Pondělí 13. červenec 2020 06:33
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
FP Markets

Klíčová slova - Země G20

img

Rychlé shrnutí

14.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 klesl o 1.01 % a Dow Jones klesl o 1.39 %. Dařilo se alespoň Nasdaqu, který přidal 0.48 %.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Saúdská Arábie: Dodávky ropy klesnou o 19,5 milionu barelů denně

13.04.2020 Celosvětové dodávky ropy se po započítání dohody skupiny OPEC+, příslibů členských zemí skupiny G20 a nákupů do strategických rezerv fakticky sníží o zhruba 19,5 milionu barelů denně. Uvedl to dnes saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán. Americký prezident Donald Trump dnes na svém twitterovém účtu napsal, že skupina OPEC+ usiluje o pokles dodávek o celkem 20 milionů barelů denně.
img

Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí

06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
C:\fakepath\graf trader.gif

OECD: Každý měsíc karantény sníží růst HDP o dva procentní body

27.03.2020 Každý měsíc, který hospodářsky silné země stráví v karanténě, povede ke snížení ročního hrubého domácího produktu (HDP) o dva procentní body. Lídrům hospodářsky nejsilnějších zemí světa sdružených ve skupině G20 to ve čtvrtek řekl během videokonference generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría. Jeho komentář byl zveřejněn až dnes.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

MMF kvůli koronaviru zhoršil výhled čínské i globální ekonomiky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli epidemii nového typu koronaviru snížil odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 5,6 z dosavadních šesti procent, s nimiž počítal ještě v lednu. Ve včerejším prohlášení to uvedla šéfka MMF Kristalina Georgievová. Letošnímu růstu globální ekonomiky epidemie ubere asi 0,1 procentního bodu. Růst by tak měl činit 3,2 procenta místo 3,3 procenta, jak fond předpokládal v lednové prognóze.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili

30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.
C:\fakepath\meny.jpg

Lagardeová vyzvala G20 ke snížení cel a obchodních bariér

29.06.2019 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová vyzvala země G20 ke snížení cel a odstranění obchodních bariér. Světová ekonomika se kvůli nim dostala do potíží. Lagardeová to dnes uvedla na summitu G20 v Ósace, kde se největší pozornost na závěr dvoudenních jednání soustředila na schůzku mezi prezidenty Spojených států a Číny.
img

Začal summit G20, dlouho očekávaná schůze Trump-Xi se blíží

28.06.2019 Americký akciový trh uzavřel čtvrteční obchodování převážně se ziskem. Index Dow Jones se jako jediný pohyboval mírně pod úrovní středeční zavírací ceny, S&P 500 přidal 0,4 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily finanční instituce se ziskem 0,9 %. Jediným ztrátovým sektorem se staly energetické společnosti, které odepsaly téměř 0,8 % své hodnoty.
C:\fakepath\g20.jpg

Abe vyzval k překonání obchodních sporů

28.06.2019 Japonský premiér Šinzó Abe dnes na úvod summitu skupiny G20 v Ósace vyjádřil obavy ze sílících obchodních a politických sporů ve světě a vyzval světové vůdce ke spolupráci. Kromě obchodu budou státníci na dvoudenní schůzce jednat i o ochraně životního prostředí či o konfliktu na Blízkém východě.
C:\fakepath\g20 11102013.png

Ministři G20: Rostoucí napětí v obchodních vztazích ohrožuje růst

10.06.2019 Napětí v obchodních vztazích ve světě se zintenzivnilo, a zvýšilo tak rizika pro zrychlení růstu globální ekonomiky. Uvádí to závěrečné prohlášení z dvoudenní schůzky ministrů financí a šéfů centrálních bank skupiny největších ekonomik světa (G20) v japonské Fukuoce. Dokument ale neobsahuje žádnou konkrétní výzvu k řešení obchodních sporů, z nichž největší vedou v poslední době Spojené státy a Čína.
C:\fakepath\EU-Japonsko.jpg

EU a Japonsko potvrdily zájem spolupracovat na reformě WTO

26.04.2019 EU a Japonsko budou spolupracovat na zlepšení pravidel Světové obchodní organizace (WTO). Na společné tiskové konferenci s japonským premiérem Šinzóem Abem to včera na okraj summitu EU-Japonsko v Bruselu uvedl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
img

Cena ropy se propadla na roční minimum

23.11.2018 „Na trhu s ropou se zrcadlí současné ekonomické problémy ve světě. Jednotlivé státy přestávají mezi sebou kooperovat a s vidinou krátkodobého zbohatnutí produkují více ropy, než je trh schopen pojmout. Mezi zeměmi vznikají nové obchodní bariéry, které v konečném důsledku mohou zvýšit nezaměstnanost a cenovou hladinu. Neschopnost dohodnout se může vést až k propuknutí ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Obchodní napětí začíná ovlivňovat globální ekonomiku

05.07.2018 Obchodní bariéry, které budují velké ekonomiky, by mohly ohrozit globální ekonomické oživení a jejich účinky se již začínají projevovat. Oznámila to Světová obchodní organizace (WTO) ve včerejší zprávě o obchodních restrikcích v zemích skupiny největších ekonomik světa G20. Bližší podrobnosti WTO ve zprávě neuvedla, v květnu však ukazatel čtvrtletního výhledu obchodu WTO naznačil, že růst obchodu by mohl ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci zpomalit.
img

Většina zemí G20 se postavila Donaldu Trumpovi

21.03.2018 „Mezinárodní obchod zvyšuje bohatství všech jeho účastníků. V případě navyšování bariér volného obchodu, bude docházet k narůstání pocitů křivdy a nespravedlnosti. Těchto pocitů mohou využít extrémisté, což může destabilizovat současné ekonomické vztahy mezi státy,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
C:\fakepath\g20 11102013.png

Summit G20 se bude patrně věnovat nepoctivým obchodním praktikám

14.03.2018 Ministři financí a guvernéři centrálních bank 20 největších ekonomik světa (G20) se příští týden na svém summitu v Buenos Aires zaměří hlavně na obchod. Ve svém prohlášení zveřejněném na závěr zasedání slíbí boj proti nepoctivým obchodním praktikám a zdůrazní úlohu pravidel globálního obchodu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na návrh závěrečného prohlášení, do kterého měla možnost nahlédnout. Setkání se koná v době, kdy Spojené státy zvyšují hrozbu globální obchodní války zavedením dovozních cel na ocel a hliník.
g20.jpg

Merkelová: Diskuze o volném obchodu na G20 jsou velmi složité

07.07.2017 Diskuze o volném obchodu jsou na summitu skupiny G20 v Hamburku podle německé kancléřky Angely Merkelové velmi složité. Vyjednávači podle ní budou mít ještě hodně práce se závěrečným prohlášením. Šéfka německé vlády a hostitelka vrcholné schůzky to dnes řekla na tiskové konferenci po prvním dni jednání. V otázce terorismu bylo podle Merkelové nalezení shody jednodušší.
trump-merkelova.jpg

Trump slíbil Merkelové pomoc, aby summit G20 skončil úspěchem

04.07.2017 Americký prezident Donald Trump slíbil německé kancléřce Angle Merkelové pomoc, aby nadcházející summit zemí G20 skončil úspěchem. Po jejich společném pondělním telefonátu o tom informoval Bílý dům. Trumpův přístup k mezinárodní politice, který podle mnohých ohrožuje šance nalézt v řadě otázek kompromis, mezitím kritizoval německý prezident Frank-Walter Steinmeier.
g20.jpg

Evropské země G20 chtějí obchod bez protekcionismu

29.06.2017 Evropské členské země uskupení G20 se dnes v Berlíně vyslovily pro naplňování pařížské dohody o klimatu a pro mezinárodní obchod bez protekcionismu. Na společné tiskové konferenci po jednání to řekli mimo jiné německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron. I přes rozdíly v těchto oblastech chtějí hledat společnou řeč se Spojenými státy.
g20 14122014.png

Ministři zemí G20 nepodpořili volný obchod

19.03.2017 Ministři financí zemí G20 se na zasedání v západoněmeckém Baden-Badenu nedohodli ve společném prohlášení na jasné podpoře volného obchodu. Na tiskové konferenci to uvedl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Proti byly Spojené státy, které po zvolení Donalda Trumpa prezidentem směřují k výrazným změnám v obchodní politice. Agentura Reuters hovoří o dosud největším střetu nové americké administrativy s mezinárodním společenstvím.
schauble2.jpg

Schäuble nevylučuje novou finanční krizi

07.10.2016 Nová globální finanční krize nemůže být vyloučena ani po všech změnách regulace finančního sektoru po poslední krizi...
img

Měnová politika musí být doplněna fiskální stimulací vlád

04.10.2016 Během uplynulých 3 měsíců zdůraznili představitelé několika světových centrálních bank, že měnová politika může sice koupit čas, ale jsou potřeba i další kroky. Ve svém předchozím čtvrtletním bulletinu demonstrovala Bank of England, že peněžní multiplikátor, který ospravedlňuje intervenci centrálních bank, nefunguje. Za těchto okolností jsou na tahu vlády. V prostředí dramatických změn požadovaly všechny mezinárodní organizace, zejména Mezinárodní měnový fond a země G20, zvýšení veřejných výdajů, které by pomohly přiblížit ekonomický růst na úroveň před začátkem krize. Není pochyb o tom, že v tomto čtvrtletí bude téma vládních výdajů zaměstnávat investory po celém světě.
g20.jpg

Lídři G20 podpoří růst globální ekonomiky

05.09.2016 Představitelé zemí skupiny G20 se budou snažit výrazněji podpořit růst globální ekonomiky a naopak se postaví proti...
g20 14122014.png

G20 slíbila podpořit globální růst

05.09.2016 Lídři skupiny zemí G20 se zavázali podpořit slábnoucí růst globální ekonomiky a postavit se proti...
global economy.jpg

Lídři G20 jednají o podpoře světové ekonomiky a obchodu

05.09.2016 Nejvyšší představitelé zemí skupiny G20 by dnes na závěr dvoudenního summitu měli oficiálně slíbit, že...
g20flags.jpg

Summit G20 míří k dohodě o podpoře globální ekonomiky

04.09.2016 Šéfové zemí tvořících skupinu největších ekonomik (G20) se dnes na úvod dvoudenního rokování ve...
G20-Logo.jpg

Čínský prezident vybídl G20 k lepší koordinaci

04.09.2016 Čínský prezident Si Ťin-pching na úvod summitu skupiny nejvyspělejších ekonomik G20 varoval před kumulací rizik...
MMF.jpg

MMF vyzval G20 k podpoře světové ekonomiky

01.09.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval nejvyšší činitele skupiny zemí G20 k důraznější podpoře hospodářského růstu...
g20-schuze.jpg

Země G20 společně podpoří růst

24.07.2016 Zástupci největších světových ekonomik sdružených ve skupině G20 se dohodli na společné podpoře...
britanie 08012014-2.png

Británie na jednání G20 čelí tlaku

24.07.2016 Británie se na včerejším zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank skupiny G20 ocitla pod...
g20 14122014.png

G20 musí pro podporu růstu dělat víc

24.07.2016 Země G20 musejí znásobit úsilí, aby podpořily hospodářský růst, a využít k tomu mohou všechny nástroje...
img

Forex: Data z amerického trhu práce by měla dolar podpořit

29.02.2016 Americký dolar pokračoval v minulém týdnu ve svém úspěšném tažení, když si proti euru polepšil z kotací kolem 1,1150 EUR/USD na počátku týdne...
cina 21072013.png

Čína chce od G20 podporu ekonomiky

26.02.2016 Čína dnes vyzvala své partnery ve skupině největších světových ekonomik G20 k větší koordinaci...
img

Zasedání zemí G20 povzbuzuje akciové trhy

26.02.2016  Evropský akciový trh dnes následuje včerejší pozitivní výkony amerických indexů, které v noci posílily sko...
g20 summit.jpg

Lídři G20 budou debatovat o ekonomice

13.11.2015 Konflikt v Sýrii, migrace a boj proti terorismu se s velkou pravděpodobností dostanou na pořad jednání...
usa 14122014-2.png

MMF doporučil USA počkat s vyššími úroky

13.11.2015 Spojené státy by měly počkat se zvyšováním úroků na známky růstu inflace a dalšího zlepšování domácího...
Lagardeova.jpg

Lagardeová: Země G20 musejí udělat víc

06.09.2015 Největší ekonomiky světa musí zesílit reformní úsilí, aby se jim podařilo zvýšit hospodářský růst v souladu...
g20 11102013.png

Summit G20 se zaměří na růst ekonomik

14.11.2014 Australské město Brisbane o víkendu hostí summit skupiny G20, která sdružuje největší ekonomiky světa...
global economy.jpg

Země G20 budou podporovat globální růst

24.02.2014 Ministři financí a představitelé centrálních bank skupiny 20 největších ekonomik světa (G20) se dohodli na podpoře...
img

Ranní komentář s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF a ZLATA

06.09.2013 Americký sektor služeb dosáhl v srpnu podle indexu nákupních manažerů (PMI) nejrychlejšího růstu od prosin...
brics 05092013.png

Skupina BRICS založí fond na podporu měn

05.09.2013 Skupina BRICS, kterou tvoří pět velkých zemí rozvíjejícího se světa, založí fond na stabilizaci svých měn a vloží do něj...
g20 summit.jpg

G20 letos uzavře dohodu o snižování dluhů

18.04.2013 Skupina největších světových ekonomik G20 chce během letošního roku uzavřít novou dohodu o snižování...
usdjpy 07022013.gif

Shrnutí asijské obchodní seance 7.2.2013

07.02.2013 Na forexových trzích oslabovalo euro, i když později se pokles jeho kurzu zastavil. Trh reagoval hlavně na...
img

Makro: MMF navýší zdroje pro boj s krizí

19.06.2012 Mezinárodní měnový fond plánuje navýšit finanční prostředky pro boj s kri...
MMF2.png

MMF již získal do krizových fondů 316 miliard USD

19.04.2012 MMF podle jeho šéfky Christine Lagardeové již má od členských zemí slíbeno, že přispějí nejméně 316 miliardami USD.
trhy akcie.jpg

MMF se blíží dohodě o posílení krizových fondů

18.04.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) se před nadcházejícím jarním zasedáním pomalu blíží dohodě o zvýšení krizových fondů.
eurodolar 23092011.png

Forex: Riziková averze srážela euro

23.09.2011 EUR/USD o více než půl procenta oslabil z ranních úrovní 1,3550 až na 1,3450.
img

Makro: Země G20 se zavázaly snížit zadlužení o polovinu do roku 2013

28.06.2010 Většina průmyslových zemí G20 se na sumitu v Torontu dne 26. a 27. června zavázala snížit veřejné sch...
img

EURO SE PRUDCE ODRAZILO - VYDRŽÍ?

26.04.2010 SLEDOVANÉ UDÁLOSTI (všechny časy v GMT)o USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu (14:30...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Čínský jüan | Exotické měny | Nový Zéland | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Americký dolar | Analýza | BRICS | Bank of England | Ben Bernanke | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Ukazatel | Volatilita | WTO | Zlato | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Makroekonomická data | Ceny komodit | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Makro | Obchodní seance | Portugalsko | Riziková averze | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | EURUSD | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Členské země eurozóny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektronické obchodování | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Irsko | Islámský stát | ISM | Komoditní | Kurz britské libry | Kurzy | Maďarsko | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | Praní špinavých peněz | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Směnné kurzy | Státní dluh | Trh | Velká Británie | WTI | Země BRICS | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Christine Lagarde | Indie | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Vzdělání | Guvernér centrální banky | Agentura AP | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | EFSI | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Wolfgang Schäuble | Ministr financí | Renminbi | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Ekonomický a strategický výzkum | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Mezinárodní instituce | Glencore | Členství v EU | Globální finanční krize | Vladimir Putin | Die Welt | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Dnešní ekonomický kalendář | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Regulace finančního sektoru | Zahraniční investice | Ztráty | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Agentura AFP | Odhodlání | Výhled | Americký trh práce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Růst čínské ekonomiky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Příjmy | Podnikatelská aktivita | ČTK | Světový finanční systém | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Politico | Obchodování na zámořských trzích | BHS | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Geopolitické napětí | Ekonomické krize | Trh s ropou | Pád ceny ropy | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Steven Mnuchin | Ukončení obchodní války | Pozornost trhu | Technologický Nasdaq | Celní válka | XTB Research | Kristalina Georgievová | Krácení daní | Hospodářské dopady | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Trump dnes | KOSPI | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Objem | Dovoz čínského zboží | Obchod | Konkurenceschopnost | Bilance | Zavedená cla | Americký Senát | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Ministři zemí G20 | AFP | Rozvoj | Problémy | Nejistoty | Protekcionismus | Nálada | Prohlášení | Předseda | Ředitelka | Ztráta | Pracovní trh | Ministr energetiky | Hospodářský růst v Číně | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Odhad letošního růstu | Epidemie koronaviru | Pandemie | Americké ekonomiky | COVID-19 | Stabilita | Vývoj | Videokonference | Prudký pokles | Stimuly | Letectví | Počet nakažených | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Král Salmán | Salmán | Domácnosti | Růst | Biliony | Lídři skupiny G20 | Ángel Gurría | Ekonomiky | Skupina OPEC | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Snížení produkce | Objem nákupů ropy | Abdalazíz bin Salmán
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Zelené oživení ekonomik
Zelení miliardáři
Zelený dluhopis
Zelený plán
Zelený plán Bruselu
Země BRICS
Zemědělské komodity
Zemědělství
Země EU
Země eurozóny

Následující klíčová slova

Země G7
Země OPEC
Země platící eurem
Země používající euro
Země skupiny G20
Země s největšími stříbrnými rezervami
Země WTO
Zemní plyn
Zend Trade
Zero Bond
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CMS Forex
FXCM
LYNX
reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít