Pátek 12. srpen 2022 12:05
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Ekonomický výzkum

C:\fakepath\USA.jpg

Míra nezaměstnanosti v USA se v červenci vrátila na úroveň před pandemií

05.08.2022 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v červenci klesla o desetinu bodu na 3,5 procenta, a vrátila se tak na úroveň před pandemií covidu-19. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ekonomika vytvořila asi 528.000 nových pracovních míst, což je více než v červnu a více než dvojnásobek proti očekávání analytiků.
C:\fakepath\eurusd-29072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.7.2022

29.07.2022 Americké akcie včera zpevnily. Zpráva amerického ministerstva obchodu ukázala, že americká ekonomika poklesla druhé čtvrtletí v řadě. To posílilo spekulace investorů, že americká centrální banka (Fed) poleví v agresivním zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně klesla o 0,9 procenta

28.07.2022 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok překvapivě klesla o 0,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Největší ekonomika světa vykázala pokles již druhé čtvrtletí za sebou, v prvním kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 1,6 procenta.
img

Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy

30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
img

Snížení DPH na potraviny je zrádné, potraviny by dlouhodobě zlevnit nemuselo. Naopak, mohlo by je zdražit nad nynější úroveň, řetězce se marže zjevně navyšují už teď

20.06.2022 Fialova vláda čelí tlaku potravinářů a svazu obchodu, aby snížila DPH na potraviny. Zatím tlaku odolává, což je správné. Snížení DPH na potraviny by v jeho nutně přechodné podobě totiž mohlo spotřebitele poškodit. A nejvíce by v takovém případě poškodilo spotřebitele z řad nejchudších domácností. Pro ně totiž potraviny představují relativně vyšší část celkového domácího rozpočtu než pro bohatší domácnosti.
img

V Německu si čerpadláři „mastí kapsu“ na snížení dění. V Česku také, akorát se to tu neříká – z politických důvodů, v hře je totiž ruská ropa

19.06.2022 V Německu na tři měsíce snížili daně z pohonných hmot. Jedná se o podobné opatření, k jakému se v Česku uchýlila vláda česká. Rozdíl je v tom, že německá vláda otevřeně připouští, že čerpadláři v zemi promítli snížení daní do konečných cen jen ze zhruba 50 procent. Někteří ekonomové dokonce spočetli, že jen ze zhruba 30 procent.
img

Lidé chtějí dostat zaplaceno kryptoměnami za cvičení v Metaverzu

20.05.2022 Z nového průzkumu vyplynulo, že technologie blockchain mohou být lepší motivací kondice než tradiční měnové pobídky.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Aleš Michl bude pátým guvernérem České národní banky

11.05.2022 Vizitky dosavadních guvernérů České národní banky (prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do čela ČNB od července Aleše Michla):
C:\fakepath\london3.jpg

Británii podle institutu NIESR čeká v druhé polovině roku recese

11.05.2022 Británii ve druhé polovině roku ohrožuje recese a zhoršení životní úrovně kvůli rostoucím cenám. Hrubý domácí produkt by ve třetím čtvrtletí měl klesnout o 0,2 procenta a v posledních třech měsících o 0,4 procenta. Předpověděl to dnes britský Národní institut pro ekonomický a sociální výzkum (NIESR).
img

Technická analýza páru BTC/USD na 29. dubna 2022

29.04.2022 Několik měsíců poté, co se z bitcoinu stalo zákonné platidlo Salvadoru, ukazuje studie Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), že bitcoin začalo jako prostředek platby přijímat 20 % podniků.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika podle expertů poroste i v příštích letech pomaleji

21.04.2022 Německá ekonomika poroste podle expertů i v příštích letech pomaleji. Brzdit ji dál budou problémy s dodávkami, nedostatek surovin a dopady války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu Centra pro evropský ekonomický výzkum (ZEW), o kterém informovala agentura DPA. Finanční experti nyní očekávají, že ekonomický růst bude spíše pomalý a v letech 2022 až 2024 bude průměrně ročně přidávat mezi dvěma a 2,5 procenta.
img

Bitcoin je ve stejných rukou: 27 % všech bitcoinů v oběhu na kryptoměnovém trhu drží 0,01 % držitelů

21.12.2021 27 % celkového oběhu bitcoinů na krypto trhu drží 0,01 % držitelů. Nedávno byla provedena nová studie, která ukázala, že téměř 30 % všech bitcoinů v oběhu vlastní malá skupina lidí.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. prosince 2021

17.12.2021 Gita Gopinathová, hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF), vyzývá ke globální politice, která by kryptoměny spíše regulovala než zakazovala.
C:\fakepath\top5-27102021-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2021 1) Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Studie zjistila, že nejvíce bitcoinů stále drží jen hrstka lidí a firem

26.10.2021 Nejvíce bitcoinů i přes jejich rostoucí popularitu stále drží jen hrstka lidí a firem. Zhruba třetina je v rukou 10.000 investorů. Podle agentury Bloomberg to zjistila studie Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER).
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka nebude vydávat zprávu Doing Business kvůli podezření z manipulací

17.09.2021 Světová banka včera oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.
C:\fakepath\top-20072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.07.2021 1) Akciové trhy v Asii a Oceánii dnes dál klesaly v důsledku obav ze šíření koronavirové mutace delta. Čínská centrální banka oznámila po svém zasedání ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních a japonská jádrová inflace vykázala v červnu meziměsíční růst o jednu desetinu na 0,2 procenta, což je v souladu s očekáváním analytiků.
C:\fakepath\USA.jpg

NBER: Recese ekonomiky USA vyvolaná koronavirem byla rekordně krátká

20.07.2021 Recese americké ekonomiky vyvolaná šířením koronaviru byla rekordně krátká. Trvala pouze dva měsíce, a to od loňského března do loňského dubna. Uvedl to včera Národní úřad pro ekonomický výzkum (NBER), jehož výbor v USA určuje začátky a konce recesí.
img

Němečtí investoři znovu získávají důvěru v trhy

16.02.2021 Mezi dnes zveřejněnými makroekonomickými údaji je nedávná výkonnost německého indexu ZEW. Tato data zveřejňuje Centrum pro evropský ekonomický výzkum, ve kterém je nálada německých institucionálních investorů určena na základě průzkumu provedeného mezi 350 finančními institucemi a analytiky ohledně jejich očekávání na příštích 6 měsíců a současného vnímání situace.
img

Vyhodila vláda za antigenní testování miliardu oknem?

18.12.2020 Od středy se mohou obyvatelé České republiky nechat dobrovolně a bezplatně antigenně testovat na přítomnost koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Doposud se nechávali otestovat pedagogičtí pracovníci. Celkem by se mohly v ČR nechat otestovat zhruba 2,5 milionu dospělých lidí. Někteří však půjdou na test vícekrát. Celkový počet testů tak může činit zhruba tři miliony. Zdravotní pojišťovny proplatí nemocnicím a ordinacím 350 korun za test. Veřejnou kasu by tak jen toto proplácení vyšlo na více než miliardu korun.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
img

Kde už nezabrala soutěž krásy, tam přišly na řadu aukce. A letos i Nobelova cena za ekonomii právě za ně

18.10.2020 Aukce. Kdekdo si pod tím slovem vybaví kladívko, licitátora, majetné dražitele či osoby v bílých rukavicích, opatrně manipulující s malbami starých mistrů. Jenže aukce mají mnohem širší uplatnění. Už staří Římané dražili majetek dlužníků, kteří nebyli s to dostát svým finančním závazkům. Prostřednictvím aukcí dluhopisů si pravidelně na mezinárodních trzích půjčují prakticky všechny vlády světa, včetně české. Zrovna minulý měsíc vypršel termín pro podání přihlášek do tuzemské aukce kmitočtů pro 5G sítě. Aukce prostě tok peněz v ekonomice – a tedy i naše životy – ovlivňují mnohem více, než se zdá. Zdaleka nejsou jen doménou světa galerií a umění.
img

Letošní Nobelova cena upevňuje dominanci amerických ekonomů mezi laureáty. Milgrom s Wilsonem jí získávají za koncipování aukčních mechanismů, užívaných například při dražbě kmitočtů mobilních sítí

12.10.2020 Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získávají dva američtí ekonomové, Paul Milgrom a Robert Wilson. Upevňují tak dominanci amerických ekonomů mezi laureáty této ceny, jež se udílí nepřetržitě od roku 1969. Dominanci Spojených států ještě zvýrazňuje fakt, že řada neamerických oceněných působí na univerzitách právě ve Spojených státech působí.
img

České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA

29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.
img

Základní nepodmíněný příjem vyzkouší v Německu. V Česku by jeho zavedení znamenalo, že průměrný starobní důchod se sníží ani ne na polovinu nynější úrovně

21.08.2020 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Německo. Naši západní sousedi jej otestují pilotní studií pod vedením berlínského Institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Institut to oznámil tento týden. Studie se bude účastnit 1500 lidí, z nichž 120 obdrží 1200 eur (31 270 korun) měsíčně bez jakýchkoli podmínek. Financovat to bude 140 tisíc drobných soukromých dárců.
C:\fakepath\top-27072020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.07.2020 1) Cena zlata se dnes vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 1945 dolarů (zhruba 43.600 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí obavy z negativních hospodářských dopadů koronaviru a z rostoucího napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Investoři považují zlato za bezpečné útočiště v období nejistoty.
C:\\fakepath\\usa-23062020-lv.gif

Pokles podnikatelské aktivity v USA v červnu zpomalil

23.06.2020 Podnikatelská aktivita ve Spojených státech se v červnu pátým měsícem za sebou snížila, tempo jejího poklesu však zpomalilo. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje podle agentury Reuters podporují názor, že hospodářská recese způsobená koronavirovou krizí se blíží ke konci.
C:\fakepath\top-09062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2020 1) Ekonomika Spojených států v únoru vstoupila do recese, a ukončila tak rekordně dlouhé období růstu. Oznámil to výbor Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), který v USA určuje začátky a konce recesí. USA se nyní podobně jako další země potýkají s negativními hospodářskými dopady koronaviru.
img

Izrael zvažuje „home office“ pro zaměstnance veřejné sféry. Opatření by dávalo smysl i v ČR, vždyť jen pražské dopravní zácpy vyjdou ekonomiku na tři miliardy

09.06.2020 Izraelská vláda zvažuje, že by zaměstnancům veřejné sféry umožnila jeden den v týdnu pracovat na bázi „home office“.
C:\fakepath\USA.jpg

NBER: Ekonomika USA v únoru vstoupila do recese

09.06.2020 Ekonomika Spojených států v únoru vstoupila do recese, a ukončila tak rekordně dlouhé období růstu. Oznámil to včera výbor Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), který v USA určuje začátky a konce recesí. USA se nyní podobně jako další země potýkají s negativními hospodářskými dopady koronaviru.
img

Mají čeští centrální bankéři v době koronaviru jinou možnost než úrokové sazby dramaticky snižovat? Levné peníze vedou k úpadku

17.05.2020 Tuzemští centrální bankéři jinou možnost neměli a v rámci daných podmínek učinili správně, že šli s úroky razantně dolů. Ony „dané podmínky“ jsou určeny zejména světově významnými centrálními bankami a také pomýlenými ekonomy, často ověnčenými mnoha tituly a cenami. Tito ekonomové schválně kladou až přílišný důraz na problémy strany poptávky. Je to pro ně z hlediska jejich vlastního živobytí pohodlnější.
img

Současná striktní opatření pro boj s koronavirem zachrání 20 tisíc Čechů

24.03.2020 Stále častěji se tak objevuje otázka, zda současným mocným ochromením ekonomiky – se všemi neblahými důsledky, které to může mít nejen letos – neplatíme až přílišnou daň za opatření pro boj s koronavirem. V nové studii nazvané „Makroekonomie epidemie“, kterou v pondělí publikoval americký Národní úřad pro ekonomický výzkum, odpovídá tým ekonomů z USA a Německa. Jedná se o zřejmě první akademickou studii, která již modeluje přímo různé ekonomické dopady opatření zaváděných v těchto týdnech a dnech v souvislosti s onemocněním Covid-19.
img

V USA podle algoritmu fondu Quant začala hospodářská recese

19.03.2020 V USA pravděpodobně začala hospodářská recese. Indikátor je součástí řídícího algoritmu fondu Quan a recesi ohlásil na základě posledních údajů. Jeho autorem je Pavel Kohout. Technická recese se definuje jako pokles HDP 2 čtvrtletí po sobě.
C:\fakepath\usa-18032020-lv.jpg

V USA asi začala hospodářská recese, ukázal algoritmus fondu Quant

18.03.2020 V USA pravděpodobně začala hospodářská recese. Jeden z indikátorů, který je součástí řídícího algoritmu fondu Quant, ji ohlásil na základě posledních údajů. ČTK to řekl autor algoritmu Pavel Kohout. Technická recese se obvykle definuje jako pokles HDP dvě čtvrtletí po sobě.
img

V USA pravděpodobně začala hospodářská recese

18.03.2020 Jeden z indikátorů, který je součástí řídícího algoritmu fondu QUANT, ohlásil na základě posledních údajů pravděpodobný začátek hospodářské recese v USA. Tento indikátor funguje výlučně na základě analýzy výnosů federálních dluhopisů, není ovlivněn žádnými názory nebo emocemi. Vychází z práce profesora Campbella Harveye publikované v roce 1985. Jde o indikátor, který úspěšně předpověděl i minulou a předminulou recesi americké ekonomiky.
img

Greta ztělesňuje klíčovou výzvu, které bude čelit nastupující šéfka Evropské centrální banky

30.10.2019 Už tento pátek stane v čele Evropské centrální banky Christine Lagardeová. Jedna z největších výzev, před níž stojí, je ta, že bude muset v jistém okamžiku „kápnout božskou“. „Ano, Greto, ultra-expanzivní měnová politika centrální banky jde přesně proti tomu, co se svým hnutím žádáte.“
img

Zlato dnes zdražilo nejvýše za více než šest let. Cena zlata vyjádřená ve stříbře je nejvýše dokonce za posledních 27 let

19.07.2019 Zlato dnes krátce po půlnoci středoevropského času zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň za posledních více než šest let. Přechodně překonalo cenovou úroveň 1450 dolarů za troyskou unci. Výše naposledy uzavíralo v první polovině května roku 2013.
img

Brexit po včerejšku: z frašky je nastavovaná mýdlová opera. Trhy věří v měkký brexit

22.03.2019 Příběh brexitu se po včerejšku změnil z frašky na nastavovanou mýdlovou operu. Obě strany „rozvodového řízení“ se chovají jako by si rozvod sice odkývly, avšak záhy shledaly, že bez sebe prostě neumí žít. A chtějí rozhodnutí zvrátit. Ovšem jen tak, aby přitom neztratily tvář. Což je v tomto případě nemožné.
img

Rozbřesk: Německá ekonomika na pokraji recese, holubičí Fed tlačí eurodolar vzhůru

10.01.2019 Ani brexitem zmítaná Velká Británie, ani nepokoji žlutých vest zkoušená Francie. Na prahu recese se ocitá největší evropská ekonomika Německo, kde po nepřesvědčivých výsledcích podnikatelských nálad propadla v listopadu nečekaně také průmyslová výroba (nejvýrazněji od roku 2015). Po poklesu HDP ve třetím čtvrtletí o 0,2 % má tak německá ekonomika nakročeno k zápornému růstu i v posledním kvartále roku 2018, čímž by se z definice dostala do recese.
img

Odliv dividend a slabší export tlačí běžný účet do deficitu

15.10.2018 Běžný účet platební bilance v srpnu pokračuje mírným deficitem, ve kterém pravděpodobně zůstane i po zbytek roku. Za záporným saldem opět stojí nižší přebytek zahraničního obchodu a stále silný odliv dividend do zahraničí (25,3 mld. Kč). Meziročně je tak celkové saldo běžného účtu téměř stejné.
img

ČNB počtvrté v tomto roce zvyšuje své úrokové sazby

26.09.2018 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla potřetí v řadě a počtvrté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,50 %, lombardní na 2,50 % a diskontní sazba na 0,50 %.
img

Kdy přijde recese na akciových trzích

24.09.2018 Mnoho lidí, investorů, finančních poradců i analytiků přemýšlí, zda se již blíží recese, a pokud ano, kdy asi přijde. Akciové trhy rostou již rekordně dlouhou dobu. Současný vzestup trvá v USA již 9 let a v ČR 5 let. Je jen otázkou času, kdy to celé spadne dolů.
img

Silnější odliv dividend vyrovnala lepší bilance obchodu

13.08.2018  Běžný účet se koncem jara přesunul do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Hlavní příčinou je sezónní odliv dividend. Čistý odliv důchodů z přímých investic v červnu činil 34,6 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 26 mld. Kč (o 8,8 mld. více než v květnu).
C:\fakepath\wall street.jpg

NYT: Akciový trh v USA se zmenšuje, dopad pociťují všichni

07.08.2018 Akciový trh v USA se zmenšuje. Děje se to tak pomalu, že to možná většina lidí ani nepostřehla, ale změna je nepochybná. Trh je v porovnání s vrcholem v polovině 90. let poloviční a proti roku 1976 je menší o 25 procent. Napsal to list The New York Times (NYT).
img

Letní odliv dividend se již naplno rozjel

16.07.2018  Běžný účet se po přebytku v dubnu přesouvá do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Primární vliv na to má obnovený odliv dividend. Odliv důchodů z přímých investic v květnu činil 26,5 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 17,2 mld. Kč (o 14 mld. více než v dubnu).
img

Komentář Raiffeisenbank: ČNB zvýšila počtvrté své úrokové sazby

27.06.2018 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostává na úroveň 1,00 % a lombardní sazba na 2,00 %. Diskontní sazba byla ponechána na současné hodnotě 0,05 %. Hlasování bankovní rady bylo jednomyslné.
img

Překvapivě silný odliv dividend poslal běžný účet do deficitu

14.05.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v březnu vykázal deficit ve výši 5,6 mld. korun. Trh byl se svým mediánovým odhadem přebytku ve výši rovných 30 mld. Kč výrazně mimo, náš odhad 26,3 mld. Kč byl jen o trochu blíže.
C:\\fakepath\\usa 14122014-2.png

WSJ: Příští recese v USA podle většiny ekonomů začne v roce 2020

11.05.2018 Většina ekonomů podle průzkumu listu The Wall Street Journal (WSJ) předpokládá, že příští hospodářská recese ve Spojených státech začne v roce 2020. USA v současnosti prožívají hospodářskou expanzi, která odstartovala v polovině roku 2009 a již nyní je druhá nejdelší v historii této země, upozorňuje WSJ.
img

ČNB - sólo hlas pro "hike"

03.05.2018 Dnešní zasedání bankovní rady nakonec přineslo malé překvapení: jeden z radních hlasoval pro zvýšení repo sazby na 1 %. Tento osamělý hlas potěšil korunu, která v reakci na to posílila o 8 haléřů a dál posiluje. Nová makroekonomická prognóza ČNB nedoznala až na inflaci velkých změn. Dnešní jednání nás utvrdilo v naší prognóze dvou zvýšení úrokových sazeb ve druhé polovině letošního roku a dalších dvou v roce 2019.
img

ČNB - s trpělivostí nejdál dojdeš, aneb kdo si počká, ten se dočká

03.05.2018 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla ponechat základní úrokovou sazbu na 0,75 %. Nic jiného ani trh nečekal. Je to první „velké“ měnově politické zasedání s novou prognózou, které v novém cyklu zpřísňování měnové politiky nepřináší změnu úrokových sazeb. „Důvodem je nižší než očekávaná inflace a stále uvolněná měnová politika Evropské centrální banky, která krotí ambice českých centrálních bankéřů zvyšovat sazby.“ Přesto věříme, že ČNB v průběhu druhé poloviny roku zvedne dvoutýdenní repo sazbu ještě dvakrát a to na úroveň 1,25 % p.a.
img

ČNB DRŽÍ SAZBY NA UZDĚ. DO KONCE ROKU JÍ TO NEVYDRŽÍ

29.03.2018 Bankovní rada ČNB dnes na svém měnověpolitickém jednání ponechala všechny úrokové sazby beze změny: dvoutýdenní repo sazbu na úrovni 0,75 %, diskontní na 0,05 % a lombardní na 1,5 %. Pro trh žádné překvapení.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - dřívější zvyšování úrokových sazeb ve hře

04.09.2017 Česká koruna se dnes dopoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 26,05 a oproti začátku minulého týdne mírně posílila z úrovně EUR/CZK 26,09. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,90 a ve srovnání s předchozím týdnem se kurz po několika odchylkách v posledních sedmi dnech pohybuje na stejné úrovni.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - Česká koruna před zasedáním ČNB vyčkává

31.07.2017 Česká koruna se v současnosti nachází u EUR/CZK 26,07, oproti minulému týdnu lehce oslabila. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,23, před týdnem byla u hladiny USD/CZK 22,33.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - Českou korunu podporují sázky na brzké zvýšení sazeb

24.07.2017 Česká koruna se před týdnem pohybovala okolo EUR/CZK 26,08, dnes ráno se nachází u EUR/CZK 26,03. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,33, před týdnem byla na hladině USD/CZK 22,78.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ECB změnu nechystá, euro přesto posiluje

17.07.2017 Česká koruna během minulého týdne oscilovala kolem úrovně EUR/CZK 26,10, dnes ráno se nachází v blízkosti EUR/CZK 26,08. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,78, před týdnem byla na úrovni okolo USD/CZK 22, 83.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - České měně pomohla dobrá data

10.07.2017 Česká koruna se v pondělí ráno nacházela poblíž EUR/CZK 26,06. Před týdnem se pohybovala okolo EUR/CZK 26,09. Vůči dolaru se koruna nachází poblíž hladiny USD/CZK 22,83, před týdnem se obchodovala okolo USD/CZK 22,85.
img

7 dní s korunou: Zasedání ČNB podpořilo korunu

03.07.2017 Česká koruna se v pondělí ráno nacházela poblíž EUR/CZK 26,09. Před týdnem se v průměru pohybovala okolo EUR/CZK 26,24. Vůči dolaru se koruna nachází poblíž hladiny USD/CZK 22,85, před týdnem se obchodovala okolo USD/CZK 23,43.
img

7 dní s korunou: Zasedání ČNB žádnou změnu nepřinese

26.06.2017 Česká koruna se v pondělí ráno nacházela poblíž EUR/CZK 26,24. Minulý týden se v průměru pohybovala okolo EUR/CZK 26,21. Vůči dolaru se koruna na začátku týdne obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 23,43, před týdnem byla na hladině USD/CZK 24,41.
img

7 dní s korunou: První zvýšení úrokových sazeb ČNB očekáváme již letos

19.06.2017 Česká koruna se v pondělí ráno nacházela poblíž EUR/CZK 26,21. Minulý týden se v průměru pohybovala okolo EUR/CZK 26,19. Vůči dolaru se koruna na začátku týdne obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 23,41, před týdnem byla na hladině USD/CZK 24,32.
img

7 dní s korunou: Vyšší inflace vytáhla českou korunu na nové maximum

12.06.2017 Česká koruna se v pondělí nacházela poblíž EUR/CZK 26,19. Začátkem minulého týdne byl kurz u EUR/CZK 26,30. Proti dolaru koruna zůstala téměř nezměněná a nachází se poblíž USD/CZK 23,32.
img

Dolar oslabil vlivem horších dat z trhu práce

05.06.2017 Česká koruna se v pondělí nacházela poblíž EUR/CZK 26,30. Začátkem minulého týdne byl kurz u EUR/CZK 26,43. Proti dolaru se koruna nacházela poblíž USD/CZK 23,32, před týdnem kurz činil USD/CZK 23, 66.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - po normalizaci úroků přijde snížení bilance

29.05.2017 Česká koruna se v pondělí nacházela poblíž EUR/CZK 26,43. Začátkem minulého týdne byl kurz u EUR/CZK 26,51. Proti dolaru se koruna nacházela poblíž USD/CZK 23,66, před týdnem kurz činil USD/CZK 23, 71.
img

Koruna posiluje podporována dobrými daty

22.05.2017 Česká koruna se v pondělí nacházela poblíž EUR/CZK 26,51. Začátkem minulého týdne byl kurz u EUR/CZK 26,55. Proti dolaru se koruna nacházela poblíž USD/CZK 23,71, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,25.
img

Koruna i přes slabší inflaci úspěšně posiluje

15.05.2017 Česká koruna se v pondělí ráno nacházela poblíž hladiny EUR/CZK 26,55. Začátkem minulého týdne byl kurz poblíž EUR/CZK 26,64. Proti dolaru se koruna ráno nacházela poblíž USD/CZK 24,25, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,41.
img

Francouzský prezident posílil korunu

09.05.2017 Česká koruna se v úterý ráno nacházela poblíž hladiny EUR/CZK 26,64. Začátkem minulého týdne byl kurz poblíž EUR/CZK 26,90. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,41, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,59.
img

Ohlášení demise vlády korunu nerozrušilo

02.05.2017 Česká koruna se v úterý pohybuje poblíž hladiny EUR/CZK 26,90. Začátkem minulého týdne byl kurz poblíž EUR/CZK 26,79. Forwardové body EUR/CZK na horizont 12 měsíců jsou poblíž -140 bodů. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,59, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,70.
img

Francouzské volby zklidnily euro i korunu

24.04.2017 Česká koruna si minulý týden sáhla na okamžik zpět na intervenční hladinu EUR/CZK 27,0, v průměru se ale pohybovala poblíž úrovně 26,80 EUR/CZK. Forwardové body EUR/CZK na horizont 12 měsíců se nacházejí poblíž -100 bodů. Proti dolaru koruna během posledního týdne posílila a nachází se poblíž USD/CZK 24,66. Před týdnem kurz činil USD/CZK 25,12.
img

7 dní s korunou: Relativní klid na koruně a veletoče v politice USA

18.04.2017 Česká koruna se v úterý pohybovala poblíž hladiny EUR/CZK 26,70. Za týden tedy koruna proti euru oslabila o zhruba 20 haléřů. Forwardové body EUR/CZK na horizont 12 měsíců mírně klesly k -130 bodům. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,12, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,07.
img

Koruna proti euru opět posiluje

10.04.2017 Česká národní banka na svém posledním zasedání ukončila režim kontroly kurzu poblíž EUR/CZK 27,0. Kurz EUR/CZK nejprve posílil, následně oslabil velmi krátce nad hladinu EUR/CZK 27,0 a poté posílil zpět k EUR/CZK 26,80. Následovalo další postupné posilování koruny. Dnes se koruna pohybovala na dosah hladiny EUR/CZK 26,50.
img

Tento týden končí tvrdý závazek ČNB

27.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,79, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,08. EUR/CZK forwardové body na horizontu 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -200 bodů.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB nastiňuje exit, Fed zvýšil sazby a dolar oslabuje

20.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,08, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,34. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -230 bodů.
img

Fed se chystá opět zvýšit úrokové sazby

13.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,34, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,42. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se nacházejí poblíž -230 bodů.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (27.2.2017)

27.02.2017  Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,53, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,46. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců v minulém týdnu mírně klesly pod úroveň -300 bodů.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (20.2.2017)

20.02.2017  Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,46, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,39. Forwardové kurzy indikují EUR/CZK za 12 měsíců cca na 26,70.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (13.2.2017)

13.02.2017  Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,0. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,39, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,15. Forwardové kurzy indikují EUR/CZK za 12 měsíců cca na 26,70.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (6.2.2017)

06.02.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,0. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,15, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,27. Česká národní banka na prvním letošním měnověpolitickém zasedání žádné změny neudělala. Nezměnil se ani tzv. tvrdý závazek, kterým ČNB garantuje EUR/CZK 27 a výš alespoň do konce března. Jelikož inflace na konci roku 2016 překvapila ČNB rychlejším růstem, zvýšila ČNB svůj inflační výhled.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (30.1.2017)

30.01.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,0. 12-ti měsíční EUR/CZK forward nyní ukazuje posílení koruny na ročním horizontu na cca 26,65. Před týdnem indikovaly FWD úrovně za 12 měsíců cca EUR/CZK 26,70. Zasedání ČNB tento týden bude trhem velmi bedlivě sledováno. Konec kurzového závazku je na tomto zasedání nepravděpodobný. ČNB stále tvrdí, že neukončí intervence před druhým čtvrtletím 2017. Velmi zajímavé ovšem bude i zveřejnění nové prognózy ČNB. Ta by teoreticky s ohledem na rychlejší aktuální inflaci mohla ukazovat na potřebu rychlejšího utažení měnové politiky ČNB. To by ovšem z hlediska komunikace ČNB a potřeby intervencí bylo nekomfortní. Vyznění prognózy tedy zůstává velkou otázkou. V každém případě klíčovou veličinou nyní bude vývoj inflace za leden, který bude zveřejněn 10. února. Zde čekáme výsledek, který bude blízký 2-procentnímu cíli ČNB, což samo o sobě neznamená nutnost brzkého konce kurzového závazku, ovšem inflace za leden dokáže snadno překvapit oběma směry.
img

První dny Trumpa v úřadu oslabily dolar

23.01.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,0. 12-ti měsíční EUR/CZK forward nyní ukazuje posílení koruny na ročním horizontu na cca 26,70. Před týdnem a půl indikovaly FWD úrovně až poblíž EUR/CZK 26,50. Opakujeme, že konec kurzového závazku ČNB již v dubnu je sice možný, ale zdaleka ne jistý. Klíčový nyní bude výsledek inflace za leden, který bude zveřejněn 10. února. Guvernér ČNB Rusnok v rozhovoru pro HN vyjádřil, že ČNB zde není proto, aby generovala zisk. To je pravda a těžko bychom mohli z úst ČNB slyšet něco jiného. Ale potenciální ztráta ČNB může přesto sehrát v rozhodování ČNB roli. ČNB bude zasedat příští týden a toto zasedání bude bedlivě sledováno, ale důležitější bude zřejmě až zveřejnění výsledku inflace za leden týden po zasedání ČNB.
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku se v březnu stabilizovala

22.03.2016 Sentiment investorů ohledně ekonomického vývoje v Německu se poprvé od prosince mírně zlepšil. V březnu stou...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku dál slábne

16.02.2016 Sentiment investorů ohledně ekonomického vývoje v Německu se druhý měsíc za sebou zhoršil a výhled oslabil, kvůli...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku na počátku roku klesla

19.01.2016 Sentiment investorů ohledně ekonomického vývoje v Německu se na počátku roku zhoršil a výhled oslabil, kvůli zpom...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku na vzestupu

15.12.2015 Sentiment investorů ohledně ekonomického vývoje v Německu se zlepšil druhý měsíc za sebou, výhled zůstává pozitiv...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku poprvé od března vzrostla

18.11.2015 Výhled německé ekonomiky se ke konci roku stabilizoval na pozadí pozitivního vývoje domácí spotřeby a možného oživení ...
img

Návrat primitivní ekonomiky

17.11.2015 Léta chybné politiky nám způsobila problémy se závislostí na USD Silnější dolar omezuje budoucí růst, ceny komodit a ...
img

Makro: BOJ vidí výhled stále pozitivně, Kuroda

16.10.2015 Guvernér Bank of Japan HaruhikoKuroda je výhledu domácí ekonomiky stále mírně optimistický. Na pátečním shromáždění dr...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku klesla na roční minimum

13.10.2015 Důvěra v německou ekonomiku od jara slábne, pohybuje se pod dlouhodobým průměrem a  na nejnižší od října loň...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku od dubna slábne

15.09.2015 Důvěra v německou ekonomiku klesla na nejnižší úroveň od listopadu loňského roku, kdy se zotavila z propadu ...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku nadále slábne

14.07.2015 Důvěra v německou ekonomiku od dubna klesá a odráží vnější faktory, zejména pokračující nejistotu o budoucnosti Ř...
img

Makro Důvěra v německou ekonomiku oslabila třetí měsíc po sobě

16.06.2015 Důvěra v německou ekonomiku od dubna slábne a odráží především vnější faktory- pokračující nejistotu o budoucnost...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku druhý měsíc za sebou oslabila

19.05.2015 Důvěra v německou ekonomiku v dubnu i květnu klesla poté, co ekonomové srazili optimistická očekávání vzhled...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku poprvé od října oslabila

21.04.2015 Důvěra v německou ekonomiku po pěti měsících růstu poprvé mírně klesla. Současná slabost světové ekonomiky tlumí ...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku se stále zvyšuje

17.03.2015 Důvěra v německou ekonomiku posílila už pátý měsíc za sebou na novou nejvyšší úroveň od února loňského roku. Zejm...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku stále roste

17.02.2015 Důvěra v německou ekonomiku se zvýšila čtvrtý měsíc za sebou a je nejvyšší od února loňského roku. V únoru m...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku od listopadu na vzestupu

20.01.2015 Důvěra v německou ekonomiku posílila třetí měsíc v řadě na nejvyšší hodnotu od února 2014. Přestože začal no...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku v závěru roku posílila

16.12.2014 Důvěra v německou ekonomiku v prosinci výrazně posílila poté, co došlo k určitému zlepšení ekonomických...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku poprvé v letošním roce vzrostla

18.11.2014 Důvěra v německou ekonomiku se poprvé v letošním roce zvýšila poté, co poslední údaje o růstu v eurozón...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku od ledna stále klesá

14.10.2014 Důvěra v německou ekonomiku se snižuje každý měsíc od ledna, v posledních měsících je spojena s geopoliticko...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku v září opět mírně klesla

16.09.2014 Důvěra v německou ekonomiku se snižuje každý měsíc od ledna. Ačkoli klesající trend v září zpomalil, odráží ...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku nadále klesá

12.08.2014 Ekonomická očekávání pro Německo se každý měsíc od ledna snižují, ačkoli nadále zůstávají mírně pozitivní. Pokles ekon...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku v červenci slábne

15.07.2014 Ekonomická očekávání pro Německo se od ledna snižují, ačkoli nadále zůstávají pozitivní a nad historickým průměrem. Do...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Makroekonomie | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bundesbank | CAPEX | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | Gap | IFO index | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Krátká pozice | Kurz | LES | Leverage | Low | MAE | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PRIBOR | Peněžní trh | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Trader | Trend | Trendová čára | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Admiral Markets | Indexy | OSN | RMB | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Spekulant | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | Makro | USDX | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Abenomika | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB kurz | Devizové trhy | Dolar | Dolar kurz | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro posiluje | Evropská měna | Finanční prostředky | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komoditní | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Maďarsko | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria Finance | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnný kurz eura | Stochastický | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Založení účtu | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Andrej Babiš | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Volby | Rozhovor | Burze | Markit | DPA | The New York Times | Jackson Hole | KPMG | Institut ZEW | ICAP | DIW | Investing.com | TLTRO | Bank of the West | Agentura AP | Wrightson Icap | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Riksbank | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Kurz koruny vůči euru | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Podnikání | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | KBC | Ekonomický sentiment | Přehled | Vytrvalost | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | City | Posilování koruny | Miliardáři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economic | Zasedání České národní banky | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | Pavel Kohout | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Znehodnocování měn | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Les Echos | Severomořská ropa Brent | DAX30 | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Blockchain | Ethereum | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Výnos v aukci | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Devizové obchody | Konsensus | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Irská ekonomika | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikové investice | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | IHS Markit | Bitstamp | Zahraniční forex | Investiční činnost | 7 dní s korunou | Aleš Michl | Quant | Bitcoin (BTC) | Spekulativní investice | Palladium | GlobalMarkets | Technologie blockchain | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Coinmarketcap | ETH | Komentář Raiffeisenbank | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Krypto | Bitcoiny | Podniky | Nejnovější statistika | Akcie společnosti | Portu | Akciový trh v USA | Ostatní investice | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Czech Fund | I-Trader | NIESR | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Tvrdý brexit | Akciové trhy v Asii | Růst zisků | Steven Mnuchin | Odhady analytiků | Úrokové sazby ČNB | Majetek | The Wall Street Journal | Sazby ČNB | Statistický úřad | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Kurz kryptoměny | Výnos dluhopisů | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Obavy z recese | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Tisk peněz | Hospodářská recese | Denní graf | Očekávání trhu | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Banky pro mezinárodní platby | Nobelova cena za ekonomii | Hospodářské dopady | Loterie | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Čistý zisk | Zombifikace | Německá vláda | Trinity | Objem | Myšlenka | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Růst cen | Global Finance | Studie | Dolar k japonskému jenu | Index DOW | Generální ředitel | Souhrnný index | Vyšetřování | Nálada spotřebitelů | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | EBRD | Průzkumy | 5G | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Swingové maximum | Financovat | EET | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Výrazný pokles | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Ruská ropa | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Míra | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Důchod | Předseda | Americké vlády | Bydlení | Ipsos | NERV | Miliardy korun | Peking | Investiční platformy | Klesající trend | Hospodářské recese | Letecké společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Digitální komunikace | Komunikace | Údaje o HDP | Mezinárodní organizace práce | Prezident institutu | Prezident | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Americké hospodářství | Souhrnný index aktivity | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Mobilní operátor | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Americká společnost | Rozhodování | Americké ekonomiky | Prodávající | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Noviny | Střední podniky | Index aktivity | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Mzda | Vládní opatření | Překoupenost | Gita Gopinathová | Těžební kapacity | Technická recese | Akcie včera | Vládní představitelé | Pokles HDP | Útlum ekonomiky | Začátek hospodářské recese | Hospodářské recese v USA | NBER | Marist | NPR/PBS | Algoritmus fondu | Algoritmus fondu Quant | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Průzkumy a analýzy | Pomoc od vlády | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Koronavirová krize | Domácnosti | Asociace | Makroekonomie epidemie | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Živobytí | Šíření nákazy | Izrael | Izraelská vláda | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Eurokomisaři | Pojišťovna | Neformální sektor | Skupina těžařů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Program pomoci | Plošné testování | USD za barel | Trade | Tlak medvědů | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Ázerbájdžán | ODS | Institut GfK | Posílení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchod | Zaměstnanci | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Ředitel ING | T-Mobile | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Němečtí investoři | Nové studie | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Vládní pomoc | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Znovuotevírání podniků | ČR | Základní příjem | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rekordní pokles | Globální používání eura | Používání eura | Hospodářský propad | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Podnikatelské aktivity v USA | CERGE-EI | IDEA | Vlna koronaviru | Ocenění | Ceny | Spotřební daně | Zotavení z koronavirového šoku | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Snížení DPH | Inspirace | Ekonomické dopady pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Měnový fond | Akademie věd | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Antigenní testování | Růst ceny | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Růst ceny Bitcoinu | Trendové linie | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Rostoucí ceny | DOGE | Těžaři | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Platidlo | Technologie | Ethereum (ETH) | Koncentrace | Mutace delta | Recese ekonomiky USA | Recese ekonomiky | Recese americké ekonomiky | Návrat ekonomiky k růstu | Konec recese | Národní úřad pro ekonomický výzkum | Národní úřad pro ekonomický výzkum (NBER) | Produkce kávy | Sucho v Brazílii | Ceny kávových zrnek | Globální ceny kávových zrnek | Globální ceny | Kávová zrna | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Živnostenské banky | Chování | Náměstek ředitele | Společnosti | Chivo | Opatření | NFT | Konfederace | Nakamoto | Doing Business | ČSSD | Globální hrubý domácí produkt | Zákonné platidlo | Vysoké ceny | Nedostatek surovin | Pozornost | Tajná skupina těžařů | Koncentrace těžařů | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Fialova vláda | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | TIM | Index technologického trhu | Avalanche | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Základní sazba | Zvyšování sazeb Fedu | Válka na Ukrajině | Snížení daně | Motivace | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Snížení spotřební daně | Řetězce | APP | Dopady války na Ukrajině | Růst cen energií | STEPN | Technický výhled trhu | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Zvýšení úroků | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Mona Mahajanová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ekonomický sentiment
Ekonomický sentiment v Česku
Ekonomický sentiment v eurozóně
Ekonomický šok
Ekonomický terorismus
Ekonomický vliv
Ekonomický výhled
Ekonomický výhled pro rok 2022
Ekonomický výhled USA
Ekonomický vývoj

Následující klíčová slova

Ekonomie
Ekonom Ifo
Ekonom IHS
Ekonom IHS Markit
Ekonomika
Ekonomika a finance
Ekonomika a koronavirus
Ekonomika aktuality
Ekonomika aktuálně
Ekonomika a politika
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít