Pondělí 17. června 2024 21:45
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

Vánoce

img

Za Den matek letos utratí Češi mírně nad 450 milionů korun, v Rakousku desetkrát tolik. Tradici tam totiž nepošlapali komunisté, u nás stále „vítězí“ Mezinárodní den žen

12.05.2024 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny (oblíbené jsou zvláště tulipány, růže či hortenzie), šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí mírně přes 450 milionů korun. O několik milionů více než loni a přibližně o 40 milionů korun více než předloni. Za vyšší výdaje v porovnání s rokem 2022 ale může zejména rapidní inflace, nikoliv růst popularity Dne matek.
C:\fakepath\google-29042024.png

INVESTIČNÍ GLOSA: Technologičtí giganti chtějí platit nám. Po Metě spouští dividendy Alphabet

29.04.2024 Americký konglomerát Alphabet, který stojí za společností Google, se historicky poprvé rozhodl, že začne vyplácet dividendy. Za každou drženou akcii získají investoři kvartálně dvacet centů (necelých pět korun). Pro dividendové investory to sice není žádná sláva, ale trh zprávu uvítal s nadšením.
img

AI už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

05.04.2024 Belgičtí vědci se rozhodli využít sílu umělé inteligence k tomu, aby zlepšili chuť tamních piv. Zásadní ale podle nich i nadále zůstane zručnost sládka, píše britský list The Guardian. AI využili i sládci v Česku, umělá inteligence se ale podílela například i na výrobě čokolády.
img

Češi letos za Velikonoce utratí o 850 milionů korun více než loni. Jsou to pro ně druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii

29.03.2024 Češi letos za Velikonoce, konkrétně za pohoštění a koledu, utratí v průměru 3020 korun, což je o 176 korun více než loni. Vyplývá to z průzkumu online supermarketu Košík.cz. Oproti loňsku, kdy za Velikonoce dali průměrně 2844 korun na domácnost, to značí navýšení výdajů o 6,2 procenta. Takové navýšení překonává aktuální, únorovou meziroční inflaci, čítající rovná dvě procenta, o 4,2 procentního bodu. To znamená, že z vetší části stojí za nárůstem objemu velikonočních nákupů vyšší nakupované množství a jen z menší části pak meziročně vyšší cena.
img

Česká e-commerce pomalu snižuje ztrátu, Češi ale nakupují víc. Jak si mohou naši obchodníci opět získat jejich pozornost?

07.02.2024 Vánoční sezona a povánoční výprodeje jsou za námi a zázrak nepřišel. Dle očekávání skončila v roce 2023 česká e-commerce opět v propadu – 6 %. A leden zatím nenaznačuje, že by došlo k nějaké výrazné změně. Češi přitom neutráceli méně, ba naopak, i po započtení inflace útrata mírně vzrostla. Kam se tedy poděly české peníze? Tam, kde zákazníci dostali lepší poměr ceny a výkonu. Pohltily je marketplaces a zahraniční obchodníci – podle našich dat dosáhly zahraniční transakce skoro pětiny celkového objemu. Takže je potřeba si přiznat – je to new normal a obchodníci, kteří nechtějí bojovat cenou, na to musí jít chytře – získat si zákazníka službami tak kvalitními, že hodnotou překonají ušetřené peníze. Největší potenciál pro zlepšení je v logistice, platbě a co největší personalizaci.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Za loňský propad maloobchodu může inflace, oživení potvrdil prosinec

07.02.2024 Propad maloobchodních tržeb v loňském roce o 4,1 procenta byl podle analytiků způsoben bezprecedentním nárůstem inflace a poklesem reálných mezd. Oživení spotřeby domácností ale stejně jako v listopadu ukazují prosincová data, řekli ČTK. Mělo by také pokračovat s tím, jak bude inflace ustupovat a příjmy se reálně zvyšovat. Analytici upozornili na to, že prosincový meziroční růst maloobchodních tržeb o 1,6 procenta překonal tržní odhad, který činil 0,7 procenta. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,2 procenta.
img

Domácnosti začínají konečně utrácet

07.02.2024 V prosinci maloobchodní tržby bez prodeje aut vzrostly reálně v meziročním srovnání o 1,6 %, což je výrazně lepší výsledek, než který očekávala naše i tržní prognóza. Listopadový výsledek, který naznačoval změnu trendu v maloobchodě (ač došlo ke korekci z +0,9 % na +0,1 %), tak byl potvrzen. Meziměsíčně tržby stouply o 0,2 %.
img

Jakým akciím se daří během vánočního sezónního trhu?

27.12.2023 S blížícími se svátky se objevují příležitosti zisku na akciovém trhu. V tomto článku se věnujeme čtyřem slibným možnostem investování do akcií, které vynikají jako potenciální tržní zisky během svátečního období. Naše pozornost přesahuje běžné tržní trendy a zahrnuje maloobchodní akcie, sezónní favority a společnosti, které jsou připraveny odhalit solidní tržby na konci roku. Naši pozornost získaly například společnosti American Express (AMEX) jako platební gigant a čelní společnost digitálních plateb PayPal. Ať už jste zkušený investor, nebo na trh teprve vstupujete, tento článek vám nabídne základní informace pro investice během vánočních svátků.
img

Vánoce jsou přehlídkou plýtvání. Na které vydělávají i obchodní řetězce a pak fitness centra

26.12.2023 Lidé během svátků v průměru přibírají hned několik kil. Což je důkaz toho, že předtím dali obchodníkům vydělat více, než museli. Ač na obchodní řetězce budou zase nadávat, jejich vyšší marže jsou výsledkem určité zákazníkovy nestřídmosti. Její následky, v podobě oněch kil navíc, pak, po svátcích, nestřídmé zákaznictvo řetězců zhusta řeší zakoupením permanentky do fitness centra. Vida. Z nestřídmosti tak profitují nejen řetězce. I tedy „fitka“. A kola ekonomiky se točí. Kouzelný příběh Vánoc, s tak silným duchovním rozměrem, později postupně marketingově stále neodbytněji podchycovaném jako máloco jiného, poskytuje velmi účinné „mazivo“.
C:\fakepath\vanoce-23122023.jpg

Dárek k Vánocům

23.12.2023 Blíží se Vánoce, a tak si říkám, že i já bych měl přispěchat s nějakým pěkným přáním mnoha úspěchů, štěstí, zdraví a já nevím čeho ještě. Trochu nás vzájemně namotivovat a potom se zapíchnout k míse se salátem a přibrat pár kilo. Letos jsem si ale řekl, že vám dám takový pěkný malý dárek. To budete koukat.
img

Nepřibírejme přes Vánoce, řetězce pak zlevní

23.12.2023 Letošní Vánoce budou opět přehlídkou plýtvání. Nebude ovšem tak značné jako v minulých letech. Mimořádná inflace uplynulé doby Čechy zkrátka naučila jednat střídměji, byť rezervy by se stále našly.
C:\fakepath\pf-22122023-2.png

FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2024! ⭐️🎄

22.12.2023 Blíží se konec roku 2023, a my bychom vám rádi poděkovali za tento společný rok plný investičních výzev a příležitostí. Bylo pro nás potěšením sledovat, jak jste pravidelně navštěvovali náš server, četli analytické články, studovali vzdělávací obsah, posouvali se kupředu a společně s námi procházeli dynamikou finančních trhů.
C:\fakepath\forex-21122023.png

Proč (ne)tradovat přes Vánoce?

21.12.2023 Přichází čas Vánoc a s ním přichází i otázka, zda pokračovat v obchodování nebo si dát pauzu. Vánoce jsou jedinečným obdobím, nejen pro nás, ale i pro trhy. Mnoho traderů si během těchto svátků dává volno, což se odráží na snížené volatilitě trhu. Ale co to znamená pro vás?
C:\fakepath\investor-19122023.png

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?

19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.
C:\fakepath\1702972861-Pro_zmny_tak_bol-19122023.jpg

Konec roku se blíží a s ním i otázka „Obchodovat, nebo odpočívat?“

19.12.2023 Vánoce jsou za dveřmi a je potřeba se rozhodnout, jak moc být v tomto období na finančních trzích aktivní.
C:\fakepath\vanoce-11122023.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Vánoce přicházejí, tak vypněte grafy. Ono to poroste i bez vás

11.12.2023 Celý rok investoři analyzují trhy, vychytávají dno, prodávají vrcholy a začátečníci pak se železnou pravidelností kontrolují graf. Jestli se náhodou něco nepohnulo. Pod světlem vánočního stromku je ale možná na čase burzovní aplikace na chvíli vypnout. Může nám totiž utéct něco důležitějšího než pumpa na grafu.
img

Za mikulášskou nadílku a kostýmy Češi letos utratí bezmála 600 milionů korun, setinu toho, co na Vánoce

04.12.2023 Zítra se ulice i vsi zase jednou zaplní čerty i anděly. Mikuláš je z hlediska obchodníků 8. nejvýnosnější událost v roce (viz tabulka níže). Češi během něj ve zvýšené míře utrácí zejména za sladkosti, půjčení či koupi kostýmu nebo kostýmových doplňků typu mikulášského plnovousu či čepice, drobnější dekorativní předměty a menší dárky. Mikuláš totiž v některých rodinách představuje „zahřívací kolo“ před Vánoci.
img

Češi plánují nákladnější Vánoce než Slováci, třetina Čechů chce přitom výdaje na vánoční nákupy omezit

04.12.2023 Nejvíce Čechů (38,5 %) chce na dárky vynaložit méně než 5 tisíc korun. Vyšší výdaje než vloni plánuje asi 9 %, naopak více šetřit chce třetina (34,3 %) dotázaných v průzkumu pro online investiční platformu Portu. Někteří si ke konci roku přilepší zvýšenými příjmy. Odměny na konci roku dostává od zaměstnavatele asi 37 % lidí, což je o něco méně než u slovenských sousedů.
img

Obchodníci: Tržby o prvním adventním víkendu jsou meziročně srovnatelné

04.12.2023 Obchodníkům první adventní víkend vzrostly tržby ve srovnání s běžnými víkendy, v meziročním srovnání jsou prodeje srovnatelné. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky. Lidé podle nich nakupovali suroviny na pečení, adventní kalendáře či sladkosti k blížícímu se svátku Mikuláše. Pod stromeček míří hračky, kosmetické balíčky či dárková balení alkoholu, shodli se.
img

ČNB - říjnová zadluženost českých domácností

30.11.2023 „Přestože se v říjnu celková zadluženost domácností příliš nezvýšila, hlavní nárůst vidíme na spotřebitelských úvěrech (+0,9 %). Tento nárůst je vyšší než v loňském říjnu a přičítáme ho brzkému začátku předvánoční sezóny. Lidé sice, dle našeho průzkumu, chtějí letos pojmout Vánoce úsporněji, nicméně je zřejmé, že inflace a růst cen se i tak odráží v této finančně nejnáročnější části roku a povede letos celkově k růstu objemu spotřebitelských úvěrů. Uvidíme, zda i ve výsledcích maloobchodníků uvidíme zvrat v trendu a spotřeba domácností se ve čtvrtém kvartálu zvýší.“
C:\fakepath\obrazek-28112023-uvod.jpg

Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?

28.11.2023 Zatím vše nasvědčuje tomu, že se můžeme těšit na Santa Claus rally. Někteří obchodníci jsou dokonce v očekávání all-time-high. Přitom potvrzení může přijít už tento týden v podobě dat o inflaci v USA. Jak to tedy skutečně je? Pojďte se na to s námi podívat podrobněji na technickou a fundamentální analýzu.
img

Lidé budou na Vánoce šetřit, kvůli inflaci utratí polovina Čechů menší sumu za dárky

21.11.2023 Většina Čechů bude letos kupovat vánoční dárky na e-shopech. Podle předvánočního průzkumu STEM/MARK pro Home Credit hrají slevy a akce významnou roli při vánočních nákupech, čím dál více lidí pojede také nakupovat do zahraničí, a to především do Polska a Německa. Polovina z oslovených deklaruje, že letos bude na dárcích kvůli inflaci šetřit. A nejčastěji pořizují lidé dárky v listopadu a na začátku prosince.
img

Průměrné sazby spotřebitelských úvěrů už rok oscilují kolem devíti procent

15.11.2023 Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů dosáhl v říjnu hodnoty 9,36 procenta. Od zářijového měření je to pokles o šest bazických bodů. V meziročním porovnání je pak aktuální hodnota nižší jen o 0,10 procentních bodů. Analytici z Broker Consulting neočekávají minimálně do konce tohoto roku výraznější výkyvy hodnot ani jedním směrem. Mírně by mohly trend ovlivnit opět konkurenční nabídky bank, které v předvánočním období vždy připravují pro klienty zvýhodněné nabídky úvěrů. Část lidí si totiž opakovaně bere půjčky na nákup vánočních dárků a na pokrytí zvýšených provozních nákladů v tomto období. Odborníci před neuváženými vánočními půjčkami varují.
C:\fakepath\forex-04112023.jpeg

ČNB chce silnou korunu

04.11.2023 Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním zasedání nechala hlavní úrok beze změny na 7,00 %. Tento krok překvapil trh mírně jestřábím směrem a za podpory globálního optimismu na trzích si koruna připsala slušné zisky oproti euru.
img

Dušičky jsou pro prodejce v Česku stále výnosné, porážejí je jen Vánoce, Velikonoce a Silvestr. Naopak, s letošními „dušičkovými“ výdaji obyvatel ČR v objemu 1,4 miliardy korun stále decimují Halloween

28.10.2023 Dušičky, které si připomeneme v příštím týdnu ve čtvrtek, jsou z ekonomického hlediska, resp. výše příslušných tržeb obchodníků a prodejců stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích. Letos Češi u obchodníků nechají za svíčky, hřbitovní květiny typu chryzantém, věnce a další předměty uctívající památku zesnulých v průměru necelých 200 korun za osobu. Celkově pak přibližně 1,4 miliardy korun.
img

Za Den matek letos utratí Češi navíc 450 milionů. Hlavně za květiny, sladkosti, kosmetiku či šperky

14.05.2023 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny, šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí 450 milionů korun. O přibližně 40 milionů korun více než loni. Za vyšší výdaje může zejména rapidní inflace.
img

Amper Meteo: Spotřeba plynu loni v ČR meziročně klesla o 19 procent

10.01.2023 Spotřeba plynu byla loni v Česku v meziročním srovnání o 19,2 procenta nižší, po očištění o vliv počasí a o spotřebu paroplynové elektrárny Počerady o 12,9 procenta nižší. Meziroční úspory plynu byly znatelné v každém měsíci loňského roku, s výjimkou ledna a května činily úspory nejméně deset procent. V tiskové zprávě to uvedl analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl. Energetický regulační úřad zprávu o konečné spotřebě plynu dosud nezveřejnil. Loni se podle Rajdla v Česku snížila i spotřeba elektřiny, ovšem výrazně méně než plynu. Celoročně šlo o dvě procenta po očištění o vliv počasí.
C:\fakepath\trader-27122022-27-zm.png

Forex: Koruna přes Vánoce mírně oslabila k euru a zpevnila vůči dolaru

27.12.2022 Česká měna přes vánoční svátky oslabila vůči euru o pět haléřů na 24,25 EUR/CZK. K dolaru naopak ve srovnání s posledním předvánočním závěrem zpevnila, a to o tři haléře na 22,77 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Nemáte na dárky? Darujte úsměv

24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.
img

Co sledovat příští týden? (23.12.2022)

23.12.2022 Poslední obchodní týden na trzích uzavře tento poněkud neuspokojivý rok. V roce 2022 byly hlavním motorem volatility trhů centrální banky a jejich reakce na inflaci a mnohé nasvědčuje tomu, že se situace nezmění ani v příštím roce. Ekonomický kalendář na příští týden je spíše prázdný, ale klíčovou roli mohou hrát změny v portfoliích investorů. V příštím týdnu je třeba sledovat především instrumenty US500, USD/JPY a NATGAS.
img

Nejlepší letošní dárek? Vánoce na blátě!

23.12.2022 Již zítra nás čeká Štědrý den, který bude tento rok povětšinou na blátě. Duch Vánoc sice znovu utrpí, letos bychom však jen těžko hledali lepší vánoční dárek. Nadprůměrné teploty totiž vystřídaly tuhé mrazy, které v posledním měsíci sužovaly Evropu a měly za následek svižný pokles plynu v zásobnících.
img

Rozbřesk: Nejlepší letošní dárek? Vánoce na blátě!

23.12.2022 Již zítra nás čeká Štědrý den, který bude tento rok povětšinou na blátě. Duch Vánoc sice znovu utrpí, letos bychom však jen těžko hledali lepší vánoční dárek. Nadprůměrné teploty totiž vystřídaly tuhé mrazy, které v posledním měsíci sužovaly Evropu a měly za následek svižný pokles plynu v zásobnících. Hlavně díky teplejšímu počasí tak nyní zemní plyn na nizozemské burze zlevňuje až k 90 EUR/MWh, což je nejnižší úroveň od června letošního roku.
C:\fakepath\fxstreet_pf2023_SoMe_1080x1080-23122022.jpg

FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2023! ⭐️🎄

23.12.2022 Letošní rok byl pro investory po celém světě opravdu velmi těžký, protože padaly akcie, kryptoměny i další trhy, které v minulých letech naopak silně rostly a změna tohoto trendu byla opravdu fascinující. Nicméně i když to by těžký rok pro běžné investory, tak byl naopak velmi dobrý pro připravené tradery, protože se trhy velmi výrazně hýbaly a to je přesně to, co potřebuje trader k vydělávání peněz. A letošní rok přinesl opravdu mnoho skvělých obchodních příležitostí k inkasování solidních zisků. Trhy byly charakteristické vysokou volatilitou, hýbaly se prudce na obě strany, což je přání většiny traderů a to se letos vyplnilo.
img

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii

21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.
img

Inflace ČR 11/2022 – 16,2 % Y/Y

12.12.2022 „Inflace se stále drží vysoko, a to i přes snížené výdaje domácností. Nejsme ale u konce. Na většinu domácností v brzké době dolehne zvýšení cen energií. Vyšší zálohy čekají mnoho lidí už od nového roku. To bude znamenat další ukrojení z koláče už tak napjatých rodinných rozpočtů. Cenové stropy v tomto ohledu pomůžou, ale i přesto budou náklady na energie pro rodiny zásadní. Kdo to pocítí nejvíce, budou obchodníci, kteří si ještě užijí Vánoce, ale po nich bude zbytné věci nakupovat už jen hrstka domácností. V konečném důsledku by se v příštím roce už měla inflace uklidnit a vrátit se do jednociferných hodnot.“
img

Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022 „Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Za mikulášskou nadílku a kostýmy Češi letos utratí přes půl miliardy. Zhruba setinu toho, co na Vánoce

02.12.2022 V pondělí se ulice i vsi zase jednou zaplní čerty i anděly. Mikuláš je z hlediska obchodníků 8. nejvýnosnější událost v roce (viz tabulka níže). Češi během něj ve zvýšené míře utrácí zejména za sladkosti, půjčení či koupi kostýmu nebo kostýmových doplňků typu mikulášského plnovousu či čepice, drobnější dekorativní předměty a menší dárky. Mikuláš totiž v některých rodinách představuje „zahřívací kolo“ před Vánoci.
img

„Santa rally“ je globální

29.11.2022 SANTA: Hodně se mluví o silném prosincovém sezónním výkonu indexu S&P 500, který však zůstává v pozadí kvůli obvykle silnějším výsledkům ve zbytku světa (viz graf). Naše analýza 15 světových akciových trhů ukazuje, že průměrná „Santa rally“ činí 1,8 %, přičemž prosinec tvoří čtvrtinu průměrného ročního výnosu akciových trhů. Globální akcie v prosinci rostou ve více než 70 % případů, nicméně Vánoce už letos možná přišly dříve, když globální akcie vzrostly o 13 % oproti říjnovým minimům a stále více bojují s touhou Fedu udržovat přísné finanční podmínky.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Na vánočních dárcích bude kvůli inflaci šetřit 6 z 10 Čechů, na zimní dovolené dokonce přes 83 %

08.11.2022 Vánoce budou letos v Česku chudší než obvykle. Přes šedesát procent lidí totiž plánuje šetřit na pohoštění během svátků, zejména na pečení cukroví. Skoro stejný počet Čechů letos omezí výdaje za vánoční dárky, a to především pro příbuzné. Dvě třetiny lidí také letos úplně zruší zimní dovolenou na horách. Na vině je zejména vysoká inflace, kvůli které se celkem snaží šetřit přes 90 % Čechů.
img

Vánoce budou nejdražší v historii a zároveň nejchudší za poslední léta, lidé totiž před dárky budou muset upřednostnit platbu za plyn či elektřinu. Vyplatí se pod stromeček nakupovat už nyní

02.08.2022 Evropu čeká zima, jakou nepamatuje. Kreml podle všeho vyžije silné závislosti, kterou si na jeho plynu vypěstovalo v prvé řadě Německo, a celý starý kontinent „skřípne“. Znamená to, že vysoké ceny nejen plynu, ale také elektřiny pro domácnosti přetrvají, ba se dále zvýší. Řadě domácností také v druhé polovině roku doběhne fixace mnohem levnějších cen energií, či je konec fixačního období čeká hned zkraje příštího roku.
img

Češi letos utratí za dárky ke Dni matek 410 milionů korun. Hlavně za květiny, šperky a kosmetiku

08.05.2022 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny, šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí 410 milionů korun. O přibližně 60 milionů korun více než loni. Za vyšší výdaje může zejména rapidní inflace, ale z menší části také popandemické otevření ekonomiky a související oživení spotřeby domácností.
img

Průměrná sazba úvěru na spotřebu v březnu vzrostla až na 6,79 %

29.04.2022 Březen přinesl další zdražení úvěrů na cokoli. Výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů ukazují, že jeho hodnota rostla v březnu ještě výrazněji, než jak tomu bylo v únoru. Meziměsíčně poskočila o 0,67 procentního bodu na 6,79 %. Přestože se průměrné úroková sazba úvěrů na spotřebu dál zvyšuje, je v zásadě na podobné úrovni, na jaké byla koncem minulého roku. S blížícím se obdobím letních dovolených lze podle odborníků očekávat zesílení nabídkových akcí bank a úvěrových společností, a tedy i změny v nastavení průměrných sazeb pro klienty.
img

Cardano přidá v roce 2022 v průměru denně přes 9 000 peněženek

07.02.2022 Počet peněženek obsahujících nativní měnu sítě Cardano, ADA, se v roce 2022 s růstem blockchainu výrazně zvýšila. Stojí za zmínku, že počet Cardano peněženek se od začátku roku 2022 vyšplhal o 13,08%, z 2 666 372 1. ledna na 3 015 400 7. února, což je celkový přírůstek 349 028.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA by měla potvrdit pokračování příznivého trendu

14.01.2022 Ekonomickému kalendáři dnes dominují data z USA, kde vyjdou prosincové maloobchodní tržby, průmyslová výroba a výsledek průzkumu University of Michigan. Údaje by neměly ukázat zhoršení oproti předchozímu měsíci, avšak nejistota panuje především u maloobchodních tržeb, u kterých se již mohlo negativně projevit šíření omikronu. Německý statistický úřad zveřejní údaj o vývoji HDP za loňský rok. Koruna v závěru týdne oslabila na EUR/CZK 24,54 a ke slabším hodnotám se vydal také dolar, který se obchoduje za 1,1400 euro.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

Přehled páru GBP/USD - 7. 1. 2022. Negativní důsledky Brexitu jsou pro Velkou Británii stále markantnější.

07.01.2022 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek opět korigoval na linii klouzavého průměru, ale obecně zůstává nad ní. A to znamená, že vzestupný trend pokračuje. V zásadě včera libra klesla celkem očekávaně. Navzdory skutečnosti, že zápis z jednání Fedu jen zřídka způsobí reakci trhu, včerejšek byl výjimkou – tón tohoto dokumentu byl příliš "jestřábí".
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rok 2022 na tuzemských trzích: o něco silnější koruna a vyšší sazby

03.01.2022 I do roku 2022 vstupujeme v situaci dramatického zhoršování globální pandemické situace. Je pouze otázkou krátkého času, kdy se další covidová vlna objeví v tuzemsku. Do toho nadále čelíme potížím v subdodavatelském řetězci a rychlému růstu cen vstupů i koncových cen pro spotřebitele. Opomenout nemůžeme ani geopolitická rizika (Rusko vs Ukrajina, Německo po Merkelové, letošní francouzské prezidentské volby atd.).
C:\fakepath\spx-02012022-1.png

Pondělní povánoční rally zajistila důrazné proražení rezistence, americké akcie uzavřely rok poblíž maxim

02.01.2022 Uplynulý týden začal růstem indexu S&P 500 o bezmála procento a půl, další dny se pak trh při nízkém objemu obchodů držel na dohled rekordních hodnot. Celkově uzavřel rok týdenním vzestupem o 0,85 %.
img

Stále oblíbenějším dárkem je hotovost v obálce. I tak ale letošní ztráta z nepotřebných vánočních dárků dosáhne deseti miliard korun, mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic

24.12.2021 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o něco méně, než pokud by nepanovala rapidní inflace. Ta snižuje současnou či očekávanou kupní sílu lidí, protože mají pocit, že by měli být výdajově obezřetnější třeba kvůli stávajícímu či nadcházejícímu prudkému růstu cen energií.
img

Omikron už není děsivý. Joe Biden všechny uklidňuje

23.12.2021 Klíčové americké akciové indexy ve středu opět vzrostly a opět se blíží svým historickým maximům. Bohužel v posledních dnech odcházejícího roku všichni mluví o omikronu. V tuto chvíli prakticky nepřicházejí žádné zprávy z Fedu a od Jeromea Powella. Včera však akciový trh ještě mohl reagovat na statistiky, protože jediná víceméně důležitá zpráva dne – zpráva o HDP za třetí čtvrtletí – v konečném odhadu ukázala růst o 2,3 % mezičtvrtletně, a nikoliv o 2,1 %, jak uváděl druhý odhad. Ve třetím čtvrtletí tedy americká ekonomika zpomalila své tempo růstu, ale přesto v závěru čtvrtletí dokonce mírně zrychlila, a to navzdory řádění koronaviru a jeho nového kmene omikron. Právě o omikronu se nyní mluví nejvíce. Již dlouho všichni vědí, že tento kmen ve většině případů nezpůsobuje žádné komplikace a málokdy vede k úmrtí. To však nepopírá skutečnost, že se lidé nadále mohou nakazit a obchodní a ekonomická aktivita nadále klesá. I když se tedy omikron srovnává s běžným nachlazením, pokud onemocní všichni, nebude to znamenat, že to nebude mít žádné důsledky pro ekonomiku. Navíc americká ekonomika právě dosáhla předkrizové úrovně a nová silná vlna může na několik čtvrtletí vrátit veškerý pokrok zpět.
img

Drahé Vánoce? Nic proti příštímu roku… Štědrovečerní hostina citelně zdraží, i proto dnes Česká národní banka opět nadstandardně zvedne své úroky

22.12.2021 Ke štědrovečerní hostině si letos všichni dáme inflaci. Která bude navíc jenom předznamenáním toho, co nastane v příštím roce. Česká národní banka přitom nyní může krotit převážně jen inflaci, jež nastane o příštích Vánocích, těch roku 2022, a pak dále. Takže s růstem hladiny spotřebitelských cen příštích dnů, týdnů a měsíců nic moc nezmůže. I tak ale musí vyslat signál. A nadělit pod letošní stromeček další nadstandardní zvýšení základní úrokové sazby. Proto na svém dnešním měnověpolitickém zasedání její bankovní rada nejspíše většinově odhlasuje růst základního úroku o 0,75 procentního bodu, na 3,5 procenta.
img

Americký trh 21. prosince. Tři po sobě jdoucí dny poklesu. Korekce. Očekává se oživení

21.12.2021 Americké indexy v pondělí opět klesly, přičemž Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 se snížily o 1,2 %. Futures na index S&P500 však předpovídají silné oživení směrem vzhůru – futures vzrostly na 0,8 %.
img

Denní aktuální informace z akciového trhu. Americké akcie se propadají kvůli omezování ze strany Fedu a vybírání zisků

20.12.2021 Referenční index S&P 500 se obchodoval v rozmezí 4 580–4 660, konkrétně na úrovni 4 620. Na konci týdne došlo k výraznému poklesu. Jednalo se o druhý den poklesu indexu poté, co ve středu dosáhl ročních maxim. Pokles začal den poté, co Fed zveřejnil své poslední rozhodnutí o měnové politice, když konečně uznal vysokou inflaci za hlavní problém. Urychlil omezování stimulačních opatření, takže nyní se nákupy dluhopisů sníží na 30 mld. USD měsíčně. Program tak bude ukončen v dubnu, a nikoli v červnu, jak bylo původně plánováno. Analytici z Wall Street komentovali, že Fed zřejmě připravuje nejméně tři zvýšení sazeb v průběhu roku 2022.
img

Vánoční soutěž s BidAskBit – vyhrajte 100 000 Kč v BTC

13.12.2021 Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
C:\fakepath\kryto-soutez-08122021-2.png

Vánoční soutěž s BidAskBit - vyhrajte 100 000 Kč v BTC

08.12.2021 Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
img

Růst maloobchodních tržeb v říjnu potěšil

06.12.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v říjnu meziměsíčně po sezónním očištění rostly o 1,4 %, zatímco my jsme čekali spíše stagnaci. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 5,6 %, což bylo necelý procentního bod nad naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 7,2 % y/y.
img

Předvánoční nákupy už v říjnu

06.12.2021 V říjnu, kdy už z pohledu pandemické situace začalo v ČR pomalu přituhovat, se tržby v obchodech začaly opět zvyšovat. Svoji roli nejspíše sehrávaly obavy z rostoucích cen a nedostatku některého zboží na předvánočním trhu, a tak se zřejmě s přípravami na svátky letos začalo o něco dříve. Oproti září spotřebitelé reálně utratili o 1,4 % více, meziročně pak o 7,2 %.
img

Za mikulášskou nadílku a kostýmy Češi letos utratí přes půl miliardy. Zhruba setinu toho, co na Vánoce

05.12.2021 V pondělí se ulice i vsi zase jednou zaplní čerty i anděly. Mikuláš je z hlediska obchodníků 8. nejvýnosnější událost v roce (viz tabulka níže). Češi během něj ve zvýšené míře utrácí zejména za sladkosti, půjčení či koupi kostýmu nebo kostýmových doplňků typu mikulášského plnovousu či čepice, drobnější dekorativní předměty a menší dárky. Mikuláš totiž v některých rodinách představuje „zahřívací kolo“ před Vánoci.
img

Letošní ztráta z nepotřebných vánočních dárků dosáhne deseti miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic

25.11.2021 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o něco méně, než pokud by nepanovala rapidní inflace a neúřadovala další vlna covidové pandemie. První snižuje kupní sílu lidí, druhé jim kazí náladu a odrazuje od vlastního nakupování, zejména v kamenných obchodech.
C:\fakepath\eurusd-17112021-2.png

Forex: Dolar zůstává pevný díky sílícím očekáváním růstu úrokových sazeb

17.11.2021 Americký dolar se dnes drží na 4,5letém maximu vůči japonskému jenu a posiluje i k euru. Pomohly mu údaje o růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech i vyjádření zástupců americké centrální banky (Fed), která posílila očekávání, že by banka mohla zvednout základní úrokovou sazbu už v polovině roku 2022.
C:\fakepath\eurusd-17112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.11.2021

17.11.2021 Americké akcie včera posílily. Na růstu měly hlavní podíl výsledky společnosti Home Depot a lepší údaje o maloobchodních tržbách, které zmírnily obavy, že centrální banka USA (Fed) bude možná muset být důraznější v boji s rostoucí inflací.
C:\fakepath\trader-16112021-47-zm.jpg

Forex: Americký dolar po zprávě o vývoji maloobchodních tržeb posiluje

16.11.2021 Americký dolar dnes pokračuje v růstu a ke koši měn se dostal na novou nejvyšší hodnotu za 16 měsíců. Pomohly mu údaje o růstu maloobchodních tržeb v USA. Evropská měna naopak oslabuje kvůli obavám o ekonomický růst a zvyšování počtu případů nemoci covid-19.
img

Blíží se nejdražší a nejchudší Vánoce, nebude třeba elektronika. Na myčku se čeká i rok

12.11.2021 Kvůli markantnímu růstu cen, nejrychlejšímu za posledních třináct let, budou letošní Vánoce nejdražší v historii. Zároven budou ovšem nejchudšími za uplynulá léta. Poměrně chudý totiž bude z důvodu mezinárodní výrobní a přepravní krize sortiment obchodů. Už od srpna je zřejmé, že letos bude více než kdy jindy platit, že lidé by neměli své vánoční nákupy nechávat na poslední chvíli.
img

Za Dušičky letos Češi utratí přes miliardu korun, budou nejdražší v historii. Připomíná si je stále osmkrát více lidí než dnešní Halloween, který slaví spíše jen mladí

31.10.2021 Dušičky, které si letos připomeňme už toto úterý, jsou z ekonomického hlediska stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích. Letos Češi u obchodníků nechají za svíčky, hřbitovní květiny typu chryzantém, věnce a další předměty uctívající památku zesnulých v průměru 160 korun za osobu. Celkově pak 1,2 miliardy korun. Jsou ale lidé, kteří za dušičkové předměty utratí i několik tisíc. Pak jsou však i tací Češi, těch je zhruba dvacet procent, které svátek zcela míjí. Kvůli inflaci, například kvůli zdražování smutečních květin v důsledku drahého plynu, se ale bude jednat o nejdražší Dušičky české historie.
img

Hrozí Vánoce bez dárků, kvůli přepravní krizi? A o kolik zdraží zásilky z Číny? Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“

23.09.2021 Zuřící světová přepravní krize už zdražuje třeba elektroniku, oblečení nebo hračky. Jakého zdražení se dočekáme do Vánoc? A má smysl nakupovat dárky pod stromeček už teď? Jak ceny zásilek z čínských e-shopů ovlivní nadcházející zrušení osvobození od DPH? A co momentálně Češi v internetových obchodech objednávají nejvíce?
C:\fakepath\akcie-15092021-4.png

Kupte si od Gucciho akcie místo kabelky

15.09.2021 V mém prvním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Kering, která je podle mého názoru zajímavou obchodní příležitostí pro swingový obchod.
img

Čínské přístavy kolabují, Čechy i proto čekají nejdražší Vánoce v historii. Chtějí-li se vyhnout dalšímu zdražování, měli by pod stromeček nakupovat už nyní

18.08.2021 Třetí největší kontejnerový přístav světa v čínském městě Ning-po zůstává od minulé středy nadále částečně uzavřený. Celosvětově se proto stupňují obavy z vyhrocení mezinárodní přepravní krize. Vzhledem k již existujícím prodlevám a prodlouženým dodacím lhůtám tato krize letos závažně poznamená předvánoční nákupní sezónu, která je v Evropě či Severní Americe tradičně vrcholem celého nákupního roku.
C:\fakepath\trader-24062021.png

A zase prázdniny

24.06.2021 Jedním z mnoha umění tradingu je nejen vědět, kdy a jak obchodovat, ale také vědět, kdy a proč neobchodovat. Někdy jsou rozhodnutí v tomto směru poměrně lehká, někdy naopak způsobují zahřívání ozubených koleček v mysli tradera.
img

Češi letos kvůli pandemii utratí za velikonoční cukrovinky o skoro 200 milionů korun méně, obchodníci musí s cenou dolů. Naopak masivně porostou prodeje piva

24.03.2021 Lidé v Česku prožijí podruhé Velikonoce v lockdownu. Jejich nákupní chování se proto bude podobat tomu loňskému, přičemž se zároveň bude lišit od toho z doby před pandemií. V praxi to znamená, že s nižšími tržbami, než na jaké byli před pandemií zvyklí, musí počítat například výrobci a prodejci cukrovinek či vína. Naopak výrobci a prodejci piva, zeleniny nebo masa se dočkají tržeb vyšších.
img

Benzín letos citelně zdražuje, nafta zlevnila - v ČR je tak už levnější i než v Polsku. Řidiči benzínových vozů začínají závidět milovníkům dieselů, kteří těží ze snížení daně z nafty

28.01.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou. Od začátku letošního roku totiž benzín, konkrétně Natural 95, zdražil ze 27,88 koruny za litr, což byla jeho průměrná cena ještě 31. 12. 2020, na včerejší průměrnou cenu 28,26 korun za litr. Tedy o 38 haléřů na litr. Přitom cena nafty byla včera dokonce o jeden haléř nižší než na Silvestra 2020, a sice 27,31 koruny za litr.
img

Benzín letos citelně zdražuje, nafta vůbec. Řidiči benzínových vozů začínají pořádně závidět milovníkům dieselů, kteří těží ze snížení daně z nafty

27.01.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
C:\fakepath\b-06042021-lv.gif

Firmy narážejí na první potíže při obchodování mezi EU a Británií

06.01.2021 Společnosti přepravující zboží mezi zeměmi Evropské unie a Británií narážejí necelý týden po dokončení brexitu na první výrazné komplikace. Unijní dodavatelé potravin si stěžují na to, že jim nová pravidla ztěžují překládání zboží v britských přístavech. Některé firmy zase kvůli složitější administrativě či opožděným dodávkám podle médií omezily produkci nebo jsou v jejich obchodech poloprázdné regály.
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
C:\fakepath\br-28122020-lv.gif

Státy EU podpořily platnost dohody s Británií od 1. ledna

28.12.2020 Zástupci členských zemí Evropské unie dnes jednomyslně podpořili dohodu, která upravuje mimo jiné i budoucí obchodní vztahy s Británií. Oznámil to mluvčí německého předsednictví EU. Na Vánoce uzavřená úmluva tak může vstoupit v platnost od 1. ledna i bez souhlasu Evropského parlamentu (EP), který ji bude schvalovat až dodatečně během dvouměsíční doby její provizorní platnosti. Vůdci politických skupin v EP se dnes shodli na tom, že parlament "zcela výjimečně" na dodatečné schvalování již platné smlouvy přistoupí.
C:\fakepath\trader-28122020.jpg

Praktická ukázka: Vánoční klid

28.12.2020 Vánoce jsou svátky klidu nejen u nás doma, ale také na trzích. Tedy není to pravidlo, ale obvykle to tak je. Člověku se skoro ani nechce obchodovat, ale kvůli kontinuitě by se toho asi zúčastnit měl.
img

Proč si lidé vlastně dávají dárky, nejen k Vánocům…? Jde o ryzí altruismus, nebo sledují vlastní zájem a není to náhodou v rozporu s tím, co pohání jednotlivé ekonomiky?

27.12.2020 Zdá se to být poněkud paradox. Motorem jakékoli tržní ekonomiky je to, že lidé v jejím rámci – v rámci trhu – sledují svůj vlastní zájem. Myslí na sebe a svůj užitek. Na svůj zisk. Pokud však nebudou poskytovat užitek ostatním, zisku nedosáhnou. Ti ostatní si svůj užitek kupují za peníze a ty tvoří zisk. Zákazníkův „užitek“ v podobě housky, která zažene hlad, představuje pekařův zisk. To ale ještě není ten paradox. Tím ovšem je to, že každoroční vrcholnou sezónu jakékoli západní tržní ekonomiky představují Vánoce.
img

Řidiči si přes Vánoce za pohonné hmoty připlatí, nafta je teď nejdražší od léta. Nová mutace koronaviru může ceny srazit, ale až po Novém roce

23.12.2020 Pohonné hmoty v minulém týdne opět zdražovaly, již čtvrtý týden v řadě. V minulých sedmi dnech se průměrná cena benzínu Natural 95 zvýšila o šest haléřů na litr a podle nejnovějších údajů společnosti CCS činí 28 korun za litr. Benzín je tak nejdražší od konce října. Nafta nyní stojí 27,43 haléře za litr, tedy o devět haléřů více než před týdnem. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. K jejímu zdražování – jež je výraznější než v případě benzínu – dopomáhá také probíhající topná sezóna, která zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
C:\fakepath\vanoce.jpg

A zase Vánoce

23.12.2020 Opakuje se to každý rok. Dalo by se na to vsadit a člověk by nemusel mít strach, že se netrefí. Vánoce! Svátky pohody a klidu, které přichází s železnou pravidelností, aby nám zpestřily náš, někdy docela zamotaný život. Je to taková ta věc, která je nákladná nejen pro naši peněženku, ale mnohdy i pro naše nervy. Přesto je máme tak rádi.
C:\fakepath\pf2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2021!

23.12.2020 Rok 2020 se pomalu blíží ke konci. Chtěli bychom vám opět poděkovat za celoroční přízeň a důvěru. Jsme opravdu moc rádi, že i tento rok jste navštěvovali naše webové stránky, kde jste mohli najít obrovské množství analýz, vzdělávacích článků, užitečných blogů, příspěvků v diskusním fóru nebo vzdělávacích webinářů a videí ve VIP zóně. Už 12 let se snažíme poskytovat co nejužitečnější informace a rady jak začínajícím obchodníkům, tak těm pokročilým. Věříme, že tento úkol jsme splnili i letos.
C:\fakepath\purple.jpg

Jak se připravovat na obchodování během vánočních svátků

16.12.2020 Aktivní trading během posledních prázdnin v roce – dobrý nápad, nebo ne? V případě, že máte v plánu obchodovat i během Vánočních svátků, pak byste před tím měli nejprve přečíst tento článek, a až poté si dobře rozmyslet, zda je to dobrý nápad.
C:\fakepath\trader.png

Které trhy sledovat v následujících dnech?

07.12.2020 Trhy v posledních týdnech příliš nelenily a díky tomu jsme mohli být svědky zajímavých pohybů. Tesla opět pokořila nový ATH a vystoupala na cenu 607 dolarů. Za ní pokračoval index S&P 500, který se také nachází v posledních dnech ve stabilním uptrendu. Stejně tak většina kryptoměn zažívá býčí trh a bitcoin se dokonce na některých burzách mohl těšit dlouho očekávaného ATH. Jsou zde ještě další investiční příležitosti a akcie, které by mohly být zajímavou příležitostí? V tomto článku se můžete podívat na náš rozbor vybraných společností, které podle nás stojí za to pozorovat a které v blízkém období mohou zaznamenat zajímavé pohyby
img

Češi letos budou na vánočních dárcích šetřit, i tak za ně doslova vyplýtvají zhruba 10 miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic

04.12.2020 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o deset miliard korun méně než loni. Na vině je koronavirus. Některým lidem se kvůli stále hrozící nákaze nechce do kamenných obchodů, takže kupují praktičtěji online. Jiní prostě šetří, neboť letos přišli o zaměstnání nebo se bojí, že o něj přijdou příští rok. Firmy také začasté ruší výplatu bonusů a zvláštních vánočních odměn, protože jsou rády, když kvůli krizovému zhoršení ziskovosti jim zbývá alespoň na běžné mzdy.
img

Rozbřesk: Česko rozvolňuje

03.12.2020 Dneškem se ČR téměř vrací do dřívějších kolejí a otevírá obchody, hospody, restaurace, fitness centra a další zařízení, která byla od října omezena či zcela uzavřena v rámci boje s druhou vlnou pandemie. Částečný lockdown byl tentokrát kratší než ten jarní, ale i tak za sebou zanechal hluboký propad v tržbách některých obchodníků, ke dnu opět srazil výnosy cestovních kanceláří a vůbec firem působících v oblasti cestovního ruchu a osobních služeb. Zkrátka všude tam, kam ještě zcela nepronikla e-commerce, ať už proto, že na to zákazníci nebo firmy příliš neslyší nebo to zkrátka ani nejde.
img

Vleklá nejistota ohledně toho, kde je americkým prezidentem, představuje nejhorší možný scénář, i pro Česko. Kromě jiného by oslabila korunu a zdražila Čechům předvánoční nákupy

04.11.2020 Vleklá nejistota ohledně toho, kdo je novým americkým prezidentem, představuje ten nejhorší možný scénář povolebního vývoje v USA, a to jak z hlediska ekonomického, tak sociálního. Finanční trhy, ani investoři nejistotu rádi nemají, to už mají raději i špatnou jistotu. Nyní neví, jaké investice realizovat, protože výnosnost řady investic nepochybně jménem nového prezidenta – resp. jeho činy – bude ovlivněna.
C:\fakepath\london3.jpg

Šéfové britských firem se obávají dopadů nového lockdownu

01.11.2020 Šéfové britských firem se obávají, že druhá plošná uzávěra v Anglii bude mít na podnikání výrazně horší dopady než na jaře. Potenciální škody budou podle nich obrovské, řada firem už si nemůže dovolit přerušit činnost. Poukazují rovněž na rychlý růst zadlužení a také na to, že jak lidé přicházejí o práci a nevidí perspektivu, zhoršuje se i jejich duševní zdraví. Vláda o plošné uzávěře pro Anglii rozhodla v sobotu, platit má měsíc. Není ale vyloučeno, že platnost nařízení se podle situace prodlouží.
img

Za Dušičky letos Češi utratí necelou miliardu. Mnozí netuší, že pietní předměty budou moci nakupovat i zítra, protože počítají s plošným zákazem nedělního prodeje

31.10.2020 Dušičky, které letos připadají na pondělí, 2. listopadu (Památka zesnulých), jsou z ekonomického hlediska stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích (viz tabulka níže).
img

Ekonomové navrhli, jak zajistit Francouzům Vánoce v rodině

27.09.2020 Aby Francouzi mohli trávit Vánoce se svými širšími rodinami a nepřispět tím k nebezpečnému růstu nákazy koronavirem, měla by být v zemi vyhlášena uzávěra po celou adventní dobu. V článku otištěném v listu Le Monde to napsali dva z loňských laureátů Nobelovy ceny za ekonomii Esther Duflová a Abhijit Banerjee.
img

Řadě Čechů zlevní Vánoce. Termín ukončení osvobození zboží z čínských e-shopů od DPH se totiž o půl roku posouvá

12.08.2020 Vánoce řadě Čechů zlevní. Zásilky z čínských e-shopů totiž budou od DPH osvobozeny i po Vánocích. Takže zpožděné předvánoční zásilky se neprodraží, jak doposud hrozilo. Evropská komise totiž rozhodla, že dobu osvobození od DPH prodlouží o půl roku. Původně mělo osvobození končit k 31. 12. 2020. Nyní však skončí až k 30. 6. 2021.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\vanoce.png

Praktická ukázka: Nebýt závislý

30.12.2019 Tak máme za sebou Vánoce. Četl jsem, že průměrný Čech přibral 2 až 5 kg na hmotnosti. Upřímně nevím, jestli jsem průměrný Čech, anebo jsem uváděné rozpětí překonal, ale je pravdou, že i v mém případě jsou tyto svátky, mimo klidu a pohody, také festivalem obžerství. Současně v tom článku psali, že toto je právě jedním z hlavních bodů novoročního předsevzetí – shodit nabraná kila. Nevím, jak se k tomu postaví kdo z vás, ale já žádné diety držet nebudu. Vrátím se k obvyklé, přiměřené míře konzumace všeho a za pár týdnů bude opět vše tak, jak má být.
img

Nálada českých spotřebitelů se v prosinci zlepšila meziměsíčně nejvýrazněji za více než pět let, obchodníci tedy mohou čekat rekordní tržby z povánočních výprodejů

27.12.2019 Důvěra českých spotřebitelů se v prosinci v porovnání s listopadem poměrně citelně zvýšila. Hodnota příslušného indexu meziměsíčně stoupla o 2,8 bodu, nejvýrazněji od listopadu 2014, tedy za více než pět let. Důvěra spotřebitelů je nyní nejvyšší od letošního srpna. Obchodníci tedy mohou vyhlížet vysoké tržby i během povánočních výprodejů. Z prosincového šetření Českého statistického úřadu plyne, že se pro nadcházející období snížily obavy spotřebitelů z jejich vlastní finanční situace, oproti listopadu také klesla jejich obava z růstu cen.
img

Pohonné hmoty přes Vánoce podražily, jsou však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR

27.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR přes Vánoce stouply, a to po několika týdnech mírného, postupného poklesu. Řidiči se ale žádného dramatického zdražování v roce 2020 obávat nemusejí. Od začátku prosince ropa Brent zdražila na světových trzích o 11,5 procenta, nejvýrazněji od ledna, a prodejci toto zdražení v uplynulém týdnu promítli do cen pohonných hmot v Česku.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.12.2019)

23.12.2019 V minulém týdnu došlo k aktivaci mého obchodního nastavení, které jsem uveřejnil v pravidelném týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který postupně (těsně nebyl aktivován Stop-Loss - SL) došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\vanoce.png

Krásné Vánoce a úspěšný rok 2020 vám přeje FXstreet.cz

23.12.2019 Rok 2019 pomalu končí, a tak bychom vám jako každý rok, i letos, rádi poděkovali za vaši přízeň a skvělou spolupráci. Nesmírně si vážíme vaší důvěry a podpory, kterou nám neustále projevujete. Na našich webových stránkách jste i letos měli možnost přečíst si zajímavé informace ze světa finančních trhů, ať už formou vzdělávacích článků, analýz či komentářů. Je to již jedenáct let, co se snažíme odvádět tu nejkvalitnější práci a předávat vám užitečný obsah.
C:\fakepath\penize.png

"Peníze štěstí nepřinesou…"

22.12.2019 Tak přesně tohle slýcháme tak často, že je to až hanba. Také to, že nejdůležitější je zdraví a rodina. A potom také to, že peníze přinášejí jen starosti a problémy. Prostě lidé mají z nějakého důvodu negativní vztah k penězům. Proč se potom tedy diví, že je nemají, to mi zůstává záhadou.
C:\fakepath\trading3.png

EUR/USD i BTC/USD konečně na dně?

19.12.2019 Ahojte tradeři a vítejte u 4. části ságy věnované hledání dna u BTC a EUR/USD!
Související klíčová slova: Ojetiny | Střední Evropa | Čína a USA | Dividendové investory | Nálada českých spotřebitelů | Měsíčník finančních trhů | Cenový kanál | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Finanční ústav | ChatGPT | Výnosy dluhopisů | Výplach | Daňová optimalizace | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Vývoj | Home Depot (HD.US) | Češi | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Bezdůvodné vrácení zboží | Globální růst | TV Nova | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Štěstí | Worldgovernmentbonds | Yves Saint Laurent | Standard & Poor's | Dlouhodobý obchodník | Přemýšlení | Výkyvy | Úspěšný obchodník | Salesforce | Dnešní obchodování | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Take Profit | Akcie firmy | Očekávání | Korelace | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Ombudsman klientů | Evropské centrální banky | Košík | Švédská centrální banka Riksbank | L.F. Investment | Balenciaga | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Aramco | Investice | DXY | Rozvolnění | Potenciál | Higher Low | Support | Globální dluhopisové trhy | Investopedia | Skip Pay | Pokles cen energií | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Ifo | Zhodnocování peněz | Záporné negativní sazby | Nákupní centra | Brent | Prognózy | Chování | Zkušení obchodníci | Výkon ekonomiky | Experti | Měnový pár GBP/USD | Hospodářský růst v EU | Rekord | Raiffeisenbank | Stop-Loss | Dění na trzích | Společnost Apple | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Zboží z čínských e-shopů | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Výnos | P/S | Oxfam | IHNED | Delta | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Exchange | Investiční portfolio | Společnost Huawei | Santa rally | Americký dolar dnes | Investiční výhled | AI | JPY | Michel Barnier | Čokolády | Peníze | Drahý plyn | Yale Hirsch | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Aktuální kurzy | Sezónní vzorec | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Broker Consulting Index podílových fondů | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Index NASDAQ 100 | Long obchod | Energetické úspory | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | PayPal Holdings (PYPL.US) | Firma Alphabet | Brexit | Kurz eura k dolaru | Dolar dnes | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Prodeje aut | Cestování | Reálné ekonomiky | USD | Broker | Technická analýza | Cash flow | Britové | Proražení | Evropské PMI | PYPL.US | Vakcinace | Qualcomm | Export | Na burze | Energetické akcie | Dluhopisový index | Kurz zlata | Viceguvernér ČNB | Klaus Wohlrabe | Fear of Missing Out | Kupní síla v Číně | CD Projekt | Tvorba pracovních míst | HD.US | Home office | Maďarsko | Šok | Ropná zařízení | Prosincová sezónnost | Počáteční kapitál | Ekonom společnosti | Průměrná volatilita | FedEx | Vývoj indexu volatility | Ekonomická aktivita | Spekulovat | Regulace | Noviny | Disney (DIS.US) | Česká zbrojovka | Tržní trendy | Fitch Ratings | Úroková sazba | P.A. | Patria Online | Sazby hypoték | Německý export | Dovoz | Nasdaq Composite | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výzkumy | Instagram | Nejbohatší | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | David Filippov | Nemovitostní fondy | Čínské úřady | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Výrobní ceny | Maloobchodní prodejce | Data o HDP | Elon Musk | Cboe Germany Small Cap | Vybírání zisků | Akciové indexy | Americký prezident | Rizikovost | EUR/CZK | Zájem investorů | Euforie | Christine Lagardeová | Investoři | Portfolio | Online nakupování | Nejistoty | Provident Financial | Statistický úřad Eurostat | Evropská měna | Globální ekonomiky | Graf akcií | Jeff Bezos | MSCI Emerging Markets | Zisk | Bez rizika | Prezident | CAC 40 | Úsporný tarif | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | 100% zhodnocení účtu | Bank of England | Boom | Ministerstvo obchodu | Pesimismus | Obchodní dohoda | Mimořádná opatření | DIS.US | Bohatí | Růst německé ekonomiky | Investiční | Výkonnost fondů | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | Velké firmy | Americké centrální banky | Průzkum | Ekonom BHS | Analýzy | Cena Cardana | Komodita | Hodnotové akcie | Eurodolar | Hlavní úroková sazba | US500 | Inflační situace | Ifo Klaus Wohlrabe | Patria | EP | TRY | Koncové ceny | Počerady | Koupit akcie | Data z ekonomiky | Psychika | Úrok | Zpráva | P/E | Prémie | Oslabování dolaru | Agentura Reuters | Půjčka | Nobelovy ceny za ekonomii | Vydělávejte peníze | Česká měna | Prodej | Bohatý | Zasedání Fedu | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Strojové učení | Růstové akcie | Index volatility | Huawei | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nový koronavirus | Akcionáři | Finanční ředitel | S&P | Automobilka | Nová prognóza | Akcie společnosti Amazon | Kamil Rajdl | Pojišťovny | Obchodování | GBP | Vyšší ceny | Management | Centrální banky | Meta | Obchodní týden | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Oznámení | Majitel | Růst cen ropy | Cena ropy na světových trzích | Dobré výsledky | xStation | Kering (KER.FR) | Zprávy | Komoditní fondy | Nadšení | Fenomén | Dolary | Dlouhodobé investování | Eurostat | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Události ve světě | Hrubý domácí produkt | Akcie v Evropě | Ceny ropy | Růst inflace | Covid | Ceny Bitcoinu | Praha | Cena ropy brent | Bydlení | Regulační úřad | Tržní úrokové sazby | Vyhlídky | Snížení DPH | CZ | Luxusní segment | Gucci | Volný čas | Základní úrokové sazby ČNB | Míra | Firmy | Graf vývoje | Kevin Tran Nguyen | Kakao | Čínské zboží | Enormní zájem | Růst zadlužení | Pokles tržeb | Nástroj | Výsledky | Švédská centrální banka | HUF | Dění na finančních trzích | Marek Vaňha | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Koruna | TIM | Výrazný pokles | Walmart (WMT) | Rozdávání dividend | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Makroekonomie | Ekonom Ifo | Cukr | Britské aerolinky | Retracement | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Pokles HDP | Onemocnění | Hypoteční trh | Backtest | Propad | Ipsos | Sazby ČNB | ProCent | BHS | Český zákazník | Objem | HDP eurozóny | Údaje | Ingredience | Vakcína | Výkonnost | Obchodní války | KOL | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Výsledky průzkumu | Televize CNBC | Nerovnosti bohatství | WMT | Graf ceny akcií | Průmyslová výroba | Studie | Výsledky společnosti | Slabší koruna | Akcie Alphabetu | Revize amerického HDP | Index S&P 500 | Cena plynu | Graf | Instrument | Polsko | Ratingová agentura | Ropa Brent | Přehled | Upgrade | Kering | Hypotéky | Distribuce | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | České peníze | Obraty | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Amper Meteo | Fotovoltaika | Akciový růst | Americká centrální banka | Stavebnictví | Bezpečné útočiště | Spotřebitelská nálada | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Maloobchod | Logistika | Tuzemští obchodníci | Institut Ifo | Trump | PYPL | Euroskupina | Disney+ | High | Rostoucí trend | Kurzarbeit | Finanční krize | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | Snížená volatilita | Nejbližší support | Obchodní strategie | Klíčové události ve světě | Česká koruna | Rakousko | Turecko | Počet úmrtí | Foreign Exchange | Dopady inflace | Bank of Japan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | LNG | Ticker KER.FR | Běžný účet | Býčí signál | Americké akcie | BBC | Oslabení koruny | Czech Fund | Do čeho investovat | Výdělky | Hermes International | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Obchodování se CFD | Trh | Otočení trendu | Komise | University of Michigan | Krátkodobí spekulanti | Vydělávání peněz | Frustrace | Války na Ukrajině | Drahota | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Globální evropské akciové indexy | Fed | Ostatní investice | Zahraniční obchod | Korekce | Dividendové akcie | Dolar k japonskému jenu | Money management | Heiken Ashi | Další rozvoj | Největší ekonomika světa | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Výběry | Druh obchodování | Globální recese | Lowe's | Generali Investments | Yahoo | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Stock | ANO | Ceny zboží | Domácnosti | Rating | Prezident Joe Biden | Wells Fargo | Vrcholy | Kering SA | Nejistota | Microsoft | Maxim Manturov | Příležitosti | Začátečník | Růst tržeb | Vládní dluhopisy | Data z USA | Vývoj cenového spotřebitelského indexu | Alza.cz | Broker Consulting | Inflační vývoj | Commission | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Sell | Společnost PayPal | RBI | Světová banka | Národní ekonomická rada vlády | Stabilní příjmy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Unce zlata | Obchodování zlata | Range | Japonsko | Agentura AP | Dluhopisy | Tržní odhad | Luxusní značky | Výpadky | Riksbank | Klíčová rizika | Pokles eura | Apache | Amazon (AMZN) | Centrální banka | Exxon | Německá vláda | Zemní plyn | Německo | Měny&Sazby | Bund | Fondy peněžního trhu | QE | Makroekonomické ukazatele | Krach | Pozitivní zpráva | Hotovost | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Komodity zlato | Centrum | Walmart | Společnosti | CL | Investování na Forexu | Kartel OPEC | Podnikatelé | Alphabet (GOOGL.US) | Grafy | Inflace v ČR | Vice | Konsenzus ekonomů | Příležitosti k prodeji | Nezaplacený dluh | Společnost XTB | CZK | Reuters | Úspory | Černý pátek | CDR | Výhled pro Evropu | Situace | Chevron | Michaela Pudilová | Guvernér Michl | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Kurz koruny | Výstupy | Euronext | Utahování měnové politiky | Akciové alokace | Vrácení zboží e-shopu | Maloobchodní tržby v ČR | Tržby | CVX.US | Růst mezd | Stagnace | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Finanční systém | Záporné sazby | Společnost Walmart | Rozpočet | Riziko recese | Negativní dopad | Google | Apple | Ženy | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Miroslav Novák | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | Ztráty peněz | CFD | Růst ceny zlata | Kaisa Group Holdings | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | Zvýšení základní sazby | FTSE | Financovat | Řetězec | Fond | Příprava | Hubnutí | Ztráta | Finanční instrumenty | Nálada investorů | Germany Small Cap 50 | ECB | RRR | Nový rekord | Úroky | Vyplácet dividendy | Nová mutace koronaviru | NAFTA | CVX | Portu | Cena | Silné oživení | Akcie luxusního segmentu | Velikost pozice | DOT | Globální rizika | Mutace koronaviru | Ceny akcií | Vyšší riziko | E-shopy | S&P500 | EBay | Ceny zemního plynu | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Proroctví | Institucionální investoři | Pokles úroků | Ceny | Euro vůči dolaru | Kurzy | Prudký pokles | Koronakrize | Break Even | Vysoká inflace | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Delta mutace | Ranní okénko | Jiří Rusnok | USD/CZK | SNY | Peníze z prodeje akcií | Pokles | Conseq | Přehled kurzů | AMEX | Vzdělávací články | Epidemiologická situace | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Konsensus | Americký trh | Situace na trhu práce | Dostupná data | Take-Profit | Maloobchodní tržby | Americké společnosti | Inflace v listopadu | Jan Vejmělek | Měnová politika | Poplatek | Guvernér | Zemědělci | NBP | Index Exportu | Lego | Makro | Banka | Očekávaná krize | Strach z propásnutí příležitosti | Americká ekonomika | Koruna dnes | Hodnota majetku | NVDA | Slušné zisky | Evropská centrální banka | Obchodník | Fitch | Výroba elektřiny z alternativních zdrojů | Finanční televize | Finanční prostředky | Býčí trh | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | ROE | Indikátor | Rizika | Paypal Holdings | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Investment Management | Malina | Kryptoměna | Sport | Pokles indexu | Reálné peníze | Plňte sny | CBOE | Nvidia (NVDA.US) | Zisky | Globální trhy | Konsenzus | Historické rekordy | Bývalý prezident | Globální ekonomika | Vliv počasí | Růst světové ekonomiky | Situace na trhu | Čínské přístavy | Miliardy eur | Obrovské ztráty | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | NATGAS | Vyšší sazby | Cena zlata | Pullback | Alokace | Obchodníci | Trinity Bank | Přecenění | Levnější konkurence | Velké riziko | Růst cen | Bull | Statistici | Turecké liry | Technologický Nasdaq | Návratnost | Pevné nervy | ERA | Nálada spotřebitelů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Reporty | Poptávka | EUR/MWh | ČSÚ | Výrobce čipů | Čína | Jarda Tupý | Růst HDP | Obchodovat | USDJPY | Zprávy z USA | Úrokový diferenciál | Investiční poradenství | Bulharsko | GfK | Line | UMA | Dividenda | MIFID | Výroba elektřiny | Průměrná hodnota | FT | Bernard Arnault | Amper Savings | Vydávání dluhopisů | DAX | Freedom Finance | Průměrná mzda | DNO | Le Figaro | Záhada | Hospodářský růst | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Aktuální klíčová rizika | Dividendy Alphabet | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Tweet | Miliardy korun | Silnější koruna | Spready | HDP | ROCE | Americká měna | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | OCI | Ziskovost | Bankéři | Výprodej | Deutsche Bank | Cena ropy | Firma | Inflace | Asset alokace | Marže | Využití kapacit | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Státy EU | Reálné příjmy | Josef Košťál | Bill Gates | Načasování | Recenze | Alphabet | Vedení společnosti | Systémové riziko | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ropa | Optimismus | Signály | Omikron | Spotřební daně | Lira | Předsednictví EU | Akcie Alphabet | Statistiky | Košík.cz | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Světová ekonomika | MPSV | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Francouzská centrální banka | Spolkový statistický úřad | Global Markets | Propad HDP | Rozhodování | Zahraniční obchodníci | Facebook | Michal Stupavský | Američané | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Zavedení cel | Martin Klass | Ekonomka | Pokles výnosů | Kaisa | Narušené dodavatelské řetězce | Dolar | BH Securities | Hodnoty měny | Pravidelnost | Euro | Průzkum společnosti | Yield | Byznys | Abhijit Banerjee | Indikátor důvěry | Akcenta Miroslav Novák | Akcie Kering (KER.FR) | Risk | Akcie společnosti Amazon.com | Clemens Fuest | Instant Research | Boj s koronavirem | Konglomerát | Být trpělivý | Rozvíjející se trhy | Mnoho ziskových obchodů | AUD | Obchod | Dividendový výnos | Domácí data | Fibo | Santa Claus Rally | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Rozkolísanost trhu | Hospodářství | Etoro | Ohlédnutí | EU | Největší zisk | Miliardy | Ceny pohonných hmot v ČR | Globální akciový index | Tržní hráči | Spojené státy | Ekonomická krize | Šíření nákazy | Portfolia | Tesla | Conseq Investment Management | Výkon dolaru | Vývoz | Prodeje akcií | Komerční banka | Marek Malina | Týdenní zpráva | Samsung | Recese | Index strachu | Kontokorent | BTCUSD | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Hypoindex | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Výhled na rok | Pandemie | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Americký konglomerát | Long Term | Cardano | Investiční cíle | Matěj Široký | Kurz eura | Členské státy | Centrální banka USA | Zkušený investor | Čínské indexy | Zbrojovky | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Lenka Kalivodová | Francouzské akcie | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Tržní kapitalizace Keringu | Ticker | Základní sazby | Walt Disney (DIS.US) | Likvidita trhu | Úspěchy | Jak obchodovat | NEST | Germany Small Cap | Streamování videa | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | CySEC | OSN | Eskalace napětí | Výkon amerického dolaru | Majetek 500 nejbohatších lidí | Plánování | Nedostatek zakázek | Agentura Fitch | Sell Stop | Předpovědi | Společnost Microsoft | Martin Novák | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | Evropské luxusní značky | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Zásoby plynu | Oslabení | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Index spotřebitelských úvěrů | Míra inflace | Letecká doprava | Den matek | Spotřebitelská důvěra | MMF | Nařízení | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | CBOE Global Markets | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investování do akcií | Tempo růstu | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Bohatí Číňané | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Omezení těžby | Lukáš Vokel | Europoslanci | Vánoční svátky | Reinvestování | Tomáš Holub | Spojení | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Bottega Veneta | Bankovní rada | BDES50P | Komoditní index | Výrazný propad | Parametry obchodu | SARS | Bear | Internetový obchod | Fischer | Investiční doporučení | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Americké akciové indexy | Smíšené fondy | Tuzemský průmysl | Úrokové sazby ČNB | Poradenské firmy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Předsevzetí | Tempo růstu americké ekonomiky | Zdanění | Pokles cen | Investments | Americká centrální banka FED | SP500 | Technologická společnost | Zvedání úrokových sazeb | Finanční poučka | Zdravotnictví | NZD/USD | Riziko ztráty | Časový úsek | Bezpečnost | Vývoj na finančních trzích | Ratingová agentura Fitch | Společnosti na burze | | Německý statistický úřad | Investor | Pochybnosti | Mateřská společnost | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Citelné zdražování | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Ifo Clemens Fuest | L.F. Investment Limited | WEF | Druhá vlna | Politika | Koš | Konkurence | Nálada na trhu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Yahoo Finance | MAM | Tým Admiral Markets | Dodržování pravidel | Indikátory důvěry | Forint | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rekordní propad | Obchodování na devizovém trhu | Zdraví ekonomiky | Nálada | Geopolitická rizika | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Cboe Germany Small Cap 50 | Přísná měnová politika | Index volatility VIX | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Vyzkoušet si trading | The Stock Trader's Almanac | Obchodování s cizími měnami | Zlevnění ropy | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Spořící účty | Ceny zlata | American Express | Výhled | Timeframe | ZEN | Volume | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Hry | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | ONE | Zaměstnanci | PayPal | Finanční trhy | Burze | Expanze | eBook | Mateřská společnost Googlu | Největší ekonomika | Fondy | Investiční příležitosti | Walt Disney | Síla dividendové akcie | Bílý dům | ČEZ | Status firmy | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Počet nakažených | Zprávy z Fedu | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Návrh rozpočtu | Swing | Britské firmy | Krize | Optimalizace | Riziko | Průměrná úroková sazba | Česká e-commerce | Portál FXstreet.cz | Epidemie koronaviru | Fundamenty | Zlotý | Úspěšný investor | Míra inflace v eurozóně | CEO | Objednávky | FOMO | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Specifika obchodování | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Paroplynové elektrárny | Generální ředitel | WESP | Cíle | Čistá marže | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | AXP | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | Žádosti o podporu | Výprodeje | Obchodování s CFD | Price Value Gap | Rozhovor | Spotřeba domácností | Break/Even | Transakce | Volatility trhu | Vstup na pražskou burzu | Měny | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Růst cen potravin | Sezónnost | Uhlí | Energetický regulační úřad | Profitovat | Energie | Akcie Kering | Michal Brožka | Tradeři | Značný pokles | USDX | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Jasný signál | Dodávky plynu | Příležitosti k nákupu | Pracovní síly | Cena komodity | MSCI | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Výnosy | Miliardy dolarů | Investiční skupina | Finanční trh | FOMC | 100 SMA | Wall Street | Německá automobilka | Nová vláda | Kapitalismus | Čekající pokyny | Globální finanční trhy | Peníze navíc | Kaisa Group | EIA | Protikoronavirová opatření | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Partneři | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Guardian | Poradce | ADA | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Zdražování | S/R zóny | Nejvíce peněz | Bonita | Tržby obchodníků | Přelom roku | Britská vláda | ADP | Uptrend | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Nové žádosti o podporu | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Výdaje | Guvernér české národní banky | Společnost | I-Trader | Maloobchodní tržby v USA | Radomír Jáč | Postřehy z finančních trhů | Fibo retracement | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Objem nákupů | Forexoví tradeři | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Obchodní nastavení | Německé hospodářství | Výprodej trhu | Umělé inteligence | Buy | Eura | Neúspěch | Zmírnění chudoby ve světě | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Nizozemsko | Britský FTSE | Gap | Ceny pohonných hmot | UNCTAD | VIX | TGT | Filip Kalčák | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Boucheron | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Prezident Ifo | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Podnikové investice | Zajištění | BOSSA | Index | Vánoční rally | Komoditní | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Jaká bude inflace | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Bohatství | Komodity | Příjmy domácností | Investoři z Wall Street | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Cenové stropy | Výsledková sezóna | ČTK | Odvětví | LOGeco | Cap | Investiční soutěže | Louis Vuitton | Česká národní banka | Koronavirus | Odpočinek | Šperky | Obchodní řetězce | Ceny NATGAS | Cenové války | Poradenství | LVMH | Saint Laurent | Diverzifikace | Esther Duflová | Prohlášení | Mzda | Zkušení tradeři | Zisk na akcii | Deloitte | Express | GOLDEN POCKET | Ziskové obchody | Ondřej Hartman | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Obálka | Rezistence | Moët Hennessy Louis Vuitton | Marika Čupa | Stock Trader's Almanac | Nákupy luxusního zboží | Kryptoměna Bitcoin | Target | Index Cboe | Propad ceny ropy | Analýza | Halloween | Tržní ekonomiky | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Sledování grafu | Pád akciových trhů | Praktická ukázka | ČSOB | Restricted Default | NVDA.US | Vývoz LNG | Boháči | EURUSD | Instrumenty | Minimalizovat ztráty | Trading Room | Analytička | Béžová kniha | Richard Kozul-Wright | Zlepšení | Freedom Finance Europe | Nižší likvidita | Investovat | Ekonomika USA | Mozek | Světlo na konci tunelu | Rozdělení akcií | Aktivní trading | Investování na kapitálových trzích | Bankrot | EUR/PLN | Poskytnutí slevy | Pokles turecké liry | Čínský Evergrande | Bloomberg | Nabídka | Index technologického trhu Nasdaq | Petr Javůrek | Inflační situace v ČR | Globální finanční systém | Bidenův plán | DJIA | Maďarský forint | Intervenční režim | Index podílových fondů | David Vagenknecht | Zrychlení růstu | Konec roku | Asociace | François-Henri Pinault | Pandemie koronaviru | Bitcoin | Generali Investments CEE | Bossa.cz | Výrobce elektrických aut | Jana Mücková | Mzda v ČR | BidAskBit | KER.FR | Hlavní ekonom | Výnosové křivky | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Zhodnocení účtu | Osobní zkušenost | Obchody | Nemovitosti | Propad akcií | Úroveň služeb | Důvěra v českou ekonomiku | FXstreet.cz | XTB | CHF | Akciový index | Tulipány | Mezinárodní skupina | Boris Johnson | Euro k dolaru | První obchod | Podpora | Index CPI | S&P 500 | Obchodní konflikt | Prosincová inflace | JDE | MWh | Globální akcie | Akciový index Nasdaq | MT4 | Volatility | ATH | Polský zlotý | E-commerce | Adobe Systems | Nastavení mysli | Časování trhu | Akcioví investoři | Ropa typu Brent | Jak se stát forexovým obchodníkem | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Nvidia | Ceny zemního plynu v USA | ČR | Amazon | Platební gigant | Inkasování solidních zisků | The Guardian | Statistika | Ukončení činnosti | Michal Uma | Edelman | Akcie společnosti PayPal | Ekonomická nerovnost | Obchodování o Vánocích | Arnault | BAT | Fáze obchodní dohody | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Cena akcií podniku | Racionalizace | Eurozóna | CD Projekt (CDR.PL) | Splatnost | Cena benzínu | FXstreet | Provident | Velcí hráči | Analytik | Data ČSÚ | CEO skupiny | Swingový obchod | Dlouhodobost | Podíl majetku | Trader | Hang Seng | List The Guardian | Vánoční sezóna | Hodnota akcií | Graf ceny akcií společnosti | AAA | Doporučení | Expirace | Evropské akciové indexy | Výkyvy počasí | Tým FXstreet.cz | Saudi Aramco | Statistický úřad | Podnikání | Podnik | Růst české ekonomiky | Emerging markets | Evropské země | Dluhopisový trh | Počasí | Akciové fondy | Co bude | Kupón | AMZN.US | Opatření | Rostoucí úrokové sazby | Webináře Trading Room | Vývoj ceny | ABC | Proražení rezistence | Demo účet | Čeští investoři | Triton | Fiskální stimuly | Štědrý den | Finanční svět | Předkrizové úrovně | SEC | Šance | Situace okolo koronaviru | Mimořádná inflace | Index MSCI All Country World | Dodavatelské řetězce | Nové peníze | Virus | Konglomerát Alphabet | REIT | Inflace v lednu 2024 | Home Depot | CZK/USD | Světové centrální banky | Dow Jones | Zmírnění chudoby | Summit EU | Cílová cena | USD/CAD | Investiční soutěž | Úrokové sazby | Ekonomická recese | Fibonacci | Trading | CNY | Americký ISM | Biden | Index DAX | Pozice | Budoucnost | CEE | Banky | Nižší úrokové sazby | Bilance | Plnit sny | NASDAQ 100 | Black Friday | Durace | Restrukturalizace | Vývoz do USA | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | 500 nejbohatších | Ocenění | Naprogramování | Čínské vlády | Dna | Slabé stránky | Automobilka BMW | Nálada německých spotřebitelů | Investovat peníze | Aktuální kurz | Buy Stop | AUD/USD | Halliburton | Politici | SPX | Měnový pár | Finanční situace | Naše ČESKO | Meziroční inflace | Investování | Zlepšení výkonnosti | Větší pokles | Akcie v Číně | Joe Biden | Guvernér ČNB | Sláva | Webináře | Bidenovo vítězství | Netflix | CAD | Příchod krize | Rozpočtové deficity | Obchodní příležitosti | Ekonom | Cena barelu ropy | USA | Obchodní válka | Dobré časy | TGT.US | Zlato | GOOGL | Zastropování cen | Geopolitika | Investiční glosa | Nasdaq | FED sazby | Data z ekonomiky USA | Společnost Meta | Epidemie SARS | Geopolitická situace | Průměrná cena | Geopolitické napětí | Spekulanti | Cenový vývoj | Prodej aut | Výprodeje akcií | Uvalení cel | Vyšší inflace | CFA | Pražská burza | Práce | Marže obchodníků | Obchodní centra | FOREX | Zpomalení hospodářského růstu | AMZN | Zveřejnění výsledků HDP | Investment | Zásobníky | Americký ekonom | Koupěschopnost | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | Výraznější pokles | Vyhoření | Začínající obchodníci | Realitní sektor | Obchodní dohody | Zadluženost | USD/JPY | Klesající inflace | Kryptoměny | Low | Manažeři | Vývoj indexu DAX | CDR.PL | Stock Trader | Podnikání na kapitálovém trhu | Miroslav Zborovský | Zásahy čínské vlády | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | KER | CNBC | Jerome Powell | MSCI All Country World | Makro zprávy | Volby | Dopad na trading | Výplach na trzích | Ukazatele | Moving Average | Umělá inteligence | Umění | Unijní instituce | LOW.US | Disney | Stabilita | Nižší volatilita | Aktuální konsenzus ekonomů | Vojtěch Benda | Británie | Americká vláda | NZD | Lowe's (LOW.US) | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | NERV | Zahraniční forex | Očkování | Tržby v maloobchodě | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Vanguard Real Estate
Vanguard Real Estate ETF
Vanguard Real Estate ETF (VNQ)
Vanguard S&P 500
Vanguard S&P 500 ETF
Vanguard S&P 500 UCITS ETF
Vanguard total stock market ETF
Vanilla Golden Trade
Vanilla opce
VanMoof

Následující klíčová slova

Vánoční rally
Vánoční růst
Vánoční růst akcií
Vánoční sezóna
Vánoční svátky
Vantage Capital FX
Vantage FX
VANTAGEFX365
Vantage Global
Vantage Global Prime
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít