Čtvrtek 18. července 2024 03:25
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout

Ole Hansen

img

Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu

02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.
img

Měď odolává navzdory slabé Číně

25.06.2024 Nedávná konsolidace mědi následuje po předčasném nárůstu na rekordní hodnoty v minulém měsíci. Ten byl způsoben spekulanty na londýnském a newyorském trhu s futures. Tato rally odradila poptávku fyzických kupců, zejména v Číně, která je největším spotřebitelem mědi a kde nedávné údaje naznačují oslabení. Navzdory neúspěchům se sektor průmyslových kovů letos zvýšil přibližně o 9 %, přičemž nejlépe se daří mědi a cínu.
img

Drahé kovy procházejí delší konsolidační fází

21.06.2024 Sektor drahých kovů prochází v současnosti delším obdobím konsolidace, které dává po předchozím výrazném růstu cen investorům i obchodníkům čas popadnout dech a zvyknout si na vyšší cenovou hladinu. Po dvou neúspěšných pokusech získat podporu nad 2400 USD teď zlato od počátku dubna zpravila uzavírá denní obchodování mezi 2280 a 2380 USD. Největší problém v tomto období nastal, když se ukázalo, že Čínská lidová banka po 18 měsících nepřetržitých nákupů v květnu zlato kupovat přestala.
img

Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima

27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.
img

Měď vystoupala k rekordním výšinám, i ale platina zamířila vzhůru

20.05.2024 „Rok kovů“, který jsme zmiňovali ve svých výhledech na 1. čtvrtletí, nabírá na obrátkách. Stačí se podívat na naše oblíbené kovy: zlato, stříbro, měď a teď už i platina vykazují výrazné posílení. A i když teď po březnovém a dubnovém vzepjetí cen dochází u zlata ke konsolidaci, měď se po krátké pauze, k níž došlo počátkem měsíce, žene výš. Od začátku roku už posílila o víc než 30 % a postupně dosahuje nových rekordních maxim.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
img

Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů

13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Je už korekce za námi?

24.04.2024 Komodity jsou připraveny na oživení. "Rok kovu" posiluje zlato a stříbro, měď čeká na snížení sazeb. Obiloviny se mohou zotavit, zemní plyn se stabilizuje. Zlato cílí na 2 300 až 2 500 USD/oz, průlom mědi by mohl znamenat růst.
C:\fakepath\trader-12042024-86-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, napětí na Blízkém východě převažuje nad obavami z vývoje sazeb

12.04.2024 Ceny ropy v závěru týdne rostou, za dnešek přidávají téměř tři procenta a jsou poblíž šestiměsíčního maxima. Ropa je na cestě vykázat i malý zisk za celý týden. Nahoru jí pomáhá napětí na Blízkém východě, které zvyšuje riziko přerušení dodávek. To převážilo nad obavami, že snižování úrokových sazeb ve Spojených státech začne později než v červnu, jak se doposud očekávalo.
img

Zlato je na 2 300 USD, co bude následovat?

08.04.2024 V našem článku z konce března jsme psali o tom, že nedávné chování zlata, kdy rostlo bez jasných důvodů, si zaslouží velký respekt, protože ukazuje na trvale silnou základní poptávku. Od té doby zlato vyskočilo o dalších 8,3 % na dnešní rekordní úroveň.
img

Zlato je na vzestupu!

25.03.2024 Bude rok 2024 rokem kovů? Zlato právě dosáhlo nového rekordního maxima díky silné maloobchodní poptávce a rekordním nákupům centrálních bank. S vyhlídkou na snížení sazeb v USA ještě v tomto roce by mohlo dojít k dalšímu posílení.
img

Proč věnovat pozornost hospodářským výsledkům PDD

20.03.2024 PDD Holdings, mateřská společnost rychle rostoucího online tržiště Temu, zveřejní ve středu před otevřením trhu své hospodářské výsledky. Vzhledem k tomu, že už je největší čínskou firmou obchodovatelnou ve Spojených státech, alespoň pokud jde o tržní hodnotu, stojí to rozhodně za zmínku. Očekává se, že růst PDD překoná Alibabu i JD.com, a to hlavně díky dvěma faktorům plynoucím z jejího obchodního modelu:
img

Jaká bude cena zlata na konci týdne?

18.03.2024 Podle posledního týdenního průzkumu o zlatě se býčí nálada mezi analytiky do značné míry vypařila, zatímco retailoví investoři jsou stále optimističtí. Senior tržní analytik serveru Barchart.com Darin Newsom zastává pro tento týden ohledně ceny drahého kovu medvědí názor, protože je nepravděpodobné, že by Fed na svém středečním zasedání snížil sazby.
img

Wall Street a Main Street dávají cenám zlata zelenou

11.03.2024 Poté, co předminulý pátek dosáhlo zlato rekordního maxima, pokračovalo ve svém pohybu ze stejného místa, na němž se minulý týden zastavilo, a stanovilo několik rekordních maxim na spotovém trhu i na trhu s futures, a to dokonce navzdory prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na Capitol Hill. Kromě toho dosáhly rekordních hodnot současně také akciové trhy a bitcoin.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

Rok kovů

26.01.2024 Nadcházející rok se může stát rokem kovů. Pozornost se bude upírat hlavně na zlato, stříbro, platinu, měď a aluminium. Vyhlídky na nižší reálné dluhopisové výnosy a pokles nákladů na držbu neúročených pozic podle nás podpoří poptávku po drahých kovech, zejména prostřednictvím produktů obchodovaných na burze, kde byli investoři v posledních sedmi čtvrtletích čistými prodejci.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
C:\fakepath\trader-20122023-50-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál rostou, Brent se dostal nad 80 dolarů za barel

20.12.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, na trhu přetrvává nervozita kvůli útokům jemenských Húsíů na nákladní lodě v Rudém moři. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta a pohybovala se blízko 80,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a dostala se nad 75 dolarů za barel.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
img

Po oslabení ropy se pozornost upírá k nadcházející schůzce kartelu OPEC

20.11.2023 Nečekané zpomalení americké inflace počátkem týdne znovu zvýšilo sázky na to, že Fed přestane zvyšovat sazby, a tak světové akciové trhy pookřály a vzrostla všeobecná chuť k riziku, ale ani to ceny ropy nezachránilo a začal nový výprodej. Podle odhadů agentury IEA i kartelu OPEC sice současné poptávkové vyhlídky vypadají dobře, ale fondy sledují momentum a dál prodávají, takže v nejbližší době nelze vyloučit riziko dalšího oslabení. Možná by ale měli obchodníci zvážit i riziko další akce zemí OPEC i producentů mimo kartel, kteří budou chtít po schůzce 26. listopadu zvýšit ceny.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce

09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
C:\fakepath\trader-27092023-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, vliv mají obavy z nízké nabídky suroviny před zimou

27.09.2023 Ceny ropy se uprostřed týdne zvyšují, dnes odpoledne přidávaly zhruba dvě procenta s tendencí dál se zvyšovat. Vliv mají zejména obavy z nízké nabídky suroviny před zimou, produkci totiž omezily dobrovolné škrty v těžbě, k nimž přistoupila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, což je skupina označovaná OPEC+.
img

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

18.09.2023 Cena ropy Brent se přiblížila k 93 dolarům za barel, a dosáhla tak nového desetiměsíčního maxima. WTI se blíží 90 USD. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. Náš cenový výhled tak musí odrážet skutečnost, že se OPEC+ podle všeho soustředí spíš na cenovou optimalizaci než na vytvoření vyváženého a stabilního trhu. Proto nelze vyloučit krátkodobé riziko, že se Brent vyšplhá nad 95 USD.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
C:\fakepath\trader-31082023-51-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou kvůli poklesu zásob v USA a omezeným dodávkám na trh

31.08.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí výrazný pokles zásob suroviny ve Spojených státech a omezování dodávek skupinou OPEC+. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o více než procento a nacházela se mírně pod 87 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala téměř 1,7 procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 83 USD za barel.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

Komodity: nadějné vyhlídky nebo růst ve stínu AI?

19.07.2023 Jsou komodity na pokraji toho, aby se opět staly nejžhavějším tématem ve financích, nebo zůstane v centru pozornosti umělá inteligence? Co nás čeká u zlata, stříbra, ropy, kovů a plodin? Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank, představuje Výhled na Q3 2023 v oblasti komodit.
C:\fakepath\trader-28062023-38-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli zprávě o výrazném poklesu zásob suroviny v USA

28.06.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli zprávě o překvapivě výrazném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SELČ připisovala zhruba 2,2 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o více než 2,6 procenta a nacházela se v blízkosti 69,5 dolaru za barel.
img

Býčí sentiment na zlatě slábne

19.06.2023 Ačkoli na trhu pozorujeme slabý býčí sentiment, ceny zlata nejsou schopny vystoupat na 2 000 USD za unci. Analytici z Wall Street a drobní investoři z Main Street věří podle týdenního průzkumu na téma zlata ve žlutý kov jen málo. Obchodníci a investoři v současnosti přehodnocují svůj postoj, protože Federální rezervní systém ponechal na červnovém zasedání úrokové sazby beze změny, ale signalizoval, že jeho jestřábí postoj zůstává nezměněn. Letos se podle jejich prognóz očekávají ještě další dvě zvýšení sazeb.
img

Ceny ropy se rychle vrací níž, Saúdům navzdory

08.06.2023 Navzdory nedělní schůzce zemí OPEC+, kde Saúdská Arábie oznámila, že v červenci jednostranně omezí produkci o milion barelů denně, se ropa obchoduje níž. Toto rozhodnutí mělo teoreticky podpořit růst cen, ale jejich následný pohyb ukazuje, že se v současnosti panují obavy z poklesu poptávky. iImezení produkce sice může zvýšit spodní hranici, kam až se mohou ceny propadnout, růstový potenciál ale zůstává i nadále omezený. Až se výhled znovu změní, měl by si OPEC „dát pozor“ na podporu ze strany investorů, kteří v současnosti drží nejslabší energetické dlouhé pozice za víc než deset let.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Zlato okusilo 2000 USD, další vývoj ovlivní FOMC

23.03.2023 Na začátku evropské obchodní seance se zlato krátce obchodovalo nad 2000 USD. Na velké drama, které se o víkendu odehrálo ve Švýcarsku, totiž trh nezareagoval úlevou, ale zvýšenou ostražitostí. Krátkodobý směr vývoje drahých kovů nebude záležet jen na dalším vývoji v oblasti bankovnictví a likvidity, ale do značné míry také na dopadech středeční schůzky FOMC (Federální výbor pro operace na volném trhu).
img

Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD

16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Sentiment na zlatě je jednoznačně býčí

16.01.2023 První týdenní přehled zlata ukazuje, že sentiment analytiků z Wall Street i investorů z Main Street je v naprosté většině býčí a mnoho analytiků předpokládá, že je jen otázkou času, než zlato dosáhne cílové hodnoty 2 000 USD za unci.
img

S počátkem roku 2023 stoupá zlato jako o závod

09.01.2023 Zlato patří spolu se stříbrem a platinou k několika málo komoditám, které se od počátku nového roku obchodují výš. Nově nalezená odolnost zlata a jeho prosincové momentum se přenesly i do ledna. Investoři totiž hledají zajištění před rokem, který má být podle predikcí pro ostatní třídy aktiv, a to zejména pro akcie, dosti náročný.
img

Cena ropy klesá. Příčinou jsou obavy ze zpomalení růstu a ztráta tahu na bránu

12.12.2022 Shrnutí: Ropa Brent se poprvé od začátku ledna obchoduje pod 80 dolarů. Obavy z ekonomických vyhlídek na rok 2023 totiž spustily nový technický výprodej a likvidaci dlouhých pozic obchodníků a investorů, kteří před koncem roku snižují svou expozici. I nadcházející měsíce budou nejspíš obtížné, nejisté vyhlídky panují v oblasti nabídky i poptávky. Obchodníci zvažují, zda je vyšší riziko recese, nebo pravděpodobnost oživení čínské poptávky, jaké budou dopady přetrvávajících sankcí proti Rusku a v neposlední řadě, jaké je riziko dalších cenových intervencí OPEC+.
img

Plyn v EU: Navrhované zastropování cen a výhružky Gazpromu

29.11.2022 Shrnutí: Referenční kontrakt na promptním trhu s plynem se obchoduje o 10 % výš na 130 euro/MWh, čímž se znovu vzdálil od současné úrovně podpory v oblasti 100 euro/MWh. Za tento vzestup může příchod chladnějšího počasí, s nímž se zvýšila poptávka po topení, dále výhružky Gazpromu, že odřízne přísun plynu přes Ukrajinu, a v neposlední řadě i navrhované zastropování cen plynu v EU.
img

K potvrzení vzestupného trendu je nutné, aby zlato prolomilo hladinu 1735 USD

15.11.2022 Shrnutí: Poté, co předseda Fedu Powell minulý týden na schůzce FOMC uštědřil tržnímu sentimentu ránu, si zlato, stříbro i měď vedly víc než dobře. Všechny tři kovy se rychle vzpamatovaly a nyní se blíží k hladinám, které mohou vyvolat změnu zavedené mentality „prodeje při posilování“. V tomto článku se podíváme blíž na zlato a na to, co je nutné k tomu, aby k uvedené změně opravdu došlo.
C:\fakepath\trader-12082022-30-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, obchodníci čekají obnovení dodávek v Mexickém zálivu

12.08.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci očekávají, že narušení dodávek z Mexického zálivu bude jen dočasné a výhled vývoje poptávky ohrožují obavy z recese.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
img

Ceny ropy rostou, Brent dosahuje dvouměsíčního maxima

31.05.2022 Červencové futures na Brent na londýnské burze ICE Futures vzrostly do 18:00 GMT+2 o 1,07 USD (0,9 %) na 120,50 USD za barel.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Velké hedgeové fondy snižují dlouhé pozice na kovech

22.03.2022 Po poklesu z minulého týdne o více než 60 USD našlo zlato pevnou půdu pod nohama a podporu přibližně na úrovni 1 920 USD.
img

Poptávka po stříbře se celosvětově zvýšila

08.02.2022 Začátek letošního roku byl pro trh se stříbrem poměrně volatilní. V lednu se ceny pohybovaly v rozmezí 3 USD, ale podle údajů o lednových prodejích americké mincovny fyzická poptávka po tomto drahém kovu navzdory volatilitě vzrostla.
img

Býčí nálada na zlatě se stupňuje s cílem 1 850 USD za unci

24.01.2022 Průlom zlata na dvouměsíční maximum vyvolává mezi retailovými investory a analytiky z Wall Street optimismus, přičemž někteří očekávají, že ceny v blízké budoucnosti dosáhnou 1 850 USD za unci.
img

Inflace je největší hrozbou pro ekonomiku

16.12.2021 Inflace zůstává jednou z největších hrozeb pro ekonomiku USA. Analytici Saxo Bank se domnívají, že spotřebitelské ceny mohou v roce 2022 vzrůst o 15 %, což zastíní poslední výraznou inflaci ze 70. let 20. století.
img

Invesco a Saxo Bank představují pozitivní výhled pro zlato

14.12.2021 Trh se zlatem trpěl pomalou poptávkou, přestože měl díky historicky záporným úrokovým sazbám pozitivní cenové prostředí. To naznačuje, že investoři se více zaměřili na zpřísňování politiky Fedu, které začalo, když v listopadu snížil měsíční nákupy dluhopisů.
img

Kam Fed dostane zlato – na 1 600 USD, nebo na 2 000 USD?

14.12.2021 Trh se zlatem čeká na rozhodnutí amerického Fedu o úrokových sazbách. Krátkodobé i dlouhodobé vyhlídky zlatých cihel momentálně závisí na plánech regulátora.
img

Plán skoncovat s fosilními palivy má trhliny, může být i odložen

13.12.2021 Naše komoditní předpověď pro rok 2022? V rámci boje proti inflaci a snižování rizika společenských nepokojů odsunou politici plnění klimatických cílů na později a podpoří investice do fosilních paliv, zatímco se budou snažit přijít na jiný způsob, jak radikálně snížit uhlíkové emise.
img

Zlato konečně začalo stoupat

06.12.2021 Jestřábí plány Fedu dál vyvíjejí tlak na zlato. Kov přesto nachází sílu jít kupředu. Po pátečním růstu je v zelených číslech i dnes ráno.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytici: Cena kávy zůstane delší dobu v blízkosti desetiletého maxima

02.12.2021 Cena kávy v posledních dnech vystoupila na maximum za deset let, kde se podle analytiků udrží delší dobu. Napětí na trhu bude podle nich pokračovat až do roku 2023. Přispívá k tomu špatné počasí, zejména v Brazílii, globální problémy v přepravě, ale také nejistota v některých exportních zemích. Etiopie je na pokraji občanské války a ve Vietnamu roste počet případů nemoci covid-19, což by mohlo zasáhnout produkci, uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Velmi smíšené pocity analytiků z Wall Street

29.11.2021 Podle nejnovějšího průzkumu by se investoři do zlata měli v blízké budoucnosti připravit na zvýšenou volatilitu trhu. Názory analytiků z Wall Street jsou velmi smíšené.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Komodity: Zlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

23.06.2020 Cena zlata dnes překonala osmileté maximum. Po 17:10 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především obavy z příchodu druhé vlny pandemie i přetrvávající nízká úroveň úrokových sazeb.
img

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

03.06.2020 Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima. Dolar obecně oslabil, a pokud bude v tomto trendu pokračovat, může to komoditám jen prospět.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
img

Zaměřeno na měď a stříbro

13.05.2020 Průmyslové kovy jako měď začaly tento týden pevně v kramflecích. Nejprve dosáhly sedmitýdenního maxima, potom se stáhly o něco níže. Stříbro se mezitím pohybuje po víceméně stejné trajektorii zotavení, jako od chvíle, kdy se v březnu propadlo na několikaleté minimum. Nyní se podíváme blíž na aktuální určující faktory, které mají vliv na oba kovy, ale i na to, co je možná čeká v následujících týdnech.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
img

Zlato ve znamení býka

17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
img

Komodity hledají podporu u fiskální artilerie

03.04.2020 Pandemie koronaviru s sebou přinesla tři významné makroekonomické impulsy. Všechny budou mít v nadcházejících měsících velký dopad na komodity, a to zejména v energetickém sektoru. Globální ekonomika prožívá v současnosti největší poptávkový šok od globální finanční krize, globální šok nabídky a navíc i válku o cenu ropy. To vše dohromady způsobuje destrukci kapitálu.
img

Stříbru nové posílení zlata prospěje

26.03.2020 Poté, co americký Federální rezervní systém v pondělí nasadil nejtěžší kalibr opatření a oznámil v podstatě neomezené QE, zlato i stříbro výrazně posílily. Připomínalo to opatření z března roku 2009, které odstartovalo výrazné posilování drahých kovů po několik následujících let. Vzhledem k historické láci stříbra, jak vůči dolaru, tak zejména vůči zlatu, vidíme potenciál pro výrazné zotavení.
img

Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů

16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z dopadů koronaviru ztrácejí dvě procenta

21.02.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investorům dělají starosti ekonomické dopady onemocnění novým koronavirem a jejich vliv na poptávku po ropě. Přední producenti ropy navíc zatím nepospíchají s dalším snižováním těžby.
img

Ropu čekají další problémy

07.02.2020 Po zprávě, že Čína možná našla účinný lék pro lidi s koronavirem, se ropa dostala z jednoletého minima. Největší poptávkový šok od globální finanční krize však bude patrně vyžadovat další omezení produkce, aby se trh stabilizoval.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
img

Cena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

09.12.2019 Zlato se vrátilo k horní hranici 30dolarového pásma, ve kterém se obchoduje poslední tři měsíce. Důvodem jsou obnovené obavy z toho, zda se v dohledné době podaří dosáhnout dohody mezi USA a Čínou. Na základě těchto důvodů předpokládáme, že zlato bude v příštím roce růst.
img

Aktuálně ze světa komodit

04.11.2019 Již nějakou dobu lze na trhu komodit, konkrétně zemního plynu, pozorovat rekordní produkci, která ale nereflektuje poptávku. Trh s kávou by pak potřeboval stabilizační mechanismus.
img

Komoditní výhled: Zlaté časy pro zlato

09.10.2019 Zářijový útok na největší ropnou rafinerii světa ukázal, jak zranitelné jsou globální dodávky ropy. Navíc by globální fiskální panika, které jsme si zvlášť všímali v našich posledních čtvrtletních vyhlídkách, v nadcházejících měsících mohla být doplněna o slabší dolar. I přes rizika recese poskytne kombinace těchto dvou faktorů podporu zejména drahým kovům i klíčovým americkým zemědělským komoditám.
img

Turbulence na komoditním trhu

19.09.2019 Před historickým pondělním nárůstem cen surové ropy zažívaly hedgeové fondy další problematický týden předčasných nákupů. Vzápětí však přešly do prodeje v obavách z převisu nabídky.
img

Zlato si dává pauzu

13.09.2019 Vysoká korelace zlata vůči pohybům výnosů amerických dluhopisů způsobila zlatu první velký problém od jeho červnového oživení. Ačkoli se objevuje krátkodobé riziko korekce na 1 450 USD/unci, zachováváme si býčí pohled na vývoj zlata.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa přidává více než čtyři procenta, i díky statistice z Číny

04.09.2019 Ceny ropy po třech dnech ztrát, způsobených mimo jiné obavami z dalšího oslabování globální ekonomiky, dnes obnovily růst. Pozitivní vliv na ně měla statistika o stavu čínského sektoru služeb. Severomořská ropa Brent krátce po 18:05 SELČ přidávala 4,1 procenta na 60,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala růst o 4,2 procenta na 56,19 dolaru za barel.
Související klíčová slova: Setkání G20 | Další snižování sazeb | COT (Commitments of Traders) | Zastropování cen plynu | Počet nakažených koronavirem | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Outsider | Hlava a ramena | Prostor k růstu | Zpravodajský server | Zvolení Joe Bidena | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | Války | Lithium | Vývoj | Index spotřebitelských cen | TD Securities | Globální růst | Inflační očekávání | Hlavní trendy | EUR | Fundamenty | Kontrakt na ropu Brent | Bundesbank | Riziko inflace | Vlastní prostředky | Geopolitické události | Brokeři | Oživení cen | Zavedení embarga EU | Surová ropa | Riziko poklesu cen | ETF investoři | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Hospodářské stimuly | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Káva Arabica | Finanční aktiva | Lék na COVID-19 | Očekávání | Výprodej ropy | Korelace | Jüan | Zavedení embarga | Otevřené pozice | Volatilní | Cena žlutého kovu | Deutsche Bundesbank | Poslanci | Nikl | Rostoucí akciové trhy | Chile | Poptávka centrální banky | Směrnice EU | Světové ceny potravin | Příležitost k nákupu | Trh práce | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | Investice | DXY | Rozvolnění | PDVSA | Geopolitické riziko | Potenciál | Cenová volatilita | Diverzifikace | Support | Nízké sazby | Posílení | Ekonomické dopady koronaviru | Zastropování cen plynu v EU | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | IAU | Futures kontrakt | Náklady na financování | Chování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Sankce proti Íránu | Evropské měny | Býčí výhled | Hnojiva | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Hackerský útok | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Digitální aktiva | Goldman Sachs | World Agriculture Supply and Demand | Bezpečný přístav | City | Současná cena | Indexové fondy | COT report | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Komoditní výhled | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Velcí investoři | Ocelářství | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Zisky na akciových trzích | Brent | IHNED | Asijské akcie | Delta | Styl obchodování | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | ESG | Import | Exchange | Hluboké recese | Dedolarizace | Kontrakty | Vzestup zlata | Strach | Jeden dolar | Nákupní příležitosti | Propad cen | Možnost poklesu | Obchodování s cennými papíry | Kancléřka Merkelová | Online obchodování | Praxe | Sentiment na trhu | JPY | Akciový index | Investiční příležitost | AI | Měny rozvíjejících se zemí | Peníze | Pandemie COVID-19 | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Reálné ekonomiky | Nakupovat akcie | Americká lehká ropa WTI | Medvědí trh | Výhled globálního růstu | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Bezpečné přístavy | ALUMINIUM | Statoil | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | ETF USO | Běžný účet platební bilance | Downside | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Vzácné kovy | Milionář | Nejnižší výnosy | Cenový skok | Brexit | Dopady krize | Kolaps cen ropy | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | EURUSD | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kapitál | USD/oz | Fondy obchodované na burze | Palivové trhy | Cestování | Odliv kapitálu | Bond | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Proražení | Výkon | USD | Investovat | Export | Čínské technologické firmy | Spekulativní investoři | Technická analýza | Investiční analytik | WASDE | Trh s nemovitostmi | Unie | Americká ropa WTI | Omezení produkce OPEC+ | Kapitálové strategie | Tržní volatilita | Obchodní signály | Více peněz | Plány | Snížení těžby skupinou OPEC | Trpělivost | Na burze | Čínský koronavirus | Šok | Varianta delta | Měnové války | Ekonomiky | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Makléři | Úroková sazba | Cenné kovy | Ceny emisních povolenek | Klimatické změny | Daňové škrty | Tržní trendy | Roční růst | Spekulovat | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Komoditní sektor | Psychologické hladiny | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Sýrie | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Investice do těžby | Investiční plány | Penzijní fondy | Obchodování s dluhopisy | Posílení indexu | Nominální hodnota | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Akcie Netflixu | Politická situace | Plány na podporu ekonomiky | Komoditní | Tvrdá práce | Kurz jüanu | Černé pondělí | Býčí sentiment | Největší ztráty | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Poptávka centrálních bank | Ropné zásoby | Euforie | CO2 | Makrodata | Akciové indexy | Objem vládních stimulů | Investoři | Portfolio | Sója | Myšlení | Výnosy z amerických dluhopisů | Nordstream | Čínská poptávka | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Marc Chandler | Globální dluh | Evropská měna | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Obchodní platforma | Hodnota akcií | Obchodní napětí | Euro Stoxx 50 | Investice do dluhopisů | Venezuela | Dovoz ropy | Zisk | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Hedging | Globální akciové trhy | Skupina OPEC+ | Jak investovat do zlata | Bank of England | World Gold Council | Lepší výsledky | WTI a Brent | Prezident | SaxoBank | Americké prezidentské volby | BP | Commodity futures trading | Kontrakt na WTI | Hold | Vývoj akcií | Investiční firmy | Nárůst poptávky | Sestupný trend | Cena mědi | Ropné společnosti | Ekonomika Číny | Ochota riskovat | Snížení nákladů | Evropské trhy | Analýzy | Zvýšení úrokových sazeb | TTF | Investiční | Průzkum | Britské banky | Invesco | IEA | Demokraté | ETS | Riziko stagflace | Easing | Analytik Purple Trading | Covid | Všeobecné volby | Sloučení | Zajišťovací obchody | Solární energie | TRY | Short selling | Válka | Úrok | Pokles ceny | TARP | Náklady financování | Jednotná evropská měna | Trh s kávou | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Prodej | Zpráva | Pokles vývozu | Prémie | Události roku | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Růstové akcie | Emoce | Dluhopisové výnosy | Komoditní fondy | TradingFloor.com | S&P | Oslabování dolaru | Vzdělání | Quantum | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Důvěra investorů | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | Roman Koděra | Narušení dodávek | Plynovody | Global forex | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Management | Refinancování dluhů | USDA | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Trojúhelníkové formace | XAU/USD | Centrální banky | Pandemie COVID | Komoditní přehled | Prodej dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Nadšení | Dolary | Potlačovaná poptávka | Kanada | Zemědělské komodity | Růst inflace | Island | Investiční banka | Averze k riziku | Obchodování a investice | Marek Brávník | Omezení produkce OPEC | Praha | Ceny ropy | Míra | Distribuce | Evropské akcie | Bitcoin | Vysoké contango | Silný růst | Saxo PrivatBank | Vyhlídky | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sázka | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Práce z domova | Futures | Čínské zboží | CLK0 | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | Slabý dolar | Tapering | Spoluředitel | Futures na kávu | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | COCOA | Nio | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | TIM | Kurz dolaru | Růst ceny | Smíšené pocity | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | Retracement | Suroviny | Cena zlata dnes | Koruna | Komoditní měny | Rystad Energy | Cukr | Technické ukazatele | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Shell | Kupující | Marex | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Nárůst výnosů | Onemocnění | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Asociace | Energetický trh | Obavy z recese | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Zájem o stříbro | Asie | Burzovně obchodované fondy | Výsledky společnosti | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Malajsie | Regulátor | Průzkumy | Hlavní indexy | Barack Obama | CTA | Zpomalování ekonomiky | Poptávka po úvěrech | Pfizer | Obchodování s akciemi | Offshore | Emise skleníkových plynů | Obchody | Cena plynu | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Cenová hladina | FOMC | Omezené riziko | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Zvýšené riziko | Portfolio management | Evropa | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | OPEC | Short | Jednání FOMC | Situace | Širší index amerických akcií S&P 500 | Specialista na online obchodování | Egypt | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Americká centrální banka | Růst zlata | Trump | Rekordní minimum | Rostoucí obavy | Devalvace | Stavebnictví | Makroekonomický vývoj | SaxoTraderGO | Reuters analytik | ForexLive | Technické analýzy | Silnější dolar | Beta | Finanční krize | High | Vstupy | Sójové boby | Bankovní úvěry | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Akciové výnosy | Obchodování s ropou | RJO Futures | Ceny ropy WTI | Christopher Dembik | Stříbro | CHF | Tým InstaForex | Instituce | COPPER | Kakao | Turecko | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Pomerančový džus | Ropné futures | Růstový potenciál | LNG | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | Smart kontrakty | Měnový trh | MetaTrader | Běžný účet | Investiční kovy | Drahý kov | Ztrátové pozice | Spot | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Naše ekonomika | Investoři do zlata | Zvýšená volatilita | Equinor | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Trh s futures | Trh | Snížení těžby | Komise | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Volby v USA | Vládní podpory | Akcie firem | Těžba ropy | Technologické firmy | Forexové trhy | Vývoj zlata | Růst cen zlata | Fed | Frustrace | Druhá vlna | PLATINUM | Korekce | Vývoz ropy | Americká centrální banka FED | Rubl | Trendline | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Celosvětová poptávka | Závislosti na Číně | Trojité dno | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Vietnam | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Dánské banky | Automobilový průmysl | JDE | Posílení dolaru | Americké zásoby ropy | Růst spotřebitelských cen | IRS | Zemní plyn | ProCent | Rating | MWh | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Příležitosti | Golden Gate | Craig Erlam | Vládní dluhopisy | Prolomení rezistence | Růst tržeb | Volatility | CME | Commission | Defi | Shortování | Změny cen | Sell | Správci aktiv | Síla dolaru | NAFTA | Kurz dolarů | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Světová banka | MetaTrader 4 | Apple | Unce zlata | Rizikovější aktiva | Směřování | Makroekonomika | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Range | CFTC | Devizové trhy | Japonsko | FRS | Hladiny podpory | Gazprom | Centrální banka | Ekonomické zpomalení | Riksbank | Jobs Plan | Federální rezervní banka | Světová poptávka | Maximillian Copestake | Analytici | Bloomberg Grains Index | NYMEX | Vývoj dolaru | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | Surové ropy | Tržní sentiment | Plány Fedu | Donald Trump | Jádrová inflace | Twitter | Kovy | Psychologie trhu | Analytika | Bankovní vzdělání | Krach | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Trh s platinou | Čínské přístavy | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | Japonská centrální banka | UCITS ETF | Propad akcií | Ekonomické vyhlídky | Burzovně obchodované produkty | Pokles dolaru | Globální index | Dluhové krize | API | Energetický sektor | Cena ropy dnes | Údaje o inflaci | Ruská ropa | Reuters | ETC | Ceny zemního plynu | Ceny kukuřice | Zvýšení produkce | Kartel OPEC | Dobré zprávy | Mario Draghi | Petrodolar | Cushing v Oklahomě | USO | Dlouhodobé investice | Rolování | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Wealth | Cena severomořské ropy Brent | Evropští regulátoři | Utahování měnové politiky | Sociální trading | Růstový impuls | Index nákupních manažerů | Tištění peněz | Anglo American | Velké riziko | Traders | Síť X | Makro | Commodity index | Vstup na burzu | Příkaz | Supercyklus | Rychlý růst | Americký dolar | Libra | Otevření Číny | CFD | Evropská unie | Open | Steen Jakobsen | Růst ceny zlata | IG | Zahájení výsledkové sezóny | Finanční instrumenty | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Snižování úrokových sazeb | Oslabování akcií | Deglobalizace | Objem zlata | Nový rekord | Dluhopisy | Úroky | Severomořská ropa | Plodiny | Akce centrálních bank | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Odpor | Růst čínské ekonomiky | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Řetězec | Guvernér Fedu | Cena dolaru | Káva | Ztráta | Ceny akcií | Inspirace | Leasing | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Světové centrální banky | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Opce | Šíření viru | StopLoss | Investiční rada | Agentura Bloomberg | Švédsko | Futures kontrakty | Pokles | Contango | Emise | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Překoupený trh | Obchodníci s měnami | Koš | Americké rafinerie | Tržní hráči | Výhodně investovat | Vyšší riziko | Komodita | Hedge | Setkání centrálních bankéřů | Konsolidace ceny | FTSE | Světové měny | Saxo Group | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Neinvestovat | Nedostatek surovin | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Obchodník | COVID-19 | Negativní dopad | Ceny obilovin | Purple Trading Štěpán Hájek | Google | FOREX | Vytrvalost | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | Evropská centrální banka | Index cen | Ředitelka | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Globální šíření koronaviru | Dealer | Zásoby ropy v USA | Argentina | SaxoStrats | Institucionální investoři | Momentum | iShares Silver Trust | Daně z příjmů | Skupina OPEC | Kurzy | CBOE | Německá kancléřka | Fond | Ceny dobytka | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Low | Ekonomické údaje | Propad cen komodit | Platformy pro obchodování | Konsenzus | Historické rekordy | Globální ekonomika | Spekulativní pozice | Miliardy eur | Mincovny | Arabica | ISM | Prodej ropy | Ministr zahraničí | Pšenice | Cena zlata | Vývoj cen ropy | Obchodníci | HSBC | Pullback | Nákup komodit | Zvýšení ceny | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Snižování rizika | Zinek | Euro STOXX | Očekávaná recese | HG měď | Trh práce v USA | Bull | Růst cen | Drahé kovy | Propad ropy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Indikátor | Moskva | RSI | Operace na volném trhu | Forward | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Americké akciové trhy | Financování | Invaze | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Omezení dodávek | Stres | GMT | Americká lehká ropa | Prodávající | Finance | Přístup k riziku | Odraz ceny | USDJPY | Těžby kryptoměn | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Poptávka | Psychologie | Line | Guvernér | Globální trhy | ICE | Očekávání trhu | FT | Cizí měny | DNO | Obchodovat | Obilniny | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Hospodářský růst | Parita | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Růst produktivity | Dvojité dno | Dluhová krize | Soběstačnost | FinTech | WTI | Křiž smrti | Resistance | ETF fondy | Bod | Počasí | Shares | Pákistán | Medvědi | Status bezpečného útočiště | Pokladniční poukázky | Co bude | Reserve Bank of Australia | Klouzavý průměr | Pfizer a BioNTech | Fundamentální výhled | Nord Stream | Saúdská Arábie | Pokles zásob | Video | Sázet | Španělsko | Cena ropy | First notice day | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Drobní investoři | Marže | ROCE | Fiskální politika | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Diskont | Oživení globální poptávky | EUR/CHF | Kurz USD | Saxo Bank Group | Nordstream 2 | Daňové zatížení | Prodej zlata | Členské státy | Předvolební průzkumy | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Ceny niklu | Emmanuel Macron | Firma | Signály | Omikron | Hormuzský průliv | Stabilita | Načasování | Analytik trhu komodit | Poptávka po zlatě | Pokles cen akcií | Obchodní válka | Futures na ropu | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Náklady na obchodování | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Monetární politika | Rezervy | Analytici z Wall Street | Obchodování s komoditními futures | Nedostatek elektřiny v Číně | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | RUB | Kurz | Market | Referendum | Ekonomický kolaps | Forexu | Kontrakty na sójové boby | Bloomberg Commodity Index | Benzín RBOB | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Vývoj komodit | Pohyby dolaru | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Cena ropy klesá | Růst dolaru | Forex.com | Ceny pšenice | Wood & Company Vladimír Vávra | Býčí vyhlídky | Vývoj ceny kávy | USA | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Měď | Poměr cen | Fiskální stimuly | Konglomerát | EuroCOIN | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Contract | Server CNBC | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Risk | Dodávky ropy | Fibo | Kypr | Zahraniční kapitál | UCO | Obchodování s emisemi | LME | Hospodářství | Stagflace | Měnový stratég | EV | Ministr financí | Světové akciové trhy | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Nálada na Wall Street | Růst ekonomiky | Vývoj na akciových trzích | Úrokové sazby | Krátkodobý výhled | Rozhodnutí Bank of England | Oddělení forexu | Fibonacciho úrovně | Intermediate | Zisková marže | EU | Redukce | Cenové stability | Volatilita akciových trhů | Investiční manažeři | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Světové poptávky | Recese | RBOB | Čisté krátké pozice | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | SEC | Největší propad | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Americké burzy | Hodnota indexu | Globální pandemie | Býčí strategie | Kurz eura | Objem investic | Investoři a obchodníci | Dnešní zpráva | Silné euro | Dieselgate | Hráči s ropou | Ceny energií | WTI ropa | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Jerome Powell | Panika | Břidlicové ropy | Základní sazby | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Saudi Aramco | Komunita | Henry Hub | Euro posiluje | Politické riziko | Sell Stop | Předpovědi | Bondy | Světové produkce | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Reálné výnosy dluhopisů | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Zlatý kov | MXN | Automobil | Časový rámec | Směr trhu | Fyzické zlato | Platforma | Energetika | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Soukromý sektor | Ekonomický výhled | Oslabení | Nařízení | Jak obchodovat | Vzestup ceny | Pokles cen zlata | Schodek | Americký Senát | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Global Forex | Severomořská ropa Brent | CLM0 | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investování | Průmysl | Investovat do zlata | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Růst ceny ropy | Tempo růstu | Bankovnictví | Investor | Libye | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Zpracovatelský průmysl | Break-Even | Biliony | Cena cukru | ETF | Akciové trhy | Červnový kontrakt | Omezení těžby | Myšlenka | Jefferies Bache | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Černé zlato | Pokles zlata | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Těžba kryptoměn | Rally | Recese v USA | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Macron | Pandemie | Cenové indexy | SARS | Členství v EU | Základní úroková sazba | Společnost Saxo Bank | Klid | Aktiva | Ekonomické krize | PDD | Fyzický kov | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Evropští investoři | Podíl na trhu | Indikátory | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Dekarbonizace | Barchart | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Cena stříbra | Index euro | Program kvantitativního uvolňování | Sucha | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | MSCI World Index | Energetické krize | Akcie Tesly | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Producenti ropy | Brazílie | Poptávka investorů | Zákaz cestování | Energy Aspects | | Pochybnosti | Danske Bank | Členské země | Futures Palladium | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Mateřská společnost | Špatné zprávy | Známky oživení | Spekulativní činnost | Čínský akciový trh | 200denní klouzavý průměr | Majetek | Kupci | Purple Trading | Certifikace | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Online obchodování a investice | Pojistky proti inflaci | Investiční fondy | JD | Politika | Vladimír Vávra | Commodity futures | Asociace kávy | Riziková aktiva | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Backwardation | Tier 1 | BHP | Příznivé faktory | Cushing | Negativní korelace | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Obchodování na devizovém trhu | Úřad pro energetické informace | SaxoTrader | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Materiály | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Čínské platformy | Čínský vicepremiér | Výprodej akcií | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | WTO | Blockchainy | Nákup zlata | Durace | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Investiční manažer | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Auta | Zlaté ETF | Oživení akcií | Americké ministerstvo | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Kolaps stříbra | Investiční prostředí | Akciový trh | Embargo | Futures kávy | Vysoké ceny | Hry | Obchodní dohody | Počty nakažených | Energetické společnosti | Fondy ETF | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Británie | Zlaté rezervy | Komunistická strana | Cenové rozpětí | Klesající úrokové sazby | Fondy | Investiční příležitosti | Údaje o americké ekonomice | Bílý dům | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Financial Times | USD za barel | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Cena kukuřice | Spread | Významné riziko | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Riziko korekce | Obligace | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Cena kontraktu | Epidemie koronaviru | Jestřáb | Jak investovat | Medvědí trend | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Zlatý důl | G20 | Investování do komodit | Chuť k riziku | Zlatý kříž | Investoři do komodit | Algoritmy | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Těžba ropy z břidlic | Trhy | SILVERJUL20 | Kontrakt | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Pocity | Sazby | Americké výnosy | Generální ředitel | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Capital Economics | Dlouhá pozice | Transakce | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Dnešní údaje | Devizy | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Rolování kontraktů | Americká Federální rezervní banka | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Oslabení eura | Zásoby benzinu | Futures trading | MSCI | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Nákupy centrálních bank | Kupní opce | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Bidenovo vítězství | Algoritmické obchodování | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Trade | Globální poptávka po ropě | Futures na zemní plyn | Globální finanční trhy | Poptávka po zlatých fondech | Výnosy desetiletých dluhopisů | Prodeje | NewYorská burza | Západní ekonomiky | Hodnota dolaru | EIA | Protikoronavirová opatření | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Katastrofy | Vysoké riziko | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Zkušenost | Bankrot | Signál | Írán | Zdražování | Globální trh s ropou | Měny rozvíjejících se trhů | Výsledkové sezóny | Hodnota zlata | Náklady na zajištění | Biliony dolarů | Short squeeze | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Federal Open Market Committee | Historie | Americké vládní dluhopisy | Správce aktiv | Americké akciové indexy | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Záchranný balíček | Uvalené sankce | Rafinerie | Společnost | Akcie ropy | Norská koruna | Časové období | Geopolitická nejistota | Likvidní | Sázky | Uhlí | American Petroleum Institute | Obchodované fondy | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Retailoví investoři | Brazilský real | Trading | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Wood & Company | Volatilita trhů | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | ACT | Organizace | Obilí | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Občanské války | London metal exchange | Silné momentum | Výhled pro zlato | Příjmy | Nejistoty na trzích | Pohyby na trzích | Risk-off | Propad ceny | Zajištění | Objem prostředků | Propad poptávky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Linie podpory | Overweight | Kartel OPEC+ | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | USD/CNY | Merkelová | Čínský trh | Bohatství | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Hlavní investiční analytik | Výbor FOMC | Pravděpodobné výsledky | CBOT | Kotace | Americké trhy | Zpráva WASDE | Hútiové | Amazon | Technický výhled | Řešení sporů | Dna | VAT | Přerozdělení bohatství | Výhled Saxo Bank | Plyn v EU | Schůzce FOMC | Silný kurz dolaru | Šance | Program nákupů dluhopisů | Švédská Riksbank | Útok dronů | Dluhopisy zemí eurozóny | UCITS | Pražírny | Anders Nysteen | Akcie | Čokolády | Očekávaný růst | Internetové obchodování | Bannockburn | Makléř | Poptávka po ropě | Čínské stimuly | Odvětví | Netflix | Zemědělství | Budoucnost | Prohlášení | Next Generation | PDD Holdings | Chuť investovat | Prodej kávy | Vakcinace | Špatné počasí | Obavy ze ztráty | Dollar Index | Banka | Aramco | Růst cen ropy | Poptávka po stříbře | Zlepšení | Lepší zítřky | Norsko | Čínský renminbi | CAD | Manažeři | Nízké úrokové sazby | Aktuality z komoditních trhů | Americké centrální banky | Snižování nákupu aktiv | Tržní likvidity | Bloomberg | Hedge Fund | Equity | Produkce kávy | Nákupy zlata | Mladé generace | UBS | Ceny stříbra | Bydlení | Kurz EUR | Politbyro | Zastavení růstu | Správci fondů | Velcí spekulanti | Investice do platiny | Obchodní války | Podpora | Snižování sazeb | Nižší náklady | Prohlubující se krize | Pojišťovny | Obchodníci s kryptoměnami | Spready | Makléř Wood & Company | Výrazné cenové pohyby | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Konec roku | Nemovitosti | Akcie/ETF | JD.com | Snížení sazeb | Omezování nákupů aktiv | ETF/ETC | Prezident Trump | Maturity | Přehled | Burza CME | Nadbytek ropy | Růst cen plynu | Akumulace | Trumpův tweet | Elektromobily | FiveThirtyEight | Globální problémy | Cenové výkyvy | Novozélandský dolar | Vyšší ceny ropy | COT (Commitment of Traders) | Hotovost | Německo | Americké úrokové sazby | MT4 | Riziko | Nákup fyzického zlata | Úroveň parity | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Celkové výsledky | Zajištění proti inflaci | Průmyslové kovy | Býčí trend | Status bezpečného přístavu | Německý regulátor | Techničtí obchodníci | PAMP | Wealth Management | Růst mědi | Reflační obchodování | Manažeři fondů | Státní dluhopisy | Pěstování kakaa | Boční trend | Index amerických akcií | Investiční poptávka | Formace hlava a ramena | Vývoj cen zlata | Ruská centrální banka | SPOT | Statistika | Vysoká inflace | Světová poptávka po ropě | Akciový stratég | Měnové trhy | VanEck | Veřejný sektor | Americké vlády | Pozice | Obchodování s emisemi (ETS) | Šíření koronaviru | Platina | Závislost | Americké firmy | Dluhopisový trh | Rostoucí úrokové sazby | Měkké komodity | Zotavování Číny | Trend cen | Ocenění | Globální ekonomický růst | Dopady pandemie | Nepříznivé počasí | Kapitálový fond | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Index DAX | Kontraktní měsíc | Chesapeake | Pozornost trhu | Sentiment trhu | Ceny kávy | Bavlna | Týdenní nárůst | Německé státní dluhopisy | Body | Investiční rozhodnutí | Sazba Fedu | Federální rezervy | Dlouhodobí investoři | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Květnový kontrakt na WTI | FOMO | Časový horizont | Finanční systém | Světový hospodářský růst | Oslabení dolaru | COT | Rezistence | Ceny nafty | Banky | Průlom | John Hardy | Aktivum | Peking | Pohyby na komoditním trhu | Budoucí cena | Burza | Dlouhodobý trend | Norská vláda | Etiopie | Vývoj cen komodit | Doporučení | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Agentura IEA | Lockdowny | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Vítězství Donalda Trumpa | IPO | Podmínky obchodování | Umělá inteligence | Grains Index | Strategie komodit | Hospodářské výsledky | Ruský ministr energetiky | Měnový pár | Železná ruda | Výhledy | USD za tunu | Opatření | Znovuotevření Číny | Poptávka po ETF | InstaForex | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Energie | Bloomberg Commodity Spot Index | Vývoj ceny ropy Brent | Underweight | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Období stagflace | Názory analytiků | Prezident společnosti | Dow Jones | Měna | Organizace pro výživu a zemědělství | Ekonomický růst | Nasdaq | Závislost na dolaru | Data ze Spojených států | Cena kávy | Geopolitické napětí | Bollingerovy pásy | Růst poptávky | Zastropování cen | Pokles nákladů | Mrazivé počasí | Vyšší inflace | Práce | Omyl | Zpomalení globálního růstu | Zlaté ETF/ETC | Čínské vlády | Napětí na trzích | Super Bowl | Restrukturalizace | Poměr zlata a stříbra | Investment | Krize | Analytik Commerzbank | XAU/XAG | Výrobní náklady | Protiruské sankce | Globální obchod | Spojené státy | Oblasti forexu | Zvýšené geopolitické napětí | Offshore jüan | Daně z příjmů právnických osob | Bezpečného útočiště | Futures kávy Arabica | Objem stimulů | Kryptoměny | Futures na stříbro | Podnik | Oživení ekonomik | Cyklické tituly | Evropské akciové trhy | Produkce kartelu OPEC | Jefferies | Phil Flynn | Investiční doporučení | Úspěch | Stříbrné mince | Mezinárodní asociace kávy | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Volby | Ukazatele | Kov | Ceny futures kontraktů | Eleanor Creagh | Velká očekávání | Historicky nejnižší výnosy | Problémy s počasím | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | XPT/USD | Kolaps cen | Eurozóna | Americká vláda | Očekávaná data | Futures na železnou rudu | Odhady analytiků | Ceny mědi | Koronavirus | Zásobníky | Podniky | Commitment of Traders | Bilance | Politici | Enel | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Očkování | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Robusta | Genscape | Zelené energie | NZD | WPIC | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Devizové obchody | Průměrná cena | CNBC | Úroveň supportu | Silicon Valley | Vývoj ropy | Objednávky | Obchodní příležitosti | Denní obchodování | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Kobalt | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Olaf Scholz
Olam
OLaNO
Olaplex Holdings
Old Navy
Oldřich Dědek
Oldřich Rejnuš
Oldsmobile
Oleg Děripaska
Oleg Tiňkov

Následující klíčová slova

Olej
Ole Kirk Christiansen
Oleksij Černyšov
Olga Hyklová
Olga Jangolová
Oligarcha
Oligarchové
Oligopol
Olimex Global Water
Olimp Finance
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít