Neděle 10. prosinec 2023 01:29
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)

Klíčová slova - Marže společností

img

Společnost Generac ukončila špatnou sérii a po výsledcích za 3. čtvrtletí vzrostla o 15 %

01.11.2023 Akcie výrobce průmyslových, přenosných a domácích generátorů elektrické energie Generac Holdings (GNRC.US) jsou dnes nejsilnějším růstem v rámci celého indexu S&P 500. Po výsledcích za 3. čtvrtletí se akciím podařilo přerušit katastrofální sérii poklesů, během níž prakticky vymazaly tři roky rychlého růstu akcií. Společnost zachovala celoroční výhled, přičemž zisk na akcii i tržby překonaly odhady analytiků.
img

Tesla získává v after-marketu navzdory nižším maržím a mnohem nižším volným peněžním tokům

19.10.2023 Zisk společnosti Tesla za 3Q23 zaostal za očekáváním, když očištěný zisk na akcii činil 0,66 USD a tržby 23,4 miliardy USD, což je méně než analytické odhady ve výši 0,74 USD, resp. 24,06 miliardy USD. Volný peněžní tok rovněž zaostal za očekáváním, a to ve výši 848 milionů USD oproti 2,59 miliardy USD.
img

Nike po výsledcích roste o 8 %

29.09.2023 Včera po skončení seance reportovala společnost Nike, Inc (NKE.US). Známý výrobce obuvi se však již delší dobu potýká s negativním sentimentem kolem svého podnikání. Společnost Nike nebyla sama, kdo zažíval těžké období, protože pandemie si vybrala svou daň na všech výrobcích obuvi. Zvýšené náklady na dopravu, ale také vleklé situace v Číně spolu s globální inflací, vysokými cenami ropy, vlny a polyesteru způsobily pokles marží v obuvnickém sektoru, což jsme viděli i na cenách akcií společností. Včera zveřejněná čísla však začínají vrhat světlo na konec tunelu v obuvnickém sektoru a zdá se, že se tento sektor pomalu staví na nohy.
img

Ceny uranu na 12letých maximech 📈 Kazatomprom stoupá o 6 %

26.09.2023 Akcie největšího světového producenta uranové rudy, kazašského Kazatompromu (KAP.UK), dnes vzrostly téměř o 6 %. Výsledky za druhé čtvrtletí překonaly odhady analytiků, i když byly meziročně mírně nižší. Zároveň se zvyšují očekávání výsledků v příštím čtvrtletí, protože ceny uranu rostou již 10. týden v řadě, což je nejlepší série suroviny od katastrofy ve Fukušimě v roce 2011. Cena za libru U308 je již na 65 USD a také dosáhl nových 12letých maxim. Kazatomprom má v posledních letech 30 až 40% tržní podíl na celosvětové produkci U308 a společnost se také zabývá těžbou vzácných zemin (včetně tantalu a berylia). Těžba uranu Kazatomprom je známá díky výhodám in-situ Recovery miningu (ISR), které zahrnují nižší náklady na těžbu, nižší náklady na těžbu a menší stopu. Největším rizikem firmy jsou geopolitika a logistické cesty.
C:\fakepath\PayPal-11092023-1.jpg

Analýza akcií PayPal - Důvody poklesu ceny a zhodnocení potenciálu pro růst

11.09.2023 Cena akcií PayPal Holdings Inc. (NASDAQ: PYPL) dosáhla v červenci 2021 historického maxima 310 USD za kus. Jejich trajektorie se však posunula a do srpna 2023 se propadly o 80 % na 63 USD.
img

Akcie WalMart v předobchodní fázi rostou díky dobrým výsledkům za 2. čtvrtletí 💵

17.08.2023 Výsledky největšího maloobchodního řetězce v USA, WalMart (WMT.US), potvrdily celkovou sílu amerického spotřebitele a dobrou kondici podnikání společnosti. Zpráva ukázala, že zaměření společnosti na potravinářské zboží na úkor "diskrečního" zboží, jako jsou spotřebiče, domácí spotřebiče a další, přineslo zamýšlené výsledky. Tržby z elektronického obchodu se meziročně zvýšily o 24 %, přičemž tržby z prodeje v USA - hlavním trhu společnosti - vzrostly o téměř 6,3 %. Pro srovnání, konkurenční Target (TGT.US) včera oznámil o 5,4 % nižší meziroční tržby v USA a slabší výhled na celý rok.
C:\fakepath\fed-04082023.png

Vysoké sazby už trhům nechutnají

04.08.2023 Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.
img

Hlavní změny na trhu s čipy - Čína omezuje přístup ke galliu a germaniu❗

31.07.2023 Válka o polovodiče pokračuje a USA a Čína se předhánějí v zavádění vývozních omezení zaměřených především na odvětví nových technologií v obou zemích. Od 1. srpna (tj. od zítřka) vstoupí v Číně v platnost nová vývozní omezení, která ztíží přístup ke klíčovým prvkům pro trh s polovodiči - galliu a germaniu.
img

Zpráva TSMC - Umělá inteligence nestačí k tomu, aby zvedla akcie?

21.07.2023 Akcie smluvního výrobce nejmodernějších čipů na světě, společnosti Taiwan Semicondcutors (TSM.US), se dostaly pod tlak na realizaci zisků poté, co společnost zveřejnila smíšenou zprávu a očekává další zpomalení v důležitých obchodních segmentech, jako jsou osobní počítače a chytré telefony. Dalším rizikovým faktorem pro akcie je geopolitika kvůli politickému postavení klíčového světového výrobce čipů Tchaj-wanu mezi Čínou a USA. slabší zpráva neměla bezprostřední vliv na poklesy ostatních čipových společností, i když Nvidia dnes ztrácí téměř 2 % a ustoupila pod 450 USD za akcii.
img

Investoři se obávají o marže společnosti Tesla❗

20.07.2023 Včerejší výsledky společnosti Tesla (TSLA.US) byly poměrně dobré. Očištěný zisk na akcii vyšel o více než 13 % nad mediánem prognóz a hrubá marže, kterou investoři obzvláště pečlivě sledují, byla o 2,9 % nižší než konsensus (18,2 % oproti očekávaným 18,74 %). Proč tedy akcie společnosti před zahájením dnešní seance na Wall Street ztrácejí téměř 4 %?
img

Ranní shrnutí (20.07.2023)

20.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během čtvrteční obchodní seance obchodovaly na nižších úrovních navzdory pozitivním zprávám z Číny. Japonský Nikkei ztratil téměř 1,2 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval 0,05 % nad včerejší zavírací úrovní a indický Nifty 50 se držel v rámci včerejších zavíracích úrovní. Indexu Hang Seng se dařilo, když během dne přidal 0,4 %.
img

➡️Co očekávat od výsledků společnosti Tesla? 🚗

19.07.2023 Dnes po skončení obchodování na Wall Street začíná výsledková sezóna za 2. čtvrtletí 2023 mezi společnostmi s největší tržní kapitalizací (společnosti tvořící tzv. "velkolepou sedmičku"). V hledáčku investorů jsou např: Tesla (TSLA.US) a Netflix (NFLX.US). O samotném náhledu na výsledky Netlixu si můžete přečíst zde, zatímco my se zaměříme na to, co dnes večer může představit společnost Elona Muska.
img

Ranní shrnutí (19.07.2023)

19.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během středeční obchodní seance obchodovaly na smíšených úrovních vzhledem k přetrvávající nejistotě kolem čínské ekonomiky. Japonský Nikkei si připsal téměř 0,85 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,42 % nad včerejšími závěrečnými úrovněmi a indický Nifty 50 posílil o téměř 0,25 %. Index Hang Seng v současné době vede v poklesu na trzích APAC (-1,17 %).
img

Zisk společnosti Nike mírně pod očekáváním. Akcie se ztrátou 2,8 % 📉

30.06.2023 Největší světový výrobce sportovní obuvi a oblečení Nike (NKE.US) oznámil výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí. Přestože tržby v USA i v Číně překonaly očekávání trhu, společnost vykázala mírně nižší zisk na akcii i marže. Trh se obává, že stále značné zásoby budou vytvářet tlak na ceny a že ekonomika může v dalších čtvrtletích zpomalit kvůli opožděnému "plnému" účinku zvýšení úrokových sazeb.
img

Akcie týdne - Bunge (15.06.2023)

15.06.2023 Nedávná rally na akciových trzích byla poháněna šílenstvím kolem umělé inteligence a pokrýváním krátkých pozic na meme-akciích. Vzhledem k veškerému rozruchu kolem těchto akcií bylo pro obchodníky snadné přehlédnout jiné pozoruhodné akciové zprávy, jako například jedno z největších oznámení o fúzi zemědělských podniků v historii! Bunge (BG.US), americká zemědělská společnost, toto úterý oznámila, že od Glencore (GLEN.UK) koupí společnost Viterra, která se zabývá manipulací s obilím.
img

Banky zpřísní úvěrové podmínky a urychlí tak příchod recese

27.03.2023 „Banky musí zdražit svůj dluh kvůli solventnosti a aby byly schopny konkurovat výnosnějším dluhopisům, což bude mít dopad na hospodaření celé ekonomiky, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Podpoří vyšší poptávka po EV palladium a akcie Albemarle? 📊

23.03.2023 Albemarle (ALB.US) je největším dodavatelem lithia pro baterie elektrických vozidel od roku 2020. Ceny lithia jsou klíčovým faktorem ziskovosti společnosti – nálada kolem jejích akcií se zhoršila, protože ceny lithia klesly. Albemarle se také specializuje na chemické služby (brom, katalyzátory), ale lithium představovalo 68 % jejích příjmů v roce 2022. Společnost vydala optimistické předpovědi pro rok 2023 a očekává zlepšení poptávky. Hlavními riziky se jeví přízrak finanční krize, přísnější úvěrové podmínky pro spotřebitele a potenciální geopolitická rizika vyplývající z napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Společnost má výrobní závod v Číně.
img

⚡Po Microsoftu je čas na výsledky Tesly. Překvapí Musk Wall Street?📊

25.01.2023 Společnost Tesla (TSLA.US) po dnešní seanci na Wall Street představí své výsledky za 4. čtvrtletí 2022, po nichž bude tradičně následovat konferenční hovor, kde budou vyjádření vedení pozorně sledovat analytici. Konec roku byl pro společnost Elona Muska náročný. Akcie drhly o dno, čínská politika Covid Zero zatížila sentiment a obavy o globální poptávku, zdraví spotřebitelů a recesi vedly analytiky k rozpoznání rizik, která na akcie společnosti doléhají. Wall Street očekává, že společnost vykáže nejpomalejší růst tržeb za posledních 10 čtvrtletí:
img

Netflix roste díky velkému nárůstu předplatitelů ve 4. čtvrtletí

20.01.2023 Včera Netflix zveřejnil výsledky za 4. čtvrtletí roku 2022, které se ukázaly být větším překvapením než Středeční tanec - titulní postava nejnovějšího hitu streamovací platformy. Zisk na akcii se ukázal být téměř čtyřikrát nižší, než očekával trh, a přesto akcie společnosti v předobchodní fázi vzrostly o téměř7 %.
img

Akcie NIO rostou díky optimistické předpovědi dodávek

10.11.2022 Nio (NIO.US) ADR smazala ztráty z předobchodní fáze a obchoduje se o téměř 10,0 % výše, přestože čínský výrobce elektromobilů zaznamenal větší než očekávanou čtvrtletní ztrátu. Společnost nicméně očekává, že dodávky se ve 4. čtvrtletí oproti loňské úrovni téměř zdvojnásobí, a to i přes přerušení dodávek související se společností Covid
img

Akcie Meta Platforms klesají po zveřejnění výsledků hospodaření na minima roku 2016 📉

27.10.2022 Společnost Marka Zuckerberga, Meta Platforms (META.US), tedy bývalý Facebook, po včerejší seanci vykázala překvapivě slabé finanční výsledky za 3. čtvrtletí, které překvapily analytiky. Meta doplnila obrázek o reporty společností FAANG, které včera zaznamenaly výprodej poté, co Microsoft a Alphabet rovněž nenaplnily očekávání investorů. Akcie před otevřením ztratily téměř 20 % a ustoupily na úrovně, které nebyly k vidění od roku 2016:
img

Akcie Adidas se po ukončení partnerství s Kanyem Westem propadly 📉

25.10.2022 Výrobce sportovní obuvi a oblečení Adidas (ADS.DE) oznámil, že ukončil marketingovou smlouvu s rapperem Kanyem Westem. Důvodem odstoupení Adidas od partnerství je série „antisemitských a rasistických“ příspěvků od rappera, který byl zablokován na Twitteru. Akcie společnosti od svého vrcholu v roce 2021 již ztratily téměř 70 %:
img

Akcie týdne - PepsiCo (13.10.2022)

13.10.2022 PepsiCo (PEP.US) ve středu zvýšilo svůj výhled na letošní rok, protože rostoucí ceny zvýšily příjmy konglomerátu za třetí čtvrtletí. Akcie společnosti po zveřejnění průběžné zprávy získaly více než 4 %.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum

16.05.2022 Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Buffett opakovaně prohlásil, že nákup akcií Occidental Petroleum je jeho dlouhodobou sázkou na růst cen ropy, z čehož profitují marže společnosti. Společnost působí ve Spojených státech amerických. Occidental jako takový je nyní již v top 10 „holdingech“ fondu Berkshire, který vlastní více než 15,2 % celkových akcií společnosti. Berkshire také zvýšila svou pozici v akciích amerického ropného gigantu Chevron.
img

Erste Bank: Společnosti MOL nákupy zlevněné ruské ropy a následný prodej pohonných hmot za „západní ceny“, i v Česku, více než kompenzují náklady spjaté se zastropováním cen paliv v Maďarsku

08.04.2022 Rafinační marže společnosti MOL vzrostly v březnu zhruba desetinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže maďarské společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

Stanjura by se měl zaměřit nejen na marže čerpacích stanic, ale i rafinérií. Rafinační marže největších prodejců pohonných v ČR stoupají mohutně, protože stále zpracovávají zlevněnou ruskou ropu

07.04.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura podle svých včerejších slov není spokojený s tím, jak čerpací stanice stanovují své marže. Jde o změnu jeho postoje, neboť v první reakci na kontroly, jež ministerstvo financí začalo provádět v polovině března, uvedl, že k systematickému, plošnému neobjektivnímu navyšování marží nedochází. Vláda by se však měla zaměřit nejen na samotné čerpací stanice, ale také na rafinérie. Zde totiž může být skutečný zdroj nynější Stanjurovy nespokojenosti.
img

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL. Fialova vláda „mířila vedle“

04.04.2022 Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel. V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel.
img

Marže druhého největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR vzrostly v březnu rekordně, zhruba desetinásobně. Fialova vláda „mířila vedle“

03.04.2022 Rafinační marže maďarské společnosti MOL vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba desetinásobně, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz níže). Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že MOL nadále odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západům ocitá v ojedinělé slevě.
img

Vliv rekordních zisků společnosti Tesla na společnosti Lucid a Rivian

31.01.2022 Staré přísloví, že "americký akciový trh roste více, než klesá, ale klesá rychleji, než roste", nemůže být pravdivější. Během necelých tří let byli všichni svědky tří velkých výprodejů, a to v rozmezí několika týdnů. Jedná se o výprodej v souvislosti s obchodní válkou mezi USA a Čínou na konci roku 2018, výprodej způsobený pandemií covid-19 v březnu 2020 a aktuální výprodej.
img

5G boom srovnatelný s fenoménem internetu 90. let

08.06.2021 Globální trh 5G sítí byl v roce 2020 zhodnocen na 41 miliard dolarů a očekává se, že mezi roky 2021 a 2028 dojde až k 50% růstu.[1] Jen v USA by mohlo dojít k vytvoření až 16 milionu pracovních míst mezi mnoha sektory ekonomiky. [2] Tato nová revoluce a implementace 5G sítí by mohla být podle analýzy CapitalPanda podobná rozvoji internetu na počátku 90. let minulého století.
C:\fakepath\Emisky-daily-17052021.PNG

Emisní povolenky jsou nový bitcoin

17.05.2021 Cena emisních povolenek roste raketovou rychlostí. Od března loňského roku se zvýšila z 15 EUR za vypuštěnou tunu CO2 na dnešních 56 EUR. Kupující se tak mohli těšit na zisky přesahující mohutnou rally akciového indexu Nasdaq nebo i těch nejrychleji rostoucích komodit.
img

O2 CR: Kvartální výsledky nad odhady, silný fundament

15.05.2020 Dnešní výsledky operátora O2 CR za první kvartál tohoto roku jsou mírně lepší než očekávání trhu. Zvýšila se ziskovost, když při růstu tržeb drží společnost striktní nákladovou disciplínu. Restriktivní opatření plynoucí z nákazy covid-19 zasáhly zejména prodeje hardwaru a roaming.
img

Akcie týdne: United Parcel Service (UPS)

01.08.2019 United Parcel Service (UPS.US) je jednou z největších doručovatelských společností ve Spojených státech. Její akcie mají za sebou období velmi slušných zisků. Hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí byly hlavním důvodem růstu, když přestavily konkurenceschopnou společnost v období globální obchodní nejistoty. V této krátké analýze se podíváme na tento kvartální report a představíme si transformační proces společnosti.
img

Které americké akcie jsou rizikové?

28.03.2019 V minulém textu jsem se zde věnoval rozdílnému chápání aktuální situace dluhopisovým a akciovým trhem ve Spojených státech. Zatímco investoři do dluhopisů nakupují dlouhodobé splatnosti a stlačují výnos delších bondů v očekávání recese, akcioví tradeři berou varovné signály a relativní uvolnění měnové politiky ze strany americké centrální banky jako příležitost k nákupu.
img

Sazby porostou rychleji

17.08.2017 Včerejší report Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji HDP v druhém čtvrtletí jako by přišel z jiné dimenze. 2,3procentní růst mezičtvrtletně znamená raketové tempo, které česká ekonomika nezažila ani v rámci předkrizového boomu.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké makro by mělo podpořit akcie v dalším růstu

14.07.2017 Americké akcie si během čtvrteční seance polepšily o 0,2 %. Hlavním tahounem byly finanční tituly, které přidaly 0,6 %. Zda jejich růst bude dnes pokračovat, naznačí výsledky reportujících společností Wells Fargo, Citigroup nebo JPMorgan. Z ostatních sektorů se dařilo energetickým akciím (+0,4 %), když je podpořil 1,2% růst cen ropy. Naopak nejztrátovějším odvětvím se staly telekomunikace, které odevzdaly 0,6 %. Obchodní aktivita byla slabší, když zobchodovaný objem byl o 12 % nižší oproti průměru za posledních 30 dní.
img

Akcie jsou nejdražší za 16 let

24.04.2017 Zdá se, že po roce 2016, kdy přiletěla volební překvapení hlasováním o Brexitu i americkými prezidentskými volbami, se letošní evropská politická smršť nekoná. Nizozemské a teď ani francouzské volby nenapovídají, že by mělo dojít k revoluci s příchodem vlády krajní pravice a nástupem protekcionismu, který by v mezinárodním obchodě změnil zavedené pořádky.
img

Investice do zlata nebo do zlatých těžařů?

13.09.2016 Čas od času dostanu otázku na zlato. Jestli je to dobrá investice, kdy investovat do fyzického zlata, kdy do papírového a podobně. Včera se mě ale jeden z našich čtenářů zeptal, co je podle mého názoru lepší. Zda investice do zlata, nebo do zlatých těžařů. Napadlo, mě že bych to mohl trochu rozebrat i tady na xPulsu.
img

Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD

01.07.2016 Vývoj na akciových trzích po odsouhlaseném brexitu z konce minulého týdne mě překvapil. Čekal jsem určitou podporu centrálních bank, aby se situace hned nezvrtla v prudké výprodeje. Čekal jsem i určité uklidnění, na den, dva. Poté, po uvědomění si vážnosti situace, jsem ale čekal další poklesy.
img

Ozvěny trhu - Výhled na akciové trhy

27.08.2014 V rámci teritoriálního srovnání v horizontu jednoho roku nyní nejvíce preferujeme evropské akcie, přestože krátkodobě vnímáme rizika směrem dolů kvůli rusko-ukrajinskému...
img

Proč jsou akcie výrobců pevných disků i při nízkém P/E drahé?

30.10.2012 V polovině roku 2011 do výroby hard disků negativně promluvily záplavy v Thajsku. Ty zničily až 60 procent továrních kapacit největšího světového výrobce disků firmy Western Digital. Podíl společnosti na celosvětovém trhu dosahuje zhruba 45 procent. Vzpamatovat se pak firmě trvalo několik měsíců. Záplavy znamenaly pro celé toto odvětví velký zádrhel, přičemž během druhé poloviny roku 2011 bylo zasaženo téměř 25 až 30 procent globálního průmyslu počítačových disků.
img

Equity Kickoff: Ropná euforie nezná hranic, akcie se i přesto drží

11.04.2011 Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciovétrhy otevřou v pondělí výše, i když o...
img

Copak investoři zapomněli na ropu?

22.03.2011 Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciové trhy otevřou v úterý na stejných úrovn...
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Mexické peso | Měnová politika | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | USD/CNY | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Broker | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | EBIT | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Index FTSE 100 | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | GAAP | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Opce | P/E | PEG | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | AUD | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Indexy | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Emoce | Credit Suisse | Akciové opce | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Analytický tým | xPuls | Regulace | Financování | Investovat | Makro | Výrobní náklady | Obchodní seance | Conseq | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Bitcoin cena | Brent | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena barelu ropy | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dobrá investice | Dolar | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Fiskální rok | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP v ČR | Hodnota akcií | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | EBay | Komodita | Kurz USD | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Obchodní marže | Oslabení koruny | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Shares | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Buffett | Čistá marže | Čistý dluh | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Operativní zisk | P.A. | Provozní marže | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | Čistá zisková marže | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | 1 milion | Burze | Investment | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Investing.com | Barrick Gold | Reporty | Zvyšování sazeb | Sebenaplňující proroctví | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Korekce na akciích | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Earnings | Podnikatelé | Přehled | Rosněfť | Posilování koruny | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Economic | Glencore | Globální finanční krize | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Analýza akciového indexu | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Propad | Německý index DAX | FactSet | Citi | S&P | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Historická minima | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Prodávat akcie | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Bankovní domy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Příjmy | Čistý příjem | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Morningstar | Akcie firem | Investiční aktiva | Silicon Valley Bank | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | KeyBanc | Štěpán Hájek | Stellar | RoboMarkets | Lithium | Ceny lithia | Conseq Investment Management | Wedbush Securities | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Očekávání investorů | Slabší koruna | Podniky | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Geopolitika | Šéf Fedu | Trh s ropou | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Veřejný dluh | Silnější americký dolar | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Oslabení amerického dolaru | Zvýšení sazeb | Akcie jsou rizikové | Kvartální výsledky | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | NVDA | Fibo retracement | Obchodní konflikt | Pokles cen | XTB Research | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Pohonné hmoty | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Finanční situace | Edge | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Celkové příjmy | Sílící koruna | Trinity | PXE | Objem | MSFT | Obchod | Proroctví | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | Technické analýzy | BAT | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | 4G | Generální ředitel | GM | Negativní nálada | Akcie společnosti Tesla | Sebenaplňující se proroctví | Miliardy | Vyhlídky | INTC | 5G | Globální trh | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | General Motors | Rozvoj | Problémy | Total | Prognózy | Ruská ropa | Celkový zisk | Nálada | Čínské vlády | Yahoo | PKN Orlen | Ford Motor | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | xStation5 | NASDAQ: MSFT | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Nike | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Klesající trend | Objem objednávek | Netflix | NFLX | Inovace | O2 | Miliardy eur | Budoucnost | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Snížit úrokové sazby | Zadlužení České republiky | Ukazatele | Obchodování na Wall Street | Solidní výsledky | Spotřebitel | Ceny energií | Krach | Komunikace | Paypal Holdings | Google | Instagram | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Šíření koronaviru | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Očekávané události | Vstupy | Zlepšení | Výdaje | Daň z příjmu | FCF | Adidas | Společnost Nike | NFP | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Nižší zisk | Vývoj | Šok | Akcie na světových trzích | Nifty 50 | Další vývoj | Restriktivní opatření | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | PYPL | Vyrovnat ztráty | Další pokles | Situace v Číně | Asociace | Fundament | Hotovost | Tomáš Raputa | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Inflace zpomaluje | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Války | Umělá inteligence | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Pohonné hmoty v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Akcie Walmart | WMT | Úspory | Uzavření trhů | Zbyněk Stanjura | CBRT | Posílení | WEI | Čtvrtletní výsledky | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Dopravci | Růst výnosů | PEPSICO | Regulační orgány | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Akcie a dluhopisy | O2 CR | NKE | T-Mobile | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Silný fundament | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky | Sektor služeb | CL | WMT.US | Cena ruské ropy | Renault | Umělé inteligence | Investment management | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Nissan | Tržní situace | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Square | Tchaj-wan | Vysoké valuace | EPH | Prodeje automobilů | CapitalPanda | Jozo Perić | Úvěrové podmínky | Covid | Cardano | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Google Pay | Odkup vlastních akcií | Ziskové marže | Český stát | Johnson & Johnson | Ceny emisních povolenek | Silicon Valley | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Průměrný příjem | Spotřební daně | Společnost XTB | Insolvence | Obchodní divize | WeCHat | Lepší výsledky | Analytik XTB | Wedbush | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Příliv kapitálu | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Akcie NIO | Cena elektřiny | Elektromobily | Accenture | Ztráty společnosti | Vývoj ceny akcie | Riziko poklesu cen | Data z pracovního trhu | F.US | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zveřejnění výsledků | QCOM | Proražení | INTC.US | Nio | Finanční společnost | Orbán | Počasí | NIO.US | Společnost Tesla | KKR | Výrobce obuvi | Tržby z prodeje | MJ | ACT | Futures na indexy | PEP | PEP.US | Obavy o poptávku | Dnešní seance | QCOM.US | Obchodní omezení | Finanční výsledky | General Motors (GM.US) | GM.US | Finanční výkonnost | Piper Sandler | Negativní vývoj | Zásoby plynu | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Nio (NIO.US) | Heatmap | xStation 5 | Discovery | AMD | Xilinx | AA | NFLX.US | Intel (INTC.US) | ADM.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Problém s nedostatkem čipů | Verizon | Cena emisních povolenek | Vývoj ceny emisních povolenek | Vývoj ceny elektřiny | Vývoj ceny elektřiny v EUR | Vývoj ceny akcie ČEZ | Ceny akcie ČEZ | EEX | Pandemie COVID | API | Oslabení | Evropské společnosti | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Čínský výrobce elektromobilů | Společnosti Netflix | Výhled na letošní rok | Dodavatelský řetězec | Technologie | TSMC | Čínský výrobce | TSM | TSM.US | AI | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Zásoby plynu v USA | Boom | Rekord | Příjmy z reklamy | Provozní ztráty | Provozní náklady | Daňový poplatník | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Albemarle | Osobní počítače | ADS | Akcie Adidas | Funkční období | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Dna | PayPal Holdings Inc | Katastrofy | Silvergate Bank | Warner Bros | Apple Pay | Automotive | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rekordní ceny | Změny na trhu | Netflix (NFLX.US) | Oculus | Abbott | Snap | Pozornost | Zásoby společnosti | Ford Motor (F.US) | Poptávka po čipech | Squid | Meta | Klima | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Squid Game | Qualcomm (QCOM.US) | Fialova vláda | Louis Dreyfus | Společnost | Výsledky společnosti | Walmart (WMT.US) | Target | Celoroční výhled | Regulační úřady | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Akcionáři společnosti | Úrokové sazby v USA | Miliardy USD | Kazatomprom | KAP.UK | Společnost PayPal | Společnost PayPal Holdings | Předpokládaný růst | Stripe | Lucid Group | Lucid | Cena akcií společnosti | Upravený zisk | Reality | Instituce | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Uzavření transakce | Ruské invaze na Ukrajinu | Západní společnosti | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Filip Louženský | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Snížení spotřební daně | Řetězec | Řetězce | Nákup ruské ropy | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | NIO (NIO.US) | Akcie společnosti MOL | MOL | Warner Bros. Discovery | Nike (NKE.US) | PepsiCo (PEP.US) | Occidental | Covid Zero | Snížení inflace | Propuštění | Celsius | Marketingová komunikace | Centrum | Nárůst zásob | Švýcarské společnosti | Upozornění | Provozní výnosy | Počet uživatelů | Akcioví investoři | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | EU a USA | StreetAccount | Marka | Platební systém | Adidas (ADS.DE) | Akcie Adidas (ADS.DE) | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Společnost TSMC | Chemický průmysl | CZ | Polovodiče | Podnikání společnosti | Geografická diverzifikace | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Graf akcií | Růstový potenciál | Ziskovosti společnosti | Vysoké sazby | UHR.CH | UHR | Silvergate | Akcie výrobců elektromobilů | Vyšší náklady | Společnost Glencore | Cenový graf akcií | Optimalizace | Krach banky | Signature Bank | Vklady | Válka | Spojení | Vyšší ceny | Překážky | Partnerství | Yeezy | Čtvrtletní výsledky společnosti | Přesun výroby | Vice | Zemědělská společnost | Akcie společnosti Netflix | Bunge | BG.US | Bunge (BG.US) | Viterra | Očekávání ziskovosti | Vývozní omezení | PayPal USD | PYUSD | Analýza akcií PayPal | Důvody poklesu ceny | NASDAQ: PYPL | Cena akcií PayPal | Cena akcií PayPal Holdings | Cena akcií PayPal Holdings Inc. | PayPal Holdings Inc. | PayPal Holdings Inc. (NASDAQ: PYPL) | PayPal ve zkratce | Finanční pozice PayPal | Finanční pozice | Příčiny poklesu cen akcií PayPal | Příčiny poklesu cen akcií | Příčiny poklesu cen | WeChat Pay | Snaha PayPal | Finanční zpráva PayPal | Finanční zpráva | Technologické korporace | Paxos Trust Company | Paxos Trust | Ceny uranu | Uranové rudy | Zájem o jadernou energii
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Mar.yamfx
Mary Barraová
Mary Dalyová
Mary Rich
Marže
Marže čerpacích stanic
Marže (margin)
Marže obchodníků
Marže obchodů
Marže prodávajících

Následující klíčová slova

Marže u Forexových párů
Maržové obchodování
Maržové požadavky
Maržovní obchody
Maržový trading
Maržový účet
Maržový vklad
Masafumi Jamamoto
Masahiro Ičikawa
Masahiro Jamaguči
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít