Klíčová slova - Americké zásoby ropy

Komodity: Ceny ropy výrazně posilují, přispívá k tomu pokles těžby v USA
24.02.2021 Ceny ropy dnes výrazně posilují. Přispívá k tomu pokles produkce ropy v Texasu vlivem silného mrazu. Trend nezvrátila ani zpráva o zvýšení amerických zásob ropy.

Ranní komentář: Volatilita na oblíbených spekulativních aktivech narůstá. GBP silnější na všech párech
24.02.2021 Finanční trhy za sebou mají volatilní seanci. Akciové indexy dopoledne zamířily do červených čísel a vysoké ztráty si připisovaly ještě krátce po otevření Ameriky. Buy the dip mentalita však začala brzy opět úřadovat a index většinu svých dřívějších ztrát rychle umazaly. Pomohl k tomu pravděpodobně i odpolední komentář J. Powella, který uvedl, že Fed je ještě stále velmi vzdálen jakémukoli utahování měnové politiky.

Ranní komentář: Volaitlita na oblíbených spekulativních aktivech narůstá. GBP silnější na všech párech
24.02.2021 Finanční trhy za sebou mají volatilní seanci. Akciové indexy dopoledne zamířily do červených čísel a vysoké ztráty si připisovaly ještě krátce po otevření Ameriky. Buy the dip mentalita však začala brzy opět úřadovat a index většinu svých dřívějších ztrát rychle umazaly. Pomohl k tomu pravděpodobně i odpolední komentář J. Powella, který uvedl, že Fed je ještě stále velmi vzdálen jakémukoli utahování měnové politiky.

Ranní komentář: Ropa díky výpadkům produkce v USA pokračuje v růstu, bitcoin nad 52 tis. USD
18.02.2021 Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila. Dow Jones přidal 0.29 %, zatímco S&P 500, Nasdaq a většina evropských indexů několik desetin procenta odepisovaly. Na trzích se i nadále řeší situace v Texasu, kde výpadky elektřiny přispívají k výraznému snížení produkce ropy, která včera vystoupala v případě americké WTI až na dosah 62 dolarů za barel.

Ranní komentář: Indexy si své ziky drží, slabší dolar pomáhá zlatu
10.02.2021 Máme za sebou klidnou seanci, která na trhy žádné větší změny nepřinesla. Většina akciových indexů si své pozice držela a stejné platilo také pro většinu komodit. Na FX se pod mírný tlak dostal americký dolar, který tak dál postupně umazává zisky, které dříve na většině měnových párů nabral. Slabší dolar pak mírně pomáhá drahým kovům včele se zlatem. Po divoké jízdě z posledních dnů se pak stabilizovala také situace na kryptu, kde se bitcoin drží v okolí 46 tis. USD, zatímco ethereum osciluje mírně pod hranicí 1 800 dolarů.

Komodity: Ropa je poblíž ročního maxima, těží z poklesu amerických zásob
03.02.2021 Ropa se dnes opět pohybuje poblíž ročního maxima. Těží z poklesu amerických zásob a ze zveřejněného odhadu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců včetně Ruska, který letos předpovídá deficit na trhu.

Ranní komentář: Google a Amazon reportovaly skvělé výsledky, ethereum na novém ATH
03.02.2021 Také úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivní náladě. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a jejich růst byl ještě v after-market obchodování umocněn skvělými výsledky společností Amazon a Google, které reportovaly velmi silná čísla za 4Q. Dnes ráno tak futures na americké i evropské indexy v růstu zatím pokračují.

Ranní komentář: Short squeeze na GME pokračuje, Apple a FB reportovaly silné čtvrtletí
28.01.2021 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Pod tlakem byly indexy v Evropě, v USA a dnes ráno ztrácejí také indexy v Asii. Jen v USA přitom S&P 500 odepsal 2.57 %, což byl jeho nejhorší výsledek za posledních 13 týdnů.

Komodity: Ropa zlevňuje po nečekaném nárůstu amerických zásob
21.01.2021 Ropa zlevňuje po zprávě o nečekaném nárůstu amerických ropných zásob, která opět oživila obavy z nízké poptávky zapříčiněné pandemií. Většímu poklesu ceny brání naděje na objemný stimulační balík americké vlády.

Komodity: Ropa před inaugurací zdražuje v naději na podporu americké vlády
20.01.2021 Ropa před inaugurací nového amerického prezidenta Joea Bidena zdražuje v naději na další podporu americké ekonomice od nové vlády, která by povzbudila poptávku. Ceně pomáhají i těžební škrty Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a předpovědi poklesu amerických ropných zásob.

Ranní komentář: Brent nad 57 USD za barel. Akcie stabilní, zatímco dolar koriguje nedávné zisky
13.01.2021 Máme za sebou další klidnou seanci, která na akciové trhy žádné větší změny nepřinesla. Indexy si své ceny držely a sektorově se výrazněji dařilo snad pouze energiím, kterým pomáhá pokračující růst cen na ropě. Situace se pak stabilizovala na amerických výnosech. Ty u desetiletých splatností sice včera vzrostly až na 1.18 %, následně ale začaly znovu klesat, což dostalo dolar pod prodejní tlak na většině měnových párů. Díky nižším výnosům se pak stabilizovala i cena zlata.

Ranní komentář: Ropa a ropné akcie silnější, bitcoin na novém maximu
06.01.2021 Akciové trhy v USA po nevydařeném startu do nového týdne včera dokázaly růst a likvidovat část pondělních ztrát. Index S&P 500 tak přidal 0.71 %, Dow Jones rostl o 0.55 % a Nasdaq o 0.95 %. Sektorově se přitom velice dařilo hlavně energiím, kterým pomohlo rozhodnutí Saudské Arábie, která oznámila, že sníží produkci ropy o 1 mil. barelů, čímž výrazně pomohla cenám ropy. WTI se v reakci na tuto zprávu dostala na úroveň 50 dolarů, zatímco cena ropy brent stoupla až nad 53 dolarů za barel.

Komodity: Ropa přidává dvě procenta v reakci na pokles amerických zásob
23.12.2020 Ceny ropy rostou o více než dvě procenta v reakci na zprávu o poklesu amerických zásob jak ropy, tak benzínu a destilátů. Investoři doufají, že je to známka vracející se poptávky. Ropě pomáhá i slabší dolar, který ji zlevňuje odběratelům, kteří mají jinou měnu.

Denné zhrnutie: Európske akcie rastú v nádeji na dosiahnutie dohody o Brexite
23.12.2020 Európske indexy skončili dnešné obchodovanie vyššie po správe, že dnes je možné dosiahnuť obchodnú dohodu o brexite. Náladu na trhoch zlepšili aj správy o tom, že Francúzsko opätovne otvorilo svoje hranice s pre ľudí, ktorí sa preukážu negatívnym testom na Covid-19 vykonaný za posledných 72 hodín. Dopravné spojenie s Veľkou Britániou prerušili aj ďalšie krajiny, ale francúzska hranica má mimoriadny význam, pretože pokrýva tunel pod Lamanšským prielivom, ktorý je dôležitou tepnou pre obchod na kontinente. Briti a Európska únia sú medzitým blízko k uzavretiu obchodnej dohody o brexite, uviedli v stredu diplomati, oficiálne to však nebolo potvrdené. Agentúra Bloomberg uviedla, že boli dosiahnuté osnovy obchodnej dohody po brexite, citujúc úradníkov oboznámených s touto záležitosťou, hoci obchodné rozhovory medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom sú podľa zdroja agentúry Reuters stále v „konečnej fáze“. Na zajtra však bolo zvolané stretnutie veľvyslancov EÚ, ktorí majú byť informovaní o rokovaniach o brexite. Môže to byť znamenie, že dohoda o brexite je skutočne hotová. Medzitým bol vo Veľkej Británii zistený druhý nový variant COVID-19, ktorý bol prvýkrát objavený v Južnej Afrike. Vláda je teraz pripravená zaviesť cestovné obmedzenia pre tých, ktorí do krajiny vstupujú z Južnej Afriky. DAX 30 vzrástol o viac ako 1%, CAC postúpil o 1,1% a FTSE100 získal 0,7%.

Ranní komentář: Akcie v zelených číslech díky možné dohodě o fiskálním balíčku, dnes zasedá Fed
16.12.2020 Úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivním duchu. Akciové indexy dokázaly růst, přičemž se dařilo hlavně akciím v USA, kde indexy přidávaly více než procento. Pozitivnímu sentimentu pomohl komentář Mitche McConnella, který uvedl, že Kongres neodejde na vánoční přestávku, dokud nenajde shodu nad ekonomickými opatřeními, které mají ekonomice ulevit v boji s další vlnou pandemie.

Ropa výrazně zpevňuje, přispívá tomu naděje na ekonomické oživení
10.12.2020 Ceny ropy dnes výrazně zpevňují, připisují si přes čtyři procenta. Severomořská ropa Brent poprvé od počátku března překročila hranici 50 dolarů za barel. Přispívá tomu naděje na rychlé hospodářské oživení po koronavirové krizi. Proti covidu-19 začaly očkovat první země.

BREAKING: Americké zásoby ropy neočakávane rastú
09.12.2020 Zásoby ropy v USA v týždni končiacom 4. decembra vzrástli o 15,189 milióna barelov, pričom v predchádzajúcom týždni vzrástli o 0,679 milióna barelov. Analytici očakávali nárast len o 1,424 milióna barelov. Zásoby ropy v Cushingu klesli o 1,364 milióna barelov po poklese o 0,317 milióna barelov z minulého týždňa. Zásoby benzínu vzrástli o 4,222 milióna barelov, po náraste o 3,491 milióna v predchádzajúcom týždni, čo prekonalo očakávania analytikov, ktorí očakávali nárast o 2,271 milióna barelov.

Denné zhrnutie: Globálne akcie sa obchodujú zmiešane napriek pozitívnym správam o vakcínach
02.12.2020 Hlavné burzy v Európe ukončili dnešné obchodovanie v zmiešanej nálade, keď DAX 30, CAC 40 a FTSE MIB zaznamenali pokles a FTSE 100 a IBEX 35 zaznamenali nárast. Neistota ohľadom rokovaní o obchodných dohodách po brexite zatienila pozitívne správy o vakcínach proti koronavírusom. Ani lepšie údaje nemeckého maloobchodu za október, ktoré prekonali očakávania, nedokázali zlepšiť sentiment na trhu. Do konca prechodného obdobia zostáva iba 29 dní, pričom obchodné rokovania zostávajú pozastavené vďaka pretrvávajúcim nezhodám týkajúcim sa rybolovu, štátnej pomoci a riešenia sporov. Hlavný vyjednávač EÚ o brexite - Michel Barnier dnes varoval, že nemôže zaručiť, že s Britániou uzavrie obchodnú dohodu do konca roka. „V Londýne pokračujú intenzívne rokovania, ale od dnešného rána stále nie je jasné, či vyjednávači dokážu prekonať medzery v otázkach, ako sú rovnosť podmienok, správa vecí verejných a rybolov,“ uviedol Barnier. Britskí úradníci medzitým povolili pre núdzové použitie vakcíny Pfizer (PFE.US) a nemecké vakcíny BioNTech (BNTX.US) proti COVID-19. Vláda uviedla, že vakcína bude zavedená od budúceho týždňa.

Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby
02.12.2020 Ropa výrazně zdražuje. Cena severomořské ropy Brent i americké lehké ropy WTI dnes stoupla o více než dolar. Odborníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci udrží i po nástupu ledna omezení těžby.

Americké zásoby ropy klesajú menej, ako sa očakávalo
02.12.2020 Zásoby ropy v USA klesli v týždni končiacom sa 27. novembrom o 0,679 milióna barelov po poklese o 0,754 milióna v predchádzajúcom týždni a v porovnaní s odhadmi analytikov, ktorí očakávali pokles o 2,358 milióna barelov.

Ranní komentář: Dow Jones poprvé nad 30 tis. USD, risk-on sentiment drží pod tlakem drahé kovy
25.11.2020 Pozitivní sentiment na trzích nepolevuje. Akcie včera opět rostly v Evropě i v USA, přičemž byl růst zároveň doprovázen vysokou aktivitou a výrazně nadprůměrnými objemy. Sentimentu pomáhá i nadále hlavně kombinace extrémně uvolněné měnové politiky a vidina vakcíny, která by mohla příští rok výrazně pomoci s řešením koronavirové pandemie.

Denné zhrnutie: Akcie zaznamenali nárast vďaka pozitívnym správam ohľadom vakcíny
18.11.2020 Európske indexy skončili dnešné obchodovanie vyššie, čo bolo podporené zverejnením lepších hospodárskych výsledkov spoločností Ubisoft a Micro Focus International. Akcie Deutsche Boerse vzrástli o 2,9% po tom, čo nemecký operátor burzy oznámil, že získa 80% podiel v poradenskej spoločnosti Corporate Institution Services Shareholder Services. COVID-19 sa naďalej rozširuje v celej Európe. Celkový počet infekcií vo Francúzsku prekročil 2 milióny a Spojené kráľovstvo zaznamenalo najvyšší nárast denných úmrtí na COVID-19 od mája. DAX 30 aj CAC 40 si pripísali približne 0,5%, zatiaľ čo FTSE 100 pridal 0,27%.

Ranní komentář: Zprávy o vakcínách pomáhají akciím držet zvýšené valuace. Bitcoin zpět nad 18 tis. USD
18.11.2020 Akciové trhy včera sice mírně korigovaly, i tak si ale drží vysoké valuace, ke kterým dopomohly velmi dobré zprávy ohledně účinnosti vakcín od společností Pfizer/BioNTech a Moderna. Sentiment na trzích je stabilizovaný, i když určitou nervozitu i nadále rozhodně pozorujeme kvůli zhoršující se pandemické situace především v USA. Počty nových nakažených v USA totiž rekordně rostou a na rekordech jsou nově také počty hospitalizovaných osob.

BREAKING: Americké zásoby ropy neočakávane vzrástli
12.11.2020 Zásoby ropy v USA vzrástli v týždni končiacom sa 6. novembra o 4,28 milióna barelov po poklese o 7,998 milióna v predchádzajúcom týždni a v porovnaní s odhadmi analytikov, ktoré očakávali pokles o 0,913 milióna barelov.

Cena ropy se po včerejších ztrátách zotavuje
27.10.2020 Cena ropy posiluje po prudkých propadech počátkem týdne. Brent futures vzrostly o 0.5% v 10:30 (SEČ) a opět dosáhly 41 dolarů za barel. Futures americké ropy WTI vzrostly o 0.6% na 38.83 USD za barel.

Ranní komentář: Šance na fiskální stimul do voleb jsou v USA malé. Akcie korigují dřívější zisky
15.10.2020 Akciové trhy včera mírně korigovaly část dřívějších zisků. Přispěl k tomu komentář amerického ministra financí, který po telefonátu s Nancy Pelosi uvedl, že šance na schválení fiskálního stimulu do voleb jsou poměrně malé. Sentimentu na trzích pak nijak nepomohly ani výsledky amerických bank Wells Fargo a Bank of America, které po zveřejnění čísel za 3Q začaly výrazně ztrácet. Negativní dopad pak do třetice má i covidová situace v Evropě, kde Itálie registrovala nejvyšší nárůst nových nakažených od začátku pandemie, zatímco Francie zavedla v Paříži zákaz vycházení.

BREAKING: Americké zásoby ropy vzrástli viac, ako sa očakávalo
07.10.2020 Zásoby ropy v USA podľa správy EIA Petroleum Status Report vzrástli v týždni končiacom sa 2. októbra o 0,501 milióna barelov po poklese o 1,980 milióna barelov v predchádzajúcom týždni a v porovnaní s odhadmi analytikov, ktorí očakávali nárast o 0,294 milióna barelov.

Ranní komentář: Trump ukončil jednání s demokraty o fiskálním stimulu
07.10.2020 Včerejší seance na trzích byla o jediném tweetu amerického prezidenta, který oznámil, že nařídil svému týmu, aby ukončil jednání s demokraty o fiskálním balíčku. Rozhodl se tak poté, co demokraté odmítli návrh republikánů na fiskální stimul ve výši 1.6 bln. dolarů. Reakce na trzích byla okamžitá a rychlá, když indexy zamířily ze zelených čísel do červených a jen v USA seanci zakončily se ztrátou okolo 1,5 %. Pod tlak se pak dostala i většina měn na páru s dolarem, drahé kovy i ropa.

BREAKING: Americké zásoby ropy neočakávane poklesli
30.09.2020 Zásoby ropy v USA podľa správy EIA Petroleum Status Report klesli v týždni končiacom sa 25. septembrom o 1,98 milióna barelov po poklese o 1,639 milióna v predchádzajúcom týždni a v porovnaní s odhadmi analytikov, ktorý očakávali nárast o 1,569 milióna.

Ranní komentář: Akcie i dolar navzdory silnému americkému makru ztrácejí
30.09.2020 Úterní seance přinesla na finanční trhy mírnou korekci, a to navzdory velmi silnému makru, které včera přicházelo z USA. Příjemně překvapily jak ceny domů, tak hlavně americká spotřebitelská důvěra, která vylétla na 101.8b., zatímco konsenzus počítal s růstem pouze na 90b. Ani to však akciím nepomohlo a ty pozvolna likvidovaly své pondělní zisky. V korekci přitom pokračují také dnes ráno, což signalizují futures na evropské i americké indexy.

Ranní komentář: Dolar znovu silnější na většině měnových párů, dnes výsledky PMI
23.09.2020 Akciové indexy včera rostly a částečně korigovaly ztráty za začátku tohoto týdne. Z fundamentů zaujaly hlavně komentáře šéfa americké centrální banky, který se vyslovil pro další podporu ze strany amerického kongresu, když uvedl, že má americká ekonomika před sebou stále ještě dlouhou cestu, co se zotavení z pandemie týká. Za pozornost ale včera stál také projev člena FOMC Evanse, podle kterého nová politika Fedu neznamená, že Fed nemůže zvýšit sazby ještě před tím, než inflace dosáhne v průměru 2 %. To částečně pomohlo americkému dolaru, který včera pokračoval v růstu na většině měnových párů.

Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci dřívějších ztrát, dnes zasedá Fed
16.09.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly postupně navyšovat své pozice a likvidovat ztráty ze začátku tohoto měsíce. Sentimentu pomohla absence důležitých fundamentů v kombinaci s příznivým makrem, jako byly například výsledky z britského trhu práce, nebo německý ZEW index.

Ranní komentář: Akcie korigují dřívější ztráty, dnes zasedání ECB
10.09.2020 Akciové indexy včera zamířily výše a částečně korigovaly ztráty z minulých seancí. Tahounem růstu byly technologie, které přitom v minulých dnech ztrácely nejvíce. Nasdaq si tak připsal 2.71 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones rostly o 2.01 % a 1.60 %. Nálada na trzích je relativně stabilní také během dnešního rána, kdy si futures na americké i evropské indexy své pozice drží. Risk-on sentiment pak viditelně pomohl i rizikovým měnám, jako je AUD, NZD a CAD, zatímco dostal pod tlak bezpečné přístavy v čele s JPY a USD.

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli poklesu poptávky po pohonných hmotách v USA
02.09.2020 Ceny ropy dnes po počátečním růstu začaly klesat. Zpočátku je sice podpořila zpráva o prudkém poklesu amerických ropných zásob, ale obavy vzbuzuje pokles poptávky po pohonných hmotách ve Spojených státech. Naznačuje totiž, že ekonomické oživení po pandemii by mohlo být pomalejší, než se očekávalo.

Ranní komentář: ECB začíná vadit silnější euro, akcie pokračují v růstu
02.09.2020 Americké indexy včera znovu navyšovaly svá maxima a i tentokrát hlavně díky technologickému sektoru. Zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o 0,7 %, Nasdaq přidával 1,4 %, když jej tentokrát táhly hlavně akcie společností Apple a Nvidia.

Ranní komentář: Strach z hurikánu Laura pomáhá ropě a zemnímu plynu, indexy a FX stabilní
26.08.2020 Americké akciové indexy včera navýšily své all-time high, když S&P500 přidal 0,36 % a Nasdaq rostl o 0.76 %. Růstu se dočkaly indexy i navzdory slabším výsledkům americké spotřebitelské důvěry a navzdory rizikům spojeným s hurikánem Laura, který by měl udeřit na pobřeží Texasu a Louisiany. Právě Laura přitom včera výrazně pomohla k růstu cen ropy a zemního plynu, kterým pomáhá nucené omezování produkce v USA, jenž bude mít pozitivní dopad na snížení zásob obou komodit.

Ranní komentář: Dolar silnější na všech měnových párech, akcie korigují dřívější zisky
20.08.2020 Akciové indexy včera mírně korigovaly své dřívější zisky a v červených číslech se drží také futures během dnešního rána. Korekce byla pravděpodobně spíše technického charakteru, když indexy klesají z rekordních úrovní. Částečně ji ale mohl pomoci silnější dolar, který zpevňoval na všech měnových párech a jehož růst ještě zesílil po zveřejnění minutes z posledního zasedání amerického centrální banky.

Ranní komentář: Drahé kovy díky rostoucím výnosům pod výrazným tlakem
12.08.2020 Americké indexy se včera většinu dne držely v zelených číslech, ale seanci nakonec zakončily v mínusu, když je pod tlak dostalo po vyjádření Mitche McConnela, který uvedl, že jednání s demokraty o fiskálním balíčku uvízla na mrtvém bodě. Trh tak i nadále marně čeká na dohodu mezi oběma stranami, která bude před blížícími se prezidentskými volbami obtížně dosažitelná.

Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, zlato poprvé v historii nad 2 tis. USD
05.08.2020 Akciové indexy si v Evropě i v USA znovu připisovaly mírné zisky. Sentimentu pomáhaly zprávy z USA, kde údajně republikáni i demokraté udělali několik ústupků v jednání o dalším stimulačním balíčku, i když jsou obě strany ve svých návrzích stále velmi vzdáleny. Zástupci republikánů i demokratů se ale shodli na tom, že by rádi dosáhli dohodu do konce tohoto týdne.

Ranní komentář: Výprodej na dolaru zvolňuje, dnes zasedá Fed
29.07.2020 Včerejší seance se na trzích nesla v nervózním duchu a indexy v USA ji nakonec zakončily v červených číslech. S&P 500 odepsal 0,65 % a Nasdaq ztrácel dokonce 1,27 %. Ke korekci přispěla tentokrát i slabší korporátní data a horší výsledky společností jako McDonald’s, 3M, nebo Harlay-Davidson.

Ranní komentář: Dolar pokračuje v oslabování, USA možná dočasně prodlouží dávky v nezaměstnanosti
23.07.2020 Akciové trhy za sebou mají opatrnou seanci, během které si indexy v USA připsaly jen mírné zisky, zatímco Evropa ztrácela. Náladě na trzích částečně pomohly informace o tom, že Bílý dům jedná na dočasném prodloužení podpory v nezaměstnanosti do doby, než se Kongres dohodne na dalším fiskálním balíčku. Sentimentu naopak uškodily zprávy o uzavření čínského konzulátu v Houstonu, které může vyvolat další eskalaci napětí mezi Čínou a USA.

Ranní komentář: Korekce na dolaru výrazně pomáhá drahým kovům
22.07.2020 Akciové indexy včera ve většině případů zakončily seanci v zelených číslech, i když zisky nebyly nijak velké a ve večerních hodinách se začaly spíše rozplývat po komentáři vlivného republikána Mitche McConnella. Ten uvedl, že si nemyslí, že se Kongres dohodne na novém stimulačním balíčku před tím, než vyprší současná podpora v nezaměstnanosti (2 týdny), což by mohlo řadu Američanů zanechat bez důležitého zdroje příjmu.

Ranní komentář: Indexy si drží vysoké ocenění navzdory obavám z druhé vlny, pomáhá vidina vakcíny
15.07.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v optimistickém duchu, když pozitivní sentiment podepřely hlavně zprávy o vývoji vakcíny od společnosti Moderna. Ta údajně zatím u všech testovaných osob vedla k vytvoření protilátek, přičemž už koncem července by mělo začít testování na více než 30 tis. osobách. Zprávy tohoto typu tak dál efektivně zmírňují obavy, které na druhou stranu vyvolává pokračující nárůst v počtu nakažených, který jen v USA každý den převyšuje 60 tis. osob.

Rychle shrnutí
08.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci v červených číslech. S&P500 ztratil 1,5 %, Dow Jones 1,1 % a Nasdaq klesal o 0,9 %.

Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech mírně korigují
08.07.2020 Úterní seance se na trzích nesla v lehce nervózním duchu. Akciové indexy nakonec seanci zakončily v červených číslech, i když obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech a bylo spíše chudší na nové fundamenty. Trhy ale dál znervózňuje hlavně situace okolo koronaviru a rizik spojených s možným opětovným uzavíráním jednotlivých ekonomik.

Ranní komentář: Fauci varuje před možností 100 tis. nových nakažených v USA za den
01.07.2020 Včerejší seance zakončila turbulentní druhé čtvrtletí, které nakonec americký akciový index S&P 500 uzavřel se ziskem 19,95 %. Situace na trzích ale byla včera klidná, když se dařilo akciím hlavně v USA, které si připsaly zisky okolo 1,5 %, zatímco Evropa stagnovala. Nálada na trzích je i nadále napjatá, a to hlavně kvůli obavám z dalšího zhoršování koronavirové situace v USA, kde pokračuje postupné zvyšování v počtech nových případů za den. Před dalším zhoršením situace pak včera varoval i šéf Národního institutu pro alergie a nakažlivé nemoci Dr. Anthony Fauci, který uvedl, že pokud USA nic neudělají, mohly by se dočkat růstu počtu nových případů až ve výši 100 tis. za den.

Ranní komentář: Indexy znovu v zelených číslech, pomáhá hlavně sektor technologií
24.06.2020 Včerejší seance přinesla další růst akciových indexů, který šel ruku v ruce s růstem počtu nových případů koronaviru. Ten opět výrazně zrychlil v největších amerických státech (Texas, Kalifornie), avšak dopad na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv je i nadále malý. Cenám akcií naopak pomohlo makro, v čele s výsledky evropského PMI, které odpoledne doplnily ještě překvapivě dobré výsledky prodejů nových domů v USA.

Ranní komentář: Američtí spotřebitelé se vracejí na scénu, akcie si své zvýšené ceny zatím drží
17.06.2020 Nálada na finančních trzích i včera zůstala relativně dobrá, a to navzdory dalším zprávám z USA, kde v některých státech (Florida, Texas) dochází k výraznému nárůstu nových případů koronaviru. Na celonárodní bázi je situace v USA ale i nadále stabilizovaná a americké státy dál pokračují v postupném otevírání ekonomik. Co více, sentiment na trzích včera podpořily i překvapivě dobré výsledky maloobchodních prodejů, které v květnu rostly o rekordních 17,7 %, zatímco trh čekal růst o necelých 8 %.

Ranní komentář: Indexy opět navyšovaly dřívější zisky, Hong Kong už podle USA není autonomní
28.05.2020 Akciové indexy včera pokračovaly v postupném růstu, když dál těžily hlavně z optimismu, který souvisí s postupným otevíráním světové ekonomiky. Obchodníci tak i nadále ignorují rizika spojená s americko-čínskými vztahy, které se dál postupně zhoršují. Naposledy to všem včera připomněl americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který na twitteru uvedl, že už Hong Kong už není autonomní oblastí, což může výrazně ohrozit jeho speciální status, který má při obchodu s USA.

Komodity: Ropa zlevňuje, panují obavy z nové vlny koronaviru
13.05.2020 Ceny ropy se dnes pohybovaly oběma směry a nyní klesají. Působí na ně zprávy, že sdružení producentských států OPEC+ plánuje další těžební škrty, obavy z možné druhé vlny koronaviru, kterou by mohlo vyvolat otevírání ekonomik v některých zemích, i nečekaný pokles amerických ropných zásob.

Rychlé shrnutí
06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.

Ranní komentář: Otevírání americké ekonomiky bude podle Trumpa pokračovat i za cenu šíření nákazy
06.05.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu a zakončily seanci v zelených číslech. Náladě na trzích dál pomáhá optimismus z postupného otevírání evropské a americké ekonomiky, které bude, minimálně v USA, zdá se za každou cenu pokračovat. Uvedl to v projevu americký prezident Trump, který naznačil, že se ekonomika bude otevírat i za cenu dalšího šíření nákazy.

Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, dnes zasedá Fed
29.04.2020 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Akciové indexy přešlapovaly na místě, když je výše nepustily hlavě ztráty na technologických akciích. Dnes ráno ale futures na americké indexy pro změnu opět rostou a přidávají více než procento.

Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI
22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.

Ranní komentář: Americké indexy pokračují v růstu, brent zpět pod 30 USD
15.04.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu opatrného optimismu, který pomohl hlavně americkým indexům k výraznému růstu. Ty přidaly kolem tří procent a dál, se tak vzdalují od svého březnového low. Sentimentu pomáhá i nadále stabilizace v každodenních přírůstcích počtu nových nakažených koronavirem, která již probíhá také v USA. Trh pak čeká hlavně na projev amerického prezidenta, který má v nadcházejících dnech oznámit detailnější plán ohledně postupného otevírání americké ekonomiky.

Ranní komentář: Rekordní počet obětí v USA, sentiment na trzích zůstává nervózní
08.04.2020 Americké indexy včera neodkázaly udržet slibné zisky ze začátku obchodní seance a po více než 3,5% růstu zakončily obchodování s lehkými ztrátami. Náladě na trzích v průběhu dne rozhodně uškodily zprávy z NY, který měl včera nejvyšší přírůstek mrtvých za dobu šíření pandemie, přičemž rekordní nárůst měly i Spojené státy samotné, které včera evidovaly téměř 2 ti. obětí.

Ranní komentář: Trump zmínil možnost dalšího stimulačního balíčku, akcie znovu pod tlakem
01.04.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve spíše klidnější atmosféře. Akciové indexy se sice dostaly do zelených čísel, nakonec ale seanci uzavřely se ztrátou mírně pod dvěma procenty. Pod tlakem jsou přitom i dnes ráno, kdy futures indikují další přibližně dvouprocentní korekci. Riziko dalších výprodejů je i nadále velmi reálné, a to hlavně kvůli zhoršující se situaci v USA, kde včera rostl rekordním tempem jak počet nakažených, tak počet obětí koroaviru.

Zlato dosahuje úrovně 1620 USD
24.03.2020 V úterý cena žlutého kovu překročila 1600,00 a dotkla se úrovně 1660,00. Počas denních obchodních hodin času GMT se kov udržel na ceně 1 620,00 cenu.

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila
18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.

Ranní komentář: Akcie ráno zpět v červených číslech, trh dál čeká na informace k fiskálnímu balíčku z USA
11.03.2020 Akciové trhy si včera sice prošly výrazným růstem, dnes ráno ale opět korigují, když jen v USA ztrácejí futures na tamní indexy okolo 2,5 %. Nálada na trzích se zhoršila díky dalším zprávám o šíření koronaviru, kterým se nakazilo ve světě už 119 tis. osob. Sentimentu pak ale nepomohlo ani neurčité vyjádření amerického prezidenta, který zatím jasně nespecifikoval, jak konkrétně vláda hodlá v boji s koronavirem podpořit domácí ekonomiku. Itálie mezitím zveřejnila informaci, že by její fiskální balíček mohl dosahovat úrovně až 18 mld. a o nových stimulačních opatřeních začínají mluvit i ostatní země v Evropě.

Jaký nás čeká týden z pohledu fundamentů?
10.03.2020 Tento týden bude relativně klidný co se týče nových makro zpráv. Zveřejnění významných dat bude zahájeno ve středu. Největší roli na trhu budou hrát zprávy ohledně cen ropy a dění kolem koronaviru.

Ranní komentář: Úspěch Joe Bidena v úterních primárkách pomáhá akciím vrátit se do zelených čísel
04.03.2020 Včerejší seance přinesla mimořádné snížení úrokových sazeb v USA, kde tamní centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bp. na 1,25 %. Důvodem jsou nová rizika pro americkou ekonomiku, která jsou spojena s šířením koronaviru. Zatímco v pondělní akcie díky výhledu pro snížení sazeb rostly, včera po jejich snížení začaly ztrácet a úterní seanci nakonec uzavřely níže o více než dvě procenta.

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, WTI se drží pod 50 USD
26.02.2020 Ceny ropy dnes zprvu pokračovaly v poklesu, posléze ale americká lehká ropa WTI začala zdražovat v reakci na zprávu, že americké zásoby ropy vzrostly méně, než se očekávalo. WTI ale stále zůstává pod hranicí 50 dolarů za barel, a tedy nejníže od ledna 2019. Ropa reaguje na zprávy o stovkách nových případů onemocnění způsobených novým koronavirem v Asii a v producentských státech Blízkého východu a na varování Spojených států před možnou pandemií.

Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně
20.02.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.

Ranní komentář: Optimismus na trzích zatím nepolevuje, šíření koronaviru možná zpomaluje
12.02.2020 Situace na akciových trzích zůstává stabilizovaná, k čemuž pomáhají dnes ráno i zprávy z Číny, kde možná podle posledních dat začíná lehce zvolňovat tempo šíření koronaviru. Přes noc jsme se dočkali zveřejnění výsledků demokratických primárek v americkém státě New Hamphsire, kde těsně zvítězil Bernie Sanders a za pozornost stálo i zasedání novozélandské centrální banky která ponechala sazby beze změny a signalizovala, že se na jejich snižování zatím nechystá. To pomohlo NZD, který je dnes nejsilnější z koše hlavních světových měn.

Ranní komentář: Strach z koronaviru polevuje, Čína jej ale stále nemá pod kontrolou
05.02.2020 Nálada na finančních trzích včera byla pozitivní a pomohla akciím v Evropě i v USA k postupné likvidaci dřívějších zisků. Na trzích zdá se sílí přesvědčení, že dopad koronaviru na světovou ekonomiku nakonec nebude tak velký, a to i když pokračuje postupný nárůst počtu obětí a nakažených v Číně, která zatím situaci nemá plně pod kontrolou. Návrat risk-on sentimentu včera pomohl hlavně rizikovým aktivům, zatímco pod tlakem byly bezpečné přístavy, jako JPY nebo zlato.

Příští týden bude první únorový týden pro měsíční údaje
31.01.2020 Mezi údaji budou indexy výrobních a nevýrobních nákupů manažerů ISM v USA. Tyto události jsou schopné způsobit pohyby až 37,0 pips.

Ranní komentář: Počet obětí koronaviru v Číně nadále narůstá, dnes zasedá Fed
29.01.2020 Včerejší seance přinesla částečnou korekci dřívějšího výprodeje, i když zprávy ohledně dalšího šíření koronaviru jsou i nadále bez známky jakékoli změny k lepšímu. Počet mrtvých v Číně již dosahuje 132 a počet nakažených je vyšší, než byl v případě šíření SARS. Trhy sice v dalším výprodeji prozatím nepokračují, prohloubení korekce je v aktuálním klima ale rozhodně stále na spadnutí.

Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB
23.01.2020 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.

Jak budou úrokové sazby hýbat trhy?
17.01.2020 Příští týden bude plný dat, která se v mnoha ekonomických kalendářích projevují jako velmi důležité.

Ranní komentář: USA do listopadových voleb další cla na Čínu snižovat nebudou
15.01.2020 Po včerejší klidné seanci se dnes na finanční trhy vrací lehká nejistota. Pomáhají k tomu zprávy o tom, že americká cla na Čínu zůstanou v současné podobě i po podpisu první fáze obchodní dohody, a to minimálně až do listopadových prezidentských voleb v USA. Až po nich se pak bude rozhodovat o jejich případném snížení, které bude vázáno na to, jak Čína plní podmínky první fáze obchodní dohody. Indexy dnes lehce ztrácejí, i když jsou ztráty zatím relativně malé.

Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
09.01.2020 V mnoha ekonomických kalendářích se data na příští týden zdají převratné. Nám se naopak zdá, že většina z nich však obrovský dopad mít nebude.

Ranní komentář: Írán zaútočil na americké základny v Iráku, trhy se po prvotním šoku uklidňují
08.01.2020 Írán v noci ze včerejška na dnešek vystřelil několik raket na dvě americké základny v Iráku a výrazně tím zvýšil nervozitu na trzích. Ta se však brzy ráno začala zmírňovat poté, co íránský ministr zahraničí uvedl, že se jednalo o nutnou sebeobranu a další útoky země nechystá, zatímco americký prezident uvedl na twitteru, že je zatím vše v pořádku a že se dnes k celé situaci vyjádří v projevu.

Fundamentální analýza pro historické události 06.01-10.01.2020
03.01.2020 Po dvou klidných týdnech prázdnin nabere zveřejnění makroekonomických údajů na obrátkách.

Ranní komentář: Akcie znovu klesají, ropa roste. USA raketovým útokem zabily iránského velitele
03.01.2020 Včerejší seanci výrazně pomohly zprávy z Číny, kde tamní centrální banka snížila komerčním bankám povinné minimální rezervy, což pomohlo akciím nejen v Číně, ale i v Evropě a v USA. Včerejší pozitivní momentum je ale po dnešním ránu pryč, když trhy zasáhly zprávy o americkém leteckém náletu v Iráku, který zabil vysoce postaveného íránského velitele. To znovu zvyšuje obavy z další eskalace americko-íránského konfliktu, což dnes výrazně pomohlo cenám ropy, zatímco akcie a ostatní riziková aktiva ztrácejí.

Ranní komentář: Riziková aktiva pokračují v růstu, daří se i drahým kovům
27.12.2019 Máme za sebou podle očekávání klidný týden, který ale pomohl akciím k dalšímu solidnímu růstu. Včera přidal americký S&P 500 půl procenta a znovu tak navýšil své historické maximum. Pomohl k tomu jak celkově pozitivní sentiment na trzích, tak skutečnost, že index rostl na výrazně podprůměrných objemech. Růstem si v minulých dnech prošly i rizikovější měny jako je AUD a NZD a trochu překvapivě i drahé kovy, v čele se zlatem, které se přehouplo přes hranici 1 500 dolarů. Dnešek je na trzích bez důležitějšího makra, takže s klidným průběhem obchodování počítáme i na závěr tohoto týdne.

Ranní komentář: Libra odevzdává zisky z minulého týdne, dnes britská a kanadská inflace
18.12.2019 Máme za sebou další klidnou seanci, během které si indexy své vysoké ocenění znovu do značné míry podržely. Zvýšené volatility jsme se nedočkali ani na FX, kde byla jedinou výjimkou britská libra, která pokračovala v korekci zisků z konce minulého týdne.

Fundamentální analýza pro historické události 16.12-20.12.2019
12.12.2019 Týden před Vánoci bude rušný pro obchodníky, kteří obchodují podle makroekonomických oznámení a dat monetární politiky. Obecně platí, že většina událostí má střední význam a mohla by způsobit sklouznutí jenom okolo 10–20 pip.

Ranní komentář: Indexy i měny zatím zůstávají v klidu, dnes zasedá Fed
11.12.2019 Včerejší seance se na většině finančních aktiv nesla v poklidném duchu, když trh vyčkával především na to, co přinese středeční a čtvrteční obchodování. Dnešek bude z hlediska fundamentů velmi zajímavý hlavně pro americký dolar, když nás odpoledne čekají výsledky americké inflace a večer pak zasedání americké centrální banky. Ta by měla ponechat sazby beze změny, takže dění na dolaru bude čistě v režii doprovodného komentáře a výhledu Fedu pro další vývoj úrokových sazeb.

Fundamentální analýza pro historické události 09.12. - 13.12.2019
06.12.2019 Příští týden bude hlavní pozornost věnována oznamování sazeb Federálního rezervního systému USA a Evropských centrálních bank. Očekává se však, že obě banky si ponechají své sazby beze změny. Navzdory žádným změnám v úrokových sazbách budou finančně trhy určitě reagovat. Například EUR/USD může poskočit nebo klesnout až o 20 pip.

Ranní komentář: Jednání s Čínou vstupují podle Trumpa do finální fáze
27.11.2019 Akciové trhy v Evropě i v USA si své vysoké ocenění dál drží a stabilní byla seance také na většině měnových párů. Z nového makra překvapily jen o něco horší výsledky richmondského Fed indexu a americké spotřebitelské důvěry, i když celkový dopad na trhy byl minimální. Naopak náladu pomohlo zlepšit vyjádření amerického prezidenta, který uvedl, že je jednání s Čínou ve své finální fázi.

Ranní komentář: Sázky na snižování sazeb v USA klesají, těží z toho hlavně dolar
14.11.2019 Včerejší seance přinesla další opatrný růst amerického dolaru, který dál těží z vyšších výnosů a postupného snižování sázek na další snižování amerických úrokových sazeb. To včera podepřel svým komentářem i šéf americké centrální banky Powell, který uvedl, že Fed zatím nemá v úmyslu s úrokovými sazbami pohybovat jakýmkoli směrem.

Ranní komentář: Dolar umazal ztráty z minulého týdne, pomohly rostoucí výnosy
06.11.2019 Včerejší seance na akciové trhy žádné větší změny nepřinesla. Díky růstu amerických výnosů jsme se však dočkali zpevnění na americkém dolaru, který tak definitivně zlikvidoval ztráty, které nabral po zasedání Fedu z minulé středy. Silnější dolar a vyšší výnosy se pak negativně projevily hlavně na ocenění drahých kovů, které se dostaly pod značný prodejní tlak.

Ranní komentář: Británii čekají v prosinci nové volby, Fed má dnes znovu snížit úrokové sazby
30.10.2019 Návrh Borise Johnsona na přesunutí voleb na 12. prosinec včera konečně získal podporu parlamentu, což znamená, že to budou právě volby, které skrze budoucí složení parlamentu budou rozhodovat o tom, jak bude ve finále probíhat případné vystupování Británie z Evropské unie. Tvrdý brexit je ale podle všeho prozatím zažehnán, takže libra zůstává na páru s dolarem v klidu a i včera pokračovala v bočním trendu v okolí 1,2850 GBPUSD.

Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou znovu stoupá, trhy reagují další korekcí
09.10.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů, která znovu souvisela s tématem americko-čínských vztahů. USA údajně pokračují ve studii návrhu, podle kterého by měly americké penzijní fondy výrazně omezené možnosti pro investice do čínských finančních aktiv. Do toho USA oznámily čerstvý zákaz udělování víz pro čínské politiky, kteří jsou spojeni s potlačováním práv muslimských menšin v Číně. To všechno jen den před příletem čínské delegace do Washingtonu,což podle názoru obchodníků výrazně snižuje šance na to, že bude v jednání dosaženo významnějšího průlomu.

Ranní komentář: Šance na říjnové snížení sazeb v USA rostou
02.10.2019 Včerejší seance přinesla překvapivě slabé výsledky z amerického výrobního sektoru. Tamí ISM se propadl v září až na 47,8b., zatímco konsenzus počítal s růstem zpět nad úroveň 50b. Jednalo se o pátý pád indexu v řadě, a to až na nejnižší úrovně za posledních 10 let. Horší čísla zvyšují pravděpodobnost říjnového snížení sazeb v USA, která momentálně dosahuje už více než 60 %. To následně dostalo pod tlak hlavně americký dolar a také akcie, zatímco se dařilo bezpečným přístavům, v čele s drahými kovy a JPY.

Komodity: Ropa zlevňuje - Saúdská Arábie slíbila, že dodávky plně obnoví
18.09.2019 Ceny ropy dnes dále klesají v reakci na slib Rijádu, že po sobotních útocích na saudskoarabská ropná zařízení těžbu rychle plně obnoví. Podle ministra pro energetiku prince Abdalazíze bin Salmána se tak stane do 30. září. Severomořská ropa Brent ztrácela kolem 17:05 SELČ 0,6 procenta na 64,14 dolaru. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 1,2 procenta na 58,62 dolaru za barel.

Ranní komentář: Brent zpět pod 65 USD, indexy přešlapují na místě. Dnes zasedá Fed
18.09.2019 Situace na ropě se po včerejšku začala částečně stabilizovat poté, co saudská ropná společnost Aramco oznámila, že obnovila zhruba 40 % z celkového výpadku a dalších 40 % by mohla obnovit do konce tohoto měsíce. Ropa tak včera znovu klesla, když se cena brentu propadla až pod 65 dolarů za barel.

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu nad 1,7 %, dolar přesto na většině párů stabilní
11.09.2019 Ani včerejší seance žádné větší změny na akciové trhy nepřinesla a ty si, stejně jako v pondělí, své ceny dál trpělivě drží. Zajímavé věci se však dějí na bezpečných přístavech v čele s dluhopisy, kde pokračuje výprodej, který už poslal desetileté americké výnosy zpět nad 1,7 %. Dolaru to ale zatím příliš nepomáhá, když společně s americkými výnosy rostou také výnosy v Evropě.

Ranní komentář: Další porážka Borise Johnsona, CAD silnější na všech párech
05.09.2019 Včerejší seance přinesla další porážku Borise Johnsona, když dolní sněmovna britského parlamentu definitivně potvrdila přijetí zákona, který by jej nutil, v případě nenalezení dohody s EU, požádat o odložení brexitu až do konce ledna 2020. Parlament navíc nepřijal ani návrh na předčasné volby, takže zdá se vše spěje k tomu, že bude brexit nakonec skutečně odložen a vyjednávací pozice britského premiéra těžce oslabena. To včera libře dokázalo pomoci a ta vůči dolaru vystoupala až zpět nad 1,22 GBPUSD.

Ranní komentář: Volatilita na trzích mírně klesá, politická rizika ale zůstávají v centru dění
28.08.2019 Úterní seance se na trzích nesla v poklidném duchu, k čemuž pomohla i absence nového makra a dalších politických komentářů na téma americko-čínské obchodní války. Indexy v USA sice mírně ztrácely, volatilita však klesla a většina dalších aktiv si své pozice podržela. Dnešek by měl být na trzích podobným dnem, vzhledem k tomu, že je makrokalendář na nové fundamenty znovu velmi chudý. Politické napětí je ale i nadále všudypřítomné, a to nejen na ose Washington-Peking, ale i v Itálii, kde se rozhoduje o sestavení nové vlády.

Ranní komentář: Jízda na horské dráze pokračuje, výnosy ale i po včerejšku zůstávají nízké
14.08.2019 Akciové trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, které pomohly zprávy o tom, že USA pozdrží zavedení 10 % cel na část čínského importu až do poloviny letošního prosince. USA tak po nečekaném zavedení cel dělají malý krok zpátky, což v kombinaci s prohlášením čínských představitelů, kteří v září hodlají pokračovat v jednání, dodává obchodníkům znovu trochu důvěry, že se celý spor podaří v budoucnu uspokojivým způsobem vyřešit. Pozitivně na včerejší oznámení reagovaly hlavně akcie, zatímco pod silným tlakem byly drahé kovy a japonský jen. Za zmínku ale stojí také minimální reakce na výnosech, které si své velmi nízké úrovně i po včerejšku drží, což brzdí dolar ve výraznějším zpevňování.

Americké výnosy znovu rostou, Saudové mohou podepřít ropu
08.08.2019 Obchodníci na akciových trzích jsou svědky postupného zlepšování sentimentu. S&P500 díky tomu zlikvidoval značnou ztrátu ze začátku včerejší seance a uzavřel seanci s mírným ziskem. Dow Jones pak včera ztrácel jen 0,1 %, zatímco NASDAQ rostl o 0,4 %. Výrazné zlepšení pak zaznamenaly americké výnosy, které z úrovní kolem 1,6 % vystoupaly až zpět na 1,74 %, kde se drží také v průběhu dnešního rána, přičemž optimistický sentiment dnes ráno pozorujeme také na burzách v Asii. Shanghai Composite roste o 1,1 %, když mu vydatně pomohlo rozhodnutí PBoC nastavit fixing pro CNY na 7.0039 USDCNY, tedy jen lehce nad úrovněmi ze včerejška. Banka tím potvrdila svá dřívější slova, a to že nechce používat kurz CNY jako nástroj obchodní války ve snaze o zmírnění dopadu vyšších amerických cel.

Ranní komentář: Dolar i americké indexy zatím drží pozice, dnes zasedá Fed
31.07.2019 Úterní seance přinesla mírnou korekci na indexy v USA a větší korekci na indexy v Evropě, kde výsledková sezóna nabídla několik zklamání. Většina ostatních finančních aktiv je ale i tak ve spíše vyčkávacím režimu, vzhledem k tomu, že nás už dnes čeká důležité zasedání americké centrální banky. Ta by měla večer snížit sazby a nabídnou jasnější pohled na jejich další vývoj minimálně do konce letošního roku. Trh přitom počítá s tím, že dnešní snížení sazeb nebude poslední, a to i přes stále relativně slušná data, která z USA přicházejí.

Ranní komentář: Dolar silnější na všech hlavních párech, daří se i ropě
17.07.2019 Včerejší seance přinesla lehkou korekci na americké indexy, které si ale většinu svých zisků z minulých týdnů dál bez větších problémů drží. Zajímavý byl pak vývoj také na FX, kde dokázal dolar zpevňovat na všech hlavních měnových párech, když rostl napříč celou seancí už od začátku obchodování v Evropě. Určitou roli v jeho růstu podle nás hrají relativně vyšší výnosy, které se drží u desetiletých splatností v okolí 2,1 % a dál tak neklesají. Pomohly ale také nová makrodata, v čele s výsledky maloobchodních tržeb, které dokázaly příjemně překvapit. Dnes pozor hlavně na britskou a kanadskou inflaci a na pokračující výsledkovou sezónu, která přinese taková jména jako je Bank of America, Ebay, Netflix, nebo IBM.

Ranní komentář: Libra dál klesá, trhy čekají na odpolední projev šéfa Fedu
10.07.2019 Včerejší seance na trzích probíhala opět ve spíše vyčkávacím režimu. Indexy sice mírně ztrácely, obchodníci ale dál čekali hlavně na dnešní projev Jerome Powella, který bude pro další dění na trzích určující. Trh si je stále jistý tím, že bude Fed koncem tohoto měsíce snižovat úrokové sazby a čeká tak dnes na definitivní potvrzení svého výhledu a na signály o dalším směřování měnové politiky. Na FX pak ztrácí hlavně libra, která doplácí na zvyšující se pravděpodobnost vítězství Borise Johnsona v souboji o příštího britského premiéra a šéfa konzervativců. Z dalších fundamentů dnes pozor na britské makro a na zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.

Ranní komentář: Výnosy v Evropě i v USA znovu výrazně klesají, libra ztrácí kvůli výhledu pro sazby
03.07.2019 Včerejší seance přinesla zajímavý projev šéfa BoE Marka Carneyho, který varoval před zpomalováním světové ekonomiky a dodal, že uvolňování měnové politiky nemusí stačit, takže by měla pomoci také fiskální expanze. To odstartovalo výprodej na libře, když výrazně vzrostly šance na britské snížení úrokových sazeb. Negativní sentiment a obavy ze zpomalování světové ekonomiky ale zanechaly stopu také na ropě, která po Carneyho projevu začala ztrácet i navzdory rozhodnutí OPECu prodloužit kvóty až do roku 2020.

Rusko a Saudská Arábia podporia predĺženie dohody o obmedzení produkcie ropy krajín OPEC+
01.07.2019 Minulý týždeň sa udiali dve zásadné udalosti, ktoré budú v najbližších týždňoch vytvárať tlak na rast ceny ropy. Prvou bolo stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínskych prezidentom Xi Jinpingom na samite krajín G20 v Japonsku. Obe hlavy štátov sa dohodli, že budú pokračovať v rokovaniach ohľadom dosiahnutia obchodnej dohody. Trump odložil zavedenie dodatočných ciel na dovoz čínskych produktov v ročnom objeme vo výške 300 miliárd dolárov. Čínsky prezident prisľúbil, že Čína sa bude snažiť znižovať obchodný prebytok s USA a to tak, že bude nakupovať veľké množstvá poľnohospodárskych produktov. Trump taktiež povolil americkým firmám spolupracovať s čínskou spoločnosťou Huawei, ktorú pred niekoľkými týždňami zaradil na tzv. „blacklist“. Najdôležitejšie ale je, že trhy vo všeobecnosti neočakávali takýto pozitívny scenár stretnutia medzi Trumpom a Xi, pretože v posledných týždňoch bola situácia medzi oboma krajinami veľmi napätá, takže tento výsledok je veľmi pozitívny pre trhy. V prípade dosiahnutia obchodnej dohody, klesá riziko spomaľovania globálneho hospodárskeho rastu, pretože dohoda by mala viesť k odstráneniu ciel medzi oboma krajinami, čo povedie k zvýšeniu kúpyschopnosti obyvateľstva, a teda krajiny budú dovážať a spotrebovávať viac, čo sa prejaví aj na raste dopytu po rope, a teda aj na raste jej ceny.

Komodity: Ceny ropy jsou nejvýše od konce května
26.06.2019 Ceny ropy dnes výrazně rostou a jsou nejvýše od konce května. Reagují na nečekaně silný pokles jejích amerických zásob a výpadek hlavní rafinérie na východním pobřeží Spojených států.

Ranní komentář: Snížení sazeb na příštím Fedu ještě není hotovou věcí, USD silnější
26.06.2019 Včera jsme se dočkali hlavně projevu šéfa americké centrální banky Jerome Powella, který znovu upozornil na to, že šance na snížení sazeb začínají narůstat. Co se ale načasování týká, snížení na příštím zasedání zatím podle něj není zaručeno a není jisté ani to, zda letos sazby budou klesat dvakrát. To trhy částečně zaskočilo, což bylo vidět hlavně na dolaru, který v reakci na Powellův komentář začal znovu zpevňovat. Negativně se pak Powellův projev podepsal také na akciích, i když ty si většinu svých vysokých zisků z minula i nadále bez větších problémů udržují.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/CHF | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Futures | G7 | GAAP | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Low | MACD | MT4 | Makro data | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | P/E | PEG | Parita | Parita kupní síly | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Ticker | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Market Color | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | IEA | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Makrokalendář | Axiory Europe | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Conference Board index | CZK | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCAD | EURGBP | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forex.com | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei225 | Ocenění akcií | PayPal | PinBar | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SP500 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | XTB makroekonomický kalendář | X-Trade | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Buffett | Buy | Ex-dividend | Indie | Intermediate | ISM indexy | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Investment | Aramco | Markit | Raymond James | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | Caprock Risk Management | Jackson Hole | Price Futures Group | Wells Fargo | Microsoft | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | YouGov | Ole Hansen | ANZ Bank | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Short squeeze | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Mark Carney | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Severomořská ropa | Online webináře | Flash news | Earnings | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Jádrový index | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Referendum | City | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Širší index S&P 500 | IHS | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | CySEC | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | E*Trade | Tesla | Nízká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | FTSE MIB | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Institut API | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Dukascopy Bank | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | TRY | Index cen domů | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference Fedu | Zobchodované objemy | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | IHS Markit | SaxoTraderGO | ex | Rystad Energy | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | XTB Market Barometr | Market Barometr | Anadarko Petroleum | Trade Financial | Jerome Powell | Crown | Invesco | Crypto trading | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | CFG | Crypto | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Obchodní války | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG akcie | FAANG | McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Tvrdý brexit | Daňové úlevy | Jiné měny | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Čínské firmy | Volatilita na trzích | Ropný kartel | Oživení trhu | Australské akcie | Vysoké zisky | Odložení brexitu | Zvýšení sazeb | Výsledky amerických společností | Americké HDP | Obavy investorů | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Silnější euro | Akcie klesají | Boris Johnson | Budoucnost ropy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ropné akcie | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Německé HDP | Americké futures | XTB Research | Britský premiér | Situace na trzích | Volatilita na trzích mírně klesá | Obavy z recese | Americká cla | Cena žlutého kovu | Saudi Aramco | Denní graf | Povídání o trzích | Poptávka po ropě | RISK-ON | Nálada na finančních trzích | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Amazon | Implikované volatility | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | Christine Lagardová | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | ADP | Historické události | Gabriel Štefaňák | Nově zahájené stavby domů | Německý ZEW index | Breaking | Zasedání FOMC | Ranní komentář | Nálada | Prohlášení | Míra | Německý PMI | Krátkodobá předpověď | Předpověď XAU/USD | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | Fed index | xStation5 | FB | Disney | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké objednávky | BREAKING | Peking | Bernie Sanders | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Hýbat trhy | RBA | Ifo | Poradenství | Nový rekord | Americké ministerstvo financí | Béžová kniha americké centrální banky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Situace okolo koronaviru | SARS | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Růst akciových indexů | Výdaje | Strach z koronaviru | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Zasedání RBNZ | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Valuace | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Americký PMI | Střední podniky | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Michel Barnier | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Pomoc ekonomice | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoké ztráty | IBEX 35 | Akcie včera | Profitovat | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Index výrobní aktivity | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | New York Times | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Kalifornie | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Počet potvrzených případů | Prodejní tlak | Hodinový graf | Analýza ekonomického kalendáře | Dávky v nezaměstnanosti | CPI v Británii | Německý index IFO | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Šíření nákazy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Organizace | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Skupina OPEC | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Výpadky | US Bancorp | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Statistiky | USD za barel | S&P500 | Mimořádný rollover | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | NY FED | Joe Biden | Větší pokles | Americké státy | 3M | ATH | Anthony Fauci | Mike Pompeo | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Průmyslové kovy | Indexy v Asii | Vakcína | Sektor služeb | Moderna | Fiskální stimul | Španělské CPI | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Vysoké valuace | Stimulační balík | Projev šéfa Fedu | Sentiment na trhu | Covid | Americké prodeje domů | Sektor technologií | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Příjmy a výdaje | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Evropská obchodní bilance | Americké stavební povolenky | Ceny | Výplach | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bjornar Tonhaugen | Španělské statistiky z pracovního trhu | Výprodej na dolaru | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Maloobchodní prodej v eurozóně | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Rystad | Zápis ze zasedání FOMC | Hurikán Laura | Výrobní sektor | Odborníci | Stavební povolenky | Ropa dnes | Žádosti o podporu v USA | Biden | Jens Klatt | CPI v USA | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Zásoby benzinu | Futures na ropu | PFE | Pfizer/BioNTech | PFE.US | Pfizer a BioNTech | Zprávy o vakcínách | Oživení poptávky po ropě | BNTX | BNTX.US | GME | GameStop | Futures na ropu WTI | Pokles zásob | Akcie stabilní | Eugen Weinberg
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE