Klíčová slova - Rezervní měny

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému
28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.

Bitcoin za 1 milion dolarů
24.03.2023 V době bankovní krize a agresivní politiky Fedu s dalším zpřísňováním začíná být bitcoin a širší krypto trh vnímán jako bezpečný přístav.

Šance zlata od 2 000 USD
21.03.2023 Podle Willema Middelkoopa, hlavního investičního ředitele a zakladatele Commodity Discovery Fund, je letošní nárůst cen drahého kovu na rekordní úrovně jen otázkou času a ať už budou ceny jakékoliv, za tři roky budou mnohem vyšší. .

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech
21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.

Čína trhá zlaté rekordy
09.02.2023 Krishan Gopaul, hlavní analytik evropských, blízkovýchodních a asijských trhů, v jednom komentáři na Twitteru uvedl, že čínská centrální banka minulý měsíc nakoupila 15 tun zlata; stalo se tak po nákupu 32 tun zlata v prosinci a 30 tun v listopadu.

Zlato by mohlo v roce 2023 prudce stoupnout, protože poptávka po dolaru dál klesá
20.01.2023 Pokračující oslabování dolaru bude zlato pravděpodobně podporovat po celý rok 2023 – zvlášť proto, že kov už zahájil rok 5% růstem. Dolar navíc klesl od zářijového 20letého maxima téměř o 10,5 %.

JP Morgan říká, že kryptoměny mohou předběhnout dolar
20.01.2023 Jedna z největších branek na světě – JP Morgan, ve své výhledové zprávě pro rok 2023 označila kryptoměny za možného vyzyvatele amerického dolaru.

Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.

Cardano (ADA) očekává, že v roce 2023 vydá tři významné novinky
06.01.2023 Očekávání pro Cardano (ADA) jsou pro rok 2023 vysoká. V tomto novém roce může konkurent Etherea (ETH) v příštích 12 měsících realizovat některé sliby učiněné v letech 2021 až 2022, které nebyly ze strany smart contract blockchainu splněny.

Cardano stablecoin Djed má premiéru v lednu
21.12.2022 Blockchain Cardano se připravuje na spuštění jednoho ze svých nejočekávanějších stablecoin projektů – Djed.

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty
08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.

Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
11.09.2022 Ve zkráceném obchodním týdnu došlo k prudkému obratu. Index S&P 500 po dlouhé sérii červených denních svíček ve středu posílil o 1,8 % a následovali další dva silné dny se zisky 0,7 % a 1,8 %. Výsledkem je zelená týdenní svíčka s hodnotou 3,65 %.

Technická analýza páru ETH/USD na 26. srpna 2022
26.08.2022 Zkraje letošního léta ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika (BRICS) vyvíjejí novou rezervní měnu založenou na koši měn.

Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste
23.08.2022 Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste, přičemž v čele stojí rozvíjející se trhy. Například Centrální banka Uzbekistánu minulý měsíc doplnila své zlaté rezervy.

Analytici: Posilování dolaru není pro ekonomiku dobré, zdražuje suroviny
12.07.2022 Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.

Euro dnes zřejmě po skoro dvaceti letech bude nominálně slabší než dolar. Obě měny jsou blízko prolomení takzvané parity
12.07.2022 Euro dnes velmi pravděpodobně poprvé po skoro dvaceti letech oslabí vůči dolaru až na takzvanou paritu, tedy na kurs 1:1. Dnes ráno vzájemný kurs oslabil až na 1,0006 dolaru za euro, přičemž měnoví obchodníci jako pravděpodobnou vyhlíží možnost oslabení až na 0,95 dolaru za euro již v blízké době. Obě dvě hlavní světové rezervní měny dosáhly parity naposledy během obchodování 5. prosince 2002, od té doby až dosud bylo euro vždy silnější než dolar. Což Češi poznali tak, že za euro od té doby soustavně dostanou při směně nominálně více korun než za dolar.

Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál
07.06.2022 Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun
18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let
11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu
07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.

Nyní je lídrem prodeje zlata Kazachstán a lídrem nákupu Turecko
06.04.2022 Většina centrálních bank v posledních dvou měsících prodává zlato. Úterní zpráva Světové rady pro zlato uvádí, že v únoru bylo z oficiálních rezerv prodáno 6 tun. Stalo se tak navzdory letošnímu poklesu o 18 tun, protože zásoby činí stále více než 35 600 tun, nejvíc od roku 1990.

Konec globalizace!
05.04.2022 Geopolitická situace se neuklidňuje, ale už teď přináší vážné následky. Podle některých ekonomů nastal konec globalizace. Řekli to proto, že byť konflikt ve východní Evropě skončí, bude mezi současnými spojenci a protivníky vztah, který nebude snadné změnit. Dále, na globálních komoditních trzích je už teď chaos, protože mnoho zemí usiluje o vytvoření vlastních domácích dodavatelských řetězců. Největší dopad pociťuje energetický sektor, zvlášť evropský, který se snaží snížit svou závislost na Rusku ve věci dodávek ropy a plynu. Pokud ale Rusko své dodávky opravdu omezí, může podle některých ekonomů Evropa, která už balancuje nad propastí, spadnout do plnohodnotné recese. Rostoucí geopolitické napětí ovlivňuje i oblast zemědělství a neželezných kovů.

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku
05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku
28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.

USD může ztratit status rezervní měny
23.03.2022 Americký dolar prochází těžkými časy, zejména uprostřed geopolitické krize. Kvůli agresivní sankční politice americké vlády zvažuje mnoho zemí alternativy k americkému dolaru. Hlavními rivaly jsou euro a jüan, který se již nějakou dobu snaží získat lesk a slávu amerického dolaru.

ČNB bude intervenovat korunu dál, rezerv má dost
04.03.2022 Česká národní banka podle očekávání začala intervenovat českou korunu. Ta poslední dny výrazně oslabila proti hlavním světovým měnám, především vůči americkému dolaru a euru. Hlavní důvod je válečný konflikt na Ukrajině, kdy zahraniční investoři prodávají menší měny v oblasti Emerging markets regionu, kam patří i Česká republika. Nakupují hlavní světové rezervní měny, především právě dolary a eura.

Rusko dnes začíná bankrotovat. Česká národní banka asi bude muset intervenovat na podporu koruny
02.03.2022 Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí platí v Rusku zákaz výplaty peněz pro ně. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu.

Sankce mohou být hnací silou toho, aby více zemí akceptovalo Bitcoin jako legální platidlo
17.02.2022 Bitcoin ušel dlouhou cestu od svého vzniku, kdy se posunul od okrajového aktiva k přijetí celou zemí. K tomu, aby ji národní státy přijaly hromadně, je však ještě dlouhá cesta. Ale zdá se, že existuje rychlejší způsob…

Kde je stále inflace pod 1 %?
16.02.2022 Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.

Dvě role amerického dolaru
09.02.2022 V současnosti má americká měna dvě protichůdné funkce – ochranný přínos a prostředek ohrožení v geopolitických konfliktech. Použití amerického dolaru v geopolitických konfliktech s sebou přináší ztrátu jeho dominance na globálním finančním trhu.

Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí
20.12.2021 Rok 2021 sice nebyl tak dramatický jako ten předchozí, i tak ale na finančních trzích nebylo o překvapení a výkyvy nouze. Optimismus prvního čtvrtletí poháněný očkováním i americkým fiskálním stimulem následovalo vystřízlivění ve zbytku roku. Problémy v dodavatelských řetězcích, vysoká inflace i nižší než očekávaná účinnost vakcín ukázala, že s pandemickým dědictvím se budeme muset vypořádávat i v příštím roce.

QE při inflaci 7 %?
06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!
03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií
05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.

Forex: Eurodolar zpět pod 1,16
05.10.2021 Eurodolar se vrátil zpět k medvědímu trendu, který jde paradoxně ruku v ruce s rostoucími cenami ropy (zpravidla bývá korelace opačná). Ve Washingtonu se zatím nijak zásadně nepohnula vyjednávání o navýšení dluhového limitu pro vládní dluh USA. V této situaci stojí za zmínku varování prezidenta USA Bidena, který varoval, že nedohoda nad touto záležitostí zpochybňuje statut dolaru jakožto rezervní měny. Eurodolar bude dnes i nadále sledovat politický a akciový vývoj v USA, přičemž odpoledne přijde na řadu zajímavé číslo v podání podnikatelské nálady v amerických službách (index ISM).

Americký dolar hledá svůj další směr
12.07.2021 Minulý týden se u světové rezervní měny projevily rozdílné nálady. V prvních dnech posilovala a dosáhla nejvyšší hodnoty od začátku dubna, později však poměrně výrazně oslabila a ztratila výsledek z celého týdne a skončila v červených číslech. Silné ekonomické údaje z celého světa vybízejí investory k udržování rizikovějších pozic, které za současných podmínek slibují lepší výnosy než bezpečné aktiva.

Guvernérka ruské centrální banky označila digitální měny za budoucnost
02.06.2021 Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová označila digitální měny za budoucnost ruského finančního systému. Prototyp digitálního rublu chce mít do konce letošního roku a pilotně ho chce spustit příští rok. Řekla to serveru CNBC.

Americký dolar klesl na lednová minima
24.05.2021 Trend oslabování amerického dolaru pokračoval minulý týden a byl to již 5. negativní týden z posledních sedmi. Globální rezervní měna během páteční obchodní seance klesla na nejnižší bod od ledna 2021. Tyto trendy jsou poháněny pozitivními ekonomickými údaji a vysokou chutí riskovat mezi investory.

Digitálny Juan na ZOH 2022?
22.04.2021 Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Americký dolar klesl na měsíční minimum
19.04.2021 Minulý týden americký dolar pokračoval v oslabování a index rezervní měny klesl na měsíční minimum. Vysoké rizika převládající na finančních trzích a nová historická maxima akciových indexů povzbuzují investory, aby si zvolili rizikovější měny.

Privilegium amerického dolaru
05.03.2021 Obchodníci a lidé z prostředí finančního světa se dlouhodobě shodují na tom, že současný ekonomický systém poskytuje vládě USA až přehnaná privilegia. Dá se říci, že systém nezachází se všemi zeměmi stejně. Americký dolar je rezervní měnou světa, což poskytuje Spojeným státům nespravedlivou výhodu oproti ostatním.

Powell: Naplnění inflačního cíle Fedu může trvat přes tři roky
25.02.2021 Může trvat přes tři roky, než se naplní inflační cíl americké centrální banky (Fed). Před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů to včera řekl šéf Fedu Jerome Powell. Jeho výrok podle agentury Reuters naznačuje, že Fed po pandemii přimhouří oči nad růstem spotřebitelských cen a nechá úrokové sazby delší dobu beze změny. Powell před výborem též zmínil, že Fed se při vývoji a uvedení digitální obdoby dolaru neobejde bez souhlasu Kongresu.

Rozbřesk: Trhy lámou rekordy, Tesla nakupuje bitcoin a MMF kárá Polsko
09.02.2021 Akciové indexy lámou nové rekordy a stále se vezou na vlně vakcinačního optimismu přiživovaného novými měnovými a fiskálními stimuly. Index S&P500 vzrostl šestou seanci v řadě a uzavřel opět na nových historických maximech. Nová vlna optimismu je cítit zejména na komoditních titulech, protože ropa poprvé od ledna 2020 zdolala hranici 60 dolarů za barel. Na výsluní jsou také banky, kterým se líbil nárůst delších výnosů a strmější výnosové křivky. Tržní inflační očekávání v USA totiž atakují pětiletá maxima.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021
08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.

Rozbřesk: Trump blízko “překvapivé” obhajobě, avšak klíčové státy se stále dopočítávají
04.11.2020 Další čtyři roky s Trumpem - chtělo by se napsat. Nicméně přestože “Modří” už tuší, že prohráli, soupeřovu výhru nechtějí zatím uznat. Zbývá totiž v prezidentské volbě dopočítat výsledky v několika klíčových státech, které teprve rozhodnou o tom, kdo bude příští prezidentem. V těchto státech v dosavadním sčítání sice vede dosavadní prezident Trump, ale Demokraté na rozdíl například o sázkových kanceláří stále vidí jiskérku naděje pro Bidenovo vítězství. Do toho všeho pak přicházejí tweety prezidenta Trumpa, že Demokraté se pokoušejí “ukrást” volby.

Analytici: Dolar oslabí, ať už volby dopadnou jakkoliv
03.11.2020 Americký dolar bude v dlouhodobém výhledu slábnout, výsledek nynějších prezidentských voleb ve Spojených státech na tom příliš nezmění. Shodují se na tom investoři a analytici, které oslovila agentura Reuters. Navzdory nedávnému růstu hodnoty dolaru vůči jiným měnám je dolarový index pořád asi devět procent pod svým březnovým maximem a směřuje k nejhoršímu ročnímu výkonu od roku 2017. Dopad na něj má očekávání, že základní úrokové sazby v USA zůstanou ještě dlouho blízko rekordních minim.

Americký dolar posílil uprostřed rostoucího rizika na trzích
02.11.2020 Minulý týden se finanční trhy vyznačovaly vyšší než obvyklou volatilitou, která byla většinou negativní a znepokojovala investory z budoucích vyhlídek. To přimělo účastníky trhu k návratu na americký dolar, což vedlo k růstu globální rezervní měny.

Světová rezervní měna hledala další směr
24.08.2020 Minulý týden se americký dolar dostal pod tlak prodejců, kteří v prvních dnech tlačili index rezervní měny na nejnižší bod od dubna 2018. Dolar se později zotavil a vrátil se zpět do obchodního kanálu minulého měsíce.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).

Forex: Dolar klesl na dvouleté minimum, čeká se na závěry zasedání Fedu
29.07.2020 Americký dolar dnes klesl na dvouleté minimum. Investoři čekají na závěry dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed). Mají za to, že Fed před zvýšením úrokové sazky nechá růst inflaci více, než se původně čekalo, a to vyvolává obavy, že by se mohla snížit pozice dolaru jako rezervní měny.

Konec hegemonie dolaru
25.07.2020 Dolar je dnes nekorunovaným králem finančního světa. To znamená, že v současné době dolar nečelí velké konkurenci ze strany jiných měn. To ovšem neznamená, že je americký dolar neporazitelný. V tomto článku podrobněji probereme, co znamená hegemonie dolaru a jak by její svržení změnilo svět.

Koho finanční trhy potrestají příště?
11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Devalvace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Hedge | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Komodity | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PEG | Parita | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Repo sazba | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Statut | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Patria | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | MT5 | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | Facebook | Index strachu | BTC | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Dukascopy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | USDJPY | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Průlom | Přenos | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena amerického dolaru | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Libra | Lira | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Patria Online | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | WTI | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | Báze | BIC | Dluhopisový index | EBITDA | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Investiční téma | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Retail | Vzdělání | 1 milion | Cena eura | Currency | Investment | Rabobank | Jackson Hole | Microsoft | Investing.com | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Technický výhled | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Averze k riziku | Pokles akcií | Panama papers | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Příprava | Klid | Kč/USD | Volby v USA | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Prezident ECB | Sázení | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Index podnikatelské nálady ISM | Benchmarky | Ztráty | Politická nejistota | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Libra vůči dolaru | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Poptávka investorů | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Mzdy | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | TRY | Indická rupie | Příjmy | Oslabování dolaru | Indexy PMI | Alphabet | ČTK | Monopoly | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Devizy | Purple Trading | JP Morgan Asset Management | Zahraniční forex | Bancor | World Gold Council | Nákupy zlata | Bitcoin (BTC) | Zásoby zlata | MT4 Supreme Edition | Kvantitativní utahování | ETH/USD | Jerome Powell | ETH | Nemovitostní fondy | Příznivci kryptoměn | Krypto aktiva | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Saxo | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Raytheon | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Čínské měny | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Turecké liry | Nákup zlata | Šéf Fedu | Graf indexu | Poptávka po dolaru | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Americké volby | Ruská centrální banka | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Jiné měny | Výkonnost dluhopisů | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Růst cen komodit | Sazby ČNB | Obchodní jednání | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Vyšší mzdy | Propad ropy | Riziko recese | Token | Stablecoin | Wealth Management | Záporné sazby | Gazprom | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Silný dolar | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | AMZN | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Růst mezd | Vytvoření digitální měny | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | UCITS | iShares | ESG | Nízká nezaměstnanost | Snižování rizika | Nízké daně | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Devalvaci měn | Alipay | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Dvojitý vrchol | Obchod | Nové kvantitativní uvolňování | Trh práce | Myšlenka | FRED | Supreme Edition | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Tesla Elon Musk | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Důchodový systém | Výhled dolaru | Čínský prezident | ICU | Si Ťin-pching | Amazon | Úrok | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Výrazný pokles | Čínské zboží | Další rozvoj | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Poptávka centrálních bank | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Hudebních vydavatelství | Problémy | Cvičení | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | Nord Stream | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Vánoční svátky | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Analytik Cyrrusu | Klesající trend | Návratnost | Inovace | Evropská inflace | Washington | Írán | Ekonomické sankce | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Short měnového páru | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Instagram | 100 miliard dolarů | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Penzijní systém | Důchody | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Sazby beze změny | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Prodávající | Americká inflace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Šok | Výkyvy | Cenová válka | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | Restrikce | Prudký pokles | Mince | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Fiskální politiky | Výrazný vzestup | Třída aktiv | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Viceprezident | Dopady koronavirové pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Bilion dolarů | Algoritmy | Koronavirová krize | Katar | Salmán | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Extrémní volatilita | Spoření | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Organizace | Dluhopisové emise | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Vláda Spojených států | Afrika | Údaje | Omyl | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Nejvyšší soud | Technické problémy | Postoj investorů | Inflace v březnu | Peníze z vrtulníku | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Úspory | Statistiky | Nákup ropy | USD za barel | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Spotřeba ropy | Sociální síť | Tweety | Posílení | Legendární investor | Joe Biden | Evropské méně | Úřad INSEE | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zaměstnanci | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Soud | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Zveřejněné údaje | Evropská průmyslová produkce | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Link | Hlavní kryptoměny | Rekordní propad | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Fiskální stimul | Manažeři | Klíčové oblasti | Kupci | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | Investment management | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Bývalý prezident | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Oracle | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Covid | Technologické firmy | Cardano | Analytik Purple Trading | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Peníze z vrtulníků | Ant | Červnová inflace | Francouzský statistický úřad INSEE | ChainLink | Ocenění | Šance | Ceny | Výplach | Důležitá rezistence | Životní úroveň | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Globální supervelmoci | Financování USA | Věřitelé Spojených států | Nárůst peněžní nabídky | Status rezervní měny | Bretton Woods | Objem amerického dluhu | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Ulrich Leuchtmann | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Největší firmy | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Index výroby | Ant Group | Indonésie | WeCHat | Uskutečnění obchodů | Inflace v červenci | Analytik XTB | Pandemická situace | Světová rezervní měna | Ruská vláda | Venezuela | Klimatické změny | Kuba | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Nvidia | Ropa dnes | Politici | Diverzifikovat | Biden | Digitální euro | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Změna politiky | Měnový fond | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | Americké měny | Epidemiologická situace | Embargo | Dluhopisy EU | Defi | Nařízení | Solární energie | Elvira Nabiullinová | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Vítězství Donalda Trumpa | Kit Juckes | Síla Bitcoinu | Výsledky voleb | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Snižování daní | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Očkování | NBP | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Vývoj spreadu | Svět kryptoměn | Utažení měnové politiky | Zvýšení těžby | ADA | Cardano (ADA) | Evropské centrální banky | SNY | Tržní ceny | Přístup ČNB | Rozvolnění | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Kov | Spotify | Růst produktivity | Naplnění inflačního cíle | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Admirals | Japonský HDP | Výrazný růst | Chainlink (LINK) | Holubičí Fed | Ministerstvo financí USA | Discovery | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Globální finanční systém | Evropské maloobchodní tržby | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Revoluce v Číně | Zimní olympijské hry | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Investiční aktivum | Produkce zlata | Větší zisky | Vyšší zhodnocení | Otevření ekonomik | USDA | Oslabení | Guvernérka ruské centrální banky | Plány | Cíle | Příležitosti | Legální platidlo | Platidlo | Prodej | Nový cyklus | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Vývoje ceny | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Egypt | UST | Zvýšení produkce | Odvětví | Bilion | Guidance | Mateřská společnost | Dřevo | Vnímání | SDR | Čínští výrobci | Základní sazby | Tokeny | Očekávaná inflace | Jihoafrická republika | Společnosti | Decentralizovaný systém | Národní měny | Opatření | Dna | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Etherea | Investice do těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cenový šok | Energetická krize | Nejnovější zprávy | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Změny na trhu | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Klima | Metaverse | Peter Brandt | NFT tokeny | Společnost | Stratégové | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Raketový růst | TIM | Zprávy z krypto | Očekávání úrokových sazeb | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Kazachstán | Daňové zatížení | Tržní vývoj | Cykly | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Blockchain Cardano | Petr Lajsek | BCA Research | Válka na Ukrajině | Instituce | Napětí na Ukrajině | Rusko dnes | Severní Korea | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Situace na Ukrajině | CIPS | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Uzavření příměří | Ukončení války | Řetězce | Západní sankce | Sankce Západu | Nord Stream 1 | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Konec globalizace | Závislost na Rusku | Allianz Trade | Postavení dolaru | Odpojení od ruských energií | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Bankrot Ruska | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Hlavní investiční analytik | Přijetí | Prolomení parity | Purple Trading Petr Lajsek | Centrum | Současná situace | Krishan Gopaul | SCO | Keir Starmer | Platební systém | Korelace Bitcoinu | Politické vztahy | Novinky | Konkurent | Národní bezpečnost | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Média | Očekávání úrokových sazeb v USA | Bankovní krach | Válka | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading