Čtvrtek 20. června 2024 07:22
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Čerpací stanice

img

US OPEN: Pozitivní vstup do nového čtvrtletí

01.04.2024 Futures na Wall Street zahájily dnešní obchodování velmi silně, což může souviset s pátečním zveřejněním PCE inflace, která se nezvýšila více, než se očekávalo. Powell uvedl, že údaj o inflaci byl v souladu s očekáváním, a to je dobrá zpráva. Index S&P 500 si v prvním čtvrtletí připsal zhruba 10 % a jednalo se o nejlepší čtvrtletí od roku 2019. Index Nasdaq naopak zaznamenal 9% zisky a jednalo se o nejlepší čtvrtletí od roku 2019. Dnes index S&P 500 otevírá 0,1 % nad čtvrtečním závěrem, zatímco Nasdaq získává 0,35 %.
img

Skupině Orlen Unipetrol loni meziročně klesly tržby i zisk

22.02.2024 Rafinérské a petrochemické skupině Orlen Unipetrol loni klesl čistý zisk na 5,2 miliardy korun z předloňských 17,9 miliardy korun. Meziročně firmě klesly i tržby, a to o pětinu na 166,4 miliardy korun. Skupina loni zpracovala 7,5 milionu tun ropy, podobné množství jako v roce 2022. Orlen Unipetrol o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
img

Stát, který neumí koupit ani benzínky, chce stavět čtyři hned jaderné bloky, což je až o tři řády dražší věc. Varovné

05.02.2024 Stát nemá provozovat čerpací stanice. Je to notoricky špatný hospodář. Stát by ideálně ani neměl stavět jaderné elektrárny. Jenže jejich budování už natolik přereguloval – a tedy prodražil –, že se těžko najde soukromý investor. Na rozdíl od těch benzínek.
img

Stát skupuje další a další podniky. Vytlačuje trh

01.02.2024 Kapitalismus tak postupně mizí. Místo toho, abychom věděli, jak to bude s budoucností energetiky, máme zde jen spekulace.
img

Koruna před inflačními dopady invaze Ruska na Ukrajinu chrání lépe než euro. Od invaze zítra uplyne rok a půl a za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila znatelně méně než euro

23.08.2023 Dnes je to přesně rok a půl od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, k níž došlo loni 24. února. Za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila o 2,5 %, přičemž euro ztratilo 4,4 %, plyne z dat agentury Bloomberg platných k dnešnímu popoledni (viz tabulka níže).
img

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

07.08.2023 Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil v sobotu večer netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP. Ropovodem Družba proudí ropa také do České republiky, v Bělorusku se však dělí na dvě větve a do Česka vede jiná větev, než do Polska.
img

Nafta v Česku kvůli vyšší dani prudce zdražuje a růst její ceny zdaleka nekončí. Zdražuje také benzín, a to proto, že roste cena ropy i velkoobchodně prodávaných paliv

03.08.2023 Nafta v Česku prudce zdražuje. Za uplynulé dva dny zdražila o takřka 1,70 koruny na litr. Důvodem je zvýšení spotřební daně z ní o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo předevčírem. Čerpací stanice a dodavatelé pohonných hmot nyní promítají vyšší daň do svých cen. Navíc zdražují velkoobchodně prodávaná paliva na surovinové burze v Rotterdamu, což zdražování nafty v Česku jen umocňuje. Za poslední měsíc zdražila nafta v Rotterdamu o více než 23 procenta. V Česku nyní zdražuje také benzín, kvůli růstu cen ropy na světových trzích – jeho zdražování však není zdaleka tak výrazné jako u nafty, protože spotřební daň z benzínu zůstává letos beze změny.
img

Pohonné hmoty v Česku zdražují, jsou nejdražší od dubna. Řidiči se však ve zbytku prázdnin výrazného zdražování bát nemusí

20.07.2023 Pohonné hmoty v Česku zdražují. Cena benzínu v ČR, která ještě o předminulém týdnu stagnovala, vzrostla o pět haléřů na litr na 37,39 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od konce dubna. Nafta v uplynulých sedmi dnech zvýšila tempo svého zdražování. Její cena vzrostla o 18 haléřů na litr na úroveň 32,58 koruny za litr, rovněž nejvýše za dva a půl měsíce. V příštích sedmi dnech se čeští řidiči musí připravit na zdražení v rozsahu 20 až 30 haléřů na litr. Cena ropy na světových trzích totiž za poslední měsíc stoupla o 7,2 procenta. Přes poměrně silnou úroveň koruny k dolaru ještě čerpací stanice v ČR budou nuceny část tohoto zdražení ropy do koncových cen benzínu a nafty promítnout, aby si zachovaly své stávající marže.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i dále, i když selhává plán Rijádu na zdražení ropy. Saúdi potřebují peníze na své pouštní megaměsto, proto by cenu ropy rádi vyhnali o 20 dolarů za barel výše

08.06.2023 Benzín i nafta v Česku v uplynulém týdnu zdražily v rozsahu kolem 20 haléřů na litr a v podobném rozsahu zdraží také v týdnu následujícím. S nastupující vrcholnou motoristickou sezónou se tradičně zvyšuje poptávka po palivech, takže čerpací stanice mohou s cenami nahoru snáze než v jiných obdobích roku, případně mohou výrazněji navyšovat své marže. Zároveň ovšem nelze očekávat jakkoli dramatický růst cen pohonných hmot. Zatím totiž selhává záměr Saúdské Arábie škrtnutím své těžby vyhnat výše jak cenu samotné ropy, tak produktů z ní, tedy i pohonných hmot prodávaných v Česku.
img

Pohonné hmoty po dlouhé době zdražují, ale nevydrží jim to dlouho. Leda že by o víkendu překvapil kartel OPEC, na jeho vídeňský summit nečekaně nejsou pozvána klíčová média typu agentur Reuters či Bloomberg

01.06.2023 Jak benzín, tak nafta v uplynulém týdnu zdražily. To je na poměry posledních měsíců nezvyklé. Zejména nafta totiž má za sebou letos masivní zlevnění, když od 1. ledna do včerejška klesla její cena z 36,70 na jen mírně nad 31 korun za litr. V uplynulých sedmi dnech zdražila o dva haléře na litr, benzín přidal 15 haléřů na litr na 36,67.
img

Čepro zvýšilo zisk po zdanění na 1,99 miliardy, stoupl prodej paliv

31.05.2023 Státní distributor paliv Čepro loni zaznamenal zisk před zdanění 1,99 miliardy korun, informovalo dnes Čepro v tiskové zprávě. Meziročně jde o lehký pokles, předloni měla firma podle výroční zprávy zisk přes 2,06 miliardy Kč. V loňském hospodaření se projevil například zvýšený prodej paliv, který stoupl o deset procent. Údaje o tržbách společnost nesdělila.
img

Pohonné hmoty přestávají zlevňovat. Do Chorvatska se letos cestování autem vyplatí hlavně rodině s dětmi, jinak může být lepší vlak či autobus

25.05.2023 Zlevňování pohonných hmot v Česku končí. Řidiči se teď musí připravit na zdražování. To však zatím bude mírné. V nadcházejícím týdnu zdraží benzín, v rozsahu do 20 haléřů na litr, zatímco cena nafty bude stagnovat kolem stávající úrovně 31 korun za litr. Pod ní se cena nafty tento týden dostala poprvé od července 2021.
img

Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice

16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
img

Ceny pohonných hmot padají a budou i dále. Vláda proto brzy zruší snížení spotřební daně z nafty

27.04.2023 Pohonné hmoty v Česku zlevňují a budou i nadále. Dramatické je zlevňování hlavně u nafty. Její cena za poslední týden klesla o takřka 80 haléřů na litr. Bezprostředním důvodem je zlevnění velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu. Tam se včera její cena propadla pod psychologickou úroveň 700 dolarů za tunu, poprvé od začátku ledna 2022. Proto v nadcházejícím týdnu cena motorové nafty klesne pod úroveň 33 korun za litr. Bude tak takřka o dvacet korun levnější než loni v březnu.
img

Vláda by mohla už od července zvýšit daň z nafty. Ministři to nevylučují

23.04.2023 Nafta v Česku dramaticky zlevňuje. Včera se litr prodával za 33,86 koruny, tedy o skoro 16 korun levněji než loni v březnu.
img

Cena nafty v Česku padá nejníže za rok a půl a dále zlevní. Ovšem i kvůli tomu, že do EU stále a navzdory sankcím proudí ruské ropné produkty – v čele právě s naftou – za stovky miliard korun

20.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl. Za poslední týden klesla její průměrná cena o 38 haléřů na 34,06 koruny za litr. Naopak benzin oproti předchozí středě zdražil o 24 haléřů na 37,87 koruny, a je tak nejdražší za posledních dva a půl měsíce.
img

Pohonné hmoty zlevňují a dále zlevní. Kvůli obavě z recese v USA či Evropě a kvůli tomu, že ruská ropa stále proudí na světový trh v nečekaně vysokém objemu, a to navzdory západním sankcím

30.03.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve své zlevňování, byť pomalejším tempem než o týden dříve. Benzín zlevnil o 9 haléřů na litr na cenu 36,95 koruny za litr. Nafta o 26 haléřů na 35,01 koruny za litr, přičemž během týdne klesla její cena i pod úroveň 35 korun za litr, tedy nejníže od ledna 2022. Nafta je tedy levnější než zahájením ruské invaze na Ukrajinu, která zpočátku zvedla její cenu až k 50 korunám za litr.
img

Pohonné hmoty zrychlily tempo zlevňování. Ještě dále zlevní, a to kvůli otřesům bank v USA a Evropě či včerejším slovům americké ministryně financí, že její úřad nepomýšlí na plošné pojištění vkladů

23.03.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Benzín zlevnil o 25 haléřů na litr na cenu 37,04 koruny za litr. Nafta dokonce o 59 haléřů na 35,27 koruny za litr, což je její nejnižší cenová úroveň od začátku loňského února. Tedy ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu, která zpočátku zvedla její cenu až k 50 korunám za litr.
img

Pohonné hmoty zdražují, i když ropa zlevňuje – čerpadláři si navyšují marže. K nižším cenám nedopomáhá ani silná koruna, jež je vůči dolaru sílí nejvíce od doby před invazí Ruska na Ukrajinu

02.02.2023 Čeští čerpadláři opět přikročili k praxi navyšování vlastních marží. Zejména v případě benzínu. Ten tak tento týden, v úterý, poprvé od konce loňského června zdražil nad úroveň ceny nafty. Za uplynulých sedm dní podražil hned o 84 haléřů na litr, na cenu 37,83 koruny za litr, vyplývá z dnešních údajů společnosti CCS. Zdražil tak tento týden na svoji nejvyšší cenu od první poloviny prosince 2022.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Pohonné hmoty v Česku dále rychle zlevňují – a budou až do ledna. Za poslední rok zdražily pohonné hmoty v EU nejvíce Maďarům, nafta o více než 50 procent

15.12.2022 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál výrazně zlevnily, benzin už je levnější než před začátkem války na Ukrajině. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,69 Kč, před týdnem byl o 1,78 koruny dražší. O 1,79 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,07 koruny.
img

Invesco: Investice do vodíku

09.12.2022 Vodík bude hrát zásadní roli při přechodu na nízkoemisní hospodářství. Ačkoli se předpokládá, že větrné a solární energie budou v nadcházejících letech pokrývat většinu světové poptávky po elektřině, elektrifikace není vždy možná nebo není nejúčinnějším zdrojem energie. Vodík – a zejména zelený vodík – může být nejlepším řešením pro dekarbonizaci těžkých průmyslových odvětví, jako je lodní doprava a letectví, a také může poskytovat čistší zdroj tepla. Vodík je sice ve srovnání s jinými technologiemi čisté energie v raném stádiu vývoje, ale vzhledem k tomu, že již byly vyčleněny značné investice, mohl by zaznamenat jeden z nejsilnějších růstů.
img

Pohonné hmoty v Česku dále rychle zlevňují – a nezastaví se ani v příštím týdnu. Dolů je táhne strach z celosvětových ekonomických problémů v příštím roce, ropa je kvůli tomu nejlevnější od roku 2021

08.12.2022 Pohonné hmoty za uplynulý týden dál zlevnily, nafta o víc než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 38,47 koruny, před týdnem byl o 87 haléřů dražší. Nafta zlevnila na litru o 1,14 koruny, za litr teď řidiči dají průměrně 39,86 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Poprvé od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu jsou nyní oba základní druhy pohonných hmot k mání za méně než 40 korun na litr.
img

V Maďarsku se hroutí zásobování palivy, panikařící motoristé tvoří u pump dlouhé fronty, aby mohli koupit něco málo „na příděl“. Situací je ohroženo třeba i sousední Slovensko

05.12.2022 Maďarský trh s pohonnými hmotami se v těchto hodinách hroutí nevídaným způsobem. Vláda premiéra Viktora Orbána se tak ocitá pod dosud nesilnějším tlakem, aby zrušila své více než rok trvající zastropování cen paliv.
img

Pohonné hmoty v ČR rychle zlevňují, nafta je nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Zlevňování však může brzy skončit, kvůli proticovidovým protestům v Číně

01.12.2022 Ceny paliv v ČR se za týden opět snížily o více než korunu a průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 40 korun za litr. Aktuálně se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 39,34 Kč, před týdnem byl o 1,17 koruny dražší. O 1,85 koruny na litru zlevnila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 41 Kč. Nafta je tak nejlevnější od letošního 3. března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu.
img

Benzín i nafta v Česku prudce zlevňují. A budou i nadále, v Číně totiž zuří covid, v USA hrozí recese a EU se zdráhá stanovit přísnější strop na ruskou ropu

24.11.2022 Pohonné hmoty v Česku za týden zlevnily o více než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 40,51 Kč, před týdnem byl o 1,03 koruny dražší. O 1,90 koruny na litru se snížila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 42,85 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Čerpadláři opět „čarují“ s maržemi. Naftu naceňují o 10 korun na litr dráže než v předvečer invaze, přestože je dnes cena ropy v přepočtu do korun srovnatelná jako tehdy

18.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,38 koruny za litr, tedy o 62 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,50 koruny na litr, na 44,49 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
img

Čechům nyní zlevňuje pohonné hmoty čínský boj z covidem i intervence České národní banky. Zlevňování bude pokračovat

10.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku za týden klesla o několik desítek haléřů, podobně jako o týden dříve. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 34 haléřů na průměrných 42,05 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 46,18 Kč/l, což je o 90 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Češi i přes zlevnění pohonných hmot dále tankují dráže než Italové či Francouzi, plyne z dat Evropské komise. Zlevnění přináší i včerejší zasedání americké centrální banky

03.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku za týden klesla o několik desítek haléřů. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 43 haléřů na průměrných 42,39 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 47,08 Kč/l, což je o 26 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Benzín je v Česku mimořádně dražší než v Itálii nebo ve Francii. Zatím zlevňovat moc nebude

27.10.2022 Benzin v Česku od minulého týdne mírně zlevnil, nafta dál zdražuje. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 42,82 koruny, před týdnem byl o tři haléře dražší. O 49 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,34 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.
img

Pohonné hmoty dále výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

20.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly, byť pomaleji než o týden dříve. Benzin Natural 95 zdražil o 93 haléřů na 42,85 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 46,85 koruny, což je o 1,56 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzín je nejdražší od první poloviny srpna, nafta od druhé poloviny července.
img

Pohonné hmoty výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

13.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly. Benzin Natural 95 zdražil o téměř tři koruny na 41,92 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 45,29 koruny, což je o 2,29 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Nafta v Česku může stát brzy opět kolem 50 korun na litr. Kartel OPEC prudce srazil těžbu, Goldman Sachs čeká cenu 110 USD za barel

06.10.2022 Benzín v ČR od soboty zdražil o takřka 1,50 koruny na litr. V pátek, v poslední zářijový den, stál jeho jeden litr celorepublikově průměrně 37,54 koruny. Včera už to bylo rovných 39 korun. Od soboty 1. 10. je totiž zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedla o 1,50 Kč/l.
img

Akcie týdne - Nel (15.09.2022)

15.09.2022 Postupující riziko energetické krize v Evropě nutí vlády hledat nové alternativní zdroje energie. O návratu k jaderné energetice uvažuje Japonsko a znovuotevření jaderných elektráren plánuje i Německo. Jak se ukazuje, pro konvenční energii v podobě uhlí, ropy a plynu existují i jiné alternativy než uran nebo obnovitelné zdroje. Jedním z nich je vodík.
img

Benzín poprvé od invaze zlevnil pod 40 korun na litr – a propad cen nekončí. Čína totiž vyhlíží svůj první celoroční pokles poptávky po ropě od roku 1990

15.09.2022 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Přetrvává však mimořádně vysoký rozdíl mezi cenou nafty a cenou benzínu. Ten je důsledkem evropské plynové krize, protože nafta slouží také jako náhražka právě plynu.
img

Australané používají kryptoměny k nákupu benzínu 

18.08.2022 Australští spotřebitelé mohou pomocí kryptoměny platit za benzín i další zboží – jako jsou například koblihy Krispy Kreme – na 175 čerpacích stanicích OTR prostřednictvím partnerství s Crypto.com a poskytovatelem platebních terminálů DataMesh Group Pty Ltd.
img

Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde

13.07.2022 Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a politický. Přitom se závažnost tohoto problému ve všech daných aspektech stupňuje a to nejhorší je nadále před námi. Podzimní inflační náraz může být značně bolestivý z důvodu nevyzpytatelné situace na energetickém trhu EU a z důvodu případných dalších sankcí Západu vůči Rusku a jeho možné odvety.
img

Fialova vláda závodí levicí a populisty, ale pro to ji většina voličů hlas nedala

19.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda předminulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
img

Čerpadláři i obchody s potravinami si „mastí kapsu“, zneužívají inflace k navyšování marží. Lidé by se měli dát pozor při nákupu benzínu, másla, vajec, kuřat i mouky

17.06.2022 Čerpací stanice či supermarkety s potravinami. To jsou dvě místa, kde si dnes Češi mohou být takřka stoprocentně jisti, že si na nich prodejce „mastí kapsu“. Nezbývá než nakupovat ještě obezřetněji než kdykoli v minulosti a dobře zvažovat, kde a za kolik nakoupit.
img

Benzín v ČR je právě teď nejdražší v historii. Hned první týden po snížení spotřební daně z něj

12.06.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic včera vzrostla na svůj absolutní historický rekord. Litr benzínu Natural 95 se prodával průměrně celorepublikově za 47,31 koruny, jak vyplývá z dat CCS. Benzín je tak už o zhruba 70 haléřů na litr dražší než 31. května, tedy poslední den před snížením spotřební daně z pohonných hmot.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace vyskočila na 16 procent, růst táhnou ceny bydlení a potravin

10.06.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v květnu meziročně stouply o 16 procent, růst tak dále zrychlil z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Analytici ale očekávají další nárůst v tomto a příštím měsíci. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v květnu podle ČSÚ stouply o 1,8 procenta.
img

Řidiči už tankují dráže než před snížením spotřební daně. Cena benzínu už dnes může být historicky rekordní, což by bylo pro vládu fiasko

10.06.2022 Už včera došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Benzín v Česku už opět zdražuje. Zlevňování po snížení spotřební daně dlouho nevydrželo, největší síť čerpacích stanic v ČR přitom má rekordní marži

05.06.2022 Benzín včera v celorepublikovém průměru zdražil o šest haléřů na litr, vyplývá z dnešních dat společnosti CCS. Jeho cena je tak pouze o 90 haléřů na litr nižší než 31. května, tedy v předvečer snížení spotřební daně z něj o 1,50 koruny za litr. Vláda přitom předpokládala, že v důsledku snížení daně by cena benzínu mohla klesnout zhruba o 1,80 koruny na litr, i díky nižší DPH.
img

Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Fialově vládě však může pomoci Rijád, jehož dnešní možné rozhodnutí může už v příštích dnech citelně snižovat cenu pohonných hmot i v ČR

02.06.2022 Čerpací stanice včera zlevnily benzín průměrně celorepublikově o 87 haléřů na litr a naftu o 97 haléřů na litr. Zatím se tak nenaplňují očekávání vlády, že čerpací stanice by v důsledku snížení spotřební daně o 1,50 koruny na litr, jež platí právě od včerejška, měly zlevnit zhruba až o 1,80 koruny na litr. Opatření se však do konečných cen na pumpách bude promítat postupně, během několika dní. Takže ještě i dnes je třeba počítat se zlevněním pohonných hmot z důvodu snížení daně, které však bude méně výrazné než zlevnění včerejší.
img

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu

01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
img

Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko

26.05.2022 Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr. Za uplynulé dva týdnu tak benzín zdražil o takřka dvě korun na litr.
img

Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán

22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
img

Orlen Unipetrol v 1. čtvrtletí meziročně zvýšil tržby na 42,6 miliardy Kč

28.04.2022 Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním prvním čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 71,1 procenta na 42,6 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 1,1 miliardy korun, který byl proti prvním třem měsícům loňského roku vyšší o třetinu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Pavel Kaidl, firma výsledky zveřejnila také na twitteru.
img

Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR má „ohromující“ marže, uvádí dnešní analýza Bloombergu. U potravin ale kontrola marží připomíná komunismus

22.04.2022 Fialovu kabinetu kontrolování marží zachutnalo. A tak si po březnovém spuštění sledování cenotvorby čerpacích stanic nyní posvítí také na prodejce potravin. Ve své podstatě je jakákoli kontrola marží pošlapáváním svobody podnikání, takže by ji jeden čekal třeba od sociálních demokratů nebo spíše od komunistů.
img

Pohonné hmoty zlevňují, i když ropa a velkoobchodní paliva zdražují. Kontrola marží tedy řidičům či dopravcům přináší své ovoce

21.04.2022 Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku od minulého týdne znovu klesly, tentokrát ale pomalejších tempem. Benzin Natural 95 zlevnil o 30 haléřů na průměrných 42,40 koruny za litr. Nafta se prodává průměrně za 44,67 koruny za litr, před týdnem byla o 43 haléřů dražší. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Navzdory zlevnění jsou ale paliva stále výrazně dražší než před rokem. Tehdy platili motoristé za litr benzinu o 10,93 koruny méně, nafta byla levnější o 15,15 koruny.
img

Vláda se bojí předčasných voleb, proto bude kontrolovat i marže potravin

13.04.2022 Ministerstvo zemědělství a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže chystají kontrolu marží některých potravin. Jde o krok, který patří do repertoáru „válečných ekonomických nástrojů“. Za běžných podmínek by mělo být nemyslitelné, aby stát kontroloval marže, pokud tedy například nemá podezření z kartelové dohody.
img

Pohonné hmoty vytáhly inflaci ke 13 %

11.04.2022 Růst spotřebitelských cen byl v březnu mírně nad odhady trhu. Hlavním tahounem byly tentokrát čerpací stanice, u kterých by ovšem za duben mohlo dojít ke zlevnění. I růst jádrové inflace ale zůstává rychlý. Meziroční inflace je téměř 3 pb nad prognózou ČNB a od ní tak čekáme v květnu zvýšení úrokových sazeb o 50 bb na 5,5 %.
img

Čerpací stanice zvýšily inflaci

11.04.2022 Spotřebitelské ceny v březnu meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Meziroční míra inflace se tak posunula výš na 12,7 %. Opět to bylo více, než ukazovaly v průměru odhady, ale míra překvapení byla relativně malá, když medián odhadů činil 12,4 %. Náš odhad ukazoval 12,2 %.
img

Erste Bank: Společnosti MOL nákupy zlevněné ruské ropy a následný prodej pohonných hmot za „západní ceny“, i v Česku, více než kompenzují náklady spjaté se zastropováním cen paliv v Maďarsku

08.04.2022 Rafinační marže společnosti MOL vzrostly v březnu zhruba desetinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže maďarské společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

Stanjura by se měl zaměřit nejen na marže čerpacích stanic, ale i rafinérií. Rafinační marže největších prodejců pohonných v ČR stoupají mohutně, protože stále zpracovávají zlevněnou ruskou ropu

07.04.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura podle svých včerejších slov není spokojený s tím, jak čerpací stanice stanovují své marže. Jde o změnu jeho postoje, neboť v první reakci na kontroly, jež ministerstvo financí začalo provádět v polovině března, uvedl, že k systematickému, plošnému neobjektivnímu navyšování marží nedochází. Vláda by se však měla zaměřit nejen na samotné čerpací stanice, ale také na rafinérie. Zde totiž může být skutečný zdroj nynější Stanjurovy nespokojenosti.
img

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL. Fialova vláda „mířila vedle“

04.04.2022 Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel. V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel.
img

Marže druhého největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR vzrostly v březnu rekordně, zhruba desetinásobně. Fialova vláda „mířila vedle“

03.04.2022 Rafinační marže maďarské společnosti MOL vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba desetinásobně, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz níže). Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že MOL nadále odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západům ocitá v ojedinělé slevě.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
img

Marže čerpacích stanic nebyly plošně nepřiměřené, říká ministerstvo. Nezkoumalo však marže rafinérií, a možná si hlavně ani nechce přidělávat problémy

22.03.2022 Ministerstvo financí při kontrole prodejních cen pohonných hmot neodhalilo plošně nepřiměřené marže čerpacích stanic. Nemá ani podezření na kartelovou dohodu. Prodejní ceny pumpařů také podle ministerstva nebyly „zcela ustřelené od velkoobchodních cen na burze“.
img

Ceny pohonných hmot zlevňují nejrychleji za posledních minimálně 17 let. Na burze v Rotterdamu ale včera nafta opět zdražovala

17.03.2022 Zlevňování pohonných hmot pokračuje rychlým tempem. Byť včera už tempo zlevňování oproti úterý zpomalilo. Platí ovšem, že úterní a včerejší zlevnění ve svém součtu představují nejvýraznější dvoudenní zlevnění pohonných hmot v historii sledování od začátku roku 2005.
img

Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo zlevňování je rekordní v historii – a pád cen nekončí

16.03.2022 Ceny benzínu i nafty v ČR se „hroutí k zemi“ historicky rekordní rychlostí. Pohonné hmoty v Česku totiž včera ještě zrychlily obrátky svého již tak extrémního tempa zlevňování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z pondělí na úterý propadla o 82 haléřů na litr, na hodnotu 45,72 koruny. Za dva uplynulé dny – od neděle do úterý – tak benzín zlevnil o 1,36 koruny. Jedná se o nejvýraznější dvoudenní zlevnění benzínu v historii sledování od začátku roku 2005. (Výjimkou je pouze jediný cenový výkyv – jež je ovšem jen statistickou anomálií – v únoru 2010, kdy cena benzínu nejprve jeden den vzrostla o více než 2,50 koruny na litr, aby hned poté zase o více než 2,50 koruny zlevnila.)
img

Rozbřesk: Ropa skokově zlevnila: na jak dlouho?

15.03.2022 Zatímco ještě minulý týden se prodával barel severomořské ropy Brent za 130 dolarů, dnes ráno klesá cena až k úrovni 100 dolarů za barel. To je sice stále vyšší cena než před ruskou agresí na Ukrajině, alespoň prozatím se však nenaplnily nejčernější scénáře. Vývoj na ropném trhu již berou v potaz také některé čerpací stanice v Česku, když jen během včerejška došlo ke zlevnění nafty až o 4 Kč/litr, v případě benzínu pak zhruba o 2 Kč/litr.
img

Pohonné hmoty v ČR začaly prudce zlevňovat. Benzín „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za posledních více než jedenáct let

15.03.2022 Pohonné hmoty v Česku začaly prudce zlevňovat. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z neděle na pondělí propadla o 54 haléřů na litr. Jedná se o nejvýraznější zlevnění ze dne na den od února 2010. Citelně včera zlevnila také nafta, a sice o 35 haléřů na litr. Nafta zlevnila vůbec poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajině. Ta a související sankce Západu proti Rusku vyvolaly paniku na světovém trhu s ropou, která tak v minulém týdnu zdražila do blízkosti svého historického cenového rekordu.
img

Pohonné hmoty v ČR letos zdražují druhým nejvýraznějším tempem v celé EU. Po Německu

14.03.2022 Pohonné hmoty letos citelně zdražují takřka v celé EU. V Česku je však jejich růst druhý nejvýraznější. Pouze v jediné zemi, v Německu, letos benzín i nafta zdražují ještě výrazněji než v Česku. Vyplývá to z údajů, které pravidelně zveřejňuje Evropská komise.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

USA zakázaly dovoz ruské ropy

10.03.2022 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů představili návrh zákona zakazující dovoz ruské ropy do USA uprostřed rostoucího politického tlaku potrestat Rusko za jeho vojenskou operaci na Ukrajině. Spojené státy však od svých evropských kolegů taková opatření nepožadovaly, zjevně chápou celkovou závislost evropských zemí na ruském plynu a ropě. Návrh zákona byl schválen okamžitě poté, co prezident Joe Biden oznámil svůj záměr zakázat dovoz ruské ropy a dalších komodit.
img

Cena pohonných hmot lámou další rekordy, kvůli válečné panice. Čerpací stanice si zřejmě „mastí kapsu“ vyššími maržemi

10.03.2022 Ceny pohonných hmot v ČR včera pokořily další rekordy. Benzín „přes noc“ zdražil o více než 1,40 koruny na litr na 46,64 koruny za litr. Nafta zdražila o více než 1,50 koruny na litr na 49,03 koruny za litr. V obou případech se jedná u suverénně nejvyšší ceny v historii.
img

Všem dopravcům v Česku teď hrozí krach. Chtějí, ať vláda zruší spotřební daň z pohonných hmot

09.03.2022 Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l. Dopravci podezřívají čerpací stanice, že situace zneužívají a navyšují si marže. Ty to odmítají. Pohonné hmoty každopádně rychle zdražují k úrovni 50 Kč/l.
img

Shell přestane nakupovat ruskou ropu a plyn, za poslední nákup se omluvil

08.03.2022 Britsko-nizozemská ropná a plynárenská společnost Shell přestane kupovat ruskou ropu a zemní plyn, uzavře také své čerpací stanice, které v Rusku má. Za to, že ropu nakupovala ještě minulý týden, se firma po kritice ve svém dnešním oznámení omluvila. Západní firmy jsou pod sílícím tlakem, aby své obchodní vztahy s Ruskem zpřetrhaly za to, že Rusko vojensky napadlo Ukrajinu.
img

Zdražování pohonných hmot nabírá na obrátkách, hrozí ropa za 100 dolarů za barel. Jedinou úlevou je Polsko – benzín je hned za hranicemi levnější o osm korun na litr

03.02.2022 Zdražování pohonných hmot v ČR nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zdražily jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V rozsahu kolem dvaceti haléřů na litr zdraží i v příštích sedmi dnech. Navzdory sílící koruně. Ta se včera ocitla ne své nejsilnější úrovni vůči euru od září 2011, když poprvé od té do by prolomila psychologickou hranici 24,20 koruny za euro. Jak benzín, tak nafta jsou nyní v Česku ale nejdražší od poloviny loňského prosince.
img

Ceny pohonných hmot v ČR rostou. Lidem se vyplatí vyrazit do Polska

02.02.2022 „Čerpací stanice v českém pohraničí zapláčou, protože lidé budou jezdit tankovat do Polska, kde jsou pohonné hmoty přibližně o 8 korun za litr levnější než u nás. Nákupem paliv to však nekončí. Lidem se vyplatí zajet si i pro potraviny, dětské potřeby, hnojiva či cigarety,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Omikron zlevňuje českým řidičům benzín i naftu, poprvé v letošním roce. Zlevňování bude pokračovat, pokud a dokud se obavy z dopadu šíření omikronu nerozptýlí

02.12.2021 Pohonné hmoty v ČR začaly v uplynulém týdnu prakticky poprvé v tomto roce klesat. Benzín zlevnil o 17 haléřů na 37,03 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů na 35,79. Důvodem cenového poklesu je zlevnění ropy na světových trzích, k němuž dochází v posledních dnech v obavě z dopadu šíření nové varianty covidu, omikronu.
img

Cena ropy zažívá volný pád. Pumpaři však hrají mrtvého brouka

01.12.2021 „Kartel OPEC a jeho spojence trápí přebytek ropy na trhu, který vede k prudkému poklesu cen. Na svém jednaní se zřejmě dohodnou, že nebudou dál navyšovat těžbu. Oproti tomu řidiči se mohou radovat, čerpací stanice postupně začnou zlevňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Naděje pro české řidiče, pohonné hmoty mohou v prosinci konečně zlevnit. Záležet bude hlavně na tom, jak dopadne „světová ropná válka“

25.11.2021 Ceny pohonných hmot v ČR se od minulého týdne změnily jen minimálně. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic aktuálně prodává v průměru za 37,20 Kč, před týdnem byl o dva haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 Kč za litr. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Biden se spojenci rozjíždí „ropnou válku“ se Saúdskou Arábií, Ruskem a dalšími tradičními těžaři. Benzín a nafta v Česku proto nejspíše zlevní, ale jen mírně

23.11.2021 Americký prezident Joe Biden dnes rozhodl, že Spojené státy počínaje prosincem uvolní 50 milionů barelů ropy ze svých strategických rezerv. Jedná se součást mezinárodně koordinovaného kroku, k němuž se připojí další země, klíčoví světoví čistí dovozci suroviny Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea a Británie.
img

Benzín v ČR je nejdražší za více než devět let. Zdražování pohonných hmot ale končí, neboť Peking a zřejmě i Washington uvolní své strategické zásoby

18.11.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,18 koruny, před týdnem byl o pět haléřů levnější. Benzín je tak nejdražší od října 2012. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 koruny za litr. Nafta v pondělí dosáhla průměrné ceny dokonce 36,09 koruny za litr, nejvyšší od října 2014. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
C:\fakepath\london7.jpg

Akcie Eurowagu na burze v Londýně debutovaly desetiprocentním propadem

08.10.2021 Akcie české společnosti Eurowag dnes debutovaly na Londýnské akciové burze (LSE) desetiprocentním propadem. Firma v oznámení pro LSE stanovila cenu akcií v primární veřejné nabídce (IPO) na 150 pencí, krátce po zahájení ale její akcie oslabily pod 135 pencí. Eurowag před vstupem na burzu počítal s částkou 175 pencí, která už byla na spodním konci původně zvažovaného pásma. Debut akcií firmy se očekával ve čtvrtek, s akciemi se ale začalo obchodovat až dnes.
img

Benzín stojí v Česku přes 34 korun za litr, poprvé po sedmi letech. Nelze vyloučit zdražení ke 40 korunám, nebo Evropu zachvátila historická energetická krize

30.09.2021 Litr benzínu se v Česku poprvé od prosince 2014 prodává za více než 34 korun za litr. Jeho cena se nad tuto úroveň vyhoupla předevčírem. Dle dnes zveřejněných dat společnosti CCS činila jeho průměrná cena napříč ČR včera 34,01 koruny za litr. Nafta se včera prodávala za 32,05 koruny za litr, nejdráže od ledna 2020.
img

Benzín stojí v Česku přes 34 korun za litr, poprvé po sedmi letech. Nelze vyloučit zdražení ke 40 korunám, nebo Evropu zachvátila historická energetická krize

29.09.2021 Litr benzínu se v Česku poprvé od prosince 2014 prodává za více než 34 korun za litr. Jeho cena se nad tuto úroveň vyhoupla včera, kdy dle nejnovějších, dnes zveřejněných dat společnosti CCS činila 34,02 koruny za litr. Nafta se včera prodávala za 32 korun za litr, poprvé od ledna 2020.
img

Benzín je v Česku nejdražší od roku 2014, ropa dnes poprvé za tři roky vylétla nad 80 dolarů za barel

28.09.2021 Cena ropy Brent dnes ráno středoevropského přeskočila úroveň 80 dolarů za barel. Stalo se tak poprvé od 17. října 2018, jak plyne z dat Bloombergu. Nejdražší ropa za poslední takřka tři roky citelně prodraží benzín i naftu českým motoristům.
img

Čerpací stanice nezohlednily letní propad cen ropy, pohonné hmoty zdražují

09.09.2021 Pohonné hmoty v Česku mírně zdražují, přičemž čerpací stanice si navyšují své marže a zisky na úkor motoristů. Pohonné hmoty cenově víceméně stagnují od poloviny července, přičemž ovšem na trhu s ropou mezitím nastal propad, kdy barel Brentu zlevnil v řádu několika dolarů. Tento pokles tuzemské čerpací stanici do svých cen převážně nepromítly, a to ani přesto, že koruna vůči dolaru je nyní oproti prázdninovým kursovým hodnotám silnější. Čerpadláři tak svoji neochotu jít s cenou dolů tedy nemohou příliš svádět ani na kurs koruny. Zpevňování koruny vůči dolaru by mělo nahrávat zlevnění pohonných hmot v ČR.
img

Čerpací stanice si zvyšují zisky na úkor řidičů, opakovaně nereagují adekvátně na citelné zlevnění ropy

02.09.2021 Pohonné hmoty v Česku mírně zlevňují, přičemž čerpací stanice si navyšují své marže a zisky na úkor motoristů. Od začátku srpna ropa Brent zlevnila o zhruba pět dolarů na barel, ale toto zlevnění se v cenách pohonných hmot v ČR neprojevilo. Benzín Natural 95 za stejnou dobu navzdory zlevnění ropy dokonce zdražil, i když jen o čtyři haléře na litr, na 33,76 koruny za litr. Nafta o čtyři haléře na litr zlevnila, nyní stojí 31,58 koruny za litr. Čerpadláři svoji neochotu jít s cenou dolů nemohou příliš svádět ani na kurs koruny. Za posledních třicet dní totiž česká měna vůči té americké mírně posiluje, o 0,1 procenta. Zpevňování koruny vůči dolaru by mělo nahrávat zlevnění pohonných hmot v ČR.
img

České čerpací stanice si navyšují zisky, nepromítají zlevnění ropy do cen pohonných hmot. Ropa zlevňuje i kvůli obavě z omezení cestování mezi USA a EU

26.08.2021 Cena pohonných hmot v Česku jen velmi mírně klesá. Navzdory tomu, že ropa na světových trzích zlevňuje. Dnes se cena ropy Brent nachází na úrovni 71,90 dolaru za barel. Je tak tedy stále o skoro pět dolarů na barel levnější než počátkem srpna, kdy cena činila 76,30.
img

Pumpaři ignorují pokles ceny ropy

25.08.2021 „Loňské ztráty nutí čerpací stanice, aby si navyšovaly marže na prodeji pohonných hmot. Příliš se proto nehrnou do konkurenčního boje a záměrně přehlížejí pokles ceny ropy na trzích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ropa padá, ale české čerpací stanice nezlevňují a navyšují si zisk. Využívají prostředí obecně rapidní inflace

19.08.2021 Cena pohonných hmot v Česku stagnuje. Navzdory tomu, že ropa na světových trzích citelně zlevňuje. Dnes se cena ropy Brent propadla na úroveň 67,06 dolaru za barel, nejníže od konce letošního května.
img

Litr benzínu už vyjde o více než šest korun dráže než před rokem. Ceny pohonných hmot budou dále zdražovat

13.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,88 koruny, před týdnem byl o třicet haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 19 haléřů, na 29,75 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 6,13 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,91 Kč na litru méně.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Benzín i nafta stále zdražují. Růst cen však končí, trh se obává, že těžaři ropy jsou až příliš optimističtí

08.04.2021 Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět vzrostly, avšak už jen velmi mírně. Jejich letošní zdražování, které v březnu vykazovalo i nejrychlejší tempo za posledních více než deset let, prozatím končí. V příštím týdnu mohou řidiči v ČR očekávat jejich zlevnění, a to v rozsahu do deseti haléřů na litr. Benzín i nafta jsou nyní nejdražší od loňského března, když se prodávají za 31,34, resp. 29,57 koruny za litr.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku

18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, svět se totiž boji, že ropy bude málo. Moskva tlačí na zvýšení těžby, Rijád je zdrženlivější

04.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v minulém týdnu prudce zrychlily tempo svého zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Ropa může stát až 100 dolarů za barel. Mrazy v USA ji citelně zdražují, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči

25.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Řidiči benzínových aut platí u čerpací stanice o desetihaléře více než letos na Nový rok, řidiči „dieselů“ naopak méně. Další zdražení ale postihne všechny, ropa totiž citelně zdražuje

04.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané

22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
img

Zavírá se většina obchodů a služeb, kontakty se omezí na minimum

21.10.2020 V Česku se kvůli šíření koronaviru a obavám z kolapsu zdravotnického systému od čtvrtka znovu výrazně omezí každodenní život. Zavřou se obchody kromě prodejen základního sortimentu a vybraného zboží, nebude fungovat většina služeb, na minimum se omezí kontakty a setkávání lidí. Nepravděpodobný je také slibovaný návrat všech žáků prvního stupně do základních škol od 2. listopadu. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů se zatím na počtu nakažených neprojevila, proto dnes kabinet přistoupil k podobně tvrdým restrikcím jako při jarní vlně. Postiženým firmám slíbil kompenzace.
img

Pumpaři se obávají lockdownu. Ceny pohonných hmot zatím nezlevňují

21.10.2020 „Lockdown pravděpodobně sníží poptávku řidičů po pohonných hmotách. To kromě poklesu cen benzínu a nafty může vést k uzavírání některých čerpacích stanic. Toho jsme již byli svědky při první vlně pandemie. Druhá vlna však může některé čerpací stanice uzavřít jednou provždy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova: Německé ministerstvo hospodářství | Dominik Rusinko | Odhad vývoje ekonomiky | Zveřejněné údaje | ČSA | Výnosy dluhopisů | Klid před bouří | Ontario Teachers | Hodnota společnosti | Zonky | Války | Lithium | Západní země | Komoditní | Vývoj | Češi | Allwyn | Výrobci elektřiny | Jeep | Společnost Invesco | Hypomonitor | Poptávka po ropných produktech | Belviport Trading | TV Nova | Zdražovat | DPH | EUR | Situace na trhu | Vývoj cen pohonných hmot | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nedostatek čipů | Zemědělské suroviny | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Itálie | Africký mor prasat | Texas | Prudce zlevňující ropa | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Poslanci | T-Mobile | Signet Bank | Volatilní | Swiss Life | LIBOR | Obchodování na Energetické burze | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Crypto | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Intervence České národní banky | Stravenkové firmy | Potenciál | TPCA | Support | Alexandr Novak | Sev.en Energy | Akvizice | Společnost Seznam.cz | Pokles cen energií | Škoda Auto | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | E.ON | Ministr vnitra | Experti | Čerpací stanice v ČR | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Návrh zákona | Hnojiva | Creditas | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vanguard | Spotřebitelé | Předseda představenstva | PKN Orlen | Goldman Sachs | Strach | Covidové uzavírky | Nel Hydrogen / Nel ASA | Důvěra v ekonomiku | Řetězec Makro | Akcie společnosti | Americký prezident | Distributor paliv | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Brent | Cenné papíry | Výnos | Nikola | Soudní dvůr EU | Akcie těžařů | Delta | EPH | Výrobce letecké techniky | LYNX Trading | Dopravci | Cena emisních povolenek | US500 | Investiční strategie | Ekonom BHS | Fitch | Akcie roku 2020 | Státní dluh | Commodities | ČD-Telematika | Dluhopisy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Kontrakty | Jeden dolar | Zlevňující ropa | Belviport Trading Limited | Propad cen | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Platební neschopnosti | Posilování koruny | SOTIO | Lídři zemí EU | Nejvýraznější růst | Tescan Orsay Holding | Růst hrubého domácího produktu | Nižší daně | Většinový podíl | Jiřina Lužová | Přehřátý trh práce | Posilování dolaru | IT skupina | Daň z benzinu | Německá společnost | ÚOHS | NEL.NO | Vyšší daň | Eurohold | Peníze | Čas jsou peníze | Pandemie COVID-19 | Dopady války na Ukrajině | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Kabinet | Americká společnost | SOLEK | Český miliardář | Evernym | Prognóza | Pokles ceny ropy | Konsensus | Barel ropy | Přebytek ropy | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Analytika | Americké ekonomiky | Výhled poptávky | Valná hromada | Burzy | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Kontrakty na ropu | Hyundai | Cestování | USD | Citroën | Magnát | Kč/USD | Nákup plynu | Česká pošta | Export | Banka Goldman Sachs | Total | Macquarie | Na burze | Zastavení poklesu | Výroční zprávy | Ruská společnost | Zlevňování benzínu | Společnost innogy | Škoda JS | Vládní opatření | Energetická společnost | Sodexo | Maďarsko | Šok | Petrus Advisers | Dopady epidemie | Trh s ropou | Klimatické změny | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Nord Stream 2 | Měnový fond | Česká zbrojovka | Inflační spirála | Provozovatel ropovodů | Velké firmy | Litva | Budějovický Budvar | Grafy | Cenové úrovně | PPF Telecom Group | Radovan Vítek | Igor Kim | Úroková sazba | Avast | Dovoz | Unie | Historický pád cen ropy | Zvýšení sazeb | Rohlik Group | Úrokové sazby | Výzkumy | Nervozita | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Tržní ceny | Pivovary Staropramen | Aircraft Industries | Penzijní fondy | České hospodářství | 1 milion | Válka na Ukrajině | Fincentrum | Výrobní ceny | S&P Global | Valná hromada ČEZ | Společnost Shell | EUR/CZK | McKinsey | Levnější ropa | Finančník | Západní společnosti | Nedostatek polovodičů | Obchody | Investoři | Kolibřík Energie | Nejistoty | Očkování proti covidu | Mezinárodní agentura pro energii | Platby v kryptoměnách | Západní sankce | Globální ekonomiky | Média | Dovoz ropy | Arbitráž | Nárůst ceny | Zisk | Společnost Eurohold | Prezident | ČSSD | Česká koruna | Úsporný tarif | NKÚ | Ruské ropy | Rozhodnutí soudu | Automobilka Toyota | Společnost Smartwings | Centrální banky | Těžba kartelu OPEC | Minimální mzda | Daniel Křetínský | České aerolinie (ČSA) | Kapitálové rezervy | E-commerce | Průzkum | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Funkční období | CRHC | Investiční | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Sociální nepokoje | Kč/EUR | Ministr práce | Arca Investments | Analýzy | Tržní podíl | Borealis | Sloučení | Program Antivirus | Zajištění bezpečnosti | Poradenská společnost | Solární energie | Invesco | Demokraté | Insolvence | Společnost XTB | EP | Bydlení | RWE | MPO | Růst české ekonomiky | Plzeňský Prazdroj | NAFTA | Ekologické organizace | Koruna dnes | Chřipka | Události roku | Firma Belviport Trading | Úrok | Evropské ekonomiky | Rostoucí ceny plynu | Zpráva | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Rozpočtová politika | Sloe | Česká měna | Tencent | Agrofert | Colt CZ | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Tržní kapitalizace | Ministr životního prostředí | Vice | Gen Digital | Janet Yellenová | Společný podnik | Akcionáři | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Den daňové svobody | Výkonnost | Nová prognóza | Obchodování | Zvýšení daní | Vesa | Management | Biotechnologická společnost | Růst cen ropy | Cena ropy na světových trzích | Majitel | HCFB | Zprávy | Ropovod | Zasedání OPEC | Shell | České firmy | Fenomén | Dolary | Česká republika | Trigger | Uran | Daňový poplatník | Cohn Robbins Holdings | Byty | Alena Schillerová | Růst inflace | Petr Fiala | Ceny ropy | Investiční banka | Náhrady mezd | Praha | Silný růst | Hazardní hry | Mitsubishi UFJ Financial Group | Covid | Regulační úřad | 4iG | Vyhlídky | Snížení DPH | CZ | Cena ropy brent | Ropná válka | Petrochemická společnost | Alstom | Míra | Odhad inflace | Firmy | West Texas Intermediate | RWE Gas | Správkyně Sberbank | Národní loterie | Kolínská automobilka | Nástroj | Energetická skupina | Globální spotřeba ropy | Výsledky | Licence Sberbank CZ | Investice do vodíku | Rozhodování | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Odhady trhu | Výrobce letadel | Rizika | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Telenor | Koruna | Finanční služby | TIM | Výrazný pokles | Silný dolar | Aktuální ceny akcií | Úpis nových akcií | Francie | Předpověď | Práva ke značce | Finance Bank | Onemocnění | OPEC+ | Propad | Řetězec | Marka | Sazby ČNB | BHS | Objem | Greenpeace | Telegram | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Údaje | Obavy z recese | Gotabaja Radžapaksa | Těžařská firma | Temelín | Americká banka | Škoda Transportation | Aktivisté | Zákonodárci | Světové ceny ropy | Chuck Schumer | Postavení na trhu | Poptávka po pohonných hmotách | Aktivity v Rusku | CVC Capital | Spoření | Elektrické vozy | Regulátor | Státní rozpočet | Převodník měn | Automobilky | Průmyslová výroba | Snížit emise | Bilion | Debut akcií | Emise skleníkových plynů | Sázka | Toyota Motor | Studie | Slabší koruna | Pochybení | Škoda Group | Pojišťovny | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Druhy ropy | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Petrus | Ropa Brent | Hypotéky | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Přijetí | Evropa | Distribuce | Natland Petr Bartoň | Vesa Equity | OPEC | Zelené investice | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Egypt | Národní rozpočtová rada | Rumuni | BYD | Eurodolar | Sulut Airways | Železničná spoločnosť Slovensko | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Trump | Provozovatel loterií | IMG Bohemia | Index Ventures | Prohloubení schodku | Chudé země | Křetínský | Lesy ČR | Finanční krize | Patrik Tkáč | Euro dnes | Vstupy | Andrej Babiš | Groupe Beneteau | CVC | Restriktivní opatření | Cohn Robbins Holdings Corp. | Investiční společnost | Renfe Operadora | Bankovní rada České národní banky | Zasedání americké centrální banky | LNG | Burza cenných papírů | Vladimír Dlouhý | Uvolněná fiskální politika | CEPS | Czech Fund | PLUG | Divize | Hrozí krach | Oslabení koruny | Ondřej Vlček | Srílanská ekonomika | Rosněfť | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | NKLA.US | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Mluvčí společnosti | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | Oslabení kurzu | List Financial Times | Války na Ukrajině | Francouzská vláda | Erste Bank | Boris Tomčiak | Viktor Orbán | Ptačí chřipka | Fed | Korekce | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Nákup dolaru | Penále | Země EU | Arbitráže | Cohn Robbins | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Equa Bank | Spotřeba ropy | Pražské burzy | WISE | Jednání OPEC | Sadžith Premadasa | Česká bankovní asociace | Odveta | Vietnam | Konkurenceschopnost | Royal Mail | Automobilový průmysl | Médea | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Poslanci Evropského parlamentu | Stock | ANO | Růst spotřebitelských cen | Kupní cena | Zestátnění | PPF Telco | Ceny zboží | Trumpova administrativa | Futures na Wall Street | MWh | Tescan Orsay | Prezident Joe Biden | Akcie české společnosti | Ruská invaze | Microsoft | Příležitosti | Nejistota | Obavy z růstu inflace | Strategický partner | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | CME | Pokles cen ropy | Akcenta | Srí Lanka | NKLA | OKD | Zvýšení rizika | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Borgis | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Realitní magnát | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Přehřátý trh | Firemní dluhopisy | Evropská banka | Ministr průmyslu a obchodu | Paušální daň | Japonsko | RTL Hrvatska | Výpadky | Těžební společnost | Telco | Silky | Gazprom | Trh primárních veřejných nabídek | Centrální banka | Kellnerová | Propouštění zaměstnanců | Životní prostředí | Benxy | Německá vláda | Zemní plyn | Německo | Krach | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | Hotovost | Dopady pandemie na ekonomiku | Další růst | Centrum | Společnosti | Jozef Síkela | CL | Kartel OPEC | Podnikatelé | Sdružení automobilového průmyslu | Vyšší ceny | Spoluzakladatel | Podíl českých potravin | Polská vláda | Inflace v ČR | KPMG Global Automotive Executive Survey | Energetická společnost ČEZ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Nárůst objemů | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Zdražování potravin | Podhodnocené akcie | CZK | Reuters | Úspory | Obchodníci | Tenza | Situace na Ukrajině | Situace | Škoda | Primark | Domácnosti | Letecká společnost | Starwisata Air | Cyklus růstu | Předseda | Analytici | Kurz koruny | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Equity | J&T | Automobilový trh | Ontario Teachers' Pension Plan | Evropská unie | Boeing | Daniel Beneš | Společnost Lumius | Příkaz | Ekonomiky | Vitol | Ges Group | Prime | Riziko recese | Rozpočet | Energetický a průmyslový holding | Eva Miklášová | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Inflace v květnu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Open | Cena akcie | Miroslav Novák | ČEZ Daniel Beneš | Západní firmy | Financovat | Ztráta | Zestátnění ČEZu | Fond | Orbán | Deglobalizace | ECB | Květnová inflace | Úroky | Severomořská ropa | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | PPF Telecom | Portu | ČEPRO, a.s. | Cena | NÚKIB | Investiční banky | ING | ERÚ | Moneta | Air | Pražská burza cenných papírů | Akcenta CZ | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | Ruská invaze na Ukrajinu | Americký dolar | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Vysoká inflace | Budvar | ČNB | Vesa Equity Investment | Dluhy | VW | Agentura Bloomberg | Sankce Západu | Pokles | Contango | Finlord | Inflační náraz | Snižování úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Právo | Delta mutace | NYT | Finance Group | Energetický regulátor | Americké společnosti | Analytik Finlordu | Americký trh | Akcie Nel Hydrogen | Zemědělci | Google | Vývoj cen ropy | Mzda | Makro | Inflace v listopadu | Index ISM | Carlyle | Eurowag | Odpor | Penta Investments Group | Obchodník | Letadlo | Silnější euro | Čepro | Akcie týdne | Snížení těžby ropy | Výhled české ekonomiky | Aircraft | Tržby | COVID-19 | ISIN | Evropská centrální banka | Indikátor | Vládní koalice | Růst ceny | ISM | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Marketingová komunikace | Posilování kurzu koruny | Růst cen nemovitostí | Český stát | Česká ekonomika | Zásoby ropy v USA | Antivirus | Intervenovat na devizovém trhu | Konsorcium | Moskva | Zisky | Licence Sberbank | Partners | Oslabení kurzu koruny | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Vývoj inflace | Miliardy eur | Šmejc | Ministr zahraničí | Voda | Renfe | Energetická skupina ČEZ | Nižší ceny ropy | Toyota | Ratingové agentury | Tržní síly | Opatření vlády | Zvýšení ceny | TA Associates | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Breakout | Pojištění vkladů | F-35 | Růst cen | Turów | Měnová politika | Asset management | Skupina Orlen | Poptávka | Pád cen | Meziroční inflace | Financování | ČSÚ | Finance | Čína | Omezení dodávek | Prodávající | Powercell Sweden (PCELL) | Evropská investiční banka | Invaze | Babišova vláda | Růst HDP | Czechoslovak Group | Inflační očekávání | Expobank | GIC | Jan Hamáček | Line | EGAP | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | Správkyně Sberbank CZ | RBI | Dluhová krize | TA3 | Bulharsko | Investor | MIFID | Obchodovat | Dnešní čísla | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Colt CZ Group | Dividenda | Spotřebitelské ceny v Česku | WTI | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Raiffeisen Bank International | New York Times | Jihokorejská společnost | Agentura PAP | Americké firmy | HDP | ROCE | Nord Stream | Premiér Viktor Orbán | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Zadlužení firem | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Jaderné elektrárny | Mrazy v USA | Obavy trhu | Firma | Bohemia Interactive | Inflace | Marže | Petr Bartoň | Planeo Elektro | Státy EU | Fiskální politika | Vedení společnosti | Omyl | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Signály | Omikron | PCE inflace | Ballard Power (BLDP) | Spotřební daně | Ceny nafty | Rafinérie | Statistiky | Erste | Podílník | Fiocchi | Výprodej | Nákup ruské ropy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Inskol | Komise v přenesené pravomoci | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Home Credit | Zavedení cel | Česká národní banka | 256/2004 | Valné hromady | PERN | Restrikce | Optimismus | Thomas Schäfer | Snížení spotřební daně | Cena ropy klesá | Gigafactory | Ceny pšenice | Liberty Steel | BH Securities | Euro | Negativní vývoj | MALL | Nikola Motor | Banka | JP Morgan | Dolar | Byznys | Kukuřice | NortonLifeLock | Indikátor důvěry | Akcenta Miroslav Novák | Investujte | Proinflační | Stock Spirits | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Zastavení dodávek | Boj s koronavirem | Reputace | Obchod | Poskytování hypoték | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Dodávky ropy | Platinové akcie | Růst ekonomiky | Íránská ropa | MUFG Bank | Hospodářství | MIB | Stagflace | Amcor | Rada ČNB | EU | EBITDA | Mezinárodní banky | Investiční doporučení | CETIN | Wall Street | Sev.en | Automobilka Škoda Auto | Ceny pohonných hmot v ČR | Ministerstvo financí | Intermediate | Spojené státy | Zisková marže | Ekonomická krize | Šíření nákazy | Air Liquide | Cigarety | Objem investic | Portfolia | Tesla | Koronavirové krize | Vývoz | Komerční banka | Světové finanční krize | Recese | Celosvětový růst | Emisní povolenky | Miliardy | Renault | Capital Partners | Digitalizace | Společnost EDF | Nižší DPH | Stavební povolení | Pandemie | Tencent Holding | Petr Kellner | Spekulace | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Sazka Group | Frank | Skupina CZG | Ministři | Prudký propad | Ceny benzínu | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Britské národní loterie | Společnost Allegro | Dieselgate | KPMG | Ceny energií | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Dluhy českých domácností | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Rostoucí inflace | Plán obnovy | Hrozba recese v USA | Soud | Panika | Společnost ČEZ | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Agentura Fitch | Uhlí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Martin Novák | Skupina Smartwings | Zásoby ropy | Vysoké úrokové sazby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Státní distributor paliv | Benzín | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Cenová válka | Akcie a ETF | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Hodnota sloučené společnosti | Automobil | Finanční společnost | Reorganizační plán | Oslabení | Míra inflace | Windfall tax | Platforma | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Etnetera | MMF | Soukromý sektor | České Radiokomunikace | Nařízení | SWIFT | Sazba hypoték | Kolomba | Schodek | Americký Senát | Invaze Ruska | Bankovní sektor | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Investování do akcií | Firma Avast | Pyramida | Výrobní závody | Tempo růstu | Marže společností | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Využití vodíku | Snížení daně | Bankovnictví | Natland Group | Aerolinky | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Biliony | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Červnový kontrakt | Loterie | Omezení těžby | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Saúdové | Zastropování cen paliv | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Spojení | Bankovní rada | Recese v USA | CPI Property | Modrá pyramida | Fischer | Ruský Gazprom | Pražský městský soud | Aktiva | Klid | Časopis Forbes | Cenový strop | České měny | Netěsnost na ropovodu | Negativní vývoj ekonomiky | Úrokové sazby ČNB | J&T Capital Partners | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Firmy na burzu | Camelot LS | Výnosnost | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Plug Power | Státní podpora | Ropovod TAL | Veřejný dluh | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Pravděpodobnost hospodářské recese | Nový stavební zákon | ČBA | Konfederace | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Čínské akcie | Ministryně financí | Bezpečnost | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | | Smartwings | Omnipol | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Členské země | RTL | Pandemická situace | Trinity | Majetek | Řetězce | Zrychlení inflace | Životní minimum | Akcionáři Avastu | Cushing | Politika | Kurs koruny | Situace kolem ropy | Konkurence | Hospodářské recese | Obchodní řetězce | Makro Cash & Carry | Bankovní asociace | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Výpadky v zásobování | Komunikace | Akcie společnosti MOL | Novinky.cz | Jak investovat | Poplatky | Nike | Obchodní domy | Karel Komárek | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Pomoc firmám | České aerolinie | Cena pohonných hmot | WeDo | Klaus Zellmer | EdF | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Indie | Letectví | Zátěžové testy | Měnové politiky | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Norilsk | Internetová firma | Elektřina | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Zlevnění ropy | Státní veterinární správa | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Zhodnocení | Jiří Šimáně | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Výplaty dividend | Výhled | Prodejní cena | Auta | Colt CZ Group SE | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Energetické společnosti | Stabilita | ONE | Propouštění | Evropský trh | Lumius | Banka Creditas | Provoz britské národní loterie | Nízké ceny ropy | Těžaři ropy | Burze | Data o inflaci | Expanze | Jiří Šmejc | Zrušení zastropování cen | Růst cen energií | Síkela | Dlouhodobý trend | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Poptávky po ropě | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Pension Plan | New York | Dřevo | Krize | Průměrná úroková sazba | Staropramen | Britské loterie | Omezení produkce | Spotřební daň z pohonných hmot | Pokles poptávky | Návratnost | Panasonic | CEO | Objednávky | Majoritní akcionář | Základní úrokové sazby | Trhy | Úročení vkladů | Globální trh | Prazdroj | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Akcie Tesla | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | HN | Společnost CVC | Poradenství | České vlády | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Investování | Investiční skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Společnost Rohlik | Investice do zlata | Asociace exportérů | Analytik ČSOB | Rozhovor | Transakce | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Innogy | Profitovat | Slovensko | Glencore | Energie | Zpravodajství | Michal Brožka | Pohonné hmoty v Česku | BHS Štěpán Křeček | One Ticket | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Finanční sektor | Oslabení eura | Ropa dnes | Renáta Kellnerová | Situace na trhu s ropou | Česká zbrojovka Group SE | GE Renewable Energy | CV90 | Výnosy | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Penta Real Estate | Růst poptávky | Zahájení ruské invaze | Kapitalismus | Sberbank | Srílanský prezident | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | FAST | J&T Patrik Tkáč | Invaze ruských vojsk | Signál | Írán | Zdražování | Protiepidemická opatření | Pozemky | Britská vláda | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Penta | EET | Polská společnost | Výdaje | Evropská komise (EK) | Rafinerie | Společnost | I-Trader | Jaderná elektrárna | Sázky | Forbes | Akcez | Zboží z Číny | Colt | Akcionáři Monety | BlackRock | Utažení měnové politiky | Tkáč | BMW | Cena akcií | Rozšíření | Mimořádné zasedání | Manažeři | Beneteau | NEXO | CPI Property Group | Eura | Schodek rozpočtu | Koruna posiluje | Ztráty | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Vrcholoví manažeři | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Úrokové náklady | Růst | Koronavirová opatření | Objem obchodování | Občanské války | Vyšší úroveň | RegioJet | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Zvýšení daně | Antivirové firmy | Comfort Finance Group | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Volvo | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad cen ropy | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Nikola (NKLA.US) | Wall Street Journal | Cenový pokles | Holdingové společnosti | Lockdown | MiFID II | Bohatství | Investiční fond | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Zásobníky s plynem | ČTK | Arca | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Investiční skupina | Ekonomický růst | Akcie Plug Power | Powercell Sweden | Polský provozovatel ropovodů | BLDP | Státní kasa | Koronavirus | Zadlužení České republiky | Cenové války | Seznam.cz média | Analýza | Akcie Plug Power (PLUG) | Kontrakt na WTI | Crypto.com | EP Commodities | Letecké palivo | Allegro | Spotřební daň z nafty | Express | KKCG | Správa | Produkce ropy | Zdražování hypoték | Závazek | Obnovení rovnováhy na trhu | Čínská internetová firma | Levná ropa | Covidová opatření | Pád cen ropy | TRON | Ministr obchodu | Odhad růstu ekonomiky | Silky Zdeňka Porybného | INDO Defence | Daimler | Obchodovat s akciemi | Akcie Air Liquide | Posílení | Pracovní místa | Rijád | Jaroslav Haščák | Vakcinace | Společnost BYD | O2 | Pivovar | Více peněz | ČSOB | ZIL | Tempo zdražování | Výrobce pneumatik | Trpělivost | Investovat | Norsko | The New York Times | Dovoz ruské ropy | Akcie Air Liquide (AI) | Mitsubishi UFJ | Vladimir Potanin | Rockaway Capital | Extrémní nárůst | Norilsk Nickel | Akcie antivirové společnosti | PPF | Boom | Home Credit & Finance Bank | Skupina Home Credit | Americké centrální banky | PCELL | Riziko | Bloomberg | Nabídka | Varianty covidu | NICKEL | Vývoj ceny | ZSSK | Žebříček nejbohatších Čechů | Základní úroková sazba | Květnový kontrakt | Rekordní ceny | Hlavní ekonom | České koruny | Vysoké ceny energií | Asociace | Opoziční poslanec | Macquarie Asset Management | Česmad Bohemia | Vývoj na měnovém trhu | Důvěra v českou ekonomiku | Plyn | City | Společnost PPF Telecom Group | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Dopady koronavirové krize | Didier Pfleger | Pokles ceny | Nemovitosti | Vysoká cena | Cena uranu | Dění na Ukrajině | Zdražení ropy | Velkoobchodní ceny elektřiny | NEL | Netěsnost na ropovodu Družba | Skupina ČEZ | Zastropování cen elektřiny | Mezinárodní skupina | Akcie roku | Fiocchi Munizioni | Německá energetická společnost | Medián | Podpora | Bohemia Energy | Aleš Michl | S&P 500 | Údaje o prodejích | JDE | Tendr | Zlepšení | Zvýšení těžby | Očekávání trhu | Francouzská společnost | Zastavení růstu | MJ | Platina | Spotřebitelské ceny | Druhá vlna | Nikola Corporation | Zadlužení | Martin Vohánka | Guvernér | xStation5 | Čínská společnost | Ropný průmysl | Ruská ropa | Emise | GEN | Elektromobily | České dráhy | Kolaps cen ropy | Nafta v ČR | Amazon | Soudní dvůr | Telecom | BAT | Závislost | Světová poptávka | XTB | Vzdělávací webináře | Pšenice | Air Bank | Penta Investments Group Limited | Marek Dospiva | Pumpaři | Česká vláda | Ballard Power | BDI | ČSOB Dominik Rusinko | Termínové kontrakty | Ruský ministr | Společnost Allwyn Entertainment | Wise | Indonésie | Podnik | DIA | Evropské země | EK | Stavební zákon | Počasí | Mediální společnosti | Ruské firmy | Příjmy z turistiky | Opatření | Těžaři | Velké investice | Akcie O2 | Oslabování koruny | Chorvatsko | Cenotvorba | Ropa typu Brent | Ministerstvo hospodářství | Antimonopolní úřad | Intervenovat | Evropské investiční banky | Ropné velmoci | Pozice | Poslanec | Světové trhy | Ukončení činnosti | Analytik | PAP | EBRD | Motorová nafta | Zprávy ze společností | MF | MOL | Expobank CZ | Trading | Nabídka ropy | Krize v Evropě | Biden | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | Historický pád cen | Banky | Dodavatelský řetězec | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Cena benzínu | Peking | Společnost Seznam.cz média | 737 MAX | Restrukturalizace | Poptávka po ropě | Kompenzace | Průzkum KPMG | Toyota Motor Manufacturing | Vlastnictví | Investovat peníze | Zkapalněný zemní plyn | Doporučení | Epidemie nemoci covid-19 | Šíření koronaviru | Realitní skupina CPI Property Group | Prohlášení | Politici | Teams | Trader | Obchodní podmínky | Intradenní obchodník | Cena ruské ropy | Hodnota akcií | Výrobce elektromobilů | Odvětví | Očekávaný růst | PX Pražské burzy | Finanční situace | Tempo inflace | G7 | Joe Biden | CVC Capital Partners | Statistický úřad | Guvernér ČNB | Allwyn Entertainment | Webináře | Prudký pokles cen | Základní sazba | Podnikání | Novinky | Kontrakt | Česká antivirová firma | Ekonom | USA | Cena barelu ropy | Ladislav Bartoníček | Soukromý investor | Andrej Babiš (ANO) | Koruna oslabuje | Topné oleje | Ropovody | Nejvyšší kontrolní úřad | Asijské akciové trhy | Telenor Montenegro | Italové | Stíhačky | Obchodování platiny | Daň z příjmu | Zastropování cen | Klíčové projekty | Výhled růstu české ekonomiky | Nasdaq | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Průměrná cena | Holding Agrofert | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Bloky | Nákup zlevněné ruské ropy | Camelot | Boeing 737 Max | Leo Express | CETIN Group | Green:Code | NEL (NEL.NO) | Pražská burza | Práce | Výrobní náklady | Investice firem | Covidové restrikce | Důvěra v ekonomiku ČR | Tržní kapitalizace firmy | Světová poptávka po ropě | CZG | Průlom | Investment | Embargo na ruskou ropu | Omezení cen plynu | Zásobníky | Ocelárny | Politický tlak | WISE Air | OMV | Zahájení invaze | Skupina Orlen Unipetrol | Silná koruna | Návrh PPF | Generální ředitel ČEZ | Ruský finančník | Ceny v Česku | Kryptoměny | Zbyněk Stanjura | Prodejní ceny | Ekonomické aktivity | Jan Frait | Podnikání na kapitálovém trhu | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Daně z mimořádných zisků | Ukrajina a Rusko | Jerome Powell | Volby | Ukazatele | Miliardář | Vladimir Putin | Členové kartelu OPEC | Británie | Kolaps cen | Seznam.cz | Ekonomické zotavování | Tescan | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | Koncern | Citelné zdražování | Ropné cenové války | Akcie Eurowagu | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Vyšetřování | Olaf Scholz | NERV | Bulharská finanční společnost | Americké rafinerie | Očkování | Liberty Ostrava | Antigenní testování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Černobyl
Černý anděl
Černý čtvrtek
Černý diamant
Černý kůň
Černý kůň trhu
Černý pátek
Černý pátek na burze
Černý pátek na newyorské burze
Černý pátek na vídeňské burze

Následující klíčová slova

Čerpací stanice v ČR
Čerpání evropských peněz
Čerpání inspirace
Čerpání peněz
Čerpání peněz z fondů
Čerpání peněz z fondů EU
Čerpání ropných zásob
Čerpání účtu
Červená čísla
Červencová inflace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít