Pátek 02. prosinec 2022 00:53
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex krypto
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Dodávky plynu

img

Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?

30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.
img

Plyn v EU: Navrhované zastropování cen a výhružky Gazpromu

29.11.2022 Shrnutí: Referenční kontrakt na promptním trhu s plynem se obchoduje o 10 % výš na 130 euro/MWh, čímž se znovu vzdálil od současné úrovně podpory v oblasti 100 euro/MWh. Za tento vzestup může příchod chladnějšího počasí, s nímž se zvýšila poptávka po topení, dále výhružky Gazpromu, že odřízne přísun plynu přes Ukrajinu, a v neposlední řadě i navrhované zastropování cen plynu v EU.
img

Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?

28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
img

Moldavsko nemá signály, že by mu Rusko v prosinci zastavilo dodávky plynu

23.11.2022 Moldavsko zatím nemá z Ruska žádné signály toho, že by mu Moskva v prosinci zastavila dodávky plynu. Je však připraveno na jakýkoliv scénář. Uvedla to podle agentury Reuters dnes moldavská premiérka Natalia Gavrilitsaová. Ruský plynárenský gigant Gazprom v úterý varoval, že by mohl začít od 28. listopadu snižovat dodávky plynu přes Ukrajinu do Moldavska, protože Ukrajina zadržuje část plynu, který je pro zemi určen.
img

Gazprom by příští týden mohl snížit dodávky plynu do Moldavska přes Ukrajinu

22.11.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom by mohl od 28. listopadu začít snižovat dodávky plynu do Moldavska přes Ukrajinu. Oznámil to dnes Gazprom a současně obvinil Ukrajinu, že zadržuje dodávky plynu určené pro Moldavsko. Tato trasa je využívána i pro přepravu do Evropy, i když již ve značně omezené míře, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-22112022-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2022 1) Akcie kryptoměnové burzy Coinbase v pondělí klesly o více než osm procent a propadly se nejníže od vstupu firmy na akciovou burzu v dubnu 2021. Propad způsobuje pokračující pokles ceny bitcoinu a obavy investorů po kolapsu konkurenční společnosti FTX na počátku tohoto měsíce, upozornil server zpravodajské televize CNBC.
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Německo má zásobníky plynu naplněné na 100 procent, oznámil síťový regulátor

15.11.2022 Německo má zásobníky zemního plynu naplněné na 100 procent. Dnes to oznámil síťový regulátor Bundesnetzagentur. Německo ale podle něj plyn pro nadcházející zimu i nadále ukládá. To je možné díky tomu, že provozní kapacita zásobníků je ve skutečnosti nižší než skutečný objem. Některá úložiště jsou už teď zaplněna z více než 100 procent, naopak největší zásobník v dolnosaském Rehdenu je podle Bundesnetzagentur aktuálně plný z 94,75 procenta.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
img

Fidelity International: Nerovnoměrná destrukce poptávky po plynu v Evropě

04.11.2022 Evropa již snižuje poptávku po zemním plynu v reakci na rekordně vysoké ceny, což poukazuje na chmurné hospodářské vyhlídky regionu. Zatímco pro nadcházející zimu se zdá být nedostatek zemního plynu nepravděpodobný, příští rok by tomu mohlo být jinak.
img

IEA: Evropa musí jednat, aby se vyhnula nedostatku plynu

03.11.2022 Evropa musí jednat, aby se v příštím roce vyhnula nedostatku zemního plynu, až přijde o dodávky z Ruska a kdy se předpokládá, že se zvýší poptávka po plynu z Číny. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Podle ní by Evropa mohla čelit v letním období výpadku dodávek až 30 miliard metrů krychlových zemního plynu.
img

Evropa čelí „velkému úderu“

01.11.2022 Společnosti Eni SpA tvrdí, že se bude muset Evropa v příštím roce spolehnout na ropu z USA, aby dokázala nahradit ztrátu dodávek z Ruska.
img

Energetická krize – až moc plynu

27.10.2022 Kvůli teplému počasí a úspěšným nabídkám na dodávky se zařízení zaplní jestě dříve, než Evropané zapnou termostaty. Ceny plynu jsou mnohem nižší než byly v létě, jsou asi třetinové.
img

Evropa nemá kam dávat plyn. Sklady jsou plné, ceny klesly, tankery čekají na vyložení a ceny rostou

26.10.2022 Evropa spěchala s dovozem LNG z celého světa, aby naplnila zásobníky, a to díky úspěšnému předkládání nabídek na náklad a také neobvykle teplému počasí. Ceny plynu také výrazně klesly a nedosahují ani třetiny svých letních maxim.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko si v Bruselu zajistilo výjimku, dál může dovážet plyn z Ruska

21.10.2022 Maďarsko si na čtvrtečním summitu v Bruselu zajistilo výjimku z cenového stropu, který se na dovážený zemní plyn chystá zavést Evropská unie. Oznámil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Znamená to, že Maďarsko bude moci nadále dovážet plyn z Ruska na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má na 15 let uzavřenou s ruskou plynárenskou společností Gazprom. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý regulační úřad výrazně zlepšil výhled spotřeby energií na zimu

20.10.2022 Zásobování Německa zemním plynem je nyní na lepší úrovni, než se ještě v létě předpokládalo, země proto v případě snížení spotřeby o 20 procent a pokračujícího příznivého vývoje může přečkat zimu bez nedostatku této energetické suroviny. Dnes to oznámila Spolková agentura pro sítě, která má v Německu funkci regulačního úřadu.
img

Gazprom slibuje pokračovat v dodávkách plynu do Maďarska

13.10.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom potvrdila závazek dodávat plyn do Maďarska a dlouhodobě provozovat plynovod TurkStream, který je k těmto dodávkám nezbytný. Po setkání s ředitelem Gazpromu Alexejem Millerem to uvedl maďarský ministr zahraničích věcí a obchodu Péter Szijjártó. Maďarsko tak podle něj nebude muset omezovat spotřebu plynu.
img

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu

05.10.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
img

Rusko dnes vypnulo plyn Itálii. Je to výhrůžka nové italské vládě, nebo jen důsledek nových přepravních podmínek v Rakousku?

01.10.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom dnes nečekaně pozastavil dvé dodávky plynu Itálii. Dále se tak stupňuje energetická krize EU.
C:\fakepath\trader-30092022-23-zm.png

Akcionáři ruského Gazpromu schválili rekordní výplatu dividend

30.09.2022 Akcionáři ruské plynárenské společnosti Gazprom na dnešní mimořádné valné hromadě schválili rekordní výplatu dividend ve výši 1,208 bilionu rublů (zhruba půl bilionu Kč). Oznámila to dnes firma, jejímž většinovým vlastníkem je ruská vláda.
img

Jednání ministrů energetiky zemí EU

30.09.2022 Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody dnes oznámilo české předsednictví v Radě EU.
img

Slovenské ekonomice hrozí kvůli nákladům na elektřinu kolaps, řekl Heger

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT) slovenský premiér Eduard Heger. Obrovský nárůst cen po ruské invazi na Ukrajinu by podle něj mohl slovenskou ekonomiku zlikvidovat, pokud Bratislava nezíská z Bruselu podporu v řádu miliard eur. FT označil jeho slova za dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize.
img

Slovensku hrozí ekonomický kolaps, Rusko mu teď navíc kvůli poplatkovému sporu s Ukrajinou zřejmě zastaví dodávky plynu

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla o více než desetinu

18.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek výrazně klesla, přispěly k tomu stabilní dodávky plynu z Norska a pokračující růst zásob. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se v pátek snížila o téměř 13 procent a uzavřela na 186,75 eura (zhruba 4600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Norsko bude s EU spolupracovat na zajištění stability v dodávkách plynu

15.09.2022 Norsko bude spolupracovat se zeměmi Evropské unie na zajištění větší stability v dodávkách plynu. Řekl to dnes předseda norské vlády Jonas Gahr Störe, který jednal se zástupci největších těžebních firem v Norsku o krizi na energetickém trhu v Evropě. Prudké výkyvy v cenách plynu podle premiéra nejsou v zájmu Norska.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Padající ceny plynu vyvíjí tlak na Equinor

08.09.2022 Norský Equinor (EQNR.NO) je jednou z největších energetických společností v Evropě. Společnost je provozovatelem zdrojů z obnovitelné energie, zemního plynu nebo ropy.
img

Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent

08.09.2022 Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí. „Podle našich odhadů je teď kolem 65 procent zemního plynu spotřebovávaného v Praze původem z Norska,“ uvedl například včera na svém twitterovém účtu Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské. Ta je třetím největším dodavatelem plynu v ČR podle počtu odběrných míst.
img

Dodávky plynu z Německa do Česka klesly v prvním týdnu po odstavení Nord Streamu 1 o takřka 40 procent. Do Česka nyní z Německa proudí hlavně norský plyn

07.09.2022 Do Česka v uplynulých sedmi dnech netekl žádný z Ruska. Důvodem je odstavení plynovodu Nord Stream 1. Přesto se dodávky plynu z německé do české plynovodní sítě ztenčily jen o necelých 40 procent. Důvodem je fakt, že do Česka přes Německo nadále proudí plyn z jiných zemí, než je Rusko. Zejména se jedná o Norsko.
C:\fakepath\eurusd-07092022-3.png

Forex: Dolar výrazně zpevňuje, hospodářské problémy v Evropě srážejí euro i libru

07.09.2022 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje a například vůči japonskému jenu je nejsilnější za 24 let. Mnohaletá maxima posouvá i k euru a zpevňuje také vůči britské libře. Hospodářské problémy v Evropě podle analytiků totiž kontrastují se silnou americkou ekonomikou.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 6. 9. 2022

06.09.2022 Přestože bylo včera zveřejněno mnoho makroekonomických dat, neměly vliv na průběh obchodování. Hlavní zprávou bylo rozhodnutí Gazpromu přerušit dodávky plynu do Evropy. Jak vyplývá z oficiálního vyjádření, příčinou je porucha, přičemž není upřesněno, jak dlouho bude trvat její oprava. Evropě proto hrozí odstávky podniků a masivní výpadky elektřiny. Není tedy divu, že jednotná měna se okamžitě propadla o více než sto bodů.
img

Ranní komentář: Energie v Evropě znovu rostou, OPEC+ nakonec produkci mírně sníží

06.09.2022 Nový týden na trzích začal v klidu a bez větších pohybů. Na vině byl svátek v USA a uzavření tamních burz. V Evropě se indexy sice propadaly, korekce ale probíhala na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno futures na americké i evropské indexy mírně rostou.
img

Forex: Dnešní tuzemská data potvrdí počínající recesi v Česku

06.09.2022 Včerejší sentiment indikátory z eurozóny zklamaly a poukázaly na blížící se recesi. Obdobně to dopadne s dnešními německými podnikovými objednávkami. Z domova se dočkáme červencových dat z reálné ekonomiky, které by měly podpořit náš předpoklad, že třetí čtvrtletí bude ve znamení mezikvartálního hospodářského poklesu.
C:\fakepath\porsche.jpg

Volkswagen by podle zdrojů měl schválit uvedení Porsche na burzu

05.09.2022 Dozorčí rada Volkswagenu by na dnešním zasedání měla schválit plán na uvedení akcií výrobce sportovních vozů Porsche na burzu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpg

Evropské akcie kvůli přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 klesly

05.09.2022 Evropské akcie zahájily týden poklesem. Reagovaly tak na přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 0,6 procenta na 413,33 bodu. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem se propadl o 2,2 procenta na 12.760,78 bodu, a zaznamenal tak největší jednodenní procentní ztrátu za více než týden.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou

05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-05092022-27-zm.png

Forex: Koruna oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru o víc než třicetník

05.09.2022 Koruna v úvodu týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru výrazněji. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,59 EUR/CZK a za 24,79 USD/CZK. Proti pátečnímu podvečeru tak česká měna ztratila vůči euru pět haléřů a k dolaru 32 haléřů. Vyplývá to z dat serveru Patria Online.
img

Situace na trhu s plynem se vyostřuje

05.09.2022 První seance po víkendové přestávce není pro Evropu dobrá. Indexy akciových trhů klesají a ještě více se toho děje na energetickém trhu, kde poptávka a nabídka reagují na nové informace. Kreml prohlásil, že Rusko zastaví dodávky plynu, dokud nebudou odstraněny ekonomické sankce, které dnes zvýšily ceny plynu TTF o více než 20 %. Situace se vyostřuje a i přes doplnění některých zásob může současné pozastavení dodávek bránit v zajištění dostatku plynu na zimu.
img

Energetická krize znovu drtí trhy, začátek týdne je výrazně negativní

05.09.2022 Už v pátek trhy zaskočila zpráva, že Gazprom na dobu neurčitou zastaví dodávky plynu do Evropy, a to poté, co chodily naopak spíše nadějné informace. Podle nás je s podivem, že ještě někdo stále doufá v ruskou vstřícnost v této oblasti. Už od doby, kdy vyšlo najevo, že jsou zásobníky plnější, než se plánovalo, je jasné, že s tím Rusko bude chtít něco udělat, neboť z evropské energetické krize potřebuje vydobýt maximum. Přišla tady další záminka a další uzavření kohoutů.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli přerušení provozu plynovodu Nord Stream výrazně oslabují

05.09.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem, reagují tak na přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce po začátku obchodování ztrácel 1,6 procenta a sestoupil pod 410 bodů. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem odepisoval až tři procenta zhruba na 12.660 bodů.
img

Graf dňa - EURGBP (05.09.2022)

05.09.2022 V centre pozornosti sú dnes európske indexy, ako aj EUR/USD. Gazprom v piatok oznámil, že na neurčito zastaví dodávky plynu do Európy cez plynovod Nord Stream, čo spôsobilo masívne prepady na európskych burzách. Keďže oznámenie prišlo po uzavretí európskych trhov, poklesy je možné vidieť až dnes. EUR/USD klesol pod 0,99 prvýkrát za 2 desaťročia, ale neskôr sa mu podarilo vyšplhať sa späť nad túto hladinu.
C:\fakepath\euro dolar23-2.jpg

Euro kleslo na téměř dvacetileté minimum, sestoupilo pod 0,9900 EUR/USD

05.09.2022 Euro dnes kleslo na nejnižší úroveň za téměř 20 let, sestoupilo pod 0,9900 EUR/USD. Přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 totiž prohloubilo obavy o evropskou ekonomiku. Kolem 8:00 SELČ vykazovala jednotná evropská měna pokles o zhruba 0,7 procenta a pohybovala se v blízkosti 0,9880 EUR/USD.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
img

Dilema na obzoru: Pokud Fialova vláda vyhoví USA & spol., Česko patrně bude bez ruské ropy. Schová se vláda za Orbána?

04.09.2022 Fialova vláda stojí před zásadním dilematem. Již poměrně záhy se totiž bude muset rozhodnout, zda jako členská země EU podpoří sankci, kterou v pátek schválili ministři zemí skupiny G7. Ta by spočívala v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

Hlavním zdrojem ruského plynu Evropě je poprvé v historii černomořské potrubí Turk Stream. Po vypnutí Nord Streamu 1 se jeho dominantní postavení ještě upevní

04.09.2022 Pokud by došlo k trvalejšímu odstavení dodávek ruského plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1, ještě dále se zvýrazní postavení jiného potrubí, Turk Streamu, jakožto hlavní přepravní cesty ruského plynu na starý kontinent.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
img

💥 Gazprom zhoršuje tržní sentiment! ❗

02.09.2022 Po 18:20 zasáhly trh zprávy, že dodávky plynu skrze plynovod Nord Stream byly zastaveny do vyřešení závad (bez konkrétního data). Dřívější obavy předpokládající prodloužení „3denní konzervace“ se tak ukázaly jako správné.
img

BREAKING: Gazprom zastavil dodávky plynu!

02.09.2022 Před okamžikem Gazprom oznámil, že zastaví dodávky plynu skrze plynovod Nord Stream 1 kvůli technickým komplikacím. Dodávky budou obnoveny po dokončení kompletních oprav. V reakci na této zprávy zaznamenáváme poklesy na rizikových aktivech.
img

Nord Streamem 1 zřejmě začne znovu proudit plyn, Kreml nevylučuje další přerušení

02.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v sobotu ráno po dokončení údržbových prací zřejmě obnoví dodávky plynu potrubím Nord Stream 1. Ukazují to záznamy o rezervaci na přepravu suroviny. Rezervace na kapacitu přepravy plynu jsou totiž na úrovni před aktuální údržbou, představují tak 20 procent kapacity plynovodu, uvedla dnes agentura Reuters. Rusko nevylučuje další přerušení dodávek plynu. Podle mluvčího Kremlu nejsou žádné technické rezervy.
C:\fakepath\trader-02092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2022 1) Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
C:\fakepath\trader-31082022-31-zm.jpg

Cena plynu v Evropě klesla navzdory pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1

31.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes opět snížila, a to navzdory přechodnému růstu, za kterým stálo pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se snížila o téměř deset procent a uzavřela na zhruba 239 eurech (5860 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\trader-31082022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2022 1) Míra inflace v eurozóně v srpnu zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z červencových 8,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména pokračující prudký růst cen energií. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
img

Ranné zhrnutie (31.08.2022)

31.08.2022 Akciové indexy včera nedokázali udržať ranné zisky a ukončili seansu nižšie. S&P 500 klesol o 1,10 %, Dow Jones sa posunul o 0,96 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,12 %. Russell 2000 klesol o 1,45 %.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
img

Podle Habecka Rusko už dodávky plynu do Evropy po odstávce neobnoví

30.08.2022 Podle německého ministra hospodářství Roberta Habecka Rusko po oznámené odstávce už neobnoví dodávky plynu do Německa plynovodem Nord Stream 1. Ministr to dnes řekl v Berlíně při veřejné debatě, které se účastnila také předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny pro francouzský trh poprvé přesáhla 1000 eur za MWh

26.08.2022 Velkoobchodní cena elektřiny pro francouzský trh s dodáním za rok dnes poprvé přesáhla 1000 eur (přes 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se zvýšila více než desetinásobně. K jejímu růstu přispívá vedle obav z přerušení dodávek plynu z Ruska i fakt, že v provozu je kvůli údržbě a technickým problémům jen asi polovina francouzských jaderných reaktorů. Energetická společnost EDF oznámila, že tato zařízení se do provozu vrátí později, než se čekalo.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Účty za energie se lidem v Británii od října zvýší o 80 procent

26.08.2022 Regulované účty za energie se lidem v Británii od října zvýší o 80 procent. Cenový strop na průměrnou domácnost se zvedne z 1971 liber (57.432 Kč) ročně na 3549 liber (103.412 Kč), uvedl dnes energetický regulační úřad Ofgem. Dodal přitom, že ani na nově stanovené cenové úrovni by se růst nemusel zastavit. Británie přitom už teď bojuje s nejvyšší inflací za 40 let.
C:\fakepath\trader-23082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2022 1) Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Cena elektřiny na burze v Německu poprvé přesáhla 700 eur za megawatthodinu

23.08.2022 Cena termínového kontraktu na elektřinu na burze EEX v Lipsku poprvé překročila 700 eur (přes 17.200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za včerejšek si připsala více než 25 procent, přitom teprve před týdnem vystoupila nad 500 eur. K růstu ceny přispívají obavy z omezení dodávek plynu z Ruska. Současná cena je zhruba čtrnáctinásobkem sezonního průměru za posledních pět let.
C:\fakepath\trader-22082022-38-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních více než 280 eur za MWh

22.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 14,6 procenta a zakončila obchodování na 280,24 eura (přes 6900 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se ještě pohybovala pod 27 eury za MWh.
C:\fakepath\trader-22082022-37-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, jejich hlavní index je nejníže od konce července

22.08.2022 Evropské akcie dnes klesly nejníže za poslední téměř měsíc. Investoři se obávají omezování dodávek ruské ropy, zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB) a slabého ekonomického výhledu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,96 procenta na 433,17 bodu, uzavřel tak nejníže od 28. července.
C:\fakepath\trader-22082022-33-zm.jpg

Forex: Euro je zpět pod paritou s dolarem, kleslo nejníže od roku 2002

22.08.2022 Euro je zpět pod paritou s dolarem, kleslo až na 0,9928 EUR/USD, nejníže od roku 2002. Investoři se v obavách z recese odvracejí od rizikových transakcí a nakupují zejména americkou měnu, považovanou v takové situaci za bezpečnou. Dolaru nahrává i předpoklad pokračujícího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech.
img

BREAKING: Extrémně vysoké ceny plynu v Evropě!

22.08.2022 Ceny plynu TTF v Evropě dosahují nových rekordů. Ceny plynu TTF za 1měsíční dodávku dnes vzrostly na 282 EUR/MWH, což je téměř 35 EUR oproti pátečnímu závěru.
img

🔽Evropské indexy klesají

22.08.2022 Na počátku nového týdne se evropské akciové indexy obchodují pod velkým tlakem. Hlavní západoevropské indexy jsou níže o 1 %. Německý index DAX (DE30) odepsal 1,7 %, italský ITA40 a francouzský FRA40 poklesly o 1,6 %, zatímco španělský SPA35 je níže o 1,2 %. Polský index W20 poklesl o 2,5 %, což je z indexů nejvíce. Mezitím britský UK100 odepsal "jen" 0,6 %. Pár EURUSD se obchoduje jen mírně nad paritou.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Plyn v Evropě po pátečním rekordním závěru dál prudce zdražuje

22.08.2022 Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
img

Ranní shrnutí (22.08.2022)

22.08.2022 Akcie v Asii se na začátku nového týdne obchodují smíšeně – čínské akcie po snížení sazeb PBoC rostou, zatímco indexy z jiných částí asijsko-pacifické oblasti klesají. Jihokorejský Kospi je jedním z nejhorších - ztrácí 1,2%.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
img

Akcie v USA po slabých datech obracejí dolů, a ropa rozhodně nepomáhá

15.08.2022 Po neuspokojivých datech z Číny prudce spadly ceny ropy. Oba hlavní ukazatele globálních cen této strategické suroviny, Brent a WTI, odepisovaly dnes i přes pět procent, což odráží obavy z vývoje poptávky v druhé největší světové ekonomice, i když čínská centrální banka po nepříznivé statistice obratem snížila hlavní úrokové sazby, aby podepřela poptávku. Propad ropy se propsal do cen energetických titul na Wall Street. Jejich sektor tak dnes po otevření Wall Street polykal největší ztráty ze všech 11 sektorů z indexu S&P 500.
img

Ruská společnost Gazprom zvýšila dodávky zemního plynu do Maďarska

15.08.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila dodávky plynu do Maďarska nad objem stanovený v dlouhodobé smlouvě. Zvýšené dodávky byly zahájeny v pátek ráno, uvedla agentura MTI. Odvolává se přitom na sdělení tajemníka ministerstva zahraničních věcí a obchodu Tamáse Menczera.
C:\fakepath\trader-15082022-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.08.2022 1) Ceny ropy se dnes prudce snižují kvůli obavám o poptávku v Číně, za kterými stojí nepříznivé údaje o červencovém vývoji čínské ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 12:30 SELČ ztrácela 4,6 procenta a pohybovala se blízko 93,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 4,5 procenta a dostala se pod 88 dolarů za barel.
img

Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy

12.08.2022 Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou energetickou krizí, bezprostředně v důsledku války na Ukrajině. Splavnost Rýnu přitom letos bude vyloučena pravděpodobně po nejdelší dobu za posledních minimálně patnáct let.
img

Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel

07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
img

Česko bude ze zemí střední a východní Evropy vůbec nejvíce ekonomicky zasaženo v případě výpadku dodávek ruského plynu, varuje Bank of America

01.08.2022 Českou republiku případný výpadek nebo trvalejší citelné snížení dodávek ruského plynu do EU zasáhne ze zemí regionu střední a východní Evropy vůbec nejtíživěji, varuje přední americká banka Bank of America. Klíčové závěry její příslušné analýzy dnes zveřejnila agentura Bloomberg.
img

Ranní shrnutí (01.08.2022)

01.08.2022 První asijská seance nového týdne (a nového měsíce) byla optimistická. Nikkei a S&P/ASX 200 posílily o 0,5 %, zatímco indexy z Číny se obchodovaly až o 0,9 % výše. Kospi se obchodoval níže.
img

Inflace v eurozóně dál zvyšuje nelichotivé rekordy

29.07.2022 „Inflace v eurozóně dál zvyšuje nelichotivé rekordy. Předpokládám, že růst cen nebude jen tak končit. V nejbližších měsících bude inflace eurozóny dvojciferná. Zatím nenacházíme účinné kroky, jak ceny ukočírovat. Přístup Evropské centrální banky je mírnými slovy vlažný. Navíc přetrvává silná obava z toho, že nebudou obnoveny dodávky plynu. To by inflaci akcelerovalo, a ještě by zrychlila. Alespoň částečným lékem tak může být jen rozpočtová odpovědnost jednotlivých zemí platících eurem. To je ale opravdu těžké. Když lidé chudnou, raději natáhnou ruku ke státu, než aby se uskromnili nebo zvýšili svoji produktivitu.“
img

Evropa druhý kvartál ustála, ale inflace dál roste a výnosy s ní

29.07.2022 Závěr týdne přináší sérii dat o inflaci a výkonu ekonomik eurozóny, kterou zastřeší statistiky za celý blok. HDP v druhém kvartálu pozitivně překvapilo ve Francii, Španělsku a Itálii, zatímco stagnující Německo za odhady mírně zaostalo. Celkově to vypadá na poměrně dobrý výkon, aspoň ve srovnání s tím, čeho jsme obávali v souvislosti s inflačním tlakem na spotřebu a dopadem cen energií. Bohužel výhled vyostření energetické krize se však stále upevňuje spolu s přibývajícími signály, že Rusko bude držet dodávky plynu na minimu.
img

BREAKING: Trh bez reakce na horší data HDP z Německa

29.07.2022 Zprávy o HDP z hlavních evropských ekonomik byly klíčovými body dnešního ekonomického kalendáře. Francouzská a španělská data se ukázala být mnohem lepší, než se očekávalo. Trhy se však soustředily především na německé zveřejnění v 10:00. To nesplnilo očekávání a ve 2. čtvrtletí 2022 nevykázalo HDP žádný růst (0,0 % mezičtvrtletně).
C:\fakepath\trader-27072022-28-zm.jpeg

Forex: Dolar před rozhodnutím Fedu o sazbách zůstává téměř beze změny

27.07.2022 Kurz dolaru zůstává dnes ke koši hlavních měn téměř beze změny. Investoři se připravují na oznámení měnového výboru americké centrální banky (Fed) a všeobecně se očekává, že Fed zvýší hlavní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu, dolů ji tlačí obavy o plyn

27.07.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v srpnu klesne na další rekordní minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Německé spotřebitele již delší dobu znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích, válka na Ukrajině a růst cen energií a potravin. Nyní se k těmto obavám připojil strach z nedostatečných dodávek plynu v zimních měsících, uvedl GfK.
C:\fakepath\trader-26072022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky druhý den za sebou rostou

26.07.2022 Ceny ropy se dnes druhý den za sebou zvyšují. Důvodem jsou sílící obavy z omezení dodávek do Evropy poté, co Rusko omezilo dodávky plynu přes hlavní plynovod. Rusko je důležitým dodavatelem energie do regionu.
img

Nervozita stoupá s novými zprávami. Akcie v červeném, dolar na koni

26.07.2022 Zatímco se čeká na výsledky těžkých vah jako Microsoft a Alphabet, dostali jsme řadu dalších čísel. Dohromady skládají smíšený obrázek, ovšem spíše než pěkné výsledky GE se pozornost stočila ke slabším údajům od Walmartu. K tomu dochází i v kontextu dalších dnešních zpráv.
img

EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu

26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
img

📈NATGAS roste po zastavení ruských dodávek💥

25.07.2022 Cena NATGASu prudce vzrostla po zprávě, když ruský gigant Gazprom oznámil, že zastavuje další turbínu Siemens a od středy plánuje snížit dodávky plynu přes plynovod Nord Stream 1 na 33 milionů metrů krychlových denně ze zhruba 40 milionů m3 od restartu minulý týden. V důsledku toho klesl německý akciový index DE30 kvůli vysoké závislosti německé ekonomiky na zemním plynu z Ruska. Při takto nízkých úrovních přepravy plynu hrozí, že Německo nebude mít dostatečné zásoby na celou zimu.
img

Co se děje s ruským plynem?

25.07.2022 NATGAS - kupující ubránili hlavní support na 8,20 EUR, což odpovídá 23,6% Fibo retracementu vzestupné vlny zahájené na konci 2021. Dokud bude cena nad dalším vzestupným impulsem, může vyšplhat až k 9,65 EUR.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Průzkum: Řada průmyslových firem v Německu omezuje kvůli drahým energiím výrobu

25.07.2022 Řada průmyslových podniků v Německu v reakci na silný růst cen energií omezuje výrobu. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK), kterého se zúčastnilo asi 3500 podniků. K omezování produkce nebo k částečnému přerušení obchodní činnosti podle průzkumu přikročilo 16 procent respondentů. Do Německa přitom směřuje velká část vývozu z České republiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

Dodávky plynu Nord Streamem 1 vzrostly na původních 40 procent kapacity

21.07.2022 Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa se dnes dopoledne postupně zvýšily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven. Mluvčí Kremlu řekl, že unie si problémy svými restrikcemi způsobila sama.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Ceny výrobců vzrostly o 1,4 %, vyjma energií o 0,9%

20.07.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v červnu po dlouhé době překvapily nižším než očekávaným růstem. Oproti květnu se zvýšily o 1,4 % (medián odhadu 1,6 %), což je ve srovnání s loňským červnem o 28,5 % výše. Meziměsíční tempo růstu cen od března soustavně klesá. Červnový růst o 1,4 % se dá ale z historického pohledu označit za zvýšený.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový účet | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forward | Futures | G10 | G7 | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PEG | Penzijní fond | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Split | Spot | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | USDCAD | USDPLN | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Ruleta | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie RWE | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena barelu ropy | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Slovenska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | EURGBP | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér ČNB | HDP Ruska | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Obchody na burze | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové měny | SWIFT | Tapering | Trading 212 | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Hold | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Kmenové akcie | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Futures trhy | Know-how | Burza dnes | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | DPA | Jefferies | Bernstein | Energy Aspects | KPMG | Scotiabank | CNN | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Home Credit | DIW | Sentix | DIHK | Berenberg | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | BBC | FX strategie | Agentura DPA | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | BlackRock | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Fidelity International | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Otřesy na finančních trzích | Euro Stoxx 600 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Rizikovější aktiva | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | Neue Osnabrücker Zeitung | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Baidu | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Poplatky | Západoevropské trhy | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Příjmy | Dun & Bradstreet | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Business Insider | Devizy | Akcie firem | Purple Trading | Klamání investorů | Rystad Energy | Ruské akcie | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Euler Hermes | Zahraniční forex | Ceny pšenice | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Americký akciový trh | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Power Exchange Central Europe (PXE) | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | NEST | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | WirtschaftsWoche | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Zonky | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Wood Mackenzie | Obchodní týden | OPEC+ | Tržní hráči | Posilování dolaru | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | CNY/USD | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Hlavní akciový index | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Daňové úlevy | Jiné měny | Zvyšování úroků | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Jednotná měna | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Cenné papíry Erste | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Sazby ČNB | Makroekonomické statistiky | Velké riziko | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Cena pohonných hmot | Optimismus na akciových trzích | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie čínských firem | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Propad ropy | Riziko recese | Prodej ropy | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Pohyb kurzu | NATGAS | Prezidentka ECB | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Pokles cen | Akciový růst | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | KB | Pravděpodobnost recese | Těžební zařízení | Hospodářská recese | Televize CNBC | PPF | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Investice do platiny | Banky pro mezinárodní platby | Ochrana před inflací | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | CzechTrade | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Vlastní investice | Digitalizace | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | LNG | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Rijád | Dvojitý vrchol | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Cenné papíry ČEZ | Trh práce | Německý průmysl | Statistické údaje | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Politická krize | Domácí měny | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | AFP | Valdis Dombrovskis | FT | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | CHNComp | Globální trh | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Alstom | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Internetový gigant | Ford Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Porsche | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Vánoce | Metalurgie | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | FB | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Josef Dudek | Cenné papíry Erste Bank | Zájem o rizikovější aktiva | Průmyslové podniky | Peking | Hospodářský růst v Německu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Pracovní trh | CFA | Teherán | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Hospodářské recese | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Výprodeje akcií | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Produkce energie | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | RBA | Asociace exportérů | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Konzervativní politik | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Ceny v zemědělství | Nejnovější statistické údaje | Ceny energií | Horší data | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Banka Morgan Stanley | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | SPA35 | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | Vývoj měnového páru USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Pochybnosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | BP | Tenza | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Německý HDP | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | ITA40 | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Obavy z pandemie | Střední podniky | Největší ztráty | Čínské banky | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Ropné království | WP | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Prudké výkyvy | Tencent | Solidarita | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Poškodit ekonomiku | Americká seance | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Cenový vývoj | Asijská seance | Silný pokles | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Pokles vývozu | Inflace v EU | Gazprombank | Obavy trhu | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Spiegel | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Období finanční krize | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Další pokles | Valné hromady | Norská vláda | Situace v Číně | Katar | Salmán | MPO | MF | Náhrady mezd | Komentátor | Hlavní centrální banky | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Míra volatility | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Letecká společnost | Saúdové | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Španělský premiér | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | OPEC plus | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Pesimistické odhady | Ministři | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Dostatek energie | CIA | Tajné služby | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Jana Mücková | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | Credit Suisse Group AG | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Břidlicové firmy | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Uzavření trhů | Snížení likvidity | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | S&P500 | Nabídka ropy | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Rizikový apetit | Tržní likvidity | Americký ropný institut | Ropný institut | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Zahrnutí inflace | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropská data | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Kapitálové zboží | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Cenový pokles | Cestování | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | ATH | Čistá ztráta | Rakouská vláda | Dopravci | Strach ze sankcí | ISM pro sektor služeb | Futures na zemní plyn | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Soudní dvůr Evropské unie | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Dominance bitcoinu | RBI | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Více riskovat | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Obavy z ekonomického dopadu | Realitní společnosti | Fischer | Spoluzakladatel | Proti trendu | Technologické centrum | OKD | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Soběstačnost | FRA40 | Plán EU | Novatek | Lukoil | Norilsk Nickel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Berlín | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Mateusz Morawiecki | Společnost BP | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Süddeutsche Zeitung | Banky v eurozóně | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agentura APA | APA | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Globální poptávka | Energetický gigant | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Státní pomoc | ARD | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Den nezávislosti | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Sony | Alarmující čísla | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Bretton Woods | Konkrétní plán | Forward guidance | Odhady HDP | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Výhled německé ekonomiky | Odveta | Důvěra | Ekonomický vliv | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Zpomalující růst | Dlouhodobější dopady | Bruegel | Letošní úroda obilovin | Erdogan | VHM | Analytik XTB | Rystad | Hypotéky v ČR | Výrobce pneumatik | Počet akcií | SMA 200 | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Německý regulátor | LEND | IT společnosti | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Řecký premiér | Transparentnost | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Snížení emisí | Stefan Kooths | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Němečtí politici | Ropovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Ministr životního prostředí | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Druhy ropy | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Cena akcií firmy | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | F.US | Libye | Výrobce letecké techniky | Významné riziko | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Poptávka a nabídka | Futures a opce | Futures na ropu | Moneta | Bed Bath & Beyond | Ruské společnosti | GLE | QCOM | Zvyšování dovozu | Polská vláda | Snižování daní | Ministr zdravotnictví | Heiko Maas | Akcie spoločnosti | Transněfť | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Proražení | Uvedení akcií | CELO | Futures na DAX | Siemens | BASF | Vonovia | Continental | Trans Adriatic Pipeline | Očkování | LEN | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Orbán | Voda | Index DE30 | BA.US | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | SOLEK | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | HDP Česká republika | Holdingové společnosti | Rio Tinto | TUI | Carrefour | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CARA | MJ | ACT | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | UPS | Polská společnost | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Express | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Dnešní seance | Legal & General | QCOM.US | Rozvolnění | Brent (OIL) | Tencent Holding | Finanční výkonnost | Maersk | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Ceny povolenek | Colt | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Nedostatečné dodávky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Mrazivé počasí | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | IWH | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Vysoké dividendy | Zvýšení základního úroku | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | VOW1.DE | VOW1 | Nárůst sazeb | Louise Dicksonová | Společnost Procter & Gamble | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Sýrie | Maxar Technologies | LMT | Reuters analytik | EDF | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Xilinx | Power Exchange Central Europe | Akcie Goldman Sachs | Zátěžové testy | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Akcie kryptoměnové burzy | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Uranium Energy Corp. | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Futures na americké indexy | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Výrazná inflace | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Malta | Turów | Těžaři | Německé společnosti | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Tellurian | Dříví | První zvýšení sazeb | MNB | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Ruský ministr | Impulzy | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Penta | Ruský HDP | Primark | Zajišťování | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Mali | Další kryptoměny | Alligator | Akcionáři Monety | Navýšení kapitálu | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | CO2 | Nordstream | Den daňové svobody | Vyšší úroveň | Hydroelektrárny | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Cenové stability | Technologie | Akcie Bed Bath & Beyond | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Dluh firem | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Spotové ceny | UST | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Ceny suroviny | Současný trend | Přidaná hodnota | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | BHP | Divize | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | ABB | FB.US | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Guidance | Štěstí | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Inovativní řešení | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Psychologické úrovně | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Byty | Úroveň dluhu | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Varšava | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | SPOT.US | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Španělská společnost | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Salman Ahmed | Společnosti | Guardian | Opatření | Dna | Cena emisních povolenek EU | Lobbing | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Porsche SE | Výrobce sportovního zboží | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Společnost Siemens | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Lend | Rezervy ropy | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | VDMA | Výrobní podniky | Čínské realitní společnosti | UK100 | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Akcie Evergrande | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | Sentiment indikátory | Investice do těžby | Pokračování trendu | Jaroslav Haščák | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | České sazby | Prudké zdražování | Inflace v září | Minulá výkonnost | Adler | Zhoršení nálady | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Snap | Akcie společnosti Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Boeing (BA.US) | Ford Motor (F.US) | KHC.US | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Dceřiná firma | Klima | Goldmani | Plyn v EU | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Qualcomm (QCOM.US) | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Raketový růst | Ruský plynovod | RIA Novosti | Družba | Ropný šok | TIM | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | RTS | Společnost innogy | Innogy | Trh s platinou | WPIC | Světová rada pro investice do platiny | Světová rada pro investice do platiny (WPIC) | Změny klimatu | Zahraniční politika | Svátek v USA | Omikron | Úrokové diferenciály | Zveřejnění zprávy | Akcie Gazpromu | Nálada na trzích | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Varianty covidu | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Emise uhlíku | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Ceny energií v Evropě | Letadlo | Bundesnetzagentur | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Vliv na ceny | Těžební společnost | Plynová krize | MTI | Agentura MTI | Společnost Smartwings | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Tranzit ruského plynu | Kazatomprom | Kasym-Žomart Tokajev | Ocel | Ruský plyn | Gate | Napětí mezi Moskvou a Západem | S&P Global Platts | Sabrina Kernbichlerová | Francouzské energetické společnosti | Hry | Cena akcií společnosti | Dražší energie | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Polský podnik | Zmírnění sankcí | Analýza indikátorů | Slovalco | Žádné dividendy | Období zvýšené inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Technické nástroje | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Alexander De Croo | Kraft-Heinz | Kraft-Heinz (KHC.US) | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | Index DAX (DE30) | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Krok Moskvy | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Norbert Rücker | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Ruská banka | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Společnost Uniper | Green Deal | EGÚ Brno | EGÚ | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Vývoz ruského plynu | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Motivace | Kyjev | Západní firmy | Burza v Moskvě | RDIF | Plyn přes Ukrajinu | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | NexGen | NXE.US | NexGen (NXE.US) | DNN.US | Denison Mines (DNN.US) | Kazatomprom (KAZ.UK) | KAZ.UK | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Rheinmetall | Cheniere Energy | Flex LNG | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Telegram | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Agentura TASS | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Nomura Holdings | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | XTB Štěpán Hájek | Společnost Orsted | Společnost Eni | Finská společnost | Východní Evropa | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Castellum | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Rozsáhlé sankce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Sergej Kuprijanov | Mluvčí Gazpromu | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Zastavení války | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Porsche AG | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Výrobce pneumatik Nokian | Britský FTSE | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Platby za plyn v rublech | Oleg Tiňkov | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Ruská burza | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Martin Chalupský | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Ruští zákonodárci | Petr Fiala | Rosbank | Inflační data | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Dodávky plynu do Rakouska | Cena NATGAS | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | LOGeco | Onet.pl | Onet | E-Control | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | TVN 24 | Polská televize | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Účet v rublech | Akcie plynárenských firem | Plyn v rublech | Volatilní vývoj | Ministři energetiky EU | Akcie společnosti Adler | Stagflační trend | Rostoucí ceny energií | Výhled České republiky | Rublové účty | EuRoPol Gaz | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | Dow Jones Industrial Average | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Christopher Waller | Šéfové | Atos | Stavební společnosti | Zvednutí sazeb | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | ABN | Ceny plynu a elektřiny | Ruská federace | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Akcie Uniper | Stagnace poptávky | Moritz Paysen | EdF | Životní náklady | Energetická situace | Medvědí rally | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Nord Stream AG | Cenový strop | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Společnost EDF | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Cenový strop na ruskou ropu | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Společnost Naftogaz | Výrobci automobilů | Burzovní ukazatele | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Řeka Rýn | Rýn | České předsednictví | Počet občanů | Zpřísnění finančních podmínek | Počet občanů Evropské unie | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Cena elektřiny na burze v Německu | Plyn pro evropský trh | Cineworld Group | Britská společnost Cineworld Group | Společnost Cineworld Group | Plyn v Evropě | Ceny plynu TTF | Dolar k čínské měně | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Hliníkárenská společnost | Pekingská burza | Pekingská burza cenných papírů | Maržový trading | Půjčování cenných papírů | Britský antimonopolní úřad (CMA) | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | Globální dluhopisový benchmark | Dluhopisový benchmark | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | South Stream | Turk Stream | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Situace na trhu s plynem | Uvedení Porsche na burzu | Porsche na burzu | Energie v Evropě | Premiérka Liz Trussová | Hospodářské problémy | Problémy v Evropě | Hospodářské problémy v Evropě | Stephen Gallo | Dodávky plynu z Německa | EQNR.NO | EQNR | Equinor (EQNR.NO) | Norský Equinor (EQNR.NO) | Norský Equinor | Terminál na LNG | Jonas Gahr Störe | Předseda norské vlády | Öyvind Eriksen | Aker Öyvind Eriksen | Aker BP | Aker | Cenové stropy | Ruské ropy | IPO Porsche | Kwasi Kwarteng | Energetický trh | Akcionáři ruského Gazpromu | Plyn z Ruska | Boj s drahými energiemi | Producenti plynu | TurkStream | Regulátor Bundesnetzagentur | Německý regulační úřad | Spolková agentura pro sítě | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jozef Síkela | Síkela | Zastropování cen plynu v EU | Zastropování cen plynu | Moldavsko | Akcie Uniperu | Uniper (UN01.DE) | UN01.DE | UN01 | Akcie Uniper (UN01.DE) | Steve Smith | Ropný zlom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Dodávky automobilů
Dodávky čipů
Dodávky čipů pro automobilky
Dodávky čipů pro autoprůmysl
Dodávky diamantů
Dodávky letadel
Dodávky letadel Boeing
Dodávky LNG
Dodávky na trh
Dodávky plynovodem

Následující klíčová slova

Dodávky plynu do Evropské Unie
Dodávky plynu do Evropy
Dodávky plynu do Rakouska
Dodávky plynu z Německa
Dodávky ropy
Dodávky ropy a plynu
Dodávky ropy Družbou
Dodávky ropy z Kazachstánu
Dodávky ruského plynu
Dodávky ruského plynu a ropy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít