Pondělí 26. září 2022 02:54
reklama
Coinfy
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Purple Trading Room
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Nákup akcií

img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
C:\fakepath\akcie-22082022-1.png

Nastal konečně čas na nákup akcií?

22.08.2022 Letošní rok na akciových trzích rozhodně není nudný. Výpadky v dodavatelských řetězcích, vysoké ceny ropy a dalších komodit, desítky let nevídaná inflace, kterou se centrální banky zatím marně snaží dostat pod kontrolu, zvyšování úrokových sazeb v bezprecedentním tempu, a válka na Ukrajině. To vše je zcela ojedinělý mix velkých událostí, který akciové trhy rozhodně nenechal v klidu.
img

Thomas Barkin: Ne každá recese je jako velká recese

15.08.2022 Hlavní americké indexy, DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 uzavřely v pátek růstem. Stále se domníváme, že jde o nelogické chování investorů. Nicméně i v tom může být jistá logika. Je možné, že mnozí věří, že prudký nárůst inflace v USA je u konce, a nyní očekávají, že se vrátí k 2% cíli. To nevíme jistě. Co s tím má společného nákup akcií, pokud bude americká centrální banka pokračovat ve zpřísňování? Akciový trh je stále stejný trh jako měnový trh s velkým počtem účastníků, kteří ne vždy obchodují podle obecně uznávané logiky. Proto se akciový trh pravděpodobně dříve nebo později stane medvědím. Nemůžeme však popřít fakt, že akcie a indexy jsou nyní na vzestupu. Proto je v každé neobvyklé situaci důležité obrátit se na technickou analýzu.
img

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie měsíce

25.07.2022 Výsledková sezóna amerických společností je v plném proudu a to s sebou přináší i zvýšenou volatilitu. Výjimkou tak nejsou pohyby o desítky procent po oznámení pozitivních, či negativních hospodářských výsledků. Velké cenové pohyby tradičně lákají obchodníky a spekulanty, kteří se na nich snaží vydělat. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za červenec. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Momentálně se Dogecoin blíží k bodu zlomu pro dlouhodobé investory

07.07.2022 Podle Coinmarketcap je Dogecoin (DOGE) aktuálně desátou největší kryptoměnou. Jeho tržní kapitalizace (cap) je nižší než 9 miliard dolarů. V posledním měsíci tato kryptoměna zaznamenala velký propad. Pro investory by to být ovšem mohla být příležitost.
img

Nabídka akcií skupiny Coloseum začne ve středu na pražské burze Start

21.06.2022 Skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku svých akcií prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha. Půjde o 425 tisíc kusů akcií, které mohou představovat až 38% podíl společnosti. Od investorů chce získat minimálně 100 milionů korun. Upisovací období potrvá do 12. července. Nabídky bude možné podávat v cenovém rozpětí 246–304 Kč za akcii a minimální velikost objednávky bude 100 ks akcií.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních veřejných nabídek akcií v USA a v Evropě klesla o 90 procent

06.06.2022 Hodnota primárních veřejných nabídek akcií (IPO) ve Spojených státech a v Evropě od začátku roku klesla o 90 procent. Hlavním důvodem je válka na Ukrajině a růst inflace i úrokových sazeb, což přimělo podniky odložit plány na prodej akcií. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje list Financial Times (FT). Celkem 157 společností získalo do konce května z nabídky akcií 17,9 miliardy USD (411,7 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni 628 firem získalo 192 miliard USD.
img

Potenciální nákup akcií Starbucks Corporation (SBUX) (spotřebitelský sektor/restaurace)

24.05.2022 Akcie Starbucks již byly pod tlakem pandemického faktoru COVID-19, vnitřních finančních důvodů a poté pod tlakem politického rozhodnutí opustit Rusko vedlo ke ztrátě části zisku a nedůvěře několika investorů. Ale ty nejdůležitější problémy, byť ne kritické, jsou přítomnost záporného vlastního kapitálu, vysoká úroveň dluhu a neatraktivní hodnoty poměru cena/zisk (P/E) 19,58x oproti hodnotě 17,1x v odvětví a 15,1 x na trhu, stejně jako poměr ceny a zisku (PEG), který je 1,4x. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu ve výši 16,024 miliardy USD je 8,761 miliardy USD, ale zároveň je dluh společnosti dobře pokryt provozním cash flow ve výši 33,1 % a je kompenzován 11,5násobným pokrytím EBIT. Vysoká výše dluhu vznikla na pozadí zpětného odkupu akcií společností. Kvůli kapitálové disparitě je obtížné odhadnout návratnost vlastního kapitálu (ROE) Starbucks. Obecně nebyly za poslední 3 měsíce zjištěny žádné znepokojivé události a ani nebyly pozorovány důvěrné prodeje akcií.
img

Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum

16.05.2022 Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Buffett opakovaně prohlásil, že nákup akcií Occidental Petroleum je jeho dlouhodobou sázkou na růst cen ropy, z čehož profitují marže společnosti. Společnost působí ve Spojených státech amerických. Occidental jako takový je nyní již v top 10 „holdingech“ fondu Berkshire, který vlastní více než 15,2 % celkových akcií společnosti. Berkshire také zvýšila svou pozici v akciích amerického ropného gigantu Chevron.
img

Je ten správný čas na nákup akcií AMZN?

11.05.2022 Spotřebitelé se před pandemií koronaviru stále více obraceli k elektronickému obchodování, avšak v roce 2021, kdy globální trh vzrostl na více než 4,9 bilionu dolarů, se tento trend ještě zvýšil. Zhruba stejně prudce rostly i světové výdaje na cloudovou infrastrukturu, které budou nejspíše pokračovat vzhledem k tomu, jak se bude zvyšovat míra akceptace a poptávka po datech.
img

VIDEO: Berkshire Hathaway s veľkými nákupmi

02.05.2022 Investičný konglomerát, ktorý je vedený legendárnym Warrenom Buffettom, reportoval výsledky za prvý kvartál tohto roka. Firma síce mala vyššie náklady v niektorých segmentoch, avšak celkovo dosiahla slušný zisk. Čo je však zrejme dôležitejšie je to, že Berkshire Hathaway minula zhruba 40 miliárd USD na nákup akcií nových firiem, alebo zväčšenie objemu súčasných pozícií. Čo pribudlo tejto firme do portfólia za posledný kvartál a aké mala problémy? Dozviete sa v našom videu.
img

Akcie Twitter v hledáčku Elona Muska. Odkoupí Twitter za 54,20 USD za akcii?

20.04.2022 O akcie Twitter (TWTR) projevil zájem zakladatel a majitel automobilky Tesla Elon Musk. Ten nedávno koupil větší část akcií této společnosti. Následně přišel s nabídkou na odkoupení celé firmy za 2,9 miliardy USD. Povede se nejbohatšímu muži na světě odkoupit Twitter? A jak se proti tomuto kroku daná společnost brání?
C:\fakepath\trader-13042022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.04.2022 1) Míra inflace v Británii v březnu stoupla na sedm procent z únorových 6,2 procenta, a je tak nejvýše od března 1992. Meziroční zvýšení spotřebitelských cen bylo výraznější, než očekávala většina ekonomů oslovených agenturou Reuters, kteří předpovídali nárůst cen o 6,7 procenta. Za tímto nárůstem stál široký růst cen, od pohonných hmot až po potraviny a nábytek. Informoval o tom dnes britský statistický úřad (ONS).
C:\fakepath\Musk.jpg

Bývalí akcionáři Twitteru žalují Muska kvůli pozdnímu oznámení koupě akcií

13.04.2022 Bývalí akcionáři společnosti Twitter Inc. žalují Elona Muska, protože podle nich oznámil nákup akcií Twitteru později, než mu ukládá zákon. Tvrdí, že kvůli tomu, že příliš dlouho čekal se zveřejněním koupě podílu 9,2 procenta akcií, je připravil o peníze a sám mohl další akcie nakupovat za nižší ceny, píše agentura Reuters.
img

Twitter v premarketu prudce roste, reaguje na nákup akcií Muska

04.04.2022 Akcie Twitteru rostou v premarketu téměř o 30 % v reakci na zprávy SEC, která odhalila vlastnictví akcií společnosti Elonem Muskem.
img

Moskevská burza se zítra otevře i pro akcie. Čeká se krach, ale Kreml má na záchranné nákupy vyčleněno v přepočtu přes 220 miliard korun

23.03.2022 Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
img

Akcie rostou po zprávách, že Ukrajina netrvá na členství v NATO

08.03.2022 Večer jsme svědky silné korekce na akciových trzích. Investoři se vrhli na nákup akcií po zveřejnění informací, že Ukrajina nebude trvat na členství v NATO. Taková deklarace je důležitým krokem směrem k vyjednávání s Ruskem. Konec války to však neznamená a je otázkou zda se obě strany konfliktu dohodnou na zastavení bojů.
img

Ruské akcie byly vyřazeny z indexů rozvíjejících se trhů

03.03.2022 MSCI Inc. a FTSE Russell vyřazují ruské akcie z široce sledovaných indexů, čímž je izolují od velkého segmentu investičních fondů.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko dočasně zakáže cizincům prodávat ruská aktiva, nechce politický tlak

01.03.2022 Rusko dočasně zakáže zahraničním investorům prodávat ruská aktiva, aby se ujistilo, že se rozhodují uvážlivě, nikoliv pod politickým tlakem. Na dnešním zasedání ruské vlády to řekl premiér Michail Mišustin. Vláda také využije svého rozsáhlého státního investičního fondu, ze kterého vezme až jeden bilion rublů (přes 223 miliard Kč) na nákup akcií ruských společností.
img

General Dynamics roste díky zakázce od polské armády

18.02.2022 General Dynamics (GD.US) patří mezi největší společnosti amerického sektoru Aerospace & Defense. Zabývá se produkcí vojenského zařízení a technologickým vývojem ve vojenském, vesmírném a IT sektoru.
C:\fakepath\velci-investori-06022022-1.png

TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street

07.02.2022 Každý investor sní o tom, že jednoho dne bude vlastnit takové portfolio akcií, ve kterém bude téměř nemožné prodělat peníze. Pokud je toto i vaším snem, můžete se inspirovat těmito třemi giganty, kteří vlastní podíl téměř ve všech akciových společnostech, na které si vzpomenete.
C:\fakepath\LGES.jpg

Akcie výrobce baterií pro elektromobily LGES debutovaly silným růstem

27.01.2022 Akcie jihokorejské společnosti LG Energy Solutions (LGES) dnes na burze v Soulu debutovaly růstem o 99 procent, než část zisků smazaly a den uzavřely silnější o 68 procent. Firma se tak stala druhým nejhodnotnějším podnikem v Jižní Koreji a primární veřejná nabídka (IPO) jejích akcií je největší v zemi, informovala agentura Reuters. LGES dodává baterie výrobcům elektromobilů, jako je Tesla, Volkswagen, General Motors a další.
C:\fakepath\akcie-adobe-11012022.png

Akcie Adobe Inc – kdo koupí, neprohloupí?

11.01.2022 Kdo by neznal společnost Adobe Inc, autora PDF dokumentů a výrobce grafických programů Adobe Photoshop, Adobe Illustrator či programů pro publikování nebo čtení PDF dokumentů. V posledních pár týdnech akcie Adobe prošly hezkou korekcí, proto se domnívám, že opravdu kdo koupí, neprohloupí.
C:\fakepath\akcie-10012022-1.png

Jak jsem podlehla šílenství ohledně „meme stocks“

10.01.2022 Už několik let využívám začátek nového roku k bilancování toho, co se mi v uplynulém roce v obchodování dařilo a co se moc nepovedlo. Nedá mi nepodělit se, co spadá do druhé kategorie ne moc vydařených obchodů: nákup akcií BlackBerry Ltd., ke kterému jsem se nechala strhnout v rámci šílenství ohledně meme stocks.
C:\fakepath\amazon-06012022-1.png

Do nového roku vstupte s akciemi Amazonu

06.01.2022 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii společnosti Amazon.com Inc, členovi elitní akciové skupiny FAANG, která se po novoroční korekci nachází na hezkém supportu a nabízí tak zajímavou obchodní příležitost.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 21. prosince 2021

21.12.2021 Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová během tiskové konference podpořila strach, nejistotu a pochybnosti (FUD) týkající se regulace kryptoměn v zemi. Jak informoval místní zpravodajský server, na dotaz k růstu digitálního obsahu odpověděla následovně:
img

Americké akcie pokračují v rally díky ustupujícím obavám z omikronu

09.12.2021 Akciové indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones se ve středu uzavřely výše již čtvrtý nebo pátý den v řadě, a dosáhly tak svých historických maxim, od nichž se odrazily až po několika týdnech. Lze konstatovat, že trh se rychle vzpamatoval z korekce a investoři se opět vrhli na nákup akcií různých společností zahrnutých ve výše uvedených indexech. Proto se americký akciový trh nadále obchoduje směrem vzhůru.
C:\fakepath\trader-18112021-36-zm.png

Akcie indické Paytm se při debutu na burze propadly o více než pětinu

18.11.2021 Akcie indické digitální platební platformy Paytm se při svém debutu na burze v Bombaji propadly o více než 20 procent. Nabídka akcií firmy přitom byla doposud největší primární nabídkou v Indii, uvedl zpravodajský server BBC. Paytm z nabídky získala 183 miliard rupií (54,9 miliardy Kč).
img

AMD akcie raketově rostou. O čipy EPYC má zájem Meta (Facebook)

10.11.2021 AMD akcie opět trhají rekordy. Firma reportovala další výborný kvartál, který si zevrubně rozebereme v rámci fundamentální analýzy. Také navázala významnou spolupráci s firmou Facebook, nyní přejmenovanou na Meta. AMD navíc přichází i s novými procesory, které jsou speciálně určené pro datová centra. K tomu všemu nadále přetrvává problém s nedostatkem čipů na trhu. Je tedy správný čas na nákup akcií AMD?
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Expert: Nejvyšší výnos letos přinesla riziková aktiva, ropa a české akcie

13.10.2021 V letošním roce přinesly investorům nejvyšší výnos riziková aktiva. Nejvíce vzrostla cena ropy, o 56 procent. Následovaly akcie na pražské burze, které se podle indexu PX zhodnotily o 32,4 procenta. Naopak největší propad zaznamenala cena zlata, která klesla o 7,5 procenta. Na on-line konference na téma Kryptoměny, investiční zlato to řekl partner společnosti EMUN Partners Family Office Leoš Jirman.
img

Lidem v Česku zdraží uhlí, měli by se předzásobit, zima bude tuhá. Z růstu cen uhlí, plynu i elektřiny těží hlavně Rusko, tamní burza je na rekordu

20.09.2021 Lidé v Česku se musí připravit na citelné zdražování uhlí. Pokud nemají na zimu, která bude podle předpovědí nadprůměrně mrazivá, dostatečné zásoby, nechť se předzásobí co nejrychleji. Celosvětově totiž cena uhlí zvláště v posledních týdnech prudce stoupá. Za letošní rok se světové ceny uhlí více než dvojnásobily (viz graf níže).
img

Zemní plyn pro české domácnosti výrazně zdraží. Rusko omezuje své dodávky, v celé EU je tak plynu málo

08.09.2021 Světu, zejména pak Evropě vážně hrozí „plynový hladomor“. Největší americká banka proto svým klientům doporučuje nakupovat akcie Kremlem ovládaného Gazpromu. I Češi by měli využít posílení koruny a spíše než do nábytku v Polsku investovat do akcií ruského podniku – a svézt se tak na vlně momentálního prudkého zdražení plynu.
C:\fakepath\Robinhood-Outage-Hero-2.png

Robinhood chce vstupem na burzu získat až 2,3 miliardy dolarů

19.07.2021 Americká makléřská společnost Robinhood Markets chce z chystané primární veřejné nabídky akcií (IPO) na trhu Nasdaq v New Yorku získat až 2,3 miliardy dolarů (50 miliard Kč). Firma dnes oznámila, že nabídne 55 milionů akcií v cenovém rozpětí 38 až 42 dolarů za akcii. S plánovaným oceněním celé firmy kolem 35 miliard dolarů (760 miliard Kč) by šlo o jednu z největších nabídek akcií.
C:\fakepath\investice-14062021-1.jpg

Jak je možné investovat 10 000 USD?

14.06.2021 Abychom našli správnou odpověď na otázky jak a kam investovat 10 000 USD, měli bychom vzít v úvahu několik věcí. Nejprve cíle a období investic. Pokud je období poměrně krátké, pak je možné riskovat a zvážit agresivní metody investování. Pokud potřebuje člověk peníze, které chcete investovat, použít za pár měsíců nebo spíše roků, může si vybrat možnost jejich investování do akcií, které mohou během let přinést zisk. Proto jsou investiční horizonty velmi důležitým parametrem.
C:\fakepath\banky-03052021.jpg

Akcie bank jsou překvapivě nízko

03.05.2021 Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
img

Rychlé shrnutí

28.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci bez výraznější změny. Index S&P 500 klesl o 0.02 %, Dow Jones odepsal 0.01 % a Nasdaq 0.34 %.
C:\fakepath\krypto-14042021.jpg

Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť

14.04.2021 Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.
img

AstraZeneca

25.03.2021 EMA stojí za bezpečností vakcíny AstraZeneca. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek 18. 3. 2021 uvedla, že vakcína od společnosti AstraZeneca nesouvisí s celkovým zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin. Celkové výhody převažují nad riziky.
C:\fakepath\akcie-14032021.png

Využije dlouhodobý investor do akcií technickou analýzu?

13.03.2021 K napsání tohoto článku mne vedlo shlédnutí streamového videa jednoho nejmenovaného zpravodajského portálu pro investory, jehož tématem byla technická analýza praktikovaná na cenách akcií. Hostem moderátora byl technický analytik, který předvedl standardní výkon na denních grafech. Vzhledem k reakcím sledujících právě tento fakt mohl být kamenem úrazu. V některých případech diváci vzhledem k dotazům očekávali od technické analýzy něco co nemohli dostat. Jiní sledující rovnou vyjádřili svůj negativní názor. Dlouhodobí investoři všeobecně neuznávají technickou analýzu. Věřím, že z jejich pohledu musí analýza denního grafu vypadat poněkud směšně vzhedem k tomu, že jejich cílem je vlastnit akcie v některých případech ideálně doživotně. Pohled na cenu při nákupu akcií beru v úvahu. Osobně bych měl problém vlastnit akcii s vědomím, že jsem nakoupil desetileté high... Co sleduji před nákupem akcie na cenovém grafu a co z technické analýzy používám si povíme dnes.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
C:\fakepath\wallstreet.jpg

Šéf Robinhoodu se omluvil za omezení nákupu některých akcií

19.02.2021 Šéf americké makléřské společnosti Robinhood Vlad Tenev se omluvil zákazníkům za to, že platforma minulý měsíc zablokovala nákup některých akcií. Před sněmovním výborem pro finanční služby amerického Kongresu vypovídali kromě Teneva také například manažeři hedgeových fondů, šéf společnosti Reddit či podporovatel a organizátor koordinovaných nákupů akcií GameStop. Prudké výkyvy cen některých akcií po koordinovaném postupu drobných investorů v lednu způsobily značné ztráty některým velkým investičním fondům, a vyvolaly otázky ohledně přísnější regulace trhu.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
img

🥈 Bude stříbro opakovat úspěch GameStopu?

29.01.2021 Trhy se v poslední době zaměřily na boj mezi retailovými investory z Redditu a hedgeovými fondy se svými short pozicemi na malé americké firmy. Objevila se však nová myšlenka, a to nakupovat stále relativně levné stříbro. Stane se tento kov novým Gamestopem? Můžeme s novou rally na stříbře počítat?
C:\fakepath\investice-18012021.png

Benjamin Graham a jeho investiční principy

18.01.2021 Existuje spousta známých knih a publikací, které vám mohou přinést plno rad a zlepšit vaše schopnosti při investování. Jedna z nejlepších knih, kterou doporučuje i sám Warren Buffet je Inteligentní investor od Benjamina Grahama. V této knize vysvětluje autor základní principy a pravidla kvalitního investování. Na jedny z nejzákladnějších principů z této knihy se podíváme v tomto článku.
img

Jak nepřijít o majetek v roce 2021?

10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
C:\fakepath\wall street.jpg

Investoři v USA si na nákup akcií půjčují rekordní objemy peněz

03.01.2021 Navzdory výraznému růstu akciových trhů od jarního propadu, za kterým stála první vlna pandemie covidu-19, zájem o akcie nepolevuje. Například ve Spojených státech lidé čím dál více investují s pomocí pákového efektu, což znamená, že si na nákup akcií půjčují. Takový postup už byl ale v minulosti mnohokrát předzvěstí propadu cen, upozorňuje list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

21.12.2020 Globálna ekonomika si v tomto roku prešla ťažkými časmi, čo sa prejavilo výrazným hospodárskym útlmom vďaka pandémii koronavírusu. Dá sa povedať, že všetky rizikové aktíva vrátane akcií, komodít, či mien rozvojových krajín pokračovali minulý týždeň v raste. Postupné zavádzanie vakcinácie vo svete zlepšuje ekonomické vyhliadky. Vo všeobecnosti sa očakáva, že v druhej polovici budúceho roka by malo vďaka vakcinácii dôjsť ku globálnemu hospodárskemu oživeniu. Ako je však zvykom, vývoj cien na burzách reaguje na takéto udalosti v predstihu, a preto už teraz je oživenie do istej miery (najmä v cenách komodít) započítané. Dôkazom toho je aj vývoj cien kovov využívaných v priemysle ako je meď, ktorého cena zaznamenala z marcových miním nárast o viac ako 80 percent. Ešte lepšie sa však darilo rope. Cena ropy Brent zaznamenala z aprílových miním nárast až o viac ako 220 percent. Dopyt po komoditách, a teda aj vývoj ich cien, sú priamo závislé od vývoja ekonomiky.
C:\fakepath\investice.png

Alternativní investice

16.12.2020 Pod pojmem investice si většina lidí představí vkládání své práce nebo svých příjmů do jiných aktiv, jiné práce nebo projektu s vidinou toho, že jim takto investované prostředky v budoucnu přinesou zisk. Lidé se investování živí, někteří pouze spoří na důchod a někteří mohou ve světě investic najít i koníček a zálibu.
C:\fakepath\XTB_ETORO.PNG

XTB vs. eToro: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování akcií

04.11.2020 XTB s radostí zavedlo od října 2020 obchodování s fyzickými akciemi a ETF bez komise. Jediným limitem je částka 100 000 EUR kumulativního objemu měsíčně. Aby si mohli všichni zájemci představit, jak bezkomisní obchodování akcií u XTB probíhá, podívejme se na konkrétní příklad nákupu akcií u XTB a u konkurence, konkrétně u eToro.
C:\fakepath\XTB_FIO.PNG

XTB vs. Fio: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování

02.11.2020 XTB s radostí zavedlo od října 2020 obchodování s fyzickými akciemi a ETF bez komise. Jediným limitem je částka 100 000 EUR kumulativního objemu měsíčně. Aby si mohli všichni zájemci představit, jak bezkomisní obchodování akcií u XTB probíhá, podívejme se na konkrétní příklad nákupu akcií u XTB a u konkurence, konkrétně u Fio banky.
img

Investoři již objednali celou emisi Pilulka.cz na nejvyšší ceně, úpis ale naplno pokračuje

14.10.2020 Investoři již pohledem knihy objednávek emise akcií Pilulka.cz, která míří v dosud nejúspěšnějším úpisu na trh START pražské burzy, objednali celou emisi a to na nejvyšší ceně upisovacího pásma. Z aktuálního stavu knihy objednávek vyplývá, že na ceně 424 Kč je 911 nákupních pokynů na celkem 886.960 ks akcií Pilulka.cz. Nabízeno je 800 tisíc akcií. Úpis akcií Pilulka.cz pokračuje do 20. října, dle níže popsaného procesu zřejmě dojde na krácení jednotlivých objednávek.
C:\fakepath\akcie.jpg

Idem kúpiť prvé akcie...

08.09.2020 Tento mesiac sa chystám urobiť svoj úplne prvý nákup akcií. Konkrétne sa bude jednať o akciu jednej "spoločnosti", ktorá je môjmu srdcu veľmi blízka.
img

Investoři, zbystřete! Pokud vyhraje Biden, připravte se na přechod na zelenou ekonomiku

26.08.2020 Navzdory tomu, že ceny tzv. zelených akcií vzrostly, nepřestáváme věřit, že mají dobré dlouhodobé vyhlídky, a že by je měl do svého portfolia zařadit každý dlouhodobý investor. Jejich politický kapitál se bude postupně dál zvyšovat, což přispěje k odklonu ekonomiky od vysokých uhlíkových emisí směrem k zelené budoucnosti. Tento trend ještě podtrhuje velký plán Joe Bidena na podporu čisté energie. Zaměřili jsme se proto na 28 akciových titulů, které vám mohou zajistit podíl na čisté energii.
img

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru

14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
C:\fakepath\analytics-chart-data-187041.jpg

Investovanie do komodít

23.06.2020 Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna. Ja sám som po páde ropy na negatívne hodnoty nakúpil ropné ETFko a urobil na tom zaujímavý zisk za mesiac 17%.
C:\fakepath\wall street.jpg

CNN: K nerovnosti v USA přispívají i akciové trhy

19.06.2020 Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská už před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji nyní ale díky hotovosti, kterou na něj hrnou vlády a centrální banky, ještě zhoršuje, protože držení akcií je rozšířeno především mezi bohatými. Píše o tom zpravodajský web CNN Business.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské investice v USA byly loni nejnižší od roku 2009

11.05.2020 Přímé investice Číny ve Spojených státech loni klesly nejníže od recese v roce 2009. Pokles odráží napětí mezi oběma největšími ekonomikami a omezení zahraničních investic, k němuž přistoupila čínská vláda. Celkem investice klesly na pět miliard dolarů (125,5 miliardy Kč) z 5,4 miliardy USD v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium Group a Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\MT4-chart.jpeg

Ako na investovanie či obchodovanie komodít

04.05.2020 Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna.
img

10 tipů Fidelity International pro období volatility

28.04.2020 Jaký je dopad koronaviru na trhy, odkryjí následující měsíce. Zatím trhy reagují vysokou mírou volatility. Akciové trhy budou vždy procházet obdobím, v němž budou ceny prudce kolísat – to je úplně normální. Důvodem jsou obvykle negativní ekonomické zprávy nebo politická krize. Je pochopitelné, že prudké cenové výkyvy mohou probudit nejistotu mezi investory a motivovat je ke změně dlouhodobé strategie a impulzivnímu prodeji cenných papírů. Tato kolísání na trzích, neboli volatilita, mívají krátký život, a takové výprodeje jsou předčasné. Většina odborníků souhlasí: Nejlepší, co můžete udělat během takových psychicky náročných období na trzích, je zůstat a proplout.
img

5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

06.03.2020 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
C:\fakepath\92aceed0-07ea-11ea-bdfb-ff8cbbbb3a59.jpg

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA smazaly většinu ztrát, euro k dolaru kleslo

16.02.2020 Americké akcie v pátek kvůli nejistotě související s epidemií onemocnění způsobného novým koronavirem a slabší statistice mírně klesaly. Indexům S&P 500 a Nasdaq se ale nakonec podařilo ztráty smazat a uzavřít se ziskem díky výsledkům hospodaření výrobce čipů Nvidia a odpolední zprávě, že Bílý dům zvažuje daňové pobídky na nákup akcií.
img

Cena akcií společnosti Tesla je pravděpodobně silně přestřelená

04.02.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Tesla je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou v ceně akcie, resp. v její tržní kapitalizaci společnosti, zaceněna.
img

Cena akcií Applu je silně přestřelená

30.01.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Apple je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou zaceněna v ceně akcie, resp. v tržní kapitalizaci společnosti.
C:\fakepath\tesla obrz.png

Akcie Tesly na 800 USD?

24.01.2020 Ahojte tradeři, dnes se podíváme na situaci kolem Tesly a co nám ukazují grafy.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
C:\fakepath\delta-hp-morgan-stanley.png

Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley

17.01.2020 Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.
img

Predikce vývoje finančních trhů - LEDEN 2020

05.01.2020 Růst akciového trhu se v roce 2020 zpomalí, event. zastaví. Trhy nemohou konzistentně rok co rok růst, korekce je nevyhnutelná. Nicméně zachytit tržní vrchol je obtížnější než tržní dno. Problém současné ekonomiky spočívá mj. v tom, že nadměrná likvidita vložila příliš mnoho peněz do příliš mnoha rukou. To způsobilo obecnou cenovou inflaci většiny aktiv. Malým symbolickým příkladem této situace je vánoční stromek v hotelu Kempinski Bahia ve VIP středisku Marbella na Costa del Sol v Andalusii. Ozdoben diamantovými šperky má hodnotu okolo 356 mil. Kč. Letitá zkušenost říká, spojí-li se aktiva dohromady, společně také padají. Vzhůru eskalátorem (pomalu), dolů výtahem (rychle).
img

Predikce vývoje finančních trhů - PROSINEC 2019

03.12.2019 Z dlouhodobého náhledu jsou známky nadcházející ekonomické krize stále zřetelnější. Trhy jsou zásobeny likviditou, kreditní expanze pokračuje. Ceny akcií se nacházejí před tržním vrcholem. Nezdravý vývoj signalizují ať již periferní signály historických aukčních rekordů na trzích s uměním, tak i markantnější ukazatele např. v podobě dramaticky rostoucích bankrotů v Číně. Právě tento fakt může být dalším katalyzátorem pro oslabení trhů v roce 2020.
img

Jak začít investovat v roce 2019 – akcie, burza a forex

07.11.2019 Žádný učený z nebe nespadl. Pokud máte v plánu zhodnotit své úspory prostřednictvím investování na burze, je dobré se dostatečně připravit. Investování s sebou nese riziko, můžete přijít nejen o celé své úspory, ale také o více, pokud se rozhodnete pro rizikové obchodování na páku.
img

Konec obchodní války je na obzoru. Trhy reagují růstem

05.11.2019 „Investoři chtějí být přítomni na burze v okamžiku uzavření dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Předpokládá se totiž, že v důsledku ukončení obchodních válek trhy výrazně vzrostou. Již nyní proto můžeme pozorovat zvýšený zájem investorů o nákup akcií,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejziskovější firma světa jde na burzu. Akcie ostatních firem padají

03.11.2019 Saúdskoarabský ropný podnik Saudi Aramco hodlá ještě do konce letošního roku vstoupit na rijádskou burzu. Korunní princ pouštního království Muhammad bin Salmán sní o tom, že by upsání akcií na burze mohlo podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, ohodnotit až na dva biliony dolarů. To by znamenalo, že firma je zhruba osmkrát hodnotnější než všechno to, co se letos vyprodukuje na území České republiky, tedy než hrubý domácí produkt Česka.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Americký index ISM posílá akcie k ledu

02.10.2019 Reakce akciových trhů na předstihové ukazatele nebývají příliš silné, nicméně u včerejšího indexu ISM se ukázalo, že výjimky potvrzují pravidlo. Americký index popisující aktivitu ve zpracovatelském průmyslu včera klesl na nejnižší úroveň od poslední recese v USA, konkrétně června 2009. To byl silný signál pro obchodníky, kteří vzápětí začali akcie mohutně vyprodávat. O to podstatnější budou zítřejší obdobné indexy ISM ze sféry služeb, které jsou velmi důležitou součástí tvorby celkového HDP v zemi. Zklamání i v tomto ukazateli by propady akcií dále prohloubilo. Index S&P 500 včera přišel o 1,2 %, když hned čtyři sektory klesly o více jak dvě procenta. Nejhůře se dařilo průmyslovým podnikům (-2,4 %), těžařům komodit, energetickým společnostem (obě odvětví -2,3 %) a finančním institucím (-2,1 %), které hlavně oslabovaly pod tíhou padajících dluhopisových výnosů. V plusu neuzavřel žádný sektor, nejmenší ztráty byly patrné u defenzivních titulů jako u prodejců základního spotřebního zboží nebo utilit.
C:\fakepath\ipo.jpg

Co je to IPO?

10.09.2019 Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
img

Petr Čermák (investor) o value investování, určení vnitřní hodnoty akcií a chování při výprodejích akcií

09.09.2019 Hrozba recese a obchodních válek dále ovládá trhy. Úrokové sazby dluhopisů padají a investoři alokují svůj kapitál do hotovosti nebo hodnotových akcií. Existují ještě příležitosti na nákup akcií? Jak poznat, jaká je jejich správná cena a kdy jsou podhodnocené?
C:\fakepath\http___prod-upp-image-read.ft.jpg

Šéf Deutsche Bank bude investovat 15 procent mzdy do akcií banky

02.09.2019 Šéf největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank Christian Sewing bude od září vynakládat 15 procent své měsíční čisté mzdy na nákup akcií podniku. Vyplývá to z dnešní zprávy pro regulátory, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva je oficiálním potvrzením slibu, který Sewing učinil letos v červnu při prezentaci rozsáhlé restrukturalizace banky.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019

12.07.2019 Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
img

Akciový výhled: Globální akcie vykazují největší odklon od roku 2007

09.07.2019 Společnost dosáhla zásadního bodu zlomu na několika frontách, což bude mít zásadní dopad na globální akcie i investory. Dosáhli jsme konce globalizace, jak ji známe od počátku osmdesátých let minulého století. Životní prostředí, nerovnost, úvěry a globální nabídkové řetězce vykazují obrovskou nerovnováhu.
C:\fakepath\eurusd-04042019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.4.2019

04.04.2019 Americké akcie během včerejšího obchodování posílily díky nadějím na dosažení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. K růstu velkou měrou přispěly akcie výrobců čipů, jejichž tržby jsou silně závislé na Číně.
img

Hodnotové investování v LYNX Idea Center

19.03.2019 Funkční investiční strategie je základním pilířem pro efektivní a úspěšně obchodování na burze. Každý investor by si měl postupně vybudovat svoji strategii, která odpovídá jeho povaze, možnostem, přijatelnému riziku a v neposlední řadě očekávanému zhodnocení.
img

Investice do lithia – 3 nejlepší lithiové akcie pro rok 2019

04.03.2019 Lithium je kov hojně využívaný pro výrobu baterií. Používá se při výrobě elektromobilů, chytrých telefonů, tabletů a další populární spotřební elektroniky.
img

Co se skrývá za růstem akcií?

21.02.2019 I když se ekonomika v US přehřívá a dočkali jsme se zvyšování sazeb, tak musíme brát v potaz i faktor, který bude určitě hrát roli v dalších měsících. Na začátku ledna stav v ekonomice nevypadal nejlépe. Změnila se však samotná monetární politika Fedu, která do vysoké míry ovlivnila trhy. Tímto rozhodnutím bylo zrušení zvyšování sazeb v roce 2019 (vysoká pravděpodobnost) a teoreticky uvažování o možném mírném zvýšení, resp. snížení.
img

Investice do stříbra: Nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2019

12.02.2019 Stříbro je mezi investory tradičně velmi populární komoditou. Nyní, když turbulence na světových akciových trzích opět nabírají na síle, se investoři tradičně uchylují k drahým kovům jako k bezpečným přístavům v době nejistoty. Investice do stříbra určitě nepatří mezi minoritní typ investování.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Tipy na akcie těžařů zlata pro rok 2019

01.02.2019 V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.
img

Nejlukrativnější akcie těžařů zlata v roce 2019

01.02.2019 V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.
img

CNBC: Apple je mezi investory nejméně oblíbený od roku 2005

08.01.2019 Americká společnost Apple se stala nejméně oblíbenou mezi analytiky a investory z Wall Street za posledních nejméně 14 let. Podle průzkum společnosti FactSet doporučuje nyní pouze 49 procent analytiků nákup akcií této firmy, což je nejmenší procentní podíl od roku 2005. Dalších 51 procent doporučuje akcie držet, uvedl server televize CNBC.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

01.01.2019 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Minoritní akcionáři kritizují vedení ČEZ

04.12.2018 Minoritní akcionáři kritizují vedení ČEZ, které porušilo na valné hromadě jejich práva. ČEZ oponuje, že byli přehlasováni.
img

Schůzka Trump-Xi investorům udělala radost

03.12.2018 Akciové trhy ve Spojených státech zakončily páteční obchodování v ziscích. Všechny hlavní indexy, a to Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq si shodně polepšily o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou energetických společností (-0,2 %). Nejlépe se umístila síťová odvětví se zhodnocením 1,5 %, následovaná trojicí odvětví zdravotní péče, technologií a průmyslu, která si připsala zisky ve výši 1,1 %.
img

Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato

09.11.2018 Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.
img

Grafy dňa: Nožnice medzi vývojom na akciových a dlhopisových trhoch sa prudko roztvorili

26.10.2018 Diera medzi vývojom na akciových trhoch a výnosom z desaťročných amerických dlhopisov sa po výpredajoch prudko roztvorila. V minulosti mala tendenciu sledovať pomer cyklických a defenzívnych akcií (teda apetít po riziku). Vyzerá to tak, že niekto sa mýli, buď investori na akciových alebo dlhopisových trhoch. Pokiaľ by mali pravdu akcie, tak by mali ísť výnosy podstatne nižšie (čo by zasiahlo aj dolár) a naopak (@enlundm):
img

Obrázky dňa: Americké firmy priniesli v prvom kvartáli domov zo zahraničia rekordný objem peňazí. 3x viac ako bol doterajší rekord.

12.09.2018 Trumpové daňové prázdniny (resp. znížená daňová sadzba) na zisky amerických firiem držané v zahraniční priniesli v prvom kvartáli späť do USA 300 mld. USD. To je s odstupom najviac v histórii, takmer trojnásobok v porovnaní s poslednými takýmito daňovými prázdninami v roku 2005. Väčšina z nich bola použitá na spätný nákup akcií. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa americkým akciám darí podstatne lepšie ako v zvyšku sveta (ďalšími sú vysoký podiel technologických firiem na akciových indexoch a silná americká ekonomika) (@jessefelder):
img

Riskantní investice do akcií

03.09.2018 Některým investorům se dříve podařilo zbohatnout investicemi do podhodnocených akcií globálních firem, jako Citigroup nebo Visa. Zariskovat lze i investicí do akcií Facebooku nebo Tesly. Jen musíte být připraveni na určitá rizika.
img

Investice do BAT akcií

10.08.2018 FANG, FAANG, FANGMAN…. Náhodné zkratky, nebo investice do technologických společností, která má smysl? Řeč je o amerických vysoce výkonných společnostech Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon a NVIDIA. A slyšeli jste již o akciích BAT?
img

BAT akcie – čínské akcie, které musí znát každý investor

10.08.2018  FANG, FAANG, FANGMAN…. Náhodné zkratky nebo investice do technologických společností, která má smysl? Řeč je ...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/TRY | USD/CZK | Spotřebitelské ceny | Elliott | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Binární opce | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bias | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Běžný výnos | CAPEX | CEO | CFD | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Channel | Konsolidace | DAX | Daytrading | Decline | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | EFSF | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Exekuce | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Floating | Large Cap | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Order | Out of the money | P/E | PEG | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Provize | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | Quote | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Resistence | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Sloupcový graf | Spike | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Take Profit | Technical analysis | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | YTD | Yield | Zajištěný fond | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Měnový koš | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Hedge fond | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Burzovní obchodník | Ozvěny trhu | Intervenovat | Expirace opce | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Soukromý fond | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Stavební výroba | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Ed Seykota | Zlatý důl | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie online | Akcie on-line | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akcie ve světě | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny akcií | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Směnárna | Běžný účet | Brent | Britské libry | BrokerJet.cz | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza akcií | Burza cenných papírů Praha | CAC40 | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | CFD obchodování | CISCO | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | České akcie | ČEZ akcie | Čínské investice | DAX 30 | Dax index | Day trading | Degiro | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Drachma | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Elektronické obchodování | Elektřina | ETF fondy | Etoro | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční investice | Finanční kapitál | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex cz | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční výdaje | Investiční záměr | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investování na burze | Investování na kapitálových trzích | Investování peněz | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak investovat do zlata | Jak investovat peníze | Jak koupit akcie | Jak nakoupit akcie | Jak nakupovat akcie | EBay | Jak obchodovat s akciemi | Jak rychle zbohatnout | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kde koupit akcie | Komodita | Komoditní | Konfluence | Korelační koeficient | Koupě akcií | Koupit akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz stříbra | Kurzy | Kurzy euro | E15 | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Měny v Evropě | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií ČEZ | Nákup EUR | Nákup EUR Česká spořitelna | Nákup eura | Nákup eura bez poplatku | Nákup eura v Komerční bance | Naučte se investovat | Nejlepší kurz eura | Nejlepší dividendové akcie | Nejlepší investice | Nejlepší kurzy | Nejlepší kurzy britské libry | Nejlepší kurzy euro | Nejlepší směnárna | Nejlepší úrokové sazby | Nejlevnější euro | Nejlevnější platba do zahraničí | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | New.brokerjet.cz | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nikkei225 | No deposit bonus | No deposit bonus forex | No deposit bonus forex cz | Neuronové sítě | Norská koruna | Norská koruna kurz | Norsko měna | Nové trhy | Numismatika | NWR akcie | NWR OKD | Obchod s akciemi | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online akcie | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Polská měna | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rates | Recenze | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Stříbro jako investice | SWIFT | Tesla Motors | Throwback | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zákon o cenných papírech | Založení účtu | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato na burze | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Opční prémium | ROIC | CNBC | Rozkolísanost trhu | DXY | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | Andrej Babiš | Báze | BIC | Bill Gates | Buy | CEE | Cena úpisu | Centrální depozitář | Cílová cena | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | Daniel Beneš | DCF | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Free float | Hold | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Německo - burza | Neutral (Hold) | Nizozemí - burza | Nominální hodnota | Nominální úrok | Norsko - burza | Obchod bez povinnosti | Obchodní den | Opční prémie | P.A. | P/S | Protistrana | Provozní marže | Průměrování | REIT | ROA | Roadshow | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Upisovací období | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Trading Room | Akcie na majitele | Akciová společnost | Investiční instrument | Jmenovitá hodnota | Kmenové akcie | Minimální množství | Míra alokace | P/E Ratio | Převis | Primární emise | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nové stavby a stavební povolení | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Jan Kovalovský | Komise | Transakční poplatek | Contract | Kontrakt | Pokles kapitálu | Federální rezervní systém | Majors | Trader Workstation | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Obchodní tajemství | Penny stock | Slušný zisk | Stock market | Traders | Zlatý standard | Aramco | Rhodium | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | Royal Bank of Scotland | Jefferies | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | LPL Financial | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Mizuho Bank | State Street | Caterpillar | Sentix | TradingFloor.com | Baker Hughes | Investing.com | YouGov | Mitsubishi | NATO | TD Ameritrade | International Business Machines (IBM) | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Sója | WACC | Reporty | Petr Koblic | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Riksbank | Akcie Starbucks | Akcie demo účet | Technický pohled | Technický výhled | Short squeeze | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Magnát | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Kurz české měny | Pokles akcií | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Měnové riziko | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Agentura Reuters | Politické napětí | Skandinávské měny | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | US akcie | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Akcie těžařských společností | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Japonská burza | Xetra | IBEX | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Velikosti pozic | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | AAA | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Burzovní parket | Index burzy | Kryptoměny | Likérka Stock | Poměr zlata a stříbra | Ropné společnosti | Ropná společnost | Index Nikkei | Obchodování na pitu | FactSet | TradingView | Země OPEC | Online investování | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Marže společností | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Sinopec | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradce | Obilniny | Steve Nison | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Credit Suisse Group | Akcie a akciové burzy | Japan Exchange Group | Největší akciové burzy světa | Kryptoměna | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | NYSE Euronext | Bankéři | Spekulativní sázky | Spekulativní produkty | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Kvalitní brokeři | Držení akcií | Počáteční kapitál | Rychlé zisky | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Aktivní investování | Spekulativní obchodování | Řízení peněz | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Britský FTSE 100 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Nejvíce rostoucí akcie | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Obchodní cíle | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Nástroje technické analýzy | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Ziskové obchodování | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | HDP v eurozóně | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Morningstar | Index KOSPI | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Mizuho | Rhodium Group | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Fluktuace kurzu | Vstup na burzu | Obchodování v praxi | Správa portfolia | Investiční činnost | Investopedia | Intradenní obchody | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Cena palladia | Vydělávat peníze | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Breakout Trader | Jesse Livermore | Benjamin Graham | Paul Tudor Jones | Bruce Kovner | Obchodování ETF | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | André Kostolany | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Jack Schwager | Spekulativní investice | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | Jak obchodovat opce | Jan Dvořák | Jak obchodovat akcie | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | Index BSE | Měnové zajištění | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Akcie z portfolia | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | ETH | ETC | XRP | Investice do bitcoinu | IPO Facebooku | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Dealogic | Inteligentní investor | Kodak | Ethereum blockchain | NEST | Robinhood | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Krypto aktiva | Lithium | Investice do lithia | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Proč investovat do akcií | Co to je dividenda | Co to je burza | Co to je broker | Jak si vytvořit strategii na investice do akcií | Jaké akcie obchodovat | Kde se inspirovat pro investice do akcií | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | E-book o investování | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Aktivní trading | Možnost diverzifikace | Chci obchodovat akcie | Ceny lithia | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Globální akcie | R Trader | Saxo | Analýza akciového trhu | Obchodní války | FinTech | Index-tracking | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Co jsou ETF | Bitcoiny | Růstové akcie | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Podniky | FINRA | Graf vývoje | Technologické akcie | Edison | FAANG | Facebook (FB) | Amazon (AMZN) | Full-time trader | Firma McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Akciový trh v USA | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Manažer fondu | Nové peníze | Patrik Mackových | Trendové čáry | I-Trader | Trh s ropou | Výsledky firem | Akciový výhled | Lithiový trh | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Průzkum společnosti | Jiné měny | Růst zisků | Tlak na akcie | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Obchodované fondy | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Financial Times (FT) | Zadluženost | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Strategas Research | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Finanční operace | Obchodní jednání | Profesionální trader | Způsob obchodování | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Uspět na trzích | Jak uspět | Jak uspět na trzích | Intradenní trading | Investice do palladia | Palladiové akcie | Obchodovat na finančních trzích | Hodnotové investování | LYNX Idea Center | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Martin Sklenář | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rizikové akcie | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Obchodování platiny | Zákaznická podpora | GOLDEN POCKET | Akcie Walt Disney | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | NAGA | Jak na obchodování | AMS | Marek Vaňha | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Sharpe ratio | NVDA | Začít obchodovat | Great Crash | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Opční obchodník | Doporučení Saxo Bank | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Obchodní principy | Svět investování | Ropné akcie | STAR | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Coffee | Vývoj na trzích | Pokles cen | Vanadiové akcie | Vanad | Akcia | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Recese v USA | Začít vydělávat | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poptávka po stříbru | Aktuální cena akcií | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Intradenní trader | Bohatí | AMZN | Burzovní průvodce | Kapitálové výdaje | Výhody IPO | Cíle IPO | Nevýhody IPO | Druhy IPO | Upisování | Přímý zápis | Rizika přímého zápisu | Kótování | Road Show | Jak na IPO vydělat | Co je to IPO | Jak obchodovat IPO | Stříbrné mince | Gram zlata | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Saudi Aramco | PPF | Globální recese | Býčí pattern | Denní graf | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Pravidla strategie | Úpis akcií | Finanční situace | UCITS | Pictet | Nejlepší vanadiové akcie | Přístup k investování | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | iShares | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Kakao | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Huawei | Digitalizace | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | MetaTrader 5 Supreme Edition | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Politická situace | Ceny benzínu | IOT | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Nejziskovější firma | Nejziskovější firma světa | Výkon amerického dolaru | Index relativní síly (RSI) | Objem | Konec obchodní války | Hlavní index burzy | Dvojitý vrchol | Bílý dům | MSFT | Obchod | Jak vybrat nejlepšího brokera | Cennější než zlato | Jak začít investovat | Obchodní dohody | Myšlenka | Standardní odchylka | Praktická ukázka | Histogram | Vyšší volatilita | Provozní zisk před odpisy | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Vyšší riziko | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | IIF | USA a Čína | Obchodovat na burze | Cena jedné akcie | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Studie | Počet obchodů | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Generální ředitel | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Ukrajina | Volný obchod | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Investovat jako Warren Buffett | Machine learning | Ceny amerických akcií | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Blahobyt | Trendová linie | Rozdělení zisku | INTC | Federální rezervní banky | Walt Disney | 5G | Oblast supportu | FT | Dvojité dno | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | SMA | Předpovědi | Chronoekonomický pohled | Predikce vývoje finančních trhů | Predikce vývoje | Technologický sektor | Richard Stříbný | Miloš Mikolanda | INSTITUT CHRONOEKONOMIE | 4GLD | Xetra Gold | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Michal Šnobr | PLN | Na burze | Drahý kov | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | General Motors | Klesající trendové čáry | Další rozvoj | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Lukáš Lipovský | Zdražování | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | EW | NAFTA | Risk to reward ratio | Finanční ztráty | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Newmont Mining | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Americká automobilka | United Technologies | AbbVie | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | Míra | InterContinental | Úroky | Konec roku | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Nižší likvidita | Šperky | Automobil | Regulátoři | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | AAPL | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Americké vlády | Nike | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Demokratické strany | Investiční platformy | Americký index | Shortování akcií | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | Černé labutě | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | CFA | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | List Financial Times | Zabití íránského generála | Americké dolary | Micron Technology | Výprodeje akcií | Vysoká dividenda | Letecké společnosti | T. Rowe Price | USA Donald Trump | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Vliv na investice | FTSE Russell | Nový rekord | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Bloky | Ukazatele | První část obchodní dohody | Technologická společnost | Velikost ztráty | Dobrá čísla | Nájemné | Nejobchodovanější akcie | Amazon.com Inc. | Vyplácení dividend | Akcie Delta Air Lines | Akcie HP Inc | Akcie HP | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Obchodujte americké akcie | NASDAQ: AMZN | NYSE: DAL | Společnost Delta Air Lines | NYSE: HPQ | Hewlett-Packard Company | NYSE: MS | Diverzifikujeme portfolio | Společnost RoboMarkets | Cyklus růstu americké ekonomiky | Cyklus růstu | Volné hotovostní prostředky | Hotovostní prostředky | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Samsung | WhatsApp | Trhy | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Pohyby cen | Pokles | Situace | České měny | Provozní zisk | Finanční ředitel | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Cena akcií Applu | FIAT | Investovať do kryptomien | Obchodovať kryptomeny | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Delta Airlines | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | BP | Běžní investoři | Americká společnost | Taleb | SEC | Rozhodování | Co je IPO? | Palantir | Formace technické analýzy | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Nejlepší biotechnologické akcie | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | TWTR | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | Akcie 3M | Investiční portfolia | Správci aktiv | Gilead Sciences | Prudký propad | Dopad koronaviru | FinTech akcie | Ekonomické recese | Patrie | Cestovní kanceláře | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Popis strategie | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Akcie Delta Airlines (DAL) | Akcie PepsiCo | Akcie PepsiCo (PEP) | Akcie Holly Energy Partners | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Výkyvy | Příležitost k nákupu | WP | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Investovat do fondů | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Vysoké ztráty | Aerolinky | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Medvědí trend | Vládní představitelé | Nákupy akcií | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Vlastnit akcie | Zisk společnosti | Největší propad | Tudor | Burzy cenných papírů | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | JPMorgan Chase & Co | Volatilita akciových trhů | Zásobníky | Hlavní americké indexy | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Páka | Fundament | Hotovost | Zahraniční dluh | Prodejní tlak | Spoření | Riziko dalšího poklesu | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Americký investor | Dění ve světě | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Nejlepší palladiové akcie | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Walt Disney (DIS) | Akcie Walt Disney (DIS) | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Vášeň | Práce | Vláda USA | Podíl na trhu | Model Y | Tesla dnes | Údaje | DPH | Mexiko | Prodělat peníze | Sociální nepokoje | Patenty | Chudé země | CIA | Španělé | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Více peněz | Index US500 | Akcie Saxo Bank | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Cenové pohyby | SARS-CoV-2 | Reddit | Sociální síť | Posílení | Zoom Video Communications | Joe Biden | Období volatility | Korekce na trzích | Zvýšení celkové návratnosti | ADBE | Akcie Adobe | Cestování | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | Pracovní síly | Norwegian Air | Prudké pohyby | Shell | Energetická společnost | Zaměstnanci | Gilead | ETF vs. CFD | Nevýhody komodit | Tweet | Akcie padají | Růst výnosů | Federal Reserve | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Dosáhnout zisku | Rekordní zisk | Tisknutí peněz | Zadlužení | Expanze | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | Dluhy | Průmyslové kovy | Technologický pokrok | Hypoteční banka | Auta | JD.com | Silný fundament | Levné peníze | Vakcína | Vstup do obchodu | Export do Číny | CL | Spekulovat | Rally na stříbře | Potenciální zisk | Moderna | Manažeři | AZN | AMZN.US | Kupci | Vrcholní představitelé | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Průraz | Bývalý prezident | Soubor pravidel | Mišustin | Ruské úřady | Gambling | Manipulace trhu | Vedení společnosti | Start-upy | Waymo | Zvyšování mezd | Bitcoinové a blockchainové akcie | Majetek amerických miliardářů | Býčí trend | Společnost BP | Tchaj-wan | Nikola | Teorie černé labutě | Premier League | Období krize | Novo Nordisk | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Rostoucí trend | Rostoucí akciový trh | Covid | Správce aktiv | Správy kapitálu | ZIL | Cardano | Banka JP Morgan | Představenstvo | Výkyvy cen | Velké investice | ONS | Ziskové marže | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Dopad pandemie | MAM | Ant | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Trendová strategie | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Porušení pravidel | Úspěšně obchodovat | Zlatá horečka | Eastman Kodak | Royal Gold | Obchodní divize | Čínská společnost | Obnovení růstu | Zkušený obchodník | Ant Group | Indonésie | Časový horizont | Lepší výsledky | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Obchodní hodiny | Čas na nákup | Velký propad | Analytik XTB | Upozornění na rizika | PLUG | Plug Power | Počet akcií | Clean Energy Revolution | Coca-Cola | Typy grafů | Ruská vláda | Výrobce baterií | SPAC | Zhodnocení akcií | SMIC | Manchester United | Akcie Manchesteru United | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Porovnání výnosů | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Celkové investice | Pilulka.cz | PX START | Budoucí vývoj | Řízení obchodu | Rozdělení akcií | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | LG Chem | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Objemy peněz | Malý kapitál | Diverzifikovat | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Grubhub | Biden | Adobe Inc. | Softwarová společnost | Programy Adobe | Digitální euro | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Akcie jihokorejské společnosti | Jihokorejské společnosti | MicroStrategy | Multimilionáři | Významné riziko | Akciové portfolio | Akcie Sony | Ziskové obchodní strategie | Chování ceny | Množství peněz | Akcie TWTR | Způsob investování | Nařízení | Newmont | Rozvoj těžby | TPG | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Elvira Nabiullinová | První obchodní den | Futures a opce | Pravidelný příjem | JP Morgan Chase | Nákup akcií u XTB | Nákup akcií u Fio banky | Nákup akcií u Fio | Porovnání poplatků | XTB vs. Fio | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Poplatková struktura eToro | XTB vs. eToro | Ruské společnosti | Zprávy o vakcíně | Apollo | Indické úřady | Pinduoduo | Coloseum | Akciové investování | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Akcie Qualcomm | PLTR | INTC.US | NextEra Energy | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | ABNB | Program QE | Proč investovat | Alkohol a doutníky | Umělecké předměty | Mince a starožitnosti | Lego | Sběratelské kartičky a známky | Sběratelské kartičky | Očkování | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | Cenné papíry a burzy | Voda | Carnival | Investoři v USA | Počasí | Růst ceny | ADA | Cardano (ADA) | DOT | Zvýšení ceny | Samsung Electronics | Akcie Prosus | KKR | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | Akcie Twitteru | JD | Shopify | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Držení pozice | Investiční principy | MJ | WU | Vhodné akcie | Macrotrends | Macrotrends.net | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Úspěch GameStopu | Akcie společnosti GameStop | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Jak vybírat akcie | Finanční výsledky | Nákup bitcoinu | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Vklady a výběry | Trendové linie | Prezident Federální rezervní banky | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Šéf Robinhoodu | Vlad Tenev | Porušení zákona | Manažeři hedgeových fondů | Nový kapitál | Akcie Boeing | Vakcína AstraZeneca | Admirals | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Fidelity | Výrazný růst | Akcie růstových firem | Akcie dividendových firem | Vývoj ceny akcií | Vývoj ceny akcií firmy BMW | Vývoj ceny akcií firmy Tesla | Extrémní propad ceny | Vývoj ceny akcií firmy E.ON | Dlouhodobý investor | Investor do akcií | Vysoké dividendy | Nárůst rizikové averze | Pohyb ceny | Společnost BlackBerry | BB.US | Konkrétní akcie | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Ochrana proti inflaci | Tým Admirals | Direct listing | Nákup akcií Coinbase | Vstup Coinbase na Nasdaq | Coinbase na Nasdaq | COIN | Krok za krokem | Intel (INTC.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | AMD.US | Zomato | Rozvoz jídla Zomato | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Dow Jones US Banks | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | DOGE | Větší korekce | MSCI Inc | Cenové úrovně | Makléřská společnost Robinhood | Zvýšené riziko | Oslabení | Paytm | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | BlackBerry (BB.US) | Provozovatel kin AMC | GameStop Corp | Největší americká banka | BSE Sensex | Plány | Cíle | Příležitosti | Známý americký investor | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Mali | Shortování | Další kryptoměny | Graf akcie | Živé semináře | Malajsie | Nicholas Taleb | Technologie | Ethereum (ETH) | Nabídky akcií | Obchodní aplikace | Spekulativní obchodování s akciemi | Obchodování s akciemi podniků | TSMC | Podíl Číny | Americký trh | Starbucks Corporation | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Akcie indické | Indické společnosti | Boom | Spotřebitelský sektor | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Štěstí | Chování | Interpretace | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Obavy z viru | Bývalý prezident USA | Osobní počítače | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Úroveň dluhu | Tokeny | Základní pojmy | Lidské činnosti | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Společnosti | Měnové unie | Opatření | Rivian | Dna | Uhlí | Začít vydělávat peníze | Platební gigant | Studijní materiály | Marika Čupa | Swingový obchod | Parametry obchodu | 100 SMA | Ztrátové pozice | VanEck | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Automotive | Debut akcií | Škodovka | Minulá výkonnost | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Vysoké ceny | Složení portfolia | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Meta | Vanguard | Metaverse | Rivian Automotive | Přístup ke kryptoměnám | RIVN | AMD akcie | Meta (Facebook) | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Společnost JPMorgan | Akcie indické Paytm | Technologická skupina | Indický regulátor trhů | Regulátor trhů | Indický regulátor | Platforma Paytm | Coal India | Indický index | Index BSE Sensex | Indický index BSE Sensex | Propad Paytm | One97 Communications | TIM | Ruský trh | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | | Obavy z varianty omikron | Cykly | Tržní cykly | Arm | Akcionáři společnosti | Technická rezistence | Krátkodobý obchod | LGES | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Amazon.com (AMZN.US) | Akcie Amazon.com (AMZN.US) | Nákup akcií Amazon.com | Společnost Amazon.com | BlackBerry Ltd. | Meme stocks | Graf akcií GameStop | Doporučení k obchodování | Akcie Adobe Inc | Akcie Adobe Inc (ADBE.US) | Adobe Inc (ADBE.US) | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Technická analýza akcií | Válka na Ukrajině | Vanguard S&P 500 | Vanguard S&P 500 ETF | S&P 500 ETF | Analytik trhů | Shell Plc | Instituce | Cena akcií LGES | Výkon akcií LGES | Výkon akcií | Tržní hodnota LGES | Debut akcií LGES | Největší investoři | Největší investoři světa | Portfolio akcií | Akciový graf | Supportní zóna | ETF investiční portfolio | Vanguard total stock market ETF | Vanguard growth ETF | Vanguard Information Technology ETF | Vanguard High Dividend Yield | Vanguard high dividend yield ETF | Investování v digitálním světě | Banka State Street | Union Bank | Obor podnikání | Aladdin | Společnost State Street | Nebankovní služby | Akcie State Street | Trendový vývoj | Investiční impéria | Investiční analytika | Realitní služby | Navýšení dividend | Centralizace světové ekonomiky | Ruské dluhopisy | Invaze na Ukrajinu | Akcie Shopify | Poradenské služby | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics (GD.US) | General Dynamics | Aerospace & Defense | Akcie General Dynamics (GD.US) | Akcie General Dynamics | GD.US | Sankce | Moskevská burza | Studená válka | Michail Fridman | Akcie ruských společností | Ruská aktiva | Politický tlak | Zasedání ruské vlády | Michail Mišustin | Ruské finanční trhy | Invaze | Ředitel Intelu | Řetězce | Členství v NATO | APP | Společnost Intel | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Zničení poptávky | Správa | Akcionáři Twitteru | Shinogi | Akcie Shinogi | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Vzestupný trend | Occidental | Ovládněte tržní cykly | Investiční zisky | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Marketingová komunikace | Nejobchodovanější CFD | Nejobchodovanější CFD akcie | Pentagon | Akcie Disney | Thomas Barkin | Makroekonomické prostředí | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Nevídaná inflace | Dopady pandemie covidu | Krize v dodavatelských řetězcích | Propad akciového trhu | 2022 stock market decline | The 2022 recession | The Biden recession | Biden recession | 2022 recession | Období pesimismu | Poklesy akciového trhu | Čas pro vzdělávání | Období propadů | Knihy Howarda Markse | Výborné knihy | Rostoucí fáze | Ziskové obchodování akcií | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Konkrétní nejlepší akcie | Profesionální akciové portfolio | Semináře pořádané FXstreet.cz | Začátek pandemie | Prudký propad trhů | Propad trhů | Bujará nálada na trzích | Stock market decline | Slovo recese | Pesimistický scénář | Emoční bolest | Bolest z poslední ztráty | Zmeškat příležitost | Připraveným štěstí přeje | Celoživotní vzdělávání | Práce na sobě | Dokázaná pravda
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Náklady na úvěry
Náklady na uzavření pozice
Náklady na zajištění
Náklady na zajištění kurzového rizika
Náklady spojené s kurzovním rizikem
Nakoupené akcie
Nakoupit akcie
Nakoupit ropu
Nakoupit ve výprodeji
Nakoupit zlato

Následující klíčová slova

Nákup akcií Amazon.com
Nákup akcií Coinbase
Nákup akcií ČEZ
Nákup akcií u Fio
Nákup akcií u Fio banky
Nákup akcií u XTB
Nákup aktiv
Nákup amerických akcií
Nákup australského dolaru
Nákup automobilů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít