Sobota 15. června 2024 12:55
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
InstaForex ETF

Gate

C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit se letos zvyšují, jejich index přidal 5,5 procenta

02.06.2024 Ceny komodit na světových trzích se v letošním roce vesměs zvyšují. Výrazně zdražila měď, nikl, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, sójové boby nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce května vykazuje nárůst o 5,5 procenta.
img

Ryba: Zlato má další rekord, ale to je teprve začátek

20.05.2024 Cena zlata v pondělí vzrostla na historický rekord 2 449 dolarů za troyskou unci a meziročně navýšila o 18 procent. Tento růst je ale teprve začátek nového býčího trendu a cena může v horizontu několika let více než zdvojnásobit, říká v komentáři analytik české společnosti Golden Gate Pavel Ryba.
C:\fakepath\zlato3.jpg

Světová rada: ČR byla za 1Q na pátém místě v nákupech zlata

19.05.2024 Česko bylo za první čtvrtletí letošního roku na pátém místě na světě v nákupech zlata. Česká národní banka (ČNB) ho nakoupila pět tun, loni za stejné období skončila šestá se dvěma tunami. Centrální banky byly už tradičně největšími nákupčími zlata vůbec. Světová rada pro zlato (WGC) to uvedla ve svém dokumentu, který shrnuje první letošní kvartál na světovém trhu se zlatem.
img

Zlato je na historickém rekordu, v korunách vzrostlo o 30 procent

10.04.2024 Cena zlata v těchto dnech vystoupala na historické rekordy a překonala 2 300 dolarů za troyskou unci. V korunách jeho cena meziročně vzrostla o 30 procent. Žene ji nahoru silná maloobchodní poptávka a rekordní nákupy centrálních bank. Zlaté rezervy výrazně navyšuje i ČNB. Poptávku posiluje i výhled na snížení úrokových sazeb v USA.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
img

Ryba: Zlato dosáhlo historického rekordu a může dál růst

29.03.2024 Cena zlata v pátek posílila na historické maximum okolo 2 230 dolarů za unci. Nejvyšší cenu zaznamenalo letos v březnu. Investoři na ně nyní sází, protože očekávají snížení sazeb ze strany amerického Fedu i ECB v nadcházejících měsících.
img

Tržby Golden Gate loni klesly, přesto dosáhly 3,1 miliardy Kč

26.03.2024 Největší obchodník s drahými kovy na českém trhu společnost Golden Gate v loňském roce utržila 3,1 miliardy Kč, což znamená oproti předchozímu roku propad o 53 procent. Golden Gate loni dodala svým klientům 1,4 tuny zlata a 18,6 tuny stříbra. Od vzniku firmy v roce 2011 pak celkový prodej zlata přesáhl již 15,5 tuny zlata a 223 tun stříbra.
img

Úspory ve zlatě se za posledních pět let zhodnotily o třetinu

19.03.2024 Lidé, kteří před pěti lety investovali do fyzického zlata, získali do konce loňského roku výnos 33 procent. Šestiletá investice pak znamenala zhodnocení dokonce o 56,5 procenta a desetiletá o dvě třetiny, vyplývá z údajů české společnosti Golden Gate.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\zlato3.jpg

Analytici: Cena zlata letos směřuje k rekordům

16.02.2024 Cena zlata v letošním roce podle analytiků směřuje k novým rekordům. Důvodem jsou deficity státních rozpočtů, které zůstávají od covidu nepřiměřeně vysoké. A pokud centrální banky začnou snižovat úrokové sazby, jde o impulz pro další silný růst ceny zlata, shodli se analytici ve svých komentářích pro ČTK. Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na 2006 dolarů, kde byla jeho cena i dnes odpoledne.
C:\fakepath\trader-16022024-39-zm.png

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Eagle Gate

16.02.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Eagle Gate. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata

16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.
C:\fakepath\trader-06022024-41-zm.jpg

FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů

06.02.2024 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\trader-10012024-34-zm.jpg

Americký regulátor CFTC upozorňuje na několik nelegálních brokerů

10.01.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
img

Během tří let může dojít až ke zdvojnásobení ceny zlata

04.12.2023 „Vzhledem k tomu, že se ceny zlata pohybují okolo historických maxim a centrální banky zatím stále nezačaly snižovat úrokové sazby, můžeme v příštích letech, až budou centrální banky sazby snižovat, očekávat velmi silný rostoucí trh na zlatě. Zlato vytvoří další maxima a nepřekvapilo by mě, kdyby během tří let došlo až ke zdvojnásobení ceny zlata,“ říká analytik Golden Gate Pavel Ryba.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
img

Čtvrtina Čechů chce čelit inflaci investicemi do zlata

20.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo 25,4 procenta lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí pak vždy přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum: Češi chtějí čelit inflaci investicemi do zlata či nemovitostí

19.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata, nemovitostí nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo přes 25 procent lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate mezi 2000 respondentů.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
img

Deflaci a liberalismus nahrazuje inflace a protekcionismus, řekl Pírko na Vyšehradském fóru

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny, nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom Štěpán Pírko.
C:\fakepath\trader-19102023-40-zm.jpg

Ekonom: Globální ekonomika se posunula od liberalismu k větším státním zásahům

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom investičního fondu Bohemian Empire Štěpán Pírko.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB varuje před firmou, která zneužívá jméno J&T Investiční společnosti

16.10.2023 Česká národní banka (ČNB) varovala před aktivitami společnosti JTIS Group, která nabízí obchodování s akciovými indexy, kryptoměnami a komoditami. Firma nemá oprávnění k působení na českém finančním trhu, a případné investice tak nejsou ze zákona pojištěny ani jinak chráněny, uvedla centrální banka. Upozornila také, že tato společnost zneužívá identitu firmy J&T Investiční společnost.
img

10 citátů, které předpověděly současnou inflaci

10.10.2023 Inflace po covidovém rozhazování nebude jen přechodná, inflaci napomáhají zásahy centrálních bank a politiků do ekonomiky, a pokud uměle snižujeme sazby, narušujete hospodářský cyklus, čímž křivíme ekonomiku. To jsou hlavní myšlenky a předpovědi řečníků z minulých ročníků konference Vyšehradské fórum.
C:\fakepath\20231002_Sentiment_img1.jpg

Je akciová party u konce? Aneb aktuální sentiment amerického akciového trhu

02.10.2023 Sentiment amerického akciového trhu na konci 2. kvartálu připomínal bujarou party a přirovnání k party si ponechám i pro sentiment akciového trhu na konci 3. kvartálu. Veselou náladu ale vystřídala únava a hned několik věcí nasvědčuje tomu, že party skončila.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\zlato2.jpg

Cena zlata poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod 1900 dolarů za unci

27.09.2023 Cena zlata dnes poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod hranici 1900 dolarů (zhruba 44.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji podle analytiků tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá své úrokové sazby delší dobu na vyšší úrovni. Kolem 15:30 SELČ cena zlata podle údajů agentury Bloomberg vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta a pohybovala se těsně pod 1890 USD za unci.
C:\fakepath\trader-25092023-33-zm.jpg

FCA varuje před brokerem Cryptofigo

25.09.2023 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká brokera Cryptofigo. Tento broker ovšem nemá podle FCA patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Upozornění na aktivity subjektu vystupujícím pod názvem „INVEST GATE LTD“

20.09.2023 Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem „INVEST GATE LTD“, který veřejnosti nabízí možnost investování prostřednictvím webové stránky https://trade.investgateltd.com/cz, nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb, ani nedisponuje žádným jiným povolením k činnosti na finančním trhu v České republice. Případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB varovala před aktivitami subjektů, které napodobují jména jiných firem

20.09.2023 Česká národní banka (ČNB) varovala před aktivitami subjektů vystupujících pod názvy Kryspin Group a Invest Gate Ltd, které nabízejí investiční služby a obchodování s komoditami či akciemi. Žádný z těchto subjektů nemá oprávnění k působení na českém finančním trhu, a případné investice tak nejsou ze zákona pojištěny ani jinak chráněny, uvedla centrální banka. Upozornila také na to, že subjekty zneužívají obchodní jméno jiných společností, které se snaží napodobit.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
img

Zlato od začátku roku posílilo o šest procent na 1940 dolarů

04.09.2023 Cena zlata se od ledna do začátku září zvýšila o 6,4 procenta na dnešních 1940 amerických dolarů za troyskou unci. Za samotný srpen se cena i přes výkyv v polovině měsíce nezměnila. Na začátku května přitom žlutý kov atakoval hranici 2050 dolarů, naopak v únoru jeho cena dosahovala v jednu chvíli jen 1810 USD, uvedl analytik Golden Gate Pavel Ryba.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytici: Za propadem ceny zlata je posilování dolaru

16.08.2023 Za propadem ceny zlata v posledních týdnech je především posilování amerického dolaru v důsledku zvyšování úrokových sazeb v USA. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Zlato od začátku roku zlevnilo o tři procenta na dnešních 1907 USD, tedy asi 42.100 Kč, za unci, což odpovídá 31,1 gramu.
img

Oil stabilizes in anticipation of US inflation data

10.08.2023 Oil prices stabilized on Thursday as investors exercised caution before the release of anticipated inflation data, which could offer insights into U.S. interest rate trends.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\trader-18072023-21-zm.jpg

FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů

18.07.2023 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty.
img

Oil gets cheaper ahead of China and US data, but OPEC+ cuts limit its decline

10.07.2023 Oil prices in Asian trading on Monday experienced a slight decline as investors exercised caution ahead of upcoming economic data releases from major consumers like the United States and China. However, the expected cuts in crude supply from Saudi Arabia and Russia helped limit the extent of the losses.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny

29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
img

Zelené zlato přichází na český trh

23.05.2023 Největší český obchodník s drahými kovy v České republice společnost Golden Gate uvádí na trh zlaté investiční slitky švýcarské slévárny Valcambi s označením Green Gold. Surovina pro výrobu takzvaného zeleného zlata pochází výhradně z dolů, které dodržují nejvyšší standardy péče nejen o životní prostředí, ale také o zdraví, bezpečnost a lidská práva svých zaměstnanců podle pokynů mezinárodní organizace OECD.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě letos zatím zpevňují, řada evropských indexů je na maximu

02.05.2023 Akcie na světových trzích v prvních čtyřech měsících letošního roku většinou posílily. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce dubna připsal devět procent, evropský index Euro STOXX 50 pak více než 13 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, ukazují statistiky.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Tržby Golden Gate vzrostly o 23 procent, dosáhly 6,5 miliardy Kč

05.04.2023 Největší obchodník na českém trhu s drahými kovy společnost Golden Gate navýšila meziročně tržby o 23 procent. V loňském roce její zákazníci nakoupili tři tuny zlata a 36,8 tuny stříbra. Od vzniku firmy v roce 2011 pak celkový prodej zlata přesáhl již 14 tun zlata a 202 tun stříbra.
img

BMEX bude uvedený na externí burze Gate.io jako první BitMEX token, další budou následovat v roce 2023

04.04.2023 BitMEX, jedna z nejdůvěryhodnějších světových kryptoměnových platforem pro profesionální a institucionální obchodníky, uvede 5. dubna svůj vlastní token BMEX na kryptoměnovou burzu Gate.io. Uvedením tokenu, který poprvé přesáhne hranice platformy BitMEX a brzy se objeví i na dalších burzách, BitMEX pokračuje ve své současné strategii, jejímž cílem je růst a rozšiřování užitkového ekosystému pro držitele BMEX.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata dnes překonala hranici 2000 USD, je nejsilnější za poslední rok

20.03.2023 Cena zlata na světových trzích dnes překonala 2000 USD za troyskou unci, což je nejvíce za poslední rok. Naposledy tuto hranici žlutý kov atakoval krátce po invazi Ruska na Ukrajinu na začátku loňského března. Důvodem současného růstu je panika na trzích způsobená problémy velkých bankovních domů Credit Suisse a SVB. Vyplývá to z údajů serveru Kurzy.cz a komentářů analytiků.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Median: Češi se nejčastěji chrání před inflací investicemi do zlata

19.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, termínovaných vkladů nebo realitních fondů. Zatímco investice do zlata preferuje 24 procent lidí, termínovaný vklad 21 procent a fondy investující do nemovitostí 19 procent. Zhruba 60 procent lidí vnímá znehodnocení úspor stejně velkým problémem jako zdražování. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury Median mezi 2000 respondenty.
img

Median: Češi proti inflaci volí nejčastěji zlato

17.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, uvedlo to 24 procent lidí. Na druhém místě je termínovaný vklad, který by si vybralo 21 procent a realitní fond 19 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytici: Zlato za tři měsíce zdražilo o 18 procent, v korunách o tři procenta

27.01.2023 Cena zlata v amerických dolarech vzrostla od listopadu loňského roku z 1630 USD na dnešních 1932 USD, což je nárůst o více než 18 procent. Pro české investory nakupující zlato v korunách to byl kvůli posilujícímu kurzu koruny vůči dolaru nárůst o tři procenta. ČTK to řekl manažer společnosti Golden Gate CZ Pavel Řihák.
img

V Praze se objevily padělané zlaté slitky za 1,5 milionu

22.12.2022 V předvánočním období se na českém trhu opět objevil padělek zlatých slitků. Na pobočce společnosti Golden Gate v Praze se muž snažil prodat falešné cihličky, jejichž nákupní cena na trhu by se v případě pravosti pohybovala kolem 1,5 milionu korun. Obchodník však padělek rozpoznal a poslal muže na Puncovní úřad.
img

Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?

28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
C:\fakepath\crypto.jpg

Po krachu kryptoměnové burzy FTX se objevily obavy z pádu Crypto.com

16.11.2022 Po krachu burzy FTX narůstají ve světě kryptoměn obavy z pádu konkurenční Crypto.com. Na twitteru se o víkendu objevily spekulace, že tato firma čelí problémům, společnost se ale nyní snaží zákazníky přesvědčit, že jejich peníze jsou v bezpečí. Informuje o tom server CNBC. Crypto.com je menší než FTX, ale podle serveru CoinGecko stále patří mezi 15 nejlepších světových kryptoměnových burz.
img

Akcie týdne - AMD (3.11.2022)

03.11.2022 Akcie společnosti AMD (AMD.US) v úterý vzrostly až o 6 % poté, co výrobce čipů uvedl, že jeho podnikání v oblasti serverových čipů v nadcházejících čtvrtletích poroste, i když výsledky a čtvrtletní předpovědi nesplnily očekávání Wall Street.
img

Akcie AMD vzrástli po zverejnení hospodárskych výsledkov 📈

02.11.2022 Výrobca čipov Advanced Micro Devices (AMD.US) včera po uzavretí burzy na Wall Street zverejnil výsledky za tretí štvrťrok. Správa bola slabšia, ako sa očakávalo, ale prekonala „slabé“ vyhliadky, ktoré spoločnosť zdieľala v októbri a signalizovala rýchlo klesajúci dopyt po osobných počítačoch. Akcie rástli o takmer 5% pred otvorením trhu:
img

Stabilní fyzická poptávka po zlatě a stříbře naznačuje budoucí vývoj cen

18.10.2022 Přetrvávající inflace bude Fed nutit k agresivnímu zvyšování úrokových sazeb až do konce roku, což následně bude udržovat prudký pokles cen zlata a stříbra.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Experti: Cena bitcoinu by se mohla v příštích měsících vrátit nad 30.000 dolarů

29.07.2022 Cena kryptoměny bitcoin by se v nejbližších měsících mohla vrátit nad 30.000 amerických dolarů (asi 726.000 Kč) ze současných zhruba 24.000 dolarů (580.000 Kč). Bude ale záležet na vývoji akciového trhu, na který je v poslední době výrazně výrazně navázaná. Vyplývá to z vyjádření odborníků na kryptoměny pro ČTK.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Poptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent na 2189 tun

29.07.2022 Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).
C:\fakepath\trader-15072022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2022 1) Cena zlata tento týden atakovala hranici 1700 dolarů za unci (cca 41.478 Kč) a dostala se tak v dolarovém vyjádření na nejnižší úroveň od začátku letošního roku. V korunovém vyjádření se cena zlata pohybuje na přibližně stejné úrovni jako na počátku roku. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: Cena zlata v dolarovém vyjádření je na letošním minimu

15.07.2022 Cena zlata tento týden atakovala hranici 1700 dolarů za unci (cca 41.478 Kč) a dostala se tak v dolarovém vyjádření na nejnižší úroveň od začátku letošního roku. V korunovém vyjádření se cena zlata pohybuje na přibližně stejné úrovni jako na počátku roku. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
img

Renáta Kellnerová se před smrtí manžela věnovala hlavně charitě a vzdělávání

03.07.2022 Vizitka Renáty Kellnerové, vdovy po zakladateli PPF Petru Kellnerovi, která je nyní správkyní jeho pozůstalosti a jež 4. července oslaví 55. narozeniny:
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Zlato můžete mít za pár dnů i za měsíc. Dodávky se výrazně liší

31.05.2022 Zejména prudce rostoucí inflace, válečný konflikt na Ukrajině a nejisté ekonomické vyhlídky zvýšily v letošním roce skokově poptávku českých domácností po fyzickém zlatě. U některých firem tak mohou zákazníci na zakoupené slitky čekat týdny i měsíce. Naopak u velkých zavedených prodejců jen dny.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent

17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
C:\fakepath\kellner.jpg

Kellner byl nejbohatší Čech, věnoval se i pomoci znevýhodněným školákům

27.03.2022 - Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst nejbohatšího a jednoho z nejvlivnějších Čechů a taky muže, co si hlídal soukromí. V investiční skupině PPF, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech, ovládal téměř 99 procenta. Na veřejnosti se miliardář Kellner příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. Tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, kam vyrazil lyžovat, ve věku 56 let. Za nehodou podle vyšetřování zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna je nyní jen mírně slabší než před měsícem před ruskou invazí

24.03.2022 Koruna na invazi Ruska na Ukrajině reagovala více než pětiprocentním poklesem k euru, nyní je ale jen mírně slabší než před měsícem na začátku války. Výrazněji oslabila k dolaru. ČTK to dnes řekl analytik Wood & Company Vojtěch Boháč. O téměř čtvrtinu za měsíc zdražila ropa, mírně stoupla cena zlata, uvedl.
img

Zlato je kvůli válce na Ukrajině nejsilnější od loňského června

01.03.2022 Zlato za první dva měsíce letošního roku posílilo o 4,5 procenta na 1910 dolarů za troyskou unci. Jeho cena se tak dostala nejvýš od začátku loňského června. Důvodem výrazného nárůstu byla především eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Podobně posílilo i stříbro o 5 procent na 24,5 dolarů za unci, říká analytik Golden Gate CZ Marek Brávník.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
C:\fakepath\stribro.jpg

Drahé kovy během invaze na Ukrajinu zdražují, zlato o 1,5 procenta

24.02.2022 Drahé kovy a ropa dnes během invaze ruských vojsk na území Ukrajiny zdražují. Zlato přidalo během pár hodin 1,5 procenta, stříbro 2,3 procenta, platina dvě procenta a ropa šest procent, řekl ČTK analytik Golden Gate CZ Marek Brávník.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

22.02.2022 Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
img

Cena zlata na konci ledna klesla o tři procenta na 1800 dolarů

01.02.2022 Zlatu se během posledního roku nedařilo dohnat pokles způsobený výkyvem v předchozím koronavirovém roce. Jeho cena se nicméně postupně zvyšuje a na konci ledna už byla na úrovni 1797 dolarů za unci, tedy jen o 3,4 procenta pod hodnotou před rokem. V prosinci byl meziroční pokles ještě sedmiprocentní. O poznání hůře je na tom stříbro s meziročním poklesem o téměř 23 procent na 22,47 dolarů za unci.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
C:\fakepath\krypto-13012022.jpg

TOP 6 Kryptomien na rok 2022 (časť II.)

13.01.2022 Kryptomeny už existujú viac ako 13 rokov a každým rokom ich pribúda viacej. S príchodom metaverzu a NFTčiek kryptomeny len naberú na svojej sile a najbližšie roky nepochybujem o pokračovaní rastu ich ceny, popularity a využitia v našom svete. V tomto blogu by som sa rád pozrel na kryptomeny, ktoré sú zaujímavé nie len z pohľadu grafu ale aj ich popisu a využitia. Poďme sa pozrieť na dYdX, Qredo a CumStar.
C:\fakepath\crypto-12012022.jpeg

TOP 6 Kryptomien na rok 2022 (časť I.)

12.01.2022 Kryptomeny slavili nedávno 13te narodeniny a každým rokom ich pribúda viacej. S príchodom metaverzu a NFTčiek kryptomeny len naberú na svojej sile a najbližšie roky nepochybujem o pokračovaní rastu ich ceny, popularity a využitia v našom svete. V tomto blogu by som sa rád pozrel na kryptomeny, ktoré sú zaujímavé nie len z pohľadu grafu ale aj ich popisu a využitia. Poďme na to.
Související klíčová slova: Zlatý poklad | Cena zlata v letošním roce | Akcie Meta Platforms | Vila na pražské Hanspaulce | Cena platiny | Hlava a ramena | Ethernity | Vojenské lesy | Valcambi Green Gold | Filip Louženský | JTIS | LBank | Vyšehradské fórum | DIGITAL GOLD INVESTMENT | Války | Vývoj | Češi | Rychlé zisky | Trh nemovitostí | Akciové společnosti | Makléřská společnost | DPH | EUR | Exercise | Velké finanční krize | Stoxx | Zelené zlato | Vývoj ceny zlata | Ochránit úspory | Krize na Blízkém východě | Texas | Očekávání | Ceny energetických komodit | Velké částky | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Nikl | CMC Markets | Pozitivní nálada | CRYPTO VISION | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Cryptofigo | Pro investory | Crypto | Investice | Potenciál | Ropný benchmark WTI | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Káva Arabica | Finpari | Chování | Invaze na Ukrajinu | Ceny kakaa | Cryptofigo.pw | Experti | Rekord | Pumpování peněz do ekonomiky | Evropský index | Moody's Investors Service | Úrokové sazby v USA | Asijské trhy | Spotřebitelé | Conscious | Předseda představenstva | Bezpečný přístav | Strach | Cena bitcoinu | Akcie společnosti | ETH | Štěpán Pírko | Brent | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Výnos | Russell 2000 | CAC 40 | IHNED | Tisk peněz | Marika Čupa | Market Options | SMA | Vzdělávání | Investiční strategie | Vývoj ceny sóji | Muhammad Ali | Investiční portfolio | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Kontrakty | Ceny komodit na trzích | The Kellner Family Foundation | Propad cen | Invest Gate | JTIS Group | Platební neschopnosti | Francouzský akciový index CAC 40 | Metaverse | Index SSE | Index Russell | FTX | Posilování dolaru | Sentiment amerického akciového trhu | Ceny sóji | Changpeng Zhao | Znehodnocení | Peníze | Úrokové míry | Pandemie COVID-19 | Index CAC 40 | Ukazatel | Francie | Investiční aktiva | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | Palladium | Rarible | Ropa WTI | Americké ekonomiky | Znehodnocení úspor | INTC.US | Kapitál | USD | Nejbohatší Čech | Burzy | Ceny elektřiny | Období stagflace | Na burze | Broker | Vývoj ceny palladia | Proražení | Vývoj ceny zemního plynu | OnlyFans | Export | Weathika | TXN | Garance | Swapy | Extrémní strach | Energetická společnost | Pokles inflace v USA | O2 | Ruský prezident | Index agentury Bloomberg | Dovoz | Nasdaq Composite | Next Finance | Český ekonom | Bohemian Empire | Nikkei | Nejbohatší | Fitch Ratings | GEMINIFX | Green Gold | Zvýšení sazeb | Zlaté slitky | Investovat | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Válka na Ukrajině | Nervozita | Akciové indexy | Investing.com | Americký prezident | Investoři v USA | Cenové pohyby | Portfolio | EUR/CZK | Globální ekonomiky | Ekonom Štěpán Křeček | Euro Stoxx 50 | Poptávka centrálních bank | Finančník | Zpřísňování měnové politiky | Uniper (UN01.DE) | Investoři | BitMEX | Cenový růst | Prezident | Nejistoty | AMD | Média | Commodity futures trading | Nárůst ceny | Zisk | metadbtctrade.com | Boom | Cena mědi | Pesimismus | Vyšší hodnoty | Vývoj ceny cukru | CRYSTALS-MINERS.COM | Nízké úrokové sazby | Investiční | World Gold Council | Uložení peněz | Vývoj ceny pšenice | Berlín | WSJ | ApeSwap | Průzkum | Makléřská společnost Marex | TradeCapital Axis | Ropa Brent | Nižší poptávka | J&T Investiční společnosti | Cestovní ruch | Crypto Asset Recovery | Analýzy | Posilování amerického dolaru | P/E | Zpráva | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Prodej | Patria | Analytik Purple Trading | Rozpočtová politika | Onemocnění COVID-19 | WGC | Akcie a dluhopisy | Skupina OPEC+ | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Management | XAU/USD | Bitfinex | Akcionáři | Centrální banky | S&P | Rekordní hodnoty | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zemní plyn | Tokeny | Pandemie COVID | CRYSTALS-MINERS | Obchodování | Vývoj ceny bitcoinu | Zprávy | Cenový boom | Majitel | Green Crypto Trades | Meta | UBS | West Texas Intermediate | Průmyslové komodity | Investiční zlato | Averze k riziku | Ceny stříbra | Ceny ropy | Cena elektřiny na burze | Silný růst | Byty | Udržitelnost | Vyšetřování | Trades | Tržní cykly | Oanda | Vyhlídky | Ceny Bitcoinu | Deflace | Zemědělské komodity | Růst inflace | Výroční zpráva | Covid | CZ | Společnost XTB | Cena ropy brent | Marek Brávník | PEG | Praha | Míra | Obchodovanie | Rekordní ceny | Komodita | Marek Pokorný | Cena zlata dnes | Předpověď | Firmy | Nerozhodnost | Profesor Josef Šíma | Kryptoměnové burzy | Výsledky | Koruna | Výrazný pokles | Finanční služby | Pokračující pokles | Cukr | Commodity Futures Trading Commission | Britský finanční regulátor | Vývoj ceny plynu | Tržní ceny | Bitcoin | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | BRIDGE GATE CAPITAL | Onemocnění | Výkonnost zlata | Cena ropy WTI | Úroda | TIM | René Remšík | Propad | Petr Lajsek | Kryptoměny bitcoin | Silný dolar | Rystad Energy | Údaje | Ropa typu Brent | xStation | Výkonnost | Hypoteční trh | OPEC+ | Arvato Limited | Diverzifikace při investování | Americká banka | Nejvýraznější ztráty | Objem | Automobilky | Ruská vojska | Spoření | Oživení v Číně | Sázka | Výsledky společnosti | Investice do kryptoměn | Pojišťovny | Ceny bavlny | Termínovaný vklad | Graf | NGAS | Regulátor | Pacquaio | Index S&P 500 | Úspory ve zlatě | Ceny cukru | Posílení amerického dolaru | Ceny na čerpacích stanicích | Plyn | Blízký východ | Gate.io | První obchodní den | Cena plynu | Možnost zhodnocení | Short | Poptávka po bezpečných aktivech | Deficit | Stavebnictví | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | CFDs | Cena cukru na burze v New Yorku | Cenová hladina | Hospodářské oživení | Růst zlata | Americká centrální banka | Hypotéky | EY | LEN | High | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Financial Conduct Authority (FCA) | Zvýšení úrokových sazeb | Wilder World | Rostoucí trend | OPEC | Finanční krize | Ukrajina | Pokles ceny | Cena drahých kovů | Catch me if you can | Ceny ropy WTI | Sójové boby | Oslabení amerického dolaru | DAX (DE30) | Kakao | Makroekonomický vývoj | Česká koruna | OECD | Zeke Elliott | Investiční společnost | Silnější dolar | Mexiko | Spot | Napětí na Ukrajině | Rystad | Groupe Beneteau | CumStar | Akcie Komerční banky | Rakousko | Stříbro | Těžby Bitcoinu | Oslabení koruny | Drahý kov | Turecko | NFTčka | Inflace v Polsku | Eagle Gate | Chamtivost | LNG | Arvato | Změna trendu | Oldřich Rejnuš | Pozornost | Finanční média | Celosvětová poptávka | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Trh | Medián | Komise | Vývoj na komoditních trzích | Války na Ukrajině | Open Gate | Vysoké ztráty | Výrazný růst | S&P 500 | Fed | PLATINUM | Korekce | JDE | Upozornění | Stahování akcií | Kris Marszalek | ProCent | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Pražské burzy | Boháč | Konkurenceschopnost | Investiční produkt | USDT | Yahoo | MT4 | Nejistota | Open Gate v Babicích | ANO | Poměr P/E | Skladování kryptoměn | Životní náklady | BitMEX token | Microsoft | Příležitosti | Cena hliníku | Hotovost | Commission | Srí Lanka | PPF a J&T | Range | Long pozice | Perpetual swaps | Drahé energie | Kraken | Pravděpodobnost | Propouštění zaměstnanců | Markets | Unce zlata | Markéta Šichtařová | Kellnerová | PPF v Číně | Nákupní cena | Německá vláda | Německo | CFTC | Tomáš Pfeiler | Zasedání americké centrální banky | Invest | Centrální banka | Vice | Další růst | SMA 200 | Investiční služby | Jiří Tyleček | Životní prostředí | CL | Rozhodnutí ČNB | Investice do akcií | LIBOR | Grafy | Čistý zisk | Podnikatelé | Kovy | Centrum | Zadlužení | Společnosti | Zájem o zřízení fondu | Hlavní akciové indexy | Bartle Investment | Kartel OPEC | Aktivum | Federal Reserve | UN01 | Puncovní úřad | Huobi | Kov | Spoluzakladatel | Ruská invaze na Ukrajinu | Domácnosti | Crypto.com | Krypto produkt | Americký dolar | Analytici | Ceny komodit | Knihy Howarda Markse | Good Delivery | ČNB Aleš Michl | Elliott | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Kurz koruny | Situace | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | Guvernér Michl | Štěpán Hájek | Ceny hliníku | Předseda | Ceny stříbra SILVER | Ceny obilovin | Utahování měnové politiky | Vývoj ceny stříbra SILVER | Nakupovat zlato | J&T | Rostoucí ceny plynu | Zájem o investice | Traders | Dobrá nálada | Fond kvalifikovaných investorů | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Cvičení | Stagnace | Ekonomiky | Floating | Růst mezd | Obchodovaných komodit | Snížení sazeb | Apple | Úspory | Open | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Dow Jones Industrial Average | Ceny kukuřice | Dluhy | Německá centrální banka | Financovat | Řetězec | Investiční poptávka | Fond | StreetAccount | JP Morgan | Ztráta | Rozpočtové politiky | Marex | Aktuální cena | AMD.US | Kupní síly peněz | Nejlepší investice | Deglobalizace | ECB | Objem zlata | Nový rekord | Úroky | Refinitiv | Moody's | NAFTA | Tržby | Výrazné cenové pohyby | Portu | Cena | Separatistické regiony | SWIFT COIN | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Káva | Burza Crypto.com | Přenos | Skupiny PPF | Profesor Oldřich Rejnuš | E-shopy | Euro STOXX | Vývoj hodnoty | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | ČNB | Wood and Company | Dluhopisy | Forex Ltd. | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Finance | Fenomenální růst | Ceny palladia | Konsensus | Investiční portfolia | Finance Group | Šmejc | Cena kakaa | Americké společnosti | Regulované firmy | Thajsko | Startup | NVDA | Obchodník | Portfolio manažer | Akcie týdne | PVM | COVID-19 | Moskva | Ekonomické vyhlídky | Cena benzínu | Index cen | Intel (INTC.US) | Rizika | Růst ceny | Alokace | Skupina OPEC | Golden Gate | Raketový růst akcií | Pokles indexu | Momentum | Pozitivní sentiment | Vývoj ceny ropy WTI | Nastavení měnové politiky | Zisky | Obchodování s akciovými indexy | FCA | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Qredo | Globální ekonomika | Gold.plus | Cena palladia | Prodávající | Financial Conduct Authority | Inflační očekávání | Analytika | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | Cena zlata | Vysoké inflace | Coinbase | Růst čínské ekonomiky | Rizikové averze | Obchodníci | Trinity Bank | Capital | Měkké přistání | Růst cen | Index Russell 2000 | Guvernér | Akcie Pilulky | Dluhový strop | RSI | Poptávka | BMEX | EUR/MWh | Fitch | Financování | Výrobce čipů | Bruce Lee | Čína | Omezení dodávek | GMT | Historické maximum | Americká lehká ropa | Analytik investiční společnosti | Sentiment akciového trhu | Arabica | Obchodovat | Republikáni | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Invaze | Investor | Správy devizových rezerv | Line | Cena kryptoměny | Obavy z pádu Crypto.com | Fear and Greed | Medvědi | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Tony Sycamore | Cena severomořské ropy Brent | HAS | Regulátor CFTC | WTI | Miliardy korun | BMEX token | Správa PPF | Fear and Greed Index | HDP | Akcie Uniper (UN01.DE) | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | Problémy | Vývoje ceny | Ekonom Vladimír Pikora | ROCE | Cena ropy | Ceny niklu | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Ocel | Marže | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Alphabet | Investiční zisky | Snížení úrokových sazeb v USA | Zkušenosti | Ropa | Protekcionismus | Rezervy | TradeCapital | Ceny paliv | Ceny nafty | Poptávka po zlatě | Sklo Union | Statistiky | Restrikce | Čínský index | Diverzifikovat | FX | Rozhodování | Optimismus | Kryspin | Index Nikkei 225 | První peníze | Kurz | Market | Kurzy.cz | Home Credit | Vývoj ceny niklu | Price Futures Group | Ropa a Plyn | Globalizace | Guvernér ČNB Aleš Michl | Rozkolísaný | Vývoj ceny kávy | Dolar | Uhlí | Hliník | Ceny pšenice | BH Securities | Euro | Negativní vývoj | Server CNBC | Kukuřice | Risk | Měď | Cena niklu | Binance | LME | Federální rezervní banky | Index SSE Composite | Banka JP Morgan | Ekonomové | Sony | Stagflace | Hospodářství | CryptoTxTrade | EU | Ruská agrese | Uniper | Miliardy | Intermediate | Americký regulátor CFTC | Burzovně obchodované produkty | Spojené státy | CAR | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Vývoz | Akcie Uniperu | Recese | Index strachu | Emisní povolenky | Růst akcií | DAILY FXMINING | Analytik Wood and Company | Stimul | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Zřízení fondu | Pandemie | Petr Kellner | Spekulace | Denní graf | Štěpán Křeček | Vývoj ceny platiny | META-D-BTC TRADE | Frank | CryptoTxTrade LTD | Ceny benzínu | Balance | Paul Schockemöhle | Silicon Valley | Ceny energií | Ceny potravin | Intel | Meziroční míra inflace | Ticker | Úspěchy | Rostoucí inflace | Eskalace napětí | Panika | Cena elektřiny | Purple Trading Petr Lajsek | Agentura Fitch | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konflikt na Ukrajině | Dopady vysokých úrokových sazeb | Mince | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Valcambi | Střadatelé | Dow Jones Industrial | Oslabení | Akcionáři Moneta | Míra inflace | Fyzické zlato | Platforma | Manufacturing | Option King | CNN | Úsilí | Nařízení | SWIFT | Pokles cen zlata | Poskytování úvěrů | Conscious Crypto | BTC | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Josef Šíma | Potravinové komodity | Stichting WST Capital | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Podnikatel | Cena cukru | Nejvyšší růst | ETF | BLACKROCK FX PRO | CRYPTO VISION LIMITED | Akciové trhy | Omezení těžby | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Ceny komodit letos | Výprodej | Cykly | Long | Rally | Recese v USA | Komoditní index | Americké vlády | Řád bílého lva | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Časopis Forbes | Analytik Pavel Ryba | Investiční kapitál | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | SP500 | Bezpečnost | Index euro | Finanční regulátor | Energetické krize | Kryspin Group | Čínské akcie | Economic | | Pochybnosti | Invest Gate Ltd | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | RARI | Investiční fondy | Největší pokles | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Commodity futures | Burzovní cena | Komunikace | Burza Binance | MAM | Bankrot | Další vývoj | Zasedání FED | Investování | Objemy obchodů | Indexy S&P | Obchodní firmy | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | FAO | Nákup zlata | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Sazby | SVB | Martin Stránský | Výprodej akcií | Ekonomika | Zklidnění situace | Historická maxima | Elektřina | Sankce | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Spořící účty | Ceny zlata | Výhled | Prodejní cena | Komerční banky | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Výnosy | Shaq | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Cena cukru na burze | Vysoké ceny | Energetické společnosti | Propouštění | SWIFTCOINTRADES.COM | Zaměstnanci | Bankovní krize | Finanční trhy | Zlaté rezervy | Cyrrus | Bartle Investment Group | Expanze | Jiří Šmejc | Hospodářský cyklus | Fondy | Coin Royal | Comfort Finance | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Spread | Významné riziko | Retail Investor | Společnost Marex | Krize | Ceny ropy Brent | BlackRock | Anna Kellnerová | Ceny plynu a elektřiny | CoinGecko | Objednávky | Index strachu VIX | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Akcie ve světě | NFT | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | London Bullion Market Association | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Investice do zlata | Průměrná míra inflace | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Investice do slitků a mincí | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Vila ve Vraném nad Vltavou | Green Crypto | Větší korekce | DE30 | Měna | Dodávky plynu | UN01.DE | Ropa dnes | Renáta Kellnerová | Futures trading | Nákupy centrálních bank | Miliardy dolarů | IP Gate Trade | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Růst poptávky | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Česká národní banka | Trade | Padělané zlaté slitky | Výnosy desetiletých dluhopisů | Rates | Pravděpodobnost recese | IPO | Rusko | PancakeSwap | Chuť investovat | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Tržby společnosti | Obchodní den | Daňový úřad | Írán | Zdražování | CMC | EPS | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Kupní síla | Cena zlata na burze | Ropy | Historie | Řízení rizik | Singapur | Cena kryptoměny bitcoin | Obiloviny | Nejobchodovanější krypto produkt | Angažmá PPF | Rafinerie | Společnost | INVEST GATE a.s. | Vývoj ceny bavlny | Xilinx | Rezervní měny | Sázky | Stahování akcií O2 | TradeThunder | Forbes | Disclaimer | KuCoin | Cena kontraktu | Objem nákupů | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | D1 | Beneteau | Ztráty | Klon regulované firmy | Price Futures | Organizace | Obilí | Leverage | VIX | Akcie AMD | Růst | Energetické komodity | Příjmy | Comfort Finance Group | Zajištění | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Komoditní | Golden Gate CZ | Společnost Uniper | MiFID II | Token | Fundament | Kryptoměnová burza | Valcambi Green Gold (VGG) | Bohatství | Komodity | Investiční fond | Úročení | ÚRS | Ekonom Juraj Karpiš | Výsledková sezóna | První BitMEX token | ČTK | Valuace | Krypto-NFT | Akcionáři Moneta Money Bank | Soukromá společnost | LVMH | Cap | Juraj Karpiš | Správa | Největší americké společnosti | Ceny mědi | ERN | Zásoby zlata | Americká centrální banka FED | Odvětví | Týdeník Euro | Poradenství | Ekonom Štěpán Pírko | Diverzifikace | Next Finance Markéta Šichtařová | Eskalace konfliktu | Prodej zlatých slitků | Fundamenty | Akcie Meta | Prudký pokles cen | Howard Marks | Ekonomický cyklus | Reálné zhodnocení | Prohlášení | Roman Pilíšek | Současný dluh | Nižší úrokové sazby | Zisk na akcii | Analýza | Akcie Uniper | All Time High | Úrokové výnosy | Nvidia | Ethereum (ETH) | Banka | Posílení | Železná ruda | Velké ztráty | PPF | Kontrakt na burze | Uložení peněz na termínovaný vklad | Vysoké úrokové sazby | NVDA.US | Upozornění na aktivity subjektu | Pavel Ryba | Vývoj měnového páru | Akciový index CAC 40 | Zlaté zásoby | Analytička | ATH | Deutsche Bank | Americký index | Texaská ropa WTI | META-D-BTC | Vyšší úrokové sazby | Certifikát | Americké centrální banky | Typ ropy | Meme coiny | Bloomberg | Francouzský akciový index | Panika na trzích | SWIFT COIN TRADES | Ekonomický růst | Vývoj ceny kakaa | Vakcína | COIN | Průmyslové kovy | Běžný výnos | DJIA | Wall Street | XTB Jiří Tyleček | Vysoké ceny energií | Snižování sazeb | ČR | Nemovitosti | Povolení k činnosti | Čínský index SSE Composite | Futures | Riziko | Baker Hughes | XTB | Čínské akcie dnes | Hush Network | High risk | Arvato Energy | Index Nikkei | NFT market | CitFin | Investice do slitků | Akciový index | Wilder Metaverse | Bílý cukr | Platina | Gold.plus Martin Stránský | Aleš Michl | xStation5 | MWh | Ruská invaze | Budoucí vývoj | Cena železné rudy | First Republic | Portfólia | DAO | Očekávání trhu | E-commerce | Burza Crypto | BICE CAPITAL | Americké akciové indexy | Meta Platforms | MEXC | Poskytování investičních služeb | SPOT | Burze | Medvědí rally | Cena bavlny | Švýcarské rafinerie | Pumpování peněz | Vklady zákazníků | Marketingová komunikace | Akcie na světových trzích | Snižování úrokových sazeb | Celoroční výsledky | ISA Investment | Závislost | Klaus-Dieter Maubach | Cena kávy arabica | Trading | Ropná pole | IG | Amazon | Přední český ekonom | Pšenice | Index DAX | Vývoj ceny kukuřice | Kazachstán | Vysoká poptávka | Investiční doporučení | Air Bank | Prodej zlata | Analytik | Rostoucí úrokové sazby | Interacinvestor | MIFID | Axis | Ceny platiny | Statistický úřad | Podnikání | Růst české ekonomiky | DAX | Vývoj ceny mědi | SSE Composite | Ethernity Chain | Vývoj ceny | Miners | Krypto | Phil Flynn | Počasí | Ceny kovů | Německý index DAX | Opatření | Chování investorů | Nové peníze | Analytik XTB | Vývoz komodit | WHO | Ceny kávy | Downstream | Recese ekonomiky | Pozice | Investing | PPF Group | Nálada na americkém akciovém trhu | Nákupy zlata | Banka First Republic | Varovné znamení | Cena stříbra | Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů | Index euro stoxx 50 | Americký regulátor | Světové centrální banky | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | TradingView | Dow Jones | Časový horizont | MercerFX | Spoření do zlata | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | WILD | FX PRO | J&T Investiční společnost | Biden | Budoucnost | Banky | Dodavatelský řetězec | Komoditní index Bloombergu | Výhledy | NASDAQ 100 | Wood & Company | Rostoucí mzdy | Nezaměnitelné tokeny | Společnost Golden Gate | Bělorusko | Sankce vůči Rusku | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Prodeje | Politici | Stavební spoření | Finanční situace | Golden Gate CZ Marek Brávník | Guvernér ČNB | Raketový růst | Investiční platformy | Kontrakt | Komoditní index agentury Bloomberg | Golden Gate Pavel Ryba | Aktuální sentiment | Cena komodit | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | Ovládněte tržní cykly | Zlato | Akcie Microsoftu | Cena dřeva | Decline | Nasdaq | Dekarbonizace | FED sazby | Průměrná cena | Odhady analytiků | Cena kávy | Geopolitické napětí | DYDX | Cenový vývoj | Vyšší inflace | Práce | FOREX | Zpomalení hospodářského růstu | VGG | OKEx | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Akcie First Republic | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | Agentura Moody's | VIAC | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Ochota investovat | Rezidence v Podkozí | Evropské akciové trhy | Ceny v Česku | Kryptoměny | Low | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Obchodování s komoditními futures | INTC | Indie a Čína | Podnikání na kapitálovém trhu | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Pomerančový džus | CNBC | Ropný benchmark | Miliardář | Cena kukuřice | Umění | Texaská ropa | Cena zemního plynu | Celosvětová poptávka po zlatě | Upozornění na aktivity | Belgie | Podniky | Sentiment trhu | Inflace v USA | Žebříček | Světová rada pro zlato | BLACKROCK FX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Garyville
Gary Wang
Gascade
GasNet
Gasoline
Gasoline inventories
Gas Storage
Gas Storage CZ
GasTrade Company
Gastrade.company

Následující klíčová slova

Gatebits
Gatecoin
Gate.io
Gatesův majetek
Gateway Capital
Gateway Capital CG
Gator a Aligator
GATT
Gatwick
Gatwick Airport
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít