Úterý 05. červenec 2022 17:45
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Soudní dvůr

C:\fakepath\trader-07022022-41-zm.jpg

Meta Platforms hrozí, že by mohla z Evropy stáhnout služby Facebook a Instagram

07.02.2022 Americká společnost Meta Platforms pohrozila, že své služby Facebook a Instagram stáhne z Evropy, pokud nebude moci přenášet data uživatelů na servery ve Spojených státech. Firma to uvedla v podrobných záznamech o hospodaření, které předložila americké komisi pro cenné papíry.
img

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil pokutu 1,06 miliardy eur pro Intel

26.01.2022 Tribunál Soudního dvora EU částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\fxstreet-kalendar-27122021.jpg

Hlavní ekonomické události v roce 2022

27.12.2021 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2022, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém obchodním plánu. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů.
img

DPA: Nord Stream 2 a překážky na cestě k první dodávce plynu

01.11.2021  Plynovod Nord Stream 2 je pod tlakem. Alespoň první dokončené rameno dvojpotrubí. Podle provozovatele je v soustavě kolem 177 milionů metrů krychlových plynu - k první přepravě plynu z Ruska přes Baltské moře do Německa je vše připraveno. Než k tomu však dojde, může to chvíli trvat. Zatímco politici komentují klady a zápory zprovoznění plynovodu, je nyní řada na úřadech, aby jednaly. Ale do věci by se mohly vložit i soudy, píše agentura DPA.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarsko a Polsko zahájily u soudu EU spor o spojení právního státu a peněz

12.10.2021 Soudní dvůr Evropské unie včera začal posuzovat spor o spojení vlády práva a unijních peněz, který může dále prohloubit neshody mezi Maďarskem a Polskem na jedné a institucemi EU na druhé straně. Varšava i Budapešť zahájily své soudní tažení proti novému pravidlu, které umožňuje Evropské komisi odebrat evropské dotace zemi, která nemá nezávislé justiční orgány. Podle Maďarska a Polska je definice vlády práva nejasná,
img

Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v dole Turów, nařídil soud EU

21.05.2021 Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v uhelném dole Turów, kterou dlouhodobě kritizuje Česká republika. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, který tak vyhověl české žádosti o vydání předběžného opatření. Zákaz těžby bude platit až do vynesení konečného rozsudku v tomto sporu, oznámil soud. Ministerstvo životního prostředí a Liberecký kraj uvítaly nařízení zastavit těžbu v Turówě.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ústavní soud odmítl stížnosti na stimulační program ECB

18.05.2021 Německý ústavní soud dnes zamítl dvě stížnosti na stimulační program Evropské centrální banky (ECB) v objemu 2,4 bilionu eur (61 bilionů Kč). Soud konstatoval, že německá vláda a parlament nepřekročily své pravomoci při prosazování zásahů ECB, které soudci vyhodnotili jako přiměřené.
img

Česko může v souvislosti s auditem firem kolem Agrofertu přijít až o desítky miliard korun evropských peněz. Nad rámec těch, jež potenciálně bude na základě auditu Bruselu vracet

26.04.2021 Evropská komise by měla vůči Česku vůbec poprvé použít nové pravidlo spojující čerpání společných peněz s dodržováním principů právního státu a zastavit zemi vyplácení dotací. V souvislosti s ukončeným auditem firem okolo holdingu Agrofert to dnes navrhli europoslanci Evropské lidové strany. České úřady jsou podle nejsilnější frakce Evropského parlamentu ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nečinné, čímž porušují unijní právo.
C:\fakepath\Brexit-dohoda.jpg

Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů

24.12.2020 Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů po konci přechodného období po brexitu. Oznámil to dnes úřad britského premiéra Borise Johnsona. "Dohoda je hotová," uvedl úřad a dosažení dohody označil za "skvělou novinu".
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Ranní okénko - ECB naplnila očekávání

11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
C:\\fakepath\\summit eu.jpg

Summit EU schválil spojení unijních peněz a vlády práva

11.12.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie včera na bruselském summitu prolomili pat kolem budoucího sedmiletého rozpočtu a krizového koronavirového fondu, jejichž schválení dosud blokovalo Maďarsko a Polsko. Šéfové států a vlád se shodli na kompromisních pravidlech, za nichž bude čerpání unijních peněz podmíněno dodržováním nezávislosti justice. Za úspěch to označili jak premiéři Maďarska a Polska, tak lídři dalších států.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Premiéři Polska a Maďarska projednají zablokovaný rozpočet EU

26.11.2020 Premiéři Polska a Maďarska Mateusz Morawiecki a Viktor Orbán dnes v Budapešti projednají svůj postoj k sedmiletému unijnímu rozpočtu a fondu krizové pomoci ekonomikám zasaženým koronavirem. Obě země finanční balík odmítají podpořit, pokud vyplácení evropských peněz bude podmíněno dodržováním principů právního státu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Šéfka EK: Spory o spojení vlády práva s penězi ať řeší soud

25.11.2020 Maďarsko a Polsko by měly přestat blokovat schválení sedmiletého rozpočtu a fondu krizové pomoci ekonomikám a spolehnout se, že jejich případné námitky vyřeší Soudní dvůr Evropské unie. Prohlásila to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v debatě s poslanci Evropského parlamentu.
img

Irsko a Apple slaví. Verdikt Tribunálu je naopak prohrou Evropské komise, byť z pohledu ekonomického její tažení proti Applu dává smysl

15.07.2020 Americká společnost Apple nemusí Irsku na daních doplatit 13 miliard eur (346,5 miliardy Kč), jak požadovala Evropská komise. V ostře sledovaném sporu s evropskou exekutivou o tom dnes rozhodl Tribunál soudu EU. Komise – a zejména její členka Margrethe Vestagerová – tak neuspěla s uložením rekordní sankce, kterou pokládala za daňový nedoplatek.
img

Volkswagen odškodní majitele vozů s upraveným softwarem

26.05.2020 Průlomový rozsudek uděluje společnosti Volkswagen povinnost odškodnit majitele vozů s upraveným softwarem. Spolkový soudní dvůr v případu rozhodoval poprvé.
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
C:\fakepath\Německo2.jpg

EK nevyloučila soudní řízení vůči Německu kvůli ECB

10.05.2020 Evropská komise by případně mohla zahájit soudní řízení vůči Německu kvůli rozhodnutí jeho ústavního soudu o nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dnešní prohlášení Evropské komise.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

O právu EU rozhoduje unijní soud, vzkázala justice EU Německu

08.05.2020 Jedině Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. V reakci na úterní rozhodnutí německého ústavního soudu týkající se nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou to dnes uvedl soud EU. Unijní justice nekomentovala samotný verdikt nejvyšší německé soudní instance, která konstatovala rozpor mezi postupem evropské banky a německým právním řádem.
C:\fakepath\ecb.jpg

Německý soud: ECB musí prokázat, že nákupy dluhopisů jsou nutné

06.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom včera německý ústavní soud. Podle něj tyto nákupy neschválila německá vláda ani parlament. Německá centrální banka proto musí nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB mezitím neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné a přiměřené. ECB je podle svého prohlášení nadále odhodlána dělat vše, co je v jejím mandátu, aby zvýšila inflaci ke stanovenému cíli.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Soud: Nákupy dluhopisů ECB z části odporují německé ústavě

05.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom dnes německý ústavní soud. Německá centrální banka musí podle něj nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Blíží se setkání kardinálů EU?

29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankJednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že krize ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ropa Brent | Dividendy | Světová ekonomika | Recese | Daně | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akvizice | Analýza | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fúze | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Kurz | LTRO | MMF | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Platební bilance | Podílník | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Standard & Poor's 500 | Statut | Swiss | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | Saxo Bank | Úroková sazba | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Těžba ropy | Sázka | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | London Stock Exchange | Partners | Gold | Forex Factory | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Ceny akcií | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | CISCO | CZK | Česká ekonomika | ČNB euro | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měnová unie | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index Dow Jones | Investiční | Irsko | J&T | Jádrová inflace | Krize eurozóny | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Oslabování koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Země eurozóny | Zemní plyn | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Andrej Babiš | CEPS | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akciová společnost | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Burze | Aramco | Deutsche Bundesbank | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | ABN Amro | Westpac | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | NATO | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Thomson Reuters | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Precedens | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Německý ústavní soud | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Televize Sky News | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Miliardy dolarů | Britské banky | Summit EU | Walmart | Alibaba | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Ztráty | Historická maxima | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Záchranný fond | Bankovní unie | Krize | FCA | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Příjmy | Alphabet | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Business Insider | ex | MUFG | Skupina PPF | ING Groep NV | Cena palladia | Anadarko Petroleum | Fincentrum | ESMA | Investiční skupiny | Saxo | Zonky | Raytheon | Německá centrální banka | Obchodní válka | Události ve světě | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Forint | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | Czech Fund | I-Trader | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Primární nabídka | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Český miliardář | Zadluženost | Refinitiv | Společnost Apple | Majetek | SABIC | WEF | FCC | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Infineon | Infineon Technologies | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Gazprom | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Raiffeisen Bank International | Americká cla | Cla na čínské zboží | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | PPF | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Obchod | Obchodní dohody | Nobelovy ceny za ekonomii | Skupina ČEZ | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Růst cen | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Kalendář událostí | Walt Disney | Macquarie Asset Management | AFP | Růst české ekonomiky | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Zasedání RBA | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Rozvoj | Paul Volcker | Volby do parlamentu | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Předčasné parlamentní volby | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Konzervativci | Plyn | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Akciové korporace | Konec roku | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Europoslanci | Italský premiér | Disney | Nike | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | NERV | Nejlepší akcie | Hlavní ekonomické události | Giuseppe Conte | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Události v ČR | Peking | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Američané | Daimler | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Období po brexitu | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | ASML | ASML Holding NV | Mercedes-Benz | Podnik | Posouvat kupředu | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Instagram | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Pražské burzy | Slabé měny | American Express | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Pochybnosti | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Tenza | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Rozhodování | Velmi bohatý | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Deutsche Telekom | Hlavy států | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Michel Barnier | České mzdy | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Profitovat | Tencent | Solidarita | Další vývoj | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Kabinet | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Prostor k růstu | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Ekologické organizace | Internetový obchod | Obchod Amazon | Valné hromady | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Slovensko | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | British Airways | Letecká společnost | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Omyl | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eni | Pojišťovna | Karel Komárek | Marek Dospiva | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | EP | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Premiéři zemí Evropské unie | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | 3M | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Shell | Sazka Group | Zaměstnanci | Dopravci | Soudní dvůr EU | Nákupy dluhopisů ECB | Mandát ECB | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Německý soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Alternativní taxislužby | Soud EU | Unijní soud | Justice | Justice EU | Soudní dvůr Evropské unie | Soudní instance | Nejvyšší německé soudní instance | Regulační orgány | Zadlužení | Bezpečnost | Soudní řízení | Soudní řízení vůči Německu | Řízení vůči Německu | Šéfka EK | Infringement | Nejvyšší soud EU | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Verdikt soudu | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | CL | Zboží z Číny | Bundesbanka | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Biotechnologická společnost | Renault | Fischer | Spoluzakladatel | OKD | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Výrobce aut | Nissan | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Národní rozpočtová rada | Prodloužení přechodného období | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Sanofi | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Covid | Index průmyslové výroby | Restrukturalizace | Státní pomoc | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Stimulační program ECB | Stimulační program | Program ECB | Den obchodování | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Sony | Steve Jobs | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Americká společnost Apple | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Chevron | Zotavení ekonomik | Model 3 | Porušení pravidel | Insolvence | Čínská společnost | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Deutsche Lufthansa | VHM | Marks & Spencer | Air Liquide | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní index | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | Sazba hypoték | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Abhijit Banerjee | Plynovody | Ministr životního prostředí | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Negativní účinky | Allegro | Společnost Allegro | iPhone | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | První obchodní den | Moneta | Pandemický program | Soudní spor | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Producent ropy | Zablokovaný rozpočet EU | Zablokovaný rozpočet | Stock Spirits | Daňový balíček | Životní prostředí | Siemens | Lego | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Dohoda EU s Británií | Evropská unie a Británie | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Irský premiér | Micheál Martin | Dohoda Evropské unie s Británií | Předsednictví EU | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Lenovo | SOLEK | Společnost Tesla | Holdingové společnosti | Cestovní kancelář | Evropské centrální banky | MJ | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tencent Holding | Colt | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | ČSA | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ladislav Bartoníček | EDF | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Plán obnovy | Turów | Renáta Kellnerová | Oslabení | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Mali | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Úvěrový trh | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Úřad pro ochranu osobních údajů | Dřevo | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Byty | Varšava | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | ANO | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Češi | Bohemia Energy | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Regulační úřady | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Spolkový soudní dvůr | BGH | Spolkový soudní dvůr (BGH) | Hráči na trhu | Těžební společnost | Konvergence | Společnost Smartwings
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Současné trhy
Současné tržní prostředí
Současný kapitál
Současný propad
Současný propad cen
Současný propad cen ropy
Současný trend
Součin počtu vydaných akcií
Soud
Soud EU

Následující klíčová slova

Soudní dvůr EU
Soudní dvůr Evropské unie
Soudní instance
Soudní řízení
Soudní řízení vůči Německu
Soudní spor
Soudržnost EU
Soud v Británii
Soud v Haagu
Soud v Karlsruhe
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít