Neděle 23. leden 2022 16:14
reklama
Purple Trading Hartman
reklama
BidAskBit
reklama
fpmarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Zavedení eura

img

Ranní okénko - Jestřábi v ECB varují před riziky inflace

21.01.2022 Dnes bude zveřejněn výsledek lednové spotřebitelské důvěry v eurozóně. Čeká se pouze mírné zhoršení. Zápis z posledního zasedání ECB potvrdil odhodlanost bankovní rady držet úrokové sazby na dně, ukázal ale na rostoucí nesoulad uvnitř ECB. Týdenní data z amerického trhu práce dopadla hůře než se čekalo vlivem omikronu. Koruna je na EUR/CZK 24,32, což je o 0,7% silnější než na začátku týdne. Tento týden se ji dařilo lépe než zlotému a forintu.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Šéfka ECB Christine Lagardeová postoj k inflaci nemění, dál čeká její snížení

20.01.2022 Inflace v eurozóně se v letošním roce bude postupně snižovat, neboť poleví hlavní důvody, které k růstu cen přispívají, tedy drahé energie a problémy v dodavatelských řetězcích. Řekla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, která tak zopakovala svůj názor na inflaci, který část ekonomů zpochybňuje. Lagardeová řekla, že Spojené státy jsou v jiné situaci, a proto je tam chystané zpřísňování měnové politiky namístě.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku i USA na konci roku pravděpodobně opět navýšila tempo

10.01.2022 V tomto týdnu nás čekají důležitá data z domácí ekonomiky v čele s inflací. Ta vyjde také v USA a pokud překoná očekávání, dostane Fed pod tlak stejně jako prosincový report z trhu práce. Z eurozóny dorazí výsledek listopadové průmyslové výroby.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB o půlnoci oslaví 20 let eura světelnou show na své centrále

31.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) oslaví 20 let od zavedení eurobankovek a euromincí světelnou show v modré a žluté barvě, tedy barvách Evropské unie. Show se objeví na jejím sídle, mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem, hned se začátkem nového roku. Výročí eura dnes na blogu ECB připomíná prezidenta centrální banky Christine Lagardeová.
C:\fakepath\euro2.jpg

Přijetí eura není aktuálně podle ekonomů pro ČR výhodné

30.12.2021 Přijetí eura by nyní nebylo pro Českou republiku výhodné, domnívají se odborníci oslovení ČTK. Důvodem je podle nich především ztráta samostatné měnové politiky České národní banky a stabilizační funkce samostatné české měny a také aktuální stav veřejných financí. Nejistý je také podle nich vývoj ekonomiky eurozóny po skončení pandemie koronaviru nebo politika Evropské centrální banky. Na druhou stranu přijetí jednotné evropské měny by podle ekonomů ještě více snížilo transakční náklady podniků a úplně zrušilo riziko výkyvů kurzu koruny. Nicméně ČR podle nich aktuálně neplní podmínky stanovené pro přijetí eura, například právě u veřejných financí.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

Menší chorvatské strany začnou sbírat podpisy proo vyhlášení referenda o měně

24.10.2021 Menší chorvatské pravicové strany, které mají nepočetné zastoupení v parlamentu, začnou v neděli sbírat podpisy k vyhlášení referenda o zachování národní měny. Jak píše web vecernji.hr, důvodem není podle mluvčího iniciativy Marijana Pavličeka obecné odmítání společné evropské měny, ale to, že Chorvatsko není ještě na zavedení eura dostatečně připravené po ekonomické stránce.
img

Vstoupí Chorvatsko do eurozóny?

22.09.2021 Při nedávné návštěvě výkonného více prezidenta Evropské komise pro ekonomiku, Valdise Dombrovskise, byly s chorvatskými partnery detailně probírány aspekty blížícího se zavedení eura. Přijetí společné evropské měny v Chorvatsku by mělo nastat k 1.1.2023. Platby za veškeré ekonomické aktivity, tedy i s Českou republikou, budou od tohoto data v eurech. Členem Evropské unie je Chorvatsko od roku 2013, od 10.7. 2020 je kandidátem do eurozóny. V současné době se v zemi používají chorvatské kuny. Tato měna je v Chorvatsku od roku 1994, před ní platil chorvatský dinár.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Německá centrální banka poprvé od roku 1979 rozpočtu nepřispěje

03.03.2021 Německá centrální banka nevykázala za loňský rok zisk, a do německého státního rozpočtu tak poprvé od roku 1979 nepošle žádné peníze. Na vině byly obavy z dopadů koronavirové krize, které Deutsche Bundesbank přiměly vytvářet si rezervy, a miliardová pomoc, kterou všechny centrální banky uvolňovaly na záchranu ekonomiky. Uvedla to dnes agentura DPA.
C:\fakepath\euro3.jpg

Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027

19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
img

CapitalPanda: „covid-krize“ neodvrátí přijetí Eura v Chorvatsku v roce 2023

21.01.2021 Současná krize způsobená pandemií COVID-19 pravděpodobně o několik měsíců posune termín přijetí eura v Chorvatsku. Zatím je chorvatskou vládou a centrální bankou oficiálně uváděn na 1. leden 2023. S rokem 2023 se jako s nejbližším termínem počítá i díky silné podpoře veřejnosti, kterou přijetí eura v Chorvatsku má.
C:\fakepath\eurozona.jpg

ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura, žádný stát všechna

10.06.2020 Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. Ve své letošní zprávě o připravenosti zemí Evropské unie přijmout společnou evropskou měnu to dnes uvedla Evropská komise (EK). Všechna kritéria nesplňuje ani jedna ze sedmi hodnocených zemí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.4.2020)

06.04.2020 Minulý týden opět nabídl další ziskový obchod, podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz. Došlo totiž k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který velmi přesně došel do mého cíle a byl ukončen v zisku a na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku! K jinému obchodu na EUR/USD v minulém týdnu už nedošlo.
C:\fakepath\top-02042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2020 1) Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru. Přestože se dění na trzích na první pohled uklidnilo, opak je pravdou a nejistota stále trvá. Platí to i pro trhy v Asii a Tichomoří, které, jako v několika posledních dnech, zakončily s různými výsledky.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku

30.03.2020 Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k bankovní unii. Řekl to dnes guvernér centrální banky Dimitar Radev. Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. Plán ale bude muset odsunout až na příští rok.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

ČNB: Přijetí eura brání rozdíl v ekonomické úrovni ČR a eurozóny

22.12.2019 Překážkou pro brzké přijetí eura je nadále nedokončený proces dlouhodobého přibližování se úrovně České republiky k vyspělým zemím eurozóny. Tento proces se sice v posledních letech obnovil, nicméně u většiny z nich zůstává odstup České republiky od průměru eurozóny značný. Dalším rizikovým faktorem ohledně přijetí eura je nesladěnost finančních cyklů ČR a eurozóny a otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí kvůli stárnutí populace a růstu mandatorních, tedy povinných, výdajů rozpočtu. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
C:\fakepath\euro-08112019-lv.jpg

Zavedení eura není priorita maďarské vlády, říká její úředník

07.11.2019 Zavedení eura není prioritou maďarské vlády, řekl na dnešní tiskové konferenci v Budapešti ředitel kabinetu maďarského premiéra Gergely Gulyás. Ve všech zemích EU, kde společnou měnu zavedli, se zvýšily životní náklady, citovala jej agentura Reuters.
img

Euro jako chyba

07.11.2019 Guvernér maďarské centrální banky se vyjádřil, že euro byla strategická chyba. Podle něj totiž zcela chybí prvky úspěšné globální měny.
img

Euro Stoxx 50 – Vše o nejdůležitějším evropském akciovém indexu

16.10.2019 Index Euro Stoxx 50 je měřítkem rozvoje evropského akciového trhu a vlajkovou lodí eurozóny pro mezinárodní investory. Jedná se o nesmírně důležitý ukazatel (benchmarkový index) pro fondy investující v Evropě. Slouží také jako základ pro deriváty všeho druhu, od klasických termínovaných smluv až po ETF. V následujícím článku naleznete vše, co potřebujete vědět o jednom z nejdůležitějších evropském akciovém indexu.
C:\fakepath\dollar-index.jpg

Měnový index „U.S. Dollar index“, významný tradingový pomocník

02.09.2019 U. S. Dollar index, jenž je mezi mnohými obchodníky znám pod zkratkou USDX, či DXY, je měnový index, který reflektuje aktuální hodnotu amerického dolaru vůči koši vybraných předních světových měn. Až do zavedení eura, byl index stanovován na základě měnového koše, který obsahoval deset světových měn a nyní je tento index měřen již pouze s pomocí šesti předních světových měn, z nichž největší váhu má euro, následované japonským jenem, atd.
C:\fakepath\eurusd-1.jpg

Najobchodovanejší menový pár na svete

21.07.2019 Kto nevie ktorý forexový pár je najobchodovanejší si môže tipnúť, s najväčšou pravdepodobnosťou bude tip správny. Áno je to EURUSD ale prečo je tomu tak, aké výhody prináša oproti iným menovým párom?
C:\fakepath\euro star.jpg

Euro se považuje za pozitivní pro eurozónu

09.06.2019 Většina lidí v členských zemích EU, které ještě nepřijaly euro, se domnívá, že společná měna má pozitivní dopad na ty státy, které ji již používají. Vyplývá to z průzkumu Eurobarometr. Podpora zavedení eura v těchto zemích však zůstává nízká.
C:\fakepath\menove-indexy.png

Objevte měnové indexy

17.04.2019 Popularita měnových indexů nabírá poslední dobou na síle. Pokud se chcete dozvědět, co to vlastně měnové indexy jsou, jaké typy indexů existují a k čemu je obchodníci využívají, čtěte dále. Na konci článku vás také čeká pozvánka na námi pořádaný webinář na téma měnových indexů.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Francie a Německo se dohodly na návrhu rozpočtu eurozóny

22.02.2019 Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit hospodářský růst, posílit konkurenceschopnost a snížit hospodářské rozdíly mezi jednotlivými členskými státy. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na dokumenty německé vlády, do kterých měla možnost nahlédnout. Dohoda mezi oběma zeměmi by mohla připravit půdu pro dohodu v rámci skupiny ministrů financí eurozóny, kteří by o sestavení nového nástroje měli jednat příští měsíc.
C:\fakepath\euro dolar.jpg

Evropský parlament si připomněl 20 let eura

15.01.2019 Jednotná evropská měna euro je nástrojem prosperity a sociální politiky pro všechny občany Evropské unie. Na dnešním slavnostním zasedání Evropského parlamentu (EP) ve Štrasburku to u příležitosti 20. výročí od zavedení eura řekl předseda evropského zákonodárného sboru Antonio Tajani.
img

Rozbřesk: Další úspěšný rok za námi, 20 let eura oslaví ECB koncem QE

31.12.2018 Končí starý rok, a ještě než nás obchody zavalí (ne)odolatelnými nabídkami a povánočními slevami, je čas ohlédnout se, jaký vlastně byl. Pro českou ekonomiku to byl rok nepochybně velmi dobrý. Celoroční výsledky sice zatím neznáme, ale už teď je jisté, že růst HDP dosáhl téměř tří procent, inflace i tak zůstala blízko dvojky a nezaměstnanost poklesla na nejnižší úroveň v historii samostatné ČR.
C:\fakepath\euro2.jpg

Bloomberg: Euro slaví 20 let

30.12.2018 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi kdysi přirovnal euro ke čmelákovi - záhadě přírody, která by neměla být schopna létat, a přesto létá. Draghi tuto metaforu použil v roce 2012 v době vrcholící řecké dluhové krize, kdy se mnozí domnívali, že se blíží bezprostřední zánik jednotné evropské měny. Teď, dvě desetiletí po svém zrození, se euro znovu zotavuje a podle některých ukazatelů dokonce sílí. Píše to agentura Bloomberg.
img

Euro na Slovensku slaví 10 let. Co to znamená pro nás?

08.07.2018 Od zafixování kurzu slovenské koruny k euru je to dnes 8. července přesně 10 let. Jednou z podmínek přijetí eura je totiž stabilní kurz dané měny k euru. Slovensko, které bylo do eurozóny formálně přijato 1. ledna 2009, k zafixování s tímto předstihem přistoupilo, aby zamezilo kurzovým spekulacím. Do 16. ledna pak bylo možné používat v hotovostním platebním styku ještě i slovenské koruny. Obdobný postup by v případě přijímání eura čekal i Česko.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Bulharsko prý podle EK neplní všechna kritéria pro přijetí eura

23.05.2018 Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro přijetí jednotné evropské měny. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na hodnocení Evropské komise (EK), které bude zveřejněné dnes.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko by se mohlo zapojit do "čekárny" na euro do roka

27.04.2018 Bulharsko by se mohlo zapojit do mechanismu směnných kurzů označovaného ERM-2, který je jakousi dvouletou čekárnou na členství v eurozóně, do jednoho roku, pokud s tím budou souhlasit představitelé Evropské unie a Evropské centrální banky. Uvedl to včera bulharský premiér Bojko Borisov.
img

Bulharsko usiluje o aktivní ekonomické partnerství s Evropskou unií

27.03.2018 Bulharsko by se v blízké budoucnosti mohlo stát novým členem eurozóny. Svou participací na projektu společné evropské měny by tak předběhlo jiné partnerské země, které přistoupily v rámci nejmasivnějšího rozšíření Evropské unie roku 2004 včetně České republiky, Polska či Maďarska. První náznaky toho, že by se tak mohlo stát, se začínají v Bulharsku objevovat v souvislosti se současným předsednictvím v Radě Evropské unie. Administrativa Bojko Borisova sice v domácí politice vykazuje známky silného nacionalismu, nicméně sám předseda vlády po vzoru Slovenska opakovaně vyslovil podporu procesu ekonomické integrace, do kterého chce v současnosti nejchudší evropskou ekonomiku zapojit. Podobné úvahy se navíc začínají objevovat i v nedalekém Chorvatsku.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Česká měna patří podle analytiků k nejstabilnějším měnám regionu

06.02.2018 Česká koruna se za dobu své existence ukázala jako jedna z nejstabilnějších a nejsilnějších měn ve středoevropském regionu. Uvedli to analytici oslovení ČTK. Koruna od roku 1993 posílila vůči dolaru z 29 korun za dolar v červnu 1993 na současných 20,32 Kč/EUR. Proti euru se samostatná česká měna v době svého vzniku obchodovala proti tehdy ještě neexistujícímu euru v hypotetickém kurzu 34,50 Kč/EUR, uvedl hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek. Dnešní kurz koruny je kolem 25,20 Kč/EUR.
img

Slováci jsou s eurem spokojeni: Nostalgie po koruně však zůstává

05.12.2017 Výrazná většina Slováků je spokojena s eurem. Přesto roste nostalgie po koruně. Měnit však překvapivě nechtějí zejména starší lidé.
img

7 z 10 Slováků je s eurem spokojeno. Polovina si přesto přeje návrat koruny

01.12.2017 Devět let po zavedení společné euroměny na Slovensku je s eurem spokojeno až 7 z 10 Slováků. Přesto mezi obyvateli stále přetrvává nostalgie po slovenské koruně – její návrat si přeje více než polovina obyvatel Slovenska. Paradoxem je, že nejvíce po změně volají mladí lidé do 29 let – naopak nejméně si návrat ke koruně přejí Slováci starší 61 let. Vyplývá to z průzkumu agentury MNFORCE pro společnost TopForex, realizovaného u příležitosti mezinárodní konference k 25. výročí rozdělení Československa, kterou dnes pořádá Anglo-American University v Praze.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013.png

Voliči odmítli euro, kurz koruny prý neoslabí

22.10.2017 Voliči ve sněmovních volbách upřednostnili strany s negativním postojem k zavedení eura v Česku. Povolební jednání o sestavení koalice nebudou nakonec jednoduchá, investory by ale silný volební výsledek znejistit neměl, shodli se analytici oslovení ČTK. Podle nich tak není důvod k oslabování koruny vůči ostatním měnám.
eurozona 12072013.png

EK zahájila debatu o změnách v eurozóně

31.05.2017 Evropská komise (EK) dnes vybídla členské země Evropské unie k diskusi o změnách podoby a fungování eurozóny. Diskusní dokument s konkrétními představami změn do roku 2025 novinářům představili místopředseda komise pro euro a sociální dialog Valdis Dombrovskis a eurokomisař pro hospodářské a měnové otázky, daně a cla Pierre Moscovici. Jedním z cílů navrhovaných změn je přitom podle nich snaha zatraktivnit přijetí eura i pro ty státy EU, které společnou evropskou měnou zatím neplatí.
euro-koruna.jpeg

Babiš nechce, aby Česko vstoupilo do eurozóny

19.04.2017 Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechce, aby Česko vstupovalo do eurozóny. Koruna je pro Česko výhodná, zejména pro případ, kdyby přišla další hospodářská krize, řekl dnes Babiš v debatě Politologického klubu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Pro rychlé přijetí eura se naopak vyslovil předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek.
cnb.jpg

Prezident jmenoval nové členy rady ČNB

31.01.2017 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novými členy bankovní rady České národní banky Oldřicha Dědka (63) a Marka Moru (45). V sedmičlenné radě nahradí Pavla Řežábka a Lubomíra Lízala, kterým v únoru vyprší mandát.
cnb 08012014.png

Novými členy rady ČNB budou Dědek a Mora

10.01.2017 Prezident Miloš Zeman jmenuje 31. ledna novými členy bankovní rady České národní banky Oldřicha Dědka (63) a Marka Moru (45). Na dnešní tiskové konferenci to oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. V bankovní radě v únoru nahradí Pavla Řežábka a Lubomíra Lízala.
img

Novými členy bankovní rady ČNB budou Oldřich Dědek a Marek Mora

10.01.2017 Prezident Miloš Zeman jmenuje 31. ledna novými členy bankovní rady České národní banky Oldřicha Dědka a Marka Moru. V bankovní radě v únoru nahradí Pavla Řežábka a Lubomíra Lízala, kterým končí jejich mandáty. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
img

Důležitý den pro korunu: Prosincový růst inflace a noví členové bankovní rady

10.01.2017 Zatímco ve světě budou zveřejněny spíše druhořadé indikátory, českou ekonomiku čekají mimořádně důležité události. Zrychlení prosincové inflace těsně pod 2% cíl ČNB by mělo potvrdit náš výhled, že centrální banka ukončí kurzový závazek už v Q2 17. Tato statistika může zároveň zrychlit příliv spekulativního kapitálu. Oznámení dvou nových členů bankovní rady ČNB by sice na brzkém konci kurzového závazku nemělo nic změnit, ovlivní však dlouhodobou politiku centrální banky.
img

Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 9.1.2017

09.01.2017 Tento týden přinese pokračování přílivu silných dat z obou stran Atlantického oceánu, a to v podobě amerických maloobchodních tržeb a evropských statistik z průmyslového sektoru. Během týdne budeme též sledovat vystoupení amerických centrálních bankéřů včetně Yellenové a Bullarda a zápis z prosincového jednání ECB, kde bylo oznámeno prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Monitorován bude též britský nejvyšší soud, který může rozhodnout, kdo má právo odstartovat proces vystoupení Británie z EU aktivací článku 50. Z domova bude zajímavý zítřek. Jednak bude publikována prosincová inflace, která se podle nás zastaví těsně pod dvouprocentním inflačním cílem, jednak budou oznámena nová jména jednoho či dvou členů bankovní rady ČNB.
mapaeurozony.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
ceska koruna 14112013-2.png

Od zavedení hotovostního eura do dneška česká koruna posílila o 18 %

30.12.2016 Česká koruna za 15 let, kdy se začala v hotovostní podobě používat jednotná evropská měna, posílila proti euru o zhruba 18 procent. V roce 2002 se začala obchodovat na úrovni kolem 32 Kč za euro, poté v roce 2004 oslabila až nad 33 Kč/EUR, aby v půlce roku 2008 krátce česká měna posílila až pod 23 Kč za euro, dosud nejsilnější hodnotu vůči euru. V posledních třech letech je ale její kurz oslabován intervencemi České národní banky na úroveň kolem 27 Kč/EUR. Vyplývá to z výpočtů ČTK a vyjádření oslovených analytiků. Podle nich přitom posilování koruny bylo doprovázeno přibližováním úrovně české ekonomiky západoevropským zemím.
cnb.jpg

ČNB bude po ukončení intervencí čelit spekulantům

16.10.2016 Česká národní banka (ČNB) bude zřejmě po ukončení devizových intervencí, které udržují oslabenou korunu vůči...
img

Čas vs. načasování – od zavedení eura rozhodlo o úspěšnosti investic na burze pouhých 10 dnů

03.08.2016 Od chvíle, kdy se Spojené království rozhodlo pro brexit, zaznamenaly finanční trhy nárůst volatility. Mnoho investorů proto zvažuje, zda by nebylo lepší akcie nebo akciové fondy prodat a počkat si na lepší časy v budoucnu. „Ačkoli je tato reakce jistě pochopitelná, z hlediska výnosů jde o vůbec nejhorší rozhodnutí, jaké může investor učinit,“ domnívá se Carsten Roemheld, který ve společnosti Fidelity International působí na pozici Capital Market Strategist.
MILANFISCHER02-2.jpg

Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank

30.05.2016 Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
img

Pan Euro do bankovní rady ČNB

26.05.2016 Na středoevropských devizových trzích panoval uprostřed pracovního týdne klid. Polský zlotý i maďarský forint otevřely včera ráno oproti úterku na silnější úrovni, kterou během dne udržely. Kurz koruny byl opět stabilní, když se držel v jednohaléřovém pásmu u 27,02 CZK/EUR. Tuzemský kurzový vývoj tak nijak neovlivnily zprávy z Hradu.
img

Neslaný nemastný ekonomický vývoj v Evropě podporuje další stimul ECB

13.11.2015 Dnešní data ekonomického vývoje v Evropě ve třetím kvartálu příliš nevybočila z posledních výsledků. HDP eurozóny rost...
img

Jak ovlivní prezidentské volby v Polsku cenu zlotého a domácích akcií?

21.05.2015 V Polsku se o víkendu koná druhé kolo prezidentských voleb. Prvním kandidátem je aktuální hlava státu Bronislaw Komorowski, jenž Polákům nabízí hlavně jednotu a bezpečí. Jeho hlavním rivalem je Adrzej Duda. Zatímco Bronislaw Komorowski je velkým zastáncem eura, jeho rival říká společné evropské měně jasné NE. Podle něj současná polská vláda neumí prosadit zájmy země v rámci evropské zahraniční politiky.
img

Ozvěny trhu - Za kolik přijmeme euro?

24.04.2015 Od počátku roku zintenzivňuje debata ohledně zavedení eura v Česku. Otázka, zda euro přijmout, nemá valného smyslu, k jeho přijetí jsme se zavázali. Následovat by měla otázka, kdy euro přijmout a následně za kolik, tedy v jakém kurzu. Bohužel právě kurzová otázka v posledních týdnech v souvislosti s možným přijetím eura hodně rezonuje, aniž by bylo zodpovězeno na otázku kdy.
GBP-USD-30032015.png

Historie GBP/USD v kostce

30.03.2015 Podobně jako jsme se zde nedávno věnovali dlouhodobému vývoji a nejdůležitějším momentům, které ovlivňovaly měnový pár EUR/USD, si dnes rozebereme také GBP/USD. Tento měnový pár má samozřejmě mnohem delší historii, sahající až do 19. století, z praktických důvodů se ale podíváme „pouze“ na jeho vývoj za posledních 35 let.
img

Měnový index. Proč jej sledovat a jak může pomoci traderovi?

06.02.2015 Měnový index si můžeme jednoduše představit jako akciový index s tím rozdílem, že je místo akcií poskládán z měn jednotlivých států.
euro 08012013-2.png

Litva je dnes 19. členem eurozóny

01.01.2015 Litva je od dnešního dne devatenáctým členským státem eurozóny. Jednotnou evropskou měnu Litva přijala jako...
ecb.jpg

ECB převzala dozor nad největšími bankami

04.11.2014 Evropská centrální banka (ECB) dnes oficiálně převzala funkci centrálního dozoru nad bankovním sektorem...
img

Euro ztrácí proti dolaru i jenu, ECB naznačuje možné pokračování

10.06.2014 Eurodolar dnes dopoledne propadl do prostoru kolem 1,3550, kde se následně drží bez větších změn. Společné evropské mě...
italie.jpg

Itálie dnes výhodně prodala státní dluhopisy

29.05.2014 Itálie dnes prodala pětileté a desetileté státní dluhopisy s rekordně nízkými úroky. Zájem o ně zvýšila stabilnější...
euro mena (2).JPG

Kandidát na šéfa EK by byl pro slabší euro

14.05.2014 Bývalý lucemburský premiér a šéf Euroskupiny Jean-Claude Juncker by ve funkci šéfa Evropské komise v případě...
img

Denní komentář IronFX - 09/05/2014

09.05.2014 Sliby, sliby Guvernér ECB Draghi znovu použil svou taktiku zdržovat se slibů budoucích kroků. Tentokrát však byl odvážnější...
euro 08012013-2.png

Polsko přijme euro, ale až za několik let

10.04.2014 Polsko v budoucnosti přijme euro, protože přijetí jednotné evropské měny zvýší jeho postavení mezi ostatními...
euro dolar.jpg

Lotyšsko úspěšně zvládá přechod na euro

03.01.2014 Lotyšští spotřebitelé i obchodníci se vcelku úspěšně vyrovnávají s nástupem eura, které se stalo měnou...
euro mena zona.jpg

Lotyšsko se stalo 18. zemí používající euro

01.01.2014 Lotyšsko se dnes stalo osmnáctým členským státem eurozóny. Pobaltská země přechází na jednotnou...
lotysko eurozona.jpg

Lotyšsko se stane 18. členem eurozóny

29.12.2013 Lotyšsko začne 1. ledna používat euro, a stane se tak 18. členskou zemí eurozóny. Bude druhou pobaltskou...
ecofin.png

Summit EU podpořil dohodu o bankovní unii

20.12.2013 Summit Evropské unie v noci na dnešek politicky podpořil dohodu o mechanismu na podporu...
recko vlajka.jpg

Spotřebitelské ceny v Řecku klesly v říjnu nejvíce za 50 let

08.11.2013 Řecko vykázalo v říjnu největší deflaci za více než 50 let. Spotřebitelské ceny v zemi se v meziročním srovnání...
recko demonstrace.jpg

Spotřebitelské ceny v Řecku stále klesají

06.08.2013 Dlouhodobě klesající řecká ekonomika zůstala v červenci v pásmu deflace, čili cenového poklesu...
Lagardeova.jpg

MMF: ECB má stále prostor pro podporu ekonomiky

18.07.2013 Evropská centrální banka má stále k dispozici prostředky, které může v případě potřeby využít k podpoře ekonomiky...
img

Orbán: Maďarsko zřejmě nebude mít euro ještě nejméně deset let

16.07.2013 Maďarsko s velkou pravděpodobností nebude v nejbližších deseti letech uvažovat o vstupu do eurozóny. Prohlásil...
img

Zhoršený rating Itálie od S&P tíží dluhopisy. Fitch odměnil Lotyše lepší známkou za přijetí eura

10.07.2013 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera zhoršila úvěrovou známku Itálie o jednu příčku na „BBB“...
fitch agentura.jpg

Agentura Fitch zvýšila Lotyšsku rating

10.07.2013 Mezinárodní ratingová agentura Fitch včera večer zvýšila Lotyšsku jeho úvěrovou známku o jeden stupeň...
euro mena zona.jpg

Premiér: Polsko nebude mít euro možná ještě deset let

07.07.2013 Polsko nebude schopno zavést euro možná ještě deset let. Vládě totiž chybí dvoutřetinová většina k tomu...
recko foto.jpg

Řecko zůstává i nadále v deflaci

10.06.2013 Dlouhodobě klesající řecká ekonomika zůstala minulý měsíc v pásmu deflace, čili cenového poklesu...
lotysko eurozona.jpg

Lotyšsko může podle EK zavést brzy euro

05.06.2013 Lotyšsko splňuje podmínky pro přijetí eura v roce 2014, jak si tato baltská země přeje. Uvedla to dnes Evropská...
recko vlajka lod.jpg

Deflace v Řecku se v dubnu prohloubila

10.05.2013 Řecká ekonomika se v dubnu pod tlakem dlouhého ekonomického propadu posunula hlouběji do deflace...
ilustracni menove indexy2.png

Měnové indexy

15.04.2013 Také se vám v dnešní pokrizové době někdy zdá americký dolar nadhodnocený či podhodnocený? Na jakém páru ale otevřít pozici, abychom na našem obchodu dostatečně profitovali – EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD či jiný pár? Pokud obchodujeme na fundamentálních základech, nestačí nám náhled pouze na jednu měnu z měnového páru - jeho kurz totiž ovlivňují obě dvě.
nemecko.jpg

Německé řešení krizí v eurozóně rozpolcuje Evropu

02.04.2013 Německo naráží nejen na Kypru na tvrdou kritiku kvůli důslednému prosazování úspor a škrtů...
euro star.jpg

Německo: Stranu proti euru by podpořila čtvrtina voličů

11.03.2013 Každý čtvrtý německý volič si dovede představit, že by v zářijových parlamentních volbách dal hlas takové...
lotysko eurozona.jpg

Lotyšsko požádá o členství v eurozóně

04.03.2013 Lotyšská vláda vyzve Evropskou unii, aby posoudila, zda je Lotyšsko připraveno na přijetí eura v příštím roce...
euro penize.jpg

Polský prezident věří euru

23.02.2013 Polský prezident Bronislaw Komorowski je optimista v otázce nahrazení zlotého eurem a věří, že přitažlivost ...
euro mena zona.jpg

Polsko by mělo být na přijetí eura připravené do 2016

20.02.2013 Polsko by mělo být technicky připravené na připojení k eurozóně do roku 2016. Prohlásil to dnes polský...
lotysko eurozona.jpg

Lotyšsko požádá o posudek k zavedení eura

31.01.2013 Lotyšsko v březnu požádá orgány Evropské unie o zhodnocení, zda může příští rok zavést euro. Novinářům to řekl premiér Valdis Dombrovskis. Lotyšsko by se tak stalo 18. členem eurozóny, z pobaltských zemí platí eurem prozatím jen Estonsko. To je v eurozóně od roku 2011 a je jejím nejmladším členem.
euro cas.jpg

Polská centrální banka se do eurozóny nehrne

19.01.2013 Polská centrální banka je znepokojena plánem tamní vlády zahájit přípravy na vstup do eurozóny. Banka tento postup považuje za riskantní, tvrdí zdroje agentury Reuters. Postoj centrální banky tak zřejmě zkomplikuje snahu vlády, až se bude kabinet snažit získat pro svůj záměr širší podporu. Polsko je největší zemí ze skupiny nových členských zemí EU.
euro eurozona.jpg

Polsko by mohlo za tři roky zavést euro

16.12.2012 Polsko by mohlo už za tři roky vstoupit do eurozóny. Rozhlasové stanici RM FM to řekl poradce prezidenta...
merkelova.jpg

Merkelová: Řekové konečně ke krizi změnili přístup

17.10.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová ocenila změnu postoje Řecka ohledně řešení jeho dluhové krize.
euro eurozona.jpg

Maďarsko podle premiéra nemusí zavádět euro

11.10.2012 Zavedení eura již pro Maďarsko není povinností. Uvedl to podle agentury DPA maďarský premiér...
spanelsko 123.jpg

Španělsko jedná o podmínkách finanční pomoci

23.08.2012 Španělsko jedná se svými partnery v eurozóně o podmínkách pomoci, která by snížila náklady na úvěry země.
img

Standard Chartered: Rizika rozpadu eurozóny vzrostla

02.01.2012 Rizika rozpadu eurozóny se zvýšila, protože evropští političtí vůdci zatím žádné smysluplnější řešení dluhové krize nenabídli, uvedl pro britský nedělník Sunday Telegraph šéf banky Standard Chartered Peter Sands. "Eurozóna vstupuje do roku 2012 s velmi nepříznivými vyhlídkami ... a zvýšenou možností, že ji některé země opustí," řekl Sands. "Nikdo by neměl podceňovat, jak velký dopad to bude mít, protože by bylo velmi těžké zvládnout riziko nákazy, i kdyby šlo jen o Řecko... Mělo by to dopad na celý svět," řekl. Naopak guvernér francouzské centrální banky v den desátého výročí zavedení hotovostního eura vyjádřil víru v zářnou budoucnost společné měny, pokud se podaří prosadit dohoda z prosincového summitu Evropské unie.
img

Španělská aukce přitáhla silnou poptávku, snížila výnosy. Prodán téměř dvojnásobek stanoveného maxima

15.12.2011 Po včerejší aukci italských dluhopisů se dnes se silnou poptávkou po státních ob...
img

FLASH: Euro padá pod 1,30 a je nejslabší od začátku roku

14.12.2011 Strmé oslabování společné evropské měny nebere konce. Po včerejším oslabení o ví...
img

FLASH: Euro padá pod 1,30, je nejslabší od začátku roku

14.12.2011 Strmé oslabování společné evropské měny nebere konce. Po včerejším oslabení o ví...
img

Euro padá pod 1,30, je nejslabší od začátku roku

14.12.2011 Strmé oslabování společné evropské měny nebere konce. Po včerejším oslabení o ví...
img

Citi: Ani v Japonsku nebylo tak zle, jako bude v eurozóně, odnese to hlavně CEE region

09.12.2011 Ať už bude závěr evropského summitu jakýkoliv, eurozóna padá do recese. A nebude...
img

Itálie prodala dluhopisy za 7,5 miliardy eur, 3letý výnos atakuje 8 %

29.11.2011 Italská vláda dnes v aukci úspěšně prodala dluhopisy za celkem 7,5 miliardy eur ...
tyden.jpg

Týdenní FOREX přehled a komentář FXstreet.cz

14.02.2011 Týdenní forex komentář a analýza pro měnový pár EUR/USD.
img

Makro: Estonsko vstupuje do euro-rodiny

14.07.2010 Brusel - Rada ministrů financí Evropské unie  v úterý přijala formální rozhodnutí, které připraví c...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Mexické peso | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/CAD | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové indexy | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Dealer | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | EFSF | Monetární unie | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | Grafy | ISIN | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Obchodní příkazy | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Opce | Pakt stability | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Quote | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Stop-Loss | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warranty | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | EMU | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Měnový koš | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Blue chips | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Michala Moravcová | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Vývoj dolaru | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Money-Management | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Roklen | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Měnový index | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Carry trades | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Kasino | Ruleta | Likvidita trhu | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Dnešní kurz | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | EUR ČNB | EUR USD | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index PMI | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | Jak investovat | Jedno euro | Komoditní | Konec eura | Kurz britské libry | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria.cz | Pokles eura | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Směnárny | Směnný kurz eura | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Světové měny | Swingy | Švédské koruny | TopForex | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | ING | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Back office | CEE | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Intervenční nákupy | Investiční instrument | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Burze | Cena eura | Investment | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | NATO | Standard Chartered | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Kurz české měny | Ministr financí | Investovaný kapitál | Globální měny | Evropské banky | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Index eura | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Fitch Ratings | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Dopady finanční krize | Handelsblatt | Úvěrový rating | Bankovní tradeři | Severomořská ropa Brent | Eurex | Režim devizových intervencí | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Koš hlavních světových měn | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Klientské operace | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Úspěšné obchodování | Ekonomická situace | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Měnové krize | Vydávání dluhopisů | Indikátory důvěry | xStation | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | eTrader | ex | Purple Trading | Forwardový kurz | Krize eura | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | Goldenburg Group | Obchodování ETF | Kurzový vývoj | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | Obchodování indexů | Analytik eTrader | ERM-2 | Měnové obchody | LYNX Trading | Kolísání koruny | Výnosy desetiletých dluhopisů | Peter Bukov | Analytik TopForex | Německá centrální banka | Přijetí eura | Podniky | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Posílení kurzu | Graf indexu | Americký dolarový index | I-Trader | Použití finanční páky | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | EK | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Evropská komise | Šéf ECB | Německé akcie | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Zpřísňování měnové politiky | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Broad index | Major index | Syntetické indexy | Index měny | Rozdílové smlouvy | Graf indexu S&P 500 | Short obchod | Český průmysl | Eurobarometr | Společná měna | Řešení krizí | Oživení ekonomiky | U.S. Dollar index | Tradingový pomocník | Obchodní situace | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | Italská vláda | Vlastní akcie | UCITS | iShares | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Tým FXstreet.cz | Vatikán | Rozpočet | Deficit | Objem | Obchod | Trh práce | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Americká lehká ropa WTI | Ekonomiky eurozóny | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Domácí měny | Valdis Dombrovskis | Nezaměstnanost v eurozóně | Statistika | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Saldo zahraničního obchodu | Problémy | Finanční ztráty | Členské státy EU | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Odstranění kurzového rizika | Rozdíl v ekonomické úrovni | Bydlení | Ztráta | Obchodní podmínky | Paschal Donohoe | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Poradenství | Česká inflace | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Nájemné | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Výdaje | Dinár | SEC | Rozhodování | Americká inflace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Šéfka ECB | Stabilita | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Aktuální Price Action | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Evropské země | Brusel | Vyšší úrok | Dopady pandemie | Bulharská měna | Domácnosti | Hotovost | Zápis z posledního zasedání | Stabilizační mechanismus | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Dopady pandemie na ekonomiku | Zavedení eura v Bulharsku | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Slovensko | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Poptávka po dolarové likviditě | Práce | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Nejprudší jednodenní nárůst | Údaje | DPH | Statistiky | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Posílení | Lucembursko | Evropské méně | Americká centrální banka (Fed) | BCM | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Státy eurozóny | Obavy z dopadů koronavirové krize | Členské země | RBI | Účet platební bilance | Vývoj ekonomiky | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | PEPP | Mário Centeno | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Rostoucí trend | Covid | Snížení nákladů | Střední kurz | Chorvatsko | Ceny | Praha | Důvěra | Lepší výsledky | Upozornění na rizika | Odborníci | Ranní okénko | Fyzické akcie | Andorra | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | NFIB | Přebytek obchodní bilance | Cenné papíry a burzy | Evropské centrální banky | Covid-krize | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Plán zavedení eura | Rostoucí ceny | Pakt stability a růstu | Trading.com | Hlavní indikátor | Malta | Cíle | Příležitosti | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | USA inflace | Odvětví | Jednání ECB | Načasování | University of Michigan | David Vagenknecht | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Automotive | Vysoké ceny | Zachování národní měny | Kuny | Zachování kuny | Vypsání referenda | Rumunsko | Drahé energie | TIM | | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Hodnoty měny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Závazky vůči věřitelům
Závazky zbankrotovaných firem
Závažnost poklesu ekonomiky
Zavedená cla
Zavedené vyšší celní sazby
Zavedení cel
Zavedení digitální daně
Zavedení digitální měny
Zavedení dovozních cel
Zavedení EET

Následující klíčová slova

Zavedení eura v Bulharsku
Zavedení forexových intervencí
Zavedení globální digitální daně
Zavedení hotovostního eura
Zavedení ISIN
Zavedení jednotné měny
Zavedení plovoucího kurzu
Zavedení rouškovného
Zavedení virtuální měny
Zavedení vlastní měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít