Neděle 26. červen 2022 07:26
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Valuace

img

Dluhopisy strmě rostou na stoupajících obavách z recese

23.06.2022 Na dnešním obchodování určitě stojí za pozornost strmý vzestup cen dluhopisů, respektive propad jejich výnosů. Ty padají jak v Evropě, tak v zámoří a ukazují, že obavy z recese na hlavních trzích možná vstupují do další fáze. Stejným směrem míří také výnosy českých papírů, kdy se do hry dostává i možnost přerušení cyklu růstu sazeb.
img

Doteková technologie - skrytý gigant metaverse?

21.06.2022 Heptická technologie je i přes vysoký potenciál růstu neustále ve stínu. Heptika umožňuje revoluční interakci s nástroji a ostatními uživateli v přenosu citlivosti doteku. Za přenos jsou zodpovědné senzory přenášející sílu a vibrace v reálném čase.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Čeká nás kryptozima?

10.06.2022 Kryptoměny na konci týdne ukazují svou slabost. Bitcoin se obchoduje za méně než 30 000 USD, trend je stejný jako u amerických indexů. Menší kryptoměny jsou v červených číslech. Altcoiny jako Chainlink a Cardano dnes ztrácejí více než 7 %, navzdory nižší volatilitě z předchozích dní. Kryptotrh se zdá být opuštěn krátkodobými investory, je to však argument ke zvýšeným valuacím? Medvědi se právě pohybují:
img

Snapchat padá v premarketu o 30 % kvůli zhoršenému výhledu

24.05.2022 Technologická společnost Snap Inc. (SNAP.US) včera vydala znepokojivé prohlášení, jehož část byla zaslána Americké komisi pro cenné papíry SEC. Společnost snížila své čtvrtletní prognózy růstu a poukázala na zhoršující se makroekonomické prostředí. Povede vyhlášení Snapchatu k dalšímu kaskádovému výprodeji a zhoršení sentimentu mezi technologickými společnostmi, podobně jako tomu bylo dříve s Netflixem?
img

Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum

16.05.2022 Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Buffett opakovaně prohlásil, že nákup akcií Occidental Petroleum je jeho dlouhodobou sázkou na růst cen ropy, z čehož profitují marže společnosti. Společnost působí ve Spojených státech amerických. Occidental jako takový je nyní již v top 10 „holdingech“ fondu Berkshire, který vlastní více než 15,2 % celkových akcií společnosti. Berkshire také zvýšila svou pozici v akciích amerického ropného gigantu Chevron.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Češi do konce dubna nakoupili kryptoměny za 1,5 mld. Kč, o polovinu míň než loni

09.05.2022 Češi za první čtyři měsíce letošního roku nakoupili kryptoměny za zhruba 1,5 miliardy korun, což je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni. Za duben se objem obchodů pohyboval okolo 400 milionů Kč, tedy zhruba stejně jako v březnu. Stále převládá bitcoin a ethereum. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Přichází další krypto zima?

27.04.2022 Kryptoměnám se stejně jako indexům podařilo smazat část ztrát ze slabšího konce minulého týdne. Bitcoin o víkendu poprvé za měsíc klesl pod 40 000 USD a testoval úroveň 38 500 USD. Nyní „král kryptoměn“ vymazal některé ztráty a pokusil se o návrat nad 40 000 dolarů, čímž opět vytáhl valuace altcoinů nahoru. Zároveň však narůstají obavy z prohlubování poklesů, které jsou podporovány mimo jiné dříve osvědčenými 4letými býčími fázemi trhu a makroekonomickým prostředím:
img

Podaří se Teladocu smazat nedávné ztráty?

25.04.2022 Teladoc (TDOC.US) poskytuje služby v oblasti tele medicíny od roku 2009. V roce 2021 společnost zaměstnávala téměř 4 500 lékařů, přičemž celkový počet návštěv dosáhl 15,3 milionu a vzrostl o 38 % oproti roku 2020, který se ukázal být skutečným katalyzátorem pro společnost. Během pandemie Teladoc zaznamenal působivý 86% meziroční růst tržeb, což přispělo k jeho rostoucí pozici mezi společnostmi v lékařském průmyslu. V následujících měsících však akcie společnosti klesly o více než 80 % ve srovnání s maximy na podzim 2021:
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Ethereum se připravuje na verzi 2.0

12.04.2022 Trh s kryptoměnami byl tento týden pod prodejním tlakem. Rostoucí obavy o zdraví ekonomiky zatím nepodporují valuace kryptoměn. Mezitím vývojáři druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea, nadále usilovně pracují na přechodu na verzi 2.0, jejíž start je ohlašován již dlouhé roky.
img

Jak pevné jsou základy rally z minulého týdne? Trhy jsou dnes na vážkách

21.03.2022 Po strmém růstu si akcie po víkendu vybírají oddechový čas, přičemž se znovu rozhoduje, jak dál. Na jednu stranu určitě trhy ukázaly solidní odolnost vůči nepříznivému vývoji inflace i vyhlídek reálné ekonomiky. Zároveň to vypadá, že je tu hodně peněz, které číhají na lepší valuace, aby se nasměrovaly do akcií. A sledujeme také odolnost vůči výhledu utahování měnové politiky, který nedávno nastínil Fed.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta

10.03.2022 Společnost Cyrrus, která je obchodníkem s cennými papíry, očekává letos kvůli konfliktu na Ukrajině zpomalení růstu české ekonomiky na 2,2 procenta z loňských 3,3 procenta. Průměrná inflace by měla stoupnout na 10,7 procenta z loňských 3,8 procenta. Akciovým trhům předpovídá Cyrrus dobrý rok, i když se v důsledku konfliktu na Ukrajině změnilo vnímání některých sektorů. Doporučuje se při investicích zaměřit na sektory, jako jsou spotřebitelské služby a zboží a rovněž na stabilní společnosti z oblasti technologií nebo polovodičů. Vyplývá to z výhledu, který Cyrrus poskytl ČTK.
img

Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?

08.03.2022 Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Ranní komentář: Napětí kolem Ukrajiny mírně polevuje, indexy prozatím stabilní

15.02.2022 I nadále zůstává jedním z klíčových témat na trzích situace na Ukrajině. V tomto směru včera napětí mírně polevilo, když dal Putin po schůzce se svými ministry najevo, že preferuje i nadále deeskalaci konfliktu a další vyjednávání. Situace se však může změnit ze dne na den a trhy si to rozhodně uvědomují. Nervozita tak zůstává patrná, i když jsou valuace docela stabilní.
img

Fidelity International: Metaverzum – Je to meta?

02.02.2022 Kolem "metaverza" se strhl velký humbuk. Technologie, která by z něj mohla udělat (virtuální) realitu, se blíží, a internetoví giganti na jeho úspěch hodně sázejí. Ale platí vše, co se o tom říká? A je to "meta" pro investory?
img

Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce

02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
img

Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data

01.02.2022 Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je za námi. Zájem investorů mířil hlavně do těch oblastí, které předtím výrazně klesaly. Je otázkou, nakolik jde o krátkodobou spekulaci na silný odraz a nakolik o trvalejší investice, neboť valuace stále těžko označit jako nízké.
C:\fakepath\coronavirus-26012022.jpeg

Analytici XTB: Tržní výhled pro rok 2022

26.01.2022 Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Rozbřesk: Akcie pod “palbou”. Co může změnit Fed a koruna odepsala část zisků

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P 500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb. A i proto bude v tomto týdnu ostře sledováno první letošní zasedání amerického Fedu.
img

Ranní glosa: Akcie pod “palbou”

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko

28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
img

Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání

20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
img

Ranní komentář: Ceny energií v Evropě dál rostou, meme akcie i krypto pokračují v korekci

14.12.2021 Akciové trhy zahájily týden mírnou korekcí. Pod tlakem se ocitly hlavně technologické akcie, ale výrazně ztrácely také dříve velmi oblíbené růstové tituly a meme akcie jako například GME a AMC. Bublina na těchto titulech se začíná postupně vyfukovat, což lze hodnotit jako zdravý návrat trhu k normálu. I tak ale valuace na těchto titulech zůstávají stále poměrně vysoké.
img

Ranní komentář: Akcie po několikadenním růstu mírně ztrácejí, dnes americká inflace

10.12.2021 Akciové indexy včera mírně korigovaly zisky z dřívějších dnů. Na vině byly, alespoň podle titulků v médiích, opětovné obavy z omicronu a jeho dopadu na světovou ekonomiku. Situace na trzích je ale i tak dále docela stabilizovaná a akcie si své vysoké valuace ve většině případů udržují. Sentiment se výrazně nemění ani na FX, kde si většina měnových párů své pozice drží.
img

Rozbřesk: České mzdy brzdí. Dopřeje omikron trhům oddych?

06.12.2021 České mzdy ve třetím kvartále podle očekávání zpomalily. Ovšem ne o tolik, co čekala Česká národní banka – dynamika mezd klesla z 11,3 % na 5,7 % (očekávání centrální banky 4,7 %). Vedle slabší koruny a pozitivní revize HDP to je v bankovní radě další argument pro vyšší úrokové sazby. Zvolnění mezd je důsledek postupného ukončení mimořádných příplatků ve zdravotnictví a pohled na klíčová odvětví české ekonomiky nevypadá zatím z pohledu zaměstnanců nijak špatně.
img

Ranní glosa: České mzdy pravděpodobně zpomalily

06.12.2021 Dnes pravděpodobně Český statistický úřad ukáže, že tempo mezd ve třetím kvartále zvolnilo z 11,3 % na 5-6 %. To bude zejména důsledek výpadků mimořádných příplatků ve zdravotnictví. Vedle celkového čísla bude zajímavé sledovat vývoj jednotlivých odvětví. Předpokládáme také, že v dynamice mezd budou nadále zaostávat sektory nejvíce zasažené pandemií - jako pohostinství a hoteliérství. Je však otázkou, jak si vedla páteř české ekonomiky - průmysl.
img

📉US100 klesá o 2,5 %🔽

03.12.2021 Hlavní akciové indexy na Wall Street v průběhu páteční seance prudce klesají. Reagují na jestřábí komentář Jamese Bullarda z Fedu a lepší výsledky indexů ISM ve službách, které vystoupaly na nejvyšší úroveň v historii. Dobrá data zvyšují inflační tlaky a dále přibližují růst sazeb.
img

Výprodej akcií. Virus nakopl dluhopisy, ruší sázky na Fed a inflaci

26.11.2021 Odpoledne obrat nepřineslo, a tak se Černý pátek v obchodech stává rudým pátkem na trzích. Tématem zůstává strach z nové varianty koronaviru, která se šíří jižní Afrikou a byla odhalena i v Hongkongu. Velká pozornost nyní bude mířit ke zjištěním WHO a jihoafrických vědců ohledně nakažlivosti a odolnosti vůči současným vakcínám, protože vysoký počet mutací ukazuje na větší proměnu viru.
img

Americký akciový trh kvůli ztrátám v technologickém sektoru klesá

24.11.2021 Americké akcie se v úterý vzhledem k poklesu v technologickém sektoru propadly. Růstový potenciál akcií oslabily i stoupající výnosy státních dluhopisů.
img

Ranní komentář: Powell nominován na další čtyři roky do čela Fedu. Dolar navyšuje zisky, zlato padá

23.11.2021 Šéf americké centrální banky Jerome Powell včera dostal od amerického prezidenta pověření na další čtyři roky do čela americké centrální banky. Trhy reagovaly na zprávu spíše negativně, vzhledem k tomu, že je Powell vnímán jako jestřáb v porovnání s Lael Brainardovou, která byla potenciálním protikandidátem. Výnosy tak během včerejší seance zamířily výše, zatímco akcie klesaly. Pod tlak se přitom dostaly hlavně růstové tituly a Nasdaq, který včera odepsal — %.
img

Ranní komentář: VIX pod 18b., akcie si drží vysoké valuace. Ropa WTI klesá pod 76 USD

22.11.2021 Akciové trhy si v minulém týdnu své vysoké valuace dokázaly podržet. Nálada na trzích zůstává pozitivní, a to jak díky solidním korporátním výsledkům a novému makru, tak díky stále nízkým dluhopisovým výnosům, které u desetiletých splatností v USA zůstávají pod 1.6 %.
img

Ranní komentář: Další členové FOMC se bojí inflace, američtí senátoři hlasují o fiskálním balíčku

19.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Zatímco v Evropě indexy mírně ztrácely, v USA mírně rostly a dál si tak bez větších problémů udržují své vysoké valuace. Výrazného růstu se včera dočkaly akcie společnosti Nvidia, která po zveřejnění výsledků a lepšího výhledu rostla o více než 8 %. Pod silný tlak se naopak po zveřejnění výsledků dostala Alibaba, která klesla o více než 10 %.
img

Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, ropa pokračuje v korekci

18.11.2021 Akciové trhy včera mírně klesaly, i když si i nadále bez větších obtíží udržují své vysoké valuace. Nálada na trzích je stabilizovaná a investoři spíše jen vyčkávají na nové zprávy, které by sentiment dokázaly výrazněji rozvlnit. Výsledky společnosti Target obchodníkům včera znovu připomněly, že je jedním z největších rizik pro americké společnosti možný tlak na snižování ziskových marží. Výrazné korekce se pak také dočkaly akcie společnosti Visa, které začaly klesat kvůli prohlášení Amazonu, který od nového roku přestane přijímat kreditní karty Visa vydané v Británii.
img

Ranní komentář: Čínský retail roste díky Single’s day prodejům. Xi Jingpin doživotním lídrem?

12.11.2021 Čtvrteční seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy dokázaly mírně růst a své vysoké valuace si i nadále drží. Z jednotlivých jmen pak zaujala hlavně společnost Disney, která po zveřejnění výsledků začala výrazně klesat a během včerejší seance odepsala 7 %. Dařilo se naopak čínskému internetovému retailu (BABA, JD, PDD), který rostl díky dobrým zprávám o prodejích během čínského nákupního svátku Single’s day. Z Číny pak přícházejí i zajímavé zprávy, které naznačují, že po důležité schůzi nejvyššího vedení CCP má čínský prezident Xi Jingping značnou šanci na získání třetího prezidentského mandátu.
img

🚗Rivian můžete obchodovat u XTB ❗

11.11.2021 Akcie Rivian Automotive Inc. (RIVN.US) se začaly obchodovat na burze. Jednalo se o jedno z největších IPO od debutu Facebooku v roce 2012. Akcie byly pro IPO oceněné na $78, tedy výrazně nad stanoveným rozpětím $72 - $74, a vyneslo okolo $11,9 mld. Společnost také prodala o 18 mil. akcií více, než očekávala. Po začátku obchodování na burze však akcie otevřely o celých 36 % výše na $106,75 a valuace tak dosáhla na $90 mld. Denní maximum se vyšplhalo až na $119,46, ovšem akcie uzavřela včerejší seanci na úrovni $100,73.
img

Co se děje na akciích automobilky Tesla❓

10.11.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) propadly v úterý o téměř 12 %. Jedná se o nejvyšší jednodenní propad od března. Společně s pondělním poklesem už cena akcií automobilky klesla o 16,2 %, což znamená nejvyšší dvoudenní pokles za posledních 14 měsíců. Zdá se, že hlavním impulsem poklesu je aktivita CEO Elona Muska na Twitteru. A zklamaní investoři se ptají, zda už bublina praská.
img

Ranní komentář: Pád výnosů i pilulka od Pfizeru drží akcie na maximech, roste také krypto

08.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další velmi silný týden. Americký index S&P500 rostl v minulém týdnu o 2 %, když mu pomohla kombinace klesajících výnosů, lepší výsledkové sezóny a silného amerického makra. V pátek pak navíc ještě náladu na trzích zlepšila zpráva od společnosti Pfizer, která má novou anti covid pilulku, která by měla snížit riziko hospitalizace o 89 %. Příliv dobrých zpráv tak zatím nepolevuje a valuace akcií i dalších rizikových aktiv zůstávají i nadále zvýšené.
img

Společnost Fixed.zone úspěšně vstupuje na pražskou burzu

02.11.2021 Společnost Fixed.zone, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl obrovský a emise byla přeupsána 2,8krát. Fixed.zone se upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 8. listopadu za upisovací cenu 222 Kč.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Ranní komentář: Valuace na akciích navzdory rizikům zůstávají zvýšené, slabší makro z Číny

18.10.2021 Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden, a to navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů a rizikům pro další vývoj světové ekonomiky, jako jsou rostoucí inflace, problémy s dodavatelskými řetězci, nebo zpomalující Čína. Akciím v minulém týdnu hodně pomohla začínající výsledková sezóna a americké indexy dokázaly týden zakončit výše o 1.8 %, zatímco v Evropě rostly indexy i o více než 2 %.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Co znamenají silná data z USA pro trh?

04.10.2021 V pátek pozitivně překvapil ostře sledovaný americký index ISM. Na rozdíl od evropských i asijských PMI indexů zamířil vzhůru, když vzrostl z 59,9 na 61,1 bodu, což značí silnou konjukturu v průmyslu. Jestřáby povzbudil i růst jádrové inflace o 0,3 % meziměsíčně, což vyšlo mírně nad odhady.
img

Netflix akcie pokračují v růstu. Dočkáme se nového maxima?

29.09.2021 Streamovací služby zažívají v posledních letech obrovský boom. Dané situaci nahrála i pandemie koronaviru. V dnešním článku se podíváme na tento sektor blížeji. Uvedeme si pár zajímavých společností z tohoto odvětví a provedeme fundamentální a technickou analýzu Netflix akcie.
img

Korekce včerejšího pádu. Nižší výnosy a nouzové řešení pro rozpočet

29.09.2021 Po včerejším propadu se akciové trhy slušně zvedají a nahrazují aspoň část ztrát. Indexy DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 rostou kolem procenta, zatímco AEX už přidává 1,2. Včerejší výprodej přilákal kupce, nárůst dluhopisových výnosů se přerušil a přehodnocuje se, jak velkou hrozbou jsou aktuální témata.
img

Evropa navázala na pozitivní Asii. Jak ovlivní náladu vysoké americké PPI?

10.09.2021 Zatímco Americe včerejšek nakonec nevyšel, Asie se už začala zvedat a pozitivní vývoj se ráno přenesl i na evropské akciové trhy. Zapůsobily opět zprávy z Číny, a to tentokrát pozitivním směrem, když údajně nemá dojít k zastavení schvalování nových videoher, pouze ke zpomalení. Naděje na vylepšení vztahů navíc vyvolává vzájemný hovor prezidentů Číny a USA. ECB ještě včera upřesnila, že přenastavení PEPP má dostat měsíční nákupy na 60-70 mld. EUR. To je zhruba v souladu s odhady a jednání by i tak mělo díky celkově holubičímu duchu zůstat pozitivní pro dluhopisy i akcie.
img

Evropské akcie padají. Tématem je úroveň cen relativně k rizikům

08.09.2021 Dynamika hlavních ekonomik jde po vrcholu ve 2Q dolů, hlavní centrální banky se chystají zmenšit měnovou podporu a valuace akcií jsou celkově vysoko. To jsou věci, které nejsou vůbec nové, trhy s nimi dokázaly měsíce bez problémů žít, ale čas od času se vynoří na povrch obavy z podobných rizik a přinesou akcím dílčí korekci. Impulsem může být blížící se jednání ECB, může to být nové doporučení Morgan Stanley pro americké akcie na úrovni "podvážit" a může to být i varování Citigroup před extrémním optimismem, který může přinést větší korekce. Dosavadní zdroje, ze kterých trh čerpal sílu, každopádně nyní zůstávají ve stínu.
img

Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě, dnes začíná Jackson Hole

26.08.2021 Finanční trhy včera pokračovaly v konsolidaci a vyčkávání na zajímavější fundamenty. Akcie si své vysoké valuace drží a podobně jsou na tom také komodity a většina světových měn. Z nového makra zaujal jen německý index IFO, který mírně zklamal, a americké nové objednávky, které naopak překvapily pozitivně. Dnes ráno trhy nepatrně korigují, když se pod mírný tlak dostávají opět akcie v Číně. Své dřívější zisky pak částečně korigují také kryptoměny.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Ranní komentář: S&P500 na maximech, dnes výsledky z amerického trhu práce

06.08.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích je pozitivní a například index S&P 500 se drží na dosah svého historického maxima. Včerejší seance výraznější fundamentální změny nepřinesla. Investoři dál řeší především další šíření delta varianty a její případný dopad na směřování světové ekonomiky. Nízké sazby a uvolněná měnová politika však zatím vytváří dostatečně pevnou podporu pro vysoké valuace finančních aktiv, která jsou houfně nakupována při sebemenším náznaku korekce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

Výprodej akcií a další propad výnosů. V pozadí obavy o oživení

19.07.2021 Během dnešního obchodování se objevují odkazy na novou vlnu koronaviru a riziko, které představuje pro oživení. To je věc, která je samozřejmě nepříjemná, ovšem nepřišlo se na ni určitě dnes. Dále je tu řada pro akcie přitěžujících okolností, které jsou kolem nás už také poměrně dlouho, ale investoři je dosud z velké míry přehlíželi. Už jsme se jim věnovali v našich reportech a komentářích několikrát: předpokládané zpomalování ekonomik po dosažení vrcholné dynamiky, výhledově menší podpora centrálních bank, ale také vysoké valuace akcií. Ty sice lze s padajícími výnosy snadněji hájit, ale momentálně patří mezi argument pro výprodej rizika.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

Ranní komentář: Trhy nervózní díky šíření delta varianty, ztrácejí hlavně cyklické sektory

09.07.2021 Akciové trhy za sebou mají nepříjemný výprodej. V USA se index S&P500 v jednu chvíli propadal o 1.6 %, aby nakonec včerejší seanci uzavřel se ztrátou 0.86 %. Více než dvě procenta pak ztratily některé evropské indexy. Na vině je zdá se vyšší valuace akcií, v kombinaci se strachem investorů z dalšího šíření delta varianty covidu, která nutí vlády zavádět nová omezení.
img

Ranní komentář: Fed pořádně zamíchal kartami, americké desetileté výnosy pokračují v pádu

21.06.2021 Minulý týden přinesl velmi důležité zasedání americké centrální banky, která signalizovala ochotu začít zvyšovat sazby už v roce 2023. To přispělo k výraznému zploštění výnosové křivky, která na svém krátkém konci citelně vzrostla, zatímco na delším konci výnosy dramaticky klesly. Jejich pád přitom pokračuje také dnes ráno, kdy se výnosy z desetiletých dluhopisů dostaly až na 1.35 %.
img

Ranní komentář: US výnosy zpět pod 1.5 %, dnes ECB a americká inflace

10.06.2021 Ani včerejší seance na trhy výraznější změny nepřinesla a akciové indexy si tak své vysoké valuace bez větších problémů podržely. V pozvolném pádu mezitím pokračují dluhopisové výnosy, které se u desetiletých splatností v USA dostaly už pod hranici 1.5 %. O jejich dalším směřování se ale bude rozhodovat už dnes, kdy nás čekají potenciálně velmi důležité výsledky americké inflace, která by, podle konsenzu analytiků, měla zrychlit z 4.2 % na 4.7 %. Pozor dnes ale také na zasedání ECB která bude odpoledne rozhodovat o sazbách.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu klesají, WTI nad 70 USD

09.06.2021 Ani úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Sentiment zůstává stabilizovaný a pohyby na většině aktiv velmi utlumené. Americké i evropské indexy včerejší seanci zakončily bez výraznější změny a menší výjimkou byl pouze Nasdaq, který přidával 0.31 %. Za pozornost ovšem stojí situace na dluhopisovém trhu, kde včera pokračoval pád výnosů z desetiletých amerických dluhopisů. Ty se dostaly zpět na 1.52 % a jsou rozhodně jedním z faktorů, který drží valuace rizikových aktiv na vysokých úrovních.
img

Při nižších obavách z inflace jsou technologie dnes ve výhodě

26.05.2021 Výnosy dluhopisů se dnes znovu posouvaly dolů hlavně v Evropě, přičemž německá 10Y splatnost je o 4 bazické body dole. V USA jsou nominální výnosy blízko včerejších hodnot, ale inflační očekávání klesají, což motivuje k návratu investorů zejména do technologických akcií.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
img

Ranní komentář: Výprodej na kryptu pokračoval i o víkendu, ethereum krátce pod 1 800 USD

24.05.2021 Máme za sebou zajímavý týden, který byl velmi divoký především pro obchodníky na kryptoměnách. Ty si prošly silným výprodejem, který na většině coinů pokračoval také o víkendu, kdy se například cena etherea dostala krátce až pod hranici 1.8 tis. dolarů. Situace na kryptu se sice následně stabilizovala, vysoká volatilita na tomto trhu ale ještě může nějakou dobu přetrvávat.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
img

Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH

17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
img

Ranní komentář: Americká inflace výrazně zrychluje, Fed zůstává v klidu

13.05.2021 Americké indexy za sebou mají nervózní seanci. Pod tlak je dostaly výsledky inflace, která výrazně překonala očekávání, když zrychlila meziročně až na 4.2 %, zatímco konsenzus počítal s růstem pouze o 3.6 %. Inflační tlaky tak v USA zesilují, což pomohlo americkým výnosům, které se u desetiletých splatností přiblížily na dosah 1.7 %. Vyšší výnosy pak negativně dolehly na valuace amerických akcií a zejména pak na valuace růstových titulů, když například Nasdaq odepsal během jediné seance 2.67 %. Na FX pak kombinace vyšších výnosů a inflace pomohla americkému dolaru, který zpevňoval na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v postupné korekci, dnes výsledky americké inflace

12.05.2021 Akciové indexy včera pokračovaly v korekci. Americký index S&P 500 odepsal 0.87 %, zatímco Dow Jones ztratil 1.36 %. Pod tlakem byl také Nasdaq, který v jednu chvíli ztrácel až 2 %, ale nakonec seanci dokázal uzavřít se ztrátou pouhých 0.09 %. Korekcí si pak procházely včera také indexy v Evropě a nervozita se přenesla i do dnešního rána, kdy futures na americké i evropské indexy opět klesají.
img

Očekávané zhodnocení amerických akciích do příštích let je extrémně slabé

04.05.2021 Valuace neboli ocenění hlavního amerického akciového indexu S&P 500 je momentálně na historickém rekordu. Valuace jsou dokonce vyšší než při technologické bublině v roce 2000. Valuační indikátor P/S – poměr ceny akcie k tržbám na akcií (price-to-sales ratio) – je aktuálně na novém rekordu na úrovni 3,0.
img

Ranní komentář: S&P500 díky výsledkové sezóně navyšuje maxima

30.04.2021 Americké indexy včera rostly, když jim výrazně pomohla hlavně pokračující výsledková sezóna a velmi dobré výsledky několika amerických společností. Prudkého růstu se dočkaly hlavně akcie Facebooku, který po skvělých číslech za 1Q přidal včera více než 7 %. Velmi dobré výsledky pak včera reportoval také Amazon, i když ten svá čísla zveřejnil až po uzavření amerických burz.
img

Dobré i skvělé zprávy, ale co dál? Akcie dnes nemají jasný směr

29.04.2021 Stále vysoce podpůrný Fed, nový plán výdajů představený prezidentem Bidenem, velice dobré firemní výsledky, jimž vévodí velké technologické firmy. A také potvrzení, že americká ekonomika rychle roste, tažena vzedmutím spotřebitelských výdajů. Samé dobré zprávy... které trh stihl z velké většiny zahrnout do cen už v minulých měsících. Co bude dál? Po reportech od firem i z ekonomiky, jež potvrdily, že oživení v 1Q bylo opravdu silné, je třeba hledat nové zdroje růstu, které ale na obzoru zatím nevidíme.
img

Techy pokračují ve skvělých výsledcích a investoři požadují totéž od HDP

29.04.2021 Výsledek včerejšího zasedání Fedu nepřekvapil prakticky ničím. Rychlá ekonomika centrální bankéře k odbourávání podpory nepřiměje a rovněž o inflaci má Fed stále jasno - její případný nárůst bude přechodným jevem. Zato překvapily další výsledky velkých technologických firem a opět pozitivně. Vyšly až po závěru obchodování, takže efekt se promítá až do dnešního evropského obchodování a do cen futures.
img

Ranní komentář: Vysoké valuace zatím nikam neodchází. Další silné makro, měď na letošních maximech

26.04.2021 Minulý týden přinesl jen mírnou korekci na akciové indexy, které si tak i nadále bez větších problémů drží svou vysokou valuaci. Pomáhá k tomu hlavně optimismus spojený s postupným otevíráním americké a britské ekonomiky, kterou snad již brzy začne následovat také ekonomika evropská. Nově příchozí makro (především z USA) je i nadále velmi silné, což v minulém týdnu potvrdily jak výsledky PMI, tak výsledky z trhu s bydlením, kde se prodeje nových domů vyhouply poprvé od doku 2006 nad hranici 1 mil.
img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Komentář manažerů Fidelity International: Čínské oživení

22.04.2021 Číně se podařilo zvládnout pandemii velmi dobře a od loňského dubna nezaznamenala další vlnu, což silně podporuje její rychlé hospodářské oživení. Čínské hospodářské oživení by se mohlo stát vzorem i pro další velké světové ekonomiky. Vzhledem k nízkému vlivu srovnávací základny dosáhl meziroční nárůst čínského HDP ve stálých cenách v 1. čtvrtletí roku 2021 desetiletého rekordního maxima. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019 dělal složený růst přibližně 5 procent, což je opravdu blízko k předpandemickému tempu růstu. Z hlediska odvětví zaznamenává výroba nadále rychlejší oživení než odvětví služeb; pokud se na to díváme z pohledu velikosti, obnova růstu malých společností zaostává za obnovou velkých podniků.
img

Povídání o trzích: Kam vystoupá krypto? Listing Coinbase, situace na trzích a valuace bank

21.04.2021 Níže nabízíme záznam z dnešního povídání o trzích. Začali jsme aktuální situací na trzích a případnými riziky pro vysoké valuace akciových indexů. Pak jsme se zaměřili na banky, jejich výsledky za 1Q, ale nejvíce času jsme věnovali povídáni o kryptu, udržitelnosti aktuálních valuací a žhavému tématu direct listingu akcií kryptoburzy Coinbase.
img

Akcie klesají druhý den v řadě

20.04.2021 Akciové trhy jsou od začátku týdne pod prodejním tlakem, kam jim pomohly vysoké valuace a také nenápadně rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Pod tlakem jsou hlavně riziková aktiva v Evropě, kde investoři sledují velmi křehké ekonomické zotavení. Myšlenku podpořil možný pokles v bankovních úvěrech.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Akcie týdne: Coinbase (15.04.2021)

15.04.2021 Coinbase (COIN.US), největší americká kryptoburza, si ve středu na Nasdaqu odbyla svoji premiéru. Výchozí cena byla stanovena na $250, ale silná poptávka způsobila rychlý nárůst až nad úroveň $428 za akcii. Poptávka býků však postupně slábla a burza ukončila svoji první obchodní seanci na $328,28. Pojďme se podrobněji podívat na dosud nejočekávanější akciový debut tohoto roku.
img

Tři trhy, které se vyplatí sledovat v tomto týdnu

12.04.2021 Máme za sebou poklidný týden, který byl na některých trzích zkrácen o Velikonoční pondělí. Makrodat bylo zveřejněno pomálu a tomu odpovídaly nevýrazné pohyby mnoha instrumentů. Globální indexy se držely na vysokých úrovních, často v blízkosti historických maxim. Index S&P 500 už dokonce na počátku nového týdne překonal 4 100 bodů a rekordy jsou v jeho případě na denním pořádku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021

12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
C:\fakepath\spx-11042021.png

Rekordní jízda pokračuje, index S&P 500 je nad 4 100

11.04.2021 Americké akcie zpevnily již třetí týden po sobě, index S&P 500 se zvýšil o pěkných 2,71 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu?

07.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Nike, neboť společnost čelí jistým problémům kvůli svému firemnímu stanovisku. Konkrétně se jedná o kritiku vnitrostátní politiky Čínské lidové republiky, kterou země zaujímá vůči etnickým Ujgurům.
img

Ranní komentář: Americké výnosy na 14 měsíčním maximu. Indexy se drží, dolar roste, zlato ztrácí

31.03.2021 Americké indexy za sebou mají klidnou seanci, během které jen nepatrně ztrácely, a to navzdory dalšímu růstu dluhopisových výnosů, které se dostaly na svá 14 měsíční maxima. Situace na trzích je však stabilizovaná a vyšší výnosy investory zatím zdá se tolik netrápí. Jejich růst však viditelně pomáhá americkému dolaru, který se na páru s eurem dostal až na hranici 1.17 EURUSD a pod tlakem je kvůli nim naopak cena drahých kovů. Zlato kleslo už na 1 680 a stříbro 23.8 dolarů za unci.
img

Komentář hlavního ekonoma: Je Asie rizikem nebo příležitostí?

26.03.2021 Není žádným tajemstvím, že Asie se s pandemií koronaviru poprala lépe, než se podařilo západním zemím. Tato výhoda znamená, že země mohou realizovat opatrnou, a tedy udržitelnější, měnovou politiku. Dočkáme se tak vyššího růstu asijských akciových indexů?
img

Ranní komentář: Euro klesá pod 1.18 EURUSD, akcie dál vyčkávají

26.03.2021 Nálada na finančních trzích po včerejšku zůstává stabilizovaná. Akciové indexy v USA včera mírně rostly a dál si drží své zvýšené valuace. Stabilní pak zůstává také situace na dluhopisovém trhu, kde výnosy z desetiletých dluhopisů oscilují mírně nad hranicí 1.6 %.
img

Podle Goldman Sachs nejsou trhy ani poblíž bublině

22.03.2021 Zatímco akciové indexy ve světě jsou poblíž svým rekordním maximům, jedna z největších investičních společností Goldman Sachs nevidí velké riziko, že by se trhy měly nacházet v bublině. Aktuální valuace nejsou podle banky velkým systematickým rizikem.
img

Ranní komentář: Ropa drží ztráty z konce minulého týdne. TRY po výměně šéfa CB prudce oslabila

22.03.2021 Akciové indexy minulý týden zakončily s mírnou ztrátou. Na vině byly pravděpodobně už tak zvýšené valuace, v kombinaci s pokračujícím růstem dluhopisových výnosů, které se dostaly až nad hranici 1.7 %, a to navzdory zasedání Fedu a jasnému signálu, že banka zatím neuvažuje o utahování měnové politiky a hodlá ekonomiku i nadále vydatně podporovat. Celkově je však sentiment na trzích stabilizovaný a klidný, což souvisí jak s podporou ze strany fiskální a monetární politiky, tak s postupným otevíráním americké ekonomiky. Výraznější korekcí si tak v minulém týdnu prošla hlavně ropa, která se v případě americké ropy typu WTI propadla krátce až pod hranci 60 dolarů za barel.
img

Britské hodnotové akcie jako investice desetiletí

19.03.2021 Nad Británií se začínají rozfoukávat mračna a domácí akcie mají před sebou stále velký prostor k zaplnění mezery mezi rekordními maximy. Na světových trzích zrychlil přesun z technologických a růstových akcií do hodnotových a cyklických titulů a těch je v Británii většina. Dlouhodobější vyhlídky začínají být jasnější a britské akcie mohou být obchodem desetiletí.
img

Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok

12.03.2021 Rostoucí výnosy rozevřely nůžky mezi jednotlivými sektory na akciovém trhu a investoři se nyní ptají, kam fundament pošle akciové trhy ve střednědobém horizontu a zda je na trzích ještě prostor pro nalezení zajímavějších výnosů. Podle JP Morgan napověděly o aktuálním trendu první měsíce v letošním roce.
img

Všechny pražské blue chips dnes v červených číslech, výrazně propadl ČEZ (CEZ1.CZ)

03.03.2021 Obchodování na finančních trzích se dnes neslo v negativním duchu, a to přestože na počátku seance vystoupal německý index DAX (DE30) na rekordní úrovně. Krátce před koncem seance už DAX mírně ztrácí. Podobně jsem na tom také další západoevropské indexy a Wall Street se obchoduje hluboko v negativním teritoriu. Pokles na akciových trzích doprovázel růst výnosů. Opět se vynořily obavy, že valuace na akciových trzích je příliš vysoká a hospodářské oživení není dostatečně silné.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Akcie Tesla klesla pod úrovně, kde společnost vstupovala do S&P 500

23.02.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dnes klesala až o více než 13 %. Po vystoupení guvernéra Fedu Powella v Kongresu však většinu ztrát smazala. Za poklesem stály dva hlavní faktory. Konkurent Lucid Motors, který vede bývalý inženýr Tesly, oznámil své plány vstupu na burzu prostřednictvím SPAC. Dle vedení společnosti je Lucid připraven začít v druhé polovině roku dodávat vozidla na trh v Severní Americe. Lucid plánuje vyrábět svá vozidla v Arizoně. V roce 2022 chce prodat 20 tis. vozidel a 251 tisíc vozidel plánuje vyrábět v roce 2026.
img

Rychlé shrnutí

19.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.44 %, Dow Jones ztrácel 0.38 % a Nasdaq odepsal 0.72 %.
img

Dobrá data výnosy vzhůru neposlala, i tak jsou akcie pod tlakem

17.02.2021 Nečekaně dobrá data z americké ekonomiky podpořila reflační tezi, tedy očekávání, že se svižným ekonomickým oživením začnou rychleji stoupat i ceny. Maloobchod v lednu poskočil vzhůru nejen díky lepšímu ekonomickému výhledu, ale také vládní podpoře. Vyšším růstem překvapily také výrobní ceny a inflace tedy dostává základy jak z poptávkové, tak i nabídkové strany.
img

Rozvíjející se trhy začínají lákat investory

02.02.2021 Jen za první tři týdny v roce 2021 rozvíjející se trhy dokázaly přilákat zahraniční kapitál o velikosti 17 miliard dolarů. Postupně tak pokračuje přesun peněz, na který jsme několikrát upozorňovali a investoři tím odstartovali “hon za výnosy”. Důvodem je postupný pokles rizik na trzích a v ekonomice, který podporuje blížící se konec chřipkové sezony a postupná vakcinace světové populace. Očekávání jsou v tuto chvíli z dlouhodobého hlediska velmi pozitivní.
img

Ranní komentář: Trhy zahajují páteční seanci nervózně, brokeři pozastavují obchodování s některými tituly

29.01.2021 Máme za sebou další volatilní seanci. Klíčovým tématem zůstává i nadále spekulativní mánie, která panuje na některých akciích včele s akciemi společnosti GameStop. S těmi včera pozastavilo obchodování hned několik světových brokerů, což vedlo k pádu GME o 44 %.
img

Akcie i dluhopisy jsou drahé

25.01.2021 Pro posouzení relativní atraktivnosti akcií vůči dluhopisům používáme indikátor EB faktor. Ten je definován jako rozdíl mezi převrácenou hodnotou globálního akciového P/E a průměrného globálního dluhopisového výnosu do doby splatnosti. Tento indikátor tedy indikuje aktuální výnosovou prémii globálního akciového trhu nad globálním dluhopisovým trhem. Čím vyšší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům atraktivnější. A naopak, čím nižší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům méně atraktivní.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.1.2021

25.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Negativní zprávou je pravděpodobný výpadek dodávek vakcín společnosti Astra Zeneca pro EU. USA se v počtu vakcín přehouply přes úroveň 20m – tu původně plánovaly na prosinec.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | G10 | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Pasiva | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Primární trh | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | Support | T-Bill | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | RBNZ | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Makléři | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Paládium | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Spořící účty | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | ING | Buffett | Put | Buy | CEE | Centrální depozitář | Čistý dluh | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Redukce | ROCE | ROE | Spojené státy | Hlavní trh | Míra alokace | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Jan Kovalovský | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | IMPOSSIBLE | Capital Economics | Dow Jonesův index | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Petr Koblic | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Fidelity International | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Britské akcie | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Investiční bankéř | Portfolio fondu | Velké banky | Daňové příjmy | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Summit EU | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Příjmy | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Finanční domy | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | Pew Research Center | Index KOSPI | Purple Trading | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Inflace ve světě | Breakout Trader | Akcie na trzích | Akciové společnosti | Coinbase | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Spekulativní investice | Obchodování kryptoměn | Cena Etherea | Akcie v Indii | Jerome Powell | Coinmarketcap | ETH | Kapitalizace akciového trhu | Inteligentní investor | Binance | NEST | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Robinhood | Investice do kryptoměn | Tether | Výprodej na kryptu | Tržní kapitalizace kryptoměn | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Společnost Cyrrus | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Raytheon | Růstové akcie | Kryptoburza | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG | Netflix (NFLX) | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | Měny rozvíjejících se ekonomik | KLB Legal | TradeCentrum | Trh Start | Pražský index PX | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Levné akcie | Globální investoři | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Akciový výhled | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Jiné měny | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Ceny kryptoměn | Globální index | Zadluženost | Refinitiv | Michal Stupavský | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Analytici společnosti | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Dluhopisy s vysokým výnosem | Globální dluh | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Akcie klesají | Globální HDP | Riziko recese | Dopady obchodní války | Nabídka akcií | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Asset alokace | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Akciové alokace | Růst mezd | US500 | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Dot plot | Povídání o trzích | Úpis akcií | Obchodní praktiky | iShares | ESG | Měsíčník finančních trhů | CFRA Research | Makroekonomický výhled | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | McKinsey | TikTok | Digitalizace | Světové akciové indexy | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Jednání o brexitu | Michal Dvořák | Zombifikace | Kryptoměnová burza | Larry Kudlow | PXE | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | FRED | Obrat trendu | QQQ | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Příliv zahraničního kapitálu | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | USDC | BAT | Risk-off | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Čínský prezident | Největší pokles | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Rezistenční pásmo | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | 5G | FT | Odvětví české ekonomiky | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | KOSP200 | Data o HDP | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | Christine Lagardová | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | HUF | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Koruna dnes | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | Amgen | Společnost Microsoft | Míra | PMI z Německa | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | Kupní síla | Evoluce | Regulátoři | Fed index | Europoslanci | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Snap Inc | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | CECE | Nike | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Česká zbrojovka | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | US100 | Index US100 | Americký index | Aktuální klíčová rizika | Halving | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | CFA | Američané | Návratnost | Internetoví giganti | Netflix | NFLX | Inovace | CFRA | Dobrá data | Výroba aut | Ceny ropy dnes | Vysoká dividenda | O2 | Hýbat trhy | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | ASML | Ministr financí Steven Mnuchin | Česká inflace | Vyšší inflace | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Valuace akcií | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Akcie Morgan Stanley | Robert Lighthizer | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | WhatsApp | Trhy | ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | BRIC | Ředitel investic | Romain Boscher | Americký kongres | Treasuries | Počet zákazníků | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | BABA | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Akcie v Číně | Čínská vláda | Akcie automobilky Tesla | Alokace investičních portfolií | BP | Optimismus na trzích | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Asana | Wish | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Biogen | Americká inflace | Růst sazeb | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Americký PMI | Globální indexy | Obavy z pandemie | Ekonomické recese | Největší ztráty | Patrie | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Vývoj | Nová data | Šok | Michel Barnier | České mzdy | Guru | Vládní opatření | Současná cena | Akcie na světových trzích | Index čínských akcií | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | WP | Restrikce | Americké výnosy | Průmysl a stavebnictví | Aerolinky | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | NY Empire state index | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | PYPL | Internetový obchod | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Salmán | Američtí senátoři | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Helikoptérové peníze | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Německý index IFO | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Pokles sentimentu | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | CECEEUR | Poradce | Dluhopisové emise | Analytik Saxo Bank | Special Report | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Internet věcí | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Ekonomické škody | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Spotřebitelské úvěry | Patenty | Velké americké banky | Hluboké recese | CDC | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Životní styl | Čínské oživení | Výpadky | FANG | ATVI | Activision Blizzard | IMF | Česká ekonomika letos | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | AMC | EP | Statistiky | Rozvíjející se země | Vzrušení | Indikace | Rizikové averze | S&P500 | Finanční pomoc | Ceny domů v USA | Cenové pohyby | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | NY FED | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Období volatility | Korekce na trzích | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Výroba aut v USA | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Akcie padají | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Euro klesá | Poměr PE | Latinská Amerika | Dlouhodobý trend | MSCI World | Obchodní přebytek | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Akcie Nike | Průmyslové kovy | Světové hospodářství | NetEase | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | Spekulovat | Moderna | Více riskovat | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | Manažer Cyrrus | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Jan Sýkora | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Průraz | CZG | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Vedení společnosti | Italské maloobchodní prodeje | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Francouzská obchodní bilance | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Květnová inflace | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Britská obchodní bilance | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Sam Stovall | Útlum ekonomické aktivity | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Slabší ekonomika | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Stimulační program | Fintech společnosti | Zasedání MMF | Dopad pandemie | MAM | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Červnová inflace | Sony | Epic Games | Fond obnovy | ChainLink | Primární úpisy | DoorDash | Silicon Valley | Procore Technologies | Vysoké ocenění | Ocenění | NY Fed index | Šance | Statistiky z britského trhu práce | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | Technologické společnosti | Kanadský CPI | Salesforce.com | Rostoucí ceny komodit | Ekonomická aktivita v eurozóně | Progres | Forward guidance | Richmondský Fed index | Silný trend | Extrémně silný trend | DeFi | Staking | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Důvěra | Velké technologické firmy | Philip Lane | Indonésie | WeCHat | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Čas na nákup | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Fortnite | Fear and Greed Index | Počet akcií | Fear and Greed | Kryptoměnový trh | Konzistentní ziskovost | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Akciová tržní kapitalizace | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | SPAC | Big Tech | Peso | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Výkon ekonomiky | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky | Bloomberg Intelligence | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Identifikovat trend | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Ropa dnes | Politici | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Biden | Aktuální reakce trhů | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Udržitelné investování | Energetický sektor | Lockdown | AEX | CPI v USA | iPhone | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny, a.s. | Pilulka Lékárny | CZKCASH | Defi | První obchodní den | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Španělský CPI | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Tržní výhled | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Soudní spor | Ruské společnosti | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | MCD | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Zájem o riziko | CEZ1 | PDD | Zprávy o vakcínách | Polská vláda | Předáním moci | Odhad amerického HDP | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | GME | GameStop | CELO | Futures na DAX | Vakcinace | TABAK | TABAK.CZ | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | H&M | Očkování | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | Měnový impuls | Reálná očekávání | Emise akcií | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Stimulační balíček | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Vakcína a covid | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Brands | Zdravotní péče | JD | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Tilray | TLRY | CARA | Indexy na Wall Street | Klienti XTB | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | KFC | Streamovací služby | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Finanční výsledky | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Akcie Tilray | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Lucid Motors | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Naplnění inflačního cíle | Covidová krize | Akcie Boeing | Herní průmysl | Akcie ropy v roce 2021 | Oživování ekonomiky | Silný růst | Japonský HDP | Fidelity | Tržní sektory | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | GameStop akcie | Hodnotové akcie | Britské hodnotové akcie | Dnešek na trzích | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Tencent Music | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Vývoj indexu ISM | ISM ve službách | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Umění | Klíčové centrální banky | Používání kryptoměn | AMD | Akcie Goldman Sachs | Direct listing | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Cathie Woodová | Cathie Wood | Listing Coinbase | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Zhodnocení amerických akciích | Výsledky FAANG | Větší korekce | Futures na americké indexy | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Akcie McDonald’s | Oslabení | Meme akcie | Průmyslové akcie | Růst úroků | První zvýšení sazeb | Bit.plus | Omezování nákupů aktiv | US výnosy | Cíle | Příležitosti | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Hodně peněz | Mali | Tržní prostředí | Graf akcie | Denní graf akcie | Pozitivní vliv | Růst kurzu akcií | Trh dnes | Streamovací společnost | Varianty koronaviru | Technologie | Američtí centrální bankéři | Revize strategie | UST | Videohry | Včerejší seance | Cyklické sektory | FIXED | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Jednání ECB | CNN Business | Varianta delta | Boom | Americké technologické společnosti | Rekord | Guidance | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | SQ | Projekce | Účetní období | Psychologické úrovně | Základní sazby | BioNTech | SNOW | Regulatorní prostředí | Prostor pro růst | Tokeny | SXXP | Proočkovanost | Ranní glosa | Salman Ahmed | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Rychlý růst | ANO | NFT | Platební gigant | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | High-yield | Etherea | Zájem o kryptoměny | Amsterdam | Výsledek zasedání Fedu | Nio akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Krize v Evropě | Stagflační tendence | Zlato a dluhopisy | Automotive | Češi | Fixed.zone | Společnost Fixed.zone | Pravidla hry | Valuace na akciích | Crest Communications | ProShares | Horizon | Horizon World | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Metaverzum | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | FIXED CP Equity | FIXED.pr | Obchodování s novou emisí | IPO na trhu START | RIVN | Aktuální prognóza | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | ESG investice | Target | Lockdowny | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Omikron | Omicron | Varianta omikron | | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Cykly | Rostoucí inflace | Obavy z omicronu | Ceny energií v Evropě | Bidenova administrativa | Výsledky testování | Akciový výhled 2022 | Odvětví cestovního ruchu | Plynová krize | Miliardy USD | Výhled pro rok 2022 | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Big tech | XTB Online Trading | Hry | Vlna omikronu | Microsoft a Activision Blizzard | Reality | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Analytik trhů | Instituce | Digitální ekonomiky | NFT investice | Investice budoucnosti | Úrokové sazby v Česku | Život s koronavirem | Analytici XTB | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Plynová krize v Evropě | Počet nových klientů | Napětí kolem Ukrajiny | Sankce | Oligarchové | Moskevská burza | Filip Louženský | Ruská krize | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | XTB Štěpán Hájek | DeFi a NFT | Rozvoj kryptoměn | Řetězce | Vlastnictví | TDOC | Teladoc | TDOC.US | Teladoc (TDOC.US) | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | Occidental
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Valná hromada ČEZ
Valná hromada Erste Group
Valná hromada MONETA Money Bank
Valná hromada SAB Finance
Valná hromada společnosti SAB
Valná hromada společnosti SAB Finance
Valné hromady
Valné hromady Monety Money Bank
Valné hromady společnosti ČEZ
Valneva

Následující klíčová slova

Valuace akcií
Valuace na akciích
ValueAct Capital
Value Area
ValueArea High
ValueArea Low
Value at Risk
Value at Risk (VaR)
ValueFX
Value Golf
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít