Neděle 16. června 2024 10:48
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Formace hlava a ramena

img

💲Americký dolar oslabuje před CPI a Fedem

12.06.2024 Inflace za duben byla prvním letošním zveřejněním, které nepřekvapilo vyššími hodnotami, než se očekávalo. Vzhledem k několika faktorům, jako je další zpomalení růstu cen nájemného a pokles cen pohonných hmot v posledních týdnech, se ani u květnového zveřejnění neočekává žádné velké překvapení. Podívejme se trochu blíže na očekávání a klíčové faktory ovlivňující inflaci:
C:\fakepath\AUDUSD-30052024-31-zm.jpg

AUD/USD testuje neckline formace Hlava a ramena, čeká nás změna trendu?

30.05.2024 Měnový pár AUD/USD na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou linii neckline reverzní formace Hlava a ramena kolem psychologické hladiny 0,6600. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
img

Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima

27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.
img

Ropa se vrací ke klíčové podpoře

17.04.2024 Ropa dnes silně stahuje, přičemž poklesy zesílily kolem 17:00 po zprávě ministerstva energetiky, která ukázala výrazný nárůst zásob ropy. Zpráva rovněž naznačila pokles zásob ropných produktů, což však nemusí nutně znamenat vyšší poptávku, neboť došlo k poklesu míry využití rafinerií. Údaje týkající se implikované poptávky po pohonných hmotách se oproti minulému týdnu zvýšily, ale zůstávají pod průměrnými hodnotami. Za zmínku stojí také to, že se včera objevil tlak na pokles poté, co se objevily zvěsti o možném dalším prodeji ropy ze strategických rezerv za účelem snížení cen pohonných hmot. Tento tlak může s blížícími se volbami v USA ještě zesílit.
C:\fakepath\sp500-15042024-30-zm.jpg

Připravuje se index S&P 500 na změnu trendu?

15.04.2024 Cena akciového indexu S&P 500 na 4hodinovém grafu prolomila směrem dolů rostoucí trendovou linii a zároveň také došlo k vytvoření obratové formace Hlava a ramena. Aktuálně dochází k otestování již dříve prolomené oblasti neckline (dříve support – nyní rezistence) již zmíněné formace Hlava a ramena. Dočkáme se nyní odrazu (pullback) směrem dolů a změny trendu jak je u této formace zvykem?
img

Ropa zahajuje nový týden medvědí mezerou

08.04.2024 Brent a WTI zahájily nový týden medvědí cenovou mezerou v návaznosti na zprávy o možném uvolnění napětí na Blízkém východě. Izrael se rozhodl stáhnout část svých vojáků z jižního pásma Gazy, přibližně 6 měsíců po zahájení vojenských operací. Na druhé straně Írán nadále ohrožuje Izrael, ačkoli se objevily obavy, že po útoku na íránské diplomatické zařízení v Damašku by mohlo dojít k plnohodnotné válce mezi Izraelem a Íránem. Nyní Írán hrozí, že žádná z izraelských diplomatických misí není v současné době v bezpečí. V některých médiích se však také objevily zprávy, podle nichž Írán Spojeným státům sdělil, že se zdrží odvetných opatření za úder na Damašek, pokud bude dosaženo příměří v Gaze.
C:\fakepath\gbpjpy-13032024-6.png

Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 13.3.2024

13.03.2024 GBP/JPY: Tento měnový pár je na 15minutovém grafu v rostoucím trendu a nyní se objevila medvědí formace hlava a ramena (Head and Shoulders).
img

Formace hlava a ramena na NZDUSD

05.02.2024 Při technickém pohledu na graf NZD/USD v intervalu H4 se vytvořila formace hlava a ramena. V současné době cena testuje linii neckline zmíněné formace (fialová linie na grafu níže) a pokud tuto linii překoná, mohlo by dojít ke zhoršení kurzu. Podle předpokladů klasické technické analýzy to bude záminka ke změně trendu na klesající. Sestupný scénář podporuje také metodika Overbalance. Minulý týden se cena odrazila od horní hranice systému 1:1 (červený obdélník), což potvrzuje medvědí sentiment. Pokud bude takový scénář úspěšný, za nejbližší supporty by se měly považovat úrovně 0,6000, resp. 0,5900, přičemž první z nich vychází z 61,8% Fibonacciho míry poslední vzestupné vlny a předchozích cenových reakcí a druhá ze samotného Fibo poměru.
img

Graf dne - OIL (02.02.2024)

02.02.2024 Ropa se včera ve večerních hodinách propadla kvůli zprávám v médiích, že Izrael souhlasil s návrhem na příměří v Gaze. Katar, který je prostředníkem mezi Izraelem a Hamásem, však tyto zprávy rychle vyvrátil s tím, že zatím nebylo dosaženo žádné dohody. Katar nicméně dnes ráno uvedl, že Hamás návrh na šestitýdenní příměří předběžně pozitivně potvrdil, ale k dohodě vede ještě dlouhá a náročná cesta. Přesto panuje obecný pocit, že rozhovory postupují.
img

📊 US500 beze změn před zasedáním FOMC

31.01.2024 Federální rezervní systém dnes večer (20:00) oznámí první rozhodnutí o úrokových sazbách v roce 2024. USD byl v poslední době velmi silný, protože šance trhu na březnové snížení sazeb se snížily. Navíc pohyb EURUSD směrem dolů byl navíc podpořen nedostatkem jestřábích komentářů ze strany ECB. Navíc oživení cen ropy a napětí na Blízkém východě vytvářejí riziko druhé vlny inflace a zároveň zvyšují poptávku po bezpečných aktivech včetně amerického dolaru. Co bychom měli očekávat od dnešního zasedání FOMC? Na co se trhy zaměří?
C:\fakepath\zlato-02012024-22-zm.png

Připravuje se zlato na nový trend?

03.01.2024 Cena zlata (XAU/USD) na 1hodinovém grafu testuje již dříve prolomenou neckline formace Hlava a ramena (pullback – nyní rezistence) kolem hladiny 2060,70 USD. Je tato formace platná a dočkáme se změny trendu? Nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu býci a budeme postupně posilovat zpět k vyšším hodnotám? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\gbpcad-19122023-22-zm.png

GBP/CAD mění svůj trend

19.12.2023 Měnový pár GBP/CAD na 4hodinovém grafu prorazil vyznačenou neckline formace Hlava a ramena, která leží na psychologické hladině 1,7000. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází zde ke změně krátkodobého trendu? Nicméně, indikátor Stochastic již ale zároveň signalizuje přeprodané podmínky, mohli bychom tak vidět korekci předchozího poklesu.
img

Denní shrnutí: Pokles ropy podpořil zisky na Wall Street

22.11.2023 Nálada v evropské seanci byla dnes smíšená. Index DAX posílil o 0,36 %, přičemž mezi německými společnostmi zaznamenal rekordní růst Thyssenkrupp. Společnost vykázala za fiskální rok 2022 značnou ztrátu, ale v příštím roce očekává čistý zisk a růst EBIT.
C:\fakepath\xauusd-16112023-22-zm.png

Zlato se odráží od prolomené neckline formace Hlava a ramena, nabídne short příležitost?

16.11.2023 Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu odráží směrem dolů od již dříve prolomené linie neckline (pullback – nyní rezistence) kolem hladiny 1975,00 USD, která koresponduje s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 100. Na této hladině zároveň došlo k vytvoření svíčkové formace medvědí engulfing, což značí možnou vyčerpanost býků. Dočkáme se tedy odrazu od již zmíněné prolomené linie neckline a budeme postupně oslabovat k nižším hodnotám? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\zlato-17102023-2.png

Denní tradingová analýza zlata, GBP/USD a EUR/JPY

17.10.2023 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v symetrickém trojúhelníku. Cena vytvořila formaci trojúhelník. I přes rostoucí trend bychom mohli korigovat do oblasti 1910 – 1900 a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 1900, mohli bychom hledat long příležitosti.
img

⬇️ EURUSD klesá před CPI

12.10.2023 Inflace CPI je jedním z klíčových údajů ze strany Fedu. Fed samozřejmě klade větší důraz na jádrovou inflaci CPI, nemluvě o inflaci PCE. Fed však již zaznamenal trend zvrácení inflace, i když to může být narušeno některými faktory, jako je jasné oživení cen pohonných hmot, oživení cen aut nebo silnější odraz inflace výrobců. Existuje značné riziko, že při návratu k rostoucím cenám ropy a dosažení cen 100 USD za barel může CPI do konce letošního roku překročit 4,0 %. Za zmínku stojí, že měsíční inflace se v srpnu zvýšila o 0,6 % m/m. Růst nad 0,2 % m/m není v souladu s udržením inflačního cíle a nárůst nad 0,4 % m/m může vést k většímu odrazu cen na přelomu let 2023/2024.
C:\fakepath\xtb-29092023.png

Živá vysílání s XTB v plném proudu!

29.09.2023 I tento týden se uskutečnila řada zajímavých živých vysílání na YouTube kanálu XTB. Mezi ty nejzajímavější patří např. úterní live stream s Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou, kde se probírala měnová politika centrálních bank. Hned ve středu pak navázala druhá epizoda ze série live streamů „TOP 5 nástrojů Ondřeje Hartmana“. Níže naleznete krátké shrnutí obou těchto vysílání.
img

DE30 a US500 blízko klíčových úrovní!

29.08.2023 Akciové indexy se dnes obchodují na vyšší úrovni, přičemž zisky se během hotovostní obchodní seance v USA zrychlily. To je důsledek zveřejnění slabých údajů ze Spojených států. Konkrétně index spotřebitelské důvěry Conference Board za srpen a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za červenec. Obrovský výpadek v počtu volných pracovních míst je obzvláště důležitý, protože jde o jeden z ukazatelů trhu práce, který Fed pozorně sleduje.
C:\fakepath\wti-29082023-13-zm.png

Komodity: Ropa WTI testuje prolomenou oblast neckline formace Hlava a ramena

29.08.2023 Ropa WTI (USOIL) na 4hodinovém grafu testuje již dříve prolomenou oblast neckline (pullback – nyní rezistence) formace Hlava a ramena. Dočkáme se nyní odrazu (pullback) a budeme postupně oslabovat k nižším hodnotám? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
img

Na zlatě se vytváří zajímavé technické nastavení

07.08.2023 Zlato se opět obchoduje poblíž nejnižších úrovní za poslední měsíc, ale býci hledají naději v nedávném odrazu, ke kterému došlo v pátek a kterému předcházela malá doji svíčka. Zlato se v pátek zotavilo z počátečního poklesu a do konce dne výrazně posílilo, protože údaje o zaměstnanosti v USA byly smíšené a měnový pár EUR/USD se odrazil ode dna.
img

Komoditní zhrnutí - ropa, zlato, pšenice, zemní plyn (18.07.2023)

18.07.2023 Ropa reaguje poklesem poté, co se dostala do blízkosti 200denního průměru (u WTI ano, u Brentu velmi blízko).
img

⏫⏫ Stříbro získává přes 4 %

12.07.2023 Přestože lze očekávat pokračování utahování měnové politiky, nálada na trhu zůstává pozitivní. Ještě nedávno dosahovaly desetileté výnosy 4,1 %, dnes však činí pouze 3,85 %. Na TNOTE dnes dochází k výraznému pohybu, což má za následek výrazné zisky na trhu drahých kovů. Zlato vzrostlo o 1,3 %, zatímco stříbro zaznamenalo růst o více než 4 %.
img

💲 USD se před PCE obchoduje smíšeně

30.06.2023 Americkému dolaru se podařilo smazat většinu ranních ztrát a již není nejhůře si vedoucí měnou skupiny G10. Zelená bankovka nyní není ani lídrem, ani poraženým mezi hlavními měnami. Nejdůležitější událostí dnešního odpoledne je zveřejnění balíčku amerických dat za květen. Očekává se, že zpráva ukáže výrazné zpomalení celkového PCE v květnu, zatímco jádrový PCE zůstane podle odhadů beze změny na úrovni 4,7 % meziročně. Očekává se, že údaje o osobních příjmech a výdajích vykáží růst, ale jejich tempo se ve srovnání s dubnovými údaji zmírní.
C:\fakepath\zlato-26052023-2.png

Denní tradingová analýza zlata, bitcoinu a USD/CHF

26.05.2023 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím klínu. Cena našla support na 1939, ale odraz byl slabý. Nyní bychom mohli prorazit nad klesající klín a otestovat klíčovou rezistenci 1974 a pak opět klesat. Dokud jsme pod hladinou 1974, mohli bychom hledat short příležitosti.
img

Společnost Star Bulk Carriers pozitivně překvapila trhy výsledky za 1. čtvrtletí

17.05.2023 Finanční výsledky společnosti Star Bulk Carriers (SBLK.US) za 1. čtvrtletí pozitivně překvapily analytiky jak z hlediska zisku na akcii, tak z hlediska tržeb. Star Bulk je jedním z největších světových provozovatelů tzv. dry bulk carriers, tj. lodí přepravujících suché komodity (ocel, měď, obilí atd.), takže ocenění jeho akcií je silně závislé na nákladech a poptávce po přepravě (ekonomické podmínky).
C:\fakepath\cadjpy-09052023-13-zm.png

Intradenní obchodování: CAD/JPY testuje oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena

09.05.2023 Měnový pár CAD/JPY na 15minutovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Mezi cenou tohoto měnového páru a indikátorem Stochastic se zde současně vytvořila býčí divergence, další pokles tak může být limitován. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu? Nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a budeme posilovat výše?
C:\fakepath\eurusd-19042023-13-zm.png

Forex: EUR/USD vytváří formaci Hlava a ramena

20.04.2023 Měnový pár EUR/USD se na 1hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendu, kde dochází k vytvoření formace Hlava a ramena. Aktuálně dochází k otestování rostoucí trendové linie, která koresponduje s úrovní 50 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 200. Zmíněná rostoucí trendová linie je zároveň linie neckline formace Hlava a ramena. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu? Nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\cooper-14042023-13-zm.png

Komodity: Měď vytváří inverzní formaci Hlava a ramena

14.04.2023 Cena mědi (Copper) se na 4hodinovém grafu odrazila směrem vzhůru od již dříve prolomené klesající trendové linie (dříve rezistence – nyní support) a nyní testuje oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena kolem hladiny 4,1250 USD. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
img

Cardano může vstoupit do býčí rally

06.04.2023 Cena nativního tokenu platformy Cardano (ADA) může vstoupit do býčího růstu, pokud se jí podaří prolomit klíčovou úroveň, na které se právě teď nachází kolosální prodejní zeď tvořená 3,85 miliardami prodaných tokenů.
img

Bitcoin blízko 9měsíčního maxima 📈 Kryptoměny rozšiřují býčí dynamiku

20.03.2023 Nedávné oslabení bank způsobilo příliv kapitálu do kryptoměn ze dvou důvodů. Hlavní příjemce rally - decentralizovaný Bitcoin - není přímo závislý na centralizovaném finančním sektoru. Za druhé, tváří v tvář stupňujícím se problémům bank se zvýšila šance na pivot Federálního rezervního systému. Od pádu SVB Fed již dvakrát naznačil podporu tržní likvidity, což investoři brali jako pozitivní prognózu. Stále nelze předvídat, jakým způsobem se krize vyvine, ale její zadržení v souvislosti s převzetím Credit Suisse ze strany UBS spolu s potenciálně holubičím postojem Fedu by mohlo být katalyzátorem růstu rizikových aktiv.
C:\fakepath\cadjpy-20032023-13-zm.png

Forex: CAD/JPY testuje neckline formace Hlava a ramena

20.03.2023 Měnový pár CAD/JPY na denním grafu testuje vyznačenou linii neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Indikátor Stochastic současně již vysílá přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\btcusd-14022023-13-zm.png

Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 14.2.2023

14.02.2023 Kryptoměna Bitcoin na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou linii neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\gbpusd-23012023-8-zm.png

Forex: GBP/USD testuje oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena

23.01.2023 Měnový pár GBP/USD na denním grafu testuje vyznačenou oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\nzdusd-19012023-8-zm.png

Forex: NZD/USD vytváří formaci dvojitý vrchol

19.01.2023 Měnový pár NZD/USD se na denním grafu odráží směrem dolů od neckline inverzní formace Hlava a ramena kolem hladiny 0,6515 a zároveň tím vytváří malou formaci dvojitý vrchol. Aby však jedna z formací byla platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline. Dočkáme se oslabení a prolomení zmiňované hranice neckline dvojitého vrcholu, nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu býci a dojde k prolomení linie neckline formace Hlava a ramena a budeme postupně posilovat k vyšším hodnotám? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\eurnzd-13012023-8-zm.png

Forex: EUR/NZD proráží neckline inverzní formace Hlava a ramena

13.01.2023 Měnový pár EUR/NZD na 4hodinovém grafu proráží vyznačenou oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena směrem vzhůru. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází ke změně krátkodobého trendu?
C:\fakepath\gbpusd-13012023-8-zm.png

Forex: GBP/USD testuje neckline inverzní formace Hlava a ramena

13.01.2023 Měnový pár GBP/USD na týdenním grafu testuje vyznačenou linii neckline inverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu linie neckline, která je zároveň klíčová S/R zóna a posílíme výše, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a budeme postupně oslabovat zpět k nižším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\gbpjpy-29112022-9-zm.png

Forex: GBP/JPY testuje neckline formace Hlava a ramena

29.11.2022 Měnový pár GBP/JPY na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou linii neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\gbpchf-14112022-8-zm.png

Forex: GBP/CHF prolomil neckline formace Hlava a ramena

14.11.2022 Měnový pár GBP/CHF na denním grafu prolomil směrem dolů vyznačenou oblast neckline malé formace Hlava a ramena, která se vytvořila poblíž trendové linie (dříve support – nyní rezistence) a ta zároveň koresponduje s klouzavým průměrem SMA 100. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází zde k pokračování klesajícího trendu? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\eurusd-10112022-8-zm.png

Forex: EUR/USD testuje neckline formace Hlava a ramena

10.11.2022 Měnový pár EUR/USD na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou linii neckline reverzní formace Hlava a ramena, která koresponduje s klouzavým průměrem SMA 100. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\eurusd-28102022-8-zm.png

Forex: EUR/USD testuje neckline formace Hlava a ramena

28.10.2022 Měnový pár EUR/USD na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované linie neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který se nachází poblíž přeprodané oblasti, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\sp500-24102022-5-zm.png

Akciový index S&P 500 testuje oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena

24.10.2022 Cena akciového indexu S&P 500 na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, což značí možnou vyčerpanost býků. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\usdchf-30092022-4-zm.png

Forex: USD/CHF testuje neckline formace Hlava a ramena

30.09.2022 Měnový pár USD/CHF na 1hodinovém grafu nyní testuje neckline formace Hlava a ramena, která koresponduje s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu a také s rostoucí trendovou linií. Aby však tato formace byla platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline směrem dolů. Dočkáme se prolomení neckline a změny krátkodobého trendu? Nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a trh půjde otestovat předchozí swingová maxima?
C:\fakepath\ethusd-27092022-4-zm.png

Obchodujeme kryptoměny: ETH/USD (Ethereum) - technická analýza 27.9.2022

27.09.2022 Cena Etherea na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované linie neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\eurjpy-21092022-4-zm.png

Forex: EUR/JPY prolomil neckline formace Hlava a ramena

21.09.2022 Měnový pár EUR/JPY na 1hodinovém grafu prolomil směrem dolů vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází ke změně krátkodobého trendu?
C:\fakepath\sp500-08092022-4-zm.png

Akciový index: S&P 500 se přibližuje k úrovni 38,2 % Fibonacciho retracementu

08.09.2022 Akciový index S&P 500 na 4hodinovém grafu prolomil neckline formace Hlava a ramena směrem dolů a dále oslabil. Nyní se v rámci korekce předchozího poklesu postupně vrací zpět směrem k úrovni 38,2 % Fibonacciho retracementu. Dočkáme se posílení k této zmíněné Fibonacciho úrovně a následného odražení zpět k nižším hodnotám? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
C:\fakepath\eurcad-05092022-17-zm.png

Forex: EUR/CAD prorazil neckline formace Hlava a ramena

05.09.2022 Měnový pár EUR/CAD na 1hodinovém grafu prorazil vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena směrem dolů. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází zde ke změně krátkodobého trendu? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\audcad-05092022-5-zm.png

Forex: Prorazí AUD/CAD neckline formace Hlava a ramena?

05.09.2022 Měnový pár AUD/CAD na 4hodinovém grafu proráží směrem dolů vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází zde ke změně krátkodobého trendu? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\sp500-29082022-11-zm.png

Akciový index: S&P 500 se odráží od rezistence trendové linie

29.08.2022 Akciový index S&P 500 se na denním grafu aktuálně odráží směrem dolů od klesající trendové linie, která koresponduje s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 200. Aktuálně došlo k vytvoření malé formace Hlava a ramena a prolomení oblasti neckline směrem dolů. Je tento průraz zmiňované oblasti neckline platný a budeme dále oslabovat k nizším hodnotám? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\audusd-29082022-5-zm.png

Forex: AUD/USD testuje neckline formace Hlava a ramena

29.08.2022 Měnový pár AUD/USD na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena kolem hladiny 0,6875. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\cadchf-22082022-5-zm.png

Forex: CAD/CHF prolomil neckline formace Hlava a ramena

22.08.2022 Měnový pár CAD/CHF na denním grafu testuje již dříve prolomenou oblast neckline (dříve support – nyní rezistence) formace Hlava a ramena. Dočkáme se nyní odrazu (pullback) směrem dolů a změny trendu jak je u této formace zvykem?
C:\fakepath\euraud-17082022-4-zm.png

Forex: EUR/AUD prolomil neckline formace Hlava a ramena

17.08.2022 Měnový pár EUR/AUD na 4hodinovém grafu prolomil směrem vzhůru vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází ke změně krátkodobého trendu? Nebo poblíž rezistence klesající trendové linie najdou znovu sílu medvědi a budeme postupně oslabovat zpět na nižší úrovně?
C:\fakepath\eurusd-05082022-2.png

Trading pohled na EUR/USD, GBP/USD a ethereum 5.8.2022

05.08.2022 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu cena klesla po údajích z trhu práce v USA. Klesli jsme na 1,0175, což je pod maximem tohoto týdne 1,0298. Cena klesla pod horní linii klesajícího trendového kanálu a pod denní klouzavý průměr SMA 25. Indikátor Stochastic klesl pod překoupenou oblast. Indikátor ADX míří do strany. Nyní bychom mohli spíše klesat s cílem u supportu 1,0098.
C:\fakepath\eurusd-04082022-2.png

Trading pohled na EUR/USD, GBP/USD a zlato 4.8.2022

04.08.2022 EUR/USD: Na 1hodinovém grafu cena klesla až na 1,0165, což je pod maximem tohoto týdne 1,0300. Jsme pod klesající trendovou čarou. Cena je u denního klouzavého průměru SMA 25. Indikátor Stochastic klesá. Nyní bychom mohli spíše zůstat v existujícím pásmu až do NFP reportu z USA. Další support je na 1,0120.
C:\fakepath\eurusd-27072022-2.png

Trading pohled na EUR/USD, AUD/USD a ropu 27.7.2022

27.07.2022 EUR/USD: Na 30minutovém grafu cena stoupla až na 1,0165, což je nejvyšší hladina od 26. července. Jsme v rostoucím trendovém kanálu. Jsme nad denním klouzavým průměrem SMA 25. Indikátor RSI je téměř překoupený. Cena je u hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu. Nyní bychom mohli spíše klesat s cílem u supportu kanálu.
C:\\fakepath\\eurusd-25072022-2.png

Trading pohled na EUR/USD, USD/JPY a ethereum 25.7.2022

25.07.2022 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu je cena již několik dní v pohybu do strany. Jsme na 1,0221, což je mírně pod maximem minulého týdne 1,0281. Jsme nad denním klouzavým průměrem SMA 25. Indikátor ADX vytvořil medvědí divergenci. Indikátor RSI vytvořil také medvědí divergenci. Vytvořila se také obrácená formace hlava a ramena. Nyní bychom mohli spíše růst, zvláště po překonání hladiny 1,0281.
C:\fakepath\gbpusd-13072022-4-zm.png

Forex: GBP/USD testuje oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena

13.07.2022 Měnový pár GBP/USD na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, další růst tak může být limitován. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\chfjpy-12072022-4-zm.png

Forex: Pullback a další pokles na CHF/JPY?

12.07.2022 Měnový pár CHF/JPY na 1hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast supportu (pullback - nyní rezistence) kolem psychologické hladiny 140,00, která je zároveň neckline formace Hlava a ramena. Dojde zde k odrazu (pullback) a poklesu níže, nebo se naopak dočkáme průrazu zmiňované rezistence a posílení k vyšším hodnotám? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
C:\fakepath\audusd-09062022-4-zm.png

Forex: AUD/USD testuje neckline formace Hlava a ramena

09.06.2022 Měnový pár AUD/USD na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou linii neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\usdjpy-08062022-2.png

Trading pohled na USD/JPY, EUR/USD a plyn 8.6.2022

08.06.2022 USD/JPY: Na denním grafu je cena již několik měsíců v rostoucím trendu. Překonali jsme důležitou rezistence 131,37, což bylo maximum z 11. května. Rostoucí trend podporuje klouzavý průměr SMA 25. Indikátor RSI je téměř překoupený. Překonáním zmíněné rezistence byla zneplatněna formace hlava a ramena. Nyní bychom mohli dále pokračovat v rostoucím trendu až do případných intervencí centrální banky.
C:\fakepath\usdjpy-07062022-2.png

Trading pohled na USD/JPY, EUR/USD a Nasdaq 7.6.2022

07.06.2022 USD/JPY: Na 4hodinovém grafu je cena dále v růstu díky oslabujícímu japonskému jenu. Dostali jsme se až na 132,80, což bylo maximum za více než 20 let. Překonali jsme důležitou rezistence 131,37, což bylo předchozí maximum. Cena je nad denními SMA 25 i SMA 50. Indikátor RSI je překoupený. Nyní bychom mohli dále pokračovat v rostoucím trendu i v dalších měsících.
C:\fakepath\price-action-29052022-uvod.png

Jak obchodovat „Price Action“ (13. díl)

30.05.2022 Když jsem v roce 2020 začal psát články na téma Price Action, tak jsem netušil, že to bude tak dlouhý seriál, který potrvá dva roky. A nyní tady máme závěrečný díl.
C:\fakepath\gbpusd-23052022-21-zm.png

Forex: GBP/USD testuje oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena

23.05.2022 Měnový pár GBP/USD na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, další růst tak může být limitován. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\trader-price-16052022-uvod.jpg

Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (3. část)

16.05.2022 V závěrečném dílu našeho seriálu o grafických formacích si shrneme všechny představené informace a podíváme se na jejich použití v praxi přímo na grafech, kde si všechny tyto Price Action formace vyhledáme.
C:\fakepath\euraud-09052022-15-zm.png

Forex: EUR/AUD testuje neckline reverzní formace Hlava a ramena

09.05.2022 Měnový pár EUR/AUD na denním grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\trader-price-0905022-uvod.jpg

Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)

09.05.2022 V tomto druhém díle se budeme věnovat obratovým a neutrálním grafickým formacím. Na závěr se zamyslíme nad grafickými formacemi jako takovými a shrneme také jejich výhody a nevýhody.
C:\fakepath\eurgbp-03052022-4-zm.png

Forex: Odrazí se EUR/GBP od prolomené neckline formace Hlava a ramena?

03.05.2022 Měnový pár EUR/GBP na 1hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou neckline formace Hlava a ramena (dříve support – nyní rezistence), která koresponduje s úrovní 50 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 100. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, což značí možnou vyčerpanost býků. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu medvědi a oslabíme zpět směrem k předchozím swingovým minimům?
C:\fakepath\eurgbp-02052022-22-zm.png

Forex: EUR/GBP prolomil neckline formace Hlava a ramena

02.05.2022 Měnový pár EUR/GBP na 1hodinovém grafu prolomil směrem dolů vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Je tento průraz zmiňované oblasti platný a dochází ke změně krátkodobého trendu?
C:\fakepath\msft-18042022-6-zm.png

Akcie Microsoft (MSFT) testuje neckline formace Hlava a ramena

18.04.2022 Cena akcie Microsoft na denním grafu testuje vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena kolem hladiny 280 USD. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované linie neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\audcad-15042022-1-zm.png

Forex: AUD/CAD testuje neckline formace Hlava a ramena

15.04.2022 Měnový pár AUD/CAD na 4hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena kolem hladiny 0,9350. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
img

Ethereum se připravuje na verzi 2.0

12.04.2022 Trh s kryptoměnami byl tento týden pod prodejním tlakem. Rostoucí obavy o zdraví ekonomiky zatím nepodporují valuace kryptoměn. Mezitím vývojáři druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea, nadále usilovně pracují na přechodu na verzi 2.0, jejíž start je ohlašován již dlouhé roky.
img

Top 3 grafy týdne: DE30, OIL, US100 (06.04.2022)

06.04.2022 Zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC ve 20:00 je největší událostí dne. Trhy budou hledat náznaky tempa blížícího se kvantitativního zpřísňování a obsah dokumentu může mít velký dopad na trhy, včetně indexů. Obchodníci na komoditních trzích se zaměří na zprávu DOE v 16:30. Top 3 grafy tohoto týdne jsou DE30, OIL a US100.
C:\fakepath\audusd-05042022-12-zm.png

Forex: AUD/USD proráží klíčovou S/R zónu

05.04.2022 Měnový pár AUD/USD na denním grafu aktuálně proráží směrem vzhůru klíčovou S/R zónu kolem hladiny 0,7600, která je zároveň již dříve prolomená neckline formace Hlava a ramena (dříve support – nyní rezistence). Indikátor Stochastic se nyní nachází v překoupené oblasti, další růst by tak mohl být limitován. Dočkáme se tedy prolomení S/R zóny a dalšího růstu? Nebo naopak dojde k odrazu (pullback) směrem dolů a následnému poklesu k nižším hodnotám?
C:\fakepath\usdjpy-01042022-16-zm.png

Forex: USD/JPY se odráží od neckline formace Hlava a ramena

01.04.2022 Měnový pár USD/JPY se na 4hodinovém grafu odráží směrem vzhůru od vyznačené oblasti neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde tedy k oslabení a průrazu linie neckline, nebo se dočkáme posílení a otestování swingových maxim?
C:\fakepath\wti-28032022-9-zm.png

Komodity: Ropa WTI testuje neckline formace Hlava a ramena

28.03.2022 Ropa WTI na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované linie neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
C:\fakepath\brent-24032022-2.png

Trading pohled na ropu, EUR/USD a USD/CHF 24.3.2022

24.03.2022 Ropa Brent (XBR/USD): Na 4hodinovém grafu je cena v rostoucím trendu i po zveřejnění amerických zásob. Dostali jsme se na 118,21, což je nejvyšší hladina od 9. března. Indikátory Stochastic a CCI jsou překoupené. Nyní bychom mohli dále růst s cílem u hladiny 120,00.
C:\fakepath\gbpusd-23032022-analyza.png

Trading pohled na GBP/USD, EUR/USD a EUR/JPY 23.3.2022

23.03.2022 GBP/USD: Na 4hodinovém grafu je cena na 1,3247, což je nad úterním minimem 1,3185. Vytvořila se obrácená formace hlava a ramena, což je býčí signál. Jsme nad denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50. Nyní bychom mohli dále růst s cílem u 1,3250.
C:\fakepath\avaxusd-14032022-5-zm.png

Obchodujeme kryptoměny: AVAX/USD (Avalanche) - technická analýza 14.3.2022

14.03.2022 Cena Avalanche na týdenním grafu testuje vyznačenou oblast neckline formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem dolů. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět k vyšším úrovním?
img

Pro retailové investory se bitcoin stal ochranou před ekonomickými otřesy: jak to ovlivní kryptoměnu?

04.03.2022 Bitcoin se stal bezpečným přístavem pro kapitál občanů Ukrajiny a Ruska po vypuknutí války na Ukrajině. Ve snaze zachránit své prostředky umožnili investoři obou zemí bitcoinu vytvořit silný býčí impuls, jaký jsme nepozorovali již více než rok. Následně aktivum pokračovalo v růstu a dosáhlo lokálního maxima kolem 45 000 USD.
img

Pár USD/JPY bude citlivý na pohyb k úrovni 113, pokud se nedokáže udržet na úrovni 114,50.

01.03.2022 Pár USD/JPY podle všeho vytváří jakousi formaci Hlava a ramena. Ať už tomu kdo říká formace Hlava a ramena, nebo ne, jisté je, že modrou vzestupnou trendovou linii by měli býci bránit, jinak prodejní tlaky zatlačí pár USD/JPY o mnoho níž.
img

Obchodní plán pro index amerického dolaru na 24. února 2022

24.02.2022 Index amerického dolaru ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách konečně prorazil námi předpokládanou zónu poblíž hladin 96,50–60. Nyní se podle všeho obchoduje pod značkou 96,50 a zdá se, že u hladiny 96,67 vyrýsoval významný vrchol. Pokud se tento scénář potvrdí, budou mít brzy znovu navrch medvědi, kteří potáhnou dolů k hladinám 93,00 a 91,00.
C:\fakepath\eurjpy-23022022-12-zm.png

Forex: EUR/JPY prolomil klesající trendovou linii

23.02.2022 Měnový pár EUR/JPY se na 1hodinovém grafu odráží výše od již dříve prolomené klesající trendové linie (dříve rezistence – nyní support), kde následně došlo k vytvoření pravého ramene reverzní formace Hlava a ramena. Aktuálně dochází k otestování vyznačené oblasti neckline zmíněné formace. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu oblasti neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\gbpaud-22022022-5-zm.png

Forex: GBP/AUD se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu

22.02.2022 Měnový pár GBP/AUD se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendovém kanálu a nyní se nachází poblíž jeho supportu. Zároveň došlo k vytvoření cenové formace Hlava a ramena. Dočkáme se prolomení supportu a zároveň neckline formace Hlava a ramena a změny krátkodobého trendu? Nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k rezistenci trendového kanálu nebo alespoň k jeho středové linii?
img

Plán obchodování indexu amerického dolaru na 21. února 2022

21.02.2022 Index amerického dolaru se v pondělí intradenně propadl skrz úroveň 95,70. Ceny se nyní stahují zpět a v době psaní článku se obchodují kolem úrovně 95,80. Medvědi se snaží znovu získat převahu, ale potřebují se dostat pod hladinu 95,00. Před obratem cen je stále možný průraz zóny 96,50–60.
img

Bitcoin na pozadí pokračující inflace ve Spojených státech překonává hranici 45 000 USD. Co bude dál?

11.02.2022 První kryptoměna na světě se pohybovala v úzkém akumulačním pásmu 42 000–44 000 USD. Poté mince prolomila swingovou rezistenci na úrovni 44 200 USD. Reakce investorů na měsíční zprávu o inflaci ve Spojených státech vyvolala bitcoinovou rally. Podle údajů zveřejněných 10. února spotřebitelské ceny zrychlily růst na 7,5 %. Očekávalo se, že údaj vzroste na 7,3 %.
C:\fakepath\audusd-09022022-10-zm.png

Forex: AUD/USD testuje oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena

09.02.2022 Měnový pár AUD/USD na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\usdcad-08022022-13-zm.png

Forex: USD/CAD testuje neckline formace dvojitý vrchol

08.02.2022 Měnový pár USD/CAD na 4hodinovém grafu nyní testuje neckline formace dvojitý vrchol, která koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Zmíněná neckline formace dvojitý vrchol je zároveň support pravého ramene velké inverzní formace Hlava a ramena. Aby však jedna z formací byla platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline. Dočkáme se prolomení neckline formace dvojitý vrchol a následného poklesu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a trh půjde otestovat linii neckline inverzní formace Hlava a ramena?
C:\fakepath\usdcad-26012022-2.png

Trading pohled na USD/CAD, EUR/USD a EUR/JPY 26.1.2022

26.01.2022 USD/CAD: Na 4hodinovém grafu je cena v pohybu do strany před rozhodnutím centrálních bank. Jsme na 1,2623, což je mírně pod maximem tohoto týdne 1,2700. Cena je u hladiny 50 % Fibonacciho retracementu. Jsme také nad denním SMA 50. Vytváří se formace býčí vlajka. Indikátor RSI roste. Nyní bychom mohli spíš prorazit vzhůru.
C:\fakepath\eurusd-25012022-2.png

Trading pohled na EUR/USD, GBP/USD a ethereum 25.1.2022

25.01.2022 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu je cena v silném klesajícím trendu několik dní. Cena klesla až na 1,1280, což je nejnižší hladina od 5. ledna. Jsme nyní výrazně pod rostoucí trendovou čarou. Dostali jsme se pod denní klouzavý průměr SMA 25 a pod linii neckline formace hlava a ramena. Nyní bychom mohli dále klesat před rozhodnutím Fedu.
img

📉Tržní výprodej - 3 klíčové grafy❗

24.01.2022 Na trzích jsme svědky zvýšené rizikové averze. Obchodníci se bojí utahování měnové politiky a růstu napětí mezi USA a Ruskem okolo Ukrajiny. Po neúspěšných rozhovorech mezi velmocemi se na rusko - ukrajinské hranici zvýšilo napětí. Spojené státy a Velká Británie se rozhodly stáhnout část personálu a jejich rodinných příslušníků ze svých kyjevských ambasád. Trh se začíná bát sankcí na Rusko a jejich dopadů na obchodování s EU (hlavně z pohledu energií). Z pohledu měnové politiky hrozí její utahování v USA. Fed by měl ve středu potvrdit chystaný březnový nárůst a zároveň redukci své rozvahy. Podívejme se na dění na 3 populárních trzích, kde je v těchto dnech rušno: US100, Bitcoin a VOLX
img

Jaká je pravděpodobnost, že bitcoin klesne na úroveň 10 000 USD?

24.01.2022 Výprodej na kryptoměnovém trhu zrychluje – bitcoin dosáhl 5měsíčního minima a obchoduje se pod úrovní 40 000 USD. Ethereum se zároveň propadlo na čtyřměsíční minimum a obchoduje se pod úrovní 3 000 USD.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 18.–19. ledna 2022: prodávejte pod úrovní 1 823 USD (21 SMA)

18.01.2022 Cena zlata se obchoduje na úrovni 1 820 pod 21 SMA a nad 200 EMA. Krátkodobý trend páru XAU/USD je dokonale postranní, nejbližší rezistencí se stal 21 SMA.
img

Bitcoin prolomil klíčovou oblast supportu, klesá do rozmezí 42 000–45 000 USD

06.01.2022 Bitcoin po měsíci nejistoty proráží 32denní linii supportu a klesá do oblasti 42 000–45 000 USD. Kryptoměně se podařilo najít dno kolem 42 500 USD, situace je však nadále napjatá, neboť aktivum se blíží ke dnu vzestupného trendu. Pokud se tento milník stejně jako ostatní propadne, pak se pravděpodobnost býčího scénáře v blízké budoucnosti zruší.
C:\fakepath\eurusd-29122021-2.png

Trading pohled na EUR/USD, GBP/USD a USD/MXN 29.12.2021

29.12.2021 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu cena oslabila i přes relativně slabá data z USA. Cena klesla na 1,1293, což je nejnižší hladina od 23. prosince. Jsme pod linií neckline formace dvojitý vrchol na 1,1300. Jsme mírně pod horní linií aktuálního obchodního pásma. Cena je pod denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50. Nyní bychom mohli klesat k supportu pásma u 1,1230.
C:\fakepath\audusd-16122021-20-zm.png

Forex: AUD/USD testuje oblast neckline reverzní formace hlava a ramena

16.12.2021 Měnový pár AUD/USD na 1hodinovém grafu testuje vyznačenou oblast neckline reverzní formace Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním?
C:\fakepath\eurusd-07122021-2.png

Trading pohled na EUR/USD, USD/CHF a AUD/USD 7.12.2021

07.12.2021 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu se cena pohybuje spíš do strany po datech z průmyslu z Německa. Cena je na 1,1287, což je hladina obvyklá již po několik dní. Vytvořila se menší formace klesající klín a také obrácená hlava a ramena. Jsme u denního klouzavého průměru SMA 25. Indikátor RSI míří dolů. Nyní bychom mohli spíš prorazit nahoru v průběhu příštích dní.
C:\fakepath\usdcad-19112021-analyza.png

Trading pohled na USD/CAD, EUR/USD a USD/CHF 19.11.2021

19.11.2021 USD/CAD: Na 4hodinovém grafu cena dále rostla během summitu USA, Kanady a Mexika. Cena se dostala až na 1,2646, což je maximum od 1. října. Od svých říjnových minim cena plynule rostla. Prorazili jsme nad linii neckline obrácené formace hlava a ramena. Rostoucí trend je podporován denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50. Nyní bychom mohli tedy pokračovat v růstu.
C:\fakepath\btcusd-16112021-1.png

Trading pohled na Bitcoin, EUR/USD a zlato 16.11.2021

16.11.2021 Bitcoin (BTC/USD): Na 4hodinovém grafu cena klesla kvůli upgradu bitcoinu (Taproot). Jsme dále nad rostoucí trendovou čarou a mohla by se tvořit formace rostoucí klín, což by byl medvědí signál. Cena je u denního klouzavého průměru SMA 25. Vytvořila se také menší formace hlava a ramena. Nyní bychom mohli spíše klesnout.
C:\fakepath\eurusd-15112021-analyza.png

Trading pohled na EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD 15.11.2021

15.11.2021 EUR/USD: Na 4hodinovém grafu cena již několik týdnů klesá. Cena oslabila pod důležitý support 1,1522, což je linie neckline formace hlava a ramena. Cena je také pod krátkodobými i dlouhodobými klouzavými průměry a pohybuje se u spodní linie Bollingerových pásem. Indikátor MACD dále klesá. Nyní bychom mohli projít krátkou korekcí.
C:\fakepath\eurusd-12112021-2.png

Trading pohled na EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD 12.11.2021

12.11.2021 EUR/USD: Na denním grafu kvůli obavám z inflace cena klesla na minima od července 2020. Nyní jsme na 1,1470, což je výrazně níž, než roční maxima na 1,2353. Cena klesla pod důležitý support 1,1520, což je minimum ze 13. října. Cena je také pod denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50 a pod hladinou 50 % Fibonacciho retracementu. Nyní bychom mohli dále klesat.
C:\fakepath\eurgbp-04112021-2.png

Trading pohled na EUR/GBP, Brent a EUR/USD 4.11.2021

04.11.2021 EUR/GBP: Na 4hodinovém grafu cena silně klesla před rozhodnutím britské centrální banky a dostala se až na 0,8475, což je nejnižší hodnota od pondělí. Toto je těsně nad důležitým supportem 0,8470, což je linie neckline formace hlava a ramena. Jsme nad denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50. Cena se blíží k hladině 23,6 % Fibonacciho retracementu. Nyní bychom se po zasedání britské centrální banky mohli odrazit.
Související klíčová slova: Eurokoruna | Prolomení S/R zóny | Sestupná vlajka | Sektor služeb | Trojité vrcholy | Hlava a ramena | XRP/USD (Ripple) | Prostor k růstu | Obrácená Hlava a ramena | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Hútiové | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Graph | US.500 | Výkyvy | Pokračování růstu | Pokračování klesajícího trendu | US2000 | Patterny na GBP/JPY | Silná rezistence | Action Forex | VIX index (VOLX) | EUR/CAD | EUR | Štěstí | Morning Star | Býčí formace | Cable | Graf dne | Oživení cen | Hlava a ramena (Head and Shoulders) | Graf vývoje ceny ropy | Dnešní obchodování | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Formace Evening Star | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Očekávání | Korelace | Možnosti obchodování | Russell 2000 (US2000) | Volatilní | Klasické technické analýzy | Amazon | Faktory ovlivňující inflaci | FX Instructor | AUD/NZD | EUR/JPY | Intradenní Price Action | Trh práce | Doji svíčky | Pro investory | Ukončení obchodu | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | ADP report | SBLK.US | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | XMR/USD | Clustery | Formace (Pattern) | Nezávislost | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Buy-stop | Oblasti supportu | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Stochastický oscilátor | Američtí vojáci | Brent | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rezistence | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | DeFi | Russell 2000 | CAC 40 | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | TNOTE | Likvidita na trhu | SMA | Vzdělávání | Investiční strategie | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Německý akciový index DAX | Forex trhy | Graf EURUSD | Ropa Brent (XBR/USD) | Způsob obchodování | Trading Room | AUDUSD | Praxe | JPY | Ukázky obchodování | Pár USD/CAD | Obchodování Price Action | Peníze | Index CAC 40 | Ukazatel | Evropské akcie | NFP | Medvědí trh | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Barel ropy | Stochastický | Medvědí signál | Vývoj měnového páru AUD/USD | Použití indikátoru | Ropa WTI | Americké ekonomiky | Kapitál | Brexit | Eurostoxx 50 | USD | Technická analýza | Burzy | GBP/JPY | Plány | Býčí divergence | Resistence | Na burze | Proražení | Utvoření rezistence | Backtesting | Katar | Americká ropa WTI | Inside Bar | Krok za krokem | EURUSD | Ceny BTC | Širší index S&P 500 | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | GBP/CHF | Random Walk | ISM pro sektor služeb | Alpari | Cena akciového indexu S&P 500 | Rekordní růst | Obchodování na finančních trzích | Psychologické hladiny | USD EUR | Zasedání FOMC | NFP report | Možný scénář | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Rekordní maxima | Dvojitý vrchol | Finanční výsledky společnosti | Měnový pár EUR/USD | Akciové indexy | Ztracený kapitál | Sell Limit | AVAX/USD | VIX index | Vybírání zisků | Americký prezident | Falešné proražení | Myšlení | Pro tradery | Cenové pohyby | Analyzovat trh | Jádrová PCE inflace | AUD CAD | EUR/CZK | Globální ekonomiky | Euro Stoxx 50 | Euforie | Makrodata | Investoři | Prezident | Akciový index S&P 500 | Nejistoty | Negativní sentiment | Evropská měna | Daily Price Action | Supporty a rezistence | Institucionální objednávky | Zisk | Cena mědi | Vyšší hodnoty | DAX30 | Přeprodaný trh | Investiční | Cena Etherea | WTI a Brent | Short příležitost | Jednotná evropská měna | Technické nastavení | Obchodní příležitost | Fiskální rok | Svíčkové patterny | Sestupný trend | US500 | Josef Lukáč | ETH/USD (Ethereum) | Analýzy | Obchodní plán | EUR/AUD | Zpráva | Prémie | Invesco | Německý DAX | Prodej | Instrument | Obratové grafické formace | Oblast rezistence | Konzistence | Trojúhelník | Shooting Star | FXstreet.cz | Zasedání Fedu | JOLTS | GBP | RoboMarkets | Spotřebitelský sentiment | Nabídka | Loonie | Tržní kapitalizace | Management | XAU/USD | Dolary | USDA | Trojúhelníkové formace | Emoce | Centrální banky | Poptávka po dolarové likviditě | Moje obchody | S&P | S/R zóna | Zemní plyn | Tokeny | Parabolic SAR | Obchodování | Zprávy | Ropa Brent | Meta | Futures | UBS | Nákupy dluhopisů | Dlouhodobé investování | Thyssenkrupp | Klesající klín | Ceny ropy | Fungování trhů | Nástroje technické analýzy | Obchodování DAXu | Vyhlídky | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Investiční aktivita | Cílování inflace | Bydlení | Investiční banka | Míra | Nejdůležitější události | Komodita | Hedgeové fondy | eSignal | Předpověď | Firmy | Australský dolar | Index cen domů | Medvědí divergence | Technická situace | Nástroj | Výsledky | Přehled | Koruna | XMR/USD (Monero) | Zdražování pohonných hmot | Fundamentální zprávy | DailyFX | Tržní ceny | Bitcoin | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Bank of America | TIM | DMA | Propad | Retracement | Asie | Údaje | xStation | Výkonnost | Zůstatek | OPEC+ | Objem | HighSky | Halifax | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Microsoft (MSFT) | Vývoj XMR/USD | Krátkodobé obchody | Britské libry | CHF EUR | Výsledky společnosti | Graf | Trendová čára | mmBtu | US dollar | Index S&P 500 | Hlavní indexy | DeMarker | Poptávky po ropě | Dlouhodobý výhled | Ask | Technické ukazatele | Plyn | Studie | Eurodolar | Průraz | Short | Pár EUR/USD | Vstupní signál | CAD/JPY | Cena Avalanche | Hospodářské oživení | Růst zlata | Americká centrální banka | Fibonacci retracement | Nájmy | Přijetí | High | Jackson Hole | Zvýšení úrokových sazeb | Rostoucí trend | OPEC | Ukrajina | Pokles ceny | Brent (XBR/USD) | Index spotřebitelské důvěry | Hanging man (visící muž) | Disciplína | Ztrátové obchody | Ekonomická situace | Oslabení amerického dolaru | Earnings | DAX (DE30) | Obchodní přístup | NZD/CAD | Praporek | Technické analýzy | Brokers | G10 | AUD/CAD | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Profit Target | Společnost XTB | XRP/USD | Kdy vstoupit do obchodu | Běžný účet | Time-Frame | GBP/AUD | HDP USA | Stříbro | COPPER | Přeprodané oblasti | FRA40 | Jakub Hodan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Změna trendu | Býčí signál | Americké akcie | Otočení trendu | Vývoj měnového páru USD/JPY | Úspěšný trading | Největší kryptoměna | Trendline | Rubl | Příliv kapitálu | Pozornost | Indikátor RSI | Trh | Nárůst zásob | Komise | Trojité dno | S&P 500 | Fed | Technické indikátory | Korekce | JDE | Vývoz ropy | MIFID | Začínající obchodník | ProCent | Money management | XNG/USD | Dopad na trhy | Velké banky | MT4 | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | CME | Obchodní systém | Velký pohyb | GBP/NZD | Rating | Agentura S&P | Vývoj BTC/USD | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Data z USA | Repo operace | XRP | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Commission | Defi | Outside Bar | Sell | Range | Long pozice | Trendová linie | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Formace reverzní | Short obchod | Pokles zásob | Oblast supportu | Plány Fedu | Trendové linie | Vlajka | Objem obchodů | Invest | Centrální banka | Vice | Další růst | SMA 200 | Index PMI | Agresivní tradeři | CL | QE | ATR | LYNX | Price Action patterny na GBP/JPY | Opce | Donald Trump | Grafy | Čistý zisk | Jádrová inflace | StopLoss | Centrum | Společnosti | Kartel OPEC | Aktivum | Kov | Státní dluhopisy | Euro Pacific | API | Americký dolar | Kam umístit Stop Loss | Analytici | Hamás | Eskalace | Elliott | CZK | Reuters | Cenové formace pokračující | AVAX/USD (Avalanche) | Situace | Chevron | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | US100 | Postranní trend | Overbalance | Bilance | Utahování měnové politiky | Ripple | Růstový impuls | DAX | GBP/CAD | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Close | Snížení sazeb | Negativní dopad | Apple | Libra | CFD | Intradenní výhled | SMA 100 | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Nezávislost centrální banky | Wall Street | Trend vzestupný | Indikátor ATR | ROCE | Příprava | Důležité finanční trhy | Ztráta | Obchodní pozice | ECB | Květnová inflace | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | Tržby | Platební bilance | Cena | Překoupený trh | Bearish Engulfing | Money-Management | Peter Schiff | Klouzavý průměr SMA | Izrael | Ceny akcií | Investičníweb.cz | Euro STOXX | Patterny | Institucionální investoři | Ceny | Prudký pokles | Break Even | Rostoucí klín | ČNB | Dluhopisy | Akcie Microsoft | CHF/JPY | Pokles | Finance | Býčí pohlcení (Bullish engulfing) | Výběr zisků | Vývoj akciového indexu | Chytré peníze | Maloobchodní tržby | Druhá největší kryptoměna | Indikátor ADX | Cenové formace | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Předpovídání budoucího pohybu | Cenové formace grafu | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Odpor | Evropská centrální banka | Obchodník | Swingové obchodování | Bullish Engulfing | Indikátor | Index cen | Obchodování indexů | Rizika | Růst ceny | ISM | EBIT | Daně | Pivot | Kryptoměna | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | FXCM | Momentum | Conference Board | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Konsenzus | Obchodujeme | Prodávající | Long příležitosti | Summit G20 | Anomálie | FXstreet | RRR | Inflační očekávání | Analytika | Drahé kovy | Doporučení | Vyšší sazby | Cena zlata | Měnová politika | Pullback | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Obchodníci | Breakout | Saxo | Přeprodané zóny | Velké riziko | Růst cen | Guvernér | Cena zlata (XAU/USD) | RSI | OctaFX | Psychologie | Poptávka | Fitch | Zvýšení produkce | Konfluence | Cenový graf | Analýza finančních trhů | Čína | GMT | Růst HDP | Obchodovat | Akcie Starbucks | Globální poptávka | Měnový pár EUR/GBP | Investiční poradenství | GfK | Medvědí pohlcení (Bearish engulfing) | Reverzní formace | Reporty | Formace grafu | Risk-Reward-Ratio | Formace Head and Shoulders | DNO | Trend GBP | Medvědi | Hospodářský růst | Klouzavý průměr | Oscilátor | Posílení eura | WTI | Bod | Růst bitcoinu | Shares | Agresivní obchodování | UTC | HDP | Problémy | Saúdská Arábie | GlassNode | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Marketscope | Cena ropy | Podnik | Inflace | Ocel | Klouzavý průměr EMA | Značné riziko | Marže | Trading Central | Předběžné výsledky | Klesající trojúhelník | Glassnode | Načasování | Vstup do obchodu | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Signály | PCE inflace | Orderflow | Alternativa ke zlatu | Restrikce | Světová ekonomika | Tradingová analýza | Aplikace při obchodování | FX | Rozhodování | Vývoj ceny | Proof of Stake | Obratové formace | RUB | Tým RoboMarkets | Kurz | Forexu | Market | 256/2004 | Realizovat zisk | Double top | EMA | Pokles výnosů | Fibonacciho retracement | Dolar | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Poměr RRR | Demo účty | Důležité fundamenty | Risk | BTC/USD (Bitcoin) | Měď | Forex asistent | Falešný signál | AUD | Utvoření akumulace | Obchod | Sestupný trojúhelník | Oscilátor RSI | Zpomalení růstu | NZD USD | Fibo | Řízení peněz | Ekonomové | Patterns (vzory, formace) | Index VIX | Fibonacciho úrovně | Hospodářství | Head and Shoulders | EU | FXstreet.com | Obchodujeme kryptoměny | Vzestupný trojúhelník | Miliardy | CitiFX | Spojené státy | Zasedání ECB | Credit Suisse | XMR | Tesla | Avalanche | Konfluence více faktorů | Vývoz | Zasedání britské centrální banky | Úroveň rezistence | Recese | Index strachu | Švýcarský frank | Důležitý support | NZDUSD | Napětí na Blízkém východě | Živá vysílání s XTB | Pandemie | Symetrický trojúhelník | Spekulace | Denní graf | Růstový trend | Silný support | Cardano | Frank | STAR | Pin Bar | Pivot Pointy | Dobří tradeři | Vývoj ETH/USD | Reverzní formace Hlava a ramena | Silné euro | Babypips | WTI ropa | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Uniswap | Japonský jen | FOMC minutes | Brent (OIL) | Úspěchy | Jak obchodovat | Falešné Forex signály | Svíčkové formace | OSN | Soud | Komunita | Kanadský dolar | Sell Stop | Ripple Labs | Mince | Zásoby ropy | Úspěšné obchody | Trend | EUR/NZD | Burze | Oslabení | USOil | Vstoupit do obchodu | Časový rámec | Fundamentální data | Rollover | Akcie společnosti Nvidia | MAN | USD/RUB | Zlato (XAU/USD) | Nařízení | SWIFT | NZD/JPY | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Překoupené podmínky | Cena mědi (Copper) | Gold | Úroveň supportu | Market Profile | Východní Asie | Tempo růstu | Cenové formace reverzní | Trojitá dna | Top 5 nástrojů Ondřeje Hartmana | Výsledky testování | Neutrální grafické formace | Pohonné hmoty | Divergence | Cena cukru | Společnost Star Bulk Carriers | ETF | Akciové trhy | Obchodní aktivity | Výprodej | Long | Rally | Klíčový support | WTI (USOIL) | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Cena akcie Microsoft | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Barchart | Indikátory | Pokles cen | Algoritmus | Začít obchodovat | Vývoj měnového páru USD/CAD | Holubičí tón | Nový týden | Ole Hansen | Long signál | NZD/USD | Economic | Graf ropy | JPY EUR | Snížení cen | MXN | | Riziková aktiva | Stratég | Pokračování poklesu | Řetězce | Plyn (XNG/USD) | Zisk na akcii (EPS) | Trading analýza | Sentiment | Short pozice | Trendový kanál | Politika | Nálada na trhu | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Indikátor MACD | Forex obchodování | Velká Británie | Makroekonomická data | Další vývoj | Obchodovat Price Action | Objemy obchodů | Zdraví ekonomiky | Inverzní hlava a ramena | Trading pohled | Formace trojité dno | Prohlášení | Nálada | Měnové páry | Měnové politiky | Investor | Formace praporek | Sazby | SVB | HighSky Brokers | Vytvoření svíčkové formace | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Ekonomika | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Politika centrálních bank | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Prolomení supportu | Cena Monera | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Volume | Výnosy | Ethereum | Cardano (ADA) | Hry | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Odpovědnost | Překreslování formací | Trendové čáry | Předpovídání budoucího pohybu trhu | Index Nasdaq (US100) | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Investiční doporučení | Oživení cen ropy | Cenové rozpětí | Index DJIA | Prodejní signál | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Austrálie | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Riziko korekce | MSFT | Swing | Krize | Vývoj AVAX/USD | NZD/CHF | USD/MXN | ETH/USD | Omezení produkce | AUD USD | Vývoj ceny mědi Copper | G20 | Akcie Microsoft (MSFT) | CEO | Oslabení dolaru | NFT | Dvojité dno | Investiční instrumenty | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Korekční klíny | Americké výnosy | ccShop.cz | Cíle | Semináře | Proof of Work | Růst cen komodit | Likvidita | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | OIL.WTI | Plán obchodování | Transakce | CAD/CHF | Měny | Session | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zaměstnanost | Energie | Zpravodajství | Obchodní nastavení | Tradeři | DE30 | BTC/USD | Fed dnes | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Oslabení eura | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Teroristický útok | EUR/CHF | Indikátor DeMarker | W1 | Inside | Finanční trh | Růst poptávky | FOMC | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Reakce investorů | Klíčová rezistence | Riziko | Vzestupná vlajka | EIA | Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY | Rusko | Vysoké riziko | Ondřej Hartman | Miliardy USD | ADA | Makroekonomické události | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | FX Street | EPS | ADP | Typ obchodování | Uptrend | CPI v USA | Úbytek | CHF USD | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Evening star (večerní hvězda) | Index S&P 500 (US500) | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Změny trendu | Společnost | Obchodní systémy | XBR/USD | Sázky | Bullish Market | Obchodujte | American Petroleum Institute | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Negativní výhled | Buy | USD GBP | Kupci | Upozornění na rizika | Expandující trojúhelník | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Příliv investic | Eura | Tweezer bottom | Ztráty | Obilí | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Nový Zéland | Head&Shoulders | YourTrader | Kartel OPEC+ | CAD AUD | Příjmy | Vysílání s XTB | Obratová formace | Výnosy amerických státních dluhopisů | Index | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Token | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Komodity | Průmyslová produkce | ČTK | Forex Price Action | Engulfing | Trader Satik | Valuace | Société Générale | Vyčerpanost býků | Býčí pohlcení | Možný zisk | Formace dvojité dno | Dna | Šance | Investování | Prohlášení Fedu | Oblasti supportu a rezistence | Bitcoin (BTC/USD) | Index amerického dolaru | Ceny mědi | Měnový pár CHF/JPY | Technický výhled | DAX (Deutscher Aktienindex) | Tři černé vrány | XBR | Target | Hlavní měna | Poradenství | Medvědí formace | SBLK | Trading nastavení | Měnový pár GBP/USD | Změny krátkodobého trendu | Visící muž | Zhodnocování měny | Zisk na akcii | Analýza | Ranní hvězda | Kryptoměna Bitcoin | Obratové klíny | Prognózy inflace | Posílení | VIP zóna | Index spotřebitelských cen | Risk-Reward-Ratio (RRR) | Velikost Profit-Targetu | Nejbližší support | Obchodní signály | Americký index | Akumulace | Futures na americké indexy | Vývoj měnového páru | Medvědí pohlcení | Největší možný zisk | Bloomberg | Taproot | Osobní výdaje | CCI | Pohled tradera | Kladivo (Hammer) | FxOpen | Haresh Menghani | DJIA | Pokračování směru trendu | Tržní likvidity | Bearish Market | Jak obchodovat Price Action | AUD/JPY | Trojitý vrchol | Monero | Ropa Brent (OIL) | Supporty | Star Bulk Carriers | Prodej akcií | Minimální Profit-Target | Obchody | CHF | IronFX | Australská měna | XTB | Akciový index | Obratový pattern | Risk-Reward | Index CPI | xStation5 | XTB Research | Podpora | Technický pohled | Akciový index Nasdaq | Hlavní ekonom | Volatility | Ropa WTI (USOIL) | Patterns | Cena BTC | Očekávání trhu | Nvidia | eFXnews | Americké akciové indexy | GBP USD | Rostoucí trendová linie | Spotřebitelské ceny | Backtesty | Novozélandský dolar | Realizace zisku | Vývoj akcie MSFT | Bid | Platina | Obchodování na burze | Formace pokračující | BAT | Odrazy | Snižování úrokových sazeb | Zamyšlení | Analytik | Hladiny rezistence | Vývoj akcie | Marketingová komunikace | Eurozóna | Ethereum (ETH/USD) | Falešné signály | Býčí vlajka | Index DAX | Pšenice | Vrcholy | Price Action Trading | Velcí hráči | Tým FXstreet.cz | ADX | Sazby beze změny | Trader | BDI | Inflace spotřebitelských cen | Daily FX | Price Action patterny | Podnikání | Finanční podmínky | Klesající trojúhelníky | Vývoj ceny mědi | DeFi a NFT | Pozice | Krypto | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Instrumenty | Co bude | Německý index DAX | Inflace CPI | EUR/GBP | Opatření | Cena Ripplu | Obchodování pomocí Price Action | Akcie MSFT | Kryptoměnová komunita | Etherea | Oscilátory | VOLX | Fair Value | Throwback | SEC | Price Action analýzy | BTC na burzy | Vývoj XRP/USD | Halving | Fibonacci | TradingView | Dow Jones | Síť X | CARA | Cílová cena | USD/CAD | Tržní cena | Úrokové sazby | Identifikace trendu | Trading | Fundamenty | Biden | Budoucnost | AVAX | Velkoobchodní tržby | Ocenění | Banky | NASDAQ 100 | Ceny mědi Copper | Linie neckline | Přeprodané podmínky | Prodeje čipů | AUD/USD | Konsolidace ceny | Psychologické úrovně | JPY USD | Blížící se fundamentální zprávy | Your Trader | Banka | Živá vysílání | Rozhodnutí australské centrální banky | Kotace | Intradenní Price Action patterny | Momentový indikátor | Měnový pár | Výkyvy cen | Finanční situace | European Commission | Analýza zlata | G7 | Celková inflace | DAX30 CFD | CAD | Price Action strategie | Nejlepší svíčkové formace | Swingová maxima | Price Action formace | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Ekonom | USA | Evening Star | Janet Yellen | Cena Ripple | Zlato | Problémy Evropy | Býčí trend | Swingová minima | Nasdaq | Forex signály | Fibonacciho Cluster | Pips | Geopolitické napětí | Spekulanti | Ekonomické restrikce | Stoupající trend | Stochastic | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Trend ceny | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Průlom | Tři bílí vojáci | Začínající obchodníci | Hanging man | ActionForex | USD/JPY | Klesající inflace | Nasdaq (US100) | Doji svíčka | Denní tradingová analýza | Kryptoměny | Forex trading | Low | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Akcie | Úspěch | Jerome Powell | Volby | Ukazatele | Moving Average | Cena akciového indexu | Stabilita | Británie | Objemy investic | Obchodování odrazu | NZD | Medvědí vlajka | Currency | Norská koruna | Short příležitosti | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Formace dvojitý vrchol (Double Top)
Formace Engulfing
Formace Evening Star
Formace Fakey Pattern
Formace grafu
Formace Hammer
Formace Hammer (kladivo)
Formace Hanging Man
Formace Harami
Formace Head and Shoulders

Následující klíčová slova

Formace Inside Bar
Formace kladivo
Formace kladivo (Hammer)
Formace klesající klín
Formace klesající klín (Wedge)
Formace klesající trojúhelník
Formace klín
Formace klín (wedge)
Formace medvědí kladivo
Formace medvědí pohlcení
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít