Neděle 03. prosinec 2023 01:48
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Jak na hedging v praxi

Klíčová slova - Ruská armáda

C:\fakepath\trader-26102023-49-zm.jpeg

Ukrajinská centrální banka navzdory pokračující válce zvýšila výhled ekonomiky

26.10.2023 Ukrajinská centrální banka dnes navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajinu zvýšila výhled růstu ekonomiky. Letos by podle ní měla přidat 4,9 procenta, dříve banka odhadovala ekonomický růst jen 2,9 procenta. Banka zároveň snížila očekávání míry inflace z 10,6 na 5,8 procenta. Ve své zprávě uvedla, že ekonomika i obyvatelstvo se mezitím lépe přizpůsobily válečnému stavu.
img

Ranné zhrnutie (26.06.2023)

26.06.2023 Spory medzi ruským ministerstvom obrany a PMC Wagner prerástli cez víkend do vzbury, pričom PMC Wagner prevzala kontrolu nad niekoľkými ruskými mestami a vyrazila s obrneným konvojom smerom na Moskvu.
img

Rozbřesk: Americké volby jsou stále nerozhodnuty, kryptoměny opět kolabují a Rusové opouštějí Cherson

10.11.2022 Tolik jen několik hlavních zpráv, které však mohou být již brzy ve finančním světě zcela zastíněny klíčovým makroekonomickým číslem týdne, kterým bude americká inflace za měsíc říjen. V jejím případě si jako již po několikáté (společně s trhem) myslíme, že by mělo dojít (v meziročním srovnání) ke zpomalení, ale tento rok jsme se v případě tohoto čísla tolikrát spálili, že se obáváme vynášet silné soudy. Každopádně překvapení není vyloučeno na obě strany a pokud k němu dojde, tak finanční trhy rychle zapomenou na to, co bylo vyjmenováno o několik řádků výše.
img

Americké volby stále nerozhodnuty

10.11.2022 Poslední hodiny žijí globální trhy ve velmi turbulentním prostředí, kdy jedna významná událost střídá druhou, takže jen telegraficky: • Ruská armáda se zřejmě bez boje stahuje z klíčového přístavního města Cherson na jihu Ukrajiny; • Výsledky voleb do amerického Kongresu jsou stále nejasné s tím, že Republikánská strana se možná dopracuje “jen” k těsné většině v dolní komoře.
img

Rusko ještě neví, zda opraví poškozené plynovody Nord Stream, řekl mluvčí Kremlu

01.11.2022 Rusko se zatím nerozhodlo, zda opraví dvě poškozená plynovodní potrubí Nord Stream, sdělil dnes podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Mluvčí zároveň zopakoval obvinění, s nímž Moskva přišla o víkendu, že za poškozením potrubí ze září stojí Británie a že britští odborníci se zapojili také do sobotního útoku na ruské lodě na nelegálně anektovaném poloostrově Krym. Londýn obě ruská tvrzení už o víkendu popřel.
img

BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají

20.07.2022 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská vláda usiluje o dohodu s MMF o novém úvěrovém programu

10.06.2022 Ukrajina potřebuje uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) dohodu o novém úvěrovém programu, protože její úsilí o odvrácení ruské invaze má tvrdé dopady na veřejné finance. Řekl to ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko. K uzavření nové dohody s MMF nedávno vyzval také guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 0,3 procenta

22.04.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily. Index PX stoupl o 0,3 procenta na 1379,5 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Pilulky, největší růst naopak zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie přidaly 0,9 procenta.
img

Pražská burza smazala většinu přírůstků z předvelikonočních dnů

19.04.2022 Pražská burza dnes smazala většinu přírůstků z předvelikonočních dnů. Index PX klesl o 0,94 procenta na 1362,95 bodu. Dolů ho táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna mírně oslabila k euru, vůči dolaru stagnovala.
C:\fakepath\Ukrajina.png

BBC: V centru bitvy o Mariupol jsou tamní železárny a ocelárny

13.04.2022 Získání kontroly nad metalurgickým komplexem Azovstal se stalo ústředním bodem bitvy o kontrolu nad jihoukrajinským Mariupolem, píše BBC na svém webu. Železárny a ocelárny vlastněné nejbohatším Ukrajincem Rinatem Achmetovem jsou podle britské veřejnoprávní stanice jednou z klíčových základen, které zbyly několika tisícům ukrajinských obránců v obleženém městě.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

07.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu novým poklesem. Podle nás je v tuto chvíli nejpravděpodobnějším scénářem pokles trhu. Pořád nerozumíme, co bylo příčinou růstu trhu v posledních 2 až 3 týdnech, ale faktem zůstává, že pro růst akciových indexů a amerických akcií nyní žádný dobrý důvod není. Tento týden jsme slyšeli už několik projevů představitelů Fedu, přičemž všichni jednohlasně říkali, že s inflací je třeba bojovat radikálněji, než bylo původně v plánu. Téměř nikdo už nepochybuje, že klíčová sazba bude na květnovém zasedání zvýšena najednou o 0,5 %. Velká investiční banka Goldman Sachs uvedla, že sazba bude zvýšena o 0,5 % i v červnu. Navíc, a to je ještě důležitější než zvýšení sazeb, v květnu s největší pravděpodobností začne snižování bilance Fedu, která v současnosti činí téměř 9 bilionů dolarů. To znamená, že bude zahájen program "anti-QE". Státní a hypoteční dluhopisy nyní nebudou Fedem vykupovány, ale rozprodávány. Je snadné si domyslet, že pokud byl nákup cenných papírů stimulačním opatřením, pak bude prodej cenných papírů zpřísňujícím opatřením. Ve výsledku dostaneme nový faktor poklesu všech rizikových aktiv.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

06.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily v úterý propadem. Americký dolar přitom vykazoval silný růst, a tak bylo nutné hledat příčiny tak silného pohybu. Jak jsme si již řekli v našich nedávných článcích, index obchodní aktivity ISM, který byl zveřejněn přesně v době, kdy na světových trzích začal silný pohyb, je jen těžko mohl vyprovokovat. Ukázalo se, že vše bylo mnohem jednodušší.
img

Evropské akcie v úvodu týdne bez větších změn. Vede se farmaceutikám Novartis a Roche, v Praze se vybírají zisky

04.04.2022 Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne bez větších změn, když zatím nedokážou navázat na páteční optimistický závěr na Wall Street. Během víkendu se sice objevily pozitivní zprávy o blížící se schůzce mezi prezidentem Ruska a Ukrajiny, ale ruská strana tyto zprávy označila za spekulace a takové plány označila za předčasné. Náladu tak ovládají spíše během víkendu zveřejněné záběry z osvobozeného ukrajinského města Buča, kde údajně ruská armáda zabíjela civilisty. Tyto záběry opět rozvířily emoce a rétoriku o přísnější sankcích vůči Rusku, včetně zákazu dovozu ruského plynu do Evropy.
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 26.

21.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely v pátek s dalším výrazným ziskem. Celkově americké akciové indexy rostou již čtyři dny v řadě. Celý tento pohyb nyní vypadá jako retracement poklesu. Upřímně řečeno, je velmi těžké říci, proč americký akciový trh nyní roste. Již vícekrát jsme se zamýšleli nad tím, proč americká měna klesla poté, co Fed poprvé po třech letech zvýšil sazby. Možná proto, že trhy s tímto zpřísněním počítaly dlouho před rozhodnutím Fedu. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by skutečně na nějakou dobu dojít k obratu u všech nástrojů navázaných na Fed. Z dlouhodobějšího hlediska však všechny nejrizikovější nástroje pravděpodobně obnoví svůj pokles. Koneckonců Fed letos oznámil dalších šest zvýšení sazeb. S tak silným plánem zpřísňování měnové politiky je nový býčí trend nepravděpodobný. Proto považujeme současné pohyby na americkém akciovém trhu za retracement.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Válka na Ukrajině oslabila ukrajinskou hřivnu proti světovým měnám včetně koruny

14.03.2022 Válečný konflikt na Ukrajině oslabil kurz ukrajinské hřivny proti téměř všem světovým měnám včetně české měny, což navzdory souběžnému oslabení české koruny snižuje kupní sílu Ukrajinců v Česku. Kurz hřivny proti české koruně oslabil za poslední měsíc, tedy od 14. února do dneška, o 2,69 procenta, řekl dnes ČTK analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Americký akciový trh dne 14. března 2022

14.03.2022 Rusko-ukrajinský konflikt zůstává hlavním tématem začátku nového týdne a téměř vytlačuje všechna ostatní témata. V pondělí ráno všichni očekávají nové kolo jednání prostřednictvím videa. Minulá dvě kola nepřinesla téměř žádné výsledky, kromě určitého pokroku v humanitárních otázkách, jako je otevření koridorů pro odchod civilistů z měst obléhaných ruskými vojsky. Pozitivní snad je, že v uplynulém týdnu došlo ke snížení počtu střetů. Aktivní boje probíhaly pouze v Mariupolu a Černihivu. Mapa bojových pozic stran se za týden změnila jen málo. Podle situace to vypadá, že konflikt vstupuje do vleklé poziční fáze. Minulý týden Rusko podniklo raketové údery, zejména na letiště u Lvova, jen několik kilometrů od ukrajinsko-polské hranice. Zároveň ruská armáda učinila prohlášení, že by mohla udeřit na transport zbraní pro Ukrajinu. V reakci na to Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na Polsko by se setkal s tvrdou odpovědí. O něco dříve Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na členskou zemi NATO by se setkal s vojenskou odpovědí USA, i kdyby to byl začátek světové války.
C:\fakepath\trader-09032022-22-zm.png

Forex: Koruna díky optimismu na finančních trzích výrazně zpevnila k euru i dolaru

09.03.2022 Optimismus investorů na finančních trzích dnes dovedl českou měnu k výraznému posílení. K euru zpevnila proti úternímu závěru o 37 haléřů na 25,29 EUR/CZK, vůči dolaru o 69 haléřů na 22,90 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Vedle nadějí na diplomatické řešení války na Ukrajině podle analytiků koruně pomáhá také příslib intervencí ze strany České národní banky.
img

Ranní shrnutí (07.03.2022)

07.03.2022 Cena ropy Brent vyskočila na počátku nového týdne na nejvyšší hodnoty od roku 2008. Brent se krátce obchodoval nad $130 za barel a WTI nad $125.
img

Pražská burza zakončila týden výrazným poklesem, PX ztratil 4,26 procenta

04.03.2022 Pražská burza zakončila týden výrazným poklesem. Index PX dnes spadl o 4,26 procenta na 1306,14 bodu. Za celý týden odevzdal více než 5,5 procenta. Trhy stále ovlivňuje především válka na Ukrajině. V Praze dnes nejvýrazněji ztrácely banky, přes čtyři procenta ale odevzdal i ČEZ. Z hlavních titulů skončil v zisku pouze Avast. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Ranní shrnutí (03.03.2022)

03.03.2022 Americké indexy včera vymazaly pokles ze začátku seance a skončily v zelených číslech. S&P 500 si připsal 1,86 %, Dow Jones se posunul o 1,79 % a Nasdaq rostl o 1,62 %.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
C:\fakepath\eurusd-27022022.png

Americké akcie zpevnily, a navázaly tak na růst z předchozího dne

27.02.2022 Akcie v USA zpevnily, rostly druhý den za sebou. Dow Jonesův index vykázal největší procentní nárůst za den od listopadu 2020. Trh se odrazil od prudkého výprodeje, který předcházel ruské invazi na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-25022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2022

25.02.2022 Americké akcie včera posílily. Poté, co americký prezident Joe Biden oznámil další část protiruských sankcí, smazaly předchozí ztráty a zpevnily. Seanci hlavní indexy po zprávách o ruské invazi na Ukrajinu zahájily výrazným propadem.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Austrálie, Nový Zéland a Japonsko zavádí nové sankce proti Rusku

25.02.2022 Nový Zéland v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu oznámil cílený zákaz vstupu ruským činitelům a zákaz obchodu s ruskými vojenskými a bezpečnostními složkami. Japonsko a Austrálie sdělily, že své sankce vůči Rusku posílí. Informovala o tom agentura Reuters. Ruská armáda ve čtvrtek ráno zahájila rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na Ukrajinu. Nové sankce proti Rusku ve čtvrtek oznámily Spojené státy, EU či Kanada.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Rizika | Nikkei | Akciové trhy | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Bull | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Index DAX | Index PX | Investice | Investiční fond | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Měna | Měny | Fluktuace | Stavební povolení | Obchodní bilance | Poplatek | Rating | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Standard & Poor's 500 | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Drahé kovy | Zisk | Optimismus | Výsledky | Emoce | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investiční banka | Financování | Nasdaq Composite | USDX | Obchodní seance | Facebook | Burzy | Obchodníci | USDCZK | Index | Investiční strategie | Odpor | Akcie Erste | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Fio | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | J&T | Jádrová inflace | Kurz hřivny | Kurz ukrajinské hřivny | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | SWIFT | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Výprodej | Vývoj na burze | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Komise | Volby | Burza dnes | Burze | Aramco | Dow Jonesův index | DPA | Bankovní sektor | NATO | Next Finance | BBC | Agentura DPA | Japonský premiér | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Americké trhy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Oslabení dolaru | Americké indexy | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Čínský akciový index | Dogecoin | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Analytik J&T Banky | Krize | Odliv zahraničního kapitálu | Výběr zisků | Výnosy | Hřivna | Příjmy | Makléř Fio banky | ČTK | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Setkání G20 | Švédsko | Očekávání | Index KOSPI | Fluktuace kurzu | Americký akciový trh | Palladium | MiFID II | Štěpán Hájek | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Spartan Capital Securities | Evropské akciové trhy | Poptávka po dolaru | Americké volby | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Dopady na ekonomiku | Zpřísňování měnové politiky | Růst dolaru | Zvýšení sazeb | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Akcie firmy | DE30 | Gazprom | Americké futures | Likvidita na trhu | Shrnutí obchodování | KB | Saudi Aramco | Finanční situace | Oslabení české koruny | Banka Goldman Sachs | Automobilky | KOSPI | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Výkon amerického dolaru | Bílý dům | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Státní investiční fond | Inflace v říjnu | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Avast | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Vyšetřování | Miliardy | Vyhlídky | AFP | Financovat | Průmysl | Jan Vejmělek | Na burze | Visa | Zdražování | Breaking | Pojišťovny | Prognózy | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Optimismus investorů | xStation5 | MasterCard | TASS | Ministr hospodářství | Eugal | BREAKING | Josef Dudek | Zbrojovky | Washington | Erik Bregar | Miliardy eur | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Poradenství | FTSE Russell | Veřejné finance | SAP | Technologická společnost | Peter Cardillo | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | American Express | Reakce investorů | Pokles | Situace | České měny | Útok dronů | Pandemie | IHNED | Zpomalení růstu | Úsilí | Růst akciových indexů | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Sazby beze změny | Čínské ministerstvo | Americká inflace | COVID-19 | OIL.WTI | Lídři zemí Evropské unie | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | Čínské exporty | Objemy ropy | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Poradci | Hlavní měny | Akcie včera | Nifty 50 | Olaf Scholz | Solidarita | Evropské země | Energetické společnosti | Oslabování české měny | Komerční banky | Investiční banka Goldman Sachs | Růst | Signál | Sberbank | Ekonomiky | Války | Údaje | Prezident Vladimir Putin | Zpravodajské služby | USD za barel | S&P500 | Plynárenský průmysl | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Zaměstnanci | FDA | Australský premiér | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | CL | JDE | Unie | Berlín | Býčí trend | Oracle | Index Nasdaq Composite | Novartis | Covid | Sankce proti Rusku | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Exporty | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Insolvence | OMV | Indonésie | Odborníci | Celkové investice | Nákup cenných papírů | Jacinda Ardernová | Plynovody | Biden | Česká republika | Poptávka po akciích | Měnový fond | Norský státní investiční fond | Embargo | Množství peněz | Pilulka Lékárny | Nařízení | JPM | Obchodování s futures | Moneta | Výsledky voleb | NBP | CARA | VTB | Sociální média | Express | Dnešní seance | Brent (OIL) | FTX | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výhled růstu ekonomiky | Prudký růst cen | Oslabení | Plány | Cíle | Guy Parmelin | Prodej | Nové prognózy | Vývoj měnového páru USD/RUB | Americký trh | Odvětví | Divize | Bilion | Dřevo | VIAC | Rekordní minimum | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | ASX | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Nový lék | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Nord Stream 2 AG | Pozornost | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | TIM | RTS | Jens Stoltenberg | | Vojtěch Boháč | Zlotý | Rostoucí inflace | Bundesnetzagentur | Mluvčí Kremlu | Uniper | Poptávka po riziku | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ukrajinské síly | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Ruské banky | Ruský útok | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Kyjev | Ukrajinské ministerstvo financí | Situace na Ukrajině | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Západní sankce | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | Vyloučení z G20 | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vyloučení Ruska | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Colt CZ | Správa | Železárny | University College London | UCL | University College London (UCL) | Azovstal | Nové sankce | Propuštění | Nord Stream AG | Marketingová komunikace | Energetické komodity | Charles Evans | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Lídři zemí | Spojení | Nové sankce proti Rusku | Vice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

RUN.US
Rupert Hoogewerf
Rupert Stadler
Rural Clima
Rusal
RusEnergy
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská analogie

Následující klíčová slova

Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka
Ruská ekonomika
Ruská federace
Ruská firma
Ruská firma Alrosa
Ruská firma Sonatek
Ruská internetová společnost
Ruská invaze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FinFX broker
FXPRIMUS
AETOS
reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít