Úterý 19. březen 2024 06:41
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei ProTrader

Program QE

img

Charles Edwards: Bitcoin se chystá dosáhnout 100 000 USD

21.03.2023 Na 4hodinovém časovém rámci je situace mnohem výraznější. Za předchozích deset dní cena bitcoinu výrazně vzrostla a snadno překonala hranici 25 211 USD. "Černá labuť" americké bankovní krize a nouzové kroky Fedu k udržení fungování systému samozřejmě nezůstaly bez povšimnutí. Nyní může růst pokračovat s minimálním cílem 29 750 USD.
img

Graf dňa - EURGBP (29.09.2022)

29.09.2022 Oznámenie nových fiškálnych opatrení Spojeného kráľovstva minulý piatok spustilo masívny výpredaj na britských dlhopisoch. BoE sa totiž rozhodla odložiť QT, ktoré sa malo začať budúci pondelok, a namiesto toho spustila dočasný program QE, v ktorom sa zaviazala nakúpiť dlhopisy Spojeného kráľovstva v akomkoľvek množstve, ktoré bude potrebné na upokojenie situácie.
img

Kdy zvýší ECB sazby❓

08.06.2022 Evropská centrální banka má zítra ve 13:45 rozhodnout o měnové politice. Trh neočekává, že by sazby tento týden mohly růst, ale volání po zvýšení sazeb je čím dál více, přičemž bankéři poukazují na červenec jako začátek růstu sazeb. Nicméně nadcházející zasedání bude bedlivě sledováno, protože se očekává, že banka poskytne vodítka a může připravit půdu pro zvýšení sazeb v následujícím měsíci.
img

Euro roste po komentářích Kazakse z ECB

20.04.2022 Euro výrazně posílilo vůči americkému dolaru poté, co Kazaks z ECB naznačil, že program QE by mohl skončit na začátku třetího čtvrtletí. Christine Lagardeová již dříve uvedla, že existuje možnost ukončit program QE dříve než před koncem třetího čtvrtletí. Rozhodnutí může být přijato už na červnovém zasedání.
img

Americká inflace. Jakou reakci trhů bychom měli očekávat?

12.04.2022 Jak již bylo zmíněno, včera americký akciový trh opět klesl. Mohlo to být způsobeno obecným fundamentálním pozadím, které naznačuje silné a dlouhodobé zpřísňování měnové politiky Fedu, nebo třeba dnešní zprávou o inflaci ve Spojených státech, která je nyní hlavním indikátorem budoucích kroků regulátora. Připomeňme, že do konce února vzrostl index spotřebitelských cen ve Spojených státech na 7,9 % meziročně.
img

Zvýšení sazeb a snížení rozvahy Fedu by mohlo vést k recesi v USA a poklesu dolaru

18.03.2022 Fed poprvé od roku 2018 zvýšil sazbu federálních fondů. Očekává se, že na každém ze zbývajících zasedání v letošním roce se sazba zvýší o 0,25 %. Program QE končí v březnu a očekává se rozhodnutí o zahájení snižování rozvahy Fedu (v první fázi pravděpodobně dojde k odmítnutí reinvestice odkupovaných cenných papírů). Prognózy byly změněny k horšímu: růst HDP byl pro rok 2022 snížen na 2,8 % oproti prosincovým 4,0 %, inflace by naopak měla být vyšší, a to 4,3 % oproti 2,6 %.
img

BREAKING: USD oslabuje po zverejnení FOMC minutes

16.02.2022 Práve bola zverejnená zápisnica zo zasadnutia FOMC, ktoré sa konalo v januári. Publikácia nepriniesla veľké prekvapenie, ale spustila mierne pohyby na trhoch. Tvorcovia politiky Fedu zdôraznili, že čoskoro by bolo vhodné zvýšiť cieľový rozsah pre sadzbu federálnych fondov a pokračovať v znižovaní mesačného tempa čistých nákupov aktív, ktoré by sa skončili začiatkom marca, ukázala zápisnica z posledného zasadnutia FOMC. Konkrétne, počnúc februárom Fed zvýši svoju držbu amerických dlhopisov o najmenej 20 miliárd USD mesačne a MBS aspoň o 10 miliárd USD mesačne.
img

Březen a červen mohou být pro akciové indexy a akcie "černé"

08.02.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – obnovily svůj pokles. Poslední tři dny se uzavíraly v červených číslech. Ani jejich poslední pokles však zatím nelze označit za "silnou korekci". Zdá se, že trhy se z posledních sil chytají každého stébla. Ostatně není žádným tajemstvím, že letošní rok bude pro měnovou politiku nejen Fedu, ale i mnoha dalších centrálních bank světa "rokem utahování". V souladu s tím bude ohrožen jak akciový trh, tak trh kryptoměn. Kryptoměnový trh zažívá v posledních dnech zjevnou úlevu a dokonce vykazuje dobrý růst. Nesouhlasíme tedy s názorem, že segmenty akcií a kryptoměn nyní vzájemně silně korelují a kryptoměny téměř táhnou akciový trh dolů. Spíše naopak. Korelace prakticky neexistuje a skutečnost, že na začátku roku měly oba trhy tendenci klesat, vysvětlujeme tím, že jsou oba trhy rizikové.
img

První letošní zasedání ECB ovlivní konflikt Rusko/Ukrajina

01.02.2022 Konflikt Rusko/Ukrajina bude pravděpodobně předmětem diskuze na čtvrtečním zasedání ECB a pravděpodobně i důvodem, proč bude centrální banka přešlapovat na místě. Eskalace konfliktu a s tím spojené přerušení dodávek energií do Evropy by znamenalo výrazně holubičí rétoriku ECB. Ta by pravděpodobně, alespoň v krátkém horizontu, upřednostnila hospodářský růst a finanční stabilitu před snahou dostat inflaci na cíl.
img

Ranní shrnutí (01.02.2022)

01.02.2022 Americké indexy mají za sebou další seanci s velmi dobrými výsledky. S&P 500 přidal 1,89 %, Dow Jones vzrostl o 1,17 % a Nasdaq vyskočil o 3,41 %. Russel 2000 přidal 3,05 %.
img

Obchodní signály pro pár GBP/USD na 27.–28. ledna 2022: nakupujte nad úrovní 1,3427 (6/8)

27.01.2022 Úrokové sazby zůstaly v souladu s očekáváním na úrovni 0,25 %. Ačkoli Fed výslovně neuvedl, že je v březnu zvýší, řekl (v souladu s očekáváním), že brzy přijde čas úrokové sazby zvýšit. Zopakoval, že jeho program QE bude v březnu ukončen.
img

Situace na americkém akciovém trhu se může zhoršit kvůli nadcházejícímu zasedání Fedu v tomto týdnu

24.01.2022 Americký akciový trh byl minulý pátek medvědí. NASDAQ ztratil 287 b., S&P 500 se propadl o 63 b. a Dow Jones o 329 b. K propadu došlo v důsledku jestřábího postoje, který letos zaujal americký Federální rezervní systém. Není divu, že americký akciový trh začal reagovat na zpřísňování politiky. Regulátor zároveň dosud nezavršil ukončování nákupů aktiv. Právě snížil program QE o 45 mld. USD měsíčně. To znamená, že americká centrální banka bude pokračovat v pumpování hotovosti do americké ekonomiky. Z tohoto důvodu účastníci trhu na kroky Federálního rezervního systému nijak nereagovali. Zároveň již uznali skutečnost, že letošní rok bude pro ekonomiku náročný. Proto jsou akciové indexy od začátku nového roku medvědí. Navíc by se mohla objevit delší korekce.
img

Americké akciové indexy v očekávání zasedání Fedu klesají

20.01.2022 V posledních týdnech se hovoří především o zvyšování sazeb americkým Federálním rezervním systémem a o opuštění měnových stimulů. To je téma číslo jedna jak na forexových, tak na amerických akciových trzích. Poslední dva týdny ukazují, že účastníci trhu konečně začali brát vážně skutečnost, že by letos mohlo dojít ke čtyřnásobnému zvýšení úrokových sazeb a k opuštění programu QE možná již v březnu. Americký regulátor totiž zaujal jestřábí postoj k měnové politice. Investoři a obchodníci si na holubičí postoj Federálního rezervního systému za poslední dva roky zvykli. Proto by mohli být změnou politického kurzu centrální banky zaskočeni. Existuje i další pohled, který říká, že budoucí zpřísnění nebylo akciovým trhem zatím zohledněno v cenách. Přestože hlavní americké akciové indexy jsou již dva týdny medvědí, stále se pohybují kolem svých historických maxim. Proto by pokles akciového trhu mohl být výraznější. Navíc Federální rezervní systém ještě ani nezačal skutečně zpřísňovat politiku. Především stále funguje program QE, což znamená, že příliv hotovosti do americké ekonomiky pokračuje. Nicméně akciové indexy již začaly klesat.
img

Podle generální ředitelky ARK Invest Cathie Woodové čeká Nasdaq a S&P 500 silná korekce

18.01.2022 Klíčové americké akciové indexy zakončily pondělí bez větších změn. Akciový trh pokračuje v dalším kole korekce. Současná korekce je poměrně slabá, protože kumulativní pokles z historických maxim je minimální a indexy zatím nedosáhly předchozích lokálních minim. Přesto většina odborníků předpovídá, že korekce bude v letošním roce pokračovat. Jak již bylo zmíněno, rok 2022 slibuje být pro akciový trh velmi náročný vzhledem k tomu, že Fed se chystá několikrát zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu a v březnu ukončit program QE.
img

Generální ředitel JPMorgan očekává až sedm zvýšení sazeb v roce 2022

17.01.2022 Hlavní americké akciové indexy pokračují v obchodování v rámci nového korekčního kola, přičemž se pohybují poblíž svých historických maxim. Stále se tedy nedá říci, že by se akciové indexy obchodovaly pod tlakem. Fundamentální prostředí se pro riziková aktiva každým dnem zhoršuje, takže se očekává, že akciový trh vstoupí do silné korekce, a ne do korekce 1 – 2 %. Je však třeba poznamenat, že všechny tlakové faktory lze považovat za možné.
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
img

Přehled páru EUR/USD. 7. 1. 2022. Fed bude mít v příštích dvou až třech letech plné ruce práce se zvyšováním sazeb.

07.01.2022 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nadále zůstával ve stejném postranním kanálu jako dříve. Pár teď nic nemůže ovlivnit. Ať se na trhu stane cokoli, nic mu nepomůže dostat se z bočního rozmezí 130 bodů. Je třeba ještě poznamenat, že pár má stále minimální vzestupný sklon. V zásadě lze dokonce říci, že v období od 24. 11. do 6. 1. vzrostl o 110 bodů. Tedy za téměř měsíc a půl vzrostlo euro o 110 bodů. Právě tato tendence směrem nahoru je nyní přítomna. Z technického hlediska se tedy pro euro/dolar absolutně nic nemění.
img

Omezení QE a odlehčení rozvahy Fedu

05.01.2022 V poslední době se ve Spojených státech velmi aktivně diskutuje na téma omezení programu kvantitativních stimulů. Jedná se o velmi důležitou událost a proces, neboť jde o změnu měnové politiky. V posledních dvou letech Fed nakupoval hypoteční a státní dluhopisy, zaplavoval ekonomiku penězi (likviditou) a stimuloval ji v době krize.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 21. prosince 2021

21.12.2021 Vzestupná část trendu svou vnitřní strukturou nevyvolává žádné pochybnosti a zdá se být úplná. Pokud tomu tak skutečně je, pak tvorba klesajícího souboru vln započala a v tuto chvíli pokračuje. Zatím nelze konstatovat, že by skončila i první vlna nového klesajícího trendu.
img

USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron

20.12.2021 Minulý týden byl poměrně bohatý na události. Hlavní událostí týdne bylo zasedání FOMC. Regulátor rozhodl o urychlení zužování programu QE. Jerome Powell navíc uvedl, že centrální banka v příštím roce zvýší úrokovou sazbu dvakrát až třikrát. K prvnímu zvýšení klíčové sazby může dojít již v březnu, kdy bude program QE zcela ukončen. Jak jsem již zmínil, to je pro všechna riziková aktiva včetně akcií medvědí. V současné době akciový trh zpomaluje svůj růst. Minulý týden všechny tři hlavní akciové indexy, S&P500, NASDAQ a Dow Jones, poměrně výrazně poklesly. Všechny tři indexy se však dokázaly obchodovat v blízkosti svých historických maxim. Domnívám se tedy, že v následujících měsících budou indexy postupně klesat, protože pro další růst neexistují žádné fundamentální faktory.
img

Akciový trh vstřebává výsledky zasedání Fedu

17.12.2021 Konečně se odehrála klíčová událost týdne. Již bylo řečeno, že jakmile jsou známy výsledky zasedání FOMC, musíme počkat alespoň den, než informace stráví trhy. V prvních 24 hodinách po takto významné události jsou trhy často emotivní. Emocionální obchodování je vždy nelogické. To se stalo v případě amerických akciových indexů.
img

Forex: Fed připraví trhy na rychlejší omezování nákupů aktiv

15.12.2021 Americká centrální banka na dnešním zasedání ze svého slovníku v souvislosti s inflací pravděpodobně vypustí slovíčko dočasná, zároveň trhy připraví na to, že by program QE mohl skončit již v březnu. Z tohoto důvodu jsme očekávání prvního zvýšení úrokových sazeb v USA posunuli z prosince na červen příštího roku. Poté předpokládáme utahování měnových podmínek o 25 bb každého čtvrt roku, a to až do výše 2,00-2,25 %. Z dat dnes stojí za zmínku americké maloobchodní tržby. Jejich růst bude ve srovnání s říjnovým výsledkem zhruba čtvrtinový. Za slabším výsledkem stojí nižší prodeje automobilů.
img

Forex: FED ukončí nákupy aktiv již v březnu

13.12.2021 Na svém středečním zasedání americká centrální banka podle našeho očekávání vypustí při hodnocení inflace ze své rétoriky slovíčko dočasná, zároveň naznačí nebo rovnou oznámí, že nákupy aktiv skončí již v březnu 2022. To by jí mělo umožnit zvýšit úrokové sazby již v červnu příštího roku.
img

Aktuálně z krypto trhu 10. prosince 2021

10.12.2021 BTC se 9. prosince propadl o 1 500 USD. Prodlouží nejspíš sestupný pohyb, který začal 10. listopadu. Minulou sobotu se vlajková kryptoměna propadla o 15 000 USD a pak polovinu ztrát vyrovnala. Několik dalších dní vykazovala růst. Ve čtvrtek ale kotace začala opět klesat.
img

Americké akcie pokračují v rally díky ustupujícím obavám z omikronu

09.12.2021 Akciové indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones se ve středu uzavřely výše již čtvrtý nebo pátý den v řadě, a dosáhly tak svých historických maxim, od nichž se odrazily až po několika týdnech. Lze konstatovat, že trh se rychle vzpamatoval z korekce a investoři se opět vrhli na nákup akcií různých společností zahrnutých ve výše uvedených indexech. Proto se americký akciový trh nadále obchoduje směrem vzhůru.
img

Forex: Nezaměstnanost v USA dále poklesne

03.12.2021 Počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zřejmě opět překročí 500 tisíc. Míru nezaměstnanosti tak čeká další pokles, což by mohlo umocnit očekávání, že úrokové sazby v USA porostou dříve, než se očekávalo. V eurozóně budou zveřejněny pouze finální PMI ze služeb a kompozitní PMI za listopad. Kvůli výraznému zhoršení pandemické situace za poslední týden očekáváme jejich revizi směrem dolů. Stále se však nachází nad dlouhodobým průměrem.
img

Forex: Region v plusu

02.12.2021 V eurozóně dnes byly zveřejněny ceny průmyslových výrobců za říjen. Ty v meziročním srovnání překročily 20 % (21,9 %). Nahoru je táhly především ceny energií, které byly ve srovnání se stejným měsícem loňského roku vyšší o 62,5 %. Euro na data reagovalo mírným posílením a v odpoledních hodinách se obchodovalo za 1,1340 EUR/USD, tedy ve srovnání s předchozí dnem o 0,2 % výše.
img

Volatilita USD v důsledku nejistoty ohledně měnové politiky

25.11.2021 Od jmenování Jeromea Powella předsedou Fedu uplynulo několik dní. Během tohoto období byla americká měna poměrně volatilní. Podařilo se jí však zůstat na stejných úrovních. Jaká je však budoucnost americké měny?
img

Goldman Sachs očakáva od Fedu veľmi jastrabiu politiku

25.11.2021 Nedávne zverejnenie údajov, komentáre centrálnych bankárov a nakoniec Powellovo znovuzvolenie za predsedu Fedu nútia Goldman Sachs očakávať od centrálnej banky v blízkej budúcnosti veľmi jastrabie správanie. Goldman očakáva, že januárové tempo znižovania sa zvýši na 30 miliárd USD (rozhodnutie musí padnúť v decembri). Potom by sa v januári dvakrát znížil program nákupu aktív a samotný program QE by sa skončil v marci. To by poskytlo dôvod na zvýšenie úrokových sadzieb v polovici budúceho roka. GS očakáva, že budú tri zvýšenia, ktoré by sa pravdepodobne uskutočnili dodatočne v septembri a decembri. Iný scenár predpokladá, že v prípade silne rastúcej inflácie by k zvyšovaniu úrokových sadzieb dochádzalo na pravidelných zasadaniach.
img

🧨CAD posilňuje po rozhodnutí BoC❗

27.10.2021 Bank of Canada ponechala svoju základnú úrokovú sadzbu nezmenenú na efektívnej spodnej hranici 0,25 %, ako sa všeobecne očakávalo. Centrálna banka sa prekvapivo rozhodla predčasne ukončiť svoj program QE a znížila svoje nákupy na 0 dolárov mesačne. Všeobecne sa očakávalo, že sa nákup zníži na 1 miliardu USD/týždeň z 2 miliárd USD/týždeň. BOC teraz bude iba reinvestovať svoju existujúcu súvahu a nakupovať bude výlučne iba dlhopisy kanadskej vlády na nahradenie iných dlhopisov.
img

Graf dňa - USDCAD (27.10.2021)

27.10.2021 Bank of Canada má dnes o 16:00 oznámiť rozhodnutie o menovej politike. Úrokové sadzby majú zostať nezmenené, ale banka môže prijať určité opatrenia týkajúce sa nákupu aktív. Konkrétne sa očakáva, že BoC v novembri oznámi, že program QE vstúpi do reinvestičnej fázy. Na trhu tiež panuje pocit, že kanadskí centrálni bankári sa dnes môžu rozhodnúť vyslať opatrný, holubičí odkaz, keďže rozdiel medzi súčasnou úrovňou zamestnanosti naďalej zaostáva za úrovňami pred pandémiou. Nedávne údaje z krajiny však naznačujú, že rast sa môže zrýchliť. To v kombinácii s vysokými cenami komodít by malo poskytnúť podporu CAD v strednodobom horizonte.
img

Investoři se dnes znovu zamyslí, kdy by Fed mohl omezit program nákupu aktiv

18.08.2021 Dnešní zveřejnění zápisu z posledního červencového měnověpolitického zasedání Fedu bude trh zkoumat ve snaze najít indicie o snižování nákupů aktiv. Centrální banka ještě s oznámením, jak a kdy omezit program QE, vyčkává, ale za zavřenými dveřmi dle slov J. Powella již probíhají debaty.
img

BREAKING: EURUSD zaznamenal po rozhodnutí FOMC pokles

28.07.2021 Federálny rezervný systém ponechal úrokové sadzby na úrovni 0 - 0,25% a nákup dlhopisov tempom 120 miliárd dolárov mesačne. Centrálna banka sa už zaviazala znížiť nákupy dlhopisov, až keď uvidí „podstatný ďalší pokrok“ v ekonomickom oživení a inflácii v priemere nad svojim 2-percentným cieľom.
img

Guvernér BoC zostáva jastrabí

13.05.2021 Šéf Bank of Canada - Macklem zdôraznil, že program QE zvyšuje nerovnosť v spoločnosti predovšetkým pumpovaním cien aktív. Podľa jeho názoru QE nerozdeľuje dávky rovnakým dielom a zvýšená inflácia ovplyvňuje predovšetkým najchudobnejších a ľudí s fixným príjmom. Podľa jeho názoru v súčasnosti žijeme v spoločensky najneurčitejšom ekonomickom cykle našej doby. Okrem toho poukazuje na to, že úplné zotavenie je možné, keď budeme vedieť povedať, že pandémia je za nami a že spoločnosti sú ochotné investovať do rozšírenia výrobných kapacít.
img

💲Fed ponechává úrokové sazby beze změny

17.03.2021 Americká centrální banka ponechala úrokové sazby i program QE dle očekávání beze změny. Fed může nadále použít celou řadu nástrojů na podporu americké ekonomiky. Medián odhadu vývoje úrokových sazeb na další roky zůstává nezměněn. Americký dolar po rozhodnutí o sazbách klesl, naopak instrument TNOTE začal růst. Změny se však udály v inflačních projekcích. Dočkaly se mírného růstu na 2,2 % v roce 2021, na 2,0 % v roce 2022 a na 2,1 % v roce 2023.
img

BREAKING: Postoj FOMC zostáva nezmenený

27.01.2021 Federálny rezervný systém v stredu ponechal svoju referenčnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni. Toto rozhodnutie, ktoré sa všeobecne očakávalo. Tvorcovia politík zopakovali, že sa zaviazali využívať celú škálu nástrojov na podporu americkej ekonomiky v tomto náročnom období. Program QE sa bude udržiavať na úrovni 80 miliárd dolárov nákupu štátnych dlhopisov a 40 miliárd dolárov nákupu cenných papierov krytých hypotékami. FED poukázal na to, že tempo ekonomickej aktivity a zamestnanosti sa v posledných mesiacoch zmiernilo, čo je v rozpore s predchádzajúcim vyhlásením - ekonomická aktivita a zamestnanosť sa naďalej zotavovali, ale zostávajú hlboko pod úrovňami na začiatku roka. Hlasovanie bolo jednomyseľné.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
img

Tématické reporty: Fed by mohl naznačit, za jakých podmínek začne omezovat program QE

15.12.2020 Parametry nastavení měnové politiky ponechá Americká centrální banka ve středu beze změny. Mohla by však naznačit, jaké podmínky budou muset být splněny, aby začala omezovat svůj program nákupů aktiv. Zveřejněna bude i nová prognóza. Ta ale zřejmě zůstane bez výraznějších změn. Inflace podle ní pravděpodobně nepřekročí 2 % ani v roce 2023, takže není překvapivé, že medián výhledu vývoje úrokových sazeb bude pro následující tři roky počítat s jejich stabilitou. My prostor pro první zvýšení sazeb vidíme ve druhé polovině roku 2023. Dolarové sazby na trhu a výnosy amerických státních dluhopisů se v polovině roku odlepily ode dna a od té doby postupně rostou. Tento trend podle nás bude v příštím roce pokračovat díky nové vakcíně proti Covid-19 a očekávanému oživení ekonomiky. To by mělo podporovat i růst korunových sazeb, které jsou stále více ovlivněny právě dolarovými sazbami.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Čína | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Francie | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | CCI | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Devizový trh | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | MIFID | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Rally | Reinvestice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Support | Take Profit | Trading | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Hospodářský cyklus | Obchodovat | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Index cen | EUR/HUF | BTC | Australská centrální banka | Wall Street Journal | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Ceny drahých kovů | CZK | Černá labuť | Dolar | Ekonomický kalendář | Elektřina | EURGBP | Evropská měna | Graf | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jiří Rusnok | Libra | Makroekonomické ukazatele | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Polská měna | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | Christine Lagarde | ROCE | Využití kapacit | Tržby | Zaměstnanost | QE | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Investment | Jackson Hole | TLTRO | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Hospodářské výsledky | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Společná evropská měna | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Akcie v Asii | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Poptávka po bezpečných aktivech | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická minima | Člen rady guvernérů | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výnosy amerických dluhopisů | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Příjmy | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Snižování rozvahy Fedu | Americký akciový trh | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Mineři | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Bitcoinová bublina | Tržní očekávání | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Regionální měny | Technologické akcie | Akcie Applu | Forint | Cenový kanál | Sílící euro | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Tlak na akcie | Silnější americký dolar | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Makroekonomické statistiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Riziko recese | DE30 | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Instant Trading EU | Výnosové křivky | Digitální aktiva | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Tiering | Sazby ECB | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Data z Německa | Rozpočet | Deficit | Objem | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obrat trendu | Inflace v USA | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Ceny průmyslových výrobců | Maďarská centrální banka | Bilance | Zápis z Fedu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Vyhlídky | SMA | Statistika | Předpovědi | HUF | PLN | Impuls | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Inflační výhled | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Regulátoři | Fed index | xStation5 | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Peking | Ziskovost | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | RBA | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Dominancia | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Úsilí | Výdaje | Deník The Wall Street Journal | Prodeje aut | Sazby beze změny | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | TNOTE | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Inflace v lednu | COVID-19 | Empire State Index | Stabilita | Vývoj | Mzdový růst | Vládní opatření | Příležitost k nákupu | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Mince | Další vývoj | Stimuly | Index výrobní aktivity | Pokles HDP | Euro roste | Míra nejistoty | Nákupy aktiv | Žádosti o podporu | Onemocnění | Další pokles | Hlavní centrální banky | Index ISM | Index ISM ve službách | Dopad na volatilitu | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Německý akciový index | Další růst | Růst | Uzdravování | Silná rezistence | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Ekonomiky | Jana Steckerová | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | Trh dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Statistiky | S&P500 | PMI ve službách | Cestování | Rozhodnutí o sazbách | Anthony Fauci | Tématické reporty | RBI | Vakcína | CL | Akcie leteckých společností | Kupci | Vrcholní představitelé | JDE | ČR | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Špatné zprávy | Nová prognóza | Býčí trend | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Covid | Dodávání likvidity | Dopad pandemie | Ceny | Kolaps | PlanB | Společnost XTB | Progres | Pár EUR/USD | Emocionální obchodování | Důvěra | Politické události | Významné události | Pandemická situace | Kryptoměnový trh | Coca-Cola | QE ECB | Odborníci | Pumpování peněz | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Zasedání FED | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Akční plán | Ranní okénko | Šéf centrální banky | Poptávka po akciích | Americké měny | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | GS | Vlny koronaviru | Pandemický program | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Futures na DAX | Očkování | LEN | Mutace koronaviru | Utažení měnové politiky | Postoj FOMC | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | Jen Psakiová | Ark Invest | Růstový trend | FOMC minutes | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Investoři a obchodníci | Oživení americké ekonomiky | ISM ve službách | Ark Investment | Ark | Graf EUR/GBP | Přeprodané oblasti | První zvýšení sazeb | Omezování nákupů aktiv | Plány | Cíle | Světové kryptoměny | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Nový cyklus | Odvětví | Šíření mutace | Načasování | Chování | Obavy z viru | ASX | Vlna pandemie | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Utahování měnových podmínek | Konec programu QE | Vývoj na světovém devizovém trhu | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Plány Fedu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Pozornost | Odborníci na kryptoměny | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Lockdowny | TIM | Omikron | Zveřejnění zprávy | | Zlotý | Obavy z varianty omikron | Kmen omikron | Časové období | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Informace z kryptoměnového trhu | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Omezení QE | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Omezení dodávek | Konflikt Rusko/Ukrajina | Šéfové | Kroky Fedu | Marketingová komunikace | Britská premiérka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Program odkupu aktiv
Program OMT
Programovací jazyk
Programovací jazyk Java
Programování
Programování AOS
Programování v MQL
Programování v MQL4
Program podpory bydlení
Program pomoci

Následující klíčová slova

Program skupování aktiv
Program SwiftTrader
Programy Adobe
Programy instant fundingu
Programy technické analýzy
Progres
Progresivní daň
Progresivní dluhopisové fondy
Progresivní investor
Progresivní přetížení
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít