Rezervní měny

Obchodní doporučení a přehled vývoje obchodování páru EUR/USD. 10. července
10.07.2025 Ve středu se pár EUR/USD podle očekávání dál pohyboval v rámci slabého klesajícího kanálu. Volatilita však klesla na minimum, makroekonomické pozadí chybělo už třetí den v řadě a trh ignoroval četná oznámení o clech od Donalda Trumpa.

Obchodní válka pokračuje! Jaké jsou možné scénáře? 🔎
07.07.2025 Celní politika Spojených států prošla v posledních letech zásadní proměnou. Z velmi otevřené obchodní země se USA staly výrazně uzavřenější ekonomikou, přičemž tento trend se v posledních měsících dále prohloubil. Po návratu Donalda Trumpa do Bílého domu americká administrativa výrazně zvýšila cla na dovoz zboží prakticky ze všech regionů světa.

Kiwi roste díky slabému dolaru a možné pauze ve snižování sazeb RBNZ
27.06.2025 HDP Nového Zélandu vzrostlo v prvním čtvrtletí o 0,8 % a překonalo tak očekávání ve výši 0,7 %, což byl jeden z důvodů nového růstu kiwi. Tento faktor však není zvlášť významný, zejména když mnoho dalších ukazatelů naznačuje, že růst zůstává nestabilní.

USD/CHF – analýza a prognóza
25.06.2025 Pár USD/CHF je dnes už druhým dnem pod tlakem, předtím klesl na klíčovou psychologickou úroveň 0,8100 a aktualizoval týdenní minimum. Hlavním faktorem jeho pohybu je oslabování amerického dolaru v důsledku celkového poklesu poptávky po něm.

XAU/USD. Analýza a prognóza
24.06.2025 Zlato dnes přitahuje nové prodejce. Uprostřed prudké eskalace konfliktu mezi Íránem a Izraelem provedly Spojené státy v neděli brzy ráno nálety na tři íránská jaderná zařízení ve Fordow, Natanzu a Isfahánu. Tyto kroky signalizují výrazné zhoršení situace na Blízkém východě a vyvolávají obavy z možného rozsáhlejšího konfliktu. To podporuje posílení postavení amerického dolaru jako světové rezervní měny. Íránský ministr zahraničí Abbas Araghchi prohlásil, že Írán se bude bránit všemi nezbytnými prostředky nejen proti vojenské agresi USA, ale i proti "nezodpovědným a nelegálním krokům" izraelského režimu. Incident označil za pobuřující a varoval, že následky budou nevratné.

Přehled pro pár GBP/USD na 19. června: Inflace ve Spojeném království a zasedání Bank of England
19.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval relativně klidně, ačkoli o den dříve ve druhé polovině seance zaznamenal výrazný pokles o více než 100 pipů. Jak už bylo uvedeno, takto prudké a nečekané posílení dolaru mohly způsobit jen dvě události. Za prvé, "mírotvůrce Trump" údajně usiluje o formální zapojení USA do války proti Íránu, což by jen zesílilo geopolitické napětí na Blízkém východě. Za druhé, ve středu večer zbývalo přesně 24 hodin do zasedání Federálního rezervního systému, takže trh mohl začít započítávat výsledek zasedání do ceny s předstihem. A protože Fed neměl v plánu snížit základní sazbu, dolar měl oficiální důvod k růstu.

Přehled pro pár EUR/USD – 4. června: Slova, slova... Ale kde jsou skutky?
04.06.2025 Měnový pár EUR/USD se během úterý obchodoval relativně klidně, a americký dolar dokonce mírně posílil. Nicméně růst dolaru o několik desítek pipů bychom nepřeceňovali. O kolik americká měna v posledních měsících klesla, mluví samo o sobě o převládající náladě mezi obchodníky. Během těchto čtyř měsíců přišla řada zpráv, které byly pro dolar pozitivní. Přesto trh od začátku Trumpova prezidentství začal očekávat to nejhorší – a většinou měl pravdu. Trump okamžitě začal obviňovat svět z neférovosti a přímo okrádání Spojených států a sliboval Američanům i celé zemi zářnou budoucnost. Podle Trumpa bude teď vše v pořádku, protože je znovu prezidentem – a dřív bylo vše špatně, protože byl ve funkci Biden. Že makroekonomické ukazatele říkají něco jiného, nevadí.

Christine Lagarde věří v euro
27.05.2025 Evropská měna včera zareagovala jen minimálně na projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde, která prohlásila, že nepředvídatelná politika prezidenta Donalda Trumpa představuje skvělou příležitost pro posílení mezinárodní role eura.

Bitcoin vám ušetří peníze
27.05.2025 Trh nejdřív řeže a pak teprve měří. Růst páru BTC/USD na rekordní maxima nad 111 000 USD poháněl optimistický pohled investorů na brzké přijetí legislativy o stablecoinech v americkém Kongresu. Kryptoměna ve výsledku výrazně překonala výkonnost ostatních finančních aktiv. Obchodníci se dokonce začali ptát, jestli se bitcoin nově nekvalifikuje jako bezpečný přístav.

Týdenní přehled forexového trhu (19.–23. května 2025) a predikce pro týden příští
23.05.2025 Týden od 19. do 23. května 2025 byl na finančních trzích výrazně volatilní. Hlavní příčinou byly geopolitické tenze, aktualizace ohledně měnových politik centrálních bank a publikace důležitých makroekonomických ukazatelů. Investoři se zaměřili především na vývoj ve Spojených státech, eurozóně a Asii – zejména Japonsku a Číně. Tyto události významně ovlivnily poptávku po měnách a měly přímý dopad na chování měnových párů, jako jsou EUR/USD, GBP/USD nebo USD/JPY.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD – 21. května: Horská dráha pokračuje
21.05.2025 V úterý měnový pár GBP/USD oslabil, na rozdíl od pondělí. Zatímco u eura bylo nutné hledat důvody pro pokles dolaru, technický obraz libry je v tuto chvíli jasný a vše vysvětluje. Libra se už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Nejde o nejčistší pohyb do strany (flat) s dokonale vodorovnými hranicemi, ale pokud vynecháme krátký pokles pod 1,3200 (který nastal po zprávě o 115% snížení obchodních cel mezi Čínou a USA), pak se libra obchoduje mezi 1,3220 a 1,3420 už déle než měsíc. V posledních seancích jsme viděli růst cen, nyní vidíme pokles. Makroekonomické pozadí tento týden zůstává slabé – nejsou přítomny žádné fundamentální impulsy.

Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/JPY: USA ztratily prestižní rating
20.05.2025 Inflace v USA dále zpomaluje, což povzbudilo trhy v pokračování býčího pohybu. Protože ale agentura Moody's snížila rating USA, mohl by tento růst být v krátkodobém horizontu ohrožen. Po oznámení snížení ratingu začal silně oslabovat americký dolar.

Moody’s snížil rating USA. Trhy nejdřív spadly, ale pak přišel „buy the dip“. Proč už špatné zprávy nevyděsí?
19.05.2025 Zpráva o snížení úvěrového ratingu USA by ještě před pár lety způsobila paniku. Dnes se trhy nejdřív zaleknou – a pak otočí do růstu. Co to říká o době, ve které dnes obchodujeme?

Denní shrnutí: Uvolnění cel podpořilo akciové trhy i americký dolar
12.05.2025 Americké indexy dnes výrazně rostou na vlně uklidnění vztahů mezi USA a Čínou. Hlavní index S&P 500 přidává přes 3 % a překonává hranici 5800 bodů, Dow Jones roste o 2,6 % a nejvýraznější růsty vykazují Nasdaq (+4,2 %) a index malých firem Russell 2000 (+3,6 %).

Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
09.05.2025 Po prvním vysoce sledovaném kole obchodních jednání mezi Čínou a USA se pozornost trhu opět soustředí především na vývoj mezi těmito dvěma zeměmi. Politický a makroekonomický kalendář si však zaslouží pečlivé sledování kvůli několika klíčovým událostem. Mezi ně patří zveřejnění údajů o inflaci v USA, následované důležitými daty z eurozóny – včetně inflace a HDP. Pozornosti by neměla uniknout ani návštěva Donalda Trumpa v Saúdské Arábii. V důsledku toho budou klíčovými trhy příštího týdne: US500, EURUSD a OIL.WTI.

Buffett opět šetří a trhy se bojí. Proč Berkshire sedí na 347 miliardách a neinvestuje?
05.05.2025 „Warren Buffett drží rekordní hotovost, odprodává americké akcie, obává se dluhové situace USA a předává žezlo svému nástupci Gregu Abelovi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Čeká nás podobný komoditní „boom“ jako v roce 2008?
30.04.2025 Vlna nových cel ve světové ekonomice zvýšila ceny řady důležitých komodit, jako je zlato či měď. Další vývoj je však – i vzhledem k neustálým změnám pod taktovkou D. Trumpa – zahalen mlhou. Na jedné straně se hovoří o možném zlepšení obchodních vztahů, na straně druhé se razantně zvýšila pravděpodobnost stagflace ekonomik, případně pádu přímo do recese. Může tento vývoj vést k většímu růstu cen předních komodit, podobně jako v roce 2008? A může nám tehdejší období spojené s finanční krizí poskytnout vodítko pro dnešní investiční příležitosti na trzích? Vybral jsem několik příběhů z tehdejšího komoditního trhu a porovnal je se současnou situací.

Ozvěny trhu: Globální pozice dolaru v ohrožení?
24.04.2025 Ve svém nedávném příspěvku USA vzhledem k investicím málo spoří, cla jim nepomohou jsem se snažil upozornit na problém nedostatku úspor Američanů vzhledem k jejich investičnímu apetitu. Tento znak vnitřní makroekonomické nerovnováhy se pak odráží v nerovnováze vnější v podobě deficitu na běžném účtu platební bilance. Z něj drtivou většinu tvoří schodek v zahraničním obchodě, který je trnem v oku prezidenta Trumpa.

Pravděpodobnost obratu eura směrem dolů se zvyšuje
23.04.2025 Jak se očekávalo, ECB snížila všechny klíčové úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, takže depozitní sazba klesla na 2,25 %.

Končí dolar jako stabilní měna číslo jedna?
17.04.2025 Americký dolar v dubnu výrazně oslabil vůči hlavním světovým měnám. Index DXY, který měří jeho hodnotu vůči koši šesti měn, klesl o více než 4 %, což představuje největší měsíční pokles od listopadu 2022. Za tímto vývojem stojí rostoucí nejistota ohledně obchodní politiky Donalda Trumpa, především v souvislosti s jeho nečekanými prohlášeními a změnami v celní politice vůči Číně. Otevírá se tak otázka: ohrozí Trumpova politika postavení dolaru jako světové rezervní měny číslo jedna?

Trump ničí systém, jehož je Amerika největším beneficientem
16.04.2025 Ať již hledáme v počínání amerického prezidenta Trumpa jakoukoli logiku, jedno je jisté. Skokové zvýšení celních tarifů je zásadní revizí poválečného obchodního systému, který se nesl ve znamení postupné liberalizace zahraničního obchodu. Svými kroky ale Donald Trump zároveň ničí systém, jehož byly Spojené státy doposud největším beneficientem.

Koruna posiluje. Ztrácí dolar status bezpečného přístavu?
15.04.2025 V posledních dnech jsme byli svědky výrazného oslabení amerického dolaru, a to nejen vůči české koruně. Investoři od dolaru odcházejí kvůli kombinaci negativních faktorů: zhoršující se výhledy americké ekonomiky, sílící euro, ale také rozruch na kapitálovém trhu, zejména u amerických dluhopisů. Jsme svědky měnícího se světového finančního řádu?

Akciový výhled: D. Trump zmínil potenciální pauzu u cel pro automobily
15.04.2025 Evropské akcie budou v úterý ráno zahajovat obchodování s lehce růstovou snahou dle indikací futures (+0,2 %). V Asii jsme přes noc viděli smíšené obchodování, cca +1 % posílilo Japonsko, zatímco mírně ztrácely čínské akcie (-0,2 %). D. Trump zmínil potenciální pauzu resp. dočasný odklad u cel pro automobily, což pomohlo v Japonsku akciím jako Toyota či Honda.

GOLD roste o 1,5 % 📈
11.04.2025 Zlato dnes dosahuje nových historických maxim, když posiluje o více než 1,5 % (na vrcholu dne dokonce přes 2 %), přičemž poptávka po drahém kovu zůstává velmi silná, podpořená solidními fundamenty. Zlato právě uzavřelo svůj nejlepší týden od roku 2020 a od začátku letošního roku již vzrostlo téměř o 25 %. Ve srovnání s minimy z roku 2022 se jeho hodnota téměř zdvojnásobila. Kapitál odcházející z rizikových aktiv vyhledává bezpečné přístavy, přičemž zlato získává na popularitě kvůli slábnoucí důvěře v americký dluh. Obavy ze zpomalování americké ekonomiky a napětí v globálním obchodě nadále podporují růst ceny zlata.

Graf dne - Zlato (11.04.2025)
11.04.2025 Ceny zlata se v pátek vyšplhaly na nová rekordní maxima a spotová cena zlata vzrostla o více než 1 % na 3 207,20 USD za unci, protože eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou přiměla investory k nákupu bezpečných aktiv.

Dolar – toxická měna
10.04.2025 Problémy obvykle nechodí samy. Úpadek amerického výjimečného postavení je pouze jednou z výzev, kterým medvědi páru EUR/USD čelí. Hlavní měnový pár zůstává odolný a občas přechází do ofenzivy, a to navzdory poklesu evropských akciových indexů a eskalujícímu obchodnímu napětí mezi USA a Čínou. Jádro problému spočívá ve výprodeji amerických státních dluhopisů. Tento trh už pro vystrašené investory nepředstavuje bezpečný přístav. Dolar může tímto tempem brzy ztratit svůj status hlavní světové rezervní měny.

"Zlaté" prognózy: Zlato na 3 500 a 3 700 dolarech. Výš a ještě výš?
09.04.2025 Zlaté prognózy jsou ve všech směrech čím dál oslnivější, protože analytici podle všeho mezi sebou soutěží o to, jak vysoko by mohl drahý kov vystoupat. Rostoucí geopolitická nestabilita a současná celní politika prezidenta Donalda Trumpa tento růst podporují. Žlutý kov se v takovém prostředí stává pro mnohé investory posledním spolehlivým útočištěm.

Krypto šeptanda (4.4.2025)
04.04.2025 Úvod: Kryptoměny už dávno nejsou jen experimentem pro technologické nadšence — stávají se pevnou součástí globálního finančního systému. Bitcoin, kdysi považovaný za okrajový fenomén, začíná pronikat do firemních rozvah i geopolitických diskusí. Těžba se čistí od uhlí, finanční ředitelé zvažují nové strategie a hackeři bohužel nezůstávají pozadu. V tomto díle Krypto šeptandy nahlédneme pod pokličku událostí, které formují kryptosvět na prahu nové dekády.

Trhy jsou napjaté, protože Trump uvalil 10% clo na veškerý dovoz. Zlato a euro rostou
04.04.2025 Po turbulentním obchodování zakončily americké akciové trhy den v zelených číslech – Wall Street zaznamenala silné zotavení navzdory rozpačitému začátku. Největší část růstu přišla až v závěrečných hodinách seance, kdy investoři rychle zaujímali pozice před očekávaným ekonomickým projevem prezidenta Donalda Trumpa.

Ministr financí USA Bessent signalizuje „nízké riziko recese“ a úlevu v obchodní válce 💵
18.03.2025 Americký ministr financí Scott Bessent dnes komentoval stav ekonomiky USA, sankce a cla. Zde jsou klíčové body:

Dojde k oživení poptávky po tokenech? Jaké jsou šance na další pokles bitcoinu a etherea?
10.03.2025 Bitcoin se za poslední dva týdny propadl pod úroveň 91 000 USD, která déle než tři měsíce sloužila jako silný support. Existuje naděje, že tento pokles bude jen krátkodobý?

Harker z Fedu varuje před „slábnoucí důvěrou podniků“ a rostoucími inflačními riziky v USA 🗽 USDIDX ztrácí 0,3 %
06.03.2025 Patrick Harker, prezident Federální rezervní banky ve Filadelfii, dnes komentoval inflaci a ekonomický sentiment v USA. Upozornil na rostoucí inflační rizika, navzdory poklesu důvěry mezi americkými podniky a spotřebiteli. Zde jsou jeho klíčové poznámky:

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 31. ledna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
31.01.2025 K otestování ceny 1,0415 došlo, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což bylo potvrzením dobrého bodu pro vstup do nákupu eura. V důsledku toho pár vzrostl na cílovou úroveň 1,0451. Prodej od úrovně 1,0451 při odrazu, jak jsem zmínil ve své prognóze pro druhou polovinu dne, vedl k zisku přibližně 30 pipsů.

Trump opět zdůraznil hrozbu cel na čínské zboží
28.01.2025 Prezident Donald Trump podle všeho zůstává věrný své strategii uvalování cel na zahraniční zboží s cílem podpořit domácí průmysl a snížit obchodní deficit Spojených států. Nedávno naznačil možnost zavedení 25% cel na dovoz z Kanady a Mexika a dalších zvýšení cel na čínské produkty. Tento krok má za cíl posílit americkou výrobu a omezit závislost na zahraničních dodavatelských řetězcích.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 22. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů
22.01.2025 Test cenové úrovně 1,0372 ve druhé polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD začal stoupat od linie nula, což potvrdilo platný bod pro vstup na trh. V důsledku toho si pár připsal více než 50 pipů.

Peněz bude stále více: Investování již není možnost ale nutnost!
20.01.2025 Po pandemií Covid-19 se zásadně změnilo fungování hlavních světových ekonomik a finančních trhů v důsledku obrovské proměny vlivů monetární a fiskální politiky. Jednoduše řečeno, finanční systém již funguje na velmi odlišných principech, než tomu bylo v posledních několika dekádách. Tato odlišná dynamika povede k tomu, že nerovnost v bohatství obyvatel se do konce dekády výrazně rozšíří a zhorší. Poučka pracuj tvrdě a vyděláš si na slušný život již přestává platit a ten kdo nevlastní cenná a vzácná aktiva na tom bude ještě hůře na konci této dekády. Současný finanční systém totiž vstoupil do své finální fáze života: do dluhově-inflační spirály.

Výsledková sezóna a vývoj sazeb na světových trzích: v Asii se radují, dolar naopak ztrácí
16.01.2025 Globální akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco americký dolar oslabil, protože jádrová inflace v USA se snížila, což zvýšilo očekávání dalšího uvolnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Jen se mezitím dostal na měsíční maximum v reakci na spekulace, že by Bank of Japan mohla příští týden rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. ledna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
09.01.2025 K otestování cenové hladiny 1,2364 ve druhé polovině dne došlo v době, když se indikátor MACD nacházel už výrazně nad nulou, což omezovalo růstový potenciál měnového páru. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat. Navíc jsem nezaznamenal druhý test úrovně 1,2364, který by mě přiměl k otevření prodejní pozice.

Nejhorší měna letošního roku
28.12.2024 Zatímco jedna latinskoamerická země prochází ozdravnou kúrou a skrz drastické rozpočtové škrty se snaží vydobýt ztracenou důvěru investorů, druhá si žije nad poměry, zapisuje hluboké fiskální deficity a finanční trhy ji začínají trestat.

Jan Berka: Největším rizikem příštího roku je nejistota
27.12.2024 Šéfredaktor finančního portálu Roklen24 a hlavní FX analytik Jan Berka připomíná, že ve světě panuje na prahu roku 2025 značná nejistota. „Nejistota nedělá dobře trhům ani ekonomice,“ říká v rozhovoru pro FXStreet.cz. Investiční příležitosti vidí především v akciích, a to především ve Spojených státech. Nebrání se ani kryptu v investičním portfoliu. „Zůstali bychom však u bitcoinu, případně u bitcoinových ETF,“ dodává. V rozhovoru dále mluví o tom, co očekává od české koruny nebo co by doporučil traderům v příštím roce.

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje
20.12.2024 Nejistota provázející rok 2025 může pro připravené investory představovat zajímavé příležitosti. Globální ekonomika balancuje na hraně a ve hře jsou různé scénáře. Volatilita na trhu prudce vzrostla, protože se účastníci snaží odhadnout nejpravděpodobnější výsledky budoucího vývoje. Předchozí prezidentské období znovu zvoleného prezidenta Donalda Trumpa nabízí možnou osnovu možného vývoje. Dnešní podmínky se však od těch před několika lety výrazně liší.

Graf dne: USDIDX (25.11.2024)
25.11.2024 Se začátkem nového týdne forexového obchodování se zastavuje býčí vzestupná vlna, která v posledních dvou měsících hnala americký dolar vzhůru. Obchodování na dolarovém indexu (USDIDX) a jednotlivých měnových párech navázaných na USD otevřelo z medvědí mezery směrem dolů, kterou vyvolala o víkendu oznámená zpráva, že Donald Trump vybral do čela amerického ministerstva financí Scotta Bessenta.

Ranní shrnutí (25.11.2024)
25.11.2024 Začíná nový týden obchodování na mezinárodních finančních trzích. Asijská seance přinesla více než 1,3% růst japonského indexu Nikkei a 1,4% růst korejského indexu Kospi. Čínské trhy jsou však dnes pod tlakem směrem dolů, když Hang Seng klesl o 0,5 % a indexy pevninské Číny ztratily až 1 %.

Ztracený rok pro dluhopisy? Ne tak docela
31.10.2024 Ke konci října se zdá, že rok 2024 by mohl být pro globální dluhopisovou třídu aktiv ztraceným obdobím. Výkonnost globálního dluhopisového indexu Bloomberg Global-Aggregate je totiž od začátku letošního roku přibližně na nule. A to je skutečně poněkud překvapující, když vezme v úvahu, že globální dezinflační trend v průběhu letošního roku pokračuje a hlavní centrální banky započaly cyklus snižování základních úrokových sazeb.

Zlato je na rekordu, co bude s úroky?
29.09.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?

Zlato stoupá až do nebe
11.09.2024 Žádná korekce? Žádný problém. I sebemenší poklesy zlata přitahují nové býky chtivé nákupů na nižších cenách. Kombinace měnového uvolňování Fedu, zpomalující globální ekonomiky, nejistoty kolem prezidentských voleb v USA, vysoké poptávky centrálních bank a statusu zlata coby bezpečného přístavu nevyvolává pochyby o síle vzestupného trendu XAU/USD a schopnosti tohoto drahého kovu stanovovat nové rekordy.

Dominance amerického dolaru a jeho vliv na globální ekonomiku
04.07.2024 Dominance amerického dolaru odkazuje na jeho postavení jako hlavní světové rezervní měny. To znamená, že většina mezinárodních obchodů, transakcí a finančních rezerv je denominována v amerických dolarech (USD). Tato situace poskytuje Spojeným státům americkým určitá ekonomická a politická privilegia, která žádná jiná země nemá.

Saúdská Arábie vypověděla petrodolarovou dohodu: co to znamená pro americký dolar, bitcoin a zlato?
18.06.2024 Finanční řád světa, který se zaváděl posledních 50 let, přechází na nové a neznámé paradigma. Minulou neděli vypršela platnost petrodolarové dohody mezi Saúdskou Arábií a Spojenými státy.

Co zaznělo na Analytickém fóru 2024?
11.06.2024 Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analytického fóra XTB. Diskuze se soustředily na mnohá klíčová témata, vzhledem k aktuální situaci na finančních trzích. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších bodů z této akce. Celkové trvání fóra bylo čtyři hodiny, proto nelze v tomto textu pokrýt všechny detaily.

Záznamy – Analytické fórum 2024
10.06.2024 Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analytického fóra XTB. Diskuze se soustředily na mnohá klíčová témata, vzhledem k aktuální situaci na finančních trzích. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších bodů z této akce. Celkové trvání fóra bylo čtyři hodiny, proto nelze v tomto textu pokrýt všechny detaily.

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?
22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?

Ryba: Zlato má další rekord, ale to je teprve začátek
20.05.2024 Cena zlata v pondělí vzrostla na historický rekord 2 449 dolarů za troyskou unci a meziročně navýšila o 18 procent. Tento růst je ale teprve začátek nového býčího trendu a cena může v horizontu několika let více než zdvojnásobit, říká v komentáři analytik české společnosti Golden Gate Pavel Ryba.

Jestřábí komentáře členů FOMC 📃
10.05.2024 Guvernérka Federálního rezervního systému Michelle Bowmanová zdůraznila, že centrální banka musí postupovat obezřetně a uvážlivě při dosahování 2% inflačního cíle Fedu. Ve svých nedávných prohlášeních Bowmanová zdůraznila, že je důležité zachovat důvěryhodnost Fedu v jeho boji proti inflaci tím, že nebude uspěchávat žádná rozhodnutí. Navrhla, aby úrokové sazby zůstaly stabilní po delší dobu, dokud nedojde k jasnému pokroku v oblasti inflace. Bowmanová vyjádřila obavy z různých tržních podmínek, včetně rizik spojených s komerčními nemovitostmi a nízkou likviditou na trhu státních dluhopisů, a poukázala na to, že tyto podmínky mohou zhoršit otřesy finančního systému.

Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)
26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.

Čínský jüan nabírá na důležitosti
19.04.2024 V návaznosti na silná ekonomická i inflační data z americké ekonomiky i eskalaci rizika na Blízkém východě si USD připisuje zisky. Dolarový index se pohybuje na nejsilnějších hodnotách za posledních 18 měsíců, kdy vrcholila evropská energetická krize. Proti dolaru aktuálně oslabuje japonský jen, euro, ostatní evropské měny, prodejní tlaky jako poslední v tomto týdnu neustálo mexické peso.

Přichází čas růstu GBP/USD
29.03.2024 Podobně jako mají akcie svůj „lednový efekt“ a obvykle slabý výkon během léta (Sell in May and go away), nevyhne se ani forex zavedeným sezónním pohybům. Z dlouhodobých časových řad sahajících až do 80. let je duben v průměru velmi slabým měsícem pro americký dolar a naopak nejvíce se standardně daří britské libře.

Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.

Forex: 10 nejobchodovanějších měn světa
06.03.2024 Forexový trh je zdaleka největším finančním trhem na světě - každý den se na něm uskuteční obchody v hodnotě více než 7,5 bilionu dolarů. V současné době je v oběhu 180 měn, ale pouze deset z nich tvoří více než 90 % všech obchodů. V tomto článku se zabýváme těmito deseti měnami a rozebíráme, proč jsou tak populární a co by potenciální obchodníci měli vědět o jejich vlivu.

Fidelity International: Výhled 2024
16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.

INVESTIČNÍ GLOSA: Dolar pořád kraluje. I když mu fandí muž s motorovou pilou
27.11.2023 Čerstvě zvolený argentinský prezident Javier Milei hodlá rozjet rekonstrukci státní ekonomiky a přejít z pesa na dolar. Výstřední ekonom, který se na svých mítincích proháněl s motorovou pilou, tím hodlá zemi vytáhnout z hluboké krize. Dolar je zkrátka nadále měnový král. A přitahuje i podivné poddané.

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí
18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky
16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.

Další členové FOMC vidí šanci na ukončení cyklu zvyšování sazeb! 📌
11.10.2023 Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic se domnívá, že vzhledem k příznakům zpomalení ekonomiky není bezprostředně nutné dále zvyšovat úrokové sazby, a domnívá se, že současné sazby mohou dosáhnout 2% inflačního cíle Fedu. Na druhé straně guvernér Fedu Christopher Waller navrhuje, že centrální banka může sledovat vývoj sazeb, přičemž si všímá síly ekonomiky a očekává návrat inflace na cílovou úroveň. Oba vyjadřují důvěru v současný postoj Fedu, i když s mírně odlišným důrazem na okamžité kroky.

USDCNH blízko historických maxim na pozadí odlivu kapitálu z Číny📈
08.09.2023 Americký dolar, i když je dnes rozsah jeho posílení poněkud omezený, se stále blíží k přerušení nejdelší týdenní série za posledních devět let na týdenní bázi, což je podpořeno solidní sérií ekonomických údajů z USA, které zpochybňují konec cyklu agresivního zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.

Země BRICS chtějí oslabit roli dolaru ve světě. Mají šanci?
21.08.2023 Představitelé zemí BRICS – Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky – se tento týden scházejí na summitu v Johannesburgu, aby kromě jiného diskutovali možnosti oslabení role dolaru ve světě. Mohou rozvíjející se ekonomiky dané pětice zemí vskutku představovat ekonomického vyzyvatele Západu a otřást globálním postavením amerického dolaru coby rezervní měny číslo jedna.

Ohrožuje zhoršení ratingu USA jejich „dolarové priviliegium“?
06.08.2023 Warren Buffett dále bezmezně věří dlužnické spolehlivosti vlády USA. Legendární investor, resp. jeho společnost Berkshire Hathaway, napůjčoval v tomto a minulém týdnu americké vládě v přepočtu zhruba 450 miliard korun, dalších více než 200 miliard jí půjčí v pondělí. Přitom toto úterý renomovaná ratingová agentura Fitch historicky vůbec poprvé Spojeným státům zhoršila hodnocení spolehlivosti coby dlužníka.

📣Fitch snižuje rating USA!
02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?

Deficity rozpočtu a běžného účtu jsou v USA nejvýše za 30 let, dolar ale odolává
27.07.2023 Souhrnný deficit státního rozpočtu a běžného účtu se ve Spojených státech vyšplhal na 12 procent výkonu ekonomiky. Tak vysoko tam schodek ve vztahu k hrubému domácímu produktu (HDP) nebyl už 30 let a i když tato situace může teoreticky destabilizovat dolar, zatím se tak neděje. Napsal to komentátor agentury Reuters Jamie McGeever.

USDIDX je nejvýše za posledních čtrnáct dní!
29.06.2023 Index amerického dolaru (USDIDX) se dnes dostal na nejvyšší úroveň za posledních čtrnáct dní. Široké tržní posílení světové rezervní měny přímo souviselo s dnes přicházejícími makrodaty z USA, konkrétně s vyšším než konsensuálním výsledkem amerického HDP (2,0 %; očekávání: 1,4 %; předchozí: 1,3 %) a soukromé spotřeby (4,2 %; očekávání: 3,8 %; předchozí: 3,8 %). Tyto údaje spolu s nižšími žádostmi o podporu v nezaměstnanosti (239 tis.; očekávání: 265 tis.; předch.: 265 tis.) vytvořily velmi silný základ pro narativ podporující další zvyšování sazeb v USA.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.06.2023 1) Americký dolar si v příštím desetiletí udrží svoji pozici dominantní rezervní měny. Podaří se mu tak odolat rostoucím výzvám některých zemí, aby byly přijaty alternativy k dolaru. Vyplývá to podle listu Financial Times z výročního průzkumu nezávislé platformy zabývající se analýzou a výzkumem otázek týkajících se centrálních bank a finančních institucí Offical Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF).

Průzkum: Americký dolar zůstane příštích deset let hlavní rezervní měnou
28.06.2023 Americký dolar si v příštím desetiletí udrží svoji pozici dominantní rezervní měny. Podaří se mu tak odolat rostoucím výzvám některých zemí, aby byly přijaty alternativy k dolaru. Vyplývá to podle listu Financial Times z výročního průzkumu nezávislé platformy zabývající se analýzou a výzkumem otázek týkajících se centrálních bank a finančních institucí Offical Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF).

Centrální banky se připravují na nový měnový režim
21.06.2023 Zdá se, že centrální banky mnoha zemí po celém světě se připravují na nový měnový režim. Údajně v prvním čtvrtletí roku 2023 přidali do svých zlatých rezerv 228 tun po loňském rekordním nákupu 1 136 tun, což udrželo ceny nad 1 900 USD navzdory jestřábí pozici Federálního rezervního systému.

Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později
09.06.2023 V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.

Fitch Rating - Rating USA "AAA" zůstává s negativním výhledem 🥇
02.06.2023 Navzdory vyřešení patové situace ohledně dluhového stropu USA agentura Fitch Ratings nadále sleduje rating USA s negativním výhledem. Zatímco dohodu o pozastavení dluhového stropu do roku 2025 a zavedení výdajových stropů hodnotí agentura Fitch pozitivně, obává se dlouhodobého fiskálního a dluhového výhledu a také důsledků opakujících se politických patových situací. Ačkoli se očekává, že dohoda přinese v příštím desetiletí úspory ve výši 1,5 bilionu USD, v průběhu let dochází k postupnému zhoršování správy věcí veřejných, což vede k nárůstu fiskálních deficitů a dluhového zatížení.

Co jsme se dozvěděli na výroční valné hromadě společnosti Berkshire Hathaway❓
08.05.2023 Akcie konglomerátu Berkshire Hathaway (BRKB.US), který řídí Warren Buffett a Charlie Munger, se v dnešní seanci obchodují o téměř 1,2 % výše po zveřejnění mnohem lepších čtvrtletních výsledků, než se očekávalo, a po vyznění výroční schůze akcionářů Berkshire, která se konala o uplynulém víkendu.

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona o zvýšení stropu státního dluhu o 1,5 bilionu dolarů
27.04.2023 Krátce poté, co bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová varovala, že nesplácení dluhových závazků by mohlo vést ke globálnímu finančnímu kolapsu, schválila Sněmovna reprezentantů USA návrh zákona na zvýšení limitu státního dluhu o 1,5 bilionu dolarů.

Ztratí dolar své výsadní postavení mezi světovými měnami? Zatím o něj přichází spíše euro, plyne z dat Banky pro mezinárodní platby
18.04.2023 Rostoucí aktivita Číny na mezinárodní scéně, nedávná návštěva prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě či naopak návštěva francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Číně, zintenzivňují debatu i přeskupování geopolitických sil. Tu podtrhuje i aktuální návštěva ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v Brazílii. Ta pro změnu oživuje fenomén BRICS, tedy svého času rychle se rozvíjejících ekonomik Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky, které prý mohou představovat ekonomického vyzyvatele Západu a otřást globálním postavením amerického dolaru coby rezervní měny číslo jedna.

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému
28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.

Bitcoin za 1 milion dolarů
24.03.2023 V době bankovní krize a agresivní politiky Fedu s dalším zpřísňováním začíná být bitcoin a širší krypto trh vnímán jako bezpečný přístav.

Šance zlata od 2 000 USD
21.03.2023 Podle Willema Middelkoopa, hlavního investičního ředitele a zakladatele Commodity Discovery Fund, je letošní nárůst cen drahého kovu na rekordní úrovně jen otázkou času a ať už budou ceny jakékoliv, za tři roky budou mnohem vyšší. .

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech
21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.

Čína trhá zlaté rekordy
09.02.2023 Krishan Gopaul, hlavní analytik evropských, blízkovýchodních a asijských trhů, v jednom komentáři na Twitteru uvedl, že čínská centrální banka minulý měsíc nakoupila 15 tun zlata; stalo se tak po nákupu 32 tun zlata v prosinci a 30 tun v listopadu.

Zlato by mohlo v roce 2023 prudce stoupnout, protože poptávka po dolaru dál klesá
20.01.2023 Pokračující oslabování dolaru bude zlato pravděpodobně podporovat po celý rok 2023 – zvlášť proto, že kov už zahájil rok 5% růstem. Dolar navíc klesl od zářijového 20letého maxima téměř o 10,5 %.

JP Morgan říká, že kryptoměny mohou předběhnout dolar
20.01.2023 Jedna z největších branek na světě – JP Morgan, ve své výhledové zprávě pro rok 2023 označila kryptoměny za možného vyzyvatele amerického dolaru.

Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.

Cardano (ADA) očekává, že v roce 2023 vydá tři významné novinky
06.01.2023 Očekávání pro Cardano (ADA) jsou pro rok 2023 vysoká. V tomto novém roce může konkurent Etherea (ETH) v příštích 12 měsících realizovat některé sliby učiněné v letech 2021 až 2022, které nebyly ze strany smart contract blockchainu splněny.

Cardano stablecoin Djed má premiéru v lednu
21.12.2022 Blockchain Cardano se připravuje na spuštění jednoho ze svých nejočekávanějších stablecoin projektů – Djed.

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty
08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.

Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
11.09.2022 Ve zkráceném obchodním týdnu došlo k prudkému obratu. Index S&P 500 po dlouhé sérii červených denních svíček ve středu posílil o 1,8 % a následovali další dva silné dny se zisky 0,7 % a 1,8 %. Výsledkem je zelená týdenní svíčka s hodnotou 3,65 %.

Technická analýza páru ETH/USD na 26. srpna 2022
26.08.2022 Zkraje letošního léta ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika (BRICS) vyvíjejí novou rezervní měnu založenou na koši měn.

Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste
23.08.2022 Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste, přičemž v čele stojí rozvíjející se trhy. Například Centrální banka Uzbekistánu minulý měsíc doplnila své zlaté rezervy.

Analytici: Posilování dolaru není pro ekonomiku dobré, zdražuje suroviny
12.07.2022 Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.

Euro dnes zřejmě po skoro dvaceti letech bude nominálně slabší než dolar. Obě měny jsou blízko prolomení takzvané parity
12.07.2022 Euro dnes velmi pravděpodobně poprvé po skoro dvaceti letech oslabí vůči dolaru až na takzvanou paritu, tedy na kurs 1:1. Dnes ráno vzájemný kurs oslabil až na 1,0006 dolaru za euro, přičemž měnoví obchodníci jako pravděpodobnou vyhlíží možnost oslabení až na 0,95 dolaru za euro již v blízké době. Obě dvě hlavní světové rezervní měny dosáhly parity naposledy během obchodování 5. prosince 2002, od té doby až dosud bylo euro vždy silnější než dolar. Což Češi poznali tak, že za euro od té doby soustavně dostanou při směně nominálně více korun než za dolar.

Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál
07.06.2022 Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun
18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let
11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu
07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.

Nyní je lídrem prodeje zlata Kazachstán a lídrem nákupu Turecko
06.04.2022 Většina centrálních bank v posledních dvou měsících prodává zlato. Úterní zpráva Světové rady pro zlato uvádí, že v únoru bylo z oficiálních rezerv prodáno 6 tun. Stalo se tak navzdory letošnímu poklesu o 18 tun, protože zásoby činí stále více než 35 600 tun, nejvíc od roku 1990.

Konec globalizace!
05.04.2022 Geopolitická situace se neuklidňuje, ale už teď přináší vážné následky. Podle některých ekonomů nastal konec globalizace. Řekli to proto, že byť konflikt ve východní Evropě skončí, bude mezi současnými spojenci a protivníky vztah, který nebude snadné změnit. Dále, na globálních komoditních trzích je už teď chaos, protože mnoho zemí usiluje o vytvoření vlastních domácích dodavatelských řetězců. Největší dopad pociťuje energetický sektor, zvlášť evropský, který se snaží snížit svou závislost na Rusku ve věci dodávek ropy a plynu. Pokud ale Rusko své dodávky opravdu omezí, může podle některých ekonomů Evropa, která už balancuje nad propastí, spadnout do plnohodnotné recese. Rostoucí geopolitické napětí ovlivňuje i oblast zemědělství a neželezných kovů.

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku
05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
Související klíčová slova:
Britská libra (GBP) | Víra v bezpečí investic | Gate | Íránský ministr zahraničí | Vývoj inflace | Česká technologická společnost | Rozpočtové deficity | Statistiky | Energetické firmy | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Obchodování zlata | Globální supervelmoci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Prodej zboží | Jackson Hole | Měnový výbor | Vládní dluhopisy | Pokles sazeb | Mezinárodní měnový fond | Měny zemí | Long pozice | Silnější koruna | Tempo růstu | Fiskální stimul | Ceny plynu v Evropě | Cap | EUR | Egypt | Špinavý plovák | Veřejné finance | Kiwi | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cenová hladina | Situace na Ukrajině | Kolaterál | Alphabet | Minimální marže | Fiskální programy | Bretton Woods | Trhy: Měnová politika pro nadšence a investory | Index Bloomberg Barclays | Sílící euro | Měnový kurz | Produkty obchodované s finanční pákou | Světové akcie | Analytik Cyrrusu | Intervenovat na forexovém trhu | Deficitní financování | Obchodování CFD | Sekce měnové | Obchodník | Mechanismus měnových trendů | ChainLink | Konsorcium | Akciové trhy | Javier Milei | Vývoj výnosů dluhopisů | Rizika evropské ekonomiky | Poplatky | Rusko zbankrotovalo | BTC | Objem peněz | Pokračování klesajícího trendu | Hlavní FX analytik | Segment retail trhu | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Pfizer | Státní dluhopis | Tlak na nižší cenu | Regresivní daně | Agentura S&P | Bank of Japan | Hlavní centrální banky | Dow Jones Industrial | Take Profit | Pád dolaru | Výhled 2024 | Bezpečné útočiště | Silný support | Aktiva | Citigroup | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Výnosová křivka v USA | Nízká úroková sazba japonského jenu | Zlato na burze | Investiční banky | Dopad na japonskou ekonomiku | Vedoucí pracovníci | Problémy Evropy | Americké vládní dluhopisy | Pevný směnný kurz | Ulrich Leuchtmann | Rozpoutání obchodní války | Korelace | Války a geopolitika | Masné výrobky | Michal Stupavský | Dolar (USD) | Ztráty peněz | Libra vůči dolaru | Index strachu | Schodek státního rozpočtu | Unce zlata | Nikl | Mince | Trend | Cyklické faktory | Obchodně vážený index | Nízká úroková sazba | Inspirace | Akcie na trzích | Federální dluh | Frank (CHF) | Kolaps | USD/BRL | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Vliv na ekonomickou stabilitu | Technologie blockchainu | Dluh vlád | Výnosy dluhopisů | Úplná fixace měny | Výhodnější podmínky | Reserve Bank of New Zealand - RBNZ | Decentralizovaný systém | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Uptrend | Makroekonomika | Řešení migrace | Italský statistický úřad | Bitcoinové rezervy | Revoluce v Číně | Vývoj míry nezaměstnanosti | Fixace měny | Síla růstu cen | Odpojení od ruských energií | Kurz dolaru k euru | Růst cen v době stagnace | Oživení poptávky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Prestižní rating | Postavení země | Společnost Saxo Bank | Index US500 | Cenové stability | Britská libra | Scott Bessent | Podíl čínského jüanu | Hegemonie dolaru | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Grifols | Chování trhu | Argos Capital | Uzavření příměří | Akcie vzrostly | Názory na měnovou politiku | Depozitní sazba | Ekonomické sankce | Pravděpodobnost | Goldman Sachs | Globální ekonomické aktivity | Trumpovy útoky | Rizika spojená s konverzí měn | Investment Management | Americké dluhopisy | FX analytik | Fiskální dominance | Cena amerického dolaru | Palau | Stabilní měny | Utahování měnové politiky | Inflace v Brazílii | Berkshire Hathaway | Republikáni | Menší země | Stimulační procesy | Vývoj na akciích | DeFi | Znehodnocení | Volatilita směnných kurzů | Investor Ray Dalio | Menší pohyby | Jmění | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Ekonomické výkonnosti eura | Příliv zahraničního kapitálu | Investing | Evropská průmyslová produkce | Důležité makroekonomické zprávy | Prudké navyšování zadluženosti | Repo trh | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | Výhled dolaru | Index PX | Výkonnosti eura | Zvýšení cel | Dolarový index | Větší hráči | Ethereum | Geopolitické napětí | Nižší ceny | Snížení cen | Ceny dováženého zboží | Prosperity | Diverzifikace | Zhodnocení jednotlivých měn | Expanze | Investorská legenda | Naplnění inflačního cíle | Údaje o inflaci | Čínský prezident | Asijské měny | Index podnikatelské nálady ISM | Měna euro | Deflace | Globální dluhopisové trhy | Pokles dolaru | Dollar Spot Index | Měnová opatření | Směrnice | Exchange | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Gold | Nová historická maxima | Spotřebitelské ceny v Itálii | Rating AAA | Měnové báze | WTO | Reality | Asijské akcie | Vysoká poptávka po dolarech | Nařízení Evropského parlamentu | Oblíbený bezpečný přístav | Oživení v Číně | Oslabení čínského jüanu | Budoucnost amerického dolaru | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Propad japonského jenu | Nové trhy | Rostoucí inflace | Online obchodování | Prohlášení | TNOTE | Plovoucí směnné kurzy | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena zlata | Křehký finanční systém | Ceny kryptoměn | Burza | Charitativní účely | Jens Klatt | Bankrot Ruska | Otřesy | Bank of Canada (Kanadská centrální banka) | Fiskální expanze | Faktory ovlivňující měnové trendy | Dluhopisové emise | Makroekonomický základ | Dolar (HKD) | SPDR Gold Shares (GLD) | Afrika | Základní úrokové sazby | NZD/USD | Peter Garnry | Sezónnosti měnového páru GBP/USD | Marubeni | Kit Juckes | Německý DAX | Přijetí | Rezervní měna | SDR | Tipy pro začínající obchodníky | Záporné sazby | Velké hospodářské krize | SNB - Swiss National Bank | Dolar dnes | Měny emerging markets | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Vzestup zlata | Jednoduché tipy | Veřejný dluh Spojených států | Strach | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomické podmínky ve Spojených státech | Futures kontrakty na zlato | Americké ministerstvo financí | Bezpečí investic | Veřejný dluh USA | Patová situace | Saúdská Arábie | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Správci kapitálu | Pověst | Velké ekonomiky | Rizika na Blízkém východě | Hospodářská výkonnost | Ekonomické analýzy | BRKB.US | Snížení úrokových sazeb | Peníze z vrtulníku | Sazba japonského jenu | Průměrný denní objem obchodů | Evropské maloobchodní tržby | Růst cen | Obavy z insolvence | Obchodní plán | Globální pád akciových trhů | Geico | Nord Stream | Makroekonomické zprávy | Investice do zlata | Stabilnější měny | Daňové škrty | Swiss National Bank | Hlavní ekonom | Digitální měna | BH Securities | Trpělivost | Šéfredaktor finančního portálu | Funkce měnových trendů | Švýcarská banka UBS | Rozhodnutí centrálních bank | Vzdělávací materiály | Časopis Time | Finální fáze | Zklamání z Trumpa | CFD/futures | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Zásah centrálních bank | SRI | Dominance dolaru | Růst nezaměstnanosti | Bank of America (BofA) | Oznámení | Mezinárodní role eura | Úvěrování | Vliv geopolitických událostí | Rozpočtové škrty | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Meziroční vývoj inflace | Dividendy | Zajištění zisků | Americké výnosy | Konflikt v Evropě | Pozitivní sentiment | Zlato a stříbro | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Vývoj měnového páru USD/BRL | Krypto trh | Možnost obchodovat | Financial Times | Posilování dolaru | Latinskoamerická země | Hongkongský dolar (HKD) | Berkshire Hathaway (BRKB.US) | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Vytvoření digitální měny | Dirty float | Index volatility VIX | Obchodní deficit Spojených států | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rizika a nejistota | Ekonomické dominance | Propad cen | Kapitalismus | Zkušenosti z Japonska | Důchody | Nové pozice | JP Morgan Asset Management | Analýzy | ČSOB | Narušení dodávek z Ruska | Historie | Nezaměstnanost | Dubnový vývoj | Nejvyšší HDP na světě | Akciový výhled | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Guvernérka ruské centrální banky | VIX klesá | Jasný obchodní plán | Výsledkové sezóny | Hlavní rezervní měny | Proražení | Vytvoření měny | Forward guidance | Pohyby trhu | Vývoj ceny zemního plynu | Sazby centrálních bank | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Bybit | Nástroje měnové politiky | Americký prezident | Příkaz | Americká inflace | Zajišťování | Krishan Gopaul | Silné deflační tlaky | Hospodářský růst zemí | Kč/USD | Bezpečného útočiště | Extrémně nízké úrokové sazby | Spike | Bydlení | Představitelé Fedu | Pokračování poklesu | HSBC | Měnová politika pro nadšence | Vliv geopolitiky | Americké výnosové křivky | Zvýšení základní úrokové sazby | Nepředvídatelná politika | ETH/BTC | Quantitative Easing | Irsko | Itochu | Vývoj měnového páru | Nejznámější kryptoměna | Cartier | Nerovnováhy | Pokles dolarového indexu | Trumpová | Navýšení měnové báze | Bancor | Tvrdé sankce proti Rusku | Implikace | Tržní data | Konflikty | Nejhorší měna | Podíl dolaru | Washington | Analytik Saxo Bank | Nákup dolaru | Výrazný růst | Supervelmoci | Prodat USD | Nejvíce zlata | Jestřábí Fed | Silný základ | Bank of Japan (Japonská centrální banka) | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Pád akciových trhů | Dlouholetý trend | Zlotý | Autorizované banky | Rabobank | Token | Financovat vládní deficit | Ruská invaze na Ukrajinu | BCA Research | Klíčové suroviny | Dopad na spotřebitele | Reserve Bank of Australia | Saxo | Panama papers | Vládní dluh | Vít Hradil | Velké devizové rezervy | Meta (Facebook) | Byznys | Asymetrická moc | Zahraniční dluh | Hodnota franku | Flat | Hodnota zlata | Garance | Náklady dluhu | Hegemonie | Náklady | Úspěšné obchodování | Úrokové míry | Ekonomiky | Hospodářský růst zemí EU | Události v eurozóně | Makroekonom | Americké prezidentské volby | Směnné kurzy | Žádný obchod | Výkon | Bidenovo vítězství | Výkonnost indexu | Čínský jüan | Česká měna | Philip Morris | Soukromé úvěry | Volatilita | Covid | Holdingové společnosti | Vývoj bilance Fedu | Klíčové oblasti | CZK | Reálné výnosy | Indikátor | Možné scénáře | Fitch rating | Výhled Saxo Bank | Klesající trend | Vysoká inflace | Průmyslová produkce | Macron | Kryptoměny aktuálně | Směřování trhu | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Economist | Donald Trump | HKD | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Finanční ředitelé | Přístup k inflaci | Hlubší pohled na fungování | Státní dluh | Globální finanční systém | Americký repo trh | Inflace | Stav britské libry | Contract | Zveřejněné údaje | Peníze | Vývoz ropy | Přístup k financím | Fiskální deficity | Rating USA | Brent | Akcie a dluhopisy | Výnosy z 10letých dluhopisů | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Výzvy pro americký dolar | Stimul | Jüan | Očekávání | Obchodování CFD/futures | Porovnání vývoje | Státy eurozóny | Odvetná cla | Harrisová | Pozvolný růst | Inflační spirála | Obchodní pásmo | Plovoucí směnný kurz | Weby a aplikace | Zásoby cizích měn | Technický výhled trhu | Dolar (NZD) | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Brettonwoodská dohoda | Napětí ve světovém obchodě | Vyšší výnosy | Posílení eura | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Jaroslav Brychta | Deflační tlaky | Admirals | Boom | Výnosy na dluhopisech | Dalibor Trojek | Celní války | Ozvěny trhu | Kritika a výzvy pro americký dolar | Průmysl | Transparentní | Výrazný vzestup | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Války na Ukrajině | Burzovně obchodované fondy | Intervence centrální banky | ETF fondy | Hypotéky v Česku | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Závislost na USA | Základní sazby | Australské akcie | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Allianz | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | Blockchain | Nové signály | Hlavní úrokové sazby | Vláda Spojených států | Zdražovat | Americké volby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Situace na trzích | Společnost Berkshire Hathaway | Dovoz ropy | Investment management | Nákupy | Růst | Měnový pár USD/CNY | Koruna | Politika americké centrální banky | Příležitosti | Snížení úroků | Cenový šok | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Opatření centrálních bank | MiFID II | Cable | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Michael Curtis | Drobní investoři | Martin Gregor | Fundamentální analýza | Národní měny | Reakce trhu | Snižování cen | Nejnižší výnosy | Zásoby zlata | Prognóza | Ekonomické výhody | L.F. Investment | Výnosová křivka | Data z USA | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Oslabení USD | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Co je to obchodování CFD? | Trh práce | Prezident Fedu | Možnost sankcí | Hluboký propad ropy | Změny cen | Swiss | Marže prodávajících | Venezuela | Dnešní seance | Britská centrální banka | Mercedes | Růst výnosů dluhopisů | Veřejný dluh | Tempo poklesu | Hrozba | CL | Octavia Popescuová | Allianz Trade | Panama | Nákup libry | Síla Bitcoinu | Růst amerického dolaru | Válka | Nejvyšší HDP | Pochybnosti | Zpráva | Fixní kurz měny | Evropský růst | Greg Abel | Analytické shrnutí | Nejlepší kolaterál | Ratingová agentura | Příležitosti na trzích | Globální obchod | Měnové rezervy | Objem obchodů | Stabilní fixace | Období vysoké volatility | Analytici XTB | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Spolupráce | Opatrný optimismus | Kola kvantitativního uvolňování | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | Centrální banka Japonska | Kongres | Celoroční výhled | Negativní dopad | Klíčové události | Ropný trh | Vztahy s Evropou | Akcie konglomerátu | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Chování | CySEC | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Používané rezervní měny | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Cardano (ADA) | Evropská inflace | Zadlužení země | Americký index | Lira | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Proměnné finančních trhů | Stanovený směnný kurz | Měnové trendy | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Kryptomagazin | Geopolitická rizika | Dolary | Cla na americké zboží | Investiční portfolio | KryptoMagazín | AUD | Dřevo | Akcie Berkshire Hathaway | Role eura | Geopolitická situace | Portál FXstreet.cz | Kryptosvět | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Tržby a zisk | CAGR | Exxon Mobil | S&P500 | Centrální banky a měnová politika | Spotřeba ropy | Meziroční růst | Investiční analytik | Olympijské hry | BIC | Cvičení | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Výsledky voleb | OIL.WTI | Sázky na pokles | Roklen24 | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Centrální banky | Renminbi (CNH) | Trumpova obchodní válka | Čas růstu GBP/USD | Sušánka & partneři | Hospodářského zpomalení v Číně | Amazon | De-dolarizace | Digitální aktiva | Utility | Zkušenost | Pokles bitcoinu | Marka | MSCI | Argentinský prezident | Znalost měnových trendů | Supreme Edition | Slabé měny | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Jihoamerické měny | Očekávání trhu | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Ceny plynu | AA | Square | Celní politika | Americké dolary | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Prezident USA | Kolísání měn | Index | Celková ekonomika | Studie | Reálné úrokové sazby | Měď | Platidla | Krátkodobé investice | Směnný kurz | Napjatost trhu | Antiglobalizační tlaky | Ekonomické ukazatele | Očekávání úrokových sazeb v USA | Zpomalení v Číně | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Nabídka | Japonský jen (JPY) | USA | Úrokové sazby | Bilance aktiv | Dynamika směnných kurzů | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Dobré výsledky | Komise | Poptávka po čipech | Nejistoty | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Dolar (CAD) | Status rezervní měny | Riziko hyperinflace | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Fungování | Index asijsko-pacifických akcií | FinTech | Posílení | TSMC | Rijád | Východní Timor | Agentura Reuters | Platební neschopnost | BAC.US | Althea Spinozzi | Trading | Obchodní války mezi USA a Čínou | Golden Gate Pavel Ryba | Politické vztahy | Klimatické změny | Ústup inflace | S&P | Regulátoři | xStation | Zbraň proti inflaci | Index malých firem | Další obchodní válka | Unie | Turecko | Rychle rostoucí | Eura na forexu | Léto | Výnosové křivky | Devalvace | Hedgeové fondy | Důvěra investorů | Makro a měnová politika | Investiční portfolia | Lukáš Kovanda | Nejvýraznější ztráty | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Dovoz zboží | Trumpovo rozhodnutí | Rubl | Nerovnováha | Narušení dodávek | Akciové indexy | Jan Berka | Očekávání úrokových sazeb | Vice | Riziko deflace | Christine Lagardeová | Ekonomické události v eurozóně | Ochrany devizových rezerv | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Short měnového páru | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Střadatelé | Ministr zahraničí | Země EU | Pozornost | Obchodní napětí | Závazek | Červnová inflace | Ocel | Devizové trhy | Sázka na silnější dolar | Anglie | Analytický tým | Klesající cena | Reakce trhů | Hodnota NZD | Bilion | Hlavní úrokové sazby v Brazílii | Novozélandský dolar | Očekávání analytiků | Deportační programy | Pád USD | Devalvaci měn | Vítězství Donalda Trumpa | Pohled na situaci | Profitovat z úrokových diferenciálů | Leva | Tlak na nižší cenu výrobků | Opatření | Migrace | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Asie | Devalvace amerického dolaru | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Zařízení | Sazby na hypotékách | Ceny Bitcoinu | Ropná krize | Market rally | USD/HKD | Hudebních vydavatelství | Alipay | Navyšování zadluženosti | Americká měna | Další růst | Postoj USA | Kurz dolaru | Trumpův projev | Budoucnost | Emisí politika | Používání jednotné měny | Cukr | Durace | Čas růstu | Inflace v eurozóně | Nečekaná zpráva | Investiční téma | Fiskální politiky | Kakao | Foreign Exchange | Americké výrobky | Zajištění proti riziku | Velká finanční instituce | Produkce zlata | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Prezident Trump | Významné finanční instituce | Zpráva o inflaci | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Přehled měnového páru | Sell | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Futures | Přechod na plovoucí směnné kurzy | BNP Paribas | Sezónnosti měnového páru | Vakcína proti covidu-19 | Česká koruna | Makroekonomická data | Kontrakty na zlato | Nord Stream 1 | Izrael | Prudké oslabení | Ropa | ICU | Twitter | Americké měny | Prudký propad | Oblečení | Co je to akciový index? | Index výroby | Legální platidlo | Hospodářské zpomalení v Číně | Technologický vliv | High Yield | Zajímavé příležitosti | CEVRO Institut | Uzavřený bankovní systém | Potenciální obchodníci | Ropa Brent | Nejistota a volatilita trhu | Obavy o bezpečnost | Virus | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Obchodní války | High-yield | Neomezené QE | Solární energie | Meziroční míra inflace | Reverzní pattern | Hlavní FX | Správné načasování | Soukromý dluh | Bohatství | Obrovské ztráty | Američtí investoři | Ifo | Stratégové | Akciový index | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Správci fondů | Kov | Standard Chartered | Dolarový standard | Nejnovější údaje | Offical Monetary and Financial Institutions Forum | Momentum | Komoditní boom | Závislost na dolaru | Dolarové priviliegium | Britské impérium | Výhled pro GBP/USD | Evropský statistický úřad Eurostat | Tvrdé sankce | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Vlastní forexové obchody | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Cla na Čínu | Filip Kalčák | Burze | Cena plynu | FX analytik Jan Berka | Úrokové sazby centrálních bank | Dna | Ekonomika Evropské unie | Růst cen zlata | Šíření viru | Historické maximum | Krátkodobý sentiment | Export v dubnu | Ilga Haubelt | Kurz koruny | Hlavní investiční analytik | Šíření nového koronaviru | Příznivci kryptoměn | Prolomení parity | Eskalace | Ekonom ECB | Stablecoin | Devizová politika | Volatility | Guvernér Fedu | Moody's | Peníze z vrtulníků | Poptávka po kryptoměnách | Směřování trhů | Pavel Ryba | Energetický sektor | Depozitní sazby ECB | Salvador | Ceny zemního plynu | Kryptonovinky.cz | Americké produkce | Thajsko | Pepa Zeman | Chainlink (LINK) | Patria Online | Americké repo sazby | SNY | Mikronésie | Eskalace obchodních válek | Americké indexy | Pohyb trhu | Dodávky ropy | Čínský renminbi (CNH) | Moneta | Sektor služeb | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Regrese | Futures kontrakty | Světové centrální banky | Globální finanční krize | Růst úrokových sazeb | Denní objem obchodů | Znalost | Dolar vůči japonskému jenu | Úrokové náklady | Platformy | Zisk společnosti | Ekonomický potenciál | Equity | Trhy: Měnová politika pro nadšence | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Index DXY | Tržní vývoj | Pár EUR/USD | Obchody (intervence) | Snižování úrokových sazeb | Nejnovější zprávy | Analytici | Link | Čistý zisk | Occidental | Čínský prezident Si Ťin-pching | Historická minima | Marketingová komunikace | Velké technologické společnosti | Měnová politika pro nadšence a investory | JPMorgan Chase | Závislost | Stříbro | eXchange | Maloobchodní tržby | Zmírnění obchodního napětí | Zájem o dolar | Obchodovat | Posílení mezinárodní role eura | Epidemiologická situace | Cla na dovoz | Finanční instituce | Makroekonomické nerovnováhy | Muž s motorovou pilou | Prostor pro další růst | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Vakcína proti koronaviru | Důvěryhodnost Fedu | Uskutečnění obchodů | FRED | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | Privilegia dolaru | Invaze | Měnové intervence | Vysoké inflace | Kiyosaki | Vyšší sazby | Růst akcií | Finance | Dezinflační trend | Bývalý prezident | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Krátkodobý výhled | Nárůst sazeb | ETF | Francouzský statistický úřad INSEE | Kapitálové trhy | Tisknutí peněz | Pohonné hmoty v ČR | Snižování rizika | Lineární regrese | Kontrola inflace | Dluhopisy | Analytika | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Přijetí bitcoinu | Nárůst peněžní nabídky | WeCHat | Prezident Javier Milei | Africké země | Nastavení měnové politiky | Růst cen výrobců | Technologická společnost | Uzavření trhů | Procyklické měny | Pokračování trendu | Nárůst výnosů | Signál k nákupu | eToro pro Českou republiku | Klouzavý průměr | Krátkodobý kapitál | Členské státy | UBS | Rok 2025 | MIFID | Bankéři | Monetární politika | Depozitní sazby | Japonský index | Problémy | 3М | Globální inflace | Podnikání | Dolar vůči koruně | USA a Čína | Technologický vývoj | Množství peněz | Potenciál dalšího růstu | Barclays | Kanadský dolar | Sazby v Brazílii | Statistický úřad | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | Příležitosti a rizika | Aplikace se sportovním obsahem | Věřitelé Spojených států | Josef Košťál | Bank of Canada | Jüanová aktiva | Conseq Investment Management | Sázka | Indická rupie | Poptávka po zlatě | Amazon efekt | Americké domácnosti | Politické rozhodnutí | Kanadská měna | Vliv na hodnotu eura | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Dnešní údaje | SWIFT | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Kurz USD | Vývoj hlavní úrokové sazby v Brazílii | Zpomalení hospodářského růstu | Tomáš Cverna | Vývoj jádrové inflace v Brazílii | Christine Lagarde | Peter Brandt | Stabilita a likvidita | Fixing | Spojené státy | Menší poptávka | Kryptoměnové trhy | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Prudký růst ceny zlata | Purple Trading Petr Lajsek | Vývoj | Finanční aktiva | Krypto šeptanda | Investiční cíle | Úsilí | Indexy PMI | Posílení mezinárodní role | Zajímavé zisky | Vyhlídky americké ekonomiky | Sanofi | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Ekonomové | Christopher Dembik | Schopnost financovat vládní deficit | Úroková sazba | FED - Federální rezervní systém | Pokles nezaměstnanosti | Historický okamžik | Americký hrubý domácí produkt | Dluhová krize | Trading PRO | BHS Timur Barotov | Zpomalování americké ekonomiky | Vývoj měnového páru USD/HKD | Hongkongský měnový úřad (HKMA) | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Další kryptoměny | Rady pro začínající | Rekordní propad | Investiční poradenství | Býčí divergence | TikTok | Agentura Fitch | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Platforma | Corporate Governance | Signál k nákupu (buy) | Národní bezpečnost | Uvalení amerických cel | Facebook | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Nový týden | Ruská centrální banka | Oznámení amerického prezidenta | Blockchain Cardano | Akciový stratég | Odliv investic | Zákonné platidlo | Erdogan | Zlato nebo bitcoin | Plánování | Pohonné hmoty | Podpora exportu | RISK-ON | Short pozice | iShares Listed Private Equity | BRICS | Investice do nemovitostí | iShares | Data z průmyslu | Ekonom Evropské centrální banky | Dukascopy Europe Team | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Výzkumná společnost | Obchodování S&P 500 | Fiskální situace | Riziko ztráty | Index amerického dolaru (USDIDX) | EUR/USD | Přístup veřejnosti | Kurz libry | Vývoj spreadu | OSN | Varování | Intervence | Role kryptoměn | Konflikt na Ukrajině | Posílení australského dolaru | ETH/USD | Dolar (AUD) | Průměrný výnos | Pandemie | Volby | Zprávy z krypto | Další vývoj | MXN | Konsolidace | Strategie nákupu | Strach z inflace | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Poptávka po dolaru | Nabídka a poptávka | Vývoj měnového páru USD/CNH | Marek Vaňha | Role hedgeových fondů | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Dánové | Ropa OIL.WTI | CEVRO | Dopady privilegia dolaru | Nevýhody | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Přístup ČNB | Rostoucí úrokové sazby | Exekutivní příkaz | Likvidita na trhu | Výdaje | Výnosy | Příjmy z ropy | Banco Central do Brasil | Obavy o globální ekonomický růst | Prolomení supportu | Dedolarizace | Sankce proti Íránu | HKMA | Masový výprodej | Ruský bankrot | Válečná ekonomika | Nákupy centrálních bank | Hackeři | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Zimbabwe | Růstový potenciál | Vývoj měnových kurzů | Jaké jsou měnové trendy? | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Analytik Jan Berka | Dow Jones | Americká administrativa | Drastický hospodářský pokles | Obchodní jednání | KryptoNovinky | Zimní olympijské hry | Milei | Investiční strategie | Objem amerického dluhu | Výhled pro rok 2024 | Ekonom Jan Švejnar | Bezpečný přístav | Čínská poptávka | Místní centrální banka | Centrální bankéři | CNY | Dodání likvidity komerčním bankám | Výprodej amerických akcií | Fio | Odliv kapitálu | Christopher Waller | Miliardy dolarů | Vyšší high | ADP | AI | Joseph Capurso | Velikost celkové bilance | MT5 Supreme Edition | Joe Biden | BOJ Kazuo Ueda | OXY.US | Ropa OIL | Maersk | Bank of England (Britská centrální banka) | Obchodování eura | Přeprodané zóny | Allianz Trade Dalibor Trojek | Investiční doporučení | Kazachstán | Status bezpečného přístavu | Nejvyšší rating | Závislost na americkém dolaru | Kvalitní akcie | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Světové měny | Ochrana proti inflaci | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Udržení cenové stability | Miliardy korun | Americký dolar (USD) | Tisková konference | Bankovní systém | Eskalace na Blízkém východě | Provozní zisk společnosti | Aktivity v USA | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Technické indikátory | Koronavirus | Odvětví | Hodnocení makroekonomického vývoje | UCITS | Obchodní příležitosti | Reserve Bank of Australia - RBA | Marshallovy ostrovy | Sazby | Vítězství | Patria | Americký index S&P 500 | Guidance | Mezinárodní role | České koruny | Švýcarská banka | The Economist | MF | Recyklovat | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Investiční aktivum | Británie | Jan Sušánka | Dovoz do USA | Geopolitické dění | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Ekonomické aktivity | Tesla Elon Musk | Offical Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) | Cyklická recese | Špatná zpráva | Ekonomické oživení | Financování USA | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Hotovost | Podíl eura | Investiční fondy | Vliv ekonomického prostředí | Regulátor | Boj s inflací | Dluhopis | Raghuram Rajan | Průzkum | Firmy | Komentátor | Perzistentní inflace | Extrémní volatilita | Medvědí divergence | Eskalace obchodního napětí | Ropy ze Středního východu | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Úroková sazba japonského jenu | Stratég Saxo Bank | Nálady investorů | Kryptomagazin.cz | Private credit | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Murray | Agentura Moody's | Hospodářské zpomalení | Zemědělství | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | Nové kvantitativní uvolňování | Navýšení dluhového stropu | Výrobce léků | Zájem investorů | Práce z domova | Vývoj amerického dolarového indexu | BNP Paribas Investment Partner | Velké pohyby na trhu | Zlatý standard | Manažeři | Průmyslová výroba v zemi | Euro dnes | Smíšené obchodování | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Sankce vůči Rusku | Výkonnost dluhopisů | Růst cen komodit | Bloomberg Dollar Spot Index | Repo sazby | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Obchodní přebytky | Bankovní krach | Oslabení měny | Průzkum OMFIF | OMFIF | Zhodnocení kapitálu | Nová cla | Omezení investic | Světové rezervní měny | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Indikátor Purple Strike | Splacení dluhu | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Multi-asset | Rusko dnes | Vliv na investice | Historicky nejnižší výnosy | Přijde krize | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Ratingová agentura Fitch | Česká vláda | Hry | Novo Nordisk | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Emerging markets | Bezpečný přístav pro obchodníky | Hongkongský měnový úřad | Vliv na globální ekonomiku | Vývoj úroků | Jiří Tyleček | Eleanor Creagh | Období zvýšené inflace | Nárůst výdajů | BRKB | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Řízení měnových trendů | Forexový lídr | Měnové trhy | Online obchodování a investice | Rizika | Meera Chandanová | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Měny centrálních bank | ISM | Komplexnost | Úrokové diferenciály | Novozélandský dolar (NZD) | TIPS dluhopisy | Globální trhy | Pokles dovozů | Rizika eskalace | Dodání likvidity | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Vliv na mezinárodní obchod | Fitch | Postavení dolaru | Americké banky | Pivotní body | Dluhopisový trh | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Jan Švejnar | Nákup eura | Úspory | Futures na ropu | Sezónnosti hlavních měnových párů | Dánsko | Meziroční vývoj jádrové inflace v Brazílii | Úvěrový rating | Platební systém SWIFT | Ronald Ižip | Řízení peněz | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Hodnota akcií | xStation 5 | Sláva | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | BofA Securities | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Výkyvy akcií | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Rostoucí inflační očekávání | Stagflace | Prodej bitcoinů | Renminbi | Blockchainy | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Ondřej Hartman | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Poptávka po dolarech | Vladimir Putin | Tesla | Očekávaná devalvace | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Stabilita | Miliardář | Forexové obchody (intervence) | XTB Research | Solidní růst | Vývoj sezónnosti měnového páru | Mezinárodní obchod | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Vývoj sezónnosti měnového páru GBP/USD | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Nálada na finančních trzích | Systém SWIFT | Dluhopisy EU | Mzdy | Poradenství | CAD | Intervence na devizovém trhu | Ceny zemního plynu v USA | Sentiment trhu | Shares | Financování dluhu | ETF na bitcoin | Daily forex | Denní zisk | Investiční aktivity | Deeskalace | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Konec globalizace | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zhoršení ratingu USA | François Villeroy de Galhau | Zadlužování | Inflační překvapení | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Raphael Bostic | Úrokové sazby v Brazílii | Politika centrální banky | Gold Shares | Oživení americké ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | USDIDX | Vývoj sezónnosti | Společnost Livesport | Vývoj sezónnosti hlavních měnových párů | FXstreet | Conseq | Maloobchodní inflace | Velké riziko | EBITDA | Finanční podmínky | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Hospodářské politiky | AUD/USD | Klesající cena zlata | Nejobchodovanější měna | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Legendární investor | Ratingový výhled | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Riziko | Jak vydělat | Analytik | Emise | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Trinity | Ant | Spotové ceny | Benchmarky | FIAT | JPY | Nákup ropy | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Graf akcií | Kurz měny | Nástroj | GBP | Akciový analytik | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Životní úroveň | UCITS ETF | Země BRICS | INSEE | Vyšší úrok | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | Západní ekonomiky | Prodat dluhopisy | USD/CNY | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | Prognóza vývoje | ETH | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Dukascopy | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Obchodní platformy | Severní Korea | Proinflační | Buy the dip | Centrální banka | Předpovědi | Prodeje ropy | Predikce | Novo | OXY | USD/TRY | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Berkshire | Silný americký dolar | Saxo Bank Steen Jakobsen | Restriktivní opatření | Globální index | Illinois | Státy EU | SMA | Blízký východ | Praxe | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Novartis | Ekonomické nestability | Odborníci | Rozvolnění | Vnímání rizika | Celní politiky | Aussie | Jihoafrická republika | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Průmyslové zboží | Webinář | Klima | Stratég | Stablecoiny | Instituce | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Bankovní krize | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | ESG | Bloomberg Intelligence | Index DOW | Trhy dnes | Frank | Index Nasdaq | Graf zlata | INR | CFD | Benchmark | Metaverse | Vyšší low | Algoritmy | Discovery | Defi | 256/2004 | Dominance amerického dolaru | Dvojitý vrchol | Specialista na online obchodování | Trinity Bank | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | ERÚ | Australský dolar (AUD) | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Historické zkušenosti | Historická maxima | Miliardy USD | Dluhopisový index | Míra inflace v Británii | Průměrná volatilita | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Utažení měnové politiky | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | AAPL.US | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Vrcholoví manažeři | VIX | Sója | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Vývoj sazeb | Apple (AAPL.US) | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Káva | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | FRA | Vyšší hodnoty | Ant Group | Zisk | Koronavirové pandemie | Devalvace měny | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Katar | World Gold Council | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Swapy | Překoupené oblasti | Analytik Purple Trading | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Pokles hodnoty | Raytheon | Jednotné měny | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Shortovat | Průměrný denní objem | Prémie | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Směřování ekonomiky | Evropa | WGC | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Ekonomické cykly | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Technologické společnosti | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Riziko stagflace | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | xStation5 | Obchodní konflikt | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Finančnictví | Zvýšení těžby | Japonský HDP | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Růst měny | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výhled pro rok | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | CARA | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Dolarový index (USDIDX) | Růst dolaru | Tržby | Stagnace | Startup | Finanční systém | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Pozitivní výsledek | Dluhy | Světové války | NATGAS | Golden Gate | FOREX | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Sociální síť | Peking | Světové události | Trh s bydlením | Spready | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | COMEX | Načasování | Daňové zatížení | Omyl | Ekonom | Kapitalizace Applu | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Otevření ekonomik | Etoro | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Investiční glosa | Obchodní bilance | Celý svět | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Tisknout peníze | Poptávka investorů | AAPL | JPMorgan | Salmán | Private equity | AMZN | Zdraví | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Novinky | Katastrofy | Infineon | Retail | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Stimuly | Mitsui | Ztráty | TotalEnergies | Dekarbonizace | Česká národní banka | Brazilský real | Kuba | Komoditní měna | Výhled trhů | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Philip Lane | Technický výhled | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Currency | Index dolaru | Prodejní pozice | Cílová cena | Kupci | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | Návratnost | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Růst ceny ropy | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Makléř | Švýcarský frank (CHF) | Koš | Cardano | Obchodní výhled | AAA | Jakub Kraľovanský | SPOT | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Změny na trhu | Alternativní investice | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | USDJPY | Price Action | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Výplach | Prognózy | Kurz | Levnější financování dluhu | SOK | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Tichomoří | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Švýcarská národní banka | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | Konkurenti | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | BHS | Měnový výbor Fedu | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Chile | Investice | Pavel Hadroušek | Keir Starmer | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Joseph Stiglitz | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Vnímání | Fitch Ratings | Sentiment v USA | Výkonnost indexu S&P 500 | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Motorová vozidla | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Věštec z Omahy | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Timur Barotov | Důvěra | Pevný výnos | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | Kontrakce | Russell 2000 | Ukazatel | Roklen | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Dollar | Nový cyklus | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Politická stabilita | UST | Cash flow | Investování do zlata | Politico | Obchodování s cizími měnami | Export | Milník | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Poradce | Signál | GBPUSD | Postoj investorů | Petr Dufek | Světová měna | Měnová situace | Partneři | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Mark Carney | Britské měny | Zhodnocení | Investice do těžby | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | Brands | 1 milion | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Praha | Poptávka centrálních bank | Úřad INSEE | Napětí mezi Čínou a USA | Fundament | Jižní Korea | Média | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Valuace | Výsledková sezóna | Lednový efekt | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Dosažení zisku | Fixní kurz | Politická nestabilita | Just-in-time manufacturing | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Dluhopisové výnosy | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Nikkei | Instagram | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Zasedání Bank of Japan | Sázení | Blockchainové technologie | Asijská seance | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Bitcoinový fond | Fenomén | Evropské akcie | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Trh dnes | Příjmy | Index US100 | Investiční manažeři | Prodej | Rok 2024 | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Admiral Markets | XAU/USD | Třída aktiv | Vliv na americký dolar | Evropská unie | Tokeny | Ceny stříbra | Obchodování a investice | Inflace v červenci | Rozvoj | Finanční nástroje | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | PEG | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | Vyšší mzdy | Současný trend | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Asociace | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Carry trade | Index S&P 500 | MT4 Supreme Edition | Patrick Harker | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Beta | OECD | Technické problémy | CHF | Odhadovaná cena | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Spot | Nízká nezaměstnanost | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Turecký prezident | Inflace v Británii | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Banka HSBC | Spojené království | Mexické peso | Cena | MicroStrategy | Vývoje ceny | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Korelace Bitcoinu | Dluh USA | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Splácení dluhů | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | Impérium | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Nové rekordy | Ekonomická data | Fidelity International | Geopolitická nestabilita | Drahé kovy | Obchodování indexů | Francouzský statistický úřad | Závislost na Rusku | Newmont | Evropské akciové indexy | Etherea | Fungování měnových trendů | Richemont | Propad ropy | Kanadský dolar (CAD) | Larry Fink | Výhledy | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Tweety | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Zelené energie | Fiskální balíček | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Báze | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Geopolitika | Znehodnocení měny | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Portfolio manažeři | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Strategie carry trade | Likvidita | Cíle | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Buy | Výrobci čipů | Nižší hodnoty | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | Úrokové sazby v Česku | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Ruská vláda | Fundamenty | Bankrot | Čínské centrální banky | Černá labuť | Ray Dalio | Wall Street | Halliburton | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Intervenovat | Kvantitativní utahování | SCO | Americký Fed | Hlubší pohled | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Současná situace | Portfolia | Constellation | Holdingová společnost | Spotová cena zlata | OCI | Demokratické strany | Příprava | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Creditas | Platební neschopnosti | Kovy | Tržní kapitalizace Applu | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Hillary Clintonová | Hedge | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Denní objem | Dosažení dohody | Stoxx | Globální dluhopisový index | Support | Platební systém | Gabriel Štefaňák | Farmaceutické společnosti | Výzkum a vývoj | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Větší zisky | Import | Sankce Západu | Služby | Obchodování britské libry | Algoritmus | Spotřební zboží | Dnešní růst | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Měnové války | Ministryně financí | Technologický pokrok | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Šílenství | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Occidental Petroleum | Guvernér BOJ | Politická krize | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Šéfové | Jeden dolar | Ceny potravin | NFT | Zvýšení produktivity | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | Měnové riziko | Vývoj měnového páru AUD/USD | Saxo Bank | Jasné signály | Inflace v březnu | W1 | Pozice dolaru | Nařízení | Snižování daní | Bond | Nízké daně | Ropy | RBA | Struktura | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | P.A. | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Levné akcie | Předseda | Koruna posiluje | Pokles poptávky | Energetické komodity | Oracle | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | NFT tokeny | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Trh s nemovitostmi | Síla amerického dolaru | Peso | Ekonomický dopad | Tokio | Americký dolar dnes | Hospodářský vývoj | Longovat | Obchodování s měnami | Legislativa | Zprostředkovatelé | Loonie | Nové příležitosti | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | HDP v USA | Warren Buffett | Růst zadlužení | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Vyšší zhodnocení | Purple Strike | Trendové pohyby | Silný dolar | BMW | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Livesport | Ochota riskovat | US500 | Tencent | USDA | Investujte na Forexu | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Digitální měny | Meziroční vývoj jádrové inflace | Tlak medvědů | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Ekonomické výkonnosti | Srí Lanka | ANO | Britské libry | Digitální měny centrálních bank | Pokles eura | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Sumitomo | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Dezinflační proces | Rise | Ministerstvo financí USA | USA Donald Trump | Oslabování amerického dolaru | Další rozvoj | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Ekonomie | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Makroekonomický kalendář | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Zamyšlení | RISE | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodování s měnovými páry | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Analytik Trinity Bank | ECB | Institut | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Propad cen komodit | Euro (EUR) | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Sektor zdravotnictví | CFD na indexy | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Altcoin | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Hardware | Body | Rozkolísanost trhu | Výhled na rok 2025 | Parita | Růst produktivity | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Referendum | Raketový růst | Paul Samuelson | Vánoční svátky | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Krypto aktiva | EU | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Bank of America Merrill Lynch | Americký dluh | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Analytické fórum | ADA | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Constellation Brands | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Devizy | Nové strategie | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Globální ekonomické nestability | Ekonomické prostředí | Investovat peníze | Vyšší cla | Investor | Kapitalový výnos | USD/JPY | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Emitenti | Nové údaje | Ovlivňování | Obchodování Futures | Banka | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Nákupy zlata | Hlavní ekonom ECB | Američané | Banka UBS | Denní obchodníci | Graf dne | Trader 2.0 | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Globální akcie | CNBC | Konkurent | Výzvy | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot