Středa 05. říjen 2022 20:30
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room
reklama
Purple Trading Room
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - CFDWorld

img

Růst předplatitelů Netflixu se po pandemické boomu zpomaluje, akcie se propadly o 11 %

26.04.2021 Společnost Netflix Inc. uvedla, že pomalejší produkce televizních programů a filmů během pandemie poškodila růst předplatitelů v prvním čtvrtletí, kdy v úterý klesl podíl největší streamovací služby na světě o 11 %.
img

Americká ekonomika nabírá na obrátkách

16.04.2021 Americká ekonomika nabrala na jaře na rychlosti na základě rostoucí důvěry spotřebitelů, uvedl Federální rezervní systém ve středu (15.04.2021) a předseda Fedu Jerome Powell se vyjádřil, že je na cestě k silnějšímu růstu a přijímání zaměstnanců v následujících měsících.
img

Mezinárodní měnový fond (MMF) podporuje globální předpověď růstu

14.04.2021 MMF vylepšil svou prognózu globálního ekonomického růstu podruhé za tři měsíce, přičemž varoval před prohlubující se nerovností a rozdíly mezi vyspělými a méně rozvinutými ekonomikami.
img

„Optimističtí" tvůrci politiky Fedu očekávají, že americká ekonomika vystoupá

09.04.2021 Tvůrci politiky Federálního rezervního systému jsou ohledně ekonomického výhledu USA optimističtí. Důvodem je rostoucí počet očkovaných Američanů a fakt, že vládní pomoci se postupně dostává domácnostem i podnikům.
img

Ropa poklesla: lockdown v evropských zemích vyvolává obavy z poptávky

29.03.2021 Ceny ropy ve čtvrtek 25.3. oslabily kvůli pochybnostem o rychlosti oživení světové poptávky po ropě, přestože zůstává zablokován Suezský průplav, který omezuje dodávky klíčovou obchodní cestou.
img

AstraZeneca

25.03.2021 EMA stojí za bezpečností vakcíny AstraZeneca. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek 18. 3. 2021 uvedla, že vakcína od společnosti AstraZeneca nesouvisí s celkovým zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin. Celkové výhody převažují nad riziky.
img

Velcí investoři sázejí na výprodej dluhopisů

16.03.2021 Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.
img

Hodnotu farmaceutických společností ovlivní vyřešení produkčních problémů

03.03.2021 Rok 2021 pokračuje v očkovacím maratonu světové populace. Akcie společností vyrábějících vakcíny proti covid-19 nezažívají svá historická maxima a jsou na tom v tomto smyslu stejně jako jiné sektory na finančních trzích. Z dlouhodobého hlediska se však očekává vyřešení výrobních problémů a objemy objednávek mají dosáhnout mnohonásobků stávající úrovně. To nahrává ve prospěch dalšího růstu akcií farmaceutických společností. Ten jsme mohli sledovat v průběhu minulého roku, kdy hodnota některých firem v tomto segmentu rostla v řadě až několika stovek procent, a to díky výsledkům klinických testů a schvalovacích procesů.
img

Fed: americká ekonomika ožívá

02.03.2021 V očekávání trhu může být Fed nucen zpřísnit měnovou politiku dříve, než se očekávalo. Špičkoví američtí centrální bankéři doručili investorům jednoduchý vzkaz zaměřený na rostoucí výnosy amerických dluhopisů a cenová rizika: Nečekejte žádné změny, dokud se ekonomika jednoznačně nezlepší.
img

Cena černého zlata vzrostla – omezení těžby pokračuje

04.02.2021 Cena ropy vzrostla ve čtvrtek ráno po tom, co se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC +) na středečním setkání zavázala pokračovat ve snižování těžby. Také USA informovaly o čerpání dodávek ropy.
img

ECB je připravená použít všechny nástroje potřebné ke zvýšení inflace

29.01.2021 "Evropská centrální banka je připravena využít všechny nástroje potřebné ke stimulaci inflace a pozorně sleduje zhodnocení eura," uvedl člen rady guvernérů Olli Rehn.
img

Lagardová se drží výhledů na oživení

14.01.2021 Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardová se ve středu postavila proti ekonomickému pesimismu a potvrdila, že k oživení hospodářství dojde, když poklesne pandemická nejistota. Zároveň se vyjádřila, že Evropa má všechny nástroje potřebné k překonání této krize.
img

ECB zmírňuje zákaz dividend kvůli COVID-19, zlepšují se vyhlídky

17.12.2020 Evropská centrální banka v úterý rozhodla o tom, že dovolí bankám vyplatit akcionářům část svých kumulovaných zisků z let 2019–2020, pokud mají dostatek kapitálu. Nejvyšší kontrolní banka v oblasti bankovnictví v eurozóně stále žádá banky, aby byly obezřetné, aby uchovaly kapitál před vlnou nesplacených půjček, která by mohla dosáhnout 1,4 bilionu eur (1,70 bilionu dolarů).
img

Ekonomické nerovnosti komplikují špičkovou ropnou diplomacii

03.12.2020 Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků. „Slabší“ členové, včetně Iráku, Nigérie, mají méně ekonomických rezerv a jsou zranitelnější vůči nízkým cenám. Rusko může lépe absorbovat ropné šoky než jeho arabští spojenci v Perském zálivu díky flexibilnímu výměnnému kurzu k americkému dolaru.
img

Topení plynem v Česku je zatím levnější, ale na jak dlouho?

02.12.2020 Letošní podzim se vyvíjel v trendu klesajících cen, a to nejen co se týče plynu, ale i uhlí. Zatímco ještě koncem října jsme mohli vidět, že cena plynu se podle údajů Business Insider pohybovala kolem úrovně 3,35 USD za MMBtu, v druhé půlce listopadu dosahovala hodnoty 2,77 USD za MMBtu. V průběhu necelého měsíce se tak hodnota této komodity na trhu propadla o 17 procent.
img

Technologické tituly: bublina, nebo podložený růst?

27.10.2020 Akciový trh od prudkého propadu v únoru a v březnu zaznamenává v posledních dnech svá historická maxima. Jde však o podložený růst nebo se jedná o "bublinu"? Jeden z hlavních indexů S & P 500, který sdružuje výkonnost 500 největších společností ve Spojených státech, se nachází v blízkosti svých historických maxim.
img

Projekt na Cínovci s novou dynamikou

25.09.2020 Projekt těžby lithia na Cínovci technicky připraví německá skupina SMS Group. Výběr tohoto inženýringového leadera projektu Cínovec oznámila společnost European Metals (EMH). Ta má v licencované společnosti Geomet 49% podíl, 51 % drží ČEZ prostřednictvím Severočeských dolů.
img

Venezuela čelí hrozbě, že těžba ropy klesne na nulu

02.09.2020 Venezuela, která se kdysi považovala za jednu z prosperujících zemí Latinské Ameriky, se ponořila do propasti. Roky špatného ekonomického řízení a korupce vyvolaly monumentální ekonomický kolaps, kvůli kterému se země bohatá na ropu stala jednou z nejchudších v Jižní Americe. Ropa hraje ve Venezuele dominantní úlohu a je zodpovědná za téměř všechny příjmy z vývozu a značnou část hrubého domácího produktu. Momentálně se však objevují náznaky, že se z ní stane „vyschlý“ stát.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
img

Poptávka po oceli v EU klesla v prvním čtvrtletí o 12 %

06.08.2020 Spotřeba oceli v Evropské unii se v prvním čtvrtletí meziročně snížila o 12 %, protože pandemie COVID-19 zhoršila již tak nepříznivé vyhlídky, o čemž informovala průmyslová skupina Eurofer. Koronavirová krize se pravděpodobně projeví více ve druhém čtvrtletí, protože opatření související s uzavřením jednotlivých ekonomik začaly až v posledním měsíci čtvrtletí.
img

Saudská Arábie zaznamenala v druhém čtvrtletí deficit 29 miliard dolarů kvůli poklesu příjmů z ropy

30.07.2020 Ministerstvo financí Saudské Arábie uvedlo, že země zaznamenala v druhém čtvrtletí tohoto roku deficit 109,2 miliard rijálů (29,12 miliard dolarů) kvůli nízkým cenám černého zlata.
img

Druhá vlna COVID-19 nezpůsobí pokles ceny ropy

29.07.2020 Seskupení zemí produkujících ropu OPEC + se v průběhu tohoto měsíce dohodlo, že od příštího měsíce bude zmírňovat omezení produkce. Rozhodnutí sdružení přichází potom, co se světová ekonomika pomalu probouzí po globálním ekonomickém šoku způsobeném pandemií koronaviru. Sdružení od května omezuje produkci o 9,7 milionu barelů za den (bpd), což je přibližně 10 % celosvětové nabídky, a to v důsledku prudkého poklesu poptávky kvůli rozsáhlým blokádám zemí. Nyní však plánuje snížit tato omezení jen na 7,7 milionu bpd do prosince 2020.
img

Trump nemá zájem vést obchodní jednání s Čínou

16.07.2020 Prezident Spojených států Donald Trump v úterý "zavřel dveře" pro obchodní jednání druhé fáze s druhou největší ekonomikou na světě, Čínou, a zdůraznil, že nechce jednat s Pekingem o obchodu kvůli pandemii koronavirus.
img

Ocenění pro rychle rostoucí Fin-Tech se ztrojnásobí na 5,5 miliard dolarů

25.06.2020 Období uplynulých týdnů přineslo rapidní nárůst v sektoru e-commerce. Je to důsledek toho, že se více lidí rozhodlo nakupovat a platit za zboží online, aby byla dodržena pravidla sociálního odstupu kvůli COVID-19. Společnost, která poskytuje služby online obchodníkům s cílem pomoci jim řídit jejich transakce, oznámila investiční pobídku.
img

Trumpova administrativa se zavazuje prosazovat „reset“ ve WTO

18.06.2020 Trumpova administrativa bude usilovat o rozsáhlou novelizaci „zastaralých celních praktik“ ve Světové obchodní organizaci. Chce napravit roky neférového zacházení se spojenými státy.
img

Světová banka tvrdí, že koronavirus snížil globální produkci do roku 2020 o 5,2 %

11.06.2020 Podle Světové banky způsobí koronavirus snížení globální ekonomické produkce v roce 2020 o 5,2 %. Zároveň poznamenala, že její poslední prognózy se upraví směrem dolů, pokud bude přetrvávat nejistota ohledně pandemií a blokování podnikání.
img

Čína představuje hnací sílu globálního oživení poptávky po ropě

04.06.2020 Čínská poptávka po ropě se zotavila na úroveň více než 90 % původního stavu před pandemií koronaviru začátkem tohoto roku, což je překvapivě silné oživení, které by se mohlo odrazit v třetím čtvrtletí.
img

OPEC+ musí naplánovat „exit“ strategii

28.05.2020 Saudská Arábie a její spojenci v rozšířené skupině zemí vyvažujících ropu OPEC+ začaly sotva implementovat snižování produkce, takže se může zdát předčasné začít mluvit o potřebě strategie ukončení.
img

Negativní úrokové sazby jsou jako poslední na seznamu Bank of England (BOE)

21.05.2020 Podle Barclays je snížení úrokových sazeb pod nulovou úroveň poslední politickou možností, kterou by představitelé Bank of England v současnosti zvolili. Obnovené nákupy aktiv, které mohou být nakloněny k těm rizikovějším, budou pravděpodobně první volbou centrální banky. V červnu očekávají dalších 100 miliard liber (120 miliard dolarů) kvantitativního uvolnění.
img

OPEC opět snižuje prognózu poptávky po ropě pro tento rok

14.05.2020 OPEC letos ve středu snížil svou prognózu globální poptávky po ropě a jeho zástupci uvedli, že toto čtvrtletí bude mít "nejstrmější" pokles. Organizace zemí vyvážejících ropu v současnosti očekává, že v roce 2020 se světová poptávka sníží o 9,07 milionu barelů denně (bpd), což představuje pokles o 9,1 %, v roce 2020. Minulý měsíc OPEC očekával pokles o 6,85 milionů barelů denně.
img

Americký obchodní deficit se zvyšuje

07.05.2020 Deficit amerického obchodu se v březnu zvýšil, když Spojené státy zaznamenaly rekordní pokles exportu.
img

Stres na peněžním trhu zdůvodňuje další kroky ECB

30.04.2020 Náklady na financování peněžních trhů v eurozóně zůstávají na znepokojivě vysoké úrovni i po bezprecedentních krocích ECB, což naznačuje, že centrální banka bude možná muset udělat více, aby zajistila plynulé poskytování krátkodobých úvěrů do ekonomiky.
img

USA musí při všech dohodách o restrukturalizaci dluhu požadovat transparentnost čínského dluhu

24.04.2020 Spojené státy musí trvat na tom, aby rozvojové země zveřejnily dluh a další závazky vůči Číně jako součást jakékoliv budoucí dohody o restrukturalizaci dluhu nebo mezinárodního balíku pomoci.
img

Hlavní ekonomka MMF tvrdí, že 100 zemí požaduje pomoc v důsledku pandemie

16.04.2020 Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 1 bilionu dolarů je "dost výrazná", aby pomohla členům vyrovnat se s pandemií koronaviru, avšak možná budou zapotřebí další zdroje poté, co se následky krize projeví v plné míře v rozvojových zemích.
img

Pandemie letos uvalí Japonsko do hluboké recese

09.04.2020 Očekává se, že Japonsko se v tomto roce dostane do hluboké recese. Národní banka Japonska (Bank of Japan – BoJ) chystá pobídky v podobě uvolnění měnové politiky.
img

Dodávky ropy nadále rostou

02.04.2020 Trh s černým zlatem nadále dosahuje nových minim. Pandemie koronaviru tlačí poptávku po ropě stále níže, a také cenová válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií neprospívá tomu, aby se trend komodity v blízké budoucnosti změnil.
img

Zlato pokračuje ve své růstové "rallye"

26.03.2020 Ceny zlata opět rostou po několikadenní sérii propadu. Investoři tak využili "nucený" prodej z minulého týdne na to, aby naakumulovali prostředky do nových nákupních pozic v očekávání dalšího delšího období nízkých úrokových sazeb.
img

Hodnota černého zlata atakuje osmnáctiletá minima

19.03.2020 Ceny ropy nadále klesají kvůli nízké poptávce vyvolené epidemií koronaviru, která v posledních dnech přerostla až do pandemie.
img

Fed snižuje sazby, aby zmírnil dopad koronaviru

04.03.2020 Federální rezervní systém (Fed) USA v úterý (04.03.2020) snížil úrokové sazby ve snaze ochránit největší ekonomiku světa před dopadem koronaviru, ale nouzový krok neuspokojil finanční trhy USA, které vyvolaly obavy z hlubšího a trvalého zpomalení.
img

Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže

26.02.2020 Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.
img

Propuknutí koronaviru zmírňuje dopad čínské daně na kovový šrot

20.02.2020 Osvobození Číny od dovozních cel na měděný a hliníkový šrot v USA výrazně nezvýší dodávky materiálu, protože poptávka po kovech poklesla v důsledku vlivu koronaviru.
img

Cílem OPEC je prodloužení snížení produkce ropy do června, důvodem je znepokojení z šíření koronaviru

29.01.2020 OPEC chce prodloužit současné snížení těžby ropy od března alespoň do června s možností většího snížení, pokud bude poptávka po ropě v Číně významně ovlivněna rozšířením nového koronaviru.
img

MMF upravuje globální ekonomický výhled, ale varuje před množstvím rizik

21.01.2020 Mezinárodní měnový fond předpověděl, že světová ekonomika v roce 2020 posílí, i když jen mírným tempem, než se původně předpokládalo při hrozbách, které jsou každým dnem vyostřenější.
img

Tesla atakuje nová historická maxima

09.01.2020 Tržní kapitalizace společnosti TESLA, která se proslavila výrobou elektromobilů, už téměř dosahuje hodnoty jako General Motors (GM) a Ford dohromady.
img

Německo vydá první „zelený dluhopis“ v druhé půlce roku 2020

20.12.2019 Německo uvede svůj první zelený dluhopis s emisí v milionech eur v druhé půlce budoucího roku, aby využilo prosperující trh s udržitelnými financemi.
img

IPO Saudi Aramco překonalo očekávání a dosáhlo několik tržních "NEJ"

12.12.2019 Když princ Muhammad bin Salmán zmínil, že ocenění firmy Saudi Arabian Oil Company, známé pod zkráceným názvem Saudi Aramco, by se mělo pohybovat kolem 2 bilionů USD, nebyl daleko od pravdy. Navzdory tomu, že odhady odborníků e pohybovaly na úrovni 1,5 ž 1,7 bilionů USD a princovo tvrzení označovali za přehnané, během středečního IPO nakonec dosáhla tržní kapitalizace firmy 1,9 bilionu USD, překonala tak všechna očekávání a dosáhla úrovně těsně pod odhadem prince.
img

Evropa musí být odstavená od globálních systémů platebních karet

28.11.2019 Evropa musí překonat svou závislost od mezinárodních poskytovatelů platebních služeb. Úlohou Evropské centrální banky ale není vytlačit iniciativu zahraničního soukromého sektoru.
img

Slabí poskytovatelé úvěrů jsou nejvíce zranitelnou oblastí eurozóny

21.11.2019 Velmi nízké úrokové sazby ECB oslabují zisky bank, podporují růst úvěrů a také vedou k nadměrnému riziku. Tato zranitelná místa v eurozóně jsou už několik let stále větší a větší. Úrokové sazby s vysokou pravděpodobností zůstanou v následujících deseti letech na nízkých úrovních, což může vést k dalším deformacím.
img

„Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvírá prodejnu v Berlíně

15.11.2019 Tesla postaví svoje první evropské výrobní a dizajnérské středisko nedaleko Berlína, což lídrovi v oblasti elektrických vozidel v USA získá prestižní ocenění Made in Germany, stejně jako místním rivalům Audi, BMW a Mercedes, kteří připravují výrobu konkurenčních automobilů.
Související klíčová slova: Partneři | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Inflace | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Británie | OPEC | HDP | Devizové rezervy | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Bond | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Distribuce | Dluhopis | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Futures | IPO | Insider | Komodity | Korekce | MMF | Mezibankovní | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obligace | Portfolio | Quote | Riziko | Ropa | Sentiment | Spotový trh | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | WTO | Yield | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Bank of America | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Těžba ropy | Futures kontrakt | Stres | Optimismus | Investiční příležitost | IEA | Uvolnění měnové politiky | Partners | Financování | Investiční společnosti | Nasdaq Composite | Portugalsko | Obchodní deficit | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURIBOR | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Graf | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investing | ISM | JP Morgan | Komodita | Management | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Odkup akcií | Oslabení měny | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Trh | Tržní podíl | Volatility | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ING | EBITDA | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tier 1 | Spojené státy | Černé zlato | Tržby | Zaměstnanost | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | 1 milion | Burze | Ekonomický kolaps | Aramco | Markit | Ernst & Young | CNN | Microsoft | Investing.com | Členové OPEC | Bloomberg Terminal | Zvyšování sazeb | Brazílie | Japonský premiér | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Velcí investoři | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Firmy | Kapitálové rezervy | Economic | IHS | Globální finanční krize | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Britské banky | Hlavní indexy | Alibaba | S&P | Guvernér | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | CySEC | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Ceny futures kontraktů | Predikce | Průzkum | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Čistý příjem | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Mercedes | Audi | Business Insider | IHS Markit | MUFG | JP Morgan Asset Management | Tržní kapitalizace společnosti | Goldenburg Group | Akcie Tesly | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Lithium | Ceny lithia | Obchodní války | Wood Mackenzie | OPEC+ | Obchodní bariéry | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Pokles ceny | Šéf Fedu | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trh s ropou | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Goldenburg Group Ltd | Refinitiv | Odhady analytiků | Prezident USA | Analytici společnosti | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Cena komodity | Státní fond | Zájem investorů | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | CNY | Akcie firmy | Čínský trh | Záporné sazby | Akcie Netflixu | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Poskytování úvěrů | Bohatí | Oživení ekonomiky | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Obchodní praktiky | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Obchodní spory | Banka Goldman Sachs | Následky krize | Hospodářské krize | Čistý zisk | Celkové příjmy | Deficit | Mediální společnosti | Německá vláda | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Tadawul | Firma | Martin Krištoff | Tesla Elon Musk | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | EMH | Generální ředitel | Společnost GM | GM | Poskytovatelé úvěrů | IPO Saudi Aramco | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Globální trh | Christine Lagardová | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | General Motors | Rozvoj | CFD World | Stavebnictví | Problémy | Finanční ztráty | Prodeje akcií | Prognózy | Goldenburg | Největší producent ropy | Vývoj hodnoty akcií | Vývoj hodnoty akcií Saudi Aramco | Úspěšné IPO | Světové obchodní organizace | Plyn | Prohlášení | Farmaceutická společnost | Míra | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Ředitelka | Zelený dluhopis | Martin Kryštoff | Disney | Bydlení | Peking | Zvýšení inflace | Dlouhodobí investoři | Prodej automobilů | Netflix | NFLX | Inovace | General Motors (GM) | Washington | Írán | Irák | Ministr energetiky | USA Donald Trump | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Poradenství | Dobré zprávy | Spotřebitel | Prezidentka Christine Lagardeová | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Americké hospodářství | Šíření koronaviru | Změny cen | Nový virus | Virus | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Rychlý pokles cen ropy | Snížení těžby ropy | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Čínská vláda | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Obavy z pandemie | Cestovní ruch | Vývoj | Cenová válka | Ekonomka MMF | Cenové války | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Nouzový stav | Profitovat | Zisk společnosti | Šíření viru | Nákupy aktiv | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Hodnota černého zlata | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Chris Rupkey | Hotovost | Růst | Koronavirové krize | Signál | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Války | Organizace | Práce | Údaje | Ropný průmysl | Hluboké recese | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Snížení produkce | IMF | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | Úvěrová kapacita | Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu | Kapacita Mezinárodního měnového fondu | Úspory | Oživení eurozóny | Uzavření trhů | USD za barel | Ekonomická omezení | Spotřeba ropy | Kupovat dluhopisy | SARS-CoV-2 | Posílení | Omezení pohybu | Transparentnost čínského dluhu | Joe Biden | Období volatility | Cestování | Pracovní síly | Náklady na financování peněžních trhů | Náklady na financování | Financování peněžních trhů | Co může ECB udělat? | Růst výnosů | Dovoz | Americký obchodní deficit | Deficit amerického obchodu | Oživení hospodářství | Hugo | Kontrakce | Vakcína | Moderna | Společnost Moderna | AZN | Sankce USA | Omezení produkce | Zákon o národní bezpečnosti | Argentina | JDE | Unie | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | eMarketer | Covid | Technologické firmy | Druhá vlna | Nízké sazby | Fin-Tech | Stimulační program | Obchodní jednání s Čínou | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Znovuotevření ekonomiky | Druhá vlna COVID-19 | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Venezuela | Růst eura | Elektromobily | Projekt na Cínovci | Projekt těžby lithia na Cínovci | Projekt těžby lithia | Geomer | Analýzy CFD World | Biden | Lockdown | Měnový fond | Ceny na finančních trzích | Technologické tituly | Zprávy o vakcíně | Společnost Pfizer | Letecká doprava | Ekonomické nerovnosti | S&P Global Platts Analytics | Akcie AstraZeneca | Očkování | Zákaz dividend | Randal Quarles | Stimulační balíček | Zvýšení ceny | Streamovací služby | Tržní ceny | Prezident Joe Biden | Vakcíny proti COVID-19 | Rostoucí výnosy | Očkovací program | Akcie společnosti Moderna | Vakcína AstraZeneca | Výprodej dluhopisů | Suezský průplav | Růst předplatitelů Netflixu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

CFD Stocks
CFDStocks
CFD support
CFDS100
CFD trading
CFD Trading kryptoměn
CFD u XTB
CFD vs. ETF
CFD vs futures
CFD World

Následující klíčová slova

CFD2FX
CFETS
CFFDbank
CFG
CF Group
CFH Makrets
CFIG
CFI Markets
CF Industries
CF Industries (CF.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít