Sobota 05. července 2025 20:40
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Blahobyt

img

Trumpova cla jako symptom něčeho vážnějšího

24.04.2025 „Cla jsou jen příznakem hlubší krize pod povrchem. Světový řád, na který jsme si zvykli se drolí a pokud to politici neuřídí, může být výsledek horší než pouhá recese,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Evropský hospodářský růst by mohl kvůli clům klesnout až o 0,5 % (ECB)

20.03.2025 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) se během zasedání Evropského parlamentu zabývala obavami a nejistotami ohledně eskalující obchodní války mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Analýzy ECB naznačují, že hospodářský růst v eurozóně by se v reakci na 25% cla uvalená na evropské zboží dovážené do USA snížil o 0,3 %. Odvetná reakce EU by tuto ztrátu mohla prohloubit na 0,5 %.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínský: Průmyslová politika EU je ideologická, musí se změnit

25.02.2025 Evropská a německá průmyslová politika byly v posledních 15 letech řízeny ideologicky, nikoli pragmaticky, a proto Evropská unie ani Německo nemají globální průmyslovou a klimatickou strategii. V komentáři zveřejněném v německém listu Die Welt to uvedl český podnikatel Daniel Křetínský. Podle něj dosavadní evropská klimatická politika selhala, protože příliš málo dbala na blahobyt lidí. Je proto třeba ji změnit.
C:\fakepath\trader-24022025-51-zm.jpg

Merz musí hrát vůdčí roli v Evropě a zabránit posilování AfD, píše německý tisk

24.02.2025 Vítězství Friedricha Merze a jeho konzervativní unie CDU/CSU v nedělních volbách považuje německý tisk ve svých dnešních komentářích navzdory zisku více než 28 procent hlasů za slabé. Nastávající jednání o příští vládě tak budou pravděpodobně komplikovaná. Listy se ale shodují na potřebě rychlého vzniku nové vlády, a to i vzhledem k mezinárodnímu kontextu, kdy se Spojené státy odklání od Evropy. Varují, že slabá Merzova vláda by dále posílila krajně pravicovou stranu Alternativa pro Německo (AfD), která ve volbách skončila na druhém místě před sociálními demokraty (SPD) dosavadního kancléře Olafa Scholze.
C:\fakepath\nemecko-02022025.jpg

Německý kancléř Olaf Scholz varoval před dopadem amerických cel na světový obchod

02.02.2025 Německý sociálnědemokratický kancléř Olaf Scholz varoval před dopadem amerických cel na světový obchod. Dnes o tom informoval berlínský deník BZ. Předák opoziční konzervativní unie CDU/CSU a možný budoucí kancléř Friedrich Merz uvedl, že ho americká cla uvalená na Kanadu, Mexiko a Čínu znepokojují.
img

Iluze přeplněných obchodů před Vánoci

18.12.2024 Všichni ten obrázek velmi dobře známe. Přeplněná parkoviště, plné nákupní košíky a v předvánočním období leckde i dlouhé fronty. A nejen na sociálních sítích reakce s na první pohled logickým závěrem – máme se jako v bavlnce, náš blahobyt evidentně roste a neustálé stesky lidí proto nedávají žádný smysl.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Němečtí výrobci varují před obrovským pádem ve svém odvětví

18.11.2024 Za 44 let od zahájení provozu německé společnosti Beckhoff Automation nezažil majitel firmy Hans Beckhoff podle svých slov takovou ekonomickou krizi, jako je ta současná, píše server BBC. "Obvykle můžete očekávat krizi jednou za zhruba pět až osm let," řek Beckhoff. "Tentokrát je to hrozivý pád, opravdu hluboký," dodal.
img

Jaký bude vliv voleb v USA na trhy

25.09.2024 Přepis rozhovoru: na dotazy odpovídá šéf analytického oddělení Fichtner Wealth Managers, Tomáš Tyl a sdílí své zkušenosti, které nabral za 22 let na investičním trhu. Tomáš zažil hned několik prezidentských klání a výhru Bushe ml., Obamy, Trumpa i Bidena. Své osobní zkušenosti nicméně opírá o data z trhů od roku 1924. Při analýze dat jsme objevili poměrně nečekaně i to, co má na trhy větší vliv, než to, jaký prezident v USA zrovna vládne.
C:\fakepath\cina-20052024.jpg

Z Číny přichází (znovu) deflace

20.05.2024 Nerovnováhy v druhé největší světové ekonomice se dále prohlubují. Dosavadní motor čínského hospodářství, výstavba bytů, je v krizi. Spotřeba domácností víceméně stagnuje.
img

Co příští týden čeká dolar?

22.04.2024 Nadcházející zpravodajské pozadí v USA bude docela zajímavé. Přestože významných událostí nebude mnoho, zprávy z USA mají na měnový trh často největší dopad. Pro účastníky trhu ale budou mít jen lokální význam. Vyzdvihnu zprávy o indexech podnikatelské aktivity, prodeji nových domů, objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, HDP za první čtvrtletí, prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, změnách osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů, indexu spotřebitelského sentimentu a indexu PCE.
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?

15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
img

Británie představila deklaraci, jež má podpořit snahu o zajištění bezpečnosti AI

01.11.2023 Británie dnes představila deklaraci, která má podpořit globální snahu o zajištění bezpečnosti umělé inteligence (AI). Na dokumentu se podle Londýna shodli účastníci konference o bezpečnosti AI v Bletchley Parku, a sice Evropská unie a 28 jednotlivých zemí, včetně Spojených států a Číny. Umělá inteligence má podle deklarace "potenciál transformovat a posílit blahobyt lidstva, mír a prosperitu" a měla by být rozvíjena bezpečným způsobem.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Habeck: Německo podpoří průmysl a průmyslové firmy 50 miliardami eur

24.10.2023 Německo v příštích čtyřech letech podpoří průmyslové odvětví a průmyslové firmy částkou 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Pomoc, ze které budou těžit i malé a střední podniky a také zaměstnanci, zdůvodnil nezbytností investic, pokud má Německo zůstat průmyslovou zemí i po přechodu na bezuhlíkové hospodářství. Zároveň varoval před možným zaostáváním Německa v inovacích.
C:\fakepath\UBS.jpeg

UBS zaplatí v USA vysokou pokutu kvůli hypotečním cenným papírům

15.08.2023 Největší švýcarská banka UBS a její americké dceřiné společnosti se dohodly, že ve Spojených státech zaplatí na pokutách celkem 1,435 miliardy dolarů (zhruba 31,5 miliardy Kč). Urovnají tak obvinění z podvodu při prodeji hypotečních cenných papírů. Oznámilo to včera v tiskové zprávě americké ministerstvo spravedlnosti. Završilo tak rozsáhlé vyšetřování praktik při prodeji hypotečních cenných papírů, které přispěly ke vzniku finanční krize z let 2007 až 2009.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko mohlo být zataženo do války, kdyby volby vyhrála opozice

28.12.2022 Maďarsku hrozilo, že bude zataženo do válečného konfliktu, kdyby volby vyhrála opozice. Řekl to premiér Viktor Orbán. Maďarská vláda podle něj podporuje Ukrajinu a má zájem na jejím přežití coby svrchované země. Zároveň má ale zájem na tom, aby Rusko neohrožovalo bezpečnost Evropy a nemá zájem na přerušení všech ekonomických vazeb na Rusko. Orbán to řekl v rozhovoru, který zveřejnil deník Magyar Nemzet.
img

AUD/USD. Listopadové zasedání RBA

31.10.2022 Zítra (1. 11. 2022) shrne Reserve Bank of Australia výsledky svého příštího, předposledního zasedání v tomto roce. Podle prognóz většiny expertů centrální banka zvýší sazbu o 25 bodů a bude pokračovat v mírném tempu zpřísňování měnové politiky. Tentokrát se nejedná o žádné "jestřábí iluze", takže australský dolar s největší pravděpodobností nebude reagovat na fakt 25bodového zdražení, ale na následnou rétoriku šéfa RBA a tón doprovodného prohlášení.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý parlament schválil snížení DPH u plynu a dálkového tepla na sedm procent

30.09.2022 Německo od soboty sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu a dálkového tepla z běžné 19procentní sazby na sedm procent. Návrh vlády kancléře Olafa Scholze dnes schválili poslanci Spolkového sněmu. Opatření, které vláda navrhla jako dočasnou úlevu spotřebitelům od vysokých cen energií, potrvá do konce března 2024.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Skončil blahobyt a bezstarostnost, varoval francouzský prezident Macron

24.08.2022 Skončilo období blahobytu a bezstarostnosti, řekl francouzský prezident Emmanuel Macron členům své vlády. Svět podle něj zažívá zásadní zvraty jako válku na Ukrajině nebo vlnu veder a požárů. Macronův projev k ministrům, které vyzval k jednotě, byl výjimečně živě přenášen.
img

Pandemie, geopolitická nervozita, inflace – Jak globální krize ovlivňují BTC?

26.05.2022 V posledních letech se utvářel názor, že bitcoin se v době dramatických změn stal konečně bezpečným přístavem pro kapitál. Není však pochyb o tom, že ve světle aktuálního geopolitického a makroekonomického vývoje poptávka po vlajkové kryptoměně prudce poklesla. Zatímco BTC je stále ve fázi konsolidace, je čas analyzovat aktuální stav kryptoměny a hlavní důvody jejího pádu.
img

Afghánci používají šifrovací systém k omezení vlivu Tálibánu na jejich finanční blahobyt

26.04.2022 Afghánští obyvatelé si údajně pořizují digitální aktiva, která využívají k zachování svých úspor a ke snížení schopnosti vládnoucího Tálibánu ovlivňovat jeho finanční blahobyt. Od chvíle, kdy se militantní skupina zmocnila kontroly, se hodnota kryptografických transakcí týdně v některých případech zdvojnásobila, uvádí zpráva agentury Bloomberg.
C:\fakepath\eurusd-24012022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.1.2022)

24.01.2022 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali ziskového obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\top-20012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2022 1) Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních 5 %, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 %. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V České republice vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 %. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území

20.01.2022 Ruská centrální banka dnes navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území. Kryptoměny podle ní přinášejí hrozby pro suverenitu její měnové politiky, finanční stabilitu a blahobyt obyvatel. Ve své dnešní zprávě uvedla, že za rychlým růstem zájmu o kryptoměny stojí především spekulativní poptávka a že tyto měny nesou prvky finanční pyramidy.
img

Čo bolo, čo bude...

17.01.2022 Zvýšená inflácia čím ďalej, tým viac negatívne vplýva na spotrebiteľov, čo v konečnom dôsledku prispieva k destabilizácii ekonomiky. Problém nie je len na strane ponuky, a teda, že globálna ekonomika čelí v mnohých sektoroch nedostatkom (najviac sa to týka energetického sektora), ale prudký nárast cien vedie k znižovaniu životnej úrovne vo svete, nakoľko ľudia si nemôžu dovoliť za súčasných cenových podmienok financovať rovnaký blahobyt, aký dokázali v období zníženej inflácie, teda pred pandémiou.
img

Turecká inflace stoupla na 36 %

04.01.2022 Roční míra inflace v Turecku se minulý měsíc vyšplhala na 36,1 %, což je nejvyšší hodnota za 19 let vlády Tayyipa Erdogana. Měnová krize byla z velké části způsobena prezidentovou neortodoxní politikou snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-04112021-50-zm.jpg

Forex: ČNB rekordně zvýšila sazbu na 2,75 procenta a zhoršila odhad vývoje ekonomiky

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky dnes skokově zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, což je nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Základní sazba ČNB bude nejvyšší od prosince 2008. Analytici přitom očekávali zvýšení sazeb jen o 0,5 až 0,75 bodu. Dnešní rekordní zvýšení podle nich ukazuje, že ČNB bere enormní růst inflace vážně. Rozhodnutí ČNB nezvykle ostře kritizoval končící premiér Andrej Babiš (ANO), o jeho protiinflačním smyslu pochybuje i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Centrální banka také zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

Evropské firmy pohlížejí s obavami na hospodářský kurz Číny

23.09.2021 Evropské firmy pohlížejí s velkými obavami na nový hospodářský kurz čínské vlády. Sice mají stále rekordní tržby i zisky, starosti jim ale dělá možný obrat Číny dovnitř a ruku v ruce s ním další omezení zahraničních podniků na jejím trhu. Dnes to podle agentury DPA řekl v Pekingu prezident Hospodářské komory Evropské unie v Číně Jörg Wuttke, když prezentoval její každoroční zprávu.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 slíbily pokračovat v podpoře ekonomik tak dlouho, jak bude potřeba

14.06.2021 Země ze skupiny velkých světových ekonomik G7 budou pokračovat ve svých rozsáhlých programech hospodářské podpory tak dlouho, jak to bude nutné. Vyvarují se také chyb z minulosti, kdy byly stimulační programy omezeny příliš brzy. Zavázali se k tomu ve včerejším komuniké vydaném na závěr třídenního summitu nejvyšších představitelů G7.
C:\fakepath\a-18052021-lv.gif

Bohaté země chtějí miliardovou pomocí podpořit zotavení Afriky po pandemii

18.05.2021 Mezinárodní věřitelé chtějí miliardovou pomocí podpořit hospodářské zotavení afrických zemí po pandemii covidu-19. Díky solidaritě bohatých zemí by mělo být prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu (MMF) možné věnovat na tento účel 100 miliard dolarů (2,08 bilionu korun). Podle agentury DPA to dnes oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron na okraj summitu věnovaného ekonomické podpoře afrických států.
img

Analýza Fidelity International: Sociální sítě potřebují nestranná pravidla

25.02.2021 Investoři nesmí přehlížet otázky týkající se svobody projevu na sociálních sítích, opatření jednotlivých společností ohledně vyjadřování uživatelů a vládních opatření v technologickém průmyslu. „V důsledku negativní nálady po americké prezidentské volební kampani je podle našeho názoru důležité, aby společnosti působící na sociálních sítí měly nastavené hranice projevu vnějšími autoritami. Mezitím je třeba, aby tyto společnosti na svých platformách stanovily transparentní, nestranná pravidla s nezávislými dozorčími radami tak, aby byla zajištěna spravedlnost a konzistentnost jak z demokratického hlediska, tak z pohledu dlouhodobé životaschopnosti firem,“ vysvětluje postoj Fidelity International k této problematice Sumant Wahi, portfolio manager Fidelity International.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Von der Leyenová se kvůli koronaviru obává o soudržnost EU

29.03.2020 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se kvůli krizi způsobené koronavirem obává o soudružnost Evropské unie. Schengenský prostor bez kontrol na vnitřních hranicích mezi státy se ocitl v kritické situaci, uvedla v rozhovoru pro agenturu DPA. EK podle ní připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu. Odmítla rovněž kritiku bavorského zemského premiéra Markuse Södera, že EK krizi kolem koronaviru nezvládá.
C:\fakepath\tesla obrz.png

Akcie Tesly na 800 USD?

24.01.2020 Ahojte tradeři, dnes se podíváme na situaci kolem Tesly a co nám ukazují grafy.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Alibaby při debutu v Hongkongu rostou o sedm procent

26.11.2019 Akcie čínského internetového prodejce Alibaba při debutu na burze v Hongkongu rostou a připsaly si až téměř sedm procent. S akciemi firmy se už od roku 2014 obchoduje v New Yorku. Na hongkongské burze firma nabídla 500 milionů nových akcií a zatím získala z prodeje 11,3 miliardy USD (261,6 miliardy Kč), což z nabídky dělá největší vstup na místní burzu od roku 2010 a letos největší prodej akcií na světě, napsaly agentury AP a Reuters.
img

15 let v EU: „západ“ nedoháníme, ale náš blahobyt stejně roste

29.04.2019 Za patnáct let od vstupu do Evropské unie se Česko v HDP na osobu Evropské unii nepřiblížilo, tedy absolutní rozdíl v HDP/os mezi ČR a průměrem EU zůstal mezi lety 2004 až 2018 na úrovni 12 600 euro ročně. Hospodářský růst v Česku tak kopíroval průměrný růst v EU. Zatímco některé vyspělé ekonomiky, jako řeckou (rozdíl 200 EUR/os ročně), portugalskou (rozdíl 300 EUR/os ročně) nebo italskou (rozdíl 9 100 EUR/os ročně) jsme začali dotahovat, jiné naopak rostly rychleji než ta česká. Pro srovnání, Slovensku se podařilo od vstupu do EU stáhnout evropský průměr o 1500 euro v HDP/ os. Údaje vyplývají z analytické studie, kterou vypracovaly Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) a společnost TopForex.
img

Blahobyt v Česku? Zapomeňte! V Praze stojí byty více než v Benátkách.

21.02.2018 V EU máme čtvrté nejnižší mzdy od konce, ale ceny bytů jako na západě. Jsme chudáky, kteří nemohou bydlet ve své zemi.
nemecko zeme.jpg

Situace na východě SRN je nejlepší od sjednocení

18.11.2013 Situace ve východním Německu je nejlepší od znovusjednocení země v říjnu 1990. Vyplývá to z aktuální zprávy o stavu Německa, kterou ve středu kabinetu kancléřky Angely Merkelové předloží ministr vnitra Hans-Peter Friedrich, napsal o víkendu list Bild am Sonntag. Vysídlování východu se zastavilo a výrazně se zlepšila situace na tamním pracovním trhu, ačkoli životní úroveň není v obou částech Německa stále ještě vyrovnána.
Související klíčová slova: Premiér Andrej Babiš | Akciové trhy | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Historie | Největší primární veřejné nabídky | Cap | Odhad vývoje ekonomiky | EUR | Veřejné finance | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Refinitiv | Tempo růstu | Kryptoměnové transakce | Vstupy | Viktor Orbán | Bretton Woods | Spolkový statistický úřad | USDT | Pozitivní vliv | Německý vývoz | Akcie Evropa | Australská centrální banka | Republikánský prezident | Zpracovatelský sektor | Trend | BTC | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Environmentální aspekty | Risk to reward ratio | Co jsou to ekonomické modely? | Hospodářský kurz Číny | Předpovědi a politická rozhodnutí | Cenové stability | FAZ | Nynější krize | Řešení sporů | Zadlužení České republiky | Mince | Aktiva | Bulvární list | Citigroup | Podnikatel | Korelace | Survivorship bias | Splasknutí bubliny | Německá vládní koalice | Neočekávané události | Energetika | Automobilka Volkswagen | Kolaps | Obchodní systém | AfD | Investiční firma | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Německé parlamentní volby | CZK | Objem obchodů s kryptoměnami | Rozpočtové přebytky | Proces prognózovaní | Bild am Sonntag | Akcie Tesly | Lagardeová | Chování trhu | Přesnost | Nákup akcií | Goldman Sachs | Vyrovnaný rozpočet | Škoda Auto | Snížení emisí | Příprava na krizi | Turecká krize | Nejvyšší výnos | Zprávy z USA | Závislost na Číně | Vlastnosti ekonomických modelů | Ethereum | Geopolitické napětí | Robert E. Lucas Jr. | Prosperity | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Saxo | Typy ekonomických modelů | Investice do infrastruktury | Politické a mezinárodní události | Deflace | Růst sazeb | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Směrnice | Výhled | Analýzy | Keynesiánci | Největší švýcarská banka | Fungování trhů | Cyrus de la Rubia | Výdaje | Advyce | Rostoucí ceny | Úrokové sazby | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářský růst USA | Afrika | Základní úrokové sazby | Maďarská vláda | Podpůrné programy | Panovník | GOLDEN POCKET | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Evropská politika | Analytický tým FXstreet.cz | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Letadla | Náročný proces | Akcie dnes | Růst cen | Teorie Johna Maynarda Keynese | Vysoká inflace | Trpělivost | Švýcarská banka UBS | Investing | Vydání dluhopisů | Süddeutsche Zeitung | RBK | WhatsApp | Wealth | Bydlení | Akcie USA | Uvolnění měnové politiky | Automobilový trh | Rizika a nejistota | Kryptoměnové burzy | Agent-based modely | Důchody | Rušení pracovních míst | ČSOB | ČSÚ | Nezaměstnanost | Valneva | Vysoké riziko | Globální ekonomická integrace | Rizika a nedostatky | Parlamentní volby | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Rovnovážné modely | Konflikty | Klimatická politika | Americký prezident | Vývoj v USA | Inflace v Maďarsku | Stefan Hecht | HSBC | Praní špinavých peněz | Graf vývoje | Mikroekonomické modely | Prvky prognózování | Současná rozpočtová situace federální vlády | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Nejznámější kryptoměna | Nerovnováhy | Breakout | Sociální sítě | Trumpová | Zaměstnanost | Washington | Výrazný růst | Náklady | Šéfka MMF | Politické změny | Handelsblatt | Burze | Americké prezidentské volby | Daniel Křetínský | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Byznys | Mezinárodní vliv | Výpočetní inteligence | NZD/JPY | Snižovat daně | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Makroekonom | Dovoz z Číny | Česká měna | Amazon | Maďarsko | Covid | Německá automobilka | Výhled Saxo | Reálné výnosy | Sales Associate Director | Klesající trend | Macron | Donald Trump | HKD | Státní dluh | Politické faktory | Inflace | Více peněz | Peníze | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Rozpočtový přebytek | Vliv na rozhodování | Politika | Indikátor | Jüan | Očekávání | Ministr hospodářství | Magyar Nemzet | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investujeme | Fosilní paliva | Zvýšení minimální mzdy | Videokonference | Reakce trhu | Celní války | MMF Kristalina Georgievová | Výrobní podniky | Průmysl | Války na Ukrajině | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Měny s vysokým výnosem | Financovat | Vydělávat peníze | Důvěryhodnost | Alibaba | FIDESZ | Vláda Spojených států | Zdražovat | Reshoring | Politická nejistota | Situace na trzích | Prognózovaní a jeho význam | Růst | Kristalina Georgievová | Koruna | Rozpočtové deficity a přebytky | Eva Miklášová | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Míra inflace v Turecku | MiFID II | Poplatek | Přebytky zahraničního obchodu | Diskont | Rizika pro společnost | Data z USA | Rozvoj umělé inteligence | AUD/JPY | Analýza hospodářské politiky | Oslabení USD | Použití finanční páky | Roční míra inflace | Trh práce | Agent-based | Mercedes | Německý ministr hospodářství | Finanční trhy a instituce | Úrokový swap | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Investiční analytik | Turecká inflace | Vysoké sazby | Hospodářské recese | Objem obchodů | Historický kontext | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Vedoucí představitelé | Hlavní výzvy prognózování v USA | MTI | Spolupráce | Hlavní prvky prognózování | Kongres | Negativní dopad | Cena bitcoinu | Long | Chování | CySEC | Hospodářské krize | Evergrande | Lira | Harris | Graf | Sociální demokraté (SPD) | Ekonomické modely | AUD | Geopolitická situace | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální hospodářské krize | Breakout strategie | Advyce & Company | Nejznámější kryptoměny | Hamburg Commercial Bank | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | EP Infrastructure | Drahé energie | Přebytek rozpočtu | Trh | Poptávka po kovech | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Digitální aktiva | Friedrich Merz | Rizika pro společnost a lidstvo | Retailoví investoři | Ruský prezident | Monetární politika | Vliv na makroekonomické ukazatele | Ceny plynu | PwC | Turecko | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Hospodářská data | Index | Studie | Andrej Babiš (ANO) | Měď | Obrat ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Kondice ekonomiky | Regulační opatření | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Odliv deviz | Sociální a environmentální aspekty | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Deficity a přebytky | Výpočetní ekonomické modely | Kapitál | Fungování | Posílení | GBP/JPY | Mezinárodní události | Makroekonomická data | Lidské chování | Inflace v eurozóně | Týdenní shrnutí | Majitel | Prodej akcií | EP | Prognózování a Spojené státy | S&P | Unie | Největší riziko | The U.S. Treasury | Maďarský premiér | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Přehřátí ekonomiky | Akciové indexy | Poptávka po kryptoměnách | Vice | Správně vypracované prognózy | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Rentiér | Environmentální trendy | Ekonomický kalendář | Globální finanční krize | Britský premiér | Role centrální banky | Definování politiky | Pozornost | Obchodní partnerství | Úroda | Analytický tým | Reakce trhů | Bilion | Snížení DPH | Lobbistické skupiny | Zahraniční firmy | CL | Opatření | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Makroekonomické modely | Další růst | LIBOR | Zajištění bezpečnosti umělé inteligence | Budoucnost | Hodnocení nástrojů | Fiskální politiky | Americká centrální banka | Prezident Trump | Ministerstvo spravedlnosti | Sell | Společnosti | Znovusjednocení země | Hospodářská politika | Libor Ostatek | Míra inflace v Maďarsku | Hans-Peter Friedrich | Twitter | Republikáni | Kontrola inflace | U.S. Treasury | Virus | Obchodní války | Tálibán | Vládní koalice | Keynesiánské modely | Bohatství | Ifo | Stratégové | Ekonomické vyhlídky | EW | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Federální rezervní banka | Domácnosti | Bitcoin | Společnost a lidstvo | Dna | Robert E. Lucas | Lukáš Lipovský | Tržní sentiment | Golem Finance | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Rozhodnutí ČNB | Elliott | Inflace v Turecku | Kurz koruny | Hlavní investiční analytik | Elektromobily | Křetínský | Bull | Podnikatelé | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Patria Online | Dceřiné společnosti | Server BBC | Strukturální faktory | Klimatický plán | Marketingová komunikace | Závislost | De-dolarizace | Růst úrokových sazeb | Znalost | James Buchanan | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | BH Securities | Invaze | Vyplácení dividend | Manažerka | Dopad rozpočtových deficitů | Obchodovat | Cla na dovoz | Náročný proces prognózovaní | Premiér Viktor Orbán | G7 | Ekonomická nerovnost | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Finance | ETF | Rozpočtové deficity | Bankovní rada České národní banky | Firma | Vývoj indexu rezidenčních nemovitostí | Obchodníci | Poptávka | Tages-Anzeiger | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Zboží dlouhodobé spotřeby | WeCHat | Tempo růstu americké ekonomiky | Neoklasické modely | Podnikatel Elon Musk | Conference Board | Technologický vývoj | UBS | Podnikání | MIFID | Bitcoiny | Problémy | EP Power Europe | | Agentura MTI | Množství peněz | Statistický úřad | CDU/CSU | Růst HDP | Menší poptávka | Index PMI | HDP (Hrubý domácí produkt) | Bank of Canada | Politické rozhodnutí | Deutsche Bank | Ekonomové | Zpomalení hospodářského růstu | Spojené státy | Celní válka | Bollingerova pásma | Vývoj | Finanční aktiva | Různorodost názorů | Likvidity na trhu | Paul Krugman | Riziko inflace | BHS Timur Barotov | Německý parlament | Počet obyvatel | Švýcarský deník | Volby | Historické data | Konkurenceschopnost | Evropský statistický úřad | Facebook | Mediální obraz | Ruská centrální banka | Snížení základní úrokové sazby | Short pozice | Erdogan | Plánování | Výrobci automobilů | Objednávky | Iniciativa | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Různé názory | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Zahájení obchodování | Německé společnosti | Konflikt na Ukrajině | LEN | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Prognózování v USA | Konsolidace | Obchodní centra | Důležitá role centrální banky | Měnové politiky | G20 | Ministryně financí Alena Schillerová | Marek Vaňha | Ceny nemovitostí | Ekonomický řád | Politická rozhodnutí | Evropská rada | Obchodní dohody | Fiskální politika | Výnosy | Změny daní | Nejvyšší deficit | Strategie Ondřeje Hartmana | Investiční strategie | Vývoz do Spojených států | CNY | Prognózovaní | Ekonomické modely a prognózy | Odliv kapitálu | Historické souvislosti | Miliardy dolarů | AI | Investiční doporučení | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Poptávky po dolaru | Světový obchod | Tisková konference | Vítězství | Růst mezd | Kognitivní psychologie | Automobilka | Koronavirus | Odvětví | Belgie | Sazby | Hlavní ekonom | Deloitte | Pozorování | Británie | Patria | Ekonomické aktivity | Sledování ekonomických ukazatelů | Švýcarská banka | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Velké částky | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Prohlášení | Konzervativní strany | Investovat | PPF | Konsolidační balíček | Puebla | Sociální a environmentální trendy | Firmy | Konzervativní unie | Lídři G7 | Nespokojenost | Důležitost správných prognóz | Index výrobních cen | Hluboká rizika | Panika | Zajištění | Západní firmy | Partnerství | Bit.plus | Ekonomické podmínky | Dlouhodobé investice | Politika pro ekonomický růst | Investování | Fed | M2 | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Česká vláda | Si Ťin-pching | Trhy | Rozpočtové přebytky USA | Vliv na globální ekonomiku | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Nejistota a důvěryhodnost | Kurz Číny | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | Velký růst | Restrukturalizace | Vypracované prognózy | Vývoj zahájených bytových prostor v Číně | Obchodujeme | Kancléř Olaf Scholz | Nákup digitálních měn | Úspory | USA a analýza hospodářské politiky | Obchodování měnových párů | Energetické společnosti | Bezstarostnost | Sláva | DSGE | DSGE modely | Lidstvo | Index výrobních cen v Číně | Nissan | Britská ministryně | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Bilance | Federální vláda | Ondřej Hartman | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | Vývoj indexu rezidenčních nemovitostí v Číně | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | Vývoj měnového páru USD/CNY | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Fisher Investments | Nejvyšší výnosy | Soudržnost EU | Hospodářský kurz | Aktuální Price Action | Vlnový pattern | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Vstup na burzu | Současná rozpočtová situace | Významný dopad | Vývoj zahájených bytových prostor | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropské trhy | Měnové politiky centrálních bank | Hospodaření | Závod Volkswagenu | Zahraniční obchod | Ztráta | Orbán | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Obchodní třenice | Rentier | Globalizace | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Long Term | Eskalace konfliktu | EK | Riziko | Analytik | Emise | Právo | JPY | Credit Suisse | Budapešť | Citi | Šéf společnosti | Bank of America | Transakce | Zvýšené volatility | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Placení daní | Mali | Životní úroveň | Čína | Risk | Inovace | USD/CNY | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Potenciální rizika | Realitní trh | Goldenburg Group | Války | Ukrajina | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Praxe | Biliony | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Nedostatky | Investments | Celní politiky | Klima | Instituce | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Výnos | Indikátor Ichimoku | Zasedání RBA | Německé ekonomiky | Milton Friedman | CFD | 256/2004 | Spotřeba domácností | Austrálie | Minulá výkonnost | Rostoucí ceny energií | Forex trader | Hongkong | Ceny energií | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | GBP/USD | Channel | Akcie Tesla | Biliony dolarů | Bias | Pracovní místa | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | ČNB | Demokraté | Christian Lindner | Dovoz | Nejbohatší | Obchodování | Prezident | Eurostat | Růst inflace | Sledování makroekonomických ukazatelů | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Údaje o obchodu | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Automobilky | Ekonomické události | Investování v Číně | Internetové televize | Kontext | Finanční krize | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Swingové minimum | FXstreet.cz | Obchody | Snížení daní | Jakub Matis | Index CPI | xStation5 | ProCent | Finančnictví | Portfólia | Vývoj úrokových sazeb | Velmoci | Marže | Psychologické faktory | Směřování | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | TopForex | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Výnos akcií | Situace | USD/CZK | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Dluhy | Světové války | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Trader | Peking | Světové události | HDP | Daňové zatížení | Protekcionismus | Ekonom | Rozhodování | Čínské vlády | Ztrátový týden | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Eskalace napětí | Politici | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Hospodářský cyklus | Přírodní katastrofy | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Provize | Zdraví | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Snižování nezaměstnanosti | Dekarbonizace | Osobní výdaje | VIAC | Obchodní nastavení | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Ekonomické nerovnosti | Ekonomický cyklus | Návratnost | Sociální demokraté | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Demografické trendy | Koš | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Vývoz | Reuters | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | Price Action | Technologie | Nižší DPH | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Prognózy | Kurz | Daně | Ministři | Globální růst | Daňové ráje | Výsledky | Míra inflace | Přemýšlení | BHS | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Joseph Stiglitz | Automatizace | Investujte | Členství v EU | Kapitalizace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americká politika | Die Welt | Vnímání | Federální obchodní komise | Levice | Ekonomická aktivita | Ministr vnitra | Zisky | Těžby kryptoměn | tradingeconomics.com | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Hospodářství | Turecká měna | Timur Barotov | Důvěra | ODS | Ukazatel | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Dialog | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Rusko | Signál | Snížení daně | Zahájení ruské invaze | Forbes | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Praha | Britská vláda | Média | Technologičtí giganti | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Administrativa | COVID-19 | Hypotéky | Instagram | Signál k prodeji | Elon Musk | Myšlení | Zpomalující inflace | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Vliv na americký dolar | Evropská unie | Alena Schillerová | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | University of Michigan | Korekce | Audi | Makroekonomie | Ekonomický model | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Short | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Měnový trh | BFM | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Cena | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Steen Jakobsen | Americký trh | Zahraniční společnosti | Prudký růst cen | Situace na trhu | Fidelity International | Teroristické útoky | Drahé kovy | Co bude | Medvědi | Tweety | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Premiér Rishi Sunak | Forexu | Čínský vývoz | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Ekonomické teorie | Geopolitika | Akcie Alibaby | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Buy | Země G7 | I-Trader | Vlády | CETA | Nebezpečí | Americká vláda | Šance | Fundamenty | Ray Dalio | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | XTB | Hospodářské podmínky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Pozice | Současná situace | Portfolia | Příprava | Dlouhé pozice | Robert Habeck | Maloobchodní tržby v Číně | Market | Výzvy a rizika | Cenné papíry | Dosažení dohody | Lídři | Německé vlády | Deficit nabídky | Support | Farmaceutické společnosti | FX | Náklady na úvěry | Trumpova cla | Bilion dolarů | Poslanci | Mluvčí | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Sentiment | Experti | Investoři | Nižší sazby | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Tradiční měny | Výstupy | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Německé automobilky | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Ekonomické trendy | Rezistence | Výrobní index PMI | Český miliardář | Vakcíny proti koronaviru | Ichimoku | Nová vláda | Nepředvídané události | Nařízení | Snižování daní | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | IPO | Předseda | Škoda | Americké ekonomiky | USD | Občané | Světové hospodářství | Kabinet | Hospodářský vývoj | Kurz jüanu | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Americké ministerstvo spravedlnosti | BMW | Odhad inflace | EPH | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Ekonomické výkonnosti | ANO | Finanční ztráty | Nemovitosti | Andrej Babiš | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Time-Frame | Nejistota | Stav nouze | Monetizovat | Kryptoměna | Ekonomie | ING | Majitel firmy | Swap | Indexy | Zajištění bezpečnosti | Americký dolar | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Průmyslové firmy | Spiegel | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Náklady na práci | Německé podniky | ROCE | Omikron | Americká cla | Cykly | Politická opatření | EU | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Politické riziko | Těžba kryptoměn | Americký dluh | Prodeje | Ekonomické prostředí | Stochastic | USD/JPY | Šperky | NZD | Ukazatele | Ovlivňování | Banka | Nadnárodní společnosti | Američané | Banka UBS | Počet zaměstnaných | Olaf Scholz | Německý kancléř | Statistika | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Blackstone (BX.US)
BLACKSTONE FOREX
BLACKSTONE FOREX LTD
Black swan
Black Trading
Blackwell
Blackwell B200
Blackwell Global
Blackwell Trader
Black Widow

Následující klíčová slova

Blair Singer
Blanc and Beaufort Brokerage
Blanke Schein Wealth Management
Blank-check
Blastar
Blastr
Blastr Green Steel
Bláznovství
BLDP
BLDP.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
BOSSA
InvestingFox
reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít