Zadlužení Evropské unie

Moje cesta prop tradingem: Neuvěřitelná nabídka prop společnosti, kterou možná nikdo nevyužije
22.10.2025 Popis otevřeného obchodu a představení zajímavé akce jedné prop společnosti, která v tomto světě nemá obdoby.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.10.2025 1) Akcie Applu včera vystoupaly na maximum. Výrobce chytrých telefonů je blízko celkové tržní hodnotě čtyř bilionů dolarů (83 bilionů Kč), které by dosáhl jako teprve třetí podnik v historii, připomněla agentura Reuters. Společnosti pomáhá velká poptávka po iPhonu 17.

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí vzrostlo
21.10.2025 Zadlužení Evropské unie se ve druhém čtvrtletí zvýšilo ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,4 procentního bodu na 81,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Zadlužení samotné eurozóny pak vzrostlo o 0,5 procentního bodu na 88,2 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V Česku se zadlužení zvýšilo o 0,5 procentního bodu na 43,8 procenta HDP.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.07.2025 1) Akcie Ryanairu rostou po otevření obchodování na Wall Street o 4,4 procenta. Společnost v pondělí ráno zveřejnila výsledky za první finanční čtvrtletí a oznámila, že více než zdvojnásobila čistý zisk na 820 milionů eur (20,2 miliardy Kč).

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí stouplo na 81,8 pct. HDP
21.07.2025 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí zvýšilo o 0,8 procentního bodu na 81,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Zadlužení eurozóny pak činilo 88 procenta a proti předchozímu čtvrtletí bylo vyšší o 0,6 procentního bodu. Zadlužení vzrostlo i v meziročním srovnání - v eurozóně z 87,8 procenta a v EU z 81,2 procenta, uvedl dnes unijní statistický úřad Eurostat.

Zadlužení EU ve čtvrtém čtvrtletí kleslo na 81 procent HDP, meziročně je vyšší
22.04.2025 Zadlužení Evropské unie se loni ve čtvrtém čtvrtletí snížilo o 0,6 bodu na 81 procent hrubého domácího produktu (HDP). Zadlužení eurozóny pak činilo 87,4 procenta HDP a proti předchozímu čtvrtletí bylo nižší o 0,7 procentního bodu. V meziročním srovnání však zadlužení vzrostlo - v eurozóně z 87,3 procenta a v EU z 80,8 procenta, uvedl dnes unijní statistický úřad Eurostat. V Česku činil veřejný dluh 43,6 procenta HDP, což byl mírný pokles proti předchozímu čtvrtletí. Meziročně je zadlužení Česka také vyšší.

Zadlužení EU zůstalo beze změny
22.01.2025 Zadlužení Evropské unie zůstalo ve třetím čtvrtletí beze změny. Poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) činil 81,6 procenta, tedy stejně jako na konci druhého čtvrtletí. Deficit veřejných financí v EU se ve třetím čtvrtletí zlepšil na 2,9 procenta HDP z 3,3 procenta HDP v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to ze zpráv, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle metodiky Eurostatu zvýšilo na 43,6 procenta HDP a deficit veřejných financí na 2,7 procenta.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.10.2024 1) Maďarská centrální banka (MNB) ponechala klíčovou sazbu na úrovni 6,50 % v souladu s očekáváním.

Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.07.2024 1) Dolar po nedělním oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že nebude usilovat o znovuzvolení na druhé funkční období, dnes na devizových trzích mírně oslabuje. Podle analytiků je důležité, co teď ukážou průzkumy veřejného mínění. Dolů zamířil i čínský jüan, který tak reaguje na překvapivé rozhodnutí čínské centrální banky snížit základní úrokové sazby.

Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.01.2024 1) Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo
22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.10.2023 1) Čínské úřady vyšetřují dceřiné společnosti smluvního výrobce elektroniky Foxconn kvůli daním a kvůli tomu, jak v zemi využívají půdu. Informoval o tom v neděli čínský státní list Global Times. Deník s odvoláním na obeznámené zdroje uvádí, že vyšetřování postupuje ve dvou provinciích. Tchajwanský Foxconn je největším výrobcem iPhonů na světě a řadí se i mezi největší světové zaměstnavatele. Firma uvedla, že bude ohledně vyšetřování spolupracovat.

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje
23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.07.2023 1) Ruská centrální banka na dnešním zasedání svého výboru pro měnovou politiku zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 8,50 procenta. Je to výraznější zvýšení, než se čekalo. Banka na svém webu uvedla, že zpřísnila měnovou politiku, protože slabý rubl zvýšil inflační tlak způsobený napjatou situací na trhu práce a silnou spotřebitelskou poptávkou. Je to první změna úrokové sazby od loňského září.

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste
21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
Související klíčová slova:
Ropný gigant | Deficit veřejných financí | Řecko | Fáze challenge | EUR | Trend | Point Of Control | Akciové trhy | Plynárenská společnost | Akcie Ryanairu | Dlouhodobý trader | Omezení vývozu kovů | Unijní statistický úřad | Sankce na ruskou ropu | Zadlužení České republiky | Pravděpodobnost | Americký prezident Donald Trump | Oživení maďarské ekonomiky | Unijní statistický úřad Eurostat | Anthony Albanese | Point of Control | Statistický úřad | Inflace v Maďarsku | List Global Times | EU Tax Observatory | Sociální síť X | Estonsko | Základní úrokové sazby | Alexej Miller | Investing | Václav Klaus | Financial Times | USA | Saúdská Arábie | CZK | Zadlužení státu | Burza | Zajímavosti z prop tradingu | ACER | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Posílení | Výnosy | Americký ropný gigant | 100 procent HDP | Čínský jüan | Maďarsko | Státní dluh | Jüan | Očekávání | Zadlužení EU | ČEZ na pražské burze | EUR/CAD | Pozornost | Ekonomiky | Růst | Oznámení | Itálie | Akče | Bulharsko | První payout | Denys Šmyhal | Americký prezident | Veřejný dluh | Výkon | Kamala Harrisová | TASS | Challenge | Inflace | Deutsche Bank | Portál FXstreet.cz | Trh | Prop společnosti | Ruský prezident | Úřad Eurostat | Studie | MMF | Komise | Kryptoměnová burza | Jiří Rusnok | TSMC | Agentura Reuters | Nabídka | Unie | Centrální banky | Obchodování na Wall Street | Poptávka po LNG | Kryptoměnová burza FTX | Míra zadlužení | Rubl | Deficit | Rozpočtové deficity | Největší volume | Prop tradeři | Burza FTX | Evropský statistický úřad Eurostat | Zadlužení v EU | Lucembursko | Donald Trump | Balance | Firma | Plnění challenge | OpenAI | Vítězství Trumpa | Závislost | Společnosti | Invaze | Prezident Donald Trump | Rumunsko | Čistý zisk | Vice | Pandemie covidu | Finanční instituce | Canberra | Pravidla Evropské unie | Vítězství | Liberálnědemokratické strany | Fundovaný účet | Analytici | Evropský statistický úřad | Rozpočtová pravidla | Vysoké inflace | Členské země eurozóny | Obchodní level | Dceřiné společnosti | Finanční čtvrtletí | G7 | Sankce | Poptávka | Očekávání trhu | Vývoj | Premiér Denys Šmyhal | Akcie ČEZ na pražské burze | Rozpočtová pravidla EU | Sam Altman | Ruská plynárenská společnost | Prop Trading | Ruská centrální banka | Mihály Varga | Australský premiér | Akcie Applu | Tchajwanský Foxconn | Belgie | Americká sociální síť | Pandemie covidu-19 | Státní dluh České republiky | Pakt stability | Miliardy dolarů | 3М | Pandemie | Fiskální pravidla | Sazby | Úrokové sazby | Investovat | Burze | Generální ředitel | Výrobce chytrých telefonů | Firmy | Ekonomické ztráty | Payout | Trading | Pomoc lidem | Bohuslav Sobotka | Vyšetřování | Systém ChatGPT | Tax Observatory | Trhy | Státní dluh ČR | Pakt stability a růstu | Eurozóna | Portugalsko | Dánsko | Kyjev | Schodek rozpočtu | Ministerstvo financí | Vladimir Putin | Španělsko | Cesta Prop Tradingem | Mzdy | CAD | Společnost | Zadlužování | FXstreet | Maďarská centrální banka | Obchod | Tradeři | FT | Hnutí ANO | Plyn | Čína | Siemens | Financování | Pokles | Gazprom | Ukrajina | Centrální banka | Instituce | Prezident Vladimir Putin | Balance křivka | ČEZ | MNB | FTX | Otevřený obchod | ČSSD | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | ExxonMobil | Obchodování | Eurostat | Prezident | Trump | Letecká přeprava | Francie | List Financial Times | FXstreet.cz | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Situace | Trader | Americké akciové trhy | Sociální síť | HDP | Dolar | Členské země | Přírodní katastrofy | ČTK | Katastrofy | Ztráty | Úvěr | Akcie | Vývoz | Reuters | Rekord | Výsledky | Rychlý růst | Podíl Ruska | Bod | ODS | Rusko | Organizace | Fischer | Ruský prezident Vladimir Putin | Brusel | Americké společnosti | TIM | Objem | Bloomberg | Alena Schillerová | Míra | Korekce | LNG | Průzkumy | Krize | JDE | Německo | Zadlužení | Prime | Podnik | Nákupní korekce | Čínský vývoz | Kypr | Evropské méně | Schodek | Volume | Energetické krize | Práce | Banky | Akcie ČEZ | Výrobci čipů | Vlády | Síť X | Čínské centrální banky | Wall Street | Prop společnost | Analýza | Ministr financí | Irák | ČR | Pozice | ChatGPT | Foxconn | Global Times | Support | Moje cesta Prop Tradingem | Europoslanci | Vybrat zisk | Odměny | Polsko | Ropy | USD | Čínské úřady | Investing.com | Růst zadlužení | Statistický úřad Eurostat | Čínská centrální banka | CZ | ANO | Andrej Babiš | Pravidla EU | Nvidia | Martin Klass | Česká republika | Švédsko | ECB | Růst čínské ekonomiky | Body | ROCE | Navýšení | EU | Miliardy | Ukrajinský premiér | Společnost Gazprom | Banka | Země eurozóny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | 3М | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




