Sobota 01. říjen 2022 13:49
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Room
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Valuace

img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.09.2022

19.09.2022 Během minulého týdne burzy silně oslabovaly. S&P 500 odepsal 4,8 %, což představuje nejhorší týdenní výkonnost od půlky června. Nicméně z velké části jde o korekci růstu z týdne předešlého, pro který se velmi obtížně hledá fundamentální ospravedlnění. Aktuálně se obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita vystoupala nad hranici 25 bodů. Hlavním kurzotvorným faktorem budou zasedání centrálních bank, které v uplynulých týdnech naladily jestřábí tón.
img

Sloučení Etherea je u konce! 📌 Kryptoměny snižují valuace

15.09.2022 Vývojáři potvrdili úspěch transformace sítě kryptoměny Ethereum. I přes úspěch se cena tokenu stále pohybuje kolem 1600 USD. Pokračující averze k riziku zatěžuje valuace kryptoměn:
img

⏬US500 na konci měsíce zvyšuje ztráty

31.08.2022 Srpen končí pro akciový trh velmi špatně. S&P 500 pravděpodobně zakončí měsíc se zhruba 4% poklesem, i když od měsíčního maxima se poklesy blíží 8 %. Oživení, které začalo v červnu, kvůli tzv. „Fed Pivot“, bylo sníženo na polovinu na nárůst asi 9 %.
img

Ranní shrnutí (29.08.2022)

29.08.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se na začátku nového týdne obchodují níže a reagují na páteční katastrofální obchodní seanci v USA. Nikkei klesl o 2,5 %, S&P/ASX 200 se obchoduje o 1,9 % níže a Kospi klesá o 2,0 %. Indexy z Číny se obchodují o 0,1-1,2 % níže.
img

Klid před bouří na trhu s kryptoměnami?

24.08.2022 Tržní kapitalizace trhu s kryptoměnami opět klesla pod 1 bilion dolarů a největší burza NFT OpenSea v poslední době zaznamenala rekordní poklesy tokenů. Po několika dnech poklesů vstoupily kryptoměny do dvoudenního období konsolidace, přičemž silný dolar vyvíjí tlak na riziková aktiva:
img

💲USD před zveřejněním CPI oslabuje

10.08.2022 Pozornost investorů se dnes zaměří na zprávu o inflaci z největší světové ekonomiky. Informace s největším tržním významem je samozřejmě inflace z USA, která nastíní další kroky amerického Fedu v monetární politice. Dnes ve 14:30 vytvoří zpráva velkou volatilitu trhu, pojďme se tedy podívat na nejdůležitější části reportu.
img

Ethereum stojí tváří v tvář nabídkovému šoku

09.08.2022 Ethereum se připravuje na zářijový přechod na deflační verzi 2.0. Od tohoto přechodu se očekává úspora až 99,5 % energie použité na nynější řešení Proof of Work. Způsobí zastvaení těžby nabídkový šok?
img

Co očekávat od výsledků Virgin Galactic?

04.08.2022 Po uzavření dnešního obchodování zveřejní své výsledky společnost, která se zabývá vesmírnou turistikou - Virgin Galactic. Překoná společnost skromné odhady analytiků?
img

Vrátí se kryptoměna Tezos k uptrendu?

29.07.2022 Tezos se nachází mezi TOP 50 kryptoměnami, i přestože od svého peaku v roce 2021 spadl o 90 %. Vývojáři však stále pracují na vývoji blockchainu.
img

Google a Microsoft získávají, je čas na Meta Platforms

27.07.2022 Tento týden je plný zpráv o výsledcích amerických technologických gigantů. Ubrání se AAA společnosti (Amazon, Alphabet, Apple) prvním náznakům ekonomického zpomalení nebo jejich výsledky potvrdí to, co se na trzích již delší dobu zmiňuje?
img

Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?

22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
img

Jak dlouho může vydržet odraz krypta? Alcoiny stoupají

20.07.2022 Akciové indexy pokračují ve svém silném oživení, technologický index NASDAQ se obchoduje nejvýše za poslední měsíc. Chuť riskovat se zvýšila, což se ukazuje na valuacích Bitcoinu a dalších kryptoměn.
img

💥Bitcoin prolomil 23 000 USD📈

19.07.2022 Bitcoin, W1 interval. Cena Bitcoinu během dnešní seance prudce vzrostla a prolomila nad 200 SMA (červená linie). Pokud bude aktuální sentiment zachován, vzestupný pohyb by mohl pokračovat až k úrovním na 28 800 USD, což odpovídá 38,2% Fibonacciho retracementu vzestupné vlny zahájené v březnu 2020. Pokud však prodejci převezmou kontrolu, další sestupný impuls může vyvolat pokles až k 17 700 USD. Zdroj: xStation5
C:\fakepath\PT-CFD-akcie-clanek-uber1-FXstreet-18072022.jpg

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne u Purple Trading

18.07.2022 Informace jsou jednou z nejcennějších komodit. Nikdo vám s naprostou jistotou neřekne, kam která akcie zamíří. Někdy však jen stačí vědět, kde a v jaký okamžik investoři zaujímají nejvíce pozic a pokusit se využít daného volume a případné volatility. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za minulý týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Virgin Galactic otevře novou továrnu ve Phoenixu

15.07.2022 Společnost oznámila, ře podepsala dlouhodobý kontrakt na novou továrnu ve Phoenixu. Továrna se nyní buduje a očekává se, že v provozu bude již na konci roku 2023. V této továrně se budou vyrábět letouny třídy Delta. Společnost minulý týden oznámila, že uzavřela smlouvu na výrobu lodí se společností Boeing.
img

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne

15.07.2022 Informace jsou jednou z nejcennějších komodit. Nikdo vám s naprostou jistotou neřekne, kam která akcie zamíří. Někdy však jen stačí vědět, kde a v jaký okamžik investoři zaujímají nejvíce pozic a pokusit se využít daného volume a případné volatility. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za minulý týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Slabé výsledky amerických bank utápí indexy 📉

14.07.2022 Dnes byla zahájena výsledková sezóna a již tradičně se o úvod postaraly americké banky. JP Morgan a Morgan Stanley ztrácí a stahují s sebou i americké indexy. Slabý začátek výsledkové sezóny zvyšují obavy o budoucnost a analytici očekávají další zpomalení.
img

Jsou kryptoměny připraveny na velký cenový pohyb?

13.07.2022 Bitcoin spadl během víkendu pod 20 000 USD a býci se nyní snaží zabránit dalším propadům. Bude mít však poptávka dostatečnou sílu k zastavení poklesů na aktuální úrovni a vyvolání vzestupného trendu?
img

Bitcoin padá pod úroveň 20 000 USD 📉

12.07.2022 Bitcoin dnes prolomil psychologickou hranici 20 000 USD. Klesající trend Bitcoinu s sebou strhl i menší kryptoměny. Ethereum se právě blíží úrovni 1 000 USD. Poklesy jsou způsobeny slabým sentimentem na akciových trzích.
img

Růst akcií se přesouvá do zámoří, zatímco evropské dluhopisy se vyprodávají

07.07.2022 Akciový optimismus po Evropě ovládl také americké akciové trhy a klíčové indexy si připisují solidní zisky od 1 až do 3 procent v případě Milána. Z dluhopisů se investoři stahují, což platí zejména pro ty evropské. Třeba řecký 10Y výnos je nahoře o 25 bazických bodů. Eurodolar se pozvolna sesunul od 1,02 pod 1,0160.
img

Rozbřesk: Akcie zažily dobrý týden, sázky na “měkké přistání” se však zdají být předčasné

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden). Hlavním důvodem radosti akcií byl v uplynulém týdnu pokles výnosů na dluhopisových trzích spojený se sázkami na opatrnější růst úrokových sazeb. Americké dvouleté výnosy poklesly za posledních čtrnáct dní z 3,70 % o více než 40 bps, eurové ještě výrazněji - z okolí 2 % na 1,50 %. Stačí to k trvalé úlevě? Pravděpodobně těžko.
img

Akcie zažily dobrý týden

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden).
img

Dluhopisy strmě rostou na stoupajících obavách z recese

23.06.2022 Na dnešním obchodování určitě stojí za pozornost strmý vzestup cen dluhopisů, respektive propad jejich výnosů. Ty padají jak v Evropě, tak v zámoří a ukazují, že obavy z recese na hlavních trzích možná vstupují do další fáze. Stejným směrem míří také výnosy českých papírů, kdy se do hry dostává i možnost přerušení cyklu růstu sazeb.
img

Doteková technologie - skrytý gigant metaverse?

21.06.2022 Heptická technologie je i přes vysoký potenciál růstu neustále ve stínu. Heptika umožňuje revoluční interakci s nástroji a ostatními uživateli v přenosu citlivosti doteku. Za přenos jsou zodpovědné senzory přenášející sílu a vibrace v reálném čase.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Čeká nás kryptozima?

10.06.2022 Kryptoměny na konci týdne ukazují svou slabost. Bitcoin se obchoduje za méně než 30 000 USD, trend je stejný jako u amerických indexů. Menší kryptoměny jsou v červených číslech. Altcoiny jako Chainlink a Cardano dnes ztrácejí více než 7 %, navzdory nižší volatilitě z předchozích dní. Kryptotrh se zdá být opuštěn krátkodobými investory, je to však argument ke zvýšeným valuacím? Medvědi se právě pohybují:
img

Snapchat padá v premarketu o 30 % kvůli zhoršenému výhledu

24.05.2022 Technologická společnost Snap Inc. (SNAP.US) včera vydala znepokojivé prohlášení, jehož část byla zaslána Americké komisi pro cenné papíry SEC. Společnost snížila své čtvrtletní prognózy růstu a poukázala na zhoršující se makroekonomické prostředí. Povede vyhlášení Snapchatu k dalšímu kaskádovému výprodeji a zhoršení sentimentu mezi technologickými společnostmi, podobně jako tomu bylo dříve s Netflixem?
img

Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum

16.05.2022 Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Buffett opakovaně prohlásil, že nákup akcií Occidental Petroleum je jeho dlouhodobou sázkou na růst cen ropy, z čehož profitují marže společnosti. Společnost působí ve Spojených státech amerických. Occidental jako takový je nyní již v top 10 „holdingech“ fondu Berkshire, který vlastní více než 15,2 % celkových akcií společnosti. Berkshire také zvýšila svou pozici v akciích amerického ropného gigantu Chevron.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Češi do konce dubna nakoupili kryptoměny za 1,5 mld. Kč, o polovinu míň než loni

09.05.2022 Češi za první čtyři měsíce letošního roku nakoupili kryptoměny za zhruba 1,5 miliardy korun, což je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni. Za duben se objem obchodů pohyboval okolo 400 milionů Kč, tedy zhruba stejně jako v březnu. Stále převládá bitcoin a ethereum. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Přichází další krypto zima?

27.04.2022 Kryptoměnám se stejně jako indexům podařilo smazat část ztrát ze slabšího konce minulého týdne. Bitcoin o víkendu poprvé za měsíc klesl pod 40 000 USD a testoval úroveň 38 500 USD. Nyní „král kryptoměn“ vymazal některé ztráty a pokusil se o návrat nad 40 000 dolarů, čímž opět vytáhl valuace altcoinů nahoru. Zároveň však narůstají obavy z prohlubování poklesů, které jsou podporovány mimo jiné dříve osvědčenými 4letými býčími fázemi trhu a makroekonomickým prostředím:
img

Podaří se Teladocu smazat nedávné ztráty?

25.04.2022 Teladoc (TDOC.US) poskytuje služby v oblasti tele medicíny od roku 2009. V roce 2021 společnost zaměstnávala téměř 4 500 lékařů, přičemž celkový počet návštěv dosáhl 15,3 milionu a vzrostl o 38 % oproti roku 2020, který se ukázal být skutečným katalyzátorem pro společnost. Během pandemie Teladoc zaznamenal působivý 86% meziroční růst tržeb, což přispělo k jeho rostoucí pozici mezi společnostmi v lékařském průmyslu. V následujících měsících však akcie společnosti klesly o více než 80 % ve srovnání s maximy na podzim 2021:
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Ethereum se připravuje na verzi 2.0

12.04.2022 Trh s kryptoměnami byl tento týden pod prodejním tlakem. Rostoucí obavy o zdraví ekonomiky zatím nepodporují valuace kryptoměn. Mezitím vývojáři druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea, nadále usilovně pracují na přechodu na verzi 2.0, jejíž start je ohlašován již dlouhé roky.
img

Jak pevné jsou základy rally z minulého týdne? Trhy jsou dnes na vážkách

21.03.2022 Po strmém růstu si akcie po víkendu vybírají oddechový čas, přičemž se znovu rozhoduje, jak dál. Na jednu stranu určitě trhy ukázaly solidní odolnost vůči nepříznivému vývoji inflace i vyhlídek reálné ekonomiky. Zároveň to vypadá, že je tu hodně peněz, které číhají na lepší valuace, aby se nasměrovaly do akcií. A sledujeme také odolnost vůči výhledu utahování měnové politiky, který nedávno nastínil Fed.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta

10.03.2022 Společnost Cyrrus, která je obchodníkem s cennými papíry, očekává letos kvůli konfliktu na Ukrajině zpomalení růstu české ekonomiky na 2,2 procenta z loňských 3,3 procenta. Průměrná inflace by měla stoupnout na 10,7 procenta z loňských 3,8 procenta. Akciovým trhům předpovídá Cyrrus dobrý rok, i když se v důsledku konfliktu na Ukrajině změnilo vnímání některých sektorů. Doporučuje se při investicích zaměřit na sektory, jako jsou spotřebitelské služby a zboží a rovněž na stabilní společnosti z oblasti technologií nebo polovodičů. Vyplývá to z výhledu, který Cyrrus poskytl ČTK.
img

Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?

08.03.2022 Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Ranní komentář: Napětí kolem Ukrajiny mírně polevuje, indexy prozatím stabilní

15.02.2022 I nadále zůstává jedním z klíčových témat na trzích situace na Ukrajině. V tomto směru včera napětí mírně polevilo, když dal Putin po schůzce se svými ministry najevo, že preferuje i nadále deeskalaci konfliktu a další vyjednávání. Situace se však může změnit ze dne na den a trhy si to rozhodně uvědomují. Nervozita tak zůstává patrná, i když jsou valuace docela stabilní.
img

Fidelity International: Metaverzum – Je to meta?

02.02.2022 Kolem "metaverza" se strhl velký humbuk. Technologie, která by z něj mohla udělat (virtuální) realitu, se blíží, a internetoví giganti na jeho úspěch hodně sázejí. Ale platí vše, co se o tom říká? A je to "meta" pro investory?
img

Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce

02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
img

Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data

01.02.2022 Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je za námi. Zájem investorů mířil hlavně do těch oblastí, které předtím výrazně klesaly. Je otázkou, nakolik jde o krátkodobou spekulaci na silný odraz a nakolik o trvalejší investice, neboť valuace stále těžko označit jako nízké.
C:\fakepath\coronavirus-26012022.jpeg

Analytici XTB: Tržní výhled pro rok 2022

26.01.2022 Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Rozbřesk: Akcie pod “palbou”. Co může změnit Fed a koruna odepsala část zisků

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P 500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb. A i proto bude v tomto týdnu ostře sledováno první letošní zasedání amerického Fedu.
img

Ranní glosa: Akcie pod “palbou”

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko

28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
img

Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání

20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
img

Ranní komentář: Ceny energií v Evropě dál rostou, meme akcie i krypto pokračují v korekci

14.12.2021 Akciové trhy zahájily týden mírnou korekcí. Pod tlakem se ocitly hlavně technologické akcie, ale výrazně ztrácely také dříve velmi oblíbené růstové tituly a meme akcie jako například GME a AMC. Bublina na těchto titulech se začíná postupně vyfukovat, což lze hodnotit jako zdravý návrat trhu k normálu. I tak ale valuace na těchto titulech zůstávají stále poměrně vysoké.
img

Ranní komentář: Akcie po několikadenním růstu mírně ztrácejí, dnes americká inflace

10.12.2021 Akciové indexy včera mírně korigovaly zisky z dřívějších dnů. Na vině byly, alespoň podle titulků v médiích, opětovné obavy z omicronu a jeho dopadu na světovou ekonomiku. Situace na trzích je ale i tak dále docela stabilizovaná a akcie si své vysoké valuace ve většině případů udržují. Sentiment se výrazně nemění ani na FX, kde si většina měnových párů své pozice drží.
img

Rozbřesk: České mzdy brzdí. Dopřeje omikron trhům oddych?

06.12.2021 České mzdy ve třetím kvartále podle očekávání zpomalily. Ovšem ne o tolik, co čekala Česká národní banka – dynamika mezd klesla z 11,3 % na 5,7 % (očekávání centrální banky 4,7 %). Vedle slabší koruny a pozitivní revize HDP to je v bankovní radě další argument pro vyšší úrokové sazby. Zvolnění mezd je důsledek postupného ukončení mimořádných příplatků ve zdravotnictví a pohled na klíčová odvětví české ekonomiky nevypadá zatím z pohledu zaměstnanců nijak špatně.
img

Ranní glosa: České mzdy pravděpodobně zpomalily

06.12.2021 Dnes pravděpodobně Český statistický úřad ukáže, že tempo mezd ve třetím kvartále zvolnilo z 11,3 % na 5-6 %. To bude zejména důsledek výpadků mimořádných příplatků ve zdravotnictví. Vedle celkového čísla bude zajímavé sledovat vývoj jednotlivých odvětví. Předpokládáme také, že v dynamice mezd budou nadále zaostávat sektory nejvíce zasažené pandemií - jako pohostinství a hoteliérství. Je však otázkou, jak si vedla páteř české ekonomiky - průmysl.
img

📉US100 klesá o 2,5 %🔽

03.12.2021 Hlavní akciové indexy na Wall Street v průběhu páteční seance prudce klesají. Reagují na jestřábí komentář Jamese Bullarda z Fedu a lepší výsledky indexů ISM ve službách, které vystoupaly na nejvyšší úroveň v historii. Dobrá data zvyšují inflační tlaky a dále přibližují růst sazeb.
img

Výprodej akcií. Virus nakopl dluhopisy, ruší sázky na Fed a inflaci

26.11.2021 Odpoledne obrat nepřineslo, a tak se Černý pátek v obchodech stává rudým pátkem na trzích. Tématem zůstává strach z nové varianty koronaviru, která se šíří jižní Afrikou a byla odhalena i v Hongkongu. Velká pozornost nyní bude mířit ke zjištěním WHO a jihoafrických vědců ohledně nakažlivosti a odolnosti vůči současným vakcínám, protože vysoký počet mutací ukazuje na větší proměnu viru.
img

Americký akciový trh kvůli ztrátám v technologickém sektoru klesá

24.11.2021 Americké akcie se v úterý vzhledem k poklesu v technologickém sektoru propadly. Růstový potenciál akcií oslabily i stoupající výnosy státních dluhopisů.
img

Ranní komentář: Powell nominován na další čtyři roky do čela Fedu. Dolar navyšuje zisky, zlato padá

23.11.2021 Šéf americké centrální banky Jerome Powell včera dostal od amerického prezidenta pověření na další čtyři roky do čela americké centrální banky. Trhy reagovaly na zprávu spíše negativně, vzhledem k tomu, že je Powell vnímán jako jestřáb v porovnání s Lael Brainardovou, která byla potenciálním protikandidátem. Výnosy tak během včerejší seance zamířily výše, zatímco akcie klesaly. Pod tlak se přitom dostaly hlavně růstové tituly a Nasdaq, který včera odepsal — %.
img

Ranní komentář: VIX pod 18b., akcie si drží vysoké valuace. Ropa WTI klesá pod 76 USD

22.11.2021 Akciové trhy si v minulém týdnu své vysoké valuace dokázaly podržet. Nálada na trzích zůstává pozitivní, a to jak díky solidním korporátním výsledkům a novému makru, tak díky stále nízkým dluhopisovým výnosům, které u desetiletých splatností v USA zůstávají pod 1.6 %.
img

Ranní komentář: Další členové FOMC se bojí inflace, američtí senátoři hlasují o fiskálním balíčku

19.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Zatímco v Evropě indexy mírně ztrácely, v USA mírně rostly a dál si tak bez větších problémů udržují své vysoké valuace. Výrazného růstu se včera dočkaly akcie společnosti Nvidia, která po zveřejnění výsledků a lepšího výhledu rostla o více než 8 %. Pod silný tlak se naopak po zveřejnění výsledků dostala Alibaba, která klesla o více než 10 %.
img

Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, ropa pokračuje v korekci

18.11.2021 Akciové trhy včera mírně klesaly, i když si i nadále bez větších obtíží udržují své vysoké valuace. Nálada na trzích je stabilizovaná a investoři spíše jen vyčkávají na nové zprávy, které by sentiment dokázaly výrazněji rozvlnit. Výsledky společnosti Target obchodníkům včera znovu připomněly, že je jedním z největších rizik pro americké společnosti možný tlak na snižování ziskových marží. Výrazné korekce se pak také dočkaly akcie společnosti Visa, které začaly klesat kvůli prohlášení Amazonu, který od nového roku přestane přijímat kreditní karty Visa vydané v Británii.
img

Ranní komentář: Čínský retail roste díky Single’s day prodejům. Xi Jingpin doživotním lídrem?

12.11.2021 Čtvrteční seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy dokázaly mírně růst a své vysoké valuace si i nadále drží. Z jednotlivých jmen pak zaujala hlavně společnost Disney, která po zveřejnění výsledků začala výrazně klesat a během včerejší seance odepsala 7 %. Dařilo se naopak čínskému internetovému retailu (BABA, JD, PDD), který rostl díky dobrým zprávám o prodejích během čínského nákupního svátku Single’s day. Z Číny pak přícházejí i zajímavé zprávy, které naznačují, že po důležité schůzi nejvyššího vedení CCP má čínský prezident Xi Jingping značnou šanci na získání třetího prezidentského mandátu.
img

🚗Rivian můžete obchodovat u XTB ❗

11.11.2021 Akcie Rivian Automotive Inc. (RIVN.US) se začaly obchodovat na burze. Jednalo se o jedno z největších IPO od debutu Facebooku v roce 2012. Akcie byly pro IPO oceněné na $78, tedy výrazně nad stanoveným rozpětím $72 - $74, a vyneslo okolo $11,9 mld. Společnost také prodala o 18 mil. akcií více, než očekávala. Po začátku obchodování na burze však akcie otevřely o celých 36 % výše na $106,75 a valuace tak dosáhla na $90 mld. Denní maximum se vyšplhalo až na $119,46, ovšem akcie uzavřela včerejší seanci na úrovni $100,73.
img

Co se děje na akciích automobilky Tesla❓

10.11.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) propadly v úterý o téměř 12 %. Jedná se o nejvyšší jednodenní propad od března. Společně s pondělním poklesem už cena akcií automobilky klesla o 16,2 %, což znamená nejvyšší dvoudenní pokles za posledních 14 měsíců. Zdá se, že hlavním impulsem poklesu je aktivita CEO Elona Muska na Twitteru. A zklamaní investoři se ptají, zda už bublina praská.
img

Ranní komentář: Pád výnosů i pilulka od Pfizeru drží akcie na maximech, roste také krypto

08.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další velmi silný týden. Americký index S&P500 rostl v minulém týdnu o 2 %, když mu pomohla kombinace klesajících výnosů, lepší výsledkové sezóny a silného amerického makra. V pátek pak navíc ještě náladu na trzích zlepšila zpráva od společnosti Pfizer, která má novou anti covid pilulku, která by měla snížit riziko hospitalizace o 89 %. Příliv dobrých zpráv tak zatím nepolevuje a valuace akcií i dalších rizikových aktiv zůstávají i nadále zvýšené.
img

Společnost Fixed.zone úspěšně vstupuje na pražskou burzu

02.11.2021 Společnost Fixed.zone, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl obrovský a emise byla přeupsána 2,8krát. Fixed.zone se upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 8. listopadu za upisovací cenu 222 Kč.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Ranní komentář: Valuace na akciích navzdory rizikům zůstávají zvýšené, slabší makro z Číny

18.10.2021 Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden, a to navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů a rizikům pro další vývoj světové ekonomiky, jako jsou rostoucí inflace, problémy s dodavatelskými řetězci, nebo zpomalující Čína. Akciím v minulém týdnu hodně pomohla začínající výsledková sezóna a americké indexy dokázaly týden zakončit výše o 1.8 %, zatímco v Evropě rostly indexy i o více než 2 %.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Co znamenají silná data z USA pro trh?

04.10.2021 V pátek pozitivně překvapil ostře sledovaný americký index ISM. Na rozdíl od evropských i asijských PMI indexů zamířil vzhůru, když vzrostl z 59,9 na 61,1 bodu, což značí silnou konjukturu v průmyslu. Jestřáby povzbudil i růst jádrové inflace o 0,3 % meziměsíčně, což vyšlo mírně nad odhady.
img

Netflix akcie pokračují v růstu. Dočkáme se nového maxima?

29.09.2021 Streamovací služby zažívají v posledních letech obrovský boom. Dané situaci nahrála i pandemie koronaviru. V dnešním článku se podíváme na tento sektor blížeji. Uvedeme si pár zajímavých společností z tohoto odvětví a provedeme fundamentální a technickou analýzu Netflix akcie.
img

Korekce včerejšího pádu. Nižší výnosy a nouzové řešení pro rozpočet

29.09.2021 Po včerejším propadu se akciové trhy slušně zvedají a nahrazují aspoň část ztrát. Indexy DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 rostou kolem procenta, zatímco AEX už přidává 1,2. Včerejší výprodej přilákal kupce, nárůst dluhopisových výnosů se přerušil a přehodnocuje se, jak velkou hrozbou jsou aktuální témata.
img

Evropa navázala na pozitivní Asii. Jak ovlivní náladu vysoké americké PPI?

10.09.2021 Zatímco Americe včerejšek nakonec nevyšel, Asie se už začala zvedat a pozitivní vývoj se ráno přenesl i na evropské akciové trhy. Zapůsobily opět zprávy z Číny, a to tentokrát pozitivním směrem, když údajně nemá dojít k zastavení schvalování nových videoher, pouze ke zpomalení. Naděje na vylepšení vztahů navíc vyvolává vzájemný hovor prezidentů Číny a USA. ECB ještě včera upřesnila, že přenastavení PEPP má dostat měsíční nákupy na 60-70 mld. EUR. To je zhruba v souladu s odhady a jednání by i tak mělo díky celkově holubičímu duchu zůstat pozitivní pro dluhopisy i akcie.
img

Evropské akcie padají. Tématem je úroveň cen relativně k rizikům

08.09.2021 Dynamika hlavních ekonomik jde po vrcholu ve 2Q dolů, hlavní centrální banky se chystají zmenšit měnovou podporu a valuace akcií jsou celkově vysoko. To jsou věci, které nejsou vůbec nové, trhy s nimi dokázaly měsíce bez problémů žít, ale čas od času se vynoří na povrch obavy z podobných rizik a přinesou akcím dílčí korekci. Impulsem může být blížící se jednání ECB, může to být nové doporučení Morgan Stanley pro americké akcie na úrovni "podvážit" a může to být i varování Citigroup před extrémním optimismem, který může přinést větší korekce. Dosavadní zdroje, ze kterých trh čerpal sílu, každopádně nyní zůstávají ve stínu.
img

Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě, dnes začíná Jackson Hole

26.08.2021 Finanční trhy včera pokračovaly v konsolidaci a vyčkávání na zajímavější fundamenty. Akcie si své vysoké valuace drží a podobně jsou na tom také komodity a většina světových měn. Z nového makra zaujal jen německý index IFO, který mírně zklamal, a americké nové objednávky, které naopak překvapily pozitivně. Dnes ráno trhy nepatrně korigují, když se pod mírný tlak dostávají opět akcie v Číně. Své dřívější zisky pak částečně korigují také kryptoměny.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Ranní komentář: S&P500 na maximech, dnes výsledky z amerického trhu práce

06.08.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích je pozitivní a například index S&P 500 se drží na dosah svého historického maxima. Včerejší seance výraznější fundamentální změny nepřinesla. Investoři dál řeší především další šíření delta varianty a její případný dopad na směřování světové ekonomiky. Nízké sazby a uvolněná měnová politika však zatím vytváří dostatečně pevnou podporu pro vysoké valuace finančních aktiv, která jsou houfně nakupována při sebemenším náznaku korekce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

Výprodej akcií a další propad výnosů. V pozadí obavy o oživení

19.07.2021 Během dnešního obchodování se objevují odkazy na novou vlnu koronaviru a riziko, které představuje pro oživení. To je věc, která je samozřejmě nepříjemná, ovšem nepřišlo se na ni určitě dnes. Dále je tu řada pro akcie přitěžujících okolností, které jsou kolem nás už také poměrně dlouho, ale investoři je dosud z velké míry přehlíželi. Už jsme se jim věnovali v našich reportech a komentářích několikrát: předpokládané zpomalování ekonomik po dosažení vrcholné dynamiky, výhledově menší podpora centrálních bank, ale také vysoké valuace akcií. Ty sice lze s padajícími výnosy snadněji hájit, ale momentálně patří mezi argument pro výprodej rizika.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

Ranní komentář: Trhy nervózní díky šíření delta varianty, ztrácejí hlavně cyklické sektory

09.07.2021 Akciové trhy za sebou mají nepříjemný výprodej. V USA se index S&P500 v jednu chvíli propadal o 1.6 %, aby nakonec včerejší seanci uzavřel se ztrátou 0.86 %. Více než dvě procenta pak ztratily některé evropské indexy. Na vině je zdá se vyšší valuace akcií, v kombinaci se strachem investorů z dalšího šíření delta varianty covidu, která nutí vlády zavádět nová omezení.
img

Ranní komentář: Fed pořádně zamíchal kartami, americké desetileté výnosy pokračují v pádu

21.06.2021 Minulý týden přinesl velmi důležité zasedání americké centrální banky, která signalizovala ochotu začít zvyšovat sazby už v roce 2023. To přispělo k výraznému zploštění výnosové křivky, která na svém krátkém konci citelně vzrostla, zatímco na delším konci výnosy dramaticky klesly. Jejich pád přitom pokračuje také dnes ráno, kdy se výnosy z desetiletých dluhopisů dostaly až na 1.35 %.
img

Ranní komentář: US výnosy zpět pod 1.5 %, dnes ECB a americká inflace

10.06.2021 Ani včerejší seance na trhy výraznější změny nepřinesla a akciové indexy si tak své vysoké valuace bez větších problémů podržely. V pozvolném pádu mezitím pokračují dluhopisové výnosy, které se u desetiletých splatností v USA dostaly už pod hranici 1.5 %. O jejich dalším směřování se ale bude rozhodovat už dnes, kdy nás čekají potenciálně velmi důležité výsledky americké inflace, která by, podle konsenzu analytiků, měla zrychlit z 4.2 % na 4.7 %. Pozor dnes ale také na zasedání ECB která bude odpoledne rozhodovat o sazbách.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu klesají, WTI nad 70 USD

09.06.2021 Ani úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Sentiment zůstává stabilizovaný a pohyby na většině aktiv velmi utlumené. Americké i evropské indexy včerejší seanci zakončily bez výraznější změny a menší výjimkou byl pouze Nasdaq, který přidával 0.31 %. Za pozornost ovšem stojí situace na dluhopisovém trhu, kde včera pokračoval pád výnosů z desetiletých amerických dluhopisů. Ty se dostaly zpět na 1.52 % a jsou rozhodně jedním z faktorů, který drží valuace rizikových aktiv na vysokých úrovních.
img

Při nižších obavách z inflace jsou technologie dnes ve výhodě

26.05.2021 Výnosy dluhopisů se dnes znovu posouvaly dolů hlavně v Evropě, přičemž německá 10Y splatnost je o 4 bazické body dole. V USA jsou nominální výnosy blízko včerejších hodnot, ale inflační očekávání klesají, což motivuje k návratu investorů zejména do technologických akcií.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
img

Ranní komentář: Výprodej na kryptu pokračoval i o víkendu, ethereum krátce pod 1 800 USD

24.05.2021 Máme za sebou zajímavý týden, který byl velmi divoký především pro obchodníky na kryptoměnách. Ty si prošly silným výprodejem, který na většině coinů pokračoval také o víkendu, kdy se například cena etherea dostala krátce až pod hranici 1.8 tis. dolarů. Situace na kryptu se sice následně stabilizovala, vysoká volatilita na tomto trhu ale ještě může nějakou dobu přetrvávat.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
img

Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH

17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
img

Ranní komentář: Americká inflace výrazně zrychluje, Fed zůstává v klidu

13.05.2021 Americké indexy za sebou mají nervózní seanci. Pod tlak je dostaly výsledky inflace, která výrazně překonala očekávání, když zrychlila meziročně až na 4.2 %, zatímco konsenzus počítal s růstem pouze o 3.6 %. Inflační tlaky tak v USA zesilují, což pomohlo americkým výnosům, které se u desetiletých splatností přiblížily na dosah 1.7 %. Vyšší výnosy pak negativně dolehly na valuace amerických akcií a zejména pak na valuace růstových titulů, když například Nasdaq odepsal během jediné seance 2.67 %. Na FX pak kombinace vyšších výnosů a inflace pomohla americkému dolaru, který zpevňoval na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v postupné korekci, dnes výsledky americké inflace

12.05.2021 Akciové indexy včera pokračovaly v korekci. Americký index S&P 500 odepsal 0.87 %, zatímco Dow Jones ztratil 1.36 %. Pod tlakem byl také Nasdaq, který v jednu chvíli ztrácel až 2 %, ale nakonec seanci dokázal uzavřít se ztrátou pouhých 0.09 %. Korekcí si pak procházely včera také indexy v Evropě a nervozita se přenesla i do dnešního rána, kdy futures na americké i evropské indexy opět klesají.
img

Očekávané zhodnocení amerických akciích do příštích let je extrémně slabé

04.05.2021 Valuace neboli ocenění hlavního amerického akciového indexu S&P 500 je momentálně na historickém rekordu. Valuace jsou dokonce vyšší než při technologické bublině v roce 2000. Valuační indikátor P/S – poměr ceny akcie k tržbám na akcií (price-to-sales ratio) – je aktuálně na novém rekordu na úrovni 3,0.
img

Ranní komentář: S&P500 díky výsledkové sezóně navyšuje maxima

30.04.2021 Americké indexy včera rostly, když jim výrazně pomohla hlavně pokračující výsledková sezóna a velmi dobré výsledky několika amerických společností. Prudkého růstu se dočkaly hlavně akcie Facebooku, který po skvělých číslech za 1Q přidal včera více než 7 %. Velmi dobré výsledky pak včera reportoval také Amazon, i když ten svá čísla zveřejnil až po uzavření amerických burz.
img

Dobré i skvělé zprávy, ale co dál? Akcie dnes nemají jasný směr

29.04.2021 Stále vysoce podpůrný Fed, nový plán výdajů představený prezidentem Bidenem, velice dobré firemní výsledky, jimž vévodí velké technologické firmy. A také potvrzení, že americká ekonomika rychle roste, tažena vzedmutím spotřebitelských výdajů. Samé dobré zprávy... které trh stihl z velké většiny zahrnout do cen už v minulých měsících. Co bude dál? Po reportech od firem i z ekonomiky, jež potvrdily, že oživení v 1Q bylo opravdu silné, je třeba hledat nové zdroje růstu, které ale na obzoru zatím nevidíme.
img

Techy pokračují ve skvělých výsledcích a investoři požadují totéž od HDP

29.04.2021 Výsledek včerejšího zasedání Fedu nepřekvapil prakticky ničím. Rychlá ekonomika centrální bankéře k odbourávání podpory nepřiměje a rovněž o inflaci má Fed stále jasno - její případný nárůst bude přechodným jevem. Zato překvapily další výsledky velkých technologických firem a opět pozitivně. Vyšly až po závěru obchodování, takže efekt se promítá až do dnešního evropského obchodování a do cen futures.
img

Ranní komentář: Vysoké valuace zatím nikam neodchází. Další silné makro, měď na letošních maximech

26.04.2021 Minulý týden přinesl jen mírnou korekci na akciové indexy, které si tak i nadále bez větších problémů drží svou vysokou valuaci. Pomáhá k tomu hlavně optimismus spojený s postupným otevíráním americké a britské ekonomiky, kterou snad již brzy začne následovat také ekonomika evropská. Nově příchozí makro (především z USA) je i nadále velmi silné, což v minulém týdnu potvrdily jak výsledky PMI, tak výsledky z trhu s bydlením, kde se prodeje nových domů vyhouply poprvé od doku 2006 nad hranici 1 mil.
img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Komentář manažerů Fidelity International: Čínské oživení

22.04.2021 Číně se podařilo zvládnout pandemii velmi dobře a od loňského dubna nezaznamenala další vlnu, což silně podporuje její rychlé hospodářské oživení. Čínské hospodářské oživení by se mohlo stát vzorem i pro další velké světové ekonomiky. Vzhledem k nízkému vlivu srovnávací základny dosáhl meziroční nárůst čínského HDP ve stálých cenách v 1. čtvrtletí roku 2021 desetiletého rekordního maxima. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019 dělal složený růst přibližně 5 procent, což je opravdu blízko k předpandemickému tempu růstu. Z hlediska odvětví zaznamenává výroba nadále rychlejší oživení než odvětví služeb; pokud se na to díváme z pohledu velikosti, obnova růstu malých společností zaostává za obnovou velkých podniků.
img

Povídání o trzích: Kam vystoupá krypto? Listing Coinbase, situace na trzích a valuace bank

21.04.2021 Níže nabízíme záznam z dnešního povídání o trzích. Začali jsme aktuální situací na trzích a případnými riziky pro vysoké valuace akciových indexů. Pak jsme se zaměřili na banky, jejich výsledky za 1Q, ale nejvíce času jsme věnovali povídáni o kryptu, udržitelnosti aktuálních valuací a žhavému tématu direct listingu akcií kryptoburzy Coinbase.
img

Akcie klesají druhý den v řadě

20.04.2021 Akciové trhy jsou od začátku týdne pod prodejním tlakem, kam jim pomohly vysoké valuace a také nenápadně rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Pod tlakem jsou hlavně riziková aktiva v Evropě, kde investoři sledují velmi křehké ekonomické zotavení. Myšlenku podpořil možný pokles v bankovních úvěrech.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | G10 | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Primární trh | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | Support | T-Bill | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | RBNZ | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Makléři | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se obchodovat | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Paládium | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | SPX | Spořící účty | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD index | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | ING | Buffett | Put | Buy | Capital Expenditures | CEE | Centrální depozitář | Čistý dluh | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Redukce | ROCE | ROE | Spojené státy | WGC | Hlavní trh | Míra alokace | P/E Ratio | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Jan Kovalovský | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Investment | IMPOSSIBLE | Capital Economics | Dow Jonesův index | Bernstein | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Petr Koblic | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Kitco | Earnings | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Fidelity International | Forbes | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Britské akcie | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Investiční bankéř | Portfolio fondu | Velké banky | Daňové příjmy | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index AEX | FactSet | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Příjmy | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Finanční domy | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | Pew Research Center | Index KOSPI | Purple Trading | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Inflace ve světě | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Akcie na trzích | Akciové společnosti | Coinbase | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Spekulativní investice | Obchodování kryptoměn | Cena Etherea | Akcie v Indii | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Altcoin | Kraken | ETH | Kapitalizace akciového trhu | Inteligentní investor | Binance | NEST | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Robinhood | Investice do kryptoměn | Tether | Výprodej na kryptu | Tržní kapitalizace kryptoměn | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Společnost Cyrrus | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Kryptoburza | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | Měny rozvíjejících se ekonomik | KLB Legal | TradeCentrum | Trh Start | Pražský index PX | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Levné akcie | Globální investoři | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Akciový výhled | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Roční výnos | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Jiné měny | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Ceny kryptoměn | Globální index | Zadluženost | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Analytici společnosti | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Globální dluh | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Akcie klesají | Globální HDP | Riziko recese | Dopady obchodní války | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Fibo retracement | Čínský trh | Wealth Management | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Asset alokace | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Akciové alokace | Růst mezd | US500 | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Hospodářský výhled | Dot plot | Program odkupu akcií | Povídání o trzích | Úpis akcií | Finanční situace | Obchodní praktiky | iShares | ESG | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | CFRA Research | Makroekonomický výhled | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | McKinsey | TikTok | Huawei | Digitalizace | Světové akciové indexy | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Jednání o brexitu | Michal Dvořák | Zombifikace | Kryptoměnová burza | Larry Kudlow | PXE | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Obrat trendu | QQQ | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Příliv zahraničního kapitálu | Slušné zisky | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | Tezos | USDC | BAT | Risk-off | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Čínský prezident | Největší pokles | Lagardeová | Volný obchod | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | All Time High | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Rezistenční pásmo | INTC | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | 5G | FT | Odvětví české ekonomiky | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | KOSP200 | Data o HDP | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | Christine Lagardová | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | HUF | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Impuls | USDIDX | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Klíčová rezistence | Koruna dnes | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | Vzestupný trojúhelník | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | Amgen | Společnost Microsoft | Porsche | Míra | PMI z Německa | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Evoluce | Regulátoři | Fed index | Europoslanci | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Snap Inc | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | CECE | Nike | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | US100 | Index US100 | Americký index | Aktuální klíčová rizika | Halving | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | CFA | Američané | Návratnost | Internetoví giganti | Netflix | NFLX | Inovace | CFRA | Dobrá data | Výroba aut | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Výprodeje akcií | Vysoká dividenda | O2 | FAA | Írán | Hýbat trhy | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | ASML | Poradenství | Ministr financí Steven Mnuchin | Česká inflace | Vyšší inflace | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Akcie Morgan Stanley | Robert Lighthizer | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | WhatsApp | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | BRIC | Ředitel investic | Romain Boscher | Americký kongres | Treasuries | Počet zákazníků | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | BABA | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Akcie v Číně | Čínská vláda | Akcie automobilky Tesla | Alokace investičních portfolií | BP | Optimismus na trzích | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Palantir | Asana | Wish | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Půlení bitcoinu | Biogen | Americká inflace | Růst sazeb | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Americký PMI | Globální indexy | Pokles na trzích | Obavy z pandemie | Ekonomické recese | Největší ztráty | Patrie | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Jižní Korea | Vývoj | Nová data | Šok | Michel Barnier | České mzdy | Guru | Vládní opatření | Současná cena | Akcie na světových trzích | Index čínských akcií | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Hlavní měny | Aerolinky | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Index strachu VIX | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | NY Empire state index | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | PYPL | Internetový obchod | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Salmán | Američtí senátoři | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Helikoptérové peníze | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Německý index IFO | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Pokles sentimentu | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | CECEEUR | Poradce | Organizace | Dluhopisové emise | Analytik Saxo Bank | Special Report | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Internet věcí | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Ekonomické škody | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Spotřebitelské úvěry | Patenty | Velké americké banky | Hluboké recese | CDC | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Životní styl | CIA | JPM.US | Čínské oživení | Výpadky | FANG | ATVI | Activision Blizzard | IMF | Česká ekonomika letos | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | AMC | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Vzrušení | Indikace | Rizikové averze | S&P500 | Finanční pomoc | Ceny domů v USA | Cenové pohyby | Debata | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | NY FED | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Období volatility | Korekce na trzích | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Výroba aut v USA | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Čistá ztráta | Akcie padají | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Euro klesá | Poměr PE | Latinská Amerika | HashRate | FOMO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Obchodní přebytek | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Akcie Nike | Průmyslové kovy | Technologický pokrok | Největší burza | Světové hospodářství | NetEase | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Export do Číny | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Více riskovat | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | Manažer Cyrrus | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Jan Sýkora | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Průraz | CZG | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Vedení společnosti | Italské maloobchodní prodeje | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Francouzská obchodní bilance | Tchaj-wan | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Květnová inflace | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Britská obchodní bilance | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Sam Stovall | Útlum ekonomické aktivity | Akciový optimismus | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Slabší ekonomika | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Stimulační program | Fintech společnosti | Zasedání MMF | Dopad pandemie | MAM | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Červnová inflace | Sony | Epic Games | Fond obnovy | ChainLink | Primární úpisy | DoorDash | Silicon Valley | Procore Technologies | Vysoké ocenění | Ocenění | NY Fed index | Šance | Druhá největší kryptoměna | Statistiky z britského trhu práce | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Ethereum 2.0 | Technologické společnosti | Společnost XTB | Kanadský CPI | Salesforce.com | IT společnost | Rostoucí ceny komodit | Ekonomická aktivita v eurozóně | Progres | Forward guidance | Richmondský Fed index | Silný trend | Extrémně silný trend | DeFi | Staking | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Důvěra | Velké technologické firmy | Philip Lane | Indonésie | WeCHat | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Čas na nákup | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Fortnite | Virgin Galactic | Fear and Greed Index | Počet akcií | Fear and Greed | Kryptoměnový trh | Konzistentní ziskovost | SMA 200 | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Akciová tržní kapitalizace | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | SPAC | IT společnosti | SMIC | Big Tech | Peso | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Výkon ekonomiky | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky | Bloomberg Intelligence | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Identifikovat trend | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Ropa dnes | Politici | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Micron | Biden | Pracovní místa | Aktuální reakce trhů | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Udržitelné investování | Energetický sektor | Lockdown | AEX | CPI v USA | iPhone | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny, a.s. | Pilulka Lékárny | CZKCASH | Defi | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | JPM | První obchodní den | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Španělský CPI | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Tržní výhled | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Soudní spor | Ruské společnosti | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | MCD | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Zájem o riziko | CEZ1 | PDD | Zprávy o vakcínách | Hlavní kryptoměna | Polská vláda | Předáním moci | Odhad amerického HDP | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | IPO akcie | Proražení | INTC.US | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | GME | GameStop | CELO | Futures na DAX | Vakcinace | TABAK | TABAK.CZ | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | H&M | Očkování | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | Měnový impuls | Reálná očekávání | Emise akcií | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Voda | Stimulační balíček | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Vakcína a covid | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Brands | Zdravotní péče | JD | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Grab | Tilray | TLRY | CARA | MJ | WU | Indexy na Wall Street | Klienti XTB | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | SPCE | KFC | Streamovací služby | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Finanční výsledky | Dynamický růst | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zinek | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Akcie Tilray | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Lucid Motors | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Naplnění inflačního cíle | Covidová krize | Akcie Boeing | Akcie společnosti Moderna | Herní průmysl | Akcie ropy v roce 2021 | Oživování ekonomiky | Silný růst | Japonský HDP | Fidelity | Tržní sektory | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Filecoin | Decentraland | GameStop akcie | Hodnotové akcie | Britské hodnotové akcie | Dnešek na trzích | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Tencent Music | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Obchodovat CFD | Vývoj indexu ISM | ISM ve službách | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Umění | Klíčové centrální banky | Používání kryptoměn | Advanced Micro Devices | AMD | Akcie Goldman Sachs | Direct listing | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Cathie Woodová | Cathie Wood | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Vstupní náklady | Listing Coinbase | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Intel (INTC.US) | Strach z inflace | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Raytheon Technologies | AMD.US | GOOGL.US | Techy | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Objem transakcí | Verizon | Zhodnocení amerických akciích | Výsledky FAANG | Větší korekce | Futures na americké indexy | Boční trend | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Těžaři | Akcie McDonald’s | Oslabení | Meme akcie | Průmyslové akcie | Růst úroků | První zvýšení sazeb | Bit.plus | Omezování nákupů aktiv | US výnosy | Cíle | Příležitosti | Dlouhodobý support | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Hodně peněz | Mali | Tržní prostředí | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Graf akcie | Denní graf akcie | Didi | Pozitivní vliv | Růst kurzu akcií | Trh dnes | Streamovací společnost | Varianty koronaviru | Technologie | Američtí centrální bankéři | Revize strategie | UST | TSMC | Videohry | Včerejší seance | Míra inflace v USA | JPMorgan (JPM.US) | Podíl Číny | Cyklické sektory | FIXED | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Divize | CNN Business | Načasování | Varianta delta | Boom | Americké technologické společnosti | Zisk Microsoftu | Azure | Rekord | Příjmy z reklamy | Bilion | Guidance | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | SQ | Projekce | Účetní období | EIP | Psychologické úrovně | Základní sazby | BioNTech | Osobní počítače | SNOW | Regulatorní prostředí | Prostor pro růst | Tokeny | Očekávaná inflace | Konference v Jackson Hole | ASX | SXXP | Proočkovanost | Ranní glosa | Salman Ahmed | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | NFT | Platební gigant | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | High-yield | Gucci | Etherea | Zájem o kryptoměny | Amsterdam | Výsledek zasedání Fedu | Nio akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Krize v Evropě | Stagflační tendence | Zlato a dluhopisy | Algorand | Automotive | Minulá výkonnost | Češi | Vysoké ceny | Fixed.zone | Společnost Fixed.zone | Pravidla hry | Valuace na akciích | Crest Communications | ProShares | Horizon | Horizon World | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Metaverzum | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | FIXED CP Equity | FIXED.pr | Obchodování s novou emisí | IPO na trhu START | RIVN | Aktuální prognóza | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | ESG investice | Target | Lockdowny | TIM | Pozemky | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Avalanche | Omikron | Omicron | Varianta omikron | | Zlotý | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Cykly | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Obavy z omicronu | Ceny energií v Evropě | Bidenova administrativa | Výsledky testování | Akciový výhled 2022 | Odvětví cestovního ruchu | Plynová krize | Miliardy USD | Zvyšování sazeb Fedu | Výhled pro rok 2022 | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Big tech | Hashrate | XTB Online Trading | Hry | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Microsoft a Activision Blizzard | Reality | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Analytik trhů | Instituce | Digitální ekonomiky | Nový týden | NFT investice | Investice budoucnosti | Úrokové sazby v Česku | Život s koronavirem | Analytici XTB | Centralizované burzy | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Plynová krize v Evropě | Největší investoři | Počet nových klientů | Napětí kolem Ukrajiny | Akcie společnosti Palantir | Sankce | Oligarchové | Moskevská burza | Studená válka | Filip Louženský | Ruská krize | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | XTB Štěpán Hájek | DeFi a NFT | Ředitel Intelu | Rozvoj kryptoměn | Řetězce | Společnost Intel | Zničení poptávky | Vlastnictví | Kryptoměnová společnost | Vzestupný trend | TDOC | Teladoc | TDOC.US | Teladoc (TDOC.US) | Situace na akciových trzích | Trojúhelníkové formace | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | Occidental | Špatná výkonnost | Investiční zisky | Snížení inflace | Velmi volatilní | Přicházející recese | Cena BTC | Velký cenový pohyb | Marketingová komunikace | Výsledky amerických bank | Nejobchodovanější CFD | Nejobchodovanější CFD akcie | Akcie týdne u Purple Trading | Akcie společnosti Uber | Pentagon | Sloučení | Hike | Největší kryptoměny | The Merge | Makroekonomické prostředí | Merge | Sloučení Etherea
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Valná hromada ČEZ
Valná hromada Erste Group
Valná hromada MONETA Money Bank
Valná hromada SAB Finance
Valná hromada společnosti SAB
Valná hromada společnosti SAB Finance
Valné hromady
Valné hromady Monety Money Bank
Valné hromady společnosti ČEZ
Valneva

Následující klíčová slova

Valuace akcií
Valuace na akciích
ValueAct Capital
Value Area
ValueArea High
ValueArea Low
Value at Risk
Value at Risk (VaR)
ValueFX
Value Golf
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít