Úterý 18. leden 2022 14:16
reklama
Swissquote Bank
reklama
fpmarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
3ANGLEFX

Klíčová slova - Hypotéky

img

ČR opět jedničkou ve zdražování bytů

14.01.2022 Dnes zveřejněné výsledky vývoje cen bytů v jednotlivých zemích EU potvrdily, že růst cen bytů v ČR ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 zdejší byty v průměru podražily o 22 %. S takto vysokým nárůstem se ČR drží v čele celounijního řebříčku. Za posledních pět let byty v ČR podražily o 76 %, za posledních deset pak na dvojnásobek. Bydlení je tak stále draží a s ohledem na vývoj kupní síly domácností je méně dostupné.
img

Hypomonitor: Banky loni poskytly nové hypotéky za rekordních 379 miliard korun

13.01.2022 Banky a stavební spořitelny loni poskytly nové hypoteční úvěry za rekordních 379 miliard korun, což je meziroční nárůst o 70 procent. Celkem, včetně refinancování, banky loni poskytly 178.000 hypoték za rekordních 541 miliard korun. V případě počtů úvěrů jde o zhruba 50procentní nárůst a u objemu o 73 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

Banky zdražují hypotéky, ČSOB tak činí od pondělí u všech fixací

06.01.2022 Banky v návaznosti na razantní zvýšení základní úrokové sazby České národní banky dále zdražují hypotéky. Skupina ČSOB od 17. ledna zvyšuje sazby u všech fixací hypoték. Nově bude úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na pět let vyšší o 0,6 bodu. Největší zdražení postihne sazby u jednoleté fixace, a to o jeden procentní bod. ČSOB to dnes sdělila ČTK.
img

Bankovní statistika - listopad 2021

03.01.2022 Výše celkových aktiv bankovního sektoru v listopadu vzrostla jen mírně o 0,7 % meziměsíčně na konečných 9 314,2 mld. Kč. V meziročním srovnání její růst zrychlil na 7,8 %. Hlavní roli v listopadovém navýšení o 65 mld. Kč sehrály již tradičně úvěry a pohledávky jak za klienty (+18,7 mld. Kč), tak u jiných úvěrových institucí (+17,0 mld. Kč), společně s vyšším objemem dluhových cenných papírů v držení bank (+21,2 mld. Kč).
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Co přinesl rok 2021 pro naše peněženky?

29.12.2021 Rok 2021 byl, stejně jako ten loňský, poznamenaný probíhající globální pandemií onemocnění Covid-19. Od roušek jsme se posunuli k vakcínám a počáteční paniku vystřídala spíše únava z čekání na definitivní konec. I přesto, že ten je stále v nedohlednu, vypadá to, že svět může a bude fungovat dál. „Důkazem je globální ekonomika, která je sice v různých svých částech vychýlena či poškozena, ale minimálně pokud jde o tempo růstu, je již nyní na předpandemických hodnotách,“ řekl Jan Macek, vedoucí analytického oddělení, Fincentrum & Swiss Life Select.
img

ČNB opět zvyšuje sazby. Porostou i úroky na spořících účtech, s inflací si ale neporadí

22.12.2021 Česká národní banka znovu navýšila základní sazbu a i na potřetí rychlejším než obvyklým tempem. Tentokrát centrální banka rozhodla o růstu o 100 bazických bodů na úroveň 3,75 %. Na poslední sérii utahování měnové politiky již některé banky zareagovaly zlepšováním podmínek u spořících účtů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále ztrácejí.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 3,75 procenta, je nejvyšší od 2008

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od roku 2008. Zároveň dnes šlo o třetí nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové očekávali zvýšení sazby o 0,75 procentního bodu a na počátku příštího roku další mírnější zvýšení.
img

ČNB pokračuje ve válce proti inflaci

22.12.2021 „Po dnešním zvýšení úrokových sazeb bychom se v příštím roce měli dočkat postupného snižování inflace. Spolu s inflací však bude brzděn i ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČNB opět překvapila, základní sazbu zvyšuje na 3,75 procenta. Vyšší byl základní úrok naposledy před dvaceti lety, hypotéky vyletí k pěti procentům

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na úroveň 3,75 procenta. Jde o překvapení, i když mírnější než posledně – obecně se čekal růst úroku na 3,25 nebo 3,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Banky zvedly úročení vkladů, střadatelé kvůli inflaci prodělávají

22.12.2021 Některé banky na poslední sérii utahování měnové politiky zareagovaly zvyšováním úročení vkladů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále prodělávají. Řada velkých bank přistupuje ke zvyšování úroků velmi opatrně a podmínky u spořicích účtů takřka nemění. Bez většího zdržování naopak propisují zvyšování sazeb do svého ceníku hypotečních úvěrů. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude dnes rozhodovat o dalším zvýšení úrokových sazeb.
img

Zdražování hypoték pokračovalo i v listopadu stejným tempem, průměrná úroková sazba vzrostla na 2,86 %. Sazby mají nejčastěji 5letou fixaci

20.12.2021 Podle listopadových výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů si průměrná úroková sazba hypoték držela stejné tempo růstu jako v říjnu. Meziměsíčně tak vzrostla o 0,14 procentního bodu na 2,86 %. Průměrná výše hypotečního úvěru dosahuje dle výsledků indexu částky 3 032 311 korun. Žadatelé o úvěr mají i nadále největší zájem o fixaci sazby na 5 let. Jak ukazuje FIXIndex, tato fixace je sjednávána u více než 70 % úvěrů.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
img

Nová čísla k hypotékám klamou, ve skutečnosti zájem o ně prudce ochlazuje. Nemovitosti ale ani tak nezlevní

14.12.2021 Průměrná úroková sazba tuzemských hypoték v listopadu činila 2,7 procenta, plyne z dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu. Oproti říjnu údaj vyskočil o 0,16 procentního bodu, což značí nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték od ledna 2008. Hypotéky byly letos v lednu nejdražší od června 2019. Přesto všechno lze ale říci, že už nyní tyto údaje vůbec neplatí – hypotéky jsou právě teď ještě notně dražší než v listopadu.
img

Hypotéky v Česku zdražují nejrychleji v historii, nejdražší budou příští rok. Lidem se proto vyplatí počkat do roku 2024, hypotéky pak budou levnější dokonce než dnes

12.12.2021 Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoC o sazbách a ropný report DoE

08.12.2021 Evropské trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru. DAX se však brzy ponořil mírně do červených čísel. Ekonomický kalendář je dopoledne prázdný. Na programu nejsou žádná důležitá zveřejnění. Odpoledne se však obchodníci dočkají rozhodnutí BoC o sazbách (v 16:00). Sazby zůstanou nezměněny, ale důležitý bude také výhled, a to hlavně s ohledem na nedávný jestřábí obrat guvernéra Fedu Powella a dobrá makrodata z Kanady. Obchodníci s ropou se zaměří na zveřejnění pravidelných zásob v USA v 16:30.
img

Prodražování staveb dostává rodiny do svízelných situací

07.12.2021 „Kvůli vysokému růstu cen stavebních prací a materiálů se množí případy, kdy lidé nemají dostatek peněz na dokončení rozestavěných rodinných domů. V mnohých případech jim banky odmítají navýšit hypoteční úvěry, což vytváří extrémně nepříjemné situace. V lepším případě se lidé stěhují do rozestavěných a nezkolaudovaných domů. V horším případě jsou rozestavěné domy neobyvatelné a rodiny jsou nuceny je prodat, protože si nemohou dovolit splácet hypotéky a k tomu ještě platit nájemné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýza finančního a realitního trhu

03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.
img

Říjen – pomalu brzdíme

30.11.2021 Celková bilanční suma bankovního sektoru vzrostla v průběhu října o 2,7 % na konečných 9 249,1 mld. Kč. Největší část meziměsíčního nárůstu si připsaly úvěrové obchody, a to jak klientské (+78 mld. Kč), tak s centrálními bankami (+85,1 mld. Kč) a jinými úvěrovými institucemi (+54,2 mld. Kč). K meziročnímu růstu, který se aktuálně pohybuje na úrovni 5,7 %, kromě výše zmíněných úvěrových obchodů přispívají i dluhové cenné papíry v držení bank, jejichž objem se meziročně zvýšil již o 15,4 %.
img

Zdražování v otázkách a odpovědích. Benzín, energie, hypotéky, koruna...

29.11.2021 1) Lidi i firmy momentálně drtí hlavně rostoucí ceny energií. Existuje nějaké „světlo na konci tunelu“? Odhad, kdyby by ceny plynu a možná i elektřiny mohly klesat?
img

Forex: Nová varianta Covid-19 zahýbe trhem

26.11.2021 Včerejší svátek v USA omezí obchodní aktivitu i dnes a o to silněji by se na trzích mohla projevit zpráva o nově objevené variantě viru Covid-19. Datový kalendář je dnes prázdný.
img

ČNB od jara zpřísní hypotéky, banky nyní zažijí nápor nových zájemců, a to i kvůli vyhlíženému dalšímu růstu úroků. Nemovitosti však nezlevní ani příští rok

25.11.2021 Česká národní banka dnes oznámila, že od dubna příštího roku zpřísní podmínky poskytování hypoték jednotlivými komerčními bankami. Vůbec poprvé už toto opatření nemá podobu pouhého doporučení, ale je plně závazné. Centrální bance to umožňuje nová legislativa, jež vstoupila v platnost letos v srpnu. ČNB uvolnila podmínky pro poskytování hypoték – tehdy ještě jen ve formě doporučení – loni na jaře, v době nástupu první vlny pandemie.
img

Forex: ČNB zpřísnila podmínky pro hypotéky

25.11.2021 V souladu s naším očekáváním přikročila ČNB ke zpřísnění podmínek pro poskytování hypotečních úvěrů. Konkrétně došlo ke znovuzavedení horních hranic ukazatelů DTI a DSTI (od dubna 2022) a ke snížení limitu ukazatele LTV na 80 % a na 90 % v případě žadatelů věku pod 36 let. Současně ČNB rozhodla o zvýšení sazby proticyklické kapitálové rezervy bank o 0,5 pb na 2 % s účinností od 1. ledna 2023.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v říjnu stoupla poosmé v řadě

15.11.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v říjnu stoupla na 2,54 procenta ze zářijových 2,43 procenta. Sazba vzrostla poosmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Zájem o hypotéky nepolevuje, v říjnu banky sjednaly 10.065 hypotečních úvěrů za 32,07 miliardy korun.
img

Hypotéky brzy zdraží až k úrovni pěti procent. Tedy třeba i o čtyři tisíce měsíčně

15.11.2021 Průměrná sazba hypoték v ČR v říjnu stoupla na 2,54 procenta. Je to ale pouze začátek prudkého zdražování hypoték, které nastane v příštích měsících. Průměrná sazba tak během prvního pololetí příští roku vystoupá až do pásma čtyř až pěti procent. Důvodem je rapidní růst inflace, který jde v ruku v ruce s růstem tržních úrokových sazeb i s růstem základní úrokové sazby České národní banky.
img

Průměrná úroková sazba hypotéky v říjnu stoupla o 0,15 procentního bodu na 2,72 %. Dál roste i její průměrná výše, která se blíží hranici 3 200 000 korun

15.11.2021 Podle Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů v říjnu opět vzrostla průměrná úroková sazba o 0,15 procentního bodu na 2,72 %. Její nárůst odráží zvyšování základní úrokové sazby ze strany České národní banky v předchozích měsících. Odborníci předpokládají, že sazby hypoték půjdou dál nahoru, jakmile se do nich promítne listopadové razantní zvýšení sazeb ČNB o 1,25 procentního bodu. Roste i průměrná výše hypotéky, která aktuálně činí 3 121 000 korun.
img

Čistý zisk ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 % na 11,6 miliardy Kč

12.11.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 procent na 11,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 16 procent na 278 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.
img

Inflace dále citelně roste, Česku hrozí největší zdražování od 90. let. Průměrná sazba hypoték přeskočí úroveň pěti procent, růst cen nemovitostí tím zmírní

10.11.2021 Míra inflace v ČR vykázala v říjnu meziroční úroveň 5,8 procenta. ČNB přitom ve své aktuální prognóze předpokládala inflaci 5,5 procenta. Spotřebitelské ceny rostly tedy v říjnu nejrychleji za uplynulých přesně třináct let, neboť naposledy byla inflace výraznější v říjnu 2008. Rapidnější než očekávanou inflaci mají na svědomí zejména citelně zdražující energie a také růst cen bydlení, ve kterém se promítá zdražování nemovitostí i vzestup cen stavebních materiálů. Česká národní banka bude muset kvůli vyšší než předpokládané inflaci dále citelně utáhnou měnové šrouby.
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
C:\fakepath\cnb-04112021.jpg

Analytici: Rekordní růst sazeb ukazuje, že ČNB bere inflaci vážně

04.11.2021 Rozhodnutí České národní banky o nejvyšším růstu úrokových sazeb od roku 1997 ukazuje, že centrální banka bere enormní růst inflace vážně. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Připomněli, že základní sazba ČNB bude s platností od pátku nejvyšší od prosince 2008. Tehdy ČNB snižovala základní sazbu v důsledku světové finanční krize, která kulminovala po pádu investiční banky Lehman Brothers v září 2008. ČNB dnes zvedla sazby o 1,25 bodu na 2,75 procenta
C:\fakepath\trader-04112021-50-zm.jpg

Forex: ČNB rekordně zvýšila sazbu na 2,75 procenta a zhoršila odhad vývoje ekonomiky

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky dnes skokově zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, což je nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Základní sazba ČNB bude nejvyšší od prosince 2008. Analytici přitom očekávali zvýšení sazeb jen o 0,5 až 0,75 bodu. Dnešní rekordní zvýšení podle nich ukazuje, že ČNB bere enormní růst inflace vážně. Rozhodnutí ČNB nezvykle ostře kritizoval končící premiér Andrej Babiš (ANO), o jeho protiinflačním smyslu pochybuje i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Centrální banka také zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci.
img

Česká národní banka šokuje Česko i svět, nečekaně razantně zvyšuje základní úrokovou sazbu. Hypotéky prudce zdraží, v průměru až nad čtyři procenta

04.11.2021 Česká národní banka šokuje Česko i svět. Česká národní banka se dnes rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu. Na dnešním zasedání bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení základního úroku o 1,25 procentního bodu. A to ze stávající úrovně 1,5 procenta.
img

ČNB šokovala extrémním růstem úrokových sazeb

04.11.2021 „Ani astronomické zvyšování úrokových sazeb nedokáže odvrátit zdražování, které nás do konce letošního roku čeká. Dává nám však naději, že se růst cen zbrzdí v příštím roce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kvantitativní uvolňování je alternativní nástroj měnové politiky

04.11.2021 Výběr informací o takzvaném kvantitativním uvolňování měnové politiky (americká centrální banka - Fed - oznámila, že začíná omezovat svá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky, tedy takzvané kvantitativní uvolňování):
img

Spotřebitelské úvěry podražily, průměrná úroková sazba se v září zvedla na 6,31 %

01.11.2021 Hodnota Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů v září vzrostla o 0,46 procentního bodu na 6,31 %. S dalším zvýšením, a tudíž i zdražením úvěrů na cokoli, je podle odborníků třeba počítat i v dalších měsících, a to v důsledku zvyšování základních sazeb ČNB. Růst úrokových sazeb však v tomto případě nebude tak dramatický jako u hypotečních úvěrů. S blížícím se obdobím vánočních nákupů je také více než kdy jindy důležité zvážit nutnost sjednání spotřebitelského úvěru.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v září stoupla posedmé v řadě

20.10.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla na 2,43 procenta ze srpnových 2,32 procenta. Sazba vzrostla posedmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Banky v září sjednaly 9602 hypotečních úvěrů za 30,57 miliardy korun. Jde opět o meziroční nárůst, ve srovnání s předchozím měsícem ale počet i objem nově sjednaných hypoték klesl.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
img

Podíl Čechů ohrožených chudobou během pandemie poklesl, v EU se naopak zvýšil. V ČR byl loni tento podíl nejnižší jak v historii země, tak v rámci EU

17.10.2021 Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2020 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,5 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také nejnižší podíl v historii ČR. Česko tak v tomto ukazateli překonává i skandinávské země typu Finska (15,9 procenta) nebo Dánska (16,8 procenta), které představují učebnicový příklad poměrně rovnostářských a zároveň hospodářsky výkonných, sociálně-tržních ekonomik.
img

Hypotéky dál podražují, jejich průměrná úroková sazba roste ještě rychleji, než odborníci očekávali. V září dosáhla 2,57 %

14.10.2021 Zářijové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily jednoznačný trend růstu průměrné úrokové sazby, která meziměsíčně vzrostla o 0,15 procentního bodu na 2,57 %. Tempo růstu už předčilo i očekávání mnoha odborníků, podle kterých by sazby u pětileté fixace mohly na konci roku vyšplhat nikoli ke 3 %, ale 4 %.
img

Inflace v Česku šokuje, může se letos vyřítit až k sedmiprocentní úrovni. Brzy přijde „Fialova drahota“

11.10.2021 Inflace v Česku letí vzhůru nad prakticky všechna očekávání, která přitom vůbec nebyla malá. V září vykázala v meziročním vyjádření hodnotu 4,9 procenta, nejvíce do října 2018. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s růstem 4,6 procenta. Česká národní banka pak ve stále aktuální prognóze předpokládala pro září inflaci jen 3,2 procenta. Koruna v reakci na zveřejnění údajů o inflaci znatelně posiluje, neboť se zvyšuje pravděpodobnost ještě přísnějšího utahování měnových šroubů České národní banky, tedy růstu základních úrokových sazeb.
img

Byty v ČR rychle zdražovaly i ve druhém čtvrtletí

07.10.2021 Podle dnes zveřejněných údajů Eurostatu vzrostly ceny bytů na českém trhu ve druhém kvartálu o necelá čtyři procenta ve srovnání s prvním čtvrtletím, meziročně však byly dražší o 14,5 %. Nejenom, že jsou nyní byty v ČR nejdražší v historii, ale současně jejich cena v meziročním srovnání roste nejrychleji. Pro zajímavost lze říct, že jsou jejich ceny nyní o téměř ¾ vyšší než v roce 2015. Důvodů rychlého růstu cen bytů a rodinných domů v ČR je hned několik. Na straně nabídky to je jednoznačně malá nabídka nových bytů v důsledku pomalé výstavby.
img

Prudké zdražování je překážkou pro dokončování staveb

07.10.2021 „Rozpočty ke stavebním projektům se stávají pouhými cáry papírů, které jsou vhodné maximálně na podpal. Projekty se musí přeceňovat, což vede k jejich odkládání. Skokové nárůsty cen pak brání i dokončování již rozdělaných projektů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Banky chtějí, aby splácení hypotéky mohli po rodičích „dědit“ děti, důvodem i aktuální zvýšení úroků České národní banky. Ta je však proti těmto takzvaným mezigeneračním hypotékám

03.10.2021 Byty zdražují, průměrná výše hypotéky roste. A po razantnějším než očekávaném zvýšení základní úrokové sazby České národní banky tento týden bude růst ještě více. Spolu s tím se rozšiřuje okruh lidí, kteří nemají šanci dosáhnout na vlastní nemovitost. Začíná se proto mluvit o prodlužování doby splatnosti, či dokonce o mezigeneračních hypotékách, kde by úvěr přecházel z rodičů na děti. Centrální banka tomu však není příliš nakloněna.
img

Česká národní banka vyrazila všem dech, zvedá základní úrok o 0,75 procentního bodu, tedy nejvýrazněji od roku 1997

30.09.2021 Česká národní banka dnes vyrazila dech úplně všem. Zejména pak analytikům a ministerstvu financí. Svoji základní úrokovou sazbu totiž s účinností od zítřka zvedá o mimořádné 0,75 procentního bodu na 1,50 procenta.
img

ČNB rázně zasáhla proti inflaci

30.09.2021 „Tempo růstu cen je natolik vysoké, že se Česká národní banka odhodlala k ráznému řešení. Zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu, což je nejvíce od roku 1997. Tento krok nám dává naději, že ceny v příštím roce porostou pomaleji než letos,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Portu: Vyšší sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení termínovaných vkladů

30.09.2021 Vyšší úrokové sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení vkladů. Lepší úroky budou ovšem mít jen střadatelé, kteří budou ochotni se zavázat k časové fixaci. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. Česká národní banka dnes zvýšila základní sazbu o 75 bodů a poprvé od roku 1997 se odhodlala k více než jednonásobnému skoku.
img

Srpen – pokračuje čilá úvěrová aktivita

30.09.2021 Bilanční suma bankovního sektoru vzrostla v průběhu srpna jen mírně o 0,7 % (+65,1 mld. Kč) na konečných 9 114,9 mld. Kč. Hlavním zdrojem růstu tentokrát byly úvěrové obchody jak s klienty (+1,3 % meziměsíčně), tak na mezibankovním trhu (+1,0 % meziměsíčně). V meziročním srovnání je celková suma aktiv bankovního trhu vyšší o 5,9 %.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí v Kongresu naléhala na zvýšení dluhového limitu

29.09.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera naléhala na Kongres, aby vládě zvýšil dluhový limit. Učinila tak při vystoupení před senátním výborem pro bankovnictví, bydlení a urbanizaci k dopadům koronavirové krize na ekonomiku. Příslušný návrh zákona, který by to umožnil a který by mimo jiné udržel financování vládních úřadů, Senát zablokoval. Na negativní dopady neschválení limitu upozornil i šéf centrální banky (Fed) Jerome Powell.
img

Průměrná úroková sazba hypotéky dál roste, v srpnu se vyšplhala na 2,42 %. Úvěry jsou nyní o téměř 85 % dražší než před deseti lety

15.09.2021 Sazby hypotečních úvěrů jdou v posledních měsících stále nahoru. Podle výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů vzrostly v srpnu na úroveň 2,42 %. Odborníci očekávají, že na sklonku letošního roku by průměrné sazby mohly atakovat 3% hranici. Dál také rostou ceny nemovitostí, a tím i průměrná výše hypotéky, která letos dosahuje 2 925 582 korun. Za posledních deset let tak vzrostla o téměř 85 %.
img

ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima

15.09.2021 Hypotéky v Česku zdražují a budou i nadále. V České národní bance po zveřejnění srpnové inflace minulý týden nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
img

Hypotéku je lepší vzít si pozdě nežli ještě později

15.09.2021 „Vzhledem k vysoké inflaci se lidem stále vyplatí čerpat hypoteční úvěry. Reálná hodnota vypůjčených peněz totiž klesá výrazně rychleji, než narůstají úroky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Online platforma Bondster.cz jako první umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

13.09.2021 Česká investiční platforma Bondster.cz přichází s unikátním řešením na poli P2P investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.
img

ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima a nelze vyloučit ani bouře proti klimatickým cílům EU

12.09.2021 V České národní bance zřejmě po včerejším zveřejnění srpnové inflace nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
C:\fakepath\hsbc-10092021.jpg

Jsou akcie bank podhodnocené?

10.09.2021 Akcie bank celosvětově s příchodem pandemie prudce propadly. Následně sice ztráty z velké části smazaly, ale nebyla to žádná spanilá jízda na býčím trhu, kterou jsme mohli sledovat u technologických akcií, e-commerce nebo šílenství v podobě meme akcií.
img

Úroková sazba spotřebitelských úvěrů se v červenci po čtvrt roce klesání opět zvedla až na úroveň 6,44 %

31.08.2021 Průměrná výše úrokové sazby úvěrů na cokoli nabrala po čtvrt roce klesání opět směr vzhůru. Podle Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů dosáhla v červenci výše 6,44 %, a oproti předchozímu měsíci tak vzrostla o 0,77 procentních bodů.
img

Průměrná hodnota úroku z hypotéky v červenci vzrostla na 2,34 %, zájem o tyto úvěry přesto neklesá ani během léta

20.08.2021 Podle údajů Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů se průměrná úroková sazba u hypotéky dostala v červenci na dosud nejvyšší hodnotu od začátku letošního roku, a sice na 2,34 %. Odborníci očekávají, že její růst bude v reakci poskytovatelů úvěrů na opakované zvyšování základních úrokových sazeb České národní banky pokračovat i v dalších měsících. Ačkoli sazby rostou, zájem Čechů o hypotéky neslábne ani v jinak klidnějším letním období. To potvrzuje i společnost Broker Consulting, jejíž konzultanti klientům v červenci zprostředkovali hypotéky v o téměř 30 % vyšším objemu než ve stejném měsíci loňského roku.
img

Vyšší úroky na hypotékách sníží tempo růstu cen nemovitostí

18.08.2021 „Rostoucí úroky na hypotékách mohou paradoxně pomoci lidem, kteří si chtějí pořídit nemovitost. Když jsou totiž hypoteční sazby vysoké, na realitním trhu se zpravidla sníží počet kupujících. Je tak možné si mezi nemovitostmi lépe vybírat, a dokonce lze vést úspěšná jednání o výši kupní ceny. Ta je při pořizování nemovitosti naprosto klíčová. Již nikdy ji totiž nelze změnit. Oproti tomu nevýhodnou sazbu na hypotéce lze pořešit pozdějším refinancováním,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypotéky Čechům zdraží nejvýše průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

18.08.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v červenci poskočila nejvýrazněji od roku 2018, z červnových 2,13 na 2,23 procenta. Dramatického zdražování hypoték se však Češi obávat nemusí. Trh nyní očekává, že základní úroková sazba České národní banky v horizontu dvanácti příštích měsíců vystoupá ze stávající úrovně 0,75 až na rovná dvě procenta. Nad tuto úroveň by však dále růst neměla. Trh předpokládá, že po dosažení maxima ve zmíněném ročním horizontu znatelně zesílí tlaky na pokles základní sazby ČNB, takže za tři roky bude tato sazba pod úrovní dvou procent, konkrétně na hodnotě 1,75 procenta. Vše zachycuje zelená křivka na grafu níže.
img

Inflace na pořadu dne

10.08.2021 Léto je v plném proudu a většina lidí si užívá svou vytouženou a často odkládanou dovolenou z minulého roku. Může se zdát, že se na finančních trzích nic moc neděje, ale opak je pravdou. Pojďme si shrnout hlavní události, které hýbaly investorským světem za poslední měsíce.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 pct na 6,6 mld. Kč

05.08.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 13 procent na 268 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly rovněž nárůst zisku.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
img

Hypotéky Čechům zdraží průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

31.07.2021 Kdekdo se dnes děsí trvaleji rapidní spotřebitelské inflace v ČR, jenže trh moc nevěří, že na ni dojde. Výnos desetiletých českých dluhopisů od března trendově klesá. Přitom vývoj tohoto výnosu není tolik deformován programy odkupu aktiv za nově tištěné biliony, jako je tomu třeba v USA nebo v eurozóně.
img

České spořitelně stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o 43,4 pct na 6,6 mld Kč

30.07.2021 České spořitelně v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 43,4 procenta na 6,6 miliardy korun. Za růstem zisku je nižší tvorba rezerv a lepší provozní výkonnost, uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Provozní zisk vzrostl o 1,4 procenta na 10,3 miliardy korun, rostly vklady i úvěry.
img

Komentář Raiffeisenbank: Bankovní statistika - červen 2021

30.07.2021 Bilanční suma bankovního sektoru dosáhla ke konci června hodnoty 8 817 mld. Kč, což představuje meziměsíční pokles o 2,2 %. Hlavní roli sehrálo snížení vkladů a úvěrů u centrálních bank o téměř 167 mld. Kč a pokles v položce pohledávek za klienty (-82 mld. Kč). V meziročním srovnání dosahuje tempo růstu celkových aktiv hodnoty 4,7 %.
img

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 %

28.07.2021 Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118.480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.
img

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
img

Lidé si na hypotéce půjčují o milion více než před třemi lety. Přesto leckomu hypotéka nestačí, kvůli prudkému zdražení cen materiálů – třeba dřevostavba je o 50 procent dražší než loni

21.07.2021 Lidé v Česku si berou na hypotéce stále více a více peněz. Růst objemu průměrné hypotéky je v posledních měsících dramatický i kvůli nebývalému růstu cen stavebních materiálů. Letos v červnu za výše průměrné hypotéky činila 3 161 080 korun. To je o více než milion korun více, než kolik činila výše průměrné hypotéky ještě v červnu 2018.
img

Hypotéky dál zvolna zdražují, jejich průměrná úroková sazba se v červnu zvedla na 2,25 %. Sazby mají nejčastěji 5 letou fixaci

19.07.2021 Podle červnových výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů poskočila průměrná úroková sazba hypoték o 0,1procentního bodu na 2,25 %. Odborníci očekávají, že červnové skokové zvýšení sazeb ČNB se v průměrné sazbě pro klienty výrazněji promítne minimálně s měsíčním zpožděním, následně by mohl zájem o hypotéky mírně opadnout. Naproti tomu zájem Čechů o fixaci sazby na 5 let zůstává stále vysoký. Jak ukazuje FIXIndex, tuto fixaci volí téměř tři čtvrtiny žadatelů o hypotéku.
img

Největší banky v Česku zdražují hypotéky. Která ji má teď nejlevnější?

06.07.2021 V Česku zůstává ještě jedna banka, která hypotéku s pětiletou fixací poskytne za méně než dvě procenta. Za začátku letošního roku ovšem bylo takových bank hned osm. I to ilustruje probíhající postupné zdražování hypoték v ČR. Nejlepší doba pro pořízení hypotéky již minula. Stále však není pozdě pro to, pořídit si hypotéku za stále ještě docela příznivých podmínek, neboť úroky půjdou dále nahoru.
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

ČNB jako druhá významnější centrální banka světa zahajuje cyklus post-pandemického utahování měnových šroubů. Koruna posiluje, hypotéky zdraží

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes dle očekávání rozhodla o prvním zvýšení základní úrokové sazby od loňského propuknutí pandemie. Naposledy sazbu zvyšovala v únoru 2020. Bankovní radní od rozhodnutí zvýšit sazby nedoradila ani nová prognóza, kterou již před jednáním měli k dispozici. I tak lze předpokládat, že rozhodnutí nebylo zcela jednomyslné.
img

Éra levných peněz končí. Úroky se zvyšují

23.06.2021 „Růst úrokových sazeb nedokáže okamžitě zabrzdit růst spotřebitelských cen. Dává nám však naději, že ceny v příštím roce porostou pomaleji než letos,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Gepard Finance nově poskytují Americkou investiční hypotéku. Produkt je určen zejména pro investice do nemovitostí

23.06.2021 Společnost Gepard Finance svým klientům nově nabízí unikátní produkt určený primárně k financování nákupu nemovitosti: Americkou investiční hypotéku. První produkt svého druhu na českém trhu je jedinečný zejména tím, že klient během trvání hypotéky neplatí žádné měsíční splátky ani úroky a celou vypůjčenou částku včetně odpovídajícího úroku zaplatí až na konci doby splatnosti. Bez ověřování příjmů si je možné půjčit až 30 milionů korun, a to na 2 až 5 let. V době velké poptávky po bydlení a stoupajících cen realit ocení nový produkt především lidé, kteří by si rádi pořídili nemovitost jako investici.
img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů v květnu vzrostla na 2,15 %, cena úvěru je nyní o 30 % vyšší než před dvěma lety

16.06.2021 Úrokové sazby u hypoték míří už čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. To potvrdily i aktuální výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterých v květnu vzrostly průměrné sazby na úroveň 2,15 %. Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až k hranici 3 %. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2 925 582 korun. Před dvěma lety přitom byla o 30 % níže.
img

Nové byty v Praze na konci dubna zdražily o 8,4 % na 125.400 Kč/m2

15.06.2021 Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci dubna meziročně vzrostla o 8,4 procenta na 125.400 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen je poslední dva roky zhruba stejné. Počet volných dostupných bytů v nabídce developerů na konci dubna meziročně klesl o 16,7 procenta na 4489. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
C:\fakepath\2273276-f201010180398101.jpeg

ČNB, růst úroků a ceny bytů

28.05.2021 Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.
img

Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny dále roste

28.05.2021 Čtvrteční obchodování pokračovalo v klidném trendu posledních dní. Ani páteční kalendář příliš impulsů nepřinese. Ekonomický sentiment v eurozóně by měl za květen vykázat další růst. Hlavním tahounem by však namísto průmyslu měl být sektor služeb, který těží z uvolňování vládních opatření ve většině zemí. Americká data příjmů domácností vykážou dvouciferný pokles po skokovém březnovém růstu z důvodu vládního stimulu. Korunu na cestě k silnějším úrovním brzdí již velmi vysoké sázky na zvyšování úrokových sazeb.
img

Forex: ČNB ponechává hypoteční limity beze změny

27.05.2021 Čtvrteční obchodování přineslo smíšená data z ekonomiky. Spotřebitelská důvěra v Německu vzrostla pomalejším tempem, než se očekávalo. Nejasný obrázek ukázaly i americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty v celkovém vyjádření poklesly navzdory očekáváním trhu. Po očištění o dopravní sektor však vykázaly růst. Obchodování na akciových trzích se tak udrželo s kladnou nulou a navázalo tak na trend předchozích dní. Euro se z počátku dne snažilo vrátit na předchozí silnější hodnotu vůči americkému dolaru, na konci dne však končí jen na zanedbatelně silnějších úrovních.
img

Rozbřesk: Kdo dosáhne na úvěr na bydlení? Názor ČNB teď bude právně závazný

27.05.2021 ČNB tento týden dostala od Poslanecké sněmovny zelenou k tomu, aby mohla nově stanovovat podmínky, ze kterých domácnosti dosáhnou na úvěry na bydlení. Do této chvíle mohla dávat bankám pouze doporučení, nově však budou jí nastavené mantinely právně závazné.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
C:\fakepath\banky-03052021.jpg

Akcie bank jsou překvapivě nízko

03.05.2021 Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
img

Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům

28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“

09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
img

Banky plošně zdražují hypotéky. Doba ultralevných levných hypoték je pryč, kdo ji chce ještě levně, musí si pospíšit

07.04.2021 Doba ultralevných hypoték je pryč. Úrokové sazby na hypotékách míří v těchto dnech nahoru celkem plošně. V poslední době zdražila své hypotéky většina tuzemských bank.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.3.2021)

29.03.2021 Minulý týden jsme se na měnovém páru nedočkali žádného obchodu podle předem nastavených vstupních S/R zón z mého týdenního komentáře. Týden tak na tomto měnovém páru a této strategii byl bez obchodu.
img

Ranní komentář: Indexy stabilní navzdory výplachu na ViacomCBS a Discovery. Suezský průplav konečně odblokován

29.03.2021 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v pozitivním duchu a ty dokázaly růst jak v Evropě, tak v USA. S&P 500 v pátek rostl o 1.66 %, zatímco Nasdaq přidal 1.24 %, i když obchodníci tentokrát mnohem více než trh samotný sledovali kolaps dvou mediálních akcií ViacomCBS a Discovery, které odepsaly téměř 30 % poté, co se na trhu objevily obří bloky akcií, které prodávaly americké investiční banky za některého ze svých klientů. Více k tomuto tématu v dnešním videu.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Kam až můžou růst ceny akcií a nemovitostí?

26.03.2021 Při pohledu na vývoj cen akcií Tesly, nebo i složeného indexu Nasdaq a S&P 500 se musíme ptát, jestli mají tyto oblíbené investiční instrumenty ještě prostor pro růst a případně jaký; jestli se dají dnešní přemrštěné ceny podpořit fundamentem. Stejnou otázku si zajisté dávají i kupující nemovitostí ve Spojených státech a v Česku.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

MACRO: Prodeje nových domů v USA v únoru propadly

23.03.2021 Americké prodeje nových domů klesly v únoru o 18,2 % na sezónně očištěných 775 tisíc po pozitivně revidovaných 948 tisíc v lednu. Analytici očekávali vzestup o 875 tisíc. Jedná se o nejhorší výsledek za posledních 9 měsíců. Číslo však zahrnuje zhoršení v souvislosti se zimní bouří v Texasu a nepřízní počasí v dalších státech, kde se business na čas takřka zastavil.
img

Hypoteční trh pokořil rekord. Za měsíc se rozpůjčovalo 30 miliard korun

17.03.2021 „Lidé se bojí, že jejich peníze na bankovních účtech budou ztrácet kupní sílu. Proto investují do nemovitostí, které historicky přinášely skvělé výnosy. Vysoká poptávka na realitním trhu v kombinaci s pomalou výstavbou však vede k růstu cen nemovitostí a zhoršování dostupnosti bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Češi berou hypotéční banky útokem, i díky zrušení superhrubé mzdy, ty tak poskytují rekordní objem hypoték v historii. Úroky půjdou nahoru, což nápor Čechů umocňuje

17.03.2021 Tuzemské banky se ocitají pod dosud nikdy nezaznamenaným náporem Čechů dychtících po hypotéce. Těží i z toho, že Češi se „cítí bohatší“ díky zrušené superhrubé mzdy a kvůli nemožnosti realizovat své výdaje v době pandmie jinde. V únoru tak banky poskytly největší měsíční objem hypoték v historii, a to za 29,9 miliardy korun. Letošní únor je tak první v historii ČR, kdy průměrný denní objem poskytnutých hypoték překročil jednu miliardu korun.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Grexit | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Investiční web | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Burza | Běžný výnos | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Depreciace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | Grafy | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fondy kvalifikovaných investorů | PRIBOR | Peněžní zásoba | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Rally | Rating | Repo sazba | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Swap | Swiss | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Investiční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Makrodata | Conseq | Swapová výnosová křivka | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Střední cena | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | CashFlow | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | EUR ČNB | Eura | EURIBOR | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování peněz | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Volná pracovní místa | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Termínované vklady | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Úrokové swapy | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEPS | Doba splatnosti | Elon Musk | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Úvěry klientům | Vláda ČR | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Převis | Cenová hladina | Factoring | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Investiční analytik | Komise | Mezibankovní sazby | Mezinárodní banky | Volby | Know-how | Blog | Retail | Velcí hráči | Burze | Investment | Unicredit | DPA | Jefferies | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | David Marek | Nordea | Investing.com | Macquarie | PwC | Agentura AP | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Světová měna | Fundamentální výhled | Uložení peněz | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Pokles úrokových sazeb | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Modrá pyramida | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Forbes | Americké firmy | Vysoké sázky | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Broker Trust | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Dnes na trzích | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Bezpečné dluhopisy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | Šéf společnosti | Tesla | Dluhové krize | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Historická data | Americké akciové trhy | Exxon | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Posunutí kurzového závazku | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Americká vláda | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Americké investiční banky | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Kapitálové strategie | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Zátěžové testy bank | Mercedes | Globtrex | Generali Investments | Index NFIB | Tržní kapitalizace společnosti | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | BHS | Globtrex.com | Akcie Tesly | Obchodování na pražské burze | Devizoví obchodníci | Jan Dvořák | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Nemovitostní fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | ČSOB Bohatství | Komentář Raiffeisenbank | Robinhood | Lithium | Investiční skupiny | Možnost diverzifikace | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Země platící eurem | Airbnb | Saxo | Obchodní války | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | Krypto | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Spoření na důchod | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Úrokový hike | FKI | Úrokový výnos | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Akciový výhled | Rostoucí akciové trhy | Finanční skupina | Americké volby | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Český miliardář | Alternativa oficiálních měn | Globální index | Zadluženost | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Rezervy bank | Úrokové sazby ČNB | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Velké riziko | Data z ekonomiky | Behaviorální vzorce | Mezinárodní investoři | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Evropský regulátor | Rekordní růst | Analytik Czech Fund | čnBlog | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Bondster | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Začít obchodovat | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Wealth Management | Trhy.cz | Gazprom | Capital Partners | Vývoj na trzích | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Jan Rohrbacher | Štěpán Křeček | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Pohonné hmoty | ISM index | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Růst mezd | Tisk peněz | KB | Depozitní sazby | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | MiFIR | Úvěrová aktivita | Snížení daní | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Bankovní statistika | Předstihové indikátory | Nižší volatilita | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Hypotéky v Česku | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Výše investice | Burzovní krach | Hospodářské krize | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Hongkong | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Standardní odchylky | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Proroctví | FRED | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Hlavní události | BAT | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Vývoj trhu | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Největší pokles | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Úrok | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Legislativa | Blahobyt | Vicepremiér | Americká data | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Dlužníci | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Data o HDP | Aktiva bankovního sektoru | Martin Stránský | Velká krize | Financovat | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Propouštění | CBDC | Impuls | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Americká cla na čínské zboží | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Překvapení trhu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Soukromý sektor | Celkový zisk | Penále | Plyn | Nálada | Prohlášení | PKN Orlen | Časopis Forbes | První den obchodování | AbbVie | Centrální banky USA | Události roku | Zahájení obchodování | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Levnější ropa | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Modelový příklad | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Americké vlády | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | NERV | SPD | Přelom roku | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Koruna posílila | Peking | Investiční platformy | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Akciový býčí trh | Bernie Sanders | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | CFA | Sentiment v Německu | Američané | Návratnost | Netflix | Washington | Daimler | Finální odhad | O2 | Miliardy eur | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Příjmy domácností | Mercedes-Benz | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Trump | Prezident | Koronavirus | Pokles sazeb hypoték | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Michal Stupavský, CFA | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Telekom Austria | Většinový podíl | Obchodování na koruně | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Pravidelné investice | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Pravděpodobnost ztráty | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Spekulativní kapitál | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Tenza | Ceny na realitním trhu | 4fin | Sazby beze změny | Warner Music | Žádost o vstup na burzu | Warner Music Group | SEC | Amerika na prvním místě | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | Zvyšující se inflace | Ekonomické aktivity | Správci aktiv | Index CSI 300 | Americký PMI | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Investice do realit | Noviny | Petr Matějovský | Guggenheim Partners | České banky | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index nákupních manažerů v ČR | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda v ČR | Mzda | Vládní opatření | Ropná válka | Aktuální Price Action | Cenová válka | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Robert Novoměstský | Sazby hypoték | Restrikce | Aerolinky | Nouzový stav | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Pozitivní impulz | Tencent | Opatření vlády | Propady cen | Další vývoj | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Pokles HDP | ČNB snížila sazby | Kabinet | Opatření americké centrální banky | Guvernér Rusnok | Měny z regionu | Největší propad | Vyšší úrok | Špatné výsledky | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Fiskální balíček | Hypoteční bankéři | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Barel WTI | Akcie Monety | Opatření z dob korejské války | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Korejské války | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Markéta Fišerová | Ekologické organizace | Prodeje domů | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Church & Dwight | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Enormní zájem | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | mBank | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Hello Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Zhoršování situace | Slovensko | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | Globální hospodářské krize | Poradce | Organizace | Nafukování realitní bubliny | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Uvolnění limitů | Obava České národní banky | Hotelnictví | Pravidla pro nové hypotéky | LTV | Polský PMI | Dluhopisové emise | Letecká společnost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Dlužník | DPH | Mexiko | Španělský premiér | Úročení vkladů | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | Koronavirová epidemie | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Celková inflace | Výpadky | DAWN | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Global Wealth Management | S&P500 | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | ODS | Premiér Andrej Babiš | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Mimořádná situace | Oslabení akcií | Reddit | Evropská data | Posílení | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování peněžních trhů | Náklady na financování | Financování peněžních trhů | Co může ECB udělat? | Ekonomická realita | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Řecký dluh | Dopravci | UBS Global | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Wolfstreet | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Úvěry a hypotéky | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Alternativní taxislužby | Soudní dvůr Evropské unie | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Leasing | Dluhy | Toyota Motor | Ceny zeleniny | Členské země | Technologický pokrok | ONE | RBI | Rekordní propad | Zisk Raiffeisen Bank | Českomoravská stavební spořitelna | Hypoteční banka | ČSOB Penzijní společnost | ČSOB Leasing | ČSOB Factoring | Pojišťovací skupiny | PPF Telecom Group | Auta | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Více riskovat | Marek Brávník | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Velký růst | Lesy ČR | Kupci | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | Biotechnologická společnost | Realitní společnosti | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Ztráty zaměstnání | OKD | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Index spotřebitelských úvěrů | Podíl českých potravin | Nové úvěry | Nové hypotéky | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Slabá poptávka | Nárůst nesplácených úvěrů | Pozitivní sentiment | Špatné zprávy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Předkrizové úrovně | Rozhodnutí soudu | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Pokračování růstu | Tropická bouře | Inflace v květnu | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Podpůrné programy | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | DSTI | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Bytové krize | Objem aktiv | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Michal Lukáč | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | E.ON | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Oberbank | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Praha | Kolaps | Byty v ČR | Bezrealitky.cz | Spotřební daně | Reálná hodnota | Zotavení ekonomik | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Předčasné splacení hypotéky | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | DeFi | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Důvěra | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Lepší výsledky | Vstup Airbnb na burzu | Oživení poptávky | VHM | Setkání zemí OPEC | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Zhodnocení prostředků | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní index | Průměrné mzdy | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Dopravní sektor | Zaměstnanost a ekonomika | Delta Airlines | Ceny mědi | Odborníci | Porovnání výnosů | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Konec daně z nabytí nemovitostí | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Banky v ČR | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Ministr životního prostředí | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Omezení výplaty dividend | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Největší česká banka | Česká republika | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Stavební produkce v srpnu | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Lockdown | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | Výrobce letecké techniky | Dušan Kunovský | Walgreens | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Množství peněz | Stimulace v USA | Americký fiskální balíček | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Prodej starších domů ve Spojených státech | Moneta | Pandemie v Česku | Odklad splátek | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Tempo inflace | Nové zprávy | Stock Spirits | Vzorce chování | Dluhopis Republiky | CELO | Siemens | Vakcinace | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | LEN | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Příklad nákupu | Voda | Objem obchodování s bitcoiny | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Obchodování s bitcoiny v ČR | Bitcoiny v ČR | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Bitcoinový trh | Imperial Finance | Stock Spirits Group | Intervenovat proti vlastní měně | Nálada investorů | Carnival | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Online prostředí | Růst ceny | SOLEK | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | DOT | Holdingové společnosti | KKR | Paušální daně | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Bilanční suma | Golem Finance | Nynější krize | ADP report zaměstnanosti | Tencent Holding | Rekordní rok | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | HAS | Kov | Colt | Nové rekordy | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | CVS | Porušení zákona | Třetí vlna | Air | Posílení české měny | Systémové riziko | Rohlik Group | PPF Telecom | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | ČSA | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Suezský průplav | Oblíbené investiční instrumenty | Cashflow z dividend | Hypoteční splátky | Očekávání vyšší inflace | Očkování v USA | ViacomCBS | Discovery | Archegos | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Ekonomický sentiment v eurozóně | EDF | Prudký růst cen | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Ochrana proti inflaci | Zátěžové testy | Testy bank | Zvýšení ratingu | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Dow Jones US Banks | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Plán obnovy | Pandemie COVID | Ceny realit | Turów | Těžaři | Ochrana investorů | Renata Kellnerová | API | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Peter Višňovský | LEXXUS | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Penta | Nabídkové ceny nových volných bytů | Ceny nových volných bytů | Nabídková cena volných nových bytů | Cena volných nových bytů | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Sazba u hypotečních úvěrů | Michal Koubek | OK POINT | Primark | Gigafactory | Konkurence | Revolut | Prodej | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Gepard Finance | Společnost Gepard Finance | Regulační úřad | Éra levných peněz | ČD-Telematika | České dráhy | Úročené vklady | Den daňové svobody | Solární panely | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Cenové stability | Technologie | Jednání kartelu OPEC | Největší banky v Česku | Růst cen stavebních materiálů | Skanska Reality | Američtí centrální bankéři | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | UST | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | JAR | NortonLifeLock | Základní úrokové sazby ČNB | Broker Consulting FIXIndex | Inflace cen | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Stefan Dörfler | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Výnosy banky | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Dřevo | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Chování | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Úvěry na bydlení | Výsledky za první pololetí | ČSOB stavební spořitelna | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Lukáš Maxa | Relationship Manager | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Dnešní kalendář | Byty | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | Darina Stehlíková | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Vývoj ceny akcií Citibank | Vývoj ceny akcií HSBC | Zvyšování sazeb ČNB | Česká společnost | Bondster.cz | Česká investiční platforma | Platforma Bondster | Investiční platforma Bondster | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Zvýšení dluhového limitu | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Úročení termínovaných vkladů | Úročení | Cenový šok | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Dokončování staveb | Nová vláda | Chování lidí | Češi | Bohemia Energy | Tomáš Mašek | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Reakce ČNB | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ceny plynu v Evropě | Fialova vláda | Objem poskytnutých úvěrů | Libor Ostatek | Rekordní růst sazeb | CFIG | Martin Chovanec | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Lockdowny | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Nová varianta Covid-19 | Covid-19 v JAR | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Varianty covidu | Postavení na trhu | SOTIO | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Rozšíření | Rostoucí inflace | Prodražování staveb | Evernym | Obavy z omikronu | Letadlo | Shimao Group | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Těžební společnost | Jan Macek | Společnost Smartwings | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Hypomonitor | Zdražování bytů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Hypoteční banka
Hypoteční bankéři
Hypoteční bublina
Hypoteční sazba
Hypoteční sazby
Hypoteční splátky
Hypoteční trh
Hypoteční trh v USA
Hypotéční zástavní list
Hypotéka na celý život

Následující klíčová slova

Hypotéky v Česku
Hypotéky v ČR
Hypotéky 2021
Hypotéza
HYQ
Hyundai
Hyundai Motor
Hyundai Motor Manufacturing
Hyundai Motor Manufacturing Czech
Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít