Pátek 21. června 2024 14:17
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei léto akce
reklama
Fintokei léto akce

Ceny elektřiny

img

Ceny v zemědělství i nadále klesají

17.06.2024 „Čísla, která dnes zveřejnil ČSÚ, ukázala, že pokles cen zemědělských výrobců postupně zpomaluje. Ačkoliv ceny meziročně klesají již třináct měsíců v řadě, dvouciferné tempo, kterého se zpočátku držely, zřejmě brzy opustí. Zatímco v dubnu ceny zemědělských výrobců meziročně klesly o 13,4 %, v květnu pokles činil 10,1 %. Pokles cen v rostlinné výrobě představoval 15,7 %, i když s výraznou diferenciací. Například ceny olejnin poklesly o 7,3 %, obilovin dokonce o 23,2 %. Naopak se výrazně zvýšily ceny ovoce, a to o 49,7 %, a brambor o 33,9 %. V živočišné výrobě pak byly ceny nižší o 4,4 %, například ceny vajec poklesly meziročně o 17,3 %, drůbeže o 10,8 %. Meziměsíčně ceny zemědělských výrobců zaznamenaly pokles o 1,5 %. Snížily se například ceny vajec o 6,8 %, drůbeže o 2,3 % či obilovin o 0,7 %. Nahoru šly naopak ceny olejnin, které stouply o 1,7 %, nebo mléka o 0,9 %,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Výrazný meziměsíční pokles cen v průmyslu

17.06.2024 Ceny průmyslových výrobců byly v květnu oproti dubnu nižší o 1,2 %, což v meziročním srovnání znamená jejich nárůst pouze o 1,0 %. Tento výsledek tak překonal v pozitivním slova smyslu naši i tržní prognózu. Ceny v zemědělství meziměsíčně poklesly, a to o 1,5 %, meziročně pak padají již více než rok, tentokrát o 10,1 %. V případě cen stavebních prací došlo k meziměsíčnímu nárůstu o 0,2 % a meziročně o 2,1 %. U cen tržních služeb pro podniky byl po dlouhé době zaznamenán meziměsíční pokles (-0,2 %) a v meziročním srovnání došlo k jejich zvýšení o 3,2 %. Dezinflační proces u služeb se tak sice dostavuje, ale relativně pomalejším tempem, což se negativně projevuje i na spotřebitelské inflaci právě v tomto segmentu.
C:\fakepath\Bruno-le-maire.jpg

Bruno Le Maire varuje před výhrou jak krajní pravice, tak levice

14.06.2024 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že druhá největší ekonomika eurozóny by se mohla vyskytnout na prahu finanční krize, pokud v nadcházejících parlamentních volbách ve Francii zvítězí krajní pravice nebo levice. Oba směry mají v plánu vysoké výdaje, uvedl podle agentury Reuters Le Maire.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Cena elektřiny překročila 100 eur za megawatthodinu

22.05.2024 Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes překročila 100 eur (zhruba 2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). Podle analytiků stojí za zdražováním elektřiny více faktorů, včetně narůstající spotřeby, růstu cen emisních povolenek a zemního plynu a poklesu produkce větrných elektráren v Německu.
img

📊 Výsledková sezóna s XTB: ČEZ zveřejnil silné výsledky, realizační ceny elektřiny ale klesají

14.05.2024 Dnes ráno zveřejnil své výsledky ČEZ, kterými překonal očekávání trhu v EBITDA i v čistém zisku. V hlavní roli výsledků za první kvartál byla absence odvodů z nadměrných zisků, která způsobila meziroční růst EBITDA o 25 %! Problémem pro ČEZ byly ale klesající realizační ceny elektřiny. Podrobnější komentář se dozvíte již nyní v našem videu.
img

Tři měsíce v řadě klesají ceny potravin v České republice nejrychleji ze všech zemí Evropské unie

17.04.2024 „Ceny v průmyslu i stavebnictví se stabilizovaly a meziročně se mění jen velice mírně. Naopak ceny v zemědělství dál prudce klesají, což způsobilo, že potraviny v České republice zlevňují nejrychleji ze všech zemí Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČEZ od dubna zlevní energie s fixací o stovky Kč, snížení cen chystají i další

28.03.2024 Energetická společnost ČEZ od dubna zlevní ceny elektřiny a plynu s fixací. Oproti dosavadnímu ceníku podle ní spotřebitelé ušetří stovky korun měsíčně. ČEZ o tom dnes informoval ČTK. Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují na pokles velkoobchodních cen energií.
img

Bloomberg: Ziskovost ČEZ snižují zásahy státu, letošní dividenda však díky rezervám podniku může být vyšší, než jakou ji nyní navrhuje

25.03.2024 Ziskovost energetického podniku ČEZ by měla letos a v příštím roce dosáhnout solidní úrovně, a to zejména díky nízkonákladové výrobě elektřiny v jaderných blocích a klesající uhlíkové zátěži. Uvádí to agentura Bloomberg ve své dnešní analýze vyhlídek ČEZ.
C:\fakepath\akcie-cez-08032024.png

Je ČEZ levný?

08.03.2024 Nejdůležitější akcie pražské burzy, ČEZ, si v posledních týdnech prošla turbulentním obdobím plným kurzotvorných událostí, po kterých oslabila o cca 15 %. Tuto ztrátu si ČEZ nese jak od začátku roku (YTD), tak i meziročně. Přišel čas na nákup?
img

Zahraniční obchod v lednu zklamal, koruna oslabuje. Zachraňuje jej vývoz aut, škodí mu pokles cen elektřiny

08.03.2024 Zahraniční obchod České republiky v lednu zklamal. Vykázal přebytek pouze 3,7 miliardy korun. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg vesměs očekávali vyšší přebytek. V průměru předpokládali, že přebytek vykáže úroveň takřka patnácti miliard korun.
C:\fakepath\forex-04032024.jpg

Co čekat tento týden od ECB?

04.03.2024 Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.
C:\fakepath\trader-01032024-49-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2024 1) Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times (FT) a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě dalších deset českých společností.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
img

Desinflace v eurozóně pokračuje, ECB to ale zatím nestačí

01.03.2024 Včera zveřejněné výsledky únorové inflace ukázaly pokračující ústup cenových tlaků v největších evropských ekonomikách. Zatímco v Německu poklesla harmonizovaná inflace z meziročních 3,1 % na 2,7 %, ve Francii došlo také k jejímu snížení o čtyři desetiny p.b. na 3,1 %. Ještě svižněji zvolňují cenové tlaky ve Španělsku, kde celková inflace poklesla z 3,5 % na 2,9 %.
img

Meziroční propad cen v průmyslu

28.02.2024 Ceny průmyslových výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 2,5 %, tedy méně, než očekávala naše prognóza, naopak více než predikoval trh. V meziročním srovnání byly nižší o 1,8 % a jedná se o první pokles od listopadu 2020. V případě cen zemědělských výrobců byl zaznamenán meziměsíční nárůst o 0,7 %, ale v meziročním srovnání pokračoval trend trvající již 9 měsíců, kdy ceny padaly, tentokrát o téměř 20 %.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu zamíří do záporných čísel

28.02.2024 Již za několik málo minut dorazí z Česka statistika cen ve výrobě, kde u průmyslových výrobců docházelo již v průběhu roku 2023 k postupné normalizaci, která by měla pokračovat i v rámci letošního roku. Meziměsíčně sice očekáváme nárůst okolo 3 % (medián: +2,2 %), ten bude ale daný zejména vývojem cen energií, jako je například nárůst regulované složky u ceny elektřiny. Vzhledem k vyšší srovnávací základně a postupnému poklesu cen během loňského roku by se meziroční dynamika měla i tak dostat do záporných čísel. Pokud se tento odhad potvrdí, půjde o první meziroční pokles od konce roku 2020.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
img

Máme inflaci nižší než v eurozóně. Koruna ještě oslabí. Nemá cenu s výměnou peněz na dovolenou váhat. Hypotéky budou ještě levnější. Trh nemovitostí ožije

15.02.2024 Spotřebitelské ceny v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,5 %. Tento vývoj byl podle ČSÚ ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 2,3 %, což bylo o 4,6procentního bodu méně než v prosinci. Inflace se tak vrátila na úroveň března 2021. To je překvapivé. Většina ekonomů čekala růst cen kolem 2,9 %.
img

Dnes bylo oznámeno vítězství v boji nad vysokou inflací

15.02.2024 „Dnes můžeme slavit den, kdy byla poražena vysoká inflace. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu 2024 se pohyboval na úrovni 2,3 procenta. Tím se inflace vrátila zpět do svého tolerančního pásma a výrazně se přiblížila ke svému cíli ve výši 2,0 procenta. Aktuální úroveň inflace je nejnižší od března 2021. Inflační epizodu, kterou jsme v minulých letech prožívali, můžeme tedy považovat za ukončenou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

ČSÚ: Meziroční růst cen v lednu zpomalil na 2,3 procenta

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace je sice stále nad dvouprocentním cílem České národní banky, ale značně se mu přiblížila. Přesně na dvou procentech byla inflace naposledy na konci roku 2018 a ve stejný rok na jaře byla i pod hranicí dvou procent. Loni v lednu spotřebitelské ceny v Česku meziročně stouply o 17,5 procenta. Meziměsíčně ceny letos v lednu vzrostly o 1,5 procenta.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
img

Ceny energií na trhu klesají, část dodavatelů v ČR upravuje nabídky

12.02.2024 Ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu v posledních měsících dál klesají, nyní na to zareagovali i někteří velcí dodavatelé v Česku. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh), ceníky postupně snižuje také innogy. Další dodavatelé se zlevňováním vyčkávají, mimo jiné proto, že produkty nakoupili s předstihem za vyšší ceny. Vyplývá to z informací velkých dodavatelů pro ČTK.
C:\fakepath\cez-09022024.jpeg

Akcie ČEZ dnes prudce klesají, jaké jsou důvody?

09.02.2024 Cena akcií ČEZ se dnes propadá o více než 3 % a dostala se pod hodnotu 830 Kč, což je úroveň, kde tato akcie byla na začátku války na Ukrajině v roce 2022. Jaké jsou důvody tohoto prudkého poklesu?
img

Zahraniční obchod Česka se loni po dvou letech vrátil do přebytku. Pomohlo mu hlavně zlevnění ropy a plynu

06.02.2024 Saldo zahraničního obchodu České republiky se loni po dvou letech vrátilo do kladného pásma. Zahraniční obchod vykázal celoročně přebytek 122,8 miliardy korun, což je nominálně sedmý nejlepší výsledek historie České republiky od jejího vzniku roku 1993.
img

Český průmysl i přes oživení výroby aut loni se loni propadl, letos to nebude o moc lepší

06.02.2024 Průmyslová výroba v Česku vykázala poměrně solidní závěr roku 2023. Meziměsíčně totiž v prosinci přidala celkem výrazná 2,8 procenta. Díky tomuto vzestupu nakonec meziročně průmyslová produkce v prosinci klesla „jen“ o 0,7 procenta. To je sice na poměry celého roku podprůměrný výsledek, neboť průmysl loni celoročně poklesl o 0,4 procenta, avšak i tak jde o nižší než většinově očekávaný pokles.
img

Důchody u Ústavního soudu: Experti už nejpozději od podzimu museli vědět, že inflace v lednu 2023 bude enormní, ba extrémní – nemohla být tedy takovým šokem, jak vláda nyní hlásá, aby zdůvodnila nutnost snížit loňskou mimořádnou valorizaci

15.01.2024 Důchodci se loni v červnu nakonec dočkali citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok, pokud by Fialova vláda v únoru 2023 nepředstavila nový – a ad hoc – způsob valorizačního výpočtu. Kabinet tím jen loni ušetřil takřka dvacet miliard korun. Dvacet miliard korun, které měly jít důchodcům, avšak takto zůstaly „eráru“. Zásah vlády napadlo opoziční hnutí ANO u Ústavního soudu, který jej v těchto dnech projednává.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Inflace v Maďarsku v prosinci klesla na 5,5 procenta

12.01.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v prosinci zpomalil na 5,5 procenta z listopadových 7,9 procenta. Oznámil to maďarský statistický úřad v dnešní tiskové zprávě. Dodal, že v celém loňském roce průměrná meziroční míra inflace v Maďarsku činila 17,6 procenta.
img

Nižší ceny potravin přispěly k poklesu inflace pod 7 % y/y

11.01.2024 Růst tuzemských spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který předpokládal stagnaci na 7,3 % y/y. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 % y/y.
img

Inflace klesla pod 7 %

11.01.2024 Růst spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který očekával stagnaci na 7,3 %. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt toho statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 %.
img

Inflace je již téměř poražena. Rok 2024 přinese další zlepšení

11.01.2024 „Úsporný tarif snížil srovnávací základnu pro výpočet inflace v závěru roku 2022, čímž uměle navýšil inflaci v závěru roku 2023. Přesto je zřejmý trend, který spočívá v postupném snižování inflace. Rok 2024 přinese další zlepšení. V jeho rámci se inflace přiblíží ke svému cíli, což umožní další snižování úrokových sazeb a růst reálných mezd zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Co udělá rok 2024 s kursem koruny, úroky hypoték, cenami nemovitostí, pohonných hmot i elektřiny?

26.12.2023 Již za týden budeme odpočítávat první hodiny a dny roku 2024. Co od nej čekat? Jak změní kurs koruny, úroky hypoték, cen realit, pohonných hmot či elektřiny pro nabíjení vozů?
img

Ranní komentář: S&P500 na dosah historického maxima, pád evropských výnosů, ceny elektřiny a FedEx

20.12.2023 Akciové trhy pokračují v růstu a S&P 500 se dostal již na dosah svého historického maxima. Pozitivnímu sentimentu napomáhá i nadále hlavně pád výnosů a vyhlídky na hladké přistání americké a světové ekonomiky. I dnešek bude na důležité makro spíše chudší. Dočkáme se ale výsledků britské inflace, nebo statistik z amerického trhu s bydlením. Z akcií se včera v after-market hodinách dostal pod tlak hlavně FedEx, který po zveřejnění výsledků klesal o 10 %.
img

Rizika vyšší inflace v příštím roce zesílila a ČNB tak počká až na únor

15.12.2023 Data o vývoji tuzemské ekonomiky a inflace nadále indikují potřebu uvolnění měnové politiky. Výrazný růst regulovaných cen energií od ledna vyvolal vlnu zpráv o chystaném zvyšování cen dalšího zboží a služeb. Inflace bude v roce 2024 vyšší, než jsme původně odhadovali (2,8 % vs 1,9 %). Rizika jsou navíc vychýlena v proinflačním směru. Stále si tak myslíme, že v prosinci zůstanou sazby beze změny a k jejich snížení ČNB přistoupí až v únoru.
img

Dnes končí další monstrózní klimatická konference OSN. Tím pádem začíná budoucí inflační vlna, která tíživě dolehne i na české domácnosti a firmy

13.12.2023 Končí další z klimatických konferencí OSN, známých jako COP. Jak je obvyklé, nic vskutku převratného delegáti nedojednali. Ačkoli značnou uhlíkovou stopu při sletu do Dubaje zanechali. Ano, pravda, shodli se – vůbec poprvé – na zásadním ústupu od fosilních paliv, ropy a plynu. Jenže poté, co se před dvěma lety dohodli na podobné konferenci v Glasgow na ústupu od uhlí, jeho globální spotřeba opět narostla. A nadále narůstá.
img

Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základny, byla by již pod 5 %

11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
img

Inflace, ČR, říjen 2023

11.12.2023 Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %.
img

Očekávaný pokles inflace

11.12.2023 Inflace klesla z říjnových 8,5 % na 7,3 % v listopadu, což je v souladu s naší i tržní prognózou. Hlavním důvodem byla opět srovnávací základna, která byla ovlivněna přijetím úsporného tarifu s platností během posledních třech měsíců v loňském roce. Pokud by nebylo započítáno toto vládní opatření do indexu spotřebitelských cen v minulém roce, tak by inflace činila 4,7 %.
img

Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základy, byla by již pod 5 %

11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
img

Koruna vůči euru po zveřejnění inflace posiluje!

11.12.2023 Pondělní zveřejnění dat inflace CPI za listopad vykázalo pomalejší, než očekávaný pokles. Zatímco se čekala meziroční inflace ve výši 7,2 %, reálně bylo dosaženo 7,3 %. Meziměsíčně pak tempo růstu zůstalo stejné jako v říjnu (0,1 %) při očekávání poklesu o 0,1 %.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a pokles cen nekončí. Úterní ukončení výjimky na dovoz nafty z ruské ropy se v cenách u čerpacích stanic v ČR zatím neprojevuje, ještě však není všem dnům konec

07.12.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu opět zlevňovaly. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 52 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 36,96 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 39 haléřů na litr, na 37,24 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od června, nafta pak od srpna.
img

Zlepšení reálné ekonomiky a pokles inflace k 7 %

06.12.2023 Spotřebitelské výdaje se v říjnu pravděpodobně zvýšily. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez aut meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Navzdory tomu výdaje domácností zůstávají utlumené vzhledem k výrazně nižší kupní síle, kterou erodovala inflace. Průmyslová produkce podle nás v říjnu rovněž vzrostla, a to výrazně o 3,5 % m/m. Pomohlo odeznívání problémů v dodavatelských řetězcích, které ve Q3 postihly tuzemské automobilky.
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici: Nárůst regulované složky ceny energií zbrzdí pokles inflace

01.12.2023 Nárůst regulované složky ceny energií v příštím roce zbrzdí pokles inflace a povede k pomalejšímu růstu reálných mezd. Shodli se na tom analytici, které včera oslovila ČTK. Mírně se podle nich také sníží růst ekonomiky.
img

Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti stoupne méně, než jak zněl původní návrh. Energetický regulační úřad ustoupil politickému tlaku, elektřina domácnostem ale i tak zdraží v souhrnu průměrně o 12 procent

30.11.2023 Energetický regulační úřad zvýší regulovanou složku cen elektřiny pro domácnosti nakonec o něco méně, než původně navrhoval. A to o 65,7 procenta, namísto navrhovaných 71 procent. Uvedl to předseda úřadu Stanislav Trávníček na dnešní tiskové konferenci.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
C:\fakepath\Habeck.jpg

Německý ministr hospodářství chce pokračovat s projekty ze sporných fondů

27.11.2023 Německý ministr hospodářství Robert Habeck a představitelé spolkových zemí chtějí nehledě na rozpočtovou krizi pokračovat s projekty, které jsou financovány ze sporných fondů. Podle Habecka je to nutné k ochraně jádra německé ekonomiky a k udržení konkurenceschopnosti. Habeck rovněž řekl, že tento postoj sdílí se všemi zemskými ministry hospodářství a energetiky, odpovědi na dotaz, zda je to i postoj spolkové vlády, se ale vyhnul. Německu po verdiktu ústavního soudu chybí v klimatickém fondu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), nejistý je také osud dalších desítek miliard eur v hospodářském fondu.
img

Výsledky konjunkturálního průzkumu příliš nepotěšily

24.11.2023 Listopadový konjunkturální průzkum mezi českými podnikateli a spotřebiteli přinesl jako celek sice mírné zlepšení, pohled na jeho jednotlivé komponenty ale příliš nepotěšil. Celková důvěra v ekonomiku se zvýšila o 0,3 bodu, důvěra spotřebitelů ale ve srovnání s říjnem o 2 body poklesla. Spotřebitelé se více obávají o svoji finanční situaci, hůře ji hodnotí i ve výhledu na dvanáct měsíců. Zároveň vzrostl počet těch, kteří současné období nepovažují za vhodné pro pořizování větších nákupů. Náladu spotřebitelům mohlo zkazit listopadové oznámení, že regulovaná složka ceny elektřiny poroste. Přestože celková cena bude vlivem její tržní části klesat, mediální interpretace mohla vést u spotřebitelů k nárůstu obav. Další vývoj důvěry pak bude záviset na zpomalování inflace ale i mzdových vyjednávání, která nyní začínají.
img

V průmyslu nadále pokračuje utlumený cenový vývoj

16.11.2023 Tuzemské ceny průmyslových výrobců byly v říjnu meziměsíčně nižší v průměru o 0,1 % po předchozích dvou měsících mírného růstu podpořeného vyššími cenami surové ropy. V meziročním srovnání byly ceny v průmyslu v říjnu vyšší o 0,2 %, zatímco tržní konsensus počítal s růstem o 0,6 %.
img

Index cen průmyslových výrobců v tuzemsku klesá více, než se čekalo

16.11.2023 Index cen průmyslových výrobců vykázal za měsíc říjen ve srovnání s odhady analytiků oslovených Bloombergem překvapivý pokles. Zatímco na meziroční bázi bylo dosaženo růstu 0,2 %, odhad činil 0,6 %. V září bylo zveřejněno meziročně 0,8 %. Meziměsíčně došlo PPI z průmyslového sektoru k poklesu o 0,1 %, při odhadu MoM růstu 0,3 %, což odpovídalo hodnotě zveřejněné v září.
img

Existuje prostor pro další zlevňování potravin

16.11.2023 „Vzhledem k meziročnímu poklesu cen zemědělských výrobců existuje prostor pro další zlevňování potravin na pultech obchodů. Nedostatečná konkurence na českém trhu však způsobuje, že pokles cen v obchodech má výrazně pozvolnější tempo, než když dochází ke zdražování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pokud je Česko „nemocným mužem Evropy“, pak se ale nakazilo od Německa. Německo zdražuje energie Němcům i Čechům – Němci jsou ale bohatší a s energiemi jim nadále bude pomáhat vláda

13.11.2023 Česko je podle německého listu Die Welt „nemocným mužem Evropy“. Alespoň tedy z ekonomického hlediska. Jako jediný ze států EU se dosud makroekonomicky nezotavilo z pandemie. Právě Německo ale na tom není zase o tolik lépe a vlastně na nepříznivém stavu českého hospodářství nese zásadní podíl.
img

Co za dražší elektřinu vlastně získáme? Dost možná vlastně nic, ani lepší klima ne

12.11.2023 Česko je na tom ekonomicky hůře, než se čekalo. Letos od července do září jeho hospodářství klesalo jak v porovnání se stejným obdobím loňska, tak ve srovnání s obdobím letošního dubna až června. Klíčovým důvodem propadu ekonomiky je pokračující obava domácností z dalšího ekonomického vývoje; jak na co se týče obecné inflace, tak cen energií. Domácnosti proto už řadu čtvrtletí v řadě škrtí své výdaje, které se stále nedostaly na předpandemickou úroveň. A vzhledem k tomu, že jejich spotřeba je významnou složkou celkového výkonu ekonomiky, ten zůstává notně povadlý. Nejnovější návrh Energetického regulačního úřadu by přitom české ekonomice zasadil další ránu.
img

Inflace, ČR, říjen 2023

10.11.2023 Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %.
img

Elektřina výrazně zvýšila inflaci. I tak může ale centrální banka snížit úrokové sazby, a tedy zlevnit hypotéky

10.11.2023 Všichni ekonomové čekali na dnešní den, aby se dozvěděli, jak dopadne inflace. Před inflací byl totiž špek. Vloni v říjnu byl zavedený úsporný tarif na elektřinu, který „falešně“ snížil ceny elektřiny. Tím se snížila srovnávací základna. Nicméně letos žádný tarif není, a tak musíme současné ceny bez „slevy“ srovnávat s loňskými cenami, kde sleva není. A to je ta neznámá, o které jsme věděli, že ovlivní inflaci, ale nevěděli jsme o kolik. Nakonec ceny meziročně rostly o 8,5 %, což je o 1,6 bodu více než v září.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: Říjnový růst inflace byl technického rázu, inflační tlaky opadávají

10.11.2023 Říjnový růst meziroční inflace byl technického rázu, inflační tlaky opadávají. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Pro další vývoj cen bude podle nich zásadní lednové přeceňování zboží a služeb. Meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu zrychlil na 8,5 procenta ze zářijových 6,9 procenta. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny v říjnu vzrostly o 0,1 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Paradox: Inflace sice stoupla, ale přesto se vrací ke svému cíli

10.11.2023 „Úsporný tarif u elektřiny byl již zrušen, ale statistiky o inflaci dál ovlivňuje. Po zavedení úsporného tarifu došlo k umělému snížení inflace. To vytvořilo nízkou srovnávací základnu, která nyní vede k nárůstu meziročně vyjadřované inflace. Tento efekt bude trvat do konce letošního roku. Již v příštím roce inflace výrazně klesne a bude se pohybovat poblíž svého cíle,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Inflace v říjnu kvůli statistickým faktorům zrychlila na 8,5 procenta

10.11.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu zrychlil na 8,5 procenta ze zářijových 6,9 procenta. Stalo se tak po předchozích osmi měsících snižování tempa inflace. Údaj za říjen je ale ovlivněný tím, že před rokem statistici zahrnuli do výpočtu vládní úsporný tarif na energie jako zlevnění elektřiny. Bez tohoto vlivu by meziroční inflace letos v říjnu byla pod šesti procenty. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny v říjnu vzrostly o 0,1 procenta.
img

Německo, Polsko i Slovensko budou na rozdíl od Česka v roce 2024 ulevovat lidem od drahých energií, zvažují i využití výnosu z povolenek – to podle české vlády nejde. Přitom všechny tři dané země jsou zadluženější než Česko

10.11.2023 Německo, Polsko i Slovensko budou i v příštím roce ulevovat lidem a firmám od drahých energií. Česko ale žádnou pomoc nechystá. To jeho firmy a podniky může dostat do konkurenční nevýhody.
img

BREAKING: Tuzemská inflace vzrostla více, než se očekávalo

10.11.2023 Index spotřebitelských cen v České republice dosáhl za říjen meziročního růstu 8,5 %, zatímco odhad činil 8,4 % a v září bylo zveřejněno 6,9 %. Meziměsíčně se index CPI zvýšil o 0,1 % při očekávání stagnace. Opětovný růst CPI je dán statistickým efektem promítnutí Úsporného tarifu do cen elektřiny. Ceny elektřiny zrychlily svůj růst na 148,6 % meziročně, přičemž v září rostly jen o 16,5 %.
img

Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval

06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
img

Týden na akciových trzích: Indexy rostly každý den, jen v pátek a v jen Praze klesly

03.11.2023 Nejsledovanější centrální banka světa americký Fed tento týden úrokové sazby neměnil. Rétorika byla opatrně jestřábí. Nicméně podruhé zůstaly sazby stabilní a trh tak může sázet na pauzu v utahování měnové politiky. To tentokráte znamenalo podporu akciovým trhům, když se pravděpodobně čekal více jestřábí komentář.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. listopadu 2023

02.11.2023 Bankovní rada na svém listopadovém zasedání ponechala úrokové sazby opět beze změny.
img

Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU

01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
img

Proč nebývale zdraží regulovaná cena elektřiny? Češi začínají pořádně platit za Green Deal EU a od zdražení dané válkou už jim vláda nepomůže

31.10.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent je nebývalé. Meziročně totiž zpravidla dochází ke změnám v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek. Jistou výjimkou byl loňský rok, kdy Energetický regulační úřad redukoval regulovanou složku o bezmála sedmnáct procent. Jakkoli toto snížení bylo nebývale rozsáhlým meziročním pohybem, v porovnání s nyní zamýšleným zdražením, o oněch 71 procent, byl jeho rozsah pouze zhruba čtvrtinový.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Deficit SR během září opět poklesl

02.10.2023 V září deficit státního rozpočtu poklesl na 180,7 mld. Kč a jedná se tak o čtvrté zlepšení v řadě. Pozitivně se během září projevilo zejména připsání daně z neočekávaných zisků (25,6 mld. Kč), kdy druhá část by měla dorazit během prosince. Dále výrazně rostly i výběry z daně z příjmu právnických osob, kde dosavadní plnění již přesahuje plán pro celý rok. Rychle rostoucí výdaje přesto i nadále budou představovat brzdu v plánované konsolidaci.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice

02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 27. září 2023

27.09.2023 Bankovní rada na svém zářijovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny: plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Německý průmysl požaduje dostupné ceny energií k udržení konkurenceschopnosti

26.09.2023 Německý průmysl chce dosáhnout klimatických cílů co nejrychleji, kvůli příliš vysokým cenám energií ve srovnání s ostatními evropskými státy se však obává ztráty konkurenceschopnosti a zániku. Dnes to na klimatické konferenci Svazu německého průmyslu (BDI) prohlásil šéf svazu Siegfried Russwurm. Spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck zástupce průmyslu ujistil, že dostupné ceny elektrické energie jsou i jeho cílem, protože ochrana klimatu jde ruku v ruce s hospodářskou prosperitou.
img

Jak mohou těžaři bitcoinů přežít nepřátelský trh – a halving v roce 2024

20.09.2023 Těžba bitcoinů je stále těžší – což znamená, že těžaři budou muset utrácet více, aby získali méně odměn. Stále však existují způsoby, jak být ziskový.
img

Slovensko opět na inflačním chvostu eurozóny

19.09.2023 Evropská centrální banka dnes zveřejnila konečné údaje o inflaci podle harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v Evropské unii. Inflace měřená HICP v eurozóně dosáhla v srpnu 5,2 %, což je mírný pokles oproti červencové hodnotě 5,3 %. Největší obavy tak stále vyvolávají ceny potravin, které meziročně vzrostly o 10,3 %. Na druhé straně začínají opět výrazně růst ceny v dopravě v důsledku vysokých cen pohonných hmot. Jediným deflačním segmentem je bydlení, elektřina a plyn, který meziročně klesl o 0,7 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace v srpnu zpomalila na 8,5 pct z červencových 8,8 procenta

11.09.2023 Tempo meziroční inflace opět zpomalilo, spotřebitelské ceny v srpnu stouply o 8,5 procenta, v červenci byly meziročně vyšší o 8,8 procenta. Meziročně růst cen zpomalil ve většině oddílů spotřebního koše. Meziměsíčně spotřebitelské ceny stouply o 0,2 procenta, zdražily zejména pohonné hmoty. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Týden na akciových trzích: Pražskou burzu ovlivnila zejména páteční seance

08.09.2023 Index PX pražské burzy klesl za tento týden o 1,42 % (1 321,69 b.). Největší ztrátu jsme viděli v pátek, kdy ČNB zrušila úročení povinných minimálních rezerv. Podstatně narostl obchodovaný objem na bankovních titulech. Celkový zobchodovaný objem je tak po delší době vyšší než dlouhodobý průměr. Dnešní/páteční výkon na bankách negativně ovlivnil výkon celého týdne. Nejvíce oslabila Komerční banka (-2,86 % t/t, 679,50 CZK), která tak ztrácí již čtvrtý týden v řadě. Dnes tvořily obchody s jejími akciemi asi 46 % celku. Moneta (-1,31 %, 82,60 CZK) a Erste (-1,83 %, 781,20 CZK) obrázek bankovního sektoru dokreslily. Mezi banky se vklínil ČEZ (-2,58 %, 925 CZK), když oslabil jen v pondělí a úterý, ale nevýrazná korekce ve zbytku týdne to nemohla kompenzovat.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
img

Ceny energií stoupnou. U firem a municipalit i proto roste zájem o kombinaci fixace a spotových cen

24.08.2023 Energetický trh je stále velmi opatrný vůči výkyvům či nenadálým událostem. Důkazem je i nedávný nárůst cen plynu kvůli hrozbě stávky v australských LNG terminálech. Oproti loňsku však trh v létě vykazuje i dva odlišné rysy. Firmy a obce nyní mnohem častěji uzavírají nové smlouvy na dodávky energií, výrazně roste také poptávka po kombinaci fixace ceny na zimu se spotovým produktem na jaro a léto. Současnou optikou se jedná o ideální řešení i vzhledem k očekávanému podzimnímu růstu cen energií, popisuje ve svém komentáři jednatel společnosti MJEnergie Pavel Urubek.
img

Ceny v zemědělství dál padají

16.08.2023 Ceny průmyslových výrobců i v červenci meziměsíčně poklesly, byť tentokrát pouze o jednu desetinu, jak očekával trh. Meziročně vzrostly ceny o 1,4 %, což je výsledek přesně mezi naší a tržní prognózou. Růst cen průmyslových výrobců tak nadále zpomaluje a jedná se o nejnižší hodnotu od začátku roku 2021.
img

Inflace v Česku dále zvolňuje

11.08.2023 Svižný desinflační vývoj pokračuje v Česku i v letních měsících. V červenci vzrostly spotřebitelské ceny meziročně o 8,8 % (vs. 9,7 % v červnu), v souladu s odhadem trhu. Mírně nad očekávání zrychlila meziměsíční dynamika inflace z 0,3 % na 0,5 %. Hlavním důvodem je významný růst cen v oddíle rekreace a kultura (+5,3 %), což odráží především sezónní zdražení dovolených (+22,8 %). K růstu cen došlo také v případě ubytování a stravování, podobně jako u pohonných hmot.
img

Inflace v USA roste méně, než se očekávalo! Další zvyšování sazeb vypadá nejistě!

10.08.2023 Celková spotřebitelská inflace ve Spojených státech v červenci zrychlila z 3,0 % na 3,2 % meziročně, což byla hodnota o něco nižší než očekávaných 3,3 % meziročně. Jádrový index CPI zpomalil ze 4,8 na 4,7 % r/r, zatímco oba měsíční ukazatele (celkový i jádrový) dosáhly 0,2 % m/m - což je v souladu s očekáváním trhu, dlouhodobými průměry i dosažením inflačního cíle Fedu do roku 2025. Bude Fed za těchto okolností pokračovat ve zvyšování sazeb?
img

Akciové trhy dnes rostly, výsledky ČEZu vysoko nad odhady

10.08.2023 Hlavní index pražské burzy PX (+0,35 %, 1 366,11 b.) dnes rostl. Zásluhu na tom měl zejména ČEZ, který byl nejlepší akcií a podle zobchodovaného objemu tvořil přes 40 % celkového obchodování.
img

Inflace v tuzemsku dále zvolňuje

10.08.2023 Svižný desinflační vývoj pokračuje v Česku i v letních měsících. V červenci vzrostly spotřebitelské ceny meziročně o 8,8 %, v souladu s tržním očekáváním. Mírně nad očekávání zrychlila meziměsíční dynamika inflace z 0,3 % na 0,5 %. Hlavním důvodem je významný růst cen v oddíle reakce a kultura (+5,3 %), což odráží především sezónní zdražení dovolených (+22,8 %). K růstu cen došlo také v případě ubytování a stravování, podobně jako u pohonných hmot.
img

Tuzemská inflace v červenci zvolnila pod 9 %

10.08.2023 Hlavní trhy nervózně přešlapují na místě a vyčkávají na významnější impuls. Skokový nárůst tržních výnosů v souvislosti se snížením ratingu amerického vládního dluhu je zdá se zapomenut – desetiletý papír se vrátil zpět k hranici 4,0 %. Akciové trhy sice mírně ztrácejí, v zásadě však drží dobyté pozice z posledních měsíců.
img

Forex: Týden ve znamení inflačních čísel

07.08.2023 Konec minulého týdne se na globálních trzích nesl ve znamení smíšených čísel z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst v červenci mírně zaostal za očekáváním (+187 tis. vs. +200 tis.), ale pokles míry nezaměstnanosti (z 3,6 % na 3,5 %) a především nad očekávání rychlý růst mezd (meziročně 4,4 %) nadále signalizují enormní napětí na trhu práce.
C:\fakepath\forex-17072023.jpg

Jak dlouho vydrží koruna silná?

17.07.2023 Česká koruna stále zůstává v dobré kondici, což těší domácnosti v rámci letošní dovolenkové sezóny. Euro se obchoduje pod 24 korunami, což je vzhledem k historickému vývoji i velmi vysoké české inflaci posledních dvou let až překvapivě optimistický vývoj. Za silou tuzemské měny hledejme především 3 faktory, jejichž síla však dříve nebo později ochabne.
img

Jednociferná inflace od února 2022

14.07.2023 Spotřebitelské ceny v červnu podle našeho očekávání vzrostly o 0,3 %, což však v meziročním srovnání vedlo k dalšímu snížení dynamiky inflace z 11,1 % na 9,7 %. Trochu překvapivá je však struktura červnové inflace. Za prvé, ještě o něco rychleji, než jsme předpokládali, rostly ceny služeb (0,8 % m/m). Na prvním místě zdražovaly podle předpokladů ceny zájezdů a rekreací (+8,7 %) kvůli sezónnímu zdražování před dovolenými.
img

Inflace poprvé od února 2022 v jednociferných vodách

13.07.2023 Spotřebitelské ceny v červnu podle našeho očekávání vzrostly o 0,3 %, což však v meziročním srovnání vedlo k dalšímu snížení dynamiky inflace z 11,1 % na 9,7 %. Trochu překvapivá je však struktura červnové inflace. Za prvé, ještě o něco rychleji, než jsme předpokládali, rostly ceny služeb (0,8 % m/m). Na prvním místě zdražovaly podle předpokladů ceny zájezdů a rekreací (+8,7 %) kvůli sezónnímu zdražování před dovolenými. I ostatní sezónností nezatížené služby však zdražují dál relativně rychle - v rychlém růstu cen pokračují ceny v pohostinství (0,6 % m/m) a hoteliérství (2,2 % m/m), dále postupně narůstá nájemné (+ 0,2 % m/m) a pokles naopak zastavilo imputované nájemné (roste druhý měsíc v řadě).
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace se v Maďarsku v červnu snížila na 20,1 procenta, čekal se větší pokles

07.07.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červnu snížila na 20,1 procenta z květnových 21,5 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už pátý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles zhruba k 18 procentům.
img

Záporné ceny elektřiny dorazily do Česka dříve, než se čekalo. Ohrožují další rozvoj solární energetiky a paradoxně dokládají nenahraditelnost fosilní elektřiny, včetně té z uhlí

21.06.2023 Solární boom, jejž v Česku loni vystupňoval vpád ruských vojsk na Ukrajinu a jeho důsledky, vede letos stále častěji k záporným okamžitým cenám elektřiny. Při záporných cenách přitom výrobci elektřiny platí za to, že ji vyrábí, zatímco odběratelé dostávají peníze za to, že ji odebírají.
img

Další meziměsíční pokles cen průmyslových výrobců

16.06.2023 Ceny průmyslových výrobců v květnu klesaly o 0,8 % ve srovnání s měsícem dubnem, což je o trochu nižší tempo než v předchozím meziměsíčním srovnání. Meziročně došlo k nárůstu o 3,6 %. V sektoru zemědělství došlo k výraznému poklesu cen jak v meziměsíčním (-5,2 %) tak v meziročním (-10,2 %) srovnání. Ceny zemědělských výrobců v meziročním srovnání klesly poprvé po více než dvou letech. Naopak ceny stavebních prací vzrostly v meziměsíčním (0,3 %) i meziročním (6,9 %) srovnání. V případě cen tržních služeb pro podniky se meziměsíčně ceny nezměnily a meziročně došlo k nárůstu o 6,2 %.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace v květnu činila 11,1 pct., meziměsíčně ceny stouply o 0,3 pct.

12.06.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v květnu zpomalil na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně ceny stouply o 0,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Loni v květnu činil meziroční nárůst cenové hladiny 16 procent. Nynější mírnější nárůst cen je tak dán i vysokou srovnávací základnou z loňského roku. Pokles cen statistici v květnu zaznamenali ve srovnání s loňskem jen v dopravě díky zlevňování paliv. Značně meziročně zdražil třeba cukr nebo plyn, a to o desítky procent.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Inflace v Maďarsku v květnu klesla na 21,5 procenta, čekal se mírnější pokles

08.06.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v květnu snížila na 21,5 procenta z dubnových 24 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už čtvrtý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii.
C:\fakepath\trader-05062023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.06.2023 1) Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Kalousek by podpořil převzetí ČEZu, i když by to znamenalo výdaje 200 miliard Kč

05.06.2023 Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by podpořil státní převzetí energetické společnosti ČEZ, pokud by to znamenalo jednorázový výdaj kolem 200 miliard korun. Řekl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomičtí odborníci v debatě naopak uváděli, že v době rozpočtové konsolidace by stát takový krok dělat neměl. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula řekl, že zásadní při debatě o budoucnosti ČEZu by mělo být zajištění dostupné ceny elektřiny pro spotřebitele.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
img

Kofola: Překvapivě silné nejslabší čtvrtletí

02.06.2023 Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila včera odpoledne výsledky hospodaření za první čtvrtletí tohoto roku. Čísla překonala nejenom konsensus o vysokých +26 %, ale i náš optimističtější odhad. EBITDA vzrostla o 95,2 % na 218 mil. CZK při tržbách 1 712 mil. CZK (+13,7 %, y/y). Zvýšení cen překonalo pokles realizovaných objemů, kdy pokračuje pokles spotřeby. Náklady rostly nižším tempem než výnosy, a to zejména kvůli nižším objemům a nižším cenách energií. Vedení Kofoly zvýšilo spodní hranici u celoroční projekce.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle Ifo v květnu výrazně zhoršila

24.05.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu po šesti měsících růstu výrazně zhoršila. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že podniky jsou méně spokojeny se současným stavem a mají rovněž pesimistická očekávání pro nadcházející měsíce.
C:\fakepath\trader-22052023-38-zm.jpg

Německý vicekancléř chce regulovat cenu elektřiny pro průmysl do roku 2030

22.05.2023 Německý vicekancléř a ministr hospodářství Robert Habeck navrhuje, aby měl průmysl od příštího roku do roku 2030 zajištěn dostupnou elektrickou energii, konkrétně za cenu šesti centů (1,4 Kč) za kilowatthodinu do výše 80 procent spotřeby. Dnes to prohlásil na tiskové konferenci po jednání se zástupci průmyslových podniků, svazů a odborů. Do jara roku 2024 v Německu platí regulované ceny elektřiny, které pro průmysl činí nejvýše 13 centů (3,1 Kč) za kilowatthodinu do 70 procent předchozí spotřeby.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Společnost Synot Invest | Rozpočtový schodek Spojených států | Oživení poptávky po službách | Střední hodnota | Obchod s Ruskem | Nejobchodovanější akcie | Energetická arbitráž | Odhad vývoje ekonomiky | Německý regulátor | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Dominik Rusinko | Aktualizovaný výhled | Soláry | Maďarská inflace | Vlna investic | Česká vláda | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cena platiny | Prostor k růstu | Zpravodajský server | ČSA | Zásoby zemního plynu | Kryptoměnové transakce | Výplach | Automotodrom | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Ontario Teachers | Protiinflační tlaky | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Vojenské lesy | Státní penzijní fond | Zonky | Ozvěny trhu | Války | Thornburg Investment Management | Lithium | Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Dana Drábová | Jakub Seidler | Nureddin Nebati | Češi | AUD/USD | Rychlé zisky | Allwyn | Data z trhu práce | Časové řady | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Obchodování s emisemi ETS | Reflační obchodování | Ceny bytů | Radim Dohnal | Nákup ropy | Skupina Colt | Banka Moneta | Jana Steckerová | Belviport Trading | TV Nova | Hospodaření firmy | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Německé hospodářské svazy | FDA | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Přijmout euro | Zhodnocení akcií | Banka Nomura | Úvěrový trh | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nedostatečná produkce | Globální dluhopisový index | Nedostatek čipů | Kalifornie | Zvyšování cen energií | Ošetřovné | Oživení cen | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Akciové společnosti | Zavedení embarga EU | Sílící koruna | Garanční systém | Surová ropa | Míra inflace v Argentině | Obhospodařovatel | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Hodnota fondového kapitálu | Stoxx | Inflace v Německu v prosinci | Stavební produkce | Cena emisních povolenek v EU | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Lubomír Lízal | Společnost Avast | Rozpočet EU | Očekávání | Africký mor prasat | Ceny energetických komodit | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Růst platů | PMI v eurozóně | Oživení ekonomiky | Tomáš Kolomazník | Inflace v září | Evropské centrální banky | Uvolnění podmínek | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Plán EU | Signet Bank | Cena severomořské ropy | Volatilní | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Inflační riziko | Obchodování na Energetické burze | Statistiky z britského trhu práce | Brand Finance | AUD/NZD | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Rekordní cena emisních povolenek | Cenné papíry Kofoly | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Zvýšení vládních podpor | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | Swiss | Investice | Czech Media Invest | Německý automobilový koncern | Mimořádné daně | Rozvolnění | Stravenkové firmy | Jednatel společnosti | Refinancování firemních úvěrů | Potenciál | Loterijní společnosti | TPCA | Support | Diverzifikace | Návrat inflace | Fundamenty | Sev.en Energy | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Továrny na čipy | Dopad na akcie | Společnost Seznam.cz | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Vývoj spreadu | Ropný benchmark WTI | Anticyklické investice | Miliony dolarů | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Pražská teplárenská | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Akcionáři ČEZu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Práce s pohledávkami | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | E.ON | Ministr vnitra | Levice | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Dividenda ČEZ | Francouzské energetické společnosti | LSEG | Chování | Rekord | Ceny letenek | Ministr dopravy | Nižší sazby | Války v Evropě | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Madrid | Návrh zákona | Wood&Company | Zisky z tradingu | Evropský index | Evropské měny | Alexander De Croo | Creditas | Kryptoměna Bitcoin | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Zavedení embarga | Equiti Capital | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Bruegel | Výsledky za Q2 | Úložka | Vanguard | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Mediální společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | Mimořádná valná hromada | Obchodování na burzách | Spotový trh | Řetězec Makro | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena akcie ČEZ | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Rotterdam | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Průměrné mzdy | Index důvěry v eurozóně | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nevládní organizace | Petr Zahradník | Objem maloobchodních tržeb | Výnos | DeFi | Nová prognóza ČNB | EMISS | Streamovací služby | Přecenění zboží | RBC Capital | Green Deal EU | Soudní dvůr EU | RBS | Plány obnovy | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | AOL | Španělsko | Delta | Americký akciový trh | Nvidia akcie | Pojišťovací skupiny | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Ceny dřeva | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Dnes na pražské burze | Cena emisních povolenek | Ceny ve výrobě | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Index DOW | ESG | Import | Zvýšení dodávek plynu | Exchange | Alcoa | Kondice ekonomiky | O2 Czech Republic | Munich Re | Investiční strategie | Státní dluh | Zkrachovalá kryptoburza FTX | Hluboké recese | Commodities | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Belviport Trading Limited | ČD-Telematika | Výsledky ČEZ | Americká nezaměstnanost | Capitalinked.com Radim Dohnal | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Očekávání ČNB | Válka | Online obchodování | Němečtí politici | Střední ekonomická třída | Mezinárodní investiční banka | Společnost Didi | Platební neschopnosti | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Sentiment na trhu | JPY | Politico | GP Alliance | SOTIO | Jednociferná inflace | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Tescan Orsay Holding | Polovodiče | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Casino | Jiřina Lužová | Většinový podíl | Tempo zdražování | Posilování dolaru | IT skupina | Německá společnost | ÚOHS | Penzijní společnost | Více peněz | Předpověď počasí | Projekce | Znehodnocení | Nexen | Kontrakce | Jozef Síkela | Eurohold | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Kabinet | Evropská legislativa | FTX | Výpadky proudu | SOLEK | MONET.CZ | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Globální výhled | Reálné ekonomiky | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Růstový balíček | Obavy z inflace | Český miliardář | Polské maloobchodní tržby | Vývoj ceny akcií | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Hnědouhelné elektrárny | Dodávky ruského plynu | Rozsáhlé propouštění | Obchodovat na burze | Velké problémy | Hlavní události tohoto týdne | Pražský akciový trh | Bezpečné přístavy | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Logistické problémy | Tuzemská ekonomika | ČEZ Annual Report | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Energetický tarif | Nejznámější kryptoměna | Goldmani | Globální hospodářský růst | Solidní výnosy | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Měnové zajištění | Ministryně hospodářství | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | ČEZ Annual Report 2022 | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Americká softwarová společnost | Jaroslav Haščák | Bankovní rada ČNB | FX FORECAST | Očištěný čistý zisk | Developeři | Pokles cen elektřiny | Brexit | ZEW index | Výrobce pneumatik | Společnost NJJ | Fundraising | Makléři | Evropské burzy | Měnová krize | Valná hromada | Ekologové | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Investor Jan Čermák | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Očekávané rozhodnutí | Americké ekonomiky | Kapitál | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Boom | Ceny emisních povolenek | Úroková sazba | Hello Bank | Cestování | Investiční horizont | Bond | Analytik Saxo Bank | Slovenská vláda | Zdražování v zemědělství | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Záchranný fond | Prodeje aut | Citroën | Nákup plynu | Dividendová politika | Magnát | Nakládání s aktivy | Posílení koruny | Kč/USD | USD | Růst zisku a tržeb | Česká pošta | Plynovod Nord Stream 1 | Export | Banka Goldman Sachs | Čínské technologické firmy | Dluhopisový index | oEnergetice.cz | Technická analýza | Macquarie | Globální ekonomiky | Energetické akcie | Typický investor | Chemický průmysl | Investiční analytik | Evropské PMI | Posilování koruny | Kolínská automobilka | Akcie MONETA | Automobilka | Výstavba gigafactory | Zastavení poklesu | Komárek | Kapitálové strategie | Nabídka | Prodej automobilů | Gilead | Výroční zprávy | Ruská společnost | Nové mutace | Data z tuzemské ekonomiky | Vývoj ceny zemního plynu | Vyšší úrokové sazby | Cena americké ropy | Společnost innogy | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | Rozšiřování kapacit | Energetická společnost | AMS | Na burze | UNDP | Zemědělský svaz | Vyšší dividenda | Bankovní skupiny | Akcie ČEZ dnes | Šok | InterGen | Varianta delta | Hodnocení současné situace | Škoda JS | Nízké úrokové sazby | Ekonom společnosti | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | Celosvětová spotřeba | Akcie Avastu | Celoroční EBITDA | Zavedení eura | Společnost Emirates | Trh s ropou | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Katar | Kofola | Maďarsko | Noviny | Těžba bitcoinů | Měnový fond | Hertz | Američtí centrální bankéři | Forma SICAV | Dopady epidemie | TJX Companies | Petrus Advisers | Růst výrobních cen | Výše dividendy | Vyšší střední ekonomická třída | Klimatické změny | Xiaomi | Emirates | Litva | Konopí | FedEx | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Spekulovat | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | CashFlow | Rostoucí ceny energií | ING Jakub Seidler | P.A. | Česká zbrojovka | Korunový trh | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Zahraniční obchod České republiky | Komoditní sektor | Zajímavé zisky | Wienerberger | Daniel Častvaj | Růst ekonomiky USA | Avast | METROSTAV | Zvýšení sazeb | Výsledek inflace | Radovan Vítek | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Hospodářský institut | Dovoz | Automobilka Tesla | Igor Kim | Raylyst | Akcie Airbus | Obrovský potenciál | Martin Cakl | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Aircraft Industries | Kodiaq | Investice do těžby | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Dodávky čipů | Penzijní fondy | Ekonomika oživuje | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | České hospodářství | Cenové pohyby | 1 milion | Gigant Gazprom | Znárodnění | Power Exchange Central Europe | Fincentrum | Výrobní ceny | CISCO | Těžaři bitcoinu | Marek Mora | Vývoj ceny akcie ČEZ | Tržní hodnota americké společnosti | Pozitivní zprávy | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Skupina KKCG | Zajišťovny | FDP | Jefferies | Finanční výsledky společnosti | Tržní ceny | Rekordní maxima | Pokles ceny akcií | Progres | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Elon Musk | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | Rekordní zisk | Velmi nízká likvidita | Finančník | Odraz mrtvé kočky | Akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | CO2 | Turecký statistický úřad | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Energetické akcie v Evropě | Valná hromada ČEZ | Společnost Shell | Tesla Elon Musk | Investoři | Investing.com | Kolibřík Energie | Obchodní deník | Zákon o investičních společnostech | Portfolio | Myšlení | Nordstream | Petr Pavel | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Očkování proti covidu | Negativní sentiment | Evropská měna | Nejnižší cena | Společnost Verizon | Jeff Bezos | Média | Inflační čísla | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Metalurgie | Prosincová inflace | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Index STOXX Europe | Nárůst ceny | Jádrový index | Alena Schillerová | Odeznívání inflace | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Společnost Eurohold | Zlepšení sentimentu | Volatility | APA | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | YTD | ČSSD | Korporátní daň | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Inflace v lednu | Výměna plynového kotle | Vývoj ceny cukru | Hrubý provozní zisk | Cenový růst | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Reálné mzdy | CFRA Research | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Lepší výsledky | Společnost Smartwings | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Minimální mzda | Covid | Mitsubishi UFJ Financial Group | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | NKÚ | Britský premiér | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | VIG | Nové vakcíny | Ministerstvo obchodu | Dopady koronaviru | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Aegon | Hlavní index francouzských akcií | David Vagenknecht | České aerolinie (ČSA) | Energetický gigant | Evernym | BP | Cíl ČNB | Míra zadlužení | Christian Lindner | Úsporný tarif | Dvoutýdenní repo sazby | Japonská automobilka | Nastavení úrokových sazeb | Výhled hospodaření | Růst německé ekonomiky | Monster Beverage | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Funkční období | CRHC | Sestupný trend | Cena mědi | Ropné společnosti | Finanční domy | Budějovický Budvar | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Pesimismus | Inflace v eurozóně | Odhad spotřebitelské důvěry | Boj s inflací | Analýzy | Svaz německého průmyslu | Nejlevnější hypotéky | Americký S&P 500 | Jednotné měny | Politická nestabilita | TTF | Arca Investments | Hlavní úroková sazba | Investiční | Ekonom ING | Vývoj měnového páru | Moderna | Baterie do elektroaut | PXE | Zasedání Evropské centrální banky | ExxonMobil | Intervenční režim | Průzkum | Sociální nepokoje | Berlín | IEA | Demokraté | Ochota riskovat | Německý DAX | ETS | Ministr práce | Brusel | Hlavní události | Patria | Ekonom BHS | EP | Nejvýraznější ztráty | Uber | Sloučení | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | XTB Jiří Tyleček | Ekonomický vývoj | Slavomír Pavlíček | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Data z ekonomiky | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Firma Belviport Trading | Top energetické akcie | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Futures na samotnou elektřinu | MPO | Porovnání vývoje | Americké HDP | Insolvence | RWE | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Althea Spinozzi | Sloe | Sentiment investorů | Pandemie koronaviru | Emma Capital | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Posilování amerického dolaru | Bohatý | Prémie | EUR/PLN | Události roku | Tržní kapitalizace | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekologické organizace | Bitcoin | Gen Digital | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Huawei | Akcie VIG | Tencent | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Akcionáři | Výhled ratingu | Emoce | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Warren Buffett | Kontejnerová loď | Nabídka Nortonu | S&P | Velký cenový pohyb | Pozitivní zpráva | Svaz dovozců automobilů | EPH | Skupina PPF | Česká měna | iPhone | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Obchodování | Zvýšení daní | Růst výnosů | Legislativa | Zasedání Fedu | Ministr životního prostředí | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | STV | Nová prognóza | Obchodování komodit | Breakout strategie | Plynovody | David Card | MTI | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Biotechnologická společnost | Nákupy dluhopisů | Dokončení transakce | Management | GBP | Rekordní hodnoty | Ceny akcií EDF | Rozhodnutí soudu | Volodymyr Zelenskyj | Obchodní týden | ZEW | HCFB | Asociace | Čistý zisk ČEZ | Ropovod | Úsporný energetický tarif | TSMC | Potíže EDF | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Fenomén | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | Dodávky ropy a plynu | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Pivovary Staropramen | Eurostat | Majitel | Uran | Evropské trhy | Zprávy | Guido Imbens | Úřad Eurostat | Deflace | Nadšení | BCM | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Investiční aktivita | Společnost Czech Media Invest | Dolary | Nejznámější kryptoměny | BREAKING | Tokeny | Zemědělské komodity | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | Ceny stříbra | Turecká lira | Makléř Fio banky | Averze k riziku | Německé firmy | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Zajištění na stáří | Výnosové křivky | Životní náklady | Praha | Ceny ropy | Eunice | Fundamentální analýza akcie | Berkshire Hathaway | Výrobce léků | Akcie v Evropě | Piráti | Ceny elektřiny v Německu | Hazardní hry | Špinavá energie | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Náhrady mezd | Ceny Bitcoinu | Petr Novotný | 4iG | Silný růst | HKD | Airbus | Marek Pokorný | Nová mutace | Analytička společnosti ING | Bydlení | Shell | Ministr Jurečka | Dnešní data | Elektromobily | Institut Ifo | Petrochemická společnost | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | CZ | Cena ropy brent | Bitcoin halving | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | RWE Gas | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Put opce | Tapering | Snižování cen | Energetická závislost | Listopadová inflace | Wolt | Národní loterie | Investment management | Makléř Wood & Company | Ministerstvo životního prostředí | Statista | Program nákupu aktiv | Alstom | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Míra | Boj s drahými energiemi | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | EURCZK | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Petr Král | Správkyně Sberbank | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Vladimír Štěpán | Energetická skupina | Technická recese | ČNB Petr Král | Spalování ropy | Licence Sberbank CZ | Ministři financí | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Současný trend | Tržní situace | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Prodej akcií | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | Akcie Moneta Money Bank | Odhady trhu | Výrobce letadel | Josef Síkela | Nová data o inflaci | Silný dolar | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | CZKCASH | Zpřesněný odhad | American Airlines | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Cukr | Aktuální ceny akcií | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Velcí obchodníci | Akcie bankovních společností | Raiffeisen | Pardubický pivovar | Hypoteční trh | Household Energy Price Index | Finance Bank | Finanční výsledky | Úpis nových akcií | Francie | OPEC+ | Kurz dolaru | Pandemie nemoci COVID-19 | Zelenskyj | Obchodníci na pražské burze | Provoz jaderných elektráren | Pokles HDP | Onemocnění | Americký výrobce | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Kryptoměny bitcoin | BHS | Tuzemské banky | Práva ke značce | Objem | Propad | Greenpeace | Pojišťovna EGAP | Marka | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Fiat Chrysler | Ředitel ČEZ | Energetický trh | Obavy z recese | Třetí pilíř | Class A | Trigger | Pokračující pokles | Těžařská firma | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Noví investoři | HDP Británie | Zastropování cen elektřiny | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Údaje | HDP eurozóny | Cenový šok | Klima | Týden na finančních trzích | Energetické podniky | Hypoteční banka | Škoda Transportation | Soukromé firmy | Společný podnik | Air Bank | Softwarový gigant | Zákonodárci | Exxon Mobil | Luboš Komárek | Zemní plyn | Americká banka | Investice do kryptoměn | Zastropování cen ruské ropy | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Zvolení Donalda Trumpa | Propuštění | Aktivisté | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Cena akcií Tesly | Energie z jádra | Aktivity v Rusku | mmBtu | Poptávka po úvěrech | Malajsie | Subvence | Regulátor | Průzkumy | BAT | Nomura | Hlavní indexy | CVC Capital | Státní rozpočet | Spoření | Podíl nezaměstnaných | Převodník měn | Ceny cukru | Fiocchi Munizioni | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | Letiště Václava Havla | Phil Flynn | Investiční platforma | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Důchod | Výkup strategických aktiv | Snížit emise | Case-Shiller | Srovnávací základna | Britské libry | Sázka | NET4GAS | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | EEX | Emise skleníkových plynů | Americký podnik | Likérka Stock | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Tornádo | Slabší koruna | Pochybení | Škoda Group | Pojišťovny | Průraz | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Inflace v říjnu | Graf | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Revize amerického HDP | Reakce trhu | Zbrojovka | Úvěr na burzovní zálohy | FRA | Spotové ceny | S&P 500 | Odhady ČNB | CFRA | Spotřebitelská nálada | Maďarský forint | Cena cukru na burze v New Yorku | Cenová hladina | AdBlue | Pozornost | PSTH | Ropa Brent | Europe 600 | Americké automobilky | Ceny domů | FTC | Hrubý domácí produkt | KOMB.CZ | Lütfi Elvan | Hypotéky | Upgrade | Vyplacení dividendy | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Vývoje kurzu | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Distribuce | Česká spořitelna | Meziroční porovnání | Jackson Hole | Sulut Airways | Pořízení vlastního bydlení | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Vesa Equity | USD/PLN | OPEC | Short | Zelené investice | Ekonomické události | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Celková investice | Jednání FOMC | Reálný HDP | McAfee | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Egypt | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Maspex | KB | Stabilní hospodaření | Vypnutí Nord Streamu | Carrefour | Firemní dluhopisy | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Proinflační faktory | Vepřové maso | Americká centrální banka | Americká společnost | Logistika | Aktuální cena ropy | Zveřejněná data | Německé vydavatelství | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Index Bloomberg Barclays | Trump | Sazba ČNB | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Makroekonomický vývoj | Brands | IMG Bohemia | Index Ventures | Pomoc lidem | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Dopady války na Ukrajině | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Průmyslová produkce v srpnu | Křetínský | Silnější dolar | Technické analýzy | Lesy ČR | Rostoucí trend | Finanční krize | Patrik Tkáč | Vstupy | Universal Music | Opce | Rystad | Inflace ve Spojených státech | Společnost Tameh Czech | Andrej Babiš | Hello bank | Index spotřebitelské důvěry | Groupe Beneteau | European Energy Exchange (EEX) | Akcie společnosti ČEZ | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | CVC | Indikace | Provozní výnosy | Rakousko | Česká koruna | Christopher Dembik | Vývoj ceny elektřiny v EUR | Turecká centrální banka | Stříbro | Novela zákona | Mezinárodní investoři | Tým InstaForex | Korporátní výsledky | Instituce | Turecko | Růst cen domů a bytů | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Podnikatelská důvěra | Investiční společnost | Mimořádná daň | Renfe Operadora | Americké CPI | Harmonizovaná inflace | Dopady pandemie na ekonomiku | Série poklesů | G10 | Dluhopisoví investoři | Dnešní fundamenty | LNG | Burza cenných papírů | Vladimír Dlouhý | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | FKI | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | BBC | CEPS | Smart kontrakty | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Dopad pandemie | Investor Ondřej Janata | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Růst EBITDA | Těžby Bitcoinu | Zakladatel | Divize | Oslabení koruny | Iberdrola | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Drahý kov | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Reportované výsledky | Ondřej Vlček | ex | Ziskové marže | Evropská ekonomika | Společnost PPF Telecom Group | PSA | Moore Czech Republic | European Energy Exchange | Naše ekonomika | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Analytik Fio banky | Menšinový podíl | Akcionáři ČEZ | Nejprudší pokles | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Time-Frame | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Neckarwestheim 2 | Korporátní zprávy | Trh | GlobalFoundries | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | Přehled o dění na světových burzách | List Financial Times | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Francouzská vláda | Erste Bank | Viktor Orbán | Akcie firem | BDI | Výrazný růst | Koruny vůči euru | Vývoj ceny evropského plynu | Ptačí chřipka | Fed | Rekordní minimum | Strategie Ondřeje Hartmana | Zahraniční obchod | Čísla o inflaci | Skupina Colt CZ Group SE | Korekce | CAT | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Tržní prostředí | Penále | Spotřebitelská důvěra v USA | Země EU | Skupina Erste Group | Dividendové akcie | Arbitráže | Cohn Robbins | Buffett | Hnutí ANO | Money management | Vývoj ekonomiky | Akcie americké internetové společnosti | Levnější ropa | Equa Bank | Lukáš Novotný | Výplaty dividendy | Krajský soud v Ostravě | Premiér Petr Fiala | WISE | Pražské burzy | Debut na trhu Nasdaq | Finanční společnosti | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Výběry | Vonovia | Další rozvoj | Odveta | Vysoké ztráty | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Purdue Pharma | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Ladoga | Plán restrukturalizace ČEZ | Royal Mail | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Siegfried Russwurm | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Transakce s akciemi | Yahoo | Fiskální stimuly | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Stock | ANO | Poslanci Evropského parlamentu | Generali Investments | Apollo | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Kupní cena | Nedostatek paliv | Zestátnění | Obchodní systém | Ceny zboží | Trumpova administrativa | Rating | PPF Telco | Pavel Urubek | Velké banky | MWh | Ebury | Prezident Joe Biden | Tescan Orsay | Ruská invaze | Budoucí vývoj | Hospodářský růst v Německu | ČEZ Investor Presentation | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Úprava státního příspěvku | Otevření obchodu | Plzeňský Prazdroj | Dopad na cenu | Pravidla EU | UNWTO | Polská inflace | Sellier & Bellot | Nejistota | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Strategický partner | Odhad růstu HDP | Akciové indexy v USA | Dnes ČTK | Míra inflace v Maďarsku | Finanční sektor v ČR | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | Členové Fedu | Inflační vývoj | CME | Dostatek likvidity | Spotřebitelská inflace | Defi | Pokles cen ropy | Akcenta | Změny cen | Sell | OKD | CMA | Společnost Pilulka | Pohyby na finančních trzích | Finanční rezervy | Siemens Energy | Packeta | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Ceny kukuřice | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj ceny akcií ČEZ | Prosperity | Světová banka | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Borgis | ADP report zaměstnanosti | Alternativní investování | Spolková vláda | Rivian | Penzijní fond | Realitní magnát | Představenstvo | IATA | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Tržní odhad | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | RTL Hrvatska | Těžební společnost | FIAT | Japonsko | Snižování inflace | Telco | Invest | Silky | Gazprom | Centrální banka | Jan Čermák | Kellnerová | Propouštění zaměstnanců | Životní prostředí | Dopad krize | Exxon | Benxy | Řízení rizika | ILO | Oslabení české koruny | Deutschlandfunk | Struktura ČEZ | Polský zlotý | Německá vláda | Tomáš Kudla | Apreciace | Vývoj ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Měnové otázky | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | LYNX | Německý Ifo index | Plány Fedu | Donald Trump | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | Accumulate | Lex Babiš | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Technické problémy | Borealis | Společnosti | Nejvýraznější pokles | Zpomalení ekonomiky | Jiří Tyleček | Další růst | Americká průmyslová produkce | Výhled cen | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Americká automobilka Tesla | Unijní ministři | Ztráty eura | Arbitráž | Rozhodnutí ČNB | Rekordní cena povolenek | Cenné papíry Erste Bank | LIBOR | Dílčí ekonomické ukazatele | Bollinger Bands | Vodafone | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Pojišťovnictví | Bankovní tituly | Vyšší ceny | Hospodářský institut Ifo | USDCZK | Ekonomové | Forwardový kurz | Podíl českých potravin | Inflace v ČR | Index německých akcií | Likvidace pozice | Tameh Czech | Podnikatelé | Energetická společnost ČEZ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Polská vláda | Hospodaření ČEZ | Nárůst objemů | Energetický sektor | Sdružení automobilového průmyslu | Globální index | Realizace zisku | Guvernér | Březnová inflace | Air France | Odolnost ekonomiky | API | Kurz české měny | Britský regulátor | Grafy | Evropský systém obchodování | Výhled Saxo Bank | Nízká volatilita | Mattoni | Pojišťovna VIG | Míra inflace v květnu | Komodita | Historická zkušenost | Skupina Colt CZ Group | Le Parisien | Zdražování potravin | Tempo růstu CPI v USA | Zoom Video | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | ČNB Aleš Michl | Směnný kurz | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | CZK | Mero | Úvěrové podmínky | Reuters | Úspory | Erste Group | Majitel firmy | Přebytek zahraničního obchodu | Obchodníci | Česká republika | EUR/HUF | Společnost XTB | Situace na Ukrajině | Neckarwestheim | Kompozitní index | Barclays | Prezident Pavel | ProSiebenSat.1 Media SE | Index nákupních manažerů | Rostoucí ceny plynu | Škoda | Primark | Domácnosti | Letecká společnost | Londýnské akciové burzy | Cohn Robbins Holdings | Rozvoj společnosti | Depozitní sazba | Ruský plyn | Embargo na dovoz uhlí | Kov | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Konjunkturální průzkum | Růst české ekonomiky | Výše investice | Předseda | Starwisata Air | Podpůrný program | Analytici | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Italia Trasporto Aereo | BNP | Kurz koruny | Přijetí kryptoměny | Nexen Tire u Žatce | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Přesun výroby | Automotive | Isar | Singapurský dolar | Supercyklus | J&T | Prognózy inflace | Situace | Hackerský útok | Equity | Korunové sazby | Maďarský premiér | VaR | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Koncové ceny elektřiny | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Daniel Beneš | SAZKAmobil | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Štěpán Hájek | Dividendový výnos | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Empresa Media | Negativní dopad | Apple | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Zprávy z ekonomiky | Splácení dluhu | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | CFD | Index HEPI | Řetězec Casino | Inflace v květnu | Nová data | Výhled cen elektřiny | Cena akcie | Ekonomický útlum | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Pokračování trendu | Nabídka akcií | ČEZ Daniel Beneš | Americké ministerstvo obchodu | Interpretace | Pokles inflace podle analytiků | Společnost Lumius | Zahájení výsledkové sezóny | Jaderná energie | Zájem o investice | US100 | Zvýšení základní sazby | Dnešní výsledky | Financovat | Prodeje domů | Příprava | Silný rozvoj obnovitelných zdrojů | Ztráta | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | NAFTA | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Platební bilance | Cena elektřiny se na pražské burze | Průzkum analytiků | Říjnová inflace | Čeští spotřebitelé | Komoditní burzy | Růst mezd | Ambice Ruska | Orbán | Analytik J&T | Prime | Federal Reserve | Deglobalizace | Vysoký výnos | Intradenní vývoj akcie | Nový rekord | Médea | Vývoj ceny emisních povolenek | MONET | Úroky | Severomořská ropa | Nová mutace koronaviru | Refinitiv | Nový virus | Americký průmysl | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Vakcína proti koronaviru | Eurokomisařka | Nájemné | PPF Telecom | Indexy PMI | Akce centrálních bank | Ranní nadhoz | Portu | Stabilita | Cena | NÚKIB | Zastropování plynu | Investiční banky | Pandemie covidu | Toshiba | Vývoj české ekonomiky | ING | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Salvador | Předstihové ukazatele | Vedení ČEZ | ERÚ | Prudké zdražování | Kofola ČeskoSlovensko | WisdomTree | Automobilka Renault | Ceny komodit | Provozní zisk před odpisy | Silný trh | Objem peněz | Moneta | Nákup akcií | Air | Akcie dnes | Káva | NJJ Presse | Velké peníze | Pražská burza cenných papírů | Akcenta CZ | Zápis z posledního zasedání Fedu | Aktivum | Ceny akcií | Skupiny PPF | Kunal Kundu | TABAK | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | E-shopy | Fond | Přenos | Investiční platforma Portu | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Vývoj ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Analytik Raiffeisenbank | Martin Sklenář | Americký dolar | Provozovatel loterií | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Dobré zprávy | Míra inflace v Německu | Vystavení riziku | MUFG | Čínská ekonomika | Speciální daň | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Švédsko | Koruna dnes | Technologie | Vysoká inflace | Česká firma Raylyst | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | Guvernér australské centrální banky | ČNB | Telenor | Vesa Equity Investment | Letecká osobní doprava | Rizika | Devizoví obchodníci | Argentina | Wall Street | Zajímavé příležitosti | Vládní koalice | Utahování měnových podmínek | VW | Suez | Agentura Bloomberg | Jiří Rusnok | USD/CZK | Pokles | Contango | MGM | Inflační náraz | Snižování úrokových sazeb | Czech Media Invest (CMI) | Kurzy | Margin | Ceny zemního plynu | Právo | Velikonoce | Odvody | Dostupná data | Andy Jassy | Společnost Twitter | Finance Group | Rekordní zisky | Energetický regulátor | Apollo Global Management | Zasedání bankovní rady | Americké společnosti | Ebury G10 FX Forecast | Finančnictví | Ceny hliníku | Blue chips | EnAppSys | Daňová sazba | Pavel Tykač | Konsensus | Jan Vejmělek | Pokles výnosů dluhopisů | Americký trh | Poplatek | Server BBC | Moody's | Zemědělci | Google | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | ECB | Nové zakázky | Vývoj cen ropy | Řetězec | Akcie Monety | Makro | Výroba ocele | Akcioví investoři | Tržní očekávání | Carlyle | Nižší růst | Situace v Německu | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | Credit Suisse Group | Odpor | KLM | USD za tunu | Penta Investments Group | Vynucené transakce ČEZ | Obchodník | Oslabení kurzu | Letadlo | Silnější euro | Čepro | Budvar | Portfolio manažer | Akcie týdne | Automobilka Toyota Motor | Plynárenská společnost | Sazby ECB | Ceny povolenek | Výhled české ekonomiky | MRNA | Aircraft | Tržby | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Luboš Růžička | Regulátoři | Kapitálové požadavky | Coinbase | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Vytěsnění | ROE | Evropská centrální banka | Roční výnos | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Spotové operace | Cena elektřiny v Německu | Instinkt | Regulátor ve Velké Británii | Tým FXstreet.cz | Situace na trhu | Dialog Semiconductor | Globální letecká osobní doprava | Přehled kurzů | Mutace koronaviru | Čínská vláda | Index PX | Akcie Philip Morris | EBIT | Daně | Čínská internetová firma | Mitsubishi | Společnost Automotodrom | Lídři | Růst cen v Česku | Inflace v červenci | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Malina | Pivot | Kryptoměna | Sport | Potravinářství | Posilování kurzu koruny | Dluhy | Růst cen nemovitostí | Temelín | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Český stát | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Zásoby ropy v USA | Antivirus | Vyplácet dividendy | Intervenovat na devizovém trhu | Slabší euro | Pandemie nemoci | Momentum | Ekonomický institut Ifo | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Horší data | Proinflační rizika | Dluhopisy | Inflace v listopadu | Valdis Dombrovskis | Evropský systém | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Stabilita sazeb | Vývoz z Německa | Amazon Jeff Bezos | Emisní povolenky EU | HICP | Maloobchodní tržby | Partners | Licence Sberbank | Množství peněz | Oslabení kurzu koruny | FCA | Současné ceny | NATGAS | Vysoká poptávka | Akcie TSMC | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Společnost DoorDash | Historické rekordy | Payback | Velký růst | Ceny palladia | Globální ekonomika | Růst ceny | Intervence na devizovém trhu | Růst cen domů | Volvo Cars | Cena palladia | ACEA | Vývoj inflace | TradingEconomics | Čínské přístavy | ISM | Miliardy eur | Šmejc | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Golden Gate | Voda | Zastavení výroby | Renfe | Energetická skupina ČEZ | Snížení ceny zemního plynu | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | ČEZ ESCO | Energie v Evropě | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Globální nedostatek čipů | Cena zlata | Electricite de France | Světové obchodní organizace | HSBC | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Přecenění | Investiční trendy letošního roku | Breakout | Analytik investiční společnosti | Turecký prezident | HG měď | Pojištění vkladů | F-35 | Trh práce v USA | Moskva | Růst cen | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Vyšší sazby | Výsledky hospodaření | Dluhový strop | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | TLTRO | Cenový pohyb | Analytika | RSI | Gold.plus | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Měnový pár AUD/NZD | Dovoz oceli | Asset management | Zvýšení cenové hladiny | ERA | Závislost na Rusku | MSCI World | Repo sazby | Výsledky za Q1 | Poptávka | Statistici | IFO index | Rozpočtový schodek | Výrobce pálených cihel | Financování | Metaverzum | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Fitch | Internetové společnosti | Daňové zatížení | Výrobce čipů | Slušný zisk | Finance | Úrokové sazby na hypotékách | Čína | Omezení dodávek | Nálada spotřebitelů | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Turecké liry | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Vysoké dividendy | Přicházející recese | Přístup k riziku | Úrokový diferenciál | Richard Hindls | Výrobce sportovního oblečení | Petrus | Czechoslovak Group | Těžby kryptoměn | Cenový propad | Švýcarská národní banka | Inflační očekávání | Globální poptávka | Osobní výdaje | Systém obchodování | Index pražské burzy PX | Výsledek zahraničního obchodu | Expobank | ESCO | GfK | GIC | Line | Cena stříbra | Zvýšení produkce | EGAP | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | Americké banky | Antivirové firmy | Správkyně Sberbank CZ | Globální trhy | Pokles akcií | DSTI | Rozpočtové politiky | Výroba elektřiny | Invaze | Akcie Pilulky | Cizí měny | Velké továrny | FT | Kancléř Olaf Scholz | Jedno euro | TA3 | Cena kryptoměny | Růst produktivity | Bulharsko | Výkon světové ekonomiky | Obchodování na akciových trzích | Investor | Americké akciové trhy | Průměrná mzda | Dolarové sazby | DNO | Malé podniky | Obchodovat | EUR/MWh | Softwarová společnost Microsoft | Dnešní čísla | Devizové rezervy ČNB | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | Reporty | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Wüstenrot | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Bankovní rada České národní banky | Tržní sazby | Nové rekordy | Podíl obnovitelných zdrojů | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | S&P/Case-Shiller | Koncentrace | Odhodlání | HAS | Spotřebitelské ceny v Česku | Inflace v Maďarsku | Stavební výroba | WTI | Bohumil Trampota | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | RBI | Čas na nákup | Růst průmyslových cen | Jan Hamáček | Aliance | Zisk společnosti | Philadelphia Fed index | Raiffeisen Bank International | Obilniny | Medvědi | Silnější koruna | PRIBOR | Jihokorejská společnost | FRED | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | Obchodování s měnami | Únorová inflace | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | Turistický ruch | Výrobní aktivity | Veolia | O2 CR | Trading | Elektřina v ČR | Nord Stream | Komise v přenesené pravomoci | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Ředitel skupiny PPF | Americký miliardář | Zájem o akcie | Reebok | Ziskovost | PMČR | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Uhlí | Sázet | Cena ropy | Porušení zákona | Změny klimatu | Šance | Axel Springer | Plán firmy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ocel | Očkování v USA | Závěr roku | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Vysoké zisky | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Planeo Elektro | ROCE | SpaceX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Participace | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Bohemia Interactive | Jack Dorsey | HDP | Diskont | Koruna zpevnila | Capitalinked.com | Organizace pro výživu a zemědělství | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Zajišťovací obchody | Mírná korekce | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Ceny niklu | Index PMI | Vývoj meziroční inflace v ČR | Naše burza | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Pohledávky | Spotřební daně | Lira | Načasování | TJX | Plán restrukturalizace | Rafinérie | Ropa | Statistiky | Erste | Liz Trussová | Podílník | Pivovary | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Vzácné a průmyslové kovy | Zvýšení dovozních cel | SAP | Karel Havlíček | Rezervy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Hlavní index PX | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Hodnota akcií ČEZ | Předsednictví EU | Ceny zeleniny | Turów | Nejvyšší soud USA | Proof of Stake | Světové finanční trhy | Kalendář ekonomických událostí | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Oslabování kurzu koruny | MPSV | Krize eura | Finančníci | Pohonné hmoty v ČR | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Market | Forexu | Americká Federální obchodní komise | Home Credit | Cenné papíry Erste | Vývoj ceny niklu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Rudolf Špoták | Unicredit | Ropa a Plyn | Strop pro elektřinu | Valné hromady | Pokles výnosů | Ekonomka | Sanofi | Energetický kolos | Přenesení výroby | Rozkolísaný | Distributor fotovoltaických produktů | Polská měna | UST | Druhá vlna | Důvod ke změně úrokových sazeb | Restrikce | Optimismus | Snížení spotřební daně | Thomas Schäfer | Rozhodování | Facebook | Inskol | Rizika vyšší inflace | Gigafactory | Hliník | About You | Růst dolaru | Ceny pšenice | Liberty Steel | BH Securities | Kurzy.cz | Vývoj spotové ceny elektřiny | Globalizace | Úspěšný týden | Cenné papíry likérky Stock | Dolar | Vývoj ceny kávy | Greensill | Guvernér ČNB Aleš Michl | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Konec zdražování | Rostoucí společnosti | Měď | Ekonomický institut | STV Group | Proinflační | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Stock Spirits | Hodnoty měny | Euro | Evropská investiční banka | Index londýnské akciové burzy | Negativní vývoj | Konglomerát | Holding Czechoslovak Group | Akcie na pražské burze | AUD | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | Premiér Viktor Orbán | Reputace | Raiffeisenbank Vít Hradil | Naše prognóza | Byznys | Dopady na korunu | Dopad covid-19 | Pilulka Lékárny | Zestátnění ČEZ | Federální rezervní banky | Fnac Darty | Didi Global | Tenza | Clemens Fuest | Kartel při obchodování | Cena niklu | MALL | Capitalinked | Predikce | Dodávky ropy | Ceny nájmů | Fibo | Ropný šok | Plynárenský gigant | Prima | Akcenta Miroslav Novák | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Christine Lagarde | Nyrstar | Sony | Mnichovský ekonomický institut | Index VIX | Obchodování s emisemi | LME | Hospodářství | MIB | Stagflace | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Nákup nemovitostí | Indikátor důvěry | Vypuknutí pandemie | Etoro | Zastavení dodávek | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | EV | Mediální skupina | Zpomalení růstu | EBITDA | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Výrobce čipů Intel | Televizní studio | Vývoj na akciových trzích | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Amcor | Ruská agrese | Ranní komentář | Indické úřady | Ranní glosa | Čínská měna | Globální akciový index | Rada ČNB | Nižší ceny | EU | Ekonomická krize | Investovat do kryptoměn | Akcie francouzské EDF | Cenové stability | Investiční manažeři | Vlastnická struktura ČEZ | Zasedání ECB | Správce fondu | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Převis | CETIN | Obchodní nastavení | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Obchodované instrumenty | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Jojo | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Gate | Týden na akciových trzích | Finanční tituly | Samsung | Recese | Rafinérie v Litvínově | Akcie bankovní skupiny Erste | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Mzdový růst | Švýcarský frank | Renault | Plánované obchody | Německý ZEW index | Turistické sezóny | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Hospodářské svazy | Měnová politika ČNB | Největší vítězství | Vývoj pandemie | Fantasia Holdings | CZK/EUR | Správa železnic | Index Dow Jones | Digitalizace | Sabrina Kernbichlerová | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Společnost EDF | Eskalace konfliktu | Nižší DPH | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Tencent Holding | Inflace v Německu | Sekce měnové | Zbohatnutí | Index francouzských akcií | Miliardy | Allegro | Záporné ceny elektřiny | Sev.en | Petr Kellner | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Komerční banka | Silný support | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Snížení úroků | Sazka Group | Know-how | Dceřiná firma | Japonský Nikkei 225 | Ochrana před inflací | Frank | Skupina CZG | Ministři | Prudký propad | Zavření uhelných Počerad a Chvaletic | Očekávané výsledky hospodaření | Členské státy | Objem investic | EASA | Dlužníci | Rozpočtové schodky | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Zbrojovky | Pivovary CZ Group | Britské národní loterie | Společnost Allegro | Silné euro | Dieselgate | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Lufthansa | Barel WTI | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Intel | Ceny evropského plynu (TTF) | Meziroční míra inflace | Přebytek bilance | Argumenty o přijetí eura | Index důvěry | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Nejrychleji rostoucí | Vývoj ceny platiny | Dluhy českých domácností | Analytik Komerční banky | Ruská plynárenská společnost | NEST | Ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Denní změna | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | CySEC | Cena surové ropy | Rostoucí inflace | Zisk ČEZ | Dodávky zemního plynu | Investování | Očekávané události | Caixin | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Příliv krátkodobého kapitálu | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Blockchain | Cena elektřiny | Intradenní obchodník | Rekordní rok | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Skupina Smartwings | Mince | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Silicon Valley | Ministr financí | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Palivové dříví | Střadatelé | IKL | Adidas | Pokles sazeb | Lukrativní business | Provozní zisk EBITDA | Odvětví | Hodnota sloučené společnosti | Automobil | Finanční společnost | Plán obnovy | Německý vicekancléř | Meziroční inflace v září | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Wood Mackenzie | Reorganizační plán | Akcie na burze | Oslabení | Střední podniky | Míra inflace | Vysoká cena elektřiny | Windfall tax | Platforma | Americké firmy | Norwegian Air | Energetika | Manufacturing | Etnetera | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Náklady na úvěry | Negativní zprávy | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Nařízení | PoW | Vonovia a Deutsche Wohnen | Sazba hypoték | WP | Jak obchodovat | Vzestup ceny | Nemovitostní trh | Schodek | Cloud Computing | BTC | Doporučení Koupit | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Přesun výroby z Evropy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Cenné papíry ČEZ | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Výrobci elektřiny | Zpomalení inflace v ČR | Státy Mezinárodního měnového fondu | Centrální bankéři | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Hnědé uhlí | Východní Asie | Firma Avast | Makroekonomické strategie | Šéfka ECB | Pyramida | Trhy v USA | Verizon | Výrobní závody | Výrobní inflace | Tempo růstu | Marže společností | Odvody ČEZ | Meziroční růst spotřebitelských cen | Sbírka známek | Podnikatel | American Airlines Group | Bankovnictví | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Ceny elektřiny v České republice | Natland Group | Libye | Aerolinky | STOXX50 | Pohonné hmoty | Joshua Angrist | Aplikace TikTok | Americká výnosová křivka | Ministerstvo dopravy | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Biliony | Cena cukru | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Staropramen | Loterie | Omezení těžby | Analytik České bankovní asociace | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Obchodní bilance | Analýza společnosti ČEZ | Těžaři s kryptoměnami | Stabilní zisky | Odeznění energetické krize | Hospodářské soutěže | Invaze Ruska | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Družba | ENAS Energy Services | Investiční skupina | Snížení volatility | Mezinárodní porovnání | APP | Obchodní aktivity | Ceny komodit letos | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Těžba kryptoměn | Stuart Cole | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Banka | Americké technologické společnosti | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Pandemie | CPI Property | ČT Jan Souček | Tepelné čerpadlo | Modrá pyramida | Společnost Saxo Bank | Výplatní poměr | Fischer | Ruský Gazprom | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pražský městský soud | Pokles inflace | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Tržní cena | Futures s dodáním elektřiny | ÚJV ŘEŽ | GEVORKYAN | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Analýza měnových párů | Očekávaný vývoj | Dubnová inflace | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Věřitelé Arca Investments | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Čínské firmy | Business | Poradenské firmy | J&T Capital Partners | Vladimír Pikora | Meziroční inflace | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Indikátory | Sev.en Global | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Překvapení trhu | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Investments | Ropovod TAL | Čínská centrální banka | Jan Procházka | Index euro | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | 1D | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hodnota trhu kryptoměn | Nový stavební zákon | ČBA | Nejslabší růst | Nový týden | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Orsted | Nejlepší výsledky | CZG - Česká zbrojovka Group | Tradingový portál | Zdravotnictví | Ceny akcie | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Inflační vlna | Akcie Tesly | Ole Hansen | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Časový úsek | Brazílie | Bouře Eunice | Ekonom Komerční banky | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Dodávky plynovodem | | Smartwings | Protiinflační dluhopisy | CEE | Omnipol | Danske Bank | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Konfederace | Nemovitosti v Česku | Omezené dodávky | Členské země | RTL | Seat | Pandemická situace | Trinity | Stratég | The University of Manchester | Změny ceny | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | American Industrial Partners | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | ISM ve službách | Členské země Evropské unie | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | G10 FX Forecast | Purple Trading | Řetězce | Zrychlení inflace | Životní minimum | Sentiment | Ifo Clemens Fuest | Online obchodování a investice | Bývalý ministr financí | Budoucnost Bitcoinu | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Akcionáři Avastu | Největší pokles | Politika | Ruské dodávky plynu | Investiční platformy | Konkurence | Vladimír Vávra | Makro Cash & Carry | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ministr pro energetiku | Ben Laidler | Komunikace | Vysoká dividenda | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Konsensus trhu | Josef Dudek | Výzkumná společnost | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Zisk z obchodování | Dnešní seance | Spoření na důchod | Alternativní taxislužby | MAM | Novinky.cz | Lehký kov | SAB Finance | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Americké akcie dnes | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Hliníkárna Slovalco | Rekordní propad | České aerolinie | Pokles průmyslové výroby | WeDo | Real Estate | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Oslabení koruny vůči euru | Průzkum PMI | Společnost Amazon | Klaus Zellmer | Garanční systém finančního trhu | Energiewende | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Dna | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | J&T Banka | Bilance zahraničního obchodu | Zátěžové testy | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Omezení dopadů inflace | EdF | Výrazná inflace | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Hlavní rizika | Přísná měnová politika | Přijetí kryptoměny bitcoin | Aktuální Price Action | Koncern Volkswagen | Menší elektrárny | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Martin Stránský | Inflace v české ekonomice | Hospodářská recese | Ekonomika | Vasky | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Transakce ČEZ | Zklidnění situace | Baterie | Výnosová křivka | Internetová firma | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Maximální výše cen elektřiny | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Těžaři kryptoměn | Dobrá zpráva | ČEZ (CEZ1.CZ) | Hospodářské noviny | Karanténa | Dělení ČEZ | Blockchainy | Zlevnění ropy | Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Pandemický program | Slovalco | Automobilka BMW | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Jiří Šimáně | Zvyšující se inflace | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | Operátor O2 | MJEnergie | Velmi volatilní | PPF Renáta Kellnerová | České akcie | Prodejní cena | Evropští ministři | Analytik skupiny | Erste Group Bank | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Timur Barotov | Průmysl v Německu | Automobilový koncern | Colt CZ Group SE | Ethereum | Cena cukru na burze | Investiční prostředí | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Očekávaný růst | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | ONE | Propouštění | Vlastní bydlení | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Private equity | Česká inflace | Zaměstnanci | Meopta | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Finanční trhy | Banka Creditas | Provoz britské národní loterie | Inflace ČNB | Couche-Tard | Nízké ceny ropy | ČNB Luboš Komárek | Burza dnes | Vicekancléř | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Giphy | ČEZ Investor Relations | Jiří Šmejc | Největší ekonomika | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Síkela | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Týdenní výkon | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Payback energetických investic | Epidemie nemoci | OSVČ | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Ochrana klimatu | Financial Times | Společnost PPF Telecom | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | CAD | Spread | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Britský antimonopolní úřad | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Pension Plan | New York | Místní rozvoj | ProSieben | Zakladatel fondu | CSG | Čistá ztráta | Saldo zahraničního obchodu | Úrokové sazby ČNB | Analytik finančních trhů | Zkrachovalá kryptoburza | CFG | Dřevo | Krize | Kartel při obchodování s měnami | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Růst cen výrobců | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Zotavení ekonomiky | Synot | CMI | Situace na trzích | Zlotý | Britské loterie | Ceny plynu a elektřiny | Společnost GEVORKYAN | Currencies | Míra inflace v eurozóně | S&P Global Platts | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Zkrachovalé společnosti | Panasonic | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Obchodní přebytek | Navyšování cen | Investice do čistých zdrojů | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | DIESEL | Majoritní akcionář | Těžař | Rally na ropě | Evropská rada | Hypomonitor | Prezidentské volby | Razer | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Komodity | Trhy | Obchodní řetězce | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Vývoj ceny ropy | Prazdroj | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Plný výkup | Akcie Tesla | ODS | Dialog | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | Bezpečnost | Průmyslníci | HN | Společnost CVC | Devizové rezervy | ČEZ Investor | Akcie Stock | České vlády | Sázky na pokles | DIHK | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | MarketWatch | Investiční skupiny | Proof of Work | Guvernér Rusnok | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Peníze z EU | Společnost Rohlik | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Nabídka a poptávka | Mathias Cormann | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Nové sankce | Průměrná míra inflace | Analytik ČSOB | Parlamentní listy | Porsche | Rozhovor | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Transakce | Středoevropská energetická burza | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Dnešní údaje | Březnová data | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Elektřina na pražské burze | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Innogy | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Regulační úřady | Nová historická maxima | Jamal | Energie | Analytici společnosti | Akcie Virgin Money | Zpravodajství | Michal Brožka | Ekonomika EU | Světové trhy | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | Úrokové sazby | E.ON Energie | Wenyu Yaová | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | One Ticket | Dividendy | Cena jedné akcie | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | HoReCa | Finanční sektor | Oslabení eura | Rada ČTK | Státní veterinární správa | David Marek | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Jukos | Česká zbrojovka Group SE | Kyperská investiční společnost | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | GE Renewable Energy | CV90 | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Hlavní trh | Evropské továrny | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Ceny realit | Penta Real Estate | Dodávky LNG | Chrysler | Jan Souček | Důchodový systém | Nákup nemovitosti | Investice a hypotéky | Finanční trh | CA Immo | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Nový trend | JPMorgan | Firma Wienerberger | Akcie Erste Bank | Nová vláda | Pracovní síly | Český statistický úřad (ČSÚ) | Deloitte | Bloomberg Barclays | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Akcie švédské automobilky | Nové prognózy | Patria.cz | Authentic Brands Group | Zisky společnosti | Sberbank | Sentiment na trzích | Nadnárodní firmy | Ministři energetiky | Předčasné volby | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | FAST | Obchodní den | J&T Patrik Tkáč | Cílová cena | Zkušenost | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Zdražování | S/R zóny | Protiepidemická opatření | Daňový balíček | Pozemky | Předstihové indikátory | Burzovní zálohy | Výsledkové sezóny | Development | Tržby obchodníků | Britská vláda | Vývoj cen akcií | Analytik portálu | EPS | ADP | Square | Hodnota zlata | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Úbytek | Emitenti | Pracovní den | Ropy | Liberty Ostrava (LO) | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Úspěšné obchodování | Dow Jonesův akciový index | EET | Singapur | Polská společnost | CNY | Člen bankovní rady | SICAV | Obiloviny | Výnosy firmy | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Guvernér české národní banky | Analytik BCM | Evropská komise (EK) | Intradenní vývoj akcie ČEZ | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zisk EBITDA | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Kurz koruny vůči euru | CBC | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Kryptoburza FTX | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Milan Vaníček | Zboží z Číny | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Colt | Akcionáři Monety | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | BlackRock | Minoritní akcionáři ČEZu | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Sporting Products | Vysoká volatilita | Tkáč | Penta | Očekávaná inflace | Wood & Company | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | BNP Paribas Personal Finance | Kupci | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Dopad koronaviru | Výhled růstu globální ekonomiky | Vynucené transakce | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Beneteau | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | CPI Property Group | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Prudký pokles cen | Schodek rozpočtu | Sam Stovall | Akcie Razer | Ztráty | Lehman Brothers | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | RBAG | Pavel Řežábek | Bankovní systém | Pershing Square Tontine Holdings | ACT | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Akcie Erste Group | Dluhopis | Obilí | Ryanair | Výrobce aut | Vývoj ceny akcií EDF | Prodat dluhopisy | Letecký průmysl | Kryptoburza | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Our Media | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | VIX | Inflační data | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Růst | Česká národní banka | Vyšší úroveň | Ceny surovin | Zobchodovaný objem | Michelin | Polská centrální banka | RegioJet | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | BDEW | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Volvo | Proti trendu | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad poptávky | Domácí měny | Administrativa | Měnový výbor | Nejprudší pokles v historii | Snížení inflace | Nejdůležitější akcie | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Cenový pokles | Holdingové společnosti | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Merkelová | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Token | Fundament | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Společnost AT&T | Bohatství | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | ÚRS | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | ČTK | Tuzemská měna | Arca | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Investor Relations | Cena plynu pro evropský trh | Špatná aktiva | Cenu plynu | Květnový růst | Tuzemské automobilky | DRFG | Australská vláda | Americké statistiky | Zisk na akcii | Moldavsko | Bankrot | Cena kontraktu | Dnešní zprávy | Ekonomika padá | Nižší úrokové sazby | Kurs koruny | Šíření nákazy | Administrátor | Návratnost | Mzda | Odhady výsledků | Aktuálně investiční příležitosti | Express | Index amerického dolaru | Lidé z IT | Investiční doporučení | Výsledkové zprávy | Snížit úrokové sazby | Kompenzace | Koronavirus | Worldgovernmentbonds | GM | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Burzy v Evropě | Ges Group | EP Commodities | Bankovní asociace | Nejlepší strategie | Analýza | Míra inflace v USA | Petr Kymlička | Ekonomická třída | Akcie Virgin | Comfort Finance Group | O žebrácké holi | Regulační orgány | Vypnutí Nord Streamu 1 | Air France-KLM | Předsedkyně Evropské komise | PPF | Česká investiční společnost | Nižší likvidita | Severočeské doly | Riziková prémie | Put | Celoroční projekce | Země eurozóny | Okénko trhu | Extrémní výkyvy | Ondřej Hartman | Růst cen průmyslových výrobců | Poradenství | Špatná aktiva finančního sektoru | Nový Zéland | Udržení ziskovosti | Bidenova vláda | John Hardy | Program nákupů dluhopisů | Evropské vlády | Instrumenty | Halving | Ministr obchodu | Nemoc COVID-19 | Ziskovost dominantních jaderných elektráren | Société Générale | Přerušení výroby | Vlastnictví | Obchodní komora | KKCG | Spotřební daň z nafty | Závislosti na ruské ropě | Správa | Fondee | Vzestupný trend | Bělorusko | Závazek | Penzijní společnost České pojišťovny | Zhodnocení situace | SPARK | Obchodovat s akciemi | Cenové limity | Citlivost trhu | Zemědělský svaz ČR | CVC Capital Partners | INDO Defence | Ceny producentů | Vývoj cen komodit | Euro vůči americkému dolaru | Rezistence | Repo sazba ČNB | Dlouhodobá předpověď | Státní energetické společnosti | ProSiebenSat.1 Media | Rekordní růst | Výsledková sezóna s XTB | Transakční poplatky | Snowflake | Zisk EBIT | ZIL | Odhad růstu ekonomiky | Netflix | Poptávka po ropě | Výraznější impuls | Měnové krize | Zdražování cen | České Radiokomunikace | Futures na americké indexy | Medvědí trend | Snížení odměn | Situace na komoditních trzích | Obchody na burze | Propad zisku | Pivovary CZ | Daimler | Meziroční míra inflace v Turecku | Spektrum aktiv | Sociální demokraté | Cena emisních povolenek EU | Základní úroková sazba | WELL | Německý svaz | City | Tagesspiegel | Commodity index | Jak profitovat | Převzetí Avastu | MUFG Bank | Nedostatek hliníku | Minoritní akcionáři | Posílení | Lex ČEZ | Deutsche Wohnen | CNBC | Největší banky | Hedvábná stezka | Power Exchange Central Europe (PXE) | Extrémní růst | Pracovní místa | 2bminer | Čínská poptávka | Světlo na konci tunelu | Protistrana | Riot Blockchain | Nordstream 2 | Parag Agrawal | Nová makroekonomická prognóza | Tržní hodnota | Vakcinace | Reckitt Benckiser | Přímé intervence | Včerejší seance | Uhlíkové neutrality | Kontrakt na burze | Přebytek běžného účtu | Drahý plyn | Nízká korelace | Český akciový trh | Viceguvernér ČNB | EURUSD | Sodexo | Levné energie | Skupina EPH | Objem nouzových rezerv | O2 | Pivovar | Štěstí | Tržní dynamiky | Rozhodnutí americké centrální banky | Cenový skok | ČSOB | Rozdělení ČEZ | NFP | SICAV v Česku | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | AVANT investiční společnost | České předsednictví | Index agentury Bloomberg | Vít Hradil | Unie | Vývoj ceny elektřiny na německém trhu | Ekonomika USA | Investovaná částka | Analytička | Akcie Saxo Bank | První obchody | InterContinental | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Vysoké úrokové sazby | Argo Blockchain | Zasedání FOMC | BCM Begin Capital Markets CY | Spotřebitelské ceny v ČR | Mutace omicron | Investovat | NFP report | Komoditní | AVANT | Česká energetická firma | Norsko | Mitsubishi UFJ | Czechoslovak Group (CSG) | Události tohoto týdne | Cenové války | Zásoby zemního plynu v USA | Hodnota kapitálu | Expanzivní fiskální politika | Sazby Fedu | Procter & Gamble | Ceny energií v Evropě | Snižování nákupu aktiv | Seznam.cz média | Ekonomický růst | Baterie do elektromobilů | Extrémní nárůst | Speciální daně | After-market | Třída aktiv | Home Credit & Finance Bank | Solidní růst | Rockaway Capital | Sociální demokraté (SPD) | Americké centrální banky | Velké firmy | Skupina Home Credit | Omicron | Synot Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Chemické společnosti | Zprávy z pražské burzy | Vývoj akcie ČEZ | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Pandemie COVID | Dobré výsledky | Reakce centrální banky | Důvěra v českou ekonomiku | Žebříček nejbohatších Čechů | Akciové burzy | Nejdůležitější akcie pražské burzy | Vliv na ceny | Dovoz uhlí z Ruska | Obchodování a investice | ZSSK | Bunds | UBS | Cena elektřiny na burze | Podíl Evropy | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Úvěrové aktivity | Technologický holding | Zdražení ceny elektřiny | České koruny | Rekordní ceny | UNCTAD | PPF Jiří Šmejc | Hospodaření státu | Koncové ceny | Vyšší mzdy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Makléřské společnosti | Objem stimulů | Vysoké ceny energií | Lobbistické skupiny | Růst cen plynu | Tempo růstu CPI | Vakcína | Zdroje energie | Inflační tlaky v české ekonomice | Předpověď | Aktiva finančního sektoru | Macquarie Asset Management | Uhlí v burzovním obchodování | CFD World | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Graf akcie | Schůzce FOMC | Výkonnost | Základní kapitál | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Polský PMI | Asie | Technologické společnosti | Jana Mücková | Automobilky | Snižování sazeb | Elektrické vozy | Nejziskovější | Průmyslové kovy | Vyšší ceny ropy | Bilion | Isar 2 | Obchodníci s kryptoměnami | Výsledky společnosti | Intervence ČNB | Americké měny | Zoom Video Communications | Americké regulační orgány | Německý výrobce | Ceny zemního plynu v USA | Inflace v Evropě | Skupina Vivendi | Výrobce munice | Silky Zdeňka Porybného | Přehled | Rady expertů | Plyn | Robert Novoměstský | Didier Pfleger | Švýcarský frank (CHF) | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | 2bminer.com | Sójové boby | Zdeněk Nekula | Hospodaření | Propad akcií | Futures | FXstreet.cz | Title Transfer Facility (TTF) | Dopady koronavirové krize | Pokles ceny | Měsíční data | Nemovitosti | CHF | Oživení světové ekonomiky | Farmaceutické firmy | Mezinárodní skupina | Ficova vláda | Akcie v roce 2022 | Předpokládaný růst | HEPI | Jiří Gavor | Vysoká cena | Nexen Tire | Drahé komodity | Obchody | Ondřej Janata | Vytěsnění minoritních akcionářů | Dezinflační proces | Znárodnění ČEZ | Dění na Ukrajině | Americká data | Gold.plus Martin Stránský | Dopravní systém | Wall Street Journal (WSJ) | PX index | Podpora | Šéf Ifo | Výroba automobilů | Index CPI | Koš | Akciový index | Inflace v únoru | Fondy zaměřené na pohledávky | Tendr | Německý kancléř | Agentura APA | Euro k dolaru | Zlepšení | Rakouská vláda | Síla dolaru | CEZ1.CZ | Medián | Obchodní marže | Dividendy ČEZ | Bohemia Energy | Česká firma | RBC | Marek Španěl | Aleš Michl | Manažeři | JDE | Destatis | Desinflační trend | Očekávání trhu | Německá energetická společnost | Francouzská společnost | Investice do cenných papírů | Vivendi | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | MJ | Polský premiér | Zrychlení růstu | Surové ropy | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Růst cen v EU | Akumulace | Narůstající ceny | Zákaz dovozu | Podstatné kurzotvorné zprávy | Plný úvazek | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Skupina ČEZ | Rostoucí úrokové sazby | Vyrovnat ztráty | Makroekonomické predikce | Makléř | ENA | Zisk skupiny ČEZ | Maxar Technologies | Nvidia | Kobalt | Příjmy a výdaje | e& | Měsíční průzkum | CL | E-commerce | Munich | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | Přehled o dění | xStation5 | Úroveň parity | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Zastavení růstu | Hotovost | Obnovitelné energie | Čínská společnost | Německo | Cenotvorba | Hlavní ekonom | Průmyslové společnosti | MT4 | Analytik České spořitelny | Oslabení globalizace | Kartel OPEC | Insolvenční návrh | GEN | Ceny rýže | Kontejnerová loď Ever Given | FX Forecast | Daně z neočekávaných zisků | Vice | Největší kontrakt | Opačný trend | Vladimír Bezděk | Capital Markets | České dráhy | Průměrná úložka | Eric Rosenberg | Negativní sentiment investorů | Dealogic | Robert Kaplan | Soudní dvůr | Telecom | Závislost | Vývoj akcie | Ruská ropa | PEPSICO | Meta Platforms | Nejvýraznější propad | Plyn v EU | XTB | Federální dluh | Zastropování cen plynu | Rodinné rozpočty | Dolarové páry | Vzdělávací webináře | Dlouhodobý investor | Oživení ekonomik | Pšenice | Finlord | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | BofA | Americký HDP | Tržby v maloobchodě | Vývoj spotřebitelské inflace | France Info | Miroslav Novák | Penta Investments Group Limited | Editis | Stanovená cena | Pepco | FXstreet | Marek Dospiva | Velkoobchodní ceny elektřiny | Virgin Money | Hlavní úrokové sazby ECB | Fundament ČEZu | Dodávání likvidity | Firma Raylyst | Mzdová dynamika | Ropný průmysl | Le Penová | Balík akcií | Obchod s Čínou | ČNB ARAD | Pokles dovozů | Dovoz ruské ropy | Riziko | Zlínská obuvnická firma Vasky | Platina | Akcie antivirové společnosti | Ceny akcie ČEZ | Čistý zisk skupiny ČEZ | Vývoj ceny | Ladislav Kříž | Swiss Life Select | ČSOB Dominik Rusinko | Termínové kontrakty | Britské společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Nákup futures | Společnost Allwyn Entertainment | Cena akcií ČEZ | Vývoj ceny kukuřice | Wise | Gilead Sciences | Soud EU | Motivace | Price Futures Group | Zvyšování úroků | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Zákon o investičních společnostech a fondech | Jádrová inflace v ČR | Kroky ČNB | Generali Investments CEE | DIA | Vývoj ceny mědi | Daňová podpora | Dluhopisový trh | Covid v Číně | SSE Composite | Turecký ministr financí | Důchodové komise | EK | Odhad cen | Sazby beze změny | Stavební zákon | Vývoj produkce | Výsledky ČEZu | Cenový graf | Evropské země | Krypto | Francouzský prezident | KOMB | Počasí | Plynovod Jamal | Spotové ceny elektřiny | Mediální společnosti | Ceny kovů | Vysoká likvidita | Co bude | Státní podpora | ČTK mluvčí | Nárůst sazeb | V4 | Opatření | Těžaři | Záporné ceny | oEnergetice | Webináře | Akcie O2 | Oslabování koruny | Chorvatsko | Zemědělství | NJJ | Maďarská centrální banka | Freedom Financial Services | Ceny platiny | Dodávky energií | Šíření nového koronaviru | Oživení německé ekonomiky | Energetická bezpečnost | Ceny kávy | Naděje na obrat | Amazon | Fiskální politika | Analytik | Etherea | Ministerstvo hospodářství | Spořit a investovat | Antimonopolní úřad | Investing | Ceny v průmyslu | Výhled EBITDA | Fiocchi | Obchodování s povolenkami | Zelené energie | Evropské investiční banky | Fair Value | Index DAX | ČEZ dnes | Americké trhy | Video | Obchodovaný objem | Rozpočtová krize | Poslanec | Akcie Kofoly | Ceny evropského plynu | Lidé z IT prostředí | Nízká likvidita | SEC | Důvěra v německou ekonomiku | Server CNBC | Slabší prodej aut | Evropské indexy | Jiří Polanský | Indonésie | Státní protiinflační dluhopisy | JP Morgan | Ukončení činnosti | Proinflační faktor | Průmyslové podniky | Aerolinky Lufthansa | Investice do čistých zdrojů energie | Royal Dutch Shell | Výnosy britských dluhopisů | Spojené státy | Tržní hráči | Prudký růst cen | Forma SICAV v Česku | Virus | Představenstvo ČEZ | Redukce | Míra inflace v únoru | Nedůvěra investorů | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Eurozóna | Nulové úroky | EBRD | Motorová nafta | CZK/USD | Vývoj ceny elektřiny | Světové centrální banky | BofA Securities | Developer Evergrande | MF | Emise | Týdenní nárůst | Britská společnost | Ruská ekonomika | Index MSCI All Country World | Anders Nysteen | Dow Jones | Podíl Daniela Křetínského | Berkeley | Expobank CZ | Ekonomická recese | Pozice | Akcie bank | Ministerstvo financí | Nadějné zprávy | Kvantitativní utahování | GasNet | Americký ISM | Cena termínového kontraktu | Ceny zemního plynu v Evropě | Analytik XTB | Krize v Evropě | Šéfka fondu | Silné inflační tlaky | Biden | Nižší produkce | Budoucnost | General Plastic | Banky | Inflace v lednu 2024 | Anticyklický charakter | Dodavatelské řetězce | ANDE | Intervenovat | Cena benzínu | Bilance | Výsledky NFP | NASDAQ 100 | Společnost Seznam.cz média | Black Friday | Universal Music Group | Podnik | Inflační šok | Nejslabší měny | 737 MAX | Restrukturalizace | Konzervativci | Pokles burzy | Evropská spotřebitelská důvěra | Koruna sílí | Toyota Motor Manufacturing | | SPD | Mluvčí ČEZ | Investice do energetiky | Certifikace | Akční plán | Solidní výsledky | Doporučení | Epidemie nemoci covid-19 | Realitní skupina CPI Property Group | Rozhodnutí bankovní rady | Ocenění | Akciový stratég | Lockdowny | Inflace ve Velké Británii | Loď Ever Given | Zkapalněný zemní plyn | Prohlášení | Politici | Tempo růstu HDP | Trader | Obchodní podmínky | Vývoj cenové hladiny | Finanční situace | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Hodnota akcií | Nové peníze | Japonský konglomerát | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | Ceny energie | PX Pražské burzy | Plyn pro evropský trh | Premiérka Liz Trussová | Průmyslové ceny | Tempo inflace | Největší ekonomika eurozóny | G7 | Větší pokles | Celková inflace | Politika ČNB | Statistický úřad | Návrh dividendy | Guvernér ČNB | Kotace | Silný frank | Allwyn Entertainment | Ceny v České republice | MOL | Řešení odpadního vodního hospodářství | CEZ1 | Americké prodeje domů | Sazba Fedu | Sláva | Raketový růst | Potravinářská společnost | Didi | Soběstačnost | Základní sazba | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Jednatel | Výsledky za první pololetí | Podnikání | GROWING WAY | Rozpočtové deficity | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Větrná energetika | Paradox | Golden Gate Pavel Ryba | Česká antivirová firma | Vývoj ceny ropy Brent | Energetická náročnost | Ekonom | Konkurenční společnosti | USA | Ladislav Bartoníček | Kupón | WhatsApp | Vyšší výnosy | HangSeng | Platba | Aktuální situace | Andrej Babiš (ANO) | Koruna oslabuje | Ropovody | Zlato | Novo Nordisk | Nejvyšší kontrolní úřad | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Telenor Montenegro | Daň z příjmu | Zastropování cen | Plynové elektrárny | Geopolitika | Zpomalování inflace | Výhled růstu české ekonomiky | Tržní služby | Philip Morris | Avast dnes | Nasdaq | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Zpracování kovů | Společnost Nyrstar | Mediální podnik | Náměstek ředitele | Vysoké ceny akcií | Výhled na letošní rok | Volkswagen | ITA | Průměrná cena | Holding Agrofert | Odhady analytiků | Cena kávy | Primární veřejné nabídky akcií | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Restrukturalizace ČEZ | Bloky | Skupina Colt CZ | Spekulanti | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Hike | Camelot | Velké továrny na čipy | Výsledky amerických voleb | Mrazivé počasí | Prodej aut | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Dovoz uhlí | Leo Express | CETIN Group | Vyšší inflace | Green:Code | Tržní ocenění | Verizon Communications | Fotovoltaické elektrárny | Pražská burza | Nová prognóza ECB | Práce | Portu Filip Louženský | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | Ceny nových bytů | Výrobní náklady | DoorDash | Vydavatelství Axel Springer | BCM Begin Capital Markets | Útlum ekonomické aktivity | Německá inflace | RBAG.CZ | DPH u elektřiny | Důvěra v ekonomiku ČR | Akcie pražské burzy | CZG | Průlom | Oživení v automobilovém průmyslu | Zisk společnosti ČEZ | Investment | Omezení cen plynu | Prognóza ECB | Francouzský ministr financí | Inflace v Argentině | Naše hospodářství | Agentura Moody's | Zásobníky | Koupěschopnost | Ocelárny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Růst ceny elektřiny | Zvýšení DPH | Vládní konsolidační balíček | WISE Air | OMV | Fidelity International | Výhodně investovat | Realitní sektor | Komoditní index Bloombergu | Zahájení invaze | Energetická firma | Fúze s Nortonem | SYNTHESIA | Klesající inflace | Ministr práce a sociálních věcí | Silná koruna | Astrazeneca | Šéfka EK | Návrh PPF | Evropské akciové trhy | Vývoj na trhu | Cyklus utahování měnové politiky | Generální ředitel ČEZ | Daně z příjmů právnických osob | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Investiční trendy | Ministr zemědělství | Zbyněk Stanjura | WSF | Prodejní ceny | Ekonomické aktivity | Ever Given | Server HN.cz | Wood & Company Vladimír Vávra | Jan Frait | Výrobce elektromobilů Tesla | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Nominální mzda | Další pokles | El País | Tatra Trucks | Doplnění kapitálu | Úvěr | Investiční společnosti | Americká centrální banka dnes | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | Daně z mimořádných zisků | Uvolnit měnovou politiku | Bitcoin cena | Chudoba | Jerome Powell | MSCI All Country World | Úroková sazba v eurozóně | Ziskovost ČEZ | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Ropný benchmark | Jan Raška | Miliardář | Umění | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | ASEAN | Oživení globální ekonomiky | Inflační epizoda | Disney | Nonfarm Payrolls | Výnos dluhopisů | Michael Widmer | Vojtěch Benda | Británie | Cena zemního plynu | Seznam.cz | Tescan | Vývoj jádrové inflace | Zotavení ekonomik | Věřitelé Arca | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Citelné zdražování | Investiční apetit | Společnost Gazprom | USD/JPY | Ceny mědi | Čistý dluh | Ropné cenové války | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Celoroční výsledky | Dánsko | Ceny v dopravě | Belgie | Dovoz z Ruska | Společnost S&P Global | Vlastnická struktura | ČR | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Podniky | Vyšetřování | Olaf Scholz | Významné události | Analytický tým | Inflace v USA | NERV | Bulharská finanční společnost | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Řízení a rozvoj společnosti | Očkování | Liberty Ostrava | Projekce ČEZu | Vysoké rozpočtové schodky | Saxo Group | Forwardové ceny | Antigenní testování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ceny dolaru
Ceny domů
Ceny domů a bytů
Ceny domů a bytů v EU
Ceny domů v USA
Ceny dováženého zboží
Ceny dováženého zboží v USA
Ceny drahých kovů
Ceny dřeva
Ceny dřeva v USD

Následující klíčová slova

Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu
Ceny elektřiny v České republice
Ceny elektřiny v Německu
Ceny emisních povolenek
Ceny emisních povolenek (v EUR)
Ceny emisních povolenek v Evropské unii
Ceny energetických komodit
Ceny energie
Ceny energií
Ceny energií v Evropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít