Pátek 12. srpen 2022 10:34
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Free float

img

Na pražskou burzu směřuje globální technologický lídr v oboru práškové metalurgie společnost GEVORKYAN. Jedná se o prvního slovenského emi-tenta a zároveň potenciálně největší emisi na trhu PX START

31.05.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s. zahájí 1.6.2022 primární veřejnou nabídku akcií prostřednictvím trhu PX START Burzy cenných papírů Praha s cílem získat finanční prostředky z této nabídky ve výši 35 mil. EUR (přibližně 860 mil. Kč). Tímto úpisem se společnost GEVORKYAN stane na trhu START prvním emitentem se sídlem ve Slovenské republice a zároveň se bude jednat o potenciálně největší emisi na tomto trhu.
img

Kofola: Potvrzené cíle na 2022, výhled na podstatný růst v prvním čtvrtletí

12.04.2022 Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila ve výroční zprávě kompletní sadu výsledků za minulý rok, respektive poslední kvartál 2021. Celoroční zisk EBITDA je 1 128 mil. CZK, překonal odhady, celoroční cíle samotné Kofoly a je nejlepší v historii společnosti. Kofola zveřejnila vybraná čísla již 15. 2. 2022, reakce z trhu na dnešní report tak může být spíše utlumená.
img

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\zbrojovka.png

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
img

Vybraní akcionáři CZG – České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále CZG, Skupina, či Společnost) tímto oznamuje, že byla svými akcionáři informována o dokončení prodeje části jejich akcií prostřednictvím zrychleného úpisu (accelerated book-building), cílícího na vybrané investory.
img

Česká zbrojovka: Akcionáři prodávají 3,65 % akcií

07.04.2022 Česká zbrojovka Group SE (CZG) včera večer oznámila, že někteří akcionáři prodávají celkem až 1 230 000 kusů akcií, což odpovídá 3,65 %. Prodej začal hned včera a uskuteční se formou zrychleného úpisu. Cenu, za kterou akcionáři prodají se dozvíme pravděpodobně již dnes.
img

Kofola: Kvartální výsledky nad odhady, překonání celoročního cíle

15.02.2022 Kofola ČeskoSlovensko reportovala dnes vybrané ukazatele za čtvrté čtvrtletí minulého roku. Výsledky jsou lepší v meziročním srovnání. Překonaly jak konsensus trhu, tak i náš odhad a jsou nad aktualizovaným cílem Kofoly. Společnost oznámila zisk EBITDA za Q4 21 ve výši 139 mil. CZK při tržbách 1,7 mld. CZK. Kofola také plánuje prodat téměř 5 % vlastních akcií.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla za prvních devět měsíců roku 2021 výnosů v hodnotě 7,6 miliard korun

25.11.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za devět měsíců roku 2021 končících 30. září.
img

Česká zbrojovka Group SE: Změny ve vlastnické struktuře

14.09.2021 Česká zbrojovka Group SE (CZG, její akcie se obchodují na BCPP) oznámila v tiskovém prohlášení změny ve vlastnické struktuře a hlasovacích právech u majoritního akcionáře Česká zbrojovka Partners SE. Podíl Česká zbrojovka Partners SE na základním kapitálu CZG se snížil na 81,22 %.
C:\fakepath\akcie-26072021-7.jpg

Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?

26.07.2021 Dnes sa pozrieme bližšie na jednu zaujímavú medicínsko-technologickú firmu, prečo ju mám v portfóliu, čo sa v nej udialo za posledného pol roka, ktorá svetoznáma investičná spoločnosť nedávno nakúpila jej akcie a ako pristupujem k tvorbe akciového portfólia. Hovorím o spoločnosti Conformis a verím, že o nej ešte budete počuť.
C:\fakepath\krypto-14042021.jpg

Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť

14.04.2021 Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.
C:\fakepath\akcie-26022021.jpg

Pozadie obchodovania na akciových trhoch

26.02.2021 Včera a predvčerom sme boli svedkami ďalšieho výrazného oživenia na meme-stocks a akcie spoločnosti GameStop zase vzrástli o vyše 100%. Samotnému rastu akcií sa však tentokrát nebudem venovať ale v krátkosti priblížim ako funguje obchodovanie akcií kótovaných na burze a ako je to s ich vlastníctvom a úschovou. Som presvedčený, že by to mali vedieť všetci, čo obchodujú akcie alebo do nich investujú.
img

SKUPINA PX V ROCE 2020

04.01.2021 Netypický rok 2020 byl přes jeho složitost na burze plný zajímavých událostí a covid neodradil několik společností od vstupu na BCPP. Během jarního lockdownu zůstala burza celou dobu otevřená, obchodování probíhalo bezproblémově, objemy obchodů rostly.
img

CZG - Česká zbrojovka Group SE získala ve veřejné nabídce akcií 812 mil. Kč

02.10.2020 Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost) dokončila úpis svých akcií v rámci veřejné nabídky (dále jen Nabídka), v níž získala celkem 812 milionů Kč určených k financování rozvojových plánů Společnosti ve Spojených státech. Nad rámec primární nabídky poskytl jediný akcionář CZG, jímž je společnost Česká zbrojovka Partners SE, opci navýšení umožňující prodej dalších 280 000 akcií v hodnotě až do výše 81,2 milionů Kč. Obchodování akciemi CZG na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha (BCPP) začíná dnes pod symbolem CZG. Otevírací cena byla stanovena na Kč 290 za akcii.
img

Fed upravil výhled na úrokové sazby směrem dolů

20.06.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones posílil o 0,2 %, S&P 500 přidal 0,3 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo sektoru zdravotní péče (+1 %) následovanému síťovým odvětvím (+0,8 %). Protipólem jim byli především zpracovatelé komodit se ztrátou 0,5 %. Úrokové sazby se na včerejším zasedání Fedu nezměnili (J. Bullard ze St. Louis s tím ale nesouhlasil a požadoval okamžité snížení sazeb), nicméně výhled samotných členů Fedu se posunul znatelně níže. Osm členů FOMC z celkových 17 vidí do konce roku sazby níže, devět do roku 2020, o 30 bb směrem dolů bylo sníženo jejich vnímání neutrální sazby. Trh je ale v očekávání snižování sazeb mnohem razantnější, v ročním horizontu vidí dolarové sazby o 100 bb níže.
img

Uber přichází na trh. A sebevědomím nešetří

03.05.2019 Uber i přes zpomalující růst a řadu rizikových faktorů sahá po vysokém hodnocení. Dokáží dlouhodobé síťové efekty zvítězit nebo se firma založená na sdílených jízdách marně snaží dosáhnout na příliš vysokou cenu? Počáteční veřejná nabídka americké společnosti Uber Technologies by měla představovat čtvrtou největší primární veřejnou nabídku (IPO) od roku 2011.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 14.8.2018

14.08.2018 Americký akciový trh zakončil pondělní obchodování ve ztrátě. Důvodem je pokračující Turecká krize, kde zatím chybí jasné řešení celé situace. Investoři po celém světě jsou teď mnohem obezřetnější a averznější vůči riziku. Index S&P 500 ztratil 0,4 %, průmyslový Dow Jones přišel o 0,5 % a technologický Nasdaq odepsal necelé tři desetiny procenta ze své hodnoty. Drtivá většina sektorů je v červených číslech, nejhůře dopadly energetické firmy se ztrátou přes 1,2 %. Nejvyšší zisk jedna desetina procenta náleží síťovému odvětví.
img

Akciové Indexy finančního sektoru

24.06.2017 V předchozích článcích jsme prezentovali možné příležitosti ve finančním sektoru – dividendové příležitosti – a nyní předkládáme další možnost; Indexy představují jakýsi sektorový benchmark a většina portfolio-manažerů se vymezuje právě vůči jednomu z hlavních indexů. Články Dividendy ve finančním sektoru a Investice ve finančním sektoru jsme se věnovali většinou americkým institucím, dnes to budou z velké části banky evropské.
img

Světové akciové indexy

25.01.2017 Indexy jsou nejen základním statistickým indikátorem měřícím vývoj celého trhu ale také určitým měřítkem úspěšnosti a schopností investora. Ten, který dokáže své investiční portfolio dlouhodobě zhodnocovat lépe než činí přírůstek či ztráta daného indexu, tj. výnosnost portfolia převyšuje výnos celého trhu (čímž se mimochodem vymyká základní investiční teorii), pak má výborný investiční instinkt.
img

Kdy ukončí ČNB svůj kurzový závazek?

30.08.2016 Česká republika je díky České národní bance od roku 2013 zemí, která tak trochu má i nemá euro. Má jej proto, že je na něj česká měna od roku 2013 na úrovní 27 kč v podstatě zafixovaná a nemá jej proto, že samozřejmě není členem eurozóny a může se kdykoli vrátit zpět k free float režimu. K tomu kdy ČNB svůj závazek opustí se banka čas od času vyjadřuje a její poslední vyjádření zatím zní tak, že rozhodně ne letos a pravděpodobně někdy v polovině příštího roku. Bloomberg se na stejnou otázku zeptal několika ekonomů a podle jeho průzkumů trh ČNB zatím docela věří.
img

Fed naznačil růst sazeb

30.05.2016 V předchozím týdnu se nechala Jannet Yellen slyšet, že nejspíše dojde ke zvýšení úrokových sazeb v řádu několika měsíc...
img

Rekordní závěr roku pro dolar, ropu a rubl

04.12.2014 Do konce roku 2014 zbývají 4 týdny a nejobchodovanější instrumenty na CFD derivátovém trhu boří jeden rekord za druhým...
img

Makro: CBR zhoršila vyhlídky růstu HDP

11.11.2014 Centrální banka Ruské federace snížila prognózu růstu ekonomiky za předpokladu, že sankce zůstanou v platnosti až...
img

IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod

15.09.2014 IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod Primární úpis akcií společnosti Alibaba byl minulý ...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Fundamentální analýza | Intervence | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Evropské akcie | Analytik | New York | Ropa WTI | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CAPEX | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Stock | Close | Custody | DAX | Dealer | Derivát | Diverzifikace | Dividenda | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Forward | Futures | Grafy | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | Lot | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | NYSE | Nabídka | Nástroj | Opce | Order | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Real-time | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Spot | Spread | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Investoři | Kurzový závazek | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomické data | Zisk | Sázka | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Partners | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Stoxx 600 | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Index cen | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | EURUSD | USDJPY | Index | Podpora | Akciové burzy | Analýzy | Banka | Fio banka | BH Securities | Brokers | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Elektřina | Emise cenných papírů | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finance.cz | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | Full time | Fyzické zlato | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční portfolio | J&T Banka | J&T | Kapitálové trhy | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz akcie | Kurz rublu | Kurz turecké liry | Majoritní vlastník | Management | Market | MetaTrader 5 | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | PayPal | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Slovník pojmů | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | USDRUB | Velká Británie | Vývoj cen akcií | Vývoj inflace | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Andrej Babiš | Buy | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Čistý dluh | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | EV | Ex-dividend | Prospekt | Protistrana | Roadshow | ROCE | Sell | Spojené státy | Hlavní trh | Minimální množství | Tržby | Výsledek hospodaření | Rozhovor | Cukr | Retail | Vzdělání | Burze | Penny stocks | Commodities | Currency | Investment | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | PwC | Petr Koblic | Regulovaný broker | Snižování sazeb | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | USOil | Hospodářské výsledky | Internetová bublina | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Přehled | Moneta Money Bank | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Brokerské domy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Xetra | Americké burzy | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Elektronické peněženky | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Rychlé zisky | Payrolls | Konsensus | Akcie na burze | Krize | Investovat do akcií | Výnosy | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Kapitálové strategie | ČTK | Japonský Nikkei | Zobchodované objemy | Očekávání | Akcie Kofoly | Bankovní index | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Coinbase | Americký akciový trh | Investiční nástroj | Burzovní trhy | Power Exchange Central Europe (PXE) | Robinhood | Crypto | MSCI World Index | Digitální peněženky | Asijské trhy | Drobní investoři | Wood & Company | Burzovní trh | Saxo | Obchodní aktivita | Facebook (FB) | Akcie společnosti | CSI 300 | Turecké liry | Turecká krize | Krize v Turecku | Pokles ceny | Start Days | Trh Start | Reakce trhu | TLAC | Stanovení ceny | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Globální index | Majetek | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Pokles kurzu | Nabídka akcií | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | SEBA | Nové akcie | Frekvence obchodování | AMZN | Kapitálové výdaje | KB | Finanční údaje | Python | Cena akcie | Digitalizace | Světové akciové indexy | Dow Jones EURO STOXX 50 | DAX Performance-Index | ATX Austrian Traded Index | SMI Swiss Market Index | FTSE 100 Index | CAC 40 Index | AEX Amsterodam Exchange Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | S&P TSX 60 Index | BOVESPA Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | HSI Hang Seng Index | NIFTY 50 Index | FTSE/JSE Africa Top 40 Index | S&P/ASX 200 Index | Dow Jones Global Titans 50 Index | Čistý zisk | MetaTrader 5 Supreme Edition | Majoritní akcionář | Kryptoměnová burza | PXE | Objem | Obchod | Supreme Edition | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Pfizer | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Citadel | Miliardy | Financovat | Statistika | KARO Invest | Na burze | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Zbývající akcie | Kofola | Prohlášení | Yahoo | Předseda | Metalurgie | Obchodované akcie | FB | Uber | Česká zbrojovka | Miliardy korun | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Hodnota společnosti | Výsledky hospodaření | Podnik | Ukazatele | Prezident | Kapitalizácia | Google | Trhy | Pražské burzy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Pandemie | FIAT | Investovať do kryptomien | Obchodovať kryptomeny | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Palantir | Obchodovanie | Medvědi | Prodávající | Závěrečný kurz | COVID-19 | TARGET2 | Shortovat | Vývoj | Poradci | Profitovat | Tržby společnosti | Burzy cenných papírů | Pandemie COVID-19 | Unilever | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Další růst | Růst | Potenciál | Poradce | Afrika | Tesla dnes | Údaje | Patenty | AMC | Portfolio manageři | Trade | Posílení | Shell | Zaměstnanci | FDA | Soud | Wolt | Zadlužení | Předseda dozorčí rady | Manažeři | JDE | ČR | Bohumil Trampota | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Prime Market | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Vedení společnosti | EPH | Nestlé | Výplata | Covid | MAM | Michal Lukáč | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Důvěra | eMan | Virgin Galactic | Počet akcií | Zdanění | PX START | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | CFMS | Akcie CFMS | MicroStrategy | Pilulka Lékárny | Moneta | Compound | Očekávané výnosy | Burzovní rozhodčí soud | Akcie spoločnosti | Stock Spirits | PLTR | GME | GameStop | Karo Invest | LEN | Voda | Nejobchodovanější emise | SKUPINA PX | XETRA T7 | Nejúspěšnější IPO | Kofola ČeskoSlovensko | Tilray | Oddělení alternativních investic | Akcie spoločnosti GameStop | Akcie GME | Short Interest | Thomas Peterffy | Finanční výsledky | Technologie společnosti | UNH | Objem akcií | Maersk | Colt | Spotify | Nový kapitál | Admirals | Kansas City Southern | KSU | Silný výhled | Tým Admirals | Direct listing | Nákup akcií Coinbase | Vstup Coinbase na Nasdaq | Coinbase na Nasdaq | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | MindMed | Objednávky | Konsensus trhu | Pandemie COVID | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | API | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Lubomír Kovařík | René Holeček | Cíle | Luděk Palata | Versute Investments | Bohumil Pavlica | Prodej | Mali | Technologie | COST | Conformis | Dnešní report | Drahota | Společnosti | Společnost | TIM | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Česká zbrojovka Partners SE | Česká zbrojovka Partners | CZG Česká zbrojovka | Akcionáři CZG | Akcionáři České zbrojovky | Colt Holding | Colt Holding Company | Sole Global Coordinator | Zrychlený úpis | GEVORKYAN
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Freedom Finance
Freedom Finance Europe
Freedom Finance Europe Ltd
Freedom Financial Services
Freedom Holding
Freedom Holding Corp
Freedom24
Freedom24.com
Free Energy Project Oreshets
Free Energy Project Orešec

Následující klíčová slova

Free Market
Freeport-McMoRan
Freight Services International
Frekvence obchodování
Frekventovanost hashtagů
French Hill
Frentech Aerospace
Fresenius
Fresenius Medical
Fresenius Medical (FME)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ActivTrades
Oanda
BidAskBit
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít