Neděle 03. červenec 2022 17:26
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - ROIC

img

Akcie Twitter v hledáčku Elona Muska. Odkoupí Twitter za 54,20 USD za akcii?

20.04.2022 O akcie Twitter (TWTR) projevil zájem zakladatel a majitel automobilky Tesla Elon Musk. Ten nedávno koupil větší část akcií této společnosti. Následně přišel s nabídkou na odkoupení celé firmy za 2,9 miliardy USD. Povede se nejbohatšímu muži na světě odkoupit Twitter? A jak se proti tomuto kroku daná společnost brání?
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
img

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?

08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?
img

Akcie Tesla: Co přinese split akcií a jak si vedl sektor elektromobilů v 2021?

01.04.2022 Akcie Tesla (TSLA) jsou v současnosti opět pod drobnohledem investorů, protože firma plánuje další split akcií. Ve stručnosti si proto povíme, zda má split širší význam. Následně si ukážeme, jak se dařilo celému sektoru elektromobilů za rok 2021. Dopředu mohu říct, že Tesla kralovala.
img

Akcie Boeing: Firma přišla o důležité dodávky titanu z Ruska

25.03.2022 Akcie Boeing (BA) díky předešlému vývoji prožívají další vcelku dramatické období. Díky geopolitickým událostem je Boeing v ohrožení kvůli přerušeným dodávkám surovin z Ruska. A aby toho nebylo málo, v Čínské lidové republice měl nehodu dopravní letoun jejich výroby, což zase rozvířilo debaty kolem provozuschopnosti jimi vyrobených letadel. Nesmíme ale zapomínat na to, že Boeing patří i mezi zbrojní tituly a nedávno se povedlo získat zakázku na cvičné systémy pro protiponorkový a protilodní boj.
img

Akcie kybernetické bezpečnosti: 5 tipů pro vaše portfolio

21.03.2022 Kvůli válce na Ukrajině vzrostly obavy z hackerských útoků. Informační válka a kybernetické útoky se totiž staly součástí moderního vedení boje. Například Izrael před pár dny čelil největšímu kyberútoku ve své historii. Hnutí Anonymous oznámilo vyhlásilo kybernetickou válku Rusku. Obavy panují i z útoků ze strany Ruska. S rostoucí digitalizací se tyto hrozby navíc v budoucnu budou spíše zvyšovat.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
img

Akcie Google (Alphabet) a rekordní zisk za 2021. Co přinese split akcií?

18.02.2022 Akcie Google (Alphabet) velmi úspěšně ukončily poslední kvartál roku 2021 a zároveň je celý minulý rok naprostým historickým rekordem, co se týče obratu a zisku. V rámci fundamentální analýzy si podrobně ukážeme, jak Google s přehledem pokořil laťku z předešlých let. Prvně si však uvedeme několik důležitých informací, mezi které jistě patří plánovaný split akcie Google.
img

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

11.02.2022 Akcie Intel jsou aktuálně probírané v souvislosti s mnoha důležitými zprávami. Intel zveřejnil hospodářské výsledky za poslední účetní čtvrtletí a rok, což si podrobně rozebereme v rámci fundamentální analýzy.
img

Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?

04.01.2022 Akcie Coca-Cola mají čerstvě po jednom důležitém milníku, který spočívá v dokončené akvizici s Bodyarmor. Firma tak rozšířila portfolio svých produktů. Společnost mimo jiné zase zvedla dividendu, čímž si drží značnou část investorů. Coca-Cola akcie také patří mezi tituly, které jsou odolné proti inflaci (tzv. inflation-proof stocks). Ta totiž firmám doslova požírá marže díky rostoucím nákladům, ale výrobci potravinových a nápojových produktů bývají často ušetřeni a za chvíli si řekneme proč.
img

Akcie Novavax: Vakcína Nuvaxovid míří do Evropy

31.12.2021 Akcie Novavax mají za sebou hned několik důležitých událostí, díky kterým se z řečeného titulu stává skutečná konkurence například pro akcie Pfizer a akcie Moderna. Nuvaxovid dostal v Evropě zelenou a k distribuci této vakcíny by mělo dojít již v lednu 2022. Tato významná událost by mohla mít vliv i na cenné papíry této společnosti, proto se podíváme na aktuální fundamentální a technickou analýzu akcie NVAX.
img

Akcie Microsoft dlouhodobě rostou. Evropská komise schválila akvizici s Nuance

21.12.2021 Akcie Microsoft (MSFT) mají za sebou dlouhé období silného růstu, který zatím nemá konce. Za posledních pět let se se zhodnotily o zhruba 450 %. V první polovině roku jsme si řekli, že Microsoft chystá akvizici se společností Nuance. Ta se zřejmě chýlí ke svému úspěšnému konci. Čína také omezila internetový vyhledávač Bing, který Microsoft provozuje. Samozřejmě nezapomene ani na to nejdůležitější – hospodářskou analýzu společnosti. Provedeme si také aktuální technickou analýzu akcie MSFT a ukážeme si 3 důležité supporty, které by mohly hrát významnou roli při dalším vývoji ceny akcie.
img

Akcie Alibaba od října 2020 klesly o více než 66%. Jedná se o příležitost k nákupu?

21.12.2021 Akcie Alibaba (BABA) jsou stále v hlubokém poklesu. Především díky tomu, že jsou soustavně v nemilosti ze strany investorů, čínských a amerických regulačních orgánů. Zatímco Čína na Alibabu stále zaklekává, ze strany amerických regulačních orgánů zase hrozí delistování z amerických burz. To se přirozeně podepsalo i v hospodářství podniku, což si ukážeme v rámci fundamentální analýzy.
img

Akcie Amazon a problém s dodavatelskými řetězci. Firma si zajišťuje přepravu až 72 % svého zboží

07.12.2021 Globální problémy s dodavatelskými řetězci nadále přetrvávají. Komplikace se týkají nejen mnoha firem, ale i koncových zákazníků. Svět také zasáhla nová varianta koronaviru a panují obavy z dalších lockdownů. Jak se Amazon snaží vypořádat s narušeným nabídkovým řetězcem? A mohl by být omikron pro Amazon příležitostí?
img

Akciové trhy a nejistota z omikronu. Jak si vedou akcie Pfizer?

02.12.2021 Akcie Pfizer (PFE) jsou znova ve středu dění díky obavám z nové mutace koronaviru, která je přezdívaná omikron. Tato varianta se začala rychle šířit a vyvolala obavy i na akciových trzích. V souvislosti s omikronem se podíváme na prohlášení předsedy Fedu, CEO Pfizeru a konkurenční Moderny. Poté se podíváme na zevrubnou fundamentální a technickou analýzu Pfizer akcie.
img

Akcie Visa zažívají pokles. Na vině je spor s Amazonem i obavy z regulací

26.11.2021 Akcie Visa (V) nemají za sebou zrovna dobré období. A to i navzdory tomu, že jejich hospodářské výsledky jsou úctyhodné. Proč tedy titul čelí tak silnému prodejnímu tlaku? Mezi důvody patří například znovuzvolení Jeroma Powella, spor s Amazonem, negativní očekávaní ohledně dalšího vývoje a rostoucí konkurence ze strany alternativních platebních metod.
img

Čína zřejmě povolí letadla 737 MAX. Jak si vedou akcie Boeing?

18.11.2021 Akcie Boeing se pomalu začínají zvedat ode dna. Vývoj kolem této společnosti byl v posledních letech dosti turbulentní, což víceméně přetrvává. Firma se však snaží svou svízelnou situaci vyřešit. Poptávka po strojích Boeing postupně stoupá a blíží se konec zákazů letounů 737 MAX v Číně.
img

AMD akcie raketově rostou. O čipy EPYC má zájem Meta (Facebook)

10.11.2021 AMD akcie opět trhají rekordy. Firma reportovala další výborný kvartál, který si zevrubně rozebereme v rámci fundamentální analýzy. Také navázala významnou spolupráci s firmou Facebook, nyní přejmenovanou na Meta. AMD navíc přichází i s novými procesory, které jsou speciálně určené pro datová centra. K tomu všemu nadále přetrvává problém s nedostatkem čipů na trhu. Je tedy správný čas na nákup akcií AMD?
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Warren Buffett sází na Japonsko

02.09.2020 Holdingová společnost Berkshire Hathaway se začala v poslední době chránit proti inflaci a nakoupila podíly v největší světové těžařské firmě zaměřené na zlato, plynovody a zásobníky zemního plynu. O víkendu oznámila, že získala 5% podíl v pěti japonských investičních společnostech, což vypadá jako sázka na komoditní sektor a japonský jen. Warren Buffett se přeorientoval z USA na zbytek světa. Což by měl zvážit každý investor.
img

Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020

04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
img

Kreditní analýza aneb Smrtící koktejl pro korporátní dluhopis

21.08.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů (angl. corporate bonds). Jak se ovšem mohli investoři přesvědčit například na dluhopisech e-shopu s módou Zoot, s korporátními dluhopisy je vždy spjato nezanedbatelné kreditní riziko (angl. credit risk). Jak poznat korporátní dluhopis, u kterého je přítomno nepřiměřeně vysoké kreditní riziko, že společnost nedostojí řádně a včas svým závazkům zaplatit úroky a při splatnosti také jistinu? V našich kreditních analýzách sledujeme vývoj celé palety indikátorů, nejvíce se nicméně zaměřujeme na zadluženost a cash flow neboli peněžní toky. Toto přitom platí pro nefinanční a nerealitní společnosti. Finanční podniky jako banky a realitní společnosti se analyzují trochu jinak.
img

Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie

20.06.2018 Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.
img

Úzce vymezený technologický sektor ukrajuje z investičních příležitostí

22.06.2017 V posledních několika týdnech jsem absolvoval řadu seminářů, ve kterých jsem s klienty hovořil o technologickém sektoru. V Saxo Bank se jim snažíme sdělit, že globální indexy MSCI vymezují oblast technologií velmi úzce a proto investoři nakupující ETF v technologickém sektoru přichází o nabídku titulů mnoha skvělých technologických společností.
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme věnovat dalšímu americkému gigantu – dříve známému jako Minnesota Mining & Manufacturing Company, dnes zkráceně 3M.
img

Které evropské akcie jsou vhodné na doplnění portfolia

27.03.2015 Diverzifikace je důležitým nástrojem každého akciového portfolia. Nabízíme proto výběr z evropských akcií, které by mohly obohatit investiční portfolio. Jsou mezi nimi například akcie British Telecom, Henkel anebo Unilever.
img

Nejlepší akcie evropských Prasátek

29.01.2013 Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
img

Na pozadí informačního šumu: revoluce ve spotřební elektronice a Apple

09.11.2012 Peter Garnry, akciový analytik Saxo Bank - Tento článek je reakcí na nedávný článek mého kolegy Bo Kiaera tý...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | HDP | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Import | Akciové trhy | CFDs | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Large Cap | Futures | Gap | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | PEG | PTR | Platforma | Podílník | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | Short | Spike | Splatnost | Split | Spread | Stochastic | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Sázka | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Ropné písky | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Visa | Alibaba akcie | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy za barel | Dolar | Ekonomické zprávy | Eura | Evropská banka | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční zprávy | Investování do akcií | Investování na burze | Jak investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Konfluence | Korporátní dluhopis | Krátkodobé investice | Kurz akcie | Kurzy | Kurzy akcií | Management | Markets | Meziroční inflace | Nákup akcií | Obchodní platformy | Obchodování s Čínou | Ocenění akcií | Online obchodování | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Spořící účet | Státní dluhopisy | Stoxx | SWIFT | Throwback | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | Buffett | Komise pro cenné papíry | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | DCF | EBITDA | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Janet Yellen | Operativní marže | P/S | Provozní marže | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Akciová společnost | Čekací doba | Převis | Běžná likvidita | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | S/R hladiny | Burze | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Mitsubishi | Barrick Gold | WACC | Bloomberg Terminal | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Energie | Earnings | Bloomberg TV | Znalost | Bankovnictví | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Americké státní dluhopisy | Broker Trust | Pokles ceny akcií | Panické výprodeje | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Ztráty | Farmaceutické společnosti | PetroChina | Pokles výnosů | Nejistota | Indikátor Stochastic | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Baidu | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Hospodářská situace | General Electric | Krize | Investiční stratég | Zisky firem | Historické rekordy | Dohled nad finančním trhem | Měnová politika Fedu | Indexové fondy | Výnosy | Očekávání analytiků | ARM Holdings | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | Investice v Číně | Očekávání | Finanční podniky | Breakout Trader | André Kostolany | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Diverzifikace aktiv | Inteligentní investor | NEST | Krádež kryptoměn | Investiční skupiny | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | PANW | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Long signál | Amazon (AMZN) | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Výplaty dividend | Short signál | Trh s ropou | Reakce trhu | Signál na akcie | Regulační orgán | Růst zisků | Politika Fedu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Zadluženost | Michal Stupavský | Prezident USA | Majetek | Ropný kartel | Volatilní období | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Akciový stratég | Hodnota firmy | Růst cen ropy | Boris Johnson | NVDA | Čínský trh | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Výnosové křivky | Společnost MSCI | AMZN | Býčí pattern | Denní graf | Stablecoiny | Dot plot | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Energetické firmy | Nejlepší výsledky | Cena akcie | Obchodujte | Alipay | TikTok | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | HDP v USA | IOT | LNG | Býčí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | MSFT | Obchod | Trh práce | Alibaba Group | Inflace v USA | Technické závady | Firma | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | BAT | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vývoj trhu | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Největší obchod | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | INTC | Intel (INTC) | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Oblast supportu | Too Big to Fail | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | ABC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Hlavní trend | Klíčový support | Paul Volcker | Zdražování | Běžný investor | Problémy | Zasedání FOMC | Ruská ropa | Cena za akcii | Klesající klín | Celkový zisk | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | United Technologies | Airbus | Společnost Microsoft | Škoda Auto | Předseda | Kupní síla | MasterCard | FB | Americké vlády | Nejbližší support | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | Visa (V) | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Netflix | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Irák | USA Donald Trump | Budoucnost | Centrální vláda | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Geopolitická situace | Podnik | Proinflační | Bloky | Ukazatele | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Britské společnosti | Velké firmy | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Midstream | ConocoPhillips | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | Aktuální technická analýza | FIAT | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | FCF | Americká společnost | SEC | Americké ekonomiky | Brent Crude Oil | Medvědi | Prodávající | Indikátor RSI | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Akcie Twitter | Akcie 3M | Bez rizika | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Akcie Microsoft (MSFT) | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | WP | Restrikce | Aerolinky | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Letectví | Fiskální politiky | Cenový vývoj | Důležitý support | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Značný pokles | Zásobníky | Další pokles | Vyplácet dividendy | Kongres | Škoda | LinkedIn | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Páka | Fundament | Iracionální | Hotovost | Ministryně financí | Prodejní tlak | Největší zisk | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Signál | Potenciál | Izrael | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Microsoft (MSFT) | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Podíl na trhu | Hrozí krach | Ropný průmysl | Veřejný sektor | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Opětovný pokles | Cena benzínu | Hackerský útok | Delaware | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Majitel | Procter & Gamble | USD za barel | Průměrný výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Joe Biden | Cenový pokles | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | 737 MAX | Pracovní síly | Shell | Společnost Shell | FDA | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Dluhy | JD.com | Vakcína | Spekulovat | Moderna | Klíčové oblasti | GSK | Velký růst | Kupci | Splunk | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Krátkodobý dluh | JDE | Unie | ČR | Hertz | Akcie Intel | Průraz | Bývalý prezident | Špatné zprávy | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Square | Býčí trend | Ropná krize | Sanofi | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Roční výkonnost | Představenstvo | Velké investice | Ziskové marže | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Novavax | Ant | Johnson & Johnson | Šance | Stellantis | Ceny | Technologické společnosti | Model 3 | Životní úroveň | Progres | Exchange Traded Commodity | Sundar Pichai | Čínská společnost | Ant Group | Klesající tendence | Cenové hladiny | Akcie Intel (INTC) | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Čas na nákup | Pandemická situace | Počet akcií | Coca-Cola | Split akcie | Rentabilita | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Biden | USA Joe Biden | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Poptávka po akciích | Lockdown | Americké prezidentské volby | Masivní propouštění | Koncern | Embargo | Akcie TWTR | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | XOM | CVX | PFE | Společnost Pfizer | Apollo | Hospodářský vývoj | Albert Bourla | Pinduoduo | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Palo Alto Networks | Nová vakcína | Letecká doprava | Akcie Qualcomm | MRNA | Nio | BASF | Vakcinace | Mutace koronaviru | Mutace viru | Voda | Boeing 737 Max | Počasí | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | DOT | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Dopad na akcie | JD | Firma Boeing | Nejlepší čínské akcie | Jack Ma | DHL | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | Express | Tržní ceny | Účinnost vakcíny | Problémy s likviditou | Technologie společnosti | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | Rizika a příležitosti | Akcie Visa (V) | Rostoucí výnosy | Celosvětová poptávka | Akcie Boeing | CrowdStrike Holdings | CRWD | Investice společnosti | Dlouhodobý investor | Bidenův plán | Akcie Boeing (BA) | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | AMD a Xilinx | Ark | Cathie Wood | Vysoká cena | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Kybernetický útok | Ruští hackeři | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Silnější support | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie TSLA | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Denní graf akcie | CrowdStrike | Didi | Falcon | Varianty koronaviru | Akcie Moderna | Technologie | Síla dolaru | Klesající struktura | Odraz ceny | Zvýšení produkce | Didi Global | Alibaba Group Holding Limited | Čínský výrobce | COST | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Odvětví | Kryptoaktiva | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | Dodávky čipů | Chování | Vizualizace | Interpretace | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Projekce | Bývalý prezident USA | Účetní období | Internetové obchody | Akcie Pfizer | Hackeři | Prostor pro růst | Meituan | Funkční období | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Cenový vrchol | Vrcholy | Dna | Okta | Rychlý růst | ANO | CSRC | Chevron Corporation | Ceny plynu | Analytici Goldman Sachs | Kompenzace | Zemní plyn (LNG) | Kvartální účetní období | Zvýšení základní úrokové sazby | Škodovka | CureVac | Zdražování energií | Vysoké ceny | Poseidon | Překonání historického maxima | Zdravotnictví | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Meta | Peněžní prostředky | Metaverse | Meta Platforms | Odkupy akcií | AMD akcie | Meta (Facebook) | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Uhlíková stopa | Lockdowny | TIM | Meta Platforms (FB) | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | | Varianta koronaviru | Nové vakcíny | Globální problémy | Akcie Pfizer (PFE) | Tržní vývoj | Dotcom | Rozšíření | Arm | Ekonomické ztráty | Akcionáři společnosti | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Bodyarmor | Odolné proti inflaci | Inflation-proof stocks | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Švédská společnost | Klesající struktury | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Statista | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Aktivity v Rusku | Štěpení | APP | Společnost Intel | Akcie kybernetické bezpečnosti | FTNT | Fortinet | Akcie Fortinet | Fortinet (FTNT) | Akcie Fortinet (FTNT) | Akcie CyberArk Software | Akcie CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software | Akcie Zscaler (ZS) | Zscaler (ZS) | Akcie Zscaler | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Crowdstrike Holdings Inc | Fortinet Inc | CrowdStrike (CRWD) | Akcie CrowdStrike | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Akcie Tesla (TSLA) | Převzetí Twitteru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Roger Cox
Roger Dominik Stroukal
Roger Federer
Roger Huang
Rogue Trader
Rohit Garg
Rohlík.cz
Rohlik Group
Roche
ROI

Následující klíčová slova

RoiCrypto
RoiCrypto.icu
ROI (Return On Investment)
Roiteks
Roklen
Roklen FX
Roklen Jan Berka
Roklen 24
Roklen24
Roklen 360
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít