Pátek 18. září 2020 18:48
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Bossa live mentoring

Klíčová slova - Nové peníze

C:\fakepath\sn-16092020-lv.gif

Nabídka akcií Snowflake je rekordní nabídkou softwarové firmy

16.09.2020 Primární nabídka akcií společnosti Snowflake se stala největší letošní nabídkou ve Spojených státech a vůbec největší nabídkou softwarové firmy. Společnost z primární nabídky získala 3,36 miliardy USD (75,8 miliardy Kč), když cenu jedné akcie stanovila na 120 USD. Tržní hodnota firmy poskytující cloudová úložiště dat činí 33 miliard USD, uvedl zpravodajský server CNN.
img

Stavební práce zdražují. Ceny v zemědělství a průmyslu klesají

16.09.2020 „Narůstající ceny stavebních prací a pozemků budou účinně bránit poklesu cen na realitním trhu. Navíc nízké úrokové sazby na hypotékách napumpují na realitní trh nové peníze, které budou tlačit na růst cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce za deset let

31.08.2020 Turecká ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí nejvíce za posledních deset let. Vedla si ale lépe, než čekali analytici, protože vládě se pomocí stimulačních opatření podařilo zmírnit škody způsobené koronavirovou pandemií, i když za cenu destabilizace domácí liry. Hrubý domácí produkt (HDP) klesl meziročně o 9,9 procenta po růstu o 4,5 procenta v prvních třech měsících roku. Oznámil to dnes turecký statistický úřad.
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
C:\fakepath\zlato.jpg

Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?

27.07.2020 Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
img

Rozbřesk: ECB posiluje svoji pozici největšího věřitele eurozóny

24.07.2020 Ještě týden si musíme počkat na první inventuru druhého kvartálu, který byl zřejmě nejhorším v novodobé historii. Předběžný odhad HDP zřejmě odhalí dvouciferný propad ekonomiky, a to nejenom té české. V mezičase však ještě budeme moci alespoň trochu nahlédnout na to, co se děje v průmyslu a ve službách v letních měsících. Dnes jsou třeba na pořadu dne předběžné výsledky indexů nákupních manažerů ve Francii, Německu a v eurozóně. Už ty minulé dopadly docela dobře (zejména pokud šlo o Francii), avšak pořád bylo těžké zbavit se pocitu, že za celkovým relativně příznivým číslem chybí i zmínka o rostoucích zakázkách.
C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?

20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
C:\fakepath\bitcoin.png

Technická analýza: Bitcoin a NASDAQ

26.03.2020 Bitcoin se v tomto týdnu drží nad 6 000 USD a propad se zastavil důvodem bude určitě i uklidnění na světových trzích.
C:\fakepath\ecb-19032020-lv.jpg

ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur

19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
img

CME BTC futures výrazně zvýšil objem kontraktů a má zásadní vliv na BTC

10.01.2020 Postupná fáze dozrávání kryptoměn, pozorovatelná v posledních několika málo letech, je velkou měrou způsobena vlivem institucionálních investorů, jejichž rapidní nárůst jde na vrub kotování BTC futures na CME (od prosince 2017). Lze předpokládat, že reálná úroveň institucionální účasti je pravděpodobně vyšší než běžně používané údaje o objemu obchodování.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
img

Na trzích vítězí chamtivost. Investoři ignorují rizika

25.11.2019 „Peníze, které centrální banky pumpují do ekonomiky, končí z velké části na akciových trzích. Z tohoto důvodu mnohé akciové indexy překonávají svá historická maxima, i když ziskovost firem mírně klesá a světová ekonomika roste nejpomalejším tempem od globální finanční krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
img

Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity

27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
C:\fakepath\euro.jpg

Euro si nevšímá poklesu rizika

12.09.2019 Zdá se, že v posledních dnech tají ledy, které straší globální ekonomiku. Čína se vrací k jednacímu stolu o vzájemném obchodu se Spojenými státy a snižuje některá dříve zavedená cla. USA se zase chystají zmírnit sankce na Írán poté, co prezident Trump vyhodil ze svého týmu zatvrzelého jestřába Johna Boltona. A hrozba divokého brexitu se po schválení příslušného zákona parlamentem v Londýně výrazně snížila.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2019?

24.04.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě.
img

15 nejznámějších trendů na burze cenných papírů

28.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

27.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
img

Dolarové investice válcují akcie. Mezi Čínou a USA je dočasné příměří.

03.12.2018 Podle současné situace na trhu je zřejmé, že investory lákají dolary mnohem více než akcie. USA je v podstatě klíčovým...
img

Rozbřesk: Dochází už průmyslu dech?

09.10.2018 Česká ekonomika směřuje k slabším výsledkům a potvrdila to i včera zveřejněná čísla z průmyslu. Růst produkce o necelá dvě procenta nebyl nikterak překvapivý a ani to, že za slabšími výsledky můžeme hledat nižší výkon automobilek. Mnohem zajímavější byly jako vždy nové zakázky, které vzrostly tentokrát pouze o 2,4 %. V případě automobilek dokonce stagnovaly. Slabší výsledky sice můžeme částečně zdůvodnit možným přesunem dovolených mezi letními měsíci, avšak hlavní problém, co bude dál s evropským automobilovým trhem, až tak jednoduše ze stolu shodit nemůžeme.
img

Revoluční změny v akciovém indexu S&P 500

01.10.2018 Začátek října přináší největší změny indexu S&P 500 od roku 1999. Vzniknou a zaniknou sektory a odvětví, dojde ke změně jejich vah v indexu a některé akcie se přesunou do jiných sektorů. Změny se nejvíce dotknou sektorů informačních technologií, telekomunikací a zbytného spotřebního zboží. Změny se týkají mimo jiné většiny velmi známých FAANG titulů Alphabet (Google), Facebook a Netflix, které budou nyní patřit pod nově vznikající sektor komunikačních služeb.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila

26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
nemecko.jpg

Německo kritizuje zvýšení role ESM a plány ECB

05.08.2012 Proti zvýšené roli trvalého záchranného fondu eurozóny ESM a záměru Evropské centrální banky (ECB) obnovit nákupy státních dluhopisů ohrožených zemí eurozóny se o víkendu vyslovili někteří politici německé vládní koalice v čele s ministrem zahraničí Guidem Westerwellem a členy bavorské konzervativní strany CSU. Jeden z nich dokonce obvinil šéfa ECB Maria Draghiho z toho, že svou pozici v bance zneužívá k prosazování italských zájmů. Z Německa také znovu zazněl hlas, že by Řecko mělo opustit eurozónu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Apple | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bear | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bull | CBOE | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Demo účet | Derivát | Devizový trh | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Forexový obchodník | Futures | Grafy | High | ISIN | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Market Maker | Marže | Měna | Měna fondu | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Open interest | P/E | Peněžní trh | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Rally | Rating | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Short | Long Term | Směnný kurz | Splatnost | Spotový trh | Spread | Support | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Uplatnění opce | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Warranty | YTD | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | CAD | GBP | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Vývoj eura | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Denník | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro posiluje | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční kapitál | Finanční nástroje | Fondy | Forex obchodování | Forex tipy | Forex zdarma | Forex zprávy | ForexFactory | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční účet | Investování do komodit | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení měny | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | Státní dluhopisy | Švýcarské banky | Trh cenných papírů | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Unce zlata | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | Webináře | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Finanční nástroj | BreakEven | EIA | ING | Prodejní opce | Put | Buy | Hold | Lednový efekt | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | P.A. | P/S | ROCE | Sell | Small caps | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Barchart | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Úspěšný trader | Úspěšný investor | Cukr | Velcí hráči | Burze | Dividendové akcie | Graf EUR/USD | Investment | Markit | CNN | Microsoft | Nordea | TLTRO | Washington Post | Sója | Oslabení eura | Snižování sazeb | Expanzivní měnová politika | Kurz EUR/USD | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Prezident Fedu | Earnings | Ekonomický a strategický výzkum | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Vládní dluhopisy | Růst akcií | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Úvěrový rating | S&P | Bezpečné dluhopisy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Finanční injekce | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Zájem o akcie | Odhodlání | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Americké akciové trhy | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká ekonomika | TRY | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Obchodování forexu | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Globtrex | Devizy | Morningstar | Úspěšné investování | Purple Trading | J.P. Morgan | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Sell in May and go away | BHS | Globtrex.com | Ekonomické výhledy | Investiční firmy | Vysoké ceny bytů | Palladium | Podnikové dluhopisy | BTC/USD | Jerome Powell | Rebalancování indexů | Ropné měny | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Airbnb | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | LYNX webinář | Obchodní válka | Tržní hráči | Obchodní napětí | Podniky | Obchodovat forex | Obchodní aktivita | Globální obchodní válka | FAANG | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Nákup zlata | Výplaty dividend | Poptávka po dolaru | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Použití finanční páky | Úrokový výnos | Hodnota amerického dolaru | Primární nabídka | Obchodování se CFD | Politika Fedu | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Prezident USA | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Podnikový dluh | Obchodní rozhodnutí | Uspět na trzích | Jak uspět | Jak uspět na trzích | Primární nabídka akcií | LYNX Idea Center | Statistický úřad | Inflační očekávání | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Jak na obchodování | Pokles kurzu | Nabídka akcií | Opční obchodník | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | Ziskové obchody | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Štěpán Křeček | Silný dolar | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Kótování | Depozitní sazby | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Dolarové likvidity | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Obchodní dohoda | Vyšší úrokové sazby | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Mnoho ziskových obchodů | Automobilky | Čistý zisk | Káva | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | RPSN | Analýza dat | FRED | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Parlamentní volby | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Equity křivky | Zůstatek | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Inflační cíle | Dluhopisoví investoři | Nezaměstnanost v eurozóně | Trading Places | Financovat | Průmysl | Na burze | Centrální banka USA | Zvýšená volatilita | Nízká inflace | Problémy | Nejistoty | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Záporné úrokové sazby | Americké vlády | Oživení inflace | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Ziskovost | Stabilní společnosti | Černé labutě | Američané | Návratnost | Stoupající trend | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | CME BTC | BTC futures | CME BTC futures | Objem kontraktů | Kotování BTC | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Velikost ztráty | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Velké firmy | Akcie HP | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Ján Kopil | Koronavirus | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Velcí institucionální investoři | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Moudro | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Snowflake | Palantir | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Firemní sektor | Traderky | Medvědi | COVID-19 | Kukuřice | Bez rizika | Dodatečný kapitál | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Americký Fed | Vývoj | Guru | WP | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Buy the dip | Karanténní opatření | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Důležitý support | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | OSVČ | Komerční banky | Domácnosti | Páka | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákup aktiv | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | Poradce | Práce | Koronakrize | Údaje | Ztrátové obchody | Menší poptávka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Markus Söder | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Nové dluhopisy | Úspory | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Finanční pomoc | Surové ropy | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Christos Staikuras | Volvo | Náklady na financování | Blízký východ | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | Soud | Dovoz | Vývoz | Státy eurozóny | Historicky nejnižší | Zadlužení | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské země | Bundesbanka | Manažeři | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | ČR | Salesforce | Spolkový sněm | Bild am Sonntag | Kvalitní akcie | Teorie černé labutě | Trend is your friend | Bezpečný dolar | Covid | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Stimulační program | Peníze z vrtulníků | Postupy centrálních bank | Spuštění hyperinflace | Koloběh zadlužení | Rétorika centrálních bank | Řízení cen | Tolerance rizika | Doordash | Ocenění | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Investice do robotiky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Ostatní vzácné kovy | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj peněžního agregátu M1 | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Vepřové maso | Důvěra | Klesající tendence | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Narůstající ceny | Firma Snowflake | Nabídka Snowflake | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Frank Slootman | Altimeter Capital | ICONIQ Capital | ICONIQ | Redpoint Ventures | Sequoia | Sutter Hill | Firma Berkshire | Výjimečná investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Nové kryptoměny
Nové kvantitativní uvolňování
Novela zákona
Novela zákona o ČNB
Novela zákona o dluhopisech
Nové makroekonomické zprávy
Nové měny
Nové metody
Nové obchodní příležitosti
Nové obzory

Následující klíčová slova

Nově prodané domy
Nové protiíránské sankce
Nové statistiky z Číny
Nové stavby a stavební povolení
Nové studie
Nové trhy
Nové úvěry
Nové volby
Nově zahájené stavby domů
Nové zakázky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live mentoring
Potvrďte prosím... Zavřít