Pondělí 17. června 2024 21:30
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Boj s inflací

img

Euro má problémy

12.06.2024 Zvěsti o rezignaci francouzského prezidenta vyvolaly novou vlnu výprodejů evropských aktiv a vyústily v nový klesající pohyb páru EUR/USD. Ačkoli Emmanuel Macron tyto zvěsti vyvrátil s odkazem na to, že existují zákony a ne jen touha po Národní rally, "medvědi" už se nedali zastavit – využili faktu, že výnosový diferenciál mezi francouzskými a německými dluhopisy, který je klíčovým ukazatelem politického rizika v eurozóně, dosahuje od března 2020 nevídaných výšin.
C:\fakepath\Lagarde2.jpg

Lagardeová: Boj s inflací pro ECB ještě zdaleka nekončí

09.06.2024 Evropská centrální banka (ECB) má před sebou ještě dlouhou cestu, než se jí podaří zkrotit inflaci, a musí tak nadále brzdit hospodářský růst. Na blogu ECB to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Centrální banka ve čtvrtek poprvé po pěti letech snížila úrokové sazby, ale po řadě neuspokojivých údajů o mzdách a inflaci v posledních týdnech se zdržela příslibu dalšího uvolňování měnové politiky.
img

Co čekat od ECB: Jen jednou je málo

03.06.2024 Na snížení úrokových sazeb, které může ECB oznámit již příští týden, se její odpovědní činitelé připravují už celé týdny. I když inflace dosud neklesla na 2% hladinu, kterou si centrální banka stanovila za svůj cíl, ECB evidentně vidí příležitost mírně rozvolnit monetární politiku a přitom udržet celkový restriktivní tón. Vzhledem k úporné inflaci v USA a geopolitickému napětí, které žene ceny komodit výš, však trhy dychtivě čekají, nakolik bude banka ochotná svou politiku letos zmírnit, a bojí se případné politické chyby. Tyto obavy nejspíš ECB donutí, aby i do budoucna vycházela z dostupných dat.
C:\fakepath\inflace-31052024.jpg

Problémy s druhým kolem inflace budou i v Evropě

31.05.2024 Poslední čísla Eurostatu odhadů inflace za měsíc květen přinášejí smutné zjištění. Stejně jako v USA to na konec inflace nevypadá. Podle předběžných odhadů se meziroční míra inflace v eurozóně v květnu 2024 poprvé po pěti měsících zvýšila na 2,6 % z 2,4 %. Evropští politici a vedení ECB se radovali předčasně z vítězství nad inflací. Celá situace se komplikuje a evropské trhy podle očekávání reagují negativně.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 13. května. Austan Goolsbee: Důležitá je dlouhodobá, ne krátkodobá inflace.

14.05.2024 Vlnová analýza páru EUR/USD v grafu 4H zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit pod ní.
C:\fakepath\trading-25042024.jpg

Akciové trhy v ohrožení? Očekávání o úrokových sazbách se mění!

25.04.2024 Ještě na začátku letošního roku se zdálo, že boj s inflací probíhá dobře a že americká ekonomika je navzdory vysokým sazbám silná. Události posledních týdnu však začaly poukazovat na fakt, že možná ještě není vyhráno. Co tedy můžeme očekávat v následujících týdnech od americké ekonomiky? Na tuto otázku se pokusíme nalézt odpověď v následujícím článku.
img

Denní přehled: Wall Street klesá, bitcoin drží před halvingem 64 500 dolarů

19.04.2024 Konec týdne na trzích je pro býky nervózní a zklamáním. Poklesy pozorujeme především na akciových trzích. Nejvíce dnes ztrácejí technologické společnosti.
C:\fakepath\1713519899-72bb-19042024.jpg

Je inflace v USA neporazitelná?! | Investiční Memento #72

19.04.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 72. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\ropa-16042024.jpg

Jaká jsou rizika drahé ropy?

16.04.2024 Rostoucí cena ropy není špatná zpráva pouze pro řidiče. V aktuální makroekonomické situaci může rychle rostoucí cena ropy mít katastrofické následky. Cena americké lehké ropy vzrostla od začátku roku o více než 19 %. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli vrátit na úrovně z konce roku 2023. Z technického hlediska je růst ceny ropy silný.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 11.4.2024

11.04.2024 Zveřejnění americké inflace investory překvapilo a zdá se, že šlo o změnu v dosavadních inflačních reportech. Ukazuje se znovu, že centrální banky nemají boj s inflací tak pod kontrolou, jak se zdálo. Dosavadní propad na akciích je zatím velmi mírný a nejedná se ani o větší korekci. Ta by však mohla přijít, jelikož se pohled trhu na sazby a inflaci mírně změnil.
img

Investiční výhled společnosti Fidelity International na 2. čtvrtletí: Podstatou je správné načasování

11.04.2024 Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání“. Podle něj dojde ke stabilizaci růstu v blízkosti trendu.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

20.03.2024 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 zveřejnila rozhodnutí snížit úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů. 2T repo sazba nyní dosahuje 5,75 %, zatímco diskontní sazba 4,75 % a lombardní 6,75 %.
C:\fakepath\trader-01032024.png

Dluhopisy jsou stále vysoce atraktivní

01.03.2024 Za první 2 měsíce letošního roku došlo k výraznému ztlumení holubičích očekávání v USA. Překonání akciových maxim indexů S&P 500 a Nasdaq spolu s nezaměstnaností pod 4 % a deficitem federálního rozpočtu přes 6 % HDP nedává americké centrální bance (Fed) příliš možností pro uvolnění měnové politiky.
img

Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna

16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
img

Rozhodnutí České národní banky

08.02.2024 Česká národní banka už minulým snížením započala období poklesu úrokových sazeb. Na straně jedné tímto krokem jasně říká, že boj s inflací považuje v horizontu měnové politiky v podstatě za vyhraný a je prostor přestat omezovat agregátní poptávku. Tím skrze nižší sazby a oživení investic i spotřeby stimuluje HDP, byť zejména vnější prostředí stále zůstává české ekonomice nepříznivě nakloněno. Na druhou stranu jde ale stále pouze o první krok, neboť i při takto masivním snížení sazeb je jejich absolutní úroveň obecně příliš vysoká pro signifikantní zvýšení korunové úvěrové aktivity. Proti dosažení inflačního cíle pak naopak působí kurz, který přibližně od dubna 2023 konstantně depreciuje a je otázkou, jakou si ČNB stanovila úroveň, při níž je připravena proti výkyvu kurzu intervenovat.
img

S&P 500 na cílové čáře: vliv zisků a úrokových sazeb z USA

07.02.2024 Úterý přineslo indexu S&P 500 jen malé zisky, protože investoři svědomitě analyzovali smíšené zprávy amerických gigantů, vyhodnocovali výroky představitelů Fedu a hledali náznaky blížícího se snížení úrokových sazeb.
img

2024: Snižování úrokových sazeb a velký návrat dluhopisů

24.01.2024 Právě začínající rok 2024 na finančních trzích má jedno hlavní, naprosto určující téma - snižování úrokových sazeb hlavních centrálních bank světa. Pojďme se nyní podívat, jak by to mohlo probíhat a jaký vliv to může mít na hlavní třídy aktiv.
img

Všichni mluví o dluhopisech

23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
C:\fakepath\indexy-04012024-uvod.jpeg

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

04.01.2024 Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Analytici: Pavlova výzva k plnění závazku přijetí eura je správný krok

02.01.2024 Výzva prezidenta Petra Pavla, aby ČR po letech začala dělat konkrétní kroky, které zemi dovedou k naplnění závazku přijetí eura, je správná. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Ekonomické přínosy přijetí eura jsou ale podle nich minimálně sporné. Pavel ve včerejším novoročním projevu řekl, že společná evropská měna je logickou budoucností.
img

Boj s inflací již brzy vyhrajeme

11.12.2023 „Inflační epizoda pomalu končí a již v příštím roce by se inflace měla pohybovat v okolí svého cíle ve výši 2,0 procenta. Zkrocení inflace umožní, aby rostly reálné mzdy zaměstnanců, což podpoří spotřebu. Díky tomu se naše ekonomika vrátí k mírnému růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\centralni-banky-08122023.PNG

Proč bychom se neměli ve všem spoléhat na centrální banky v roce 2024?

08.12.2023 Od posledního poklesu akcií v říjnu se zdá, že trhy žijí v euforii z toho, že snížení úrokových sazeb se blíží. Centrální banky se zdají být zachránci celé ekonomické situace. Boj s inflací se zdá být vyhrán a teď nás čekají jen světlé zítřky. Tato interpretace má však spoustu trhlin. Pojďme si uvést několik argumentů, proč nepodléhat současné euforické vlně na trzích.
img

Graf dne - EURUSD (22.11.2023)

22.11.2023 EUR/USD zřejmě začíná korekci, kterou vyvolalo včerejší zveřejnění zápisu z jednání Fedu. I když je to tvrdé, investoři nadále udržují základní scénář, podle něhož se začne se snižováním úrokových sazeb již v květnu a do té doby nedojde k jejich dalšímu zvyšování. Za předpokladu bezpečného scénáře bez recese tak může být americký dolar i nadále pod tlakem. Nicméně nedávná vyjádření členů FOMC zjevně směřují k ochlazení pozitivního sentimentu mezi investory. Bankéři poukazují na to, že konec boje s inflací se ještě neblíží a sám Fed si není jistý, zda pro boj s inflací udělal dost. Jádrová inflace bez cen bydlení zůstává příliš vysoká, což představuje problém v podnikatelském sektoru. Po včerejším zápisu z jednání Fedu se očekávání ohledně úrokových sazeb Fedu změnila jen málo.
C:\fakepath\trader-10112023-46-zm.jpg

Forex: Dolar je k euru téměř beze změny, investoři se stále soustředí na politiku Fedu

10.11.2023 Americký dolar je vůči euru téměř beze změny, euro se kolem 18:30 SEČ prodávalo za 1,0671 EUR/USD. Investoři se dál soustředí na politiku americké centrální banky (FED) poté, co její šéf Jerome Powell ve čtvrtek naznačil, že by mohla znovu zvýšit sazby, pokud inflace zůstane nad jejím inflačním cílem. Mezitím oslabuje japonský jen, protože obchodníci nadále očekávají, že by japonská centrální banka mohla intervenovat na podporu této měny, která se potýká s problémy. Dolar k japonskému jenu posiloval o 0,1 procenta na 151,53 USD/JPY.
C:\fakepath\usa-08112023.png

Americký státní dluh jako Ponziho pyramida

08.11.2023 Pokud bylo v roce 2023 něco překvapením, byla to přísná měnová politika amerického Fedu. Prakticky od poloviny roku 2022 se při každém zasedání Fedu uzavíraly sázky, že Fed brzy otočí. Tyto šance na otočku byly živeny především v březnu 2023, kdy padla Silicon Valley Bank. Fed vše ustál a sazby dál zvyšoval až do dnešní podoby.
C:\fakepath\trader-01112023-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.11.2023 1) Dnes večer je na programu výsledek měnového zasedání Fedu. Jako obvykle půjde o velmi sledovanou událost, která však má v našich očích menší význam než jindy. Měnový výbor nebude prezentovat novou prognózu a tu zářijovou využije k tomu, aby doložil svůj trvající boj s inflací. Tehdy zveřejněné dots totiž počítají s dalším letošním růstem sazeb. Trh a podle nás ani Fed už na to tolik nastavené nejsou, předseda Powell však v komentáři bude mluvit o zvýšení sazeb jako o reálné možnosti. Důvodem je to, že čas snižování je ještě daleko před námi a Fed potřebuje podpořit svou tezi o vysokých sazbách po delší dobu. Ve výsledku tedy z menší části zůstane možnost zvednutí sazeb v tržních očekáváních, podstatné změny by se konat neměly a celková reakce může být poměrně malá.
img

Ranní shrnutí (26.10.2023)

26.10.2023 Indexy asijsko-pacifických trhů se obchodují níže, což odráží negativní náladu, která byla včera patrná na Wall Street.
img

WEBINÁŘ: Končí éra drahých peněz a padá koruna. Kam zamíří Česko? Středa 18. 10. od 15:00

17.10.2023 Česká ekonomika je v bodě zlomu. Boj s inflací vrcholí, úrokové sazby určující cenu peněz v ekonomice zřejmě brzy začnou klesat. Jak rychle a prudce to bude? Uvidíme sazby opět tak nízko jako před covidem? Síla koruny se zlomila již před časem a na českou měnu dopadá mix těžkých faktorů. Co od české měny čekat v nejbližších měsících a jaký má potenciál dlouhodobě? Co čekat od české ekonomiky, která se nedokázala vyškrábat zpět před covid a teď zásadně vychládá průmysl i ochota Čechů dále utrácet? Kdy se dostane znovu do formy a co jí brání přeřadit na vyšší rychlost?
img

Přehled páru GBP/USD. 10. 10. Fed plánuje být v listopadu opatrný ohledně zpřísňování měnové politiky

10.10.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí rovněž pokračoval ve své korekci směrem nahoru, která je založena čistě na technických důvodech. Připomeňme (a na ilustraci výše je to dobře vidět), že britská libra již více než dva měsíce klesá a za tuto dobu přišla o zhruba 1000 bodů, což je poměrně výrazné. Po takovém poklesu je přirozeně nutná korekce směrem nahoru. Indikátor CCI třikrát vstoupil do přeprodané zóny, takže pohyb nahoru prostě musel začít, ale i v tomto případě se trh opozdil v korekci. Dolar nabízí skvělé vyhlídky růstu do konce roku, ale v blízké budoucnosti je nutná korekce.
img

NAPŘÍČ TRHY

05.10.2023 Noční můra globálních trhů v podobě masivního výprodeje vládních dluhopisů ve vyspělých zemí je zpět. Asi netřeba připomínat, že v obou nedávných případech vedl prudký nárůst "bezrizikových" úrokových sazeb nakonec ke karambolu, který jej zastavil. Ovšem jen dočasně. Při prvním incidentu loni v září ve Velké Británii musela Bank of England nejprve zachránit kolabující domácí penzijní fondy, ve druhém případě tento rok v březnu hodil Fed záchranné laso problémovým regionálním americkým bankám, které vzaly střadatelé útokem.
img

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent

05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
img

Dosáhne ropa 100 dolarů za barel? 🛢️

27.09.2023 Ropa je jedním z hlavních faktorů přispívajících k problému nekontrolovatelné inflace na celém světě. Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nejistota ohledně dodávek vyhnala ceny na téměř 130 dolarů za barel. Když však trh viděl, že neexistují žádné globální problémy s dodávkami ropy, cena od června předchozího roku do června letošního roku výrazně klesla. Ale rekordní celosvětová poptávka a silné globální omezení těžby ze strany OPEC+ přivedly zpět duch 100 dolarů za barel. To může naznačovat, že boj s inflací zdaleka nekončí.
img

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-25092023-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají poté, co Rusko zmírnilo zákaz vývozu pohonných hmot

25.09.2023 Ceny ropy na začátku týdne klesají poté, co Rusko zmírnilo zákaz vývozu pohonných hmot. Během dne ale i přechodně posilovaly kvůli obavám z nižších dodávek. Investoři s obavami sledují zvýšené úrokové sazby, které by mohly omezit poptávku.
C:\fakepath\eurusd-22092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 22.9.2023

22.09.2023 Akcie v USA výrazně oslabily. Výnosy u dluhopisů americké vlády vzrostly kvůli výhledu americké centrální banky (Fed). Investoři očekávají, že restriktivní měnová politika Fedu se bude držet déle, než se předpokládalo.
C:\fakepath\eurusd-21092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 21.9.2023

21.09.2023 Americké akcie včera oslabily. Americká centrální banka (Fed) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu beze změny a zvýšila výhled růstu ekonomiky. Šéf Fedu Jerome Powell varoval, že boj s inflací ještě zdaleka neskončil.
img

Graf dne - GBPUSD (20.09.2023)

20.09.2023 Po nečekaném poklesu inflace ve Spojeném království trh reagoval prudkým poklesem páru GBP/USD. Britská libra v důsledku nižších hodnot oslabila, protože investoři nyní vidí nižší pravděpodobnost pokračování ve zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England (BoE).
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytik: Koruna k euru oslabila na devítiměsíční minima a nemá důvod posílit

08.09.2023 Koruna proti euru od začátku září oslabila o 1,2 procenta na 24,35 Kč za euro, a dostala se tak na nejslabší úrovně za posledních devět měsíců. Od začátku roku je slabší o 0,84 procenta. ČTK to dnes řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Posílit podle něj nyní česká měna nemá důvod. Podle odhadů i dalších analytiků není vyloučený pokles kurzu až k hranici 24,50 Kč za euro.
C:\fakepath\forex-08092023.jpg

Polsko potápí korunu

08.09.2023 Polská centrální banka (NBP) ve středu zcela nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na rovných 6,00 %. Polský zlotý ze svého nudně stabilního kurzu EUR/PLN 4,45, kde se držel celé léto, rázem poskočil nad 4,60.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Míra inflace v Turecku se znovu citelně zvyšuje, dostala se na 58,9 procenta

04.09.2023 Míra inflace v Turecku v srpnu pokračovala v silném růstu a dostala se na 58,9 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Nejvíce se zvýšily ceny v kategorii hotely, kavárny a restaurace, kde meziroční vzestup činil 89,3 procenta. Nejslabší meziroční nárůst, téměř o 25 procent, statistici registrují v kategorii bydlení. V červenci míra inflace v Turecku činila 47,8 procenta.
C:\fakepath\f28d348f9516dd787376418c486867ca.jpg

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě z trhu práce převážně posílily, zpevnil dolar

03.09.2023 Akcie ve Spojených státech v pátek po zprávě z amerického trhu práce převážně vzrostly. Nárůst nezaměstnanosti v srpnu podle analytiků posílil očekávání, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc ponechá úrokové sazby beze změny. Na forexovém trhu posiloval dolar.
img

USD/JPY jako na horské dráze

30.08.2023 Dnes ráno se pár dolar/jen aktivně zotavuje ze včerejšího prudkého poklesu. V úterý se pár propadl z maxima 147,375 v reakci na šokující ekonomická data z USA. Pojďme se podívat na to, co oslabilo směnný kurz a jeho další vyhlídky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

28.08.2023 Páteční NFP report potvrdí, že americký trh práce zůstává utažený. To bude patrné i z červencového vývoje osobních příjmů a výdajů Američanů, které zřejmě porostou. Naopak ziskové marže firem, které budou zveřejněny společně se zpřesněným odhadem HDP za Q2, budou mezičtvrtletně nižší. Data z trhu nemovitostí ukáží na jeho další ochlazení.
img

BREAKING: TRY prudce stoupá po masivním zvýšení sazeb CBRT

24.08.2023 Turecká centrální banka (CBRT) dnes ve 13:00 SEČ oznámila své poslední rozhodnutí o měnové politice. Očekávalo se, že CBRT přinese zvýšení sazeb o 250 bazických bodů, čímž se 1týdenní repo sazba dostane na 20,00 %. Ukázalo se však, že skutečné zvýšení bylo mnohem větší, než se očekávalo, když 1týdenní repo sazba byla zvýšena na 25 %!
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 07.08.2023

07.08.2023 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 ztratil 2,4 %, během minulého týdne předvedl nejhorší denní výkonnost od dubna. Stoxx Europe 600 odepsal 2,4 %. VIX během minulého týdne vyskočil na úroveň okolo 17 bodů. Pokles na trzích odstartovalo rozhodnutí agentury Fitch. Nicméně jde o výběr zisků – trhy se stále nachází na euforických úrovních. Další mírná korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\1689338705-41b-14072023.jpg

Čeká americký dolar další oslabení? | Investiční Memento #41

14.07.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 41. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Inflace se dostala pod 10 procent

13.07.2023 „Spotřebitelské ceny již pět měsíců v řadě zmírňují svůj růst a lze očekávat, že tento příznivý trend bude pokračovat i v následujících měsících,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Americká konjuktura pod drobnohledem

03.07.2023 Finanční trhy uzavřely (český) školní rok v pozitivním rozmaru, když evropská a americká inflační čísla zveřejněná minulý pátek byla nakonec nepatrně nižší než se čekalo. Ne že by snad trhy naskočily na vlnu, že vítězství v boj s inflací je již na dosah a tudíž v ECB i Fed si již v červenci může od zvyšování sazbe odpočinout. Nicméně obavy z velmi agresivní restrikce dotyčných centrální bank přece jenom lehce ustoupily do pozadí. Otázkou je na jak dlouho.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Revize HDP je jen kosmetická, ekonomika se těžko odráží ode dna

30.06.2023 Revize meziročního vývoje hrubého domácího produktu (HDP) v prvním čtvrtletí o 0,1 procentního bodu dolů je podle analytiků jen kosmetická změna, která nic nemění na hlavních trendech. Problém podle nich představuje snížená spotřeba domácností a nadále platí, že se ekonomika jen těžko odráží ode dna. Podle dnešního zpřesněného údaje Českého statistického úřadu HDP v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 0,5 procenta, mezičtvrtletně stagnoval.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 23. 6. 2023

23.06.2023 Včera se vše točilo kolem zasedání Bank of England, jehož výsledky přinesly mimořádně nepříjemné překvapení. Investoři, kteří se po zprávě o inflaci rozhodli neriskovat a rozhodli se být opatrní, měli naprostou pravdu. I když na první pohled měl hlavní výsledek jednání vést k růstu libry, protože BoE zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, přičemž se očekávalo zvýšení ze 4,50 % na 4,75 %. Vše však závisí na následných komentářích a prohlášeních. BoE své rozhodnutí zdůvodnila zejména vysokou mírou inflace a nutností ji nejprve snížit na cílové úrovně. Jinými slovy, úrokové sazby budou dále růst, dokud inflace nezpomalí na 2,0 %. Nezáleží na tom, co se stane s ekonomikou, která už nyní jistě míří do recese.
img

I když teď pohonné hmoty zdražují, neboť čerpadláři si zvyšují marže, řidiče čeká levné léto. Majitelé „dieselů“ se však v jeho polovině musí připravit na cenový skok vzhůru

22.06.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu vzrostly, přestože cena ropy se i v přepočtu do korun – a tedy po zohlednění kursu české měny k dolaru – drží už od začátku května na poměrně stabilizované úrovni. V uplynulých sedmi dnech ovšem nastal vzestup cen velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu, například v případě nafty a v korunovém vyjádření zhruba pětiprocentní.
img

USD čeká na zelenou od Powella

21.06.2023 Americká měna pokračuje v růstu, podporována spekulacemi trhu o pokračování agresivní měnové politiky v USA. Dolar by však mohl kdykoli brzy výrazně zrychlit svůj růst, pokud by dostal jestřábí podporu od předsedy Fedu. Pomůže Jerome Powell dolaru nabrat tempo?
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

💲USD před zveřejněním CPI oslabuje

13.06.2023 Inflace ve světě klesá, i když ji většina centrálních bank stále považuje za velký problém, takže je třeba udržovat vysoké úrokové sazby. Nicméně u některých regionů je vidět, že boj s inflací je téměř vyhraný. Budeme to moci říci i o Spojených státech?
img

Lira rozšiřuje pokles po zveřejnění CPI📉

05.06.2023 Turecké liře se nedaří zastavit pokračující silný pokles (dnes -0,82 % vůči USD) a faktorem, který dnes přispěl k výprodeji, byl mírně vyšší než očekávaný údaj o inflaci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tvorba pracovních míst v USA zpomaluje, zůstává ale vysoká

29.05.2023 Data z amerického trhu práce (Nonfarm Payrolls, ADP report, JOLTS Job Openings) potvrdí, že tempo tvorby nových pracovních míst sice zpomaluje, úroveň ale zůstává vysoká. Indikátory důvěry na obou březích Atlantiku by měly ukázat mírně zlepšení situace jak u spotřebitelů, tak i v produkční sféře. Klíčovou událostí v eurozóně bude zveřejnění květnové inflace. Ta by měla výrazně zpomalit. Její jádrová složka nicméně klesne pouze nepatrně a vysoká zůstane i v nadcházejících měsících. V Česku bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za Q1. Ten pravděpodobně potvrdí, že ekonomika mezičtvrtletně rostla o 0,1 %. Zpřesněné odhady budou publikovány i v Maďarsku a Polsku. Krom toho bude oznámen i český PMI za květen. Ten podle našeho odhadu přinese další mírné zhoršení podmínek ve zpracovatelském průmyslu.
img

Forex: Euro tento týden sláblo, neprospěla mu horší data

26.05.2023 Zahraničnímu dění tento týden dominovaly indikátory důvěry a zpřesněné odhady HDP pro Německo a Spojené státy. Na obou březích Atlantiku se zhoršila důvěra v průmyslu, naopak služby překvapily dalším zlepšením. Hůře dopadl ve složce očekávání i německý IFO index. Německá data korunoval zpřesněný odhad HDP za Q1, který přinesl výraznou revizi směrem dolů (na -0,3 % q/q z 0,0 % q/q) a ukázal, že německá ekonomika se již nachází v recesi. Klesala jak spotřeba domácností, tak i vlády.
C:\fakepath\ropa-trader.png

Ropa za 50 nebo 100 dolarů?

17.05.2023 Rok 2022 byl pro ropu jako jedna velká houpačka, letos jsme však očekávali mírné uklidnění situace. Opak je však pravdou a i v první polovině roku 2023 potvrzuje ropa pověst jednoho z nejvolatilnějších aktiv. Aktuálně na ropu působí několik protichůdných sil, které si v dnešním článku shrneme. Jaký je očekávaný krátkodobý a dlouhodobý vývoj cen ropy?
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Michl: Meziroční inflace by do tří měsíců měla klesnout pod deset procent

15.05.2023 Meziroční inflace by do tří měsíců měla klesnout pod deset procent. Trend jejího postupného poklesu podle něj začal v únoru, kdy klesla na 16,7 procenta. Na dnešním setkání se studenty Vysoké škole ekonomické v Praze to řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. V dubnu inflace činila 12,7 procenta.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
img

Evropská centrální banka bude dál bojovat s inflací, euro posílí

04.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 3,75 %. Jde o první standardní zvýšení sazeb od července loňského roku, kdy ECB začala s aktuálním cyklem zpřísňování své měnové politiky. Dosud zvyšovala sazby vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Trhy s tímto rozhodnutím spíše počítaly, i když někteří experti připouštěli další zvýšení o 0,5 procentního bodu. Mezi nimi byli i analytici společnosti Ebury. ECB totiž zatím nemá svůj boj s inflací vyhraný. Její jádrová složka se v dubnu držela na 5,6 %, tedy poblíž rekordních maxim. Silná dynamika cen napříč kategoriemi, jako jsou potraviny, zboží a služby, ukazuje, že inflační tlaky jsou silné v celé ekonomice.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu

04.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Rada guvernérů rozhodla o zvýšení úroků posedmé za sebou, i když tempo zvyšování zpomalilo. Zpřísňováním měnové politiky se banka snaží dostat pod kontrolu inflaci, která stále zůstává vysoká. ECB v dnešním prohlášení současně uvedla, že od července přestane znovu investovat peníze ze splatného dluhu v rámci svého programu nákupu aktiv APP.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rozhodnutí ČNB neměnit úrokové sazby není podle analytiků překvapivé

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) o ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech podle analytiků není překvapivé, a to i přes zvýšená proinflační rizika, na něž ukazuje vývoj ekonomiky. Analytici ale očekávají, že se tato rizika projeví pomalejším snižováním sazeb v závěru roku, než dosud trh předpokládal.
img

ČNB základní úrokovou sazbu nemění, odmítla signální navýšení úroku. Svůj boj s inflací prostřednictvím silné koruny má za dostatečný

03.05.2023 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním zasedání rozhodla základní úrokovou sazbu ponechat na stávající úrovni sedmi procent, na níž je už bezmála rok. Většina bankovní rady tak nevyšla vstříc jestřábím hlasům, aby přistoupila k signálnímu zvýšení sazeb. Svůj boj s inflací prostřednictvím verbální intervence za silnou korunu, v níž bude pokračovat i po dnešku, má při dané úrovni základní sazby za dostatečný. Někteří experti totiž spekulovali, že ČNB může chtít vyslat trhům signál, navýšením úroku na 7,25 procenta, že to se svým bojem s inflací myslí opravdu vážně a nechce dopustit její trvalejší vzedmutí.
img

ČNB i přes jestřábí komentáře odhodlaně drží nízké úrokové sazby

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na 7 procentech bylo sice pravděpodobné, ale zdaleka ne tak očekávané jako to březnové. Poslední data z české ekonomiky totiž ukazují, že inflační očekávání zůstávají velmi vysoká a že tato očekávání se minimálně v průmyslových odvětvích promítají i do vysokého růstu mezd. Inflační tlaky jsou navíc stále podporovány velmi uvolněnou fiskální politikou a životem na dluh.
img

Rizikový sentiment se může vrátit díky rozhodnutí Fedu o měnové politice

03.05.2023 Očekává se, že Federální rezervní systém dnes zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů a poté signalizuje pauzu ve své kampani agresivního zvyšování sazeb uprostřed pokračujících turbulencí na finančním trhu. Nemělo by však být překvapením, pokud banka oznámí, že její boj s inflací nekončí a že trhy zaznamenají ještě minimálně jedno zvýšení sazeb o 0,25 %. Ostatně nedávná ekonomická data na takový vývoj poukazují.
img

Ranní okénko - Poslední hike Fedu a pokračující stabilita ČNB

03.05.2023 Dnes odpoledne rozhodne o nastavení úrokových sazeb ČNB, ve večerních hodinách pak Fed. Od ČNB se téměř výhradně očekává, že ponechá sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba tím setrvá na 7 %. S ohledem na nedávné jestřábější výroky některých členů bankovní rady ČNB ale zazněly i názory upozorňující na možnost hiku o 25bb. Tento scénář nám ale přijde nepravděpodobný. Jádrová inflace, i když nadále zvýšená, je na ústupu a poptávka oslabená. Obavu ohledně vyšší persistence inflace ale mohou v bankovní radě vytvářet mzdy, respektive indikace o jejich svižnějším růstu, než prognóza ČNB očekávala. Další obavou, jež někteří členové bankovní rady zmínili, je deficit státní kasy. Kromě samotného rozhodnutí o sazbách bude tradičně následovat tisková konference a tentokrát centrální banka vydá aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Ta nastíní očekávánou trajektorii úrokových sazeb.
img

Fidelity International: Jaké jsou předpoklady kapitálového trhu v klimatické krizi?

28.04.2023 Obavy, že investoři možná nemají dostatečné nástroje k tomu, aby zvážili dopady klimatických rizik na svá investiční portfolia rostou, a to zejména pokud to vnímáme z vrchní perspektivy. To je zásadní, protože předpoklady kapitálového trhu (CMA) se promítají do návrhů strategické alokace aktiv (SAA). Abychom pomohli překlenout tyto nedostatky, začleňujeme do naší analýzy makroekonomických a finančních rizik i klimatické scénáře.
C:\fakepath\dluhy-28042023.png

Proč americký dluh straší investory?

28.04.2023 Na témata jako inflace, recese a bankovní krize si pomalu zvykáme. K nim se pomalu přidá i zvětšení stropu amerického dluhu.
img

Výhled pro dolar: Agresivní měnová politika znovu nabývá na síle

20.04.2023 Tento týden zveřejnila agentura Reuters rozhovor s prezidentem Federálního rezervního systému St. Louis Jamesem Bullardem, ve kterém zdůraznil, že zvýšení úrokových sazeb v USA je nezbytné pro boj s inflací. Vzhledem k nedávným údajům, které ukazují, že inflace zůstává perzistentní a celková ekonomika bude nadále pomalu růst, je podle něj zvýšení úrokových sazeb nutné.
C:\fakepath\investor-13042023.png

El-Erian vidí velké riziko v Credit Crunch

13.04.2023 Prostředí vysokých úrokových sazeb a hlavně rychlost jejich růstu, vytváří v ekonomice nepředvídatelné turbulence. Nevíme, kdy přijdou, ale víme s jistotou, že se někde objeví. Jednu takovou možnost nastínil ve svém článku pro Financial Times Mohamed El-Erian, známý ekonom a hlavní analytik u německé pojišťovny Allianz. To prakticky znamená, že je zodpovědný za strategii největšího fondu s obligacemi. A protože obligace jsou jedním z nejvíc postihnutých aktiv, není divu, že se El-Erian často vyjadřuje v médiích, aby upozornil na problémy celého sektoru.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci, neboť zdraží léky či vodu. Pokud už zvedat daně, pak je lepší vrátit se před zrušení superhrubé mzdy

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě z lednových 1,7 procenta

10.04.2023 Světová banka upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě procenta z lednových 1,7 procenta. Dnes, kdy začíná každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), to podle agentury Reuters uvedl prezident SB David Malpasse. Varoval ale, že zpomalení ze silnějšího růstu v roce 2022 zvýší dluhové problémy rozvojových zemí.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

10.04.2023 Ve stínu ruské vojenské invaze na Ukrajinu a nedávných otřesů v bankovním sektoru začíná dnes ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Mezi hlavními tématy bude podle zveřejněného programu například boj s inflací, růst světové ekonomiky nebo její fragmentace.
img

Analýza Invesca: Nálada na trhu se zlepšila. Vydrží?

06.04.2023 Březen se ve Spojených státech zaměřuje na vysokoškolský basketbal a March Madness®. Letos tento termín nabyl většího významu vzhledem k šílenství, které jsme viděli na trzích v průběhu března. Na začátku měsíce se objevily bankovní problémy, které se dále zhoršovaly. Následovalo extrémní prostředí „risk-off“, když ve spojených státech došlo ke klasickému runu na banky, a i v Evropě se v bankách objevilo určité napětí. Tvrdili jsme, že tyto problémy byly specifické pro některé banky, nikoli systémové, a byli jsme přesvědčeni, že tvůrci politik jsou velmi citliví na rizika vzniklá agresivním zpřísňováním a jednají rychle a účinně, aby problémy zastavili.
img

Americký pre-market 5. 4. 2023. Optimismus akciového trhu klesá.

05.04.2023 Futures na americké akciové indexy klesly, když jestřábí zprávy centrálních bank Nového Zélandu a Austrálie signalizovaly pokračující boj s inflací a oživily obavy ze zpomalení ekonomiky. Obchodníci si dnešní projevy amerických politiků vykládali různě a po nedávné rally raději vybírali zisky.
C:\fakepath\eurusd-04042023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 4.4.2023

04.04.2023 Vývoj na akciovém trhu ve Spojených státech byl včera smíšený. Růst cen ropy vyvolal obavy ze zvyšování úrokových sazeb, pomohl ale také vzhůru energetickým společnostem. Akcie výrobce elektromobilů Tesla oslabily, protože dodávky jeho vozů za první čtvrtletí zaostaly za očekáváním.
C:\fakepath\trader-03042023-38-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, trhy vyhodnocují dopad snížení těžby ropy skupinou OPEC+

03.04.2023 Dolar dnes oslabuje. Trh vyhodnocuje nedělní oznámení skupiny předních těžařů ropy OPEC+ o dalším snížení těžby. Omezení těžby ropy podle některých analytiků zkomplikuje boj s inflací. Trh čeká na reakci centrálních bank. Euro k dolaru kolem 17:55 SELČ rostlo o půl procenta na 1,0894 EUR/USD.
img

Pre-market v USA 3. 4. 2023

03.04.2023 Americký akciový trh v březnu výrazně vzrostl a zahájil druhé čtvrtletí roku 2023. Dnešní zprávy o omezení těžby ropy ze strany OPEC+ zvýšily cenu ropy, což vedlo k obnovení obav z nárůstu inflace. To naznačuje, že Fed by se musel vyvarovat holubičí rétoriky, protože boj s inflací zdaleka nekončí. Americké státní dluhopisy změnily svou výnosovou křivku, přičemž výnos na dvouletém dluhopisu, který je zranitelný vůči politice Fedu, prudce vzrostl o 7 bazických bodů.
img

Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry

30.03.2023 Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.
img

Zvýšení DPH na 23 procent? Když už vláda musí zvyšovat daně, nechť zví, že sociálně citlivější, méně inflační a rozpočtově výnosnější je zvýšení daně z příjmů zaměstnanců

28.03.2023 Vládní hnutí STAN navrhuje zvýšení základní sazby DPH ze stávajících 21 na 23 procent. Samozřejmě, zaštiťuje se snahou o ozdravení veřejných financí. Samozřejmě, daňové inkaso veřejných rozpočtů by se tím zvýšilo. Ovšem za cenu dalšího přilití oleje do inflačního kotle.
img

Pražská burza oslabila podruhé v řadě, nedařilo se akciím Erste Bank

23.03.2023 Pražská burza podruhé v řadě oslabila, index PX dnes klesl o 0,25 procenta na 1325,32 bodu. Dolů ho stáhly především akcie rakouské Erste Bank. Ve ztrátě ale zakončily obchodování i další banky nebo energetická společnost ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\trader-23032023.jpg

Tři důvody proč je situace na trzích ojedinělá

23.03.2023 Kdo sleduje burzovní zprávy pravidelně, může mít pocit, jako bychom byli na kolotoči, který se rychle rozjíždí a stejně prudce zastavuje. A tak stále dokola. Pouze periody mezi jednotlivými krizemi se zkracují. Krize během Covidu trvala dva měsíce, válka na Ukrajině ani ne měsíc, velká bankovní krize několik dní. Trh má neuvěřitelnou schopnost zapomínat na to, co bylo. Před dvěma dny byla média plná strachu ze systémové krize bank. Dnes se zdá, že obchodování je klidně plynoucí řeka.
img

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023 „Americký Fed zvedl klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 % v souladu s očekáváním trhů a poskytl ekonomické projekce do budoucích let, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\eurusd-23032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.3.2023

23.03.2023 Americké akcie včera na závěr obchodování prudce oslabily. Reagovaly na vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který varoval, že boj s inflací pokračuje. Fed podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu.
img

FED sazby

22.03.2023 „Americká centrální banka FED šlape na brzdu a zmírňuje svoji jestřábí politiku. Patrně se zalekla aktuálních problémů bankovního sektoru a nechce eskalovat napětí v ekonomice. I když Silicon Vally Bank patrně nezpůsobí otřes bankovního sektoru, je třeba ekonomiku uklidnit a zvýšení sazeb pouze o 25 bazických bodů je oním kýženým gestem. Nikdo totiž neví, jak by další razantnější zvýšení základní úrokové míry působilo na trh práce. Proto FED nyní staví na první místo zastavení eskalace paniky před boj s inflací.“
C:\fakepath\trader-22032023-33-zm.jpg

Fed podle očekávání zvýšil základní úrok o čtvrt procentního bodu

22.03.2023 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) na závěr dvoudenního zasedání podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do pásma 4,75 procenta až pět procent. Banka však ve svém prohlášení naznačila, že je blízko pozastavení dalšího zvyšování nákladů na úvěry v souvislosti s nedávnými otřesy na finančních trzích po pádu dvou amerických bank.
img

UBS koupí Credit Suisse za více než 3 mld. Franků

20.03.2023 Napětí v americkém a evropském bankovním sektoru bude dál hlavním hybatelem tržního dění v tomto týdnu. Je pravděpodobné, že riziková aktiva v čele s akciemi a měnami rozvíjejících se trhů zůstanou nervózní. Rychlá reakce amerického Fedu a ministerstva financí (stoprocentní garance vkladů + mechanismus na dodávání likvidity) i snaha švýcarské vlády přes víkend “horkou nití” ušít mega-fůzi UBS a Credit Suisse ukazují, že se politici a centrální bankéři snaží za každou cenu držet finanční napětí pod poklicí. To však nemusí být vůbec jednoduché.
img

Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?

14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
img

Ranní okénko - Boj s inflací se odkládá na neurčito, trh sází na prudký pokles sazeb

14.03.2023 Dnes vychází v USA únorová inflace. Ta bude jedním z posledních dílků před zasedáním Fedu, které je naplánované na příští týden. Po turbulentním dění v americkém bankovním sektoru ale na výsledné cifře patrně bude záležet méně, než se původně čekalo. Inflační tlaky v americké ekonomice sice setrvávají a meziměsíční růst dosáhne hodnoty okolo 0,4 %. Trh přesto v posledních několika dnech výrazně posunul svá očekávání a namísto původně předpokládaného vrcholu sazeb poblíž 5,8 % nyní očekává vrchol o procentní bod nižší.
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
C:\fakepath\1677238557-26d-24022024.jpg

Tiká na trzích časovaná bomba? | Investiční Memento #26

24.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 26. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

83 % domácností má obavy z inflace. Čtvrtina musí sahat do úspor. Vyplývá to ze zjištění ČSOB

20.02.2023 Růst inflace a zvyšující se životní náklady výrazně zamávaly s rozpočty českých domácností. Největší dopad přitom pociťují Češi v oblasti výdajů na bydlení (64 %), a to včetně cen energií. Čtvrtina domácností pak byla nucena kvůli současné situaci využít k pokrytí běžných výdajů vlastní úspory, nebo dokonce půjčku. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční skupinu ČSOB realizovala výzkumná agentura STEM/MARK.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nálada spotřebitelů a podnikatelů se dále zlepšuje

20.02.2023 Indikátory sentimentu, jejichž velký počet bude tento týden zveřejněn, by měly ukázat na pokračující růst důvěry v další vývoj ekonomik. Týkat by se to mělo spotřebitelů i podnikatelů. Konečný odhad lednové inflace v eurozóně podle nás přinese mírnou revizi z 8,5 % na 8,6 % y/y. Zpřesněné odhady německého a amerického HDP by naopak měly zůstat zhruba beze změny. Zatímco německá ekonomika vlivem slabé spotřeby domácností ve Q4 22 mírně mezičtvrtletně klesla, ta americká svižně rostla.
img

Forex: Odolná poptávka může Fedu ztížit boj s inflací

17.02.2023 Poptávka amerických domácností podpořená silný trhem práce zůstává robustní, což může Fedu zkomplikovat boj s inflací. Americké maloobchodní tržby v lednu zaznamenaly velmi silný růst. Meziměsíčně byly vyšší o 3 % (v nominálním vyjádření) po předchozím poklesu o 1,1 %. Lednový meziměsíční nárůst tak byl oproti tržnímu konsensu o celý jeden procentní bod vyšší. Významně k tomu přispěla silná čísla prodejů aut, avšak i bez nich maloobchodní tržby rostly svižným tempem o 2,3 % m/m (oproti konsensu více než dvojnásobek). Oživení spotřebitelské poptávky by v USA bylo v souladu se silným trhem práce (počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zůstává nízký, když se nadále drží pod hranicí 200 tis.), postupně se zmírňující inflací a s tím souvisejícím nárůstem důvěry domácností.
C:\fakepath\fed-15022023-2.png

První zaškobrtnutí Fedu při měkkém přistání

15.02.2023 V současnosti je nejdůležitějším makroekonomickým údajem americká inflace. Její hodnota bude určovat americkou měnovou politiku v následujících měsících a možná i letech.
Související klíčová slova: ČSOB Aleš Blažek | Střední Evropa | Dopravní systém | Další snižování sazeb | Vysoká zadluženost | Francouzi | Tomáš Jícha | Projekce Fedu | Špatná aktiva | Manažer Finmex Academy | Propad ekonomiky | Cenový kanál | Kyriakos Mitsotakis | Podstoupení rizika | Realitní trh | Pokles na trzích | Revidované ekonomické projekce Fedu | Prostor k růstu | ChatGPT | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Výplach | Euro k americkému dolaru | Obsluha státního dluhu | BHS expres | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Lidé z IT | Války | Lithium | Vývoj | Kupovat dluhopisy | Ruská mobilizace | Jakub Seidler | Češi | Rychlé zisky | Další snížení těžby | Data z trhu práce | Opce | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Nákupu státních dluhopisů | ENEL | Globální růst | Boj centrálních bank | Měnový pár EUR/HUF | Radim Dohnal | Nákup ropy | Jana Steckerová | Zdražovat | Státní kasa | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Prudce zlevňující ropa | Independent Advisor Alliance | Přijmout euro | Riziko inflace | Transněfť | Standard & Poor's | Akciové společnosti | Výkyvy | Vyhlídky dolaru | Itálie | Keir Starmer | Stoxx | Navyšování mezd | Očekávání v USA | Akcie Snowflake | Známý ekonom | Očekávání | Úrokové sazby ve Spojených státech | Korelace | O žebrácké holi | Aktuální kurzy měn | Evropské centrální banky | Proaktivní přístup | Cena severomořské ropy | Nikl | Německé pojišťovny | Američtí voliči | Volatilní | Náklady spojené s bydlením | EUR/JPY | Alternativní investice | Extrémně volatilní | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | NYCB | Trh práce | Společnost Transněfť | Evropská komise | Znovuotevření čínské ekonomiky | Oživení ekonomiky | iShares | Aramco | Investice | Britská centrální banka | DXY | Vývoj inflace v Eurozóně | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Alexandr Novak | Ekonom BH Securities | Podnikatelské aktivity | Naivita evropských představitelů | Lednová inflace | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Ekonomická témata | Ifo | Webinář | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Chování | NYSE | Intervence | Dluhopisy EU | Experti | Měnový pár GBP/USD | LSEG | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Mimořádné daně | Bitcoiny | Investment Managers | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Creditas | Equiti Capital | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Tvorba pracovních míst v USA | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Prognostici | Pokles zisku | Kurz jednotné evropské měny | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Spekulativní sázky | EUR/USD | Bruno Le Maire | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Důvěra v ekonomiku | Český průmysl | Cena bitcoinu | GE HealthCare Technologies | Akcie regionálních bank | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Price Action | Akcie společnosti | Offline Štěpána Křečka | Desetileté výnosy | Lagardeová | Stav trhů | Vývoj deposit u komerčních bank | Vydání dluhopisů | Cenné papíry | Kondice ekonomiky | Americký akciový trh | Výnos | Poškodit ekonomiku | Trh s dluhopisy | Russell 2000 | New York Community | Nákupy státních dluhopisů | REITs | Úsporný balíček | 100 miliard dolarů | Soukromá spotřeba | IHNED | Delta | Uzavření příměří | Vzdělávání | Šéf Fedu | Tlak na banky | Růst sazeb | ECB a monetární politika | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Investiční strategie | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Dragon | Index DOW | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Zákaz vývozu | Airbus SE | Dodatečný výnos | Forexový trh | Splátky dluhů | Státní dluh | Hluboké recese | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Capitalinked.com Radim Dohnal | Propad cen | Online obchodování | Volatility portfolia | Index DXY | Praxe | Investiční výhled | AI | Sentiment na trhu | JPY | Peněžní úrok | Členové eurozóny | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Odhad HDP | Posilování dolaru | Obchodní tipy | Svaz průmyslu | Školení Finmex | Projekce | Znehodnocení | Výrobní sektor | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Výhled globálního růstu | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Obnovení dodávek | Aktuální kurzy | Maloobchod v USA | Zastropování cen energií | ČNB Rusnok | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Rozdělení ČEZ | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Federální úřady | Velké problémy | Eurové příjmy | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Heatmap | Barel ropy | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Globální hospodářský růst | Bear market rally | Ropa WTI | Penzijní společnost | Bankovní rada ČNB | Americké ekonomiky | Český trh práce | NFP report | Developeři | Bankovní domy | Dell Technologies | Brexit | ČSOB Smart | Měnová krize | Dolar dnes | CSI300 | Kapitál | Růst trhu | Pozornost investorů | Chuck Carlson | Burzy | Jiří Cihlář | USD/EUR | Ceny elektřiny | Nižší daně | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Cestování | Reálné ekonomiky | Aplikace pro rozvoz potravin | USD | Kč/USD | Otřesy na finančních trzích | Broker | Nová makroekonomická prognóza | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Proražení | Typický investor | Oslabení liry | Qualcomm | Deficit zahraničního obchodu | Prodávat akcie | Panama papers | Velká krize | Plány | Banka Goldman Sachs | Na burze | Energetické akcie | Trh s nemovitostmi | Viceguvernér ČNB | Jestřábí komentáře | Investiční analytik | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Síla amerického dolaru | Globální krize | Tvorba pracovních míst | Interpretace výsledků | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Přetrvávající vysoká inflace | Blue chip | Maďarsko | Šok | Depreciace | Hodnocení současné situace | Krize na energetickém trhu | Klimatické změny | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Garance | Spekulovat | Regulace | Index Philadelphia | Béžová kniha Fedu | BofA Global Research | Swapy | Ranní zpráva pro tradery | Noviny | Měnový fond | Analytici XTB | SICAV v Česku | Sazby na dluhopisech | Forma SICAV | Snižování úroků | Inflační spirála | Širší index S&P 500 | Pověst | Vysoké sazby | The Economist | Vyšší střední ekonomická třída | Tempo zdražování | Bogdan Maioreanu | Silný růst | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Zvyšování sazeb Fedu | Daňové škrty | Úroková sazba | Rostoucí ceny energií | P.A. | Patria Online | Čtvrtletní výsledky | Dovoz | Nasdaq Composite | Státní výdaje | Unie | Next Finance | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Investovaná částka | GBP/USD | Zvednutí sazeb | Výzkumy | Evropské akcie | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Politická situace | Nakládání s aktivy | Zasedání FOMC | Data z amerického trhu práce | Prezidentské kampaně | Čtvrtletní zisk | Penzijní fondy | Čínské úřady | American Express (AXP.US) | Akcie výrobce osobních počítačů | Pro tradery | Myšlenkové schéma | Data z tuzemské ekonomiky | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Vklady | 1 milion | Slickcharts | Stratégové | Výrobní ceny | Vstup do eurozóny | Tržní reakce | Investing.com | Zákon o investičních společnostech | Vybírání zisků | Akciové indexy | Firemní zisky | Americký prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Myšlení | Týdenní pivot | Euforie | Turecký statistický úřad | Silné cenové tlaky | Hodnota kapitálu | Energetické akcie v Evropě | Christine Lagardeová | Investoři | Portfolio | ATRIS | Výnosy z amerických dluhopisů | Ceny energií v Evropě | Nejistoty | Západní sankce | OCBC | Fidelity | Marc Chandler | Statistický úřad Eurostat | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Zlepšení sentimentu | Evropská měna | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Karina Kubelková | Média | Inflační čísla | Finanční instituce | Lepší výsledky | Cenový růst | Investice do dluhopisů | Venezuela | Jádrový index | Oldřich Dědek | Zisk | Prezident | Globální spotřebitelská důvěra | Globální vývoj | Futures na S&P 500 | Úsporný tarif | Globální akciové trhy | Kvantitativní utahování | Pokles cen nemovitostí | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Britské akcie | Uložení peněz | Boom | Program nákupu aktiv | VIG | Krize 2008 | WSJ | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Pesimismus | Aegon | Co bude dál? | BP | Christian Lindner | AXP.US | Pád banky | Jednotné měny | Inflační překvapení | Investiční | Koncové ceny | Funkční období | Nižší poptávka | Nízké úrokové sazby | Míra inflace ve Spojených státech | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Sestupný trend | Mary Dalyová | Americké centrální banky | Kč/EUR | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Bloomberg News | Ekonomický vývoj | Ekonom BHS | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Akcie v USA | Global Finance | Eurodolar | Zdravotní péče | US500 | ExxonMobil | Invesco | Meme akcie | Demokraté | Ekonomické projekce Fedu | Jednotná evropská měna | Důvěra domácností | Brusel | Aleš Blažek | Tržní ceny | Patria | TRY | Analytik Purple Trading | Napětí na Ukrajině | Akcie a dluhopisy | Obchodní plán | Rating USA | Úrok | Evropské ekonomiky | Zpráva | P/E | Prémie | Americké HDP | Porovnání vývoje | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Česká měna | Prodej | Althea Spinozzi | Colt CZ | Rok 2024 | Spotřebitelský sentiment | Platební neschopnost | Investiční horizont | iPhone | Zasedání Fedu | Janet Yellenová | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Technický výhled trhu | Konflikty | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | JOLTS | Skupina OPEC+ | Visa | S&P | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Korekční pohyb | Nová prognóza | PVM Oil Associates | Zhoršování situace | Pojišťovny | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Co se děje na finančních trzích | GBP | Vyšší ceny | Signál k prodeji | Vesa | Plovoucí LNG terminály | S&P Global | Rekordní hodnoty | Management | Centrální banky | Nekontrolovatelné státní výdaje | Meta | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zlevňující ropa | Ropné zásoby | Majitel | Růst cen ropy | Cena ropy na světových trzích | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Prezidentka ECB | Ukončení války na Ukrajině | ZEW | Zprávy | Ropovod | GCI | Marek Odehnal | Fenomén | Murray | Dolary | Armageddon | BREAKING | Vliv na ceny | Návrat poptávky | Eurostat | Evropské trhy | Ceny stříbra | Index Stoxx 600 | Ruský rubl | Prognózy ČNB | Deflace | Poměr nákladů a výnosů | Kristalina Georgievová | Obchodování a investice | Hrubý domácí produkt | Závislost na dolaru | Normalizace měnové politiky | Akcie v Evropě | Ceny ropy | Růst inflace | UBS | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Měnová politika v USA | Covid | Occidental Petroleum | PwC | Investice do výroby baterií | PLTR | Win Thin | Dupont | Další růst | Cena ropy brent | Airbus | Úvěrování | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Tržní úrokové sazby | Vojenský konflikt | Petr Novotný | 3M | Podíl Evropy | Vyhlídky | Snížení DPH | Aktuální inflace | Tržní podmínky | CZ | Měnová politika americké centrální banky | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Snižování cen | Základní úrokové sazby ČNB | Analýza transakcí | Petrochemická společnost | Čínská poptávka po ropě | Udržitelnost | Míra | Firmy | Vláda USA | Zadlužování | Zrušení nejnižší sazby DPH | Depozitní sazby | Phillips 66 | François Villeroy de Galhau | Pokles tržeb | Statista | Nástroj | Hedgeové fondy | Výsledky | Kurz EUR/USD | Dominik Stroukal | HUF | Tlak medvědů | Ekonomické oživení | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Thorsten Polleit | Australský dolar | Seznam Zprávy | Inflační tlaky | Finmex | Minulá výkonnost | Zpřesněný odhad | Bank of America | Koruna | TIM | Výrazný pokles | Petr Lajsek | Vyšší poptávka | Zvyšování daní | Silný dolar | Cukr | Rozvoz potravin | Akcie bankovních společností | Situace ve Spojených státech | Kupující | Akciové tituly | Eli Lilly | Firemní úvěry | Francie | Předpověď | Akcie leteckých společností | SVB Financial | S&P/ASX 200 | Tlaky na růst mezd | Propad | Ruská invaze | Pokračující pokles | OPEC+ | SAE | Finanční domy | Sazby ČNB | Marka | ProCent | Ekonomický propad | BHS | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Objem | Hlavní měny | HDP eurozóny | Údaje | Zvyšování mezd | Výkonnost | Obavy z recese | Třetí pilíř | Federální rezervní systém | Report ADP | Exxon Mobil | Obchodní války | Americká banka | Nové emise | Klima | Energetické podniky | Inverze výnosové křivky | Saxo Bank Steen Jakobsen | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Western Alliance Bancorp | xStation | Asie | Tisková konference ČNB | Průzkumy | Technologické společnosti | Alibaba | Očekávání analytiků | Zákonodárci | Propuštění | Nomura | Vysoká cena ropy | Spoření | Podíl nezaměstnaných | Andrew McCaffery | Regulátor | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Dlouhodobý výhled | Poptávka po úvěrech | Demokraté a Republikáni | Propad do chudoby | Sázka | Průmyslová výroba | Britské libry | Bilion | Důchod | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vývoj inflačních očekávání | Boj centrálních bank s inflací | Americký podnik | CTA | Slabší koruna | Zajištění bezpečnosti umělé inteligence | Nákup libry | Průraz | Index S&P 500 | Cena plynu | Graf | Instrument | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Významné zisky | Sazby na hypotékách | Reakce trhu | FRA | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Přehled | Cenová hladina | Výhled pro rok | Bankéř | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Terminál | Investice do cenných papírů | Short | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Ceny na čerpacích stanicích | Školení | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Přijetí | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Změny na trhu | Záporné reálné úrokové sazby | Jackson Hole | HUF/EUR | Neutrální výhled | Vesa Equity | USD/PLN | OPEC | Zpráva o inflaci | Ukrajina | Kontext | Jednání FOMC | Nakupovat státní dluhopisy | Specialista na online obchodování | Quadient | Třetí vlna | Ceny zemědělských výrobců | Zveřejněná data | Proinflační faktory | Americká centrální banka | Hlavní akciové trhy | Stavebnictví | Bezpečné útočiště | Spotřebitelská nálada | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Maloobchod | Hospodářské oživení | Ústup inflace | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Reshoring | Earnings | Zpomalení inflace | Institut Ifo | Maastrichtská kritéria | Trump | Hospodářský propad | FactSet | Dopady války na Ukrajině | High | Pomoc lidem | Krátkodobé obchody | Dow Jonesův index | Finanční krize | Index Dow Jones Industrial Average | Eurobondy | Zavádění odvodů | Silnější dolar | Technické analýzy | Mexiko | Ekonomická situace | Indikace | Obhospodařovatel | Inflace ve Spojených státech | Turecká centrální banka | Kvantitativní zpřísňování | Finmex Academy | GBPUSD | UBS Global | Provozní výnosy | Česká koruna | OECD | Růstový potenciál | Stříbro | Investiční společnost | G10 | Opatření vlád | Tamas Varga | Instituce | Turecko | Japonský HDP | Přeprodané oblasti | Sazba ČNB | Dopady inflace | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Americké CPI | Úrokové sazby Fedu | PLUG | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | LNG | Western Alliance | Britská měna | Běžný účet | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Tuzemské banky | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | FKI | Těžby Bitcoinu | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Ztrátové pozice | Rizika drahé ropy | Ziskové marže | Kongres | Ministerstvo financí USA | Inflace v Polsku | Výdělky | Mimořádná daň | Naše ekonomika | Pozitivní vliv | Nejprudší pokles | Vývoj měnového páru USD/JPY | Instacart | Zvýšení úrokových sazeb | Kristina Hooper | Domácnosti | Zvýšení sazeb ČNB | Evropská ekonomika | Růst výnosů | Následky bankovní krize v USA | CVS Health | Snížení daní | Velcí spekulanti | Zvýšená volatilita | Německý HDP | Zhodnocení kapitálu | Těžba ropy | Trh | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Oslabení globalizace | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Klesající trend | Drahota | ICU | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Akcie společnosti Meta Platforms | Důvěra spotřebitelů | Fed | Celosvětová poptávka | Korekce | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Zákonodárce | Počet pracovních míst | Dolar k japonskému jenu | Hnutí ANO | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční společnosti | Heiken Ashi | Zestátnění | Luis De Guindos | Odveta | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | Globální recese | Index Standard & Poor's | Dluhopisy Saxo Bank | Indikátory sentimentu | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Swingové minimum | Kroky k přijetí eura | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Posílení dolaru | Stock | ANO | Ceny zboží | Globální problémy | Kupní cena | Prognóza ČNB | Rating | Prezident Joe Biden | Dezinflace | Alligator | Velké banky | Úprava státního příspěvku | Ebury | Další růst úrokových sazeb | Vývoj BTC/USD | Statistika z USA | Nejistota | Volkswagen AG | Natixis | Microsoft | Výnosy u dluhopisů | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Dopad na cenu | Plný úvazek | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Pokles cen ropy | Vládní dluhopisy | Data z USA | HDP v eurozóně | CMA | Repo operace | Broker Consulting | Spotřebitelská inflace | Shortování | Demokratické strany | Důvěra v průmyslu | RBI | Zpráva pro tradery | Světová banka | Obchodní instrument | Mzdová spirála | Známý investor | Exporty | Drahé energie | Důvěra | Programování | Živé vysílání | Pravděpodobnost | ECB dnes | Markets | Index Nasdaq | Vladimír Bezděk | Asijské indexy | Akciové trhy jako celek | Rizikovější aktiva | Haruhiko Kuroda | Představenstvo | Bureau of Economic Analysis | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Spotřební zboží | Dluhopisy | Očekávané výnosy | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Pokles eura | AA | Propouštění zaměstnanců | Projev šéfky ECB | Centrální banka | Call opce | Exxon | Panelové diskuze | Hazard | Německá vláda | Tomáš Kudla | Zemní plyn | Německo | Index PMI | Překoupenost | Měny&Sazby | Fluktuace | Německý Ifo index | New York Community Bancorp | QE | Globalt | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | ABN | Krach | Hotovost | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Americká průmyslová produkce | Jiří Tyleček | Standard Chartered | VESA | Rumunsko | Životní náklady | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | Daňová podpora | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Nájemné | Energetická společnost ČEZ | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Energetický sektor | HealthCare Technologies | Severomořská ropa | Kartel OPEC | Dluhové krize | Podnikatelé | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Kurz české měny | Pandemie covidu | Dílčí ekonomické ukazatele | Americké ropné zásoby | Pokles dolaru | Bankovní tituly | Grafy | Americký státní dluh | ING | Inflace v ČR | Míra úspor domácností | Globální index | Vice | Tržní výhled pro rok | Směnný kurz | Nízká volatilita | Úvěrové podmínky | Threads | Aktivum | ČSOB Bohatství | Společnost XTB | Česká republika | BNP | Vývoj měnového páru USD/TRY | EUR/HUF | CZK | Analytik Cyrrusu | Guvernér australské centrální banky | Reuters | Úspory | Konjunkturální průzkum | Dnešní výsledky | Kov | Finanční riziko | Bankovní systém USA | Anna Stupnytska | Dluh americké vlády | Londýnská burza | Rostoucí cena ropy | Boris Tomčiak | Situace | Chevron | Páteční NFP report | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Škoda | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Zajištění bezpečnosti | Depozitní sazba | Kurz koruny | Steen Jakobsen | Štěpán Hájek | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Utahování měnových podmínek | Nové zakázky | Zakladatel | Předseda | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Europe 600 | Splácení dluhu | Equity | Viceprezident | Guvernér Fedu | Provozní zisk | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Ripple | Růstový impuls | US100 | Singapurský dolar | USDIDX | Míra inflace v dubnu | Tržby | Silná data | Maďarský premiér | Růst mezd | Investiční Memento | Evropská unie | Vysoká valorizace | Mezinárodní investoři | Boeing | Stagnace | Ekonomiky | Příjmy a výdaje | Finanční systém | Organizace ADP | Prime | Firemní úvěry v eurech | Rozpočet | Riziko recese | Negativní dopad | Apple | Libra | Otevření Číny | Kurz české koruny | Zvýšení základní úrokové sazby | Nákup akcií | Rekordní inflace | Šokující předpovědi Saxo | Důvěra v domácí ekonomiku | Vysoké úroky | Inflace v květnu | Nová data | Open | Investor | CERGE-EI | Životní úroveň | Dow Jones Industrial Average | Očekávaná data | Nezávislost centrální banky | Švédsko | Výkyv poptávky | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Webináře zdarma | Zvýšení základní sazby | FTSE | Financovat | Fond | Orbán | Proinflační rizika | Ztráta | Vládní úsporný balíček | Vysoké inflace | Americké vlády | Rostoucí náklady | Green Deal | Hlavní akciové indexy | Válka o ropu | FDIC | Ruská invaze na Ukrajinu | Arm | Revidované ekonomické projekce | Deglobalizace | ECB | Květnová inflace | Bankéři z Fedu | Ceny komodit | Úroky | Čínský růst | Speciální daň | NAFTA | Online investiční konference | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Alokace aktiv | Finanční rizika | Předstihové ukazatele | Analytici Goldman Sachs | Půlení bitcoinu | Silný trh | DOT | Nastavení měnové politiky | Moneta | Závazek | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Horší data | Přenos | IG Markets | Izrael | Ceny akcií | Vyšší riziko | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Ceny zemního plynu | Česká ekonomika | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Vývoj kurzu koruny | Bancorp | Ceny | Vyšší úroky | Kurzy | Prudký pokles | Oslabení kurzu | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | Ekonomický institut Ifo | Překonání akciových maxim | ČNB | Vesa Equity Investment | Dluhy | Zajímavé příležitosti | Ranní okénko | Jiří Rusnok | USD/CZK | SNY | Ranní zpráva | Pokles | Oslabení kurzu koruny | Přehled kurzů | Životní pojišťovny | Výběr zisků | Globální inflace | Výše úrokových sazeb | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Investiční portfolia | Ochranné příkazy | Počet uživatelů | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Maloobchodní tržby | Rekordní zisky | Erste | Americké společnosti | Vývoj cen ropy | Blue chips | Inflace v listopadu | Švýcarská centrální banka | Hedge | Měnová politika | Guvernér | Platební bilance | Rabobank | NBP | Makro | Banka | Změny trhu | Index ISM | Tržní očekávání | Tuzemská inflace | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Koruna dnes | Odpor | Coinbase | Vývoj na akciovém trhu ve Spojených státech | Slušné zisky | Drahé kovy | Představitelé centrální banky | Důvěryhodnost | Evropská centrální banka | Velký problém | Obchodník | Pád cen | Fitch | Stabilita sazeb | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Býčí trh | PVM | COVID-19 | Odvody | Futures kontrakty | Regulátoři | Krize v USA | BHS Timur Barotov | Indikátor | Investování v recesi | Index cen | Carsten Brzeski | Rizika | Banka Credit Suisse | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Skupina OPEC | Tradingové webináře zdarma | Vyšší úrok | Pivot | Kryptoměna | Potravinářství | Růst cen nemovitostí | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Momentum | Conference Board | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj inflace | Růst zisků | Analytik Trinity Bank | Zisky | HICP | Vládní politika | Analytik XTB | ERM II | Globální trhy | BNP Paribas | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | Payback | EURIBOR | Signature Bank | Bývalý prezident | Globální ekonomika | Valorizace aktiv | Sazby ECB | Malé ztráty | Prodávající | Růst světové ekonomiky | TradingEconomics | Verbální intervence | USD/TRY | Rozpočtové politiky | Miliardy eur | Voda | Ekonomiky eurozóny | Kryptotrh | Inflační očekávání | Ustupující inflace | Množství peněz | Vyšší sazby | Režim devizových intervencí | Cena zlata | Propady na akciových trzích | Indexy pohyb | CBRT | Zvýšení ceny | Vývoj amerického dluhu za posledních 10 let | Fire Sales | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Alokace | Obchodníci | Trinity Bank | Přecenění | Investiční trendy letošního roku | Přeprodané zóny | Tamás Varga | Pojištění vkladů | Záchranný program | Velké riziko | Růst cen | Statistici | Saxo | Obavy z globální recese | Dluhový strop | Závislost na Rusku v oblasti energií | Měkké přistání | RSI | Technologický Nasdaq | Zasedání Bank of England | Návratnost | PacWest Bancorp | ERA | MSCI World | Nálada spotřebitelů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Poptávka | IFO index | Financování | ČSÚ | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Stres | Reálné příjmy obyvatelstva | Historické maximum | Occidental | Americká lehká ropa | Růst HDP | Růst úroků | Americké banky | Pivotní body | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Švýcarská národní banka | Úrokový diferenciál | Globální poptávka | Investiční poradenství | Nepokoje v Číně | FRED | Bulharsko | Vývoj na indexu CAC40 | Zvýšení produkce | Americké akciové trhy | Snížení rizika | Zvýšené úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Dividenda | Nárůst výnosů | MIFID | Parita | Vydávání dluhopisů | DAX | Mali | Dolarové sazby | DNO | Dnešní čísla | Bankovní rada České národní banky | Koncentrace | Spotřebitel | Ruský vicepremiér | Ekonomická data z USA | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Tržní sazby | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Payrolls | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Vývoj událostí | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Francouzský rozpočet | Silnější koruna | Dubnová inflace | RBNZ | Jaderné elektrárny | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | Získané peníze | Video | Únorová inflace | HDP | Změny klimatu | ROCE | Americká měna | Nord Stream | EMU | Část traderů | Následky bankovní krize | Spotřebitelské ceny v ČR | Problémy | Saúdská Arábie | Reakce koruny | iShares Listed Private Equity | OCI | Bankéři | Výprodej | Sázet | Deutsche Bank | Cena ropy | Firma | Inflace | Značné riziko | Marže | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Reálné příjmy | Koruna zpevnila | Capitalinked.com | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Úrokové sazby na hypotékách | Mírná korekce | Zprostředkovatelé | Alphabet | USA a Čína | Omyl | Konjukturální průzkum | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Emmanuel Macron | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Signály | PCE inflace | Monetizace | Rychle rostoucí ceny | Lira | LME | Cyklická recese | Statistiky | Liz Trussová | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | Přenesení výroby | Stoxx 600 | Akcie padají | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Vývoj zisků | Diverzifikovat | Francouzská centrální banka | FX | Rozhodování | Mobilizace | Michal Stupavský | HealthCare | Američané | Kurz | Market | SVB a Signature | Americký PMI | Problémy v bankovním sektoru | 256/2004 | Jaroslav Šura | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Globalizace | Horizon | UST | Dolar | Objem vkladů | Vývoj na akciovém trhu | Obchodování ropy | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Guvernér rakouské centrální banky | Hodnoty měny | Datový kalendář | Euro | Naše prognóza | Průzkum společnosti | Fundamentální pozadí | Vývoj inflace v USA | JP Morgan | Čínská měna | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Nárůst zisků | Deficit státního rozpočtu | Klíčové centrální banky | Risk | Odhady růstu | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Zastavení dodávek | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | Železnice | AUD | Svaz průmyslu a dopravy | Průměrný zaměstnanec | Palantir Technologies | Obchod | ishares China | Federální rezervní banky | Elizabeth Warrenová | Měnový stratég | Sazba Evropské centrální banky | Investiční ředitel společnosti | Zpomalení růstu | Místopředseda představenstva | Capitalinked | Predikce | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Propad cen akcií | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Včerejší statistika z USA | Rozhodnutí Bank of England | Index VIX | Vyhozené peníze | Fibonacciho úrovně | Banka JP Morgan | Hospodářství | Stagflace | Rada ČNB | Etoro | Jednotná měna | Střední podniky | EU | Vývoj na akciových trzích | Miliardy | Ceny pohonných hmot v ČR | Ministerstvo financí | Výhodný nákup | Nárůst nezaměstnanosti | Stagflační trend | Tržní hráči | Spojené státy | Vítězství nad inflací | IDEA Cerge-EI | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Správce fondu | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Růst důvěry | Převis | Dynamika růstu | Válečná ekonomika | Expert | Výkon dolaru | ARM | ODEHNAL & PARTNEŘI | Vývoz | Komerční banka | Týdenní zpráva | Samsung | Barel WTI | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Celosvětový růst | Výnosy na amerických dluhopisech | Exprezident | Kazuo Ueda | Výrobní inflace | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | Chuť riskovat | Erdogan | Bannockburn Global Forex | Kurzová rizika | Slábnutí rublu | CZK/EUR | Silicon Valley | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Eskalace konfliktu | Největší propad | Zvětšení stropu amerického dluhu | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Desetiletý vývoj na indexu CAC40 | GE HealthCare | Snížení úroků | Rána pro Joe Bidena | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Ceny benzínu | Ekonomické teorie | Cenový strop na ruskou ropu | Matěj Široký | Petr Čermák | Negativní nálada | Kurz eura | Členské státy | Centrální banka USA | Zbrojovky | CEBR | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Eurový příjem | Rostoucí inflace | Panika | Společnost ČEZ | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Emise dluhopisů | Předpovědi Saxo Bank | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Purple Trading Petr Lajsek | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Údaje z Číny | Bondy | Global Wealth Management | Vyhlídky americké ekonomiky | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | PCE inflace v USA | Střadatelé | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Akciové futures | Výnosy z 10letých dluhopisů | Oslabení | Kroky Fedu | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Poptávky po ropě | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Nařízení | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Schodek | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Přesun výroby z Evropy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Směřování americké zahraniční politiky | ASX 200 | Vývoj 10letého výnosu amerických vládních dluhopisů | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Zhoršení ratingu | Česká národní banka (ČNB) | Korporace | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Investování do akcií | Míra inflace v Turecku | Východní Asie | Senátorka | Pyramida | Vývoj amerického akciového indexu | Výrobní závody | Emise akcií | Tempo růstu | Podnikatel | Bilance ECB | Snížení daně | Bankovnictví | Libye | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Protiinflační kroky | Nové dluhopisy | Velká bankovní krize | Vlády | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Kurzy měn | Měnový výbor Fedu | Omezení těžby | Silná inflace | Moneta Money Bank | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Úsilí | Družba | LLY | Viceprezident ECB | APP | Obchodní aktivity | Vysoká valorizace aktiv | Tomáš Holub | Peněžní zásoby | ECB Christine Lagardeová | Národní bezpečnost | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Střední třída | Členství v EU | Bear | Bonusy | Společnost Saxo Bank | Investiční doporučení | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Osobní příjmy | SXXP | Ekonomické krize | Americké akciové indexy | Tlak na růst inflace | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Intuice | České měny | Správné načasování | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Údaje Eurostatu | Nárůst cen energií | Úrokové sazby ČNB | Business | Poradenské firmy | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Brown Brothers Harriman | Indikátory | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Plug Power | Americká centrální banka FED | Palantir | Akcie Nvidia | Ropovod TAL | Veřejný dluh | Zvedání úrokových sazeb | Holubičí tón | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Nejlepší výsledky | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Bezpečnost | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Poměr rizika a výnosu | | Financování státního dluhu | Výraznější recese | Členské země | Vedení ECB | Riziková aktiva | Trinity | Stratég | The University of Manchester | Prodeje automobilů | Výhled pro rok 2024 | Zisky firem | Vlnová analýza | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Objem zakázek | Sentiment | Online obchodování a investice | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Profesionální investoři | Koš | Konkurence | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Vývoj deposit u komerčních bank v USA | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Tier 1 | Spoření na důchod | Americké futures | Cebr | MAM | Centrální banky USA | ECOFIN | Americký dluh | Pravidla hry | Jak investovat | Martin Gürtler | ETF společnosti BlackRock | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Oslabování eura | Forint | Velká Británie | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Pomoc firmám | Zasedání FED | Zakladatel fondu | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Úrokový výnos | Optimismus investorů | Nálada | Napětí na trzích | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Vnímání | Přísná měnová politika | SVB | Živobytí | Ekonomika | Vývoj ceny ropy od začátku roku | Výnosová křivka | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | CBS | WTO | Politika centrálních bank | Hospodářské noviny | Karanténa | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Vývoj amerického dluhu k HDP | Spořící účty | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | American Express | Výhled | Index technologického trhu | Auta | Americký akciový index | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Deriváty | Ethereum | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Investiční prostředí | Vysoké ceny | Hedge fond | Economist | Hry | Odpovědnost | Nový býčí trh | Krátkodobé dluhopisy | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Vlastní bydlení | Private equity | Ceny dováženého zboží | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Evropský trh | Zpomalení růstu ekonomiky | ČNB dnes | Finanční trhy | Banka Creditas | Cyrrus | Burze | PacWest | Data o inflaci | Expanze | eBook | Překonání akciových maxim indexů | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Prostor pro růst | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Comfort Finance | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Financial Times | USD za barel | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Caixin | Společnost Klaviyo | New York | Tradingové webináře | St. Louis | GS | Krize | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Obligace | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Riziko | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Mises Institute | Školení Finmex academy | DRFG | Fundamenty | Situace na trzích | Zlotý | Vysoké ceny ropy | Massachusetts | Omezení produkce | Kraft Heinz | Salmán | Spotřební daň z pohonných hmot | Míra inflace v eurozóně | Informace z trhu | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Těžby bitcoinů | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Chuť nakupovat nemovitosti | Vratislav Zámiš | KBW | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | ODS | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | Cíle | Politická rozhodnutí | Trhy v Číně | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | AXP | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Příjmy obyvatelstva | Federální společnost pro pojištění vkladů | Reinvestice | Výprodeje | Rozhovor | Spotřeba domácností | Volatility trhu | Měny | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Výnosy 10letých dluhopisů | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Vedlejší účinky | MNB | Profitovat | Podíl nevýkonných úvěrů | Energie | Analytici společnosti | Jamie Dimon | Nákup EUR | Vlnová analýza páru EUR/USD | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Povolený strop | BTC/USD | Jádrová inflace v eurozóně | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Horizon Investment Services | Měna | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Pracovní síly | David Marek | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | EUR/CHF | Euro na dolar | České maloobchodní tržby | Pozice dolaru | Thomson Reuters | Ycharts | Výnosy | W1 | Miliardy dolarů | Investiční skupina | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Úročení neinvestovaných prostředků u XTB | Růst poptávky | FOMC | JPMorgan | Wall Street | Vklady střadatelů | Růstové vyhlídky | Půlení | Regulační orgán | Risk On | Regionální měny | Překoupené oblasti | Poptávka po ropě | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Náklady na obsluhu dluhu | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | Rusko | Ceny výrobců | Martin Maršovský | Iracionální | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Zkušenost | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Index Nasdaq (US100) | Signál | Peter Garnry | Výrazný zisk | Írán | Zdražování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Nejvíce peněz | Britská vláda | EPS | Rotace | ADP | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | CPI v USA | Ropy | Historie | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Člen bankovní rady | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Výdaje | Guvernér české národní banky | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Petr Dufek | Kurz koruny vůči euru | Vývoj amerického státního dluhu | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Pohledávky | Sázky | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Colt | Radomír Jáč | Čas na nákup | BlackRock | Ukončení války | Retailoví investoři | Riziková prémie | Fondy kvalifikovaných investorů | Negativní výhled | Očekávaná inflace | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Hlavní manažer | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Analýza indikátorů | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Koruna posiluje | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Desetiletý vývoj na indexu | Invesco Ltd. | Prodat dluhopisy | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | VIX | Zmírnění inflace | Inflační data | Úrokové náklady | Růst | Vyšší úroveň | Put | Index Dow Jones Industrial | Kartel OPEC+ | Fed včera | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Příjmy | Zasedání bankovní rady | Zvýšení daně | Comfort Finance Group | Intervenovat | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Česká investiční společnost | Risk-off | Emitent | Zajištění | Société Générale | Domácí měny | Měnový výbor | Sektor služeb | Zprávy z krypto průmyslu | Propad cen ropy | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Index | Wall Street Journal | Market rally | Ruská vláda | Pohyby kurzu | Komoditní | Akcie Alibaba | MiFID II | Čínský trh | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Příjmy domácností | Investiční fond | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | ČTK | Tuzemská měna | Politická dohoda | Valuace | Kapitalový výnos | Šéfka ECB | Odvětví | LOGeco | Cap | Dnešní zprávy | Juraj Karpiš | Politika amerického Fedu | Růst čínských akcií | Očekávaný růst | Penzijní společnost České pojišťovny | Drahá elektřina | EPC | Celkový objem úvěrů | Bankovní asociace | Mzdy v Česku | Česká národní banka | Ryan Detrick | Aktuálně investiční příležitosti | Zveřejněné údaje | Pozitivní carry | Generální ředitel skupiny ČSOB | Salman Ahmed | Regulační orgány | Zvýšení zisku | Snížit úrokové sazby | Kryptoměnový trh | Vypuknutí pandemie | Koronavirus | Klaviyo | Kapitálový poměr | Záchranný plán | Investičně-poradenské firmy | Ekonomická třída | Ochránit úspory | Hodnota fondového kapitálu | Large-cap | Pumpování likvidity | Vlastnictví | Eurový úvěr | Poradenství | Dluhopisy Saxo | Ředitel skupiny ČSOB | Zvýšení vládních podpor | Výroby baterií | Diverzifikace | Řízení a rozvoj společnosti | Prohlášení | Mzda | Nárůst sazeb ČNB | Medvědí trend | Špatná aktiva finančního sektoru | Přední ekonomové | Zisk na akcii | Deloitte | Růst poptávky po ropě | Investiční konference 2022 | Depozitum | Americký výrobní sektor | Express | Země eurozóny | Španělsko | Anticyklické investice | Úročení neinvestovaných prostředků | Škrtání dotací | Vzestupný trend | Krátkodobé výnosy | Rezistence | Stimul | Pád cen ropy | Cenově mzdová spirála | Vysoké úrokové sazby | Konference 2022 | Kolaps HDP | Kryptoměna Bitcoin | Světová kryptoměna | Snowflake | Spektrum aktiv | LNG terminály | Graf EURUSD | Výsledky americké banky | Úroky na hypotékách | IMF | Růst cen průmyslových výrobců | Dividendové tituly | Analýza | Hodnota realit | Tržní ekonomiky | El-Erian | Střední ekonomická třída | David Monoszon | Tlak na zvyšování sazeb | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Zájem o ropu | Fundraising | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Přístup k financím | Pracovní místa | Posilování koruny | Elektroauta | Rijád | Včerejší seance | Více peněz | Bohuslav Čížek | Přímé intervence | Nízká korelace | EURTRY | ČSOB | Zavření Číny | Cenové tlaky | Bancor | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Platby na eura | EURUSD | Instrumenty | Cenový skok | Investiční apetit | Pokles kurzu | Béžová kniha | Snižování sazeb v USA | AVANT investiční společnost | Zlepšení | NFP | Vít Hradil | Trpělivost | Vyšší úrokové sazby | Investovat | Celkový objem obchodů | Ekonomika USA | AVANT | Události tohoto týdne | Největší banky | Úrovní podpory | Ropa WTI na D1 | Kapitálový poměr Tier 1 | Světlo na konci tunelu | Bankovní krach | Expanzivní fiskální politika | Válka | Munich | Americký index | Státní investiční fond | Vývoj peněžní zásoby | Pevné terminály | Zakotvená inflace | Sazby Fedu | Čínská poptávka | Akciový index S&P 500 | Extrémní nárůst | Výsledky Apple | Stavební výdaje | Nastavení úrokových sazeb | Silicon Valley Bank (SVB) | Osobní výdaje | CCI | Koncové ceny elektřiny | Bankrot | HDP Německa | Analýza páru EUR/USD | EUR/PLN | Masové propouštění | Vývoj amerického dluhu | Eurové úvěry | MTI | Bloomberg | Nabídka | Exprezident Trump | Úvěry v eurech | Pandemie COVID | Index technologického trhu Nasdaq | Vyšší ceny ropy | Britský ministr financí | Studená válka | Reálné mzdy | Vývoj deposit | Růst ceny ropy | Základní úroková sazba | Graf dne | Hospodaření vlády | Covidové krize | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Úvěrové aktivity | Český běžný účet | Maďarský forint | Americký podnikatel | Technická recese | Intervenční režim | XTB Jiří Tyleček | České koruny | Kapitálová pozice | Vysoké ceny energií | Jan Bureš | Politika centrální banky | Jihokorejské akcie | Inflace ve službách | Snižování sazeb | David Vagenknecht | Konec roku | Asociace | Aktiva finančního sektoru | Základní kapitál | Česmad Bohemia | Dluhové problémy | Výkonnost indexů | Bitcoin | Průmyslníci | Zhoršení nálady | Jana Mücková | Intervence ČNB | Akcie Adobe | Americké měny | Inflace v Evropě | Ajay Banga | Index spotřebitelských cen | Rady expertů | Hlavní ekonom | Výnosové křivky | Měsíční data | Hospodaření | Investice do ETF | Futures | Inflace v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Noví investoři | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Členka rady guvernérů | Vysoká cena | Akcie Broadcomu | Obchody | CVS | Nemovitosti | Beta | Prohlášení politiků | Ponziho schéma | Slevy oproti nabídkové ceně | Dobrá čísla | Konkurent | Důvěra v českou ekonomiku | FXstreet.cz | Smíšené zprávy | Futures trhy | Americká data | XTB | CHF | Severní křídlo | Inflace v únoru | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | HDP USA | Prezident Trump | CitFin | Společnost Boeing | Balík opatření | James Bullard | Fondy zaměřené na pohledávky | Euro k dolaru | Tomáš Vlk | Dluh vládních institucí | Aleš Michl | Negativní zpráva | Medián | Podpora | Index CPI | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Nezastavitelný státní dluh | Index Nasdaq Composite | Prosincová inflace | JDE | Face the Nation | Navýšení sazeb | First Republic | Estee Lauder | Šokující předpovědi | MT4 | Volatility | Největší světová kryptoměna | Portfólia | ECB Luis De Guindos | Snižování inflace | Nové kvantitativní uvolňování | Zpřísňováním měnové politiky | Markéta Šichtařová | Polský zlotý | Očekávání trhu | Zájem o rizikovější aktiva | Zastavení růstu | Růst cen plynu | Logistické firmy | Surové ropy | Obchodní výhled | Portugalsko | Růst akcií společností | Ekonomické zpomalení | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Setkání centrálních bankéřů | Česká vláda | UBS Global Wealth Management | Daně z neočekávaných zisků | Akcie ve Spojených státech | Nvidia | Objem úvěrů na bydlení | BofA | Míra inflace v květnu | Global forex | Rozvoj společnosti | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Vlna investic | Kontroly na úvěry | Tečkový graf | Japonská centrální banka | ČR | Nejnovější prognóza | Ruská ropa | Navýšení dluhového stropu | Skokový nárůst cen energií | Amazon | Páteční NFP | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Statistika | Tvrdá ekonomická data | MacroPolicy Perspectives | Lidé z IT prostředí | Fanoušci kryptoměn | Práce s pohledávkami | Akumulace | Průměrná úložka | Nálada na trzích | Vstupu do EU | Mzdově-inflační spirála | Nejvýraznější propad | BAT | Závislost | Burza Coinbase | Úložka | Marketingová komunikace | Global macro | Americké trhy | Eurozóna | IG | Splatnost | Poradce premiéra | Aktuální prognóza | Thomas Martin | Proinflační riziko | ENEL SpA | Špatná makroekonomická data | Lael Brainardová | FXstreet | Velcí hráči | Indonésie | Dodávání likvidity | Analytik | Problém s dodávkami plynu | Vývoj amerických ropných rezerv | Síla koruny | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Americká ministryně financí | Zavádění odvodů na zaměstnance | Sazby beze změny | Trader | Mzdová dynamika | AAA | SPD | Doporučení | Pozornost trhu | Credit Crunch | Zastavení dodávek ruského plynu | Tým FXstreet.cz | Dopady na trhy | Saudi Aramco | Statistický úřad | Vláda v Berlíně | Francouzský prezident | Christopher Waller | Podnikání | Velkoobchodní ceny elektřiny | Spořit a investovat | Podnik | Trh s bydlením | Meta Platforms | Evropské země | Rusko a OPEC | Pokles průmyslové produkce | Dluhopisový trh | Larry Fink | Turecký ministr financí | Globální sentiment | Důchodové komise | Vrchol inflace | Objem aktiv | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Krypto | Počasí | Ceny kovů | Co bude | Nárůst sazeb | EUR/GBP | Opatření | Rostoucí úrokové sazby | Pojišťovnictví | Jan Frait | Oživení ekonomik | Kurzové intervence | Zajištění federálních výdajů | Závislost na Rusku | Futures na ropu | Snížení úrokových sazeb v USA | Vývoj ceny | Evropská spotřebitelská důvěra | Rizikový sentiment | Oslabování koruny | Britské státní dluhopisy | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Maďarská centrální banka | Wealth Management | Zákon o investičních společnostech a fondech | Motivace | Obavy ECB | Emise | Barclays | Premiér Viktor Orbán | Fiskální stimuly | Investing | UCITS ETF | CoinDesk | Krize důvěry | Finanční svět | UCITS | Hafize Gaye Erkanová | Burzovní trhy | SEC | Technický nástroj | Zkapalněný zemní plyn | Banka First Republic | MetLife | Ruské firmy | Pantheon Macroeconomics | Proinflační faktor | Průmyslové podniky | Ekonomický přínos | Tržní výhled pro rok 2024 | Jestřáb | Šance | Futures na americké akciové indexy | Dodavatelské řetězce | Odhady HDP | Nové peníze | Prudký růst cen | Forma SICAV v Česku | Zvýšení úroků v USA | Kwasi Kwarteng | Mobilizace v Rusku | Lidstvo | Bankovní vklady | CZK/USD | ONS | Americký regulátor | Konflikt v Evropě | Zvýšení DPH | Vládní deficit | Index PCE | Inflace ve světě | Dow Jones | Časový horizont | Sankce vůči Rusku | Zvyšování úroků | Úrokové sazby | Pokračování současného trendu | Ekonomická recese | Celý svět | Akcie bank | Pokles libry | Fibonacci | Západní ekonomiky | Trading | CNY | Ruská ekonomika | Filip Pertold | Biden | Celková ekonomika | Pozice | Budoucnost | CEE | Banky | Devizy | Anticyklický charakter | Nedostatek plynu | Nižší úrokové sazby | Bilance | NASDAQ 100 | Durace | Stav trhu s ropou | Krize v Evropě | Ray Dalio | Kompenzace | Ocenění | Dluhopisové investice | Aktiva pod správou | Analytické zprávy | JPMorgan Chase | Žlutý kov | Burzovní zprávy | Chris Zaccarelli | Dna | Investovat peníze | Aktuální situace | Bloomberg Terminal | TOP dividendové tituly | Rozhodnutí bankovní rady | Sezonalita | Akciový stratég | AUD/USD | Devizové rezervy ČNB | Politici | Vnější prostředí | Kurz EUR | Akcie výrobce elektromobilů | Index FTSE 100 | Jak zhodnotit peníze | Výrobce elektromobilů | Dánsko | SPX | Měnový pár | Finanční situace | Nejvyšší výnosy | Meziroční inflace | Investování | Pracovní trh | Výkyvy kurzu | Celková inflace | Philip Lane | Joe Biden | Rostoucí ceny komodit | Guvernér ČNB | Kotace | Prezident Federální rezervní banky | Technický výhled | Řešení odpadního vodního hospodářství | Recese americké ekonomiky | Sláva | Webináře | CAD | Erkanová | Základní sazba | Úroková míra | Zahraniční měny | Novinky | Přesun výroby | Přehled měnového trhu | Projev šéfa centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | WhatsApp | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Janet Yellen | Estée Lauder | Zlato | Platy státních zaměstnanců | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Ekonomické prostředí | Dopady na euro | 10leté bondy | Daň z příjmu | Zastropování cen | Alokovat kapitál | Akcie Eli Lilly | Geopolitika | Zpomalování inflace | Příležitost vstoupit na trh | Nasdaq | Společná evropská měna | Drahá ropa | FED sazby | Peníze do bank | Volkswagen | Geopolitická situace | Odhady analytiků | MIC | Vítězství | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Spekulanti | Hike | Hlavní ekonom BH Securities | Domácí poptávka | Philadelphia SE | Americký akciový index S&P 500 | Vyšší inflace | CFA | Tržní ocenění | Politický tlak | Pražská burza | Nová prognóza ECB | Práce | FOREX | Výhled růstu ekonomiky | BIC | Mohamed El-Erian | Tržní kapitalizace firmy | Největší bankovní krach | Průlom | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | Prognóza ECB | Nakupovat nemovitosti | Nakoupit ropu | Zásobníky | Ekonomická katastrofa | Globální ekonomický růst | Payback energetických investic | Novozélandská centrální banka | Banky v ohrožení | Začínající obchodníci | ČSOB Premiéra | Fidelity International | Americký trh s bydlením | Realitní sektor | Natixis Investment Managers | CCR | Zadluženost | Čistá úroková marže | Odliv prostředků | Ronald Ižip | USD/JPY | Silná koruna | Nasdaq (US100) | Inflační epizoda | Vývoj na trhu | Nouzová opatření | Ceny v Česku | Kryptoměny | Investiční trendy | Změny úrokových sazeb | Manažeři | Šéf Světové banky | Ekonomické aktivity | Ponziho pyramida | Výrobce elektromobilů Tesla | Tržní vývoj | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Zničení poptávky | Nominální mzda | Volební rok | Vývoj české koruny | Další pokles | Objem celkových klientských vkladů | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | Jerome Powell | Frontier Group Holdings | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Umělá inteligence | Index relativní síly | Američtí zákonodárci | Financování státu | Oživení globální ekonomiky | Nonfarm Payrolls | FX intervence | Stabilita | Daniel Münich | Pokles reálných mezd | Anna Píchová | Británie | Dotovaná sazba | Krátkodobý výhled | Vývoj jádrové inflace | Americká vláda | NZD | Znovuotevření Číny | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Aktuální situace v Česku | Zkrachovalé banky | Administrátor | Podniky | Dolarový pár | Rezignace | Inflační šok | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Junk bonds | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Pohyb dolaru | Manažer Finmex | Downgrade | Enel | Ekonomické podmínky | Prezident SB | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Boje na Ukrajině
BOJ Kazuo Ueda
Bojkot
Bojkot Izraele
Bojovník Jiří Procházka
Boj proti inflaci
Boj proti koronaviru
Boj proti podvodům
Boj proti praní špinavých peněz
Boj s drahými energiemi

Následující klíčová slova

Boj s koronavirem
Boj s koronavirovou krizí
Bokeh Capital Partners
Bolest
Bolest české koruny
Bolest duševní
Bolest z poslední ztráty
Bolívar
Bollinger Bands
Bollinger Bands indikátor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít