Čtvrtek 29. únor 2024 04:01
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)

Mezinárodní měnový fond

C:\fakepath\USA7.jpg

Americká ekonomika ve 4Q rostla pomaleji

28.02.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve čtvrtém čtvrtletí podle zpřesněných údajů zvýšil v přepočtu na celý rok o 3,2 procenta, což je o trochu méně, než uváděl rychlý odhad z minulého měsíce. Podle něj růst činil 3,3 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německo se zřejmě nachází v technické recesi

19.02.2024 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamenalo, že se německé hospodářství nachází v technické recesi. Uvedla to dnes německá centrální banka. Poukázala v této souvislosti na přetrvávající slabou zahraniční poptávku, na pokračující opatrný postoj spotřebitelů k výdajům i na negativní dopad vysokých úrokových sazeb na investice.
img

MMF: Britská ekonomika bude mít v roce 2024 problémy

15.02.2024 Britské libře se nadále daří mnohem lépe než britské ekonomice. Připomeňme, že problémy s ekonomikou ve Spojeném království začaly v roce 2016, kdy se většina občanů v referendu vyslovila pro brexit. Od té doby zažívá Spojené království (které zůstává jednou z nejsilnějších zemí světa) hospodářské turbulence. V posledním roce a půl byla Bank of England nucena zvyšovat úrokové sazby, což dále ochlazovalo hospodářský růst. Skutečnost, že britská ekonomika dosud neupadla do recese, je překvapivá a potěšující.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

14.02.2024 Německá vláda příští týden sníží odhad letošního růstu domácí ekonomiky na pouhých 0,2 procenta z 1,3 procenta předpovídaných v říjnové prognóze. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Za zhoršením prognózy podle zdroje stojí mimo jiné slabší růst globální ekonomiky a problémy kolem německého rozpočtu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se zlepšila

13.02.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru dál zlepšila, výsledky překonaly očekávání. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné hospodářské situace, které je na nejnižší úrovni od června 2020. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 19,9 bodu z lednových 15,2 bodu.
C:\fakepath\trader-12022024-43-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.02.2024 1) Mezinárodní měnový fond (MMF) je přesvědčen, že světová ekonomika směřuje k takzvanému měkkému přistání, tedy že se jí podaří vrátit se k nižší inflaci, aniž by se objevila recese. Úrokové sazby se pak začnou snižovat přibližně v polovině roku. Na Světovém summitu v Dubaji to dnes řekla šéfka MMF Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF Georgievová: Globální ekonomika směřuje k měkkému přistání

12.02.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) je přesvědčen, že světová ekonomika směřuje k takzvanému měkkému přistání, tedy že se jí podaří vrátit se k nižší inflaci, aniž by se objevila recese. Úrokové sazby se pak začnou snižovat přibližně v polovině roku. Na Světovém summitu v Dubaji to dnes řekla šéfka MMF Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci

12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Průmyslová výroba v Německu loni klesla o 1,5 procenta, v prosinci ještě více

07.02.2024 Meziměsíční pokles průmyslové výroby v Německu v prosinci výrazně zrychlil, a to na 1,6 procenta ze zpřesněné hodnoty 0,2 procenta v listopadu. V předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. V celém loňském roce průmyslová produkce v Německu podle těchto údajů klesla o 1,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý průmysl v prosinci nečekaně zaznamenal silný růst zakázek

06.02.2024 Objem nových zakázek německého průmyslu se v prosinci zvýšil o 8,9 procenta, zaznamenal tak nejprudší meziměsíční nárůst za více než tři roky. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že objem nových zakázek v prosinci zůstane na listopadové úrovni.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v únoru opět zlepšila

05.02.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v únoru čtvrtý měsíc za sebou zlepšila. Vyšplhala se tak na nejvyšší úroveň od loňského dubna, uvedla ve své zprávě výzkumná společnost Sentix. Upozornila však na přetrvávající problémy německé ekonomiky.
C:\fakepath\trader-01022024-52-zm.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v lednu rostla nejpomaleji za půl roku

01.02.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v lednu rostla nejpomalejším tempem za půl roku, negativně ji ovlivnil pokles nových exportních zakázek. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Izrael.jpg

MMF očekává, že v Pásmu Gazy budou v prvním čtvrtletí pokračovat intenzivní boje

01.02.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) vychází ve svých ekonomických prognózách z předpokladu, že válka v Pásmu Gazy bude během letošního prvního čtvrtletí pokračovat s vysokou intenzitou, načež by válečné akce měly zvolna polevovat. MMF to uvedl ve včerejším aktuálním výhledu pro Blízký východ a severní Afriku.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí kvůli ropě klesla o 3,7 procenta

31.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí klesl meziročně o 3,7 procenta. Příčinou byl propad ropného sektoru. Tempo hospodářského poklesu však zpomalilo ze 4,4 procenta ve třetím čtvrtletí, kdy země zaznamenala první pokles ekonomiky od pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Saúdské Arábie.
C:\fakepath\trader-30012024-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli geopolitickému napětí a příznivé statistice rostou

30.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Přispěly k tomu příznivá prognóza globálního ekonomického růstu a eskalace napětí na Blízkém východě, které převážily nad obavami o další vývoj čínské poptávky.
C:\fakepath\trader-30012024-43-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.01.2024 1) Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Global3.png

Průzkum: Růst světové ekonomiky letos dosáhne 2,6 procenta, příští rok zrychlí

23.01.2024 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se měl podle ekonomů v letošním roce zvýšit o 2,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský hospodářský institut Ifo. V příštím roce ekonomové podle průzkumu počítají se zrychlením tempa růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta.
img

Forex: Řecko, euro a mýtus o hladkém přistání

19.01.2024 V souvislosti se vzrušenou debatou o euru zaznívá ve veřejném prostoru celá řada mýtů. Jeden z nich se týká Řecka a hodnocení jeho hospodářského vývoje po dluhové krizi prizmatem posledních let jako “úspěch” nebo dokonce “hladké přistání”. Jedná se o zajímavý intelektuální obrat – původně byl totiž řecký příběh akcentován především odpůrci přijetí eura jako odstrašující příklad.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Nový argentinský prezident vydal dekret, jímž ruší či mění na 300 zákonů

22.12.2023 Nový argentinský prezident Javier Milei ve středu podepsal dekret, který mění či ruší tři stovky zákonů. Milei jím chce deregulovat ekonomiku a vyvést ji tak z krize. Takzvaný dekret nutnosti a naléhavosti (DNU) přináší podle serveru BBC Mundo změny například pro trh s nemovitostmi, supermarkety, cestovní ruch, prodej aut a léků či pracovní trh. Dekret může zrušit parlament, pokud se proti němu vysloví obě jeho komory. Proti reformám vyšly ve středu do ulic Buenos Aires demonstrovat tisíce lidí, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Argentina2.jpg

Argentinská měna odepsala přes 50 procent na 801 pesos za dolar

13.12.2023 Argentinská měna dnes oslabila o více než 50 procent zhruba na 801 pesos za dolar. Trh tím reagoval na úterní rozhodnutí administrativy nového prezidenta Javiera Mileie, který se šokovou terapií snaží zemi vyvést z vleklé hospodářské a finanční krize. Trh prezidentovu snahu zatím hodnotí relativně optimisticky, uvedla agentura Reuters.
img

Špatný rok pro českou ekonomiku - propad HDP se prohloubil

01.12.2023 „Český statistický úřad dnes zveřejnil zpřesněné údaje o vývoji hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí. Bohužel se však jen potvrdilo to, co už naznačoval předběžný odhad – česká ekonomika má vážné problémy. Podle zpřesněného odhadu klesl HDP ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 0,7 %. Tento propad je dokonce ještě větší, než původně odhadovaný mezičtvrtletní pokles o 0,3 % a meziroční o 0,6 %. Jako jediná země EU se tak Česká republika stále nevrátila na svou úroveň z doby před pandemií covid,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-29112023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.11.2023 1) Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP včera o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

MMF, SB a BIS budou spolupracovat v oblasti digitálních měn a aktiv

29.11.2023 Tři základní světové finanční instituce - Mezinárodní měnový fond (MMF), Světová banka (SB) a Banka pro mezinárodní platby (BIS) - budou poprvé spolupracovat na takzvané tokenizaci některých finančních nástrojů, které jsou základem jejich globální práce. Uvedla to dnes úřednice BIS Cecilia Skingsleyová. Tokenizace je proces přeměny běžných aktiv na unikátně kódované tokeny.
img

Důvěra v ekonomiku pod dlouhodobým průměrem

24.11.2023 Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, se v listopadu sice meziměsíčně neparně zvýšil o 0,3 bodu na hodnotu 93,1, nicméně dlouhodobě zůstává na nízké úrovni. Index důvěry podnikatelů v české hospodářství rostl o 0,7 bodu na hodnotu 93,5, ale i v jeho případě platí, že důvěra podnikatelů v ekonomiku se drží od začátku letošního roku pod dlouhodobým průměrem. Není to nijak překvapivé, český průmysl trápí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. Stále častěji se začínají objevovat negativní zprávy i z automobilového průmyslu, ať již jde o odložený projekt gigafactory, anebo o ohlášené propouštění v Hyundai,“ komentuje partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
img

Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů

31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
img

Blízkovýchodní konflikt: Hrozba pro českou ekonomiku?

25.10.2023 V době, kdy eskalace mezi Izraelem a Hamásem trvá již několikátý týden, začínají se rýsovat obavy ohledně jeho dopadu na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka varují před rostoucími cenami ropy a inflačními tlaky, které by mohly ovlivnit i českou ekonomiku. Obě instituce přitom počítají s ekonomickým růstem v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %. Ačkoli obě instituce předpovídají ekonomický růst v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %, situace na Blízkém východě nesouvisí jen s tamním konfliktem.
img

Důvěra v ekonomiku je jak na houpačce

24.10.2023 „Klesající inflace a zpomalení propadu průmyslové výroby přispěly k růstu důvěry v českou ekonomiku. V říjnovém měření Českého statistického úřadu se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 3,6 bodu na hodnotu 92,8. Důvěra v budoucí vývoj ekonomiky posílila jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Vývoj tohoto indikátoru ekonomického sentimentu je však letos značně volatilní - v září se například dostal na nejnižší úroveň od března 2021. Bylo by tedy předčasné interpretovat říjnové zvýšení jako zásadní obrat v důvěře v naši ekonomickou budoucnost. Tvrdá data totiž zatím optimismem nehýří.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

MMF: Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou, sesadí Japonsko

24.10.2023 Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou světa, sesadí tak z této pozice Japonsko. Přispěje k tomu zejména oslabování japonského jenu vůči dolaru a euru, uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své nejnovější prognóze odhaduje, že nominální hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos bude činit 4,43 bilionu dolarů (102,5 bilionu Kč), zatímco v případě Japonska dosáhne 4,23 bilionu dolarů.
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Rating Řecka se u S&P poprvé od roku 2010 vrátil do investičního pásma

22.10.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka se poprvé od dluhové krize v roce 2010 u jedné ze tří ratingových agentur vrátilo do investičního pásma. V noci z pátku na sobotu agentura S&P Global Ratings zvýšila své hodnocení Řecka na BBB-/A-3 se stabilním výhledem. U ostatních dvou velkých agentur, Moody's Investors Service a Fitch Ratings, je rating Řecka stále jeden stupeň pod investičním pásmem. Zlepšení ratingu by podle agentury AP mohlo posílit důvěru mezinárodních investorů v Řecko a přitáhnout nové investice.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 13. 10. 2023

13.10.2023 Inflace v USA zůstala na 3,7 %, což odpovídá očekávání. Dolar však nadále rostl, protože stabilita inflace přiměla každého obchodníka zvážit růst indexu cen výrobců, což vedlo k závěru, že inflace může začít znovu růst.
C:\fakepath\trader-10102023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2023 1) Česko si v evropském žebříčku inflace v září polepšilo, ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 13. nejvyšší, zatímco v srpnu byla v ČR devátá nejvyšší. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v září zpomalil na 6,9 procenta ze srpnových 8,5 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
C:\\fakepath\\Banky.jpg

MMF: V případě poklesu ekonomiky může mít problémy zhruba pět procent bank

10.10.2023 Přibližně pět procent bank na celém světě by mohlo mít problémy, pokud úrokové sazby centrálních bank zůstanou delší dobu vyšší, přestože se turbulence v tomto sektoru v posledních měsících zmírnily. Dalších 30 procent bank, včetně těch největších na světě, může mít problémy, pokud by světová ekonomika vstoupila do období nízkého růstu a vysoké inflace, tedy stagflace. Uvedl to ve své zprávě o globální finanční stabilitě Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Graf dne – US100 (10.10.2023)

10.10.2023 Přestože je makrokalendář na dnešek velmi skromný – a kromě amerických velkoobchodních akcií (15:00) nebudou zveřejněna žádná významná data – index US100 může zaznamenat vyšší volatilitu, taženou prohlášeními tří členů Fedu, kteří dnes promluví ( 15:00 Perli, 16:30 Bostic, 20:30 Waller, 22:00 Kashkari) a všeobecné zlepšení nálady na globálním trhu. A co víc, americké společnosti (hlavně finanční sektor - Wells Fargo (WFC.US) nebo BlackRock (BLK.US) ) tento týden oznámí finanční výsledky. I když nejsou součástí Nasdaq 100, index může reagovat i na potenciálně větší reakce S&P 500.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky na rok 2024, letošní nechal beze změny

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) mírně snížil odhad růstu globální ekonomiky na příští rok, výhled na letošek nechal beze změny. Předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos zvýší o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. Výhled na rok 2024 MMF snížil o 0,1 procentního bodu. Organizace to dnes uvedla ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

MMF zlepšil výhled české ekonomiky na letošní rok i příští rok

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled vývoje české ekonomiky na letošní i příští rok. V letošním roce se má hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 0,2 procenta, v dubnu přitom fond čekal pokles o 0,5 procenta. Příští rok má tempo růstu zrychlit na 2,3 procenta místo dříve očekávaných dvou procent. Uvedl to MMF ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Ifo: Nálada mezi německými vývozci se v září zhoršila, je nejníže za tři roky

26.09.2023 Nálada mezi německými vývozci se v září pátý měsíc za sebou zhoršila a je nejnižší od března 2020. Německý ekonomický institutu Ifo dnes uvedl, že ukazatel exportních očekávání se v září snížil na minus 11,3 bodu ze srpnových minus 6,5 bodu.
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
img

Kdy konečně nastane ta recese?

15.09.2023 Slovo recese je odvozeno z latinského slova recessio, což znamená ústup. Definice dále uvádí, že v ekonomii je tímto pojmem označován pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dobu minimálně dvou po sobě následujících kvartálů. Tento makroekonomicky jev prý může zahrnovat souběžný pokles zaměstnanosti, investic a firemních zisků. Ohledně vazby recese a pohybů cenové hladiny se mnoho nedozvíme, když poučka z Wikipedie říká, že recese může být provázena jak klesajícími, tak rychle stoupajícími cenami – jak deflací, tak inflací. Je Česko v recesi, podaří se zkrotit inflaci a kam se vydají ukazatelé nezaměstnanosti a HDP?
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky loni opět klesl

13.09.2023 Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky se loni druhý rok za sebou snížil. Zůstal nicméně nad úrovní z doby před příchodem pandemie covidu-19. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Poměr globálního dluhu k celosvětovému hrubému domácímu produktu (HDP) se loni podle MMF snížil na 238 procent z 248 procent v roce 2021. V nominálním vyjádření dluh činil 235 bilionů dolarů (zhruba 5,3 biliardy Kč), a byl tak o 200 miliard dolarů nižší než v roce 2021.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září mírně zlepšila

12.09.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v září podobně jako o měsíc dříve mírně zlepšila. Hodnocení současné situace se však i nadále zhoršuje. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 0,9 bodu na minus 11,4 bodu. Analytici v průměru očekávali zhoršení, a to na minus 15 bodů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Chystá se regulace kryptoměn?!

07.09.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) a Rada pro finanční stabilitu (FSB) syntetizovaly svá politická a regulační doporučení k řešení rizik makroekonomické a finanční stability spojených s krypto-aktivy, včetně těch, která jsou spojena se stablecoiny a decentralizovaným financováním (DeFi). Trh kryptoaktiv, který se objevil před více než deseti lety, zaznamenal značnou volatilitu a složitost, přičemž celková tržní hodnota zažívá dramatické výkyvy. Složitost trhu se rozrostla, protože emitenti kryptoaktiv a poskytovatelé služeb vykonávají širokou škálu funkcí, čímž se zvyšuje propojenost trhů s kryptoaktivami. Stabilní coiny, jejichž cílem je udržovat stabilní hodnotu, se staly ústředními body vzájemného propojení v různých činnostech týkajících se kryptoaktiv. Prokázali však zranitelnost, jak je vidět na turbulencích na trhu v květnu 2022, kdy se odchýlili od svých fixů, což vedlo k většímu napětí na trzích kryptoaktiv. Navzdory růstu a složitosti zůstala přímá spojení mezi kryptoaktivy a systémově důležitými finančními institucemi omezená.
img

Průmysl i stavebnictví se propadají a vyhlídky příliš pozitivní nejsou

06.09.2023 „Problémy českého průmyslu a s ním i celé ekonomiky se dále prohlubují. V červenci se průmyslová produkce meziročně propadla o 2,8 %, přičemž již v červnu její růst zpomalil na 0,9 % z květnových 1,4 %. Nicméně i v těchto měsících růst táhla jen výroba automobilů a ostatní odvětví více méně stagnovala. Automobilová výroba však těžila primárně z odložené poptávky z dob čipové krize. Bylo jen otázkou času, jak dlouho ještě udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí. Damoklovým mečem visícím nad českým průmyslem je už řadu měsíců klesající hodnota nových zakázek. V červenci 2023 opět meziročně klesla, a to o 3,0 %. Propadly se přitom jak nové zakázky ze zahraničí, tak zakázky tuzemské,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-30082023-35-zm.png

Berlín schválil balíček daňových úlev za 32 mld. eur na restart ekonomiky

30.08.2023 Německá vláda dnes schválila čtyřletý balíček daňových úlev pro firmy za 32 miliard eur (770,4 miliardy Kč), který má znovu nastartovat růst tamní slábnoucí ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. Balíček zahrnuje dotace na pokrytí 15 procent nákladů na ekologické investice společností. Kancléř Olaf Scholz zdůraznil, že vláda si musí dát pozor, aby její stimulační opatření nepodnítila inflaci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-28082023-22-zm.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila

28.08.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila. V oslabeném chemickém odvětví se projevily známky zlepšení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index hodnotící očekávání exportérů se v srpnu snížil na minus 6,3 bodu z červencové hodnoty minus šest bodů.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Rozvojová banka zemí BRICS usiluje o snížení závislosti na americkém dolaru

22.08.2023 Rozvojová banka zemí skupiny BRICS, kam patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, bude usilovat o snížení závislosti na americkém dolaru. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekla prezidentka této instituce Dilma Rousseffová, která v minulosti působila i jako prezidentka Brazílie.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

WSJ: Rozmach čínské ekonomiky po 40 letech končí, známky problémů jsou všude

21.08.2023 Desítky let zažívala čínská ekonomika nebývalý rozmach, zejména díky investicím do továren, mrakodrapů a silnic. Tento hospodářský model vyvolal obdivuhodné období růstu, které zemi vyvedlo z chudoby a proměnilo ji v globálního obra, jehož exportní schopnosti zaplavily celý svět. Ten model už ale nefunguje, píše v obsáhlém článku americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Problémy jsou podle něj patrné po celé Číně.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v srpnu mírně zlepšila

15.08.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v srpnu mírně zlepšila. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné situace. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 2,4 bodu na minus 12,3 bodu a překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury DPA počítali s dalším poklesem indexu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Zakázky německého průmyslu v červnu nečekaně vzrostly, růst činil sedm procent

04.08.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v červnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o sedm procent, zejména díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles zakázek. Pochybují ale, že jejich nečekané zvýšení představuje udržitelný vzestup.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,25 pct.

03.08.2023 Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,25 procenta. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a v prohlášení také varovala, že náklady na půjčky pravděpodobně zůstanou po nějakou dobu vysoké. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už počtrnácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
img

Nové prognózy HDP od MMF

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ve 14:00 SEČ zveřejnil nový soubor prognóz růstu pro roky 2023 a 2024. Při zveřejnění došlo k řadě revizí směrem nahoru pro největší světové ekonomiky, zejména pro rok 2023. Zatímco u čínské ekonomiky se stále očekává růst o 5,2 %, jak bylo signalizováno v dubnové prognóze, u ostatních velkých ekonomik se v letošním roce očekává mírně vyšší tempo růstu, než MMF předpokládal před třemi měsíci.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
C:\fakepath\trader-25072023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.07.2023 1) Akcie na burzách v pevninské Číně i v Hongkongu dnes výrazně zpevnily. Investoři nákupem reagovali na zprávy, že vláda v Pekingu se chystá podpořit ekonomiku, jejíž oživení slábne. Na téměř dvoutýdenní maximum vůči dolaru se dostal čínský jüan. Nejvýraznější růst byl patrný v odvětví vyspělých technologií a realit, přestože někteří analytici se k dopadům státní podpory stavějí skepticky.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes odpoledne zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky. V dubnu fond zhoršil odhad letošního globálního hospodářského růstu na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Zároveň varoval, že hospodářské vyhlídky zůstávají nejisté.
C:\fakepath\Německo3.jpg

MMF: Německá ekonomika letos mírně klesne, z části kvůli drahým energiím

17.07.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce vykáže mírný pokles, zejména kvůli vysokým cenám energií a přísnějším finančním podmínkám. V dnešní zprávě to předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada dalších zemí. Dubnová prognóza německé vlády počítá na letošní rok s růstem HDP o 0,4 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD

13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský rozpočet se za pololetí propadl do schodku

07.07.2023 Ruský rozpočet vykázal za prvních šest měsíců letošního roku schodek 2,6 bilionu rublů (623,6 miliardy Kč), loni byl naopak v přebytku 1,48 bilionu rublů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Státní pokladnu vyčerpávají značené výdaje na podporu vojenské operace na Ukrajině a západní sankce na vývoz ruské ropy. Agentura Reuters ale upozornila, že v červnu se rozpočet výrazně zlepšil, protože klesly výdaje a příjmy se zvýšily, což Moskvě pomohlo v jejím úsilí o získání kontroly nad financemi.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB se pod Michlem méně držela doporučení svého aparátu, míní analytici

02.07.2023 Česká národní banka (ČNB) se pod vedením guvernéra Aleše Michla méně než dříve držela modelových doporučení svého aparátu při rozhodování o měnové politice. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Připomínají, že ČNB za Michlova působení nijak neupravila základní úrokovou sazbu, která je od loňského června na sedmi procentech. Michl je v čele centrální banky rok, od loňského července nahradil Jiřího Rusnoka.
img

MMF se včera zapojil aktivně do debaty

28.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) se včera zapojil aktivně do debaty - co stojí za evropskou inflací? V blogovém příspěvku trojice ekonomů MMF tvrdí (není to oficiální názor fondu jako takového), že za vysokou evropskou inflací dnes skoro z poloviny stojí rychlý růst zisků podniků. Trojice ekonomů se rozhodla rozložit příspěvky k nárůstu deflátoru HDP (je celkovým měřítkem inflace dané ekonomiky - ne pouze spotřebitelské) do čtyřech kategorií - dovážené ceny, daně, zisky a náklady na práci (převážně mzdy).
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
C:\fakepath\trader-20062023-46-zm.jpg

Ratingová agentura Scope letos nadále počítá s poklesem ruské ekonomiky

20.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 0,8 procenta po loňském poklesu o 2,1 procenta. Předpověděla to podle agentury Reuters evropská ratingová agentura Scope Ratings. Zlepšila tak svůj předchozí odhad, který letos počítal se čtyřprocentním poklesem. Letošní vyhlídky ruské ekonomiky nicméně Scope Ratings nadále hodnotí méně příznivě než Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své poslední prognóze předpovídá, že ruský HDP se letos zvýší o 0,7 procenta.
C:\\fakepath\\MMF-Georgievova.jpg

MMF pracuje na globální platformě pro digitální měny centrálních bank

19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) pracuje na platformě pro digitální měny centrálních bank (CBDC), která umožní realizovat transakce těmito měnami mezi zeměmi. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová.
img

MMF vyzývá k dalšímu zvyšování úrokových sazeb

19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a uvedl, že silný růst spotřebitelských cen vyžaduje trvalou snahu o zpřísnění. Přestože nedávná data ukazují zmírnění inflace v eurozóně a zpomalení růstu jádrového ukazatele, který vylučuje volatilní kategorie zboží, ceny zůstávají výrazně vyšší, než je cíl ECB.
C:\fakepath\putin.png

Putin v projevu na ekonomickém fóru chválil kondici ruské ekonomiky

16.06.2023 Ruský prezident Vladimir Putin dnes v projevu na mezinárodním ekonomickém fóru chválil údajnou dobrou kondici ruského hospodářství. Podle agentury TASS vyzdvihl, že v dubnu ruský HDP vykazoval meziroční růst o 3,3 procenta, a uvedl, že růst vydrží v celém letošním roce. Rusko už přes rok a čtvrt útočí na sousední Ukrajinu a kvůli své vojenské agresi čelí bezprecedentním ekonomickým sankcím.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina dokončila rekordní výměnu domácího dluhu

09.06.2023 Argentina dokončila největší výměnu svého domácího dluhu, čímž snížila krátkodobé závazky splatné v příštích třech měsících o více než 30 miliard USD (659,1 miliardy Kč) a posunula splátky na dobu po volbách, které se uskuteční koncem letošního roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo hospodářství. Výměna dluhu se uskutečnila v době, kdy jsou veřejné finance stále napjatější a situaci zhoršuje trojciferná inflace.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i dále, i když selhává plán Rijádu na zdražení ropy. Saúdi potřebují peníze na své pouštní megaměsto, proto by cenu ropy rádi vyhnali o 20 dolarů za barel výše

08.06.2023 Benzín i nafta v Česku v uplynulém týdnu zdražily v rozsahu kolem 20 haléřů na litr a v podobném rozsahu zdraží také v týdnu následujícím. S nastupující vrcholnou motoristickou sezónou se tradičně zvyšuje poptávka po palivech, takže čerpací stanice mohou s cenami nahoru snáze než v jiných obdobích roku, případně mohou výrazněji navyšovat své marže. Zároveň ovšem nelze očekávat jakkoli dramatický růst cen pohonných hmot. Zatím totiž selhává záměr Saúdské Arábie škrtnutím své těžby vyhnat výše jak cenu samotné ropy, tak produktů z ní, tedy i pohonných hmot prodávaných v Česku.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 0,3 procenta

07.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v příštím roce tempo růstu zrychlí na 2,4 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které počítala s poklesem HDP o 0,1 procenta. Výhled na příští rok zůstal stejný.
img

Salvadorský zákon o BTC trvá již dva roky, jak se zemi daří?

07.06.2023 5. června 2021 se Salvador postaral o vlny v celém finančním prostoru, když byl poprvé zveřejněn návrh zákona, podle něhož by se bitcoin stal v zemi zákonným platidlem.Od té doby pokračoval Salvador v kompletní implementaci BTC jako zákonného platidla v zemi a také investoval značnou částku do tohoto digitálního aktiva. Zde je přehled toho, jak se zemi od té doby daří.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28052023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.5.2023)

29.05.2023 Ani minulý týden jsme se nedočkali žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh totiž opět neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a tím tedy neaktivoval žádný nový obchody.
C:\fakepath\trader-26052023-50-zm.jpg

MMF mírně zlepšil odhad letošního růstu americké ekonomiky

26.05.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu americké ekonomiky. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se letos zvýší o 1,7 procenta, zatímco v dubnovém výhledu počítal s nárůstem o 1,6 procenta. Odhad růstu největší ekonomiky světa na příští rok měnový fond nicméně zhoršil na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,1 procenta.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Inflace v Británii v dubnu zpomalila na 8,7 procenta, čekal se výraznější pokles

24.05.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii se v dubnu snížilo na 8,7 procenta z 10,1 procenta v březnu, hlavně díky cenám energií. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad. Inflace tak byla vyšší, než čekali analytici, vzdaluje se však od maxima za 41 let, které loni v říjnu činilo 11,1 procenta. Poprvé od loňského srpna je zároveň pod deseti procenty. Jádrová inflace však byla nejvyšší za 31 let.
C:\fakepath\trader-23052023-42-zm.jpeg

MMF zlepšil letošní výhled britské ekonomiky, místo poklesu nyní čeká růst

23.05.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního vývoje britské ekonomiky. Zatímco ještě minulý měsíc předpovídal pokles britské ekonomiky o 0,3 procenta, nyní počítá s nárůstem o 0,4 procenta. Fond dnes ocenil kroky britské vlády ke stabilizaci ekonomiky a omezení inflace. Ta ale podle něj nadále zůstává příliš vysoká.
img

Řecko jako lekce pro příští rozpočtové konsolidace

22.05.2023 V Řecku se o víkendu konaly parlamentní volby a zdá se, že vládnoucí Nová Demokracie v nich podle posledních výsledků uspěla, a to i díky relativně slušné kondici domácí ekonomiky. Té jsme se věnovali již na konci uplynulého týdne - Řecko bylo na první pohled úspěšné při své fiskální konsolidaci, ale zaplatilo za to “vysokou cenu” - reálné mzdy v poslední dekádě prudce poklesly a procento lidí ohrožených chudobou je na necelých 30 % stále třetí nejvyšší v EU (hned za Rumunskem a Bulharskem).
C:\fakepath\trader-18052023-42-zm.png

Komodity: Ropa zlevňuje po zprávách o pauze v rozhovorech o zvýšení dluhového stropu v USA

19.05.2023 Ceny ropy se dnes mírně snižují po zprávě o přestávce v rozhovorech o zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států. Severomořská ropa Brent kolem 18:45 SELČ ztrácela přes 0,3 procenta na 75,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles téměř o 0,6 procenta a pohybovala se blízko 71,50 dolaru za barel. Ve čtvrtek se cena Brentu i WTI snížila o více než procento.
C:\fakepath\trader-17052023-61-zm.jpeg

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,9 procenta

17.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 1,9 procenta. Ve stejném období loni se hrubý domácí produkt zvýšil o tři procenta, v předchozím čtvrtletí se propadl o 2,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

MMF: Růst německé ekonomiky se bude letos pohybovat kolem nuly, pak zrychlí

16.05.2023 Německá ekonomika díky reakci politiků a mírné zimě loni prokázala odolnost. V nejbližší době ale zůstane hospodářský růst největší evropské ekonomiky utlumený, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Růst hrubého domácího produktu (HDP) Německa se bude podle něj letos pohybovat kolem nuly a v období let 2024 až 2026 jeho tempo zrychlí na jedno až dvě procenta. Na růst v krátkodobém výhledu začaly nepříznivě působit přísnější finanční podmínky a cenový šok na trhu s energiemi.
C:\fakepath\akcie-12052023.jpg

Americké akcie mírně oslabily v čele s technologickými podniky

12.05.2023 Americké akcie dnes mírně oslabily, za poklesem stály zejména technologické společnosti. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,03 procenta a zakončil obchodování na 33.300,62 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,16 procenta na 4124,08 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,35 procenta na 12.284,74 bodu.
img

Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu

09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
img

Mezinárodní měnový fond varuje před rychlejším propadem cen nemovitostí

05.05.2023 Zprávou tohoto týdne je, že Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. To představuje zpomalení zvyšování úrokových sazeb, protože ještě nedávno zvyšovala své sazby o půl procentního bodu. Tato změna v přístupu je nejspíš dána tím, že statistiky z bankovního sektoru eurozóny ukázaly nejvyšší pokles poptávky po úvěrech za více než deset let, což může být vnímáno téměř jako alarm.
C:\fakepath\trader-03052023-50-zm.jpg

Ruská ekonomika podle odhadů klesla v prvním čtvrtletí o 2,2 procenta

03.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 2,2 procenta. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnilo ruské ministerstvo hospodářství. Ve stejném období loni se ekonomika propadla o tři procenta.
img

Federální rezervní systém USA lže o ekonomice. Technologie blockchainu může být řešením!

03.05.2023 Federální rezervní systém USA bývá často osočován ze zastírání ekonomických faktů a manipulace s údaji pro politické účely.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru se v dubnu dál zvýšila

02.05.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla už dvanáctý měsíc za sebou, tempo růstu ale druhý měsíc za sebou zpomalilo. Pokles nových exportních zakázek se po více než roce zastavil, zatímco inflační tlaky nabraly na síle. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-01052023-31-zm.jpg

Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru, čeká se na zasedání centrálních bank

01.05.2023 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru. Investoři čekají na zasedání centrálních bank ve Spojených státech a v eurozóně, která se uskuteční tento týden. Krátce před 17:30 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,3 procenta na 1,0985 EUR/USD. Objem obchodování je dnes nízký, protože v řadě zemí jsou finanční trhy kvůli svátku uzavřené.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.5.2023)

01.05.2023 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři ZDE. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci nákupního long (buy) obchodu, který dokonale přesně došel do mého předem stanového cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\akcie-30042023.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie posílily díky příznivým firemním výsledkům

30.04.2023 Americké akcie v pátek opět posílily, k růstu přispěly příznivé výsledkové zprávy společností Exxon Mobil a Intel. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,80 procenta a zakončil obchodování na 34.098,16 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,83 procenta na 4169,48 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,69 procenta na 12.226,58 bodu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | AUD/CHF | EUR/CAD | EUR/NZD | USD/MXN | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Auditor | B/E | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | Běžný výnos | CEO | CFD | CFTC | CME | Cable | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Daytrading | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Falešné proražení | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Large Cap | Foreign Exchange | Forex trader | Forexový obchodník | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | IFO index | International Monetary Fund | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Mini účet | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Národní dluh | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodování s měnami | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | P/E | Pakt stability | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Podílník | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Time frame | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Základní měna | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Singapurský dolar | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | První kroky na forexu | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Market Color | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Devizová politika | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Obchodní transakce | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Internetová měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPJPY | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Obchodování se směnnými kurzy | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Průvodce forexem | Forex pro začátečníky | Zlatý důl | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie IBM | Akcie Netflix | Akcie online | Akcie ropy | Akcie Siemens | Akcie Unipetrol | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena rublu | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Dax index | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Devizový kurz | Dividenda ČEZ | DJIA | Dluh Řecka | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika a finance | Ekonomika aktuality | Ekonomika novinky | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Ruska | Ekonomika Řecka | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fondy | EUR USD | EUR USD graf | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finance.cz | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex market | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FX Street | FXCM | FXDD | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GBP USD | GfK | GFT | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP Ruska | HDP Řecka | HDP USA | HDP v EU | Hodnota akcií | Hodnota eura | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investiční záměr | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak obchodovat forex | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Krize Řecko | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz eura dnes | Kurz franku | Kurz hřivny | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzu měn | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rating bank | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řecké referendum | Řecké volby | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Světové události | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Těžba bitcoinů | TopForex | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Ukrajinská měna | Unce zlata | Úrokové swapy | US dollar | USD graf | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu měn | Vývoj kurzu USD | Webináře | WTI | FXDD.com | XM | Zahraniční měny | Založení účtu | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato na burze | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Auditorská společnost | Bill Gates | Buy | CEE | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Indie | Ekonomika Německo | Elon Musk | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Free float | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Market Perform | Matthias Müller | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Petr Kellner | Provozní marže | Průměrování | PX index | Range | Redukce | Revalvace | ROCE | Sell | SPAD | Tovární objednávky | Tranše | Vláda ČR | Využití kapacit | Hráči na forexu | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Denní změna | Instrukce | Investiční instrument | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Underperform | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Co je forex | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Forex Pro | Paul Krugman | Investiční analytik | Vydělat na forexu | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Mezinárodní banky | Majors | Trader Workstation | Volby | Příjmy z forexu | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Genesis | Blog | Cukr | Forex vzdělání | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Automated trading | Automated trading software | Automated trading system | Burze | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Forex forex | Graf EUR/USD | Investment | Traders | Zlatý standard | National Securities | SMBC | Aramco | The National Investor | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Sky News | Daiwa Securities | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Banco Carregosa | Spiro Sovereign Strategy | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | KPMG | Institut ZEW | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | State Street | Westpac Banking | Asenna Wealth Solutions | ABN Amro | Westpac | Chapdelaine | CME Group | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | CSI300 | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Tyche Capital Advisors | Sentix | U.S. Global Investors | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Standard Life Investments | Institut Ifo | Joseph Gunnar & Co. | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Nová Čína | USD/UAH | American Eagle | Argentinská měna | TD Ameritrade | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Destatis | Agentura DPA | The Guardian | Chaos na finančních trzích | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Finanční regulace | Diamantová formace | Technický výhled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | EFSI | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Ekonomický výzkum | Agentura ČTK | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Web4Trader | Averze k riziku | Pád burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Trading software | Komoditní broker | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Měnové riziko | Globální trhy | Fixní kurz | Diamanty | Stock Exchange | Globální měny | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Čínský renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Offshore jüan | Tržní volatilita | Rheinische Post | Betfair | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Otočení trendu | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | William Hill | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Dividendová sezóna | Finanční stabilita | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Earnings | Sentiment trhu | Oscilátor RSI | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Malý prostor | Pro tradery | Target Profit | Globální akciové trhy | Dluhopisy německé vlády | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Propad cen komodit | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Contango | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Program OMT | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Náklady na zajištění | Panevropský index FTSEurofirst 300 | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Forwardy | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Intervence centrálních bank | Šok na trhu | Ekonomika Británie | Die Welt | Globální ekonomický růst | Pád libry | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Britské banky | Index evropských bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Znehodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Německý hospodářský institut DIW | Eurex | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | TradingView | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Volatilita na forexu | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB) | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | ADCB | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Potomac Research Group | Macroeconomic Advisers | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Britská měnová autorita | Standard Life | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nižší kurz | Prodejní signál | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Státní rating | Britská vláda | BDO | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Trading nastavení | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | XM.com | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Zprávy a události | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Britské referendum | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Quantum | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | World Economics | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Micro loty | Standardní loty | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Koš měn SDR | Rada MMF | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hospodářská rizika | Výkyvy na finančních trzích | Cena akcií společnosti Apple | Akcie výrobce letadel Boeing | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Vývoj eurodolaru | Globální ekonomický výhled | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Informace o forexu | eTrader | Finanční podniky | Politico | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | AXA Investment Managers | Investec | Arbuthnot Banking Group | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Devizy | Obchodování s devizami | Devizové obchodování | BNP Paribas Investment Partner | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Zhodnocování dolaru | LCH Clearnet | Akcie Kofoly | Tržní kapitalizace společnosti | Keystone XL | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Gain Capital | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | CIBC | Alokace aktiv | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Daňové změny | IMFC | Výnosy řeckých dluhopisů | Směnné kurzy měn | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | CoinDesk | Cena palladia | Investoři na trzích | Pohyby na finančních trzích | Ondřej Janata | Inflace ve světě | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | IBKR | World Gold Council | Český zlatý poklad | Shromažďování zlata | Obchodování ETF | Návratnost investic | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Andreas Clenow | ACIES Asset Management | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Vývoj kurzů měn | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Vladimír Pikora | Zajímavé výnosy | Vysoké ceny bytů | MT4 Supreme Edition | Německý přebytek běžného účtu | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Měnové a kapitálové trhy | Trade Financial | Technologie blockchain | Jan Dvořák | BTC/USD | ETH/USD | Digitální zlato | ERM-2 | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Hodnota všech kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | xPartners | ETH | ETC | XRP | NEO | Bolívar | NiceHash | Platforma NiceHash | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Hodnota fúzí a akvizic | Trh s bitcoiny | Mineři | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Power Exchange Central Europe (PXE) | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kryptoměna ethereum | Cena kryptoměny ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Oxfam | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Air Berlin | Česká investiční skupina | Tether | Tržní hodnota kryptoměn | Pokles bitcoinu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vitalik Buterin | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | TRON | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Akciové valuace | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Spotové obchodování | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Zonky | Investování do ETF | Trumpova cla | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Rozvojové ekonomiky | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Slabý jüan | Válka měnová | Obchodní analýza | Objem obchodování | Japonský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Propad domácí měny | Krize v Turecku | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Nákup zlata | Domácí měna | Tyche Capital | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | CIBC Private Wealth Management | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | World Economic Outlook | Spotřebitelská inflace | National Alliance | Akcie na burzách | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Bank of America Merrill Lynch (BAML) | BAML | Obchodní přebytky | BGA | Německý svaz BGA | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | NIESR | Finanční skupina | Směnný kurz jüanu | IfW | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Equity Trader | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Jupiter AM | Jupiter Asset Management | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Napětí na finančních trzích | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Šéf ECB | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Bankomaty | Český miliardář | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Hodnota jüanu | Dění na akciových trzích | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | SABIC | Vývoj kurzu koruny | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Poptávka po americkém dolaru | Ekonomická nerovnost | Obchodování na burzách | Dovoz z Británie | Makléřská společnost | FCC | Podnikové investice | Inven Capital | Zrušení hotovosti | Celkový globální dluh | Globální dluh | Velké riziko | Obchodní operace | Vývoj kolem brexitu | Nakoupit akcie | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Primární nabídka akcií | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | USTR | Inflace v ČR | Výprodej amerických akcií | Hlavní americké banky | Globální rizika | Akciové zisky | Uber Technologies | Odchod z eurozóny | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Short obchod | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Obchodování platiny | Nasdaq100 | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Chainalysis | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Měnový výhled | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZTop | BrandZ | NVDA | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | Příjmy z turistiky | Rostoucí příjmy | iFX | Protesty v Hong Kongu | Stablecoin | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Lari | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | CoinShares | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Svět investování | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Obchodní pásmo | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Blackstone | Capital Partners | Maržový účet | Coffee | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Napětí na trzích | Nordea Bank | Flexibilita směnného kurzu | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Akciový růst | Akcie automobilky | Rozpočet řecké vlády | Thajský baht | Primární rozpočet | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Růst mezd | Míra chudoby | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Gram zlata | Tiering | IMK | Pravděpodobnost recese | Prosus | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Řecka | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Britské domácnosti | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Manipulace s akciovým trhem | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | Bublina na trhu | Snížení daní | iShares | Tuzemské banky | MetLife | ESG | Český HDP | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Islandská ekonomika | Islandská centrální banka | Předstihové indikátory | Akcie roku | Obchodování zlata | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Barterový obchod | Obavy z globální hospodářské recese | Informace z trhu | Zlaté ETF | Zerohedge | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Loterie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Výbor pro finanční stabilitu (FSB) | Finanční akční výbor (FATF) | FATF | FSB | CzechTrade | Obchodní spory | Nová šéfka MMF | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Devalvaci měn | Oslabování japonského jenu | McKinsey | Alipay | Ant Financial | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Globální banky | Digitalizace | Trump dnes | Největší burzovní krach | Co je krach na burze | Vývoj burzovního indexu | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | New Deal | Nový úděl | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Rijád | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Muhammad bin Salmán | Zájem o investice | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | Dlouhodobé dluhopisy | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | CETA | Supreme Edition | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Riziko recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Hlavní události | USDC | BAT | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | IIF | Celosvětový dluh | USA a Čína | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Lukáš Voženílek | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Global Finance | Server BBC | Royal Mail | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Zpráva CNBC | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | United Auto Workers | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Lagardeová | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Výhled růstu Japonska | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Volatilita FX trhů | Volatilita FX | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Tematické analýzy | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Český akciový trh | Kalendář událostí | Walt Disney | Prodeje státních dluhopisů | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Ekonomická důvěra | Předseda Evropské komise | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | CHNComp | Swingové maximum | Data o HDP | Chování čínských spotřebitelů | Globální trh | Technické rezistence | Konkurenti | Financovat | Nákupní manažeři | EET | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Alza.cz | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | 4GLD | Xetra Gold | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | NN Investment Partners | Růst japonské ekonomiky | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Zmírnění rizik | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Digitální měna centrální banky | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | ABC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Čína a USA | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | CFD World | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Globální vývoj | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Oslabuje dolar | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Zdražování v Česku | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | John Doyle | Výzkumný institut | Soukromé firmy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Předčasné parlamentní volby | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Eurovia CS | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Pilsen Steel | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Accor | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Vánoce | Nižší likvidita | Šperky | Nabídka a poptávka | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Italský premiér | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Zpomalováním růstu | Významné zisky | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Celkový deficit | Bydlení | Dovozní cla | Oživení ve světě | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Důvěra domácností | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Mluvčí fondu | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Hodnota HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | National Bank of Greece | Eurobank | Alpha Bank | Investiční platformy | Investiční ředitel | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Aktuální klíčová rizika | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Největší řecké banky | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Nejistoty na finančních trzích | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Hospodářská katastrofa | Růst poptávky | Bernie Sanders | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | CFA | Snížení globální zadluženosti | Společnost Sentix | Důvěra investorů v eurozónu | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | IKEA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Hlavní rizika | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Obavy z konfliktu | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | INR | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Příjmy domácností | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní auta | Růst globální ekonomiky | Nedostatek zakázek | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Cena akcií podniku | Proinflační | Tržby obchodníků | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Růst spotřebitelských cen v Británii | Zpevňování koruny | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Eskalace obchodního napětí | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské podniky | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Thunbergová | Greta Thunbergová | Volatilita je nízká | Zajímavé zisky | Krach | Digitální komunikace | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Šéfové světových firem | Ropná pole | Edelman | Kapitalismus | Průzkum PwC | Bob Moritz | PwC Bob Moritz | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Ekonomické fórum v Davosu | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Jihokorejská ekonomika | Paypal Holdings | Firma Avast | Michal Stupavský, CFA | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Koronavir | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Virus | Asijské indexy | Vir | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Finance Group | Situace okolo koronaviru | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Tisková konference šéfa Fedu | DISH | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Rozpočtový deficit Itálie | Deficit Itálie | Vstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Deficit italského rozpočtu | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Akcie Discovery | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Ekonomka ING | Iris Pangová | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Tenza | Student Agency | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Institut IOBE | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Zvyšující se inflace | Empire State Index | TWTR | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Hlavy států | Kingsview Investment Management | Paul Nolte | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | E*Trade Financial | SP Angel | Aktivita v sektoru služeb | Výhled úvěrového ratingu | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zhejiang Huayou Cobalt | Axel Weber | Největší švýcarské banky | Ministerstvo financí ČR | Nové obchodní příležitosti | Ekonomické dopady koronaviru | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Německý růst HDP | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Noviny | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | České banky | Akcie Novavax | PHIA | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Masakr na trzích | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Hospodářský růst Saúdské Arábie | Růst Saúdské Arábie | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířením nového typu koronaviru | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Cyklické akcie | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Cenová válka | Čínské exporty | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Ekonomické dopady nákazy | Restrikce | Hospodářský šok | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Opatření ECB | Hospodářští poradci | Poradci německé vlády | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Charlie Munger | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | ishares China | Opatření vlády | Buy the dip | Medvědí trend | Další vývoj | Armageddon | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší burzovní krach v dějinách | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Důvěra v německou ekonomiku | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Antivirové firmy | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | NBER | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Rating vyšší | Nová stimulační opatření | Ekologické organizace | Texas | PYPL | Internetový obchod | Obchod Amazon | Euro na dolar | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Valné hromady | Ekonomiky zasažené krizí | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Salmán | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Američtí senátoři | Senátorka | Komentátor | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Taro Aso | Japonský ministr financí | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Dopad pandemie koronaviru | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Kevin McCarthy | Senátor Bernie Sanders | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | Plán G20 | Dluhové potíže | Nigérie | Ministři obchodu | Společnost Walt Disney | Walt Disney (DIS) | VW | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Slovensko | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Koronakrize | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Omyl | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Signály oživení | Ekonomové MMF | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ministři EU | Chudé země | Jubilee Debt Campaign | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Menší poptávka | Hluboké recese | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | CBS | Jihoevropské země | Ministři | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Tajné služby | Španělská vláda | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Čínský celní úřad | Celní úřad | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | WFC.US | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | FANG | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | IMF | Členské země kartelu OPEC | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Connecticut | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Centrální bankéři ze skupiny G7 | Více peněz | Inflace v březnu | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Bob Haberkorn | RJO Futures | Dluhové úlevy | Dočasné dluhové úlevy | Dluhové úlevy pro chudé země | Úlevy pro chudé země | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | EIU | Hlavní ekonomka MMF | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Zpráva Evropské komise | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Globální výhled | Restart ekonomiky | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Barrick Gold Corporation | B2Gold | B2Gold Corporation | Růst cen v EU | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Program pomoci | Jeffrey Halley | Remdesivir | Nejvyšší deficit | Poradenské společnosti | Analytici poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | HDP Španělska | Potravinové krize | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Obnovení rovnováhy na trhu | Trade | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Analytik ČSOB | Kontrakty na ropu | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Expirace kontraktu | Kupovat dluhopisy | MFF | Philippe Gudin | Sociální síť | Debata | Nálada spotřebitelů v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Air France | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | Transparentnost čínského dluhu | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Federální dluh | Vláda v Aténách | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Masivní podpůrná opatření | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Binance Coin | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Pokles světové ekonomiky | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Globální pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Prognóza německé vlády | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Náklady na financování | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Společnost Gilead | Blízký východ | Tweet | Řecký dluh | Dopravci | Manfred Hübner | Průzkum ECB | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Rally na akciích | Ekonomika Indonésie | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Bankovní akcie | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Konečné výsledky průzkumu | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | Průmysl v Německu | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Prodat dluhopisy | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Fond PIF | Patrik Tkáč | Italský statistický úřad | Italský statistický úřad ISTAT | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Měnový výbor Bank of England | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Prognóza MMF | Členské státy | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Pokrok ve vývoji | Burza Binance | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Xiaomi | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Face the Nation | 60 Minutes | Vakcína | Sektor služeb | Vstup do obchodu | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Mluvčí MMF | Svaz dovozců automobilů | Více riskovat | Advance Auto Parts | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Eli Lilly | LLY | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Nové studie | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | EasyJet | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Čínské hospodářství | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Realitní společnosti | Fischer | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Společnost Lufthansa | OKD | Mondelez | JDE | Unie | Setkání lídrů | Propady HDP | Republikánský prezident | ČR | Stravenkový paušál | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Vladimir Lisin | Vladimir Potanin | Hertz | iShares China Large Cap UCITS ETF | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Podíl českých potravin | Počet nemocných | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Záchranný balík | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Waymo | Zvyšování mezd | Square | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Poptávka po zlatě | David Marášek | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Fotbalové kluby | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Nižší DPH | Subvence | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Italská centrální banka | Arizona | Nevada | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Podpůrné programy | Agrofert | Splasknutí bubliny | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Dluh Británie | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Technologické firmy | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Dodávání likvidity | Changpeng Zhao | Cardano | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Firma ČEZ | Index německých akcií | Státní pomoc | Cla na zboží | Onemocnění v USA | Mississippi | Nové žádosti o podporu | Slabší ekonomika | Ministryně hospodářství | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Koronavirové epidemie | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Úřad ONS | Ziskové marže | Objem aktiv | ASM International | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Akcie Coca-Cola | International Flavors & Fragrances | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Objem zakázek | Společnost Uber | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | Novavax | MAM | Ant | Zlatý index | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Výhled vývoje ekonomiky | Alarmující čísla | Inflační šok | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Jachty | Větší riziko | Podíl Evropy | Emirates | BBC prezident | Společnost Emirates | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | KLM | Americký výrobce letadel | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Americký maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Mazars | Šok z koronavirové krize | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Zakladatel Amazonu | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Ceny nových bytů | Burzovní hodnota | Cybertruck | Model 3 | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Barrick Gold (ABX) | Supervelmoci | Porušení pravidel | Progres | Odhady HDP | Aerolinky Ryanair | Zisky čínských průmyslových firem | Insolvence | Úloha zlata | World Gold Organization | Letecká osobní doprava | COVID III | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Royal Gold | Nikl | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Covid19 | Turistický ruch | Caixin | Ant Group | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Philip Lane | Indonésie | Indonéská centrální banka | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Růst vývozu | Objem dovozu | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Pokles ruské ekonomiky | Damoklův meč | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Státní dluh Běloruska | Americké ministerstvo spravedlnosti | Růst cen v Česku | Indikátory sentimentu | VHM | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Největší naleziště zemního plynu | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Venezuela | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | SPAC | Zhodnocení akcií | Bert | Podpora běloruského rublu | Běloruský rubl | BYN | Dluh Běloruska | Klimatické změny | Delta Airlines | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Kroger | Inspirace | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Universal Music | Akcie NIO | Ekonomka SB | Oživení z pandemie | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Ekonomické dopady pandemie | Zadlužení Německa | Cena kávy arabica | Arabica | Ropa dnes | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Objemy peněz | Epidemiologické situace | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Nejchudší státy | Rozšíření dluhové úlevy | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Omezení výplaty dividend | ČKMA | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Propad italské ekonomiky | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | GROWING WAY | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | McAfee | Španělská centrální banka | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | Libye | Prognóza IMF | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Americký ekonom | Walgreens | Hodnota fúzí | Jihokorejské společnosti | Zambie | Jack Dorsey | Norský státní investiční fond | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Defi | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | HDP Asie | Interfax | Dobrý byznys | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Reebok | TPG | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | JPM | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Futures a opce | Futures na ropu | Sigmar Gabriel | Moneta | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | JNJ | UMA | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Ruské společnosti | Electronic Arts | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | MCD | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Fondy Apollo | Hospodářský vývoj | Felbermayr | WIIW | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | PDD | Pinduoduo | China Mobile | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Akciové investování | Letecká doprava | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | Polská vláda | Snižování daní | Cena bitcoinu dnes | Nabízené dluhopisy | Producent ropy | Spotřební daň z nafty | Představitelé americké centrální banky | Tranzit ruské ropy | Česká televize | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Politická stabilita | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Nio | Tesco | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Diem Association | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Siemens | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | Continental | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | H&M | BIDU | Proč investovat | Lego | Očkování | Cointelegraph | Představitelé ČNB | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | Lael Brainardová | Odklad splácení | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | MGM | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Analýza BTC/USD | Venezuelský bolívar | Stock Spirits Group | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Oslabování měn | Stimulační balíček | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Emise dluhopisů | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | Německá inflace | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | KKR | Rio Tinto | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Shopify | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | DCA | VMware | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | Nejlepší čínské akcie | Tempo hospodářského růstu | Tempo hospodářského růstu Číny | Dopad na trhy | MRK | MJ | ACT | WU | Indexy na Wall Street | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | PEP | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | BlackBerry | Nárůst ceny | Express | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Obavy o poptávku | J&J | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Nynější krize | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Nákupní horečka | ADP report zaměstnanosti | Globální letecká osobní doprava | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Obchodní omezení | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Výhled britské ekonomiky | Poslanci Evropského parlamentu | HAS | UNH | Poptávka po stříbře | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zinek | Kov | Evropský systém | Colt | Zajímavé akcie | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | SSB | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | Kering | Odliv peněz | AIG | Celosvětové zadlužení | Propad těžby | WFC | Světový dluh | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Manufacturing PMI | Třetí vlna | Růst Německa | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Bank of America Global Research | Helen Čchiaová | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Vývoz z Německa do Británie | Rohlik Group | PPF Telecom | Maďarská ekonomika | Akcie ropy v roce 2021 | Oživování ekonomiky | Akcie na burzách v Asii | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Příznivé údaje | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Japonský HDP | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | ČSA | Investice společnosti | IWH | Fidelity | Velké ztráty | Dlouhodobý investor | Nový americký prezident | Řecká vláda | Míra inflace v EU | Výhled růstu ekonomiky | GameStop akcie | Turistická sezona | Letní turistická sezona | Hlavní index CSI 300 | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Geoffrey Okamoto | SLR | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Společnost Procter & Gamble | Fungování ČNB | Rychlé očkování | Platební prostředek | Suezský průplav | ViacomCBS | Discovery | Aktuální nálada | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Loď Ever Given | Ever Given | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Hrubý národní důchod | Ladislav Bartoníček | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | Míra úspor domácností | Míra úspor | Údaje MMF | GRMN | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | Globální finanční systém | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Electricite de France | EDF | Bossa Investment | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Special Purpose Acquisition Company | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Podíl nesplácených úvěrů | Používání kryptoměn | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | LEAG | Ochrana proti inflaci | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | COIN | Krok za krokem | Debut na trhu Nasdaq | Pomoc MMF | AA | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Medvědí pohlcení | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Rozpočtový schodek Německa | Prognostici | Zvýšit ziskovost | Zvýšení ratingu | Pepco | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | HSBC Holdings | Vysoká cena | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Kellogg | Benxy | Akcionáři Avastu | Boční trend | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Panasonic | Japonský konglomerát | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | WEN | Plán obnovy | EEX | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Dovoz z USA | Tuzemská měna | Turów | Zvýšené riziko | Phil Flynn | Těžaři | Deutsche Wohnen | Německé společnosti | Vonovia a Deutsche Wohnen | Podnikatelské klima | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prudké oslabení | Zisk před zdaněním | Aktualizace výhledu | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Luckin Coffee | About You | Akcie Airbusu | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Rozpočtový deficit Francie | Poptávka USA | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | MNB | Guvernérka ruské centrální banky | Ruský ministr | Impulzy | Hodnota kryptoměn | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Islandsbanki | Omezování nákupů aktiv | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | Salvadorská ekonomika | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň rezistence | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Legální platidlo | Platidlo | Primark | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Vláda v Pekingu | XPeng | Prodej | XPEV | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Ghana | Zdanění firem | Další kryptoměny | Morrisons | Indikátor Alligator | Alligator | Zvyšování daní | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Graf akcie | Regulační úřad | Nový cyklus | ČD-Telematika | České dráhy | Michael Burry | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Cryptocurrency | Zátěžový test | Didi | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | Programátor | Gruzie | Největší světové kryptoměnové burzy | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Změny HDP | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Výhled na letošní rok | Dopady pandemie covidu-19 | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Obchodní aplikace | Rizikový profil | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Peter Chia | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Američtí centrální bankéři | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výkonná rada MMF | UST | Změny v danění | Danění globálních firem | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Zotavení globální ekonomiky | Didi Global | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Plány obnovy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | USA inflace | Evropská unie dnes | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Základní úrokové sazby ČNB | GlobalFoundries | Mutace delta | Recese americké ekonomiky | Konec recese | Globální ceny | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Kryptoaktiva | Divize | Rotterdam | CNN Business | Superměna | SuperCash | Zrušení fyzických peněz | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Rozsah škod | Boom | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Nálada mezi německými spotřebiteli | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Příjmy z reklamy | Počasí v Brazílii | Suez | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Nasdaq v New Yorku | Bilion | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Silné hospodářské oživení | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Úřad pro ochranu osobních údajů | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Světová cena | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Take-Two Interactive | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Rozšíření nouzových rezerv | Special Drawing Rights | Special Drawing Rights - SDR | SDR | Ropné a plynárenské společnosti | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Gary Gensler | Analytik České bankovní asociace | Paramount | Rekordní minimum | Takata | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Hackeři | Rozpočtové příjmy | SABMiller | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Byty | První odhad | Dovoz oceli | Afghánská měna | Afghánská ekonomika | Home Depot | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Afghánistán | Streamovací společnosti | Tálibán | Hnutí Tálibán | Islamistické hnutí | Liquid | Burza Liquid | Japonská kryptoměnová burza | Tokeny | ERC-20 | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | David Solomon | Medián | AvaTrade | Naeem Aslam | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Očekávaná inflace | SpaceX | SAMR | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Analytici banky | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Měnové unie | Robert Kaplan | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Rivian | Dna | Koronavirová mutace | Koronavirová mutace delta | PayPal Holdings Inc | Prazdroj | Evergrande | Katastrofy | China Evergrande | Výběr daní | Rychlý růst | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | RBC | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Spojené arabské emiráty (SAE) | Novozélandský premiér | Energetika | Laszlo Hanyecz | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | El Salvador | Přijetí kryptoměny | Přijetí kryptoměny bitcoin | Klenotnictví | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Investor Ondřej Janata | Eric Rosenberg | Solana | Luxusní značky | Bukele | Prezident Bukele | Editis | Vydavatelství Editis | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Zájem o kryptoměny | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | České aerolinie | A321Neo | Inskol | Dopady epidemie | Akcie čínských společností | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Utahování měnových podmínek | Akcie Nio (NIO) | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | MGM Resorts | Jaroslav Haščák | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Růst spotřebitelských cen ve Francii | Úročení | Cenový šok | Jün-nan | Gamble | Nový lék | Energetická krize | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Globální inflace | Šéfka fondu | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Dohoda o globální dani | Automotive | Snížení dluhu po pandemii | Snížení dluhu | Fiskální plány | Zvýšení důvěryhodnosti | Fiskální pravidla | Změny daní | Inflace v září | Mathias Cormann | Mediální podnik | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Investice do BTC | Češi | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Wells Fargo (WFC.US) | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Pravidla hry | ITA | Alitalie | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | CSX | EQT | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Globální pravidla | Veolia | Bosch | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Vlastní sociální sítě | Rozpočtový schodek Spojených států | Cena termínového kontraktu | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Výzkumný institut Ifo | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Adam Tooze | Robert Habeck | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Vanguard | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Avis Budget Group | Avis | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Avis Budget | Polygon | MGM Resorts International | SunPower | Fialova vláda | Maxim Manturov | Evergrande Group | Čínský realitní sektor | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Royal Caribbean Cruises | Tencent Music Entertainment | Banka Citi | Podmínky na trhu | Růst polské ekonomiky | Společnost | Oživování globální ekonomiky | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Analytik Deutsche Bank | Reálné úrokové sazby | Jim Reid | Deutsche Bank Jim Reid | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | NTES | Raketový růst | Dopady inflace | Nexi | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Majetek státu | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | Bitcoin City | TIM | Pozemky | Conchagua | Ruský trh | Mise MMF | Ceny BTC | Atrium European Real Estate | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Booking Holdings | Booking | Změny klimatu | Avalanche | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Operace na volném trhu | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Broadcom | | Honeywell | Britský antimonopolní úřad | CMA | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Nové vakcíny | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Varianty covidu | Zlotý | Daňové zatížení | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | CEC Capital | Laurent Kssis | Expert na kryptoměny | CEO of El Salvador | Ředitel Salvadoru | Cykly | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Akcie výrobce čipů | Výrobce čipů Intel | Akcie výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Prognózy inflace | Evernym | Kryptoměnové transakce | Liz Trussová | Jakub Vejmola | Bitcoinovej kanál | Úrokové sazby v USA | Trh se zlatem | Letadlo | Technická rezistence | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Společnost China Mobile | PGNiG | Sekyra Group | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Celosvětový hrubý domácí produkt | Vliv na ceny | Italská banka | Šíření varianty omikron | Těžební společnost | MTI | Agentura MTI | Společnost Smartwings | China Evergrande Group | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Tok kapitálu | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Altria | Facebook Ireland | Odolné proti inflaci | Společnost PayPal | Společnost PayPal Holdings | Mince PayPal | Steve Moser | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Růst úroků v USA | Ocel | Srí Lanka | EOG Resources | Instacart | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Akcie v roce 2022 | Nejlepší akcie v roce 2022 | Výhled pro rok 2022 | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Měnový výhled v roce 2022 | Očekávané úrokové sazby | Úrokové sazby v roce 2022 | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Akcie Polo Ralph Lauren | Polo Ralph Lauren | Ralph Lauren (RL) | Akcie ASR Nederland | ASR Nederland (ASRNL) | ASR Nederland | ASRNL | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Akcie CM.com | CMCOM | Akcie CM.com (CMCOM) | CM.com | CM.com (CMCOM) | Polo Ralph Lauren (RL) | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | DYDX | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Míra inflace v Maďarsku | Francouzské energetické společnosti | Průměrná míra inflace | Diamant | Těžební farmy | Húsíové | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Hodnota sloučené společnosti | Upravený zisk | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Akcie Siemens Gamesa | Významné úrovně | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Teams | Ericsson | Zavedení bitcoinu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Přístup na trhy | Švédská společnost | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | HDP z Kanady | Finanční rok | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Období zvýšené inflace | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | WIZZ | Marathon Oil | MRO | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Plynárenské firmy | Separatisté | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Ukrajina a Rusko | Rusal | NLMK | Scope Ratings | Dennis Shen | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Přímé intervence | Russia Today | Kyjev | RDIF | YNDX | Studená válka | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Evropská komisařka | Polská centrální banka (NBP) | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Ruský oligarcha | Oligarcha | Prima | Andrej Melničenko | Agentura TASS | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Obchod s Ruskem | Východní Evropa | Pokles inflace | Změna režimu | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Nornickel | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Vleklá válka na Ukrajině | Štěpení | CF Industries | Mosaic | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Ukrajinské krize | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Hospodářské škody | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | SS&C | Dopady války na Ukrajině | Invaze ruských vojsk na Ukrajině | Huayou Cobalt | Akcie kybernetické bezpečnosti | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Závod na elektromobily | Americký výrobce elektromobilů | Čínští investoři | Britský FTSE | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Daň na pohonné hmoty | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Výkon ruské ekonomiky | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Institut IMK | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Regulace kryptoměn | Růst cen energií | Emise státních dluhopisů | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | HDP Ukrajiny | WBD | Warner Bros. Discovery | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | BlackRock (BLK.US) | BLK.US | Zákonodárci | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Francesco Pesole | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Šéf Světové banky | Kryptoměnová burza Binance | Rekordní inflace | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Středoafrická republika | Thierry Vircoulon | Faustin-Archange Touadéra | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Hlavní investiční analytik | Argentinská centrální banka | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Huw Pill | Occidental | Plán na obnovu Ukrajiny | Splátky úroků | Rozdělení ČEZ | Hlavní ekonom Saxo Bank | PIF | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Indexy S&P | Varování před riziky | Christopher Waller | Abú Dhabí | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | HDP Saúdské Arábie | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Daňové výhody | Nadnárodní firmy | Ranil Vikremesinghe | ZEN | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Nike, Inc. | Průmyslová výroba v Rusku | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Akcie TSMC | Prudký růst inflace | Propuštění | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Rada pro finanční stabilitu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Míra inflace ve Spojených státech | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Daň z mimořádných zisků | Krypto news | Mimořádná daň | Společnost Naftogaz | Eurasia | Výrobci automobilů | Výrobce čipů Nvidia | Investiční ředitel společnosti | 787 Dreamliner | Dreamliner | Amia Capital | Gemsstock | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Řetězec restaurací | Energetické podniky | Vontobel Asset Management | Carlos de Sousa | Zmrazení splátek | Restrukturalizace ukrajinského dluhu | 2U | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Cineworld Group | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Reálné příjmy domácností | Slovo recese | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Bolest | Turquoise Hill | Turquoise Hill Resources | Oyu Tolgoi | Společnost S&P Global | Státní plynárenská společnost | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Obilí z Ukrajiny | Hospodářské problémy | Béžová kniha Fedu | Zasedání Rady guvernérů | Růst spotřebitelských cen v Číně | Opatrný optimismus | Fenomén | Zastropování cen energií | TAP | Náklady na práci | Vyspělé země | Ekonomicky vyspělé země | Scope | Index frankfurtské akciové burzy | Evropské akcie dnes | Dostatečný kapitál | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Mobilizace | Den výplaty | Dividends | Zvýšení daně | Bert Colijn | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Recese v eurozóně | Dodatečný výnos | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Hospodářské turbulence | Energetický trh | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Dysfunkce na trhu | Dysfunkce | Podstatné riziko | Riziko pro finanční stabilitu | Zahájení prodeje | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Keir Starmer | Šéf opozičních labouristů | Zvýšení zadlužení | Nový plán vlády | Plán vlády | Stratég Deutsche Bank | Oznámení centrální banky | Arménie | Boj proti inflaci | Daň z mimořádných zisků bank | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Čistá místa | Měnový pár EUR/HUF | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | SK Hynix | Akcie Samsungu | Investiční rating | Jeremy Hunt | Kryptoaktivum | František Vinopal | Konzervativní strany | Patrick Harker | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Pokles cen nemovitostí | Hrozba globální recese | Americký ropný gigant | Camelot | Macerich | Omezení COVID | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Komunistické strany | Powerball | Jackpot | Walt Disney Co | Rozvojové země | Český ministr | Daně z neočekávaných zisků | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Širší index | Tržní ekonomiky | Výběry | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Průmyslové firmy | Chemický průmysl | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Budapešť | Německý svaz | Světová potravinová krize | Problémy v Číně | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Nižší minima | Nižší maxima | Vstupní S/R zóny | Strop na ruskou ropu | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Finmex Academy Martin Maršovský | Manažer Finmex | Pověst | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Sazba ČNB | Největší kryptoměna bitcoin | Západní země | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Přísná protikoronavirová opatření | Souhrnná hodnota | Comfort Finance | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Velké varování | Varování | Hospodářský pokles | Problémy s dodavatelskými řetězci | Růstové vyhlídky | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | LSEG | Střední třída | Bankovní rady ČNB | Dopady vysokých úrokových sazeb | Růstový potenciál | Odliv prostředků | Zdanění mimořádných zisků | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Ruský ministr financí | Rozpočtový deficit Ruska | Právo | Německé podniky | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Koronavirové restrikce | Setkání zemí OPEC+ | Kryptoprůmysl | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Šíření covidu | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Guvernér Michl | ChatGPT | OpenAI | Teplé počasí | Spotřeby plynu | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Stabilní úrokové sazby | Globalizace | Buenos Aires | Náklady spojené s bydlením | Mzdové požadavky | Míra zadluženosti | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | Investiční Memento | OCI | Svaz průmyslu | Výhled trhů | Zvolení Pavla prezidentem | Zvolení Pavla | NXP | Invest | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Rozpad eurozóny | Kanadský statistický úřad | Rating Řecka | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Zranitelnost bankovního sektoru | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Western Alliance | Western Alliance Bank | Centrální banky ve střední Evropě | Beata Javorciková | Snižování úroků ve střední Evropě | Miliardy švýcarských franků | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Počet obyvatel | Vývoz těžařského odvětví | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Válka | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Zvýšení DPH | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Aktivita ruských továren | České veřejné zadlužení | Veřejné zadlužení | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Wester Alliance Bancorporation | Akcie Wester Alliance Bancorporation | Akcie Western Alliance Bank | Western Alliance Bancorporation | Akcie Western Alliance Bancorporation | Ozdravení českých veřejných financí | Zrušení nejnižší sazby DPH | Bankovní účty | Tongyi Qianwen | Pozitivní trendy | Nižší produkce | Celková investice | Data společnosti | Ruské ministerstvo hospodářství | Roční maximum | Náklady na půjčky | Baterie | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Nezávislost | BYD | Nové investice | Pravidla regulace | NLMK Vladimir Lisin | Hodnota majetku ruských miliardářů | Podnikání v oblasti hnojiv | Duševní vlastnictví | Trend odklonu od amerického dolaru | Srbsko | Dekret | Výroba v Rusku | Zakladatel | Vlna zdražování v Německu | Vlna zdražování | Zdražování v Německu | Poptávka v Číně | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Alfred Kammer | Šéf evropského odboru MMF | Akcie problémové banky | Fumio Kišida | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Petr Kymlička | Zvýšení dluhového stropu | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Patová situace | Ruské diamanty | Michelle Bowmanová | Členka rady guvernérů Fedu | Členka rady guvernérů | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Zvýšení limitu pro zadlužení | Mezinárodní zastřešující orgán regulátorů | Orgán regulátorů cenných papírů IOSCO | IOSCO | Neúspěch levice | Levice | Hlavní index řeckých akcií | Mazars Wealth Management | George Lagarias | Skvělý výhled | Odolnost ekonomiky | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Výhledy | Příjmy ruského rozpočtu | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | První fáze | Bunge | Viterra | Reálné příjmy | Měny centrálních bank | Ratingová agentura Scope | Agentura Scope | Monitorování | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Kurz jenu | Threads | Síť Threads | Situace v Německu | Hospodářský model | Podnikatel Elon Musk | Retailoví obchodníci | Chatbot | Ekonomické podmínky | Linda Yaccarinová | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Snížení závislosti na americkém dolaru | Rozvojová banka zemí BRICS | Nová rozvojová banka | Nová rozvojová banka (NDB) | NDB | Energetické suroviny | Londýn | Tokio | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Útok na Izrael | Islamistické hnutí Hamás | Americká pravidla | Denis Popov | Anton Tabach | Financování dluhu | Pokles nákladů na financování dluhu | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Deník Kathimerini | Ekonomický model | PiS | Kryštof Míšek | Argos Capital | Dopad vysokých úrokových sazeb | Geopolitická nejistota | Baterie do elektromobilů | Dovoz do Číny v říjnu | Eskalace | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | YPF | Argentinský prezident | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Michelin | Výrobce pneumatik Michelin | Nezisková organizace | Banka pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Cecilia Skingsleyová | Tokenizace | Vytvořené tokeny | Nový druh digitálních měn | Technologické standardy | Munger | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Pandemie covidu | Dopravní subvence | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | Západní státy | ProCent | Privatizace | Nový argentinský prezident | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | PowerCo | Letadla | Měkké přistání | Velké hospodářské krize | Portfólia | Rusové | Snížení úrokových sazeb v USA | Průmyslové supervelmoci | Robert Bosch | Omezování výroby | Plány na omezování výroby | Rušení pracovních míst v Německu | EBM-Papst | Klaus Geissdörfer | Maria Röttgerová | Stefan Klebert | GEA | Dny Německa | Hodnota globálních trhů | Hospodářské problémy Německa | Problémy Německa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Graf | Cena | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Mezinárodní investice
Mezinárodní investiční banka
Mezinárodní investiční banka (MIB)
Mezinárodní investiční společnost
Mezinárodní investoři
Mezinárodní konflikty
Mezinárodní konkurenceschopnost
Mezinárodní letiště
Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela
Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela Atény

Následující klíčová slova

Mezinárodní měnový trh
Mezinárodní měny
Mezinárodní obchod
Mezinárodní obchodování
Mezinárodní organizace kávy
Mezinárodní organizace práce
Mezinárodní organizace práce (ILO)
Mezinárodní organizace pro cukr
Mezinárodní organizace pro kakao
Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Oanda
xPartners
IQ Option
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít