Pátek 31. březen 2023 15:29
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
The Trading Pit
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Baker Hughes

img

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar

14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
img

NATGAS na konci týdne prohlubuje poklesy

17.02.2023 Cena plynu v posledních hodinách prudce klesla. Podle údajů společnosti Baker Hughes přibyla jedna ropná plošina související s těžbou plynu. Tlak na ceny vyvíjely také předpovědi teplejšího počasí.
img

Umělá inteligence. Dočasný růst, nebo nově zrozený dlouhodobý investiční trend?

15.02.2023 Umělá inteligence již dlouho ovlivňuje lidskou představivost. Ačkoli k vytvoření takzvané obecné umělé inteligence (AGI) máme ještě daleko, její vývoj se silně zrychluje díky klesajícím nákladům (strojové učení) a rostoucím schopnostem, jak jsme toho svědky při vytváření nedávno populární aplikace ChatGPT, která je podle agentury Reuters nejrychleji rostoucí aplikací v historii. Jedná se o nový dlouhodobý investiční trend na trzích? Nebo jen dočasný impuls, jako tomu bylo v případě několika vláken souvisejících s blockchainem, zelenou energií nebo metaverzemi?
img

Rusko navzdory sankcím zvyšuje svoji těžební aktivitu. Celková hloubka jeho ropných vrtů byla loni nejvyšší za uplynulé minimálně více než jedno desetiletí

14.02.2023 Rusko v loňském roce vytěžovalo své ropná ložiska nejvíce za uplynulé minimálně více než jedno desetiletí. Vyplývá to z dat agentury Bloomberg (viz graf níže). Celková hloubka ropných vrtů v Rusku stoupla na více než 28 tisíc kilometrů. Jedná se o nejvyšší údaj minimálně od roku 2009, od kdy jsou daná data k dispozici. Například o deset dříve, v roce 2012, činila celková hloubka ropných vrtů v Rusku jen zhruba 20 tisíc kilometrů.
C:\fakepath\plyn-13022023-2.jpg

Je plyn pripravený na rally?

13.02.2023 Dlhodobý pokles cien plynu by sa mohol čoskoro zastaviť. Aspoň grafy tak naznačujú. Tohtoročný 46-percentný prepad cien zemného plynu sa ozýva v celom americkom bridlicovom priemysle a hrozí, že zastaví ťažbu a zmrazí uzatváranie obchodov, čo je pred šiestimi mesiacmi nepredstaviteľný krok, keď celosvetový dopyt prudko stúpal.
img

Obchodování na burzách se dnes neslo v pozitivním duchu

23.01.2023 Kalendář byl dnes chudý na podstatnější data. Pokračuje ale výsledková sezóna. Na jejím začátku jsou výsledky spíše pozitivním překvapením. Dnes např. reportovala firma Baker Hughes, která poskytuje servis pro Oil&Gas sektor. Její výsledky sice za očekáváním trhu mírně zaostaly, ale cena roste na základě silného výhledu.
img

Ekonomický kalendář: Poslední obchodní seance roku 2022

30.12.2022 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Týden se pomalu chýlí ke konci a s ním i příšerný finanční rok, který přinesl akciím a dluhopisům nejhorší roční výsledek za více než deset let. Za zmínku stojí, že dnes proběhne poslední obchodní seance v tomto roce a některé trhy jsou zavřené, zatímco jiné se uzavřou dříve.
img

Cena ropy v závěru páteční obchodní seance roste

01.08.2022 K 20:09 GMT + 3 vzrostla cena zářijových futures na ropu Brent o 2,73 % na 110,06 USD, říjnových futures o 2,24 % na 104,11 USD za barel, zářijových futures na WTI o 2,82 % na 99,14 USD. Zářijový Brent se poprvé od 5. července obchoduje nad 110 USD za barel.
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejňuje Tesla

20.07.2022 Evropské indexy otevřely mírně do plusu. Na trzích drahých kovů a kryptoměn lze zaznamenat nejednoznačnou náladu, naopak energetické komodity korigují. Měny protinožců (AUD a NZD) vedou skupinu měn G10, naopak CAD a CHF nejvíce zaostávají.
img

Americký pre-market 20. 4. 2022

20.04.2022 Futures na americké akciové indexy ve středu vzrostly a ignorovaly tak prudký pokles akcií Netflixu, stejně jako několik dalších neuspokojivých zpráv o ziscích dalších společností. Futures Dow Jones Industrial Average vzrostly o 126 bodů neboli 0,3 %, futures na S&P 500 si připsaly 0,4 % a futures na Nasdaq 100 vzrostly o 0,5 %.
img

Ropa zahajuje obchodní týden pesimisticky. Investory znepokojuje epidemiologická situace v Číně

11.04.2022 Ceny ropy v pondělí vytrvale klesají. Brent se stále obchoduje na ceně 100 USD za barel. Obchodníci rozvažují o možném poklesu poptávky po ropě, zejména v Číně.
img

Ukrajinská válka potlačuje dodávky ropy a napětí na Blízkém východě stoupá 

21.03.2022 Růst ropy pokračuje třetí den, jelikož se válka na Ukrajině blíží ke konci prvního měsíce a konec je v nedohlednu, mezitímco útoky, které Íránem podporovaní povstalci na energetická zařízení v Saúdské Arábii zvýšily tlak na zvyšování ceny.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Ceny ropy na začátku obchodního dne klesají

15.03.2022 V pondělí ceny ropy od začátku obchodní seance klesaly. Investoři se stále soustředí na napjatou geopolitickou situaci ve východní Evropě.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
img

Ceny ropy se zmírňujícím se napětí klesají

21.02.2022 Předpokládalo se, že ropa Brent v pátek klesne na 90 USD za barel. Na pozadí eskalace napětí na východě Ukrajiny však v průběhu dne ztráty vyrovnala. Po nové vlně eskalace rusko-ukrajinského konfliktu a vysoké pravděpodobnosti západních sankcí vůči Rusku se ropě Brent podařilo posílit nad 93 USD.
img

Ropná rally se zastavila v důsledku nečekaného nárůstu zásob v USA

24.01.2022 Ropa Brent a WTI koncem minulého týdne klesly poté, co zprávy ukázaly, že došlo k neočekávanému nárůstu zásob ropy a pohonných hmot v USA.
img

Ekonomický kalendář: Wall Street nabídne nezkrácenou seanci

31.12.2021 Od Ekonomického kalendáře toho nemůžeme v poslední den v roce příliš čekat. Už v noci jsme se však dočkali výsledků PMI z Číny. Výroba v prosinci nečekaně vzrostla na 50,3 z předchozích 50,1. Očekávání byla na stavena na 50,1. Sektor služeb naopak zpomalil na 52,7 z 52,3 v listopadu. Prosinec byl čtvrtým měsícem expanze služeb v řadě. Růst byl tedy nejsilnější od září.
img

Cena ropy je díky nízké nabídce na několikaletých maximech

26.10.2021 Díky nízké nabídce a zvyšující se poptávce po pohonných hmotách pokračuje Ropa v ziscích z minulého týdne. Ceny začátkem týdne vyskočily na několikaletá maxima.
C:\fakepath\trader-25102021-36-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy jsou díky nízké nabídce na několikaletých maximech

25.10.2021 Ropa díky nízké nabídce a sílící poptávce po pohonných hmotách pokračuje v ziscích z minulého týdne. Ceny se v úvodu týdne vyšplhaly na několikaletá maxima.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa kvůli obavám o výhled poptávky mírně oslabuje, Brent se drží nad 72 USD

06.09.2021 Ceny ropy na začátku týdne mírně oslabují, a odevzdávají tak část zisků, které jim zajistily dopady řádění hurikánu Ida. Dolů je nyní táhnou obnovené obavy o výhled poptávky. Severomořská ropa Brent krátce před 17:30 SELČ odepisovala 0,3 procenta na 72,42 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,2 procenta na 69,13 dolaru za barel.
img

Rozbřesk: Český rozpočet míří k rekordnímu schodku

04.05.2021 Český rozpočet láme nové rekordy - za první čtyři měsíce deficit narostl na rekordních 192 miliard korun (ze 125 miliard v březnu). Zatímco z počátku roku vypadal plán ministryně Schillerové počítající s deficitem 500 miliard korun jako přehnaně pesimistický, a již tradičně vytvořený s velkou rezervou, po čtyřech měsících je vše jinak. Třetina roku je za námi a pokud se něco zásadního nezmění, můžeme být za deficit okolo půl bilionu korun ještě rádi.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Rozbřesk: Rostoucí počty nových případů covid a za rohem Jackson Hole

24.08.2020 Počty nových případů nakažených před koncem prázdnin napříč Evropou zrychlují a roste napětí z toho, do jaké reality se probudí evropská ekonomika na podzim. Ve Francii počet nově nakažených dosáhl skoro 5000 - nejvíce od poloviny dubna. Počet nově nakažených jde přitom rychle vzhůru i v Itálii a Německu a v Česku na konci týdne přírůstky nových nakažených lámaly historické rekordy.
img

Rozbřesk: Nový odhad HDP EU, data z amerického trhu práce pomohla dolaru

10.08.2020 ČR má už tu nejzajímavější várku dat za sebou, stejně jako srpnové zasedání bankovní rady ČNB i s novou prognózou. Na řadu tak nyní přijdou evropská data, z nichž nejzajímavější bude průmyslová výroba ve středu a další odhad HDP za druhý kvartál v pátek.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení amerických dat, projevů a výsledkové sezóny

13.07.2020 Je za námi týden ve znamení českých dat, která ukázala, jak se po začátku tzv. rozvolňování začala ekonomika postupně vracet do normálu. Někde to bylo vidět docela zřetelně – třeba v maloobchodě, který se dokonce vrátil k růstu, jinde to bylo slabší – třeba ve zpracovatelském průmyslu. A někde se květen v podstatě zas tak moc nelišil od kritického dubna – příkladem budiž letecká doprava, ubytování nebo chcete-li vše, co souvisí s cestovním ruchem.
img

Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko

03.07.2020 Recese, která v Evropě odstartovala už v prvním čtvrtletí, se zatím na trhu práce na první pohled nijak dramaticky nepodepsala. Alespoň to lze na první pohled vyčíst z vývoje míry nezaměstnanosti, která na konci května dosáhla 6,7 %. V eurozóně se sice dostala ještě o něco výše (na 7,4 %), avšak ani tam nelze hovořit o jejím dramatickém nárůstu. Už vůbec není její vývoj srovnatelný s tím, co se odehrávalo po pádu banky Lehman Brothers nebo po roce 2012, kdy bylo bez práce víc než 12 % lidí. Přesto nejsou aktuální (květnové) údaje důvodem k uspokojení z mírného průběhu recese.
img

Ekonomický kalendář: Německé Ifo zahrozilo, odpoledne je na programu sada makrodat z USA

24.04.2020 Trhy se v pátek obchodují v negativním teritoriu po včerejších slabých výsledcích indexů nákupních manažerů a zprávách, které nepotvrdily účinnost vakcíny společnosti Gilead Science na koronavirus. Dnes budou zveřejňována některá zajímavá makrodata. Německý index Ifo, který byl zveřejněn v 10:00, propadl nad očekávání. Místo 80 bodů jsme se dočkali propadu až na 74,3 bodů. V průběhu hypoteční hospodářské krize v roce 2009 byl zaznamenán nejnižší výsledek na úrovni 82,1 bodů. Před začátkem seance na Wall Street budou zveřejněna data objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA a později pak ještě spotřebitelský sentiment University of Michigan. Během dneška se také čeká na zprávy od vyjednavače EU o Brexitu Michela Barniera, který by se měl vyjádřit k dosavadnímu průběhu rozhovorů s Velkou Británií.
img

Ekonomický kalendář: Trhy čekají další hospodářské výsledky a diskuzi ECB

22.04.2020 Trhy zůstávají v souvislosti s výprodejem na ropě napjaté, ale negativní sentiment ustoupil. Asijské trhy dnes dokázaly vzrůst a Evropa otevřela do výrazně pozitivního teritoria. Německý index DAX přidával brzy po otevření více než 1 %. Dnes nejsou na programu žádná důležitá makrodata. Report DoE by však měl ukázat další vysoký přírůstek zásob ropy. Kromě toho by se dnes představitelé ECB měli bavit na téma kvality bankovních záruk, které komerční banky poskytují ECB výměnou za úvěry.
img

Ekonomický kalendář: Páteční seanci dominuje výsledková sezóna

17.04.2020 Nálada na finančních trzích se zlepšuje s tím, jak čím dál více zemí plánuje opět otevírat své ekonomiky. Obchodníci vkládají naději do společnosti Gilead Science (GILD.US), která by mohla být na dobré cestě ve výrobě vakcíny proti COVID-19. Trhy naopak ignorují tragická data HDP z Číny. Evropské indexy otevřely páteční seanci prudkým růstem. DAX se krátce po otevření pohyboval nad úrovní 10 600 bodů. Dnes nejsou na programu důležitá zveřejnění makrodat, takže největšími "market movers" by mohly být hospodářské výsledky amerických společností. Nás bude nejvíce zajímat Procter & Gamble a Schlumberger, americká ropná servisní společnost, která bude reportovat své výsledky před otevřením trhů a mohla by poskytnout důležité informace týkající se situace v ropném sektoru.
img

Ekonomický kalendář: Sněmovna reprezentantů bude schvalovat ekonomický stimul

27.03.2020 Akciové trhy včera ignorovaly katastrofické výsledky žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a pokračovaly v růstu. Dnešní seance však začala poklesem do negativního teritoria. Kalendář máme relativně prázdný. Hlavní roli by měly hrát schvalování stimulu americkou Sněmovnou reprezentantů a už standardně novinky okolo šíření koronaviru. Z tradičních fundamentů se těšíme hlavně na data z USA, kde bude odpoledne zveřejněna spotřebitelská inflace, spotřebitelský sentiment University of Michigan a také počet aktivních ropných vrtů Baker Hughes. Obchodníci by neměli zapomenout, že je opět pátek a přes určité uklidnění situace na trzích v posledních seancích představují otevřené pozice přes víkend zvýšené riziko.
img

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let

03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Rozbřesk: Česká inflace zůstává vysoko nad cílem, co na to ČNB?

13.01.2020 Inflace v celé střední Evropě míří vzhůru. Již v listopadu se česká, stejně tak jako maďarská, inflace vyšplhala nad 3 %. V sousedním Polsku přinesla prosincová čísla další šokující nárůst až k 3,4 %, a tak byla velice ostře sledovaná dnešní česká čísla za prosinec. Zítra budou i ta maďarská.
img

Rozbřesk: Eskalace napětí mezi USA a Íránem může zbrzdit riziková aktiva…

06.01.2020 Eskalace napětí mezi Íránem a USA bude dál hlavním motorem tržních pohybů. Akciové trhy a riziková aktiva obecně zakončila rok 2019 na optimistické vlně a i díky tomu se například česká koruna posunula v posledních dnech na nejsilnější úrovně od dubna 2018. Optimismus trhů může být ovšem podle mnoha měřítek přehnaný. Například podíváme-li se na americký trh. Investoři velice optimisticky počítají s růstem zisků skoro o 10 %, a to ve chvíli, kdy většina analytiků včetně nás nepočítá s tím, že by americká ekonomika letos jako celek měla růst rychleji než o 2 %.
img

Rozbřesk: Akcie opatrně dobývají nové rekordy

16.12.2019 Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení britských voleb, zasedání Fedu a ECB

09.12.2019 Čeká nás jeden z posledních předvánočních týdnů, který ještě může investory nadzvednout ze židle a rozpohybovat obchody. Na programu je totiž kromě klíčových britských voleb i zasedání Fedu a ECB. To vše ve chvíli, kdy poslední čísla z Německa ukazují, že průmysl v Evropě si ještě ke konci roku 2019 bude muset najít své dno.
img

Rozbřesk: Akční prognóza ČNB - slabší růst & vyšší sazby

08.11.2019 Ač bylo listopadové zasedání bankovní rady delší než obvykle, ke zvýšení úrokových sazeb nakonec nevedlo. Stejně jako v září se pro zpřísnění měnové politiky našly jen dva hlasy, zatímco většina bankéřů ve světle přetrvávajících rizik a nejistot zahraničního původu zvolila taktiku vyčkávání. Hlavní úroková sazba ČNB tak i nadále zůstává na úrovni dvou procent, nicméně k vyšším sazbám se nejspíše stočí i příští debata centrálních bankéřů. Už proto, že k tomuto kroku je bude dál „nabádat“ nová prognóza předpokládající zhruba blízké dvojí zvýšení sazeb, které má ovšem už v polovině příštího roku vystřídat jejich rychlé snižování. A to dokonce možná až pod současnou úroveň. Nová prognóza je tedy ještě více akční než ta minulá, a tak si nepochybně zaslouží i větší pozornost finančních trhů.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
C:\fakepath\akcie.jpg

Shrnutí obchodování: Akcie v USA díky průmyslovým a technologickým firmám vzrostly

12.09.2019 Akcie ve Spojených státech včera posílily díky růstu technologických a průmyslových firem. Tyto firmy jsou citlivé na vývoj cel a pomohl jim vstřícný krok Číny v obchodním sporu s USA před plánovaným obchodním jednáním.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu a ECB

09.09.2019 Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká). Později během dne bude britský parlament hlasovat o předčasných volbách, které s vysokou pravděpodobností zamítne. Boris Johnson tak může víc a víc koketovat s možnostmi, jak odbojný parlament obejít (ústavní soud, neuposlechnutí parlamentu). I když věříme, že nakonec bude rozhodnutí parlamentu respektovat, další zisky libry zatím nepovažujeme za pravděpodobné.
img

Rozbřesk: Jednání G20 (spolu)rozhodnou o měnové politice ECB

24.06.2019 V tomto týdnu dostane ECB další důležité díly do skládačky, která by měla rozhodnout o nastavení měnové politiky v nejbližších měsících. Kromě další várky podnikatelských nálad a červnové inflace to bude zejména výsledek zasedání G20. Maria Draghiho totiž netrápí pouze slabá čísla z eurozóny: kvůli průmyslové recesi v Německu a klopýtání Itálie počítáme v druhém kvartále s nulovým růstem (mezikvartálně). O poznání větším bolehlavem jsou příčiny špatných hospodářských výsledků a padajících inflačních očekávání. Ty ECB správně spojuje s posledním rozjezdem obchodního válčení mezi USA a Čínou. To je skutečný startér prohlubujících se potíží německého průmyslu a Mario Draghi dokonce důležitost v pátek startujícího setkání G20 vyzdvihl ve svém vystoupení v Sintře.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy klesají o více než dvě procenta

22.03.2019 Ceny ropy na závěr týdne klesají o více než dvě procenta. Trh se dnes zaměřil na nedostatečný pokrok v obchodních jednáních mezi USA a Čínou a slabé údaje ze zpracovatelského průmyslu Německa a USA, které obnovily obavy z globálního ekonomického zpomalení a poklesu poptávky po ropě.
img

Rozbřesk: Propad evropského automobilového trhu zpomaluje

15.03.2019 Mírně optimisticky bylo možné vnímat lednové výsledky evropského průmyslu zveřejněné ve středu. Svoji roli sice sehrála energetika, která celková čísla vylepšila, nicméně první zmínka o tom, že se už alespoň (a prozatím) průmysl nepropadá dále, tu je. Přílišnému optimismu však brání minimálně vyznění dosavadních PMI, které na jasný obrat k lepšímu ovšem stále neukazují. Jak je na tom tuzemský průmysl s jeho produkcí a zakázkami se ovšem dozvíme až dnes.
img

Rozbřesk: ECB tento týden razantně sníží odhad růstu…

04.03.2019 Zatímco americký Fed dal v posledních týdnech poměrně jasně najevo, že vyšší inflace ho nějakou dobu nebude trápit a na další zvyšování sazeb si počká, ECB si s inflací nemusí lámat hlavu. Tedy přesněji řečeno s vysokou inflací, ta nízká ji bohužel opět trápí. Aktuálně se pohybuje pod 2%ním cílem, nad který se v posledních šesti letech dostala vzhůru pouze sedmkrát. To by samo o sobě nemusel být problém, protože jádrová inflace (očištěná o volatilní energie a potraviny) je stabilní v okolí 1 % a ECB věří, že ji solidní ekonomické výkony a napjatější trh práce časem posunou výše.
img

Rozbřesk: Další test prognózy ČNB

01.03.2019 Zdá se, že ČNB má chuť své úrokové sazby znovu zvýšit, a dál tak postupovat na cestě v tzv. normalizaci úrokových sazeb. Prozatím ji od toho odrazoval vysoký stupeň nejistoty a rizika převážně externí povahy, zatímco domácí čísla spíše nahrávala vyšším sazbám.
img

Akciové trhy míří do červeného

28.02.2019 Americký akciový index S&P 500 včera nedoznal výraznějších změn, když oproti úterní seanci klesl jen o pět setin procenta. Na jedné straně se dařilo energetickým, finančním a průmyslovým titulům, které přidaly 0,4 %, na straně druhé největším propadlíkem byly farmaceutické společnosti, které přišly o půl procenta. Z pohybů jednotlivých odvětví je tak patrné, že včerejší obchodování bylo relativně klidné.
img

Rozbřesk: Trump polil čínské akcie živou vodou

25.02.2019 Tento týden bude opět hrát na trzích prim politika, a to konkrétně staré známé písně - brexit a obchodní války. 1. března by měla vypršet lhůta, kterou dal prezident Trump Číně k jednání o novém nastavení obchodních vztahů a která by současně znamenala prozatímní odložení dalšího kola sankčních cel USA namířených proti Číně. Trump se ale rozhodl podle nejnovějších zpráv napětí neeskalovat a dopřát těžce zkoušené globální ekonomice trochu oddechu. Nová vlna cel se pravděpodobně podle tweetu z Bílého domu znovu odloží a čínské akcie v reakci jako pokropené živou vodou vyskočily na nejvyšší úrovně od června 2018.
img

Rozbřesk: Nálady v průmyslu ukáží, zda Německo uniká z recesní pasti

18.02.2019 Ekonomika eurozóny především kvůli průmyslu ke konci uplynulého roku prudce šlápla na brzdu. I když díky službám stále rostla, průmysl v eurozóně efektivně v druhé polovině roku spadl do recese a další pokles lednové nálady v průmyslu (PMI) neznačí nic dobrého ani pro začátek roku 2019. Na vině jsou vedle (pravděpodobně jednorázových) problémů automobilek s novými emisemi i trvalejší faktory. Především rostoucí politická rizika (brexit a obchodní přestřelky) a slábnoucí Čína výrazněji omezují globální investice. To se odráží jednak ve slabších vývozech, ale současně ve slabších investicích. Nejvíce zranitelná je z velkých ekonomik logicky nejprůmyslovější a vůči asijským trhům nejotevřenější ekonomika Německa, které jen těsně v závěru roku uniklo z pasti technické recese.
img

Rozbřesk: Německo na hraně recese, růst české ekonomiky nad odhady

15.02.2019 Včera zveřejněné výsledky HDP zemí potvrdily, že kondice ekonomik eurozóny není zrovna nejlepší. Mezikvartální růst zůstal na úrovni 0,2 %, což v meziročním srovnání znamenalo zpomalení až na 1,2 %. Přitom ještě začátek roku se nesl ve znamení více než dvouprocentního růstu. Čtvrtek rovněž odpověděl na otázku, zda je či není Německo v recesi. Pokud si na na pomoc vezmeme definici recese jako situaci, kdy dvě čtvrtletí za sebou padá HDP, tak německá ekonomika jen na hranici recese přešlapuje, nicméně do ní ještě nespadla.
img

Technická analýza: Ropný trh v očekávání dalšího vývoje

06.02.2019 Obchodníci s ropou se mohli v pátek alespoň na chvíli zaradovat. Ceny ropy rostly v důsledku silných čísel z amerického trhu práce a poklesu počtu ropných souprav. Dle agentury Baker Hughes těžaři jen za minulý týden uzavřeli 15 vrtů a celkový počet zařízení se tak zastavil na čísle 847, což je nejnižší údaj od května 2018. Bylo to počtvrté za posledních 5 týdnů, kdy americké energetické společnosti snížily počet souprav, což jasně naznačuje potenciální zpomalení domácí produkce. Těžaři tak postupně reagují na kolaps cen z konce minulého roku.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB. Těsné rozhodnutí pro stabilitu sazeb?

04.02.2019 V uplynulém týdnu vyslal Fed jasný holubičí signál, který možná ještě ne všichni investoři dobře strávili. Dolar se nejprve dostal pod výrazný tlak, ale pak jako by zaváhal. Obrat v komunikaci Fedu byl přece jen příliš ostrý a v tomto týdnu tak hodně pozornosti přitáhne řada centrálních bankéřů z Fedu (Bullard, Powell), kteří budou pravděpodobně trochu dovysvětlovat. Na domácí scéně bude středem pozornosti ČNB.
img

Technická analýza: O ropu se přetahuje býk s medvědem. Kdo bude silnější?

30.01.2019 Ten první představuje neustálá obava ze snížení globální poptávky po ropě v kontextu dosažení vrcholu aktuálního ekonomického cyklu. Nejpalčivější otázkou na toto téma je, jak dnes dopadne výsledek dalšího kola jednání mezi USA a Čínou ohledně vzájemného obchodního konfliktu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy na trzích se dnes výrazně snižují

28.01.2019 Ceny ropy na světových trzích se dnes výrazně snižují, severomořská ropa Brent se tak vrátila pod hranici 60 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů známky pokračujícího růstu těžby ve Spojených státech a obavy z negativního dopadu zpomalující expanze čínské ekonomiky na poptávku po palivech.
img

Rozbřesk: Může Fed ještě ublížit americkému dolaru?

28.01.2019 Tento týden v horkém křesle vystřídá evropskou ECB americký Fed. Obě dvě největší centrální banky mají po sérii horších čísel chuť povolit při utahování měnové politiky. U ECB to není velká změna, protože utahování v pravém slova smyslu ještě ani nezačalo. U Fedu je to jinak. Americká centrální banka signalizuje v tomto roce stále dvojité zvýšení sazeb (se kterým zatím počítáme i my), ale trh jí nevěří. Na zasedání v tomto týdnu ke změně sazeb nedojde, klíčová bude tisková konference guvernéra Powella a vodítka pro zbytek roku. Půjde nejen o to, kdy a jak rychle sazby zase mohou mířit vzhůru, ale i o tempo současného utahování měnové politiky skrze odprodeje aktiv z bilance Fedu. Tržní očekávání nám už v tuto chvíli přijdou značně holubičí a dolar tedy pravděpodobně těžko od Fedu schytá další ránu.
img

Rozbřesk: Čína roste nejpomaleji od roku 1990

21.01.2019 Čína zaznamenala nejpomalejší růst od roku 1990. Ve čtvrtém kvartále uplynulého roku rostla pouze o 6,4 % - výrazně za původními odhady. Na vině jsou především investice, které tvoří značnou část čínského HDP a zpomalily ze 7,2 % na 5,9 %. Exportně zaměřené firmy investují méně kvůli obavám z obchodní války a ty ostatní (včetně velkých státních) kvůli tažení čínských úřadů proti dalšímu nadměrnému zadlužování. Dluh čínských podniků a domácností se vyšplhal do blízkosti 220 % HDP (z přibližně 110 % HDP v roce 2008) a je značnou hrozbou pro finanční stabilitu země. Čínská administrativa sice ve světle špatných čísel upustila od svého anti-dluhového tažení a od léta 2018 představila řadu stimulů (naopak) podporujících nové úvěry. Ty ale jakoby už neměly takový účinek - manévrovací prostor Číny při podpoře a vyhlazování růstu se snižuje.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu a mizerného evropského průmyslu

14.01.2019 Čeká nás týden, kdy si politika může s trhy opět pohrát. Na prvním místě budou evropské trhy sledovat především úterní hlasování o brexitu. Soudě podle posledního vývoje se zdá, že šance Theresy Mayové jsou v tomto hlasování mizivé. Pro investory ale bude klíčové, zda ustojí pozici premiérky a zda zesílí opoziční tábor volající po novém referendu.
img

Rozbřesk: Trhy ustupují z extrémního pesimismu, v centru pozornosti zůstane politika

07.01.2019 Úleva na akciových trzích je víc než vítána poté, co americké akcie zažily v prosinci nejhorší propady za posledních 50 let. Pesimismus byl optikou našeho výhledu přehnaný - ve vyspělém světě počítáme sice s viditelným zpomalením růstu ale ne s recesí, kterou řada trhů začala postupně ve svých cenách očekávat. Není to jen případ akciových trhů, ale i extrémně plochých výnosových křivek, jejichž tvar by za normálních okolností signalizoval příchod recese. To je ostatně i případ Česka, kde ještě na začátku prosince swapová křivka ukazovala do konce roku na jeden růst sazeb a do dvou let na dvojité zvýšení českých sazeb. Dnes do dvou let počítá s poklesem sazeb a desetileté sazby poklesly viditelně pod tříměsíční PRIBOR.
img

Technická analýza: Ropa na letošním dně

19.12.2018 Výprodeje na trhu s ropou neberou konce a investoři se pomalu začínají smiřovat s nástupem medvědího trendu. Ropa se nyní potácí na nejnižších hodnotách za posledních 16 měsíců a za uplynulý rok ztratila ze své hodnoty již více než 23 %. Experti z řad finančních analytiků nepovažují za nemožné, že se cena ropy v dohledné době podívá pod hranici 40 USD/barel. Momentální situace se pro ně navíc jeví natolik nepřehledná, že jsou velice opatrní s jakýmkoli doporučením ať už k nákupu nebo prodeji černého zlata.
img

Levné a kontroverzní akcie General Electric

17.12.2018 Akcie General Electric (GE) ztratily za poslední dva roky zhruba 80 procent své hodnoty poté, co se společnost postupně dostala do významných operativních i finančních potíží. Někteří analytici (například z investičního domu JPMorgan) negativní vývoj akcií velmi přesně odhadli. Nyní však na akcie GE mění názor a otáčí výhled z negativního na neutrální. Vidí potenciál, že se firmě podaří obrat k lepšímu, což by se velmi pravděpodobně pozitivně odrazilo v ceně akcií.
img

Rozbřesk: ČNB ve vyčkávacím módu?

17.12.2018 Poslední týden před Štědrým dnem rozhodně nebude informačně chudobným, jak by se dalo s koncem roku pomalu a jistě čekat. V první řadě to bude už zítra německé Ifo, které by po vcelku mizerných indexech nákupních manažerů mohlo ukázat, v jaké kondici německá ekonomika vlastně je. PMI rozhodně potěšit nemohly, když se v Německu a vlastně i v celé eurozóně propadly až na čtyřleté minimum. A to rozhodně není moc příznivá zpráva s ohledem na konečně už končící velkorysý program kvantitativního uvolňování ECB. Na druhou stranu by tato situace mohla přece jen zjednodušit poslední rozhodování o sazbách, které ve čtvrtek čeká české centrální bankéře.
img

Rozbřesk: Brexit může trhy dostat opět pod tlak

10.12.2018 Trhy čeká další týden, kdy na prvním místě budou sledovat brexit. Theresa Mayová má dnes poslední možnost odložit hlasování o brexitu v parlamentu, kde má prozatím zcela nedostatečnou podporu. To by se ale pak musela ve čtvrtek znovu vydat do Bruselu a ponižujícím způsobem žádat o přejednání jednou dohodnuté smlouvy. Navíc ve chvíli, kdy se s ní evropští lídři unissimo odmítli o jakýchkoliv nových podmínkách bavit.
img

Technická analýza: G20 přineslo pro růst ceny ropy dva pozitivní faktory

05.12.2018 Víkendové zasedání summitu G20 vyústilo hned ve dva pozitivní faktory pro růst ceny ropy. Optimismus vyvolala nejprve schůzka prezidenta Putina a saúdského prince bin Salmána, kteří se domluvili na pokračující kooperaci v rámci společenství OPEC+. Rozsah těžebních škrtů dostane však finální podobu až na zítřejším jednání kartelu ve Vídni. Za druhé býčí sentiment povzbudila informace o dočasném smíru mezi USA a Čínou na poli dovozních cel, které investoři vnímají jako jedno z největších rizik pro zpomalování globální ekonomiky.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení boje o Brexit a kolaps cen ropy nebere konce

26.11.2018 Theresa Mayová začne tento týden obhajovat rozvod s EU na domácí půdě a nebude mít vůbec lehkou úlohu. Proti dohodě je opozice a kritických je také skoro 90 poslanců vlastní strany. Euforii z brexitu asi také nepřiživí detailní analýza jeho dopadů z pera Bank of England, kterou centrální bankéři mají zveřejnit ve středu. Na druhou stranu zátěžový test “černého” scénáře - brexitu bez dohody - může Therese Mayové ve finále dodat silné argumenty, proč by poslanci měli podpořit jí dohodnutý více než pětisetstránkový rozvodový účet.
img

Rozbřesk: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky

16.11.2018 Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích. A nejen to, řada exportně orientovaných podniků pravděpodobně řeší zajištění zcela mimo trh - eurovými úvěry.
img

Saúdská Arábie uzavřela smlouvy za 50 miliard dolarů na konferenci v Rijádu

23.10.2018 „Bojkot investiční konference v Rijádu má své trhliny. Saúdské Arábii se podařilo podepsat smlouvy za více než 50 miliard dolarů. Byla přitom navázána spolupráce s francouzskou společností Total či jihokorejskou společností Hyundai,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Italské trhy čeká další perný týden…

22.10.2018 Italská přestřelka s Evropskou komisí pokračuje. V uplynulém díle (týdnu) Evropská komise ostře odmítla rozpočtové plány italské vlády, které se podle ní výrazně odchylují od dohodnutého scénáře (nárůst výdajů o 2,7 % namísto 0,1 % a deficit 2,4 % namísto 0,8 % HDP). V reakci na to italské výnosy vyskočily na úroveň pětiletých maxim a agentura Moody’s v pátek snížila rating na nejnižší investiční stupeň.
img

Akciové trhy se zklidňují. Earnings sezóna začíná slibně

19.10.2018 Akciové trhy v USA se tento týden relativně stabilizovaly. S výjimkou čtvrtka, kdy došlo opět k poměrně prudkým výprodejům, jsme viděli první náznaky oživení a optimismu. Intradenní volatilita na indexových futures zůstává stále velmi vysoká a nervozita z dalších poklesů je cítit všude.
img

Světové akcie spadly nejvíce za poslední roky

12.10.2018 Tento týden je ve znamení velkého propadu, který se šířil napříč prakticky celým světem. Jako první byly zasaženy akciové trhy v USA, kde nejvíce krvácel technologický sektor. Odtud se zkáza rozrostla do Evropy i Asie.
img

Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou

05.10.2018 Akciové trhy v USA byly tento týden poznamenány vlnou výprodejů, díky níž všechny indexy ve čtvrtek zakončily ve ztrátě. Index S&P 500 ztratil přibližně 0,8% a skončil nejníže za poslední měsíc. Dow Jones oslabil o 0,75 %, nejvíce to ale odnesl technologický index Nasdaq, který se propadl asi o 1,8 % a zaznamenal největší pokles od léta. Akcie Google ztratily 2,8%, akcie Facebook 2,4%, akcie Amazon 2,2% a akcie Apple klesly o 1,8%.
img

Fed zvedl úrokové sazby. Ropa na čtyřletých maximech

27.09.2018 Nejdůležitější zprávou proběhnutého týdne bylo zasedání Americké centrální banky (Fed) a jednání ohledně nastavení úrokových měr. Fed podle očekávání zvedl svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procenta, aktuální sazby na USD se tedy pohybují v rozpětí 2,00 – 2,25%. Podle vyjádření představitelů se Fed bude snažit navýšit sazby do konce roku 2018 ještě jednou, příští rok pak plánuje sazby zvednout třikrát.
img

Rozbřesk: Před námi ČNB, Fed i Itálie, na trzích může být živo

24.09.2018 I když nás doma čeká zkrácený pracovní týden, na globálních trzích může být tentokrát poměrně živo. K hlavním událostem bude patřit zasedání Fedu a ČNB a vedle toho ve čtvrtek představení základních parametrů italského rozpočtu.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
img

Rozbřesk: Český realitní trh se v roce 2018 dál přehřívá

17.09.2018 Poslední data z OECD ukazují, že nadhodnocenost českého realitního trhu postupně narůstá. I když v roce 2018 postupně zvolňuje dynamika růstu cen nemovitostí, ty pořád pádí meziročně vpřed rychleji než nájmy nebo mzdy. Především vůči příjmům domácností jsou tak ceny nemovitostí hodně vysoko nad dlouhodobým průměrem - podle našich propočtů skoro 2 směrodatné odchylky. Z tohoto pohledu se zdá nadhodnocení vůči nájmům o poznání menší - poměr cen nemovitostí k nájmům je nad dlouhodobým průměrem stále necelou jednu směrodatnou odchylku. Poslední čísla tak potvrzují naše závěry z konce minulého roku. Český realitní trh je v průměru drahý pro domácnosti, které chtějí bydlet - koupit nemovitost a splácet ji ze svého příjmu. Naopak nemusí být nutně předražené pro domácnosti, které peníze jednoduše mají, chtějí je do nemovitostí uložit a inkasovat nájem.
img

Technická analýza: Po ropném růstu přichází konsolidace

29.08.2018 Ropným trhem poslední dobou hýbe hned několik kurzotvorných faktorů najednou. Pro růst cen jednoznačně vyznívá úspěch jednání Mexika a USA v otázce bilaterální dohody, který dává naději na uklidnění situace kolem globální obchodní války. Cenu podpořily také impulzy z nabídkové strany, když se ukázalo, že členské státy kartelu OPEC+ stále utahují kohoutky a neomezily dodržování produkčních škrtů.
img

Rozbřesk: Po setkání v Jackson Hole trhy stále počítají s 2 růsty amerických sazeb do konce roku

27.08.2018 Setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole nenechalo nikoho na pochybách, sazby v USA půjdou brzy opět vzhůru. Šéf Fedu Jerome Powell mluvil o tom, že americká ekonomika je v dobré kondici a je na místě, aby “pokračoval postupný proces normalizace měnové politiky”. Po jeho slovech trhy počítají prakticky stoprocentně s růstem sazeb v září a nadále zhruba z 60 % s dalším zvýšením v prosinci. Vedle Jeroma Powella byli na opatrně jestřábí notu naladěni i další členové Fedu - Esther George, Robert Kaplan, Raphael Bostic nebo Loretta Mester…, ta upozornila, že nelze brát příliš vážně zploštělou výnosovou křivku, která byla tradičně brána jako indikátor blížící se recese. Podle Mesterové se její vypovídací schopnost změnila.
img

Rozbřesk: Rubl zůstává pod tlakem, bojí se dalších amerických sankcí

24.08.2018 Zatímco turecká lira se po nedávném kolapsu zdá se stabilizovala, ruský rubl se dále potácí v problémech. Ty sice zdaleka nedosahují rozměrů liry, nicméně jen v tomto roce již ruská měna odepsala vůči dolaru 15 %. Včera pak dokonce klesl kurz rublu vůči dolaru na nejnižší hodnotu za poslední dva a půl roku, než mu alespoň částečně vypomohl zásah centrální banky.
img

Rozbřesk: Řecko mimo záchranný program

20.08.2018 Nový týden začíná pozitivní zprávou o tom, že Řecko opouští záchranný program a může znovu zamířit na mezinárodní kapitálové trhy. V jaké kondici? Po dlouhé řadě škrtů, reforem a jednom oddlužení ze strany soukromých věřitelů, kteří odepsali dluhy za cca 100 mld. eur, aktuálně řecký celkový veřejný dluh dosahuje zhruba 323 mld. eur a odpovídá tak – podle údajů za první kvartál letošního roku – 180 % HDP. Většinu z této částky dnes tato země dluží ostatním členským zemím eurozóny, zatímco jen necelou jednu třetinu z této částky představují dluhopisy.
img

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

17.08.2018 Zahájení obchodování v pondělí se neslo ve znamení obav z turecké liry. Přestože má Turecko vliv především na emerging markets, obavy byly cítit i za oceánem v USA.
img

Rozbřesk: Kola obchodní války se roztáčí. Jak to všechno skončí?

09.07.2018 Na poli obchodních válek stále přituhuje. Šestého července USA uvalily 25% clo na výrobky v hodnotě 34 miliard dolarů dovážených z Číny. Ta reagovala stejnou mincí, přičemž se k ní připojilo i Rusko. Ačkoliv je objem postiženého zahraničního obchodu prozatím malý, ve hře může být daleko více. I proto již dnes analytici řeší mikroekonomické dopady cel na jednotlivá odvětví, resp. na konkrétní firmy, ale také se preventivně ptají, jak obchodní válka postihne celé ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-27062018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.6.2018

27.06.2018 Americké akcie včera mírně posílily, a to zejména díky technologickým a energetickým podnikům. Smazaly tak část pondělního propadu, za kterým stály obavy z negativních důsledků obchodních sporů Spojených států s dalšími předními ekonomikami.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dnes zvýšily

30.04.2018 Ceny ropy dnes po počátečních ztrátách rostou v očekávání izraelského oznámení k jaderné dohodě s Íránem. Kolem 18:30 SELČ stoupla cena severomořské ropy Brent o 0,6 procenta na 68,58 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 0,7 procenta na 75,12 dolaru za barel.
img

Co nás čeká v obchodním dnu 20.4.2018

20.04.2018 Poslední den týdne začne s důležitými daty pro Japonsko. Investoři budou sledovat inflaci a index podnikatelské činnosti..
img

Rozbřesk: Poslední čísla z eurozóny ubírají z optimismu

16.04.2018 Poslední čísla z eurozóny jakoby úplně nezapadala do našeho optimistického výhledu pro tento rok. Zvlášť únorový výsledek průmyslu po slabém lednu přinesl překvapivě další pokles produkce - již třetí v řadě, a meziroční dynamika průmyslu tak postupně klesla z okolí 5 % pod 3 %. Není sice důvod bít na poplach, naše odhady pro první kvartál ale asi budeme muset přepsat lehce dolů a není vyloučené, že za celý rok tak růst nakonec nepřekoná 2,5 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy roste kvůli vyhrocení situace v Sýrii

09.04.2018 Ropa dnes na světových trzích zdražuje, Brent se vrátil nad hranici 68 dolarů za barel. Ceny ropy tlačí vzhůru hlavně opatrnost investorů po útoku na syrskou základnu. Opačně působí přetrvávající obavy z americko-čínských obchodních sporů.
img

Rozbřesk: Strach z obchodní války nedovolil trhům najít pevnou půdu pod nohama

09.04.2018 Uplynulý týden ukázal, že vidina obchodní války dokáže trhy pěkně rozkolísat. Další vyostřování obchodních vztahů mezi USA a Čínou vrátilo americké akcie zpátky do záporných vod a index strachu VIX suverénně zamířil zpátky nad magickou hranici 20 bodů. Je čeho se bát?
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB

26.03.2018 Zkrácený velikonoční týden bude především ve znamení březnového zasedání ČNB. Tentokrát ovšem žádnou revoluci neočekáváme a centrální bankéři pravděpodobně přibrzdí v utahování měnových kohoutů. V posledních týdnech to naznačila řada centrálních bankéřů včetně guvernéra, který explicitně hovořil o tom, že další růst sazeb přijde na pořad dne v druhé polovině roku a možná až na jeho konci. V podobném duchu se podle nás ponesou komentáře i po březnovém zasedání ČNB, které i proto korunu asi nijak zvlášť nepotěší.
img

Rozbřesk: Ruská ekonomika verze Putin 6.0, trh s ropou žije geopolitikou

19.03.2018 Vladimir Vladimirovič Putin bude už po šesté ruským prezidentem. Pamatuje tak už celkem čtyři americké prezidenty přes Billa Clintona až po Donalda Trumpa. Jeho drtivé vítězství pravděpodobně přes sliby velkých reforem nepřinese Rusku zásadní změnu v hospodářské politice. Stačí si připomenout rok 2012, kdy Vladimir Putin sliboval padesátiprocentní nárůst produktivity práce. Realita je taková, že za posledních pět let se ruská produktivita prakticky nepohnula z místa a HDP na hlavu v dolarovém vyjádření naopak výrazně propadlo (o necelých 30 %).
img

Rozbřesk: Koruna pod tlakem. Hrozí jí od ČNB další nebezpečí?

12.03.2018 Česká koruna se po slabší páteční inflaci dostala pod tlak a pokouší se atakovat 25,50 EURCZK. Ztráty nejsou zatím nijak výrazné, ale česká měna se i tak obchoduje na nejslabších úrovních od začátku ledna. A tentokrát nejsou na vině výprodeje na globálních trzích ani rostoucí strach z utahování měnové politiky v USA, tak jako v polovině února - to koruna reagovala negativně na nárůst indexu strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500). Korunový výprodej je dnes čistě domácí výroby a má původ v nízké inflaci. Ta zaostala o celé 4 desetiny procentního bodu za poslední prognózou ČNB. I když za to mohou do značné míry levnější potraviny, nedá se nad tím jednoduše mávnout rukou. Na vině byly nakonec skoro všechny složky spotřebitelského koše, včetně jádrové inflace - ta setrvává na 1,7 %, což jsou nejnižší úrovně za poslední dva roky.
img

Rozbřesk: Italské volby, nízká inflace a referendum o německé koalici

26.02.2018 Tento týden euro pravděpodobně nebude “úplně ve své kůži”…, čeká nás únorová inflace v eurozóně, a především na konci týdne italské volby. Oboje přidělává ECB vrásky na čele a i euru to spíše vezme vítr z plachet, než aby se jednalo o záminku k novému útoku na silnější úrovně.
img

Rozbřesk: Jsou skutečně poslední ztráty dolaru tak “záhadné”?

19.02.2018 Americký dolar v posledních několika měsících systematicky ignoruje dobrá čísla z domácí ekonomiky a nárůst amerických výnosů. Viditelně rostou domácí inflační tlaky, a proto americký dvouletý výnos doputoval v posledních týdnech až do blízkosti 2,50 %. Rozdíl mezi americkým a eurovým dvouletým výnosem vzrostl za poslední tři měsíce o více než jeden procentní bod a je poblíž historických maxim (přes 2,5 procentního bodu). Podle učebnicových teorií nekryté úrokové parity by takový vývoj měl být pro dolar pravým požehnáním. To zatím rozhodně není. Dolar na frontě s eurem ztratil za poslední tři měsíce více než 8 % a jako by mu nebylo pomoci…
img

Rozbřesk: ČNB počítá s ještě silnější korunou

02.02.2018 ČNB pokračuje v tažení za vyššími (normálními) úrokovými sazbami, a proto včera bankovní rada v souladu s očekáváním trhu znovu zvýšila hlavní úrokovou sazbu centrální banky na 0,75 %. Tedy na úroveň, kde byla naposledy v roce 2012. Vzhledem k tomu, že se centrální bankéři na tento krok trh připravovali s dostatečným předstihem, nešlo o žádné překvapení. Ale ani tak nebyl včerejšek prostý jakýchkoliv novinek. Tou největší bylo asi opětovné zveřejňování prognózy devizového kurzu, který ČNB naposledy publikovala v roce 2013 ještě před zavedením kurzového závazku. Aktuálně z tohoto výhledu vyplývá, že centrální banka ve svých úvahách počítá s ještě silnější korunou, než je tomu nyní. Dokonce by se kurz koruny měl už ve druhém čtvrtletí nacházet pod hranicí 25 EUR/CZK a postupně posilovat na pro letošek závěrečných 24,60 EUR/CZK. To se české měně asi moc líbilo, protože ještě do večera posílila pod úroveň 25,20.
img

Rozbřesk: Koruna na novém maximu od intervencí. Volby důvodem nejsou

29.01.2018 Koruna víceméně ignorovala české prezidentské volby a pozornost se pomalu ale jistě stáčí k zasedání ČNB v tomto týdnu ve čtvrtek. I proto koruna začala na začátku týdne posilovat a hned zpočátku označkovala nová “post-intervenční” maxima. Věříme, že svižný růst ekonomiky a rostoucí domácí inflační tlaky přimějou centrální banku znovu k akci, a ta tak zvýší základní sazbu o dalších 25 bps na 0.75 %.
img

Rozbřesk: Dolar prudce padá… proč mu nepomáhají silná domácí čísla?

15.01.2018 Americký dolar se potápí. V pátek propadl na frontě s eurem za důležité technické hranice. Za poslední měsíc už ztratil přes 5 %, od léta 2017 přes 10 %. To vše nehledě na relativně slušná čísla, která zvyšují sázky na růst amerických sazeb a ženou vzhůru americké krátké výnosy. Silný maloobchod a vyšší jádrová inflace vyhnaly v pátek dvouletý americký výnos poprvé za posledních devět let zpátky nad 2 %. Dolaru to ale překvapivě neposkytuje prakticky žádnou útěchu.
img

Rozbřesk: Potvrdí koruna politickou nezávislost a bude ignorovat hlasování o důvěře i prezidentské volby?

08.01.2018 Máme za sebou první obchodní týden nového roku, který podpořil převažující dojem z globální ekonomiky z konce roku minulého - tedy, že globální ekonomika šlape a zřejmě nás čeká další velmi silný kvartál. Na tomto pocitu přitom nic nezměnily ani v pátek zveřejněná americká data (ISM ve službách a payrolls), která byla o něco slabší, než se očekávalo.
img

Rozbřesk: Rok, kdy se kvantitativní uvolňování změní v utahování

02.01.2018 Svým způsobem velmi nudný rok 2017, kdy globální tržní volatilita byla zcela zanedbatelná, je pryč, a je třeba se ptát, jaký bude pro finanční trh rok 2018. Samozřejmě, že leckde již kolují vyšperkované seznamy hlavních rizikových událostí, které by měly otřást finančními trhy v tomto roce. I my bychom jistě mohli dát dohromady několik faktorů, na které bude třeba si dát pozor - nicméně spíše než zopakujeme to hlavní riziko, kterým se straší sice již několik let, ale v tomto roce může být konečně relevantnější.
img

Rozbřesk: ČNB ponechala sazby i svůj jestřábí tón beze změny

22.12.2017 Aktuální skóre: 5:2 pro zachování sazeb. Bankovní rada se na svém letošním posledním zasedání rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Nepřekvapila tak trh a současně koruně nedala podnět k návratu k silnějším úrovním. Většina členů rady se přiklonila k postupu nastíněném poslední prognózou, která se až na mzdy prozatím naplňuje. Rizika stávající prognózy inflace proto ČNB aktuálně hodnotí jako nevýrazná a vyrovnaná. Nenaplňuje se prozatím alternativní či citlivostní scénář, který ČNB představila na minulém zasedání. Přesto dva členové rady chtěli reagovat na přehřívání ekonomiky a nepřikládali podle slov guvernéra takový význam výsledkům mezd za třetí kvartál.
img

Rozbřesk: Jak napjatý bude trh s ropou v roce 2018?

18.12.2017 V minulém týdnu vydaly dvě hlavní „ropné“ organizace – IEA a OPEC – své měsíční zprávy, první od listopadového prodloužení dohody států OPEC+ na pokračujícím omezení produkce. Historicky se jedná o organizace, které představují jistou protiváhu – IEA vzniká jako reakce západních zemí na ropné embargo států OPEC. Z tohoto důvodu se i jejich zprávy o stavu trhu s ropou, respektive jeho dalším směřování mnohdy významně rozcházejí.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | ADR | AOS | Advance | Akcie | Akcie prioritní | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Asset management | Aussie | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CCI | CEO | CFTC | CME | COT report | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Foreign Exchange | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PEG | PRIBOR | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spotová cena | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | BOSSA | Patria Forex | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Trading Station | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Průlom | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie IBM | Akcie Michael Kors | Akcie PayPal | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie ve světě | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Eura | EURGBP | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz stříbra | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | PayPal | PinBar | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | SWIFT | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Tom Řepík | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | WTI ropa | XM | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | GLOBEX | EUR/PLN | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Buy | Čistá úroková marže | Čistý dluh | Doba splatnosti | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Prioritní akcie | REIT | RIC | ROCE | Small caps | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | E-mini | Know-how | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Investment | Aramco | BMI Research | Moody's Investors Service | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | Omer Esiner | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Institut Ifo | Nordea | Prudential Financial | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | BCS | Barrick Gold | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Averze k riziku | USOil | Pokles akcií | Ministr financí | Sarhan Capital | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Finanční centrum | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Polská ekonomika | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | City | US akcie | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Forwardy | IHS | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Mizuho Securities | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Fitch Ratings | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Virgin Group | Richard Branson | Tržní aktuality | Virgin America | Junk rating | Dluhopisy Twitter | Walmart | Alibaba | Duracell | Halliburton | Akcie Walmart (WMT) | Procter & Gamble (PG) | Akcie Virgin | IPO Virgin | Berkshire Hathaway (BRK) | Baker Hughes (BHI) | Akcie Baker Hughes | Burzovní rozcvička | Akcie ropných společností | Propad | GER30 | Německý index DAX | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | Země OPEC | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Sinopec | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Odhodlání | Credit Suisse Group | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Francouzský CAC 40 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa Mayová | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | TTIP | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Rada MMF | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Audi | eTrader | Raymond James Financial | IHS Markit | Jihokorejské akcie | Flash Crash | Fondy rizikového kapitálu | ex | Mizuho | MUFG | Klamání investorů | Rystad Energy | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Americké energetické firmy | Manpower | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Investoři na trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Sladká ropa | BHS | René Remšík | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Kvantitativní utahování | Trade Financial | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Crown | CBOE Global Markets | Invesco | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Kosdaq | NEST | Estee Lauder | CFG | Jak fungují akcie | Craig Wright | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | LYNX webinář | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG | Facebook (FB) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Měny v regionu | Akcie GE | Ropná rally | Spotřebitelská inflace | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Obchodní signál | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | BinckBank | Zvyšování úroků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Veřejný dluh | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Globální dluh | Odložení brexitu | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Micro futures | Slabší dolar | Růst cen ropy | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Vyšší mzdy | Boris Johnson | NVDA | iFX | Snížení sazeb | NATGAS | Akcie a ETF | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Kurz české koruny | AMZN | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Enverus | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Python | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Energetické firmy | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Nejlepší výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Akcie Barrick Gold | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Ceny benzínu | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | LNG | Objem | Data z USA | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Recese světové ekonomiky | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | BAT | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Největší pokles | Ukrajina | Klesly akcie | Labouristická strana | Amazon | Fortune | Ceny amerických akcií | Úrok | Tiffany | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | FT | Zveřejněná data | KOSP200 | Financovat | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Na burze | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Lukáš Lipovský | Problémy | EW | NAFTA | Britové | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | Philip Morris ČR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | Newmont Mining | FIS | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | InterContinental | Nižší ceny ropy | Akcie opatrně | Německý PMI | Edward Moya | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Investujte | Americké centrální banky | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Tripadvisor | Kraft Heinz | Nálada v průmyslu | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Napětí mezi Íránem a USA | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Jestřábí hlasy | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Zabití íránského generála | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Dividendový aristokrat | Česká inflace | Proinflační | Veřejné finance | Ukazatele | První část obchodní dohody | SAP | Pozitivní komentáře | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | HPQ | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Krach | Komunikace | Ropná pole | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | CMS | Trhy | Šíření nového koronaviru | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Fresenius Medical | FME | Americká společnost | Čínské strany | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | TWTR | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Gilead Sciences | Craig Erlam | PHIA | Největší ztráty | Cestovní ruch | Vývoj | Výkyvy | Světový trh s ropou | WP | Těžební kapacity | Prudký pokles | Lufthansa | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Energetické společnosti | Dnes klesly akcie | Stimul | Viceprezident | Výhled poptávky | Počet nakažených | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Waste Management | Prodeje domů | Vyplácet dividendy | Situace v Číně | WM | REGN | MF | Komerční banky | Demokraté | Negativní korelace | Fiskální balík | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Německý index IFO | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Karanténa | Abbott Laboratories | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Walt Disney (DIS) | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Český rozpočet | Organizace | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | Ropný průmysl | Cushing | UnitedHealth Group | Anthem | Jednání OPEC | WMT | Česká ekonomika letos | Delaware | Long signál na akcie | Microsoft Corp | US Bancorp | Úspory | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | USD za barel | Stephen Innes | Trade | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | Evropská data | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Omezení pohybu | Joe Biden | Data z trhu práce | ADBE | Cestování | 3M | Osobní příjmy | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | FDA | Gilead | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Velikost pozic | Skladování ropy | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Dluhy | NKE | Členské země | ONE | Merck | PitchBook | T-Mobile | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Velké peníze | CL | Eli Lilly | LLY | Umělé inteligence | MLM | Jaguar | Mondelez | JDE | ČR | Záchranný program | Costco | Salesforce | Bohumil Trampota | PEPP | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Býčí trend | Oracle | Index Nasdaq Composite | Ropná krize | Sanofi | Propad cen | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Snížení nákladů | Počty nových případů | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | ASM International | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Exporty | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Johnson & Johnson | Silicon Valley | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Noble Energy | Společnost XTB | Salesforce.com | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Čínská společnost | Důvěra | Rekordní deficit | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Analytik XTB | Rystad | Goodyear | Počet akcií | Býčí formace | SMA 200 | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Southwest Airlines | Odborníci | Kroger | Inspirace | TSLA | Nvidia | Narůstající ceny | Snížení emisí | Stavební povolenky | Elektromobily | Německý rozpočet | Accenture | Politici | Micron | Snížit emise | Biden | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Přerušení těžby | NextEra | Lockdown | Měnový fond | Ameriprise Financial | Walgreens | Foot Locker | Epidemiologická situace | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | Výrobce čipů | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Futures na ropu | XOM | CVX | PFE | MMM | Hormel Foods | ABT | HRL | GWW | MDT | JNJ | BIIB | BIIB.US | Výsledky voleb | Electronic Arts | Coty | T-Mobile US | Klesající dolar | MCD | L Brands | GPS | Hormel | JWN | Praktické tipy | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Daňový balíček | Adobe Systems | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | Výběr akcií | Akcie společnosti Walt Disney | Linde | Bayer | BASF | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Continental | Covestro | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU.US | BIDU | Očkování | LEN | Lennar | CMI | MGM | Futures na ropu WTI | AAL | DGX | Nálada investorů | Carnival | Počasí | Růst ceny | Brands | ForFarmers | JD.US | JD | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | MRK | UAL | UAL.US | Situace na trhu | VTB | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | PEP | Deliveroo | Express | Obavy o poptávku | Thermo Fisher | ROI | Akcie společnosti Alphabet | HAS | Hasbro | UNH | Humana | Ark Invest | Anheuser-Busch inBev | MSFT.US | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | WFC | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Zásoby plynu | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Finanční zdraví | Freeport-McMoRan | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Evolv | Fidelity | Vysoké dividendy | Společnost Baidu | Ropné futures | Kansas City Southern | KSU | Společnost Procter & Gamble | Discovery | GRMN | LMT | Paychex | PAYX | Constellation | Constellation Brands | STZ | Harley-Davidson | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | Ark | Ceny ropy Brent | Biogen (BIIB.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Centene | AMD.US | GOOGL.US | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Verizon | Comcast | Kellogg | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | Royal Dutch Shell A | Hlavní indikátor | API | Oslabení | Prodejní ceny | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Microsoft Corporation | Mali | McDonald's | Graf akcie | CO2 | Technologie | Philip Morris International | Spotové ceny | Symantec | TSM | TSM.US | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | AI | COST | PG | Procter & Gamble Company | CAT | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | KO | DTE | DTE Energy | Odvětví | Pokles poptávky | Zásoby plynu v USA | Rekord | Klimatická politika | Výsledky za Q2 | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Projekce | TWS | VIAC | Paramount | Comcast Corp | Strojové učení | ADS | Nucor | CBRE | Streamovací společnosti | Kansas City | Dominion Energy | Společnosti | Opatření | PayPal Holdings Inc | Hurikán Ida | ANO | Vysoká poptávka | Honeywell International | Chevron Corporation | CSX Corporation | Los Angeles | Americká firma | UK100 | Airbus SE | Warner Bros | BNP | MGM Resorts | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Gamble | Nový lék | DAI | Automotive | Charter Communications | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Ceny energie | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | ISRG | Abbott Laboratories (ABT.US) | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | ANTM | EQT | Abbott | Schlumberger | Snap | Obilí | Pozornost | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Meta Platforms | MGM Resorts International | Regeneron Pharmaceuticals | Royal Caribbean Cruises | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | JD.com (JD.US) | TechnipFMC | Lockdowny | TIM | Antony Blinken | | Honeywell | CMA | Rozšíření | Úrokové sazby v USA | CarMax | KMX | Miliardy USD | Altria | EOG Resources | Cena akcií společnosti | Real Estate | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Western Digital | Finanční rok | Simon Property Group | Chipotle Mexican Grill | Illumina | Mattel | Under Armour | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | LHA | Marathon Oil | MRO | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | General Dynamics | Ruské hospodářství | Sankce | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Kyjev | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Baidu (BIDU.US) | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | DBK | Energetické technologie | Invaze | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | CF Industries | Západní sankce | Fiserv | CMG | WBD | Warner Bros. Discovery | GMT | STT | Vzestupný trend | Travelers | Alaska Air Group | Textron | Occidental | Southwest | Mondelez International | EOG | EOG Resources Inc | Wynn Resorts | WYNN | Marketingová komunikace | Centrum | BKR.US | Baker Hughes (BKR.US) | United Airlines (UAL.US) | Výrobce čipů Nvidia | Investro | Investro.com | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výběry | Taiwan Semiconductor | Americké regulační orgány | Zvyšování úrokových sazeb v USA | ChatGPT | OpenAI | Bing | Invest | AI.US | C3.ai (AI.US) | Bard | Chat GPT | Signature Bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Bailout
BAIMAAS FX
Bain
Bain Capital
Bain & Co
Bain & Company
Baird
Baissista
Baker Avenue Asset Management
BakerAvenue Wealth

Následující klíčová slova

Baker Hughes (BHI)
Baker Hughes (BKR.US)
Baker & MacKenzie
Baker McKenzie
BAKKT
Bakkt Inc.
BAL
Balance
Balanced Funds
Balancer
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít