Sobota 21. září 2019 22:21
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Admiral Markets SE
reklama

Klíčová slova - BBVA

img

FED poprvé od roku 2008 snížil základní úrokovou sazbu. Trump zavádí nová cla vůči Číně

02.08.2019 Britský premiér Boris Johnson při pondělní návštěvě Skotska prohlásil, že bude usilovat o novou dohodu s Evropskou unií s tím, že dohodu, kterou vyjednala Theresa Mayová je „mrtvá“. Johnson se také setkal s se skotskou první ministryní Nicolou Sturgeonovou a šéfkou skotských konzervativců Ruth Davidsonovou a obě političky důrazně naznačili novému premiérovi, že jsou proti no-deal.
img

Johnson přebírá žezlo po Mayové. ECB frustrovaná z dlouhodobě přetrvávající nízké inflace

26.07.2019 Kandidátka do vedení Fedu Judy Sheltonová v pondělí oznámila, že by chtěla aby americká centrální banka na svém dalším zasedáním, které se koná koncem června snížila sazby o 50 bazických bodů.
img

Holubičí komentáře Powella a Williamse poslaly USD dolů. V případě potřeby je RBA připravena zasáhnout.

19.07.2019 Po propuštění guvernéra turecké centrální banky oznámil v pondělí turecký prezident Erdogan, že dojde ze strany CBRT k razantnímu snížení sazeb. Dal tak najevo, kdo je opravdový šéf tamní centrální banky.
img

Dnes ráno se akcie nakupovaly

27.06.2019 Americký index S&P 500 neudržel svoje zisky z počátku obchodování a nakonec uzavřel o 0,1 % níže. Ze sektorů si největší zisky odnesly energetické společnosti (+1,5 %), které podpořily rostoucí ceny ropy. Přes jedno procento si odnesly i informační technologie, když podporu jim vytvořily ohlášené výsledky hospodaření Micron Technologies, které předčily i nejoptimističtější odhady. Nejhůře dopadly defenzivní sektory v čele s utilitami, které přišly o 2,2 %.
img

BoC i BoJ ponechá úrokové sazby beze změny. HDP v USA nadále roste.

26.04.2019 V pondělí byly burzy v Evropě zavřené. V USA byla však standardní obchodní den. Prodeje domů v USA za březen klesly o 4,9 %, přičemž očekávaný pokles byl 2,3 %. V úterý byla zveřejněna spotřebitelská důvěra v EU za duben, která klesla o 7,9. Očekávaný pokles byl -7. Ve středu zasedala bankovní rada BoC, která dle očekávání ponechala úrokové sazby v Kanadě beze změny. Půjčky ve veřejném sektoru ve Velké Británii za březen proti očekávání vzrostly o 840 milionů GBP. Původní odhad počítal se snížením o 400 milionů GBP. CPI v Austrálii za 1. kvartál vzrostl o 0,3 %. Očekávaný nárůst byl však 0,4 %.
img

RBA i nadále očekává tlumené inflační tlaky. HDP v Číně na vzestupu

18.04.2019 V pondělí ratingová agentura Moodys ponechala úvěrový rating ČR na A1. Důvodem “pozitivního” hodnocení je klesající zadlužení státu a obezřetná fiskální politika vlády.
img

ECB ponechá úrokové sazby beze změny

12.04.2019 V pondělí byla zveřejněna obchodní bilance v Německu, která oproti očekávaným 17 miliardám EUR skončila ve výši 18,7 miliard EUR. Objednávky strojů v USA za únor klesly o 0,5 %. Původně se předpokládal pokles o 0,6 %.
img

Jak se vyhnout bolesti hlavy po pádu trhů

25.02.2019 Tento rok odstartoval pozitivním růstem trhů. Makroekonomická data přitom signalizují blížící se zpomalení ekonomiky. Jak by se měli investoři připravit na novou situaci?
img

Akcie na vzestupu díky vyčkávání Fedu, americký dolar naopak ztrácel

01.02.2019 V pondělí vydala BoJ svůj zápis z posledního zasedání, které se konalo v prosinci. Zápis žádné výrazné změny nepřinesl a vypadal shodně jako předchozí zápisy, kde banka avizovala, že bude pokračovat v extrémně uvolněné monetární politice, dokud nedosáhne svého inflačního cíle. Jeden z členů se dokonce vyslovil, že kvůli slabé inflaci je zapotřebí ještě více uvolnit monetární politiku.
img

Holubice Draghi opět srazil euro směrem dolů, PBOC se snaží nakopnout skomírající čínskou ekonomiku

25.01.2019 Člen FOMC Patrick Harker v pondělí v rozhovoru sdělil, že americká ekonomická data vypadají opravdu dobře a že v nejbližší době neočekává recesi.
img

Britský parlament odmítl dohodu Theresy Mayové s EU, libra zažila volatilní týden

18.01.2019 Od soboty zažívají Spojené státy americké nejdelší výpadek financování federálních úřadů ve své historii. Donald Trump nechce schválit rozpočet do doby, než mu zákonodárci uvolní 5,7 mld. USD na vybudování zdi na hranici s Mexikem. Trump tímto krokem tlačí na kongresmany, protože postavení zdi byl jeden z jeho hlavních slibů v prezidentské kampani v roce 2016 a určitě bude chtít zahájit stavbu zdi před zahájením nové prezidentské kampaně.
img

Akcie dále klesají. Největší pád indexu Nasdaq za posledních 7 let

26.10.2018 Akciové trhy stále dosti krvácí a odepisují největší ztráty za posledních 7 let. index S&P klesá již dva týdny v řadě, Nasdaq ztratil více než 4 % a dostal se na nejnižší ceny od srpna 2011. Výprodeje se šíří do Evropy i Asie. Poklesy jsou podporovány nepříliš vydařenými kvartálními daty v právě probíhající výsledkové sezóně. Za všechny jmenuje firmu Amazon, která reportovala horší tržby, než byl předpoklad a její akcie odepsaly přes 8%.
img

Jsme jen krok od recese v Turecku

22.10.2018 Turecká lira od začátku roku oslabila vůči americkému dolaru o 40 procent. Její hodnotu tlačí dolů spory se Spojenými státy a zároveň obavy z vlivu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Navzdory k jeho nátlaku turecká centrální banka v září zvýšila úrokové sazby o 6,25 procenta na 24 procent. Erdogan kritizuje tento přistup a nejraději by snižoval úrokové sazby, aby "nastartoval ekonomiku". Právě díky zvyšování se zabránilo dalšímu prudkému oslabování domácí měny a narůstající inflaci, která se v září vyšplhala na téměř 25 procent. Podobné podmínky s úrokovými sazbami byly na tureckém trhu zaznamenané naposledy v letech 2007-2009, nad úrovní 15 procent. Úrokové sazby v Turecku byly již na mnohem vyšších úrovních, zejména v 90. letech.
img

Růst napětí mezi USA a Tureckem dnes citelně oslabuje korunu, turecká cla na dovoz z USA jsou však spíše symbolická

15.08.2018 Koruna dnes ráno oslabila na své více než roční minimum vůči americkému dolaru. Dolar stál přechodně i více než 22,70 koruny. Česká měna byla vůči té americké slabší naposledy loni v červenci. Bezprostředním důvodem slábnutí koruny je znehodnocování eura vůči dolaru. Euro je vůči dolaru taktéž nejslabší od loňského července. Euro ztrácí svoji hodnotu také vůči dalším měnám, které představují takzvaná bezpečná útočiště pro časy ekonomických otřesů, jako je švýcarský frank nebo japonský jen. Vůči franku je euro nejslabší od loňského července, vůči jenu pak prakticky za celé období od června 2017.
img

Turecko znervózňuje investory

14.08.2018 Minulý týden v pátek se finanční trhy dostaly opět do červených čísel. Mohly za to především obavy z pokračujícího pádu turecké liry, která během tří měsíců poklesla o více než 15 procent své hodnoty. Kurz USD/TRY se vyšplhal až k 6 lirám za dolar. V polovině července to přitom bylo ještě 4,60 liry za dolar.
img

Hledaní bezpečí oslabuje měny rozvojových zemí, euro ztráty otočilo

13.08.2018 Nejzajímavější pohyby se i dnes odehrávaly na trzích s měnami rozvojových zemí. Turecká lira i přes snahu centrální banky o stabilizaci pokračovala ve slábnoucím trendu z konce minulého týdne, když po většinu dne koketovala s hranicí 7 lir za dolar představující přibližně 7% denní pokles. Nervozita se přenesla nejen na obchodování s ostatními měnami rozvojových zemí, ale také na euro, evropské akciové trhy a do určité míry také na českou korunu.
img

Evropské akcie oslabily kvůli obavám ohledně Turecka

10.08.2018 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, investoři mají obavy z negativních důsledků propadu turecké liry. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 1,1 procenta a index německých akcií DAX se snížil dokonce o dvě procenta.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

Turecká lira propadla na nové minimum

10.08.2018 Turecká měna dnes pokračuje v prudkém propadu a je na dalším minimu vůči dolaru. Během dne lira klesla až o 14,3 procenta, což je podle agentury Reuters nejvyšší denní propad od roku 2001. Důvodem jsou obavy z vlivu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na měnovou politiku a zhoršující se vztahy se Spojenými státy.
img

Dolar na cyklických maximech, riziko z Turecka roste

10.08.2018 Zelená bankovka se obchodovala v zisku vůči všem hlavním měnám (kromě jenu) v pátek ráno a dolarový index vzrostl na nové cyklické maxima. Během Londýnské seance byl v zisku půl procenta a pohyboval se kolem úrovně 96.10, což jsou úrovně naposledy viděny v červenci 2017.
C:\fakepath\global economy.jpg

Evropští bankéři varují před roztříštěností světové ekonomiky

25.01.2018 Přístup amerického prezidenta Donalda Trumpa pod heslem "Amerika na prvním místě" představuje riziko roztříštěné globální ekonomiky. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to podle listu Financial Times (FT) uvedli zástupci některých evropských bank. Na druhou stranu se ale domnívají, že totální obchodní válka mezi USA a Čínou nehrozí.
francie 14122014.png

Vítězství Le Penové by srazilo euro na 15leté minimum

07.04.2017 Euro by se v případě vítězství šéfky krajní pravice Marine Le Penové ve francouzských prezidentských volbách pravděpodobně propadlo o zhruba pět procent. Dostalo by se tak na nejslabší úroveň za téměř 15 let a do blízkosti parity s americkým dolarem (1.0000 EUR/USD). Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters mezi analytiky forexových trhů.
img

Akcioví vítězové & poražení, aneb povolební příběhy z Evropy

09.11.2016 Nečekané vítězství D. Trumpa v prezidentských volbách v USA zamíchalo evropskými akciemi. Širší trhy se sice během dne oklepaly, některým sektorům a vybraným akciím ale šokující vítězství kontroverzního republikána uštědřilo pořádný políček. Jiné z nejnovějšího projevu vůle amerických voličů naopak profitovaly. Přinášíme výběr nejvýraznějších evropských akciových příběhů povolebního dneška.
img

Ozvěny trhu - S ústupem deflačních obav je dobrý čas kupovat banky

29.04.2016 Bankovní sektor je letos nejztrátovějším odvětvím na evropských akciových trzích, když od začátku roku odepsal přes 15 % a oproti hodnotám z loňského léta dokonce více než 30 %. Tržní index Stoxx 600 přitom za stejná období ztratil jen 6 %, resp. 15 %. Je tedy čas kupovat akcie bank? Stratégové Société Générale říkají ano!
img

Fed dnes pritiahne kohútik

18.09.2013 Akciový index SP500 včera zaznamenal svoj desiaty prírastok za ostatných jedenásť dní. Trhu pomohlo niekoľko správ. Prvou bol výborný výsledok nemeckého sentimentu ZEW. Ten skončil s najlepším výsledkom od roku 2009. Pokračujúce zlepšenie nemeckej ekonomiky sa prejavilo aj v raste indexu DAX na nové rekordné maximá. Obchodníci sa pri nákupoch akcií cítili podporený aj rastom akcií spoločnosti Apple (+1,16%). Po posledných poklesoch spôsobených zle prijatým „lacným“ telefónom iPhone 5C sa firme konečne podarilo prilákať investorov. Technologický sektor včera patril k najsilnejším aj vďaka tomu, že spoločnosť Microsoft (+0,39%) oznámila nový plán spätného odkupu akcií v objeme 40 mld. USD, čo zahŕňa pri aktuálnej cene akcie približne 14% všetkých akcií v obehu. Tiež bola zvýšená dividenda o 22%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones +0,23%, SP500 +0,42%, Nasdaq Composite +0,75%.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
img

356 bank splatí ECB v únoru 61 mld. eur z LTRO. Růst opatrnosti přijalo euro propadem

22.02.2013 Evropské banky k 27. únoru předčasně splatí část prostředků, které získaly do ECB ve druhém kole mimořádných dodávek tříleté likvidity v rámci LTRO tendru v únoru roku 2012. Celkem 356 evropských bank dle ECB splatí celkem 61,1 miliardy eur. To je výrazně méně proti očekávání trhu posazenému mediánem na dvojnásobných 122,5 miliardy eur. Opatrnost bank se ihned projevila na euru skokovým poklesem až na 1,3156 USD/EUR. Právě nízký objem předčasných splátek LTRO tendrů se po boku prognózy EK a navzdory silnému německému IFO indexu stal hlavním důvodem dnešního poklesu eura.
img

Euro nahlédlo hlouběji pod 1,3000 k dolaru, koruna pozice dobývá zpět, zamířila na 19 CZK/USD

21.09.2012 Společná evropská měna eura v pátek ustoupila dále pod hladinu 1,3000 USD/EUR až na 1,2953 vymezila čerstvé týdenní dno, následně ale obrátila zpět nad 1,30. Důvodem k oslabování eura jsou včerejší nepříznivá makrodata v Evropě (série PMI indexů) a paradoxně i úspěch španělské aukce dluhopisů, která byla objemově přeupsána při výrazném poklesu průměrného dosaženého výnosu proti srpnu, což ale zmírňuje tlak na španělskou vládu ohledně jasného vyjádření, jakou mezinárodní finanční pomoc bude požadovat. To je informace, na kterou trhy čekají a která by odblokovala konkrétní pomoc ESM, popřípadě ECB.
spanelsko 12.jpg

Španělské banky budou potřebovat asi 60 mld. EUR

21.09.2012 Nezávislý audit španělského bankovního sektoru zřejmě ukáže, že banky budou potřebovat 50 až 60 miliard eur. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení druhé největší banky v zemi a vlády. Výsledky auditu mají být zveřejněné 28. září a určí, jak velkou pomoc dostane Španělsko od dalších členů eurozóny. V současnosti má slíbeno až 100 miliard eur.
img

Ako Španieli prichádzajú o ilúzie... a financovanie

25.07.2012 Ak sme tento týždeň písali o tom, že španielske výnosy 10-ročných dlhopisov prekonávajú rekordy, ešte horšie sú na tom výnosy 2-ročných dlhopisov, ktoré sú tiež na rekordných úrovniach, avšak znepokojivé je hlavne ich tempo rastu. Kým na začiatku júla boli na úrovni 4%, minulý týždeň boli na úrovni 5%, aktuálne atakujú úroveň 6.7%. Trhy odrezávajú Španielov od financovania, už nie je veľmi kde sa ukrývať – aj na krátkom konci krivky sú pôžičky drahé. Španielom dochádzajú možnosti a tým je povedané všetko. Na grafe nižšie vidíme, že prémia výnosov 10-ročných dlhopisov je na úrovni niečo nad 80 bodov, ešte na začiatku júla to bolo viac ako 200 bodov. Naposledy bola situácia takto napätá v novembri a vieme čo potom nasledovalo euroQE, alebo bilión od ECB s názvom LTRO. Je úplne zjavné, prečo MMF neustále tlačí ECB k akcii.
img

Makro: Agentura Moody´s snížila rating 16 španělských bank

18.05.2012 Agentura Moody´s Investors Service ve čtvrtek snížila dlouhodobé hodnocení úvěrové a depozitní spolehlivosti šestnácti španělských bank. V odůvodnění uvedla rostoucí objem špatných úvěrů, recesi španělské ekonomiky, omezený přístup k financování a sníženou schopnost podpory španělské vlády. Rozhodnutí Moody´s ještě zvyšuje obavy o zdraví finančního systému v Evropě v době, kdy se zvažuje odchod Řecka z eurozóny.
foto premier.jpg

Španělské banky se zřejmě dočkají státní pomoci

08.05.2012 Španělsko se chystá zřejmě už tento týden předložit nová opatření na pomoc tamnímu bankovnímu sektoru, i když dosud takový krok odmítalo. Tvrdí to zdroje, na které se odvolávají zahraniční agentury. Těsně před oznámením je prý záchrana finančního ústavu Bankia, který je ze všech bank zřejmě nejvíce zasažen dopady krize na španělském realitním trhu.
img

Itálii se daří lépe než Španělsku - a premiér Monti je najednou muž na svém místě?

03.05.2012 Jsou investoři a média schopní zvládnout v jednu chvíli jen jedno téma? Téměř na všech titulkách tištěních i on-line médií jsme mohli vidět španělského ministerského předsedu Rajoye. Podařilo se mu totiž udělat politický kotrmelec, když ještě 2. března čekal schodek rozpočtu ve výši 5,8 procenta. Těžce tak přestřelil rozpočtový cíl stanovený Evropskou unií na 4,2 procenta. Od té doby si pro sebe usurpuje všechny titulky. Ale kam se vlastně poděl italský premiér Monti? Podařilo se mu opravit motor a od té doby Itálie v pořádku jede? Je tohle důvod, proč italské akcie překonávají od začátku března ve své výkonnosti ty španělské o téměř 6 procent (viz graf č. 1)?
img

Výměna řeckého dluhu byla úspěšná: Účast podepsalo 85,8 % věřitelů a vláda ji CAC navýší na 95,7 %. A co CDS?

09.03.2012 K účasti na výměně řeckých státních dluhopisů se přihlásilo 85,8 procenta soukromých věřitelů držící dluhopisy v hodnotě 152 miliard eur. Oznámila to dnes ráno řecká vláda. Byla tak splněna podmínka pro úspěch plánu oddlužení, jež stanovila účast věřitelů na 75 procent. Řecká vláda navíc hodlá využít legislativní doložku CAC, která umožňuje přinutit k výměně dluhopisů také ty věřitele, kteří se sami nepřihlásili. Po aktivaci CAC, k níž již řecká vláda získala souhlas, se účast soukromých věřitelů zvíší na 95,7 %. Mezinárodní asociace pro swapy a deriváty (ISDA) se dnes sejde v Londýně ve 13:00 tamního času a rozhodne, zda směna řeckého dluhu po aktivaci CAC je „úvěrovou událost“, a zda tedy dojde k plnění z řeckých CDS.
img

Co řeknou evropské banky po 3Q: Navyšování kapitálu o stovky miliard, odpisy dluhů a ořez dividend?

12.10.2011 Zisková varování před výsledkem letošního roku v podání největší německé banky Deutsche Bank a ještě výrazněji dominantní banky v regionu CEE Erste Bank budí mezi investory i analytiky obavy, co se od klíčových evropských bank dozvíme společně s výsledky za třetí čtvrtletí roku. Zatímco dopad přecenění CDS portfolia na Erste je považován většinou trhu za izolovaný problém banky, obavy panují zejména o následování s rozpuštěním goodwill (tak jak jej Erste zrealizovala u Maďarska a Rumunska) a odpisu řeckého dluhu v rozsahu desítek miliard eur. To by bezpochyby dopadlo na objem vyplacených dividend z výsledku nejméně letošního roku či přímo rozhodnutí dividendu nevyplatit. Očekávání takového kroku také živí obavy o potřebu bank navyšovat kapitál celkově o až stovky miliard eur.
img

Exportéři jsou na tom stále dobře

02.12.2010 Evropské akciové indexy otevřou ve čtvrtek výše, jelikož na trzích převládá názor, že americká ekonomika je po sérii pozitivních makroekonomických dat, včetně středečního indexu aktivity ve zpracovatelském sektoru ISM a počtu domácích prodaných vozů, na cestě k oživení. Největší prospěch z toho mají v Evropě stále exportéři. Hlavní událostí dneška je projev J.-C. Tricheta na konferenci ECB.
img

Evropským trhům dnes velí komodity - míří vzhůru

21.06.2010 Evropské burzy zahájily nový týden se solidními zisky. Navázaly tak na dnešní vývoj v Asii, kterým vlilo optimismus do žil prohlášení čínské centrální banky. Hlavní evropské akciové indexy tak přidávají v úvodu mezi 1 - 2 %, a je to zejména komoditní a bankovní sektor, jež jim v tomto pomáhají. Silnější čínská měna by totiž měla nahrávat vývozcům komodit v Austrálii, Brazílii nebo Kanadě, což logicky zatlačilo na ceny komodit vzhůru.
img

FX Update 27.05 - EUR klesalo pod tíhou negativních zpráv

27.05.2010 Noční příliv pro EUR negativních zpráv poslal jednotnou měnu zpět na minima testovaná na počátku tohoto týdne. Byly mezi nimi informace naznačující, že španělská banka BBVA se na americkém trhu snaží neúspěšně refinancovat dluhopisy v hodnotě 1 mld. USD, a zprávy o nepříznivém vývoji aukce německých bundů, která by ztroskotala, pokud by do ní nevstoupila Bundesbank a neskoupila část nabídky.
Související klíčová slova: Offshore | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Grexit | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | Míra nezaměstnanosti | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bundesbank | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Convertibles | DAX | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | GAAP | Grafy | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Risk | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Support | Ticker | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Ozvěny trhu | ČSOB | Obchodovat | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | EURUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankrot Řecka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brokers | Burzovní zpravodajství | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Eura | EURIBOR | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Frank | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index euro | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kam investovat | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měna eura | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Patria Finance | PayPal | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Španělská ekonomika | Tapering | TopForex | Trh | Turecká měna | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Webinář | XM | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | ING | CEE | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Obchodní den | Roadshow | ROCE | Underweight | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Retail | Dividendové akcie | Investment | Traders | Unicredit | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Natixis | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | UniCredit Bank | Caterpillar | Kathimerini | Institut Ifo | Nordea | Macquarie | Standard Chartered | BBC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Úspěch | Podnikání | DZ Bank | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Ministr financí | Evropské banky | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Earnings | Malý prostor | Dekabank | SEB | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Měnový stratég | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | IBEX | Akcie evropských bank | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Bankovní regulace | Velké banky | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Nervozita | Finančnictví | Walmart | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Největší banky | Tempo růstu | DJS Basic Resources | Index těžařů | Index Stoxx 600 Basic Resources | Akcie komoditních gigantů | Zajištění | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Euro Stoxx Banks | Bankéři | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Odhady trhu | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Krize | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Příjmy | Oslabování eura | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Dolarové ztráty | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Jamie Dimon | Peter Bukov | Analytik TopForex | Raytheon | Lockheed Martin | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | McDonald's | Americké dluhopisy | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Měnové turbulence | Pokles turecké liry | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | USMCA | Patrik Mackových | Kompozitní index | Pokles cen ropy | LYNX WhatsApp | BinckBank | Steven Mnuchin | Šéf ECB | Odhady analytiků | Zpomalení světové ekonomiky | Palladiové akcie | Akcie Lyft | Lyft (LYFT) | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Boris Johnson | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | South China Morning Post | Ropné akcie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | JPY

Předchozí klíčová slova

BAT Financial Management
Bavlna
BayernLB
Báze
Báze indexu
Bazický bod
BBB Markets
BBC
BBC Million Dollar Traders
BB&T Wealth Management

Následující klíčová slova

BCC
BCFX
BCPP
BCPP Praha
BCS
BDO
BDSwiss
BDSwiss Holding PLC
B/E
Beam Capital Management
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LYNX
FXGiants
eToro
reklama
ShowFX
Potvrďte prosím... Zavřít