázi fiat měn. Mnoho obyvatel Nigérie začalo kryptoměny používat jako životaschopnou alternativu k ukládání a převodu aktiv.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
img

Exploze v Nigérii vyhnala cenu ropy na 90 USD

04.02.2022 U pobřeží Nigérie explodovalo plavidlo s přibližně 2 mil. barelů ropy. To způsobilo nárůst cen ropy, přičemž cena WTI dosáhla 90 USD za barel
C:\fakepath\trader-03022022-28-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy dnes po středečním zasedání skupiny OPEC+ mírně rostou

03.02.2022 Ceny ropy po středečním zasedání skupiny OPEC+ mírně rostou. Kartel složený z Organizace zemí vyvážejících ropy (OPEC) a jejích spojenců v čele s Ruskem se rozhodl, že se navzdory vyšším cenám a tlaku zemí jako Spojené státy a Indie na zvýšení dodávek bude držet svého plánu na pouze mírné zvyšování suroviny na trhu.
img

Indie plánuje představit svou vlastní digitální měnu

01.02.2022 Indické ministerstvo financí v úterý oznámilo, že se Indická rezervní banka chystá představit digitální měnu centrální banky (CBDC) využívající technologii blockchain. Tímto krokem by Indie mohla předběhnout mnoho zemí.
img

Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv

26.01.2022 Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Visa otestuje své kryptoměnové služby

14.01.2022 Ve čtvrtek se společnost Visa Inc. přidala ke svému konkurentovi Mastercard Inc. a nabídla centrálním bankám možnost otestovat maloobchodní aplikace pro digitální měny, které banky budou emitovat.
img

Visa vyvíjí technologii pro digitální měny (CBDC)

13.01.2022 Visa oznámila, že rozšíří své krypto služby ještě o krok dále díky partnerství s blockchainovou softwarovou společností Consensys, aby vybudovala "nájezd" pro digitální měny centrálních bank (CBDC).
img

OPEC zvýší měsíční produkci ropy o 400 000 barelů za den

06.01.2022 OPEC v úterý uvedl, že bude dodržovat dříve dohodnuté produkční kvóty. To znamená, že dodávky příští měsíc vzrostou o dalších 400 000 b/d.
img

První CBDC peněženka v Africe dosáhla bezmála 500 tisíc stažení

19.11.2021 Kryptoměny velkých bank začínají nabírat na síle. Nigerijská centrální banka oznámila, že CBDC peněženka s její vlastní digitální měnou, eNaira byla za pouhých 19 dní stažena 488 000krát ve 160 zemích.
img

OPEC tlaku USA nepodlehne

16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
img

Indie má dvakrát více uživatelů kryptoměn než USA, VB a Rusko dohromady

30.09.2021 Podle nedávné zprávy firmy TripleA, počet uživatelů kryptoměn překonal 280 milionů po celém světě. První místo získala Indie. Uvedená data ukazují, že Indie má aktuálně přes 100 milionů uživatelů digitálních mincí, to odpovídá 7,3% celkové populaci země.
img

Nejvíce je na kryptoměny připravená Kalifornie

23.09.2021 Americký stát Kalifornie se dostala na první místo v USA v připravenosti na kryptoměny. Bitcoinová infrastruktura je v Kalifornii na velmi vysoké úrovni a předběhla tak i spousty jiných států, které jsou ke kryptoměnám otevřené.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ropa mírně zdražuje, přetrvává však nejistota ohledně poptávky

21.09.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli obavám z omezených dodávek suroviny na trh. Jejich výraznějšímu růstu nicméně brání nejistota ohledně vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ vykazovala nárůst o 0,3 procenta na 74,17 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala 0,2 procenta na 70,45 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy zpevňují, zčásti kvůli pomalému obnovování těžby v Mexickém zálivu

10.09.2021 Ceny ropy dnes zpevňují, ropa Brent vystoupala až nad 73 dolarů za barel. K jejich růstu velkou měrou přispívá pomalé tempo obnovování těžby v Mexickém zálivu po hurikánu Ida. Vzpruhou pro rizikovější aktiva byl též rozhovor amerického prezidenta Joea Bidena s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje

29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
C:\fakepath\afrika.jpg

Západoafrické země se dohodly na novém plánu na zavedení jednotné měny

20.06.2021 Představitelé Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS) se dohodli na novém plánu na zavedení jednotné měny v roce 2027. Oznámil to včera prezident komise společenství Jean-Claude Brou.
C:\fakepath\ropa.jpg

Bude rally na ropě pokračovat?

11.02.2021 Ropa WTI v rámci mohutného růstového trendu od začátku listopadu přidala přes 80 % a přiblížila se 60 USD za barel. Poptávka se sice vrací k normálu velice pomalu, pořád ale roste rychleji než nabídka a výsledkem je čím dál vyšší cena. Z krátkodobého pohledu je pro trh s ropou zásadní přístup kartelu OPEC+, kterému se podařilo udržet těžbu svých členů na uzdě. Krátká odpověď na otázku z nadpisu tedy zní: Ropa bude růst, dokud OPEC+ bude chtít.
C:\fakepath\R6.jpg

Reuters: OPEC v lednu sedmý měsíc za sebou zvýšil těžbu

29.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v lednu zvýšila těžbu o 160.000 na 25,75 milionu barelů denně. Kartel a jeho spojenci se totiž dohodli na dalším zmírnění redukce dodávek suroviny na trh. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Těžba OPEC tak vzrostla již sedmý měsíc za sebou.
img

Ekonomické nerovnosti komplikují špičkovou ropnou diplomacii

03.12.2020 Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků. „Slabší“ členové, včetně Iráku, Nigérie, mají méně ekonomických rezerv a jsou zranitelnější vůči nízkým cenám. Rusko může lépe absorbovat ropné šoky než jeho arabští spojenci v Perském zálivu díky flexibilnímu výměnnému kurzu k americkému dolaru.
img

Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje

17.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance, a to současným ďábelským tempem - tj. přibližně 120 mld. dolarů měsíčně.
img

Rozbřesk: Konec superhrubé mzdy na obzoru

20.08.2020 S blížícím se koncem léta obvykle přichází na řadu diskuse o státním rozpočtu na další rok a letos i diskuse o novém nastavení daně z příjmu fyzických osob. Na mále tak má superhrubá mzda, jejíž zrušení se stalo takřka politickým cílem. Přitom nejde o nic jiného než o výpočet, díky kterému každý poplatník i jeho zaměstnavatel přesně vidí, kolik odvádí z mezd do veřejných rozpočtů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Přichází čas na nákup ropy?

15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
img

Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?

12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
img

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly

09.06.2020  Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ropa je po dohodě o snížení těžby nejdražší za tři měsíce

08.06.2020 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Podpořilo je zejména víkendové oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby, ale také zpráva o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Ropa je tak nejdražší za tři měsíce.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká

06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa výrazně zpevňuje vlivem uvolňování karanténních opatření

05.05.2020 Ceny ropy dnes prudce rostou. Několik asijských a evropských zemí i amerických států uvolňuje karanténní opatření. Počítá se s oživením poptávky.
img

Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci

23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
img

Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru

17.04.2020 Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
C:\fakepath\R2.jpg

Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty

31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
img

Uranové akcie – 2 nejlepší tituly v roce 2019

09.08.2019 Uran je materiál používaný především v jaderných elektrárnách pro generování energie. Od problémů jaderného reaktoru Fukushima je tento sektor poměrně hojně kritizován. Své místo si nicméně stále drží.
Související klíčová slova: Objem transakcí | Prostor k růstu | Jak fungují akcie | Ropovody | Neel Kashkari | Používání digitálního rublu | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Exxon Mobil (XOM) | Války | Západní země | Vývoj | IGLN.UK | Jean-Claude Brou | Data z trhu práce | Allianz | Globální růst | Nákup ropy | Brent Crude Oil | Kongo | Analýza akcie | DPH | EUR | Investiční rizika | Růst cen kakaa | Kalifornie | Hospodářská zvířata | XOM | Itálie | Stoxx | Klíčový ukazatel | Take Profit | Vývoj ceny zlata | CBDC | Texas | Očekávání | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | Nikl | Jižní Sudán | Cena severomořské ropy | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Salvadorská vláda | Kvartální výsledky | Datum vypršení platnosti | cTrader | Oživení ekonomiky | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Rovníková Guinea | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | iShares | Aramco | Swiss | Crypto | Investice | Uranové akcie | Barrick Gold (GOLD) | Potenciál | Diverzifikace | Support | Fundamenty | Podnikatelské aktivity | Devon Energy | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Ceny kakaa | Trendy na trhu | Produkce energie | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Přeshraniční platby | Zpevňování koruny | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Stop-Loss | Bidenova administrativa | Mero.cz | Úrokové sazby v USA | IHS | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | PKN Orlen | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Akcie společnosti | ETH | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Průzkum | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Sázka na pokles ceny | Medvědí výhled | 100 miliard dolarů | Brent | Španělsko | BreakEven | Delta | Colorado | Šéf Fedu | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Dopravci | Vývoj ceny sóji | Oživení ekonomiky USA | Zkrocení inflace | Index DOW | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Exchange | Investiční portfolio | Investiční strategie | Kontrariánství | Commodities | Turecká měna | Kurzy akcií | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Budoucí trendy | ETFS Natural Gas | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Platební neschopnosti | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | Analytický tým FXstreet.cz | Americká investiční banka | Vivek Dhar | Politické vztahy | Ceny sóji | Ropné zásoby | Prudký růst ceny ropy | Akcie Mastercard | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Čokoláda | FTX | Ceny platiny | Nakupovat akcie | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Prognóza | Obchodní politika | Služby | Ropovodní síť | ALUMINIUM | Strategie Trend Swing | Vztahy s Čínou | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Jak vydělat na poklesu | Výsledek hospodaření | Atlantic Council | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Uptrend | Buy Limit | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Pozornost investorů | Burzy | Supervelmoci | Expanze HDP | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Kontrakty na ropu | Cestování | Břidlicové firmy | Broker | Vývoj ceny palladia | Proražení | Cash flow | Záchranný fond | USD | Velikost pozic | Rijád | Export | Banka Goldman Sachs | Technická analýza | Macquarie | CFD na komodity | Investiční analytik | Evropské PMI | Hodnota měny | Americká ropa WTI | ICCO | Prodávat akcie | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | Vývoj ceny zemního plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | CATTLE | Úroková sazba | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Na burze | Síla amerického dolaru | Míra | Zvyšování těžby | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Katar | UBS | Maďarsko | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Covid | BHP Billiton (BHP.US) | Split | Klimatické změny | Čekající příkazy | iShares Physical Gold | Akcie Exxon | FXstreet.cz | IGLN | Kapitálový trh | Využití dlouhodobých trendů | Zvýšení sazeb | Obchodování na komoditním trhu | 4GLD.DE | Akcie Google | Dovoz | Výzkumy | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Pro tradery | Investování u XTB | 1 milion | Gigant Gazprom | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | CFD (Rozdílové smlouvy) | Globální ekonomiky | Scorpio Tankers | Vybírání zisků | EUR/CZK | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Vakcína | Rekordní zisk | Los Angeles | OD7F.DE | Euforie | Boom | CO2 | Prudký růst cen | Finanční společnosti | Sell Limit | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Portfolio | Sója | Upstream | xStation | Západní společnosti | Nejistoty | Americký prezident | Trh s komoditami | OCBC | Možnost obchodovat | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Západní sankce | MSCI Emerging Markets | Exxon Mobil (XOM.US) | Investovaný kapitál | Venezuela | Dovoz ropy | Zisk | Bez rizika | Platby v kryptoměnách | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Volatility | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Spuštění bitcoinů | Vývoj ceny pšenice | Tiskové agentury | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Francouzský prezident | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | BP | Commodity futures trading | Bohatí | Typ tradingu a investice | Dvoutýdenní repo sazby | Úvěrové krize | Nižší poptávka | Sestupný trend | Ropné společnosti | Snížení nákladů | Kolísání cen | Analýzy | Jednotné měny | Ceny ropy WTI | Investiční | Poradenská společnost | Týdenní pivotní body | ExxonMobil | Viceprezident | Invesco | IEA | Hlavní události | Brusel | Bloomberg News | Prezidentka ECB | BP (BP.UK) | Co je to CFD? | Ekonomický vývoj | Válka | TRY | Nabídka | Uranium Energy | Azbinary | Dodávky na trh | Americké ministerstvo energetiky | NICE | Investiční riziko | Agentura Reuters | Růst cen ropy | Prodej | P/E | Zpráva | Nové příležitosti | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Bitcoin | Švýcarská banka | Pokles cen komodit | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | Defenzivní příkazy | Česká měna | Rizika a příležitosti | Obchodování | Potenciální zisky | Zasedání Fedu | Skupina OPEC+ | Technický výhled trhu | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Finanční nástroje | Plynovody | Chevron Corporation | Nejnovější údaje | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | Ropovod | Zasedání OPEC | Centrální banky | Energetická agentura | Fenomén | Pákový efekt | Eurostat | Majitel | Uran | Surové ropy | Zprávy | Oanda | Dolary | Kukuřice - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Tokeny | Zemědělské komodity | Ceny stříbra | Turecká lira | Averze k riziku | Rozdílové smlouvy (CFD) | Investiční banka | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | Ceny ropy | Fundamentální analýza akcie | Jsou komodity dobrou investicí? | Ceny Bitcoinu | Komodity na trading platformě | NATO | Dnešní data | Cena ropy brent | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Vláda USA | DIA.US | Páka | Snižování cen | Natural Gas | Vývoj ceny kakaa | Listopadová inflace | West Texas Intermediate | Nástroj | Výsledky | Lula | Phillips 66 | Libérie | COCOA | Inflační tlaky | Nio | Minulá výkonnost | Digitální měny | Tlak medvědů | Úroda | TIM | Těžba OPEC | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Silný dolar | Tržní ceny | Australský dolar | XTB Jiří Tyleček | Suroviny | Retracement | Koruna | Rystad Energy | Splatnost | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Finanční služby | Commodity Futures Trading Commission | Pandemie koronaviru | Včerejší obchodování | Freeport McMoran (FCX.US) | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Onemocnění | Objem | DMA | Propad | Obavy z recese | Trigger | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | RIO.UK | Údaje | Klima | Skladování ropy | WHEAT | Aktivita čínských továren | Vale | Investice do kryptoměn | Podnikatelská nálada | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Ceny bavlny | Poptávka po pohonných hmotách | Stablecoiny | Plyn z Ruska | Aktivity v Rusku | Národní měny | Malajsie | Výsledky průzkumu | NGAS | Ropa WTI - Vývoj ceny | Regulátor | Průzkumy | Státní rozpočet | Povolení k činnosti | Převodník měn | Ceny cukru | Videokonference | Průmyslová výroba | Pojišťovny | Obchodování s akciemi | Sázka | Studie | Marathon | Omán | Investice do akcií | Průraz | COIN | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Spotové ceny | Grafy | Zinek - Vývoj ceny | Ropa Brent | Kompletní průvodce | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Lukáš Kovanda | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Platina - Vývoj ceny platiny | Short | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bitcoin dnes | Podvážení | Marathon Digital | Chování obchodníků | Schlumberger | Egypt | Hodnota aktiv | Trendové indikátory | Eurodolar | Anglogold Ashanti (AU.US) | JBC Energy | Ghana | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Americká společnost | Trump | Emise CO2 | Hospodářské oživení | XOP | Dolarové úrokové sazby | Technické analýzy | Mexiko | Ropná krize | Akcie Barrick Gold | Obchodování a investování | Midstream | Ministerstvo energetiky | Rakousko | Stříbro | Euler Hermes | UNECA | Tým InstaForex | Instituce | COPPER | Česká koruna | Kakao | Turecko | Globální ceny | Objem transakcí s kryptoměnami | Digitální měny centrálních bank | LNG | Foreign Exchange | VTB | Americké akcie | Británie | Silná ekonomika | FCX.US | Trader Workstation (TWS) | Reálný účet | Zemní plyn (LNG) | Dopad pandemie | Kongres | IOGP.UK | Těžby Bitcoinu | Počasí | Bouře Cristobal | Drahý kov | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Ministerstvo financí USA | Nárůst HDP | Zvýšení úrokových sazeb | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Trh | Politická rizika | Snížení těžby | Komise | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Aktivita na trhu | Války na Ukrajině | Těžba ropy | Fed | Signál na akcie | PLATINUM | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Celosvětová poptávka | Největší ekonomika světa | Spotřeba ropy | Trojité dno | Investování a obchodování | Kanada | Konkurenceschopnost | S&P 500 | USDT | Uvolňování karanténních opatření | Náklady spojené se skladováním | Globální recese | Společnost Coface | Zájem o kryptoměny | Klienti brokerů | Eurozóna | Yahoo | Luis De Guindos | Swingové minimum | JDE | XOM.US | Index Cboe VIX | IRS | ProCent | Akcie roku | Čína | Rating | iShares Physical Silver | Znalost | Prezident Joe Biden | Wells Fargo | Příležitosti | Krátký prodej | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Craig Erlam | Výběr akcií | Investice do ropy | Rozložení investic | Nejistota | Consensys | Commission | Pokles cen ropy | Srí Lanka | Sell | Vývoj ceny platiny | LYNX webinář | Zemní plyn | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Uzavření pozice | Web3 | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Pokles úrokových sazeb | Oficiální měna | Nižší minima | Skladování komodit | Trendové linie | Výpadky | CFTC | FIAT | Japonsko | XRP | Akcie ConocoPhillips | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Gazprom | Centrální banka | Silný propad | Deutsche Börse | Životní prostředí | iOS | Exxon | Světová rezervní měna | NYMEX | Enbridge | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Jiří Tyleček | Bankovky | Káva - Vývoj ceny | LYNX | Ostatní investice | Čistý zisk | Jádrová inflace | Krach | Rumunsko | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Složitější řízení | Další růst | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Pivotní body | Fiskální politika | Opce | Aukce | Spoluzakladatel | Vyšší ceny | ConocoPhillips | Devizové trhy | Zákon o kryptoměnách | Podnikání | API | Komodita | Rio Tinto (RIO.UK) | Snížení odměny | CZK | Reuters | Úspory | Obchodníci | Česká republika | Ceny kukuřice | ETC | Společnost XTB | Visa | Ekonom | Chevron | JPMorgan Chase | Mero | Domácnosti | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Ruský plyn | Výrobní aktivita | Kov | Testovací účet | Overbalance | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Analytici | Kurz koruny | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Ripple | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Situace | NGAS.UK | CVX.US | VaR | Evropská unie | Boeing | HDP v USA | Ekonomiky | Guvernér | Bělorusko | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Apple | Libra | CFD | Investování do různých komodit | Cena akcie | Brunei | Investoři na akciovém trhu | Investiční doporučení | Příprava | Dobrá nálada | Ztráta | Řecko | NAFTA | Aktuální cena | Dow Jones Industrial Average | Nejlepší investice | Obchodováním s futures kontrakty | JPMorgan Chase & Co | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | CVX | Cena | Finanční rizika | Výběr brokera | Salvador | Půlení bitcoinu | AIGI | WisdomTree | Ceny komodit | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Obchodování a investování do akcií | Cenový cíl | Velké peníze | Aktivum | Izrael | Ceny akcií | Newmont | Fond | Producent ropy | Těžba ropy v Angole | S&P500 | Americký dolar | Stablecoin | Ázerbájdžán | Ceny | Švédsko | Futures kontrakty | Prudký pokles | Technologie | ČNB | Rizika | Argentina | Americká firma | Agentura Bloomberg | Pokles | UEC | E-mini | Kurzy | Euro | Margin | Afghánistán | Ceny zemního plynu | Vývoj akciového indexu | Pšenice | Take-Profit | Ochranné příkazy | Cena kakaa | Ceny hliníku | Rezervní měna | Čínský růst | Google | 4GLD | ECB | Prodej ropy | Řetězec | Futures na ropu | Investovat do ropy | Nižší růst | Americká ekonomika | Odpor | Internet of Things (IoT) | USD za tunu | Obchodník | ICOM.UK | Thajsko | Snížení těžby ropy | PVM | Tržby | COVID-19 | Nikl - Vývoj ceny | Bitcoin a další kryptoměny | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Indikátor | Situace na trhu | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Daně | Lídři | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Pivot | Akcie Schlumberger | Velikost pozice | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Uživatelé kryptoměn | Dluhy | Česká ekonomika | Zásoby ropy v USA | Vyplácet dividendy | Momentum | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | UCITS | Akcie Shell | Dluhopisy | CBOE | Poptávka po kryptoměnách | Investiční cíle | Capital Trading | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Maloobchodní tržby | Obchodovat ropu | NATGAS | Vysoká poptávka | Historické rekordy | Těžba ropy v Mexickém zálivu | Ceny palladia | Globální ekonomika | Růst ceny | AMEX | Sója - Vývoj ceny | Swap | USD/TRY | Anomálie | Cenové formace | Anglogold Ashanti | Výsledkové sezóny v USA | Pullback | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Zinek | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Breakout | Moskva | Růst cen | Drahé kovy | Historické pohyby | RSI | Súdán | Měnová politika | Obchodujeme | Alokace | Delaware | Repo sazby | Pád cen | Poptávka | Financování | Obavy z globální recese | Šíření nákazy | Investování a obchodování na komoditním trhu | IoT | Omezení dodávek | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Prodávající | Konžská republika | Růst světové ekonomiky | Occidental | Americká lehká ropa | Nejlepší uranové akcie | ECOWAS | Vysoké dividendy | Peer-to-peer | XOP.US | Cenový propad | Long / Short | Globální poptávka | Investiční poradenství | Zvýšení produkce | Invaze | Capital | ICE | ECB Christine Lagardeová | Bulharsko | Investor | Americké akciové trhy | Průměrná mzda | DNO | Zájem o bitcoiny | Mali | Hospodářská komise OSN | Obchodovat | PSX | CBDC peněženka | Poradenství | Shell Plc | Hospodářský růst | Ceny ropy WTI a zlata | Prezident Fedu | Těžební kapacity | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Coface Barometr rizik | Odhodlání | Obchodovat s akciemi | ROIC | WTI | Bod | Aliance | Strategie obchodování | Medvědi | Brazilský prezident | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | Tweet | Americký regulátor CFTC | Technologický vývoj | Pokles podnikatelské aktivity | Nord Stream | Android | Saúdská Arábie | Kapitálové trhy | Bankéři | Burzovní zpravodajství | Cena ropy | Diverzifikace portfolia | Inflace | Problémy | Ocel | Zavedení digitálního eura | Marže | ROCE | Německá ekonomika | NEM.US | Státy EU | Regulátor CFTC | HDP | Zavedení jednotné měny | Kurz USD | Alphabet | Zkušenosti | Ceny niklu | Firma | Akcie u LYNX | Signály | Spotřební daně | Akcie Phillips 66 | Lira | Lot | Ministerstvo financí | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Geopolitika | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Royal Dutch Shell A | Kurz | Vývoj ceny niklu | 256/2004 | Realizovat zisk | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | TASS | Optimismus | Rozhodování | Hliník | Embargo na dovoz ruské ropy | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Profit-Target | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Investiční banka Goldman Sachs | Obchodováním s futures | Dolar | Fibonacciho retracement | Vývoj ceny kávy | Binární opce | Kukuřice | Caroline Bainová | Obchodování s nástroji CFD | Průmyslové účely | Investujte | Měď | Libanon | Sweet Crude Oil | Boj s koronavirem | Západní investoři | Downstream | Jeffrey Halley | AUD | The Times | AIGI.UK | Contract | Naše prognóza | Binance | Commodity | Breakout Trader | Ropné a akciové trhy | Predikce | Dodávky ropy | Komise v přenesené pravomoci | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Nejlidnatější země světa | Kypr | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Kontrakty na ropu WTI | Index VIX | Hospodářství | Africké země | Novatek | Jednotná měna | Zpomalení růstu | EBITDA | Obchod | Mezinárodní vztahy | Indická centrální banka | MarketBross | ROI | Banka | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | Zisková marže | EU | Trading Hub | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Převis | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Obchodování s Bitcoiny | Ekologie | Sázka na pokles | Aktivity v eurozóně | Cenové dno | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Ropa roste | Správná diverzifikace | Ropný gigant | Hodnota indexu | Bank of Canada | xStation 5 | Jaké komodity obchodovat? | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index Dow Jones | Těžba ropy v Rusku | CIND.UK | Miliardy | Denní graf | Manažerka | Koronavirové pandemie | Investoři a obchodníci | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Pohyby cen indexu S&P 500 | Ministři | Prudký propad | Pin Bar | Pivot Pointy | Členské státy | Quorum | Změna sazeb | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | Washington | Globální HDP | Snížení produkce | Ceny většiny komodit | Ceny potravin | Intel | Meziroční míra inflace | Dosažení dohody | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Obchodovat s kryptoměnami | Obchodní náklady | NEST | Swingové maximum | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | CySEC | CFD obchodníci | Rostoucí inflace | OSN | Panika | Trading | Cristobal | Cena elektřiny | Blockchain | Purple Trading Petr Lajsek | Sell Stop | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Oslabení | Míra inflace | Ceny benzínu | Platforma | Týdenní pivot | Zeměpis | Ztracené iluze | Stop Out | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Nařízení | Ropné akcie | SWIFT | WP | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Angola | Průmysl | Ropní těžaři | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Globální ekonomický růst | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Libye | Pohonné hmoty | Specifický typ tradingu | Biliony | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Omezení těžby | Varování | Úsilí | Invaze Ruska | Družba | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Macron | Pandemie | LEANHOGS | Klid | Aktiva | Nikl - Vývoj ceny niklu | Zasedání centrální banky | Výprodej | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Poradenské firmy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Arizona | Velké peníze na komoditách | Zdanění | Pokles cen | Royal Dutch | Obchodování s komoditami | Veřejný dluh | Začít obchodovat | Sucha | Long signál na akcie | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Brazílie | Jihoafrická republika | Energy Aspects | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | WTI Crude Oil | Pochybnosti | Členské země | Trinity | Politika centrálních bank a geopolitika | Špatné zprávy | Kuwait | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Síla měn | L.F. Investment Limited | Lucembursko | Zlato - Vývoj ceny | Investiční fondy | Ropovodní síť Evropy | Politika | COTTON | Commodity futures | Riziková aktiva | PLN | CFD traděři | LYNX WhatsApp | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Obranné příkazy | Dnešní seance | Capitalone Trade | BHP | Nejrozšířenější kryptoměny | Pravidla hry | Jak investovat | Noble Energy | Poplatky | Cushing | Forint | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Zprávy z krypto | Vývoj trhu | Akcie Exxon Mobil | Joe Biden | Objemy obchodů | Typ tradingu | Centrální bankéři | Centrální banky USA | ISLN | Nálada | Indie | Měnové politiky | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Vliv na trh | Lula da Silva | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Investiční rating | Slábnoucí americký dolar | Obchodování s cizími měnami | Howie Lee | Řízení kapitálu | Capitalone | Sankce | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | ESM | Jak začít s komodity? | Komerční banky | Americké ministerstvo | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Investiční prostředí | Vysoké ceny | Embargo | Economist | Hry | Odpovědnost | Energetické společnosti | ONE | Trendové čáry | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Ropný kartel OPEC | Nízké ceny ropy | Coface Barometr | Pandemická omezení | Američtí těžaři | Dobrý výsledek | Expanze | Freeport McMoran | Největší ekonomika | Fondy | Konsolidace | Cryptocurrency | Ruské ministerstvo financí | Komoditní trhy | Uhlí | Historické pohyby cen | Nakamoto | Cenové hladiny | Austrálie | Státní rozpočty | Obchodní výhled | Hrubá marže | S&P Global Platts Analytics | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | USD za barel | Philips | Začínající investoři | Poptávky po ropě | Spread | Platina - Vývoj ceny | New York | Swing | Krize | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Životní styl | ETH/USD | ZINC | Contracts for difference | Salmán | CoinGecko | G20 | Pokles poptávky | Investování do komodit | Objednávky | Těžby bitcoinů | Akcie roku 2019 | Dow Jones | Obchodování se zemědělskými komoditami | Rally na ropě | Plán na zavedení jednotné měny | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Komodity - časté otázky | Trhy | Komodity | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Trend Swing | Robert Shiller | Akcie Intel | Sazby | Invaze Ruska na Ukrajinu | Odhady růstu | Generální ředitel | Bezpečnost | Kartel OPEC+ | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Semináře | Interfax | Intradenní obchodník | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | Nabídka a poptávka | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Káva - Vývoj ceny kávy | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Jaký je výhled? | Sezónnost | MasterCard | Nejlepší ropné akcie | Výzkumné společnosti | Slovensko | Profitovat | Glencore | Irsko | Alokace aktiv | Energie | Podkladové aktivum | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | Tradeři | Úrokové sazby | Podnikání na kapitálovém trhu | BTC/USD | Cykličnost | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Jak vydělat na poklesu komodit? | Trader Workstation | Internet of Things | Situace na trhu s ropou | Futures trading | MSCI | Karanténní opatření | Hospodářský pokles | Výnosy | Miliardy dolarů | Omezení dodávek ropy | TradingView | Sója - Vývoj ceny sóji | Růst poptávky | Velké ekonomiky | FOMC | Statistika | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Půlení | Pracovní síly | Dna | Regulační orgán | Trade | Globální poptávka po ropě | Eni | Prezident komise | Globální finanční trhy | Sberbank | Světová zdravotnická organizace | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | EIA | Nízké obchodní náklady | Platformy | Vývoj ceny bavlny | Rusko | Vysoké riziko | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Vývoj ceny americké ropy | Miliardy USD | Provozní marže | I-Trader | Poradce | Nižší maxima | Platina | Signál | Írán | Technický výhled | CMC | Afrika | ISLN.UK | Výsledkové sezóny | Vlády | EPS | OCBC Howie Lee | Možnosti investování do komodit | Biliony dolarů | Povětrnostní podmínky | Ceny americké ropy WTI | Capital Trading Hub | Ropy | Rozdílové smlouvy | Investiční rating Ruska | Řízení rizik | Polská společnost | Obiloviny | Výdaje | Evropská komise (EK) | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Akcie ropy | Barometr rizik | Likvidní | List The Wall Street Journal | Šance | Sázky | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Ecom Agroindustrial | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Kupci | ETF Industrial Metals | Rozšíření | Volatilita | SUGAR | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Umělé inteligence | Burze | Buy | Komoditní akcie | Eura | Zasedání bankovní rady | Ztráty | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Organizace | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Objem obchodování | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | SOYBEAN | Rusko a Ukrajina | Cameco | Zajištění | Propad poptávky | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Index | Wall Street Journal | Obchodujeme komodity | Výhled trhů | MiFID II | Token | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Jižní Korea | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Vývoj ceny americké ropy WTI | Výsledková sezóna | CFDWorld | ČTK | Návratnost investice | Státy OPEC | Dnešní zprávy | IOGP | RDSA | Halliburton | Investování | Odvětví | Prodej zboží | Ruská ekonomika | Target | Zisk na akcii | Svíčkový pattern | Standard Bank | Oligarchové | MOL | Ernst & Young | Mzda | Geopolitické události | Burza kryptoměn | Prohlášení | Pád cen ropy | Hrozba globální recese | Správa | Návratnost | Index Cboe | Stimul | Rezistence | Udržitelnost | Výhled cen | Saudi Aramco | Schlumberger (SLB) | Celosvětový HDP | Obchodování s digitálními měnami | Mimoburzovní obchodování | Tvůrce bitcoinu | Krypto aktiva | Marathon Digital Holdings | Ropná pole | Vysoká likvidita | Instrumenty | Levné energie | Futures na kakao | Potenciální ztráty | Current Ratio | Vývoj technologií | Ekonomický růst | Banka UBS | ČSOB | CAD | Cenový skok | Chainalysis | Velké západní společnosti | Analýza | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Zasedání FOMC | Investovat | Komoditní | Ekonomika USA | Norsko | Směnné kurzy měn | Zahraniční forex | Zavedení digitální měny | Pattern Doji | Ceny zinku | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Current ratio | Ruské společnosti | Bloomberg | Západoafrické země | ADR | NICKEL | Concho | Pandemie COVID | Rating Ruska a Ukrajiny | Sudán | Vliv na ceny | Snížení na polovinu | Členské státy OPEC | Saúdskoarabský ministr energetiky | CCJ | Shell | Předpověď | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Graf akcie | Mluvčí Bílého domu | Výkonnost | Tálibán | Státní svátek | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | Obchodní války | Asie | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | OD7F | Příjmy z prodeje ropy | Irák | Přehled | Plyn | Zimbabwe | Měď - Vývoj ceny | Hospodaření | Ekonomický model | Futures | Pokles ceny | Nemovitosti | Štěstí | Oživení světové ekonomiky | Hlavní ekonom | Analytik | Vysoká cena | Ropné futures | Prezident Trump | Dlouhodobý investor | Podpora | Cena za barel ropy | Offshore | Technická rezistence | Baker Hughes | EK | Zlepšení | Exchange Traded Commodity | Alfa Bank | Zemědělství | Portfólia | Riziko | XTB Research | Očekávání trhu | Spotřebitelské ceny | Google Trends | Měny centrálních bank | VEB | Emise | Commodities trading | Zvýšení těžby | Manažeři | Dun & Bradstreet | xStation5 | Německo | CL | MT4 | Kartel OPEC | Portugalsko | Investiční rozpočet | Gazprom Něfť | Nakupovat | XTB | Vývoj ceny | Ropný průmysl | Vice | Emerging markets | Další pokles | Růst ceny ropy | Závislost | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Ruská ropa | Senegal | Analytik XTB | Elektromobily | Ropné firmy | SPX | Gabon | Vzdělávací webináře | Dovoz ruské ropy | Závazek | FXstreet | Zpřísňováním měnové politiky | Vývoj ceny zinku | Ruské embargo | Coface | Ruská centrální banka | Ocenění | Bavlna | Pozice | Swiss Life Select | Britské společnosti | El Niño | DIA | CIC | Vývoj ceny mědi | Obchody | Mezinárodní organizace pro kakao | Krypto | Ceny kovů | Cboe VIX | Opatření | Zkapalněný zemní plyn | Těžaři | Celkový výsledek | Ekonomka | Webináře | Chorvatsko | WHO | Etiopie | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Svět komodit | Demo účet | Kazachstán | Investing | Strategie pro obchodování s komoditami | Stříbro - Vývoj ceny | JP Morgan | Markit | Digitální jüan | Royal Dutch Shell | Systémy umělé inteligence | Redukce | Fond ESM | Barrick Gold | Období volatility | Americký regulátor | Společnost Exxon Mobil | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Alžírsko | Finanční systém | West Texas Intermediate (WTI) | Tržní cena | Nejvýraznější propad | Zeměpis a geopolitika | Nabídka ropy | Omezené dodávky | Biden | Nižší produkce | Budoucnost | Banky | Záporné ceny | Dodavatelský řetězec | Cena benzínu | Alžír | Bilance | Coffee | Peking | Podnik | Micro futures | Umělá inteligence | Světové produkce | Akcie | Produkce ropy | Doporučení | Platební gigant | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Evropské země | Trader | Poptávka po ropě | Finanční situace | Hospodářská komise | Měnový pár | Haísám Ghais | CIND | TWS | Typy komodit | Obchod s Čínou | UCITS ETF | Wall Street | EMA | Oživit ekonomiku | Spread strategie | Index amerických akcií | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Transakce s kryptoměnami | Větší pozice | Jaká rizika číhají na komodity? | Návrat do práce | InstaForex | Kontrakt | Co ovlivňuje ceny komodit? | Nikaragua | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny ropy Brent | USA | Aktuální situace | Správa otevřených pozic | Průvodce komoditním trhem | Jak vydělat | Vlastnosti bitcoinu | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Daň z příjmu | Buy Stop | Nasdaq | Geopolitická situace | Průměrná cena | Ján Čarný | Cukr - Vývoj ceny cukru | Cenový vývoj | Tropická bouře | Technické nastavení | Práce | FOREX | Výrobní náklady | Investovat peníze | Abdalazíz bin Salmán | Investice firem | Konsolidace ceny | Investment | Embargo na ruskou ropu | Komoditní analytik | SXEPEX | Hnutí Tálibán | VIAC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Spojené státy | IOT | Ropný kartel | Globální obchod | SEC | Klesající inflace | Mimoburzovní obchodování s cizími měnami | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Jerome Powell | Velká očekávání | Ekonomické nerovnosti | Akcie Schlumberger (SLB) | Ukazatele | Vývoj ceny kukuřice | Oživení globální ekonomiky | Varování před riziky | Prolomení oblasti | Kolaps cen | Zlato | Krátkodobý výhled | Pšenice - Vývoj ceny | WhatsApp | Overnight | Ceny mědi | Měnové podmínky | Řídit riziko | Dánsko | Norská koruna | Belgie | ČR | Podniky | Tether | Analytický tým | Inflace v USA | iShares Commodity Diversified Swap | Americké úřady | CORN | Eco | Očkování | Ceny kávy | Ethery | Akcie Cameco | Zajištění proti inflaci | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Domácí poptávka | Sankce vůči Rusku | Hospodářský výhled | Tým FXstreet.cz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

NIER
NIESR
NIFTY
Nifty
Nifty Fifty
Nifty Gateway
Nifty 50
NIFTY 50
NIFTY 50 Index
Niger

Následující klíčová slova

Nigerská armáda
NihabaAshi
Nicholas Stern
Nicholas Taleb
Nikaragua
Nike
Nike, Inc.
NIKE, Inc. (NKE)
Nike (NKE)
Nike (NKE.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
NORD FX
IronFX
reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít