Pátek 26. duben 2024 15:08
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Přijmout euro

C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
img

Koruna vůči euru za covidu a války reálně posílila o 20 %, podle stoupenců přijetí eura je však prý slabá. Všechny země, které platí eurem, mají trvale vyšší nezaměstnanost než Česko i proto, že společná měna znemožňuje kursové přizpůsobení ekonomiky

19.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své páteční analýze kondice české měny. Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
C:\fakepath\trader-29012024-53-zm.jpg

Pavel se znovu vyjádřil pro euro, pro českou ekonomiku je to podle něj výhodné

29.01.2024 Pro Česko jako proexportní ekonomiku by bylo výhodné přijmout euro a spolurozhodovat o podobě eurozóny. V dnešním rozhovoru to Českému rozhlasu Radiožurnálu řekl prezident Petr Pavel, který debatu o přijetí společné evropské měny v ČR rozproudil svým novoročním projevem. V něm apeloval na kroky, které k přijetí eura povedou. Například podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ale nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit.
img

Ano, dejme dluhovou brzdu do ústavy. Současně ale také podmiňme náš vstup do eurozóny snížením jejího dluhu alespoň do přiměřené blízkosti naší dluhové brzdy

28.01.2024 Návrh ministra financí Stanjury dát "dluhovou brzdu" do ústavy je správný a je třeba jej podpořit. Přesně proto, aby ji nemohla zrušit každá vládní většina.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img
C:\fakepath\euro money.jpg

Debatu o přijetí eura dál provázejí rozporuplné výroky politiků

04.01.2024 Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
img

Prezident Pavel apeluje na přijetí eura

03.01.2024 Prezident Petr Pavel ve vzácné shodě se svým předchůdcem české vládě naznačil, že by měla vážně uvažovat nad přijetím eura. “Je načase, abychom po letech začali dělat konkrétní kroky, které nás k naplnění závazku přijmout euro dovedou“, řekl prezident ve svém novoročním projevu. Na první pohled je tu několik argumentů, které dávají prezidentovi za pravdu.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
img

Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“

30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
C:\fakepath\trader-23022023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.02.2023 1) Většina členů měnového výboru americké centrální banky (Fed) na posledním zasedání souhlasila se zpomalením tempa růstu úrokových sazeb na čtvrt procentního bodu. Zároveň se členové shodli, že rizika vysoké inflace zůstávají hlavním faktorem, který formuje měnovou politiku. Bude tak nutné pokračovat se zvyšováním úrokových sazeb, dokud se nepodaří dostat inflaci pod kontrolu. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání měnového výboru, které se konalo na přelomu ledna a února.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EK: Bulharsko by mohlo zavést euro v lednu 2025, pokud splní kritéria

23.02.2023 Bulharsko by mohlo vstoupit do eurozóny v lednu 2025, pokud splní všechna kritéria pro zavedení jednotné evropské měny. Uvedl to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Bulharsko minulý týden oznámilo, že se vzdalo cíle přijmout euro v lednu příštího roku, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?

02.01.2023 Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
img

Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích

25.12.2022 Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích. Češi bohatnou rychleji, Slováci se ovšem rychleji zadlužují, mají trvale výrazně vyšší nezaměstnanost a ani přijetí eura je „nenakoplo“.
C:\fakepath\euro3.jpg

Zavedení eura v ČR je nyní nevýhodné a nereálné, shodli se Vystrčil s Havlíčkem

25.07.2022 Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. Ve včerejším pořadu Partie Plus na CNN Prima News se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskuzi o zavedení eura v rámci vládní koalice.
img

Česko míří do krize, jakou nepamatuje. Tady je jednoduchý „manuál“ pro Fialovu vládu, jak takové krizi čelit

07.06.2022 Lidem v Česku letos klesne životní úroveň nejvýrazněji od vzniku republiky v roce 1993. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ k vývoji reálných mezd v letošním prvním čtvrtletí. Frustrace a nespokojenost obyvatelstva, zejména sociálně zranitelných skupin, narůstá každým dnem. Výhledově hrozí vážný společenský a politický rozkol.
C:\fakepath\trader-13052022-22-zm.jpg

Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny

13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
img

U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich

23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

MF a ČNB opět nedoporučily nyní přijmout euro, vláda to schválila

12.12.2018 Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny, tedy přijetí eura. Vyplývá to z každoročního materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Dokument dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda Andreje Babiše (ANO) již ve svém programovém prohlášení uvedla, že nebude o vstup do eurozóny usilovat.
C:\fakepath\juncker-17062015.jpg

Juncker: Bulharsko se přiblížilo eurozóně

12.01.2018 Bulharsko, které chce přijmout společnou evropskou měnu euro, udělalo v procesu sbližování své ekonomiky s eurozónou značný pokrok, dost práce má ale stále před sebou. Prohlásil to dnes předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker. Ten v Sofii ocenil stav veřejných financí této balkánské země a řekl, že všem zemím, které splní daná konvergenční kritéria, by mělo být umožněno přijmout euro.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Chorvatsko chce přijmout euro do osmi let

30.10.2017 Chorvatsko se během sedmi až osmi let chce stát členem eurozóny. K mechanismu směnných kurzů ERM-2, což je mechanismus, který před přijetím jednotné evropské měny zajišťuje měnovou stabilitu, se Záhřeb zamýšlí připojit ještě před svým předsednictvím EU v roce 2020. Oznámil to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković.
Související klíčová slova: Partneři | Intervence | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Inflace | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Kypr | Česká koruna | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Zhodnocení | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Investice | Investování | Kurz | MT4 | Maastrichtská kritéria | Měna | Měny | Pakt stability | Parita | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Stagflace | Ukazatel | Výkonnost | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | EUR | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Nomura | Evropa | Německá ekonomika | Singapurský dolar | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | ČSOB | Obchodovat | Financování | Eurostat | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Vzdělávání | Podpora | Analýzy | Banka | Britské libry | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Frank | GDP | Graf | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investiční | Investing | Investování do akcií | Irsko | JP Morgan | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz kuny | Kurzy | Maďarsko | Manuál | Měna euro | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pro investory | Rakousko | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Švýcarské banky | Trh | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Vzdělání | Frustrace | Burze | CNN | Guvernér centrální banky | Investing.com | Brazílie | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | BlackRock | Kč/EUR | Agentura Reuters | Referendum | Posilování koruny | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Fitch Ratings | AAA | Propad | Kurz domácí měny | Úvěrový rating | Citi | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Evropský trh | Unipetrol | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Akcionáři | Daně z příjmů | Tesla | Americké akciové trhy | Mzdy | Německý export | Průzkum | Krize | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Česká vláda | Příjmy | ExxonMobil | Finanční domy | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Oslabování měny | ERM-2 | Posilování dolaru | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | EK | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Inflační vývoj | Nemovitostní trh | Dluh vlád | Mezinárodní investoři | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Společná měna | Riziko recese | Americké společnosti | Záporný úrok | Pohonné hmoty | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Globální recese | Nastavení úrokových sazeb | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Banky pro mezinárodní platby | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Vatikán | Digitalizace | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Trinity | Objem | Trh práce | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Studie | Bilance | Růst světové ekonomiky | Statistici | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Hong Kong | Domácí měny | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Předpovědi | Mzdový nárůst | Na burze | Propouštění | Impuls | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Růstový impuls | Prognózy | Plyn | Prohlášení | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | NERV | SPD | Zasedání měnového výboru | Singapur | Experti | Podnik | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Ukazatele | Prognózy ČNB | Komunikace | Prezident | Trhy | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Provozní zisk | Pandemie | Zlepšení | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomický dopad | Marek Mora | COVID-19 | Slábnutí koruny | Průměrná mzda | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Armageddon | Oldřich Dědek | Brusel | Kabinet | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Měnové podmínky | Historie | Výkon světové ekonomiky | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Růst | Americká banka | Potenciál | České vlády | Ceny elektřiny | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Petr Zahradník | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Údaje | Úročení vkladů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úspory | Nizozemsko | ODS | Debata | Posílení | Lucembursko | Cestování | Soud | Petrochemická společnost | Státy eurozóny | Zadlužení | Členské státy | Členské země | Auta | CNN Prima News | JDE | Unie | ČR | Václav Klaus | Bývalý prezident | Prezident Václav Klaus | Nikola | Inflace v květnu | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Banka JP Morgan | Český stát | MAM | Chorvatsko | Podíl Evropy | Ceny | Praha | Životní úroveň | Obnovení růstu | Indonésie | Vládní koalice | Průměrné mzdy | Odborníci | Zdanění | Americký podnik | Evropský statistický úřad | Politici | Investiční prostředí | Východní Asie | Česká republika | Měnový fond | Andorra | Veřejné finance ČR | Státy Evropské unie | Tempo inflace | Zadlužování | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Slovenská ekonomika | Plán zavedení eura | Slabost koruny | Dostupná data | AA | Internetové společnosti | Pakt stability a růstu | Tuzemská měna | Malta | Oslabení | Největší americká banka | Plány | Cíle | Jednotné měny | Daňový úřad | Cenové stability | Odvětví | Načasování | Medián | Funkční období | Společnosti | Národní měny | Opatření | Hnutí ANO | ANO | Macao | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Samou | Energetická krize | Češi | Energetické krize | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Meta | Vanguard | Meta Platforms | Fialova vláda | Společnost | Reálné úrokové sazby | Družba | TIM | | Developeři | Konvergence | Kosovo | Válka na Ukrajině | Časový plán | Úrokové sazby v Česku | Invaze na Ukrajinu | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Green Deal | Přímé intervence | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Invaze | Výkyvy kurzu | Západní sankce | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Značné riziko | Petr Fiala | Boj s inflací | Zavedení eura jako oficiální měny | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Rozdělení ČEZ | Přijetí | Propuštění | Znehodnocení | Centrum | Zavedení eura v ČR | Miloš Vystrčil | Partie Plus | Karel Havlíček | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Zestátnění | Zastropování cen | Zastropování cen energií | Marka | Ruské ropy | Členské státy Evropské unie | Rating Česka | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Mimořádné daně | Měnová unie | Petr Pavel | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Mauricius | Válka | Černá Hora | Veřejné zadlužení | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Piráti | EMEA | Politická dohoda | Zhoršení ratingu Francie | Litva | Vice | Mimořádná inflace | Nejlepší rating | Vstupu do EU | TOP 09 | Reálná mzda | ProCent | Petr Fiala (ODS) | Kuvajt | STAN | Referendum o euru | W1 | Evropské záležitosti | Prodeje | Občané
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Přijetí Ethereum ETF
Přijetí ETN
Přijetí eura
Přijetí kryptoměn
Přijetí kryptoměny
Přijetí kryptoměny bitcoin
Přijetí zisku
Přijímání bitcoinů
Přijímání plateb v bitcoinech
Přijímat správná rozhodnutí

Následující klíčová slova

Přijmout rizika
Přijmout ztrátu
Příjmy
Příjmy a výdaje
Příjmy a výdaje amerických domácností
Příjmy a výdaje domácností
Příjmy domácností
Příjmy do státní pokladny
Příjmy New York Times
Příjmy obyvatelstva
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít