Pátek 12. srpen 2022 10:57
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Ropný průmysl

img

Ukrajina kvůli vrácení turbíny spílá Kanadě: „Vrážíte nám dýku do zad“. Ode dneška bude EU prakticky bez ruského plynu, s turbínou však Rusko podle Berlína přichází o záminku, proč Nord Stream 1 nezprovoznit

11.07.2022 Dnes nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že dalším významným plynovodem, Jamalem, už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat

10.07.2022 Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

V Německu omezují sprchování teplou vodou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény. Energetická situace je více než dramatická, píší Financial Times

08.07.2022 Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times. Lidé v zemi už podle listu čelí realitě přidělování teplé vody, resp. možnosti ji mít k dispozici pouze v předem učených částech dne, dále dochází ke snižování teploty centrálního vytápění, zhasínání pouličních světel nebo zavírání plaveckých bazénů.
img

Ceny klesají navzdory klesajícím zásobám ropy

01.07.2022 Před dvěma dny Americký úřad pro energetické informace oznámil, že zásoby ropy klesly za týden o 2,8 milionu barelů. Přesto ceny ropy klesly.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

HDP Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí díky ropě nejrychleji od roku 2011

07.06.2022 Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 9,9 procenta, což byl nejrychlejší růst od třetího čtvrtletí 2011. Hlavním pohonem růstu byla vyšší těžba ropy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-06062022-37-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes vystoupaly nad 120 dolarů za barel, poté opět klesly

06.06.2022 Ceny ropy dnes překročily 120 dolarů za barel, později se však snížily. Krátce před 19:00 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o zhruba 0,2 procenta na 119,48 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela také zhruba 0,2 procenta na 118,62 dolaru za barel.
img

Ruskou státní firmu Rosněfť nejvíce zasáhl pokles těžby ropy v Rusku

24.05.2022 Ruská státní ropná společnost Rosněfť, kterou řídí blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina Igor Sečin, zaznamenala od invaze ruských vojsk na Ukrajinu největší pokles produkce ve srovnání s ostatními těžaři. Na celkovém snížení těžby v zemi od invaze se Rosněfť spolu se svými dceřinými společnostmi podílela dvěma třetinami, ukazují podle agentury Bloomberg údaje ruského ministerstva energetiky. Je to zhruba dvojnásobek podílu firmy na celkové těžbě, což znamená, že Rosněfť byla zasažena neúměrně.
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
img

USA plánují vzít ropu ze svých strategických rezerv, aby omezily růst cen ropy

31.03.2022 Spojené státy v současné době zvažují, že ze svých strategických rezerv vezmou 180 mil. barelů ropy, aby zastavily růst cen ropy. Pokud se tak stane, půjde o největší využití strategických rezerv za posledních 50 let.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
C:\fakepath\rusko-bohaci.jpg

Většina nejbohatších Rusů k invazi na Ukrajinu mlčí, zmenšují se jim ale majetky

03.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč).
img

Long signál na akcie Schlumberger (SLB)

02.03.2022 Schlumberger je americká společnost, která poskytuje služby a technologická řešení pro mezinárodní ropný průmysl a komplexní služby pro mapování, monitorování a rozvoj ropných nádrží. Poté, co se trend do konce loňského roku pohyboval do strany, na začátku roku posílila akcie z 30 USD na 42 USD. V současné době na grafu vzniká formace býčí vlajky.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie díky ropě rostla nejrychleji od roku 2012

09.11.2021 Ekonomika Saúdské Arábie vzrostla ve třetím čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 6,8 procenta. Tempo růstu bylo nejrychlejší od roku 2012. Největší světový vývozce ropy těžil hlavně z oživení globální poptávky po energiích. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\Ropa-8.PNG

Komodity: Ropa mírně posiluje, přispívají k tomu pozitivní hospodářské statistiky USA

27.05.2021 Ropa dnes mírně posiluje. Pozitivní hospodářská data ze Spojených států v náladě trhu převážila nad obavami z možného návratu íránské ropy na trhy, který by mohl způsobit, že nabídka převýší poptávku.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy se téměř nemění, ovlivňují je zpráva o zásobách a vývoj v Íránu

26.05.2021 Ceny ropy se pohybují kolem závěru z předchozího dne. Nejprve ztrácely kvůli obavám z možného návratu íránské ropy na trhy, který by mohl způsobit, že nabídka převýší poptávku. Po údajích o stavu zásob v USA však ztráty smazaly, protože zpráva přinesla naději na růst poptávky po ropě před letní sezonou.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa posiluje vlivem výhledu světového hospodářského oživení

10.03.2021 Ropa dnes po zprávě, že americké zásoby této suroviny minulý týden výrazně vzrostly, nejprve oslabovala. Později však v náladě trhu převážil pozitivní výhled světového hospodářského oživení a ceny ropy ztráty smazaly a posilují.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Trendy komodit – úvod

26.02.2021 I přes poměrně volatilní rok 2020 ceny komodit obecně zaznamenaly zisk (graf 1). Pouze energetický index začal v roce 2021 níže, než kde začal v roce 2020. Ekonomický propad z druhé vlny a přísnějších opatření v oblasti veřejného zdraví nebyl tak drastický jako loni na jaře. Ekonomické výhledy pro rok 2021 proto zůstávají příznivé, díky očkovacím kampaním a otevíráním ekonomik v příštích čtvrtletích (graf 2). Rychlost distribuce vakcín a jejich účinnost proti novým variantám viru by však mohli omezit potenciální růst cen komodity.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\akcie3.jpg

Přehled deseti největších primárních nabídek akcií v historii

26.10.2020 Přehled deseti největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v historii (čínská finančně technologická společnost Ant Group ze skupiny Alibaba získá prodejem akcií skoro 35 miliard dolarů, v přepočtu zhruba 808 miliard korun, což bude největší nabídka akcií v historii):
img

Biden musel vysvětlovat výrok ze čtvrteční debaty s Trumpem

26.10.2020  Demokratický uchazeč v amerických prezidentských volbách Joe Biden a jeho kampaň museli vysvětlovat Bidenův výrok ze čtvrteční kandidátské debaty týkající se ropného sektoru. Republikán Donald Trump se Bidena zeptal, zda zavře ropný průmysl, a Biden odpověděl, že bude prosazovat přechod k jiným druhům energií.
img

Debata s volbami nezamíchá, německý průmysl překvapil. Euro a akcie ráno stoupají

23.10.2020 Donald Trump i Joe Biden si asi vzali k srdci negativní hodnocení jejich překřičování při minulém duelu a možná také fakt, že jim budou střídavě vypínat mikrofon. Poslední debata před prezidentskými volbami se tak nesla v kultivovanějším duchu a došlo i na věcné odpovědi.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
img

Venezuela čelí hrozbě, že těžba ropy klesne na nulu

02.09.2020 Venezuela, která se kdysi považovala za jednu z prosperujících zemí Latinské Ameriky, se ponořila do propasti. Roky špatného ekonomického řízení a korupce vyvolaly monumentální ekonomický kolaps, kvůli kterému se země bohatá na ropu stala jednou z nejchudších v Jižní Americe. Ropa hraje ve Venezuele dominantní úlohu a je zodpovědná za téměř všechny příjmy z vývozu a značnou část hrubého domácího produktu. Momentálně se však objevují náznaky, že se z ní stane „vyschlý“ stát.
C:\fakepath\top-12082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2020 1) Čínské akcie se dnes ráno připojily ke klesajícímu trendu na ostatních asijských trzích. Investoři nadále sledují vývoj koronaviru ve světě a napětí mezi USA a Čínou. Rusko oznámilo registraci první vakcíny proti onemocnění covid-19, byť ještě nebyl dokončen celý testovací proces.
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, investoři se obávají nárůstu případů nákazy

28.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se obávají nárůstu případů nákazy koronavirem. Čekají též na výsledek jednání o stimulačním balíčku, který v pondělí v americkém Senátu představili republikáni.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Cena americké ropy je po masivním propadu zpět v kladném pásmu

21.04.2020 Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se dnes vrátila do kladného pásma. V pondělí prudce klesla a poprvé za dobu trvání těchto obchodů se dostala do minusu. Jde ale o květnový kontrakt, jehož platnost končí dnes a který tudíž nemá velkou vypovídací hodnotu. Ropa WTI k dodání v červnu se prodává asi za 21 dolarů, kontrakty na pozdější dodání suroviny jsou ještě dražší.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa v době viru - břidlicové firmy v USA krachují jak nikdo

16.04.2020 Firma MCA Petroleum Corp. texaského naftaře Mika Shellmana fungovala čtyři desetiletí, těžila v době ekonomického rozkvětu i propadu a vždy prodávala svoji ropu americkým rafineriím. Nyní však Shellman, který je druhou generací naftařů, kvůli prudkému propadu globálních cen ropy a plným skladovacím nádržím přestal spouštět nové vrty a odložil část prací na údržbě. Vůbec poprvé uvažuje o přerušení většiny těžby, píše agentura Reuters.
img

Trump: Domácí ropný průmysl by šlo chránit clem na cizí ropu

06.04.2020  Americký prezident Donald Trump řekl, že by zavedl cla na cizí ropu, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na sobotní tiskovou konferenci v Bílém domě, v níž se Trump věnoval převážně pandemii ve Spojených státech.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Rozbřesk: Auta jedou, do ECB míří španělský ministr a Venezuela vydá kryptoměnu

20.02.2018 Sice zatím máme k dispozici jen předběžný odhad růstu české ekonomiky v posledním čtvrtletí loňského roku, ale i tak se dá říct, že za jejím výborným výsledkem stojí především zpracovatelský průmysl. Ostatně jako už několik let za sebou. Nejvýznamnější částí tohoto průmyslu je přitom výroba osobních automobilů orientovaná především na trh zemí EU. Auta představují třetinu průmyslu, třetinu exportu a v podstatě přímo ovlivňují necelých deset procent celé ekonomiky. Přitom s pokračujícími výbornými výsledky se stále tlačí na mysl otázka, jak dlouho to tak ještě může být. Zvlášť, když boom poptávky po osobních automobilech v EU trvá téměř nepřetržitě od 2013.
Norsko.png

Norská ekonomika ve 2Q díky ropě oživila

24.08.2017 Norská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila. Způsobil to ropný průmysl, který po poklesu v předchozím čtvrtletí naopak silně vzrostl. Mezičtvrtletní tempo růstu hrubého domácího produktu ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 1,1 procenta z 0,2 procenta v prvních třech měsících roku. Růst byl téměř dvojnásobný ve srovnání s odhady analytiků, kteří čekali zvýšení HDP o 0,6 procent, uvedl Financial Times.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Fundamentální analýza | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Pin Bar | Kanada | Německo | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | EUR/CZK | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | IPO | ISIN | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | PTR | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní náklady | Eurostat | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Exchange | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do zlata | Investovat do zlata | Jak investovat | Komoditní | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | Kurzy akcií | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Nemovitosti | Obchodní platformy | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Surová ropa | SWIFT | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Current Ratio | EBITDA | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Protistrana | Provozní marže | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Akciová společnost | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Jefferies | Again Capital | Jackson Hole | CNOOC | CNN | MSCI | CME Group | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Barrick Gold | BBC | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Investovaný kapitál | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Podnikatelé | Bloomberg TV | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Glencore | IHS | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Černé pondělí | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Ztráty | Farmaceutické společnosti | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Poplatky | Exxon | Chevron | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Akcie na burze | Průzkum | Graf ropy | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Příjmy | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Rystad Energy | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Cena palladia | Sladká ropa | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | Cena platiny | Palladium | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Obchodní války | LYNX webinář | Hodnota majetku | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Long signál | Graf vývoje | Apple (AAPL) | Objem obchodování | Pokles ceny | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Trh s ropou | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Hospodářský vzestup | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Majetek | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Konopné akcie | Investice do marihuany | Obchodujte ropu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Micro futures | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | AMS | Nabídka akcií | Akcie a ETF | Ropné akcie | Gazprom | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Nové akcie | Akcie týdne | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Kapitálové výdaje | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Státní ropná společnost | Equinor | Akcie Barrick Gold | Cena akcie | Uvalení cel | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Čistý zisk | Celkové příjmy | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Ceny benzínu | Hongkong | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | LNG | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Německý průmysl | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Data ze Spojených států | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Růst cen | Studie | Bilance | Zavedená cla | Index DOW | Ekologie | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Fortune | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banky | Valdis Dombrovskis | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Globální trh | Omezení těžby | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Standard Oil | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Total | NTT (Docomo) | Prognózy | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Akciový index Dow Jones | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | AAPL | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Peking | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Silný support | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Daimler | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sezónnost | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Poradenství | Nový rekord | Podnik | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Zájem o nová auta | Nová auta | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Ropná pole | Trump | Prezident | Google | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Situace | Výnosy firmy | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Analytici Capital Economics | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Americká společnost | SEC | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Brent Crude Oil | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Údaje z USA | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | WP | Těžební kapacity | Poradci | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Medvědí trend | Nízká cena ropy | Evropské země | Energetické společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Stimul | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Kanadská provincie | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Salmán | MF | Kalifornie | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Spoření | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Koronavirové krize | Signál | Státní rozpočty | Potenciál | Finanční prostředí | Ceny elektřiny | Živobytí | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Války | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Eni | Globální trh s ropou | Cushing | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CIA | Snížení produkce | Výpadky | Delaware | Pensylvánie | Více peněz | GB00B03MLX29 | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | MCA Petroleum Corp. | RTR | Břidlicové firmy | Břidlicové firmy v USA | USA krachují | Investoři z Wall Street | MCA Petroleum | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Indikace | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Levná ropa | Michael McCarthy | CMC | Cena americké ropy | USO | Červnový kontrakt | Doba na nákup ropy | SSHR | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | Posílení | WEI | Joe Biden | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Shell | Společnost Shell | Americký ropný průmysl | Nastavení celní politiky | Celní politiky | Celní politiky USA | Nastavení celní politiky USA | Blízký východ | Tweet Donalda Trumpa | Trump a jeho tweety | Tweet | Mohamed bin Salmán | Poválečné recese | Nejhlubší poválečné recese | Zvyšováním těžby | Navýšení cel | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Akcie padají | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Velikost pozic | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Expanze | Dluhy | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Konsorcium | CL | Jukos | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Sankce USA | Omezení produkce | Soukromé banky | JDE | Unie | ČR | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Gazprom Něfť | Průraz | Záchranný balík | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Němečtí zákonodárci | Rally na ropě | Ropná krize | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Globální poptávka | Oklahoma | Nevada | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Infekce Covid | Snížení nákladů | Velké investice | Sankce proti Rusku | ONS | Akcie Coca-Cola | Ukrajinská vláda | Ant | Ceny | Kolaps | Růst poptávky po ropě | Noble Energy | Republikánští senátoři | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Exchange Traded Commodity | John Kilduff | Plynárenské společnosti | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Důvěra | Ant Group | Cenové hladiny | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Rystad | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Akcie Airbus | Coca-Cola | Analýza ceny | Venezuela | Rentabilita | Inspirace | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Snížení emisí | Ropa dnes | Elektromobily | Politici | Němečtí politici | Plynovody | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Frakování | Měnový fond | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Petrochemické provozy | Futures na ropu | Společnost Ant Group | Agriculture Bank of China | Agriculture Bank of China (ABC) | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | American International Assurance (AIA) | XOM | CVX | PFE | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Klesající dolar | Praktické tipy | Proražení | Nio | Výběr akcií | Siemens | Vonovia | Očkování | Mutace viru | Růst průmyslové produkce | Voda | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | TUI | TUI Group | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Situace na trhu | Philips | ROI | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Air | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Siemens Energy | Špinavá energie | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Ropné futures | Ceny ropy Brent | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Royal Dutch Shell A | Těžaři | API | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Plány | Příležitosti | Dodávky plynu | Graf akcie | CO2 | Nordstream | Nvidia akcie | Zvýšení produkce | Globální ceny | Odvětví | Boom | Rekord | Společný podnik | Dodávky ruského plynu | Devon Energy | Phillips 66 | TWS | Norilsk | Akcie Pfizer | Ocelárny | Společnosti | Opatření | The Times | Rychlý růst | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Los Angeles | Americká firma | Zemní plyn (LNG) | Trader Workstation (TWS) | Energetické krize | Schlumberger | Robert Habeck | Společnost | American Petroleum Institute | TIM | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Akcie Pfizer (PFE) | Rozšíření | Jamal | Těžební společnost | Plynová krize | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Valneva | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Alfa Bank | Export do Ruska | Motivace | Evraz | Michail Fridman | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | VEON | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Tranzitní plynovody | Nord Stream 1 | Závislost na Rusku | Zákonodárci | Pokles produkce | Abú Dhabí | HDP Saúdské Arábie | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Energetická situace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ropní vládci
Ropný a plynárenský průmysl
Ropný deficit
Ropný gigant
Ropný gigant Lukoil
Ropný institut
Ropný institut API
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný magnát

Následující klíčová slova

Ropný šok
Ropný tanker
Ropný trend
Ropný trh
Ropo
Ropovod
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium
Ropovod Caspian Pipeline Consortium
Ropovod CPC
Ropovod Družba
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TRADE.com
ActivTrades
Oanda
reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít