Čtvrtek 23. května 2024 23:33
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO sleva

Hypotéky

img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Fidelity International: Dešifrování vztahu mezi finančními tituly a sazbami

17.05.2024 Nacházíme se zhruba v polovině americké výsledkové sezóny za první kvartál, ovšem více než tři čtvrtiny finančních společností již odreportovaly své výsledky. Finanční sektor zatím pohodlně překonává konsenzuální odhady, ale ohledně dalších vyhlídek jsou investoři spíše pesimističtí. Důvodem jsou úrokové sazby, které ze svého současného vrcholu v nadcházejících měsících poputují spíše níže.
img

Praská realitní bublina v Číně, Peking v obavě stupňuje svoji odezvu. Ohrožené je i Česko

17.05.2024 Na čínském realitním trhu jde do tuhého. Peking totiž dnes přišel s dosud nejrazantnějšími zásahy, jež mají zvrátit zrychlující – a vlastně již rekordní – propad cen nemovitostí. Zejména dochází k odstranění administrativně vynucované spodní hranice – jakési „podlahy“ – hypotečních sazeb. Současně se Peking snaží podnítit místní vlády v jednotlivých čínských provinciích, aby domy vykupovaly a přetvářely je v sociálně dostupné bydlení.
img

Banky poskytly proti loňskému dubnu více než dvojnásobek hypoték

15.05.2024 Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v dubnu hypoteční úvěry za 21,9 miliardy korun, což je proti březnu růst o pětinu a proti loňskému dubnu více než dvojnásobek. Úrokové sazby nových úvěrů klesly na 5,1 procenta z březnových 5,19 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí

14.05.2024 Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
img

Výrazná inflace se vrací do Česka, její dubnová úroveň svojí výší zaskočila ČNB i analytiky, hlavně kvůli potravinám. Koruna v reakci citelně posiluje, hypotéky letos moc zlevňovat nebudou

13.05.2024 Výrazná inflace se vrací do Česka. Její dubnová úroveň činí 2,9 v meziročním vyjádření. Jedná se o nejvyšší letošní údaj, který je při samé vrchní mezi tolerančního pásma cílování inflace ČNB. Ta ve své aktuální prognóze počítala s dubnovou inflací pouze ve výši 2,5 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ještě méně. Ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali inflaci pouze 2,4 procenta.
C:\fakepath\usa-inflace-13052024.jpeg

Americká inflace ukáže trhům směr

13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
C:\fakepath\koruna-10052024.png

Koruna jásá, průmysl trpí

10.05.2024 Česká koruna v dubnu otočila slábnoucí trend a díky pozitivním spotřebitelským statistikám i více jestřábí prognóze ČNB se znovu po 3 měsících obchoduje pod 25 korunami za euro.
img

Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce

08.05.2024 Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal.
img

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

08.05.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,52 % p. a. činila v květnu 21 540 korun.
img

ČNB počtvrté snížila sazby. Které hypotéky zlevní?

02.05.2024 Česká národní banka snížila ve čtvrtek již počtvrté za sebou úrokové sazby. Základní úroková sazba tentokrát klesne o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Jak se tento víceméně předpokládaný krok centrální banky projeví v hypotékách? A je lepší vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 30. dubna pro začátečníky

30.04.2024 Cena 1,2520 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo medvědí potenciál páru. Proto jsem neprodával. Podobně tomu bylo i při nákupu libry kolem úrovně 1,2548. Během cenového testu, kdy se indikátor MACD velmi vzdálil od úrovně nula, byl také omezen býčí potenciál páru. Libru včera podpořila absence údajů z Velké Británie, díky které měna mohla aktualizovat týdenní maxima. Spojené království dnes zveřejní méně významné zprávy, takže i v případě slabých čísel je nepravděpodobné, že by libra prudce klesla. Konkrétně jde o zprávy o peněžní zásobě M4, žádostech o hypotéky a čistých úvěrech. Pokud údaje předčí očekávání, proč to nepovažovat za důvod k nákupu libry před zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému? Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Nájemné je stále výrazně levnější než splátka hypotéky, uvádí analýza

29.04.2024 Nájemní bydlení je stále výrazně levnější než splátka hypotéky. Podle analýzy Asociace nájemního bydlení (ANB), kterou má ČTK k dispozici, je měsíční splátka hypotéky bytu o velikosti 53 metrů čtverečních o 7604 korun dražší než měsíční nájemné. Hypotéka tak v současnosti stojí 1,5krát více, asociace ale sama přiznává, že nevýhodou nájemného je, že nevytváří žádnou majetkovou hodnotu. Další nevýhodou může také být riziko náhlého vystěhování. Od začátku roku se rozdíl mezi hypotékou a nájmem snížil zhruba o 150 korun, v roce 2022 byla hypotéka dražší o 10.000 korun.
img

Sen o vlastním bydlení se může změnit v noční můru. Pět nejčastějších chyb při pojištění hypotéky

29.04.2024 Po nedávné krizi bydlení začíná hypoteční trh ve srovnání s předchozími lety stoupat. České banky a stavební spořitelny lidem poskytly v březnu hypoteční úvěry za 18 miliard korun, to je ve srovnání s loňským rokem nárůst zhruba o polovinu. Ukazují to data České bankovní asociace Hypomonitor. Čím dál víc Čechů tak začíná plánovat vlastní bydlení, což v praxi znamená zadlužit se na desítky let dopředu. Jak zajistit bezproblémový průběh splácení hypotéky a na co si dát pozor? Na tyto otázky odpovídá následující článek.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Analytici čekají další snížení úroků ze strany ČNB

28.04.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek znovu sníží základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, otázkou ale podle nich bude rozsah tohoto kroku. Většina z nich očekává pokles sazeb o půl procentního bodu, nevylučují ale ani poloviční rozsah. Členové bankovní rady v uplynulých týdnech upozorňovali, že je i přes inflaci na dvouprocentním cíli ČNB potřeba zachovat opatrný přístup. Proti výraznějšímu poklesu sazeb se vyslovil i člen rady Tomáš Holub, který v březnu neúspěšně navrhoval snížení o 0,75 procentního bodu.
img

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

23.04.2024 Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
img

Ceny nájmů se meziročně mírně zvedly, v Praze nejvíce u dispozice 1+kk

15.04.2024 Za pronájem bytu dispozice 2+kk dají lidé v hlavním městě aktuálně 19 600 korun. Za byt 1+kk pak 14 170 korun. Před rokem byly ceny pronájmů v Praze v řádu stovek korun nižší a situace byla podobná i v dalších krajských městech. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 3 000 nemovitostí v hodnotě přesahující 18 miliard korun. Z analýzy trhu bydlení dále vyplývá, že zatímco nájmy rostly, meziročně rostla i cena za metr čtvereční u starších bytů. Hypotéky naopak mírně zlevnily, což ovšem nebylo dostatečné pro ovlivnění indexu UlovDomov.cz, který porovnává měsíční platby za nájem se splátkami hypotéky při aktuálních sazbách a cenách za metr čtvereční.
img

Banky poskytly v březnu hypotéky za 18 mld. Kč, o půlku více než loni

12.04.2024 Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v březnu hypoteční úvěry za 18 miliard korun, což je proti únoru růst o 15 procent a proti loňskému březnu růst o polovinu. Úrokové sazby nových úvěrů zrychlily pokles na 5,19 procenta z únorových 5,36 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Komerční banka snižuje úrokové sazby hypoték

10.04.2024 Komerční banka letos již podruhé snižuje sazby hypoték. Od 11. dubna snižuje z 5,49 % p. a. na 5,09 % p. a. úročení Hypotéky na udržitelné bydlení s fixací na dva a tři roky.
img

Inflace je na cíli ČNB, leč mírně vyšší, než trh čekal. Koruna proto zpevnila

10.04.2024 To, že meziroční míra inflace zůstala v březnu na úrovni dvouprocentního cíle ČNB, upevňuje argumentaci centrálních bankéřů pro další svižné snižování úrokových měr. Lze tak nyní předpokládat, že základní úroková sazba klesne do konce letošního roku na úroveň 3,75 procenta, a to ze současné hodnoty 5,75 procenta. Například hypotéky by tak do konce letoška měly zlevnit průměrně o necelý procentní bod.
C:\fakepath\nasdaq-ftmo-06042024.jpg

Akciový index Nasdaq: Co jej může ovlivnit v následujících týdnech?

06.04.2024 Akciový index Nasdaq Composite zaznamenal v roce 2023 silný růst převyšující 35 %. Na stejné vlně euforie se tento index prozatím veze i v letošním roce 2024, avšak někteří velmi zkušení investoři se obávají rostoucí inflace, zvyšování úrokových sazeb a geopolitické nestability. Důležitou otázku proto nepochybně představují faktory, které mohou ovlivňovat Nasdaq v následujících týdnech. Které?
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem dubna klesla na 5,57 procenta

05.04.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku dubna klesla z březnových 5,62 procenta na 5,57 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Ceny nemovitosti v Česku se stabilizují, letos lze čekat růst. Zato v Německu stále výrazně padají

04.04.2024 Pokles kupních cen rezidenčních nemovitostí v Česku v posledním loňském čtvrtletí zpomalil, vyplývá z dnes zveřejněných dat Eurostatu. Meziročně totiž činil jen rovné jedno procento. To je slabší pokles cen, než jaký nastal loni ve druhém i třetím kvartále. Signalizuje, že se předchozí propad koncem loňska začal stabilizovat, zejména díky odeznívání mimořádně vysoké inflace a související vyhlídce snížení úrokových sazeb, včetně těch na hypotékách.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna

02.04.2024 Úroveň 1,2605 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2575 mezitím vedly ke ztrátám, protože libra dál klesala.
img

ZLATO: Názory odborníků na trhu se rozcházejí

25.03.2024 Podle nejnovějšího týdenního průzkumu o zlatě je zřejmé, že odborníci na trhu jsou ve svých názorech rozděleni a, pokud jde o analýzu směru ceny, jsou opatrní. Investoři se mezitím vrátili k býčímu trendu.
img

Česká národní banka opět snížila své úrokové sazby

20.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodla o snížení úrokových sazeb o půl procentního bodu.
img

Snižování sazeb je pro trh s nemovitostmi živá voda. Role kupců a prodávajících se na jaře obrátí

20.03.2024 Na trhu s nemovitostmi se po dvou letech začínají misky vah naklánět opět na stranu prodávajících. Zásadním způsobem jim hraje do karet snižování úrokových sazeb ze strany ČNB. Na trh míří investoři hledající stabilní výnos a snižování sazeb se postupně propíše i do cen a dostupnosti hypotečních úvěrů. Nemovitostí je na trhu relativně málo a s rostoucí poptávkou kupců budou mít prodávající výrazně silnější pozici než dříve.
img

Co znamená snížení sazeb pro hypotéky

20.03.2024 ČNB dnes opět snížila úrokové sazby o 0,5 procentního bodu, nyní je dvoutýdenní repo sazba na 5,75 %.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB

20.03.2024 „Další snížení základní úrokové sazby je skvělou zprávou pro všechny, kteří vyčkávají na sjednání hypotéky a následné pořízení nemovitosti. To dlouhodobě povede ke zvýšené poptávce po nemovitostech a růstu jejich cen. Horší zpráva to je pro výnos spořicích účtů a dluhopisů, kde bude následovat pozvolný pokles úrokové sazby. Očekáváme, že lidé budou časem hledat jiné cesty, jak své peníze zhodnotit.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici očekávají další snižování sazeb ČNB

17.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve středu pokračovat ve snižování základní úrokové sazby. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Většina z nich je přesvědčena, že bankovní rada stejně jako v únoru sníží sazbu o půl procentního bodu ze současných 6,25 procenta. Současná inflace by sice podle analytiků hovořila i pro razantnější pokles sazeb, ČNB ale musí vzít v potaz i oslabení koruny, stejně jako přetrvávající inflační tlaky ve službách.
img

Banky poskytly v lednu hypotéky za 15,8 mld. Kč, meziročně dvojnásobek

14.03.2024 Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v únoru hypoteční úvěry za 15,8 miliardy korun, což je proti lednu růst o 21 procent. Meziročně je to dvojnásobek. Úrokové sazby nových úvěrů zrychlily pokles na 5,36 procenta z lednových 5,54 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Starší rodinné domy zlevnily meziročně od 1 do 10 procent, nejvíce v Brně

13.03.2024 Ceny starších rodinných domů jsou meziročně nižší o jedno až deset procent. Analýza společnosti FérMakléři.cz ukázala největší zlevnění metru čtverečního v Brně, a to o zhruba 7 400 korun. Lidé tak začátkem roku v tomto městě mohli koupit starší dům o rozloze 150 m2 o 1 115 250 korun levněji než loni. V Praze šly ceny dolů meziročně o 4 procenta. Srovnání ukázalo ovšem už i meziroční cenové růsty, a to v Ostravě o 5 procent a v Olomouci o 1 procento. V kvartálním pohledu pak ceny už rostly ve více městech.
img

Průměrná sazba hypoték počátkem března stoupla na 5,62 procenta

07.03.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku března nepatrně stoupla z únorových 5,6 procenta na 5,62 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře

07.03.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 5,62 % p. a. byla v březnu 21 737 korun.
img

Chcete hypotéku za 0,5 %? Řekněte si politikům. Prý to pomůže trhu s byty. Opak je pravdou

27.02.2024 Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do roku 2027.
img

Je ideální doba pro nákup nemovitosti. Ceny ale půjdou nahoru, takže brzy bude trh nakloněn spíše prodávajícím

22.02.2024 Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.
C:\fakepath\eurusd-21022024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 21.2.2024

21.02.2024 Americké akcie včera oslabily. Nejvýrazněji klesl technologický index Nasdaq, a to kvůli propadu akcií čipové společnosti Nvidia, která má dnes zveřejnit výsledky hospodaření. Pokles Dow Jonesova indexu na uzdě držel růst akcií maloobchodního gigantu Walmart.
C:\fakepath\trader-20022024-61-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, reaguje na snížení klíčové čínské referenční sazby pro hypotéky

20.02.2024 Americký dolar dnes oslabuje. Reaguje na to, že Čína snížila klíčovou referenční sazbu pro hypotéky. Australský dolar, který se považuje za ukazatel globálního růstu, posiluje.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína chce povzbudit realitní trh snížením referenční sazky hypoték

20.02.2024 Čína snížila klíčovou referenční sazbu pro hypotéky nejvíce v zaznamenané historii a mnohem více, než se čekalo. Snaží se tak povzbudit realitní trh i širší ekonomiku. Pětiletá primární úvěrová sazba (LPR) klesne na 3,95 z dosavadních 4,20 procenta, uvedla dnes čínská centrální banka.
img

Ranný komentář: Luxusní segment v Evropě a spekulace na Čínu, Capital One chce koupit DFS

20.02.2024 Americké burzy byly včera zavřené a v Evropě se obchodovalo jen na velmi nízkých objemech. Nálada na trzích tak zůstává stabilizovaná a týden pro řadu investorů začíná až dnes. Ráno jsme se dočkali zpráv z Číny, kde tamní centrální banka snížila referenční sazbu na hypotéky o 25bp. V Evropě mezitím pokračuje růst akcií v luxusním segmentu, který je řadou investorů považován za bezpečnější proxy na Čínskou ekonomiku než čínské akcie samotné.
img

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.
img

Máme inflaci nižší než v eurozóně. Koruna ještě oslabí. Nemá cenu s výměnou peněz na dovolenou váhat. Hypotéky budou ještě levnější. Trh nemovitostí ožije

15.02.2024 Spotřebitelské ceny v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,5 %. Tento vývoj byl podle ČSÚ ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 2,3 %, což bylo o 4,6procentního bodu méně než v prosinci. Inflace se tak vrátila na úroveň března 2021. To je překvapivé. Většina ekonomů čekala růst cen kolem 2,9 %.
img

Hypoteční sazby po snížení základní úrokové sazby ČNB opět klesnou. Co to znamená pro lidi, kteří čekají na vhodnou chvíli ke koupi?

08.02.2024 ČNB dnes oznámila další snížení základní úrokové sazby – dvojnásobné oproti tomu předvánočnímu. Takže jsme na 6,25 %. Minule už jen náznak možného snižování sazby ze strany ČNB měl za následek přehlídku nabídek nižších hypotečních sazeb ze strany komerčních bank, a tento trend pokračoval i po snížení. Část odložené poptávky, která bobtná už od léta předloňského roku, se opět přelije přes pomyslnou hráz dostupnosti hypotéky. Předpokládám, že někde u vysněné hodnoty okolo 4 % se ta hráz protrhne úplně. I přes mezikvartální nárůst nabídkových cen pražských bytů o 6 % se stále dá smlouvat, 74 % zájemců ale stejně neví jak. A majitelé kvalitních nemovitostí brzo ztratí důvody vyjednávat.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Experti: Pokles sazeb ČNB sníží úročení vkladů a zlevní hypotéky

08.02.2024 Dnešní rozhodnutí centrální banky o poklesu sazeb povede k postupnému snižování úročení spořicích účtů a termínovaných vkladů u bank i ke zlevňování hypoték s kratší fixací. Vyplývá to z vyjádření bank a expertů pro ČTK. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
img

ČNB pokračuje ve snižování úrokových sazeb. Hypotéky zlevní, ale dostupnost bydlení se nezlepší

08.02.2024 Poslední data z ekonomiky signalizují, že v ekonomice nastává obrat a jdeme už nahoru. To se odrazilo v uvažování centrálních bankéřů. Ti mají nejspíš optimistický výhled nejen o těchto indikátorech, ale i u inflace. Je velmi pravděpodobné, že příští týden zveřejněná statistika inflace vykáže dramatické zpomalení. Je dokonce možné, že se během roku 2024 dostaneme s inflací pod 3 %.
img

Kdo si v prvním čtvrtletí vyjedná nemovitost za dobrou cenu, bude vítězem

07.02.2024 Domácnosti se postupně dostávají z náročného období vysoké inflace. Řada lidí v uplynulých letech odložila nákup nemovitosti a tato poptávka se začíná na trh vracet. Úrokové sazby míří do hladiny, kterou lze považovat za dlouhodobý normál, na nějž jsme jen „zapomněli“ díky extrémně nízkým úrokům po roce 2011. Zájemci o koupi nemovitosti za dobrou cenu by tak neměli váhat.
img

INDEX: Sazby u hypoték v lednu lehce klesly

05.02.2024 V lednu 2024 Broker Consulting Index hypotečních úvěrů mírně poklesl na hodnotu 5,62 procenta. V porovnání s předchozím měsícem se jedná o snížení 0,09 procentního bodu. Další pokles v následujícím období předpovídá lednový předstihový ukazatel, který se zastavil na hodnotě 5,70 procenta (oproti prosincovému výsledku nižší o 11 bazických bodů). Vzhledem k prosincovému rozhodnutí České národní banky o snížení dvoutýdenní repo sazby už některé banky mírně upravily své úrokové sazby směrem dolů. Podle analytiků nelze v nejbližší době očekávat skokové poklesy. Na konci roku by se úroková sazba u hypoték mohla pohybovat v rozmezí 3,5 – 4,5 procenty. Nadále trvá doporučení spíše kratších fixací úrokových sazeb u hypoték.
img

Stát, který neumí koupit ani benzínky, chce stavět čtyři hned jaderné bloky, což je až o tři řády dražší věc. Varovné

05.02.2024 Stát nemá provozovat čerpací stanice. Je to notoricky špatný hospodář. Stát by ideálně ani neměl stavět jaderné elektrárny. Jenže jejich budování už natolik přereguloval – a tedy prodražil –, že se těžko najde soukromý investor. Na rozdíl od těch benzínek.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

31.01.2024 Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.
img

V roce 2000 ekonomové (a politici s nimi) slibovali až 200procentní růst obchodu díky euru, dnes už se shodují, že dopad eura je nulový. Jde o velkou blamáž ekonomie

22.01.2024 Před skoro 25 lety politici slibovali, že euro zajistí 200procentní nárůst obchodu v rámci eurozóny. Tento mýtický Roseův efekt se však nikdy nenaplnil. Pak politikům ekonomové spočetli, že nárůst bude jen 33procentní, pak, roku 2006, že bude 23procentní, posléze 15procentní a nakonec, v roce 2018 zjistili, že je nulový. Jde o jednu z velkých blamáží ekonomie.
img

Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?

18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
img

Forex: Euro a nižší úroky

16.01.2024 I když zatím vláda otázku eura odložila k “ledu”, debata o společné měně v Česku dál pokračuje. Je však bohužel častokrát plná argumentačních “polopravd a faulů”, a to jak v táboře odpůrců, tak i zastánců eura. Dnes jsme se rozhodli krátce podívat na častokrát opakovaný a zavádějící argument “euro zlevní půjčky a hypotéky”.
img

Rok 2023 se nesl ve znamení stabilních úroků u hypoték

04.01.2024 Hodnota Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů v prosinci opět zůstala v porovnání s předchozími měsíci téměř nezměněna. Průměrné úrokové sazby hypoték v posledním měsíci roku dosáhly hodnoty 5,71 procenta. Pro rok 2024 očekávají analytici i vzhledem k výsledkům prosincového zasedání České národní banky, na kterém došlo po roce a půl ke snížení dvoutýdenní repo sazby, postupné oživení poptávky na hypotečním trhu i velmi pozvolné snižování úrokových sazeb. Tento fakt je zásadní nejen pro nové žadatele o hypotéku, ale také pro ty, kterým bude letos končit fixace. Aktuálně je výhodné volit spíš kratší dobu fixace.
img

Hypotéky 2024. Po většinu roku uvidíme sazby začínající čtyřkou

27.12.2023 V roce 2023 se objem poskytnutých hypoték odrazil ode dna a stoupá. V roce 2024 odhadujeme nárůst přibližně o 20 procent na cca 165 miliard korun. Z pohledu klientů a dostupnosti hypoték bude hrát zásadní roli vývoj úrokových sazeb úvěrů, ty by se měly po většinu roku pohybovat nad 4 procenty.
img

Co udělá rok 2024 s kursem koruny, úroky hypoték, cenami nemovitostí, pohonných hmot i elektřiny?

26.12.2023 Již za týden budeme odpočítávat první hodiny a dny roku 2024. Co od nej čekat? Jak změní kurs koruny, úroky hypoték, cen realit, pohonných hmot či elektřiny pro nabíjení vozů?
img

„Internet ani počítače nejsou jako elektřina či motor“. Rozhovor s právě zesnulým ekonomickým nobelistou Robertem Solowem

22.12.2023 Před nějakými dvaceti lety jste vyslovil domněnku, že ač počítačů stále přibývá, na růstu produktivity se to nijak neprojevuje. Vešla ve známost jako „Solowův paradox“.
C:\fakepath\trader-21122023-46-zm.jpg

Forex: ČNB snížila úrokové sazby, podle Michla inflační tlaky odeznívají

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné. Guvernér ČNB Aleš Michl při zdůvodnění kroku řekl, že nákladové i poptávkové inflační tlaky v české ekonomice odeznívají. Varoval ale, že pokud inflace nebude setrvale ustupovat, může ČNB kdykoli proces snižování sazeb zastavit. Analytici pokles úrokové sazby očekávali. Krok ČNB podle nich přispěje k dalšímu snižování hypotečních sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Experti: Dnešní krok ČNB snížit sazby přispěje k dalšímu zlevnění hypoték

21.12.2023 Dnešní rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby přispěje k dalšímu poklesu hypotečních sazeb. Shodli se na tom experti, které oslovila ČTK. Některé banky začaly snižovat sazby u hypoték již v minulých dnech. Bankovní rada ČNB snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Sazby se změnily poprvé od června 2022.
img

ČNB poprvé od května 2020 snižuje úroky, koruna v reakci oslabuje. Zlevní hypotéky, zdraží nemovitosti

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání rozhodla snížit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na úroveň 6,75. ČNB tím v podstatě ukončuje nejvyhrocenější fázi svého boje s inflací a přechází do fáze postupné normalizace a stabilizace měnové politiky. Koruna v reakci oslabuje, což znamená, že ne všichni investoři byli přesvědčeni, že se snížení sazeb dnes odehraje.
img

Banky začaly snižovat sazby hypoték, pokles oznámily Moneta, KB i Raiffeisenbank

15.12.2023 Některé banky začaly snižovat úrokové sazby u hypoték. Z největších bank pokles oznámily Moneta Money Bank, Komerční banka a Raiffeisenbank, další o tomto kroku uvažují. Vyplývá to z ankety ČTK. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla podle Hypomonitoru České bankovní asociace v listopadu z říjnových 5,71 procenta na 5,67 procenta, a byla tak nejníže od července 2022.
img

Strategie ČR 4Q23

11.12.2023 Zde najdete nejnovější vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika pro Q4'23.
img

Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
img

Swiss Life Hypoindex prosinec 2023: Sazby stagnují pod vrcholem. Co čekat v roce 2024?

06.12.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,02 % p. a. se v prosinci nepatrně zvýšila o 7 korun na 22 589 korun.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Bankovní rada ČNB projedná pravidla pro hypotéky a ochranu úvěrového trhu

29.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení pravidel pro poskytování hypoték a posoudí odolnost českého finančního sektoru. Rozhodne také o stanovení sazby takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Rezerva má zabránit přenosu případných problémů finančních institucí do ekonomiky, od října činí dvě procenta.
img

Až o 90 % větší objem hypoték než vloni. Češi mají o vlastní bydlení zájem, stavebnictví je ale v krizi

22.11.2023 Ještě před rokem se Čechům do uzavření hypotéky moc nechtělo. Základní úroková sazba České národní banky totiž mezi lety 2021 a 2022 vystoupala z 3,5 procenta na dvojnásobek. Teď se lidé k touze po vlastním bydlení vrací. Průměrná sazba hypoték se totiž od meziročního skokového nárůstu v letech 2020 a 2022 dostala na úroveň lehce nad šesti procenty, objem poskytnutých úvěrů v porovnání s loňskem vzrostl o 90 procent na 13 a půl miliardy korun. Na opačné straně barikády hlásí problémy segment stavebnictví, který se potýká s poklesem výroby i výrazně nižším odbytem stavebních hmot, než tomu bylo vloni.
img

Raz, dva, tři, už jdu! Pro hypotéku, než si meziročního nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 123 % začnou všímat i majitelé nemovitostí

21.11.2023 Podle ČBA Hypomonitoru vzrostl objem poskytnutých hypoték v říjnu meziročně o 123 %, oproti zářijovému nárůstu 90 %. Říjen sice z hlediska objemů nových hypoték bývá každoročně o něco silnější než září, ale i tak – třetinový skok? A kvůli čemu – třem setinám procenta na průměrné úrokové sazbě?
img

Existuje prostor pro další zlevňování potravin

16.11.2023 „Vzhledem k meziročnímu poklesu cen zemědělských výrobců existuje prostor pro další zlevňování potravin na pultech obchodů. Nedostatečná konkurence na českém trhu však způsobuje, že pokles cen v obchodech má výrazně pozvolnější tempo, než když dochází ke zdražování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Objem hypoték v říjnu meziročně stoupl o 123 procent, sazby klesly

15.11.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v říjnu hypoteční úvěry za 16,1 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 123 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla říjnu ze zářijových 5,74 procenta na 5,71 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Ve více jak polovině rodin hovoří s dětmi o příjmech a výdajích domácnosti, pětina rodičů se snaží edukovat názornými příklady

13.11.2023 Věnovat se rozvoji finanční gramotnosti má smysl už od útlého věku. U dětí, které pochopí koloběh peněz a jejich hodnotu, je vysoká pravděpodobnost, že v dospělosti budou úspěšně zvládat hospodaření s rodinným rozpočtem i spoření nebo investování. Nahlédnout pod pokličku rodinného rozpočtu přitom nechává své děti zhruba polovina rodičů (51 %), kteří si s dětmi povídají o příjmech a výdajích do rodinné kasy. Téměř 4 z 10 rodičů v průzkumu investiční platformy Portu nechávají děti spolupodílet se na nákupu nákladnějších věcí, čímž se je snaží motivovat ke spoření. Vlastní bankovní účet a platební kartu mají děti 38 % dotázaných rodičů. Osobní zkušenost a tzv. školu života upřednostňují jen 2 % rodičů, kteří s dětmi o financích vůbec nehovoří.
img

Cena nového bytu v Praze stagnovala, starší byty podražily o necelé procento

13.11.2023 Průměrná nabídková cena nového pražského bytu v druhém až třetím čtvrtletí oproti předešlému půlroku stagnovala na 9,5 milionu korunách. V nabídce se jich objevilo o 3,5 procenta více. Starší byty v hlavním městě podražily o necelé jedno procento, jejich cena se tak průměrně pohybovala kolem 8,4 milionu korun. Jejich nabídka oproti novostavbám naopak poklesla oproti minulému pololetí o 1,5 procenta, vyplývá z analýzy investičně poradenské společnosti Knight Frank, kterou má ČTK k dispozici.
img

Elektřina výrazně zvýšila inflaci. I tak může ale centrální banka snížit úrokové sazby, a tedy zlevnit hypotéky

10.11.2023 Všichni ekonomové čekali na dnešní den, aby se dozvěděli, jak dopadne inflace. Před inflací byl totiž špek. Vloni v říjnu byl zavedený úsporný tarif na elektřinu, který „falešně“ snížil ceny elektřiny. Tím se snížila srovnávací základna. Nicméně letos žádný tarif není, a tak musíme současné ceny bez „slevy“ srovnávat s loňskými cenami, kde sleva není. A to je ta neznámá, o které jsme věděli, že ovlivní inflaci, ale nevěděli jsme o kolik. Nakonec ceny meziročně rostly o 8,5 %, což je o 1,6 bodu více než v září.
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
C:\fakepath\forex-04112023.jpeg

ČNB chce silnou korunu

04.11.2023 Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním zasedání nechala hlavní úrok beze změny na 7,00 %. Tento krok překvapil trh mírně jestřábím směrem a za podpory globálního optimismu na trzích si koruna připsala slušné zisky oproti euru.
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Bankovní statistika - září 2023

31.10.2023 Celková bilanční suma bankovního sektoru uzavřela třetí čtvrtletí letošního roku na hodnotě 10 206 mld. Kč, což znamená meziměsíční nárůst o 1,1 %. V meziročním srovnání jsou celková aktiva vyšší o 7,6 %. K zářijovému růstu pomohly jak úvěrové obchody mezibankovního trhu (+35 mld. Kč m/m), tak klientské (+30 mld. Kč m/m). Navýšil se i objem dluhových cenných papírů v držení bank (+27 mld. Kč m/m).
img

Invesco: Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů zčásti ulehčují práci Fedu

31.10.2023 Pokud jde o zpřísnění finančních podmínek, a tedy zpomalení ekonomiky, Fed za sebe nechává pracovat výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů. Nedávno jsme byli svědky toho, jak se výnos 10letých amerických státních dluhopisů posunul z 4,59 % (13. října) na 5 % (23. října).
img

Prolomení psychologické pětiprocentní hranice u hypoték se blíží. Co se pak bude dít?

19.10.2023 Ceny nemovitostí v Česku klesají momentálně jen kosmeticky. Zatímco v nabídkových cenách, tedy v částkách, za které prodávající své nemovitosti nabízejí, se pokles prakticky zastavil, v reálných cenách, za které se nemovitost prodá, se dají stále vyjednávat slušné slevy. Silná pozice kupujících ale nevydrží navěky – v příštím roce se síly kupců a prodejců začnou vyrovnávat. Co je příčinou?
img

Češi si nechávají ujet vlak levných nemovitostí, zbylý čas se počítá na jednotky týdnů

19.10.2023 Poslední čísla o realitním trhu, která vydala skupina European Housing Services, hlásí stagnaci pražského trhu a propady v cenách středočeského i jihomoravského. Jakkoli mohou dávat naději, že dostupné ceny bydlení je možné vyčekat, opak je pravdou. Nejedná se o nic jiného než poslední pokles před pořádným nadechnutím, které už počítáme na jednotky týdnů. A s ním i konec nadějí na výhodný nákup. Tedy pokud se zájemci k situaci nepostaví chytře. A letos poprvé stojí možnosti trhu tak trochu i díky nám na jejich straně.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.jpg

Šéf výboru izraelského parlamentu vyzval centrální banku ke snížení sazeb

16.10.2023 Předseda finančního výboru izraelského parlamentu dnes vyzval centrální banku ke snížení krátkodobých úrokových sazeb. Chce tak zmírnit zátěž občanů zapříčiněnou ozbrojeným konfliktem, který se vyhrotil, když Izrael předminulý víkend napadlo palestinské militantní hnutí Hamás. Uvedla to agentura Reuters. Dopady války mohou být značné a jejich míra závisí na tom, jak dlouho bude 300.000 povolaných rezervistů, což je nevídaný počet v nedávné historii Izraele, mimo svá občanská zaměstnání, napsal server CNBC.
img

Po mírném růstu stagnace. Ceny realit v Česku čekají na lepší úrokové sazby, může jít o nejlepší příležitost tohoto roku

16.10.2023 Zatímco v létě se český realitní trh nadechoval k růstu, se začátkem podzimu to opět vypadá jinak. Do stagnace cen bytů z druhé ruky přešel nejzásadnější pražský trh, pokračují v ní i brněnské byty. Na jižní Moravě se navíc po rychlém vzedmutí snížily i průměrné ceny rodinných domů, které snižuje také nezájem o rekreační bydlení a druhé domovy. Nájemní bydlení naopak roste – nejvíce tradičně v hlavní městě, v Brně pak zřejmě narazilo na svůj dlouhodobý strop. Vyplývá to z nových dat Kvartálního monitoru realitních cen skupiny EHS, kam patří například digitální realitní služba Bezrealitky nebo realitní kancelář Maxima.
img

Hypomonitor: Objem hypoték v září meziročně stoupl o 90 %, sazby klesly

13.10.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v září hypoteční úvěry za 13,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 90 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla v září ze srpnových 5,78 procenta na 5,74 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

INDEX: Sazby u hypoték jsou od začátku roku stabilní

11.10.2023 V září zaznamenal Broker Consulting Index hypotečních úvěrů hodnotu 5,69 procenta, což je oproti předchozímu měsíci nepatrný nárůst o 0,1 procentního bodu. Tento vývoj naprosto odpovídá trendu letošního roku, kdy jsou sazby u hypoték od ledna 2023 stabilní a po celou dobu se drží v rozmezí 0,5procentního bodu. Ani na závěr roku experti nepředpokládají velké výkyvy. Tomu odpovídá i vypočítaná hodnota předstihového ukazatele na říjen s 6,04 procenta. Vyšší úrokové sazby komplikují nejen zájem o nové hypotéky, ale také prodeje nemovitostí hypotékou již zatížené.
img

Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
img

Swiss Life Hypoindex říjen 2023: ČNB sazby nezměnila, hypotéky přesto dál zlevňují

06.10.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,05 % p. a. klesla o 120 korun na 22 650 korun
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky

03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
img

Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
img

Bankovní statistika - srpen 2023

29.09.2023 Celková aktiva bankovního sektoru vzrostla během srpna jen mírně, a to o 0,3 % na konečných 10 098 mld. Kč. V meziročním srovnání tempo růstu bilanční sumy lehce zpomalilo na 5,9 %. Za srpnovým nárůstem stojí především úvěrová aktivita na mezibankovním trhu (+28 mld. Kč m/m), avšak pozitivně přispěly i úvěrové obchody s klienty (+18 mld. Kč m/m).
img

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
img

Proč zvyšování sazeb nejvíc trápí Evropu

19.09.2023 ZVYŠOVÁNÍ: Evropská centrální banka (ECB) minulý týden naznačila, že se zvyšováním úrokových sazeb pravděpodobně skončila. Se základní sazbou na úrovni 4,5 % a po deseti navýšeních je Německo v recesi a regionální indexy PMI jsou kontrakční. Mezitím Bank of England (BoE) zvažuje poslední zvýšení sazeb, přičemž Spojené království čelí jedné z nejvyšších inflací na světě. Situace je zcela odlišná od stavu ve Spojených státech, kde jsou sazby vyšší již delší dobu a ekonomika je stále silná. Pevné sazby s dlouhodobější splatností otupují transmisi měnové politiky v USA. Naopak ve Spojeném království a v Evropě ji urychluje vyšší úroveň zadlužení, závislost na bankovních úvěrech a dluh s pohyblivou sazbou. Takové prostředí zpomalení urychluje.
img

Ceny zemědělských výrobců umožňují zlevňovat potraviny v obchodech

18.09.2023 „Vzhledem k prudkému poklesu cen zemědělských výrobců a zlepšující se situaci na energetických trzích již nic nebrání zlevňování potravin v obchodech. Jestliže potravináři a obchodníci přesto nebudou zlevňovat, tak budou zneužívat svého postavení na úkor zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Michl4.jpg

Michl odmítá brzké snížení úrokových sazeb, příští rok čeká nízkou inflaci

17.09.2023 V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.
img

Hypotéky do roku 2025 zlevní na polovinu nynější úrovně. Zvýší se tím pádem sháňka po nemovitostech a i zhodnocování nemovitostních fondů

15.09.2023 Nemovitostní fondy prožívají slabší rok. Zejména proto, že jim zdražují splátky úvěrů. Ty si fondy totiž velmi často berou v eurech. Evropská centrální banka přitom letos poměrně razantně navyšuje své úrokové sazby, takže financování právě v eurech prodražuje.
img

Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj

13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
img

Swiss Life Hypoindex září 2023: Hypotéky zlevňují čtvrtý měsíc v řadě, zázraky ale nečekejt

07.09.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,1 % p. a. klesla o 180 korun na 22 770 korun.
img

Desetinka k desetince. Jak kouzlit s úrokovou sazbou hypotéky?

01.09.2023 Poohlížíte se po hypotéce? Čeká vás pořízení nemovitosti nebo nová fixace? Pak určitě řešíte i výši úroků. I když šly úrokové sazby v posledních letech nahoru, neznamená to, že se nemůžete dostat na lepší čísla, než která vidíte v aktuálních nabídkách bank. V případě několikamilionových hypoték přinese v průběhu let slušnou úsporu každá desetina procenta, kterou se podaří srazit. Díky čemu můžete získat nižší úrok?
Související klíčová slova: Faktory ovlivňující úrokové sazby | Bilanční suma | Další snižování sazeb | ERA | Zvyšování sazeb ČNB | Úrokové výnosy | LOGeco | Odhad vývoje ekonomiky | Finanční plánování | Marcela Fialková | Church & Dwight | Výnosy dluhopisů | Drahá elektřina | MONECO investiční společnost | Firemní sektor | BCPP | Realitní trh | BrikkApp | Cena platiny | Uvolněné měnové politiky | Celkový zisk | ČSA | Poptávka po novostavbách | Národní rozvojový fond | Ziskový potenciál | Klid před bouří | Filip Louženský | Obsluha státního dluhu | BHS expres | Hodnota společnosti | Mluvčí Raiffeisenbank | Zvyšování cen | FérMakléři.cz | Věřitelé USA | Dlouhé pozice | Blockstream | Analytický tým FXstreet.cz | Zonky | Války | Generální ředitel skupiny ČSOB | Snižování cen u novostaveb | Lithium | Jistoty proti inflaci | Vývoj | Státní dluhopis | DAX | Akademie věd | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Závislost na Rusku v oblasti energií | Australská centrální banka | Allianz | Daimler | Trh nemovitostí | Celkový objem úvěrů | Panevropský index | Worldgovernmentbonds | Pesimismus | Globální růst | Banky a stavební spořitelny | Ceny bytů | Hypoteční expert | Nové hypotéky | Pokračování růstu | Volatilní | Zdražovat | Čistý zisk bank | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Finanční možnosti | Klimatická opatření | Ochránit úspory | Spotřebitelské výdaje | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Zadlužení České republiky | Bundesbank | Nordea Bank Abp | Životní pojištění | Jak se počítá Index životních nákladů | Spotřební koš | Vlastní prostředky | Cena hypoték | Lubomír Lízal | Levné peníze | Nedostatek čipů | Vít Hradil | Hlavní úrokové sazby | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Garanční systém | JP Morgan Chase | Australský dolar | Žebříček nejbohatších | XOM | Lumír Kunz | Itálie | Snížit úrokové sazby | Michal Stupavský, CFA | Stoxx | Stavební produkce | CBDC | Take Profit | Ceny bydlení | Epidemická situace | PEPP | Náklady na financování | Vývoj ceny zlata | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Spoření a investice na penzi | První den obchodování | Finanční aktiva | Investiční životní pojištění | Hodnoty investice | Cost-of-Living-Index | Očekávání | Valeant Pharmaceuticals | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | Ceny zeleniny a ovoce | Politico | Bezpečný přístav | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | JAR | Ministr vnitra | Swiss Life | Investice do realit | Průkopník day tradingu | Zájem Čechů | Zapákované banky | Zdražování hypoték | Evropské země | Ekonomický sentiment v eurozóně | Pozitivní signál | Předpověď ceny | Více peněz | Alternativní investice | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Vývoj hospodaření | Hypoteční sazba | Schodek státního rozpočtu | Příležitost k nákupu | Bankovní statistika | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Ikonický investor | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Pro investory | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | DXY | Celý bankovní sektor | Spotřebitelské úvěry | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | TPCA | Návrat inflace | Chování | Finanční produkty | Čistý příjem | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Dopad na akcie | Globální vývoj | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Pojišťovací skupiny | Vývoj spreadu | Ifo | Nejvíce zlata | Dluhopisy zemí eurozóny | Blackstone | Rozhodování o obchodování | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Trh s dluhopisy | Program Antivirus | Riziko nediverzifikovaného portfolia | E.ON | Slabá koruna | Odklad splátek | Politická a geopolitická nestabilita | Experti | Sociální sítě | Chování lidí | Hodnota realit | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Přeshraniční platby | Vstupní náklady | Zdroje příjmů | Zpevňování koruny | Bondster.cz | Gepard Finance | Český realitní trh | Bitcoiny | Platidla | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Jednatel společnosti | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Madrid | Russell 2000 | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | ČD-Telematika | Daň z nabytí nemovitosti | Béžová kniha | Důvěra v ekonomiku | Upisovat nové akcie | Green Street | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Re/Max | Uvolňování měnové politiky | Nepříjemné situace | The Economist | Americké investiční banky | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Nové zprávy | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Oživení čínské ekonomiky | Investiční příležitost | Zdanění bank | GBP | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Management | YOUPLUS | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Cenově mzdová spirála | LNG terminály | Vyšší daň | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | PKN Orlen | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Zdražování cen | Ekonomický vývoj | Jednání prezidentů | Cena bitcoinu | ČNB úrokové sazby | Penzijní fondy | Vývoj 30leté fixní hypoteční sazby | Státní výdaje | Úvěry klientům | Obchodování na burzách | Penzijní společnost | Řetězec Makro | Price Action | Akcie společnosti | Úrokové sazby centrálních bank | FinTech | Propad rublu | Solidarita | Softwarová společnost | CSI 300 | Aktuální vývoj | Vzácné kovy | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Valuo | Nová data ČSÚ | Klimatické změny | Citroën | BitStock | Lagardeová | Nejvyšší soud | Stav trhů | Průměrné mzdy | Bernie Sanders | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Hashrate | Výnos | DeFi | Velcí investoři | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Maloobchodní tržby | Úbytek pracovních míst | Nákupy státních dluhopisů | RBC Capital | Soudní dvůr EU | Evernym | Jana Mücková | Tisk peněz | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Tržní ekonomiky | Dlužník | Hospodaření | Česká společnost | Vývoj na trzích | Revolvingový úvěr | Vzdělávání | Dušan Kunovský | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Reddit | Zkrocení inflace | Šéfové | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Sentiment investorů | Nemovitosti | Federální rezervní systém (FED) | Vklady | Zvýšení dluhového limitu | Finanční prostředí | Exchange | Londýn | Investiční portfolio | Milton Friedman | Splátky dluhů | Snižování sazeb ČNB | Státní dluh | Avast | Vyšší úrokové sazby | Inflace a deflace | Hluboké recese | Investor Warren Buffett | Douglas | CAC 40 | Americké centrální banky | Přebytek obchodní bilance | Boom | Nová bankovní rada | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Směřování měnové politiky | Americké ekonomiky | Finanční instituce | Aktuální inflace | Kontrakty | Ekonomické stavby | Obchodování na finančních trzích | Problém s dodávkami plynu | Ceny BTC | Míra růstu mezd | Fond pojištění vkladů | Posunutí kurzového závazku | ABP | Propad cen | Reálné ekonomiky | Obchodování s cennými papíry | Největší světové ekonomiky | Eurové příjmy | Poplatky a provize | AUDUSD | Plány | Platební neschopnosti | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Golden Gate CZ Marek Brávník | Britové | Ceny ropy | JPY | Kč/USD | Průměrný kurz koruny | FINMA | Snižování úrokových sazeb v USA | SOTIO | Nejvýraznější růst | Zkušení obchodníci | Spotřebitelské inflace | Depreciace | Realitní bublina v Číně | S&P Global | Posílení české měny | Stav devizových rezerv | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Banka Goldman Sachs | Odhad HDP | Finanční vzdělávání | Odhady trhu | Akciové trhy v Evropě | Pandemie COVID | Investiční analytik | Nabídka | Ekonomický sentiment | Le Penová | Školení Finmex | ÚOHS | Trh s nemovitostmi | Home office | Garance | Znehodnocení | Ceny stříbra | Eurohold | Bondster | Banky v ČR | Globtrex.com | Peníze | Rezistence | Italský dluh | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | ČSOB Smart | Populismus | Hendrik Meyer | Ukazatel | Klienti Sberbank | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Tvorba pracovních míst | FedWatch | Snížení nákladů | Byty v ČR | Boj s inflací | Čokoláda | Francie | Středoevropské měny | Česká elita | Americký dolar dnes | Swapy | Investiční aktiva | Ceny akcie Komerční banky | SOLEK | Širší index S&P 500 | Sazby na dluhopisech | Makléři | Snižování úroků | Pokles americké jádrové inflace | Nord Stream 2 | Kupující | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Kabinet | Tempo zdražování | Patria Online | Český miliardář | Nasdaq Composite | Prodražování staveb | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Služby | Index nákupních manažerů v ČR | Macquarie Asset Management | Zisky bank | Budoucí cena | Index Philadelphia | M&M Reality | Česká zbrojovka | Výsledek inflace | Rohlik Group | Plyn | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Index pařížské burzy | Investiční strategie | Barel ropy | Nikkei | Dot plot | Americký Fed | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Nemovitostní fondy | Medvědí signál | Vývoj měnového páru AUD/USD | Dlouhodobý investiční produkt | Možný scénář | Odhad analytiků | Peníze.cz | Ředitel skupiny ČSOB | Frankfurt | Micron | Dluhopis Republiky | Zájem obchodníků | Andrej Babiš | Simon Peters | Americká softwarová společnost | Myšlenkové schéma | Data z amerického trhu práce | Vládní představitelé | Růst britské ekonomiky | Bankovní rada ČNB | Základní úrokové sazby ČNB | Kolibřík Energie | Kapitálový poměr Tier 1 | Výrobní sektor | Hlavní index Nikkei 225 | Omega | Vývoj ceny zemního plynu | Představitelé ČNB | Developeři | Bankovní domy | Kristina Hooper | Admirals | Brexit | Kryptoměny bitcoin | ZEW index | Dolar dnes | Čtyřdenní pracovní týden | Valná hromada | EURUSD | ČSOB Leasing | Burzy | USD/EUR | Dolar roste | Ceny elektřiny | Měsíční data | Nové byty v Praze | Dopady epidemie | Akciový výhled | Robinhood | Hello Bank | Mezibankovní trh | Nastavení úrokových sazeb | Portfolio | Bond | Broker | Riziko recese | Měnové krize | Analytik Saxo Bank | Slovenská vláda | Cash flow | Proražení | Cenový růst | Měnové riziko | Křetínský | Hodnota majetku domácností | Posílení koruny | Velká krize | Česká pošta | Sazby hypoték | Export | Vyšší zhodnocení | Druhy dluhopisů | Macquarie | Podmínky na trhu | Berkshire | Britský premiér | Investiční horizont | Ekonom BHS | Extrémní nárůst | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Futures | Nízké úrokové sazby | Zastavení poklesu | Bitcoiny v ČR | Ocel | AI | Kapitálové strategie | Průzkum | Gilead | Krach na kryptoměnách | Global Finance | Výroční zprávy | Společnost innogy | Vládní opatření | Vývoj ukazatele Forward P/E | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | Rockaway Capital | MPO | Hodnocení současné situace | Souhrn finančních trhů | Hongkong | Hodnotové akcie | Závislost na dolaru | Žebříček nejbohatších Čechů | Zavedení eura | Finanční pomoc | Trh s ropou | Unie | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | James Bullard | Výkonnost fondů | Béžová kniha Fedu | Ranní zpráva pro tradery | Michael Burry | Bridgewater | Noviny | Čokolády | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Měnový fond | Předseda dozorčí rady | Depozitní sazby | Nižší růst | Investor Warren | Zpráva | Inflační spirála | Poštovní spořitelna | Události roku | Tovární objednávky | Guvernér maďarské centrální banky | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | Roční růst | PPF Telecom Group | Trpělivost | Kapitál | Cestovní ruch | Rostoucí ceny energií | Prémie | Ropná válka | Nižší úroky | P.A. | Tencent | Majitel | Kapitálový trh | Nová varianta Covid-19 | Elon Musk | Oživení trhu | Zpomalení ekonomického růstu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Válka | Investovat | Firma Re/Max | Dovednosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Snížení DPH | Nervozita | Klesající ceny nemovitostí | Viry | BREAKING | Index STOXX Europe | Dopady koronaviru | Účetní závěrky | Pro tradery | Nominální hodnota | Bankroty | Akcie Bank of America | Cenové pohyby | Týdenní shrnutí | 1 milion | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | Marek Mora | Performance | Ministr životního prostředí | Světová finanční krize | Zhodnotit své peníze | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Eurové úvěry | Náhrady mezd | Spoření | Bydlení | Vysoké ceny energií | Lepší výsledky | EUR/CZK | Vysoké inflace | Zájem investorů | Kapitálová pozice | Index cen průmyslových výrobců | Rozsah škod | Poptávka centrálních bank | Příležitosti pro nákup | Forward PE | Euforie | Trigema | Finančník | Posilování české koruny | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Cena ropy brent | Strategie Česká republika | Inflace v eurozóně | Investoři | Revolut | Fungování | Výhled Číny | České aerolinie (ČSA) | Toyota Motor | Akciová burza | Snižování sazeb | Udržitelnost | Koruna | Finanční služby | Nejistoty | Hamburk | Fidelity | Očkování proti covidu | Slovenská ekonomika | Sázka | Investiční | Evropská měna | Konec roku | AMD | Paušální daně | Německý PMI | Karina Kubelková | Reálné mzdy | Média | Velkoobchodní ceny plynu | Datový kalendář | Úrokové riziko | Obchodní plán | Český nemovitostní trh | Swapová výnosová křivka | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Bývalý premiér | Společnost Eurohold | Budoucnost | Tržní ceny | Rodinné domy | Vývoj průmyslu | Pokles cen nemovitostí ve Švédsku | Vývoj ceny stříbra SILVER | Sloučení | ČSSD | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Den obchodování | Uklidnění v bankovním sektoru | Otevřený podílový fond | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | Automobilka Toyota | Finanční výkazy | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Společnost Smartwings | Vzorce chování | Zveřejnění zprávy | Výsledky firem | Uložení peněz | Obchodní války | Asociace | Očekávání analytiků | Daniel Křetínský | WSJ | Co bude dál? | Asociace pro kapitálový trh | Soukromé firmy | Česká měna | Mimořádná opatření | Cíl ČNB | Nomura | Bohatí | Dvoutýdenní repo sazby | Aktiva bankovního sektoru | KPMG Josef Kupec | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Rekordní růst sazeb | Sestupný trend | Kč/EUR | České koruny | CEO společnosti | Akcie producentů mědi | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Slevy | CVC | Doporučení | Alert | ČSOB Penzijní společnost | Měnový výbor banky | Živá voda | Zasedání Evropské centrální banky | Propad | Bitcoin | Inflační situace | Invesco | Platby na eura | Demokraté | Úpis nových akcií | Německý DAX | Hlavní události | Vliv na ceny | Patria | Nový kapitál | Index hypotéčních úvěrů | Analytik Purple Trading | Uber | Akcie a dluhopisy | Společný podnik | Chřipka | Vývoj ceny akcií HSBC | Data z ekonomiky | Short selling | Strategie ČR | Evropský statistický úřad Eurostat | Úrok | Úvěry a hypotéky | Alena Schillerová | Výhled na rok 2023 | Investiční společnost | Úroky na revolvingu | Americké HDP | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Nobelovy ceny za ekonomii | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Evropské akcie | Spotřebitelský sentiment | Finanční polštář | Banka Creditas | Martin Chovanec | Bohatý | Technologické tituly | Rezidenční nemovitosti | Úvěrové portfolio | First Republic Bank | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Skvělá investice | Trh s bydlením | Rostoucí nezaměstnanost | Růstové akcie | Jan Kubíček | Akcionáři | Emise dluhopisů vlády České republiky | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Letiště Praha | Finanční ředitel | Warren Buffett | Automobilka Škoda | S&P | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Rozhodnutí soudu | Den daňové svobody | Handelsblatt | Evropská data | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Mzda v ČR | Americká centrální banka | Problém pádu banky | Rostoucí životní náklady | Rekordní růst | ex | Meta | Pokles ceny | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Jana Vaisová | Jak na to | Oznámení | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Průmyslové komodity | Výdaje v důchodu | Nárůst nesplácených úvěrů | Trend cen | ZEW | Ochránci proti inflaci | Devalvace | Dnešní fundamenty | Ropovod | Uchovatel hodnoty | Americké úrokové sazby | Rostoucí úroky | Zahraniční investoři | Fenomén | Vít Endler | Fungování trhů | Central Group Michaela Tomášková | Společnost Gepard Finance | Covid | Objem dluhopisů | Eurostat | Prezident | Rostoucí trend | Finanční krize | Deflace | Daňový poplatník | Index investiční gramotnosti | Salutem | Moskevská burza | Zavádění odvodů | Hypoteční bublina | Země platící eurem | Zemědělské komodity | Dubnová čísla | Růst inflace | Petr Fiala | Turecká lira | Akcie třiceti předních amerických podniků | Cílování inflace | Obchodování na pražské burze | Investiční banka | Energetická skupina | Zajištění na stáří | PwC | Marek Brávník | Praha | Hypotéza | Berkshire Hathaway | Hospodářské cykly | Tržní úrokové sazby | 4iG | Valeant | Doba návratnosti | Obchodování se CFD | Marek Pokorný | G10 | Americká banka | Prognóza Fedu | Dnešní data | Analýza transakcí | České banky | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Zvýšení dluhového stropu | Odhad inflace | Firmy | Graf vývoje | Offshore | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Severní křídlo | Zadlužování | Zakladatel | Nordea | Pravděpodobnost ztráty | Zrušení Účtenkovky | Čínské zboží | Index cen domů | Podíl nezaměstnaných | Enormní zájem | Akcie banky Lehman Brothers | Růst výnosů | INVESTIKA | Investment management | Dnešní aukce | Růst sazeb ČNB | FXstreet.cz | Penta Real Estate | Nástroj | Výsledky | Wells Fargo | Ekonomické oživení | Boris Johnson | Klesající trend | Zdražování pohonných hmot | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Spoluředitel | Španělský premiér | Inflační tlaky | Finmex | Siemens | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | Pořízení vlastního bydlení | Bohemia Energy | Bank of America | Peníze na financování | Golem Finance | TIM | Conseq Funds | Petr Lajsek | Sazby na hypotékách | Broker Consulting Index | Silný dolar | Mzdová spirála | UlovDomov | Země EU | Stabilní zdroj příjmů | ČSOB Petr Dufek | Analytik finančního ústavu | Nejistota | Struktura amerického zadlužení | JDE | České dráhy | Polský zlotý | Investice do fondů | Raiffeisen | Ceny zboží | Levnější ropa | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Objem | Discount Rate | Kanada | Pokles cen ropy | London Interbank Offered Rate | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Federální rezervní banka | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Cenový šok | Týden na finančních trzích | Patrik Tkáč | Deprese | Podnikatelé | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Slabší růst ekonomiky | Očkování v USA | Postavení na trhu | Stablecoiny | CBRE | NGAS | Regulátor | Vládní dluh | Úvěr na bydlení | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Americká cla na čínské zboží | Výnosnost | Demokraté a Republikáni | Propad do chudoby | Makroekonomické ukazatele | Alternativa oficiálních měn | Investiční platforma | Martin Mašát | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Důchod | Pfizer | Case-Shiller | InvestBay | Finmex Academy | Inflační situace v ČR | AFP | Studie | CME FedWatch | Převzetí Credit Suisse | Tomáš Mašek | Slabší koruna | Vojta Ostatek | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Nedostatky | Polsko | Kolaps | Nejlevnější hypotéky | Ratingová agentura | Zbrojovka | Ústecký kraj | TopForex | Cenová hladina | Bankéř | Ceny domů | Naše ekonomika | CME | Recep Tayyip Erdogan | Řízení rizika | Současná situace | Lukáš Kovanda | Školení | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Technologické a demografické změny | Úspory | Česká spořitelna | Změny na trhu | Jackson Hole | Burze | Investování peněz | Bohatí lidé | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Jednání FOMC | Zadlužení | ING | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Třetí vlna | Národní rozpočtová rada | Equity | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Fotovoltaika | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | KB | Krátkodobí spekulanti | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | Poptávka a nabídka úvěrů | Otevření obchodu | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Trump | Hospodářský propad | Online platformy | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | FactSet | Další růst | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | ForexLive | Vývoj úroků | Silnější dolar | Ekonomická aktivita v eurozóně | Spořící účet | UlovDomov.cz | Mexiko | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Obchodníci | Chorvatsko | Polský PMI | Groupe Beneteau | Swiss Life Hypoindex | ProCent | Akcie Komerční banky | Provozní výnosy | Rakousko | Česká republika | Christopher Dembik | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | USDCAD | The Merge | Americký dolarový index | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Dopady inflace | Bank of Japan | Investice do fondu | Vlastní nemovitost | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Kukuřice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jan Dvořák | Digitální měny centrálních bank | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Býčí signál | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj ceny zlata v USD | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | FKI | Akcie Monety | Czech Fund | UBS Group | Moneta | Guvernér ČNB | Do čeho investovat | Dopad pandemie | KKR | MetaTrader | Nový výhled | Kongres | Divize | USD/CZK | Dění v USA | Luxusní segment | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Účet v bance | Bez poplatku | Evropská ekonomika | Moore Czech Republic | Výše nájemného | Průměrný roční výnos | Negativní dopad | Výsledky HDP | Černý pátek | Kov | Komise pro cenné papíry a burzy | Forward | Inflace zpomaluje | Asijské indexy | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Trh | Komise | University of Michigan | CME Group | CL | Války na Ukrajině | Erste Bank | Nielsen | S&P 400 MidCap | Viktor Orbán | Výkyvy | Výrazný růst | CNN Prima News | Apple | Měnová autorita | Pandemie nemoci | Jan Švejnar | Ptačí chřipka | Fed | Bull | Cena práce | Dobrá nálada | Vývoj německého akciového indexu | Trading | Zahraniční obchod | Co jsou to úrokové sazby? | Luis De Guindos | Peníze do bank | Reálná hodnota | Ekonomické škody | Bailout | Index londýnské burzy | PLATINUM | Korekce | Upozornění | Sazby daně | Steen Jakobsen | Zákonodárce | Ideální čas | Skupina Erste Group | Úročené vklady | Zisk Raiffeisen Bank | Statistics | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Equa Bank | Jan Macek | čnBlog | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Prime Rate | Krize eurozóny | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | Porovnání meziročního vývoje | Globální recese | Spotové ceny ropy | Kontroly na úvěry | Bankrate.com | Firemní úvěry v eurech | Obchodování s bitcoiny v ČR | Pohled na ceny nájmů | BofA | ANO | Stock | Financials | Francouzský statistický úřad | IRS | Kupní cena | Dokončování staveb | Náklady na půjčky | Ochrana investorů | Rating | Koronavirová epidemie | Společnost XTB | Agentura S&P | Pozitivní zpráva | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Ebury | SNB | Nedostatek znalostí | Telenor | Bureau of Labor Statistics | Microsoft | Příležitosti | Pokuta za předčasné splacení | Ombudsman klientů | Vývoj indexu cen nemovitostí | Vládní dluhopisy | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Tomáš Kudla | Prodej starších domů v USA | Daňové úlevy | Vývoj cenového spotřebitelského indexu | Komentář Raiffeisenbank | Členové Fedu | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Defi | Shortování | Hypomonitor | Akcenta | Změny cen | Sell | Americký trh | Konsensus | Správci aktiv | Světová měna | Dividendový výnos | Finanční rezervy | Long pozice | Stimulace v USA | Vláda ČR | Pomoc Ukrajině | Příjmy a výdaje | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Ceny dřeva | Prosperity | Index Nasdaq | Slovenská inflace | Petr Beneš | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Inflace CPI | Globální hospodářské krize | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Conseq Funds investiční společnost | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Paušální daň | Růst úroků v USA | Výpadky | Objem obchodů | Ekonomická recese | Ceny na realitním trhu | Těžební společnost | Tomáš Pfeiler | Analýzy trhu | Investiční byt | Invest | Ekospol | Petr Zíma | Ceny bytů v České republice | Gazprom | Centrální banka | Cena benzínu | Prostor pro pokles | Hang Seng | Hypotéky v ČR | Významné zprávy | BAL | Asijské země | Pokles životní úrovně | Velký problém | Benxy | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Fondy peněžního trhu | Dluhopisové emise | QE | Závislost na Rusku | Statistický úřad | Antivirus | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Pohyb kapitálu | Rumunsko | Centrum | Rizika | Společnosti | Zvyšování úrokových sazeb hypoték | Zpomalení ekonomiky | Společenská odpovědnost | Útlum ekonomické aktivity | Obchodovat | Dluhopisový trh | Hodnota majetku | Vyšší úrok | Oceňování majetku | Údaje o prodejích | Dominik Rusinko | Riziko pro investory | Navýšení sazeb | Měnové zasedání bankovní rady | Tomáš Jícha | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Nervozita na trzích | GfK | Opatření vlády | Bankovní rada České národní banky | Zájem o investice | Uvolněná měnová politika | Nárůst objemů | Globální index | Zlatá koruna 2022 | Březnová inflace | API | Rizikovější investice | Výhled Saxo Bank | Snížení odměny | Ján Lučan | Klienti Sberbank CZ | Penzijní systém | Michal Straka | Jan Večerka | Zátěžové testy bank | Rezervy | Guvernér | Analýza dat | ČNB Aleš Michl | Meziroční růst spotřebitelských cen | Škoda | Mluvčí | CZK | Reuters | Michaela Pudilová | Přebytek zahraničního obchodu | ETC | Obytné nemovitosti v Česku | Uvolnění podmínek | Prodávající | Pokles sazeb hypoték | Swiss Life Select | Intervenovat proti vlastní měně | Ceny benzínu | Jesse Livermore | Výše investice | Nejrozšířenější kryptoměna | FFR | Primark | Guvernér Michl | HashRate | BX.US | Výrobní aktivita | Pokles akcií | BX | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Předseda | Wealth | Analytik skupiny | Spoření na penzi | Osobní finance | Růstový potenciál | Ceny stříbra SILVER | Růst v Číně | Profesionálové | Laureát Nobelovy ceny | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Rozpočtové deficity | Členské státy | Výkonný ředitel | ROTE | Růstový impuls | Vysoké úroky | Nejvyšší deficit | Vládní úsporný balíček | J&T | Výhled eura | Rok 2024 | Korekce akciového trhu | Ropa | Averze vůči riziku | Saxo | Fond kvalifikovaných investorů | DPA | Evropská unie | Boeing | Politická krize | Hospodaření banky | Cvičení | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Znehodnocení měny | Factoring | Nálada spotřebitelů | Cenové stropy na základní potraviny | Webináře zdarma | Spekulace na Čínu | Payrolls | Rychlý růst | Online prostředí | CoreLogic | Potenciální riziko pro investory | Know-how | Evropské banky | CCR | Ženy | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Energetický a průmyslový holding | Zvýšení základní úrokové sazby | Rizikové prémie | Vývoj úrokových sazeb | Ztráty peněz | CFD | Rekordní inflace | Členské státy EU | Argumenty o přijetí eura | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Objem aktiv | Inflace v květnu | Nová data | Plovoucí LNG terminály | Poskytování hypoték | Dopad na ekonomiku | Emise dluhopisů vlády | Životní úroveň | Tom Kadeřábek | Pokračování trendu | Britský statistický úřad | Velké riziko | Klid | NATO | Americké ministerstvo obchodu | Důvěra v průmyslu | Zvýšení základní sazby | Financovat | Analytik trhu s kryptoměnami | Prodeje domů | Orbán | Příprava | Ztráta | Řecko | Rostoucí náklady | Green Deal | Nálada investorů | Japan Exchange Group | FDIC | Úrokové výnosy banky | Nynější krize | Energetická skupina ČEZ | Hodnoty měny | Měnová politika ECB | Centrální banky světa | Ředitelka Central Group | Medián ceny | Deglobalizace | Objem hypoték v září | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Nový rekord | Pražský byt | Úroky | Přenos | Americký průmysl | Gilead Sciences | CVX | PPF Telecom | Polská národní banka | Viceguvernérka ČNB | Ranní nadhoz | Novela zákona o ČNB | Portu | Miliardy švýcarských franků | Cena | Výplaty dividend | Boeing 737 Max | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Inflační vlna | Kypr | Ministerstvo financí | Zdražování bytů | Půlení bitcoinu | Prudké zdražování | Býčí trh | Rezervy bank | Silný trh | Výrobce čipů Intel | Bytové jednotky | Air | Realitní kancelář | Investiční platforma Bondster | Izrael | Ceny akcií | Zájem o hypotéky | Podílové fondy | TABAK | Leasing | Index S&P 500 ve srovnání | Nálada na trhu | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Termínované vklady | Proroctví | Vyšší úroky | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Skokové oslabení | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | Reserve Bank of New Zealand | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Průmysl v Polsku | Devizoví obchodníci | Zajímavé příležitosti | Nákup nemovitostí | Euro Interbank Offered Rate | VW | Nobelovy ceny | Investujeme | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Medvěd z Wall Street | Bilance Fedu | Americký fiskální balíček | Ranní zpráva | Sankce Západu | Pokles | Contango | Ochrana proti inflaci | Životní pojišťovny | Cenotvorba | Ropovod TAL | Aktiva Sberbank | Růst cen nemovitostí | Sebevědomí | Makroekonomická situace | Petr Čížek | Robert Solow | Vývoj akciového indexu | Největší švýcarské banky | Cena volných nových bytů | Oblíbené investiční instrumenty | Polská ekonomika | Historická data | Dluhy českých domácností | Počet uživatelů | Finance Group | Energetický regulátor | Americké společnosti | Obytné nemovitosti | Finančnictví | Dnešní aukce státních dluhopisů | Charles Schwab | Jan Vejmělek | GOOGL | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Začněte obchodovat | Royal Caribbean | Poplatek | Jaderné elektrárny | Zemědělci | Inflace se vrací | Důstojné stáří | Podnikání | Úrokový diferenciál | Poskytovatelé úvěrů | Restrikce | JRD | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Vyšší daně | Libor Ostatek | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Dluh USA | Archegos | Obchodník | Zlevňování hypoték | Prominentní jména | AKAT ČR | Akcie týdne | Růst akcií | COVID-19 | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Regulátoři | Problémy | Jan Rohrbacher | Tempo poklesu | Úroveň supportu | Podnikatelé a firmy | BHS Timur Barotov | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Index cen | Německý ministr financí | Výše úrokových sazeb | Index PX | Čínská vláda | Diverzifikace rizika | Pracovní síly | Daně | Program ECB | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Sport | Posilování kurzu koruny | Bankovní sektor | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Lockdowny | Dovoz z Číny | Dluhopisové investice | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Michaela Tomášková | Evropský systém | Podmínky hypoték | Konsorcium | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Ceny nemovitostí v ČR | Zisky | Úročení spořicích účtů | Investiční byty | Současné ceny | Menší poptávka | BNP Paribas | Historické rekordy | I-Trader | EURIBOR | Signature Bank | Globální ekonomika | Big Short | Skanska | Swap | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Raiffeisenbank a.s. | Výnos desetiletých dluhopisů | Renfe | European Housing Services | Obrovské ztráty | Čínská podnikatelská nálada | Ředitel Ekospolu | Michal Skořepa | Členské země eurozóny | Americké akciové trhy | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Propady na akciových trzích | HSBC | Pullback | Výrazné cenové pohyby | Zvýšení ceny | Rozpočtové politiky | Tučné dividendy | Euro | Akcie v obranném sektoru | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Indikátor důvěry v ekonomiku | Přecenění | Vývoj indexu hypoteční splátky v USA | Turecký prezident | Rusko-ukrajinský konflikt | Akciové fondy | Pojištění vkladů | F-35 | Navýšení kapitálu | ČSOB Dominik Rusinko | MiCA | Možnost diverzifikace | Růst cen | Souvislost s inflací | Podíl nevýkonných úvěrů | Kapitalizace bitcoinu | Philadelphia Fed index | Inflace roku | Zdravotní pojištění | Co je to shortování | Rheinmetall | Asset management | Peter Višňovský | Daň z mimořádných zisků | Mike Pence | Repo sazby | Akcie na Wall Street | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Gigafactory | Debata | BioNTech | ČSÚ | Vojtěch Benda | Zveřejňování makroekonomických dat | Analytik Portu | Výrobce čipů | Journal of International Money and Finance | Firemní klienti | Omezení dodávek | Stres | Behaviorální vzorce | Historické maximum | Shortujeme akcie | Poptávka v eurozóně | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Předseda AKAT ČR | Kapitálové trhy | Peer-to-peer | Penzijní společnosti | Emisní povolenky | Valné hromady | Republikáni | Švýcarská národní banka | Orka Ventures | Investiční poradenství | Expobank | Jednání kartelu OPEC | Erste | ROCE | Line | UMA | Premiér Babiš | Martin Luňáček | Průměrná hodnota | Index jihokorejských akcií | Jedno euro | Rada ČNB | Obchodování na akciových trzích | Objem celkových klientských vkladů | Boj s koronavirem | DNO | Distillate inventories | Dnešní čísla | LEXXUS | Daňové zatížení | Dostupnější hypotéky | Pokles trhů | Oil inventories | Nouzový stav | Short pozice | Výnosy banky | Omikron | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Oslabení české koruny | Nafukování realitní bubliny | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Jak se stanovuje cena elektřiny | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Index spotřebitelských úvěrů | Jak zhodnotit finance | Společenské změny | HAS | Inflace v Maďarsku | Internetová firma | Prodej starších domů | WTI | Bod | Miliardy korun | Fiskální balíček | Redukce | Zpřísnění finančních podmínek | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Měnová politika ČNB | RBNZ | Hladomor | PRIBOR | Raiffeisen Bank International (RBI) | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Kontrola inflace | Index amerického dolaru | mBank | Predikce vývoje | Vývoj ceny dřeva | Nord Stream | EMU | Denní graf | Vývoje ceny | Průzkum společnosti | Jiří Sýkora | J&T Capital Partners | OCI | Ziskovost | EdF | Zadlužení firem | Bankéři | Sázet | Bezpečné dluhopisy | Doba pro nákup | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Objem hypoték | Zpomalení růstu úvěrů | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Drobní investoři | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | DAWN | Planeo Elektro | Prezident USA | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Michal Uma | Státy EU | Zlato a stříbro | Ceny ropy Brent | Fed pivot | Karel Šulc | Trh kryptoměn | Cenový vývoj | Vyhozené peníze | Stagnující ekonomika | CETIN | Zprostředkovatelé | Václav Šimek | Profesor ekonomie | Nedostupnost bydlení | Vedení společnosti | Systémové riziko | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zkušenosti | Největší banky | Karty | Ceny akcií v USA | Zisk skupiny ČSOB | Delta Airlines | Signály | Zavádění odvodů na zaměstnance | Vývoj akcií banky Lehman Brothers | Dostupnost bydlení | Lira | Bankovní účet | Martin Gürtler | Bank of Canada | Hypotéky 2021 | Rafinérie | Radim Krejčí | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Podílník | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | Investiční web | Dluhopisové trhy | Bydlení v Evropě | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Diverzifikovat | Přirážka | Ben Bernanke | Technologický Nasdaq | Hypoteční splátky | Michal Stupavský | Krachy bank | Polská průmyslová výroba | Purple Trading | Opatření americké centrální banky | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Oživení eurozóny | Americký PMI | Home Credit | Unicredit | Měsíční mzda | Znehodnocení úspor | Nobelova cena | Pokles výnosů | Pasivní příjem z pronájmu | UST | Thomas Schäfer | Tenza | Manažerka | BH Securities | Monthly Treasury Statement | Krize v eurozóně | Hlavní ekonom BH Securities | Akcie podniku | Makroekonomické faktory | Investovat peníze | Výnos do splatnosti | Ekonomka Raiffeisenbank | Finanční situace | Česká investiční platforma | NortonLifeLock | Odliv peněz | Jak investovat | Wolfstreet | Investujte | J&T Patrik Tkáč | Vývoj indexu PX | Imperial Finance | Měď | Proinflační | Devizy | Stock Spirits | Závislost na americkém dolaru | Analytik agentury Ipsos | Platforma | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Globální finanční krize | Průměrný zaměstnanec | Stratég Saxo Bank | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Kubelková z ČNB | Tlak na růst inflace | Harmonised Index of Consumer Prices | Plán obnovy | Tržby z průmyslové činnosti | Vývoj % nesplácených hypoték | Predikce | Tomáš Raputa | Pokles cen akcií | Propad cen akcií | Prima | Úřad práce | Citigroup | Měnové reformy | Warner Music Group | Trade | Index NFIB | Index VIX | Hospodářství | Zisk Komerční banky | Barchart | Oslabení | Optimismus na trzích | FérMakléři | Schwab | Členské země | Úrokové sazby na hypotékách | Odhad letošního růstu | Nakupovat nemovitosti | Bonusy | Riziková aktiva | Protiinflační kroky | Dostupnější peníze | Zrušení daně z nabytí | Ekonomické krize | Výhodný nákup | Ranní glosa | UDI Group | AUM | Uhlí | Nižší ceny | Vývoj ceny americké ropy WTI | Hodnota indexu | Zaměstnanost a ekonomika | Další posilování | Ekonomická krize | Investiční fond | Cenové stability | Centrální banky USA | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Analytik ČSOB | Převis | Federal Funds Rate | Conseq Investment Management | Vysoká cena | Analýza společnosti FérMakléři | Hlášení úrokové sazby | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Indexy amerického akciového trhu | Gate | AKAT | Recese | Kontokorent | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Vyjádření představitelů | Likvidita | Nárůst zisků | Záloha | Švýcarský frank | European Central Bank | Německý ZEW index | Capital Partners | Erdogan | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Nákupy centrálních bank | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Modrá pyramida | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Hospodářské noviny | Začít investovat | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Tencent Holding | Silná konkurence | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Zbohatnutí | ČSOB DoKapsy | Investiční nemovitosti | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Hlavní ekonom | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | František Táborský | ČSOB Factoring | Štěpán Křeček | Americké burzy | Realitní společnosti | Sazka Group | Dnešní ekonomický kalendář | Frank | Skupina CZG | Balance | Matěj Široký | Negativní nálada | Transparentní | Největší česká banka | Kontrola pojištění | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ministr práce a sociálních věcí | CBAM | Snížení úrokové sazby | Údaje z USA | Dlužníci | Automobilka Volkswagen | ČNB snížila sazby | Patria Finance | ČSOB Poštovní spořitelna | Ceny energií | Prodej starších domů ve Spojených státech | Zvyšující se náklady na půjčky | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Nákup vlastního bydlení | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Finanční skupina | Inovace | Daňové přiznání | Základní sazby | Sustainable Finance Awards | Úspěchy | Zvýšený zájem | NEST | Atlantik | Prezident Donald Trump | ZEN | Silná poptávka | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Kurz bitcoinu | David Einhorn | Technologický sektor | Index UlovDomov.cz | OSN | Soud | Řecký dluh | Společnost ČEZ | Booking | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Rekordní rok | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Chudí | Global Wealth Management | Bondy | Martin Novák | Etoro | Skupina Smartwings | Mince | Silicon Valley Bank | Americké volby | COLI | Vratislav Jůza | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Cenová válka | Střadatelé | Adam Greguš | Nájemné v Česku | Pokles sazeb | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Sankce | Beneteau | Úrokový hike | FIXINDEX | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Skanska Reality | Přebytek obchodu | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | Nemovitostní fond | Uvolnění limitů | Ekonomický výhled | Nařízení | Prospekt | Sazba hypoték | Trend cen nemovitostí | Akcie Erste Bank | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Komerční banka | Plán restrukturalizace | BTC | NEMO Report | KOSPI | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Hypoindex | Pravidla pro hypotéky | Shelter | Provize | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Jaký je rozdíl mezi COLI a CPI | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Propady cen | Bazický bod | Bridgewater Associates | Americké akcie včera | Firma Avast | Makroekonomické strategie | Rekordní propad | Pyramida | Makroekonomická data | Tempo růstu | Podnikatel | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Prazdroj | Vývoj ceny platiny | Bankovnictví | Pravidla pro nové hypotéky | Evergrande Group | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Nadhodnocení | ARM | Pohonné hmoty | Divergence | Biliony | Bankovní index | Letecká společnost | Zdražování energií | Úrokové sazby | Nejvyšší růst | ETF | Pokles realitního trhu | Jan Pivoda | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | České dluhopisy | Určení možného trendu | Analytik České bankovní asociace | Výzkumná agentura | Barel WTI | Měnový výbor | Kolínská automobilka | Moneta Money Bank | Obchodní podmínky | Ceny drahých kovů | Ceny nájemního | Guidance | Největší propady | Hospodářské soutěže | Éra levných peněz | Obavy z omikronu | Philip Dybvig | Mezinárodní porovnání | Kurz amerického dolaru | Nordea Bank | Peněžní zásoby | Spojení | Objem obchodování | Long | Rally | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Komoditní index | Výrazný propad | Broker Consulting FIXIndex | Magazín Global Finance | Střední třída | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | EHS | Bear | Tepelné čerpadlo | Výplatní poměr | Japonská ekonomika | Fischer | Osobní příjmy | Pražský městský soud | SXXP | Aktiva | Pokles inflace | Oslabení akcií | Fundamentální analýzy | Životní cíle | Časopis Forbes | Širší index | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | Nemovitosti v ČR | Discovery | Střední podniky | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Výsledky hospodaření | Tuzemský průmysl | Hotelnictví | Nárůst cen energií | Business | Dow Jones | Americké firmy | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Objem úvěrů | Relationship Manager | Indikátory | Růst cen akcií | Investování do akcií | Pokles cen | Základní úrok | Překvapení trhu | LPR | Bezrealitky.cz | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Začít obchodovat | Peněžní trh | Nový stavební zákon | ČBA | Řízení výnosové křivky | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | CZG - Česká zbrojovka Group | Jamie Dimon | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Annika Winsthová | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Eurový příjem | Vývoj na finančních trzích | Trhy dnes | Snížení cen | Empire State Index | Politika centrálních bank | Německý statistický úřad | Smartwings | Indexy PMI | Plány na důchod | Silná koruna | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Nemovitosti v Česku | Vedení ECB | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Česká inflace | Nájemní bydlení | Stratég | Úroky vkladů | Špatné zprávy | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Fio banka | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Pojistky proti inflaci | Šéf společnosti | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Buy | Akcionáři Avastu | Největší pokles | Daniel Münich | Jiří Kovařík | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Objem hypoték v říjnu | Ceny průmyslových výrobců | SAS | SPX 500 | Indikátor MACD | Tier 1 | Spoření na důchod | Finmex Academy Martin Maršovský | M&M Reality pro Prahu | Alternativní taxislužby | MAM | Strach z inflace | Opatření z dob korejské války | Pravidla hry | Podvody | Poplatky | Kompenzace | Forint | Země OECD | Koronavirus | Karel Komárek | Akciový trh | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Finanční zdraví | Další vývoj | Vlastní akcie | Citibank | Politika ČNB | Dnes zveřejněná data | Investování do nemovitostí | České aerolinie | Pokles průmyslové výroby | Přerušení výroby | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | WeDo | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Setkání zemí OPEC | Garanční systém finančního trhu | Vývoj indexu hypoteční splátky | Nálada podnikatelů | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Aktiva pod správou | Zátěžové testy | Příjmy obyvatelstva | Měnové politiky | Účetní období | Technologičtí giganti | Výrazná inflace | Vnímání | Centrální bankéř | Obchodní řetězce | Koncern Volkswagen | Předstihový ukazatel | Snížení základní úrokové sazby | Investor | Investiční příležitosti | Federal Trading Commision | Martin Stránský | Covid-19 v JAR | Živobytí | Ekonomika | Česká národní banka | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | Kapitálové rezervy ČNB | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Riziko kolapsu finančního systému | Dobrá zpráva | Proticyklické kapitálové rezervy | Šéfka ECB | Investiční aktivity | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Kabelky | Spořící účty | Poradenské společnosti | Americká vláda | Zvyšující se inflace | Investice do zlata | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | Prodejní cena | Těžaři ropy | Zerohedge | David Eim | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Michal Hrbatý | Americký trh práce | Dnešní zprávy | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Joe Biden | Filadelfský Fed | Economist | Indikátor Ichimoku | Vysoké ocenění | Jestřábí politika | Energetické společnosti | GIC | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Bilance | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Andrew Ticehurst | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Finanční trhy | Hospodaření americké federální vlády | Údaje o maloobchodních tržbách | Fahmi Quadir | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | eBook | Prezident Federální rezervní banky | Růst cen energií | AUD/USD | Fondy | Dlouhodobý trend | Komise pro cenné papíry | Pracovní trh | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | OSVČ | Komoditní trhy | Protiinflační dluhopisy | Měnové unie | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Tether | Německé ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Prodejní ceny | Společnost PPF Telecom | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Vývoj ceny akcie | Ceny starších nemovitostí | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | Tradingové webináře | Místní rozvoj | Realitní bubliny | St. Louis | Retail Investor | Dřevo | Krize | Cashflow z dividend | Optimistický výhled | Vlády | Pokles ceny akcií | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Investing | Euro včera | ČSOB stavební spořitelna | Posílení kurzu koruny | Daňové zvýhodnění | Školení Finmex academy | S&P 500 nebo Nasdaq | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Výnosy 10letých dluhopisů | Darina Stehlíková | Informace z trhu | Pokles poptávky | Válečná daň | CEO | Investiční bankovnictví | Úročení termínovaných vkladů | NFT | Retail Investor Beat | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Vratislav Zámiš | Vstup Airbnb na burzu | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Comfort Finance Group | Úročení vkladů | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Segment stavebnictví | Boj proti inflaci | Financování státního dluhu | Mezibankovní | Stock Spirits Group | ODS | Sekyra Group | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Společnost CVC | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Hospodářský pokles | Devizové rezervy | České vlády | Investice na penzi | Burza | CEEC Research | Citelné zdražování | Semináře | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Doba splatnosti | Uvolnění podmínek pro hypotéky | Poradenství | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Zlepšení nálady | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | RBA | Cenová bublina | Hypoteční bankéři | Výprodeje | Australská centrální banka (RBA) | Jan Záhora | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Pracovní den | Transakce | Švýcarské banky | FAST | Finanční produkt | Turów | Nabídka a poptávka | Marian Jurečka | Měny | Dna | Filadelfský Fed index | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst cen potravin | Innogy | Vzestup inflace | Energetický regulační úřad | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Rozjednané prodeje domů | Schönfeld & Co | Roklen | Pasivní příjem | Korejské války | Michal Brožka | Odvětví vyspělých technologií | Ceny nájemního bydlení | Šance | USDX | BHS Štěpán Křeček | 4fin | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | UCITS | Sazby | David Marek | Historie | Renáta Kellnerová | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Karanténní opatření | GE Renewable Energy | Hodnota bitcoinu | Konsolidace | Thomson Reuters | USD | LinkedIn | Fundamenty | FTMO | Akcia | Walgreens | Standardní odchylky | Státní fond | Miliardy dolarů | Akcionáři Monety | Ceny realit | Burzovní trhy | Veřejný dluh Spojených států | Jednání ČNB | Nákup nemovitosti | Investice a hypotéky | Finanční trh | Úroky z úroků | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Nový trend | EET | Maďarská vláda | Americké vlády | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Federal Funds Rate (FFR) | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Central Group | Výnosy desetiletých dluhopisů | Sberbank | Zájem o nájemní bydlení | Libor Vojta Ostatek | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Člen bankovní rady | Platformy | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Začínající hospodářský propad | Rusko | Vysoké riziko | Nabídková cena volných nových bytů | Ceny výrobců | Tokijská akciová burza | Akcionář | Sentiment ve světě | Miliardy USD | Ochránce proti inflaci | Jiří Feix | Poradce | Vicepremiér | Finanční plán | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Jak fungují úrokové sazby? | Zkušenost | Signál | Peter Garnry | Brněnský byt | Zdražování | FRC.US | Většinový podíl | Riskování | Pozemky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Poslední den obchodování | Vývoj cen akcií | Rotace | Velké ztráty | ADP | Hodnota zlata | Napětí mezi Čínou a USA | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Ministryně financí Alena Schillerová | Ocenění | Ropy | Dot-com | Soudní dvůr Evropské unie | Ekonomický nesmysl | Volné peníze | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Analýza společnosti FérMakléři.cz | Polská společnost | Přerušení EET | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Warner Music | Porušení pravidel | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Důchodový systém | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Rezervní měny | LTV | Časové období | Úvěrová aktivita | Důchody | Premiér Boris Johnson | Sázky | Forbes | Příliv investorů | Zboží z Číny | Ocenění akcií | Colt | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Adam Back | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Pobřeží slonoviny | Tkáč | Očekávaná inflace | Jerome Powell | Cena akcií | Medvědí trend | Investování | Lehman Brothers | Vývoj ceny akcie Komerční banky | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | Hlavní manažer | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Bankrot | Bohaté zkušenosti | Čínské centrální banky | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | EBRD | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Koruna posiluje | CEE | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | ACT | Organizace | Ondřej Hartman | Inflace v české ekonomice | Akcie Erste Group | Banky | Zdražování v Česku | Obilí | Reakce České národní banky | Deník The Wall Street Journal | Invesco Ltd. | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Services | Úrokové swapy | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Pojištění k důchodu | Centrální bankéři | Zkušení investoři | Polská centrální banka | Allegro | Dow Jones US Banks | Příjmy | Kalkulačka rodinného rozpočtu | Hospodářské výsledky | ČTK | Propad ceny | Evropský průmysl | Fundamentální výhled | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Propad poptávky | Analytik Czech Fund | CzechTrade | Luxusní segment v Evropě | Výnosy amerických státních dluhopisů | Automobilka Škoda Auto | Hedge fond | Propad cen ropy | Snížení inflace | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Zombifikace | Index | Wall Street Journal | Holdingové společnosti | Vzestupný trend | Golden Gate CZ | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Cenový index | Výzkumná agentura Nielsen | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Prodeje | Čínský trh | Jaká bude inflace | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Konec daně z nabytí nemovitostí | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Cílová úroková sazba | Útlum ekonomiky | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Kupci | Výhody | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Pavel Krumpár | CFDWorld | Merge | Grexit | Banka Sberbank | Nová sazba | Nabídkové ceny nových volných bytů | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Měnový pár | Očekávaný růst | Bankovní daň | Ovlivňování | Vakcinace | Příklad nákupu | Státní příspěvek | Dovoz | Finanční poradci | Šíření koronaviru | Capital One | Telenor Montenegro | Tereza Kaiseršotová | Broker Consulting Martin Novák | Blackstone (BX.US) | Infografika | Podvodné telefonáty | Míra inflace v USA | Výhled globální ekonomiky | Přelom roku | Bankovní asociace | Investice do podílových fondů | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Federální rezervy | Kapitálový poměr | Býčí potenciál | Veřejný dluh USA | Eurový úvěr | Spekulovat | Navyšování mezd | Země eurozóny | Rekordní nárůst | Levice | Wall Street | Rostoucí akciové trhy | Diverzifikace investic | Reálné příjmy obyvatelstva | Slevy na dani | Zdravotní sestry | Realitní služby | Akcie menších společností | Jana Brodani | Petr Fiala (ODS) | Na burze | Škrtání dotací | Reálné zhodnocení | Další zdroje příjmů | Extrémně levné | Komoditní sektor | Vývoj akcií Berkshire Hathaway | Olívia Lacenová | Úsporný balíček | Nesoulad | Bulharská finanční společnost | Zájem o investování | Kolaps HDP | Modelový příklad | Vývoj dolarového indexu | Akcia týždňa | Rizikovost | Jaroslav Haščák | Dluhopis | Úroky na hypotékách | Inflace v České republice | Pronájmy | Dostatek peněz | České nemovitosti | Cenové tlaky | Qualcomm | Měny v regionu | Omezení výplaty dividend | Vysoké sazby | ČNB Eva Zamrazilová | Bankovní skupiny | Objem obchodování s bitcoiny | Začátek nového trendu | Geopolitické události | Oberbank | Deficit zahraničního obchodu | Američtí centrální bankéři | Podpůrné programy | Hnutí Hamás | Bohumil Trampota | Posílení | Bogdan Maioreanu | Pracovní místa | Quantitative Easing | Posilování koruny | Tržní hodnota | Analytička | Vstup na burzu | Viceguvernér ČNB | David Vagenknecht | Náklady na financování peněžních trhů | NFP report | CashFlow | Data ČSÚ | Podílový fond | Nabídka bytů | Vstup do eurozóny | NFP | Boháči | Stavební produkce v srpnu | ČSOB | Válka na Ukrajině | Progres | O2 | Amerika na prvním místě | Vývoj ceny akcií | IEA | Očkování | Předčasné splacení hypotéky | ViacomCBS | Existence bitcoinu | Toky firemních peněz | UDI | Objem hypotečních úvěrů | Obsazenost hotelů | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Španělsko | Složené úročení | Statistický úřad Eurostat | Valná hromada ČEZ | Globální ekonomiky | Data o HDP | Akciové indexy | Vybírání zisků | Investing.com | Inflační překvapení | Americký prezident | Partners Martin Mašát | Christine Lagardeová | ATRIS | Jana Panochová | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Marko Kolanovic | Zadluženost | Pevné terminály | Britské akcie | Robert Novoměstský | Kapitálové rezervy | Americký index | Akciový index S&P 500 | Realitní bublina | Ekologické organizace | Prodej | Pokles cen nemovitostí | Úsporný tarif | Prodeje rodinných domů | Znárodnění | Berlín | Krize na energetickém trhu | Vývoj geopolitické situace | Inflace | Cestovní kanceláře | Fiskální rok | Vývoj měnového páru | Bloomberg | KO | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ministr práce | Zdravotní péče | Easing | Evžen Korec | Dotace | Tržní podíl | Jan Sadil | Ekonomické dopady | Insolvence | Skupina Home Credit | Sebenaplňující se proroctví | Expanzivní politika | Investiční riziko | Onemocnění COVID-19 | Globální finanční systém | Evropské trhy | Treasury Yields | Platební neschopnost | Normální člověk | Data z průmyslu | EPH | Období stagflace | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | ZSSK | Posilování amerického dolaru | P/E | Bydlení pro mladé | UBS | Zvýšení inflačního cíle | Biopalivo | Recese ve Spojených státech | Fixní hypoteční sazby | Statistiky z trhu práce | Zhoršování situace | Nová prognóza | Vývoj akcií | Příjem z pronájmu | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | RoboMarkets | ČR | Automobilka | Akcie v Asii | Zprávy | Co se děje na finančních trzích | Dolary | Martin Machala | Admiral Markets | Úvěry v eurech | Růst cen ropy | Ministerstvo obchodu | Byty | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Výhled vývoje ekonomiky | Silný růst | Člen představenstva | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Poměr nákladů a výnosů | Prognózy ČNB | Cena komodit | Pevná úroková sazba | Vyhlídky | Finanční výsledky | CZ | Co může ECB udělat? | Ceny Bitcoinu | Snižování cen | Míra | Broker Trust | Regulační úřad | Marka | Práce z domova | Olaf Scholz | Nedostatek nových bytů | Digitální měny | Adam Button | Co je to index životních nákladů | Švédská centrální banka | Akcie českých bank | Program nákupu aktiv | Carnival | Technická recese | Uplynulý rok | Sazby centrálních bank | Trhy.cz | Špatné výsledky | Intervenční režim | American Airlines | Pokles HDP | China Evergrande | Zpřesněný odhad | Zajištění majetku | Výrazný pokles | Inflační tlaky v české ekonomice | Vyšší poptávka | Cukr | Oldřich Dědek | Firemní úvěry | Předpověď | Ekonomický propad | Instrument | Sustainable Finance Awards 2022 | Ekonomický model | Porovnání vývoje výnosu | Platit daně | Onemocnění | Poptávka po úvěrech | Ipsos | Tržní kapitalizace bitcoinu | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Zhodnocení prostředků | Oslabení měny | Vývoj ukazatele Forward P/E pro indexy S&P | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Výkonnost | Údaje | HDP eurozóny | Vakcína | Politika centrální banky | Spotřební daně | Posílení kurzu | Pandemie koronaviru | Nové emise | CVC Capital | Leva | ONE | Intervence ČNB | Asie | Technologické společnosti | Viceprezident Mike Pence | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Automobilky | Pojišťovny | FRC | Obchodování s akciemi | Bilion | Platforma Bondster | Pochybení | Index S&P 500 | Graf | VHM | Josef Kupec | Varianty covidu | Ropa Brent | Spotové ceny | Zpráva o inflaci | Hrubý domácí produkt | Přehled | Nepříznivé období | Pár EUR/USD | Eurodolar | Snížení úroků | Spotřebitelská nálada | Distribuce | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Poptávka po bezpečných aktivech | Vysoké sázky | Výnosové křivky | Životní náklady | Proinflační faktory | London School of Economics | Makléř Wood & Company | Zveřejněná data | Stavebnictví | Biden | HB Index | Vývoj průmyslu v ČR | Typy úrokových sazeb | Financování peněžních trhů | Ústup inflace | FinGO | Pozitivní impulz | CRD IV | Euroskupina | Sazby centrální banky | Dopady války na Ukrajině | Reportované výsledky | Dopady koronavirové krize | Hypoteční banka | Základní potraviny | CVS | Index spotřebitelské důvěry | Disciplína | Bankovní úvěry | Ekonomická situace | Indikace | Emise státních dluhopisů | Novela zákona | Tlaky na růst mezd | Guvernér banky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | UBS Global | Česká koruna | OECD | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Předpokládaný růst | Renfe Operadora | Obchody | Kapitálová přiměřenost | CHF | Růst cen stavebních materiálů | CEPS | Iris Pangová | Testy bank | Růst amerického HDP | Tuzemské banky | Aukce | Běžný účet | S&P 600 SmallCap | HDP USA | Analytik trhů s kryptoměnami | finGOOD | Porovnání výnosů | Oslabení koruny | Index Nikkei | Hrozí krach | Vývoj ceny akcií Citibank | Seznam Zprávy | Ondřej Vlček | Vyšší ceny ropy | Index CSI 300 | Americká data | Mimořádná daň | Střední cena | Obchodní model | Wall Street Journal (WSJ) | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Změna trendu | Marketingový trik | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Snížení daní | Jakub Matis | Burzy cenných papírů | Žádost o vstup na burzu | Akciový index | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | UBS Group AG | Makléř | Forexové trhy | Penále | Arbitráže | Volná pracovní místa | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | UBS Global Wealth Management | Španělská ekonomika | Banka Sberbank CZ | Drahota | Vývoj akcií Valeant | Finanční sektor v ČR | Medián | Premiér Petr Fiala | Finanční společnosti | Index CPI | Dopravní sektor | Napětí na trzích | Index Nasdaq Composite | Investiční nástroje | Aleš Michl | Globální problém | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Generali Investments | Martin Řezáč | Prognóza ČNB | Znalost | Podpora | Strategický partner | Web 3.0 | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Akontace | Investiční produkt | Plný úvazek | OKD | Akcie banky | Akciový index Nasdaq | Evropský regulátor | Broker Consulting | Skupina ČEZ | Opatření proti šíření koronaviru | Tendr | ADP report zaměstnanosti | First Republic | RBC | MT4 | Navýšení dluhového stropu | ECB dnes | Zahraniční forex | Investovat do nemovitostí | Česká a slovenská UniCredit Bank | USA Joe Biden | Stav nouze | Fixace úrokové sazby | Úspory pro děti | Manažeři | Velké objemy | SPX | Zpráva pro tradery | Světová banka | Propouštění zaměstnanců | Zuzana Filipová | CNBC | Zastavení růstu | Finance | Exxon | Shimao Group | E-commerce | Starší rodinné domy | Rodinné rozpočty | Cena dřeva | Zemní plyn | Finanční gramotnost | Nejvýraznější propad | Výkonná ředitelka | Německo | György Matolcsy | Portfólia | Japonsko | Správy majetku | Range | Francouzská společnost | Společnost PPF Telecom Group | Dopady pandemie na ekonomiku | Rakouská bankovní skupina | Riksbank | Horší časy | Daňoví poplatníci | Geosan Development | Nejvýraznější pokles | Kellnerová | Inflace v říjnu | Překoupenost | Opatření | Los Angeles | Petr Matějovský | Sazby pro refinancování | Maďarský forint | Německý Ifo index | Vyšší ceny | Váhání | Visa | Prodejní ceny nových bytů | Statistické údaje | Podíl českých potravin | Výhled pro EUR/USD | Český trh | Kurz CZK | Krach | Pohonné hmoty v ČR | Čeští investoři | Zasedání americké centrální banky | Energetický sektor | Hotovost | Portugalsko | Investiční dotazník | WeWork | Bollinger Bands | Blog | Zdražování potravin | MJ | Ekonomické zpomalení | Konjunkturální průzkum | Standard Chartered | Cena nemovitostí | Investice do akcií | Walmart | Nové akcie | ČSOB Bohatství | Makroekonomický kalendář | Samou | Dlouhodobí investoři | Rozhodnutí ČNB | Směřování | Tržní situace | LIBOR | Zisk bank | David Einhor | Obchodní výhled | Vyšší riziko | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Viceprezident | Spotřebitelské ceny | Investiční služby | Hamás | Nájemné | Marek Dospiva | Grafy | Očekávání vyšší inflace | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Nvidia | Panické výprodeje | Švýcaři | Rozpočet | Ruský plyn | Japonská centrální banka | Erste Group | Nabídka nemovitostí v ČR | Kazachstán | Vice | Pokles spotřebitelských cen | Behaviorální | Další růst úrokových sazeb | Termínové kontrakty | Investiční Memento | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | CARA | Mezinárodní investoři | Základní úroková sazba | Úvěrové podmínky | Skokový nárůst cen energií | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Akcenta CZ | Elektromobily | Maďarský premiér | USDIDX | DIP | Překážky | Spořit a investovat | Štěpán Hájek | Konzultant | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Právo | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Zamyšlení | Domácnosti | Byty v Praze | Nový Hypoindex | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Osobní zkušenost | Michal Koubek | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Ekonomické výsledky | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Prime | Dopad na realitní trh | Spekulativní kapitál | Telecom | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Měkké přistání | Ondřej Šťastný | Vyplácet dividendy | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | Splácení dluhu | DOT | Médea | Výhled české ekonomiky | Ceny kukuřice | Moudro | Arm | Sazba u hypotečních úvěrů | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | CFD akcie | Tržby | Nálada na trzích | Dow Jones Industrial Average | INSEE | Spoření a investice | Bancorp | Munich | Institucionální investoři | Poptávka a nabídka | 737 MAX | Snížení sazeb | Akciový býčí trh | Švédsko | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Ruské akcie | Závislost | Instinkt | SNY | P2P | Stagnace | Nové úvěry | SPD | Marketingová komunikace | Růst mezd | Luboš Růžička | Agentura Nielsen | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Mezinárodní instituce | Roční výnos | ECB | Sazba ČNB | Slušné zisky | Závazek | Penta Investments Group | Světové centrální banky | Letadlo | Silnější euro | Hospodářský růst v Číně | Statut | Vánoce | Ceny nemovitostí v USA | Klaas Knot | Ztráty zaměstnání | Velký růst | Nákup akcií | BAT | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Nedostatek plynu | PX Pražské burzy | Tradingové webináře zdarma | Finanční prostředky | Antimonopolní úřad | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | FXstreet | Epidemie nemoci covid-19 | Partners | ČTK mluvčí | Vývoj inflace | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční poradce | Zvyšování sazeb Fedem | Zájem o investiční byty | Tuzemská inflace | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Analytik Trinity Bank | Indikátor | Akcioví investoři | HICP | Vysoká poptávka | Conference Board | Obchodní pozice | Investiční limity | Ekonomické údaje | Nejobchodovanější akcie | Hypoteční banky | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Generali Investments CEE | COST | Demografické změny | Server Peníze | Růst akciového trhu | Raiffeisenbank Helena Horská | Obchod s ropou | Intervenovat | Statistici | Kurz české koruny | Odpor | Sláva | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Gasoline inventories | Solární panely | Ranní okénko | Těžaři | Situace na trhu práce | NBP | Freedom Financial Services | Dluhy | Temelín | Měnová politika | Analytik | Konsenzus | Voda | Cena BTC | Data společnosti UlovDomov.cz | Etherea | Geopolitická nestabilita | Splatnost | Ceny starších bytů | Indexy pohyb | Růst ceny | ECB Luis De Guindos | Splácení hypotéky | DSTI | Dluhopisy | Množství peněz | Obavy z globální recese | Česká vláda | Průměrný příjem | Vyšší sazby | Ekonom BH Securities | Odvody | Koš | Toyota Motor Manufacturing | DFS | Americká ministryně financí | Největší banka | Restrukturalizace | Forward P/E | Golden Gate | Instant Research | ISM | Server Peníze.cz | Stavební zákon | Americký index S&P 500 | Spekulativní investice | Offline Štěpána Křečka | Air Bank | Webináře | Sazby beze změny | WACC | Nákupy vládních dluhopisů | Jefferies | Analytika | IAU | Burzovní krach | Pšenice | Richard Siuda | Bohemia Interactive | Index londýnské burzy FTSE 100 | Americké banky | Stavební spořitelny | Růst čínské ekonomiky | Inflace v ČR | Cenový propad | Poptávka | Trader | Fitch | Co bude | Medvědí potenciál | Investiční produkty | Zasedání Bank of England | Krypto | Psychologie | Bulharsko | Tempo inflace | Čína | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Desinflační trend | Očekávání trhu | Stavební spoření | Nominální růst | Růst HDP | Měnová reforma | G7 | Sillicon Valley | Peking | Cizí měny | Zvýšení inflace | Index ASX | Firma | Více riskovat | Opačný trend | Reporty | Propad trhů | Politici | Stavební výroba | Svobodné podnikání | Počasí | Jihokorejská společnost | Riziko | FRED | Sektor financí | Jan Hamáček | Medvědi | RBI | Antigenní testování | Tokijská burza | Liberty Ostrava | Federal Discount Rate | Směrnice EU | Mzdově-inflační spirála | Poslanecká sněmovna | Globtrex | Dodavatelské řetězce | Větší pokles | Bezrealitky | Míra inflace v Maďarsku | Klouzavý průměr | Spready | Akcie bank | CELO | Shazování peněz z vrtulníku | Obchodovat pro FTMO | Objem poskytnutých úvěrů | USA | Deaktivace | Očekávané úrokové sazby | Vývoj ceny dřeva v USD | Ulrich Körner | Šéf nizozemské centrální banky | Velcí hráči | Čínská internetová firma | Vývoj na dluhopisovém trhu | Hospodářská krize | MALL | Drahé kovy | Cardano | Americká cla | Next | Ceny zeleniny | Rozhodnutí bankovní rady | Vysoká rizika | Deutsche Bank | Podnik | Spojené státy | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Index PMI | Telekom Austria | Buy signály | Zvýšení základního úroku | Guggenheim Partners | Paradox | Globální trhy | Capital | Místopředseda představenstva | Nárůst úroků | Expobank CZ | Růst cen nájmů | Premiér Viktor Orbán | Federální rezervní banky | Hospodářský výhled | Cykly | Devizový trh | Manažer Finmex Academy | Švýcarská vláda | Naše hospodářství | Úrokové míry | Index UlovDomov | Finanční podmínky | JP Morgan | Jednotná měna | Výjimečná situace | Ranní komentář | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Průmysl a zahraniční obchod | MIFID | Nárůst sazeb | Ekonomové | JPMorgan Chase | Obchodování s Bitcoiny | Snížení úroků v Číně | Indonésie | Regulační orgány | Obchodní bilance | Evropské méně | Investoři a obchodníci | Spekulace | Nedostatek financí | Ekonomie | SEC | Nákup libry | Kursy | Kapitálová rezerva | Důvěra v českou ekonomiku | Rostoucí úrokové sazby | Českomoravská stavební spořitelna | Celková inflace | Analytik trhů | Reálné příjmy | Data společnosti | Společnost Allegro | Načasování | Nové peníze | Silicon Valley | Jádrová inflace v eurozóně | Penta Investments Group Limited | Andrej Babiš (ANO) | ECB (European Central Bank) | ECB Christine Lagardeová | Problémy české ekonomiky | Tereza Hrtúsová | Celková nabídka | Emise dluhopisů | Dolar | Akcie společnosti Nvidia | Index DAX | Nástroje peněžního trhu | Konjukturální průzkum | Inskol | Akcie ČEZ | Čínské vlády | Úrokový swap | Forexu | MSCI ACWI | Objem vkladů | Fond Salutem | Pandemie | Inflace v lednu 2024 | Potenciál poklesu | Vládní konsolidační balíček | Propad cen nemovitostí v USA | ANZ | Reputace | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | JPMorgan | Dopady na korunu | Server CNBC | Výprodej | Byznys | Vývoj hospodaření americké federální vlády | Bitstock.com | Průměrná cena | Reorganizační plán | Cena barelu ropy | Poskytování úvěrů | PPF | Pozice | Tomáš Holub | Zdroj příjmů | FED sazby | Mezinárodní faktory | Objem úvěrů na bydlení | Indikátor důvěry | Vlastní kapitál | Martin Vašek | Souhrnný čistý zisk | Poradci | Fincentrum Hypoindex | Nordstrom | Mezinárodní banky | Zdanění | Růst ekonomiky | Ceny pohonných hmot v ČR | Navýšení úrokových sazeb | Proticyklická kapitálová rezerva | Ole Hansen | Stagflace | Makro Cash & Carry | Hlavní ekonomka | Jestřábí přístup | Ekonomická realita | EU | USD/JPY | Technologický index | Conseq | Ceny mědi | Stefan Dörfler | Výhled pro Evropu | Salutem Fund | Purple Trading Petr Lajsek | Náklady spojené s bydlením | Švédská centrální banka Riksbank | Sentiment v Německu | Optimismus spotřebitelů | Novinky | Investiční platformy | Obchodování na forexu | M2 | Finep | Sazba hypotečních úvěrů | Nižší úrokové sazby | Nakupovat | Ceny nájmů | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Zvýšení slevy na poplatníka | European Housing Services (EHS) | Odvětví | Soudní dvůr | Impulzy | Společná evropská měna | Akcie evropských bank | Důvěra v Německu | YIT | Schodek | Leo Express | Oslabování koruny | ABC | Inflace CPI v USA | Cost-of-living index (COLI) | Vysoké zisky | Trhy v USA | Hospodářské otázky | Poradenské firmy | Akciové futures | Úsilí | Aktuální nálada | Panasonic | Monetární politika | Retail | Nominální mzda | Zvýšení dluhového stropu USA | Ekonom | Cena hypoték v ČR | Zrušení superhrubé mzdy | Úvěry na bydlení | Polská měna | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Poptávky po ropě | SVB a Signature | Nezkušení investoři | Ekonomka | Odhad růstu ekonomiky | Investment Banking | Ukazatele | Procter & Gamble | VIAC | Banka First Republic | Vklady klientů | Agentura DPA | Správa | Omyl | Úspěch | Spekulanti | Helena Horská | Oslabování kurzu koruny | Slovensko | Stabilita | Obava České národní banky | Holding | Výnosy státních dluhopisů | Ladislav Bartoníček | Schodek rozpočtu | Předkrizové úrovně | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Obchod | Slevy oproti nabídkové ceně | Trh s kryptoměnami | Vlastimil Nigrin | Zkapalněný zemní plyn | Státní podpora | MasterCard | KPMG | Ekonomické aktivity | Mzda | SVB | Jiří Kryl | Banka | Očekávání zisku | Volkswagen | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Pravidelné investice | Světové trhy | Poptávka po ropě | Kurz koruny vůči euru | Peníze navíc | Realitní horečka | Jaderná elektrárna | Základní sazba | CFA | Index Philadelphia Semiconductor | Vyšší úroveň | Rychlé zbohatnutí | Prudký růst cen | Bezpečnost | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | Kurzová rizika | Modernizace přenosových sítí | Asociace pro kapitálový trh ČR | Spoofing | Lidstvo | OK POINT | Fúze | Osobní výdaje | Vlastní byznys | | Ceny domů a bytů | Likvidní | Epidemie koronaviru | Bytové krize | Počet zahájených bytů | Miroslav Zborovský | Zpracovatelský průmysl | Zlatá koruna | Index spotřebitelských cen | Zlotý | Výprodej dluhopisů | Práce | Průmyslová výroba v USA | Mzdy v Česku | Čas na nákup | Crowdfundingové platformy | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Penta | American Express | Vývoj trhu | Antivirové firmy | Celý svět | Private equity | Analýza | Dubnová inflace | Federal Funds Target Range | Lukáš Maxa | TradingEconomics | Obchodní nastavení | Fio | Pravidelnost | Inflace na Slovensku | CFIG | Zasedání centrální banky | Přístup ČNB | Zasedání bankovní rady | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Lael Brainardová | Železná ruda | Komodity s růstovým potenciálem | Držení akcií | Vlastnictví | Investiční cíle | Americké technologické společnosti | Rozdíl mezi COLI a CPI | Finančníci | Zvýšení daně | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Šíření nákazy | Realitní sektor | Měny z regionu | Sentiment v eurozóně | Ceny nových volných bytů | Martin Maršovský | Objednávky | EC Investments | Příjmy domácností | Zbyněk Stanjura | Hry | Transakční poplatky | Investiční instrumenty | Úrokové sazby ČNB | Osobní příjem | Daniel Rajnoch | Greenlight Capital | BlackRock | Čistý zisk skupiny ČSOB | Vývoj indexu Nasdaq | Americký trh s bydlením | Nálada na finančních trzích | Další pokles | Express | Ekonomický růst | Bankovní licence | Nákup dluhopisů | Investiční skupina | Životní styl | Kotace | Wood & Company | Rychlost | Ekonomické podmínky | Obchodování na koruně | Největší vítězství | Zotavení ekonomik | Žádosti o podporu | Propad cen nemovitostí | Vývoj ceny americké ropy | Mojmír Hampl | Komise v přenesené pravomoci | Lukoil | Vývoj české koruny | Wealth Management | NERV | Ownest | CPI v Kanadě | Ekonom Jan Švejnar | Emise | Společnost Ekospol | Durace | Zvýšení ratingu | Američané | Zahraniční měny | Emitenti | Blahobyt | ČNB dnes | Dotovaná sazba | Bonita | Michal Lukáč | Tržní cena | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Mimořádná situace | Inflace ČNB | Zlepšení | Přísná měnová politika | Protiepidemická opatření | Průměrné nájemné | Renaissance Capital | Deloitte | Průmysl v březnu | Záporné úrokové sazby | Index životních nákladů | Silný frank | Bilance zahraničního obchodu | Vývoj akcií Valeant Pharmaceuticals | Nový Zéland | Akcie | Nižší volatilita | Vývoj inflace v USA | CVC Capital Partners | Japonský jen | Meziroční inflace | Target | Výsledky za první pololetí | Úroková míra | Profitabilnější | Kurs koruny | Výhled centrální banky | MF | Úrokové sazby v Česku | Výnos dluhopisů | Pandemie v Česku | Change | Aktuální situace v Česku | Podniky | Markéta Fišerová | Vývoj ceny ropy Brent | ČSOB Aleš Blažek | Cena zemního plynu | Soukromý investor | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Omezení stimulů | Ministr financí | Vyšší výnosy | Platba | Jednatel | Analytický tým | 5G | Uživatelé kryptoměn | EUR ČNB | Platy státních zaměstnanců | Zlevnění hypoték | Starší byty | Instrumenty | Pražská burza | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Daň z příjmu | Mezibankovní sazby | Daně z nemovitosti | Philip Morris | Výhled 2022 | České Radiokomunikace | Fifth Third Bancorp | Nasdaq | Jan Frait | Analytik JRD | ONS | AbbVie | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Návratnost | Běžný výnos | Ziskovost bank | Geopolitická situace | Slovenská UniCredit Bank | Farmacie | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Dobrý obchod | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | MiFIR | The Big Short | Zboží každodenní spotřeby | Inflace v USA | Vlasta Pěchoučková | Tropická bouře | Vývoj ceny kukuřice | Pokles reálných mezd | Doba pro nákup nemovitosti | Ceny dřeva v USD | Domácí poptávka | Dramatický dopad | Amazon | CETIN Group | Nové byty | Největší banky v Česku | Levnější půjčky | Reakce ČNB | EK | Fingood | Údaje o inflaci | Ceny nových bytů | Zemědělství | Koncern | Tržní kapitalizace společnosti | Štěstí | Technologické bubliny | Sektor služeb | Pád Silicon Valley Bank | Německá inflace | Bitcoinový trh | Mediální společnosti | FOMC | Société Générale | RPSN | Holubice | Belgie | Řešení problémů | CZG | Průlom | Čipové společnosti | Ceny hypoték | Investment | Platina | Představitelé České národní banky | XTB Research | Statistika | Hedgové fondy | Vývoj ceny | Průměrná sazba hypoték | Výraznější pokles | Nová emise | Aleš Blažek | Fidelity International | Poradce premiéra | Příležitost vstoupit na trh | Nabídka nemovitostí | Poměr cen | Inflační šok | Čistá úroková marže | Investiční účet | Zajištění proti inflaci | Cyklus utahování měnové politiky | Velké trhy | Kryptoměny | Wood & Company Vladimír Vávra | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Problém beztrestnosti vedení | Aktuální Price Action | Chuť nakupovat nemovitosti | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Nabídka úvěrů | Chudoba | Americká centrální banka FED | Analytik XTB | Netflix | Británie | Miliardář | Prohlášení | Tesla | Umění | Vývoj jádrové inflace | Vladimir Putin | Manažer Finmex | Komerční nemovitosti. | Vývoj technologií | City | Akcie antivirové společnosti | Velkoobchodní ceny elektřiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Hypoteční expert
Hypoteční krize
Hypoteční sazba
Hypoteční sazby
Hypoteční splátky
Hypoteční trh
Hypoteční trh v USA
Hypotéční zástavní list
Hypoteční zástavní listy
Hypotéka na celý život

Následující klíčová slova

Hypotéky v Česku
Hypotéky v ČR
Hypotéky 2021
Hypotéza
Hypotéza adaptivního trhu
HYQ
HYU
HYU.DE
Hyundai
Hyundai Motor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít