Neděle 03. červenec 2022 04:34
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Vantage
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Návrh zákona

img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. června 2022

17.06.2022 Na spekulace, zda jde Brazílie ve šlépějích Salvadoru, je zatím brzy. Poslední návrh zákona ale ukazuje, že země usiluje o výraznou regulaci krypto průmyslu, protože přijetí kryptoměn se dostává do rozhodující fáze.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. června 2022

13.06.2022 CEO společnosti GEM Mining John Warren uvedl, že on i další těžaři nyní považují New York za nepřátelské místo, kde by si firmu nejspíš neotevřeli:
img

Technická analýza páru ETH/USD na 10. června 2022

10.06.2022 Guvernérka státu New York Kathy Hochulová se zatím veřejně nezavázala k podpisu kontroverzního zákona o zákazu těžby kryptoměn typu proof-of-work (PoW). Místo toho uvedla, že její tým bude v příštích měsících "bedlivě sledovat" další návrhy.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 10. června 2022

10.06.2022 Ruští zákonodárci připravují v posledních měsících opatření k plné institucionalizaci kryptoměn jako řádně zdaněných investičních aktiv a jako nástroje zahraničních obchodů v Rusku. Nyní chtějí dát zřetelně najevo, že chystaná změna regulace nebude obsahovat mezery pro přijetí digitálních finančních produktů coby způsobů platby.
img

Nový ,,průmyslově příznivý” návrh zákona o regulaci kryptoměn 

09.06.2022 Tržní kapitalizace krypto aktiv v době psaní tohoto článku činí celkem 1,7 bilionu dolarů, což zahrnuje zhruba 18 140 kryptoměn a 460 burz. Každý den investoři obchodují s kryptoměnami v hodnotě cca 90 miliard dolarů, a to konkrétně s BTC a ETH.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 6. června 2022

06.06.2022 Senát státu New York schválil kontroverzní návrh zákona o zákazu těžby bitcoinů (PoW), který zakazuje veškeré nové těžební operace ve státě.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Zákonodárci státu New York schválili návrh zákona o omezení těžby kryptoměn

05.06.2022 Zákonodárci amerického státu New York v pátek schválili přelomový návrh zákona, který má zamezit rozšiřování těžby kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv. Podle příznivců tohoto ekologického opatření je zákon první svého druhu. O tom, zda vejde v platnost, rozhodne demokratická guvernérka státu Kathy Hochulová.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Minimální hodinová mzda v Německu stoupne v přepočtu na téměř 300 Kč

03.06.2022 Minimální hodinová mzda v Německu se od října zvýší z nynějších 9,82 na 12 eur (téměř 300 Kč). To představuje nárůst zhruba o 22 procent. Rozhodla o tom dnes dolní komora německého parlamentu, která schválila návrh zákona předložený ministrem práce Hubertusem Heilem.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

Evropské trhy po kladném minulém týdnu opět ztrácejí odvahu. Daří se ale těžařům

16.05.2022 Evropské trhy otevírají mírným poklesem poté, co v minulém týdnu zaznamenaly první týdenní nárůst od začátku dubna. Další špatné zprávy dnes přicházejí z Číny, kde maloobchodní tržby v dubnu meziročně propadly o 11,1 %, zatímco analytici v průměru očekávali pouze 6,6% pokles. Dvouciferný propad maloobchodních tržeb čínská ekonomika naposledy zaznamenala v březnu a dubnu 2020.
img

Technická analýza ETH/USD na 3. 5. 2022

03.05.2022 Panamský kongresman Gabriel Silva ve svém tweetu uvedl, že zákonodárci po třetí debatě schválili "Panamský zákon o kryptoměnách". Podle Silvy zákon "pomůže Panamě stát se centrem inovací a technologií v Latinské Americe".
img

Podle Brazílie jsou kryptoaktiva stejná jako ostatní aktiva

29.04.2022 Jihoamerická kryptoměnová velmoc Brazílie, začíná být velmi jasné, jak bude přistupovat k vládní regulaci digitálního aktiva. V Brazílii jsou kryptoměny velmi populární a země dominuje statistikám, pokud jde o počet držených mincí na obyvatele.
img

Středoafrická republika schválila zákon o regulaci kryptoměn

27.04.2022 Včera se po celém světě roznesla zpráva, že Středoafrická republika (CAR) se inspirovala Salvadorem a přijala BTC jako zákonné platidlo. Po pravdě novinky nejsou přesné.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 25. dubna 2022

25.04.2022 Senátor za New York Kevin Thomas se snaží předložit státním zástupcům jasný legislativní rámec pro boj proti krypto zločinům, který odpovídá konceptu blockchainu a zároveň bojuje proti podvodům v tomto odvětví.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 20. dubna 2022

20.04.2022 Podle miliardáře a příznivce bitcoinu Ricarda Salinase je růst BTC nevyhnutelný, ale jeho budoucnost závisí na tom, jak rychle a levně ho obchodujete. Jako jeden z prvních uživatelů bitcoinu (BTC) – začínal na 200 USD – zažil Salinas vzestupy a pády tohoto trhu na vlastní kůži a pochopil několik věcí.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 19. dubna 2022

19.04.2022 Ruské ministerstvo financí (MinFin) finalizovalo návrh zákona "o digitální měně" a poslalo ho ke schválení ruské vládě . Návrh federálního zákona objasňuje předpisy pro obchodování a těžbu kryptoměn.
img

Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD

18.04.2022 Bitcoin pod vlivem negativní dynamiky akciového trhu již druhý týden v řadě klesá. K hlavnímu poklesu BTC minulý týden došlo v pondělí na pozadí znatelného poklesu amerických akciových indexů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. dubna 2022

14.04.2022 Brazilský Senát oznámil brzké schválení zákona regulujícího kryptoměnový trh. Nový zákon umožní brazilskému prezidentovi vytvořit regulační úřad, který bude na trh s kryptoměnami dohlížet. Návrh zákona o regulaci brazilského kryptoměnového trhu má Národní kongres schválit v první polovině letošního roku.
C:\fakepath\trader-12042022-32-zm.jpeg

Ruští poslanci navrhli, aby aktivity odcházejících firem spravovala státní banka

12.04.2022 Ruští poslanci navrhli, aby se ruské aktivity zahraničních podniků, které opouštějí Rusko, přesunovaly pod státní rozvojovou banku VEB. Majitelé těchto podniků by pak podle návrhu měli dostat na vybranou, zda ruské aktivity během tří měsíců obnoví, nebo odprodají. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06042022-33-zm.jpeg

Ruští zákonodárci odhlasovali stažení ruských firem ze zahraničních burz

06.04.2022 Dolní komora ruského parlamentu schválila návrh zákona o stažení akcií ruských firem ve formě depozitních poukázek (ADR) ze zahraničních akciových burz. Podle návrhu zákona firmy registrované v Rusku, které nabídly na zahraničních trzích ADR, se stáhnou ze zahraničí a jejich ADR budou přeměny na akcie obchodované v Rusku, napsala agentura Reuters.
img

Polská vláda schválila zákon zakazující dovoz uhlí z Ruska

29.03.2022 Polská vláda schválila návrh zákona zakazujícího dovoz uhlí z Ruska, oznámil dnes vládní mluvčí Piotr Müller. Polsko dováží asi pětinu uhlí, jež spotřebovává, většina importu pochází právě z Ruska. Polsko patří mezi ty země, které se v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu snaží v Evropské unii prosadit zákaz dovozu energetických surovin z Ruska, nenašlo však pro to dostatečnou podporu.
img

Zákon o kryptoměnách republikánky Lummisové, může mít podporu demokratů

24.03.2022 Připravovaný regulační zákon republikánky Cynthie Lummisové o kryptoměnách v USA by mohl mít podporu obou politických stran v Kongresu. DeCrypt tvrdí, že je vysoce pravděpodobné, že by jeden či dva zástupci Demokratické strany mohli získat souhlasné stanovisko.
img

Centrální banka v Izraeli připravuje legalizaci kryptoměn

22.03.2022 Vlna regulačních nařízení se z Evropy dostala i na blízký východ. Centrální banka v Izraeli usiluje o legalizaci vstupu krypto společností do finanční sféry státu. Izraelská centrální banka publikovala návrhy předpisů, které potencionálně otevírají dveře kryptoměnám, zároveň nastiňují možnosti jejich regulace a udělování licenčních povolení.
img

Podle průzkumu mladí Rusové považují kryptoměny za bezpečnou investici

22.03.2022 Kvůli západním sankcím, které zvyšují tlak na ekonomiku Ruska, mladí Rusové považují kryptoměny za spolehlivé a výnosné investice. Podle údajů vyplývající z nedávné studie o existenci BTC ví dvě třetiny ruských občanů.
img

Zelenskyj legalizuje kryptoměny na Ukrajině

17.03.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal virtuální zákon o majetku, který má kryptoměny legalizovat v zemi, jež ve své válce proti Rusku dostává miliony z kryptografických darů na vojenskou a humanitární pomoc.
img

MiCA, zákaz PoW v EU zamítnut: Bitcoin je prozatím v bezpečí

15.03.2022 Výbor ECON Evropského parlamentu odmítl zahrnout myšlenku do MiCA možnost vydat v EU zákaz kryptoměn s algoritmem Proof of Work včetně Bitcoinu.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákaz dovozu ruské ropy i peníze pro Ukrajinu

10.03.2022 Americká Sněmovna reprezentantů drtivou většinou schválila zákon zakazující dovoz ropy, zemního plynu a uhlí z Ruska. Jde o další reakci Spojených států na ruskou invazi na Ukrajinu. Už v úterý toto opatření vyhlásil americký prezident Biden a Sněmovna reprezentantů mu nyní dala podobu zákona, napsala agentura AP. Sněmovna reprezentantů schválila i 13,6 miliardy pro Ukrajinu a Evropu.
img

USA zakázaly dovoz ruské ropy

10.03.2022 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů představili návrh zákona zakazující dovoz ruské ropy do USA uprostřed rostoucího politického tlaku potrestat Rusko za jeho vojenskou operaci na Ukrajině. Spojené státy však od svých evropských kolegů taková opatření nepožadovaly, zjevně chápou celkovou závislost evropských zemí na ruském plynu a ropě. Návrh zákona byl schválen okamžitě poté, co prezident Joe Biden oznámil svůj záměr zakázat dovoz ruské ropy a dalších komodit.
img

Ve Virginii začnou banky nabízet klientům kryptoměny

08.03.2022 Senát státu Virginie schválil návrh o změnu zákona, která umožní bankám ve Virginii poskytovat služby úschovy kryptoměn. Zákonodárce Christopher H. Head tento návrh zákona (House Bill. No 263) představil již v lednu, schválení se však dočkal až nyní.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy a zlata nadále rostou, svět jedná o zákazu dovozu ropy z Ruska

07.03.2022 Ceny ropy v Asii dnes pokračovaly v růstu, stejně jako cena zlata, která překročila hranici 2000 dolarů za unci. Asijské akciové trhy se v obavách z války na Ukrajině a z jejího dopadu na světovou ekonomiku propadají, informovala agentura AFP. Americká Sněmovna reprezentantů "zkoumá legislativní možnosti" zákazu dovozu ropy z Ruska, uvedla v neděli předsedkyně komory Nancy Pelosiová. O stejném kroku s USA a Evropou podle agentury Kjódó jedná i japonská vláda.
img

Americký předobchodní trh, 1. března: Ruské úřady omezují odchod zahraničních investorů z ruských aktiv

01.03.2022 Futures na americké akciové indexy vykazují v úterý pokles, neboť investoři nadále sledují vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Jestliže včera ještě existovala naděje, že se "vášně trochu uklidní" – trh reagoval na jednání mezi oběma zeměmi růstem – dnes je naopak patrný negativní trend. Po jednání bylo dosaženo pokroku a byly nastíněny pozice obou stran. Očekává se, že jednání budou v blízké budoucnosti pokračovat. Futures na index Dow klesly o 215 b., tj. o 0,6 %. Futures na index S&P 500 klesly o 0,7 % a futures na index Nasdaq 100 o 0,8 %.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
img

Kalifornský zákonodárce předkládá návrh zákona, aby státní úřady přijaly Bitcoin 

21.02.2022 Kalifornie se minulý týden stala posledním státem současného legislativního cyklu, který zvážil možnost obyvatel platit za vládní služby ve formě kryptografie.
img

Být, či nebýt? Ruské úřady diskutují o kryptoměnách.

18.02.2022 Iniciativa ruské centrální banky k omezení obchodů s kryptoměnami a jejich těžby, která by mohla vést k finanční nestabilitě, přinesla žhavou diskusi. K odpůrcům patří Ministerstvo financí. Dohoda nicméně zatím není na obzoru.
img

Technická analýza BTC/USD – 15. 2. 2022

15.02.2022 Prohlášení vedoucího indického představitele naznačuje, že regulační nejistota ohledně stavu digitálních aktiv v zemi bude v blízké budoucnosti pokračovat.
img

Nečinné peněženky Rusů s Bitcoiny posledních 18 měsíců vytrvale rostou

12.02.2022 Pokud jde o adopci kryptoměn, Rusko stojí v čele diskuse o regulaci a odhady naznačují, že by zemi mohlo prospět zdanění transakcí v digitální měně.
C:\fakepath\top-04022022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.02.2022 1) Současný šéf Severoatlantické aliance (NATO) Jens Stoltenberg (62) se stane novým guvernérem norské centrální banky. Oznámilo to norské ministerstvo financí. Postu v čele Norges Bank se ujme po ukončení svého působení v NATO.
img

V Arizoně se snaží legalizovat bitcoin jako platidlo

04.02.2022 Arizonská senátorka navrhla zákon, který by z bitcoinu učinil legální platidlo. Pokud zákon projde, bude možné bitcoin používat jako hotovost k placení nákupů, účtů a daní.
img

Indonésie zakazuje transakce s kryptoměnami a trhy čekají na výsledky zasedání Fedu

26.01.2022 Trh s kryptoměnami následoval akciové trhy a začal posilovat poblíž lokálního dna. Kapitalizace digitálních aktiv roste již třetí den v řadě. Za posledních 24 hodin vzrostla kryptoaktiva o 3 %, díky čemuž celková hodnota trhu vzrostla na 1,7 bilionu dolarů. Mezitím se vlády o současnou situaci nijak zvlášť nezajímají a určují svůj postoj k trhu s kryptoměnami v dlouhodobém horizontu.
img

Tichomořská země napodobuje zákon Salvadoru o legalizaci Bitcoinu

17.01.2022 Ostrovní země Tonga, která se nachází v Tichomoří oznámila, že chce přijmout Bitcoin jako zákonné platidlo. Zákon je téměř identický jako ten Salvadorský.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 13. ledna 2022

13.01.2022 Tom Emmer, poslanec státu Minnesota, oznámil, že představí zákon, jehož cílem je zabránit Federálnímu rezervnímu systému, aby vystupoval jako retailová banka s potenciální emisí digitálního dolaru.
img

Peru se přidává na seznam: Země předložila svůj návrh zákona o kryptoměnách

06.01.2022 Zatímco obchodníci s etherem a bitcoiny po Novém roce svědomitě čekají, jakým směrem se bude pohyb dále vyvíjet a budou očekávat zlepšení, protože je s čím počítat, v Peru byl představen návrh nového zákona o digitálních aktivech, jehož součástí jsou i kryptoměny.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Technická analýza ETH/USD na 28. 12. 2021

28.12.2021 Paraguayský senát schválil zákon o kryptoměnách, který byl předložen v červenci. Předpisy, které definují několik klíčových pojmů, včetně virtuálních aktiv a žádosti o licenci na těžbu kryptoměn, budou nyní zaslány k dalšímu posouzení.
img

Téma "omikron" je pro zlato silnou trumfovou kartou

22.12.2021 Cena drahého kovu navzdory zhoršující se epidemiologické situaci opět klesla. Investoři dali přednost riziku před defenzivním aktivem: americký akciový trh včera prudce vzrostl.
img

Největší kryptoměnové podvody v roce 2021

17.12.2021 Ether po růstu tuto středu mírně klesl. Bitcoin se nadále obchoduje na jednom místě a testuje sílu úrovně 46 900 a nervy investorů.
img

Ranné zhrnutie (15.12.2021)

15.12.2021 Americké indexy včera klesli. S&P 500 klesol o 0,75 %, Dow Jones sa znížil o 0,30 % a Nasdaq klesol o 1,14 %.
img

Bidenova administrativa zlevní elektromobily a zbuduje 500.000 nabíjecích stanic

14.12.2021 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena dnes zveřejnila ambiciózní plán vybudovat 500.000 nabíjecích stanic pro elektromobily po celé zemi. Na cestě k transformaci amerického automobilového průmyslu hodlá také snížit cenu vozů s elektrickým pohonem, napsala agentura AP. Plán představila viceprezidentka Kamala Harrisová.
img

Technická analýzy páru BTC/USD na 6. prosince 2021

06.12.2021 Dne 23. listopadu média informovala o tom, že indická vláda zvažuje návrh zákona, který navrhuje vytvoření oficiální digitální měny, a zároveň zavádí zákaz všech "soukromých" kryptoměn.
img

Konec spekulacím indického zákazu kryptoměn

02.12.2021 V pondělí indická vláda v parlamentu odpovídala na otázky týkající se obchodování s BTC a kryptoměnami. Odpovědi zazněly v dolní komoře indického parlamentu. Mezitím začalo zasedání parlamentu a lidé očekávali, že bude přijat návrh zákona o kryptoměnách.
img

Budoucnost bez budoucnosti: V indickém parlamentu začala diskuse o kryptoměnách

30.11.2021 Bitcoin a další kryptoměny reagují na zprávy z Indie týkající se regulace kryptoměn v této zemi stále méně.
img

Tento týden vstoupí na trh třetí bitcoinový futures ETF

23.11.2021 Podle agentury Bloomberg se na trhu objevil třetí botcoinový futures ETF. Bitcoinový ETF (ticker X BTF) byl spuštěn v úterý, přibližně měsíc po vytvoření fondu ProShares Bitcoin Strategy Fund. Důvodem byla skutečnost, že SEC (Komise pro cenné papíry a burzu) minulý týden odmítla nabídku fyzické podpory.
img

Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci

19.11.2021 Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci. Uvedli to ekonomové na virtuálním semináři, který ve středu pořádala Národní asociace podnikové ekonomiky.
img

Bitcoin klesol pod hladinu $60,000 ❗

16.11.2021 Kryptomeny sú najhoršou triedou aktív počas európskeho ranného obchodovania. Digitálne aktíva sú pod tlakom viacerých faktorov. Zatiaľ čo niektoré z nich nie sú nové a boli hlásené minulý týždeň, zdá sa, že kombinácia všetkých narúša nálady medzi krypto investormi. Po prvé, americký prezident Biden podpísal návrh zákona o infraštruktúre v hodnote 550 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa nové požiadavky na zdaňovanie kryptomien. Po druhé, Čínska národná komisia pre rozvoj a reformu uviedla, že skúma možnosti uvalenia represívnych cien energie na spoločnosti a domácnosti, ktoré odporujú zákaz ťažby kryptomien v priemyselnom meradle. V neposlednom rade americký finančný dohľad zostáva neochotný, pokiaľ ide o schválenie bitcoinových ETF. SEC zamietla žiadosť o spotové Bitcoin ETF od spoločnosti VanEck koncom minulého týždňa. SEC však naďalej dáva zelenú Bitcoin futures ETF.
img

Brazilský návrh zákona by umožnil mzdy v bitcoinech

08.11.2021 Brazilský poslanec Luizão Goulart chce státním zaměstnancům umožnit výplatu v bitcoinech. Nedávno navrhl zákon, který by umožňoval výplaty zaměstnanců ve veřejném i soukromém sektoru v bitcoinech.
C:\fakepath\top-29092021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2021 1) Akcie v Hongkongu obchodované čínské realitní společnosti Evergrande dnes získaly zpět 13 % své ceny poté, co oznámila, že prodá část svého podílu v regionální bance Shengjing Bank státnímu správci aktiv Shenyang Shengjing Finance Investment Group za 9,99 miliardy jüanů (33,7 miliardy Kč). Hongkongský index Hang Seng se díky tomu stal jediným regionálním benchmarkem, který dokázal vzdorovat negativnímu globálnímu sentimentu a posílit.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí v Kongresu naléhala na zvýšení dluhového limitu

29.09.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera naléhala na Kongres, aby vládě zvýšil dluhový limit. Učinila tak při vystoupení před senátním výborem pro bankovnictví, bydlení a urbanizaci k dopadům koronavirové krize na ekonomiku. Příslušný návrh zákona, který by to umožnil a který by mimo jiné udržel financování vládních úřadů, Senát zablokoval. Na negativní dopady neschválení limitu upozornil i šéf centrální banky (Fed) Jerome Powell.
C:\fakepath\top-28092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2021 1) Investory do asijsko-pacifických akcií dnes znepokojily nové předpovědi vývoje čínského HDP z pera Goldman Sachs a Nomury, které druhé největší světové ekonomice prorokují pomalejší růst kvůli nedostatku elektřiny. Byly to však právě indexy v Hongkongu i kontinentální Číně, které dnes dokázaly posílit a dohnat tak část ztrát, které nabraly v předchozích týdnech.
img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

09.09.2021 Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.
img

Jižní Korea jako první zasáhla proti Applu a Googlu při platbách za aplikace

31.08.2021 Jižní Korea dnes v přelomovém rozhodnutí omezila nadvládu amerických internetových firem Apple a Google v platbách za aplikace v jejich virtuálních obchodech. Stala se první zemí, která takto rázně zasáhla, informuje server CNBC. Zákon o podnikání v telekomunikačním sektoru, přezdívaný anti-Google, dostal před rokem na stůl parlament a dnes o něm zákonodárci rozhodli. V praxi to znamená, že Apple a Google už nebudou moci vývojáře aplikací nutit, aby zákazníci za aplikace platili prostřednictvím Applu a Googlu.
C:\fakepath\usa4.jpg

Senátoři v USA představili dlouho chystaný návrh zákona o podpoře infrastruktury

02.08.2021 Po týdnech složitého vyjednávání a po netradičním víkendovém zasedání představili zástupci republikánů a demokratů v Senátu amerického Kongresu návrh zákona ukotvující masivní investice do infrastruktury v USA. Zhruba bilionový balíček počítá pro příštích pět let s 550 miliardami dolarů (necelých 12 bilionů Kč) v nových výdajích určených na obnovu silnic, železnic, vodovodní a internetové sítě nebo letišť a přístavů. Legislativní proces v Senátu pokračuje, zastánci plánu doufají v jeho schválení do konce týdne.
C:\fakepath\top-08062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v minusu. Nad nulou uzavřel jen hlavní index akcií na burze v Sydney. Investoři vyhodnocovali mimo jiné revidované údaje o vývoji japonské ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí.
img

Akcie spoločnosti Tilray zaznamenali nárast, keďže New York legalizoval marihuanu na rekreačné účely

31.03.2021 Akcie spoločnosti Tilray (TLRY.US) vzrástli o viac ako 4% po tom, čo newyorské úrady prijali zákon o schválení rekreačného užívania marihuany dospelými. Guvernér Andrew Cuomo dnes podpísal návrh zákona. Podľa novej legislatívy môžu dospelí, ktorí dovŕšia 21 rokov, legálne vlastniť 3 unce marihuany. Obyvatelia si teraz budú môcť pestovať marihuanu doma, budú však platiť určité podmienky. New York sa stal 15. štátom v USA, ktorý umožní rekreačné užívanie marihuany.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Reuters: Indie se chystá zakázat kryptoměny, počítá i s pokutami

15.03.2021 Indie chystá zákon zakazující kryptoměny. Pokud by v zemi někdo obchodoval s kryptoměnami nebo takový digitální majetek vlastnil, dostal by podle zákona pokutu. Agentuře Reuters to řekl jeden z vyšších vládních úředníků obeznámených s plánem. Zákon by byl ranou pro miliony investorů, kteří mají o kryptoměny zájem a Indie by se stala první velkou zemí, kde bude držení kryptoměn nelegální. Indické ministerstvo financí se k tomu zatím nevyjádřilo.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal stimulační balík za 1,9 bilionu dolarů

12.03.2021 Americký prezident Joe Biden včera svým podpisem stvrdil vyčlenění dalšího asi 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Jeho "záchranný plán", který ve středu dokončil cestu Kongresem, poskytuje prostředky na protiepidemická opatření a zároveň výrazně rozšiřuje federální systém sociálního zabezpečení. Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová se jej chystají v následujících dnech propagovat napříč Spojenými státy.
C:\fakepath\b-09032021-lv.gif

Bidenův stimulační balík sněmovna znovu projedná ve středu

09.03.2021 Americká Sněmovna reprezentantů dnes neschválí senátní verzi stimulačního balíčku prosazovaného prezidentem Joem Bidenem, o rozsáhlém návrhu bude jednat až ve středu. S odvoláním na kancelář lídra demokratické většiny ve sněmovně Stenyho Hoyera o tom informovala agentura Reuters. Krizový balík o objemu 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) obsahuje přímé platby Američanům i podporu pro školy a lokální úřady.
img

Týdenní tržní výhled: Všechny oči se upínají na ECB

08.03.2021 Minulý týden se na globálních trzích zvýšila volatilita, když se investoři zaměřili na růst výnosů dluhopisů díky zlepšující se americké ekonomiky. Díky pozitivní zprávě o zaměstnanosti z minulého týdne bude tento týden americký dolar velice sledován, přestože se předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell pokusil trhy uklidnit kvůli vyšším úrokovým sazbám.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Senát USA schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

07.03.2021 Senát Spojených států včera schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na podporu americké ekonomiky postižené pandemií covidu-19. Oznámily to tiskové agentury.
C:\fakepath\obrazek-1.png

Investice do akcií výrobců konopí

18.01.2021 Začněme vtipem: Představte si obchodníky spěchající na burze sem a tam. Každý z nich má ve svých rukou tři mobilní telefony. Všichni křičí: “Kup! Prodej! Pět dolů!” Najednou obchodník ztichne a dívá se z okna. Je zima, svět je bílý a leskne se. “Lidi, podívejte”, říká, “padá sníh.” Hala na chvíli ztichne a pak někdo zakřičí: “Prodávejte!”
img

Vánoční povzbuzování z obou stran Atlantiku

28.12.2020 Ve vánoční přestávce se z obou stran Atlantiku objevily dobré zprávy pro finanční trhy. Zaprvé, 24. prosince, po měsících vyjednávání a spekulací, bylo dosaženo dohody mezi Londýnem a Bruselem ohledně jejich budoucích obchodních vztahů, jakmile Británie na konci roku ukončí přechodné období.
img

Denné zhrnutie: Európske akcie rastú v nádeji na dosiahnutie dohody o Brexite

23.12.2020 Európske indexy skončili dnešné obchodovanie vyššie po správe, že dnes je možné dosiahnuť obchodnú dohodu o brexite. Náladu na trhoch zlepšili aj správy o tom, že Francúzsko opätovne otvorilo svoje hranice s pre ľudí, ktorí sa preukážu negatívnym testom na Covid-19 vykonaný za posledných 72 hodín. Dopravné spojenie s Veľkou Britániou prerušili aj ďalšie krajiny, ale francúzska hranica má mimoriadny význam, pretože pokrýva tunel pod Lamanšským prielivom, ktorý je dôležitou tepnou pre obchod na kontinente. Briti a Európska únia sú medzitým blízko k uzavretiu obchodnej dohody o brexite, uviedli v stredu diplomati, oficiálne to však nebolo potvrdené. Agentúra Bloomberg uviedla, že boli dosiahnuté osnovy obchodnej dohody po brexite, citujúc úradníkov oboznámených s touto záležitosťou, hoci obchodné rozhovory medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom sú podľa zdroja agentúry Reuters stále v „konečnej fáze“. Na zajtra však bolo zvolané stretnutie veľvyslancov EÚ, ktorí majú byť informovaní o rokovaniach o brexite. Môže to byť znamenie, že dohoda o brexite je skutočne hotová. Medzitým bol vo Veľkej Británii zistený druhý nový variant COVID-19, ktorý bol prvýkrát objavený v Južnej Afrike. Vláda je teraz pripravená zaviesť cestovné obmedzenia pre tých, ktorí do krajiny vstupujú z Južnej Afriky. DAX 30 vzrástol o viac ako 1%, CAC postúpil o 1,1% a FTSE100 získal 0,7%.
img

Akcie spoločnosti American Airlines dnes zaznamenali nárast

23.12.2020 Americká letecká spoločnosť American Airlines (AAL.US) dnes potvrdila, že stále plánuje zvolať vyradených zamestnancov a dať im výplaty do 24. decembra, a to aj potom, čo Donald Trump odmietol podpísať návrh zákona o hospodárskej úľave, ktorý zahŕňa mzdovú podporu pre letecké spoločnosti.
img

Trump podkopává na twitteru Covid stimulus

23.12.2020 Po těžkém začátku týdne, uprostřed obav z nového kmene koronaviru, se americké akciové trhy vrátily zpět poté, co Kongres i Senát urychlily návrh zákona o osvobození od Covid ve výši 900 miliard dolarů, jenž dostal malou opozici.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Politico: Fiasko s krizovou pomocí ukazuje nefunkční Washington

11.12.2020 Ve Spojených státech vrcholí nejhorší krize veřejného zdraví za posledních 100 let, Bílý dům a Kongres přesto nejsou schopni zajistit další balíček na podporu ekonomiky. Situace přináší nové důkazy o tom, že Washington nefunguje, píše se ve čtvrtečním článku webu Politico.
img

IT sektor vzdoruje poklesu akcií, dál se daří dluhopisům

27.10.2020 Technologický sektor se po včerejších špatných zprávách od SAP pokusilo pozitivně naladit AMD oznámením koupě Xilinxu. V návaznosti roste i řada dalších jmen a sektoru se dnes daří nejlépe, což se promítá i v růstu Nasdaqu. Další akciové indexy jsou však na tom hůř. S&P500 i přes technologickou podporu balancuje kolem nuly a Evropa zůstává výrazně v červeném. Nejhorší zůstává Paříž se ztrátou 1,7 procenta.
img

DAX30 uzavřel týden nad 13 000 bodů - další vzestupná tendence?

12.10.2020 Německý DAX30 překvapil a uzavřel minulý týden nad úrovní 13 000 bodů. Akciový index dosahoval zisků poté, co americký prezident Donald Trump řekl ministru financí Mnuchinovi, aby ukončil současnou debatu o stimulech v boji proti koronaviru s demokraty do amerických prezidentských voleb 3. listopadu. Pro akcie to neveštilo nic dobrého.
img

Rychlé zhrnutie

02.10.2020 Americké indexy dnes zaznamenali nárast. Dow Jones vzrástol o 0,1%, zatiaľ čo index S&P 500 pridal 0,5% a Nasdaq stúpol o 1,4%
img

USD klesá, když se hlasování o stimulaci 2,2 bilionu $ odložilo

01.10.2020 Mnohokrát očekávaný návrh zákona o stimulaci koronaviru byl opět odložen, protože Nancy Pelosi a ministr financí Steven Mnuchin nedosáhli dohody. Předpokládá se, že se budou i nadále snažit najít dohodu o pátém balíčku ekonomické pomoci, který by mohl projít oběma komorami Kongresu.
img

Británie odejde z EU pravděpodobně bez dohody

22.09.2020 Návrh zákona o vnitřním trhu, se kterým přišla vláda Borise Johnsona, ještě více zkomplikoval už i tak složitá jednání mezi Velkou Británií a EU. Pravděpodobnost, že Británie vystoupí z EU bez dohody, se tak podle nás zvýšila na 80%. Za odchod bez dohody Velká Británie podle našeho odhadu zaplati v průběhu příštích pěti let 3 % HDP. Negativní dopady na eurozónu budou zhruba čtvrtinové. Britská centrální banka bude na šok reagovat snížením sazeb do záporu. Hlavním obchodním artiklem, který Česká republika vyváží do Velké Británie, jsou automobily a jejich příslušenství. Zavedení 10% cel by vedlo nejen k růstu cen vyvážených aut ale i poklesu ziskových marží českých automobilek. Celkově by za brexit bez dohody Česko zaplatilo podobnou daň jako ostatní země EU, tedy v průměru 0,2-0,3 pb HDP.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB zhodnotí měnové podmínky jako dostatečně uvolněné

21.09.2020 Data z amerického trhu nemovitostí po raketových růstech z minulých měsíců čeká stabilizace. I tak ale dále porostou. Zlepšení vykáží i zářijové evropské indikátory PMI, spotřebitelská důvěra i německý IFO index. Česká národní banka na svém středečním zasedání zhodnotí měnové podmínky jako dostatečně uvolněné a ponechá úrokové sazby beze změny. V případě potřeby by spíše než ke snížení úrokových sazeb podle našeho názoru sáhla k zavedení kurzového závazku. To ale není na pořadu dne. Z geopolitiky přitáhne pozornost zasedání Evropské rady, výsledky regionálních voleb v Itálii a nekončící sága jménem Brexit.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl ukazuje na silný třetí kvartál, druhá vlna pandemie ale může Evropu zchladit

15.09.2020 Evropský průmysl se v červenci dál zotavoval z masivního propadu v druhém kvartále. Zejména ve Španělsku a v Itálii šla výroba skutečně prudce vzhůru (9,4 a7,4%), ale i v průmyslovém srdci Evropy - v Německu a střední Evropě - výroba dál zrychlovala. Dosavadní čísla tak zatím ukazují na relativně svižný růst ekonomiky eurozóny ve 3Q - když je dáme dohromady s dobrým maloobchodem, tak až na plus 9 % mezikvartálně.
img

Přehled na tento týden: hlavní pozornost na FOMC a BOE

14.09.2020 Aktualizace od nejlepších světových centrálních bank budou tento týden pokračovat trojnásobným přívalem zpráv od Federálního rezervního systému USA, Bank of England a Bank of Japan. Minulý týden se Evropská centrální banka pokusila zmírnit euro, které se v posledních měsících výrazně posílilo. Všechny oči však byly upřeny na žalostný stav jednání o brexitu, který se zintenzivnil, když britský premiér Boris Johnson oznámil plány na porušení mezinárodního práva.
img

Rozbřesk: ECB pod tlakem…

10.09.2020 ECB je znovu pod tlakem. Poslední statistiky ukázaly, že se jádrová inflace v eurozóně propadla na historická minima a celková inflace poprvé od roku 2016 vykazuje negativní hodnoty. Je pravda, že poslední čísla mohou být kvůli pandemii hodně volatilní a ECB se více než na aktuální inflaci dívá na inflační výhled na horizontu 12 až 18 měsíců. I ten však nevypadá dobře. ECB už podle poslední prognózy nečekala, že se v následujících třech letech vrátí do blízkosti 2% cíle. A teď aktuální nižší inflace a výrazně silnější euro pravděpodobně přinutí přepsat centrální bankéře prognózu ještě níž. Situace tak volá po nové akci – nových opatřeních.
img

Nový kurzarbeit ještě více znevýhodní osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), například turistické průvodce. Vláda na ně „zapomněla“, jsou již tři měsíce zcela bez příjmu

09.09.2020 Vláda se má dnes mimořádně sejít, aby schválila návrh zákona s novými pravidly kurzarbeitu. Do budoucna by tak právě mechanismus tohoto kurzarbeitu měl znamenat, že se pod zaměstnanci v čase ekonomické tísně rozevře jakási „záchranná síť“, placená z peněz daňového poplatníka. Budou ji tedy ze svých daní platit také osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). Ty však samy s žádnou takovou „sítí“ počítat nemohou. Alespoň pokud by v tuzemské legislativě i nadále platil pořádek uplynulých měsíců.
C:\fakepath\eurusd-02092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.9.2020

02.09.2020 Americké akcie včera posílily. Akciové indexy táhly vzhůru zejména technologické tituly, například akcie společností Apple a Zoom. Optimismus investorů posílil posun ve vyjednávání o dalším záchranném balíku pro americké hospodářství stižené dopady pandemie a pozitivní statistika o aktivitě amerického zpracovatelského sektoru.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská vládní koalice se pře o rozpočet, zemi hrozí nové volby

19.08.2020 Izraeli hrozí další parlamentní volby, které by byly už čtvrtým takovým hlasováním za méně než dva roky. Vládní koalice se totiž pře o státní rozpočet, který by měl být schválen do pondělka. Pokud se tak nestane nebo nebude přijat zákon o odkladu termínu pro přijetí rozpočtu, budou se v Izraeli automaticky konat nové volby. Informoval o tom dnes deník The Times of Israel, podle něhož se ani dnes strany vládní koalice nepřiblížily dohodě. O hrozbě nových voleb píše dnes i deník The Jerusalem Post.
img

Kryptomeny: Bitcoin sa naďalej obchoduje pod úrovňou 12 000 dolárov

14.08.2020 Po silnom a zdanlivo rovnomernom zotavovaní koncom júla sa na kryptomenný trh vrátila stagnácia. Počas tohto týždňa sa väčšina hlavných kryptomien obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre väčší pohyb. Dominantné postavenie Bitcoinu na trhu kleslo na 58,7%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na takmer 369 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodovania je na úrovni 121 miliárd dolárov.
img

ČSSD svým návrhem zákona o veřejně prospěšných bytových společnostech institucionalizuje „výpalné“, oklešťuje svobodu podnikání a poškozuje střední třídu

09.07.2020 Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro svoje účely. Počítá s tím dnes představený poslanecký návrh ČSSD o veřejně prospěšných bytových společnostech, který by měl obcím usnadnit výstavbu bydlení. Obce by developerům za byty platily pouze nákladovou cenu, zákon by měl podle ČSSD snížit ceny bytů až o třetinu.
C:\fakepath\brexit.jpg

Přehled hlavních událostí kolem brexitu

12.06.2020 Přehled hlavních událostí brexitu (podle eurokomisaře Maroše Šefčoviče se možnost prodloužení přechodného období pro rozhovory EU s Británií definitivně uzavřela):
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa ztrácí v obavách z americko-čínského napětí kolem Hongkongu

27.05.2020 Ceny ropy dnes klesají v obavách z americko-čínského napětí kolem Hongkongu. Reagují především na slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, že připravuje ráznou odpověď na čínský návrh zákona o národní bezpečnosti pro Hongkong.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský vyhledávač Baidu zvažuje odchod z burzy Nasdaq

24.05.2020 Provozovatel největšího čínského internetového vyhledávače Baidu zvažuje odchod z americké burzy Nasdaq. Své akcie by mohl nabídnout blíže domovu. Starosti mu dělá rostoucí napětí mezi Čínou a Spojenými státy a plány Washingtonu na zpřísnění burzovních pravidel. S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar posiluje vlivem napětí mezi Spojenými státy a Čínou

22.05.2020 Dolar dnes posiluje, investoři se k němu obrací jako k bezpečné měně kvůli nové vlně napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Euro, čínský jüan a měny vázané na komodity oslabují.
C:\fakepath\top-21052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2020 1) Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA by mohly omezit přístup čínských firem na americké burzy

21.05.2020 Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
img

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát

20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA pracují na omezení závislosti na dodávkách zboží z Číny

18.05.2020 Zákonodárci a vládní představitelé ve Spojených státech pracují na opatřeních, která by přiměla americké podniky přesunovat aktivity z Číny a snižovat závislost na čínských dodavatelích. Opatření by mohla zahrnovat daňové úlevy, subvence a nová regulační pravidla. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Pin Bar | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Parita | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Sberbank | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Daňové přiznání | DAX 30 | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Číny | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Komoditní | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nemovitosti | Obchodní platformy | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | SWIFT | Švýcarská banka | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Trading Central | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Centrální depozitář | CEPS | Daniel Beneš | Depozitář | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Institut ZEW | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Nová Čína | Moody's Analytics | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Reálný obchodní účet | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Dlouhé pozice | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Americké burzy | Finančnictví | Alibaba | Fibo | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | DAX30 | DAX30 CFD | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | CzechInvest | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Finanční injekce | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Erste | Unipetrol | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Obchody na pražské burze | Index Stoxx 600 Basic Resources | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Investiční plány | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Indikátory důvěry | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Politico | IHS Markit | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Zahraniční forex | Bitcoinový ETF | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Úřad pro finanční služby | Technologie blockchain | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Bitcoin futures | Kraken | ETH | Trh s bitcoiny | Fincentrum | Binance | Robinhood | Těžba kryptoměn | RoboMarkets | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Obchodní války | Zonky | Krypto | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Ether | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Czech Fund | Norges Bank | Profesionální obchodník | USMCA | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trh s ropou | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Cena plynu | Primární nabídka | Daňové úlevy | Regulační orgán | Růst zisků | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Český miliardář | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Bitcoin ETF | Oživení trhu | Inven Capital | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Státní fond | Uber Technologies | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Obchodní nápady | Býčí výhled | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Coffee | Pokles cen | NQ100 | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | SEBA | Digitální aktiva | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Těžební zařízení | Saudi Aramco | Televize CNBC | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Thomas Cook | The Washington Post | Obchodování jedním kliknutím | Kurzarbeit | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | První banky | Očekávaný růst | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Loterie | FSB | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Býčí signál | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Skupina ČEZ | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | EXANTE | SCMP | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Parlamentní volby | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Borsa Italiana | CFD DAX30 | Jeremy Corbyn | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | GM | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Miliardy | Proof of Work | PoW | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | Globální trh | DJI30 | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | CBDC | Impuls | SoftBank Group | ABC | General Motors | NTT | Docomo | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Hlavní trend | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Předčasné parlamentní volby | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Eurovia CS | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Optimismus investorů | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Tým RoboMarkets | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Počet investorů | Yandex | Stratég | Miliardy korun | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Klesající trend | Objem objednávek | CFA | Teherán | Američané | Odškodné | Altria Group | Inovace | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | MOEX | Ptačí chřipka | Barma | Krach | Komunikace | HN | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Kapitalizácia | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Aktivace článku 50 | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Jüan | Koronavirus z Číny | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Freedom Financial Services | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | AML | Směrnice EU | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | NASDAQ: SBUX | SBUX | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Platit daně | Správce daně | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | BP | Tenza | Student Agency | Převody peněz | Americká společnost | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | GEM | Správci aktiv | Gilead Sciences | Prudký propad | Index aktivity | Technická analýza BTC/USD | Jižní Korea | Sestupný trend | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Nouzový stav | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Stav nouze | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Vládní představitelé | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Brusel | Letectví | Kabinet | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Onemocnění | Tiskové agentury | Ekologické organizace | Texas | Další pokles | Národní rozvojový fond | Valné hromady | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Američtí senátoři | Republikánská senátorka | Senátorka | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Pat Toomey | NBC | Projednání v Kongresu | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Mitch McConnell | Politická rozhodnutí | Senát USA | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Andrew Cuomo | Guvernér Andrew Cuomo | Německý parlament | Kevin McCarthy | Lídr republikánů | Senátor Bernie Sanders | Počet nakažených koronavirem | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Hlasování v Senátu | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Izrael | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Společnost Walt Disney | VW | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | DPH | Mexiko | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | CDC | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Tajné služby | Nejvyšší soud | Celková inflace | Více peněz | Valná hromada ČEZ | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření továren | USD za barel | Japonský export | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Chu-pej | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | ODS | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Tweety | Surové ropy | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Společnost Gilead | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Guvernér Colorada | Jared Polis | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | ETN | Státní banka | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Merck | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Býčí scénář | Negativní hodnoty | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Růst BTC | LMC Automotive | LMC | Ruské ministerstvo financí | Protiíránské sankce | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | PELTRO | Biotechnologická společnost | Renault | Josh Frydenberg | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Měny vázané na komodity | Odchod z burzy Nasdaq | Odchod z burzy | Odchod z americké burzy | Čínský vyhledávač | Vyhledávač Baidu | Fischer | China Daily | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Analytické centrum | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Společnost JDE | Index akcií | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Investice do energetiky | Balíček na podporu ekonomiky | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Bývalý prezident | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | CBO | Ředitel CBO | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Německé vládní strany | Býčí trend | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Společnost BP | Portugalský ministr financí | Poptávka po zlatě | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Maroš Šefčovič | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Arizona | Investice do infrastruktury | Sanofi | Stimulační balík | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Dluh Británie | Covid | Druhá vlna pandemie | Finanční výbor | Changpeng Zhao | Cardano | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Průzkum Reuters | Firma ČEZ | Google Pay | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Skupina Smartwings | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinský parlament | Společnost Uber | Exporty | Ant | Japonská společnost | E.ON | Emirates | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | PlanB | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Povinnost podávat daňové přiznání | Burzovní hodnota | Akcie těžařů | KGHM | Insolvence | COVID III | DeFi | Nárůst volatility | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Technická analýza ETH/USD | Cenové hladiny | Vývoj léků | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | VHM | Wedbush | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Izraelská vládní koalice | Nové volby | Likud | Strana Likud | The Times of Israel | Zvi Hauser | The Jerusalem Post | Veřejný dluh Británie | Kryptoměnový trh | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Americký soud | Decentralizované finance | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Sazba hypoték | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | App Store | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Německý DAX30 | Cineworld | Společnost Cineworld | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Jens Klatt | Paul Milgrom | Robert Wilson | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Masivní investice | MicroStrategy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Jitan Solanki | Platby v kryptoměnách | Defi | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Rozvoj těžby | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Moneta | IT sektor | PFE | ABBV | Tržní výhled | Odklad splátek | Šéfové firem | PFE.US | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Indické úřady | Týdenní tržní výhled | Letecká doprava | Polská vláda | Akcie spoločnosti | Česká televize | Stock Spirits | Proražení | Daňový balíček | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Sektor kryptoměn | Siemens | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Očkování | Coinbase Global | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Krizový balík | Futures na ropu WTI | AAL | AAL.US | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Analýza BTC/USD | Stock Spirits Group | Stimulační balíček | Peer-to-peer | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | Holdingové společnosti | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Bidenův stimulační balík | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Výrobci marihuany | CGC | Cronos Group | Cronos Group Inc. | CRON | Aurora Cannabis Inc. | ACB | HEXO | HEXO Corp. | GWPH | MRK | SNY | NASDAQ: SNY | NYSE: MRK | NYSE: PFE | NASDAQ: CARA | CARA | MJ | NYSE: MJ | ETFMG | ETFMG Alternative Harvest ETF | ETFMG Alternative Harvest | AdvisorShares Pure Cannabis | YOLO | NYSE: YOLO | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | MJJ | NYSE: MJJ | Cannabis ETF | NYSE: THCX | THCX | POTX | NASDAQ: POTX | Global X Cannabis ETF | Cambria Cannabis ETF | AMEX: TOKE | TOKE | AdvisorShares Vice ETF | NASDAQ: ACT | ACT | CNBS | NYSE: CNBS | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: ABBV | NASDAQ: TLRY | NASDAQ: APHA | NYSE: HEXO | NYSE: ACB | NASDAQ: CRON | NASDAQ: CGC | NYSE: IIPR | Pumd and Dump | Očekávaný růst trhu s konopím | Očekávaný růst trhu | Růst trhu s konopím | Acreage Holdings Inc. | Acreage Holdings | Lékařské konopí | ETF které investují do marihuany | Futures na indexy | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Polská společnost | Investiční účely | Očkování proti covidu | BlackBerry | Express | Obchodování na asijských akciových trzích | Londýnská akciová burza | Jen Psakiová | Brent (OIL) | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Evropský výrobce letecké techniky | Vlad Tenev | Porušení zákona | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Dan Sullivan | Britská společnost | ČSA | Záchranný plán | Těžby kryptoměn | Objem transakcí s kryptoměnami | Zákon zakazující kryptoměny | Bitbns | Unocoin | Digitální majetek | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Platební prostředek | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | EDF | Bitcoinové transakce | Používání kryptoměn | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Ark | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Ekonomický plán | Odhad letošního růstu ekonomiky | Cena emisních povolenek | DOGE | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Colonial Pipeline | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Plán obnovy | Turów | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Renata Kellnerová | Zisk před zdaněním | Prodejní ceny | Firmy z EU | Evropské společnosti | Salvadorská republika | Nayib Bukele | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Legální platidlo | Platidlo | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Stažení akcií | Den daňové svobody | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | UST | Výroční zprávy | Pivovar | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Odvětví | Akcie letecké společnosti | Kryptoaktiva | MiCA | Divize | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Google Play | Bilion | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | VIAC | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Čínští regulátoři | CVC Capital Partners | CVC | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Byty | Tokeny | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Prazdroj | Evergrande | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Velkoobchodní ceny elektřiny | El Salvador | Vodafone | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Kryptoměnová komunita | Etherea | Čínské realitní společnosti | Alor Broker | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Evergrande dnes | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | VanEck | Jaroslav Haščák | Zvýšení dluhového limitu | Telecom | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Automotive | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Vylepšení teorie aukcí | Nobelovy ceny | Češi | Zavádění kryptoměn | Bohemia Energy | Energetické krize | Kolibřík Energie | Kryptoměnové společnosti | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | ProShares | Giphy | Pozornost | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Izraelská centrální banka | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Meta | Meta Platforms | Starosta New Yorku | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | WeDo | Soud v Haagu | Mzdy v bitcoinech | Společnost | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Nexi | TIM | Pozemky | Jens Stoltenberg | Společnost innogy | Innogy | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Bezpečná aktiva | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Kmen omikron | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Evernym | Prince George | Bidenova administrativa | Letadlo | Technická rezistence | Kryptoměnové podvody | Joe Manchin | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Těžař | DAO | MEXC | Těžby bitcoinů | Hry | Napadení Ukrajiny | Instituce | Digitální ekonomiky | Ericsson | Formace Pin Bar | GlobalBlock | Futures na americké akciové indexy | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Aurubis | Vojenský konflikt | Sankce | Uznání nezávislosti | Rusko-Ukrajinská krize | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Jaderný program | Porušování lidských práv | Ministerstvo financí Ruské federace | Michail Mišustin | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zákaz dovozu ruské ropy | Řetězec | Peníze pro Ukrajinu | Zákon o kryptoměnách | Poslanec | Dovoz uhlí z Ruska | Kancléř Olaf Scholz | Bitcoinové sítě | Ruští zákonodárci | Stažení ruských firem | Dolní komora ruského parlamentu | Honduras | Bitcoin 2022 | Ruští poslanci | Zákonodárci | S2F | Stock-to-Flow | Stock-to-Flow (S2F) | Vzestupný trend | MinFin | Technický výhled trhu | Švédské společnosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Návrat volatility
Návrat výnosů
Návrh dividendy
Navrhovaný balíček
Návrh pololetní dividendy
Návrh PPF
Návrh rozpočtu
Návrh státní rozpočtu
Návrhy UNDP
Návrh záchranného fondu

Následující klíčová slova

Návštěvnické centrum
NAVYA
Návyk
Navýšení cel
Navýšení cel pro dovoz z Číny
Navýšení dividend
Navýšení důchodů
Navýšení kapitálu
Navýšení měnové báze
Navýšení úrokových sazeb
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít