Neděle 03. červenec 2022 04:51
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy forex
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Životní úroveň

C:\fakepath\trader-24062022-20-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA v červnu podle průzkumu klesla na rekordní minimum

24.06.2022 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v červnu klesla na rekordní minimum. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Američané se nyní potýkají s rostoucí inflací, panují ale rovněž obavy z příchodu hospodářské recese, uvedla agentura Reuters.
img

Česko míří do krize, jakou nepamatuje. Tady je jednoduchý „manuál“ pro Fialovu vládu, jak takové krizi čelit

07.06.2022 Lidem v Česku letos klesne životní úroveň nejvýrazněji od vzniku republiky v roce 1993. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ k vývoji reálných mezd v letošním prvním čtvrtletí. Frustrace a nespokojenost obyvatelstva, zejména sociálně zranitelných skupin, narůstá každým dnem. Výhledově hrozí vážný společenský a politický rozkol.
img

Prudký propad mezd a životní úrovně v Česku, jejž signalizují dnešní čísla, znemožní přijetí eura před rokem 2030. Chtít teď euro je politická sebevražda

07.06.2022 Prakticky všichni Češi, jimž je pod 50 let věku ve svém ekonomicky aktivním životě nezažili takový pád životní úrovně, jaký je čeká letos. Reálné mzdy v Česku se totiž letos v prvním čtvrtletí meziročně propadly o 3,6 procenta. I když meziročně sice přidaly přes sedm procent nominálně, takže většina lidí má pocit, že „bere více“, reálně, tedy po zohlednění inflace, více než 11procentní, se historicky propadly. Za celý letošní rok se mohou propadnout o osm procent, nejvíce od vzniku ČR v roce 1993.
img

Mzdy se letos reálně propadají nejvíce v tomto tisíciletí, zaměstnanci veřejné správy mají mzdy nižší dokonce o zhruba 10 % než loni! Potvrzuje se, že v Česku probíhá historicky rekordní pád životní úrovně

07.06.2022 Reálné mzdy v Česku se letos v prvním čtvrtletí meziročně propadly o 3,6 procenta. I když meziročně sice přidaly přes sedm procent nominálně, takže většina lidí má pocit, že „bere více“, reálně, tedy po zohlednění inflace, více než 11procentní, se historicky propadly.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
img

Co bude v červnu s dolarem, eurem a jenem?

01.06.2022 Dolar vplouvá do léta v plné parádě a na začátku dne v podstatě předbíhá euro i jen. Dokáže se ale na vlně růstu udržet dlouhodobě? Jaký červen se předpovídá dolaru a jeho konkurentům?
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok o tři procentní body na 11 procent

26.05.2022 Ruská centrální banka dnes na mimořádném zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 11 procent. Inflační tlaky se podle ní díky posílení rublu zmírňují a podobně klesají inflační očekávání domácností a podniků, oznámila banka. Ekonomiku navíc čeká pokles, který bude z velké části výsledkem válečného tažení ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko kvůli sankcím přijde letos o 30 procent vývozu, odhaduje vláda

25.05.2022 Vývoz z Běloruska v letošním roce zřejmě klesne o 30 procent a příjmy z vývozu se sníží zhruba o 14 miliard USD (přes 323 miliard Kč). Důvodem jsou sankce, které vůči Bělorusku začaly uplatňovat západní státy. S odvoláním na místopředsedu vlády Nikolaje Snopkova to dnes uvedla běloruská státní tisková agentura BelTA.
img

V Česku už probíhá historicky rekordní pád životní úrovně. Ušetřeni jej budou ti, kteří loni investovali do proti-inflačních dluhopisů vlády ČR, ty letos vynesou až 17 %

15.05.2022 V Česku už probíhá historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Hranice 14 procent padla. Inflace dál prudce stoupá

10.05.2022 „Boj s inflací jsme prohráli. Nyní již neexistuje myslitelný způsob, který by prudký růst cen dokázal zastavit. Začínají se měnit naše inflační očekávání, což způsobí, že éra prudkého růstu cen bude dlouhodobějším jevem. Naše ekonomika směřuje ke stagflaci a životní úroveň lidí se bude propadat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko platí za ukrajinskou válku denně 900 milionů dolarů, píše Newsweek

08.05.2022 Rusko za válku Ukrajině denně vydá 900 milionů dolarů (21 miliard korun). Uvádí to americký týdeník Newsweek s odkazem na šéfredaktora vojenského zpravodajského serveru SOFREP Seana Spoontse. Ten do výdajů Moskvy počítá platby vojákům bojujícím na Ukrajině, zásobovaní municí a raketami a zajištění oprav poškozeného vojenského materiálu.
img

Zalando padá do ztráty, lidé kvůli inflaci přestávají nakupovat zejména oděvy a obuv střední cenové kategorie. Mohou se „ulouct“ po slevách

05.05.2022 Lidé mají kvůli inflaci méně peněz, takže přestávají nakupovat oblečení a obuv střední cenové kategorie, plyne z dnes zveřejněných údajů společnosti Zalando. Ta je největším provozovatelem e-shopů s oblečením a obuví v Evropě, od roku 2018 působí také v Česku.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok a naznačila další snížení

29.04.2022 Ruská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 14 procent. Pokles úroků je vyšší, než čekali analytici. Banka zároveň uvedla, že vidí prostor k dalšímu snižování sazeb ve snaze vypořádat se s hospodářským poklesem a vysokou inflací.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\trader-08042022-30-zm.jpg

Inflace v Rusku v březnu zrychlila na 7,61 procenta, nejvýše od roku 1999

08.04.2022 Spotřebitelské ceny v Rusku v březnu vzrostly ve srovnání s předchozím měsícem o 7,61 procenta, což byl nejvyšší meziměsíční růst od ledna 1999. Ruská ekonomika se potýká s problémy kvůli sankcím uvaleným na Moskvu po invazi na Ukrajinu a rekordnímu poklesu rublu. V únoru inflace činila 1,17 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
img

Nezaměstnanost v březnu opět klesla, pomohla zejména sezónnost

08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v březnu poklesl o 0,1 p.b na 3,4 %, což bylo v souladu s naší prognózou. Za zlepšujícím se trendem lze hledat především typickou sezónnost, kdy v jarních měsících dochází k obsazování některých pracovních pozic, které v zimě nebylo možné vykonávat.
img

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů

03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
C:\fakepath\trader-23032022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2022 1) Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Spotřebitelské ceny v Británii byly v únoru na novém 30letém maximu

23.03.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v únoru podle očekávání dosáhly nového 30letého maxima. Míra Inflace vystoupila na 6,2 z únorových 5,5 procenta. Dnes to uvedl britský statistický úřad (ONS). Zvýšil se tak tlak na centrální banku a na vládu, aby ochránili spotřebitele před dopady vyšších cen na jejich životní úroveň.
img

Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně

20.03.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců

27.02.2022 V tomto týdnu to ještě tak nevypadalo. Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě za 11 miliard korun kolem Seychel, si soukromým tryskáčem bombardier odletěl „na skok“ do Moskvy. Na „koordinační schůzku“ ruského prezidenta Vladimira Putina s oligarchy. Do exotiky Indického oceánu se Mordašov vrátil ještě téhož dne. S tím však může být brzy konec.
C:\fakepath\trader-22022022-28-zm.jpeg

Analytička: Dopady sankcí na eurozónu se mohou blížit až jednomu procentu HDP

22.02.2022 Dopady sankcí vůči Rusku kvůli eskalaci krize na Ukrajině na ekonomiky eurozóny se mohou blížit až jednomu procentu HDP. Nejužší vazby s Ruskem mají, a tudíž nejohroženější země EU v tomto ohledu jsou Kypr a pobaltské státy. ČTK to řekla analytička Raiffeisenbank Helena Horská. Z pohledu sektorů jsou podle ní nejohroženější energeticky náročné sektory od hutí, po železárny, výrobu plastů a chemii.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 9,5 procenta

11.02.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 9,5 procenta. Ve svém oznámení také uvedla, že další zvýšení úroků může následovat. Náklady na úvěry se v Rusku zvyšují od loňského jara a jsou teď nejvyšší od března 2017.
img

Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality

16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony rodin v Británii čekají ekonomické potíže, varuje výzkumný ústav

29.12.2021 Miliony rodin v Británii čekají příští rok ekonomické potíže, které budou výsledkem vysokých plateb za energie, stagnace mezd a růstu daní. Ve své zprávě to dnes předpověděl analytický ústav Resolution Foundation, podle kterého lze v tomto smyslu hovořit o katastrofálním dopadu na životní úroveň. Ústav odhaduje, že v důsledku toho by se měly rodiny připravit na výpadek v příjmech v objemu 1200 liber (35.600 Kč) za rok.
img

Prezident Zeman střízlivě vyzdvihl klíčové problémy české ekonomiky, tedy zelenou agendu EU a nedostatečně stabilizované veřejné finance

26.12.2021 Prezident republiky Miloš Zeman hodnotil ve svém dnešním vánočním poselství ekonomické záležitosti střízlivě. Vyzdvižení takzvaného zeleného údělu jako klíčového nebezpečí letošního roku se sice může zdát přepjaté, nicméně celá zelená agenda EU skutečně má značný potenciál dlouhodobě podvázat výkon české ekonomiky a nepříznivě poznamenávat životní úroveň obyvatel ČR.
img

EU hazarduje, když chce s vytápěním budov plynem skoncovat už za necelých 20 let. Úporná snaha Bruselu o environmentální udržitelnost může Unii připravit o udržitelnost sociální

15.12.2021 Zemním plynem je v ČR plně či částečně vytápěno zhruba 1,6 milionu bytů. Rozšířenějším druhem energie k vytápění je již pouze teplo. V bytech rodinných domů pak plyn dominuje dokonce i nad teplem. Teplo se však vyrábí převážně opět z neobnovitelných zdrojů, jako je plyn a uhlí. Z plynu a z uhlí se vyrábí také podstatná část elektřiny, která s obnovitelnými zdroji energie a tuhými palivy představuje třetí až pátý nejrozšířenější druh energie k vytápění bytů v ČR.
img

Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec

12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
C:\fakepath\trader-12112021-40-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA je nejnižší za deset let

12.11.2021 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech počátkem listopadu klesla na nejnižší úroveň za deset let. Dnes to ukázal hojně sledovaný index Michiganské univerzity. Na vině je prudký nárůst spotřebitelských cen, který snižuje životní úroveň domácností. Ta je přitom prioritou amerického prezidenta Joea Bidena.
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila základní úrok - na 7,5 procenta

22.10.2021 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o tři čtvrtě procentního bodu na 7,5 procenta. Je to více, než se očekávalo. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce už pošesté, a to kvůli trvale vysoké inflaci. Banka dnes v tiskové zprávě také naznačila, že by ve zvyšování úroků mohla pokračovat. Po překvapivě výrazném zvýšení základního úroku zpevnil i kurz ruského rublu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 10,5 procenta

12.09.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,5 procenta, tedy nejprudším tempem od roku 2000. Uvedl to ruský statistický úřad ve své zpřesněné zprávě. Opravil tak svůj odhad z poloviny srpna, podle kterého růst činil 10,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka popáté v letošním roce zvýšila úrokové sazby

10.09.2021 Měnový výbor ruské centrální banky dnes zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce již popáté kvůli trvale vysoké inflaci. V prohlášení zveřejněném na závěr zasedání výboru banka také naznačila, že by úroky mohly dále růst.
img

Investoři upínají pozornost na Varšavu. Jak se jí daří v porovnání s Prahou a Bratislavou?

19.08.2021 Varšava se v rámci metropolí zemí V4 stává čím dál zajímavější investiční lokalitou. Potvrzuje to i průzkum společnosti CBRE, podle kterého je právě hlavní město Polska nejpreferovanější volbou investorů zaměřujících se na realitní trh. Proč je tomu tak a proč se Varšava dostává v rámci zemí V4 do popředí investorského zájmu? V aktuální analýze se Eva Sadovská, analytička Wood & Company věnuje nejen ekonomické a životní úrovni, ale i vývoji na realitním trhu ve Varšavě, Praze, Bratislavě a Budapešti, tedy hlavních městech seskupení V4.
img

Afghánská ekonomika padá do propasti

17.08.2021 „Pravděpodobně budeme svědky umenšování západního vlivu na afghánskou ekonomiku. Prázdné místo zřejmě zaplní Čína a Rusko,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\forex-16082021-3.jpg

Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky

16.08.2021 Jedním z přístupů k obchodování na Forexu je sledování makroekonomických ukazatelů. Jsou to reálná data vyhlašována v pravidelných intervalech a vypovídají o stavu ekonomiky. Tím pádem by také měli mít vypovídací hodnotu o síle/slabosti dané měny.
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
img

Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond

18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

Eurostat: Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie

04.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil včera. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty.
img

Visegrádská „čtyřka“ po 30 letech: posun od ekonomiky k politice

15.02.2021 Země Visegrádské trojky se hned po podpisu 15. února 1991 musely soustředit na podporu svých ekonomik, prioritu měly Polsko, Československo a Maďarsko stejnou: přiblížit se co nejrychleji životní úrovní k „západu“. Před 30 lety dosahovaly středoevropské ekonomiky pouze pětiny až třetiny úrovně západní Evropy. Tento cíl se všem čtyřem zemím podařilo docílit, jak ukazují srovnávací data ve studii CapitalPanda, když země ‚Visegrádu‘ dosahují přes 70–90 % úrovně průměru EU.
img

Potraviny v Česku zdražují nejrychleji za více než třináct let. Pro vládní politiky je to další špatná zpráva

12.02.2021 Kilogram vepřové pečeně zdražil mezi prosincem a lednem o 10,70 kč. Polotučné mléko o skoro korunu. Máslo v přepočtu na kilogram bylo oproti prosinci dražší o bezmála čtyři koruny. Výsledkem toho všeho je nejprudší meziměsíční cen potravin a nealkoholických nápojů za posledních více než třináct let. V lednu 2021 totiž potraviny a nealkoholické nápoje meziměsíčně zdražily o 3,1 procenta. V tomto miléniu zdražily výrazněji jen jednou, a to právě před více než třinácti lety, v listopadu 2007, kdy z měsíce na měsíc poskočily o rovná čtyři procenta.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Máme se lépe, než si myslíme

04.02.2021 „Z dlouhodobých trendů je zřejmé, že výrazně narůstá kvalita života drtivé většiny lidí na celém světě. Na tom nic nezmění ani pandemie koronaviru, která sice poškodila globální ekonomiku, ale její negativní projevy budou mít pouze dočasný charakter,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena bitcoinu se přes víkend propadla o zhruba 200 tisíc korun, investoři vybírají zisky

11.01.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, má za sebou dramatický cenový pokles. Ještě v pátek se prodávala až za takřka 900 tisíc korun. V pondělí ráno se však cena jednoho bitcoinu propadla až pod 700 tisíc korun, tedy o zhruba 200 tisíc korun oproti pátečnímu maximu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD: Předkrizové úrovně dosáhne ekonomika ČR na konci 2022

04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává, že oživení české ekonomiky bude pomalé a ekonomika dosáhne předkrizové úrovně ke konci roku 2022. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría v rámci představení pravidelného hodnocení české ekonomiky.
img

Anketu Českých 100 nejlepších i letos vyhrála Škoda Auto

27.11.2020 Soutěž Českých 100 nejlepších po jedenácté vyhrála společnost Škoda Auto. Na dalších dvou místech se stejně jako loni umístily energetická společnost ČEZ a pojišťovna Kooperativa. O výsledcích 25. ročníku soutěže dnes ČTK informovala společnost Comenius, která soutěž pořádá.
img

Turecká lira padá do propasti

06.11.2020 „Společnost Goldman Sachs odhadla, že Turecko v letošním roce utratilo 101 miliard dolarů na podporu své měny. Ani to však turecké měně nepomohlo. Turci přestávají své domácí měně věřit a raději nakupují zahraniční měny a zlato. V těchto aktivech již nashromáždili rekordních 221 miliard dolarů,“ říká hlavní ekonom Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.10.2020)

26.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k úspěšnému obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se vyplnil long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\top-22102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla více, než se čekalo

22.10.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu klesla kvůli druhé vlně koronaviru více, než se čekalo. Množící se případy nákazy přiměly Němce otevírat peněženky s větším rozmyslem, mnozí se obávají infekce nebo dopadů krize na svou životní úroveň. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů institutu GfK.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří

16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
img

Zaměstnanci se mají hůře. Reálná výše mezd poklesla

03.09.2020 „Zaměstnanci se bojí o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Spotřebitelské ceny však rychle narůstají, což v konečném důsledku znamená, že si zaměstnanci mohou ze svých mezd koupit méně zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

České domácnosti se stále více zadlužují

31.08.2020 „Vzdělávací systém by se měl více zaměřit na finanční gramotnost, tak aby nedocházelo k zadlužování mladých lidí skrze spotřebitelské úvěry s vysokými úrokovými sazbami. Negativní úlohu sehrávají sociální sítě, které v mladých lidech vyvolávají finančně nákladné touhy vedoucí k jejich zadlužování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

„Sekera“ dalších minimálně 90 miliard korun do rozpočtu. To je výsledek dnes oznámeného zrušení superhrubé mzdy a zavedení jednorázového příspěvku pro důchodce

28.08.2020 Vláda se dnes rozhodla pro zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z hrubé mzdy. Záměr ještě musí projít parlamentem. Pokud se tak stane, většina zaměstnanců si polepší. Například zaměstnanec, který pobírá průměrnou mzdu letošního prvního čtvrtletí, 34 077 korun, by po změně bral v čistém nikoli 25 559 korun měsíčně jako nyní, ale 27 280 korun. Za celý rok by si tak polepšil o 20 736 korun.
img

Zrušení superhrubé mzdy a zavedení rouškovného zřejmě bude vítězstvím vládních stran, prohrou ekonomiky jako celku a její budoucnosti

28.08.2020 Vláda dnes odpoledne podle všeho oznámí, jak změní daň z příjmu a v jaké podobě rozdělí důchodcům peníze v podobě takzvaného rouškovného.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Ekonomika členských zemí ve 2. čtvrtletí rekordně klesla

26.08.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize propadl oproti předchozím třem měsícům o rekordních 9,8 procenta. Uvedla to dnes OECD na základě předběžných odhadů.
img

Ministryně Maláčová si „rouškovným“ nesystémově kupuje voliče, a s ní i celá vláda. Na důchodovou reformu, tedy systémové řešení, se raději nikdo ani neptejme

23.08.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých včerejších slov zítra předloží návrh na jednorázový bonus pro důchodce 6000 korun. O vládou zvažovaném jednorázovém příspěvku 5000 nebo 6000 korun pro důchodce v mluvil včera v tisku i premiér Andrej Babiš.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Životní úroveň Rusů strmě klesá

24.07.2020 „Ruská ekonomika trpí kvůli výraznému meziročnímu snížení cen ropy a zemního plynu. Hodnota rublu se prudce propadla a ceny většiny zboží v ruských obchodech narůstají. V důsledku tohoto vývoje klesá životní úroveň většiny Rusů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
usa 14122014-3.png

Produktivita práce v USA ve 3Q rostla

03.11.2016 Produktivita práce ve Spojených státech se ve třetím čtvrtletí zvýšila proti předchozím třem měsícům o 3,1 procenta, což je nejvyšší růst za poslední dva roky. V předchozích třech čtvrtletích se naopak snižovala. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Spekulace | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/RUB | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Large Cap | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | IFO index | IPO | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Long | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fondy kvalifikovaných investorů | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | Short | Spread | Stagflace | Swap | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Bank of America | Indexy | OSN | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Golden Gate | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Daňové ráje | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Capital Markets | Cena | Conference Board | Česká ekonomika | Devizové kurzy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investiční | Investiční plán | Investing | Irsko | Jak investovat | Jak získat peníze | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | NewYorská burza | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Signály | Státní dluhopisy | Shares | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROIC | CNBC | DXY | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEE | Čistý dluh | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Poradenská společnost | Burze | Currency | Dividendové akcie | Markit | Rabobank | CNN | Microsoft | MSCI | CME Group | DIW | Investing.com | NATO | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Broker Trust | Realitní trh | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | TradingView | Citi | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Úspěšné obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Krize | Výběr zisků | Výnosy | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | MUFG | Ruské akcie | BHS | Breakout Trader | Obchodování ETF | Investiční firmy | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | LYNX Trading | RoboMarkets | Lithium | Bitcoinová bublina | Jak fungují akcie | EUR/RUB | Kobalt | Wood & Company | Cena bitcoinu | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Obchodní válka | Posilování dolaru | Přijetí eura | Podniky | Silný americký dolar | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Volný kapitál | Ekonomické krize | Graf indexu | Kvalifikovaní investoři | Ether | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | HKD | Použití finanční páky | NIESR | Americké volby | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Brexitová dohoda | Long obchod | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Růst zisků | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Sazby ČNB | Zvýšení sazeb | Akcie herních vývojářů | MUFG Bank | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Společná měna | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Pokles úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | Dolarové likvidity | iShares | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | New Deal | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Trinity | Medvědí signál | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Statistické údaje | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Přijmout euro | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Firma | Ekonomiky eurozóny | BAT | Parlamentní volby | Výše úrokových sazeb | Obchodní záměr | Týdenní zpráva | Ceny v průmyslu | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ekologie | Co bude | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Labouristé | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Financovat | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Dnešní data | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Britové | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Časopis Forbes | Škoda Auto | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Investujte | Kupní síla | Ředitelka | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Bydlení | Ipsos | Ztráta | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Cena pšenice | Zasedání měnového výboru | Peking | Investiční ředitel | Obchodní podmínky | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Prodej automobilů | Američané | Hospodářské recese | Americké dolary | Budování tržní ekonomiky | Von der Leyenová | Sezónnost | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Zemědělství | Poradenství | Ministerstvo práce | Tuzemská inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Zpevňování koruny | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | SEC | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Medvědi | Nejlepší biotechnologické akcie | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Investice do realit | Šíření koronavirové nákazy | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Michel Barnier | Mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | WP | Rishi Sunak | Nejrozšířenější kryptoměna | Program nákupu aktiv | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Další vývoj | Restriktivní opatření | Mimořádné kroky | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Šíření viru | Dnešní čísla | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Vyplácet dividendy | Hlavní centrální banky | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Zdraví ekonomiky | Spoření | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Ángel Gurría | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Živobytí | Bulharsko | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Ministři | Nemovitosti v ČR | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | Emitenti | Česká ekonomika letos | Více peněz | Úspory | Ekonomika padá | Statistiky | Rozvíjející se země | Vládnoucí strana | Analytik ČSOB | Současný propad | ODS | Premiér Andrej Babiš | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Investiční tituly | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Joe Biden | Lucembursko | Cenový pokles | Cenový propad | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Osobní výdaje | BCM | Energetická společnost | Finanční polštář | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny | Členské země | Auta | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Důvěra spotřebitelů | Velikost fondu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Umělé inteligence | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | Alexej Mordašov | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nissan | Václav Klaus | Plán Evropské komise | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Michael Gove | Hospodářský propad | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Splasknutí bubliny | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | ONS | Volodymyr Zelenskyj | Růst cen domů | Výhled vývoje ekonomiky | Jachty | Zdroj příjmů | Reputace | Úspěchy | Ocenění | Šance | Peugeot | Chrysler | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Spotřební daně | Technologické společnosti | Životní úroveň Rusů | Bohatí lidé | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Výzkumy | WeCHat | Časový horizont | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Online nakupování | Upozornění na rizika | Světová rezervní měna | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Americký soud | Růst eura | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | Produktivita práce v USA | Přístup na burzu | Institut DIW | Odborníci | Zdanění | Prognóza Fedu | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Budoucí vývoj | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Diverzifikovat | Vývoj měnového páru EUR/RUB | App Store | Berat Albayrak | Biden | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Česká republika | Nejvýraznější růst | Fyzické akcie | Měnový fond | Americké měny | Oživení německé ekonomiky | Významné riziko | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Reálný HDP | Veřejné finance ČR | Ruské společnosti | Recep Erdogan | Soutěž Českých 100 | Českých 100 | Comenius | Společnost Comenius | Geco | Sportisimo | Česká televize | Mountfield | Mattoni | Spotřebitelská poptávka | Nio | Vakcinace | TABAK | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Cenné papíry a burzy | Zvýšení ceny | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | Piper Sandler | Prezident Joe Biden | Růst produktivity | V4 | Rostoucí výnosy | Covidová krize | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výprodej dluhopisů | Zvýšení základního úroku | Zpravodajské události | Hrubý národní důchod | Bidenův plán | Realitní fondy | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Prudký růst cen | Kurz ruského rublu | Emise skleníkových plynů | LME | ERA | Rostoucí ceny | Tempo ekonomického růstu | Meziroční růst cen | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Plány | Cíle | Příležitosti | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zelená energetika | Revolut | Prodej | Jednotné měny | BCM Begin Capital Markets | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Vývoj měnového páru USD/RUB | Koncentrace | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | FIXED | Základní úrokové sazby ČNB | Inflace cen | Odvětví | Boom | Spotřebitelský sektor | Interpretace | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Byty | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | Afghánská ekonomika | Afghánistán | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Výška investice | Varšava | Investor Intentions Survey | Investor Intentions Survey 2021 | CBRE | Společnost CBRE | Tokeny | Funkční období | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Cyklus zvyšování úroků | Rizika vyšší inflace | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Nobelovy ceny | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Pozornost | Euroclear | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Fialova vláda | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Spotřebitelské ceny v Británii | TIM | | Prognózy inflace | Problémy české ekonomiky | Banka HSBC | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Miliardy USD | Gate | Úrokové sazby v roce 2022 | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | OFZ | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Oligarchové | Dopady sankcí na eurozónu | Moskevská burza | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rusko a Ukrajina | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Invaze | Invaze ruských vojsk | Západní sankce | Akcie ZTE | ZTE | Le Penová | Marine Le Penová | Zelenskyj | Boj s inflací | Newsweek | Týdeník Newsweek | Raman Haloučanka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Živnostník
Živobytí
Živočišné pudy
Životní cíle
Životní minimum
Životní názory
Životní obchod
Životní pojišťovny
Životní prostředí
Životní styl

Následující klíčová slova

Životní úroveň Rusů
Životní úspory
Životní změny
Životopisná kniha
Život s koronavirem
Život v Hongkongu
Život Warrena Buffetta
Žlutý kov
Žraloci sobě
01Crypto
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít