Sobota 23. říjen 2021 10:48
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Admiral Markets
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Výnosy z amerických dluhopisů

img

Potvrdí NFP report utahování v USA ❓

07.10.2021 Globální trhy si procházejí turbulentním obdobím. Vysoké ceny ropy a plynu tlačí na cenu akcií, které se bojí dopadů růstu cen energií. Nestálou situací by dále mohly zamíchat výsledky NFP reportu z amerického trhu práce. Aktuální data by mohla mít velký dopad na rozhodnutí Fedu o dalším směřování měnové politiky, a to hlavně na budoucnost dalšího nákupu aktiv.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
img

🏆 Zlato těží z nejistoty na trzích 🔼

08.07.2021 Ceny zlata dnes rostou o více než 0,7 %. Přestože vzestup není nijak výrazný, tak určitě stojí za to sledovat. Trhy dnes trpí nárůstem rizikové averze. Evropské i americké akciové trhy výrazně klesají. Nejistota se promítá také na dluhopisový trh. Výnosy z amerických desetiletých dluhopisů klesly až k úrovni 1,25 %. Na druhou stranu korekce na EURUSD může být důsledkem změny strategie cílů měnové politiky ECB.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (21.6.2021)

21.06.2021 Začátek týdne zatím setrvačností navazuje na negativní konec toho minulého a akciové indexy ve světě jsou pod tlakem. Korekci začaly dnes asijské akciové indexy a do červených čísel se začátkem týdne dostanou pravděpodobně i evropské akcie. O horší náladě vypovídají i klesající výnosy z amerických dluhopisů.
img

Tři trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat

24.05.2021 Akciové trhy na počátku minulého týdne prudce klesly, když propad kryptoměn zatlačil na společnosti z technologického sektoru. Podobně jako v předcházejícím týdnu se výprodeje na akciových trzích v polovině týdne zastavily. Nic na tom nezměnil ani mírně jestřábí zápis z posledního zasedání Fedu. Konec pracovního týdne situaci napravil. V pátek byly zveřejněny pozitivní výsledky indexů PMI z Evropy i USA. Z posledních makrodat se zdá, že příznivá makroekonomická situace pokračuje.
img

Americké výnosy rostou, zlato spadlo po komentářích Yellenové

04.05.2021 V posledních několika hodinách se výnosy z desetiletých amerických dluhopisů zvýšily z 1,56 % na téměř 1,60 % (takže ceny bondů klesly). Zvýšení výnosů výrazně přispělo k poklesu ceny zlata. Již jsme mnohokrát zmínili negativní vztah mezi výnosy a zlatem v našich komentářích.
img

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš

12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
img

Půjde US inflace v čínských šlépějích 🔝❓

09.04.2021 Inflační data z Číny způsobila velká překvapení. Výrobní PPI inflace se zvýšila o 4,4 % YoY při očekávání růstu o 3,5 %. V minulém měsíci dosáhla PPI inflace na 1,7 % YoY. Spotřebitelská inflace CPI se zvýšila o 0,4 % při očekávání růstu o 0,3 % a předchozímu poklesu o 0,2 % YoY. Výrazný nárůst inflace spouští poplašný signál, nicméně v minulém roce byla v březnu v Číně pandemie na vrcholu, takže základna byla velmi nízká. Podobný efekt se týká také západních zemí, nicméně zde bychom se ještě vyššího efektu měli dočkat v dubnu či květnu.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.3.2021)

08.03.2021 Pondělní seance byla ve znamení využití nižších ocenění na většině akciových trhů. Index S&P 500 má za sebou nejlepší seanci od června, zatímco Nasdaq rostl nejvíce od listopadu. Na devizových trzích pokračuje v posílení americký dolar a EURUSD už je na dosah úrovně 1.20.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.3.2021)

02.03.2021 Pondělní seance byla ve znamení využití nižších ocenění na většině akciových trhů. Index S&P 500 má za sebou nejlepší seanci od června, zatímco Nasdaq rostl nejvíce od listopadu. Na devizových trzích pokračuje v posílení americký dolar a EURUSD už je na dosah úrovně 1.20.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2021)

01.03.2021 3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2021) Začátek týdne začíná být situace na dluhopisech o něco ...
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2020)

01.03.2021 Začátek týdne začíná být situace na dluhopisech o něco klidnější a riziková aktiva tak mohou mít nakročeno na příznivý vstup do nového týdne. To však zatím nenaznačuje situace na forexu, kde opět klesá euro a další rizikové měny proti americkému dolaru. Zlato po pátečním propadu testuje minima z minulého měsíce.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)

26.02.2021 Včerejší seance zesílila tlak na akciové trhy po celém světě. Výprodej se tak odklonil od technologií a zasažený je nyní celý trh. Nejhorší obchodní seanci od října má za sebou technologický index Nasdaq. Důvodem byly opět rostoucí výnosy z amerických dluhopisů. Americký dolar využil nervozity a sbírá od včerejška zisky.
img

Powell podpořil další oslabení na dolaru

24.02.2021 Americký dolar se začátkem týdne prozatím rozhoduje, zda se přiklonit na stranu fundamentu, klesajících akciových trhů nebo komentářů guvernéra amerického FEDu. Ten včera znovu ujistil trhy, že vyšší sazby nejsou na pořadu dne a oddálil i možnost ukončení kvantitativního uvolňování. Dolar však může i přesto ještě zpevnit, k čemuž nahrává lepšící se fundament v USA a stále vysoké výnosy z amerických dluhopisů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.2.2020)

23.02.2021 Začátkem týdne zesílil tlak na technologické akcie, což bylo opět vyústěním rostoucích výnosů z amerických státních dluhopisů. Mezitím zrychlil přesun z růstových do hodnotových titulů. Na devizovém trhu opět rostlo euro a libra. Ropa díky lepšícímu se výhledu pro poptávku zpevňuje nad 62 dolarů.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
img

Výnosy z amerických dluhopisů rostou s inflačním očekáváním

08.02.2021 Výnosy z dluhopisů s dlouhodobou splatností jsou ve Spojených státech na nejvyšších úrovních za poslední rok a očekávání fiskálního balíčku Joe Bidena, který podpoří ekonomický růst, zároveň podpoří v růstu inflaci. Krátkodobě lze očekávat poptávku po americkém dolaru a útlum amerického trhu s bydlením.
img

🔻GBPUSD propadá po proražení supportu❗

04.02.2021 Britská libra v průběhu ledna posilovala, což bylo částečně důsledkem poklesu rizikové averze po Brexitu, o kterém se jednalo až téměř do konce roku. Velká Británie se soustředí na rychlou vakcinaci, která by měla pomoci v rychlém ekonomickém oživení. Nicméně aktuální restrikce patří mezi nejvíce přísné a ekonomická aktivita trpí. Navíc rostoucí výnosy z amerických dluhopisů pomáhají dolaru a pár EURUSD testuje úroveň 1,20. A šance na prolomení není vůbec nízká. To vše zvyšuje tlak na GBPUSD. Na grafu je zřetelné, že pár prorazil klínovou formaci a také se dostal pod krátkodobou zónu supportu. Prostor k dalšímu poklesu je z technického pohledu otevřený. Dostane se pár až k základně klínu na úrovni 1,32?
C:\fakepath\eurusd.png

Rostoucí výnosy pomáhají dolaru. Na jak dlouho?

07.01.2021 Zatím nejsou sice sečteny všechny hlasy u voleb do amerického Senátu, ale už v tuto chvíli jde téměř s jistotou říci, že demokraté získají dvě poslední křesla, o které se poslední dny bojovalo ve statě Georgia a co víc, získají kontrolu nad celým Senátem a tím pádem celým legislativním systémem v USA. Na příchod tzv. “Modré vlny” reagují růstem výnosy z amerických dluhopisů, což pomáhá krátkodobě americkému dolaru. Ten se odráží od nejslabších hodnot od dubna 2018.
img

Index PX opět rostl, dnes v čele s bankou Moneta (MONET.CZ)

15.12.2020 Také druhá seance tohoto týdne byla pro pražskou burzu pozitivní. Index PX rostl a zakončil obchodní seanci v zisku 0,57 % na 987,38 bodech. Po týdnu tak opět sahá po nejvyšších úrovních od březnového propadu. Objem obchodů se vyšplhal na 440 mil. Kč. Z českých blue chips dnes rostly nejvíce akcie Moneta Money Bank (MONET.CZ; +1,81 % na 67,40 Kč). Podobně se dařilo také Erste Bank (RBAG.CZ; +1,69 % na 673 Kč), i když tato banka silně roste už druhou seanci v řadě. Komerční bank (KOMB.CZ) nabídla slabší růst – o 0,48 % na 631 Kč. Naopak výrazněji klesly akcie společnosti ČEZ (CEZ1.CZ), a to o 1,29 % na 460,50 Kč a Philip Morris (TABAK.CZ;-1,34 % na 14 780 Kč).
C:\fakepath\gold.jpg

Další vývoj zlata po nejhorším měsíci za 4 roky

03.12.2020 Cena zlata roste už třetí seanci v řadě a pokračuje tak v likvidaci mohutných ztrát, které nabralo během měsíce listopadu. Ten byl pro zlato nejhorší od listopadu roku 2016. Zlato ztratilo 5,16 %, ovšem od začátku prosince už dokázalo růst o 3.7 % a defacto se odrazilo od magické hranice 1800 dolarů. K růstu mu pomáhá slabší dolar a vyhlídky na fiskální stimul v USA. Jak dlouho může, ale růst vydržet?
img

Ranní shrnutí - trhy pod brutálním tlakem!

09.03.2020 Saúdská Arábie výrazně snížila nabídkovou cenu své ropy a začala cenovou válku s Ruskem a zbytkem světa. Akce přišla poté, co se v pátek organizace OPEC nedohodla s Ruskem o navýšení kvót a stal se pravý opak. Veškeré dosavadní kvóty byly zrušeny. Očekává se, že těžba Saúdů brzy vzroste nad 10 mbpd
img

Index ISM ve službách z USA skončil nad očekávání, zlato kleslo a USD reagoval růstem

07.01.2020 Nedůležitější americký indikátor stavu sektoru služeb příjemně překvapil. Index ISM sektoru služeb za prosinec vzrostl na 55,0 bodů při očekávání růstu na 54,5 bodů z listopadových 53,9 bodů. Z důležitých subindexů nicméně zklamaly nové objednávky:
img

Instant view: Horší výsledky ISM posílají zlato na vyšší úrovně

02.12.2019 Hlavní ukazatel už popáté v řadě nenaplnil očekávání a drží se pevně pod padesáti body. Zároveň se pod touto úrovní pohybuje už čtvrtý měsíc v řadě. V okamžité reakci spadly výnosy z amerických dluhopisů společně s USA a akciovými indexy. Naopak bezpečný přístav ve formě zlata vyskočil výrazně vzhůru.
img

Americké akcie vystoupaly na nová maxima po nejednoznačných makrodatech

01.11.2019 Report NFP z amerického trhu práce ukázal lepší než očekávané výsledky. Ekonomy navíc potěšila pozitivní revize z minulého měsíce. Zde je stručný přehled dat:
img

Breaking news: Čína pochybuje o možnosti uzavření dlouhodobé obchodní dohody s Trumpem

31.10.2019 Dle informací Bloombergu čínští představitelé pochybují, že je možné uzavřít dlouhodobou obchodní dohodu s americkým prezidentem Trumpem. To vrhá dlouhý stín na současná jednání o částečné obchodní smlouvě, zvláště když byla zrušena schůzka mezi americkými a čínskými představiteli v Čile. Novinky Bloombergu tlačí výnosy z amerických dluhopisů na nižší úrovně. A naopak pomáhají cenám bezpečných přístavů včetně japonského jenu. Pár USDJPY po zveřejnění této zprávy padá směrem k supportu v blízkosti 108,28.
img

Market Alert: Mohlo by sympózium centrálních bankéřů v Jackson Hole zkazit náladu investorů?

22.08.2019 Akciové trhy se v poslední době těší růstu, když obchodníci vyčkávají na stimul ze strany centrálních bank. Neexistuje lepší příležitost, jak proniknout do mysli centrálních bankéřů, než sledovat sympózium v Jackson Hole. V této analýze se budeme věnovat možným výstupům z tohoto sympózia a očekávaným tržním reakcím.
C:\fakepath\eurusd-21082019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.8.2019

21.08.2019 Akcie ve Spojených státech včera po třídenním růstu klesly. Dolů je poslaly především finanční tituly, které oslabily nižší výnosy z amerických dluhopisů. Na forexovém trhu ztrácel americký dolar.
img

Ranní komentář: Snižování sazeb v USA nemá jednoznačnou podporu, Němci pilují stimul pro případ recese

20.08.2019 V pondělí pokračovala dobrá nálada na finančních trzích. Riziková aktiva rostla a naopak bezpečné přístavy typu dluhopisů nebo zlata měly tendenci dále korigovat. Včerejší seance byla bez důležitých fundamentů. Obchodníci stále nejvíce diskutují o uvolňování měnové politiky a obchodu mezi USA a Čínou.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
img

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

06.12.2018 Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.
img

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala

04.12.2018 Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Austrálie | Německo | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Komoditní měny | Import | Nikkei | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Alokace | Americký dolar | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Breakout | Bundesbank | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Futures | Gap | High | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MT4 | Risk | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obligace | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Support | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Finanční instrumenty | Ropný trh | Sázka | Ceny komodit | Výsledky | Strach | Bohatství | RBNZ | Gold | Obchodovat | Regulace | Financování | Investovat | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | USDX | Obchodní seance | Riziková averze | Donald Trump | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Index | Podpora | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | DAX 30 | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Fondy | Forexu | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do komodit | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komoditní | Libra | Market | Online obchodování | Pips | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj zlata | WTI | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Zisky | CNBC | EIA | Buy | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Volby | 1 milion | Markit | Dow Jonesův index | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Úspěch | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Otočení trendu | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Přehled | Moneta Money Bank | Bezpečné přístavy | Sázet | Ekonomická aktivita | Nejistoty na trzích | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Newyorský index S&P 500 | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Země OPEC | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Tesla | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Americké akciové trhy | Dobré výsledky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Bankovní domy | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Výběr zisků | Výnosy | Očekávání analytiků | TRY | cTrader | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | Akcie firem | Purple Trading | J.P. Morgan | Bloomberg Commodity Index | Jerome Powell | Štěpán Hájek | MSCI World Index | Inverzní výnosová křivka | Akciové výnosy | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Krypto | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Technologické akcie | Toky investic | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Graf indexu | Poptávka po dolaru | Spotřebitelská inflace | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Silnější dolar | Propad cen ropy | IG | Prezident Trump | Prezident USA | Růst cen komodit | Majetek | Ropný kartel | Market alert | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Slabší dolar | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Silný dolar | US500 | Denní graf | Breaking news | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Růst ceny ropy | ESG | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Deficit | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Objem | Instant view | Ropný kartel OPEC | Vyšší sazby | Vyšší volatilita | Obrat trendu | Inflace v USA | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Risk-off | Svíčková formace | Růst cen | Zůstatek | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Negativní nálada | Klesly akcie | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | FT | SMA | Předvolební průzkumy | ADP | Vyšší poptávka | Problémy | Směřování měnové politiky | Total | Nejistoty | Nálada | Události roku | Inflační výhled | Měnové politiky | xStation5 | Nejbližší support | Stratég | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Americká politika | US100 | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Commodity index | Dobrá data | Washington | Budoucnost | Zemědělství | Předběžné výsledky | INR | Poradenství | Proinflační | Vyšší inflace | Tržní sazby | Eleanor Creagh | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Německá kancléřka | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Lepší zítřky | Všeobecné volby | Trhy | Koruna oslabuje | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Zlepšení | Úsilí | FCF | Dodávky na trh | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | COVID-19 | Ovebalance | Index nových objednávek | Cestovní ruch | Vývoj | Vzestup inflace | Restrikce | Americké výnosy | Mince | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Fiskální balíček | Stimul | Počet nakažených | Nový výhled | Onemocnění | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Biliony | Potenciál | Ekonomiky | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Změny sazeb | Společnost Saxo Bank | Ekonomické oživení | AMC | Statistiky | Růst daní | Rizikové averze | Risk-off sentiment | Trade | Poptávka po pohonných hmotách | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | 737 MAX | FDA | HG měď | Růst výnosů | Oddlužení | MSCI World | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Výsledky NFP | Účet platební bilance | Vakcína | Dění na trhu | Fiskální stimul | Manažeři | Kupci | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Pozitivní sentiment | PEPP | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Onemocnění v USA | Situace na trhu práce | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Ceny | Silné momentum | Důvěra | Výzkumy | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Analytik XTB | Kryptoměnový trh | Zdanění | Fiskální stimul v USA | Biden | USA Joe Biden | Zápis z posledního zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Embargo | Růst zlata | Moneta | Technologické tituly | RBAG | CEZ1 | Purple Trading cTrader | Proražení | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Boeing 737 Max | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Výnosy z desetiletých dluhopisů USA | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Cash is trash | CARA | Situace na trhu | Přerozdělení bohatství | Tržní reakce | J&J | Nasdaq (US100) | Rozvolnění | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Nové rekordy | Hedgové fondy | Růstový trend | James Bullard | Rostoucí výnosy | MXN | ZAR | Oslabení na dolaru | Dnešní videokomentář | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Události tohoto týdne | cTrader Purple Trading | Oslabení | UBI | Klesající struktura
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Výnosy německých dluhopisů
Výnosy O2
Výnosy ropných firem
Výnosy řeckých dluhopisů
Výnosy státních dluhopisů
Výnosy tuzemských dluhopisů
Výnosy u desetiletých dluhopisů
Výnosy u dluhopisů
Výnosy USD
Výnosy z amerických desetiletých bondů

Následující klíčová slova

Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů
Výnosy z desetiletých dluhopisů
Výnosy z desetiletých dluhopisů USA
Výnosy z dluhopisů
Výnosy z dluhopisů americké vlády
Výnosy z investic
Výnosy z prodeje vakcíny
Výnosy 10letých dluhopisů
Výpadek čínské výroby
Výpadek příjmů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít