Středa 05. říjen 2022 21:10
reklama
Vantage
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Instaforex webinar rijen 2022
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Afrika

img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\JAR.png

Růst cen zesiluje protesty i v Africe, na balíky pomoci tam chybí vůle či peníze

14.07.2022 Růst cen pohonných hmot i základních potravin kvůli válce na Ukrajině vyvolává demonstrace v řadě států světa, rovněž v mnoha afrických zemích jsou protesty stále intenzivnější, napsal dnes španělský deník El País. Na rozdíl od například evropských zemí ale nemají tamní vlády takové možnosti nebo nejsou ochotné pomáhat lidem různými balíčky sociálních opatření. A i když v delším horizontu mohou některé země Afriky těžit ze snahy Evropy o snížení závislosti na ruském plynu, dopad na africké domácnosti, tamní zemědělský sektor a potravinovou bezpečnost bude dalekosáhlý. Zhoršující se ekonomická situace v řadě afrických zemí zřejmě také zesílí migrační vlnu do Evropy.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. června 2022

24.06.2022 I když se fáze paniky v kryptoměnovém světě cyklicky vrací, takto katastrofální sentiment jsme na globálních trzích nezaznamenali alespoň deset let. Co to pro bitcoin znamená? Jsou dnes téměř dvanáctileté nárůsty ohroženy?
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
C:\fakepath\trader-21042022-21-zm.png

Itálie uzavřela dohody o plynu v Angole a Kongu, aby přerušila vazby na Rusko

21.04.2022 Itálie uzavřela nové dohody o zvýšení dovozu zemního plynu z Angoly a Konga, napsala dnes agentura Bloomberg. Vláda Maria Draghiho se snaží snížit energetickou závislost na Rusku. Řím nedávno obdobné dohody uzavřel s Alžírskem a Egyptem. Evropské země se kvůli invazi Ruska na Ukrajinu snaží zajistit si alternativní zdroje. Afrika je pro Itálii atraktivní možností, neboť italský energetický gigant Eni na tomto kontinentě působí ve více než desítce zemí. Italští vyjednávači by nyní mohli pokračovat do Mosambiku.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2021 podle předběžných výsledků rekordních výnosů v hodnotě 10,7 miliardy korun

24.03.2022 „Rok 2021 byl opět rekordní, což potvrzuje, že naše globální prodejní strategie a zaměření na výrobky a výzkum a vývoj podporují růst výnosů při udržení ziskovosti a zároveň vytvářejí dlouhodobou hodnotu pro naše investory. Naše hospodaření generuje silné cash flow, pokračujeme v investicích do výrobních kapacit, produktů a odbornosti. Zároveň věříme, že si naši akcionáři zaslouží odpovídající podíl na našem úspěchu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
C:\fakepath\akcie4.jpg

V Saúdské Arábii se chystá největší nabídka akcií od vstupu firmy Aramco

01.03.2022 Největší saúdskoarabská síť lékáren Nahdi Medical plánuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která bude největší v zemi od vstupu ropného gigantu Saudi Aramco na burzu v roce 2019. Z nabídky chce Nahdi získat až 5,11 miliardy rijálů (30,9 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Ruská ropa stále roste

16.02.2022 Ropa z ruského Dálného východu má vyšší prémie na asijském fyzickém spotovém trhu, i když obchodníci pozorně sledují krizi na Ukrajině, což podtrhuje silnou poptávku po ropě v klíčovém dovozním regionu.
img

Kryptografické reklamy Super Bowlu budou pro průmysl určujícím okamžikem 

10.02.2022 Poprvé budou krypto firmy inzerovat během Super Bowlu a jeho okolí, což je milník pro uznání. Významné krypto burzy plánují získat diváky Super Bowlu tím, že zaplatí miliony za reklamu v televizi tuto neděli.
img

Česko a další populistické země zvládly pandemii podstatně hůře než země nepopulistické, zjistil renomovaný Kielský institut světového hospodářství

27.01.2022 Země s populistickou vládou, včetně Česka, zvládly pandemii covid-19 podstatně hůře než země, v nichž populisté v roce 2020 u moci nebyli. To je klíčový závěr studie renomovaného Kielského institutu světového hospodářství.
img

Asijské trhy rostou, protože obavy z omikronu ustupují

22.12.2021 Hlavní asijské akciové indexy rostou po vzestupném pohybu na amerických trzích. Shanghai Composite a Shenzhen Composite posílily o 0,03 % a 0,64 %. Index Hang Seng přidal 0,43 %. KOSPI, Nikkei 225 a S&P/ASX 200 vzrostly o 0,18 %, 0,15 % a 0,01 %.
C:\fakepath\trader-16122021-26-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli rekordní poptávce z USA a poklesu ropných zásob

16.12.2021 Ropa zdražuje kvůli rekordní poptávce ze Spojených států a poklesu ropných zásob. Většímu růstu brání šíření koronavirové varianty omikron, která by mohla ohrozit globální spotřebu.
C:\fakepath\global economy.jpg

D&B: Globální obchodní rizika se ve 4. čtvrtletí mírně zhoršila

15.12.2021 Globální obchodní rizika se ve čtvrtém čtvrtletí mírně zhoršila. Mezi ta nejvýznamnější patří inflace v souvislosti s energetickou krizí, pnutí mezi USA a Čínou a pandemie covid-19. Firmy, které podnikají na více trzích, také ovlivní zpomalení čínské ekonomiky, problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích nebo politika v EU. Vyplývá to ze zprávy společnosti Dun & Bradstreet (D&B).
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla za prvních devět měsíců roku 2021 výnosů v hodnotě 7,6 miliard korun

25.11.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za devět měsíců roku 2021 končících 30. září.
img

První CBDC peněženka v Africe dosáhla bezmála 500 tisíc stažení

19.11.2021 Kryptoměny velkých bank začínají nabírat na síle. Nigerijská centrální banka oznámila, že CBDC peněženka s její vlastní digitální měnou, eNaira byla za pouhých 19 dní stažena 488 000krát ve 160 zemích.
img

Česká zbrojovka: Nejlepší výsledky v historii, růst poptávky, zahrnutí Coltu, potvrzený výhled

29.09.2021 Výsledky hospodaření: Česká zbrojovkaGroup SE (CZG) dnes ráno oznámila výsledky za první pololetí tohoto roku. Tak jak jsme čekali, jedná se o nejlepší čísla v historii. Zbrojovka dosáhla zisku EBITDA 984,1 mil. CZK(40,6 % y/y) při tržbách 4,7 mld. CZK(54 % y/y). Výsledky podstatně vzrostly v meziročním srovnáníapřekonaly jak náš odhad, tak konsensus trhu. Jednoznačný prim hraje velmi silná poptávka v USA, což podpořilo první zahrnutí výsledků akvírovaného Coltu. Management CZG potvrdil celoroční výhled.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE v prvním pololetí zvýšila výnosy meziročně o 41 procent a čistý zisk o 54 procent

29.09.2021 Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále „CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) vykázala v prvních šesti měsících letošního roku nárůst ve všech klíčových ukazatelích, a to zejména díky vyšším prodejům zbraní ve Spojených státech, Africe a Asii. Pozitivně také přispěla akvizice společnosti Colt a konsolidace jejích výnosů do celkového hospodaření CZG od 21. května 2021. Vyplývá to z dnes zveřejněných konsolidovaných neauditovaných finančních výsledků.
img

Česká zbrojovka: Motor výsledků, zámořská velmi silná poptávka nepolevuje, poprvé je zahrnut Colt

22.09.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme, že výsledky za celé první pololetí tohoto roku navážou na velmi silná čísla reportovaná v samotném prvním kvartále. Výsledky za H1 21 již navíc budou alespoň částečně obsahovat i akvírovaný Colt (od 21. května). Očekáváme podstatný meziroční růst. Předpokládáme, že management zopakuje své projekce na výsledky za celý rok.
img

EGAP za pololetí pojistila český vývoz do 40 zemí, největší růst je u Asie

18.08.2021 Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) za první pololetí letošního roku podle svého generálního ředitele Jana Procházky pojistila český vývoz do 40 zemí, letos by mohla překročit rekordních 50 států. Největší růst EGAP sleduje u Asie. Procházka to dnes řekl na Českém exportním fóru.
img

Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje

29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v prvním čtvrtletí 2021 výnosů v hodnotě 2 miliardy korun

27.05.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za první tři měsíce roku 2021 končící 31. března.
img

Česká zbrojovka: Silná poptávka pokračuje, tahounem výsledků opět zámořské trhy

24.05.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky za první kvartál roku budou pokračovat v trendu nastaveném na konci minulého roku. Očekáváme silné výsledky. Předpokládáme, že nadále trvá velká poptávka po zbraních zejména na hlavním trhu společnosti v USA. To bude hlavní tahoun výsledků České zbrojovky (CZG). Meziroční srovnání není k dispozici vzhledem k tomu, že se CZK obchoduje na burze efektivně od podzimu loňského roku, výsledky za první čtvrtletí 2020 nebyly zveřejněny.
C:\fakepath\a-18052021-lv.gif

Bohaté země chtějí miliardovou pomocí podpořit zotavení Afriky po pandemii

18.05.2021 Mezinárodní věřitelé chtějí miliardovou pomocí podpořit hospodářské zotavení afrických zemí po pandemii covidu-19. Díky solidaritě bohatých zemí by mělo být prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu (MMF) možné věnovat na tento účel 100 miliard dolarů (2,08 bilionu korun). Podle agentury DPA to dnes oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron na okraj summitu věnovaného ekonomické podpoře afrických států.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Česká zbrojovka: Nejlepší výsledky v historii, překonání cílů, silný výhled

31.03.2021 Výsledky hospodaření: Česká zbrojovka dnes ráno oznámila výsledky za minulý rok. Jedná se o nejlepší výsledky v historii, které překonaly naše odhady. Zásadním je pro CZG velmi silná poptávka po zbraních a z toho vyplývající 25% nárůst prodaných zbraní. EBITDA dosáhla 1 471 mil. CZK (11,9 % y/y) při tržbách 6 829 mil. CZK (14,6 % y/y). Vedení navrhuje vyplatit 7,5 CZK jako dividendu. Projekce CZG na tento rok (2021)je na slušný růst výnosů i zisku EBITDA.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2020 rekordních výnosů 6,8 miliardy korun

31.03.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své předběžné konsolidované neauditované finanční výsledky za rok 2020.
img

Ekonomický kalendář: Boris Johnson směřuje do Bruselu

08.12.2020 Evropské trhy otevřely v úterý mírně do červených čísel. Ekonomický kalendář toho dnes opět moc nenabídne. Mezi hlavní data patří německý ZEW index. Pozornost trhů se však soustředí na politiku. Boris Johnson by měl mířit do Bruselu na schůzku s Ursulou von der Leyenovou. Rozhovorům o Brexitu hrozí kolaps a výsledek jednání může napovědět, zda budou rozhovory dále pokračovat, nebo se hlavním scénářem stane odchod Velké Británie bez dohody. Dále dnes uplyne potenciálně velmi důležitý termín, který EU stanovila Polsku a Maďarsku k rozhodnutí, zda tyto země přijmou společný rozpočet či nikoliv. Evropská unie stojí v záležitosti Brexitu i schválení rozpočtu na rozcestí, které může ovlivnit její fungování na další roky.
C:\fakepath\akcie3.jpg

EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla

23.10.2020 Aktivita na globálním trhu s primárními úpisy akcií (IPO) zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazné oživení. Díky dostatku likvidity na trhu bylo nejlepším třetím čtvrtletím za posledních dvacet let podle objemu výnosů primárních emisí a dvojkou podle jejich počtu. Vyplývá to ze studie Global IPO trends společnosti EY.
C:\fakepath\Afrika.jpg

MMF: K překonání dopadů covidu potřebuje Afrika 1,2 bilionu USD

11.10.2020 Africké země budou v příštích třech letech potřebovat 1,2 bilionu dolarů (27,4 bilionu Kč), aby se vypořádaly s hospodářskými dopady a zdravotnickými náklady souvisejícím s pandemií covidu-19. K zajištění této částky jim teď chybí asi 345 miliard dolarů. Uvedla to výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Zároveň vyzvala státy a instituce k větší pomoci africkým zemím.
img

Ekonomický kalendář: Američtí obchodníci se vracejí na trhy

08.09.2020 Evropské trhy otevřely s mírným růstem a navyšují tak včerejší zisky. V ekonomickém kalendáři toho dnes příliš nenalezneme. Za zmínku však jistě stojí revize evropského a jihoafrického HDP za Q2, které budou zveřejněny dopoledne. Nárůstu volatility bychom se mohli dočkat s otevřením seance na Wall Street, kdy se američtí tradeři vrátí po prodlouženém víkendu na trhy. Bude se jednat o první americkou seanci poté, co Tesla nebyla zařazena do indexu S&P 500. Technologické akcie by tak mohly být (opět) o něco zajímavější než zbytek trhu.
img

Netflix – 5 zajímavostí o největší online streamovací platformě na světě

06.08.2020 Akcie Netflix masivně profitovala z koronavirové krize. Kvůli plošným lock-downům se lidé hromadně obrátili k online zábavě jako videohry a právě streamovací služby, jako je Netflix. Cena akcií společnosti Netflix se od svého březnového minima téměř zdvojnásobila, následně však zaznamenala 10 % korekci.
img

Češi konzumují o pětinu více čokolády než před deseti lety, stále častěji vyhledávají její hořkou variantu. Spořádají čtyřikrát více čokolády než průměrný obyvatel Afriky, velmoci kakaa

07.07.2020 Češi konzumují více a více čokolády. V roce 2018, za který jsou k dispozici nejnovější zveřejněná data, spořádali podle ČSÚ 2,7 kilogramu čokolády, takřka o pětinu více než ještě v roce 2009. Další 3,7 kilogramu pak v roce 2018 zkonzumovali v podobě čokoládových cukrovinek. Aby toho nebylo málo, rovnou o padesát procent mezi lety 2009 a 2018 v ČR narostla spotřeba kakaového prášku. Zvláště oblíbená je v posledních letech hořká čokoláda, která jej zdravější. Za růstem spotřeby čokolády stojí postupné bohatnutí Čechů a možnost dopřát si poměrně luxusní potraviny, stejně jako právě rostoucí přesvědčení, že zejména hořká čokoláda je ještě poměrně zdravým pamlskem.
img

MMF snížil prognózu globální ekonomiky

26.06.2020 Mezinárodní měnový fond ve středu zveřejnila svoji nejnovější prognózu dopadu koronakrize na globální ekonomiku. Není překvapením, že MMF svůj předchozí odhad z dubna posunul ještě více směrem dolů. Globální ekonomice nově předpovídá hluboký propad o 4,9 % a mírné oživení o 5,4 % v příštím roce.
img

Rychlé shrnutí

24.06.2020 Nálada na asijských trzích je zatím spíše smíšená. Nikkej klesá, zatímco ASX a Kospi rostou. Futures na německý DAX signalizují zahájení seance lehce v záporu.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
img

Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru

17.04.2020 Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
img

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

03.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý kontinent, na němž žije 1,3 miliardy lidí, hlásí jenom 7000 nakažených a zhruba 300 mrtvých, avšak vyhlášená omezení brání dopravě zboží i humanitární pomoci. Nigerský prezident Mahamadou Issoufou dnes prohlásil, že Afrika potřebuje kvůli koronaviru pomoc v podobě "Marshallova plánu". USA jím pomohly Evropě po 2. světové válce.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl

10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | G20 | Evropská unie | HDP | Pin Bar | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | BRICS | Transakce | Valná hromada | Bloomberg | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Konsolidace | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | EBIT | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Futures | Fúze | G7 | GAAP | IPO | ISIN | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Spread | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | Obchodování | Evropa | Shanghai Composite | Cena ropy | Investiční příležitosti | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Euronext | RBNZ | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Portugalsko | LYNX | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CZK | České koruny | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Engulfing | Eura | Finanční prostředky | Fitch rating | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Investice do stříbra | Investiční | Irsko | EBay | JP Morgan | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Nikkei 225 | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Signály | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | Cenové rozpětí | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | Free float | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | 1 milion | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | DPA | KPMG | CNN | Microsoft | NATO | PVM | Sója | Oslabení eura | Finanční analýzy | Technický výhled | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Plodiny | Energie | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | Evropské trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Standard & Poor's | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Výhled | Poplatky | Konsensus | Ekonomická situace | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Příjmy | Dun & Bradstreet | D&B | Volatilita trhů | ČTK | Skupina G20 | Fiskální stimuly | Belgie | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Rystad Energy | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | Vydělávat peníze | Ceny pšenice | Coinbase | Ceny hliníku | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | LYNX Trading | Vývoj ceny pšenice | Binance | Crypto | Krypto burzy | Tržní očekávání | Asijské trhy | Cena bitcoinu | Burzovní trh | FinTech | Krypto | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Global IPO Trends | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Czech Fund | I-Trader | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | EMEIA | Veřejný dluh | Globální index | Prezident USA | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Pozornost trhu | Primární nabídky akcií | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Obiloviny | Tencent Holdings | Boris Johnson | Nabídka akcií | Token | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Likvidita na trhu | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Saudi Aramco | Úpis akcií | Finanční údaje | Ceny palladia | Investujte do akcií | F1 | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy | Cena akcie | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Trinity Bank | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | HDP v USA | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Těžba v USA | Alibaba Group | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Předseda představenstva | Tadawul | Vyšší riziko | Primární nabídky | Firma | Tesla Elon Musk | Růst cen | Studie | Bilance | Ekonomický vývoj | Vysoký veřejný dluh | Generální ředitel | Ukrajina | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Blahobyt | Disney+ | AFP | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Na burze | CBDC | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Německý ZEW index | Problémy | Cvičení | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | První den obchodování | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Obchodované akcie | Disney | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Miliardy korun | Cena pšenice | Průmyslové podniky | Peking | Singapur | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Návratnost | Netflix | NFLX | Washington | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Alibaba Group Holding | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | SEC | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Krize v eurozóně | Ekonomické recese | Situace na světovém trhu | Stabilita | Toyota | Vývoj | Letní olympijské hry | Šok | Snížení těžby | Guru | Burza v New Yorku | Videokonference | Zásoby ropy v USA | Stav nouze | Shenzhen Composite | Tencent | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Fiskální politiky | Zisk společnosti | Asijská seance | Stimul | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Pandemie COVID-19 | Historie | Získávání nových půjček | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Přísná opatření | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Další růst | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Americká banka | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Allianz | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | UNHCR | Světový potravinový program | WFP | Světový potravinový program (WFP) | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Chudé africké země | Africké země | Údaje | Mexiko | Eni | Sociální nepokoje | Ministři | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | FANG | DAWN | Emitenti | Úspory | UNECA | Hospodářská komise OSN | Hospodářská komise | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | S&P500 | Tlak medvědů | Nizozemsko | Posílení | Swingové minimum | Sociální napětí | Omezení pohybu | Joe Biden | Lucembursko | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | HDP report | Náklady na financování | Hospodářství země | Blízký východ | Tweet | Růst výnosů | Latinská Amerika | Vývoz | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Prognóza MMF | Auta | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Zahájení dodávek | Fiskální stimul | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Důvěra spotřebitelů | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Kia | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Bohumil Trampota | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Ruské úřady | Vedení společnosti | Nepřipravenost | Tchaj-wan | La Stampa | Energetický gigant | Pevninská Čína | Akcie FAANG | Nestlé | Výplata | Rostoucí trend | Per rollam | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Představenstvo | Výhled hospodaření | Počty nových případů | Letecký průmysl | Den obchodování | Chorvatsko | Primární úpisy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Akcie těžařů | Následky pandemie | HDP za Q2 | Nikl | Důvěra | Indonésie | BHP Group | Počty nakažených | Podhodnocený | Růst důvěry | Příliv kapitálu | SPAC | Kuba | Zdanění | Politici | Fiskální stimul v USA | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | USA Joe Biden | CZG - Česká zbrojovka Group | Skupina CZG | Test na koronavirus | Česká republika | Měnový fond | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Společnost CZG | Sektor kryptoměn | Očkování | Předsednictví EU | Výhled na rok | Růst ceny | Zvýšení těžby | Samsung Electronics | Zdravotní péče | Rio Tinto | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Larry Fink | Překonání cílů | Stimuly v USA | Růst ceny Bitcoinu | Počet primárních emisí | Finanční výsledky | Proočkování populace | FTX | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Trendové linie | Nárůst výnosů | Prohlubující se krize | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Pandemická krize | Lockdowny v Evropě | Silný výhled | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | AA | Bullish Engulfing | Ceny ropy Brent | Island | Zvýšení ratingu | LME | Rostoucí ceny | Konsensus trhu | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Pandemie COVID | Malta | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Oslabení | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Ruský ministr | FAST | Největší americká banka | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Prodej | Ghana | Senegal | Mali | Falcon | El País | Deník El País | Výplata dividendy | Malajsie | Dodavatelský řetězec | Technologie | Nabídky akcií | Obchodní aplikace | Vývoje ceny | Hliník | Egypt | Pojišťovací společnost | Obchodní rizika | Výroční zprávy | Český vývoz | JAR | Odvětví | Nedostatek potravin | BHP | Chování | Celoroční projekce | Projekce | Výsledky za první pololetí | Olympiáda | Drahota | Exportní garanční a pojišťovací společnost | SPOT | Fitch Solutions | ASX | Proočkovanost | Bloomberg News | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Los Angeles | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Krize v Evropě | Vysoké ceny | ProShares | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Ruská společnost | Christian Lindner | Klima | Společnost | Udržení ziskovosti | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Crypto.com | Regulační úřady | Lockdowny | CBDC peněženka | TIM | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Kazachstán | Vietnam | Rozšíření | Zemědělci | Obavy z omikronu | Globální obchodní rizika | Dun & Bradstreet (D&B) | Miliardy USD | Hry | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Instituce | Ukazatel EBITDA | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Sankce | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Devalvace rublu | Kyjev | Rusko a Ukrajina | Největší nabídka akcií | Síť lékáren | Nahdi Medical | Nahdi | Saúdskoarabský akciový index | Saúdskoarabská síť lékáren | Síť lékáren Nahdi Medical | Síť lékáren Nahdi | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Společnost Eni | Řetězec | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Luigi Di Maio | Di Maio | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Představenstvo společnosti | Závislost na Rusku | Globální ratingové agentury | Technický výhled trhu | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Prime
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

AFME
AFP
AFP ČR
AFR
Africké trhy
Africké země
Africký mor
Africký mor prasat
Africký pracovní trh
Africký stát

Následující klíčová slova

AFRM.US
AFSL
After-market
After market close
AFX
AFX Trade
AFX Trade LLC
Afxtradingmarket
Again Capital
Again Capital LLC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít