Sobota 12. července 2025 22:06
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
InstaForex ebooks

Čínské ministerstvo obchodu

C:\fakepath\autodily.jpg

Automobilový sektor se bojí krize kvůli nedostatku kovů vzácných zemin

09.06.2025 Mezi globálními automobilkami panují obavy, že omezování vývozu kovů vzácných zemin z Číny povede k nové krizi v globálním dodavatelském řetězci. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Kovy vzácných zemin jsou pro automobilový sektor důležitou surovinou, používají se například k výrobě magnetů.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína naznačila rychlejší povolování vývozu kovů vzácných zemin do EU

08.06.2025 Čína je ochotna urychlit schvalování licencí pro vývoz kovů vzácných zemin do Evropské unie. Oznámilo to včera čínské ministerstvo obchodu. Čínské restrikce na vývoz těchto kovů narušily dodavatelské řetězce v automobilovém průmyslu i v dalších odvětvích po celém světě.
img

Rekapitulace dění z akciového trhu – 2. června: Indexy S&P 500 a Nasdaq opět pod tlakem

02.06.2025 Americké akciové indexy zakončily poslední běžnou obchodní seanci smíšeně. Index S&P 500 klesl o 0,01 %, Nasdaq 100 odepsal 0,32 %, zatímco průmyslový Dow Jones si připsal mírný zisk 0,13 %.
img

Ranné zhrnutie (02.06.2025)

02.06.2025 Americké indexy v pátek většinou ustoupily v reakci na obnovené obchodní napětí mezi Čínou a USA. Futures naznačují pokračující pokles i v dnešní seanci(US100: -0,6 %, US500: -0,4 %, US30: -0,34 %).
C:\fakepath\vzacne zeminy.jpg

Čína by mohla uvolnit omezení vývozu vzácných zemin

28.05.2025 Čína by mohla uvolnit omezení vývozu kovů vzácných zemin pro čínské a evropské polovodičové firmy a další společnosti v jejich dodavatelském řetězci. Napsal to dnes čínský státní deník China Daily s odvoláním na informovaný zdroj. Čína v dubnu zařadila sedm vzácných zemin a souvisejících produktů na seznam pro kontrolu vývozu a donutila všechny vývozce požádat o licenci, bez ohledu na státní příslušnost zahraničních zákazníků.
img

USD/CHF – analýza a prognóza

22.05.2025 Pár USD/CHF třetí den po sobě ztrácí půdu pod nohama. Fundamentální prostředí naznačuje, že cesta nejmenšího odporu stále vede dolů.
img

US100 se snaží zvrátit ztráty navzdory varování Číny ohledně vývozu čipů z USA

19.05.2025 Čínské ministerstvo obchodu se vyjádřilo k americkým vývozním omezením čipů zaměřeným na Huawei a uvedlo, že Čína podnikne rozhodné kroky na ochranu svých práv, pokud Spojené státy poškodí čínské zájmy. Peking vyzval Washington, aby své rozhodnutí zvrátil, a upozornil, že USA již narušují konsenzus dosažený během jednání v Ženevě. Futures na Nasdaq 100 (US100) po zveřejnění čínského prohlášení ustoupily, ale před otevřením trhu se zjevně snaží o zotavení.
img

Čína konečně zareagovala

05.05.2025 Euro, libra a další riziková aktiva reagovala růstem po prohlášeních čínských úřadů, že zvažují možnost obchodních jednání se Spojenými státy. Jde o první skutečný náznak pozitivního vývoje mezi oběma stranami od doby, kdy Donald Trump minulý měsíc zvýšil cla.
img

EUR/USD: Výhled na týden. Květnové zasedání FOMC a (možné) obchodní jednání mezi USA a Čínou

05.05.2025 Nadcházející týden slibuje obchodníkům s párem EUR/USD množství informací, ačkoli ekonomický kalendář naplněn důležitými zprávami není. Za zmínku stojí hlavně zasedání Federálního rezervního systému naplánované na 6.–7. května, které určí další směřování měnové politiky centrální banky.
img

Graf dne - US100 (02.05.2025)

02.05.2025 Technologický index Nasdaq 100, reprezentovaný indexem US100, v pátek vykázal mírné zisky po čtvrtečních smíšených výsledcích hospodaření technologických gigantů, přičemž futures přes noc vzrostly o 0,5 %. Nálada na trhu se výrazně zlepšila poté, co se objevila zpráva, že Čína a Spojené státy otevírají dveře k jednání o clech, což by mohlo zmírnit eskalující obchodní napětí mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.
img

Ranní shrnutí (02.05.2025)

02.05.2025 Asijské trhy rostou díky otevřenosti Číny k obchodním jednáním, přičemž hongkongský Hang Seng je v čele růstu, když vzrostl o 2,2 %, zatímco čínské technologické těžké váhy Alibaba a Xiaomi vyskočily o 4,2 %, resp. 5,4 %. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 1,2 %, australský S&P/ASX 200 stoupl o 1,5 %, zatímco jihokorejský KOSPI a singapurský Straits Times přidaly 0,4 % a 0,3 %. Trhy povzbudilo čínské ministerstvo obchodu, které potvrdilo, že vyhodnocuje možnost obchodních jednání s USA, i když zdůraznilo, že jakékoli rozhovory musí být založeny na „upřímnosti“ a odstranění jednostranných cel.
img

Čína vydává varování

22.04.2025 Čína varovala země před uzavíráním dohod se Spojenými státy, které by mohly poškodit zájmy Pekingu, a zvýšila tak sázky v probíhající obchodní válce s Washingtonem. Čínské ministerstvo obchodu v neděli uvedlo, že Peking sice respektuje právo zemí řešit obchodní spory s USA, ale rozhodně se staví proti tomu, aby jakákoli strana uzavřela dohodu, která by ohrozila zájmy Číny. "Pokud se tak stane, Peking to nikdy nepřijme a rozhodně učiní protiopatření," uvedlo ministerstvo. "Čína je připravena posílit vztahy a koordinaci se všemi stranami, aby společně reagovala na jednostranné akty zastrašování a bránila se jim."
C:\fakepath\trader-21042025-06-zm.jpg

Peking varoval před obchodními dohodami s USA, které by poškodily Čínu

21.04.2025 Peking varoval země vyjednávající se Spojenými státy ohledně cel před uzavřením dohod, které by poškodily Čínu. Informovaly o tom v noci na dnešek agentury Reuters a AFP, podle nichž čínské ministerstvo obchodu pohrozilo protiopatřeními. Podle Reuters reagovalo na zprávy agentury Bloomberg o tom, že se administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystá tlačit na ostatní země, aby omezily obchod s Čínou výměnou za celní výjimky ze strany Spojených států.
img

Čína stanovila podmínky pro obnovení obchodních rozhovorů s USA, chce respekt a jasnou komunikaci

16.04.2025 Podle zdroje obeznámeného s postojem Pekingu je Čína otevřená obnovení obchodních rozhovorů se Spojenými státy, ale očekává předtím od Trumpovy administrativy několik klíčových kroků. Mezi hlavní požadavky patří: větší respekt ve veřejné diskusi, konzistentní postoj USA a jmenování důvěryhodné osoby s plnou podporou prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína zvýší odvetná cla na dovoz z USA na 125 procent

11.04.2025 Čína od soboty navýší odvetná cla na americké zboží z 84 na 125 procent. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním čínské ministerstvo financí. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil navýšení cla, které označuje jako reciproční, na 125 procent. V součtu s předchozími cly uvalenými v souvislosti s fentanylovou krizí činí celní zátěž čínského dovozu do USA 145 procent.
C:\fakepath\akcie9.jpg

Akcie ve světě zpevňují po zprávě, že Trump odložil většinu cel

10.04.2025 Akciové trhy ve světě dnes prudce posilují. Investoři reagují na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa pozastavit platnost zvýšených cel na dovoz do USA ze všech zemí s výjimkou Číny. Trumpovo oznámení už ve středu výrazně podpořilo akcie ve Spojených státech, na jejichž růst dnes navázala Asie. Akcie zpevnily i v Číně, i když výrazně méně než jinde. Výrazným růstem zahájily dnešní obchodování také akcie v Evropě.
C:\fakepath\trader-10042025-21-zm.jpeg

Čína je připravena jednat s EU a dalšími partnery, uvedl čínský ministr obchodu

10.04.2025 Čína a Evropská unie okamžitě zahájí jednání ohledně cen elektrických vozidel, uvedl čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao po rozhovoru vedeném prostřednictvím videa s eurokomisařem pro obchod Marošem Šefčovičem, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Čína si přeje prohloubit obchodní, investiční a průmyslovou spolupráci s EU, ujistil ministr podle komuniké.
C:\fakepath\Bessent.png

Bessent: USA budou o clech jednat kvůli žádostem partnerů, ne kvůli propadu burz

08.04.2025 Jednání mezi představiteli Spojených států a dalších zemí o clech jsou výsledkem četných žádostí ze strany ostatních zemí, nikoliv poklesu finančních trhů v posledních dnech. V rozhovoru s televizí CNBC to řekl americký ministr financí Scott Bessent. Dodal, že prezident Donald Trump se jednání zúčastní osobně.
img

Ekonomický kalendář: Trhy čekají na pokrok v jednáních mezi USA a Čínou

08.04.2025 Nálada na trzích je dnes o něco pozitivnější, i když makroekonomický kalendář je velmi slabý a je nepravděpodobné, že by byl hnacím motorem výraznějších pohybů na finančních trzích. Investoři nadále doufají, že 50 % cla na Čínu, která oznámil prezident Trump, nevstoupí v platnost dříve než 9. dubna a že obě země nakonec dosáhnou dohody. Nedávné komentáře z Číny však pro takový výsledek příliš optimismu nenabízejí. Čínské ministerstvo obchodu dnes uvedlo, že nikdy nepřistoupí na „vydírání“. V takovém případě by se obavy na trhu mohly rychle vrátit, pokud se v jednáních mezi Washingtonem a Pekingem neobjeví žádné známky pokroku.
img

Ranní shrnutí (08.04.2025)

08.04.2025 Oživení futures na americké indexy, které dnes posilují o 0,6 až 0,9 %, podpořilo sentiment během asijské seance.US200 si připisuje téměř 1 %, zatímco US100 roste o 0,6 %.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

08.04.2025 Nedávný propad globálních finančních trhů, vyvolaný cly zavedenými americkým prezidentem Donaldem Trumpem, poskytuje bezpečnému přístavu v podobě zlata podporu. Trump zavedl cla ve výši minimálně 10 % na veškeré dovážené zboží, přičemž Čína byla zasažena obzvlášť tvrdě – cly ve výši 54 %. V reakci na to čínské ministerstvo obchodu oznámilo dodatečná cla ve výši 34 % na všechny dovozní položky z USA. Americký ministr obchodu Howard Lutnick potvrdil, že cla nebudou odložena a zůstanou v platnosti v následujících dnech a týdnech. Trump rovněž prohlásil, že s Čínou nedojde k žádné dohodě, dokud nebude vyřešen obchodní deficit.
C:\fakepath\trader-07042025-79-zm.png

Trump hrozí Číně dodatečným 50procentním clem, s jinými státy chce jednat

07.04.2025 Spojené státy uvalí na dovoz z Číny dodatečné clo ve výši 50 procent, pokud Peking nezruší svá odvetná opatření vůči americkým clům. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Dodal, že USA s Čínou přeruší rozhovory ohledně požadovaných setkání. Jednání s ostatními zeměmi, které rovněž požádaly o schůzky, podle něj začnou okamžitě.
C:\fakepath\trader-04042025-41-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2025 1) Ceny ropy dnes navázaly na čtvrteční propad, severomořský Brent je nejníže od konce roku 2021. Hlavní příčinou jsou podle analytiků obavy ze slabé poptávky vyvolané celními poplatky, které zavádí administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vliv má ale i překvapivé rozhodnutí členů skupiny OPEC+ zvýšit těžbu.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína zatíží veškerý dovoz z USA dodatečným clem 34 procent

04.04.2025 Čína od 10. dubna uvalí dodatečná cla ve výši 34 procent na veškerý dovoz ze Spojených států. S odvoláním na čínské ministerstvo financí o tom dnes informují tiskové agentury. Jde o reakci na krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ve středu oznámil novou sadu cel na dovoz z většiny zemí světa. Na dovoz z Číny bude platit 34procentní poplatek, celkové clo na dovoz z Číny do USA se tím zvýší na 54 procent.
C:\fakepath\Cina-ekonomika4.jpeg

CNBC: Reakce Číny na cla se spíše zaměří na podporu ekonomiky

04.04.2025 Reakce Číny na nová americká cla se zaměří spíše na domácí stimuly a na posílení vazeb s dalšími obchodními partnery, než na odvetná opatření. Shodli se na tom analytici, které oslovil server televize CNBC. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil, že dovoz z Číny bude nově podléhat 34procentnímu clu. Jen několik hodin po oznámení vyzvalo čínské ministerstvo obchodu Spojené státy, aby clo odvolaly.
C:\fakepath\trader-03042025-77-zm.png

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic

03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.
C:\fakepath\trader-03042025-56-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.04.2025 1) Světové trhy reagují na oznámení nových cel na dovoz zboží do Spojených států propadem, oslabují akcie i dolar, který ztrácí i k české koruně. Poklesu se nevyhnul ani bitcoin. Propadem o více než procento zahájily obchodování i české akcie. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\trader-03042025-22-zm.jpg

Čína se postavila proti americkým clům, slíbila protiopatření, píší agentury

03.04.2025 Čína vyzvala Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranná cla, a pohrozila protiopatřeními. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Japonsko důrazně vyzvalo Spojené státy, aby zrušily své rozhodnutí o zavedení cel, která jsou v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO) a poškodí globální ekonomiku a mezinárodní obchod. Kanadský premiér Mark Carney přislíbil odpovědět protiopatřeními na cla uvalená Trumpem, která podle premiéra "zásadně mění" mezinárodní obchod.
img

Ranní shrnutí (04.03.2025)

04.03.2025 Asijské trhy se v úterý propadly, protože Trumpova cla vstoupila v platnost, přičemž japonský index Nikkei 225 se propadl o 1,9 % a index TOPIX o 1,3 %. Hongkongský Hang Seng klesl o 1,4 %, indonéský JSX ztratil 1,1 % a singapurský STI klesl o 0,4 %. Australský index S&P/ASX 200 ustoupil o 0,9 %, zatímco jihokorejský KOSPI zůstal po návratu z dovolené beze změny. Výprodej odrážel noční propad Wall Street po potvrzení zavedení Trumpových cel.
img

Trumpova administrativa stupňuje opatření proti Číně a zvyšuje hospodářské napětí

24.02.2025 Trumpova administrativa zintenzivnila opatření namířená proti Číně a zavedla řadu politik týkajících se investic, obchodu a dalších strategických odvětví, což zvyšuje pravděpodobnost zvýšeného napětí mezi Spojenými státy a jejich předním ekonomickým konkurentem.
img

VIX získává 3 %, protože Wall Street zůstává nejistá kvůli americko-čínským clům 🗽

04.02.2025 Index volatility CBOE VIX (VIX) zažil v posledních dvou dnech volatilitu, ale vrátil převážnou většinu zisků diktovaných obchodními cly na Mexiko a Kanadu poté, co je Trump na poslední chvíli zrušil a rozhodnutí odložil o dalších 30 let. dní. Desetiprocentní cla na Čínu však již byla uvalena. Trhy se snaží analyzovat, jaké důsledky by takové rozhodnutí mohlo mít pro akciový trh a ekonomiku; futures na americké indexy ztrácejí; US500 klesla téměř o 0,7 %, což podporuje obnovené odvíjení VIX.
C:\fakepath\cina-0202025.jpg

Čína odpoví na cla uvalená Trumpem, podá i stížnost k WTO

02.02.2025 Čína odpoví na cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem odpovídajícími opatřeními. Peking hodlá také podat stížnost ke Světové obchodní organizaci (WTO), uvedlo dnes čínské ministerstvo obchodu podle tiskových agentur. V obchodních válkách nejsou žádní vítězové a Čína podnikne nezbytná protiopatření, varovalo čínské ministerstvo zahraničí podle agentur.
img

Čínská odveta: Omezení exportu gallia a germania ohrožuje americké technologie

03.12.2024 Čína zintenzivnila svou odpověď na nedávná americká omezení v oblasti polovodičů zavedením exportních kontrol na klíčové minerály nezbytné pro výrobu čipů. Zároveň varovala domácí společnosti před závislostí na amerických technologiích.
C:\fakepath\trader-03122024-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.12.2024 1) Německý akciový index DAX dnes dopoledne poprvé překonal hranici 20.000 bodů. Akciím pomáhají k růstu vyhlídky na další pokles základních úrokových sazeb v eurozóně a ve Spojených státech, které posouvají index vzhůru už několik měsíců. Od začátku letošního roku si index připisuje více než 19 procent. Pokles úrokových sazeb by měl podpořit německou ekonomiku, uvedla agentura DPA. Zpevňují i další akciové trhy v Evropě.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

Čína zakazuje vývoz některých materiálů na výrobu čipů do USA

03.12.2024 Čína zakazuje vývoz některých důležitých komponent pro výrobu polovodičů do Spojených států. Reaguje tak na nová omezení Washingtonu zaměřená na schopnost Číny vyrábět pokročilé čipy. Mezi materiály, jejichž vývoz je zakázán, patří gallium, germanium a antimon. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu, které se odvolává na obavy o národní bezpečnost.
img

Čína podala u WTO stížnost na evropská cla zavedená na dovoz elektromobilů

04.11.2024 Čína si u Světové obchodní organizace (WTO) stěžuje na vysoká cla, která na dovoz elektromobilů zavedla Evropská unie. Zástupce WTO serveru Politico dnes potvrdil, že organizace už stížnost obdržela. Takzvaná vyrovnávací cla až 35,3 procenta na dovoz bateriových elektromobilů z Číny jsou výsledkem vyšetřování čínských subvencí, které v minulých měsících vedla Evropská komise (EK). Platí od 30. října po dobu pěti let a připočítávají se ke standardnímu desetiprocentnímu clu.
C:\fakepath\trader-30102024-44-zm.jpg

V EU začala platit vysoká vyrovnávací cla na dovoz elektromobilů z Číny

30.10.2024 V zemích Evropské unie dnes začala platit vyrovnávací cla až 35,3 procenta na dovoz bateriových elektromobilů z Číny. Brusel k nim přistoupil, protože se s Pekingem nedokázal dohodnout na přátelském vyřešení sporu ohledně podmínek dovozu. Evropská komise (EK) v úterý oznámila, že uzavřela antisubvenční vyšetřování a že zavádí dodatečná cla na dobu pěti let. Rozhodnutí bylo hned v úterý zveřejněno v Úředním věstníku EU. Čína se proti clům ohradila.
C:\fakepath\elektroauta2.jpg

Čína kvůli kanadským clům na elektromobily podala stížnost k WTO

06.09.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Kanadu kvůli novým clům na dovoz elektromobilů, ocele a hliníku z Číny. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu, které cla označilo za obchodní protekcionismus narušující globální dodavatelské řetězce. Vyzvalo také Kanadu, aby opatření zrušila.
img

Čína začala vyšetřovat dovoz mléčných výrobků z EU, zaměří se i na Česko

21.08.2024 Čína zahájila antisubvenční vyšetřování dovozu mléčných výrobků z Evropské unie, oznámilo čínské ministerstvo obchodu. Peking prověří 20 dotačních programů z celé EU, speciálně se ale zaměří na osm zemí, a to na Českou republiku, Rakousko, Finsko, Rumunsko, Chorvatsko, Itálii, Irsko a Belgii. Krok Pekingu zřejmě souvisí se sporem o cla na dovoz čínských elektromobilů do EU, informovala agentura Reuters.
img

DE40 získává před zveřejněním zápisu FOMC

21.08.2024 Středeční seance na evropských akciových trzích probíhá v mírně lepší náladě. Německý DAX aktuálně na intradenní bázi posiluje o 0,4 %. Francouzský CAC40 zároveň přidává 0,4 %. Pozornost investorů se dnes obrací k zápisu FOMC, který může nastínit směr budoucí měnové politiky v USA. V samotné Evropě chybí významné korporátní novinky.
img

EU zavádí prozatímní cla až 37,6% na dovoz elektromobilů z Číny

04.07.2024 Evropská unie zavádí předběžná cla až 37,6 procenta na dovoz čínských elektromobilů, uvedla dnes Evropská komise (EK). Cla budou platit od pátku 5. července. Automobilky, které s EK spolupracují na vyšetřování dopadu subvencí čínské vlády, budou platit méně. EK již dříve uvedla, že půjde o dodatečná cla vybíraná navíc k dosavadnímu desetiprocentnímu clu. V posledních týdnech komise ještě jednala s čínskými úřady, ale žádného zásadního průlomu nedosáhla. Čínské ministerstvo obchodu dnes vyjádřilo naději, že se v příštích čtyřech měsících podaří dosáhnout dohody. Německá automobilka Volkswagen cla kritizovala a varovala, že evropský automobilový průmysl neposílí.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
C:\fakepath\trader-22032024-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2024 1) Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky v Rusku sice postupně polevují, ale zůstávají zvýšené, protože kapacity k rozšiřování produkce zboží a služeb stále zaostávají za domácí poptávkou.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Zahraniční investice v Číně i přes snahu vlády dál klesají

22.03.2024 Zahraniční investice v Číně se dál snižují, navzdory snaze vlády v Pekingu pokles zastavit. Za leden až únor meziročně klesly o 19,9 procenta na 215,1 miliardy jüanů (zhruba 698 miliard Kč). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Loni Čína zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cina2.jpg

Zahraniční investice v Číně se loni poprvé od roku 2012 snížily

19.01.2024 Zahraniční společnosti investovaly v loňském roce v Číně 1,13 bilionu jüanů (3,6 bilionu Kč), což je meziroční pokles o osm procent. Zároveň je to poprvé od roku 2012, co se příliv investic do země snížil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\trader-20102023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.10.2023 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes podle agentury Reuters poprvé od srpna přesáhla hranici 30.000 dolarů (asi 698.000 Kč). Za celý týden má k dobru zhruba deset procent. Bitcoinu podle specializovaného serveru CoinDesk pomáhá očekávání, že ve Spojených státech může být schválen spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF). Podle agentury DPA ho ženou vzhůru i náznaky, že americká centrální banka (Fed) prozatím nebude zvyšovat základní úrokovou sazbu.
C:\fakepath\grafit.png

Čína od prosince omezí vývoz grafitu, důležité suroviny pro baterie

20.10.2023 Čína bude od 1. prosince vyžadovat vývozní povolení pro některé grafitové výrobky z důvodu ochrany národní bezpečnosti. Uvedlo to dnes podle agentury Reuters čínské ministerstvo obchodu. Čína je největším světovým producentem a vývozcem grafitu, který se používá v bateriích pro elektromobily.
img

EK formálně zahájila vyšetřování čínských státních dotací pro elektromobily

04.10.2023 Evropská komise dnes formálně zahájila vyšetřování čínských státních dotací pro čínské výrobce elektromobilů. Vyšetřovatelé se budou zabývat i tím, zda by tyto dotace mohly způsobit ekonomickou újmu výrobcům elektromobilů v Evropské unii, uvedla EK ve svém tiskovém prohlášení. Peking již dříve plánovaný krok Bruselu zkritizoval a varoval, že bude mít negativní dopad na hospodářské a obchodní vztahy.
C:\fakepath\trader-16082023-48-zm.jpg

WTO: Odvetná čínská cla na dovoz z USA porušují mezinárodní pravidla

16.08.2023 Světová obchodní organizace (WTO) dospěla k závěru, že cla, která Čína uvalila na dovoz ze Spojených států v odvetě za americká cla na dovoz oceli a hliníku, jsou v rozporu s mezinárodními obchodními pravidly. Informovaly o tom dnes agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\usa a cina.jpg

USA zakážou americké investice do čínských technologií včetně umělé inteligence

10.08.2023 Spojené státy budou blokovat a regulovat americké investice do čínských technologií, včetně počítačových čipů, mikroelektroniky, kvantové informační technologie a umělé inteligence (AI). Nařízení podepsal ve středu americký prezident Joe Biden. Tím se ještě zvýší napětí mezi oběma velmocemi, napsal server BBC. Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že je krokem Washingtonu vážně znepokojeno a vyhrazuje si právo zavést protiopatření.
img

Ranní shrnutí (10.08.2023)

10.08.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly smíšeně. Nikkei se obchodoval o 0,40 % výše, Nifty 50 o 0,40 % níže a indexy z Číny klesly až o 0,60 %. Index S&P/ASX 200 si připsal 0,16 %, zatímco index Kospi klesl o 0,26 %.
img

Ranní shrnutí (04.08.2023)

04.08.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni, ale mimo minima seance. S&P 500 klesl o 0,25 %, Nasdaq se posunul o 0,10 % níže a Dow Jones se snížil o 0,19 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se obchodoval přibližně o 0,4 % níže.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína prodlouží antidumpingová cla na ocelové produkty z Japonska, Koreje a EU

22.07.2022 Čína prodlouží antidumpingová cla na dovoz ploché válcované elektrotechnické ocele orientované na zrno z Japonska, Jižní Koreje a Evropské unie. Cla budou prodloužena od 23. července na pět let. Oznámilo to čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\Cina.jpg

Peking zpřísní vstup na zahraniční burzy dalším domácím firmám

27.12.2021 Čína zpřísní vstup na zahraniční burzy domácím firmám ze sektorů, u nichž jsou zapovězené přímé zahraniční investice. Informovala o tom dnes čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) a ministerstvo obchodu. Dotyčné podniky budou muset nejprve požádat o výjimku. Od 1. ledna 2022 se nebudou moci zahraniční investoři v těchto společnostech podílet na řízení a jejich celkový podíl bude omezen na 30 procent. Jeden zahraniční investor přitom nebude moci vlastnit více než deset procent.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína zavádí zákony na ochranu svých firem před sankcemi z USA

11.01.2021 Čína zavádí nová pravidla, která jí umožní chránit vlastní firmy před zahraničními zákony, jejichž aplikaci vláda v Pekingu považuje za neoprávněnou. To se týká i mnoha amerických sankcí, které vyhlásila vláda prezidenta Donalda Trumpa. Změny, které Peking oznámil o víkendu, čínským soudům například umožní trestat i firmy, které sankce neodmítnou. Informuje o tom dnes BBC.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

USA zvažují zakázat Američanům investice do Alibaby a Tencentu

07.01.2021 Newyorská akciová burza (NYSE) příští týden přece jen vyřadí z obchodování akcie čínských telekomunikačních společností China Mobile, China Telecom a China Unicom. Oznámila to včera burza. Znovu tak změnila svůj postoj k těmto třem podnikům, které jsou největšími telekomunikačními operátory v Číně, píše agentura Reuters. List The Wall Street Journal (WSJ) na svém webu jako první napsal, že americké úřady zvažují, že Američanům zakážou investovat také do akcií čínských technologických firem Alibaba a Tencent.
C:\fakepath\n-06042021-lv.gif

NYSE se vrátila k plánu vyřazení akcií tří čínských telekomů

06.01.2021 Newyorská akciová burza (NYSE) příští týden přece jen vyřadí z obchodování akcie čínských telekomunikačních společností China Mobile, China Telecom a China Unicom. Oznámila to dnes burza. Znovu tak změnila svůj postoj k těmto třem podnikům, které jsou největšími telekomunikačními operátory v Číně, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\top-04012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2021 1) Do nového roku vkládají trhy velká očekávání. Investoři na očkování a konec pandemie na straně jedné a na masivní měnové a rozpočtové stimuly na straně druhé. Jakoby stranou zůstávají zrychlující nové přírůstky nakažených, které se pravděpodobně ještě zakousnou do hospodářského růstu na začátku roku 2021.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

Čína se bude bránit proti vyřazení čínských akcií z burzy v USA

03.01.2021 Čína se bude bránit proti rozhodnutí akciové burzy v New Yorku (NYSE) vyřadit tento měsíc z obchodování akcie tří čínských telekomunikačních firem. Podle agentury Reuters to včera oznámilo čínské ministerstvo obchodu. Burza svůj záměr oznámila ve čtvrtek a zdůvodnila jej nařízením prezidenta Donalda Trumpa. Jde o další část sporu mezi Pekingem a Washingtonem.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína hrozí odvetou za postoj Washingtonu k TikToku a WeChat

20.09.2020 Čína hrozí odvetou za rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa začít ve Spojených státech blokovat čínské aplikace TikTok a WeChat. Čínské ministerstvo obchodu vyjádřilo svůj "rezolutní odpor" a samotný TikTok podle agentury Bloomberg požádal americký soud, aby rozhodnutí Trumpovy vlády zneplatnil.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína oznámila pravidla pro seznam nespolehlivých subjektů

20.09.2020 Čínské ministerstvo obchodu zveřejnilo pravidla týkající se navrhovaného seznamu takzvaných nespolehlivých subjektů. Zařazeny by na něj měly být zahraniční společnosti, které ohrožují národní suverenitu, bezpečnost nebo rozvoj. Seznam je součástí prohlubujícího se sporu mezi USA a Čínou, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\top-19082020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.08.2020 1) Trhy v Asii dnes mírně posilovaly. Investoři sledovali další vývoj vztahů mezi Austrálií a Čínou. Čínské ministerstvo obchodu totiž uvedlo, že zahajuje antidumpingové vyšetřování u některých vín dovážených z Austrálie.
img

Kryptomeny: Bitcoin sa naďalej obchoduje pod úrovňou 12 000 dolárov

14.08.2020 Po silnom a zdanlivo rovnomernom zotavovaní koncom júla sa na kryptomenný trh vrátila stagnácia. Počas tohto týždňa sa väčšina hlavných kryptomien obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre väčší pohyb. Dominantné postavenie Bitcoinu na trhu kleslo na 58,7%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na takmer 369 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodovania je na úrovni 121 miliárd dolárov.
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
C:\fakepath\top-21012020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2020 1) Za účasti významných představitelů ekonomiky a politiky z celého světa dnes ve švýcarském horském letovisku Davos začalo 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). V popředí diskusí bude zejména problematika změn klimatu, kvůli níž do alpského střediska míří také stovky ekologických aktivistů. Ti po světových lídrech požadují, aby přijali opatření ke zmírnění dopadů globálního oteplování, a volají také po klimatické spravedlnosti.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Přímé zahraniční investice v Číně vzrostly nejvíce za dva roky

21.01.2020 Objem přímých zahraničních investic v Číně se loni zvýšil o 5,8 procenta na 941,5 miliardy jüanů (3,1 bilionu Kč). Jejich růst byl tak nejvyšší za dva roky. Investice čínských firem v zahraničí naopak o 8,2 procenta klesly a dosáhly 110,6 miliardy USD (2,5 bilionu Kč). Na vině je přetrvávající omezování pohybu kapitálu, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, severomořský Brent je těsně pod 64 dolary za barel

26.11.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Opět je povzbudily zejména informace o postupu americko-čínských obchodních rozhovorů a k růstu jim pomohl také průzkum, který odhaduje, že se minulý týden snížily zásoby ropy v USA.
img

Fed pravděpodobně do konce roku ponechá úrokovou sazbu beze změny. U RBA analytici očekávají cut v únoru příštího roku

22.11.2019 Bundesbanka v pondělí informovala, že zpomalení německé ekonomiky bude trvat i ve 4Q. Podle německé centrální banky však není důvod se domnívat, že ekonomika upadne do recese.
img

Udrží USDJPY své stávající hodnoty? Dolar pod tlakem...

08.11.2019 Ke konci týdne bychom se chtěli podívat na USDJPY. Potenciální spouštěč volatility na tomto měnovém páru by mohl být Michigan Consumer Sentiment, který bude dnes zveřejněn.
img

Rušení cel dodalo další optimismus akciím a doléhá na dluhopisy

07.11.2019 Téma obchodních válek se připomnělo novými informacemi. Jednak se začaly objevovat signály, že podpis předběžné dohody se zřejmě přesune až na prosinec, zatímco dosud se předpokládal listopadový termín. To není příliš dobrá zpráva, jenže následovaly lepší, které zlomily sentiment opět pozitivním směrem. Čínské ministerstvo obchodu sdělilo, že se země s USA dohodla na oboustranném rušení některých cel, které je nutné k dosažení "první fáze" dohody. Odbourávání cel je věc, ve kterou trhy v souvislosti s postupem jednání doufají, protože by znamenalo nejen konec eskalace, ale zároveň omezování škod, které uvalené tarify evidentně páchají na světové ekonomice.
img

USD / JPY – 8. 10. 2019

08.10.2019 Dolar prudce posílil a rozšířil pásmo zisků z předchozího obchodování poté, co reportér Fox Business tweetoval, že čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že Čína je připravena uzavřít dohodu se Spojenými státy o částech jednání, na nichž se obě strany dohodnou.
C:\fakepath\top-30092019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily úvodní seanci nového týdne smíšeně, když se pozornost investorů soustředila na čínská makrodata, který dopadla lépe, než se čekalo. Čínské akciové indexy ale přesto klesly.
C:\fakepath\eurusd-06092019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.9.2019

06.09.2019 Americké akcie během včerejšího obchodování výrazně posílily díky nadějím na pokles obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Příznivé hospodářské údaje navíc zmírnily obavy investorů ze zpomalování růstu americké ekonomiky.
C:\fakepath\R3.PNG

Komodity: Ropa zdražuje kvůli zprávě o poklesu zásob v USA

05.09.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují po zprávě o překvapivě prudkém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. K růstu cen přispívají rovněž naděje na pokrok při řešení obchodního sporu mezi Washingtonem a Pekingem.
img

USD / JPY – 5. 9. 2019

05.09.2019 Dolar posílil na 3týdenní maximum poté, co čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že jeho obchodní tým bude v polovině září jednat s americkými protějšky v přípravě na jednání na vysoké úrovni začátkem října. Pár se aktuálně obchoduje na úrovni 106,49 +0,15 procenta (0740 GMT), když dosáhl maxima 106,75 – nejvyšší hodnoty od 15. srpna.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Zástupci Číny a USA budou jednat o obchodu na počátku října

05.09.2019 Další jednání o obchodu mezi vysokými představiteli Číny a Spojených států se bude konat na počátku října ve Washingtonu. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Termín jednání, jehož cílem je ukončit celní válku mezi oběma zeměmi, ohrožující globální ekonomický růst, byl stanoven na pozdější dobu, než se čekalo, upozornila agentura AP.
C:\fakepath\TOP5-05092019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.09.2019 1) Američtí a čínští obchodní vyjednavači stran vzájemného obchodu se dnes ráno telefonicky dohodli, že se sejdou na začátku října aby absolvovali další kolo jednání. Uvedlo to čínské ministerstvo obchodu. Mluvčí amerického obchodního zástupce potvrdil americké televizi CNBC telefonní existenci rozhovoru, ale jeho obsah jednoznačně nepotvrdil.
C:\fakepath\http___prod-upp-image-read.ft.jpg

Čína u WTO podala kvůli novým clům stížnost na USA

02.09.2019 Čína podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost na Spojené státy, a to kvůli novým clům, která Washington zavedl na dovoz čínského zboží. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Cla podle ministerstva porušují konsensus, na kterém se vedoucí představitelé obou zemí shodli na schůzce v Ósace, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-30082019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.8.2019

30.08.2019 Akcie ve Spojených státech posílily, v čele s technologickými a průmyslovými společnostmi, které jsou citlivé na vývoj situace v mezinárodním obchodě. Náladu na trhu zlepšilo vyjádření Číny, které přineslo naději na obnovení obchodních jednání se Spojenými státy a zmírnilo obavy z recese.
C:\fakepath\čína.jpg

Čína oznámila odvetná cla na americké zboží

23.08.2019 Čína dnes oznámila nová cla na americké zboží, jehož roční hodnota dovozu do země dosahuje zhruba 75 miliard USD (1,75 bilionu Kč). Nová cla jsou reakcí na americká cla, která prezident Donald Trump oznámil na počátku srpna, a jsou dalším vystupňováním zdlouhavého obchodního sporu mezi dvěma největšími ekonomikami světa, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\JB438e8e_RTXWQYO.jpg

Washington odloží nebo zruší clo na některé čínské zboží

13.08.2019 Americká vláda zatím nebude uplatňovat desetiprocentní clo na některé čínské zboží, které mělo začít platit od 1. září. U některého zboží pak clo dokonce zruší. Oznámil to dnes Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR). Mezi produkty, kterých se týká odložení cla, jsou například mobilní telefony a laptopy. Clo bude zrušeno u zboží důležitého kvůli zdraví či národní bezpečnosti. Americké akciové trhy na zprávu reagovaly prudkým růstem.
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
Související klíčová slova: Čína a USA | Fibo | Institut WIFO | Objednávky | Peter Navarro | Zájem o riziko | Wang Wen-tchao | LYNX | Mezinárodní měnový fond | Dění na světových burzách | Long pozice | Tempo růstu | Cap | EUR | Bank of China | Jack Ma | Řecko | Alphabet | Vstupy | Obchodování CFD | ABN AMRO Bank | Obchodník | Investor a miliardář | Akciové trhy | Australská centrální banka | Elektromobily | Subvence | Poplatky | Dovoz ze Švýcarska | Pfizer | Kovy vzácných zemin | Intesa Sanpaolo | Hlavní ekonomka | Bank of Japan | Howard Lutnick | Aktiva | Vyřazení akcií | Citigroup | Řešení sporů | Náklady na půjčky | Valdis Dombrovskis | Zahraniční burzy | Trend | Automobilka Volkswagen | Energetika | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zveřejnění výsledků | Pevninský jüan | Dovoz aut | Agentura AFP | Podíl na trhu | GRF.ES | Index HSCEI | Výrobní PMI | Britská libra | Scott Bessent | Americký prezident Donald Trump | Organizace ADP | Výkyvy | Lagardeová | Grifols | Čína a Spojené státy | CFIUS | Ekonomické sankce | Pravděpodobnost | Evropská komise | Oslabování měny | Goldman Sachs | Clo na dovoz zboží | Mezinárodní ratingová agentura | Akcie zpevnily | Asijské trhy | Vývoz z Japonska | Nifty 50 | Berkshire Hathaway | Republikáni | Administrativa amerického prezidenta | Americké podniky | FOMC minutes | Čínská automobilka | DeFi | Nákup automobilů | Severoirský protokol | Dovoz z USA | Čínské elektromobily | Investing | Lockheed Martin | Indexy S&P | Roadshow Bernstein Bank | Závislost na Číně | Bidenova administrativa | Elektromobily z Číny | Zvýšení cel | Dolarový index | Ethereum | Snížení cen | Unilever | Vývoz grafitu | Clo na dovoz | Ukrajinská centrální banka | Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech | Národní zájmy | Expanze | Údaje o inflaci | Čínský prezident | Asijské měny | Americký akciový index | USTR | Deflace | Internetový obchod | Elektrická vozidla | Směrnice | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Citibank | WTO | Prodej nových osobních automobilů | Asijské akcie | Licenční požadavky | Nařízení Evropského parlamentu | Prohlášení | Indický NIFTY | Dumping | Rostoucí ceny | Burza | Ferrari | Akcie roku 2019 | Belt and Road | Německý DAX | FME | Vývoj amerického dolaru | Standard & Poor's 500 | New York | Záporné sazby | Deficit rozpočtu USA | Strach | Gibraltar | Brexit | Guam | Kryptoměna Bitcoin | Zaměstnanost | Patová situace | Saúdská Arábie | Obavy investorů | Snížení úrokových sazeb | EIA | NDRC | Toyota Motor | Směřování měnové politiky | Hlavní ekonom | Digitální měna | Margin | Grafit | Vzdělávací materiály | Ministři obchodu | Seance na evropských akciových trzích | SRI | Tokelau | Oznámení | Gallium | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Zlato a stříbro | Firma Apple | Vybírání zisků | Huawei Technologies | Možnost obchodovat | Rumunsko | Financial Times | Petr Fiala | Čínská makrodata | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Rupie | Hrubý domácí produkt (HDP) | STOXX Europe 600 | Nejdůležitější ekonomické události | ČNB Jakub Holas | Analýzy | Nezaměstnanost | EURPLN | Vysoké riziko | Regional Comprehensive Economic Partnership | Institut API | Širší index S&P 500 | Proražení | Průmyslový Dow Jones | Další novinky | Propad cen ropy | Hlavní události | Cla na dovoz z USA | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Zajišťování | WSJ | Tržby Amazonu | HSBC | Investiční roadshow | Praní špinavých peněz | 500 nejbohatších lidí | Investice do čínských technologií | Irsko | Vývoj měnového páru | Nerovnováhy | Trumpová | Invesco | NFP report | Globální výhled | Čínský trh | List Global Times | Washington | Akcie ve Spojených státech | Šéfka MMF | Deník N | Vicepremiér | Podvádění | Zlotý | Domácí firmy | Dodávky grafitu | Dow Jonesův index | Vývoj ceny ropy WTI | Americký ministr obchodu | Americká Komise pro cenné papíry | Ekonomický balíček | Obchodní záležitosti | United Airlines Holdings | Náklady | Polská centrální banka | Obchodní pravidla | Americké technologické společnosti | Ekonomiky | Dovoz z Číny | Čínský jüan | Philip Morris | Volatilita | Maďarsko | Covid | Německá automobilka | CZK | Indikátor | Fitch rating | Státní podnik | Průmyslová produkce | Macron | Economist | Japonská vláda | Donald Trump | CISCO | GOOGL.US | Bridgewater Associates | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Významné riziko | Inflace | Peníze | Vývoz ropy | Výrobní index | Obchodní deficit USA | Brent | Čínský dovoz | Credit Agricole SA | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Jüan | Očekávání | Odvetná cla | NN Group | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Ekonomika EU | NFLX | Index cen domů | Ministr hospodářství | Didi Global | IOT | Cisco Systems | Trumpovo oznámení | Internetoví giganti | Hluboké recese | Akciový index Dow Jones | Průmysl | Události tohoto týdne | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Rychlé zisky | Allianz | Evropské měny | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Býčí signál | Tiskové agentury | Alibaba | Blockchain | China Mobile | Akciová burza | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dotace na elektromobily | Daňové dohody | Zásoby ropy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Kolo jednání | Globální ekonomiky | Politická nejistota | China Unicom | Vanad | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Koruna | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Snížení úroků | Itálie | Obchodní přebytek Číny | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | MiFID II | Rhodium | Zasedání OPEC+ | Poplatek | Fundamentální analýza | UBS Group | Snižování cen | Zboží z Evropské unie | Německé firmy | Mluvčí ministerstva | Trump minulý týden | Prognóza | Alan Greenspan | Karoline Leavittová | Použití finanční páky | Asset management | Co je to obchodování CFD? | RWE | Dnešní seance | RBS | Britská centrální banka | Mercedes | Aktuální kurzy měn | CBOE | Akcie ve světě | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Vývoj ceny ropy Brent | AWS | CL | Akvizice | Nespravedlivá cla | Pochybnosti | Zpráva | Reakce dolaru | Soukromí zaměstnavatelé | Wolters Kluwer | Nové clo | Ratingová agentura | Odvetná čínská cla | Globální obchod | Historický kontext | Internet of Things (IoT) | Podvody | Spolupráce | Index podnikatelské nálady | Kongres | CAAM | Negativní dopad | Sodexo | Cena bitcoinu | Nike | Vztahy s Evropou | Mt. Gox | Long | Chování | Kontrakty | BitStock | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Cla na americké zboží | HPS Investment Partners | Thyssenkrupp | AUD | United Technologies | Bernstein Bank | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Exxon Mobil | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Vztahy mezi Čínou a USA | OIL.WTI | Baidu | Trh | Centrální banky | E-commerce | MySteel | Deficit rozpočtu | Amazon | Janet Yellenová | Financial Times (FT) | Futures na Nasdaq 100 | MSCI | Cestovní ruch | Společnost ByteDance | Těžební sektor | Nové restrikce | Bridgewater | Napětí na finančních trzích | Šéf podniku | Síť Truth Social | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Prezident USA | Index | Události roku | Vyšší náklady | Webináře | Index nákupních manažerů | Evropské dividendové akcie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Polský premiér | Státní zástupce | MMF | iShares Semiconductor ETF | USA | WIFO | Jakub Holas | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Bílý dům | FB | CME FedWatch | Posílení | Index KOSPI | Čínské investice v USA | Evropský automobilový průmysl | Agentura Reuters | Investice ve Spojených státech | Vývozní omezení | Včerejší obchodování | Trading | AlixPartners | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Úrokové sazby | TRUTH | Výrobci elektroaut | NZDUSD | EBay | Blue chip | Index STOXX Europe | Zlaté slitky | Předstihové indikátory | S&P | xStation | Akciové trhy v Evropě | Agentura Kjódó | Unie | Airbus | Ministerstvo obchodu | Investice v USA | Důvěra investorů | Reakce trhu | Sázky | Americké investice | Dovoz zboží | Trumpovo rozhodnutí | Rubl | Nerovnováha | Akciové indexy | Ministerstvo obchodu USA | Obchodní praktiky | Americký investor | Vice | Andy Jassy | American Airlines | Gallium a germanium | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | WEN | Řetězec | Pozornost | Obchodní napětí | Kurz kryptoměny | Wall Street Journal | Ocel | Devizové trhy | Balíček recipročních cel | IEA | Sociální síť Truth Social | Delaware | Reakce trhů | Bilion | Cboe VIX | CoinDesk | Očekávání analytiků | Opatření | Deficit | Asie | Čínská armáda | Fiskální pakt | Zařízení | Alipay | Další růst | Postoj USA | Hodnota kybernetické měny | Budoucnost | Europe | Výkonný místopředseda | Agentura Nová Čína | Omezení dodávek | Inflace v eurozóně | Pokračující pokles | Globální dodavatelské řetězce | Americké výrobky | Index Hang Seng | Polovodičový průmysl | Členské země WTO | Americká centrální banka | Prezident Trump | Společnosti | Futures | Automobilový sektor | BNP Paribas | Larry Hu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Apple Tim Cook | Snižování inflace | Wall Street Journal (WSJ) | Ropa | Premiér Petr Fiala | Trh se soukromými úvěry | Co je to akciový index? | Forexové trhy | Investiční plány | Vstup na zahraniční burzy | Makroekonomická data | Ropa Brent | Hospodářský růst v Evropě | G10 | Obchodní války | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Cíl růstu HDP | Ifo | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | People's Bank of China | Kov | Nomura | Přehled o dění na světových burzách | Momentum | Asijské indexy | HPS Investment | Rhodium Group | Pandemie covidu | Výhled pro GBP/USD | Opatřením na podporu ekonomiky | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Polský zlotý | Burze | Nio | Dna | Šigeru Išiba | Hamás | Tržní sentiment | Ředitel společnosti | Ripple | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Nasdaq 100 (US100) | Eskalace | USDPLN | Volatility | Moody's | Seznam Zprávy | Průzkum Michiganské univerzity | Singapurská společnost | Ceny zemního plynu | Technologický index Nasdaq | Podnikatelé | Thajsko | Celní spor | Dovoz elektromobilů z Číny | Celková inflace | Zahraniční investice v Číně | Země WTO | Royal Dutch Shell | Americké indexy | Abbott Laboratories | Počet žádostí o podporu | Server BBC | Přímé zahraniční investice | Mezinárodní organizace práce | Globální finanční krize | Pandemie nemoci | Grafitové výrobky | Platformy | Equity | Zahraniční firmy | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Aukce | Nálada na trhu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Čínská cla | JPMorgan Chase | Závislost | Stříbro | Maloobchodní tržby | Micron Technology | Ostrovy | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | Cla na dovoz | Internet of Things | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | Polovodičové společnosti | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Bývalý prezident | Newyorská akciová burza (NYSE) | ETF | Hodnota majetku | Kapitálové trhy | Platina | Dluhopisy | Firma | Řešení obchodního sporu | Obchodníci | Poptávka | Nálada na trzích | Vývoz kovů | Německý kancléř Olaf Scholz | Hang Seng | Odpor | WeCHat | West Texas Intermediate (WTI) | Uniper | Conference Board | Slovinsko | CLEPA | Straits Times | Klouzavý průměr | Členské státy | UBS | Rok 2025 | MIFID | AXA | Bitcoiny | Japonský index | Problémy | | Podnikání | USA a Čína | Statistický úřad | Německý automobilový průmysl | TRUTH social | Odvetná opatření | Index PMI | UBS Wealth Management | Dividendový výnos | Indická rupie | Propad trhu | MetLife | Vývoz kovů vzácných zemin | Kovy potřebné pro výrobu čipů | Index volatility | Deutsche Bank | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Investice v Číně | Index S&P/ASX 200 | Ekonomické zájmy | Bollingerova pásma | Bank of New York Mellon | ASML Holding NV | Vývoj | Šéfka EK | Úsilí | Globální míra nezaměstnanosti | Vývoj situace | Jamieson Greer | Cosco | Dluhová krize | Newyorská akciová burza | China Daily | Futures na Nasdaq | Blue chip akcie | Výzva | Investiční poradenství | TikTok | Agentura Fitch | Západní sankce | Dovážené zboží | Platforma | Japonská ekonomika | Národní bezpečnost | Facebook | Americké akcie | iShares Semiconductor | Předchozí seance | Ruská centrální banka | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Short pozice | Výrobci automobilů | BRICS | Investice do Alibaby | iShares | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Obchodování S&P 500 | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Varování | Intervence | Světové obchodní organizace | Pandemie | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Volby | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Porsche | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Německé banky | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Politická rozhodnutí | Dánové | Obchodní dohody | Exekutivní příkaz | Výnosy | Bernstein | Pandemie covidu-19 | Nové investice ve Spojených státech | Gilead Sciences | Ekonomická situace | Intervence na forexovém trhu | Index Russell | Zvýšených cel | Index Topix | Hongkongský index Hang Seng | Ripple Labs | KOSPI | Značná rizika | Japonský ministr financí | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Germanium | Globální automobilový průmysl | CNY | Rozhodnutí centrální banky | RSI (Relative Strength Index) | Francouzský ministr financí | Miliardy dolarů | ADP | AI | Joe Biden | Daimler | Pojišťovnictví | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Volvo | LVMH | Automobilka | Luis De Guindos | Index technologického trhu Nasdaq Composite | FTSE Russell | Koronavirus | Šéf Elysejského paláce | Odvětví | Belgie | Obchodní příležitosti | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | Indický NIFTY 50 | Lufthansa | Zpomalení německé ekonomiky | Mexické úřady | Won | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Británie | Dovoz do USA | Investice čínských firem | Zasedání OPEC | Investovat | Hlavní kryptoměny | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Ether | Světové trhy | Průmyslové objednávky | RDSA | Celní režim | Dluhopis | Průzkum | Firmy | Severomořský Brent | Futures na americké indexy | Firemní výsledky | Souostroví | Agentura Moody's | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | Zájem investorů | Propad trhů | Partnerství | Semiconductor ETF | Manažeři | Dovoz oceli | Obchodní model | Money management | Nový celní režim | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | WKL | Obchodní přebytky | Omezení vývozu kovů | Nová cla | Podíl nezaměstnaných | Investování | Didi | Platforma TikTok | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | ČTK mluvčí | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Alibaba Jack Ma | Bert | Automobilový průmysl | Plán Číny | Poradenské společnosti | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Společnost BlackRock | Paypal Holdings | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Australský S&P/ASX | Přehled o dění | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | TikTok Global | ISM | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Japonský index Nikkei 225 | Kancléř Olaf Scholz | RCEP | Akcie 2020 | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Zasedání centrální banky | Riziková aktiva | UnitedHealth | STMicroelectronics | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Příliv přímých zahraničních investic | Americké akciové indexy | Citrix | Ondřej Hartman | Tesla | Low | Stabilita | Miliardář | Maroš Šefčovič | Španělsko | Forex kalendář | Deficit federální vlády | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Obchodní zmocněnec | Splasknutí hypoteční bubliny | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Ceny zemního plynu v USA | Shares | Rozjednané prodeje domů | Banka Goldman Sachs | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Evropské trhy | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Wells Fargo | XRP | Severomořská ropa | Alphabet (GOOGL.US) | USDIDX | FXstreet | Obchodní třenice | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Prodeje existujících domů | Obchodní přebytek | Francouzský index | Volkswagen | AUD/USD | Eskalace konfliktu | EK | Riziko | Analytik | Emise | Právo | Benchmarky | JPY | Axios | FT | Adidas | RSI | Bank of America | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | USDX | Šok | LTV | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | CZK/USD | Ceny | ETH | Financování | Recese | Pokles | Ben Bernanke | Války | Ukrajina | Analýza a prognóza | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | ASML | WTI | Prosus | USD/RUB | SMA | Biliony | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | MACD | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Trump dnes | Odborníci | Cena severomořské ropy | Celní politiky | USD/EUR | Webinář | Klima | Instituce | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | Powellovy komentáře | Donald Trump dnes | České akcie | Patrik Urban | Čínští výrobci | Index DOW | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | SMIC | 256/2004 | US30 | Zdravý rozum | VIX index | Šéf ECB | Rozhovor | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nadnárodní firmy | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | CO2 | Rostoucí ceny energií | Vietnam | Ministryně práce | Šinzó Abe | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | Zboží z Číny | Index CAC 40 | GBP/USD | ASX | VIX | RUB | Malta | Írán | EPS | Biliony dolarů | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Obchodní deník | Čínské zboží | Funkční období | Zisk | AT&T | Cena Etherea | Total | ČNB | Bank of England | American Airlines Group | EURUSD | FedEx | Demokraté | Huawei | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Obchodování | Eurostat | Prezident | Raytheon | Zemědělské půdy | Stellantis | Francouzský ministr | Kybernetické měny | Evropa | WGC | Měna | TOPIX | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | Mateřské firmy | Zprávy | Ceny ropy | Dovoz elektromobilů | Francie | Předpověď | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Německý akciový index | Biden | PYPL | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Spolková vláda | Obchody | ex | Technologické firmy | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Natixis | Japonský HDP | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Hospodářský institut Ifo | ConocoPhillips | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | PHIA | Europe 600 | Google | Miliardy eur | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Francouzský index CAC 40 | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Dovoz čínského zboží | Obavy o poptávku | Guvernér | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Dividenda | Peking | GfK | Ruský vicepremiér | DE40 | Aliance | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Technology | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Kurzy.cz | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Bitstock.com | Investování je rizikové | JP Morgan | Zdanění | Nové investice | Politici | Obchodní bilance | Podíl Číny | Brazílie | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Zemědělské produkty | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Baterie | JPMorgan | AMZN | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Domácí měny | ČTK | Novinky | Odhad letošního růstu | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | ASEAN | Crédit Agricole | Americké firmy | Mluvčí ČNB | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Čínské firmy | FOMC | Pokles zlata | European Central Bank | NIFTY | Akcie | Kupci | Výsledek amerických voleb | Čínské podniky | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | Obchodovat s akciemi | Výhody | Očkování | Podniky | Evropská investiční banka | Liou Che | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | AbbVie | Asijské seance | Louis Vuitton | AAA | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | VanEck | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | USDJPY | Etheru | Britská ekonomika | Technologie | Kapitalizácia | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Kurz | SBUX | SOK | Daně | Ministři | Tichomoří | Negativní nálada | Globální růst | Jádrová inflace | Barack Obama | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Index cen výrobců | Japonské akcie | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Obchodní rozhovory | Nasdaq-100 (US100) | Biogen | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Galapagos | ByteDance | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Zákaz cestování | Světové ceny potravin | Odveta | Investujte | Sýrie | Konkurence | Světová rada pro zlato (WGC) | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Švédská koruna | Komunikace | BYD | Společnost Disney | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Americký soud | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Růst ceny zlata | Hospodářské noviny (HN) | ESM | Makrodata | Index volatility CBOE | Zisky | Regulace | USMCA | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | MSFT | Důvěra | Streamovací služby | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | CAC 40 | ODS | HN | Davos | Russell 2000 | Ukazatel | Amgen | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Dollar | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Dialog | Burzy | Hospodářský růst | Politico | Export | UNA | Rusko | Omezení exportu | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Čínská firma | Vanadiové akcie | Kanadský premiér | Partneři | Geely | Futures na americké akcie | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Allergan | Mark Carney | Burzy v USA | Hospodářský institut | Euronext | Organizace | Index NASDAQ 100 | Výrobci elektromobilů | HSCEI | Napětí mezi Čínou a USA | Jižní Korea | Média | Technologičtí giganti | Kontrakty na ropu | FedWatch | Rozšíření | Nejlepší blue chip akcie | Plány | Toyota | Administrativa | DOGE | COVID-19 | Příliv investic | Divize společnosti | Brusel | NFP | Nejlepší vanadiové akcie | Vývoz do USA | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | ZEW | Akcie na burzách | Bitcoinový fond | Evropské akcie | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | MPO | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | XM | Admiral Markets | XAU/USD | Dotace | Evropská unie | Britský ministr financí | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Mexiko | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | LNG | Výrazný pokles | DMA | Asociace | Stimulační opatření | Výkonnost | Illumina | Televize CNBC | Nvidia Corp | Kjódó | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | OECD | CHF | BFM | Index Nikkei | Akcie firem | Zakladatel | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | MT4 | Růst tržeb | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Tim Cook | ILO | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Obchodní spory | CNN | Apple | Antidumpingová cla | Obchodní partner | Evropské indexy | Americký trh | Zahraniční společnosti | Snížení sazeb | Prime | Kurzy | Čínské ministerstvo | Partners | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Solana | Výhledy | Tranzit ruského plynu | Medvědi | SAIC | DAX | Infineon Technologies | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Ukončení konfliktu | Světová obchodní organizace | EMA | Hliník | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Mercedes-Benz | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Akcie Alibaby | Denní graf | SEC | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Dividendové akcie 2020 | Oslabení | Finanční situace | Práce | Společnost Amazon | Jihokorejský Kospi | Cíle | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nifty | Banky | Koronavirová opatření | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | FDX | Vlády | Americká vláda | INTC | Investiční společnosti | Australský index | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | NIFTY 50 | Bankrot | Netflix | Zisk na akcii | GM | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Analýza | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Vivendi | XTB | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | API | Pozice | Čínská ekonomika | Xiaomi | Demokratické strany | Měnové politiky centrální banky | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Technologický sektor | Cenné papíry | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Global Times | Americká lehká ropa WTI | Support | General Electric | Americký Senát | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Mluvčí | Investiční banka | Služby | Fox Business | OPEC | Technologie blockchain | Technologický pokrok | South China Morning Post | Řetězce | Sentiment | SNB | Události ve světové ekonomice | Výroby baterií | NYSE | Investoři | Zákaz vývozu | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Alibaba Group | Největší pokles | REGN | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Obchodní rizika | Odměny | Vzdělávání | Polsko | Čínská vláda | Reddit | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Zpravodajství | Klíčový support | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Rostoucí náklady | Ropy | RBA | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | MT5 | Předseda | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | USD | Občané | Světové hospodářství | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | AMS | Cestování | Japonské vlády | PayPal | Biotechnologická společnost | Společnosti v indexu | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Firemní zisky | Provozní výnosy | BMW | US500 | Tencent | Cena ropy | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Earnings | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Budoucí výsledky | Rakousko | EU50 | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Jihokorejský KOSPI | Markets | USD/CHF | Index CSI 300 | Nová Čína | Dividendové akcie | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Kryptoměna | Rozsáhlé investice | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Americký dolar | VaR | Blue chips | US100 | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Německá centrální banka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | 500 nejbohatších | CFD na indexy | Růst ceny | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Body | Navýšení cel | Payrolls | AMGN | ROCE | Spekulace | Navýšení | China Telecom | Americká cla | GOOGL | EU | Miliardy | PBOC | ASX 200 | KBC | Materiály | Poradci | Roadshow | Trading pro začátečníky | MasterCard | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Applied Materials | Kraft Heinz | Prodeje | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Vyšší cla | Air France-KLM | Finančníci | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Vlastnictví | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Graf dne | Čínské investice | UNCTAD | UBS Group AG | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Německý kancléř | Vytěsnění minoritních akcionářů | Protiruské sankce | Rozhodnutí Číny | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Čínské investice v Evropě
Čínské investice v USA
Čínské junk dluhopisy
Čínské komunistické strany
Čínské kryptoměny
Čínské Lenovo
Čínské letecké společnosti
Čínské měny
Čínské ministerstvo
Čínské ministerstvo dopravy

Následující klíčová slova

Čínské občanské války
Čínské obchodní praktiky
Čínské oživení
Čínské plánovací komise
Čínské platformy
Čínské platidlo
Čínské podniky
Čínské politbyro
Čínské protesty
Čínské přímé zahraniční investice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít