Sobota 13. srpen 2022 05:17
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Čínská vláda

img

Akcie taiwanských polovodičových výrobců klesají kvůli geopolitickému napětí

02.08.2022 Akcie společností vyrábějící polovodičové čipy se během úterní seance propadly poté, co předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová na Taiwanu vyvolala nové napětí mezi Washingtonem a Pekingem. Čínská vláda se otevřeně postavila proti této návštěvě, protože Američané vysílají povzbuzující signály do části Taiwanu, která podporuje nezávislost. Právě tato oblast je důležitá pro export čipů.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínského exportu v červnu překvapivě zrychlil

13.07.2022 Meziroční růst čínského exportu v červnu zrychlil na 17,9 procenta z 16,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali zpomalení růstu exportu, a to na 12 procent. Růst čínského importu nicméně zpomalil, což spolu se zhoršujícími se globálními hospodářskými podmínkami vyvolává obavy ohledně dalšího vývoje čínské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-07072022-20-zm.jpg

Počet žádostí čínských firem o vstup na burzu je nejvyšší za tři roky

07.07.2022 Počet zájemců o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Číně se v červnu skoro zdvojnásobil a dosáhl téměř 1000, což je nejvíce alespoň za tři roky. Podle bankéřů byl tento nápor částečně způsoben zmírněním koronavirových omezení. Zájemci se také snažili předložit žádosti do konce června, aby je pak nemuseli aktualizovat na základě výsledků za první pololetí, a dál tak zdržovat celý proces. Vývoj na akciových trzích v Číně je v rozporu s celosvětovým trendem, na většině jiných trhů nabídka akcií zpomaluje, uvedla dne agentura Reuters.
img

Akcie kasín vyskočily poté, co Čína uvolnila covidové restrikce

28.06.2022 Akcie společností jako Las Vegas Sands (LVS.US) a Wynn Resorts (WYNN.US), posílily během dnešní seance o více než 5 %. Výrazný vliv na růst těchto akcií má čínská vláda, která uvolnila restrikce spojené s pandemií Covid-19 v hlavním městě Pekingu a ekonomickém centru země, Šanghaji. Z pohledu provozovatelů kasín, je uvolnění restrikcí pro zákazníky cestujícím do oblasti Macau povzbuzujícím signálem, protože právě tato oblast je čínským centrem hazardu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. června 2022

24.06.2022 Přední čínská sociálních platforma WeChat aktualizovala svou politiku a zakázala účty, které poskytují přístup ke službám souvisejícím s kryptoměnami nebo NFT.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Pokles aktivity v čínském zpracovatelském průmyslu v květnu zpomalil

31.05.2022 Pokles aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v květnu zpomalil. Přispěl k tomu postup úřadů a jejich rozhodnutí zmírnit koronavirové restrikce v důležitých průmyslových oblastech. Vyplývá to z dnešních údajů čínského statistického úřadu. Omezení pohybu nicméně dál negativně ovlivňuje poptávku i výrobu, což podle analytiků vyvolává obavy ohledně vývoje čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.05.2022

30.05.2022 Během minulého týdne došlo na burzách k růstu. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme pozvolný návrat k normálnějším hodnotám. S&P 500 přerušil 7-týdenní poklesovou šňůru a zpevnil o 6,6 % - jde o nejlepší týdenní výkonnost od listopadu 2020. K euforii z minulého týdne přispěly povzbudivější výsledky některých řetězců supermarketů, lepší makrodata v US, pokles inflačních očekávání a skutečnost, že investoři zredukovali počet hiků, které letos očekávají od Fedu. Roli hrálo i pozicování – docházelo k masivnímu uzavírání short pozic.
C:\fakepath\trader-20052022-24-zm.jpg

Bloomberg: Ekonomika USA by letos poprvé od 1976 mohla v růstu překonat Čínu

20.05.2022 Omezení pohybu v Číně kvůli pandemii nemoci covid-19 zřejmě budou znamenat, že tempo růstu čínské ekonomiky bude letos poprvé od roku 1976 nižší, než tempo růstu ekonomiky Spojených států. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Podle jejích ekonomů druhá největší ekonomika světa letos vzroste pouze o dvě procenta, zatímco hrubý domácí produkt USA se má letos zvýšit o 2,8 procenta.
img

Čína se rok po plošném zákazu znovu objevuje jako vrcholný důlní uzel 

19.05.2022 Nová data o celosvětové těžbě Bitcoinu, která v úterý zveřejnilo Cambridgeské centrum alternativních financí (CCAF), naznačují, že Čína se znovu stala jedním z předních světových center těžby BTC.
img

Bitcoin je chráněn podle čínského zákona, říká čínský vrchní soud

16.05.2022 Nové rozhodnutí Šanghajského vrchního lidového soudu v Číně dodalo jeho názoru na kryptoměnu nový obrat poté, co prohlásilo bitcoin za virtuální aktivum chráněné čínskými zákony.
img

Ranný komentár (03.05.2022)

03.05.2022 Akcie v Hongkongu po jednom dni sviatku prudko klesli. Akcie v Spojených štátoch sa včera odrazili nahor. Nasdaq vzrástol až o 1,63 %, S&P 500 o 0,57 % a DJIA o 0,26 %. Indexové futures na Wall Street dnes dosahujú zisky pred otvorením obchodovania v Európe.
img

Ranné zhrnutie (03.05.2022)

03.05.2022 Akcie v Hongkongu po jednom dni sviatku prudko klesli. Akcie v Spojených štátoch sa včera odrazili nahor. Nasdaq vzrástol až o 1,63 %, S&P 500 o 0,57 % a DJIA o 0,26 %. Indexové futures na Wall Street dnes dosahujú zisky pred otvorením obchodovania v Európe.
C:\\fakepath\\trader-18042022-5-zm.jpg

Čínská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 4,8 procenta

18.04.2022 Hrubý domácí produkt Číny za první čtvrtletí letošního roku v meziročním srovnání vzrostl o 4,8 procenta. Růst je sice větší než 4,4 procenta, která předpokládali analytici, zároveň se ale zvýšilo riziko prudkého zpomalení čínské ekonomiky v příštích měsících kvůli omezením souvisejícím s bojem proti šíření koronaviru a válce na Ukrajině. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čína sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank, aby podpořila růst

15.04.2022 Čínská centrální banka sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje poprvé, informovala dnes agentura Reuters. Banky tak budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 530 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč). Smyslem je podpořit hospodářský růst, jehož tempo v Číně zpomaluje.
img

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?

08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?
img

Asijské trhy ve čtvrtek prudce klesly

07.04.2022 Asijské akciové indexy během dnešní seance prudce klesly. Shanghai Composite a Shenzhen Composite ztratily 0,99 % a 1,43 %. Index Hang Seng klesl o 1,37 %, Nikkei 225 klesl o 1,58 %, KOSPI klesl o 1,23 % a S&P/ASX 200 klesl o 0,58 %.
img

Bude dolar lídrem nového měnového systému?

28.03.2022 Americká měna s ohledem na aktuální geopolitickou situaci zahájila nový týden opatrnými pohyby. Globální finanční scénu svírá napjatá atmosféra. Někteří analytici se domnívají, že východiskem z této situace je vytvoření nového měnového systému.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2022

24.03.2022 Čínské akcie se poslední dobou hodně skloňují zejména s možným delistováním z burz v USA. Čína je země s obrovským ekonomickým potenciálem. Přestože se tento stát částečně otevřel svobodnému trhu, čínské společnosti jsou často nadále kontrolovány vládou a jejich chování je v některých případech netransparentní. Čínské akcie přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.3.2022

21.03.2022 Lze konstatovat, že se válka přesunula do poziční fáze. Ani jedné straně se nepovedl zásadnější průlom. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Jde vidět, že obě strany konfliktu prozatím nechtějí příliš ustupovat ze svých požadavků. Uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO se jeví jako čím dál méně pravděpodobné.
img

A přestože ropa vzhledem k jednáním s Ukrajinou zlevňuje, býčí trend na trhu s černým zlatem bude pokračovat

16.03.2022 Cena ropy v úterý dál klesá. Hlavní příčinou poklesu kotací jsou nadcházející jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, která snižují obavy trhu z přerušení dodávek energie z Ruska.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

Akcie Microsoft dlouhodobě rostou. Evropská komise schválila akvizici s Nuance

21.12.2021 Akcie Microsoft (MSFT) mají za sebou dlouhé období silného růstu, který zatím nemá konce. Za posledních pět let se se zhodnotily o zhruba 450 %. V první polovině roku jsme si řekli, že Microsoft chystá akvizici se společností Nuance. Ta se zřejmě chýlí ke svému úspěšnému konci. Čína také omezila internetový vyhledávač Bing, který Microsoft provozuje. Samozřejmě nezapomene ani na to nejdůležitější – hospodářskou analýzu společnosti. Provedeme si také aktuální technickou analýzu akcie MSFT a ukážeme si 3 důležité supporty, které by mohly hrát významnou roli při dalším vývoji ceny akcie.
img

Akcie Alibaba od října 2020 klesly o více než 66%. Jedná se o příležitost k nákupu?

21.12.2021 Akcie Alibaba (BABA) jsou stále v hlubokém poklesu. Především díky tomu, že jsou soustavně v nemilosti ze strany investorů, čínských a amerických regulačních orgánů. Zatímco Čína na Alibabu stále zaklekává, ze strany amerických regulačních orgánů zase hrozí delistování z amerických burz. To se přirozeně podepsalo i v hospodářství podniku, což si ukážeme v rámci fundamentální analýzy.
img

Forex: Maďarská centrální banka urychlí tempo zvyšování úrokových sazeb

16.11.2021 Hlavní událostí dneška ve středoevropském regionu je zasedání maďarské centrální banky. Ta by měla, stejně jako ČNB a polská centrální banka, urychlit tempo zpřísňování měnové politiky. Očekáváme, že základní úroková sazba v Maďarsku vzroste z 1,8 % na 2,1 %. Zde bude zveřejněn také předběžný odhad vývoje HDP za třetí čtvrtletí, který by měl ukázat na mezičtvrtletní růst ekonomiky o 1 %. Statistiku HDP se dozvíme také za eurozónu. Zde však půjde již o zpřesněný odhad, který by měl pouze potvrdit nárůst ekonomiky o 2,2 % mezičtvrtletně.
img

Forex: Data z Číny za říjen předčila očekávání

15.11.2021 Data o vývoji čínské ekonomiky za říjen pozitivně překvapila, i tak však svědčí o spíše slabším výkonu. Tamní tržby v oblasti maloobchodu byly oproti loňsku vyšší o 4,9 %, když se čekalo 3,7 %. V případě průmyslové produkce trh předpokládal meziroční růst v průměru o 3,0 %, skutečnost však byla 3,5 %. Naopak pro Čínu velmi důležitý realitní sektor čelí i nadále problémům, které se odráží v klesající dynamice prodejů i výstavby nových nemovitostí. Ač tedy část ekonomiky zaznamenala v říjnu částečné oživení, její růstové tempo nadále zaostává za tím, na co jsme byli zvyklí před pandemií. Lze tak předpokládat, že čínská vláda v následujících měsících zintenzivní podporu ekonomiky.
C:\fakepath\cina-11112021.jpg

Čínský Evergrande - krize prozatím zažehnána

11.11.2021 Každý, kdo sleduje příběh čínského Evergrandu, si jistě pokládá otázku – zaplatil Evergrande ve středu 10. listopadu splatných 148 milionů dolarů nebo ne?
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
img

Ceny energií v Německu rostou o 32,6 %. Čínská vláda očekává zlepšení stavu nedostatku čipů již tento kvartál

22.10.2021 V Turecku i nadále pokračuje drama, když se tamní centrální banka rozhodla opět snížit základní úrokovou sazbu tentokrát o úctyhodných 200 bazických bodů. Dalo by se říct, že bankovní rada neměla na výběr, jelikož prezident Erdogan před dvěma týdny odvolal dva centrální bankéře, kteří nechtěli především kvůli slabé liře a vysoké inflaci snižovat sazby. Tento bezprecedentní “cut“ měl samozřejmě za následek prudké oslabení turecké měny.
img

Čínská vláda očekává, že nedostatek čipů pro auta v tomto čtvrtletí poleví

19.10.2021 Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií očekává, že nedostatek čipů, který brzdí výrobu automobilového průmyslu, v tomto čtvrtletí poleví. Uvedl to mluvčí ministerstva. Čipy se stávají čím dál důležitější součástí automobilů a jejich globální nedostatek nyní omezuje výrobu automobilového průmyslu po celém světě včetně České republiky.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
C:\fakepath\burza-07102021.jpg

Čínský Evergrande – drama pokračuje

07.10.2021 V jenom z minulých blogů jsem se zabývala situací ohledně čínské developerské společnosti Evergrande a jejími dluhovými problémy. Od 27. září 2021, kdy byl blog publikován, se událo hodně nového. Ráda bych řekla, že drama vrcholí, ale mám obavu, že jsme teprve v zahřívacím kole.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
img

Jak si vedou kryptoměny v 39. týdnu

27.09.2021 Kryptoměny vstoupily do nového týdne v evropské seanci mírně pozitivními výsledky. V 0800 GMT su BTCUSD obchodoval okolo 43870 (+1,58%), EUTUSD 3102 (+1,19%), XPRUSD na 0,9636 (+1,93%). Z průměru výrazně vybočuje ETCUSD na 47,275 (+23,45%), a naopak MITHZSD na 0,0426 (-5,18%).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Návrat starých obav, akcie obracejí dolů, výnosy dluhopisů v Evropě dál stoupají

24.09.2021 Evropské akciové trhy v pátek dopoledne stihly vymazat už většinu včerejších zisků. CAC 40 nebo AEX jsou dole zhruba o procento, DAX ztrácí o něco méně, FTSE 100 je -0,5 pct. Vedle toho se podstatně zklidnily dluhopisy, které se včera ocitly pod výrazným prodejním tlakem. Výnosy v Evropě však pokračují vzhůru a německý 10Y je o 2 bazické body výš, zatímco v zámoří sledujeme mírný pokles.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

WSJ: Čína se připravuje na pád zadluženého developera China Evergrande

23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posílily. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli jejích dluhopisů. Píše o tom internetový portál britské BBC. The Wall Street Journal (WSJ) informuje, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.
C:\fakepath\c-23092021-lv-4.jpg

Akcie problémové čínské firmy Evergrande před splátkou prudce posilují

23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posilují. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli svých dluhopisů. Na svém webu o tom píše BBC.
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
img

Ranní komentář: Trhy vyčkávají co bude dál s Čínou, dnes zasedá Fed

22.09.2021 Po pondělním nervózním obchodování byla úterní seance až překvapivě klidná. Akciové indexy v USA si své pozice držely a v Evropě indexy dokonce docela solidně rostly. Téma Evergrande a čínského realitního trhu však zůstává i nadále velmi aktuální a investoři vyčkávají na to, jak jej hodlá čínská vláda řešit. Dnes ráno Evergrande oznámil, že zaplatí úroky na své dluhopisy, které mají být zaplaceny tento čtvrtek. Čínská centrální banka pak do bankovního systému napumpovala přes 18 mld. USD.
img

Pomůže čínská vláda Evergrande a překvapí Fed? Americké trhy opatrnější než evropské

21.09.2021 Dnešek v Evropě znamená na akciích nápravu po negativním vstupu do tohoto týdne. Akciové indexy si drží, nebo ještě rozšiřují své zisky. DAX a CAC 40 jsou +1,5 pct, AEX či FTSE 100 přidávají lehce přes procento. Amerika, která se začala zvedat už včera před závěrem, ale takový optimismus nevykazuje. Zdejší hlavní indexy si připisují jen kolem čtvrt procenta.
img

Rozbřesk: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande. Druhý největší čínský developer se dostal na pokraj bankrotu, jehož negativní dopady by mohly tvrdě zasáhnout nejen domácí realitní sektor, ale zprostředkovaně také navazující části čínské ekonomiky a finanční trhy.
img

Ranní glosa: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande.
img

Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“

16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
C:\fakepath\m-15092021-lv.gif

Akcie provozovatelů kasin na Macau se propadly až o třetinu

15.09.2021 Akcie provozovatelů kasin na Macau se dnes propadly až o třetinu a jejich celková hodnota klesla zhruba o 18 miliard USD (skoro 386 miliard Kč). Čínská vláda totiž zahájila revizi regulace kasin, která by mohla vést k tomu, že dohled nad společnostmi v Macau, tedy největším centru hazardu na světě, budou mít úředníci. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\\fakepath\\cinsky juan2.jpg

EIU: Největší ekonomický potenciál z čínských měst má Chang-čou

08.09.2021 Čínské technologické centrum Chang-čou se umístilo na prvním místě v žebříčku čínských měst s největším potenciálem ekonomického růstu v nejbližších letech. Kromě Pekingu jsou v první desítce města nacházející se na východě a jihu Číny, ukázal žebříček, který sestavila organizace The Economist Intelligence Unit (EIU). Chang-čou je sídlem internetového obchodu Alibaba.
img

Alibaba dostává další ránu v podobě čínských regulací

20.08.2021 Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) přichází s novými nařízeními, díky kterým chce mít Čínská vláda větší kontrolu nad tech giganty. Alibaba už letos během dubna dostala pokutu 2,8 miliardy dolarů od SAMR za zneužívání monopolního postavení na trhu od roku 2015. Čína tímto nekončí a vydává návrhy nových pravidel hlavně pro velké hráče. Obává se jejich vlivu a možnosti ovlivňovat politickou situaci v komunistické zemi?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
img

Znovu dolů s Čínou. Akcie padají před výsledky velkých techů

27.07.2021 Evropské akciové trhy jsou na tom dnes dopoledne podobně jako včera. Znovu jde o úvodní propad a znovu se na něm významně podílí Čína. Strach z její regulace dál obchází tamní společnosti a tlačí jejich ceny dolů. Ačkoli poslední krok mířil hlavně proti komerčnímu vzdělávání, tržní dopad je rozhodně plošnější, včetně exponovaných technologických firem. Utažení regulace totiž není zdaleka první a s největší pravděpodobností ani poslední.
C:\fakepath\Cina.jpg

CNN: Úpisům akcií čínských technologických firem v USA bude možná na čas konec

25.07.2021 Úpisům akcií čínských technologických firem na burzách ve Spojených státech bude možná konec - alespoň na čas. Řada z nich totiž plány sama vzdala po zásahu čínských úřadů, jež přispěly k propadu cen akcií čínských podniků, které už na burzách v USA jsou. Nejde ale jen o zásahy čínských úřadů - přísné jsou i požadavky úřadů v USA, které vyžadují audit zahraničních firem. A značný vliv má i nepovedený úpis jedné z prominentních technologických firem z Číny, poznamenal server CNN.
img

Je Alibaba vhodný ke koupi?

16.07.2021 Dne 13. května 2021 oznámila společnost Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) své výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Dle jejich nedávno zveřejněné tiskové zprávy zaznamenala společnost růst výnosů o 64% v porovnání s minulým rokem. Současně firma dosáhla jednoho milionu aktivních uživatelů ročně, včetně 891 milionů uživatelů na čínském maloobchodním trhu.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína sníží požadavky na minimální rezervy bank

09.07.2021 Čínská centrální banka (PBOC) sníží požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky vlastnit jako rezervu. Banky budou mít díky tomuto opatření k dispozici navíc zhruba jeden bilion jüanů (3,4 bilionu Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Krok má podpořit oživení ekonomiky z pandemie nemoci covid-19, které ztrácí na rychlosti, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Akcie spoločnosti MicroStrategy klesli o 10%

21.06.2021 Akcie spoločnosti MicroStrategy Inc. (MSTR.US) sa počas dnešného obchodovania prepadli o viac ako 10% po tom, čo spoločnosť potvrdila nákup 13 005 bitcoinov v cene po 37 617 dolárov v celkovej hodnote okolo 489 miliónov dolárov. V súčasnosti spoločnosť vlastní približne 105 000 BTC. Akcie spoločnosti však trpia kvôli silnému poklesu ceny bitcoinu, ktorý bol spôsobený ďalšími obmedzeniami súvisiacimi s ťažbou kryptomien, ktoré zaviedla čínska vláda. Čínska ľudová banka tiež v pondelok uviedla, že vyzvala Alipay a niektoré veľké banky, aby zakročili proti obchodovaniu s kryptami.
C:\fakepath\tesla-17062021-1.png

TESLA a její obavy z Číny

17.06.2021 Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský vývoz a dovoz v květnu stouply dvouciferně, zaostaly ale za odhady

07.06.2021 Čínský vývoz v květnu meziročně stoupl o 27,9 procenta na 263,9 miliardy dolarů (5,52 bilionu Kč) a dovoz se zvýšil o 51,1 procenta na 218,4 miliardy. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Mimořádně vysoká čísla částečně souvisí s loňským propadem obchodu, který zapříčinila koronavirová pandemie. Zahraniční obchod sice roste už několik měsíců, čekalo se ale ještě silnější oživení.
C:\fakepath\top-24052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.05.2021 1) Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu se v úvodu týdne na směru neshodly. Na burzách byla stále cítit nejistota kvůli šíření koronaviru v některých oblastech regionu a také kvůli očekávaným inflačním tlakům vytvářeným ve Spojených státech.
img

Rozbřesk: Energie a paliva táhnou inflaci v EU a dolar těží ze slov z Fedu

20.05.2021 Vyšší inflace se stává nejenom realitou ČR, ale i dalších evropských zemí. V EU se meziroční inflace po dvou letech vrátila na hranici dvou procent, a to především zásluhou zemí stojících mimo eurozónu. Premianty v evropském inflačním klání jsou Maďarsko a Polsko, kde se již inflace dostala přes hranici pěti procent. ČR má v tomto řebříčku čestné čtvrté místo.
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Psychologická užitečnost technické analýzy

14.05.2021 Dnes bude řeč o jednom z nejvíce fascinujících a nejdůležitějších témat forexového obchodování, a to interakce mezi psychologií trhu a rozhodnutími jednotlivých obchodníků.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína chystá opatření, aby stabilizovala ceny surovin

20.04.2021 Čínská vláda podnikne kroky ke stabilizaci cen surovin a posílí dohled nad trhem se surovinami. Reaguje tak na vzestup cen komodit, jako je ocel, neželezné kovy a petrochemické produkty. Informovalo o tom dnes čínské ministerstvo průmyslu.
C:\fakepath\top-14042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2021 1) Dvanáct velkých čínských technologických firem obchodovaných na hongkongské burze dnes souhlasilo s novými antimonopolními pravidly, kterými čínská vláda doplnila obří pokutu e-shopu Alibaba. Hongkongská burza díky tomu vedla zisky celého asijsko-pacifického regionu, akcie internetového vyhledávače Baidu posílily o více než 3 %. Nejméně se dařilo japonským akciím, mimo jiné i kvůli nucenému zavření největší světové jaderné elektrárny.
img

Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu?

07.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Nike, neboť společnost čelí jistým problémům kvůli svému firemnímu stanovisku. Konkrétně se jedná o kritiku vnitrostátní politiky Čínské lidové republiky, kterou země zaujímá vůči etnickým Ujgurům.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína zavádí zákony na ochranu svých firem před sankcemi z USA

11.01.2021 Čína zavádí nová pravidla, která jí umožní chránit vlastní firmy před zahraničními zákony, jejichž aplikaci vláda v Pekingu považuje za neoprávněnou. To se týká i mnoha amerických sankcí, které vyhlásila vláda prezidenta Donalda Trumpa. Změny, které Peking oznámil o víkendu, čínským soudům například umožní trestat i firmy, které sankce neodmítnou. Informuje o tom dnes BBC.
C:\fakepath\cina-euro.png

Čínský jüan řízeně posiluje

14.12.2020 Na konci května se finanční trhy již oklepaly z drtivého nástupu pandemie a Čína jako její rozbuška už začala reportovat návrat výkonu ekonomiky nad předcovidovou úroveň. Není proto divu, že zájem o čínskou měnu, která je stále částečně chápána jako riziková, se zvýšil. Od té doby musejí soudruzi v Pekingu korigovat kurz měnového páru USD/CNY, aby nedošlo k žádné velké volatilitě a aby jüan příliš neposílil.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Black Friday se blíží. E-shopy v ČR větří rekordní rok, vyplatí se nakupovat na německých e-shopech a není třeba se tolik bát pozdního online nákupu v Číně

24.11.2020 „Vánoční šílenství“ letos vypuklo dříve a odehrává se online (na e-shopech). Stálicemi je elektronika jako jsou mobily, herní konzole, chytré hodiny, ale letos také notebooky (zde obchodníci říkají, že některé jsou nedostatkové a lepší to bude až v lednu či únoru). Oblíbené jsou také menší domácí spotřebiče, které nám zjednodušují život a podporují zdravý životní styl, kromě kávovarů také třeba smootiovače, multifukční hrnce. Frčí také fitness pomůcky. Pro děti elektronické hračky pro děti, lego nebo značkové oblečení, sportovní vybavení.
img

Akcie čínských technologických gigantů padají. Přichází regulace monopolů

13.11.2020 Vlády si čím dál více uvědomují, jak velkou hrozbou jsou velké technologické monopoly pro menší konkurenci, ekonomický růst i samotné státy. Informační věk přinesl firmám nástroje na potlačení konkurence a uzamčení dodavatelů i zákazníků ve vysoce výdělečném ekosystému, kde rostou výdělky přímo explozivně. Ale po ostrém zásahu Číny proti počáteční veřejné nabídce Ant Group kvůli nedostatečnému regulačnímu rámci a s nově navrhovanými předpisy, které zakazují exkluzivitu velkých čínských technologických firem, se možná budoucnost technologických gigantů změní.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu vrostl

08.11.2020 Přebytek zahraničního obchodu Číny se v říjnu zvýšil na 58,44 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 37 miliard USD a překonal očekávání analytiků. Vývoz rostl nejrychleji za 19 měsíců díky poptávce po zdravotnickém vybavení. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnila čínská vláda.
img

Rychlé shrnutí

29.09.2020 Americké indexy zakončily pondělní seanci růstem. S&P500 přidal 1.61 %, Dow Jones rostl o 1.51 % a Nasdaq o 1.87 %.
img

Soud zablokoval zákaz distribuce aplikace TikTok v USA

28.09.2020  Americký soud dočasně zablokoval nařízení administrativy prezidenta Donalda Trumpa, které zakazuje společnostem Apple a Google nabízet ve Spojených státech ke stažení čínskou aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok. Informovala o tom agentura Reuters. Zákaz měl vstoupit v platnost v noci z neděle na pondělí.
img

Tisk: Peking zřejmě neschválí dohodu o TikToku v USA

22.09.2020 Peking pravděpodobně neschválí "nespravedlivou" dohodu čínské společnosti ByteDance s americkými podniky Oracle a Walmart ohledně budoucnosti její aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Uvedl to podle agentury Reuters čínský státní list Global Times ve svém komentáři.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Dolar kvůli politické nejistotě pátým dnem slábne vůči japonskému jenu

18.09.2020 Americký dolar na forexových trzích kvůli politické nejistotě už pátý den slábne vůči japonskému jenu. Investoři japonskou měnu, považovanou za bezpečné úložiště v neklidných časech, nakupují mimo jiné kvůli americké měnové politice a nejnovějšímu americko-čínskému politickému napětí v souvislosti s čínskými aplikacemi TikTok a WeChat.
C:\fakepath\trump-18092020-lv.gif

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

18.09.2020 Administrativa prezidenta Donalda Trumpa od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat aplikace TikTok a WeChat, které jsou v čínském vlastnictví. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. V případě WeChatu bude od neděle výrazně omezeno i fungování aplikace, současní uživatelé TikToku by ale zatím neměli pocítit žádné výraznější změny. Trump své současné tažení proti čínským aplikacím zdůvodňuje obavami o národní bezpečnost.
img

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?

17.09.2020 Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?
img

Rychlé shrnutí

16.09.2020 Americké indexy zakončily seanci na vyšších úrovních. Dow Jones rostl o setinu procenta, S&P 500 přidal 0.5 %, zatímco Nasdaq rostl o 1.2 %.
img

Média: ByteDance platformu TokTok neprodá, spojí se s Oraclem

14.09.2020 Čínská společnost ByteDance své americké aktivity platformy TikTok neprodá ani Microsoftu, o kterém se spekulovalo, ani firmě Oracle, která se objevila také jako jeden ze zájemců. Čínská státní televize CGTN a další média s odkazem na zdroje uvádějí, že ByteDance uzavře s americkým Oraclem partnerství a ten zřejmě získá v čínské firmě významný podíl. Prodat americké aktivity firmě ByteDance v létě nařídil prezident Donald Trump, a to s odkazem na obavy o národní bezpečnost.
img

TikTok podal žalobu na Trumpa a ministerstvo obchodu USA

25.08.2020 Čínský provozovatel aplikace pro sdílení videa TikTok dnes podal žalobu na amerického prezidenta Donalda Trumpa, americké ministerstvo obchodu a šéfa resortu Wilbura Rosse. Avizoval to již dříve ByteDance, mateřská společnost aplikace, a krok na základě soudních dokumentů nyní potvrdila agentura Reuters. Čínské společnosti vadí kroky Trumpovy administrativy proti jejímu provozu ve Spojených státech.
img

Trump nařídil čínské ByteDance prodat TikTok v USA

16.08.2020  Americký prezident Donald Trump nařídil čínské společnosti ByteDance, aby prodala americké operace své aplikace pro sdílení videa TikTok do 90 dní. Oznámila to agentura Reuters.
img

Řadě Čechů zlevní Vánoce. Termín ukončení osvobození zboží z čínských e-shopů od DPH se totiž o půl roku posouvá

12.08.2020 Vánoce řadě Čechů zlevní. Zásilky z čínských e-shopů totiž budou od DPH osvobozeny i po Vánocích. Takže zpožděné předvánoční zásilky se neprodraží, jak doposud hrozilo. Evropská komise totiž rozhodla, že dobu osvobození od DPH prodlouží o půl roku. Původně mělo osvobození končit k 31. 12. 2020. Nyní však skončí až k 30. 6. 2021.
img

Reuters: O aktivity TikToku v USA se zajímá také Twitter

10.08.2020  Americká internetová společnost Twitter projevila zájem o převzetí aktivit čínské aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. O převzetí aktivit, které by odvrátilo zákaz provozu TikToku v USA, již jedná americký softwarový gigant Microsoft.
img

Trump zakázal obchody s vlastníky TikToku a WeChatu

07.08.2020  Americký prezident Donald Trump vydal exekutivní příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované obchodní transakce s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat. Trumpovo nařízení začne platit za 45 dnů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Americká vláda stupňuje tažení proti čínským internetovým firmám

06.08.2020 Americká vláda zintenzivňuje tažení proti čínským společnostem v americkém digitálním prostoru. Ministr zahraničí Mike Pompeo představil body projektu s názvem Čistá síť, který má zabránit čínským internetovým aplikacím a telekomunikačním firmám v přístupu k citlivým údajům amerických občanů i podniků, informuje dnes agentura Reuters. Pompeovo oznámení přichází nedlouho poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil zákazem platformy TikTok, kterou provozuje čínská společnost ByteDance.
img

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše tisk

04.08.2020 Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je připravena zakročit i ve věci čínské firmy ByteDance a její aplikace TikTok. Napsal to dnes list China Daily, který patří čínské komunistické straně. TikTok je trnem v oku amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle něhož aplikace představuje bezpečnostní riziko. V USA ji chce zakázat, ledaže by se americká softwarová společnost Microsoft dohodla, že americké aktivity od firmy ByteDance odkoupí.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Evropské akcie vykázaly nejprudší denní propad za měsíc

24.07.2020 Evropské akcie dnes zaznamenaly nejprudší denní propad za měsíc. Panevropský index STOXX 600 zároveň vykázal první týdenní pokles za čtyři týdny. Evropa tak navázala na výrazné oslabení hlavních asijských trhů, k němuž notně přispělo zhoršení vztahů mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Asijské i evropské akcie kvůli napětí mezi USA a Čínou oslabují

24.07.2020 Akcie na hlavních asijských trzích dnes výrazně oslabily, k čemuž notně přispělo zhoršení vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Poklesem pak navázaly také akciové trhy v Evropě, a to v Německu, ve Francii i v Británii. Panevropský index STOXX 600 krátce před polednem odepisoval zhruba 1,8 procenta a pohyboval se kolem 367 bodů.
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli růstu amerických zásob a napětí Čína-USA

22.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Reagují na nečekaný růst amerických ropných zásob a zvýšené napětí mezi Čínou a Spojenými státy.
img

Ranní komentář: Trhy v pozitivním rozpoložení i navzdory koronaviru

07.07.2020 Nálada na trzích včera zůstala pozitivní. Obchodování sice probíhalo na podprůměrných objemech, sentimentu ale výrazně pomohly zprávy z Číny, kde se objevily informace o tom, že by čínská vláda mohla mít jako jeden z cílů podporu býčího trhu na tamním akciovém trhu. To pomohlo čínským akciím v masivním 6% rally, které se částečně přelilo i do indexů v Evropě a v USA.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem

22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.
C:\fakepath\ae-15062020-lv.gif

Pomoc leteckým společnostem schválila Francie, Německo či Norsko

15.06.2020 Výběr evropských států, které schválily pomoc leteckým společnostem (řazeny abecedně):
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínský vývoz i dovoz v květnu klesly, dovoz nejvíc za čtyři roky

07.06.2020 Vývoz z Číny v květnu klesl, propad dovozu byl pak největší za čtyři roky. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Omezení způsobená epidemií nemoci covid-19 po celém světě prudce snížila poptávku po čínském zboží. Bilance obchodu ale vykázala rekordní přebytek 62,93 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
img

Zprávy z Číny ani slabá data nedostávají trhy pod tlak

01.06.2020 Americko-čínské vztahy se hrozí dál zhoršit, když čínská vláda zareagovala na poslední dění kolem Hongkongu. USA plánují provincii odebrat její zvláštní výhody a Čína zato omezila dovozy některých zemědělských produktů ze Spojených států. Zatímco při střetu o Hongkong zůstala první fáze obchodní dohody nedotčena, což potvrdil i Larry Kudlow, citlivé téma zemědělských plodin ji může ohrozit. Donald Trump sice řeší ožehavé téma masových protestů na domácí půdě, ale to neznamená, že nemůže utrousit útočnou poznámku i na čínskou adresu.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Rostoucí čínská rizika doléhají na páteční obchodování

22.05.2020 Odvolávání výhledů sledujeme napříč firemním sektorem a nejen to, připojila se také čínská vláda. Řadu let si vždy stanovila cíl pro růst HDP, který pak data potvrdila s obdivuhodnou přesností. A třebaže čínským statistikám nemusíme věřit a míra nejistoty je nyní opravdu vysoká, odvolání cíle pro letošek trhům radost neudělalo. Asi ještě větší problém s Čínou však je další ohnisko sporu s USA, kdy se na scénu vrátil Hongkong. Čína chce schválit novou "bezpečnostní" legislativu pro toto území a USA ústy prezidenta Trumpa už varovaly, že na takovou akci tvrdě zareagují.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína vypadla z trojice největších investorů v Německu

20.05.2020 Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
img

USA se chystají odstřihnout Huawei od globálních dodavatelů čipů

15.05.2020  Spojené státy zavádějí sérii opatření, která mají odstřihnout čínskou firmu Huawei Technologies od globálních dodavatelů čipů. Dnes to oznámila vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Krok by podle agentury Reuters mohl ještě více zhoršit vztahy mezi Spojenými státy a Čínou. Washington považuje tuto telekomunikační firmu za hrozbu pro národní bezpečnost, což Huawei odmítá. Čína je připravena umístit v odvetě americké firmy na svůj seznam nespolehlivých, napsal vládní list Global Times.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Large Cap | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G7 | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | PTR | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Support | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz eura | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | BK Asset Management | Partners | GCI | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alibaba akcie | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Čínské investice | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční investice | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Krátkodobé investice | Kurz akcie | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Tapering | Tesla Motors | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Buy | Current Ratio | Čistá marže | Diskont | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Povinné minimální rezervy bank | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Převis | Primární emise | Čistá zisková marže | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Bailout | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | Know-how | Blog | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | Burze | Penny stocks | Dividendové akcie | Investment | Obchodní tajemství | Rhodium | Capital Economics | Markit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Macquarie Capital | KPMG | Boris Schlossberg | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | City | Fidelity International | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Index britských akcií FTSE 100 | Economist | Inflační tlaky | Index japonských akcií Nikkei | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Index burzy | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Akcie na Wall Street | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | ISTAT | Investiční plány | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Orderflow | Kapitálové strategie | Volatilita trhů | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Economist Intelligence Unit (EIU) | Aktuální cena | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Obchodní pozice | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | ex | Akcie firem | Rhodium Group | Fúze a akvizice | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Akciové společnosti | Coinbase | Cena platiny | Palladium | ETH/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | BTCUSD | ETH | Investice do bitcoinu | Dealogic | Panevropský index STOXX 600 | Robinhood | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Virtuální měny | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Podíl dolaru | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Výplata dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | IG | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Regulační orgán | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Pojištění vkladů | Globální index | Refinitiv | Michal Stupavský | Čínské firmy | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Platforma pro obchodování | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Cena zemního plynu | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Tržní hodnota Microsoftu | Americké HDP | Inflační očekávání | Investiční rady | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Obiloviny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Index čínských firem | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | The Economist Intelligence Unit | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | BCC | Snížení sazeb | Čínský trh | Spekulace na finančních trzích | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | Gazprom | Coffee | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Thyssenkrupp | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Hongkongská burza | Prosus | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Dot plot | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | Obchodní praktiky | Finanční údaje | Softwarová firma | Centrální banka Nového Zélandu | Snížení daní | iShares | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Ant Financial | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ceny benzínu | Hongkong | Larry Kudlow | Americký ministr obchodu | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Hlavní index burzy | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Tradingová rozhodnutí | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Bilance | Přebytek obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | All Time High | Global Times | Čínský list | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Rezistenční pásmo | Trendová linie | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Čínský průmysl | Walt Disney | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Technické rezistence | Konkurenti | Too Big to Fail | Vládní bondy | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | CBDC | Impuls | Standard Oil | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Stavebnictví | Hlavní trend | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | David Malpass | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Huawei Technologies | Airbus | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | Přerušení výroby | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | NLI | Demokratické strany | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Index šanghajské burzy | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Pokles aktivity v průmyslu | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | CFA | Teherán | Američané | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | General Motors (GM) | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Apache | Vysoká dividenda | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | Čínský HDP | RBA | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Britské podniky | Krach | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Zahraniční investice v Číně | Chudoba | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ministr obchodu Wilbur Ross | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Velcí institucionální investoři | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Situace okolo koronaviru | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Čínské strany | SEC | Amerika na prvním místě | Francouzský statistický úřad | Palantir | IPO Robinhood | Čínské ministerstvo | Tuzemská nezaměstnanost | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Indikátor RSI | Technický indikátor | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Týden na finančních trzích | ChiNext | TWTR | Globální automobilový průmysl | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Prudký propad | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | Nejprudší denní propad | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Výroba v Číně | Představitelé Číny | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Čínské banky | Akcie Netflix (NFLX) | Jižní Korea | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | CPCA | Boj proti koronaviru | Nová data | Martin Gürtler | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Světový trh s ropou | Příležitost k nákupu | Nástroje měnové politiky | WP | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Index DAX burzy | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Charlie Munger | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Lukáš Jokl | Profitovat | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | ishares China | Buy the dip | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Průmyslová výroba v Číně | Čínští vládní představitelé | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Brusel | Pokles HDP | Útlum ekonomiky | Tržby společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Šíření viru | Obavy trhu | Odhad inflace | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Pomoc od vlády | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Prudký pokles cen | Texas | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Státní televize | Hlavní centrální banky | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Keynes | Fundament | Iracionální | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | The Economist | Allianz | Karanténa | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Riziko inflace | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Letecká společnost | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | Model Y | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Eni | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Mezinárodní patenty | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví | WIPO | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO) | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Ministři | Opětovný pokles | Ministři energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | WMT | IMF | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | EIU | Majitel | Úspory | Pokles čínského HDP | Procter & Gamble | Statistiky | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Japonský export | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Hrubý domácí produkt Číny | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Ekonomika provincie Chu-pej | Nizozemsko | Cenové pohyby | Debata | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Větší pokles | Data z trhu práce | ADBE | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | 3M | 737 MAX | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Norwegian Air | Propad exportu | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Rakouská vláda | Tweet | Akcie padají | Průzkum ECB | Mike Pompeo | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Export v dubnu | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Velvyslanec EU | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Velvyslanec Evropské unie | Nicolas Chapuis | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Dlouhodobý trend | MSCI World | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Zboží z čínských e-shopů | Wu-chan | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | Pokles dovozů | Průmyslová výroba v Itálii | Dluhy | Akcie Nike | NKE | Merck KGaA | Merck | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Více riskovat | Prezident SB | Advance Auto Parts | Rozpočtový úřad Kongresu | Manažeři | GTAI | Čínská automobilka Geely | Čínská automobilka | Automobilka Geely | Contemporary Amperex Technology | Contemporary Amperex Technology Ltd | CATL | Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) | Vliv černého zlata | Koronavirová pandemie | Japonský export v dubnu | Kupci | Podnikatelské aktivity | Čínské hospodářství | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Splunk | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Umělé inteligence | China Daily | Technologické centrum | Kia | JDE | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | iShares China Large Cap UCITS ETF | Výrobce aut | Průraz | Záchranný balík | Chování trhu | Čínské továrny | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Italské maloobchodní prodeje | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Údaje o vývozu a dovozu | Nikola | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Ropná krize | WSF | Subvence | APA | Pomoc leteckým společnostem | Největší evropská aerolinka | Sanofi | Prodej osobních automobilů | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Projev šéfa Fedu | Výplata | Covid | Technologické firmy | Roční výkonnost | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Novavax | MAM | Ant | E.ON | Johnson & Johnson | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Ocenění | Šance | Stellantis | DS | Americký maloobchod | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Mediální pokrytí | Softwarový gigant | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | STAR Market | Šanghajský trh | Akcie těžařů | Následky pandemie | Denní propad | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Bretton Woods | Progres | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Největší firmy | Pozice dolaru | Důvěra | Velké technologické firmy | Aktivita v čínském průmyslu | Ant Group | List Global Times | Odliv mozků | Digitální ekonomika | WeCHat | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Exekutivní příkazy | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Worldometers | BHP Group | Pokles tržeb | Air Liquide | Snížení DPH | VisualCapitalist | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Americký soud | LEND | SPAC | Bert | SMIC | Elektrická auta | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | CGTN | Televize CGTN | Čínská státní televize | Platforma TikTok | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Zasedání FED | Akcie NIO | Společnost ByteDance | TikTok Global | Projev šéfa Fedu Powella | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | TikTok v USA | Micron | Biden | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Vinci | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Antimonopolní úřad | Lockdown | Měnový fond | AEX | Americké měny | iPhone | Nancy Pelosiová | Walgreens | MicroStrategy | Masivní propouštění | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Dluhový trh | Očekávané výnosy | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Přebytek zahraničního obchodu | Dillí | PDD | Pinduoduo | China Telecom | China Mobile | Exekutivní příkaz | Regulace monopolů | Akcie čínských technologických gigantů | Blockchainové technologie | QCOM | Růst amerického HDP | Akcie spoločnosti | Představitelé americké centrální banky | Praktické tipy | PLTR | Proražení | Životní prostředí | Nio | Li Auto | GME | GameStop | Cenový skok | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Úrokové sazby v Číně | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | H&M | BIDU | Očkování | Emise akcií | IPO společnosti | MGM | Očkování proti covidu-19 | Refinitiv Eikon | Měnový pár EUR/PLN | Svět kryptoměn | Burzy v USA | Pokles zásob | Počasí | China Unicom | DOT | Společnost Tesla | Samsung Electronics | Brands | Rio Tinto | JD | Shopify | ET7 | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Nejlepší čínské akcie | Dopad na trhy | WU | Jack Ma | Philips | Čínské značky | PEP | Očkování proti covidu | Manipulace s cenami | Express | Dnešní seance | QCOM.US | Rekordní rok | Finanční výsledky | Technologie společnosti | HAS | Ark Invest | Anheuser-Busch inBev | Kov | Obchodování s emisemi | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Futures na Wall Street | James Bullard | Kering | AIG | SPWR | Air | Nový kapitál | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Akcie ropy v roce 2021 | Obchodní přebytek Číny | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Riziko likvidity | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | GameStop akcie | Prezident Erdogan | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Pohyb ceny | Kryptoměnový sektor | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Globální finanční systém | Prodej nových automobilů | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Občané eurozóny | Ark | Cathie Wood | Ceny surovin | Chuang Li-pin | ERA | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Objem transakcí | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | Dluhový strop | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Užitečnost technické analýzy | Cenové akce | Informace o ceně | Rozhodnutí obchodníka | Cenové úrovně | Optimistický signál | MSTR.US | MSTR | Těžaři kryptoměn | Těžaři | HashCow | BTC.TOP | API | Oslabení | Prudké oslabení | Luckin Coffee | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Čínský vývoz a dovoz | Čínský vývoz v květnu | Čínský vývoz a dovoz v květnu | Tesla v Číně | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | SAIC | Konkurenti společnosti Tesla | Konkurence | Vláda v Pekingu | Hongguang Mini | Great Wall ORA | Roewe eRX5 | Wuling | CPIA | JL Warren Capital | XPeng | Roewe | Prodej | XPEV | Microsoft Corporation | MicroStrategy Inc. | MicroStrategy Inc. (MSTR.US) | Lucia Žárska | Graf akcie | Denní graf akcie | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Tennessee | Oligopol | Didi | Varianty koronaviru | Společnost Didi | SAIC Motor | Technologie | Americký výrobce | MU.US | Růst společnosti | Klesající struktura | Nákupní příležitost | UST | Didi Global | Capital Panda | Podíl Číny | Společnost Alibaba | Alibaba Group Holding Limited | NYSE: BABA | Alibaba a čínská vláda | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | TSM | TSM.US | Americký trh | Globální ceny | Odvětví | BHP | Úpis akcií v USA | Doug Guthrie | Xiaohongshu | Aplikace Keep | LinkDoc Technology | CNN Business | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Boom | Rekord | Guidance | Chování | Vnímání | Růst výrobních cen | Projekce | Účetní období | Gary Gensler | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Uvedení na burzu | Základní sazby | Akcie Pfizer | Asijské země | Zahraniční společnosti | Byty | Palantir akcie | Akcie PLTR | Jim Cramer | Meituan | SAMR | Státní správa pro regulaci trhu | Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) | Funkční období | ASX | SXXP | Nedostatek čipů | Výroby v továrnách | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | CSRC | Google akcie | NFT | Honeywell International | Covidové restrikce | Chang-čou | Su-čou | Che-fej | Nan-ťing | Ning-po | Ekonomický potenciál | Lend | Solana | Marika Čupa | Akcie provozovatelů kasin | Macau | Macao | Sands China | Akcie Sands China | MGM China | Galaxy Entertainment | SJM | Melco Entertainment | Wynn Macau | Regulace kasin | Provoz kasin | Hongkongský akciový trh | Úřady Macaa | Tržby z hazardních her | Catherine Yeung | Etherea | Pracovní den | Akcie čínských společností | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Čínské bondy | Chinese Estates Holdings | Problémové čínské firmy | Vývoj ceny akcií Evergrande | Čínský finanční systém | Německé volby | Kryptotransakce | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | Kvartální účetní období | Automotive | White & Case | Shengjing Bank | Fantasia Holdings Group | Minulá výkonnost | AlixPartners | Digitální jüan | Zdravotnictví | Pozornost | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Qualcomm (QCOM.US) | Čínský realitní sektor | Tencent Music Entertainment | Indexy pohyb | Zavádění digitální měny | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | NTES | Lockdowny | TIM | Meta Platforms (FB) | Zprávy z krypto | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | | Bear market | Kazachstán | Postavení na trhu | Dotcom | Fundamentální analýzy | Bidenova administrativa | Technická rezistence | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Miliardy USD | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Instituce | Nový týden | Akcie BHP | Akcie BHP Group | NVDA.US | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Uzavření vzdušného prostoru | Prima | Invaze | APP | Akcie kybernetické bezpečnosti | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Sankce uvalené na Rusko | Technický výhled trhu | Akcie kasín | LVS.US | Las Vegas Sands (LVS.US) | Wynn Resorts | WYNN.US | WYNN | LVS | Wynn Resorts (WYNN.US) | Marketingová komunikace | United Microelectronics Corp | United Microelectronics | United Microelectronics Corp (UMC.US) | UMC.US | Micron Technology Inc (MU.US) | Micron Technology Inc | Nancy Pelosiová na Taiwanu | Akcie taiwanských polovodičových výrobců | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd | Taiwan Semiconductor Manufacturing Ltd. (TSM.US)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Čínská poptávka
Čínská poptávka po ropě
Čínská ropná firma
Čínská společnost
Čínská společnost Bitmain
Čínská státní televize
Čínská telekomunikační společnost
Čínská televize
Čínská továrna
Čínská tragédie

Následující klíčová slova

Čínské akcie
Čínské akcie a jejich dělení
Čínské akcie dnes
Čínské akciové trhy
Čínské banky
Čínské bondy
Čínské burzy
Čínské centrální banky
Čínské devizové rezervy
Čínské dluhopisy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít